Új privát üzeneted érkezett!

Apropóóóó, Fatima merre jársz??????? UGYE NEM HAJTOD MAGAD AGYON A MELÓBAN????? KÜLÖNBEN IRGUM-BURGUM LESZ!!!!!!!
Vendég
 


Stellina/Niki, köszi kérdésed, már jól vagyok. Ma már dolgozom is.
Lehet, hogy nem is vírus volt, csak egy gyomorrontás :roll: ?

Kép
niki30
 
 


Niki, örülök, h jól vagy, és annak méginkább, h csak egy ártalmatlan gyomorrontás volt :lol: gondolom, te is megnyugodtál!!!

Kedves Kispasis anyukák!! nem igazán a topicba illő kérdésem lenne, ezért ha gondoljátok, inkább priviben írjátok le a véleményeteket. FÜTYIHUZOGATÁSRÓL lenne szó!Nektek mit tanácsolt a gyerekdoki?ha csináljátok, akkor milyen gyakorisággal?
nekünk a régi dokinéni még félévesen egy heves mozdulattal tépett egy kicsit a bőröcskén, aztán azóta kitartóan kenegetjük és huzogatjuk minden fürcsi után. viszont az új dokinéni nem igazán foglalkozik a kérdéssel,és nem jön még le neki teljesen, sőőőt mintha visszanőtt volna. mi azért meg szeretnénk kímélni ákost a kisebb műtéti beavatkozástól a jövőben....
várom a tapasztalataitokat!
Vendég
 

 
 

sziasztok,
köszi a bíztató szavakat, már annyira nincs lelkifurim, nem is az van hiszen erről egyáltalán nem tehettem, nem avatkozhattam közbe... hanem inkább olyan nagyon szomorú érzés h az én egyetlen piciny csöppségem mit élhetett át totál egyedül....
NA DE EZ MÁR A MÚLT !!!!!!!!!!!!!!!!! előre nézünk! :lol: :lol:

Igen Stellina, mi vagyunk azok :wink: az outsider-ek hihi :lol: :lol: :lol:

nem írtam az előbb de Ákost elnézegettem jó pár percig!!! gyönyörű édes vasgyúró!! és az a hatalmas sajtos stangli a kezében!!!! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(a férjem is ákos :lol: :lol: 8) 8) szép név!!! :wink: :wink: :wink: )

Niki, na jól van h elmúlt a betegség/rosszullét... az nem hiányzik senkinek, főleg most nem....

pusszancsok!
lmkata
 
 


s/niki: a mi dokinőnk: első naptól minden fürdésnél KÖTELEZŐEN húzogatni egyre jobban, h
1. ne tapadjon le
2. ne kelljen majd így felrántani.

szal mi minden fürdésnél húzogatjuk rendesen és kitartóan.
kerekpocak
 
 


s.Niki, ez a téma is megosztja az orvosok véleményét, mint sokmindenmás. :?
A mi dokibácsink álláspontja egyezik Zsófiék dokinénijének véleményével: minden fürcsi után egy alapos felhúzás. Marcinak sokáig nem jött fel úgy ahogy kéne, de szép lassan kitágult a bőröcske.

Szilvi, drukkok indulnak.. :D húú, lassan a finishbe érsz :roll: :wink: :wink: :P :D .

Niki, örülök hogy jobban vagy! :D

puszi minden pocismaminak

KépKép
logi
 
 


LÁNYOK, CSAK AZT SZERETNÉM MONDANI, HOGY ÉN ÚGY SZERETEK IDEJÁRNI! KOMOLYAN MONDOM, ÉN BABANET FÜGGŐ LETTEM.
SZERETEM EZT A TOPICOT ÉS TITEKET IS ÍGY LÁTATLANBAN!
SZERINTEM ANNYIRA JÓ, HOGY VAN!
REMÉLEM TI IS ÍGY VAGYTOK EZZEL!

Kép
niki30
 
 


Sniki, ahogyan leírták logi+kerekpocak nálunk is úgy mondta a dokinéni, és ezek szerint cselekszünk. Eddig nem volt gond, koppkoppkopp!!!!! :P :P
Szilvi, hogy érzed magad?!!Jóslófájások??!!!Hogy érzed, tartja Ákos a márc.10.-ét?! :shock: :roll: :wink: Örülök, és gratu, h lesz szülésznőd!!!! És tök ari vagy, h a tanácsoddal segítettél! :P :P

Niki, mi is szeretünk ide járni! mi is nagyon függők vagyunk. Ha néha van időd, olvasgass át az anyukásba! És akkor láthatod, h milyen remek csapat van mindkét topikban! Csak tudod, "részben már kinőttük" ezt a topikot. 8) :wink: :P

Lányok, lehet, h most megint nem leszek egy darabig, ill nem tudom, hogyan tudok majd jönni, mert megyek haza vizsgálatra, amit már annnnyyyiraaa várok!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :wink: Majd adok hírt magunkról, addig meg csütörtök estére várom a drukkokat, amit előre is köszi! 8) :wink: :D :P

Pusszok:e
mazsolák
 
 


Sziasztok,

Megjöttem a szüléselőkészítőről. Mennyien voltak ma! Szülőszoba bejárás volt, így csúszott a számomra már egyetlen hiányzó téma. Most izgulhatok, hogy a jövő kedden még meg tudom-e hallgatni. :)

Ti mindannyian választottatok szülésznőt? Én eddig erre nem is gondoltam. Mi alapján tettétek? Honnan ismeritek őket?

És ha éppen nincsenek szolgálatban? Ők is behívhatók, mint az orvos? Hogy van ez?

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Sziasztok!

Niki: Igen, már néha megfeszülve fáj a hasam és ilyenkor a férjemre a frászt hozom. Főleg, ha vezet.
Logi: Köszi , hogy gondolsz rám. Már megfordult a fejemben, hogyha indulni kell, írok Nektek, hogy „Na, most!”. De ez csak álom, örülök, ha eljutok a kórházig.
S/Niki és Edus: megy a mail.
Mariann: Én az utolsó pillanatban választottam szülésznőt. Priviben a lányok is ajánlottak, de az orvos is tud segíteni. Ahogy látom, te előbb szülsz. Igazából rád van bízva. Ugyanúgy behívható, ahogy a doki, sőt ő van veled végig, míg a doki, csak a „végére” ér oda.
Most már érted is izgulunk!!!!

Tényleg! Hova tűnt Fatima???????? Tudtok róla valamit??????

Puszi!

Kép

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Mariann, melyik előadásról csúsztál le? Melyik érdekelt volna?
Neked is és Szilvinek is szorítunk nagyon!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok - itt vagyok, sajnos az esetek többségéban csak olvasó üzemmódban!

Édesek vagytok, hogy hiányoltok és már előre "félek", hogy hogy fogok olvasni titeket illetve írni, ha márciustól csak fél napokat fogok dolgozni. Nyílván azt a 4 órát, amit bent leszek, azt kénytelen leszek melóval tölteni, otthon meg sajna nincsen netünk.
Ráadásul ha minden igaz, akkor e hó végén adják át az új lakásunkat, ahol előreláthatólag még egy jó darabig nem lesz internet lehetőség. :(

Velem/velünk minden OK! Szépen gömbölyödök!!! :)

Tegnap képzeljétek totál elkapott a para!!!
Este viszonylag későn (9 körül) jutottam odáig, hogy na akkor mostmár lepihenek és ágyba teszem magam. Ilyenkor szokta a férjem felvenni a kapcsolatot Tarekkel és jön a has simogatás stb. Erre nem akaródzott Tareknek beszélgetnie, én meg azon eszméltem, hogy már órák óta nem éreztem a fiamat. Nem tudtam eldönteni, hogy valóban nem éreztem őt már egy ideje vagy csak annyira el voltam foglalva ezzel-azzal, hogy nem figyeltem mert már oylan természetes.
Próbáltam magamat megnyugtatni és kértem Tareket, hogy mozogjon már egy kicsit, de onnantól kezdve nem tudtam a hülyeséget kitörölni az agyamból!
Persze Tarek mozgott, de nem olyan erőseket rúgott, mint máskor, így ez nekem nem volt elég.
Szörnyű éjszakám volt! Egész éjjel azt figyeltem, hogy elég erősek-e a rúgásai a korához képest.

Végül végre reggel lett és úgy döntött az úrfi, hogy ma egy aktívabb napja lesz! Rúgdosott össze-vissza én meg nem győztem biztatni, hogy "még-még"!!!

Na szóval para manó lelépett és mostmár minden OK, de komolyan mondom nagyon megijedtem. :oops:

Veletek történt már ilyen???

S/Niki!
Remélem minden OK veletek! Ákos kisfiad igazán tündér, ahogy azt a nagy stanglit eszi! :)

Niki!
Hamarosan talizunk és akkor szóban mindent részletesen átbeszélünk! Már nagyon várom!!!!

Edus!
Jó utat haza és drukkolok, hogy Kaszás dokibá mindent rendben találjon nálatok!

Szilvi!
Tényleg iszonyat a finishben vagy! Annyira izgi!!!! Biztosan ti is nagyon be vagytok már zsongva!
Ja! Azt akartam kérdezni, hogy miért kellett a Kaszás dokibánál könyörögnöd, hogy ajánljon szülésznőt? Esetleg nem támogatta az ötletet? Csak azért kérdem, mert ugyanúgy ahogy Edusnak, nekem is ő az orvosom! :)

Mariann!
Ha addig nem "beszélnénk", akkor sok sikert és megadrukk a hamarosan érkező Marcinak!

Mindenki másnak is puszi!

Zsóka, Kata, Zsófi, Mircike!
Az anyukásból kiestem az időhiány miatt, de azért remélem ti is és a kicsik is jól vannak!
Nórit nem nagyon szoktam itt látni, de adjátok neki át az üdvözletemet!

Pussz,
Fatima

fatima
 
 


Kedves Csajok! :P

Elindultam! :P

Táskámban az összes jókívánságotokkal! :P Amit köszönök!!!! :P

Csók Nektek, vigyázzon mindneki magára! :P
mazsolák
 
 


Szia Fatima,

Kár, hogy nem tudunk majd hallani Rólad rendszeresen. A mocorgásról csak annyit, hogy amikor tesz-vesz az ember, észre sem veszi néha egész nap. Ha lefeküdsz 1 órára az oldaladra, és akkor is semmi, na akkor érdemes még tovább figyelni.

Szilvi,

Marci annyira nyugton van még, hogy lehet, hogy nem én szülök előbb... Még igazából jósló fájásaim sincsenek, és a fejecskéje sem húzódott még nagyon le. Szóval akár még 3 hét is benne lehet, pedig már 3,5 kg-nak becsülik.

Niki,

A "Relaxáció, légzés a szülés alatt" maradt még hátra. Kedden CTG-re mindenképpen mennem kell, és akkor ha jól vagyok, azért megvárom az 5 órát, és akkor azt is meghallgatom végre. Igazából a kórházban a legjobb helyen leszek, ha beindulna a szülés, így nincs okom aggódni :)

Megírnátok nekem is pü-ben, hogy melyik szülésznőt javasoljátok? És tényleg őt is lehet riasztani, ha nem lenne éppen benn? Megkérdezem azért a dokimat is a jövő héten, hogy mit tanácsol. Tegnap nagyon sietőben volt, minden kérdésemet elfelejtettem... :(

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Niki, annyira édesen írtál :) :D :P :lol: 8) . különben én is babanet függő vagyok :wink: .

Mariann, szép nagy legény Marci, és még mindig növöget :roll: . Az én Marcimat a 37.héten 3400 gr-ra becsülték, három hét múlva 4150 gr-mal született :shock: 8) .
Húú de izgi lesz a febr.vége-márc.eleje :D, két kispasi érkezik :wink: .

Fatima, meddig tervezed, hogy dolgozol? A pocis kép nagyon elfelejtődött.. :( :D :wink: Na Tarek, mozogj ám, mert izgult anyud ha egy kicsit többet alszol!! :D

Szilvi, lehet, hogy Ti lesztek a befutók Ákossal??!
Szép súlyuk volt a fiúknak, Ákos meg úgyis csak akkor mutatja meg mekkora, ha már kint lesz (én mindig azt mondogattam, hogy annak örülnék, ha 3 kiló körüli babákat szülnék, elég lesz, ha itt kint nőnek meg.Erre lett két 4 kiló fölötti gyerkőcöm :? )

S.Niki, mi lett a vacsikkal? Van valami változás, eszik újra Ákos?

Edu veled vagyok!!!Csütörtökön csuriban lesz az ujjam :wink: :wink: :wink: !!!

SZILVI, MARIANN, NAGYON DRUKKOLOK NEKTEK, HOGY MINDEN RENDBEN LEGYEN A FIÚKKAL ÉS EGY KÖNNYŰ, GYORS, SZÉP ÉLMÉNYEKBEN GAZDAG SZÜLÉST KÍVÁNOK NEKTEK!!!!!

puszik, Zsóka

KépKép
logi
 
 


sorry a helyesírási hibákért, de marcipán is melózik a klaviatúrán :? :D
logi
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem nézek be és nem gyözöm vissza olvasni az irásokat. :?

Mariann! Milyen volt a szülöszoba?

Linda! Ha még jársz erre. Én a lányomat kb. 27 hónapos koráig szoptattam, mert követelte. Bár az utolsó hónapokban csak napi1-2-3x, beleértve az éjszakát is. És amikor 25 hónapos volt derült ki hogy terhes vagyok kb. 1 honapja.
Szerintem, ha már nem rendszeres a szopizás, elveszti fogamzásgátló hatását.


Probáltam pocis képet csinálni, de nem nagyon sikerült.

Kép


Krisztina[/img][/url]

Kép

Kép
vagika
 
 


Köszi a jókívánságokat Zsóka, nagyon aranyos vagy!

Most megnézegettük a védőnővel is a tegnapi ultrahang eredményeit, és az is benne van, hogy a méhlepény tökéletesen működik még, minden mutatója rendben. Így Ákosnak minden esélye megvan, hogy hamarabb érkezzen, mint Marci! :)

Zsóka, nyugtass meg: ugye problémamentes, gyönyörű szülésed volt az óriásbébi ellenére?


Krisztina,

A szülőszoba amolyan állami kórházos volt, mint a kórház többi része... Nem azért szeretjük :)

Igazából nekem nagy élményt nem jelentett a bejárás, mert a nővérem már kétszer szült ott, és mindkétszer bent lehettem velük a szülőszobán már 1-2 órával azután, hogy kibújtak a kölkök! Nagy kiváltság volt ám, hogy simán babusgathattam a pár órás csecsemőket!

Így sajnáltam, hogy emiatt csúszott a program az előkészítőn, de a jelek szerint a jövő héten még simán ott tudok lenni, és akkor egyről sem maradtam le.


Mindenkinek nagyon köszönöm a jókívánságokat Marci nevében is! De azért még biztos beszélünk addig :)

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


sziasztok kismamik és új kismamik! :lol: :lol: :lol:

Szilvi, Mariann és Vagika!!! nagy nagy drukkok!!!!
azért nagyon izgalmas már ez az időszak :)

puszi Nektek!


ja meg annyit, hogy Ákos eszméletlenül helyes pasi!!!!!!! 8) :lol:
mangó
 
 


Sziasztok mamák és pocakosok!

Még új vagyok itt, bár már egyszer kétszer írtam, de leginkább olvasgatni szoktam. Hihetetlenül édesek vagytok. Főleg most, hogy olyan sokan közelednek a cél felé. Nagyon izgi, és olyan nagyon együtt érzek velük, bár nekünk még van jó pár hetünk, de jó hallani ki mit él át. Nagyon szorítunk mi is értetek így látatlanba, és remélem, érdeklődve olvashatom lassan a beszámolókat, kinek milyen volt az első pillanat, mikor először pillanthatta meg azt a kis manót, akire 9 hónapig olyan nagyon vigyázott, figyelt és izgult. Csodás pillanat, amiért érdemes élni!!!!! :D
Kívánom, minden úgy legyen, ahogyan elterveztétek:

Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Hát, Kedves Kismamák , Anyukák! Lassan úgy érzem, hogy el kell mennem Ákost előcsalogatni, mert annyi a jó kívánság, hogy csak kapkodom a fejem.
De!!!Ne tegyétek ezt velem, mert még annyi dolgom van, hogy hihetetlen. Ráadásul apának is összejött 1-2 oktatás, konferencia + az utolsó hétre egy ellenőrzés Londonból.
NA, jó! Nem ennyire tragikus a helyzet, úgy is Ákos dönti el, hogy mikor volt elég az albérletből.

Hétfőn voltam a szülőszobán. 1 db WC van, zuhanyzó nincs, csak kint az osztályon. Arra nem jártam, tehát nem tudom, hogy milyen. Viszont a vizsgálóknál elmentem mellékirányba, mert egy kismamának ugye mindig ott kell, ahol nem kellene, szóval, döbbenet.Hát, olyan mintha a keleti határ felé, megközelítettem volna Romániát. Hihetetlen, hogy valami így lehet kiemelt kórház. Milyen a többi??? Oké-oké kis ember vagyok én ehhez, hogy értsem. De igaza van az előttem szólónak /írónak/, „Nem ezért szeretjük./ A dokibá aranyos és rendes, a szülésznők mosolyognak, az a pár óra meg nem azzal fog eltelni, hogy bosszankodjunk, merre vannak a kifizetett járulékaink és mért nem lehet európai körülmények között szülni. Más a WC-ben is megszüli a gyerekét. Mi pedig szakemberek gondos munkája után örülhetünk egy új életnek, az életünk értelmének.
Hűha! Ez már amolyan kampánybeszéd féle! Bocsi, de 13 évvel ezelőtt a Szabolcs utcában jobb körülmények voltak és a sok kismamakönyv olvasása után mást vártam. Ez az én hibám!!

Bocsi!!Bocsi, ha bárkit megbántottam!!!!!

Fatima!
A dokibá csak azért nem akart ajánlani, mert szerinte mindenki nagyon jó és aranyos.

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


szilvi! azt a wct senki nem használja ám! bent a szülőszobán ill. osztályon kell elmenni pisilni! az awc az borzasztó4 de az osztályra kell pisilni járni! amikor mondtam a nővéreknek h hol pisiklhetek, mert az a wc enyhén szólva gáz, teljesen elborzadva mondták, h dehogyis oda ne menjek, az csak a takarítós wc, hanem a rendesbe a folyosón! szal no para!!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok ezen az oldalon, de jól jönne egy kis "bátorítás" a kedves sorstársaktól.
Nemsokára megszületik a várva-várt babánk és még rengeteg kérdés kering a fejemben. Úgyhogy elkélne egy kis segítség :roll:

Egyébként nagyon-nagyon jók ezek a kis időjelzők :D Én még annyira kezdő vagyok az oldalon, hogy elképzelésem sincs, hogy kell csinálni :roll:

Szóval üdvözlet mindenkinek
Szilvi
szilva33
 
 


Hát igen, akár egy lerobbant pályaudvaron, olyan az a WC. A másik tényleg jobb, de, gondoltam, azt meghagyom a bent fekvőknek, és inkább gyorsan végeztem a dolgommal a kintiben... :)

Azt is sikerült lecsekkolnom, hogy az egyágyas szülőszobában még mindig a szülőágy előtt lóg az a lámpa, aminek a búráját már csak az egyik oldalon tartják a csavarok, és egyébként is csupa muslica... Mindig az jut eszembe ilyenkor, hogy mi lenne, ha azt mondanánk a szülőorvosnak, hogy mondjuk 10000 Ft-tal kevesebbet adok szülésért, a 10000-ből meg veszek oda egy új lámpát. Valahogy biztos el lehetne érni, hogy a már várandós kismamák valahogy konkrétan, célirányosan támogassák az Intézményt. Azt tényleg konkrétan a saját érdekükben tennék. Tudom, annyi mindenre kell ott is a pénz, de ez olyan frusztráló akkor is.

Ja, és asszem férfi WC egyáltalán nincs az osztályon. Még szerencse, hogy a szomszéd épület az urológia. :) Vagy van valahol,. csak mi nem találtuk?

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Mariann! Én is férfi wc-t kutattam utolsó hetekben :) Izgultam, hogy mi lesz, ha. De nem kell keresni, mert nincs. Viszont nyugodtan használhatja bármelyiket az apuka, senki nem szól, természetes. Kicsit nekem is fura volt, még szülés előtt :) Alatta és utána már nem :) Barátságos kórház, apukák welcome, ott pisilnek, ahol akarnak :) Persze nyilván jobb lenne egy külön férfimosdó, de asszem betudhatjuk ezt is a kongó kasszának.
M.
mircike
 
 


Mircike,

Ez tényleg nem gond? De hát a belső WC-be csak nem mennek apukák, a külsőben meg még nem is csukhatók az ajtók, annyira gáz a helyzet... Hát, én inkább átküldöm majd apukát egy épülettel odébb.

De ne értsetek félre, én is nagyon szimpatizálok ezzel a kórházzal a körülmények ellenére, annál inkább jó lenne már látni egy kis fejlődést.

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Nehogy átmenjen szegény a másik épületbe :) Végső esetben a fiúknak az a folyosói lepukkant se árt meg, szerintem :)
Nálunk végül úgy volt, hogy a vajúdás alatt a szülésznő (egyedüli versenyző voltam aznap éjjel) elkísérte a férjemet szabad szobát nézni, és mivel volt egyágyas fürdőszobás, a férjem szépen bepakolt nekem minden cuccot, és el is ment ott pisilni. Aztán a négy nap alatt is ott járt pisilni, mivel csak én használtam, és mindennap takarították.
M.
mircike
 
 


Hát Lányok, kicsit ijesztő, amit írtok a kórházi körülményekről.
Hihetetlen, hogy tényleg mennyit számít egy barátságosabb, meleg környezet, a hideg, kopott, mocskos helyett.
Engem isten bizony elriaszt.
Abban bízom, hogy ott akkor, nem ezen fog úgysem járni az agyam és nem hiszem, hogy túlzottan fog érdekelni....

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Mariann, Marci normál úton, gyorsan, komplikációmentesen, teljesen egészségesen született. Szóval NYUGI!!!!!! :wink: :wink: :)

Szilvi, egyszerre írtuk a priviket a talival kapcsolatban :wink: .

Lányok, megmondom nektek őszintén, én nagyon jól éreztem magam a Jánosban. Volt egy zuhanyozóm egy külön wc-vel és egy szobám. Bőőőőven elég volt, nem hiányzott semmi. Ott volt a kisbabám épen, egészségesen. Az, hogy rossz volt a zuhany és minden úszott a vízben amikor zuhiztam, cseppet sem érdekelt :roll: .Nálam naponta felmostak, szemeteset ürítettek. Kosz egyáltalán nem volt.
Jó, nem szállodai körülmények uralkodnak, de szerintem nem vészes.
..és nehogy azt higgyétek, hogy igénytelen vagyok, de ott nekem nem hiányzott semmi.

puszi,zsóka

KépKép
logi
 
 


Hát úgy máááás... De pl. én sem örülnék, ha bejönne egy pasi pisilni a lepukkant klotyóba, mikor éppen én kuksolok ott az egyik félig nyitott ajtó mögött :(

Egyébként zárt ajtóknál tényleg nem zavarna.

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Lányok!
A szülészetes rész teljesen rendben van, a szülőszoba is rendben van, a lépcsőház és a várófolyosó zordabb, de hát hogy is mondjam, az aztán lényegtelen.
Semmiféle rossz élményem nincs, én nagyon jól éreztem magam, egy másodpercig nem hiányzott semmi nekem sem.
Leírtam már párszor, de az emberi tényező számít a legtöbbet szerintem, és a János szülészetén ez maximálisan rendben van. Igazán barátságos, bababarát, nem a külsőségekben, hanem a hozzáállásban.
Szóval nyugi! :)
M.
mircike
 
 


lányok nem tök mindegy h a várótermi wc milyen? a léyeg h az osztályos és a szülőszobai totál rendben van! a jános kb ezerszer jobb mint az átlag kórház. a szülészetis rész most lett felújítva. a folyosói wc meg a takarító szerek tárolására van. nem azért h a kismamák ott pisiljenek.
nekem fantasztikus élmény volt kisbvabázni a jánosban! pedig nem is volt külön zuhim+wcm. (illetve majdnem mert a hátsó wct kb 2 en használtuk mert mindenki a másikba járt :))
kerekpocak
 
 


Sziasztok lányok!

Én csak azért tévedtem ide,mert jártam szülésfelkészítőre a Jánosba,csak a császármetszéses téma maradt ki.Mivel még farfekvéses a babám,nem ártana valahogy meghallgatni ezt az előadást is.
Nem tudna valaki segíteni hogy hol tartotok,vagy hogy mikor lesz ez a téma?

Köszönöm előre is,és sok sikert mindenkinek :)

Kép

Timi
tftimi
 
 


Jajjjj, most biztos nagyon kekecnek túntem. Én szeretem a Jánost, különben nem akarnék ott szülni. Majd bocsánatot kérek tőle, hogy megbántottam :)

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


sziasztok!

tegnap és ma átmentem olvasóüzemmódba, és igazából az aktuális témához én mint "tiszteletbeli jánosos" annyit tennék hozzá, h NEM MINDEN ARANY, AMI FÉNYLIK. a wc tényleg kriminális és szülőszoba sem a legbarátibb hangulatot sugallja, de amikor elérkezik a nagy nap, sztem senki nem a körülményekkel foglalkozik. a lényeg, h a dokid és a szülésznőd 100%-osan veled legyenek lélekben is! a mávban hiába érzehettem magam úgy, mintha egy hotel szobájában lennék, meleg mediterrán hangulatú színvilág, tényleg nagyon klasszul be van rendezve, de a dokim szülés közben alig figyelt rám, és végig világvége hangulat uralta........

zsóka rájöttem, h mi volt ákos étrendjében a bibi: a du 4órás tejpép szépen eltelítette, ezért nem vacsizott 7kor. mivel a tejpép is teljes értékű főétkezésnek számít, gyakorlatilag 4szer evett 3 helyett, ami mondjuk egy héttel ezelőttig nem tűnt soknak. most a tejpép helyett csak 2 szelet lekváros v vajas kenyeret eszünk, ami elegendőnek tűnik. fogacskák most hónapja szabin vannak, pedig először azt hittük, h azok kínozzák. edusnak és zsófinak is köszi a fütyihuzogatós tanácsokat! :lol: :lol:

puszi
niki
Vendég
 


Nikik
Privi
Imi
mazsolák
 
 


Csajok, csak érdekességképpen leírom a tegnapi sztorimat.
Utazom a metrón, nyitva a kabátom (azért már látszik a pocóm), nem adják át a helyet természetesen. Jól van. Felszabadul aztán egy hely, leülök. Egy megállónyit ülhettem, mert felszállt egy kismama és pont beállt elém. Nagy pocakja volt (ettől függetlenül simán lehettünk egyidősek, mert nekem meg a koromhoz képest kicsi), rögtön mondtam neki, gyere csüccselj le. Le is ült, és képzeljétek, a többi ember ezt mind végignézte. Végignézték, ahogy egy kismama átadja a helyét egy másik kismamának. Elképesztő! Nekem vörösödött a dühtől a fejem, hogy ennyi bunkó, tapló ember..... :twisted:
És a 30-35 éves férfiak és a 40-50 éves nők....hm. Erről ennyit.

Viszont ma volt az első alkalom egyébként, hogy egy srác átadta a helyét. Annyira jólesett. Vagy 3x megköszöntem (olyan ritka).

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Kép
niki30
 
 


jaj de jó h feljött.

na képzeljétek el, h amióta látszott a hasam és amióta babakocsival békávézunk samuval MINDENKI átadja a helyét, naponta sokszor és járművente legalább 2x megkérdezik fiatal/idős ffiak/nők h hogyan miként segíthetnek.
nekem csak nagyon nagyon pozitív a tapasztalatom! soha nem tapasztaltam (szerencsére) h nem adják át a helyüket!

niki sajnálom h ma ez történt veled, de remélem saját példa alapján h egyszeri eset és amint egyre nagyobb aza poci, úgy lesz egyre kedvesebb mindenki!!! babakocsival meg pláne!!!
pussz
kerekpocak
 
 


Én azt hiszem, függ a környék utazóközönségétől is. Az 56-os villamoson mindig átadják a helyet, tényleg nagyon megható. Bár az is lehet, hogy máskor egyszerűen nem tűnik fel a pocakom. Nekem sem túl nagy, pedig aki benne lakik már nem kicsi :)

Azért általában pozitívak a tapasztalataim szerencsére.

Holnap megnézem a Heim Pál Kórház SIDS (bölcsőhalál) tanfolyamát. Kíváncsi vagyok, mit mondanak. Volt már valaki ilyenen?

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Sziasztok!
nekem pocisan SOHA nem adták át a helyet, még az utolsó hónapokban sem (na Borcsival 1x egy idős néni felállt,de tőle nem fogadtam el,a mellette lévő fiataloknak eszébe sem jutott felállni :evil: ).
Viszont babakocsival mindig nagyon kedvesen segítettek/segítenek.
De ehhez hozzátartozik, hogy nem volt soha nagy pocim.
puszi

KépKép
logi
 
 


sziasztok,
nekem is ellentétes, két véglet tapasztalatom van. vagy ignoráltak\-nak nagy pocakkal és most babával, vagy a másik véglet, többször előreengedtek sorbaállásnál, ilyesmik.
zebránál is v. vki messziről fékez és integet, h. menjünk, v. ottdekolunk hosszabb ideig. de inkább pozitív tapasztalatom van nekem is, de nekem ez mindig inkább meglepő és rácsodálkozom és köszönömözök ezerrel. szal sajna nem természetes és magától értetődő.

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Hú de zagyva voltam.
A lényeg: pici pocim volt mindkét gyerekkel, valószínűleg ezért nem adták át a helyet a bkv-n.
Marcsihoz hasonlósan én is mindig 20x megköszönöm, amikor segít valaki vagy átenged egy autós a zebrán.

KépKép
logi
 
 


Jó reggelt!

Ha valakinek van kedve és esetleg közel is lakik: a Padma Jógastúdióban (őrsnél) lesz hétfőn 15-17-ig kismama-baba klub, ingyenes. A téma: Várandósság és szülés
Én megyek:)

Niki

Kép
niki30
 
 


Hahó Csajok!

Újra itt! :)

Nekem is viszonylag kicsi a pocim, de azért azt nem lehet rá mondani, hogy nem látszik.
A múltkor én is nyitott kabáttal szálltam fel a metróra (na nem direkt, csak mert meleg volt) és mivel én eléggé alacsony vagyok (153 cm), így a hasam magassága pont egy szintben volt két 25-30 év körüli pasi arcával, akik kényelmesen ültek az este 6 órási nagy forgalomban. Ott bámulták a pocimat (nyílván látni nem látták), de eszükbe sem jutott bármit is kérdezni vagy tenni. Ezek után egy olyan 40-es hölgy kiabált oda 3 hellyel odébbról, hogy üljek le a helyére. Mondtam, hogy köszi nem, mert sokkal rosszabb lesz 1 megálló után átverekedni magam a tömegen és sanszosan begyűjteni 1-2 táska vagy hirtelen mozdulat által kínált ütéseket.
A két pasi ezt a 'párbeszédet' végighallgatta és mint akik semmit nem értenek ültek tovább mint a fa**ok!

Erről csak annyit, hogy majd ha az ő felesége, barátnője vagy közeli hozzátartozója vár majd babát és azzal bánnak így, akkor majd talán (!) eszébe jut, hogy mit kellett volna tennie.

Hozzáteszem én egyáltalán nem szeretek leülni azóta amióta babát várok. Valószínűleg, mert a kabátom sokszor már szorítja a pocimat, ha ülök meg ahogy azt már mondtam: többször jobban ártok magamnak, ha nem az ajtó mellett állok meg, mert a tömeg elsodor. Szóval én még csak nem is tartozom azok közé, akik arra gyúrnak, hogy leüljenek.

De sajnos nő társaink sem sokkal jobbak. A múltkor az egyik plázában egy csomóan álltak sorba a WC-nél (tipikus női dolog). Bementem, persze már nagyon kellett, de nyílván beálltam a sorba én is. Amikor már majdnem én jöttem a sorban, bejött egy hatalmas pocijú nő, aki szemmel láthatóan majd1 bepisilt. Előre engedtem, mert én még bírtam. A többi birka cicababa azt sem tudta mi van. Csak vágták a pofákat, hogy miért engedem előre azt, aki nem állt sorban!

Na ennyi! befogom, mert csak felhúzom magam!!! :)

F.

fatima
 
 


Tényleg Niki! Te merre laksz???

fatima
 
 


Sziasztok!

Látom Niki megint jó kis témát hoztál fel :lol:
Csatlakoznék Zsókához, ui nekem is nagyon negatív tapasztalatom van ezen a téren. Igaz az én esetemben is alig látszott a pocakom, és amikor meg már óriási volt, akkor a téli kabát elrejtette....vagy talán a lelkemnek könnyebb ha ezzel magyarázom :(
amikor már babakocsival közlekedtünk, lazán végigézték, ahogy a babakocsit ákossal együtt felcipelem a felüljáróban, de a legdurvább az volt, amikor a zebrán ZÖLD LÁMPÁNÁL sétáltunk át és egy NŐ !!!! rámdudált, h siessek már és szinte majdnem elütött bennünket......
Zsófi, te merre laksz?? sztem bp. összes kedves, segítőkész embere abban a zónában található :lol: :lol: :lol:

Mariann és minden pocakos kismama!
mi sajnos voltunk azon a bizonyos SIDS-tanfolyamon. méghozzá jóval ákos születése után, mert 7 hónapos korában egyik hajnal az angel care csipogására ébredtünk. az ágyikója a mi ágyunk mellett volt, igy pillanatok alatt ott teremtem mellette, ő szépen hason csicsikált. ijedségemben ki se kaptam a kiságyából, az volt az első, h megfigyeljem, h szuszog-e. szerencsére minden rendben volt, igy hagytam tovább aludni ugyanabban a pozicióban. egyből felhívtam a gyerekorvsi ügyeletet, ahol azt javasolták, h a biztonság kedvéért vigyük be reggel a heim pálba. ott természetesen bentartottak bennünket 24 h-ra (ez a protokoll), majd egy erre a területre specializálódott doktornénivel konzultálva arra jutottunk, h megcsináltatjuk a SIDS-szűrést. mindez annak ellenére, h ákosnál mindent rendben találtak, semmi rizikófaktorral nem rendelkezett, de mégis ha már bejelzett egyszer a gép.......
pár nap elteltével meg is szólalt a telefon, h mehetünk be, felszabadult egy hely, ui minden nap csak két csecsemőnek van erre a vizsgálatra lehetősége. újabb 24 óra a kórházban, majd egy borzasztó éjszaka: este 8tól hajnali 4ig az orrán és a torkán keresztül levezett szondákkal és a mellkasára csatlakoztatott tappancsokkal figyelték. félórára elvitték tőlünk ákost, h nyugodtan le tudják helyezni neki azokat a kis csöveket......nem engedték, h ott legyek, szörnyű volt, .........aztán olyan édes volt, amikor kihozták, szerencsére egy óra alatt hozzászokott a körülményekhez és könnyedén elaludt, mi ébresztettük 4kor, újra elvitték, de pillanatok alatt kihúzták a csöveket és minden a régi volt :lol: :lol: :lol: ami borzasztó volt lányok, h azt a bizonyos készüléket a szentlélek tartotta össze, egész éjszaka figyelnem kellett, h minden érzékelő normálisan működik-e, mert különben nem lehetett volna kiértékelni a vizsgálatot.....és egy ilyen készülék kb.egy millió ft-ba kerül,amiből összesen a heim pálban kettő van , és természetesen nem állami pénzből, hanem alapítványiból vásároltak meg! annyira kiakadtam, h itt tartunk, h erre nincs pénze az államnak....
szerencsére a vizsgálat tökéletes eredménnyel zárult, igaz két kis rövid légzéskimaradása volt ákosnak, de ez állítólag még belefér, és mi felnőttek is sokszor "elfelejtünk" levegőt venni, csak ugyebár náluk még kisebb korban fejletlenebb az agy és a tüdő, ezért lehet komolyabb következménye.
amint kijöttünk a kórházból, rá két hétre ellátogattunk egy ilyen tanfolyamra, ami tényleg NAGYON-NAGYON HASZNOS , és én személy szerint kötelezővé tenném minden kismamának, kispapának. az adjunktusnő kiselőadást tart magáról a SIDS-ről, majd egy doktornő, aki a szonda lehelyezést végzi, bemutatja az egész folyamatot egy játékbabán, és végül a lényeg, h ha bekövetkezik a baj, akkor érthetően elmondják,h mi a teendő. ezt is kipróbálhatják a szülők egy mintababán.
én biztosan újra elmegyek, mert évről évre fejlődik az orvostudomány és mindig mondanak vmi újat!!!
Remélem senkit nem ijesztettem meg!!! mi biztosan lelkileg könnyebben átvészeltük volna ezt a pár órát, ha már előtte résztevszünk egy ilyen tanfolyamon és tudatában vagyunk, h milyen is valójában ez a viszgálat, emrt igy tudattalanul túlságosan aggódunk, h vajon mennyire szenved...stb. de igazából ezek olyan vékonyka kis csövek, h fájni biztosan nem fájhat nekik, csak az ijedségtől, az idegen embertől sírnak. én attól is nagyon féletm, h mekkora nyomot hagy majd benne ez az egész történet. képzeljétek el, h a tanfolymara vittük magunkkal ákost is, és ugyebár az a néni is ott volt, aki lehelyezte neki a csöveket. ákos barátságosan, mosolyogva elgügyözészett a karjaiban, sőt el is vitte magával sétálni a folyosóra. ekkor nyugodott meg a szívem, h lelkileg sem viselhette meg :lol: :lol: :lol:

Más téma: ki vezet/ vezetett pocakosnaplót?! én ákossal imádtam irogatni hónapról hónapra a változásokat, és most is nagyon szeretném, talán még nem vagyok lekésve. az uram ma veszi meg a Terhességem naplóját, ez nagyon praktikus kis könyv, a vizsgálati papírokat is szépen sorjában bele tudod tenni, egyik bnőmnek ilyen van és imádja.

Sok-sok puszi
Niki
Vendég
 


Hello S/Niki!

Mi az a SIDS??? :oops: :roll:

Én amúgy vezetek pocinaplót. :) Nem azt a fajtát, amilyen neked lesz, mert ide nem tehetem be a leleteket.
Nagyon jónak tartom! Oda aztán írhatok mindent arról, amit érzek. Nem kell hülyén éreznem magam, hogy érzelgős vagyok vagy humoros.
Szerintem nagyon jó lesz elővenni amikor már meg lesz Tarek és visszaolvasni azokat a gondolataimat, amit most érzek.
A férjem is el szokta olvasni. Mindig jót mosolyog az írásomon és nem nevet ki a naplómért, mert tudja, hogy ez egy tök jó dolog.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek! :)

F.

fatima
 
 


SIDS-hirtelen bölcsőhalál nemzetközi rövidítése.

különben sejtettem, h te is vezetsz naplót:)

most rohanok, mert ákos már szétveri a klaviatúrát!!!
pusz
Vendég
 


én egyfolytában nagyon sokat bkvzek/bkvztem samuval pocakban és babakocsiban és épp a napokban meséltem vkinek h hihetetlen, h mindenki meséli a rossz tapasztalatait amikor velem/velünk MINDEN ALKALOMMAL KIVÉTEL NÉLKÜL extra über hihetetlen UDVARIASAK, ELŐZÉKENYEK ÉS KEDVESEK. a 10-60 as korosztály ffi és női tagjai. a múltkor egy 4.es kisfiú ragaszkodott a cipelés segítéshez, de tegnap 30as fiatal yuppiek segítettek. arról nem is beszélve h még most is mindenki átadná a helyet h a babakocsi mellett le is ülhessek.
-ja és mindezt úgy, h általában nem is veszem igénybe a segítséget mert kicsi könnyű babakocsiban tolom az én nehéz gyermekemet :) :) így magam is megbírkózom a feladattal.

hát nemtom lehet h csak én vonzom be ezt vagy az ufók.
kerekpocak
 
 


de komolyan mondom olyan 1x sem volt h ne adták át a helyet! a 4. hónaptól, amikor már látszott!!! EGYETLEN EGYSZER SEM! ( a nagy poc előnyei ugyebár...)
előre engedtek a bankban, a mai napig soronkívül szolgálnak ki a postán ill. gyógyszertárban, külön kasszát nyitnak nekünk néha a cbaban ha babakocsistul vagyok... nemtom... de tényleg!
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?