Sziasztok.
Ismét megosztom veletek a levelem.
Szépen fejlődnek a babák!!!Jó hatalmasat nőttek amióta nem vagyok képben.
Mesi 12.-től megy a bölcsibe.Majd igyekszem beszámolni a fejleményekről.
AZ ALVÁST TANULNI KELL!
Talán úgy gondoljuk, hogy az elalvás teljesen automatikusan történik, és nincs szükség ehhez semmilyen képességre? Az igaz, hogy végső soron testünk és agyunk felelős az alvás és ébrenlét állapotainak szabályozásáért, a kisbabának mégis szüksége van néhány fontos készség elsajátítására ahhoz, hogy segítség nélkül le tudja bonyolítani éjszakáit. Meg kell tanulnia egyedül elaludni, és ha már elaludt, a felületes alvási szakaszból átjutni a mély alvásba teljes felébredés nélkül. E készségek kialakulása el fog tartani egy ideig, és az alváshoz vezető út nem mindig zökkenőmentes. Számítani kell átmeneti problémákra, a már rögzült rituálék esetén is. Ilyenkor gondoljunk mindig az alábbi három szóra: szokások, rendszeresség és biztonságérzet ezekkel segíthetjük a babát a jó alvási szokások kialakításában.
Ebben a hírlevélben az alábbi témákról olvashatunk:
Az alvás titkainak megfejtése
Biztonságos a kiságy?
A jó elalvási szokások kialakítása
Biztonságos a kiságy?
AZ ALVÓ ZSENI
Mi történik a baba lecsukott szeme mögött? Bármennyire is meglepő, de az alvás segíti a babát a tanulásban. Talán azt gondoljuk, hogy gyermekünk az alvás alatt egyszerüen csak pihen? Ez nem így van: az agyban állandó munka folyik. Amikor a kisbaba a kiságyban fekszik és álmodik, az agya percről percre egyre összetettebbé válik.
Ide kattintva további információkat kaphatunk az alvás titkairól.
Biztonságos a kiságy?
BIZTONSÁGOS ÁLMOK
Biztosak vagyunk abban, hogy a baba kiságya biztonságos? Ha a kiságy új, akkor semmi ok az aggodalomra, mivel ma már minden kiságynak meg kell felelni a biztonsági előírásoknak. Az 1985 előtt készült kiságyak közül viszont nem mindegyik felel meg az előírásoknak, például ha a rudak túl messzire vannak egymástól, akkor a baba feje beszorulhat közéjük. Ha használt kiságyat szereztünk be, ügyeljünk arra, hogy az biztonságos legyen, és az ólomtartalmú festéket gondosan távolítsuk el. A régi kiságy lefestéséhez használjunk tartós, nem mérgező zománcfestéket. Használt matracnál előfordulhat, hogy belül már teljesen bepiszkolódott, és tartósságát, rugalmasságát elveszítette. Ha a kiságyat használtan vettük vagy kaptuk, érdemes egy új matracot venni! Végül pedig, ne használjunk könnyü müanyag huzatot a baba matracán, mert ha a babának sikerül lehúznia a matrac egyik sarkáról, akkor az betakarhatja a baba arcát. Helyezzünk egy bélelt matracvédőt a lepedő alá, ennek nedvszívó rétege megóvja a matracot az átázástól.
További biztonsági intézkedésekkel és kiságyakkal kapcsolatban kattintson ide:
A jó elalvási szokások kialakítása
A KEZDET
Az első lépés a nyugodt elalvási szokások kialakításában az, hogy meghatározzuk azokat a tárgyakat és szokásokat, melyek nyugtató hatással vannak a babára. Van-e kedvenc zenéje, takarója, vagy egy érdekes zenélő körforgója, melytől megnyugszik. Hogyan alszik el jobban: különböző zajok mellett vagy nyugodt környezetben? Vegyük a szervezést a kezünkbe és alakítsunk ki egy rendszert: kezdjünk a fürdetéssel, majd egy nyugodtabb időszak után jöhet az etetés, a végén, majd még éber állapotban, tegyük le a babát a kiságyába. Bátorítgassuk a babát az önálló elalvásban, mert szüksége lesz majd erre a képességre, hogy egyedül sikerüljön megbirkóznia az éjszakákkal. Adjunk a babának elég időt arra, hogy a saját tempójában megtalálja azokat a módszereket, melyekkel meg tudja önmagát nyugtatni, még ha ez hosszabb, az elalvást megelőző sírással is jár. És ellen kell állni annak a kísértésnek is, hogy éjszaka az első panaszos hangra azonnal kiugorjunk az ágyból és odarohanjunk hozzá. Ekkor ugyanis arra tanítanánk a babát, hogy csak a segítségünkkel tud visszaaludni, és ezért nem is tanulna meg önállóan elaludni.
Ha kérdésünk van gyermekünk alvásmintáival kapcsolatban, ide kattintva elolvashatjuk szakértőink alvással kapcsolatos gondolatait.
Jó éjszakát!!!