Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok

Anna
Levi már nagyon sokat megy egyedül. :shock: :D A talin majd szaladhatok utána. :lol:
Nagyon ügyi a csaj ,nekem is dagadna a májam. :lol: Akkor szurkolok, hogy még ne jöjjön a következő foga Petinek, hogy tudjatok aludni. :wink:

Angi
Szegény Lidi. :wink: Hát én se tudom mi a jó, ha megtanítom, hogy ne hagyja magát, vagy majd magától megoldja. :?

Nyf
Minden napra van valami ,zene-bölcsi, baba club, barátnők és csemetéik, nagyszülők, munka, torna és akkor még az itthoni dolgokról nem is beszélek. :wink: Ja Anikóval találkoztunk a konditeremben. Ő is jól akar kinézni. :lol: :lol: Ha majd itt laktok jöhetsz te is. :wink: Most négyen járunk anyukák. :D

Eszter
Akkor neked is van programod csak annyira nem jó, mint az enyém. :lol: :lol:
Jobbulást nektek.

Tünde
Nekem is nagyon tetszik a képed, és Bettusé is. :D
Jobbulást neked is.

Eszti
Nagyon cuki amit küldtél. :lol:

Gyöngyi
Szívesen adnék át, ha tudnék. :D

Era
Szerintem is cuki Martin, nincs az elrontva. :D

Mariann ,Faby és Csema vajon miért nem ír már??? És persze a többiek!!! :?

Na lépek, mert mindjárt indulunk Szülinapi buliba. :lol: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Balu skarlátos. Már harmadszor. Én meg kiszaladok a világból.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

annnna: most jobban aludtunk...tea???

cory: nnnna ne már, szegény Balu. Nem is tudtam, hogy többször is meg lehet kapni a skarlátot :?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Cory! Jobbulást! Átérzem a helyzetet, nem tudok mást mondani, mint hogy kitartás!

Mi úgy haladunk, hogy Mesi is mászik már mint a golyó! Tökéletesen megy az irányváltás is, és már szinte fel is ül mászásból. Tegnap először sikerült egyedül felállnia is az ágy mellett, de még jó, hogy ottvoltam, és elkaptam, mert azzal a lendülettel már esett is hanyatt. Pont, mint Lackó. Ő is folyton hanyattesett a felállás után. Már az etetőszékben nagyon szépen ül. A szőnyegen is elüldögél egy darabig, de szerintem azért nem sokáig, mert mikor a kezünket megfogja, akkor is ülés helyett rögtön állni akar. Pár hónapja viszont remekül eljátszik hason. Ha talál valami érdekes néznivalót, akkor meg hanyatt fordul, és dumálgat a játéknak. És ami nagyon tetszik, ha látja Lackót ugrálni, akkor ő is olyan mozdulatokat tesz, mint aki ugrál, rugózik ülve, rugózik ölbe véve és az etetőszékben is. Néha attól félek, lenyomom a torkán a kanalat. És néha, ha tetszik neki a zene, táncizik is. Vagyis dülöngél oldalra.

Hétvégén ha minden jól megy, jönnek látogatóba egy régi barátnőmék, és hoznak kölcsönbe egy járókát, muszáj, hogy Lackótól és a játékaitól biztonságos helyre tudjam rakni a csajt, ha valamiért ki kell mennem, és nem tudok azonnal szaladni, amint nyikkan.

Mi "jobbulunk" már, legalábbis a csemeték már szinte tökéletesen meggyógyultak, de a dokinéni még nem engedte Lackót oviba, mert mondta, hogy akiket engedett, nagyrészük 2 nap múlva megint beteg volt. Akkor már inkább most legyen még pár napot itthon, mint aztán megint 1-2 hetet betegen. Csak én nem nagyon javulok. Vagyis a megfázás már javul, nem fáj a torkom, nem folyik úgy az orrom, de most meg fájnak a lábaim, a hátam, a derekam... Alig birok mozogni. De most aztán pedig nagyon mozognom kell, mert hát Mesi beindult! Lackó meg mindig rendezkedik!

Na de nem panaszkodok tovább, inkább megyek főzök valamit. Tegnap úgyis olyan dögrováson voltam, hogy nem főztem semmit.

Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja! Vettem kölesgolyót! Már lehet ennie Mesinek? Ő még mindent csak szigorúan turmixolva volt hajlandó megenni...

És a kismamás táblázatban is a köles 12 hónapnál van... Ti mikor adtatok ilyet a bébiknek?

És ez a citromfű tea hol kapható? Milyen kiszerelésben? Filteres? Hogy kell főzni? És csak natúrban adni? És mennyit? Mert Mesi még nem is iszik rendesen, max. 30-50 ml sima forralt vizet kajálás közben, után. Nála még a fő folyadék a tejcsi. Szerencsére.

Most tényleg megyek a konyhába! Sziasztok!

Gabi
gabella
 
 


Annácska, Angi, Babetta: Köszi!!!

Angi: levágattam rövidre és folyamatosan szőkítem, csak nehezen áll rá a hajam. Aztán ha megunom megint növesztem. :)

Vok: majd - 20kiló után veszek újabb kedvenc gatyát! :D

Cory: én sem tudtam, hogy töbször is lehet...
Patrícia csak egyszer volt, eddig... :?

Gyöngyi: használt az orrspray??

Gabi: én úgy adtam a kölesgolyót, hogy én fogtam és Bettus kis darabokat harapott le belőle, egy golyó 3 harapás :) Még a kezébe nem mertem adni

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Néhány recept tojás és tej nélkül:


Keksz



30 dkg liszt (fele zabpehelyliszt, másik fele bármi, pl. graham liszt)

12,5 dkg cukor

12,5 dkg liga

1 vaniliáscukor

(ha nem áll össz, pici vízzel )



Vékonyra kell nyújtani, izgi formákra szaggatni, kb. 10 percig kell sütni. Nem sötétre, mert akkor már picit égett íze lesz. Érdemes dupla mennyiséget csinálni.



Szilvás bukta



2,5 dkg élesztőt langyos cukros vízben felfuttatni

30 dkg fehér liszt

10 dkg cukor

2 evőkanál olaj

Összegyúrni, ha nem áll össze pici vizet adni hozzá

30 percig letakarva pihentetni



Lisztes kézzel gombóckákat veszel ki, közepébe fagyasztott szilva, vagy meggy. Kiolajozott tepsiben addig sütni, amíg szép piros lesz a teteje.





Cowboy cookies



2 bögre liszt

1 bögre zabpehely

1 kávéskanál szódabikarbóna

½ bögre olaj

1 cs. Mazsola

1 bögre méz

Fahéj

Icipici só



Ropi (sós süti)



25 dkg Liga

50 dkg liszt

Só, víz



Almás pite (rácsos tortát is lehet belőle csinálni)

Tészta:

½ kg liszt

21 dkg Liga

21 dkg cukor

½ citrom leve és héja

2 sütőpor



A tészta 1/3-át félretenni, a többit kerek tortaformába tenni



Töltelék:

Almát lereszelni, cukrozni, fahéjat hozzá, ½ citrom levét hozzáadni

Kifacsarni rátenni a tésztára

Tetejére 3 evőkanál baracklekvár

Maradék tésztából rácsok.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


a jelek helyett: 1/2
liga helyett lehet bio margarin (Kaiser's-ben is lehet kapni)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Angi:
Ígértem egy kukoricadarás receptet:

Kukoricatorta

Hozzávalók:
25dkg kukoricadara,
1 liter víz
csipet só, csipet cukor

darabolt leveses gyümölcsök (alma, meggy, barack, körte stb.)
1 csésze aszalt gyümölcs (szilva, barack, datolya stb.)
1/2 csésze víz

A kukoricadarát beleöntjük a vízbe amibe beleteszünk csipet sót, csipet cukrot. Lassú tűzön, folyamatos kevergetés mellett felfőzzük, kb. háromszorosára dagad! Magas falú forma (jénai tál, tortaforma, stb.) aljára lerakunk gyümölcsöket, és a főtt kukoricadara felét rásimítjuk. 1 csésze aszalt gyümölcsöt beáztatunk vízbe, krémesre turmixolunk és a kukoricadarára simítjuk, és annak tetejére a kukoricadara másik felét öntjük. Kihűtjük, és tálaláskor a formából kiborítjuk a gyümölcsös kukoricadarát. Mutatós desszertet kapunk, a tetején lévő gyümölcsök levét kissé beszívja a dara.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde,
köszi a recepteket!!! :)
Gabella,
Lidi már régen eszi a kölesgolyókat. Ő adagolja magának.
Vok,
jobbulást!
Cory,
ismét? Jobbulást!!!
Babetta,
jó bulit. Holnap hozzánk is jönnek páran. :wink:

A lányom ma már harmadszor alszik. :shock: Mondjuk korán ébredt reggel.
Azt nem is meséltem, hogy hétfőn felmászott a tv-hez. :shock: Volt ott egy rattan láda és arra fel, majd az asztalra és onnan a tv-hez. Szóval újabb veszély, mert a kanapéra is kitalálta hogyan lehet feljutni. Lefele persze még nem tud. Próbálom tanítani.
angi79
 
 


Sziasztok,

Gyors életjel rólunk, nem vesztem ám el, csak 2 napja dögrováson vagyok :( Először a végtagjaim akartak leszakadni, tegnap meg már a torkom is elkezdett fájni, hogy alig bírok nyelni + a nyirokcsomóim totál megduzzadva. Dokinéni nem talált semmi komolyat, de holnap mennem kell vérvételre :? Lázam szerencsére nincs, de a hőemelkedéstól is olyan nyomi vagyok, hogy legszívesebben lehúznám magam a klotyón :( Úúúúúgy utálom magam ilyenkor.

Alizzal voltunk mérlegelni, 8280 g és 72 centi, most alább hagyott a hízása, az utóbbi 3 hónapban mindig fél kiló körül produkált. De mindenki elégedett volt vele, és én is :)

Amire emlékszem: (bocsi a többiektől :oops: )

Nancsika: Nálunk Aliz napközbeni alvása 20 perc!!! :shock: És ugye emelett éjjel is kel 2-3x. Szal szerintem nagyon is elégedett lehetsz Alex-szel :wink: Jah ... meg ma mondta a védőnéni, hogy amikor elkezdik a gyerkők ezeket a nagy mozgásokat (mászás, felállás, járás, stb, ami helyváltoztatással jár), akkor átmenetileg kevesebbet alszanak, mert nem győzik felfedezni a világot, és semmi érdekesről nem akarnak lemaradni. Szal nyugi, lehet pár nap (vagy hét) és visszaálltok.

Cory: Sajnálom a skarlátot :( Nagyon sz@rul hangzik, én sem tudtam, hogy többször el lehet kapni. Lizát ezellen is védi valamelyest az anyatej??

Annácska: Nagy nagy gratula Annamarinak ehhez a szép eredményhez!!! Sokat gyakorolsz még vele??? Vincét is dícsérték a tanító nénik, és mondták, hogy látszik, hogy sokat foglalkozunk vele. Elsőben ez nem is gond, de szeretném, hogy majd később önállóan is ilyen ügyike legyen!

Eszter: Jobbulást nektek!

Nah szép ... ki is fújt a tudományom, nem emlékszem többre :oops: :roll:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Na még valami :)

Tünde: Tényleg nagyon jó lett az új avatarod, már Ildiéknél is kifigyuztam, hogy nagyon jól áll neked ez a séró :wink:

Egyébként megkukkoltam az iwiw-en, és hát el kell mondjam, hogy szűk 2 hónappal mondhatom csak magam fiatalabbnak nálad :? :oops: :roll:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltunk tanácsadáson,és Emma 77cm 9 kiló 30 deka!

Gyöngyi
Ez azt jelenti,hogy az egész éjszakát átalussza?Mennyit iszik belőle,és hol lehet ilyen teát kapni?Nem tudom,hogy nálunk fog-e menni,mert Emmába szinte semmi folyadékot nem lehet belediktálni!Majd azért próbálkozom!

Nálatok jelzik a babák,hogy ha éhesek?Én Emmusról onnan tudom,hogy elkezdi szopizni a hüvelykujját!Ilyenkor mindig megszoptatom,és utána eszik szilárdat!Ebből derül ki számomra,hogy nem volt elég a tejcsi.Viszont ha nem adok neki akkor sem reklamál,maximum hamarabb akar megint szopizni.Amúgy normál ennivalót bármikor képes lenne enni nem nagy mennyiséget,de egy kis kóstolásnyit biztos.
Van még olyan aki ötször szopizik napközben és még éjszaka is felkel?
Emma nagyon kis mennyiségeket eszik meg szilár ételből.Max egy fél üvegnyit.Ez normális?

Cory
Egyéves kor után fokozatosan el kell hagyni egy-egy szopit,vagy ahogy alakul?Most még egyáltalán nem érzem úgy,hogy a kislányom valaha is normálisan fog enni!

Bocsánat ha sok voltam,de evés ügyben kicsit aggodalmaskodó vagyok!!!

Anna+Emma+Matyi
Kép
Kép
annnna
 
 


Sziasztok!

Gabella!
Én simán oda adtam Hannának a kölesgolyót és nagy élvezettel megfogta és berakta a szájába, ahol szétolvadt és lenyelte. Azóta is nagy favorit. Én ezzel vezete be minidg újabb kajákat. :D Mármint kaja időt, csak nem tudok rendesen fogalmazni...

Hajrá gyógyulás!!!

Annna!
Hanna szerintem többször szopizik, mint 5, még minidg nem jutottam el oda, hogy megszámoljam. na, de gondolkozzunk, hátha a mait össze tudom számolni: éjjel kelt (fél 8 tól alszik) 23.30-kor, 3körül, 6körül (itt mindegyiknél szopi van), majd felkelt fél 8kor, ismét szopi. (de ez már csak olyan ébredős fajta) 9.30 fele szopi+főzelék (ebből kb 100gr a max), 13.30 szopi, 15körül szopi+ kölesgolyók (kb 5 db), 17.50 szopi+gyümölcs (eből max 200gr), 19.30 szopi+alvás (két cicből). Na, ha nappalt reggel 6tól számolom, akkor 7db szopi 1 nap. És akkor néha előfrodul, hogy nem ohajt elsőre bealudni, így néha 2x, 3x is szopizunk egymás után.

Ha Hanna éhes, akkor szól, most nem tudnám konkrétan leírni a hangokat, de szól. :D Meg mostanában fejlesztette ki azt, hogy odabújik a cicimhez és odadörgöli a nóziját hozzá. :D:D (persze ez azt is jelentheti, hogy álmos... :D)

Megyek, mert megint késő van. :D:D
Puszi nektek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Én meg nem tudok aludni :shock:

Angi: húú, nagyon résen kell lenni a csöppségekkel. Ennél már csak az rosszabb, amikor előre szaladnak és hátra néznek...

Vali: szegénykém, gyógyulást Neked!
Egyébként én is még mindig beteg vagyok, nem tisztul az orrom. A csajoknak semmi bajuk szerencsére.

Annna: ha kajcsi előtt szoptatod, akkor szerintem jól lakik a tejcsivel és azért eszik kevés szilárdat. De ennek örülj, tuti jelezné ha éhes lenne. Így sok-sok fincsi anyatejhez jut. :)

Bettina mostanában nem egy szopibajnok, napközben mindig kínálom, de már csak nagyon ritkán fogadja el, akkor is csak pár szívásra. Úgy terveztem, hogy jó sokáig fogom szoptatni, de úgy látszik ő másképp tervezte... (bár már ez is nagy időnek számít :D )

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni,holnap tárgyalás! :roll:

Nagyon nem tudtalak olvasni titeket,mert nem igazán vagyok toppon mostanában.Ami időm van azt a háztartás rendberakásával töltöm,(na meg az én angyalkámmal)mert hamarosan itt a suli,aztán ágyő tiszta ház!Pedig úgy útálom elhanyagolni a házat,kicsit tisztaságmániás vagyok,de nem lesz rá energiám ha kezdek tanulni!

Míg el nem felejtem!Boldog hófordulót azoknak a babáknak,akik az elmúlt napokban megint öregebbek lettek egy hónappal! :lol:
Nem reagálok csak néhányótoknak!(de hülye szó!vagy nem jól írom?) :oops:

Vok:én is így adom Fannnak a kölesgolyót!Frankón elnymmogja!Persze azért eleinte voltak nehézségek,de belejött!Na meg imádja amikor én is ropogtatom! :lol: :lol: Torkotok hogy van? :lol: Na és a fordítással hogy állsz? :lol: :lol:

Annácska:nagyon ügyes a kislányod!Igazán büszkék lehettek rá!

Gabella:nagyon szép kis gyermekeid vannak!Jobban vagytok már?

Tünde:nagyon tetszik nekem is a hajad!Annyira jól áll!Köszi a recepteket!

Cory:Jobbulást Balunak!Ha megadod az emailcímed küldök egy épp neked aktuális üzenetet! :lol:

Babetta:irigy vagyok a sok program miatt!Szerintem nekem az a bajom hogy soha nem megyek sehova!Csak a nagyik és nagy ritkán egy babás tali!Fabyról csak annyit tudok egy egész fórumot alakított Dominó forumjai néven ha jól emlékszem(de nem bizti),de nagyon tuti lett ám! :lol:

Era:nekem nagyon bejön a minihajs fiad!Szerintem Fanninak is bejönne! :lol:

Bocsi most csak ennyi megint!
Magunkról:Fanninak elég jól megy már a mászás,igaz még csak rövidtávon,és többször teszi hogy egyszerre húzza mindkét lábát.De már a lényegre rájött!Halad!Na meg a nagy esemény a következő:beraktam a kiságyba a reggeli játék közben,mert jött a postás.Földön már nem merem kis időre sem magára hagyni,mert forog,pakol,stb.(ismeritek már ezeket a mozdulatokat) :lol: Na és mivel mi még eddig nem raktuk le teljesen a kiságy matracát,ezért mire visszaértem feltérdepelt a kisasszony,és kukucskált kifelé a rács tetején,két kézzel kapaszkodva!Imádnivaló volt! :lol: Na aznap leraktuk a kiságyat!
Még valami:
Vali:remélem hamar túlleszel ezen a rossz közérzeten,és semmi komoly bajod nincs!

Na megyek,kisült a kenyér a holnapi szendvicsem alapja! :lol: Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde: mióta antibiotikummal gyógyítják, azóta nem ad védettséget, viszont a szövődmények esélye sokkal kevesebb. Balunak most az összes tünete annyi volt, hogy kedd este 37,4 volt, pöttyös lett a teste szerda reggelre, és csúnya a torka. TEgnap délután már szétszedték a lakást.

Vali: reménykedem, hogy védi, majd meglátjuk. Zsoma egyszer sem kapta el eddig Balutól, akkor sem, mikor már nem szopizott. Hátha.
Jobbulást neked!

Annnna: el nem kell hagyni 1 éves kor után sem a szopit. Az az ideális, ha ő maga dönthet arról, meddig és hogyan szopizik. Hidd el, fog ő még normálisan enni, és nem kell elmenned az érettségijére is büfét adnod :)
Liza napközben továbbra is 1-1,5 óránként szopizik, és éjjel is legalább 1-2-szer. Liza napközben 2-3-szor eszik mást, mikor hogy, és együtt max 1 üveg bébiételnyit.

Boscó: corykukacepostaponthu Köszi :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jó reggelt!!!

Cory, sajnálom a skarlátot :? , és további jobbulást!!! :D

Vali, neked is jobbulást :D , Alízka meg jó súlyban van.Kíváncs lennék, Natka mennyi, de mi csak egy hónap múlva megyünk(addig marad az itthoni mérleg)
Vincéhez gratula mégegyszer :D
Akkor már tudom,hogy mennyi, az a "sok" :wink:
Kifigyuztam Tündéét, és levontam - 2 hónapot :wink: :lol:
Nem is olyan sok. :D

Anna, grat. Annamarihoz!!!! :D :D
naggyon ügyike!!! :D
Ja, az összeszerelhetős motor, autó itt kapható.
http://www.jatek-city.hu/index.php?cPath=433_561_556

ja, most látom, hogy jelen pillanatban nincs is, de itt volt 4-5 féle is. :?

Az első vacsi ötletem(általában elég sűrűn használom:)
Ha nagyon éhes vagyok este:
INKÁBB MEGYEK ALUDNI!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
aztán reggel úgy ébredek, mint egy éhes farkas :lol:

Angi, te meg még a múlt héten kérdezted, hogy milyen a fényképezőgépünk, canon eos 400d.
Nem is olyan lényeg a gép minősége(persze, fontos az is), de jól be kell állítani az adott dolgot.Pl. én imádok arcokat féynképezni, ilyenkor tök feleslegesek a mögötte lévő dolgok.
Sokkal jobb lesz a kép, ha csak az van rajt, amit akarunk.Pl. nincsenek asztallábak, bebelógó foteldarabok, háttérbe tv-k....stb....sorolhatnám
Ebbe a gépbe szeretem nagyon, hogy nagyon közelieket lehet vele csinálni, meg beállítani egy csomó dologra.

Megvédeni meg idővel úgyis megtudják majd magukat a kicsik.Főleg, ha látják a többi gyerektől :D

Boscó, egy kalappal a tárgyaláshoz....................

Tünde, Bettina se akar szopizni???
Kis dögöcskék, sorban szoknak le a ciciről :wink:
De ez is jó, hiszen Bettina majdnem egy éves már!!! :D

puszkó
vas
 
 


Szerbusztok Anyócák és Babócák!

Jelentem élünk és virulunk.

Tüncinek még piros a torka, csúnyán köhög, de egyébként semmi baja. Már én se vagyok tiszta takony, viszont baromira fáj a mandulám két napja. Ja és Tüncinek kint van 4 foga, a két felső kettes és a két alsó kettes. Vagányul tudja csikorgatni, utána meg mindig sír. Megkérdezte a dokinéni, hogy adom-e neki rendesen a D vitamint, mert miért nem a két középső fogai nőttek ki. És még azt is mondta, hogy olyan kis soványkának tűnik a lánykám. Holott előző héten meg pont a táblázatában mutogatta, hogy még mindig a nagykönyvi átlag felett hízunk.

Szóval nem voltam ezer éve, úgyhogy az azóta eltelt dolgokhoz inkább hozzá se szólok, mert régen voltak. De azért a betegeknek jobbulást! Az érintetteknek boldog hófordulót! Ja és Boldog születés- és névnapokat, kellemes húsvétot és boldog karácsonyt. :D
De azért még addig jövök!

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


sziasztok

Tünde: köszi, kicsit jobb, legalábbis nem tüsszög és nem folyik az orra, de éjjel sokszor horkol, szörcsizik.


annnna: Na azért annyira nem kényeztet a lányom, hogy egész éjjel alszik :) , úgy értettem, hogy az 1 óránkénti kelléseket felváltotta a 2-2,5 órás kelés. De visszavonom ezt is, mert éjjel megint vagy 9x keltünk :evil:

Alvás: Nálunk úgy van, hogy reggel 9-10 között ébred, így délután fél 1-1 között alszik másfél órát, majd este 8-kor megy ágyba. Szóval mi már csak 1x alszunk napközben, viszont éjszaka többször kicsit :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicseket! Szerencsére a gyerkőcök már javulnak, de én nagyon vacakul vagyok. Fáj minden porcikám.

Brhühühü! Bocs, nem tudok semmire reagálni.

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak igy berontok közétek, de ugy voltam vele hát ha kapok egy két tippet a problémámra.
A Panka babám most 8 hónapos, és , hogy ugy mond egy kicsit ki szoktattam a kiságyból.Az éjszakai szoptatás miatt. Most viszont ha beteszem,egy darabig játszik, majd amikor rá jönn, hogy ott neki aludni kell, kicsit nagyon hisztiztik a lelkem.
Szeretném ugy vissza szoktani, hogy mind ez ne sírással történjen illetve nem szerteném ha a picur büntetésnek tekintse, hogy a kiságyába kell aludni.
Nem tudom, tudtok e nekem egy két tippet adni.

Előre is köszönöm.
Üdv:
Móni
cmónika
 
 


Sziasztok!

Ma vendégeink voltak. Szerintem jól sikerült a kis találka. Itt voltak Esztiék, Annáék és Olgoék. Meg a szomszédék is feljöttek.
Peti baba nagyon nagydumás. Benyó frankón bukfencezik és nagyon kicsávós már. Heni pedig egy kis tündér. Kis mosolygós és olyan édesen elvolt azzal, hogy csak nézett ki az erkélyajtón. :)

Pár képet dobok.
Benyó és Lidi
Kép
Benyó anyával
Kép
Olgo és Heni baba
Kép
Peti
Kép
angi79
 
 


Lidi meg Benyó
Kép
Olgoék
Kép
Lidi hintáztatja Petit
Kép
Heni
Kép

Ennyi.

Vali,
jobbulást!!!
Vas,
köszi a fényképezős infót. Jó az új vonalzós kép. Képzeld, megérkezett a Julia baba. Szülinapra azt (is) kapja Lidi. :)
angi79
 
 


Sziasztok!

Móni, sajnos nem tudok okos tippet, sőt még jó módszert sem. Sajnos az én gyermekem is járókának hiszi a kiságyat és kikéri magának, ha abban szeretném altatni. Jelzi, hogy ő már nem kis pisis, így a nagyágyon kíván aludni... :idea: A napokban azt vizsgáltam, hogy vajon engem elbírna-e, mert akkor befekszem hozzá szopizni... tehát ennyire. Szóval szerintem mi már így várjuk meg az ágyváltást, úgyis nemsokára kinövi. :) És oda már tuti odaférek, aztán ha elalszik, kiszököm mellőle. Valahogy így gondolom.

Babetta! Ok, ha jól akarok kinézni, akkor én is megyek. De én annál lustább vagyok! Vagyis mindig akad fontosabb dolgom. De hátha a falkaszellem eluralkodik rajtam is... :lol: Furcsa! Azt gondoltam, hogy onnan majd állandóan be kell járnom a városba, ha valami programot szeretnék, erre tessék! Ez jó hír ám! :)

Angi! A Nagyvárad tér mellett van. És tényleg jó.

Betti! Voltál? :) Legközelebb akkor szerdán?

Tünde! Nagyon jó a kép rólad! Köszönjük a finomságokat, lelkesen mentegetem a recepteket. :wink:

Ildi! Akkor majd néha becsöngetek protréért... annyira jók tényleg azok a képek, amiket csinálsz, hogy hihetetlen. Talán az eddigi legjobban sikerült fotói.

Boscó! Kitartás! Bár nem tudom, miről van szó, de nem hangzik egyszerűnek az ügy.

Vali, jobban vagy?

Írjatok sokat, mert ez az egyetlen kikapcsolódásom és ürügyem, hogy ne tanuljak... :lol:

Pusszanat!

Melitta


Kép
nyf
 
 


Köszi a tippeket!

Ma kipróbáltuk a golyót! Nézzétek!

Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok! :)

Olvasó üzemmódban ugyan, de itt vagyunk, bár az utóbbi hetekben inkább csak a képeket nézegettem szorgalmasan. :) A babák (mit babák- kishölgyek, és kispasik:) ) csodaszépek, és nagyon ügyesek!

Egyébként tökjól vagyunk, kicsifiam 10 kiló, 75 centi, 10 fogú :) Áll, 1-2 lépést megyeget, egész nap dumál, és 5-10-szer ébred éjjel. :D

Majd igyexem visszakapcsolódni :)

Kezdetnek visszaolvasgatok pár oldalt...

Ui: Babetta, köszi a hiányolást :)

faby
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, és majd megpróbálok visszaolvasni.

Tegnapi napunk katasztrófális volt. Az esti fürdetés előtt észrevettem, hogy Martin teste olyan forró, mint a kazán. Megmértük a lázát 38,9. Adtam neki nurofent. Semmit nem ért, este 10 órától folyamatosan ment fel a láza. Hajnali 1 körül, már 39,8 volt. Én sírógörcsöt kaptam, mert szegénykém aludt, de közben nyögdicsét. Kapot egy Germicid -c kúpot ami valamennyire csökkentette a lázát, de ez sem volt megoldás. Felhívtam a Heim Pál ügyeletét, ahol azt mondták, hogy 2 hónapja járvány van, ami magas lázzal és hányással jár. Csak a hűtőfürdő és a lázcsillapitó kúp segít. Szóval, irány a kád. Kicsikém nem értett, hogy mi van...Egész nap, nem tudtuk 38,5 alá nyomni a lázát, hiába hűtőfürdő, nurofen, lázkúp.... Kihívtuk a gyerekorvos, írt fel antibiotikumot. Estére, 10 perces hűtőfürdő és egy Germicid -c segített. Azóta nincs láza (kopp-kopp) , de csúnyán köhög. Enni nem nagyon akar, csak cicizni. Az antibiotikumot, nem adtam oda neki. Egyenlőre, lándzsás útifűvel próbálkozunk...

Később jelentkezem,
Jobbulást a betegeknek!!!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Era: jaj, ez rosszul hangzik!! Jobbulást! Én 38,5 felett, ha nem mozdul lefelé, mindig csinálok vagy hűtőfürdőt vagy priznicet.

Balu már teljesen jól van. Mondhatnám, túl jól. Nagyon rosszul viseli a bezártságot, szétszedi a lakást, de nem mehetünk még sehova.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Melitta,
voltam (és vásároltam is). Tényleg klassz!
Úgy néz ki, hogy szerdára sikerül anyukámat beszerveznem, így mehetünk!

Kép

Kép
bettiflame
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyira örülök hogy végre van újra internetünk és megint bekapcsolódhatok hozzátok. Sajna még dec. elején kikapcsolták egy hülye be nem fizetett telefon számla miatt :twisted: de most újra itt vagyok, :) Nagyon rossz volt net nélkül.
Próbálpok vissza olvasgatni, hogy képben legyek, a gyerkőcök tündériek és nagyon sokat nőttek, mi is szépen fejlődünk, habár Martin is olyan beteg volt mint Eráék Martinja. Borzasztó volt nézni ahogy szenvedett a láztol és nekünk még a priznic se vitte le neki, ez már egy hete történt, most már csak egy kicsit taknyos.
Martin, most 9kg és 73cm, nagyon nagy csibész, imád táncolni és mindenre rázza a fejét és néha mondja hogy nenenen :lol: Szépen meg áll de még a mászás biztonságosabb neki. Már majdnem mindent eszik kivéve a tojást és tejet.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe nagy örömömbe, na míg alszik gyermekem próbálok vissza olvasgatni.

A beteg babáknak jobbulást, nagyon sajnálom őket :(
A hófordulós babáknak sok boldogságot :)

Uram Isten, rengeteg minenről lemaradtam :(
Szép napot mindenkinek
Puszi Zsuzsi :)

Zsu69+Martin(2006.03.14)
KépKép
Joanna Michele, 1996.12.18
Bence Ricardo, 1999.10.26
zsu69
 
 


Sziasztok!

A nyári babásoktól vagyok itt, még sosem jártam errefelé... :lol:
Szóval a tápoltatásnál ott tartok, hogy lisztes, mikor, mit, kellene egészséges rágcsa recept, ha van. Légyszi a blogomba válaszoljatok, akinek van ötlete, receptje, mert szanaszét olvassák a firkálmányaim, és ott egy csokrétába gyűjtöm az ötleteket. Blog az aláírásomban (van benne értelmes i, de inkább flúgdömpingként jellemezném :D) Köszi szépen! Sehr!

Barbi!

Bocsesz, hogy nem válaszoltam, valamiért a leveled bedobta a rendszer a Junkba, a HÜLE, de ami késik nem múlik. 8)

tjuca
 
 


Szegény kis picikék! Cory, és mennyire ordítanak a priznictől meg a hűtőfürdőtől? Én sajnos nagyon nehezen bírom, ha sír (talán mert nem sírós) és akkor is, ha tudom, hogy jót teszek vele, megszakadna a szívem. Az orrszívással ugyanez a helyzet. Szinte csak akkor szívom, ha nagyon muszáj. Most akkor szörnyű anya vagyok?

Melitta


Kép
nyf
 
 


Melitta: enyémek teljesen bekómáznak, ha lázasok, úgyhogy nem visítottak a fiúk (Liza még nem kapott). 2-3 percig van rajtuk a vizes pelus, utána 5 perc szünet és újra rájuk rakom. Ez összességében nem olyan sok.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Boscó: tárgyalás hogy ment?

Ildi: tegnap este szopizott vagy 10 percig (előtte 4 napig semmit), úgy 3 perc után indult meg a tej, de ma már megint látni sem akarja a cicim :? Amíg elfogadja adom neki, de egy percig sem erőltetem.

Szelivi: akkor további gyógyulást Nektek!! Dokinéni nem valami 100-as :? :roll:

Gabi: Neked is jobbulást!

Angi: látom ez a tali is jól skerült! :D

Zsu69: jó, hogy újra tudsz írni!

Era: borzasztó ha ilyen betegek a picúrok, mielőbbi gyógyulást!!!

Faby: nem semmi, hogy 10 foga van már Dominak! :shock:

Nyf: itt Gödön is nyit a barátnőm egy tuti turit, akkor én sem fogok kimaradni majd a jóból :lol:

Mónika: nálunk a középsőt soha nem tudtuk vissza (sőt be sem) szoktatni a kiságyba. Ő vagy velünk aludt, kb. 1 éves korától pedig szivacson, hálós járókában, utazóágyban...
Szerintem ne erőltesd, sírás nélkül nehezen fog menni. Persze lehet, hogy másnak tuti tippje lesz :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Era:jobbulást Martinnak!

Gabella.Cuki Meskete ahogy majszolgat!!!!

Lányok!Akinek Roan babakocsija van,tegyen már fel képet róla,vagy küldjön emailben képeket nekem,olyan állapotban,amikor már stabilan ül benne a baba!(magyarul ahogy ti most használjátok)mert szerintem a miénkből hiányzik egy része,és emiatt nem tudom jól összerakni.Még csak a háttámlát emeltem meg Fanninak,de mivel ő még nem ül stabilan és sokáig,hamar elkezd benne nyöszörögni,majd lefektetem,és 5 perc múlva már alszik is!Szóval vagy én vagyok tutira béna,vagy ez az átka a használt cumóvásárlásnak!Emailcímem:barta.agi@freemail.huKöszike!

Most kettőre megyek babatalira,múlthéten volt először,akkor még nem tudtam róla.Ez olyan baba-mama klubbszerű.Még Fanni alszik,nem tudom hogy érünk oda kettőre! :roll: Pussz!
Vendég
 


Tünde:hát az az igazság hogy még menni kellápr.24-én egyszer!(remélem)A volt főnökasszonyom olyanokat állít,hogy a fülem 6 fele áll!!!!!De szerencsére a bírónőn azt látom,hogy felém hajlik a keze!Legalábbis olyan flegma kérdéseket tesz fel neki,hogy zavarba jön,meg minden!A lényeg,hogy neki most azt kell bebizonyítania,hogy én gazdaságilag őt veszélyeztettem azzal,hogy táppénzre kerültem 12 hetes terhesen!Szóval nevetséges volt amikor olyanokkal jött hogy nekem ezt be kellett volna hamarabb jelentenem,mert ő akkor gondoskodott volna "utánpótlásról"Meg hogy én terhesen diszkóba járok! :lol: Még nem terhesen sem voltam már évek óta!Úgyhogy remélem érezte hogy szorul a hurok!!!!!!!Én meg már nem is azt kérem hogy helyezzenek vissza állományba,hanem 10 havi átlagkeresetem+kamatok!Nehogy már jól érezze magát!A szemét dög,havi 800Eft-ot simán megkeres,plussz amit összeseftel még az újságokkal!És sajnálta 5 hónapig kifizetni a tb-m!Hát ez a maszek világ!Remélem leszívja magát!Engem nem a pénze érdekel,hanem hogy mint terhes kismamát megalázott,mert 7 hónaposan lejárt az alanyi jogon járó táppénzem,és mehettem álláskeresői segélyre!Őt meg lenézi a város mert egy terhes kismamát kirúgott!Na bocsi ha sok voltam,csak még hatása alatt vagyok a tegnapi napnak!Sziasztok!
Vendég
 


Boscó

Kép

Kép

Kép

Most ezt találtam,de majd csinálok olyat ahol rendesen ül.

Már lépek is ,majd próbálok jönni.

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok!

Rég tudtam jönni, most olvastam vissza.

Gabi!
Gyerekeid tündériek! :D Nem látszik, hogy Lackó féltékeny lenne.

Nyf!
Gratula a vizsgáidhoz! :D Bár már én is itt tartanék!
Én próbáltam már befeküdni a kiságyba, de nem jött be. Keve úgy megdöbbent, hogy teljesen fölélénkült.
Orrot én is csak akkor szívok, ha nagyon muszáj, azt is csak kézi orrszívóval. Mondjuk eddig Keve nem volt beteg. Lekopogom.

Angi!
Féltékenység: Kevének hat darab 7 év alatti unokatesója van. Ők imádják a Kevét, még a kétéves is játszik vele. A kisfiú (4 éves), akivel foglalkoztam, mielőtt a Keve megszületett, ő baromi féltékeny. Még rá is vágott a gyerekemre :shock: , mikor az egyik játékát kézbe vette. Szerintem ez főleg attól függ, hogy a gyerek mennyire szocializált (van-e testvére, jár-e gyerekek közé, stb.).

Tünde!
Köszi a recepteket!

Vali!
Keve azóta alszik napközben is jókat, mióta a nagymozgások rohamosan fejlődnek. Ő újszülöttnek, meg kiscsecsemőnek napközben max. fél órát aludt, de általában annyit sem. Ha már ragadt le a szeme, fölhúzta a szemöldökét, úgy próbálta fölfeszegetni a szemhéját, hogy le ne maradjon valamiről. :wink:

Annnna!
Keve még sokszor szopizik, nem tudom, pontosan hányszor. Változó. Ha éhes, nyafogva kiabálja, hogy ham-am-am-am! :lol: Nagyon édi! Ha szopizni akar, akkor vagy sír (ha fáradt), vagy egyszerűen elkezdi rángatni a ruhámat a nyakamnál, és tuszkolja be a fejét a kivágáson. :lol:

Boscó!
Ez nagyon durva!!! Mikor lesz döntés? Remélem ex-főnökasszonyod megkapja a magáét! :twisted: Neki van gyereke?

Vasárnap megyünk üdülni!!!!!!!! :P :D :P Már alig várom! Férjem kedden tulipánnal állított haza! Az a kedvencem, ő meg nem egy virághozós típus, úgyhogy duplán örültem. Kérdeztem is, hogy van-e valakije? :lol: Azt mondta, 21. házassági hófordulóra hozta, és kivett szabit jövő hétre, úgyhogy menjünk el valahova. :P

Tegnap éjjel hanyatt fekve aludtam. Arra ébredtem, hogy a Keve mellettem térdel, a kezeivel rajtam támaszkodik, és vígan szopizik! :lol: Nem is szólt, hogy fönt van. Nagyon vicces volt. Abba sem hagyta, csak mikor cicit váltottunk, akkor feküdt vissza.

Jó sok voltam, bocs. Képeket akkor nem rakok, pedig akartam.

Sziasztok!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke!

Akkor nem csak én vagyok ilyen furmányos! :) Kíváncsi lennék Zaránd milyen képet vágna hozzá... :D lehet, hogy kipróbálom!
Ugye az egymás mellett alvás előnye, hogy bármikor bealszik bármelyik fél a szopiba... hányszor, de hányszor önkiszolgálózott már így Zaza és én még csak fel sem ébredtem! :lol: És szerencsére mi sem vagyunk gyakran betegek.

Na, ezt kapjátok ki! Képes voltam venni egy kismamaruhát, amikor még a második gyermek gondolatával meg sem barátkoztam. Alkalmi vétel volt és rém csinos, így nem hagyhattam ki. Viszont, hogy lelkileg mikor érek meg a feladatra azt nem tudom. Annyira élénken él még bennem a szülés és annyira szeretnék még csak az egyszem pöttömömmel lenni, de hamarosan jó lenne neki egy kistestvér, viszont nem ártana regenerálódni... ti mit gondoltok erről?

Már megint tanulnom kellene...
pusszanat,

Melitta


Kép
nyf
 
 


Fogyókúrás beszámolóm:
Ma reggeli méricke eredménye: 67 kiló
Ez eddig 21 nap alatt 5 kiló mínusz... :)

Lassan de biztosan haladok! :)

nyf
Én is olyan vagyok mint te! :) babci még gondolatban sem volt de már egy csomó ruhácska várakozott rá! :)
Szerintem jól tetted, hogy megvetted! :lol:
Én is szeretnék előtte emberi formát ölteni, azért kezdtem ezt a diétát... mert ha két évet szeretnénk a gyerkők között akkor most nyáron kell fogannia... nem sok időm lesz élvezni a fogyókúra eredményét! :)

A vásárlásról jut eszembe a H&M-ben nagy leárazások vannak! 50-70% én vettem babcinak egy hálórugit 600 Ft-ért... nemtudom meddig tart még én nagyon szeretem a H&M-es rucikat! :)

Turitúrára én is beneveznék csak sajnos én nemtudom kire hagyni kistököst!
Én a Blaha környékén szoktam vásárolgatni bár azok nem épp a legolcsóbbak de a boltinál azért jobb áron lehet beszerezni! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka! Gyertek el szerdán. Mi is vittük már a törpéket Eszterrel és nem volt semmi gond. Legfeljebb nem nyitáskor megyünk, hanem később. Arra számítsatok, hogy iszonyat meleg van bent, így teljes vetkőzésre van szükség. Itt 1800/kg, tehát egy bébizokni (én már csak az újakat veszem meg, ami nm is használt) 18-30 ft. Ha van az embernek ideje, akkor tényleg ó dolgokat lehet kifogni.
H&M-et mi is nagyon szeretjük. De vajon van még mit venni? Vagy már mindent leraboltak... :lol:

Melitta


Kép
nyf
 
 


Hellósztok,

Nyf, Betti, akkor szerdán én is anyura hagyom Benyófit, és akkor hajrá. Betti, én kocsival szándékozom menni, szóval jöhetsz velem. :wink:

Nyf, még én sem vagyok kész a második gyerek fogadására, egyrészt Bence is még picike, én pedig szeretném még kiélvezni, hogy vele vagyok, másrészt én önmagamat nem tartom alkalmasnak két icipici egyszerre való neveléséhez. Nyilván más lett volna, ha ikreim lesznek, akkor az adott, akkor biztosan ahhoz szokom hozzá, de ha már nem így alakult, akkor én úgy szeretném a következő babát, ahogy az mindannyiunknak jó. Én kb. 3 évet szeretnék a két gyerek között, akkor úgy gondolom, hogy Bence már legalább szobatiszta lesz (kb.), tud beszélni, talán már óvódás lesz. Meg tudja mondani, hogy mi baja, mit szeretne, stb. stb. Nálunk ez a helyzet. Persze a pasim szerint már akár most is jöhetne a tesó, de a férfiak más szemszögből méricskélnek, mint azt tudjuk. :wink:

Boscó, részvétem, az ilyen emberekkel még csak összefutni sem szeretnék, pedig szerintem mindenki életben vannak ilyen csaták, kinek milyen.... :?

Angi, és akik voltak a talin. Remélem minden rendben van a gyerekekkel. Hogy miért mondom?
Tegnap délután Bence 39 fokos lázzal ébredt a délutáni szunyából. A Nurofen simán levitte, és éjszaka aludt, mint a bunda, de reggel megint láza volt, megint Nurofen. Most is szunyál, láztalan, egyelőre semmi más betegségre utaló jel nincs, este tesóm megnézi. Remélem semmi gond nem lesz, és nem adtunk át esetleg valami bacit. (Angi, lehet, hogy már ezért izzadt ott nálatok???)
Amúgy tök kivan ezektől a fránya betegségektől.
Én gyanakszom kicsit a fogára, mert erőteljesen rág hátul, lehet, hogy az őrlők jönnek esetleg? Bár a 39 fok kicsit soknak tűnik egy szimpla fogjövéshez.... :?

Bocs, hogy mást most nem írok, megyek is, megnézem, hogy állnak a dolgok. :)
Vendég
 


nyf
Tegnap még volt pár dolog...bár már kevés...
Áronnak vettem egy nagyon aranyos kisnadrágot (csak azt az elöbb elfelejtettem) 900 Ft-ért majd lefotózom benne...

...és hol van az a turi?


Eszti itt is megkérdezem... :wink:
...hogy te milyen sütőzacsit használsz vagy hogy használod... mert én még nemjártam sikerrel...
Enyém megolvad, megég... aztán meg izgulok, hogy belekerül a kajába... lehet ez nem az én műfajom...


...a másik amit mindig elfelejtek... már biztos ezerszer megbeszéltétek csak nekem eddig nem volt napirenden... a kölesgolyót csináljátok vagy veszitek? miből áll tulajdonképpen a kölesen kívül? Kölespelyhet vettem...

Én a három évet a gyed miatt is soknak tartom magunknak (babakorkülönbségben még pont elmene 2-3 évre gondoltunk)... te visszamennél dolgozni?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...ja és jobbulást a manónak...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Beteg manócskáknak jobbulást!

Mamac: azta, de ügyes vagy! Grat... én stagnálok, persze nem is csoda.... :(

Na, amiért beköszöntem, hogy dicsekedjek:

jipppppijuuuupppiiijjjjuuuuuuuuuuuu: D Vége a vizsgaidőszaknak, már csak a júniusi államvizsgát kell bezsebelni.

Most vár egy nagy takarítás, majd este sorozatok és pihi :wink:

Botondom rém nyűgös, ő viszont tuti, fogzik. Láztalan.

Esztikém, remélem, nem megint fülecske lesz. Képzeld, mi is beadatjuk a füles-védőoltást. Állítólag jan-tól támogatja az OEP.
Pussz Benyónak!

És persze puszi mindenkinek, csak most még dolgozik az adrenalin, úszok a boldogságban! :D

Jövök majd!

Nyf: tudnál nekem kenyér receptet dobni tejpor nélkül??? Kösszencs.

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
Inkább én gratulálok neked!
Tuti nem lenne energiám tanulni... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Anita, juhhhhhhhhhhhhhéééééééééééé, nagyon gratulálok, iszonyú ügyes vagy! :) Máricusban ünneplés! :wink:
Benyónak reggel óta nincs láza, aludt két hatalmasat, (2x2 órát), jókedvű, remélem ennyi volt az egész láz dolog.... :roll:

Mamac, én Alufix sütőzacsit használok, és nem olvad meg, elvileg pont ez lenne a lényege, hogy nem olvad. :roll:

A kölesgolyó gyárilag készül, zacskóban lehet kapni, bioboltokban, DM-ben, ahogy én tudom, és kölesen kívül még egy kis sót tartalmaz.

Hadd dicsekedjem én is: Bence határozottan nekem mondja, hogy nyenye, és anyukámnak, hogy meme. :wink: Megzabálom, és el is vagyok érzékenyülve, annyira édes. :)
Vendég
 


Anita! Szóval én a háromnegyedes mennyiségre esküszöm és mostmár szinte tökély a következő, ilyen sorrendben:
3,5 dl víz - én langyosat szoktam
egy evőkanál (ek) kovász (ha nincs, akkor duplázd az élesztőt)
fél tasak szárított élesztő
egy ek cukor
fél ek só
egy ek margarin
56 dkg liszt (ez veygesen, teljes kiőrlésű, tönköly, burgonya stb. ami éppen van itthon, azt mindig összeöntöm, de a legjobb a fehér tönköly-burgonya- durum keverék)
magvak - érzéssel :)
Ezt az egészet a 3 órás programmal készítem.
Azt hiszem nem hagytam ki semmit. Sok sikert! :lol:

És gratulálok a vizsgákhoz! Nekem már csak egy van. Mi lesz belőled nyárra?

Mamacka: A Nagyvárad téren van.

Pusz,

Melitta


Kép
nyf
 
 


Áront alig bírtam legyűrni délután.... most ébredt... közel két óra alvás után! :shock: hogy fogom így este letenni????

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?