Új privát üzeneted érkezett!

Wish!

Sziaszia!

Talán még emlékszel rám.... :roll:
Gondoltam sok sok idő után szétnézek, találok-e még valakit a régiek közül....
És nagyon boldog vagyok, hogy Téged már megtaláltalak és látom a vonalzót a neved alatt :P :P :P :P

Szivből gratulálok..

Egy kép a már majdnem 14 hónapos kislányomról Lénáról.
Kép

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok :)
Bocsi, hogy csak most jelentkezem, de elég húzós volt az elmúlt két hét :(

Először is a szülinaposoknak Katinak és Pupynak nagyon boldog szülinapot kívánok :)
Kép
Anikó :)
Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen és a kistesó kapaszkodjon rendesen :)
Pihenj sokat és minden rendben lesz :)

Narco :)
Nem semmi a lányok súlya :D Gratula hozzájuk :) Hogy bírod a nagy pocakodat? Te jó ég, mindjárt itt a finis :D

Juca :)
Csatlakozom Timihez, nálunk sem szűntek meg a éjszakai kelések a hozzátápi bevezetésével Peti hihetetlen jó alvó volt egészen addig a pillanatig míg az első fogai útnak nem eredtek :( Azóta éjjel többször is kelünk, bár mostanában már csak egyszer :)
Tetszett a pancsis leírás :) Nálunk is nagy móka van mindig a kádban, alig lehet kihalászni a kis halacskámat :D

Junko :)
Drukk az inszemhez :)

Bea :)
Nagyon helyes pocakod van :D

Monyó :)
Hatalmas gratula a kis pocaklakódhoz :) Vigyázz magatokra :)

Wish :)
Jó olvasni rólatok :) Jó lenne veled is összefutni valamikor :) Ha van kedved hozzá szeretettel várlak :)

Judit :)
December elejéig itthon is maradtok vagy újra hazajöttök?
Az eü kérdéshez sajnos nem értek, de próbálkozz az OEP-nél és ne hagyd magad lerázni :)

Niki :)
Édesek a képek Zalánról :)
Peti is nehezen büfizett annyira, hogy minket csak úgy engedtek haza a kórházból, hogy légzésfigyelőn altassuk. Mi is AngeCare-t vettünk és nekünk nagyon bevált. Még egyszer sem riasztott be tévesen.

Évi :)
Jobbulást Dóri pipinek :) Tényleg olyan rossz látni mikor semmihez sincs kedvük :(

Timi :)
Annamarinak a keze és a lába miatt kell egy hétig betanulnia a gyógytonát, Petinek meg a tölcsérmellkasa miatt mutatnak nekem tornát :)

Peti tiszta takonykór volt a múlt héten, még ügyeleten is jártunk :( Most már kutya baja :)
Viszont a múlt hét mozgalmasan alakult fejlődés szempontjából is :) Hétfőn megtanult egyedül ülni, kedden meg felállt és le kezdett mászni :) Nagyon husi, ahogy rohangászik a lakásban :) Minden hová jön utánam és kapaszkodik mindenbe, megpróbál felállni :D Állandó felügyelet kell neki, egy percre sem merem egyedül hagyni.
Majd rakok fel képeket is :)

Megpróbálom tartani a lépést, de nem ígérek semmit :)
Szép álmokat :)

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!

Évi77!

Az én lányomnak is volt kb 8 hónapos korában ún. 3 napos láza. 3 napig "csak láza volt", minden más tünet nélkül, lázcsillapító nélkül hamar magasra szökött. Majd a 3.nap végén megjelentek az apró kiütések, amik 2 nap múlva eltüntek. Ezt egy vírus okozza, tipikus csecsemőbetegség. Gyakran van, hogy a magas láz miatt antibiotikumot adnak, aztán amikor jönnek a kiütések azt hiszik gyógyszerallergia.

Kép
Kép
sosi
 
 

 
 

Ildi!

Nagyon köszi, hogy írtál! Hülyén hangzik, de remélem, hogy ez a 3 napos láza van, mert akkor mára elvileg már kutya baja sem lesz. A kiütések hol jelennek meg? Mert tegnap este (3. nap) a hasán voltak piros pici foltok, de ahogy kivettem a fürdővízből eltűntek. Akkor lehet, hogy nem is attól volt?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Évi!
Igen, sajna létezik ez a 3 napos láz nevű betegség, valóban illyesztő lehet. :(
A kiütések, ha jól emléxem hason, felülről kezdődnek, de egy jó bőrgyógyász meg tudja állapítani, hogy erről a betegségről van e szó, vagy esetleg ekzema okozza a foltokat fürdés után(szerintem, ha elmúlik, akkor inkább eről van szó, ill.lehet csupán érzékenyebb a bőre a betegség miatt is).Ha jönnek a kiütések, inkább menjetek el egy bőrdokihoz(nagyon aranyosat tudok ajánlani :wink: ),a házidokik nem mindig ismerik föl ezt a betegséget.De remélem nem lesz rás zükség, és már nem vagyok aktuális! :lol:
Puszi Dórikának!

Annácska!
Örülök, hogy jobban van Peti!
Jó tornázást akkor a családnak!Annamarinak miért kell a torna?Melyik kórházba mentek?

Megann!
Mi nem ismerjük egymást, de nagyon tündéri a kislányod!

Unique!
A rotavírus elleni szer meddig ad védettséget?Darabja kerül 16-18 ezerbe, vagy a 2 adag?

Szép napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Végreztem a határidős munkával így tudok kicsit jönni.

Anikó!
Továbbra is kitartást! Szép lassan csak rendbe jönnek a dolgok.

Vélemény rovat következik, elnézést előre is érte!

Jucmuc!

Elmondhatatlanul dühös vagyok a magyarországi lombik szigorításokra és úgy látom mindketten pont ebbe azavaros helyzetbe csöppenünk. (az olaszországi helyzetre meg nem mondanék semmit, tényleg igaz lehet Wish elképzelése az egyházi nyomásról)
Szemét a kormány, mert egy iszonyú kényes területhez nyúlnak. Kevés embert érint, (így aki nincs annyira benne a témában, át sem érzi a súlyát- szóval nem egy pl: nyugdíj csökkentő dolog) ám sok pénzről van szó. Olyan terület, ahol az emberek nem tudnak tiltakozni mert ugyan ki adná ehhez az arcát, és milyen fóruma van ennek? Pár száz tiltakozó aláírást meg úgy lesöpörnek az asztalról, hogy nyoma sem lesz. Ugyanakkor tombolnak az érzelmek, és én is te is, ha úgy alakul össze fogjuk spórolni a pénzt a nem támogatott lombikra mert nem tehetünk mást, az anyai és apai ösztön erősebb. Csak lehet egy évig vagy kettőig kell rá kuporgatni. Meg lehet, hogy nem veszünk kocsit, csak majd valamikor máskor. És ezt lovagolják meg és használják ki.
Ha meg az egészből mégsem lesz semmi (ezt sajnos kétlem) szemétség ezzel riogatni az amúgy is idegileg kimerült családokat. :evil:
Én mondjuk ha lenne valami tiltakozás nevemet adnám hozzá, de még mindig reménykedem hogy nem kerül rá sor.

Viszont azért szuper hogy fogadtak a Kaáliba (nekem kb. 2 hónap mulva adtak időpontot annó), azért ez is egy lépés.
Nagyon szorítok, tudod és annyira átérzem a gondjaidat, bár most kicsit elkalandoztam.

Még sokatoknak akartam írni, de jól felturbóztam magam. :) Később jövök.
Vendég
 


Junkó!
Abszolút megértem a problémádat. szerintem kezdi itt mindenki érezni, hoyg valami nem stimmel. Hoznak egy döntést, aztán mégse, aztán máshogy, aztán kiderül, hoyg nem törvényes.
Tiltakozni őszintén szólva szerintem nincs értelme. :evil:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, de most elindultál, aztán várd meg, hogy mi lesz január egytől. Túl sokban döntenek, túl kevés idő alatt, majd meglátod. Mindent hirtelen január egyre akarnak...... :evil:
Nagyon szurkolok neked, és remélem szükség sem lesz kaálira :)

Kép
narco
 
 


Junkó!

Én már aláírtam!

http://www.petitiononline.com/IVF2006/

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Köszi, olvasom írom.
Gyógyulást a kislánynak. :)

Nárcisz!
Igen janurában majd kiderül. Csak sajnos sokszor volt már riadalom más területen. Persze-persze nem lesz, aztán eddig mindig volt alapja a szóbeszédnek. Én már nem bánom a Kaálit, csak ezt az egy helyben topogást hagynám ki.
Ikreidhez gratulálok, alig várom már hogy lássak róluk fotót.

Norwell!
Tényleg nagyon édes az utolsó kép, de Kende amúgy is csúcs.

Annácska!
Hú ezt mind egyszerre művelte Peti, akkor kúszás- mászás nálatok is beindult, majd Annamari szalad utánna. :)

Didó!
Kitartást nektek is ehhez az egészhez. Majd kérlek írd meg tapasztalataitokat, akár priviben. De lehet majd felkereslek én.

Juca!
Sosem értettem hogy lehet kibírni azt mikor a gyerek elkezd mászkálni. Biztos, hogy kemény időszak lesz ez.

Timika!
Mi volt az a két hét izgalom? Remélem semmi gond nincs veletek.

Csibe!
Mi újság? Suliba mikor mentek be megmutatni magatokat?

Wish!
Azt hiszem ez a fejben rendbe rakni a dolgokat a legnehezebb, nálam ez még biztos hogy akadály sajnos.
Olvasom, hogy kisfiú lesz? Gratulálok hozzá!
Vendég
 


Junko :)
Ne mérgekődj, pikk-pakk megműtik a férjedet és nem lesz szükségetek lombikra :)
Nem tudom a mostani hirtelen létszám korlátozásnak mi értelme van, a költségek visszafogásán kívül. Viszont nem ez fogja pótolni a hiányt, az is biztos. Azt már régóta rebesgetik,hogy támogatott lombikok számát csökkenteni akarják, mert sehol a világon nincs rá ekkora támogatás, mint nálunk. Meglátjuk mi lesz.
A tiltakozásnak azért van értelme, mert vannak a parlamentben is, akik hasonló cipőbe jártak és segítőkészek is. Tavaly péládul egy civil kezdeményezésből indult törvényjavaslatot gyakorlag csont nélkül megszavaztak. A munka törvénykönyvét módosították, ígymost felmondási védelem jár a meddőségi kezelések alatt és köteles rá elengedni a munkahelyed. Persze még így is munkahelye válogatja, hogy megéri-e elmondani, de ez pl egy nagyon poztív lépés volt.

Évi :)
Én is pont pár hete olvastam a három napos lázról. Remélem az van Dórinak is és mostmár hamar rendbe jön.
Azt írták, hogy 3-5 napig tart, általában a kiütések a vége felé jelennek meg elöször a mellkason, aztán átterjed a hasra, a nyakra és a karokra. Előfordul az is, hogy nincsenek kiütések.

wish
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük a sok jókívánságot, szerintem ideértek, mert ma reggel már láz élkül ébredt a kis nokedli, délelőtt se volt láza, most meg még alszik. Remélem most ébredéskor se lesz baja.

Monyóka!

Mi volt a dokinál? Mit mondott? Láttátok a minit?

Timi!

Miért volt húzós a hetetek? Mi a baj?

Pupy, Kati!

Utólag boldog szülinapot nektek!

Angie!

Ennyire költözködtök? :) :wink: Néha esetleg egy kis füstjelet nem dobsz? :wink:

Panka!

Az ínyednek jobbulást, sajnos ötletem sincs, mit kezdhetnél vele...

Annácska!

Peti nagyon ügyes, hogy ilyen sok dolgot tanult meg egyszerre, ráadásul betegen! Gratula!

Bocs, most csak ennyire futotta, pipi felébredt, és várja az ebédet.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok.

utolso dokilatogatasom ota ,potyi nem not semmit.valoszinuleg elhalt.csinalnom kellet tesztet es ha negativ akkor abbahagyni a gyogyszert.
reggel mar nem kellet gyogyszert bevennem.most varom hogy a szervezetem elintezze a dolgot.felek.
lehet hogy most egy darabig nem jovok,mert bar pici volt de nagyon szerettem.

Kép
monyoka
 
 


Gabi!
Nagyon-nagyon sajnálom. Ez már biztos??????
Gondolom, hoyg nagyon félsz, én viszont nagyon szomorú vagyok e miatt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
narco
 
 


Monyóka!
Nagyon sajnálom! :cry:
Légy erős!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Monyó!

Ó Istenem, nagyon sajnálom. Nem gondoltam, hogy ez lehet. :(
Vendég
 


Hát akkor most összeszedem magamat, és midenkinek válaszolok.

Timika!
köszönöm kérdésed, igen a csajok nagyon mozognak. kezük-lábuk jár, és látható a hasamon. Kitöltenek mindent, így sokszor a húgyhólyagom esik áldozatul.
Kristóf hogy van?

Panka!
Babácskád nagyon aranyos lehet :)
Hát az ínyedre nem nagyon tudok mit mondani, de középidőben nekem is nagyon sokat fájt.

Wish!
Valóban egyre nehezebb, de nem bánom, had maradjanak bent. Ha kell, akkor végigfekszem az egész további egy hónapot :)

Unique!
Nem ijesztgetlek, de szeeintem jbb tisztában lenni a dologkkal, főleg, ah ilyen problémáid vannak.

Annácska!
Ezzel a finissel úgy vagyok, mint a vizsgákkal. Még egy hétnek is nagyon tudok örülni :)
Petinek gyógyulást kívánok így utólag is :)
Nagyon ügyes kisfiú. Kislányod hogy van?

Junkó!
Csak vígasztalni próbáltalak, hogy hátha van remény és meggondolják magukat.

Kép
narco
 
 


Norwell! :)
Jok a kepek az uj geppel! Nagyon szep baba Kende!

Monyo! :)

Mi volt tegnap az orvosnal? Lattad mar a piciket?

Juca! :)

Orülök, hogy Kinga elkezdett maszni! De majd akkor mi lesz amikor jarni kezd!?:)))

Panka! :)

Sajnalom, hogy faj az inyed, sajnos nem ertek hozza, hogy mitö lehet. Remelem mostanra mar jobb a helyzet!

Wish! :)

En C-s voltam. Nem semmi! :D
Igen, sajnos nalunk erösen erzekelhetö az egyhaz nyomasa. Nagyon durva. Es azt a megtermekenyitett petesejtet is vissza kell ültetniük amiröl tisztan latszik, hogy nem tudna beagyazodni vagy esetleg ‘beteg’. Nehez dolgok ezek. Mert pl. azzal en sem ertek egyet, hogy x megtermekenyitett petesejt evek ota le van fagyasztva es sorsara hagyva mert ‘nincs mar szükseg’ rajuk. Viszont ha mar egyszer lombikra megyek szeretnek magamnak több eselyt adni.
Pont tegnap beszeltem egy itteri lannyal akinek tavaly volt lombikja, harombol egy indult osztodasnak es sikerült neki. Nagy szerencseje volt. De mondta, hogy sajnos voltak ott olyanok akik a 8.-9. !!! alkalommal probalkoztak.

En is ugy gondolom, hogy jobb ket vasat tartani a tüzben. Sajnos hallottam az otthoni nehezsegekröl is. Dec.4-en megyünk a Kaaliba konzultaziora, igy meg ha varni is kell nem baj mert meg ugyis el kell vegeznünk par vizsgalatot. A kromoszoma vizsgalatra dec.1-en megyünk Padovaba mert csak ott csinalnak ilyet. Annak az eredmenye kb.egy-masfel honap.
Addigra mar januar közepe lesz, februarban pedig megyünk vissza az itteni központba ujboli sp. vizsgalatra. Ha van javulas szeretnenk megprobalni par inszemet.
Azt elfelejtettem megkerdezni a Kaalis hölgytöl, hogy a ferjemnek is kell-e HIV vizsgalat? De feltetelezem, hogy igen.

Nagyon nagy igazsag amit a tudatalattirol irsz. Teljesen igy gondolom en is. Most peldaul mar sokkal jobban vagyok lelkileg mint egy hete amikor közöltek a hirt, de igazabol nem könnyü most sem.
Szeretnek teljesen lenyugodni es rendet teremteni a lelkemben is. Most igazan szüksegünk van egymasra a ferjemmel.
Nehez dolog ez, mert amugy sem vagyok az a nyugis tipus, föleg ha meg okom is van az aggodalomra.
De most annyira bizom a lombik sikereben, hogy ez ad egy kis megnyugvast. Remelem elegendö lesz a sikerhez.

El tudom kepzelni a csalodottsagodat a sikertelen lombikok utan. Vegre ott van a pocakodban egy csöppseg, ez csodalatos!

Köszönöm megegyszer a jo tanacsokat!

Junko! :)

Ezer szazalekban igazat adok Neked! Kegyetlen egy dolog ez. Aki ilyen helyzetben van, mar eleve egy büntetes es akkor meg az allam is szorakozik velünk. Es sajnos nem mindenkinek sikerül harom probalkozasbol! Milyen megszoritasokrol beszelnek meg ezen kivül? Te tudsz mast is?
Kivancsi vagyok erre a lista dologra is, vajon mennyit kell majd varni?

Ket honap az nagyon sok. Kicsit csodalkoztam en is, hogy harom het mulva fogadnak is minket. Lehet azert mert ez a györi Kaali es itt nincsenek annyian mint Pesten? Nem tudom csak erre is gondoltam. Tudom, hogy aterzed a gondjaimat mert Te is ebben a cipöben vagy. De be kell, hogy valljam öszinten azelött nem tudtam igy aterezni ezt a problemat, csak amiota tudom, hogy ez a jarhato ut szamunkra is. Furcsa egy dolog de tenyleg mas az amikor olvasol, hallasz, beszelgetsz rola stb. Viszont amikor felfogod, hogy ez a Te sorsod is akkor teljesen maskepp gondolsz ra.
En is nagyon szoritok Nektek, es remelem, hogy nem is kell majd lombikra menned! :)


Narcisz! :)

Orülök, hogy jol vannak a lanykaid, szegeny most mar tenyleg nehez lehet cipelni öket!

Annacska! :)

Orülök, hogy Petike meggyogyult es, hogy igy izeg-mozog mar a lakasban! Nem maradunk otthon, ujbol hazamegyünk majd par napra.
Az OEP-es dolog ugy nez ki megoldodott. Be kell mennem es el lehet intezni.

Evi! :)

Orülök, hogy Dorika jobban van mar! Köszi a linket, mar ala is irtam!

Megann! :)

Nagyon szep a pici lanyod!

Angie! :)

Hogy vagy? Sokat pakolsz meg?

Aniko! :)

Remelem jol vagytok! Szoritok nagyon, hogy minden rendben legyen!

Lanyok! :)

Kivel cserelhetnek priviben tel. szamot? Csak azert mert pentek hajnalban indulunk es utana mar biztos nem fogok netezni. Es ugye nemsokara talalkozunk! :D

Szep napot mindenkinek! :)

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Nárcisz :)
Tudom, és nagyon jólestek szavaid!!!

Wish!

Igen, lehet hogy a műtéttől javul az eredménye, csak itt meg az a gond, hogy amikor jó volt akkor sem sikerült. Így tök fölösleges köröket futunk sajnos.

Jucmuc!
Ez így van. Én sem voltam ilyen érzékeny a témára míg nem szembesültem vele. Ez így természetes.
Nálunk Szegeden azért is van tömve a Kaáli, mert rengeteg a külföldi.

Monyókám!
Sokat gondolok rád, jó volna segíteni valahogy.
Vendég
 


Sziasztok!

Anikóról:
holnap még lesznek neki vizsgálatok, szigorú fekvés, hétvégéig még infúzió és még nem kelhet fel, talán jövőhéten kiengedik, de nem biztos
puszil mindenkit

Gabi:
szegény, nagyon sajnálom és Anikó is ugyanezt üzeni

Jucmuc:
privi ment

Puszi
Heni
szalai heni
 
 


Gabi!

Ez nem lehet igaz... Annyira sajnálom... :cry: :cry: :cry:

Nárcisz!

Lassan tényleg kezd nagyon izgalmas lenni a helyzet nálatok! Hamarosan Nárcisz híradó. Tényleg, ki fog tudósítani rólatok, hogy a kíváncsi topicolók megtudhassák a nagy hírt?

Jucmuc!

Szerintem is jól csináljátok, hogy két vasat tartotok a tűzbe. Egy barátnőm is a férjével a győri Kaáliba járnak (innen Pestről) Már volt egy sikeres lombikjuk, most gyártják a kistesót. Szép kis kölköket csinálnak ám Győrben is :wink:
Küldöm priviben a számom :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!
Fenyevnyi kimaradas utan ujra tudok irni. Tegnap nem sikerult irni, mert a babanet nem szimpatizalt velem, de aggodva olvastam a hireket.

Aniko: sokat-sokat gondoltam rad es a pici babadra. Remeljuk, most mar minden rendben lesz. Pihenj sokat! Remelem imaink segitenek, gondolatban veled vagyunk!

Monyoka: elszomoritanak a hireid, de ne add fel! Legy eros, csinald meg azt a tesztet...Ha meg megsem, akkor veled vagyok a gyaszban, megertem fajdalmad.

Jucmuc, jo utazast hazafele! Vigyazz magadra, toltodj fel egy kis + energiaval, hogy legyen erod a tovabbiakban.

Angie, Pankaa, Kacsa, Brill, Bea, Kismamik: minden ok? Simi a kicsikeknek!

Csak feluletesen sikerult visszaolvasni, igy hat bocs... :oops:

Rolam csak annyi: tegnap leszipolyoztak a verem, nem is tudom, hogy kerultem vissza a munkaba, ugy szedelegtem...es "ropke 2 het" mulva eredmeny...A remeny eltet tovabbra is.

Puszi mindenkinek! Gyengelkedoknek, betegecskeknek gyogysimi :wink:

Nomibogar
Kép
nomibogar
 
 


Monyó!

El sem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom.

Anikó!

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Junko! Jucmuc!

Bár nekünk nem volt szükségünk lombikra, de teljesen átérzem a gondjaitokat. Nem szeretnék itt politizálni, de azt azért meg kellene jegyezni, hogy a családtámogatási rendszer, a körzetesítés, és most a lombikos ügy mind abba az irányba mutat, hogy mit akar tenni a kormány a demográfiai mutatók romlása érdekében. Tanulhatnánk Romániától, és ez most komoly sajnos. Pont a múltkor olvastam a családpolitikai reformjaikról, és, hogy hosszú évtizedek után több gyerek születik! Elszomorító minden intézkedés.

tjuca
 
 


Évi77!
Szerintem a férjem fog majd írni neketek. Vagy PDA-ról lehet én is :)
Meglátjuk, hogy mit hoz majd a sors :)

Kép
narco
 
 




Sziasztok !



Jaj lattam mi tortent Anikoval rettenetesen sajnalom es szoritok erte.Tud valaki tobb reszletet mitol lett ez neki?



Na , megtortent a beultetes de nem penteken hanem vasarnap az is du-tan mert a dokim szerint addigra megjobban lehetett latni , hogy melyik a legjobb.

Igy a jobbak es a fejlettek kozul 2- ot kaptam vissza mar 5 naposak voltak nem is harom.
Dokim szerint solkkal nagyobb az esely igy azert kaptam vissza kettot.

Lanyok !

Egy kerdes .Ki mit erzett beultetes utan , mikor kezd erezni valamit , hogy sikerult esetleg vagy semmi erzes csak a vervetel?

Meg raadasul kapom a progeszteron injekciokat.




Boldog szulinapot Puppy!


Moni


gracey
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Nagyon sokat gondolok rád drága!
Minden rendben lesz!

Monyóka!
Szomorúan olvastam soraidat!
Sajnálom! :cry:

Junko!
Az utolsó nap karácsonyi vásár szokott lenni a suliban, majd akkor megyünk be!
Drukkolok neked továbbra is!

A beteg babóknak jobbulást és gyógypuszit küldünk!

Mi jól vagyunk.Szépen gyarapodunk!
Gábor nagyon jó baba,bár ma sokat nyűgösködött.Igazából nem tudom mi baja lehet! :(
Most is nagyon sír, úgyhogy megyek!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de azért átfutva ugyan, de olvaslak Titeket!

Kati, Pupy!
Egy kissé megkésve, de annál több szeretettel kívánok Nektek nagyon boldog születésnapot!

Anikó!
Sajnálom, ami történt, de remélem már jobban vagy! Gondolok Rád, vigyázz magadra!

Monyó!
Szomorúan olvastam a soraidat. :( Kitartás! Ha van kedved gyere, írd ki magadból, amit érzel!

Ne haragudjatok, de most csak ennyi. Bocsi, akinek nem írtam, de át kell adnom a gépet.

Sziasztok!
tina82
 
 


Sziasztok!
Szomorúan olvasom mi történt Anikóval, és Monyóval. Anikó szorítok neked. Monyó neked pedig kitartás, remélem hamarosan babás leszel! Tudom, hogy most elég elkeseredett lehetsz, de fel a fejjel!
Most csak gyorsan ennyit! remélem mindenki jól van! Pénteken megyek nőgyogyihoz, drukkoljatok, hogy minden oké legyen!
faul
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem :oops: utólag is bocsánat :?
Gondolom, hogy elég sok mindenről lemaradtam. Sajnálom :(
Sosem történt semmi különös velem, azért nem írtam. Na nem mintha most lenne,
csak már a lelki ismeretem szólított :wink:

Nárcisz!
Neked már nem sok van hátra, hogy a lányokat a kezedben tartsd.

Évi!
Örömmel látom, hogy a 3napos láz elmult :) Pipit puszilom!
Látom megismertél 8) Köszi

Anikó!
Remélem, hogy minden jól alakul! Szorítok neked!

Monyóka!
Nagyon sajnálom, ami veled történt :cry:


Igyekszem bekapcsolódni és többet itt lenne, mert hiányoztatok!!!

Kép
Kép
Ági279
 
 


Sziasztok!

Monyókám!!!
Nem találok szavakat… :cry: :cry: :cry: Nagyon sajnálom… Sok-sok lelkierőt kívánok most Neked, és sírd ki Magad…

Anikó!
Örülök, hogy jobban vagytok, és nagyon sokat Gondolok Rátok! :)

Kacsa!
Bizony néha elég furi dolgokat bírnak a babók művelni. Majd meglátod harmincegynéhány hetesen… :wink: Néha tiszta X-aktás volt a hasam… :D És ugyanaz az érzés tölt el, ahogy olvasom a soraidat, mint Jucát: újra énisénisénis!!! :D

Jucmuc!
Egy kicsit hadd beszéljek haza: a győri Kaáliban a legjobb kezekben leszel!!! Örülök, hogy előbbre jártok! :D

Évi!
Édes kicsi Dóricica, sok-sok puszikát küldünk Neki, és örülök, hogy jobban van!!! Köszi, hogy írtál az alvásról! És én is aláírtam! Ja, és ha elkapod a fogmanót, szólj Nekem is, benne vagyok a pankrációban… :twisted:

Panka!
Köszi a dicséretet Kende nevében is!

Wish!
Köszönöm a dicséretet! Annnnnnnyira jó, hogy Nektek is sikerült!!! :)

Annácska!
Gratula Petinek, nagyon ügyi fiúcska!!! :)

Junko!
Köszi! Hogy vagy? Mikor lehet nagyon-nagyon drukkolni??? :wink:

Mi jól vagyunk, de ma Kende egy kicsit nyűgös volt, és rengeteget nyálzott. Nem tudom, melyik foga igyekszik most kifelé… :roll: Délelőtt nem aludt semmit, szó szerint semmit. Délután olyan másfél órácskát, aztán fél nyolckor beájult szopi után… A kakija még mindig zöldes, de nem mindegyik, nem igazán tudom, mit csináljak. A védőnéni szerint nem kell aggódni, de hát azér’ vagyok azannya, hogy aggódjak, nem??? :wink: Nincs benne vér, meg a szaga is olyan, amilyen lenni szokott. Azért ha még a jövő hétig sem múlik el, leviszem a doktor nénihez (bár úgysem tud vele mit csinálni… :? ).

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Gabi! :)

Nagyon sajnalom ami törtent! Legy erös most!

Junko! :)

Szerintem azert megy a sok külföldi mert meg önköltseggel is sokkal olcsobb nalunk mint barhol mashol. Itt pl. 5-6 ezer euro maganklinikan.

Evi! :)

Tünderi vagy köszi! Nagyon varom mar a beszelgetest a doktor urral! Biztos halal izgatott leszek, mar a telefonbeszelgetes alkalmaval is felre beszeltem annyira izgultam. Erdekes, hogy Peströl Györbe jarnak. Ennyire telitve van a pesti? De azt olyan jo hallani, hogy ott sikerült nekik!

Valaszoltam a privire!

Nomi! :)

Köszönöm szepen, mar nagyon varom, hogy induljunk! Mar csak ket nap.

Szoritok Neked a jo eredmenyekhez!

Juca! :)

Köszönjük, hogy aterzed a problemat! Tenyleg elkeseritö, remeljük a legjobbakat! Gondolom aki kitalalja ezeket a törvenyeket hirböl sem tudja mi is valojaban az a meddöseg. Kép Mar majdnem ezer alairas van!

Moni! :)

Szoritok Neked nagyon, hogy megtapadjanak a kis dragak!

Csibe! :)

Orülök, hogy jol vagytok es Gaborka is gyarapodik szepen!

Faul! :)

Mennek a drukkok pentekre! Kép

Jo ejt mindenkinek!

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Juci!

Igazából ha az 2007-es költségvetés tervezetet megnézi az ember, akkor látható, hogy még mindig nincs szinkronban a konvergencia programmal, sőt, és plusz bevételeket ötletbörze módjára remél. Az az érzésem, hogy a kormány, és kormányközeli érdekeltek még kihasználják az utolsó éveiket, hogy a maradék pénzt is kimentsék. Itt nem reformokról van szó, hanem idiotizmusról. Inkább a közbeszerzést kellene egy kicsit megpiszkálni, de az persze nem érdeke a felsővezetőknek, így hát hozzák a dilettánsabbnál dilettánsabb törvényeket, így szépen látjuk elszáguldani Szlovákiát, de pl. a családtám. rendszerben megelőzött Románia, lassan albán mutatókat fogunk produkálni. Mint ahogyan Narco is írta, én sem fűzök nagy reményeket az aláírásgyűjtéshez, de ezen ne múljon semmi.
Sajnálom, hogy pont ebben az időszakban vágtok neki a lombiknak, de ne adjátok fel!!!

Na ma nem volt időm írni, holnap ha lesz jelentkezem.
Puszi!

UI: tesóprojekt???

tjuca
 
 


Norwell!

Tesóprojekt???

Bocs, kicsit fáradt vagyok.

tjuca
 
 


Lányok!
Tudom, hoyg most kényes témák vannak, és nagy problémák. Viszont kéretek pocis képet, és van is. Remélem azért örültök neki :)

Kép

Kép
narco
 
 


Sziasztok!

Monyóka! :(
Nagyon sajnálom! :(

Anikó!
Sokat gondolok rád.Most már biztos minden ok lesz. Pihenj sokat, és vigyázz magatokra.

Rolly!
Örülök, hogy meggyógyult a kisfiad.

Évi!
Örülök, hogy Dóri baba már jobban van.

Narco!
Szép a pocid.

Gracey Móni!
Küldöm a drukkokat, hogy a kis pöttömöknek sikerüljön beköltözniük.


Jó északát mindenkinek. Hangyi
hangyolca77
 
 


Sziasztok!

Nárcisz!
A nagy problémák és kis problémák közé bőven belefér a te gyönyörű nagy pocakod. Az élet nem áll meg, mindeki írjon amiről jólesik.

Jucmuc!
Igen ebben igazad lehet, ( hogy külföldön drágább). Továbbá sztem itt Szegeden azért is vannak sokan, mert Romániában és Szerbiában talán nincs is (legalább is a közelben) a Kaálihoz hasonló intézmény. Sajnos én azt gondolom azonban a regeteg pácienst nem lehet sokáig tartani. A dokik kimerültek, a betegek elégedetlenek (mint én :shock: ) úgyhogy valamit tenni kell.

Juca!
Egyetértek az írottakkal. Az biztos ennyire még sosem éreztem a bőrömön a "reformokat" mint most.

Norwell!
Most lehet megkövezni, de sajnos nem kell drukkolni. A hőm gyakorlatilag alacsonyabb, mint normál ciklusban lenni szokott.
Tudom rossz a hozzáállásom, és nekem már semmi se jó, de nem tudok változtatni. Egyszerűen elegem van.
Zöld kaki. :shock:
Vendég
 


Jó reggelt!

Nárcisz!
Nagyon helyes a pocakod!Már vártam nagyon a képet!Egyébként jól vagytok?

Gracey!
Drukkolok, hogy megteljen a babalak élettel! :wink:

Évi!
Dórika meggyógyult?Remélem! :wink: Kiütések?

Rolly!
Kisfiad is meggyógyult már?

Ági!
Örülök, hogy jelentkeztél!

Tina!
Mi újság veled?Hogy vagy?

Szép napot Mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Narco!

Nagyon formás a pocakod :D

Norwell!

Zöld kaki. Kingának mindig estére zöldül (éjjel nyugodtan eszik, reggel sárga kaki, nappal szórakozik, estére zöld kaki). Ha eddig nem volt zöld, akkor próbáld meg, hogy két-három napig nem eszel tejterméket, csokit sem :evil: . Kingának a tej és a túró, ami ezt csinálja. Legalább tudom, hogy volt oka a hasfájásnak. A fognövesztés alapjáraton hasmenést csinál, de nem zöldít. A másik gyakori ok, hogy habzsolva eszik, és levegőt nyel, ezáltal rossz az emésztése, több az epe... Ha nem szórakozik evés közben, akkor marad a tejtermék, meg a gyerekdoki, aki egyébként elküld gyerekgasztroenteorológushoz, aki kiszimatolja a pelust :twisted: , és megnézi az étrendedet, ha valami gyanús intézkedik. Innen Dunakesziről a Madarász utcába küldik a népeket, áll. jó szakemberek.

tjuca
 
 


Juca, Norwell!
A Madarászt én is ajánlani tudom, ismerem ott a főorvosnőt, a Polgár Mariannt.Nagyon aranyos, nagy szaktudású.Ha jól tudom ő még ott van, a többiek elmentek máshová.

Norwell!
Előbb tényleg próbálkozz a diétával, semmi tej, tejtermék, 1 hétig, majd fokozatosan vissza adod magadnak, és látod, hogy mi változik a pelusban. :D Bőre szép?Nem pöttyös, nem szárazabb, piros?Mert az ilyen jellegű problémánál inkább a bőrén vannak tünetek, vagy hasmenés, vagy székrekedés van.De ha nem bűzös, erjedt szagú, baba jól van, akkor nem lehet komoly probléma.
De ha megnyugtat, vidd el a dokihoz.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Nárcisz!
Ezt Neked küldöm, íme a Moszatkáid! :lol:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


sziasztok.

1 cn.de ennek most orulni kell.az elet megy tovabb.

Kép
monyoka
 
 


narco.nagyon csini a pocakod,nekem nagyon teccik.

junko.bizni kell basszus,ki a fene bizon benne hogy sikerul neked ha te sem bizol magadban.ez igy nem jo.

Kép
monyoka
 
 


Szijjjjasztok :)

Ági!

Jó hogy dobtál egy füstjelet :) Persze, hogy megismertelek, mert mondtad egyszer, hogy ugyanaz a vezetékneved mint nekünk, így gondoltam, hogy te vagy az :)

Nárcisz!

Nagyon szép pocid van, én még mindig majd' megpukkadok az irigységtől, hogy milyen szép maradt a bőröd :twisted: Klassz kis lakjuk van a pipikéidnek, de már nem sokáig élvezhetik :)

Norwell!

Ahogy már a többiek leírták nem lehet nagy baja Kendének a zöldike miatt, ha közben jókedvű. Egy másik topicon olvastam, hogy egy babának azért volt zöld a kakija, mert az anyukája sok barackot evett.

Panka!

Láz már nincs, kiütések még megvannak. Leginkább a melegkiütéshez tudnám hasonlítani, és szinte mindenhol van a kis bőrén, még a haja között is, a nyakán, hasán, egy pár még a fencóján is. Délután vissza kell mennünk a dokinénihez, majd megmutatom neki.

Csibe!

Örülök, hogy Gábor szépen gyarapodik! Kis ügyes :) Szopi megoldódott?

Kati!

Magatokról nem írsz kicsit?

Gabi!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Nagyon sajnálom...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Jucmuc!

Neked akartam még írni, hogy azért mentek a barátnőmék a győri Kaáliba, mert ott nem érezték a futószalag-effektust. Bevallom, én a pestiben sem éreztem ezt. Bár szerencsére sokáig nem jártunk oda, de én maximálisan meg voltam elégedve velük. Az eredménnyel pláne :) A kaális fórumot is szoktam ovasgatni, és nemrég egy hármas ikerpárt "gyártottak" ott :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


evi,en is sajnalom de ez van.a nehezen tul vagyok.
elengedtem,de nem fejeltem el.
elore nezek.kovetkezo menzinel hormonvervetel.

Kép
monyoka
 
 


Monyó!

Nagyon sajnálom, de annak viszont örülök, hogy nem kellett műteni. Drukkolok, hogy most már a "próbaterhesség" után igazi legyen!

Évi!

Örülök, hogy Dóri jól van. A pöttyök miatt már nem kába ugye?
Más. Hol lehet rizspépet kapni? Itt a Rossmannban nincs, Bioboltban sincs.

tjuca
 
 


Monyóka!
Örülök a pozitív hozzáállásodnak!

Évi!
Igen, a láztól is lehet melegkiütése.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Juca!

Állítólag az Árkádban van egy Baby Bell nevű üzlet (vagy valami hasonló), és ott van Holle rizspép. Meg kölespép is. De ha van otthon rizsed, akkor egyszerűen kávédarálón daráld le, forrázd le vízzel, hagyd állni 10 percet, ezalatt jól megdagad. Mehet bele a gyümölcs- vagy zöldségpép, és töltheted is a gyerekbe :)
Köszi szépen, Dóri jól van már, és nem kába a láztól. Nagyon is ébren van :), de sokat sír, és fájdalmasan, úgyhogy tuti a foga is közrejátszik. Most adtam neki Nurofent, és alszik végre, erre valami vadb@rom falat fúr :evil:

Panka!

Jó az új avatarod, kár, hogy nem lehet kinagyítani :) (ugye érted a diszkrét célzást? :lol: )

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Lányok!

Tegnap a baba-mama klubban egy gyerekfogorvos volt, és egy-két dolgot ide is feltennék, hátha érdeklődésre tart számot :-)

A húsz tejfog után a 6-os fogak jönnek, úgy hogy értelemszerűen nem hullik ki előtte tejfog. Ilyenkor a legtöbb anyuka még nem tudja, hogy a gyereknek már csontfoga van, és várja az elsőt, és még hajlamos elodázni a fogápolást, csak "maszatolás" van, a rágók meg romlanak.

Minden fog kb. 5 hónapon keresztül különeösen érzékeny a bacikra, ekkor jó alaposan kell tisztítani, ha hamar fogzik a gyerek, akkor felnőtt segítségével. (tejfogaknál, ha van hozzátápi, és nem követi szopi, akkor gézzel, vagy tiszta pelussal, és vízzel)

Meg kell tanítanai a gyereket nem csak a fogkefe használatára, hanem a köpésre is, mert a gyomornak nem éppen fincsi (méreg) a fluorid, és ezt nem szabad elbagetelizálni. Ha nem köpi a gyerek a fogkrémet, akkor gyógynövényest kell venni, pl. Dabur (terhesség alatt is szupi).

Ujjszopás versus cumi. Inkább cumi, mert azt el lehet venni egy idő után. Az ujjszopás miatt nagyon torlódhatnak a fogak, és szabályozni kell. (Itt parázs vita alakult ki, példák és ellenpédák. Én hallgattam, mint a sír, aki látta a fogaimat tudja miért :twisted: ja és én sem az ujjamat nem szoptam, sem nem cumiztam sokáig, én a körmömet rágtam :evil: viszont olyan ló fogaim vannak, hogy nem férnek el a számba)

Csokit, sütit egyen a gyerek, de ne ez legyen a jutalmazás, és ne nassoljon. Egyen minden nap gyümölcsöt!!! Ne igyon cukros lötyiket, csak vizet. Tanuljon meg rágni, értsd nem kell mindent pempőzni, ha már korban lehet adni szilárd kaját.

Ha már nem szopik minden alvás előtt ki kell tiszítani a száját.

Cumileszoktató módszere a doktornőnek saját gyerekek esetében, kimentek a Dunapartra és a halacskáknak bedobták, mert ők tudnak velük játszani :lol: Cumi helyett, pelus, alvómaci, szöszmöszpléd stb.

Cumit, kanalat ne nyaljuk le, ha leesett, max. töröljük a ruhánkba, vagy rakjuk el, ha nagyon gáz, mert a saját szájflóra bacijai hamar megtapadnak a gyerek szájában, és a frissen kibújt fogakat kikezdik, vagy egészen pici gyereknél is fogkövet csinálunk, ha hajlamos rá.

A tejfog gyökere hamar romlik, de ami rosszabb a baci lejjebb szivárog, és a csontfogakat, amik még kibújás után 5-6 hónapig nincsenek "készen" el kezdi rontani., így gyakorlatilag már akkor szuvasodhat, amikor még ki sem bújt.

A többi sajna genetika.

Fluorid tablettát nem ajánlja, megoszlanak a vélemények a fogdokik között.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Pusza

tjuca
 
 


Évi!

http://www.andrea-schroeder.com/AGCale.html

Nekünk papír formában megvan a 2005 Collection :-) Most akarom kivágni a képeket :wink:

tjuca
 
 


Jucmuc!

Most olvstam a híreket de mikor a válaszomat elolvasod remélem már kicsit jobban van a lelked.és látod a kiutat az alagút végén.NAgyon izgulok érted és kivánom hogy minél hamarabb oldodjon meg a problémátok.

Panka!
Mi ujság az inyeddel???

Monyóka
Kitartást kívánok és örülök hogy jól fogod fel a dolgokat, példát mutatsz néhányunknak.

Inszemesek és lombikosok!
Valaki írjon nekem hogy melyik a hatásosabb. még van hátra 3 inszemem, hagyjam veszni és menjek lombikra vagy probáljam meg végig csinálni.Mint már írtam járok biorezonanciára és eszem-iszom az aloe termékeket.
Valaki adjon tanácsot.
Ja és a nap híre képzeljétek sogornőm 35éves kb:12éve elvetette a kisbabáját.és sokáig nem jött össze.tegnap volt a nagymaminak a 82.dik szülinapja családi ebéd és ma az edző teremben közli idegenek előtt hogy terhes.Komolyan azt hittem leforduloK a lépcsőgépről.Mondjuk ismerni kéne hozzá(nagyon rivalizálós,és irigy is a másik sikerének) mert van egy olyan érzésem hogy biztos azt a nevet fogja adni amit mi már kinéztünk.és ezért "kicsit rossz a szám íze".NA meg a sogorom se lelkesedik a gyerekekért de hátha megváltozik.

Kép

Kép
bellanitta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?