Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Balázs vagyok, Angéla-Mangó férje és kisfiának apukája.
Mivel én írok, gondolom már sejtitek, hogy a kis(????????????) Benedek Balázs megérkezett, november 3-án 14.44-kor, 4 kiló 33 dekával és 62 centivel.
Majd Angéla gondolom megírja a részleteket, én csak annyit írnék, hogy nagyon-nagyon-nagyon büszke vagyok a kis feleségemre, kisfiam édesanyjára, aki az indított szülés, korai burokrepesztés minden hátránya és a Baba elég komoly mérete ellenére gyönyörűen megszülte Benedeket!
Csodálatos élmény volt számomra, hogy ott lehettem, bár néha tényleg szívszorító volt, hogy Angéla mennyire küzdött a fájdalommal és a jelenlétemen kívül sokmindent nem tudtam segíteni.
Még annyit tennék hozzá, hogy Annamária, a szülésznő is fantasztikus munkát végzett, nagyon sokat segített.
mangó
 
 



ezer mega-giga-gratula a hatalmas Benedek Babához a mangó-családnak ! ! !



hűűű mangó, nem lehetett kis menet, megbírkózni a fiatalúrral méret ügyileg... :) :roll: :shock: :shock:

majd úgyis egyszer alkalomadán elmesélsz nekünk mindent :wink:
majd..................

sok pusszancs még egyszer-kétszer ! :wink: :wink:
lmkata
 
 


ja igen és Apuka, köszönjük szépen az infokat ! ! ! :wink:
lmkata
 
 

 
 

Úrisssssssssten nem térek magamhoz a méreteken!!!
Liza még most sincs ekkora 3 hetesen pedig ő sem volt kicsi és néha úgy látom: "hűűű mekkorát nőtt" :shock: :roll: :?

Sejtettétek hogy nagy baba lesz? nem rémlik hogy Mangó mondta volna... de lehet hogy csak kiesett nekem ... :oops: :roll:

na a lényeg hogy ügyik voltatok mind a 3-an !!!!!!!!!!
lmkata
 
 


SZERETNÉK SZÍVBŐL GRATULÁLNI NEKTEK A KISFIATOKHOZ! LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK VELE!

MÉGEGYSZER SOK BOLDOGSÁGOT ÉS SOK TEJCIT KÍVÁNOK!



Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ MICSODA HÍREK!!!

SZÍVBŐL GRATULÁLOK A "KIS" BENEDEK ÉRKEZÉSÉHEZ!!

BENI APU KÖSZÖNJÜK AZ INFÓT, MÁR NAGYON IZGULTUNK!

Kép

Ha lesz kép a nagyfiúról, tegyél fel légyszi!!!!

KépKép
logi
 
 


Kedves Balázs és Angéla-Mangó !!
szívből gratulálok Benedekhez !! végre megérkezett !! jó egészséget és sok boldogságot a családnak !!


remélem nem sok 56-os kisruhát vettetek... :wink:

és kéretik az internetet otthon is újra beköttetni és jó sok képet felrakni, meg ha az idő engedi majd, szüléstörténettel jönni !!


Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nagyon nagyon sok szeretettel gratulálok ehhez a nem kis teljesítményhez mind mangónak mind Benedeknek mind a papának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


GRATULA HEGYEK!!!!!!!!!!!!!!!
millió puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok, Tami vagyok, olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy valaki nem tud-e otthoni bedolgozásos munkát, olyat ami nem csak egy átverés?????

Kép
tami2900
 
 


Kedves Mangó!

Gratulálok és jó egészséget kívánok! Jó nagy baba lett, ügyesek voltatok!!! :)

M.
mircike
 
 


NAGYON NAGYON GRATULÁLUNK MANGÓNAK ..és már nagyon várjuk a részleteket is és a képet hogy vannak ?

Kép
kki
 
 


Kedves Benedek!
Kép

Isten hozott téged itt a nagy világon!
Kívánom, hogy váljon valóra minden álmod majd!
Szerezz olyan sok örömet, s szép pillanatot szüleidnek, mint amikor megszülettél!

Balababa

Ui.: Anya üzeni, hogy hatalmas gartula Anyucidnak, s köszönjük a híreket Apának!

Kép

Kép
timtom
 
 


Kedves Balázs! :P

Köszönjük a tájékoztatást, és NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK NEKTEK, GRATULÁLUNK BENEDEKHEZ! :P aki nem kis adatokkal bújt ki édesanyja pocijából! Jó ismerkedést a kis családnak! Sok finom tejcsit! Vigyázzatok magatokra! Sok sok Puszi Nektek! :D

Kép

Kép
mazsolák
 
 


Kedves Mangó és Balázs!

Sok szeretettel gratulálok Benedekhez! Isten hozta őt ezen a világon. Kívánok nektek jó egészséget és sok boldogságot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kedves Mangó, Balázs és Benedek!

Én is sok sok boldogságot kívánok nektek! És gratulálok a méretekhez, meg ahhoz a sok erőhöz ami a szüléshez illetve a születéshez kellett mindhármótoknak!

Sok puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Szaisztok!

Mango
Gratulálunk Benedek érkezéséhez, jó egészséget kívánunk Nektek!

Lányok
Én már írtam a héten, elküldtem, de nincs itt a fórumban! Ez hogy lehet? Arra már nem emlékszem, hogy megnéztem-e!

Mi rendben vagyunk, voltunk CTG-n, jó lett. A Jánosba eddig akár kivel találkoztam, nagyon aranyos és kedves volt!!!! Ez manapság ritka, bár a várandóságom alatt szinte csak jó tapasztalatom volt!!

Szerintetek, hogy állapítsam meg, hogy van-e elég ruhánk? Kaptunk a barátnőmtől és kolléganőmtől is, és persze mi is veszegettünk! A méretek vegyesek, és még csak most fogok nekiállni kivasalni őket a hétvégén! Ezért várom a tanácsokat, hogy vasalás-pakolás közben feltudjam mérni, mire van még szükségünk! Előre is köszi!

Pusza mindenkinek!

Kép
übi
 
 


Sziasztok Lányok!

Most csak nagyon röviden és gyorsan jelentkezem! Először is nagyon szépen köszönjük a gratulációkat, nagyon kedvesek vagytok, borzasztóan jól esik.
Minden rendben van nálunk, bár a szoptatási para engem is utolért, eszik-e eleget, van-e elég tejem, fáj-e a hasija….. teszek fel hamarosan képet is. Amúgy nem tudtuk, hogy ilyen nagy baba lesz, csak annyi, hogy tuti 3,5 kg feletti, de hogy ennyivel 
Most ennyi, puszi

Mangó
mangó
 
 


szia mangó!! remélem hamarosan majd tzdsz jönni képekkel is :)
nem méred babókát mennyit szopizik? így az elején megnyugtató tud lenni!! én sem terveztem de bérelt nekünk anyós mérleget és végülis jobb így.

übi!
hát válogasd szét méret szerint amitek van.
nemtom mekkora babát vártok, Liza 54 cm-rel született és 3570-nel, de az 56-ost most kezdi kinőni 1 hónaposan de szerintem még kb 1 hétig jó lesz rá.
rugink van kb 7 db és body is ugyanennyi. tökre elég. nekünk.
de gondolom egyénfüggő :)
úgyhogy nekünk most jönnek majd a 62-esek. (bár megjegyzem h van olyan 62-es ami jó rá most hiszen ezek a méretek inkább csak tájékoztató jellegűek )
más ruhanemű amit használunk is !! egy levegőztető zsák, sapika, 2 kardigán.
slussz.
persze ennél több mindenünk van (kaptunk mi is) de nem kellett ezidáig más.
de ez is egyénfüggő, mi nem hurcolásszuk őt sehová amíg ilyen picúr, de más másképp csinálja :)

pusza!! bocsi a tőmondatokért nem barátságtalan akartam lenni csak sietek nagyon :lol:
lmkata
 
 


sziasztok lányok

Képzeljétek el hétfőn voltam ctg minden rendben volt majd megvizsgált a doki esküszöm a gyomromig felnyúlt majd kedd este kilenc órakkor elment a nyákdugó hivtam is dokit mondta ne izguljunk majd ha jönnek a fájások. Szerinte max egy hét ti mit gondoltok mikor fogok most szülni ?????? elvileg ugye december eleje volt, de addig tuti, hogy nem húzom ki....Már mindent bepakoltam csomót fáj a derekam meg olyan mintha a hasam kemény lenne de nem tudom biztosan attól féek, hogy ezeket csak bebeszélem magamnak, szóltam férjemnek is mit gondol tényleg kemény -e a hasam szerinte csak beképzelem most mit csinájak honnan tudom majd hogy mikor jönnelk a fájások nehpgy az legyen hogy csak beképzelem ???? meg ebyébként is most mi van volt már valakinek hasonló

köszi lányok bocs
kki

Kép
kki
 
 


Mangó, jó hogy jelentkeztél végre!!!
A mérleg tényleg sokat segít megnyugtatni az elején! Várjuk a képet!!!!

Kki!
Ne izgulj, minden rendben lesz!!!!!!!!!!!! Niki is előbb jött 3 héttel, de nekem a magzatvíz fojt el. Azt biztos észre fogod venni ! És a fájások is elég egyértelműek lesznek. Nyugodj meg és pihenj sokat! Figyeld, hogy nem-e szivárog a magzatvíz. Szerintem bármikor eljöhet a nagy nap mostmár!!!!! Kitartás!

Veled vagyunk!!!!!!!!!! Nagyon szorítok Neked!!!!
Mindent úgy csinálj ahogy a korházban mondják és minden rendben lesz.

Hipermegadrukkkkkkk!!!

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Húúúúú kki ne izgulj!!!!!

nagyon fogunk drukkolni neked! ne felejtsd h a nyákdugó után még akár 1 hónap is lehet!!!!! 1 nap és 1 hónap is lehet!!!! szal bármi!!

minden ok lesz de mennek a HIPER-MEGA DRUKKOK EZERREL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mindjárt babázhatsz!!!!!!!! nagyon nagyon izgulunk érted!!!!

lányok, lassan kihal ez a topik!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Mangó!
Jó hogy jelentkeztél. :) Még1x hatalmas gratula nektek!
Várjuk a képeket!

Kki!
Hajrá! Ezek szerint készülődik a Babó? :)
Én úgy hordtam túl két héttel Balánkat, hogy semmi jelét nem mutatta, hogy jönni akar. Persze az izgalom nálam is megvolt, hogy na, akkor észre fogom e venni, hogy mennünk kell. :)
De hidd el, ha Manótok indulóban van, akkor annak biztos jelét fogja adni. :)
A drukkok pedig menek ezerrel!
Nálatok is lesz "beépített" családtag, aki értesít minket, ugye?

Übi!
A ruhák mennyiségével a mai napig gondban vagyok néha :)
Pedig mi is kaptunk innen-onnan, no meg persze vettünk is. ENnek ellenére volt időszak, amikor Apát úgy szalsztottam el rugiért, hogy vegyen valamit, mert mindenünk mosásban van. És APa lelkének nagyon jót tett, hogy egyedül mehetett az Ő kicsi Fiának ruhát vásárolni. A mai napig büszkén emlegeti a fotókat nézve, hogy "Ezt én vettem neki!" :)
No meg persze a másik véglet is fent áll(t), amikor a kapott ruhák közül jó párat úgy kellett eltennünk, hogy nem volt rajtunk, vagy csak 1x-2x, mert éppen nem a megfelelő szezon ruhája volt. Ilyenkor szakadozott a szívem, hisz olyan tündérik ezek a manóruhák.
Úgyhogy szerintem egy minimális startkészlet bőven elég, aztán ha kifogytok valamiből, akkor hidd el, lesz aki elszalad nektek rucit venni. Külön öröm lesz nekik ez a feladat.

Puszi: Timi

Ui.: Tényleg kihal lassan ez a topik? :roll:

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Engem is Dr. Pálmai Bálint elérhetősége érdekelne...
Olvastam, hogy páran ismerik és örülnék, ha priviben küldenétek egy-két infót róla...Pl. hogy magánban hol, mennyiért rendel, ilyesmi...vagy hogy egyáltalán mik a legfontosabb infók vele kapcsolatban, mert egyáltalán nem ismerem, de nagyon sok jót olvasok róla itt-ott :)
Előre is köszi!
dini-2
 
 


Sziasztok!

Mango
Örülök, hogy már Te tudtál írni nekünk. Várjuk a képekete, és sokat gondolunk Rátok!

Kki
Ne izgulj! Nekünk még egy hónap van, de néha Nekem is eszembe jut, hogy s mint lesz. Biztos mindent ügyesen fogtok csinálni! Szurkolunk!

Kata
Köszi, a méretreszedés tényleg jó ötlet, csak nem cimke szerint kéne megoldanom, mert tegnap este anyukám elkérte a rugi méreteit, mert kardigánt köt Rolandnak. Akkor vettem észre, hogy a hazajövős újszülött ruhára ua mint a 0-3-hós korig! Jó mi? Remélem inkább mindkettő nagyobb, mert annyira édesek (és sajna ezek drágák is voltak), hogy megszakadna a szívem, ha csak 1* vagy 1*-se látnám rajta!

Timtom
Nálunk is büszke Apa! A hazajövős ruhát ő válaszototta a Brendonban, persze az árcimkét nézte utoljára, vagy talán meg se nézte :wink: ? És annyira büszkén mutatta az egyik ismerősünknek, aki feljött hétvégén, hogy ő választotta! Lehet megkell hagyni neki ezt a lehetőséget, hiszen imádnak fontosak, és nélkülözhetetlenek lenni.

Pusza mindenkinek!

Ui: Nagyon sajnálnám, ha tényleg kihalna a topic, ezért légyszi aktiváljátok magatok!!!!!!!!

Kép
übi
 
 


Mangó, de jó, h. bekukkantottál, aztán mostmár a másik topikba (is) várjuk is jelentkezést, plusz a képeket meg ha egyszer eljutsz oda, akkor szüléstörténetet !
nagyon megható volt, amikor és AHOGY a párod bejelentkezett !

fúúúú Iza, nagyon izgi !!
ezen anno én is paráztam, h. mikor induljunk a kórházba, főleg, h. mi jó messze is lakunk tőle.
nekem annyit mondott az orvosom, h. 3 esetben kötelező indulni:
- ha elfolyt a magzatvíz
- ha vérzés van
- ha 5 perces fájások vannak
aztán persze nekem nem lett ilyen rohanós-izgi szüléstörténetem, mert végülis indították a túlhordás miatt.
az "igazi" fájásokra hidd el, tudni fogod melyek :lol: - és nem csak a jóslóak.

Übi, látom már ti is célegyenesben lesztek lassan, ruhamosás - vasalás stb...
te meddig is tervezed dolgozni még?

Üdv

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kki! Ne izgulj :) Most már látszik az alagút vége. Ha úgy érzed, hogy keményedik, vagy 'mintha fájna', akkor nézd meg az időt, és a következőnél is, és utána is. Ha rendszer van benne, akkor az már fájás :) És ha öt percessé sűrűsödik, akkor indulás.
Megnyugtatásul: nekem négy azaz négy percessel kezdődött. Előtte semmit sem éreztem, és még ezt a négy percest se akartam elhinni, csak amikor már fél órája mértem, és mindig négy perc volt közte :)
Drukk :)

Topik majd meglódul megint, jöjjenek csak a kismamik bátran!!! :)

M.
mircike
 
 


Szaisztok!
Új vagyok itt a fórumban. 3. gyerekemet várom és a Jánosban fogok szülni. Milyenek a mostani tapasztalatok? Már szültem itt, de sajnos az előző dokim meghalt, most másnál szülök. Azt hallottam 2003 óta felújították a szülőszobát, ez igaz? Ti választott szülésznőnél szültetek? Ha igen akkor elmeséli valaki hogy az hogy működik? Eddig nekem még nem volt választott szülésznőm.
Köszi az infókat!
anaci
 
 


Szia Anaci!!

Üdv itt! Sztem nagyon hasznos ha kicsit visszalapozol a topikban mert már mindenről részletesen esett szó!
röviden összefoglalva:
-az orvos/szülésznő gárda nagyon jó, általában nem szokás szülésznőt választani, de már megjárva a szülőszobát én választanék a helyedben. ha kérded a tapasztalatokat, biztos szívesen ajánlanak neked vkit. azzal a vkivel meg megbeszéled h vállalja e a szüléskísérésedet. de az is lehet h te nagyon rutinos és profi vagy és nincs is erre szükséged. mondom általában nem választanak szülésznőt a jánosban.

-fel van újítva és nagyon helyes a kórház de azért még nem totál alternatív stb. 1 db 1 ágyas szülőszoba van ami elég ok, de kád meg bordásfal stb nincs csak egy labda, meg egy profi szülőágy. ill a már jól ismert 4 ágyas függönnyel elválasztott- ami egyben a vajúdó is. hogy hova kerülsz az a jószerencsén múlik.


remélem segítettem, a többiek is biztos írnak. látogass át az anyukás topikba- hiszen már oda tartozol elvileg, nem???

szóval sok szeretettel légy üdvözölve!!!!!! (gyerekeid milyen korúak?? nevük???)

Zsófi
kerekpocak
 
 


IZA, MIZÚJS?????? NA AKKOR MOST MI VAN VELED??? ÍRJ,HA TUDSZ! :roll: :shock: :oops:
mazsolák
 
 


Kki, mi újság ???????????????????

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Kki, Übi mi van veletek, hogy vagytok???? :shock: :roll: :)

mangó, ha időd és Benedek engedi, jelentkezz, kíváncsian várjuk a történeted és persze az első képeket a kis-nagy :D fiúról!!

puszi,Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, Apa összeszerelte a kiságyat, feltette a pörgő-forgót, nekem meg már csak kb 1-órás vasalásom van! Lassan, de biztosan meglesz minden. Holnap reggel védőnő, du. orvos! Szerdán voltam laborba is, minden rendben! A kenetet mostantól minden héten leveszik? A bakteriálist most tudom meg, két hete vette le a doki.

Alon
November 30-ig tervezem, de Apa állandóan nap- mint nap veszekszik!!!! Így hát nem valószínű, hogy a 30-át tartani tudom. Meglátom mit mond holnap a doki. 20-ig biztos, és még azon a héten is, aztán lehet 27-től itthon maradok. Akkor már két hetem lesz itthon! Az én drágaságom szerint kimerülten nem lehet szülni indulni, az senkinek se lesz jó. Kipihent, nyugodt Anyukát szeretnének Babócával, nem egy lestrapált nyűgös házisárkánytT
Az elvárás szerintem jogos.

Pusza mindenkinek!

Kép
übi
 
 


übi Apának igaza van!
kerekpocak
 
 


sziasztok lányok

még egyben. most jöttem a dokitól a ctg tök jó volt, de méh száj egy kicsit már kinyilt, de nem tudom mikor szülünk. Mondtam dokinák már tegnap kellett volna..... próbált nyugtatni, hogy ne legyek türelmetlen, de olyan nehéz már ilyenkor. Csinálok valamit itthon majd utánna rágik pihenek úgy fáj a derekam aztán megint egy picit és már este nyolckor hullán esek az ágyba. Na mindegy midenki csak azt mondja ne sietessem, persze csak seni nem érti meg a többit.. Csak mindenki mondja fú de nagy hasad van és hogy lenn van és hogy milyen nagy aba lesz és mmér ezzel az agyamra mennek.

bocsi csak úgy ki jött belőlem...

sziasztok
iza

Kép
kki
 
 


Szia Iza! :D

Örülök, h minden ok! :wink:
Tudom, nehéz már így a végefelé, és minden szónak nagyobb súlya van, vagy csak mi reagáljuk túl a hormonok miatt... :shock: :roll: :oops: 8) Kitartás! Elvileg a vonalzód szerint még 3 hét van, aztán persze bármi lehet! :oops: :wink:

Pihenj sokat, mert utána beindul a nagyüzem! :) Zsigánál én sem hittem, de Zsombornál már sokkal jobban hagytam magam kényeztetni, pihentem, mert tudtam, mi vár rám! 8)

Na fel a fejjel! aztán jelentkezz, h mi van veled! Ne tűnj el, mert aggódunk érted ám!!!! :roll: :P Aztán kérd meg Apát, h tudassa velünk, ha már babáztok! :P

Na megyek, mert áll a lakás! majd még benézek! Vigyázz magadra! :D

Puszi a Pocakosoknak! :D

Ja igen, Übi, sztem is hallgass Apára - sztem is tök igaza van!-, ahogy írtam én is Izának... :)
Azért még egy egyszerű szülés+sokat alvó baba is sokat kivesz az újdonsült anyukából! illetve ez egy "nagy szerep", amire igazán akkor ébredünk rá, amikor ott van mellettünk az a kis szuszmákolós kis csomag, akinek minden kívánságát lesni fogjuk. És bármilyen hülyén hangzik, de ha alszik az a baj, ha nem alszik, akkor meg az..., éhes-e, vagy túl ette-e magát..., van-e elég tejem..., most akkor megint mitől sírhat....Lehet, h azért kimerítő, mert nemcsak fizikai a fáradtság, henem agyi, lelki is... :oops: :roll: :shock: :?
na nem filozófálgatok itt, mert ad 1. "ki vagok én??", ad 2 attól nem oldódik meg a háztartási problémám... :oops: 8)

Na kitartást a Pocakosoknak! Gondolunk Rátok! :D
mazsolák
 
 


Hajrá Kki!
Minden renben lesz!
Pihenjél sokat! A házimunkát inkább hagyd a párodra, ha teheted!
Kitartás!


Übi!
Én is pártolom Apát!
Én majdnem két hónapot voltam itthon szülés előtt, s így utólag az is kevésnek tűnik!
Testi, lelki felkészülés az anyaságra. Kell hozzá idő!


Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!


kki
Ne izgulj, hamarosan együtt lehettek a babóval, kitartás!


Képzeljétek elfelejtettem időben jelentkezni a 21-i kötelező továbbképzésre, így a legközelebbi időpont nov 29-30. Az már nagyon a vége, két egymás utáni nap 8 óra száraz vackot nem tudom mennyire fogok bírni, ráadásul nem is érdekel.Kérdeztem, hogy valaki ellenőrzi-e ezeket az előadásokat, vagy csak reggel alá kell írni, mert hát akkor én aláírás után eljövök (orvos, ctg, stb....). Az ügyintéző nem éppen megértő módon közölte, hogy nem tudják mikor ellenőriznek, és az egész előadáson részt kell venni. Hát???? Még nem jelentkeztem be, mert nem döntöttem. Jövő márciusig kötelezeő elmennem, de a babócát nem hagyhatom itthon pár hónaposan egy egész napra!
Így jár az, aki mindent toszogat! Októberben mentem volna, a munka miatt lemondtam! Nem lettünk volna kész a jelentéssel.

Tegnap voltunk a Dévainál. A hüvelyi tenyésztésben streptococcus baktériumot talált (remélem jól írtam, lusta vagyok elővenni a papírt) így csak antibiotikumos védelem mellett lehet levezetni a szülést! Az is csak 70 %-kal csökkenti az esélyét annak, hogy a baba egészséges legyen. Ez persze a tankkönyvek statisztikája, nála még nem fordult elő, hogy egy bébinek bármi problémája lett volna ebből, de hát ezt nem mondhatja, csak az írásos anyagot. Kicsit aggódok, hogy ne legyen semmi bajunk. UH-val megnéztük, olyan édi, bár sokat nem lehet látni belőle (számomra) így 2D-ben.

Rákérdeztem a munkára is, annak nem örült, hogy minden nap bejárok dolgozni, először azt hitte, hogy itthon alkotok, az ellen semmi kifogása nem lett volna. Csütörtökön ismerem meg a helyettes dokit! Kérdezte milyen legyen, én türelmes, és vicceset szeretnék, ha nem sikerül a babónak akkor kibújnia amikor betud jönni, bár annak örülnénk a legjobban, mert nagyon megszerettük.
Mondtam neki, hogy EDA nélkül szeretnék szülni, azt válaszolta, őt nem zavarja ha szétesik a szülőszoba, mert üvöltök. Persze tudom én, hogy a szülésznőnek kell elviselnie hosszú távon, nem neki.

Kérdés: Nektek van a fent említett baktériummal kapcsolatban tapasztalatotok?
Az utolsó hetekben mindig vettek kenetet, vagy csak ha panaszotok van?
(Tegnapig nem volt semmi bajom, estére már rámtört az a bizonyos furcsa érzés odalennt, mint amikor valami fertőzése van az ember lányának. Most várok csütörtökig, mert úgyis találkozunk a Jánosban, és még az is eszembe jutott, hogy csak a baktérium miatt beképzelem magamnak.)

Hosszúra sikerültem, bocsi!

Pusza mindenkinek

Kati

Kép
übi
 
 


sziasztok pocakosok!
(hűű de furi h ezt én írom, nemrég még nekem írták :roll: )


ÜbiKati!

itt a topikban majdnem mindenkinek volt ilyenje és senkinek nem volt semmi problémája. Igazából tényleg semmiség ez a baci-dolog, minden 2. nőnek van!!!
(én nemtom mert nekem nem is vettek kenetet mert programcsaszi voltam...)

de a többiek tuti írnak bővebbet :wink:
csak annyi hogy antibiotikumot kapsz te is meg babó is asszem ha megszületik, de lehet hogy ha van elég idő akkor csak te kapsz... nem emlékszem pontosan hogy van.

pihenj sokat! kelleni fog az energy, én nem is gondoltam volna mennyire pedig áldott jó nyugodt nem hasfájós babám van :roll: :wink:


Iza gondolok Rátok is !!!! Ügyik legyetek :wink:
a hülye beszólásokat pedig meg se halljad! :wink:

pusszok
lmkata
 
 


Übi

nekem is van baktériumom tengap is kiderült, hogy még van ezért betadine kúpot kaptam és szüléskor jelezni kell, hogy pozitiv lett a tenyésztés és antibiotikumot fogsz kapni te is ami elvileg hat óra alatt megy le.Ha nem folyik le mert jón a baba akkor a baba is kap. De állitólag ezért nem kell aggódni igaz ez a baci a babára veszélyes akkor mikor átmegy a szülőcsatornán. De a gyerek gyógyász fog tudni róla elvileg ezért a babát nem viszik el hanem ugyan úgy megkapod a szülés után.

MÁS: tegnap megint voltam ctg minden oké bár kiparancsoltak minket közölték túl rossz a gyerekem. Annyira mozgott, hogy szegény nő ott szenvedett velünk... A méhszáj már picoit nyitva van, de egyelőre semmi. A doki szerint türelmesnek kell lenni mondtam neki az vagyok de én már a hétvégén meg akartam szülni. Szegény tök ki volt próbált nyugtatni meg egy csomót beszéltünk de ma már jól vagyok igaz reggel a derekem meg a hasm is tök fájt olyan volt mint amikor megszokott jönni, de a fájdalom egyelőre nem ismétlődőtt meg...

Kép
kki
 
 


Iza ne aggódj azon, h még kicsit várnod kell: látogatói tilalom van a jánosban! ha még a babó kicsit bent marad nektek lesz könnyebb!

nagyon drukk!

Kata szerintem tudsz kérni felmentést a tanfolyam alól orvosi igazolással! lehet h érdemes lenne.
kerekpocak
 
 


Iza, eltűntél??!! :roll: :? Mi újság felétek?!! :shock: Ja és tök igaz, amit zsófi írt! Tök okosak ezek a gyerköcök! Tudják, mi a jó nekik! Tessék hírt adni magadról! :wink:
mazsolák
 
 


HOL VANNAK A POCAKOSOK??? KIHALT A TOPIK??
kerekpocak
 
 


Kati, Iza nagyon izgulunk értetek!!!
Írjatok, mi van veletek?? :roll:

Mangó, adj valami füstjelet magatokról!! Hogy vagytok? Benedekről még nem is láttunk fotókat! Lécci lécci lécci tegyél fel legalább egyet, had gyönyörködjünk egy kicsit!! :wink:

Melba, Ti is nagyon eltűntetek! Gondolom nem tudsz betelni a fiaddal!! :D Meg is értem, mert gyönyörű! Frissebb képek? Azért ha tudsz, írj pár sort!!! Üléssel hogy állsz?

Jánosos pocisok, írjatok, ha olvastok minket! Olyan jó lenne izgulni értetek!!!!!!!!!!!!!!! Várunk Titeket ide a topikba egy kis csevegésre, babázásra!!!! Kihal a topik nélkületek! :cry:

puszi Mindenkinek, Zsóka, Marcus, Borcsi :D

KépKép
logi
 
 


ANACI-NÓRA Te is eltűntél!!! Minden oké veletek? :roll:

KépKép
logi
 
 


csatlkakozom az előttem szólókhoz!!!
hol vagytok pocisok???
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Nincs semmi különös, minden rendben! Megismertem a helyettes orvost, de beszélgetni még nem volt lehetőségem vele. Majd szerdán.

Ma még vásárolnom kell, mert nincs kész a csomagom! És már csak 3 és fél hét van hátra. Így igyekeznem kell.

Pusza mindenkinek!

Kép
übi
 
 


sziasztok lányok

még mindig egyben. bocsi hogy eddig nem jelentkeztem, de minden nap próbáltam magam lefoglalni valamivel és hál égnek sikerült is. egyre gyakrabbak a derék és has fájások lehet, hogy már készülődik valami oda benn. Hétfőn újra ctg és orvosi vizsgálat aztán meglátjuk....
utánna jelentkezem ha meg van valami akkor apa üzen már kioktattam őt.

kki

Kép
kki
 
 


Sziasztok!

Megfogadva Logi tanácsát becsatlakoznék kicsit hozzátok.
Először is gratulálok a sok szép Babácskához és drukkolok azoknak, akik szülés közeli napokat élnek meg. Sok erőt Nektek és ügyesek legyetek!
Én a második babámat várom, van egy 2 éves kislányom, aki nem a Jánosban született. Szeretném, ha a kistesó is hasonló körülmények között születne meg, így lenne pár kérdésem a szülészettel, az "itteni" szokásokkal kapcsolatban. Remélem tudtok rájuk válaszolni. Vagy inkább az igényeimet írom le és mondjátok meg, hogy szerintetek mik kivitelezhetők és mik amikről ne is álmodjak:
Gátvédelem; köldökzsinór elvágása csak akkor, ha már nem lüktet; nyákszívás mellőzése; magzatmáz lesikálásának mellőzése; szopizás a szülőszobán; éjjel-nappali rooming-in; ne itassanak cukros vizet a babával.
Asszem egyelőre ezek lennének.
Tudja esetleg Vmelyikőtök, hogy mikor vannak szülésfelkészítő előadások? Gondolom ott is feltehetem ezeket a kérdéseket.

Köszönöm, ha válaszoltok,
Szép hétvégét Mindenkinek!

Kép
szonibaba
 
 


Szia Szonibaba!

Felkészítő: Minden kedden 17-től az első emeleten. Nem kell bejelentkezni. Bárki mehet.

Igények:
- szopizás a szülőszobán kötelező :)
- éjjel-nappal veled lehet a baba
- többit meg kell beszélned a szülésznővel, a cukros vizet a csecsemősökkel, de nagyon készséges az osztály légköre, bababarát szabályok működnek, nem erőszakolnak semmit, nem fogják semmibe venni az igényeidet. Ami emberileg teljesíthető azt teljesíteni szokták.

Jó pocakosodást! M.
mircike
 
 


Szia Szonibaba,

sztem is meg kell beszélned, mindenki nagyon készséges. a gátvédelem az orvosodon múlik (a felkészítőn nekünk azt mondták h általában nincs gátvédelem) sztem amúgy a korház nem az alternativ kórházak közé tartozik, tehát általában szívnak nyákot, mosdatnak, köldökzsinórt vágnak (van beöntés és borotválás is-mondjuk sztem ez nem gáz.)

az h kicsit konzervatív az abból is látszik h 1 db 1 személyes szülőszoba (itt is csak labda és magnó van semmi más nincs, pl zuhanyzó, bordásfal, kád sincs) van a másik 4 ágyas ahol az ágyak függönnyel vannak elválasztva egymástól (kb 4 nm egy függönyös hely) és ez egyben a vajúdó is. (tehát mindent hallasz, ami melletted folyik.) ez persze nem gáz ha már csak a kitolásra érsz oda, de mondjuk 11 órát ott nyomni annyira nem volt vidám...

mivel engem végül császározni kellett nem igazán tudom h mi megvalósítható és mi nem de a kórháznak vannak állandó rutinjai és nem tudom h min lehet változtatni.

a rooming-in pedig azon múlik h egyszemélyes szobában vagy e vagy h milyenek a szobatársaid. samu 3 este bent volt a negyedik napot pedig velem töltötte.

sztem nem lehet azt kivitelezni h ne adjanak neki cukrosvizet de így utólag azt kell h mondjam h nem árt nekik egyáltalán, sőt! segíti a magzatszurok gyors távozását és beindítja a vesét. samu csaszis volt, cukrosvizet is kapott, mégis már a 3 . napon 3 óránként szopizott (és azóta is keményen)

amiket leírtál nekem kicsit alternatív kórház feeling tehát istván, szt Imre a jános ennél vonalasabb.

ettől függetlenül ott szertném szülni a köv. babát is (valszin csaszi lesz az is- így a szülés része nekem mindegy) mert a hangulat, a csecsemős nővérek és a kórházi közönség nagyon jó volt!

remélem segítettem- a többieknek biztos lesz mit hozzáfűzniük!
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?