Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok!

Nagyon klasszak a Télapós képek :D

Era, klassz a loboncos Martin, tényleg úgy néz ki, mint egy kislány :D

Ildi, grat a feltérdeléshez és a hasradobozoláshoz :D Pampogiszájú nagyon édi a dobozon :D

Tomdi négykézlábra tud állni és billegni előre hátra, és tegnap ki is ült négykézlábról, meg hármat mászott is igaz kitekeredett bal lábbal, de az egyik jól állt neki :D Sajnos csak januárban jön megint a gyt., pedig most kezd táltosodni Toppi.

Cory, nagyon édik a pancsolósok és végre vége a betegségeteknek. Sikeres bevásárlást :D

Így élményfüriztünk: :D
Kép Kép Kép

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Ez pedig itt a reklám helye: megjelent bátyám könyve: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Ajánlom mindenkinek, mert nagyon praktikus, sok-sok kérdésre találhattok választ.
Részletek az honlapon. Interneten tudjátok megrendelni, olcsóbb, mint a könyvesboltokban:

www.leghajo.hu

Kép

Ui.: szerintem olyan könyv, ami tényleg nem hiányozhat a kisgyermekes családok polcáról, ebben a témakörben ilyen könyv még nem született. Pl. nincs benne idegen szó, rövid, de célratörő, egyszerűen kezelhető, gyakorlati, sok képpel illusztrált.
Vendég
 


Sziasztok!

Anita: szerintem a "hiszti"-nek nevezett akaratnyivánítás teljesen normális. Szegénykék még nem értik hogy miért szabad a csörgőt rágcsálni és miért nem szabad a 220-as vezetéket...stb.
Idővel majd megtanulják, hogy ami anya-apa tilt az tényleg veszélyes. A tehetetlenség is közrejátszik sokszor, mert pl. ő már szeretne mászni, de mivel utcán vagyunk, ezért a babakocsi az ő helye, de hát nem érti a lelkem... :)
Kitartás!!
És, sok dolgot nem érdemes tiltani csak ami veszélyes.

Ildi: Dorina kb. 1 hónapja nem alszik délután. Már nem szenvedek vele, mert volt hogy csak délután 5-kor aludt el, aztán itt grasszált éjfélig.
Bettinát sem érdekli túlzottan a cici nappal. Én megkínálom minden alvás előtt-után, aztán eldönti

Gaby: cukin lépeget már Eszterke!!! :D

Vali: Vince látta már az alvós képét?? :lol:

Nyúlanyó: örülök, hogy kúszik Tomdi, meglátod most már gyorsan fog fejlődni! :P

Meli: nekem régen pontosan 28 napos ciklusaim voltak, most meg 25-35 bármi. Mi már mindig védekezünk, mert nem akarunk több picúrt.

Éjszakai ébredés:
Bettina mindenfélét produkált már: átaludta az éjszakát, egyszer kelt hajnalban, 2 órát üvöltött elalvás előtt, százszor kelt.....sorolhatnám.
Én semmiből nem csinálok már gondot, lényeg, hogy nem hagyom sírni, ciciztetem, ha nem kell neki, akkor magam mellé veszem.
Most pl. hajnali 4-kor apa játszott vele, mert sehogy nem akart visszaaludni, aztán 1/2 6-kor cicin elaludt.

Annácska: sajnálom, hogy Petikét megviselték a kórházi dolgok :( , remélem lassan visszarázódtok! Annamari csinálja a tornát??

Eszti: mi most Esztergomba készülünk az élményfürdőbe, állítólag nagyon jó és nincs is messze
Volt már ott valaki?

Cory: engem is kikészített egyik nap a párom, de aztán rájöttünk, hogy én vagyok érzékenyebb a dolgokra és neki fel sem tűnt, hogy annyira megbántott. Lényeg, hogy mindig meg tudjuk beszélni.
Lelkileg rendben vagy már???

AZ ÖSSZES BABAKÉP NAGYON ÉDES!!!!!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 

 
 

Ja! Természtesen mindenkit elolvastam, bocsi akinek nem írtam külön!!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok,

Bartika: Ma voltunk a Váci úti Tesco-ban, és tutira nyomnak szöveget is pólóra, nemcsak képet.

Cory: Nagyon szépek a gyerkőid :) Vajon meddig férnek még el mind a hárman egy kádban? :roll:

Tünde: Persze hogy látta, másnap mondtam neki, hogy jöjjön, mutatok valamit, amin jót fog nevetni :lol:

Esztergomi élményfürdőbe a gyerekdokink jár, és nagyon dícséri. Állítólag kívülről nem túl szép, de belül tuti hely. Majd meséj milyen volt, mert apa is kedvet kapott hozzá :wink:

Ildi: Zalakarosra megyünk holnap, és hétfőn jövünk haza.
De egyre kevesebb kedvem van menni, 2 órája beletolattak az autónkba, így az anyósülési ajtót nem is lehet használni :evil: Tökre megijedtem, mert Aliz meg az amögötti ülésen van, de szerencsére nem oda ment bele az a f@sz :( Még betétlapja sem volt :( Apa jól leüvöltötte a fejét, de hát azzal nem vagyunk előrébb :(
Ráadásul meg fog jönni, már mutatkoznak az előjelek. Gondolom megint Niagara lesz, mint eddig mindig, élményfürdőzésnek lőttek :cry:
Pedig olyan jól elterveztük, direkt befizettük anyámékat is, hogy legyen aki kicsit pesztrálja a 2 gyereket, míg mi apával hawaii-ozunk egyet.
Na mind1.

Bocsi, kicsit panaszkodós lettem, de marha sz@r kedvem van :(

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Na ez meg kimaradt :(

Eszti: Nagyon cuki Benyó a borítón :D A kislány az uncsitesója???

Szerintem én fogok rendelni belőle, ez lesz a tesómék egyik karácsonyi ajándéka :wink: Remélem addig meg is érkezik.

Gratula a bátyádnak!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali, igen, tesóm kislánya. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Sehol senki?
Akkor egy kép, az első fogmosásról.

Kép

Ildi + Füli
Kép
tildiko
 
 


Hello Csajok!
MIndenki kint van ebben a szép időben? Mi is most jöttünk be, jó volt végre egy kis napsütést látni. :lol:

Vali! Szegénykém. MInden összejött, de talán pont e miatt lenne jó lazítani egy kicsit. Próbáljatok meg pihenni. Kaptatok úszógumit?
Ja! És köszi az infót a pólóról!!! A végén azt néztem meg, amit Cory ajánlott (KÖSZI CORY!!!! :lol: ), mert ezt meg lehetett szerkeszteni interneten és ki is hozzák. Elfoglalt anyukáknak, akik nem tudnak BKV-zni.
Amióta Pötyi 3 óránként eszik, semmire nincs időnk, mert oda-vissza meg kell járni 2 óra alatt és mivel már szilárdat eszik nappal, nem tudom szoptatni padon, Mekiben, stb... :roll:

Csajok! Az enyim gyerek már megint variál... most meg nem hajlandó semmit megenni, amit én gyártok neki (se főzit, se gyümit pedig eddig csak az volt a jó :shock: ). Az üvegeseket meg tolja be. De most már ott tartunk, hogy ebéd, vacsora 1-1 üveg 220 ml-is, tízórai, uzsi 1-1 üveg 190 ml-is gyümi. És még ehhez jönnek a plusz szopik. Nem káros, hogy ennyi babakaját eszik? Mert ezek mégiscsak más ízűek (mesterségesnek érzem) és félek később nem fogja megenni a mi főztünk. :( Hiába próbálkozom 2-3 naponta. Kiköpi, kirázza a hideg, stb. NORMÁLIS dolog ez????

Ilid! Hát kérem akinek ennyi foga van már!!! Azt kell is mosni!!! :P
És hagyja mosni, vagy hogy csináljátok????

Eszti! Ebben a könyvben az van leírva, amit a tanfolyáson mondanak el? Akkor nekem is köll!!!

Jó hétvégét mindenkinek!

Puszi:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Barti, enyém kiscsaj is inkább üveges kaja mániákus.Amit én csináltam eddig, az a kukában végzete,hát ez egy ilyen gyerek.Kész anyagi csőd. :lol:
na, jó a gyümölcsöket megeszi (pl. körte, banán, alma, mirelt meggy, barack)
De főzelékből sajnos csak az üveges megy.
Úgy emlékszem, hogy Olivér ilyenkor már kb. 400 ml :shock: általam főzött főzeléket tolt be egy kajálásra. :shock:
Csak lestem én is mindig.

Őszintén fogat még nem nagyon mostam neki, majd most megyek jövő héten dm-be veszek, eddig a két kis fogát csak átszoktam törölgetni valamivel.
De hogy most + kettő is nől, így már mi is fogkefézünk.
A chicco fogkrémet ajánlanám mindnekienk, ez állítólag lenyelhető.De én amíg csak ennyi foguk volt a fiúknak, nem használtam fogkrémet, csak a fogkefés dörzsölés volt(de nekik ennyi idős korukra már komoly fogszerkezetük volt), biztos volt 10 foguk. :shock:

Fülike ngyon édin mossa a fogát :D

Eszti, Bencus meg micsoda címlapsztár lett!!!!!
Nagyon ari!!! :D

Vali, jó hétvégét(piroskát meg zavard el :wink: )

Tünde, Olivérnek is vannak nem alvós napjai pl. tegnap se aludt, fél 10-kor felébredt, aztán 1-kor dokihoz mentünk Leventével 3-ra értünk haza, de akkor már nem fektettem le, féltem, hogy ő is 5-6 fele kidől(szokott), de tegnap nem.Fél 11-kor zavarts fel az apja, hogy aludjon(akkor én már javában szundikáltam)
Én már Natika szopizásán abszolút nem problémázok, hiába tuszkolom a szájába, legyen ez kaja előtt, után, bármikor nem kell neki.
Örülök neki, hogy eddig simán ment minden. :D
Reggel, meg este még azért elfogdja.Este viszont már 150-170 tápi körül megiszik, és mostmár tényleg egy hete alszik reggelig.
Úgylátszik, ő tényleg nem megszokásból ébredt, hanem , mert éhes volt.
Ma is 7.20-ig aludt, este 9-től. :D

vas
 
 


Vas! A fogmosós hsz a másik Ildinek szólt, de örülök, hogy Te is válaszoltál. :lol:
Te viszont elgondolkodtattál. Mi most főzit nyomunk vacsira, így alszik Pötyi is reggelig. Sőt 6-kor szopizik (két cicit kiszív totál) és mivel még sötét van alszik tovább olyan 8-9-ig. Nekem ez így kényelmes. :) De nem lenne jobb ha tápit kapna ő is főzelék helyett? Nekem egy aggodalmam van, hogy miből adom neki. A cumisüveget nem fogadja el. És nem biztos, hogy most kéne rászokatnom. Ő elalvás előtt még szopizik bőven, de nem tudom, hogy ennek mennyi tápértéke van. Nem sok lehet, ha a főzelék nélkül ébredt éjjel többször is. Szerintem csak konfortcicinek jó és szomjoltásra. Vagy nem baj, ha kétszer kap főzeléket? Mi van a tápszerben, ami mondjuk fontosabb lenne? Vagy meglehet nélküle lenni?
Cory?

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok,

na látom nem hal ki a topik (valamelyik nap már azt hittem :()
Cory,
örülök, hogy jól vagytok! A gyerkőcök édesek. Jó vásárlást!
Nyúlanyó,
ez a fürdő Szegeden van? Ott laktam jó pár évig azért kérdem. Cukik a kicsik!
Era,
jó a kép. Látom bejönnek Nektek az FP játékok. :)
Vas,
nem semmi hogy hogyan jönnek a fogai Natinak! Ha nem jönnék holnap, akkor boldog névnapot a kiscsajnak!!!! Ja és ügyi a lány! Vettem a Te ötleted alapján Luuf balzsamot és nagyon jó!!!!
Eszti,
megnézem a könyvet. :)
Annácska,
hogy van szegény Peti???? Te?
Vali,
sajnálom... :( Azért én jó 7végét kívánok Nektek!
Barti,
cuki Pöttyi a babataxival. Jól nyomja a kajálást! Szerintem nem gáz. Néha Lidi is sokat eszik, néha viszont keveset.

Mi: voltunk a Mikulásnál, 2* is. Az én munkahelyemen műsort adtak a gyerekek, ami Lidinek nagyon tetszett. Kiugrott a kezemből és táncolt. Apa munkahelyén meg bábjáték volt. Persze ott se volt megijedve semmitől. Odament a Mikuláshoz és játszott a Krampusszal. Szombat óta álldogál egyedül, kapaszkodás nélkül és már csak egyik kezét kell fogni, hogy járjon. Ez utóbbit imádja.
Most picit náthás....
Alvás: a nátha miatt katasztrófális éjszakánk volt. DE remélem javulóban van a helyzet.

Majd teszek képeket!
Puszi.

Babetta? Petra? Vok? Babcika? Többiek?
angi79
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mint a szürke szamár a ködben, de most picit írok :) Nagyon jó hetet tudunk magunk mögött, szerencsére :) Mióta Sinlacot vacsizik a Dóri, azóta egyszer kel éjjel, de inkább egyszer sem, így ő is éhség miatt kelt szegénykém... Viszont úgy kialussza magát, hogy nappal már csak egyszer alszik az addig hétalvó kispipim. Én is kialszom magam, már nem is emlékeztem, hogy milyen az :) Kinőtt a 8. foga, és ilyen komplett kis fogsorral aztán remekül lehet már boldogulni :) Végre kezd feltérdelni és felállni, a mászást és egyáltalán a négykézlábra állást teljesen kihagyta. Nem örülök ennek, de talán csak megfordítja a sorrendet, és előbb áll, aztán ül le és kezd mászni, ez lehetséges egyébként? Nagy dumagép, be sem áll a csepp csőre egész nap :)

Nyúlanyó!

De jók ezek az élményfüris képek :) Egész kedvet kaptam hozzá :)

Vali!

Azért én remélem, hogy piri csak kerülget, és jóindulatúan megvárja, amíg jól kipihened maga a hétvégén, és csak akkor kopogtat be :) Ha van egy kis szíve, akkor így lesz :) Érezzétek jól magatokat!

Tildikó!

Füli édes a fogkefével :) Nagyon vidáman mossa a fogát :)

Beteg gyerkőknek jobbulást kívánok! Próbálok majd picit rendszeresebben írogatni, mert picit ég a képem, hogy már megint csak az utolsó oldalra futotta :(

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlok egy oldalt:

http://www.noivonal.hu

Én bekukucskáltam, szerintem jónak tűnik...
babe79
 
 


Bocsi előre is, de önző leszek...

Én Pirinyóm is beteg lett :cry: Még nem volt... Borzasztóan folyik az orra, torokgyulladása van, és lázas :( És fogzik, jön egy pár foga ismét ... állítólag. Én szerda reggel 3/4 7-től asszem úgy 6 és fél órát aludtam. Szerdán tanultam, de a tegnap éjszaka vmi brutál volt. Már délutántól sírdogált. Én mérges is voltam, mert azt hittem azért, mert após felkeltette, mikor jött hozzánk. Na, gondoltam sebaj, hamarabb leteszem. Több,mint egy óra kínlódás utan negyed 9-kor elaludt. Végig üvöltött ölben is, leöltöztettem, simiztem, mert azt nagyon szereti, énekeltünk, bohóckodtunk...semmi. 9-kor üvöltve kelt, de nem tudtuk megnyugtatni. Komolyan féltem már, hogy rosszul lesz. Nagy nehezen sikerült beszélni a gyerekorvossal, mondta, vigyük ki a levegőre. Na, az segített, de amint leöltöztettük, beraktuk a helyére... üvöltés. 10 után mondtam Apának, vigyük el kocsikázni, de a hordozóba kössük be háttal. Na, ez hatásos volt. Egészen éjjel 1-ig aludt :shock: Majd fél 3-ig semmi, de már nem sírt annyira, majd 5-kor ébresztő, és azóta egyszer 30, egyszer 20 és egyszer 50 percet aludt....
Most sikerült elaludnia, 38,6 a láza :-( Kapott Panadolt, langyos vízben fürdött, és gondoltam, ha jobban bealszik, kis borogatást tennék a csuklójára. Remélem, nem fog jobban felszökni a láza, de inkább azt, hogy már nem is lesz neki. Jajjjjj, Lányok, ez borzasztó érzés. Egyrészt nagyon rossz érezni, mennyire forró a pici teste, másrészt ez az éjszaki sírás...annyira tehetetlennek éreztem magam. Azt gondoltam, nem lehetek ennyire béna, hogy nem tudom , hogy mi a baja a majdnem 10 hónapos bébimnek, és hogyan segíthetnék neki....

Vali: Jó pihit! Miki hátha elkerül :wink:

Eszti: Gratula a tesódnak, és persze Benyófinak a Címlapfiú szerephez :wink: Már rendelem is :D

Angi: Szuper,hogy Lidi ilyen kis talpraesett volt. Jobbulást neki is! Szokott még rosszalkodni? :D

Évi: 8 fog???? Nem semmi.... B-nek még mindig csak 4 van kint teljesen, meg az 5. csücske. Lehet most pótolja a többit, azért szenved :?

Ildi: Nagyon cukker Nati! Gratula neki a produkcióhoz! Holnapra boldog névnapot a nagylánynak, ha nem tudnék jönni!

MÉg akartam írni, de nagyon sír! Majd igyekszem...



Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Barti: nem értem, miért akarsz neki tápszert adni? Én tuti többször mellre tenném egy nap a babót, és nemcsak kétszer egy nap. A tej mellett nem azért ébred sokszor, mert nincs tápértéke, hanem mert sokkal könnyebb emészteni, mint a főzeléket. Az ajánlás az, hogy 1 éves korig a fő táplálék az anyatej legyen.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory:nagyon édik a pancsoló gyerkőcök!Vásárlás????Én nem tudom mikor fogok elindulni,de már nagyon össze kéne kapjam magam! :roll:

Vali:Jó pihenést,remélem nem fog gyötörni a mensid!

Bartika:Édes Pötyi a taxival!Szerintem is igaza van Corynak! :oops:Fanni is kezd válogatni!

Anita:Hát nagyon rosszul hangzik ami veletek történik!Remélem hamar túllesztek rajta!!!

Eszti:Szupinak tűnik a könyv!És a címlapsztárok!Édesek!!!!! :lol:

Ildi:Nagyon ügyi Nati!Milyen édesek mikor ügyeskednek! :lol:

Fannikának hamarosan kijön még 1-2 foga,annyira nyűgi most,és nagyon duzzadt az ínye!Tegnap mérték,7500 gr.és 69 cm.
Az anyukával,aki vitte a tejem összevesztünk,mert egy szerencsétlen béna,aki még annyit sem tud elintézni,hogy annyi tejet számoljanak el nekem,amennyit valójában elhordott!Szerencsére nem kenyérre kell az ára,de azért én sem vagyok a saját pénzem ellensége,és felháborít ha igazságtalanok velem.Én eddig úgy tudtam hogy az anyatej adó tesz szivességet,nem az anyatej vivő!De világosítsatok fel ha menetközben változtak a dolgok!Most csak ennyi bocsika akinek nem írtam!

Édes minden lurkó,vigyázzatok rájuk nagyon!
Jelentem:Szumi kutyi kismama!Elvittük UH-ra.és látott benne dokibá min.8 kiskutyit! :lol:
Írja már meg valaki hogy tudnám kicserélni a vonalzón a képet! :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak kb.1000 részletben olvastam ezt a hetet.
A képek nagyon tündériek, de inkább nem sorolom, mert félek kihagyok valakit. :oops:

Nálunk is mindenki beteg volt... Hasmenéses hányás söpört végig rajtunk, mihelyt valaki befejezte, másnapra következő beleesett. Pedig folyamatosan fertőtlenítettem mindent. Sajnos így utolsónak Angi is elkapta, ráadásul 2 napig 39 fokos láza is volt.Ma az első este, hogy nem lázasodott. Remélem ma már alszunk is valamit.
De hogy ez ne legyen elég, kiborultak a nagyok is, mert mind a kettőnek honvágya van. Így most hol egyik, hol másik bújik, mi meg Andrással tartjuk a frontot, mint akiknek semmiség a sorozatos megpróbáltatottság... Szerencsére sikrül kezelni a helyzetet, és remélem most már jön pár nyugisabb nap is.
Mind a két lánynak volt szülői a héten, és nagyon dagadt a májam. :) Egyiket jobban dicsérték mint a másikat. Annyira jó volt hallgatni!!
Viszont főzés miatti depim van. Se Angi, se Viki nem akarnak enni. A héten vagy 100 féle kaját csináltam, és tök lehangoló eredménnyel. Már tippem sincs mit csináljak, végig főztem a repertoáromat.
Anginak is csak az én főztömmel van baja, mert cicizik rendesen, meg a gyümit is eszi délelőtt, a rizspépet este, szóval nem tudom mi van ilyenkor. Bébikaja az nincs, és kétszeri kajcsi szerintem elég kevés. Főleg, hogy nála már a 100 ml-is kajálás soknak számít.Jó ha 2-3 falatot eszik abból amit csinálok. :( Tegnap voltunk dokinál, mert azt hittem elkezdett végre fogzani azért ez a változás, de se híre, se hamva fogaknak. Persze éjjel meg 4-5-ször szopizik. Szerintetek ez normális??

Na most ennyire tellett, megyek fektetni a nagyokat, meg azt hiszem én is kidőlök.

Natinak nagyon boldog névanpot holnapra!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Petra, és Angi (2006/03/20)
vpetra
 
 


Szép jó estét Mindenkinek!

Nyúlanyó!
Látom jól éreztétek magatokat! lehet, hogy jövőre mi is bevállalunk valami vizes bulit.

Tündi!
Valami nálunk is lehetett az éjszaka, mert a Tünci negyed kettőtől ébren volt másfél órát. Nem sírt, csak állandóan felállt az ágyban és magyarázott. Aztán meg én nem bírtam elaludni és fél ötig tévét néztem.

Vanillka!
Sajnálom az autótokat. És a piri-mikit is.

Tildikó!
Nagyon édesen megy az a fogmosás!

Barti!
Tündi se szereti, amit én főzök. De amit az alattunk lakó szomszéd főz a kisfiának, azt szereti. A fittyfene se érti.

Anita!
Nagyon sajnálom a picikédet! Jobbulást neki! Kitartás!

Boscó!
Gratulálok a kiskutyikhoz. Én a vonalzónál úgy tudom, hogy az egész procedúrát újra meg kell csinálni, és új képet kell beletenni.

Rólunk: holnap vizsgázom és most jutott eszembe, hogy semmit nem tanultam. Oktatási segédanyagot azért viszek (tanárnénik ne nézzetek ide), aztán majd lesz valami.
Tegnap voltunk Tündivel bőrgyógyászaton. Az egész vizsgálat kb három perc volt öltözéssel együtt! És hót lazán felírták neki a szteroidos kenőcsöt. "Anyuka nyugodjon meg, csak addig kell használni, amíg csúnyán ekcémás." Azt hittem sírva fakadok. De úgy döntöttem, hogy ráérünk még szteroiddal kenni a bőrét. Aztán a metróban egy hót retkes kisebségi gyerek meg le akarta tapizni a Tündit. Amikor meg rászóltam, akkor az anyja még rám is kiabált, hogy "jáj, há nem ölte vóna meg" Basszus még én voltam a hibás! Szóval tegnap úgy általában mérges voltam.
Ja és holnap a férjecském megy éjszakára mozgólépcsőt javítani, hétfőn meg betömik két fogam. És valamikor a kettő közöttt meg kell írnom egy dolgozatot, a konzulens tanárom meg magasról tojik a fejemre, mert nem ér rá velem foglalkozni. Tiszta laza napjaim vannak.
Pozitívum: a Tündi egyedül akar állni.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Sehol senki. :cry:


Natkának
Kép

Csajok, nálam még sehíre a mikunak, már a 42. napnál járok. Ha hétfőig semmi, akkor ismét tesztelek. :oops: Most még jól bezabálok és ha esetleg a teszt pozitív lesz, akkor bele kell kezdenem valamiféle kismamás lájtos diétába, mert annyit tilos híznom, mint Boglárkával tavaly.
Egyébként extra xaz éjszakánk volt. Mérgemben azt mondtam, "kis hálátlan" Apa meg ezen szórakozik egész nap, h biztos hálapénz várok :lol:
És harározottan elkezdett kúszni. Mostmár legalább nem oldalozik, mint a rák.

Beteg babóknak jobbulást. Anyukák érzéseit 100%-an megértem, nehéz nézni kicsiny végtelen testüket betegen. De ezt ők nem szabad észrevegyék ezért minden beteg baba mamójának varázsmosoly tablettát küldök.


Kép
Vendég
 


Pálinkás jó reggelt!

Livi! Látom nem unatkoztok. :) Jársz még főzőtanfolyamra? Akkor elég megtanulni, amit ott főznek és Tündi enni fogja, nem? :)
Nekem ezekkel a bébi kajákkal csak annyi a bajom, hogy nehéz olyat találni, amiből minden ehető egy 8 hónaposnak...

Cory! Dehogy akarok én tápszert adni, félreértettél. Én csak azt kérdeztem, hogy ha főzelékkel kiváltható lenne az esti vacsi, akkor azoknak akiknek nincs teje, miért nem azt adnak a babáknak?
AMi a szopit illeti, én többször is megkínálom Pötyit egy nap cicivel, de nem kéri. Csak háromszor eszik rendesen, a reggel 6-ost (itt eszik a legtöbbet), majd az ebéd utánikor és a lefekvés előtti időszakban. Én szerintem tudja mit akar. Rábíztam és kész.

Petra! Gyógyulást nektek is! Nehéz lehet most, de majd csak beindulnak a dolgok és megszeretnek a lányok kint (amúgy nem csak az egyikük ment most ki?). A főzést meg tudom érteni. Nekem könnyű, mert csak leveszem a boltit és kész... hogy lehet, hogy kint nincs semmi??? :(

Hűűű Bosco! Minimum 8 kiskutyi??? És meddig lesz nálatok? Majd teszel fel képet róluk? Mikor fognak megszületni?

Anita! Gyógymanókat küldöm felétek is!!! Sajnos tegnap estére hozzánk is idetaláltak az orrontó furkászok és sajnos szürcsölünk... :( Ma elkezdtem neki homeos bogyókat adni, és reménykedem, hogy nem lesz súlyosabb egy náthánál. :(

Na megyek, kész az ebéd.
Szép napot mindenkinek!
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Natinak boldog névnapot :)

Barti: ezekserint elválasztottál? Mármint kiváltogattad a szopikat?
Akik tápszert adnak, szerintem azért adnak kevesebbet, mert a tápszerből nem szívesen adnak sokszor a babáknak, csak a minimumot.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Petra: teljesen normális, amit Angi csinál. Luca kb. 2 éves volt, amire elkezdett tényleg nagy adag kajákat enni. Vannak babók, akik akár egy éves korig ellébecolnak csak cicin.

Pl. Gergő ma megevett reggel egy negyed almát, kora délután kb. 3 evőkanálnyi gesztenyés pulykás rizst. És sztem kb. ennyi lesz a mai szilárd, hacsak nem kunyizik a vacsi sült tökömből. :)

Sok 8-9 hónapos baba kevesebbet szopik napközben - főleg ha viszonylag sok szilárdat kap. (Némely elvetemültek, pl. én is ilyen voltam, végképp el is utasítják a cicit.) Ilyenkor, ha az ember hosszú szoptatásra szeretne berendezkedni, célszerű megtartani az éjszakai szopikat.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok lányok!
Kicsit elvesztem, mert állandó időhiánnyal küszködöm :lol:
Próbáltam kicsit beleolvasgatni, abba amit írtatok itt ott, de főleg a babaképeket nézegettem!!!
Nagyon szépek a babók!!!!
Jobbulást a kis betegeknek!!!
Anita :D
Nagyon megtudlak érteni, én is folyton kiborultam ha beteg volt valamelyik gyerekem, és csak néz rád és nem tudod szegénykének elmondani miért érzi rosszul magát.
Kicsit rólunk:
Szófica nagy szinésznő!
Ha látja hogy van közönsége, mindjárt nekiáll sírni, hátha valaki megszánja és felveszi....de elötte gondosan körbenéz kinek lehet előadni :lol:
Még éjszaka is szopizunk kétszer, nappal is kétszer, persze kap főzeléket és gyümit is, inni továbbra sem hajlandó csak anyatejcit.
Feláll, és néha sikerűl leülni is.
Nagyon tudja mi az amit nem lehetne, tuti azt csinálja :lol:
új foga 5 hónapos kora óta nem jött ki, emiatt aggódok is hiszen már lassan 10 hónapos...az ínye duzzadt már rég óta de nem bújik ki.
Hát így tömören :lol:
Lekicsinyítek pár képet és dobok fel!
Puszi mindenkinek!!!!!

KépKép
csema
 
 


Kép

Kép

Kép

KépKép
csema
 
 


És még három kép :lol:

Kép

Kép

Kép

KépKép
csema
 
 


Tegnap azt mondtam, még írok, de nem sikerült :(

Ma egész nap egész jól volt a bébim, csak iszonyat folyik az orra, és nem bírja, ha közelítek felé, akár csak törlés szándékával. Hőemelkedése volt, viszont estére 38.8 fokos láza lett. Tegnapi procedúra ismét... már kíváncsi leszek, nem-e a 3 napos láz lesz a dologban... hiszen tulajdonképpen nem náthás. Ömlik a taki az orrából, de simán tisztul, szívással nem egy akkora mennyiség ürül, szépen kicsordogál neki. Nem köhög, nem rekedt (bár a doki ugye torokgyuszit is diagnosztizált, merthogy jó piros). Talán mindet a foga okozza.

Csema :D: de jóóóó, hogy jöttél! Gyönyörű nagylány már Szófi! Többi gyerkőc? Gondolom, nem unatkozol... :lol:

Barti: Milyen homeos cuccokat adsz Pötyinek? Drukk, hogy megússzátok!

Livi:Hogy ment a vizsga? Én is mentem volna ma, de Boti mindennél fontosabb :wink:

Boscó: Szuminak gratula, és boldog kismamaságot :D

További kellemes hétvégét!

Látom, mindenki kihasználja a tavaszi Adventet!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Szép jó napot mindenkinek! Illetve estét!

Petra!
Jobbulást kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

Meli!
Annyi dolog van, ami miatt pár napot késhet! De a biztonság kedvéért tesztelj egyet.

Bartika!
Úgy nagyjából ellestem a fogásokat, de ha én főzöm ugyanazt, akkor nem eszi meg a drágám. Lehet a magaslati levegő. (a másik anyuka két emelettel lentebb lakik.) Én simán adom a 4-5 hónapos gyümis kajákat. Idáig egy nyolchónapos kaját ettünk, de azt is le kellett turmixolni.

Csema!
Szófi nagyon édes! És ahogy írod, úgy látszik huncut is. Hiába, elvégre nő!

Rólunk: ma megvolt az utolsó vizsgám. Remélem görbül.
Tündike egész nap azt hajtogatta, hogy nenenenene. Csak tudnám, hogy mire érti.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Anita!
Jól ment a vizsga, a tanár nagyjából vázolta, hogy melyik kérdésre hány sorban várja a választ. Így aztán remélem összehoztam egy kettest.
Hála az égnek, Tündi nem beteges (leszámítva az ekcémát), így én minden vizsgára el tudtam még menni. Apával elrosszalkodnak a parkolóban. Amíg jó idő volt, addig jártak vonatot nézegetni. Most már csak ülnek az autóban, és integetnek az arra járó embereknek.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Kép

Nem kell teszteljek holnap :? :cry: :lol:
Vendég
 


Meli! Akkor most egyik szemed sír, másik meg örül? :? Átérzem, mert szerintem én is így leszek, akármikor is lesz itt az ideje. Mert félek, hogy nem fogom tudni ugyanazt a figyelmet adni Pötyikének. De mindent meg fogok tenni ennek érdekében. :)
Tényleg van még valaki akinek nem jött meg rajtam kívül??? Már arra is gondoltam, hogy ez nem jó jel és lehet, hogy bajom van. :(

Livi! Drukkolok a görbületért... mikor derül ki?

Anita! Bella donna-t kap gyulladáscsökkentésre és az occiloccocumot immunerősítésre. Egyelőre nem sok sikerrel, mert bár még mindig csak a szürcsögés jelzi, hogy beteg, de nem hajlandó enni. :( Csak a cicit fogadja el, azt is főleg csak nyammogja. Egyet szív, egyet nyammog. De nem bánom én, csak legalább a folyadék megvan... mondjuk ő már pohárból megissza a vízben elkevert homeo bogyókat is.
Félek, hogy a torka fáj és ezért nem eszik. :( A múltkor is ez volt és csak az antibiotikum segített.

Cory, nem tudom, hogy leválasztottam-e. Még bőven szopik, van hogy éjjel is, ha másként nem megy a visszaaltatás. Most meg pl. csak szopik. Normál napokon nem kéri csak, ahogy írtam. De ezt sem én alakítottam így. Én minden étkezésnél megkínáltam cicivel, de pl. a 10 órainál és az uzsonnánál nem kérte. Akkor sem ha nem volt más, mert pl. vendégségben voltunk és úgy gondoltam egyszerűbb a cicit elővenni. De van, hogy a kanalasat utasítja el, ilyenkor mindig adtam cicit, akkor az kellett. Én már nem is gondolkodom a miérteken. Szeszélyes egy csaj, annyi biztos. Tény az, hogy én többet próbálkozom főzelékkel, szilárd étellel, mert két hónapja semmit nem hízott, noha 7-8 alkalommal szopizott/evett. Nekünk ez így jó.

MIndenkinek szép napot!

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Jaj, még Csemának üzenem, hogy Szofi annyira nőcis, hogy le sem tagadhatja... :D Nem csoda, hogy ilyen jó színésznő, jó dolga lehet ennyi tesóval!:D
CSema, neked meg minden elismerésem. Nem lehet egyszerű lekordinálni a Karácsonyt ekkora családnál. Vagy igen? :lol:

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok!

Bartika, mi is hasonló cipőben járunk. Csak Toncsi már szeptember óta nem hízik. Legutóbb a hónapban már csak 100 g-ot hízott. Kap vasat, de nem sok hatása van. Bár az utóbbi pár napban mintha jobban enne. Ebédre már 150-180 g-okat megeszik. Csak összességében nem eszik 600 g-nál többet. Legutóbb 7400 g volt, és egy ilyen súlyú bébinek már egy liternyit meg kellene ennie.
Toncsi már csak éjszaka (ha felébred) és reggel szopizik. De a nem hízása miatt nem is erőltetem. Lehet, hogy a tejcsinek már nem sok a tápértéke és talán tápiból többet megeszik, hisz abból könnyebben jön.
Pötyike milyen súlyú?

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Szép Adventi estét mindenkinek!
Anita :lol:
Remélem jobban vagytok már:)
Azt nem mondom, hogy unatkoznám:) Most ráadásul ezerrel készítem a karácsonyi ajándékokat a családnak.
Bartika:)
Köszi :lol:
Pontosan tudja Szófi kinek mit lehet előadni, erre elég hamar ráérzett a drága:)
De aranyos, barátságos mindenkivel, talán azért mert hozzá van szokva, hogy mindig sokan veszik körül.
Jól veszi az akadályokat.

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Valamit nem értek: A nem hízik és a hízik 100 grammot között nekem nagy különbség van. Hanna jóval kevesebbe hízik, amióta intenzívebben mozog. Még nem lépte át a 8 kilót, pedig azt hittem, hogy 6 hónaposan már annyi lesz. (Olyan gyos ütemben hízott 3360nal született és 4 hósan volt 6940. Azóta nem érte el a 8 kilót. 4dik hónapja hízza azt az 1 kilót. :D)
Másik: Annnyira, de annnnyira nem szeretem azt,a mikor általánosítanak. Nem hiszem,h ogy te mindent ugyan úgy csinálsz, mint én, vagy bárki más ezen a világon. A törpék se egyformák. Ha jólérzi magát Toncsi és egyébként semmi baja sincs, akkor nem hiszem, hogy neki 1 liter kajára lenne szüksége.
A szomszéd kislány nemrég lépte át a 8 kilós súlyt, pedig 2005 márciusi. És köszöni, nagyon jól van. :D Ne aggódj! A mozgás sok energiát emészt fel és nem kell mindenkinek óriás babának lennie. :D
A tejcsinek meg annyi a tápértéke, amennyire a kicsinek szüksége van. Hanna még csak naponta 1x eszik szilárdat és nem érzem azt, hogy éheze emiatt. :D (illetve félig 2x, mert délelőtt szokott kapni kölesgolyót)

Néztek neki vérképet a vas miatt? Honnan vettek vért? Én úgy félek az ilyentől. Amikor Hanna megkapta a kórházban a bcg oltását, bőgtem. Azóta se lettem sokkal erősebb, csak nem sírok már nyílvánosan és mire hazaérek, megnyugszom. :D:D

Barti!
Miért nem tudod megetetni Esztert útközben? A mekiben van általában etetőszék és a kaját is megmelegítik neked, ha kéred. :D Szóval nyugodtan induljatok útnak. A Dm-ben lehet kapni eldobható előkét. Engem ez nem tartana vissza egy jó kis mászkálástól. :D:D

Meli!

Lesz még kistesó. :D:D Azárt drukkoltam, hogy jönnön a mikulás. :D
Én úgy vagyok vele, hogy a kicsi korkülönbséget nem hiszem,hogy bírnám, de elméletileg mindenhez felnő az ember, ha ez a sorsa. :D

Anita!
Ma mi volt a lázzal? Kiütések? Mekkora már az óriásod??? :D És rég láttam ról aképet is. :D

Csema!
Nagyon hasonlít Szófi a tesóira. :D Ő is szép. :D:D:D
Hogy vannak a többiek?
Fogak miatt meg ne aggódj! :D A nagybátyám azzal nyugtatta anyámat, hogy még nem született fogatlan gyerek, és nem a te lányod lesz az első. 1 éves korom körül jött ki az első fogam. Hanna se sieti el, neki sincsen még egy darab se. :D:D

Megyek, mert húúúz az ágy. Pakoltunk egész 7végén. :D

Puszi nektek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok

Gyors életjel, nehogy kimenjek a divatból :)
Nem próbálok visszaolvasni, mert esély sincs rá, Lili 30 percenként fent van este, éjjel pedig óránként kell, de volt olyan, hogy 10 percenként felriadt, szóval lassan 2 hete alig alszom, most is fél fülem a hálószobán van. Remélem most már kijönnek a fogai, mert szerintem ettől van az egész cécó.

Voltunk szerdán orvosnál is, aki közölte, hogy a gyereknek megint vérpiros a torka és adjak neki antibiot. Én meg gondoltam: nyald ki. Kihívtam privibe egy normális gyerekorvost, aki megerősített abban, hogy nem kell gyógyszer, mert ez vírusos megfázás. Most Sinupret-et adok neki (jó szar íze van, de gyümivel elmegy)

Étkezések: Hát nálunk se a cici, se a szilárd nem nagyon megy (amit szintén a fogzásnak teszek be). Cicizni éjjel cicizünk, illetve estefelé mikor nyügi van, ja meg az altatások is azzal mennek, de sokszor sírásba fullad a kajálás. Főzelékből még mindig csak a csirkés almát eszi, de most az se megy, én viszont megyek hátha Apa olyan kedvében van, hogy kapok tőle egy kis simit :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Vok, lehet félreértetted, de Toncsi egy hónap alatt hízott 100 g-ot :shock: ! Szerintem az nagyon kevés :? . Különben már ő is 4. hónapja küzd az 1 kilóval :cry: . De nem akarom elszólni, remélem most már meglesz :roll: .
Toncsi is nagyon jó ütemben hízott az elején, éppen volt honnan. 2050 g-mal született, 3 hónaposan meg már 5120 g volt :shock: . Csak attól félek, nehogy valami szervi oka legyen ennek a nem, azaz kevés :wink: hízásnak. De remélem, csak túl aggódom és minden oké vele. Csak az a születés utáni 1 hónap a kórházban megtette a hatását és alapból gyomorgörcsöm van, ha valami nem úgy megy, mint a nagy könyvben meg van írva. Mert a kórházban a folyadéktervnek meg kell lenni punktum! Ezen edződtem, nem csoda, ha mindenen aggódom, de majd kinövöm 1x :| .
Különben a vasat vérvétel nélkül írta fel a doki, étvágyjavítónak :?

Amiken mi a kórházban átmentünk azalatt a 4 hét alatt, egy szuri már meg se kottyan. De azért inkább nem nézek oda :roll: .

Jó éjt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Meli!
Sajnálom a pirit. Vagy ne sajnáljam? Pedig úgy irigykedtem volna már egy kicsit.

Bartika!
Nálunk már kétszer járt a piri. Nekem nem változott sokat a régihez képest. A jegyet állítóla hétfőn teszik fel. Nem voltunk sokan, csak nyolcan, ennyit könnyű kijavítani.

Gyöngyi!
Rég jártál erre. Sinupretet én is szedtem a terhesség alatt. Sajnálom, hogy ezt kell szedni, de hála az égnek nem erős gyógyszer.

Rólunk: Tündike ma felmászott az ágyunkra. Kb 20 centi magas. Hiába, ott volt a zenálős kisautója, és azért sok mindnnere képes.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Jó reggelt,

utólagosan boldog névnapot a kicsi Natinak!! :)

Nahhh, hát már megint hízási frusztrációk vannak??? Irgum-burgum. :wink:
Ha valaki szarul hízik, akkor Bence igen, de most már egyáltalán nem aggódom. Pedig ő sokat is eszik, és szokat szopizik, mégsem hízik, viszont jár. 8) Csilla, a havi 100 nem rossz, ha fogyna, akkor kezdenék aggódni, de akkor is meg kellene figyelni, hogy miért. Ha hízik, akkor nem lehet nagy a gond. Bence fél éves kora óta alig hízott, kb. ennyiket, mint Toncsi, és semmi baja. Most viszont egy hónap alatt majdnem fél kilót. Marhára hektikusan működnek a babák, ne keress benne rendszert, és ne várd, hogy minden hónap ugyanúgy fog működni. Enni annyit adj neki, amennyit kér, elfogad és jó szívvel megeszik. Ne többet.
Bence sincs még 8 kg, pedig ő 3 kg-val született, szóval nincs ok aggódásra.

Szia Csema, nem semmi a csajod! :) És a többiek hogy vannak?

A hétvégi fejlődés: Benyófi focizik a lasztijával!

Puszi
Vendég
 


Jó reggelt lányok!!! :lol:
Vok :lol:
Leginkább amiatt aggódom, hogy 5 hónaposan kettő fogacskája kibújt egy héten belűl és azóta eltelt ujabb 5 hónap lassan, és a felső fogacskája nem bújt ki :cry: ...és ezt nem tudom ok -e.
Ami a nagyobbakat illeti :D
Ők is készűlnek a karácsonyra (már a lányok) a fiukkal leginkább msn utján érintkezem, nem igen jönnek haza (hiába elfoglalt ez a mai ifjúság)
Krisz nyűvi az elsőt, mindennapos közelharcot vívunk a leckeírással, de a negyedévi értékelése szerint az olvasás, és matek 100%-os, az írása viszont pocsék :cry:
Ez van Velünk, én pedig rohanok mindig az idő után.....
Szófica ha fennt van igényli hogy foglalkozzam vele szóval minden ami háztartás, azt abban az időben csinálom mikor alszik, és este.

KépKép
csema
 
 


Szia Eszti :lol:
Hát Benyó se semmi!!!! :lol:
Gondolom Te sem sokat ülsz mellette.
A könyvet kérem majd valakitől karácsonyra, remélem meg is kapom
:lol:
A nagyok köszönik jól vannak.....
Mentem, mert Szófi kipakolta a szekrényt, és a ruha halom tetején visít :lol: ...kezdődik a nap...puszi!

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

Rettenetesen kezd elegem lenni mindenből :( Liza szerdán belecsapta a kajáját a szemébe, ettől csütörtökre bedurrant a szeme. Pénteken doki, kötőhártyagyulladás, szemcsepp. Szombat délután 38,5, vasárnap ügyelet, vírusos torokgyuszi. Vasárnap este 39,0. Ma ismét megyünk dokihoz. Szerintem antibiotikum lesz belőle. Karácsony közeleg, én meg a lakásból sem jutok ki harmadik hete :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!

Rég nem voltam, visszaolvastam, de csak futólag! Szalad a ház, és nem tudom utólérni magam a karácsonyi nagytakaritás miatt.

Mi is voltunk mázsálni. Eszterci 7 kg, és 68 cm. Doktornéni azt mondta, mini baba. És valszinű vékonycsontú, mert immár 8 kiló kéne legyen. Mostanra viszont elég sokat eszik, de gondolom ledolgozza. A nappali 3 szopi megvan, és emellett napi 3 szori szilárd kaja, úgy 600 gr körül. Persze ez változó és étvágyfüggő. Na és megemliteném az éjjeli 2-3 szopit. Én is aggódom a súlya miatt, de nem csenevész. Azt is mondta a dokinéni, h ne hizlaljam, mert később meg fogyókúráztatni kell.... :roll:

Látjátok, nálunk a kerités is kolbászból van....![img][img]http://i119.photobucket.com/albums/o154/Gaby70/Picture042.jpg[/img]

És ime egy kép Eszterről, szerintetek is sovány?

[img][img]http://i119.photobucket.com/albums/o154/Gaby70/Picture049.jpg[/img][/img]

Eszti:

Én hogy juthatnék hozzá a bátyád könyvéhez?

Livi:

Hatalmas drukk neked a görbülethez ! :lol:

Meli:

Sajnáljam, vagy örüljek veled?

KépKép
gaby70
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el újra, csak nayg a nyüzsi mostanában errefelé.
Vendégek, meg karácsony, meg minden össze vissza.

Csak beleolvasgattam az írásaitokba, bocs, hogy nem reagálok mindenkinek, de most se vagyok időmilliomos :( :(

Bartika, Ildi,
Eszter sem hajlandó megenni az én főztömet. Viszont üveges kaja minden mennyiségben.
Kb. egy hete viszont nem hajlandó reggelizni semmit, csak kenyérhéjat :shock: :shock: Nem tudom, hogy jó e ez így, de valamit muszály vagyok neki adni. ugyanis ő nem tízóraizik, mert ő reggeli és déli kaja között nem hajlandő enni, inkább alszik :) Ez nekem jó ugyan, de neki :o

Eszti a bűvös hét kilót nem hajlandó átlépni, 24-én 6600 g volt. A ygerekorvos szerint nem sovány, csak sportos :D Ugyanis az ő kezéből is kiugrott és elmászott az asztalon, mert unta a fecsegést.

képzeljétek, végül mi sem maradunk fog nélkül :lol: Alul már van 1 !!! meg felül és alul mellette egy egy csücsök. De viráglevelét, etetőszéket, zoknisdobozt és fürdőszivacsot nagyon szépen harapunk vele :D
Mászni még nem mászik, de mindenhova eljut azért pillanatok alatt fókázva. Hintalovazik is már négykézláb. Mozgatja már ugyan a lábait is, de szerinte azok csak egyszerre képesek mozogni :D

JA, egy kérdés is. A légzésfiygelőt szerintetek meddig érdemes használni? Újabban Eszti felmászik a takaró tetejére és akkor sípol, mert nem veszi észre. Én vizsont aggódom, mert most költözik az új szobájába.

Megmutatom a nagyik karácsonyi óráját :D
Kép

Pedig nem is ittam semmit :shock:
Kép Kép Kép

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Sziasztok!!
Csatlakozhatok? :)
sziszi71
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? 8) Kép
sziszi71
 
 


Sziasztok!

Mint már írtama multkor, én sem tudom mit akarok :? Szeretnék is, de nem tudom, hogyan boldogulnék két törpével így semmi segítség nélkül. Viszont ahhoz a herce-hurcához semmi kedvem amin végíg mentem Boglárka miatt. Persze, ha nem jön össze másként, ismét állok elébe az egész procedurának. :)

Cory! :cry:
A pasidra nem hagyhatod pár órát a gyerekeket vagy már annyiszor volt neked is kölcsön babád, nem tudod másra bízni pár órát?

Gaby!
Eszti babának arany karkötője van? Én is akarok egyet Boglárkának karácsonyra.
Hö-hö!!! Kolbász! Nyami-nyami :lol:

Medike!
Édes az óra! Szép ajándék lesz. :)

Sziszi!
Üdv!
Én már ismerlek téged. Szoktam olvasgatni a honlapotokat :)
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a jókívánságokat, nagyon ránk fértek...
Vok Eszter :lol: :Köszi az érdeklődés! Tegnap elvittem Botit egy kedves gyermek fül-orr-gégész ismerősünkhöz, ugyanis a sok hűtőfürdő ellenére is nemhogy lefelé, felfelé szökött a láza, már 39 felett volt. Ismét alig aludtunk: apával felváltva 2 órát :shock:
Sajnos nem úsztuk meg az antibigyót :( Borzasztó rondán begyulladt az orra, gennyes váladék ürülget, de dokinő szerint nem azért nem tudjuk szívni, mert nincs, hanem még ezután fog jobban ürülni. A bacik meg már kikezdték a kis orrát, ezért visít, ha közelítek a nedves törlőkendővel (persze alapból utálják a babók, ha piszkálják az orruk környékét.) Torka sem 100-as, középfültőgyuszit talán sikerült elkapni, azt megúszhatjuk. Bár vérbőnek látta a dobhártya mögötti részt, ezért ma vissza kell mennünk. Addig is hordjuk a fülmelegítős gyógysapit, amit meglehetősen jól bír.
Éjszakára Germicid-C-t javasolt a doktornő, és hatásosnak bizonyult. Iszonyat nagyot aludt, és szuper kipihenten kelt, láz nélkül. És ismét virgonckodik (most épp délelőtti szunya van) mert tegnap már borzasztó, amilyen bágyadt volt.
Annyira már nem óriás, mindig csak ruhában tűnik olyan nagynak :D 9,82 kg és 75 cm. Sokat nyúlt.

És akkor hízás: Bár az én fiam sosem volt pirinyó, 5 hónapos korában már többmint 8 kiló vot, gyakorlatilag 6 hónapos kora óta(4 hónap alatt!!) alig több,mint egy kilót hízott... hűűű, ez igen messze van a 100g-tól is.. Na, jó, ő tényleg nem pici.
Viszont egész nap meg nem áll, teper mindenhova. És már lassan talán járni is fog, mert egyre többet kéri,hogy vezetgessük (amit én elleneztem, dehát hol vannak már az elvek :D), ráadásul elég sokszor, ha csak egyik kezét fogjuk.

Cory: Kitartás Neked is! Kicist átérzem, piszok rossz periódusban vagytok! (Nekem sincs semmi meg Karira... )

Barti: Hogy vagytok

Meli: Én múlt hónapban voltam hasonló helyzetben. Picit vártam is,h pozitív legyen a teszt, d reményedtem is benne,h nincs semmi! Én nem hiszem,h bírnám két törpével ugyanakkor lehet jó a kiskorkülönbség a babáknak. Igazság szerint (ugyan még 2 babót szeretnénk) egyelőre elképzelni sem tudok másikat, annyira Boti most a minden! :D
(Amúgy már most is 2. hete késik.... illetve még nem szabályos!)

Livi: akkor tuti, meglesz! Nagyon ügyi vagy!

Remélem, mi már jobban leszünk(bár én határozottan érzem, hogy gethesedek)!
Jobbulást mindenkinek!

EDIT, ANNÁCSKA??? Többiek?

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Vok Eszter: mit pakoltatok? :D

Gaby:Egyáltalán nem sovány Eszter!

Eszti: Peti akkor nagyon büszke lehet,h már focizika fia :D Boti még csak dobálózik, akkor rúg, ha mi lendítjük a lábát :wink: Már nem is tudok szavakat találni Benyófira :D Várom már a könyvet!

Szia Sziszi! Írj magatokról! :)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?