Új privát üzeneted érkezett!

Nárcisz!
Nagyon jók a képek. Hihetetlen a végén Nóci, ahogy be van csomagolva. Nagyon szép kislányaitok vannak. Gratula Tominak, hogy ilyen ügyesen besegít. Jó férj, és jó apuka.

Pankaa!
Holnapra mennek a drukkok. Remélem, meg tudtok egyezni, és akkor tévedtem, hogy ilyen gyorsan nem lehet sajáthoz jutni.

Brill!
Tök jó, hogy nyüzsi van odabent. Nálam ez még nem mondható. Vagy nagyon nyugis, vagy nagyon finom baba, és csak óvatosan bánik az anyukájával. Napközben pihenget, a vonaton hazafele szokott kapálodzni. Na... erre fel most jelzett belülről, hogy napközben is tud ő ám kotorászni. Férjecském is érzi már, ha van türelme sokáig ott tartani a kezét.

Évi!
Nem azt veszem ki a képekből, hogy Dóri iszonyodna az orrszívótól :D Ti kizárólag ezt használjátok (Pesztonka?). Annyira édes, zabálni való a lánykád. Azt hiszem, ha sok-sok képet teszel fel róla, nem fogok két évet várni a tesókával, hanem kedvet kapok gyorsan-gyorsan egy kislányhoz. Tényleg igaz ez a közhely, és repül az idő. Lassan 1 éves lesz a lányod, pedig nem is olyan rég született.
Vendég
 


Nárcisz!
Végignéztem a képeket! :D Köszi! :D
Nagyon szépek a lányok! Kép
Angi is növöget szépen! A naevus miatt sztem ne aggódj, nekem is volt a homlokomon, a tarkómon és mindkét szemhéjamon, ugyan úgy, mint Neki, és tényleg tényleg elmúlt!!!
Nagyon ügyik vagytok! És ismét kiderült, hogy Flogi jó választás volt... :wink:

Puszó
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Évi!
Csatlakozom Angiehez Dóricicával kapcsolatban! :D

Angie!
Nálunk is érzi már Apa! :D Igaz, Apakéz nyugtatólag hat a pocakon... :lol:

Puszó
Brill Kép
Mennyire ráérek ma! :lol:

Kép
brill
 
 

 
 

Brill!
(Úgy látszik, én is ráérek :) )
Igen, ezt én is tapasztaltam, és hallottam is, hogy apakézre lecsendesülnek a pocakbabák. Azért egy idő után feladják, csak kitartás kell hozzá.
Vendég
 


Nárcisz!
Csodásak a babák!!! :D Nagyon tetszenek az evős képek, no meg a szopipárnás is. :wink:
Te is nagyon jól nézel ki, kipihentebb az arcod!Nagyon jó, hogy iylen rendesen viselkednek a lányok!
Jók a kép kommentek is. 8)
A naevus el fog múlni, szépen kihalványodik, de ha mégsem, akkor 1 éves kora körül lehet vele kezdeni vmit(de az ilyenek el szoktak múlni), én tudok dokit, aki ilyesmivel foglalkozik, de ne legyen rá szükség!
Gátolajat köszi, találtam egyet, Mother Love a neve, abban is van mandulaolaj, meg sárgabarackmag, és szőlőmag olaj.2500 ft körül van.
Most akkor hány petéjüek a babák?Kiderült, vagy örök titok marad?

Évi!
Jaj olyan aranyos ez a kis csajszi!Igazi zsivány képe van. :wink:
Látom már barátkozik az orrszívóval! 8)

Angie!
Kaphatunk képet aházról?Kívülről-belülről ám! :wink:
(Egyébként én úgy tudom, hogy ilyen esetben a megmaradt petefészek átveszi a működést, és minden hónapban érlel petét)
Sajnálom, hogy pont az a kórház szűnik meg, amelyiket kiválasztottad.:-( A 4D uh-ra nagyon kíváncsi vagyok én is! :-)
Ismerőseim körében nagyon bevált a játék elpakolás, mindig nagyon örültek a rég nem látott játékoknak, szerintem is jó ötlet, én biztos alkamazni fogom. :-)

CsHeni!
De jó, hogy megszabadulsz a gipsztől!!!Sok sikert a babaprojecthez! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek boldog, babában, zebráben gazdag új évet.
Nem tudom még mit írja csak mindenkit kérek most nagyson nagyon küldje a szorításokat hisz a remény most nagyon fontos és most nagyon rámfér.Még nem merek írni semmi nem kiabálom el a dolgot .... :shock:

Örömmel tölt el hogy szaporodunk a topicban és ezuton minden új felhasználot üdvözlök.
bea írj kicsit bövebben magadról és a történetedet.

puppy jó hogy sűrűbben írsz.és az összeállításod nagyon tetszett.

Most nincs erőm megyek haza pihenek ja mert egyébként szabadságon vagyok a héten.A sogornőm betöltötte a 12.hetet.most ő is otthon van már.
Mindenkinek szép napot :wink:

Kép

Kép
bellanitta
 
 


N aén rácáfolok az apa kéztre!Nálunk ez nem működik.A múltkor sikerűlt úgy felpörgetnie a kiscsajt, hogy órákig dólgozott utánna odabent, pedig előtte pihi volt :lol:
Eleinte csak figyel, megáll, aztán durr bele, juhéjjj....Csak ki ne essen az oldalamon, gondolom én :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Angie!
Kitartás, hogy írod! :wink:
Kérdezted Marshallnak van-e új helye a fotel helyett? Jelentem talált magának..., gondolhatod, hogy nem a földön! :lol: Lefotóztam! :D Majd megmutatom! Nincs rossz dolga az ebnek!!! :lol: Én meg nem leszek megdícsérve, mert a kanapé tabu... :roll:

Puszó
Brill Kép

Kép
brill
 
 


jaj hát teljesen elfeklejtettem
Évi !!!
Dóri játszik azzal a napocskás "talicska"vagy ti minek nevezitek annyira jó hogy látok másnál is ilyet a keresztfiamnak is vetten multkor a Vásárba de inkább nem is Írom le mennyiért mert bizti elájultok Na jo nem csigázom tovább a kedélyeket 400Ft Jó mi?? annyi hogy nem új de nem látszik rajta hogy használt és nem tudom elküldeni a képet mert otthon hagytam a Bluetooth mert hozta ám a Jézuska.és küldhetem a képeket orba szájba.most ennyi Pusza mindenkenek

Kép

Kép
bellanitta
 
 


jaj hát teljesen elfeklejtettem
Évi !!!
Dóri játszik azzal a napocskás "talicska"vagy ti minek nevezitek annyira jó hogy látok másnál is ilyet a keresztfiamnak is vetten multkor a Vásárba de inkább nem is Írom le mennyiért mert bizti elájultok Na jo nem csigázom tovább a kedélyeket 400Ft Jó mi?? annyi hogy nem új de nem látszik rajta hogy használt és nem tudom elküldeni a képet mert otthon hagytam a Bluetooth mert hozta ám a Jézuska.és küldhetem a képeket orba szájba.most ennyi Pusza mindenkenek

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Anita!
Drukk megy! :wink:

Panka!
A 30. hét környékén visszatérünk Apakéz-reakcióra! :lol:

Puszó
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Pankaa!
Én is hallottam már, hogy átveszi a másik a funkciót, de olyat is, hogy nem. Majd én is figyelek a 30. hét környékén Manócska reakciójira. A barátnőm pacaklakó kisfia mindig megijedt az apukája kezétől. Igaz, az apukája egy 2 méteres, él-bírkózó volt, és a tenyérméretei sem az átlag mérethez tartoznak :)

Brill!
Ha lecsendesülnek a dolgok körülöttünk, lehet, hogy (ha nem veszed tolakodásnak) meglátognézem személyesen is Marshall új kiválasztott helyét. Bár sejtem, hogy miről van szó.

Anitta!
Mennek a drukkok. Gyere és mesélj, amint van amit!
Vendég
 


Anita!
Drukkolok Nektek!Képeket küldheted majd!

Brill, Angie!
Nálunk ez nem újdonság, ez mindig is így volt.Sőt, az én kezemre sem nyugszik, hanem aktivizálódik :lol: Biztos fordítva van bekötve :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Jucmuc
Köszi, igyekszünk gyógyulni. Ide oda adogatjuk a bacikat :).

Angie
Úgy legyen. Örülök, hogy sikerült beköltöznötök és hamarosan biztosan megszokod, hogy máshova
jársz haza.

Csibe
Szépek vagytok, így együtt:)

Pankaa
Nagyon drukkolok. Kiheverted már a nem alvást, jobb már a derekad?

Pupy
Elvileg már csak párat kell aludni addig. De ha nem jön meg se bánnám :).

Anikó
Sajnálom, hogy még mindig fekvés van, hogy bírod? Picur biztosan meghálálja majd, hogy ennyit
küzdesz miatta :).

Zsúka
Az én fejemben is megfordult, hogy mi lenne, ha...de így is úgy is jó lesz. Ha megjön, mehetek
a doki bácsihoz megint, ha mégsem, akkor úgy is jó :).
Ha minden ideális, akkor sem biztos, hogy megtörténik a fogamzás. Bár látom ti is próbálkoztok egy ideje
már. Ha megpróbáltok az élvezetre menni:) biztosan sikerülni fog. Szerintem is dobd
félre a hőmérőzést. Én legalábbis megkönnyebültem, amikor már nem mértem. Szorítok nektek!!

Szia Gabi
Mi hamarabbi babásodást :)!

Nárcisz
Megnéztem az új képeket. Még mindig nagyon édesek és olyan picurik:)! Jó az a mosópor, amit használsz Angelikának. Ha esetleg nem, tudok ajánlani egy baba mosóport, ami biztosan nem fogja irritálni. Írj emailt, ha érdekel és küldök róla leírást meg képet.

Rólunk:
Párom még köhögős, de már jobban van. Én most kezdek torokfájós lenni, de nem hagyom magam:).
Amúgy jól vagyunk. Ma otthonról dolgozom ezt külön élvezem. :) és ahogy megegyeztünk a kollegámmal
gyakrabban is megcsinálhatom, csak a munka legyen meg.:)
Remélem hétvégén megjön és mehetek a dokihoz jövő héten:).

Na ennyi puszi.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Juca
Végre sikerült megnéznem a blogod.:) Nagyon jó. Tényleg. Benned egy író veszett el. :) És a születéstörténetet meg végigbőgtem. Sebaj. Remélem hamarosan én is....

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Évi!
Említetted a talit. Én benne vagyok! Várjuk meg a többiek reakcióját. Ha leszünk elegen, akkor lehet szervezni :)
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok!
Teljesen zavarba hoztok a sok dícsérettel, nagyon szépen köszönjük!
Igen, Gáborbaba nagyon -nagyon gyorsan nő, már 5800 gramm és már van jó néhány ruha, ami nem jó rá! Annyira édes, minden érdekli, nagyokat nevet és igényli, hogy játszunk vele!
Most, hogy ilyen szép idő van kint alszik a teraszon!

Junko!
Nagyon szorítok neketek! :wink:
A bárpult apukámé!

Niki!
Ez a kép anyukáméknál készült és amikor megvették a házat a tulaj nem vitte el a bárpultot, mert macerás!

Nárcisz!
Nagyon édesek a lányok!És gyönyörűek vagytok!!! :lol:

Évi!
Dóri....egyszerűen nem találok szavakat!
Bűbájos!
Ja, támogatom a tali ötleted! :wink:

Az újaknak!
Üdv a csapatban! :lol:

Lányok!
Ti milyen orrszívót használtok?Milyet vegyek?
Szerencsére még nem kell, de nem szeretnék úgy járni, hogyha szükség van rá, akkor kelljen kapkodni.És a tapsztalatokra is kíváncsi vagyok!

Puszilunk Mindenkit!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Csibe!
Azt mondják a szakemberek, hogy érdemes kiszívni a baba órrát, mivel még nincs teljesen kifejlődve a légutak közötti és a középfül közötti csontozat (vagy nem tudom pontosan mi), és könnyen feljuthat a trutyi a középfülbe, ott pedig galibát okoz, pontosabban fülgyulladást. Nem kell ahhoz náthás legyek a pici, hogy a váladék felfele induljon el a lefele helyett. Váladék mindig képződik. Lehet, hogy Gáborkánál nem sok, de érdemes kiszívni.
Az öcsémnek pedig azt mondta egy prof, hogy a porszívós verzió nem biztonságos, mert a porszívó csöve tele van allergét atkákkal, amik visszajuthatnak az orrszívóba, és az nem jó a gyereknek. Hát ki miben hisz. Én kaptam az öcsémtől egy pesztonka automata mellszívót, és orrszivót. Így nálam eldölt a dolog. Ha nem kaptam volna, én is vacakolnék a döntéssel.
Vendég
 


Sziasztok!

Sikerült átfutnom az idei termést.

Nárcisz!
Megnéztem a képeket. Gyönyörűek a lánykák! Gratulálok mégegyszer!(Ha elfogadsz egy tanácsot, szerintem érdemes lenne megpróbálni pohárból adni a tsz-t, a minnél tovább tartó szoptatás érdekében.) Jó, hogy ilyen nyugisan telnek az éjszakáitok. Az engem is érdekelne, hogy ők most egypetéjűek?

Gabi!
Üdv közöttünk és mielőbbi babásodást kívánok Neked!

Bea!
Téged is üdvözöllek! Engem is érdekelne a történeted.

Angie!
Nem is tudod, hogy mennyire a lelkembe láttál, amikor írtad a munkámat és a sok kisbabát. Sokszor mikor visszaérek a tanácsadóba csak ülök és merengek, hogy milyen csodálatos érzés volt kezemben tartani egy pici újszülöttet, megmutatni az anyukának az öltöztetést, pelenkázást, megfogni a piciny kezecskéjét...Nemsokára Te is megtapasztalod... :)
Na, de nagy levegő és megyünk tovább.
A szilveszteri buli nagyon jól sikerült, nagyon jól éreztük magunkat.
Jó, hogy befejeződött nálatok a költözködés. Pár hét biztosan kell, amíg megszokod az új környezetet, de ha máskor nem majd babakocsi tologatás közben felfedezed a környéket. :)

Pupy!
Jó volt olvasni a soraidat és ahogy a munkádról írtál.

Norwell!
Sok babát láttam már, de ilyet, mint a Kende! Hihetetlen! Gratulálok!

Évi!
Ismét meggyőzödhettünk róla, hogy Dóri egy tünemény! Nagyon jók a képek, öröm őket nézegetni! :)

Anita!
Drukkolok Neked!

Csibe!
Ha lehet és mindenképpen porszívós orrszívót javaslok Nektek, de majd biztos írnak itt tapasztalt anyukák is. :)

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


SZIASZTOK.

picit bekukucs.eltemetett a papirmunka es nagyon be akartam hoznia lemaradast,aztan ma kiderult hogy azert nem erem utol magam mert 5 ember helyett ketten vegezuk a dolgokat.

most egy szuszanasnyi pihi es mar csionalom is tovabb.

puszilok mindenkit:)

Kép
monyoka
 
 


Annacska!

Sajnalom a Papat, az a lenyeg, hogy mar jol van. Petikenek es Annamarinak jobbulast! Varjuk a kepeket a picikröl!

Szisszka!

Orülök, hogy ujra van netetek es tudsz jönni!


Angie!

De aranyos vagy, köszönöm! Holnap reggel indulunk!!!! Olyan jo mert ma reggel kicsit lustiztunk az agyban, majdnem 10 ora volt mire felkeltünk (ferjem mara szabit vett ki) igy teljesen kipihentek vagyunk az ut elött. Azert megyünk holnap mert igy el tudunk menni Szfvarra is ahol az egyik barinömtöl veszünk Aloe italt. Aztan vasarnap megyünk Györbe. Hetfön du.1-kor lesz a konzi.
Nem Black Berry, hanem Nokia N70-es, de ezzel is lehet e-mail-ezni es netezni csak meg nagyon bonyolult nekem ez az egesz. Annyira csucs telefon az elözömhöz kepest, hogy bele kell meg razodnom.


Brill!

Tudom! Es köszönöm!!!!


Narcisz!

Olyan jo olvasni, ahogy irsz a picikröl! Es a kepek! Nagyon szepek!!!! Orülök, hogy minden rendben velük es jol vagytok!


Anita!

Nagyon szoritok Neked!


Lanyok!

Valoszinüleg kedden jövünk haza, amint tudok jövök a beszamoloval! Addig is sok puszi Nektek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy hogy lehet egy képet kicsinyíteni? A Paint-ben próbáltam, de vagy eltűnt a kép egy része, vagy kisebb lett ugyan, de mégsem engedte felrakni a gép. :oops:

Előre is köszönöm!

Kép
Kép
tina82
 
 


Hello mindenkinek Narco,Pupy,Jucmuc,Tina82,Évi77,Pankaa,Brill A történetem röviden annyi hogy 3 év próbálkozás után ebből 1 év volt a kaáli sikerült teherbe esnem.Az elején kórházban voltam mert az injekcióktól felvizesetem.Most a 29.hétnél tartok de már egyre nehezebb. Úgy néz ki mind a két baba kislány. Nevük: Lili Kata Ha valaki tud valami okosat monani a terhességgel kapcsolatban,jó tanácsot azt szivesen fogadnám. Köszi hogy ilyen barátságosan fogadtatok.Tapolcán fogok szülni Brill.Légyszives ird le hogy pontosan hol találom azt a kaális babaoldalt. köszi
kovacsné
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dicséreteket, bevallom, most két számmal nagyobb a melltartóm… :D

Angie!
Köszi, aranyos vagy, engem bizony a frász kerülget, amikor így feláll, mert veszélyérzet nuku, lazán egykezezünk, aztán meg borulás van… :wink:

Niki!
A múltkor kimaradt (tudod, még mindig szitaagy…): Zazi gyönyörű baba, és rengeteget nőtt!

Évi!
Igen, és olyankor meg, mintha mondani is akarná, elkezd óriási buborékokat fújni, meg megy a mmmm, bbbb, szóval tutira, hogy olyankor büszkélkedik a tudományával. Dóricica gyönyörű!!!

Junko!
A 9-e már nagyon közel van (és a szülinapom is, tehát szerencseszám, tehát csak jót hozhat! :wink: ).

Panka!
Azért csak óvatosan, pihenjél a lehetőségekhez képest! Hát igen, én is attól félek, hogy aztán nehogy holnap valami csajt hozzon ide nekem… :twisted:

Jucmuc!
Nektek is lehet drukkolni hamarosan… :)

Pupy!
Utólagos engedély megadva! :D

Annácska!
Örülök, hogy jobban van a nagypapád! És gratulálok nagyon a szép korához!

Hangyi!
Nagyon drukkolok, hogy jók legyenek az eredmények!

Narco!
Annnnnnyira jó olvasni a soraidat!!! És nem baj az a pici tápszer, a csajok javarészt anyatejcsit kapnak, és ez nagyon jó. Puszilom mindkét tüneményt (csodálatosak a képek)!

Csibe!
Arianna volt az orrszívó neve, 1300 körül volt a gyógyszertárban. Amúgy sztem mindegyik ugyanolyan jó, a működési elvük ugyanaz.

Tina!
Köszi (jövő héten megyünk méredzkedni, majd bemutatjuk a mi védőnéninknek is, kíváncsi leszek, mekkora hátast dob tőle…).

Rólunk egy pici: Kendének ma áttört az ötödik fogacskája :shock: , és állandóan állna, úgyhogy elkezdődött a fogyókúrám… Már fekve nem jó neki, azonnal mászik, és kapaszkodik fel, amint talál egy kicsi fogódzót… Ilyen vihartempó mellett háromévesen olvasni fog… :twisted: Nem tudom, hogy ez jó-e, hogy ilyen gyorsan fejlődik, de hát vissza nem foghatom, erőltetni sem erőltettük, magától jött rá mindenre. Majd kiderül, milyen gyorsan fejlődik más téren is.

Most megyek, puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Kovácsné!
A szülészetek-kórházak fórumon van Kaális topik.
Mire vagy kíváncsi terhességgel kapcsolatban?Itt nagyon sokminden van,van várandós fórum is.Dokik mit mondanak, babákkal minden rendben?Szép nevük lesz! :D

Norwell!
Szóval így kell cicit növeszteni? :wink: :lol: :lol: (sajna az enyém nem tudja mi a dolga, és nemakar nőni :evil: )
Hát ha pedig Kende nem lassít a tempón, akkor hamarosan megyünk lagzizni :lol: Egyik ismerősünk lánya 9 hónaposan már járt.Szerintem Rátok is ez a sors vár, de legalább így fogyózhatsz! :wink: (már ha szükség van rá :oops: )
Hetente növeszti a fogait? :shock: Nem elég,hogy szaladna a csajok után, már a kolbászt is kóstolgatná? :twisted:
(hátha a mi Emilink is ilyen hiper csaj lesz, akkor nem kell majd tornára járni :wink: )

A férjem átment MZ/X-be, vett egy világvevő rádiót, vagy mit :roll: , és úgy elvan vele,mint egy kisgyerek az új játékával. :D
Most bügyköli, meg hallgatózik.Szóval "szól a rádió".......

Jó éjt Mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Norwell!

Orülök, hogy ilyen kis eleven Kende! Gratula az ötödik fogacskahoz!


Kovacsne!

Orülök, hogy a sok varakozas utan babakat varsz! A terhessegel kapcsolatban sajnos semmit nem tudok mondani, de vannak itt nagyon tapasztalt anyukak akik biztosan segitenek ha kerdezel konkretan.


Jo ejt lanyok!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Narco!

Hatalmas grat! Minden rendben, csajok szépek, kismami kipihent, apa tudja a dolgát. Viszont azért pihengess, amikor csak teheted, meglátod kell majd az erő.

Évi!

Tali? Bármikor. Jó lenne megint összehozni a kölköket :-)

Norwell!

Kende most hagyott le minket. Kingának "csak" négy foga van. :twisted:

Heni(k)!

Minden drukkom a Tiétek!

Brill! Angie!

Fotót! Örülök, hogy minden kerek, gondolom már Ti is kerekedtek :wink:

Anikó!

Hát ezt a babát sem adják ingyen! Nagyon hősiesen viseled, de Marci és a férjed is! Nincs ötletem blogkukkolásra.

Jucmuc!

Már most izgulok.

Virág!

Fokhagyma nagyon jó torokfájásra, mert ugyi a mézespálesz most nem gyerebe. Érdekes én at vártam a blogtól, hogy az emberek felviduljanak 8)

Kovacsne!

Üdv itt.

Csibe!

Nagyon nagy Gáborbaba. Tudtál beszélni a csajjal? Normális volt?

Panka!

Melyik bankot nézitek? Erste legyen felejtős, ha gyors hitel kell, de az OTP is megfontolandó.

Kacsa!

Már régen láttam számozott fotót :lol:

Monyó! Hangyi!

Nektek is drukk, eredményekhez, kezeléshez.

Akit kihagytam, bocsi, nem szándékos.

Legyen tali!!!

Rólunk: dögrováson voltunk, de már kikecmergünk belőle.

Puszi!

tjuca
 
 


Wish!

Bocs, hogy nem válaszoltam, vettem az adást, csak elfelejtettem. Örülök, hogy megint erre. Takarítani meg még fogsz eleget! Hívjátok a gyereket egyeskének :-) Nálunk Ubul volt Kofa érve végső elkeseredésében, de a Tasziló ugyanolyan jó! (Apám apja úgy lett Flórián, mert úgy hívták az orvost. Otthon meg csak Pista, mert már milyen név az, hogy Flórián. -> hacsak nem Mágenheim Rita lesz benn, még ez is játszhat :wink: )

tjuca
 
 


Juca!
Most olvastam a blogodat. Szenzációs! Nem gondoltál arra, hogy esetleg nyomtatott formában is megjelenjen? De most komolyan!

Kép
Kép
tina82
 
 


Köszi Juca!

Olvastam a naploban, hogy betegek voltatok, sajnalom es örülök, hogy mar jobban vagytok. De a risznyakon vagy orizsnyakon vagy mi a turo szet röhögtem a fejem! :lol:

Ha hiszed ha nem itt (na jo nem most) de 50-60 evvel ezelött születtek babak olyan nevvel, hogy elsö, masodik, stb...hiohetetlen el sem akartam hinni.

Na most mar tenyleg megyek mert holnap koran kelek.

Millio puszi Nektek!!!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok :)
Sajna ma sem jutottam tovább az olvasással, de igyekszem :)

Panka :)
Wileda-tól ajánlották a gátmasszázs olajat. Patikában is lehet kapni, de én internetről rendeltem meg (azt hiszem 1700 körül).
Nem tudom, hogy az olaj vagy a sok málnalevéltea vagy a caulophyllum C30-as homeós bogyó segített a szülésnél, de mindenesetre bevált :)

Angie :)
Rohanok mindig és amióta Peti mászik és mindenhol feláll, azóta egy perc nyugtom sincs :D
Hogy vagytok? Pocakod növöget rendesen?

Évi :)
Gyönyörű Dóri cica :) Igazi kis mosolytündér :) Mi is ezerszer kelünk mostanában :shock:

Nárcisz :)
Ne legyél elkeseredve! Az anyaság nem a sülés milyenségén múlik. A lényeg, hogy ott a két egészséges pöttömöd! Drukkolok, hogy még sokéig ilyen jók legyenek a lányok :)
Gyönyörűek a lányok :D

Most csak ennyire futotta, mert Peti már reklamál a repetáért :)
Puszi:)

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok szép napot mindenkinek! Pankaa.A dokik szerint minden rendben van a babákkal megfelelnek akkorának mintha egy baba lenne.A 26hetes vizsgálaton mindegyi baba elérte az 1kg-ot. Remélem továbbra is ilyen szépen felődnek.A terhességgel kapcsoatban minden jó tanács érekelne ami könnyebbé tenné. Ha bárki tud valami okosat mondani szivesen fogadom. :lol:
kovacsné
 
 


Sziasztok!

Juca!
Köszi Cibet kóstolgatjuk.Jobbulást Nektek!

Jucmuc!
Jó utat, és so sikeret!!!Drukkolok!

Annácska!
Ksözi az infót, majd keresem.

Képzeljétek, sikerült albit találnunk, olcsóbbat,mint a mostani, és itt van a szomszéd utcában! :D Tomi haverjai fognak átpakolni, én kijelntettem,hogy karbatett kézzel fogom végignézni, mivel a 4. emeleten van, lift nincs.Dehát szokni kell, a kinézett lakás is 4. emeleti.Jó fogyókúra lesz a férjemnek :lol:
Most meg megyünk tárgyalni lakás ügyben, nagyon izgatott vagyok!

Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kovácsné!
Nekem a derekamnak nagyon bevált a szopipárna, az ágyban szoktam netezni, meg tvzni,és nagyon jól megtámasztja a derekamat, du. pedig a fejem alá teszem, ha szundizok, később jó lehet a szoptatásnál.www.szopiparna.hu oldalon tudod megrendelni, itt jóval olcsóbb,mint pl. a Brendonban, ahol 4x annyiba kerül.
Szedejk Magne B6-ot is, haskeményedésre, hogy mennyit használ nem tudom, milyen lenne ha nem szedném.Pihenj sokat, ne erőltesd meg magad, és nem lesz gond! :D
Én jártam kismamatornára is, ami nagyon jó volt, meg kismamaklubba is, ott is sok infó van, lehet más kismamákal ismerkedni.Ezekről neten, vagy védőnőnél tudsz érdeklődni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lányok!

Köszi a blogdícséretet :-)

Kovácsné!

Most lehet nem fog tetszeni, amit írok, de a terhességben a legnagyobb praktika, ha nem így gondolsz rá. A vége felé egyre nehezebb lesz, akkor is, ha úgy éled meg, és akkor is ha nem ezen törpölsz.
Csak, hogy tudd miért mondom.
20 hétig hánytam, 30-tól megint végig. Toxémia kb. 30. héttől a legdurvább, értsd fehérje+magas vérnyomás és olyan ödéma, hogy nem tudtam beguggolni a kádba zuhanyzáskor, állva zuhanyoztam. Plusz februárban kiment a bokám, mert elestem, kaptam csinkó "műlábat". Én fel sem vettem, hogy ég a gyomrom, csak akkor koccant le, mikor a lányom nagy sörénnyel született, hogy ja még ez is.
Szóval az orvosom szerint nekem mindenből jutott. Egyszerűen nem pörgettem ezen az agyam. Pár héttel a szülés előtt, mint egy reumás csiga megtettem a Szilvásvárad Fátyol vízesés retúrt. Attól, hogy fájtam, hánytam még igyekeztem, hogy a környezetem számára, és magamnak is elviselhető legyek. Persze volt, hogy kifakadtam, főleg itt lázadoztam a lányoknak, de továbbléptem. Szóval Neked is azt kívánom, hogy lendülj át a fizikai nehézségeken, és próbáld elfglalni magad!

Puszi!

tjuca
 
 


Sziasztok lányok!

Lassan itt az anyósom :shock: Úgyhogy írogatok nektek gyorsan minden szépet és jót :D

Évi77!
Lassan nálatok is kezdődik újra a babaproject, igaz?
Hát nekem is elég furcsa a pici baba. Főleg Angi, aki olyan, mint egy pici ázott macska. de nagyon kis életrevaló. Mostanában nagyon sokat mérgelődik, csak nem tudom, hogy min, pedig mindent megpróbálok a kedvére tenni.

Angie!
Bizony a akislányok annyira jók :wink: nem is kell majd sokat gondolkodnod rajta. Tomi úgy félt, hoyg lányai lesznek, de azt hiszem, most ő a legbüszkébb :D

Brill!
Ok, akkor nem aggódom, de a dokinéni is mondta, hogy el fog múlni, és már eléggé halványodik is :)
örülök, hogy mozog a babácskád. Nekem is olyan jó volt érezni, és sajnálom, hogy vége a terhességemnek, és már csak szép emlékek maradnak ezek a dolgok....

Panka!
Tök, jó, hogy találtatok albit. Akkor most a lakásvásárlásb is belekezdetek?
Hát mi tudtuk, hogy a babaák két petéjűek, már az elejétől, mert két sárgatestem volt, két placente. és most már biztos is, mert az arcuk nem hasonlít, és a vércsoportjukat úgy örökölték, hogy Nóci A-s, Angi pedig B-s. Szóval most már elég egyértelmű a dolog.

Bellanitta!
Akkor mennek a drukkok, és mindenképpen várom az eredményt :wink:

Fleur!
Köszönöm, úgy tűnik bevált ez a Persil senzitív mosópor. Egyébként úgy mindent lehet használnom, de csak mértékkel, és hála Istenek elmúlt a popsijáról a neogranormon hatására.

Tina!
Nagyon átérzem, amit írtál, tényleg fura lehet a tanácsadóban. De ne keseredj el, neked is lesz majd, és az még jobb lesz :)
Köszi a tanácsot, de nekünk azt mondták, hoyg inkább ne itassunk pohárból, mert annak aztán semmi köze a szopóreflexhez. Szóval ahány ház annyi szokás, és már tényleg nem tudunk kiigazodni. Így megvettük nekik az aventes kezdő csomagot, amiből nehezebb kiszívni, mint a ciciből, mert csak cseppenként jön, és ugynúgy kell dolgozni rajta, sőt. Így szopizunk is, és cumizunk is :) Nóci mindig ki tudja üríteni a bal mellemet, de Angi a kemény göbökkel már nem törődik. Hát ez van. Így a jobbat mindig le kell fejnem, igaz nem marad sok benne. Aztán azt visszakapják :)

Jucmuc!
Akkor újra jöttök Győrbe? Mi lesz most pontosan? Mit csinálnak?
Annyira jó, hogy segítenek :)

Kovacsné!(Hú olyan furcsa ezt leírni )
Én Tapolcán a szülészeten voltam gyakorlaton, nagyon jó kis hely :)
az egyik doki ismim ott dolgozott, de azóta eljött onnan, mer azt mondta be fogják zárni, akkor mégsem? Ez olyan jó lenne.
Nelem is két kislányom van, és Duddunak is :D

Norwell!
Kende nagyon nyomja a fogacskákat, igen készül a nagyfiús életre. Szerintem ne aggódj a dolgon. Egy baba akkor tud megcsinálni egy következő ügyességet, ha testileg, fizikailag kész van rá. Kende kész van rá, és nagyon ügyes. Gratulálok neki.
Igen én is örülök, hogy anyatejet kapnek nagyobbrészt, sőt még a hűtőben is van bőven. Viszont nem tudom meddig tartható fenn ez az állapot, mert az igényük nő, de a tej mennyisége sajna nem nagyon. Nem tudom mi legyen a következő lépés....

Juca!
Igen én is attól tartok, hogy ez csak a kezdet :wink:
Pihenni megpróbálok, mert érzem, hogy még én sem gyógyultam mag teljesen ebből a műtétből. 6 hét biztosan kell majd. Csak néha rámjön a menőke :)

Annácska!
Hát a lányoknak tényleg nincs köze ehhez, hogy hogyan születtek. Egysterűen csak szerettem volna, ha életem egyetlen szülése szép lett volna, és nem kellett volna az első három napot a saját bénázásommal tölteni. Attól függetlenül imádom a lányoka, és ezt meg is mondtam nekik :D

Puszi:Nárcisz

Kép
narco
 
 


Pankaa: Én is szedtem a MagneB6-ot de most átirt a doki valami olyan magnéziumra ami por és vizben kell feloldani.De nem érzem hogy lenne valami külömbség megpróbálok sokat pihenni.Az a baj hogy a kismamatorna nálunk csak február végén fog indulni és addigra Én már 36hetes leszek.Nem tudom hogy akkor ha még egybe l eszek érdemese elkezdeni.Nálatokminden rendben? Tjuca: Végigolvasva a történetedet jobb ha csendben maradok. Irigylem e kitartásodat és az erődet. :o Probálom magam lefoglalnicsak az a baj ogy nagyon sokat vagyok egyedül ugyanis a párom állandoan dolgozik és igy elég nehéz mert egy idő után a tévé sem köt le.De köszi a biztatást.Ti jol vagytok? Narco Hihetetlen.Tényleg tapolcán voltál gyakorlaton?Ki volt az a doki akit ismertél?A védőnő azt mondta hogy nem fogják bezárni a kórházat csak annyi változott hogy nem lehet orvost fogadni a szüléshez.De majd azért megkérdezem a dokimat ha legközelebb megyek.A lányaidat hogy hivák és mennyi időssek?
kovacsné
 
 


Kovácsné!

Gyere a netre, és itt garantáltan elszórakoztatunk :-)
Csak csendbe jegyzem meg (mozi, színház, cuki, étterem, shoppingolás...) most, mert később garantáltan nem ugyanaz lesz! Fel a fejjel, mindenki szenved, csak nem mindenki meri bevallani. Nem bíztatlak azzal, hogy a gyerekágy vagy a későbbiek könnyebbek lesznek, de hidd el, még egy évesek sem lesznek a manók, kukkolni fogod a babakocsikat, hogy MEGINT :-) Sok erőt, és kitartást!

Puszi: Kovácsné2 :twisted: (Kovácsné Telekes Judit avagy Tyuca)

A védőnődet kérdezd meg, hogy van-e a közelben máshol torna, vagy tud-e mutatni gyakorlatokat. Én könnyen beszélek, sose voltam :wink:
Derékfájásra jó az úszás, bár nem tudom van-e rá lehetőséged. Narcotól kérdezz bátran, nagyon hősiesen végigcsinálta a várandósságot, most meg egy kipihent kismami :-) (persze neki is voltak rosszabb periódusai, de spongyát rá!)

Narco!

Más a természetük. Lehet, hogy valami nem stimmel Anginak, lehet, hogy csak a figyelmeteket akarja felhívni. Próbáljátok hátra fektetni, máshogy dajkálni, amúgy passz. Nagyon édik, és szépen kerekednek a lányaid.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, a szokásos olvasó pózban!

Narco!

A Lányok nagyon édesek és szépen kerekednek! Csak így tovább!!!

Juca!

Csak Neked: :)

Kép

Rólunk: jól vagyunk, csütörtöki méreckedés szerint 800-1000 gr körül van Timcsa, sokszor nagyon virgonc, hullámzik tőle az egész hasam :lol: és főleg éjszaka jön rá a pörgés, mikor anya aludna ... Bár pont most olvastam, hogy nappal mozgás közben elringatózik, többet alszik, viszont nyugalomban felébred a ringatás hiányától és unatkozik, ezért produkálja magát.
Ma megvettük a macis kiságyat is a Kikolban. Jól elemeire van szedve, úgyhogy Apa majd legózhat! :) Szerintem nagyon fogja imádni az összeszerelést! :wink:

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Kovácsné!
Kismamatornát már el kellett volna kezdeni, de még most sem késő.Hol laksz?Nincs a közelben vmi?Egyébként ha van videótok, vagy dvd lejátszó, lehet sokféle tornát kapni, otthon is tudsz tornázni, bár az nem ugyanaz, dehát ha nincs más...
Valóban unalom ellen van könyv, film, tv, barátnőzés, de én itthon is úgy elütöm a napot, hogy sokszor kevés a 24 óra, és a férjem szerint "nem is csinálok semmit" :lol: .Én sem tudom, hogy mi lenne, hamég munkába is kéne járnom, még ennyi időm sem lenne a semmittevésre, de nekem mindig van mit csinálnom. :roll:
Ti beszereztetek már mindent ami kell?

Nárcisz!
Bocsi, akkor én fáziskésésben vagyok, még régebben kérdeztem, hogy hány petéjűek, de akkor még te sem voltál biztos benne, azért kérdeztem meg megint.
Egyébként a poharazásról:amikor gyakszin voltam újszülött osztályon, ott pohárból ment az itatás, etetés, és sokkal hamarabb felhörpintették,mint üvegből, ráadásul olyan édesen cuppogták befelé(mint vmi régi kocsmabútorok :-)), hogy meg kellett zabálni
őket!De te látod, hogy mi válik be.Egyébként a poharat próbáltad már?Régifajta mokkáspoharat szoktak ajánlani,aminek kifelé görbül a pereme.De nem beleszólásképpen mondom, csak látom téma volt.Én pohárpárti vagyok, ezen tapasztalatok miatt, de lehet az én gyerekemnél nem is fog működni :roll:

Rólunk:
Voltunk lakástárgyalóban, és pozitív volt a végkifejlet, úgy néz ki megvesszük.A tulaj beleeggyezett az általunk kínált öszegbe, a jövő 7en fogunk újra beszélni, hogy hogyan tovább, mikor lesz költözés, stb.De mivel ők is várnak a lakásukra, így csak júniusban tudnánk költözni, de pénzünk is csak hónapok múlva lesz, így ez mind2nek jól jön ki.Bár én szerettem volna hamarabb költözni, dehát ennek anyagi akadályai vannak.
Most láttuk napfényben is a lakást, és nagyon jók a fényvizonyok, még mindig tetszik 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Tök jó, hogy lakást vesztek, mekkora, hol lesz?
Hát a forralt vizet, ha szomjaznak, akkor mi is poharazzuk, de a tápszer valahogy így jött. Mellette szépen szopiznak, meg fejek is. De azrét köszi.

Kacsa!
Nagyon szép pocid van :)

Kovácsné!
A lányok 2 hetesek múlta, Angelika és Noémi, de az irományaim alatt van egy szalag, ott nyomon követheted eme fontos információkat :)
Magnéziumból a legegyszerűbb, én is azt szedtem a Magnesii citrici tabletta 500 mg, amiből kettőt kell szedni egy nap, esetleg hármat. Eyg doboz 30 forint, ha jól írja fel a doki, és így 5 napig elég.
Ikresként a terhestorna nem ajánlott, főleg ha a dokid nagy ütemben magnéziumot szedet veled.

Juca!
Hát próbálok rájönni, mint te a dolgokra, csak kevés sikerrel még. de hát leszünk még annyit együtt, hogy biztosan egyszer rájövök. :wink:

Kép
narco
 
 


Sziasztok!

Narco!
Mégegyszer gratulálok a lányokhoz! Milyen pindurkák, tényleg.Iza milyen rég volt ekkora! :lol:

Már 6,80 kg volt csüt.-ön. Kis hurka csaj. Még mindig tortyog egy kicsit, de a doki is azt mondta, a nátha a kicsiknél elhúzódhat 2,5-3 hétig is, mire meggyógyul. Azért sokkal jobban van már.
Persze, most meg én kaptam el, mire párom nagyjából kiment belőle. :(

Panka!
Én is Weleda-tól rendeltem az interneten. Azt hiszem nem elég hamar kezdtem el, mert nekem vágni kellett szüléskor, vagy nem jól kentem, mert egész nagy területen kell talán bekenni, de rajta is van a használatin, meg az is, mikortól kell elkezdeni. www.weleda.hu a cím.

Egy képet azért teszek fel karácsony tájáról
Kép .



Jó éjt!
Bogi
dbogica
 
 


Sziasztok!

Narco!

Köszönöm! :)

Anyukák!

Újabb okos kérdésem lenne:

Mi a helyzet a sterilizálással? Értem ez alatt a cumisüveg, etetőpohár, cumi és egyéb szájba kerülő cucc sterilizálását.

Tegyük fel, hgoy szopi van és csak vésztartaléknak van 1-1 cumisüveg, akkor azokhoz is kellene elvileg sterilizáló vagy ki kéne őket mindig főzni?

Azt mondjuk gondolom, hogyha tápi van és mondjuk üvegből, akkor egyértelműen egyszerűbb ilylen sterilizáló kütyüt venni ...

Meg ugye, először elmosogatok és utána sterilizálok?

Tegnap olvasgattam Aventes tájékoztatót ésa az indította be a sterilizálási fantáziám ... :)

kacsa14
 
 


Kacsa!

Köszi:-)
Nekem nem indult be a sterilizálási fantáziám. Mellszívót kifőztem akkor a pár alkalommal, de mást soha. Cumisüveg cumi nem játszott a hölgynél.
Hogy miért nem: a ruhámat, bőrömet mellemet nem főztem ki :twisted: és azokhoz dörgölődött. Sőt Kofát sem főztem ki soha. Így nem főztem a kiskanalat sem, amivel a K vitamint adtam. A fürdővíz sem steril, és az is megy a szájába. Most meg már pláne nem főzicskélek, mióta a padlóról mindent összeszed :-( Persze ez egyén dolga, de neveld úgy az elsőt, mintha a második lenne, és belátod, hogy egy kutya néha kevesebb koszt képes megenni a legnagyobb elővigyázatosság ellenére. Persze a tápis gyerek más!

tjuca
 
 


Juca!

Köszi! Igen, ezért is kérdezem, hogy kinél mi az álláspont.

Közben eszembe jutott egy jó ötlet, a fürdővízzel együtt a gyereket is kifőzzük, akkor tutkóra steril lesz! :lol:

Amúgy akartam már írni, hogy szuper a blogod!!! Mindig is szerettem az ilyen humoros, fantáziadús írásokat olvasni!!! Nem gondoltál még könyv írásra???

kacsa14
 
 


Sziasztok mindenkinek!Pankaa:Gratulálok a lakásvásárláshoz. Remélem olyan lesz amilyennek szeretnéd.Én Tapolcán lakom. Eléggé kisváros ezért elég korlátoltak a lehetőségek.De majd csak végére érek már.Írtad hogy nagyon jól elfoglalod magad otthon. Miket szoktál csinálni? tjuca:köszi az invitálást Én is ugy gondolom hogy netezek veletek tovább.Az a gáz hogy a mozi meg stb jól hangzik de az a gond hogy a barátnőm 2hónapja szült Ő nem ér rá a párom folyamatosan dolgozik és egyedül nincs kedvem az ilyesmihez.De köszi amúgy nem rossz ötlet. Narco:Gratulok a babáidhoz tündérek lehetnek.Amugy jó babák?Sokszor felkelnek éjszaka? Bea
kovacsné
 
 


Anikó!

Légyszíves javítsál a táblában. ( 2. nap)

Holnap jövök bővebben, addig is jó hétvégét Mindenkinek, ami még vissza van belőle.:)

zsúka
zsúka
 
 


Kovácsné!

Áuld el lécci a keresztneved, azon szeretnélek szólítani, ha nem gond! (Írhatsz mást is :-)

Kacsa!

Nem szeretném kiadni, ez csak egy szűk rétegnek szól, amúgy meg mostanában mindenki blogol, és mindenki könyvet ír. Én is pont olyan botcsinálta "író" lennék, hogy nézne már ki a füzet mondjuk Márai regényei mellett? Ez nekem jól esik, és örülök, ha másoknak is tudok egy-két perc örömet szerezni.
Azért nem mentem magyar szakra, mert nagyon sokat kell memorizálni (verset), és nekem az nagyon nem megy. Amúgy kacérkodtam a gondolattal. Nagyon jó tanárom volt, nem nyesegette a logikai bikficeimet, hagyta hadd írjak úgy, ahogy szeretnék :-)
Kofa szavával nálam abszolút normális (egész családban), hogy összekeverednek a szóképek, és sajátos katyvasz lesz a vége. (szerintem teljesen jó az úgy, hogy elszállt felette az idő vasfoga :wink: )

tjuca
 
 


Helló Csajok!!Már régen jártam itt,gondoltam benézek!!Sok időm mostanában nincsen!!Tudjátok amióta anya lettem...................!! :wink: Szóval ne egyszerüek az éjszakáink!! :x De abban bizom,hogy egy-két na jó,max.három hét múlva már jobb lesz! :shock:
Olyan csodálatos szépek a babák!! :lol:
KINGA,DÓRI baba,és a többieké!! :D
Én néha azt kivánom,hogy Ádi sose nőne meg!! :oops:
Narco!Még nem volt rá módom!GRATULÁLOK a babáidhoz!Bár nemigazán értem,hogyha kérdezek tőled valamit akkor miért nem válaszolsz!!??Mindegy.........!Nem erőltetek semmit!
Anikó!Remélem minden rendben van veletek! :wink:
Pupy!Mi a helyzet veled?
Nomibogár!Hol vagy?
Most hirtelen ennyi,mennem kell fejni!Majd még jövök!

Kép
bea27
 
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?