Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Annácska!

Jajjj!!!! Remélem, hogy "csak" a 3 napos lázat fogtátok ki!!!! :(:(:(:( Jobbulást Petinek! Mennek a gyógymanók!!!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Halihó!

Évi
vizes történet nemsemmi.
Ezek után jól fog esni a pihenés, jó utat és csináljatok sok képet.

Bosco
Köszi a dicséretet :) . Egyenlőre ez az egy kutyi van de szeretnék még egy szukát, aztán sok kis bullit. De az idei évet a kiállításokra szánjuk, aztán jövőre beindul a kiskutya projekt. Ja azt nem írtam hogy ez is egy csajszi kutya.

Szelivi
Drukk a vizsgáidhoz :) :)

Babetta
Milyen volt az angol óra? :)

Annácska
Szegény kicsi Petya, nagyon leverte a láz. Remélem semmi komolyabb. Nekünk is volt egy ilyen fajta lázunk, egyik hétvégén jött ki rajta, dr. nénijét hívtam a Martinnak, azt mondta ne vigyem semmilyen ügyeletre hanem egyből a Törökbálinti szaniba a gyerekosztályra ott szakorvosok vannak és biztos jól megvizsgálják. El is vittük, szintén nem találtak semmit, azt mondta a doki ha a gyerek 39 fokos láz mellett el játszik szépen akkor hagyni kell had dolgozzon a láz a vírus ellen. Ha nem bírja akkor természetesen csillapítsam, de figyeljem meg 38 és 39 fok között fog maradni a hője. Igaza is lett 2 nap után teljesen elmúlt és tényleg nem volt semmi baja. Utána csak azt vettem észre, hogy a széklete sokkal lazább volt pár napig, de nem volt hasmenése.
Remélem tényleg nincs ok aggodalomra.

Zsu69+Martin(2006.03.14)
KépKép
Joanna Michele, 1996.12.18
Bence Ricardo, 1999.10.26
zsu69
 
 


Annácska: Most olvasom, hogy Peti milyen beteg. Hát ez valami borzalom, remélem délutánra jobban lesz, drukkolok nagyon

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 

 
 

Sziasztok! Gyors bekukk...csak átfutni volt időm 1-2 napot...

Annácska!
Jobbulást Petinek!!!

Zsu!
Nem értek egyet azzal a dokival, aki mondta, hogy 38-39 fokos tartós lázzal nincs ok az aggodalomra. Sajnos Kali lányommal mi megjártuk, 2,5 éves volt... Reggel kezdett lázasodni, délelőtt 10-től 38,2 és 38-6 között mozgott a láza, csillapítottuk neki, de se föl, se le, és este 6-kor hirtelen lázgörcs, eszméletvesztés, mentő, és irány a kórház 3 napos megfigyelésre :-( Azóta nem merem 38 fölé engedni egyik lánykámnak se a hőjét.

Minden fogyisnak kitartás :!:

Eszti:
köszi a kölesgolyó, és rizstej infót!
Kenyér + gyümölcs: én félnék, hogy megerjed a pociban, vagyis alkohollá válik :) Pl ha vezetés előtt kenyeret eszel, és közvetlen előtte vagy utána gyümölcsöt, akkor a szonda jelez...

Amúgy Kincső is ha meglátja a kenyeret, azonnal követeli magának is :-)

Ma jó kis napunk lesz...Párom most 1-kor kezdi az utolsó szakvizsgáját, elvileg ma lehetne menni az uszodába nyíltnapra, hogy Kalit megnézzük hogy halad. 5-től meg szülői....de Kincső meg 6-tól már nyüszi szokott lenni, mert f7-7 között már éjszakára alszik. Így még nem tudom mi lesz az esténkkel.

Fog: 1 hét alatt 3 felső foggal gazdagodtunk :P

Szopi és testsúly: miért van az, hogy mindenki hízik a szopi ideje alatt?
Én meg csak fogyok tőle...Szülés után közvetlenül alap súlyomnál voltam, és onnan még lefogytam 8 kilót a szopi miatt...tiszta csontváz voltam. Azóta próbálok zabálni, hogy ne fogyjak el teljesen...most már csak -5 kilónál tartok :lol: Igaz ezzel a súllyal már kiegyeznék hosszútávon :wink:

Na lépek is tovább...
Bea
titati
 
 


Mamacka:
A kórházak valóban szörnyűek :-( Mi a Budaiban voltunk, meg a Madarászban. Az előbbi egyik része szedett-vedett, mási része teljesen nyugati szinvonalú (4éve), de nem lehetett benn maradni a gyerekkel. A Madarász teljesen fel volt újítva (2éve), pozitív volt az alkalmazottak hozzáállása, csak épp az anyukáknak nem tudtak helyet biztosítani. De lehetett bevinni polifómot, hálózáskot.... így minden ágy mellett egy anyukát is találtál a földön.
titati
 
 


Sziasztok!
Nem bírom csillapítani Peti lázát :cry: Alvásból megint 40,3-mal ébredt, a másikban 41,1, de szerintem azon aludt :cry:
Hűtőfürdő, kúp és most törölközőbe csavarva 39,2-vel alszik az ölemben :cry:
A dokinő szerint vírus, csillapítsuk a lázát és itassam. Na köszi, Peti semmit nem hajlandó elfogadni a cicin kívül :(
...
Na azóta túl vagyunk még egy fürdőn és egy adag Nurofenen.Megint közel volt a 40 fok és nafyon szapora szívverése volt.
Most 38,3 és rázza a hideg :cry:

Kivagyok :cry: Inkább nekem lenne 40 fokos lázam :cry:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Titati, még nem vettem észre, hogy részegedne Benyó a kenyér+gyümitől, de majd ezek után figyelem.... 8) :lol:

Annácska, jobbulást!!!
Vendég
 


Annácska, nyugi, jól csinálod, egyelőre ennél többet nem tudsz tenni. A hűtőfürdőt meddig csináltad? Legalább egy negyed órát tartsd benne, ha tudod, ha nem, ne erőltesd persze.
Vendég
 


Eszti :)
10 percig fürödtünk. Közben meg tudtem etetni egy őszbarack-alma kajával.
Most megint megy fölfelé :( 38,5 :cry:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska, nincs további tippem. Elvileg ezek együttes alkalmazásánál le kéne mennie. Kúp, Nurofen, hűtőfürdő. Ha sokáig nem megy le, azért hívd fel a dokit esetleg.
Vendég
 


Eszti :)
Dokinő azt mondta van most valamilyen vírus, ami hirtelen magas lázzal kezdődik és szinte levihetetlen :(
Próbálom csökkenteni a hőjét és itatni.

Most mértem 39,5 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska, akkor hajrá, de azért ha holnapig így megy, inkább lássa valami a doki, ne csak távgyógyítson. :wink: :wink:
Szorítok, hogy lemenjen Peti láza. :)
Vendég
 


Eszti!
Háromig van tanácsadása, aztán kijön megnézni.
Remélem nem lesz baja Petinek, most itt alszik az ölemben és lángol a kis teste :cry:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!

Annácska, jaj, olyan szörnyű lehet ez a tehetetlenség. :( Szerencsére Dominó még nem volt lázas (koppkopp), de már előre tartok tőle.

Titati, szerencsés alkat vagy. ;) Mondjuk szerencsére én sem híztam a szopitól.

pgyöngyi, enyém gyermek sem nagy evő, ő is max egyszer eszik szilárdat dél körül, egyebet semmit, csak a cici.
Mondjuk néha én is aggódom, hogy nemjó ez így, dehát megtömni nem tudom, majd ha kell neki, akkor elfogadja. :)

Más babája is utálja a babakocsit? Domka nagyon, ésén teljesen kivagyok emiatt. Egyszereűn nem tudok elmenni vele sétálni. :?

Szép napot!

faby
 
 


Annácska, drukkolok, hogy minden ok legyen. :)

Csilla, Bence sem nagyon szereti már a babakocsit, amióta tudja, hogy az utcán már járni is tud. Úgyhogy most lassan haladunk bármerre is, mert általában fogja a babakocsit és úgy megyünk az ő tempójában. :roll: :lol:
Vendég
 


Annácska: kitartás, ne keseredj el ez most nagyon nehéz lehet neked

faby: Nálunk van, hogy el van benne, van, hogy nincs. Ilyenkor egyik kezemmel tolom a kocsit a másikkal meg fogom a Lilit. Ha szerencsém van, összefutok a csajokkal és akkor valaki átvállalja a babakocsit tőlem :)
A nem evés miatt megnyugodtam, mert 400 g-ot híztunk és 1 centit nőttünk 1 hónap alatt ez egész jó, mert mostanábban 50-100 grammnál nem nagyon volt több hízás

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok mamik!

Áron éjjel megint hányt... :(
Annyira megrémültem, hogy majdnem elájultam...
Ügyeletes doki nagyon aranyos volt.... megnézte azt mondta, hogy még nem vészes a kiszáradás inkább nem küld minket vissza a kórházba adott hányáscsillapító kúpot... azóta nem is hányt (éjjel kb két nagyon nagy adagot és kisebb öklendezések voltak) csak egy kicsit öklendezett reggel meg bágyadt volt ... a hője felment 37.8-ra...

Reggel felhívtam a dokinénit, hogy mit csináljunk... bevigyem-e megmutatni ... azt mondta, ha feljebb megy a láz hívjuk és kijön...
38.4 ...hívtuk... kijött...
Szerinte ez egy újabb adag vírus amit a kórházban volt szerencsénk összeszedni... megjegyzem most betegebb mint mikor bevittük :( ugyanis nemcsak hányt de lázas és már fosizik is.... (a kórházban nem vitték túlzásba a fertőtlenítést... én meg sajnos későn kapcsoltam, hogy a gyerek a rácsot nyalja... letakarítottam... hányás nyomok is voltak rajta... :( )

Hát így állunk... most alszik.. olyan kis aranyos olyan mint egy rongybaba de azért viccelődik meg sokat mosolyog.. ami azért megnyugtató... Doktornénit is megfosztotta a sztetoszkópjától.... :)

Nem mondott rá ő sem semmi különöset csak hogy valami vírus... figyeljük ne menjen 39 fölé a láz... akkor jön a hűtőfürdő... :cry:


Annácska nektek is jobbulást...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Eszti, Nekzek jó, mert Bence már tud menni :) Nálunk 2 verzió marad: vagy végigüvölti a sétát, vagy cipelem ölben a 10 kilós popóját, amit be kell vallanom nem sokáig bírok. :oops: :D

gyöngyi, hú, az télleg szép hízás :)

mamacka, jajj :( :( Sajnálom! Gyógyulj meg gyorsan Áronmanó!

faby
 
 


Sziasztok!

Annácska, Mamac: Kitartás! A manóknak meg gyors gyógyulást!
Együttérzünk, mivel Boti nem úszta meg a vírust :( Neki is 39 felett a láza. Épp, hogy lemegy, szökik fel :( Már felül is fertőződött, most kivételesen a torka. Most jöttünk az ismerős fül-orr-gégésztől. Nem kockáztattam, mint múltkor, egyből vittem. Csináltak tenyésztést is. Torka, mandulája mindene tiszta hurutos, legalább a füle szép (egyelőre). Viszont így megint nem tudtuk megúszni a gyógyszert.
Én sem tudok még mindig kilábalni belőle. Szegénykém, betegen ünnepli az első születésnapját, úgy sajnálom! Sokkal elesettebb, mint múltkor, a kis szeme is olyan kis beteg :cry: És semmit nem bír aludni....

Ne haragudjatok, most csak ennyit tudtam írni! Majd jelentkezem!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Annácska,
jaj, remélem le tudod nyomni a lázát. Jobbulást a kis manócskádnak!!!
Mamacka,
szegény Áron!! Jobbulást!!!!
angi79
 
 


Ú, Anita, nektek is jobbulást. Minél gyorsabban.

Az én kis zabagépem. :)

Kép Kép
Vendég
 


Anita:( Nektek is gyors gyógyulást! :(
Eszméletlen mennyi kis beteg van. :(

Eszti, nagyon aranyos Benyó azzal a nagy banánnal. :D Dominónak pici kockákra feldarabolt aszalt sárgabarackot adtam az előbb, de nem ez lesz a kedvenc kajája ahogy látom. :)

Hú, mennyi szülinapos lesz az elkövetkező napokban! :)

faby
 
 


Sziasztok!
Keresünk babakozmetikai termék fotózásához babákat 10 hónapos korig. Casting péntek délelőtt. A részletekért kérlek ezen a 2 számon érdeklődjetek. Köszönettel: Mariann (0630/977-2562) & Böbe (0630/971-5440)
Vendég
 


Anita,
gyógymanók mennek ezerrel.
Eszti,
nagyon cuki Benyó a banánnal. :)
angi79
 
 


Anna,Mamacka,Anita
Az egyik írás, rosszabb, mint a másik. :cry: Szegény manók és persze ti is. :( Jobbulást mindenkinek. Attól félek, hogy egyre több baba lesz beteg. Remélem, talira lezajlik, és mindenki tud majd jönni.

Livi
Sajnálom, hogy nem tudtuk jönni, de majd jól meglátogatunk titeket. Most jól megijesztettelek mi? :lol: :lol:

Eszti
Nagyon cuki Benyó :lol:

Angol: Úgy döntöttünk, hogy ráér majd óvodában tanulni. Az érveket majd talin elmondom, ha valakit érdekkel, most nincs kedvem annyit írni. :wink: Megyek is aludni.

Ja :persze ,hogy elszóltam magam ,Levi éjjel kelt egyszer. Mondjuk ,ez legyen a legnagyobb bajunk. :D

Jó éjszakát.

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Annácska,Anita,Mamacka:Jobbulást a kismanóitoknak!Nagyon izgulok értetek!!!!Borzasztó lehet a babóknak!Na meg nektek!Kitartás!!!!!

Megkezdtem a sulit,ezentúl ritkán fogok jönni!De olvaslak ám titeket! :lol: :lol:

Viszont Valiról írjatok már!Mi van vele?Velük?Remélem jól vannak!Biztos másfelé fórumozik :lol:

Lányok,dicskedni szeretnék!MA REGGEL FELÁLLT FANNIKA A KISÁGYBAN!Ahogy felkel,ő még egy jó bő fél órát eljátszik az ágyában,és míg én hajatmostam,addig ezt produkálta!Megyek be a kis szobájába,és láss csodát!Napok óta feltérdelt már,de ez most nagy dolog ám!!!Még azt is megvárta hogy lefényképezzem,sőt még szuszizott is!Képeket teszek fel!

Ha valaki tudna nekem infót szerezni a következő filmről,nagyon hálás lennék!Pü-ben írjon aki tud segíteni!Fontos!:KOSTURICA:Cigányok élete Kép Kép Kép Kép
Puszi mindenkinek,majd jelentkezem ahogy időm engedi!
Vendég
 


Szegény-szegény beteg babák és persze a mamáik! Jobbulást kívánok mindenkinek!

Mamacka,
én Pál Feri előadásaira jártam a Pázmányra esténként - és nagyon jó volt! Mennek még ezek az előadások? Sajnálom, hogy már nem tudok járni. Egyébként ő melyik plébánián van?

Lakás: na - jelentkeznek az első bonyodalmak. Szóban megállapodtunk az eladóval, erre most elkezdett variálni. Holnap talán már többet fogok tudni.

Jó éjszakát mindenkinek! Mi még egy kicsit filmet nézünk.
Most mondja András, hogy ő is "üdvözli a lányokat a fórumon" :wink:

Kép

Kép
bettiflame
 
 


Drága Bettina és Lídia!!!
Nagyon sok szeretettel köszöntünk benneteket első születésnapotok alkalmából! Hosszú, boldog életet kívánunk Nektek!
Édesanyáitoknak pedig sok-sok boldogságot!


Amíg benned éltem,
Bölcsőm volt a tested,
Befelé figyelve
Kívánságom lested.

Hívogató élmény
Érzem, hogy közeleg,
Segítsetek, kérlek,
Hadd menjek közelebb
.
Mikor megszülettem,
Bár szemedet láttam,
Bevallom most már,
Kicsit visszavágytam.

S egy halk szavú asszony
Meghallván a vágyam,
Apa mellkasára
Odafektet lágyan.

Ám te megnyugtatón
Karjaidba vettél,
Felkínálva emlőd,
Csendben megetettél.

Hogy míg átöleli
Kicsiny hasonmását,
Boldogan hallgassam
Szíve dalolását.

Lassan tisztult a kép,
Erősítve bennem
Keserédes érzést:
Íme, megszülettem.

Meleg tenyerével
Simogatja bőröm,
Ha elszenderednék,
Most ő lenne őröm.

Születtem embernek,
Eredendőn jónak,
Erre a világra
Földi halandónak.

Megpihen a test, és
Ünnepel a lélek,
Gondolatban anya
Festett ilyen képet.

Megjöttem, itt vagyok,
Éppen körülnézek.
S egy ismerős szempárt
Felismerni vélek.

Olyan jó így együtt
Feküdni az ágyban,
Mama pocakjában
Ilyen álmot láttam.


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


[quote="nicika"]& írta:nicikalt;font color="ff0000">Most telefonált a Tünde! Hajnali 5-kor elment a magzatvíze, már bent vannak a kórházban! Eddig még nem volt egy fájása sem. Hamarosan rákötik az oxitocint!
Szóval ma két kiscsaj is érkezik! Kép</font>



[quote="tünde_sződ"]S írta:tünde_sződziasztok lányok! Bettina vagyok! Biztos tudjátátok, nemrég kibújtam a pociból, jól vagyunk, már a tejci is kezd csordogálni. Előzször kicsit fogytam, de ma nagyon belaktam, aztán jót aludtam. Még az sem zavart, hogy a többiek ordítottak körülöttem. A rólam készült képeket, megtudjátok nézni a fotóalbumban a Bettina címszóban. Anya puszil mindenkit, és én is. Jó éjt nektek.


Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


[quote="csema"] írta:csema
" KOKOVAI LÍDIA VAGYOK, ANYA HASÁBAN 51CM-RE ÉS 3420GR-RA NÕTTEM. FEBRUÁR 9.- ÉN 21 ÓRA 50-KOR LÁTTAM MEG A NAPVILÁGOT. ÉN VAGYOK AZ ANYUKÁM+APUKÁM SZEME FÉNYE."

Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bettinának és Lidinek boldog szülinapot kívánok :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lidike és Bettina, sok boldog születésnapot kívánunk nektek!
Angi és Tünde, nektek is sok boldogságot!


Vendég
 


Neeeeeem, nem gyászolok, ez ilyen színű lett volna, ha nem vagyok ennyire béna....
Vendég
 


Anita, nagyon kedves, amit csináltál!
Hogy van Boti?

Annácska? Petka?

Lányok, nálunk dúl egy újabb anyás korszak, ahogy Cory mondta, matricagyerek lett Bence, talán az újraközeledés időszaka. A lényeg: az egész napját úgy tudja elképzelni, hogy belém bújva létezik. Nem mondom, imádom, amikor egész nap csak ölelni akar és a fejét a nyakamba tolni, de már estére azért kivagyok.
Tegnap szokás szerint Peti vacsiztatta, gondoltam, elosonok zuhizni.....evés abbamarad, ordítás. Végül Peti odatolta az etetőt a fürdőszoba ajtajába, de még így is kétségbeesetten (de szó szerint, iszonyú arckifejezéssel) mutogatott rám. Akkor nyugodott meg, amikor kivettem és átöleltem. Háááát, furcsa megélni ezt, nagyon érdekes.

Boscó, gratula Fanninak.

Edit, én személy szerint nem szeretem a korai nyelvtanulást, tanítást, hacsak nem az egyik szülő anyanyelve és így beszél hozzá. Szerintem a gyerekek ráérnek angol tanulni majd általánosban, és akkor sem az első pár osztályban. De ez az én véleményem. :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Jól el vagyok havazódva, Balu már 3. hete itthon van. A skarláton túl vagyunk, most épp köhögés van soron. Dokinál jártunk tegnap nem lát, nem hall semmit :) Ez is valami. Hétfőtől ovi.

Betegeknek jobbulást!

Annácska: nekünk magas lázra a háromszor ismételt priznic jött be Balunál.

Boscó: gratuálok Fanninak :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nagyon boldog első szülinapot Bettusnak, és Lidikének!!!!!!

Kép
vas
 
 


Lidikének és Bettinának!!!!!!!!!!

Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk :lol:


Anita
Nem vagy semmi, nagyon kedves tőled. Én is teljesen meghatódtam, gondolom a csajok is megfognak. :cry: :D

Betegek remélem már jobban vannak.

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Anna, hogy van Petkie?
Tök rossz volt olvasni is, hogy milyen magas a láza.
Sikerült levinni neki?
Doki volt kinnt, mit mondott???

Mamacka, Áronnal mi van?
Ő miért hányt megint??? :shock:


Edit, milyen angolbemutatón voltatok?Helen Doron?
Szerintem is ráérős suliban.
Leventéék játékos módon tanultak az oviban szavakat, énekeket, de szerintem már két szót nem tudnék kihúzni belőle :roll:

Cukker a banánzabcsizós Benyóka :D
meg hosszúhajú Fannika is :D
És a kis újszülöttek.................. :D :D :D
vas
 
 


Jól főző, kreatív anyucik.

Milyen majonézes, vagy más salátát csináljak krumpliból? (franciasaláta már lesz)

Köszi :)
Vendég
 


Majonézes krumplisaláta III.
Hozzávalók:

1,5 kg krumpli (héjában megfőzve)
1 nagy fej vöröshagyma

cukor
ecet
tojás
mustár
olaj
tejföl
Elkészítés: A krumplit és a hagymát felkarikázzuk, majd rétegezve lerakjuk egy tálba. 1 liter salátalevet készítünk (cukorral és ecettel, jó savanyúra). Ráöntjük a krumplira, hideg helyre tesszük letakarva egy napra.

Majonézt készítünk: 3 keménytojás sárgájához teszünk: ahány tojás, annyi csipet só, annyi mokkáskanál cukor, annyi mokkáskanál mustár és annyi evőkanál olaj. Az összetört tojássárgájához adjuk ezeket a hozzávalókat, és simára keverjük. Hozzáadunk annyi deci tejfölt, ahány tojássárgájából készítjük.

A krumpliról a levet teljesen leöntjük (szárazra), és összekeverjük a majonézzel. Tálalás előtt fél napig álljon hideg helyen (hogy összeérjen).



Majonézes krumplisaláta II.
Hozzávalók:
1,5-2 kg krumpli
2 tojás sárgája
olaj
1 közepes fej hagyma (lehet többet is, ki mennyire hagymásan szereti)

bors
kevés ecet
Elkészítés: A krumplit héjában megfőzzük. Miközben fő, kikeverjük a majonézt, és a hagymát vékony (!!!) szeletekre vágjuk. Mikor megfőtt a krumpli, meghámozzuk, kockákra vágjuk, hozzátesszük a majonézt és a hagymát, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd adunk hozzá egy nagyon kevés ecetet.

Megjegyzés:
Lehet karikákra vágott főtt tojást utólag hozzá tenni. Nagyon finom!




Könnyű krumplisaláta
Hozzávalók:
krumpli

bors
házi majonéz
joghurt
zöldhagyma
Elkészítés: A krumplit héjában megfőzzük. Mikor kihűlt, meghámozzuk, vékony szeletekre vágjuk. Házilag készítünk majonézt, majd ugyanannyi mennyiségű joghurtot teszünk hozzá. Ezt egy habverővel jól összekeverjük, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd ráöntjük a felszeletelt krumplira és az összevágott zöldhagymára.
Megjegyzés:
A joghurtos majonézt használhatod minden ennivalóba, amihez egyébként a hagyományos majonézt teszed. Aki szereti, keverhet hozzá jó sok fokhagymát is.




Krumplisaláta - ahogy Ernő készíti
Hozzávalók:
1 kg burgonya
30 dkg vöröshagyma
10 db tojás
5 evőkanál ecet (10 %-os)
2 nagy pohár tejföl
1 liter forró víz
1 teáskanál étolaj

bors
Elkészítés: A burgonyát héjában megfőzzük, meghámozzuk, hagyjuk kihűlni. A tojást megfőzzük, hagyjuk kihűlni, megtisztítjuk. A vöröshagymát meghámozzuk, nagyon vékonyan félkarikákra felszeljük, és egy tűzálló tálba vagy lábosba tesszük. 1 liter forrásban lévő vízzel leöntjük és azonnal lefedjük, kb. 10 percig nem nyúlunk hozzá. Ezalatt a burgonyát felkarikázzuk. A forrázott hagymát ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk az ecetet, és belekeverjük a tejfölt is. A tojásokat a tojásszeletelőben előszőr keresztben, majd hosszában felvágjuk, (így gyakorlatilag egyenletesen felkockáztuk őket), s a salátához adjuk. Ha már majdnem kihűlt, beletesszük a burgonyát. Óvatosan elkeverjük, ügyelve, hogy ne törjük össze a tojást és a burgonyát. Megkóstoljuk, s ha valamiből még kevés lenne benne - ecet, só vagy bors- ízesítjük. Legalább 2 órára - de a legjobb, ha egy éjszakára - a hűtőbe tesszük, így összeérnek az ízek. Tálaláskor őrölt fűszerpaprikával fioman megszórjuk. Köretként, salátaként húsokhoz, de önálló ételként is fogyaszthatjuk.

Megjegyzés:
A vöröshagymát azért forrázom le, hogy elvegyem a kellemetlen, erős szagát, de mivel a forrázó víz az öntet alapja, ezért az ízek az ételben maradnak.




Angol krumplisaláta
Hozzávalók:

1/2 kg főtt krumpli
1 csokor petrezselyem
1,5 evőkanál reszelt torma
1 evőkanál ecet
kb. 1 dl tejszín

kevés cukor
apróra tépkedett saláta
Elkészítés: A főtt krumplit összekockázzuk. Tejszínes öntetet készítünk:
a petrezselymet felaprítjuk, hozzáadjuk a tormát, az ecetet és a tejszínt. Jól elkeverjük. Sózzuk, cukrozzuk. Beleforgatjuk a krumplikat, és salátára szedve sült baconnal vagy sült hallal jól megesszük!




Finom krumplisaláta
Hozzávalók:

1 kg burgonya
1 fej vöröshagyma
1-1 piros és sárga paprika
2 savanyú uborka
1 evőkanál mustár
1 evőkanál cukor
1 evőkanál ételízesítő
3 szelet füstölt szalonna vagy bacon
1 evőkanál olaj
pici ecet

bors
Elkészítés: A burgonyát héjában sós vízben megfőzzük. Közben az olajon kissé megsütjük a kockára vágott hagymát, hozzáadjuk a felkockázott szalonnát, a szintén felkockázott paprikát és uborkát, 1 evőkanál mustárt, megkeverjük, ráöntünk 1 dl uborkalevet (kapros savanyúságlé a legjobb), és 1 dl vízben elkevert 1 evőkanál ételízesítőt.
Összeforraljuk és hozzáadjuk a héjától megtisztított, felkockázott főtt krumplit. Megszórhatjuk friss petrezselyemzölddel és ízlés szerint kaporral.

Megjegyzés:
Nagyon finom, érdemes elkészíteni. Grillételek, sült húsok, halételek mellé kiváló!






Brokkolis krumplisaláta
45 dkg kis újkrumpli
25 dkg brokkoli
2 szál friss vagy 1 evőkanál őrölt tárkony
1 evőkanál salátaecet
1 evőkanál olívaolaj
Előkészítés: A krumplit alaposan megmossuk, kefével letisztítjuk. A brokkolit rózsáira szedjük. A friss tárkonyt apróra vágjuk.
Elkészítés: A krumplit forró, sós vízben 15 percig főzzük. Hozzáadjuk a brokkolit, lefedjük, és további 5-6 percig főzzük (amíg a brokkoli megpuhul). Összekeverjük a salátaecetet, az olajat, és a tárkonyt. A zöldségeket leszűrjük, és leöntjük a mártással



Mediterrán krumplisaláta



Krumplit vékonyra felkarikázni, vizben kicsit kiöbliteni, lecsepegtetni, majd olajban megsütni (chips). Konyhai törlőpapiron a felesleges olajat felitatni.
Az öntethez póréhagymát felkarikázni, 2 gerezd fokhagymát összetörni, 1-1 sárga és piros husú paprikát felkockázni, kis chilivel, sóval, borssal, kevés cukorral fűszerezni, kevés olajon megpárolni. Nem nagyon, kb. 5 percig, a lényeg, hogy ropogós maradjon. Petrezselymet és rozmaringot hozzáadni, utána kis balzsamecetet rá, kb. 1/2 percig még főzni.
Friss zöldsalival isteni!

Megjegyzés:
Aki nem fogyizik, az csinálhatja mellé a következőt: egy kicsi nyársra 5 db baconnal körbetekert virslit feltűzni és egy serpenyőben megsütni.
Jó étvágyat!


vas
 
 


Elég lesz???????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
vas
 
 


ui:. nem az én receptjeim, csak bemásoltam őket, nincsenek kipróbálva :wink: :D
vas
 
 


Ildi, "ahogy Ernő szereti"???

Vonzó :D :D :D :D :D
Vendég
 


Köszi amúgy, szerintem sima majonézes-hagymás krumplit csinálok. :)
Vendég
 


Aha, Ernő :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
(nincs is Ernő ismerősöm :wink:)
vas
 
 


én is azt csinálnék :D

régebben szoktam úgy variálni, hogy pirospaprikát(por) is tettem a majonézbe, tejfölbe, tök fincsi lett az is(az egyik Szombathelyi salátábárban csinálták így 15 évvel ezelőtt) :wink:
vas
 
 


na, mennem kell, megérkezettt a szokásos reggeli kakcsi :wink:
( a napi 3-4 adagból az első :lol: :lol: )
vas
 
 


Nagyon boldog első szülinapot Bettuskának és Lidikének!!!!!!

KépKépKép






Boscó!
Nekem megvan és ha küldsz egy címet akkor késő du vagy legkésőbb hétfőn postázni is tudom.
Vendég
 


Sziasztok!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A KÖSZÖNTÉSEKET!!
Anita,
Neked meg külön köszönet! Tisztára meghatódtam...

Bettina,
boldog szülinapot Neked is! Kép
angi79
 
 


Lidi, Betti, nagyon boldog első születésnapot Nektek! :)

Kép

faby
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?