Új privát üzeneted érkezett!

Norwell!

Ultra hangos???
:shock:
Legalább jól ébredtem. :D
Ne haragudj de ez tényleg vicces, így csatlakoznom kell a férjedhez. :)
Vendég
 


Norwell!

:lol:
Ha a Bonecoról beszélünk. Nálunk mindent teleköpött sóval. Ugyanis a Ca ionokat lecseréli Na ionokra :roll: nya mindegy mindenen egy fehér sóporréteg lett :cry: így most nem használjuk.

Kende tényleg jó nagy, és még jó, hogy nem dagi. Az anyatejes babák nem dagik. Hosszú is! Már tutira unjátok, de itt egy pőre kép: némi hurka combtájékon... így nem látszik, de olyan háta van, amit még RR is megirigyelne 8) Ez a kép, még a két héttel ezelőtti szép békeidőkben készült, amikor csak úgy lebegett háton, meg pacsált a lábaival. Na azóta forog a vízben, meg kergeti a kishajót, homárt, na meg apja kergeti, hogy megmossam a haját :twisted:, ja és természetesen hason issza a vizet. Na meg, mintha nem látnánk szipákolja a homárt, kihasználva annak kapilláris tulajdonságait 8)
Kép

tjuca
 
 


Szep jo reggelt mindenkinek! :D

Juca!

Az a huncut kis nezese Kinganak, teljesen levesz a labamrol!

Szep napot!

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 

 
 

Jó reggelt!

Csibe!
Gáborka nagyon gyönyörű baba.

Narco!
Örülök, hogy minden OK.! 4-5 hét már nem olyan sok idő.Pihenj sokat és vigyázz magatokra.

Junkó!
Nagyon drukkolok neked!!!!!!!!!!!!!!!

Évi!
Dóri baba egyre szebb hölgy, és egyáltalán nincs kupi.

Gracey Móni!
Szorítok neked nagyon!!!!!!!!!!!!!

Kacsa!
Jó lett a torta.Biztos finom is . Ezek szerint már tudsz rendesen enni is rosszullétek nélkül??

Monyoka!
Akkor most gratulálok én is. Ne aggodj jövő héten biztos rendben fognak találni mindent.


Hangyi
hangyolca77
 
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


sziasztok bocsi hogy tegnap eltntem de nagyon elfardtam.

nos,valami fekete kis lyukatszeruseget lattam,azt monsta a doki hogy terheseg.tapizasnal mar mondta hogy valoszinu,aztan az Uh-an is latszott.
kaptam ultrot,biztos ami biztos alapon.
azt mondta jovo heten minden eldol,akkor kapom meg a tobbi utasitast,onnantol jonnek a vitaminok stb.
a cistarol kulonosebben nem nyilatkozott.semmiseg,azert en rakerdeztem hogy baj-e.nevetett es azt mondta nem.
hat ennyi.a doki nagyon aranyos elmagyarazza a dolgokat es meg kerdezni is lehet tole.

Kép
monyoka
 
 


ja es a papiromon az all hogy 3-4 hetes terheseg. :shock: ez nekem sehogy sem jon ki.
na de sebaj.tegnap mondtuk Pötyinek hogy kapaszkodjon es nojjon nagyra. :P

Kép
monyoka
 
 


Jó reggelt!

Monyóka!
Nagyon gratulálok, mostmár hivatalosan is!A dokinak igaza lehet a terhesség korát illetően, ilyenkor olyan szembeötlő még a különbség a hetek között,hogy ha idősebb lenne a baba, biztos többet mondott volna.Ciszta milyen jellegű?Hol van pontosan?Petefészekben, vagy a méhben?Mindenesetre azért pihenjél, és kíméld magad!Légy borsószemkirálykisaszony! :wink:
Még mindig nem akarod elhinni,igaz? :D Én nagyon örülök Nektek! :D
Problémamentes pocakosodást kívánok!

Norwell!
Ultrahangos?És tényleg halk?Csak azért, mert mi is most készülünk venni.Megírod a pontos típusszámát?Köszi.
Kendének gratula,ügyi volt!

Juca!
Tőled is megkérdezem,milyen típusú a párásítótok, a Bonecot néztük mi ia.Ultrahangos a tiétek?Ha esetleg el akarnátok adni, szólj! :wink: Tényleg só jön ki belőle? :roll: Legalább tengerparti lesz a levegő :lol:
Hát igen, Kinga is a huncutszemű csajok közé tartozik!Pancsoló kislány! :D

Tina!
Igen, apásat tervezünk, aztán majd látjuk mi valósul meg belőle. :roll:

Gracey!
Drukkolok!

Ági,Pupy,Anita,Dina, Kati,Annnácska,Zsúka,Dido,Syrynx????????????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


panka lehet hogy ez hulyen hangzik,de foggalmam sincs hol a cisztam.
mikor elkezdet uh-ni majd kitekeredett a nyakam ugy vizslattam mit nez a doki.majd felem forditotta a monitortes rogton meglattam potyit.
na onnantol nem hallotam mit beszel a doki,csak neztem bamban.
kovetkezo alkalommal megkerdezem.
elhinni?ah dehogy.oromkodtunk a ferjemmel az este.
kicsit kesobb mondom neki.te,en ezt el sem hiszem.erre mondja hogy o sem fogott fel semmit az egeszbol.
azert lefekveskor odabujt,megsimogatta a pocomat es azt mondta:potyi,kapaszkodj es nojjel nagyra.
olyan jol esett:)

Kép
monyoka
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy kicsit eltűntem, mert nagyban megy nálunk a pakolás. Igaz, lassan, mert annyi kacatunk van, és ez a szortírozás rengeteg időt felvesz. Elhatároztam, hogy többet soha nem fogok szir-szarokat összegyüjtögetni. 12-én visszük a dobozokat a házhoz, 14-én pedig a bútorokat költöztetjük. És csak nov. végén költözünk be "testileg" is. Addig a szüleimnél lakunk.
Sajnos nem nagyon tudok most visszaolvasni, de ma, ha lesz időm, megteszem. Gyors átfutásnál láttam a képeket. Juca, Évi, Unique, Csibe, Niki! Nagyon cukik a gyerekek. Egyik kép jobb mint a másik, és a másik is jobb mint az egyik :D Ha pályáztatni kellene, nem tudnék választani :D

Monyóka!
Most akkor már hivatalosan is szeretnék GRATULÁLNI! Üdv a kismamák körében. A kis pötyi meglátod milyen gyorsan meg fog nőni. Pár hét, és már egész kis emberformája lesz :) Ne aggódj a ciszta miatt. Már több barátnőmnek is volt terhessége alatt, és vagy még a szűlés előtt vagy alatt eltűnt/felszívódott, vagy rögtön utána. Most koncentrálj a pötyikédre és meglátod, hogy minden rendben lesz. Pihenj, engedj ki! Most már nincs amiért stresszelni tovább. Élvezd a konyhádat, főzzés sokat, egyél finomakat :)

GraceyMóni!
Gondolok rád nagyon. Biztos minden rendben lesz. Ezt eddig minden lombikos túlélte. Reméljük, egyből fog sikerülni, és akkor nincs is szükség fagyibabára. Cigi?

Magamról: Tegnap voltam genetikán. Hála Istennek, minden a legnagyobb rendben. Azt hiszem, végérvényesen megnyugtattak a baba egészségével kapcsolatban. Az értékeim a legátlagosabbak, és a vizsgálat alapján 1:7022-höz az esély a Down szindrómára, ami gyakorlatilag nulla (ha jól értelmezem 0,007%). A 13-18 kromoszóma rendellenességnél pedig 1:57000 jött ki, ami még kisebb. A baba méretei is tökéletesek, tarkó redő 1,9 mm és az orrcsont is szépen látható. CRL 6,38 cm.
Kaptam dvd-t is és fényképet a Manócskámról.
A sztárfotót fel tudom tenni:
Kép

A talis tábla is szépen alakul, mindjárt felteszem azt is. Ha esetleg valaki jelezte, és én nem írtam be, akkor az azért van, mert nagyon gyorsan kellett átfutnom több nap termését. Attól millió bocsika, és kérem szépen, írja meg újból :oops: :oops: :oops:

Puszó,
Vendég
 


Gracey!

Drukkolok. Az altatástól ne félj, szerintem jobb, mintha ébren lennél :wink: nincs diskura, szag, műtőfíling... Biztosan sikerülni fog!

Panka!

Még nem gondolkodtam, hogy eladnánk, bár így a sarokba állítva büntiben... Másnak nincs a Bonecoval sóköpős gondja? Igen ultrahangos.

Kacsa!

Hát tegnap ráizgultam a tortára. DE mivel mi is ünnepeltünk 5 év 1 hónapos évfordulónkat, ezért Kofa hozott nasibonbont :lol:
A cipőn egér van. Zörög a feje. Önös megfontolásból a DM bababónuszhoz járó két 50%-os C&A bébiruha kupon egyikéből vettem. Így 1100 pénz volt. Nagyon csini, zörög, meg minden, de nem keltette fel Kinga ingerenciáját, hogy megtámadja a lábait. Így még mindig maradt a harc a pelenkázásnál, pedig arra blazíroztam, hogyha meglátja a lábát, akkor a szájába veszi, de megfogja, és nem érdekli, megnézi, és elengedi. Lehet, hogy büdike? :twisted: Mondjuk tényleg nem valami nagy izgalom a mászáspróbálkozás helyett :lol: Így kb. 20 perc mire bepelenkázom, és általában még a füle is krémes (jobb esetben krémes, rosszabb esetben rémes ->kakás). Irgalmatlanul gyorsan fordul, és már rugózik is. Erre is tessék edzeni lélekben :wink: :twisted:

Monyó!

Ez a beszéd, csak optimistán!

Na megyünk a baba-mama klubba.
Puszi mindenkinek!

tjuca
 
 


tanacs kene-
a doki azt mondta hogy ha surgos hogy megtudjam mi van akkor menjek el bhcg vervetelre.arra max penteken tudok elmenni,es hetfon mar megyek a dokihoz.szerintetek is felesleges akkor a vervetel?mert a doki szerint az.
a masik hogy szombaton lesz apu szulinapja.en gondoltam megmondom a szuleimnek.igyis ciki folyton hazudni neki(napi szinten talakozom veluk)
meg most egy kicsit gaz otthon ahelyzet.anyuek nem nagyon beszelnek egymassal.anyu depis sok problemaja van.es tudom hogy mindennel jobban orulne ennek a hirnek.
szerintetek mit csinaljak?

angi.gyonyoru a babad.nagyon orulok hogy minden rendben.mikor lehet tudni hogy milyen nemu?

Kép
monyoka
 
 


Monyó!
Köszönöm! Nekem is nagyon tetszik :wink:
Lehet, hogy már most is meg tudták volna nézni, de nem kérdeztem rá, mert szerintm ebben a korban még csak nagyon megsaccolni tudják, és nem akarok téves információt. Én úgy tudom, hogy 16-18. hét környékén már jól látható a 4D ultrahangon. Addig még kibírom. Annyira nem izgatja egyelőre a fantáziámat. Úgy is mindegy, hogy mi lesz. Az egészség az elsődleges szempont.
Egyébként a tied is pont ilyen kis édi-bédi prüntyőke lesz :) meglátod!
Vendég
 


Sziasztok!

Jöttem volna tegnap, de valamiért nem jött be a babanet. Pedig megírtam a szüléstörténetet, mindjárt bemásolom.

Közben elcsippentettem Juca szép szemről írását és eszembe jutott, hogy elmondjam, hogy Zalán üzeni a lányos anyukáknak, hogy a vadászpuskát készíthetik!!! Egy kis Casanovánk van, mert már a 18 hetes uh-n akkora kukackánk volt, hogy már akkor 100% volt a neme.

Na mindjárt küldöm a többit....

kancellárka
 
 


Előzmény: A hét közepén mondták az időjósok, hogy hétvégre jön egy hidegfront, na ekkor mondtam a páromnak, hogy akkor készüljön a hétvégére, ő persze mosolygott, még nem tudta amit én már megéreztem…

Csütörtökön délután 4 óra körül kezdődtek negyedórásra rendszereződni a fájásaim, még nem igen foglalkoztam vele, de amikor éjjel már nem tudtam aludni és 10 percenként jöttek a fájások kiültem a nappaliba és vártam. Reggel 5-kor már 5 percesek lettek, de még vártam, a férjem 6-kor kelt, akkor már mondtam, hogy ne menjen sehova megyünk a kórházba, szépen összekészültünk, a fájások nem múltak és erősek voltak.
A kórházba érve a doki megvizsgált, hát ez még alig szűk egy ujjnyi, szerinte csak jósló fájások, de felvettek az osztályra.
Délutánra a fájásoknak valóban hűlt helye volt, de hát nem lehet csak úgy hazamenni a kórházból, mint éjjelre kiderült, jobb is, ugyanis visszatértek a 10 perces fájások, de sokkal erősebben (pedig már az első sem volt kispiskóta). Hajnal 5-kor már nem bírtam és szóltam a dokinak, hogy na most nézzen meg.
Bő két ujjnyi volt a megállapítás és közölte, hogy hívja is a dokimat. Én meg hívtam a férjemet.
Aztán mire előkészítettek stb, stb… Bekerültem a vajúdóba, dokim megnézett, majd burokrepesztett és onnantól számítva fél órán belül kicsusszant a mi kis Zalánunk. És az én arcomra kiült a boldog mosoly, amit sehogyan sem lehetett volna onnan letörölni.
Majd doki engem ellátott, esküszöm a varrás rosszabb volt, mint a kitolás.
Visszahozta a férjem Zazit, és boldogság volt rájuk nézni, főleg, mert a szülésznő a gyereknek ugyanolyan frizurát fésült, mint az apjának. Majd a mellemre helyezték és simán ment is az első szopi.

Az a tipikus jöhet a második is szülés volt, és örültem, hogy a férjem is ott volt, mert bár gyakorlatilag semmit nem csinált, lélekben hatalmas erőt adott.
Mindenkinek ilyen élményekben gazdag és könnyű szülést kívánok.

És egy csábító mosolyt:
Kép

kancellárka
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat a belekotyogásért, én a Babagyártásban 2006.-ba írogatok :wink:

Monyóka
nekem a fiammal való terhességemkor volt cisztám. Elég nagy, a petezsákhoz képest (petezsák nekem 8x17mm volt) cysta pedig 52 mm.
Azt mondták, hogy jó hatással van a terhesség rá. Nekem is gyógyszeres "segítség" kellett, és úgy a 11. hétre szívódott fel.

További jó pocakosodást, és zavartalan hónapokat kívánok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Megyek dolgom van, megpróbálok még később jönni.
Pusszantás

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Monyo!
Légyszi nyugodj meg. Kaptál utrót, ha baj lenne. Látták a petezsákot :lol: . Nekem is volt cisztám, magától elmúlt a 12. hét előtt. Gratulálok neked nagyon :)


Niki!
Akkor nagyon szép szülésed lehetett. :lol:
Mondjuk ezt soha nem éretettem, hoyg beindula szülés, és az anyukát jól " befektetik", hogy véletlenül se menjen tovább a gravitáció segítségével :)
Zalán nagyon szép baba, kis mosolygós. :)

Angie!
Kis babaácskát már most nagyon szép formás :)
Gondolom, akkor egy picit megnyugodtál most már. Meglátod ez egy nagyon jó időszak lesz, nekem is ez volt legjobb :)

Juca!
Gratula az első fogacskához, remélem nem okozott nagy sérülést.
orvosválasztás: az lesz, hogy a lakóhelyed szernt kijelölnek majd 2-3 kórházat, ahová körzetileg tartozol. itt fognak ellátni, mindig az, aki éppen rendel, vagy ügyeletben vagy. Ha más kórházba mégy, akkor 100 ezer ft, ha nem az ügyeletesnél akarsz szülni, akkor a kórháznak 24 ezer - 100 ezer ft. tehát nem az orvosnak fizetsz. Szombathelyen és Veszprémben már csak az ügyeletesnél lehet szülni. tehát azt kapsz, ami éppen van. Különben perkálni kell, ahogy látod.

Hangyi!
És veled mi újság? Miért nem írtál magadról?
Köszönöm, aranyos vagy. Igyekszem nagyon :)

Norwell!
Akkor már ti is szép nagyok vagytok:)
Hát ezzel a ruci kérdéssel rendesen megijesztettél. lehet vennünk kellene még 1-2 rugit? Body van elég, de akkor abban nem alhatnak csak úgy?
Na majd risztom a páromat :)


Tina!
Köszönöm, aranyos vagy.
Nagyon aggódoma picik miatt, és most már indul ahízlalóverseny. na mindjárt jól be is kekszelek :D

Panka!
Neked is nagyon köszönöm, aranyos vagy.
Nálad mi újság?


Junkó!
Sajnálom ezeket a rossz eredményeket. Valahogy azt érzem, hoyg még mindig nem vagy megelégedve a választott orvossal sem. Ugye?
ezer drukk megy neked +++++++++++++

Unique!
Ez a szőke pi..a teléjesen kiborít. nem örülök ennek a helyzetnek. ha január 1 után kellene szülnöm, akkor mindenképpen császár lenne. persze azt szívesen megkérdezném tőle, hoyg ő szívesen mutogatja-e a nemi szervét mindeféle orvosoknak? Teljesen elrontják majd a szolgáltatást, nem lesz kórház, meg orvos verseny, majd meglátod. Igazából azoknak lesz rossz, akik utánam szülnek, mert náluk fog érvénybe lépni a rendelet.

Kacsa!
Jó eza torta :) Nyami:)
na megyek is a kekszemért :D

Faul!
Hát sajna dokiban nem tudok segíteni, de nagyon sajnálom, ami veled történt. :(
A magánrendelője a dokimnak Budán van, de a MÁV-ban rendel, illetve ott is dolgozik. Bár ki tudja, hoyg lehet-e majd még ezt csinálni. Ha neked így is jó, akkor szívesen segítek.


Évi77!
Hát Dóri kockával, vagy anélkül is nagyon helyes :D
de szerintem ezt már mondanom sem kell, odavagyok érte :) Bár a talin inkább nem zargattam szegényt :)
Hát a rettegett szülés :oops: :? Mit is mondjak róla. szeretném azért, ha Angi megfordulna, mert volt már fejjel lefelé, csak gondolom nem tetszett neki igazán. A fájdalmak még megvennek. Hős semmiképp sem vagyok, mert nyögök mindig :)

Kép
narco
 
 


Nárcisz!
Ez a korházválasztásos szabályozás mikor lép életbe? És vajon vonatkozni fog azokra is, akik már a hatálybalépéskor terhesek voltak? Ez nagy kiszúrás, hogy fizetem a magándokinak a vagyon pénzt, és a végén nem is szülhetek nála. Májusig ki tudja hogy itt még mi lesz. Elszomorító ez a helyzet, komolyan mondom. Lassan ott fogunk tartani, hogy érdemesebb lesz magánklinikára elmenni szülni, mert nem sokkal fog többe kerülni, mint az állami lepukkant helyek. Szégyen, hogy mi folyik ebben az országban. (bocsi, most nagyon bepöccentem)
Vendég
 


Juca! :D

Te írtad egyszer, hogy a légzésfigyelőt nem használod, csak az őrzőt. Azt hogyan kell beállítani? Mert én hiába olvasom a papírt, nem jövök rá. :lol: Nekem is Angel Care van.

Kössssz!

Egy huncut kép séta előtt:

Kép

Bébikéim:

Kép

Így nézelődök:

Kép

Kép
Vendég
 


Angie:
A kórházváltozás szabályozása alatt pontosan mit értesz?
Azt, hogy nem ott szülsz ahol akarsz? Bocsi csak nem vagyok képben a témával kapcsolatban, annyi mindent hallottam az egészségüggyel kapcsolatban mostanában. :oops:
Egyébként én is magándokihoz járok, de neki a magánrendelése a Schöpf Méreiben van.

Puszi
Heni
szalai heni
 
 


Anikó:

Várom a válaszod.

Puszi
Heni
szalai heni
 
 


Heni!
Feljebb leírtam, hogy mi lesza helyzet.
Szóval ez most törvény tervezet, decemberben tárgyaálják, elvileg január egytől lép hatályba.
Azzal kezdődött, hogy veszprémben egy nőgyógyi meghalt kimerültségben. Szombathelyen nyáron a dokik visszamenőleg követelték a túlórapénzüket. Bár nem voltak ügyeletesek, csak szülést levezetni mentek be. Erre az igazgatóság bepöccent, és megtiltotta, hogy a nőgyógyik bejöjjenek szüleszteni. Közben az egészségügyi miniszter rájött, hogy csal nek az OEP pénztárral, sok beteg egy vizsgálatot több kórházban is elvégeztet, és hogy a szolgáltatás nem egyezik az elszámolt pénzekkel.
Így a magánpénztár bevezetése mellett körzetesítés is lesz. lakóhelyed szerint kijelölnek 2-3 kórházat, ahová mehetsz elláttatni magadat. Ha nem az ügyeletes orvost veszed igénybe (pl szülésnél), akkor 24 ezer -100 ezerig vállasz önrészt, ha más kórházba mégy, akkor 100 ezer önrész.
A körzetesítés majd házirovosi, szakrendelői, és kórházi szonten is érvényes lesz, tehát mindhárom szinten oda mégy majd, ahová kijelölnek. Ha nem, akkor perkálsz. Nema dokinak, hanem a kórháznak. tehát erre költségként még rájönne az orvos behívásáért a hálapénz.

Angie!
Gondolhatod, hoyg most teljesen kész vagyok, mert albérletben lakunk, és a kijelölt kórházunk majd borsodban lenne. A banya meg nem hajlandó minket bejeleneteni. Szóval ?????


:evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
narco
 
 


Kati!
Petra egyre jobban hasonlít rád :D
Nagyon szép baba.
Írnék neked e-mailt ma vagy holnap.

Kép
narco
 
 


Heni!
Állítólag azt akarják bevezetni országosan, hogy csak a körzetedben kijelölt korházban szülhetsz, függetlenül attól, hogy ki az orvosod, és ott is csak az épp ügyeletben lévőnél. Ha mégis szeretnél másik korházban szülni, akkor perkálhatod a kemény pénzeket a korháznak (állítólag 100e ft), vagy ha épp abban a korházban dolgozik a választott dokid, ahol engedélyezik neked a szülés, de pont nincs ügyeletben, akkor azért is kell fizetni 24e-100e forintot.
Nem tudom, honnan pattant ki ez a hír, de már több helyről is hallottam. Próbáltam keresgélni a neten, újságoknál, a minisztérium oldalán, de hivatalos utalást még nem láttam sehol. Lehet, hogy csak nem jól keresek.
Vendég
 


hu lanyok mostmar elvesztettem a fonalat.
ti annal szultok akihez jartok vizsgalatokra?????
nalunk nem igy van.jarunk a nogyihet aztan annal szulunk aki epp a korhazban van.
a nogyogyik nem is jarnak korhaz kozelebe!
max akik privatul doliznak azok kozul van egy par aki a korhazban is dolizik.
mostmar en is kivancsi lettem hogy hogy is van ez.
asszem az en dokim dolizik a korhazban,de nem bizti.

Kép
monyoka
 
 


Sziasztok!

Norwell!

Köszönöm Neked is a ruhatanácsokat!

Angie!

Bébikéd nagyon kis babás már!

Megkérdezhetem, hgoy mennyi volt a dvd + fotó + UH-zás? Mert, ha jól veszem ki, akkor ez profi 4D-s UH volt!

Ez a kórházválasztósdi tényleg nagyon gáz. Bár azért az talán picit javít a helyzeten, amit mindig csak zárójelesen említenek meg, hogy a lakóhelyhez közeli 3 hórház egyikében lehet ingyen szülni. És szerintem azért a 3 kórház még mindig nagyobb alternatíva, mint az 1.
Az ügyeleti idő alatti szülés viszont tényleg nagyon gáz. És ha elhúzódó a szülés, akkor akár 2-3 doki viszi végig a szülést? Gondolom, ezt is pasik találták ki, legszxívesebben minden nap elküldeném pőket végbeles prosztata vizsgálatra, mindig más-más dokihoz, aztán megnézném, hgoy mit szólnak ezek után a vadidegennél való szüléshez!
Azért ez mégiscsak egy bizalmi dolog, aminek nem kis tétje van!!! Nehogy már egy totál vadidegennél kelljen szülnöm, esetleg olyannál, akiről korábban rosszat hallottam!!!
És ettől a hálapénz még nem szűnik meg, mert a 24-100 e Ft-ot, gondolom a kórház teszi zsebre, nem a doki ... És én továbbra is a dokimnak leszek hálás, nem a kórháznak ...

kacsa14
 
 


Monyó!

Náélunk itt Debrecenben, elvileg van egy körzeti orvos, akihez kötelező járni havonta. Ezen orvosok egy része szüleszt is, egy része nem.
Szülni meg elvileg lehet úgyis, hogy csak beesel a kórházba, aztán megszüleszt, aki épp ott van.
De lehet fogadni is orvost és akkor ő elvileg bemegy hozzád bármikor (gyakorlatilag már nem biztos, hogy éjjel bemegy hozzád).

A galiba abból indult, hogy pár doki, aki éjjel ment be szüleszteni, kérte az ügyeleti vagy túlóra vagy akármilyen díjat és gondolom, ezen pöccentek be a kórházak ...

kacsa14
 
 


Kacsa!
Köszönöm Manócska dícséretét :)
Az a gond, hogy ahol én fogok lakni, ahhoz a váci, dunakeszi, és valami újpesit korház esik a legközelebb. Ahol én fogok szülni, az pedig messze nem esik abba a körzetbe, így nekem mindegy, hogy 1 vagy 3 vagy 5 korházat jelölnek meg.

Egyébként írtam egy levelet az egészségügyi minisztériunak. Hátha sok kismama ír, és figyelembe veszik. Veszíteni nem fogok semmit ezzel, az tuti.

Mondjuk ezt a dokik szúrták el a telhetetlenségükkel, sajnos. Miért nem tudtak megelégedni a hálapénzzel, ami nem kevés?!!!???! Bemegy néhány órára, aztán kap érte 50-100 ezer forintot. Hova neki még ügyeleti pénz. Vagy ha ebbe az ügyeleti díjas körbe a nőgyógyászok nem tartoznak bele, akkor a szűlészetekkel miért nem tudnak kivételt tenni? Szóval, dúl rendesen a fejetlenség ebben a magyar egészségügyben. Az a baj, hogy hozzá nem értők, politikusok akarnak rendet rakni, szakértők bevonása nélkül. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


:(
Úgy látom engem nem nagyon olvastok :(:(

Kép
narco
 
 


Nárcisz!
Miért gondolod, hogy nem olvasunk? Én olvaslak.
Vendég
 


sziasztok!

gondolom, kitaláljátok a kisbetűk okát... :D

junko!
nyugi, nem csak apa röhögött ki, miután rájöttem, mekkora hüle vagyok, már csatlakoztam hozzá én is... :twisted:

kati!
petrababa gyönyörű!!! :) a fiad meg már kész legény!

narco!
köszi és bizony, lehet, hogy be kell még szereznetek pár rugit, hisz ti duplán fogyasztotok majd. :wink: bár lehet, h a csajok nem tudnak kipisilni a pelusból, ezügyben nem végeztem teljeskörű kutatást... :D hát, nyáron volt, h csak egy bodyban aludt kende, de télen fűtés mellett sem merném egy szál bodyban altatni.

niki!
zalán nagyon szép baba! :) hogy telnek napjaitok/éjszakáitok?

jucmuc!
köszönöm, mindhárom oltásnál ilyen ügyi volt! majd a 15 hósnál lehet, hogy bőgni fog, akkorra már felfogja ésszel, mi történik... :wink:

panka!
nem én írtam a párásítót! :) kismamaság=szitaagy, úgy nézem, nálad is bejön! :twisted:

angie!
gyönyörű babád van!!! :D istenem, tavaly ilyenkor még csak hét hetes volt dugócska a pocimban... :wink: babád nemét illetően azér' nekem vóna egy tippem... :D

monyókám!
ez még jár neked:
Kép
és sok-sok gratula, meg puszi, meg nopara!!! :wink:

kacsa!
szívesen! én, ha jól összeszámolom, három dokinál szültem... :roll: ugyanis az enyém nem volt itthon, és 200 km-ről kellett hazajönnie. reggel fél négykor mentünk be, akkor volt x doki (fiatal és jóképű :twisted: ) ügyeletben, 6-kor jött a váltás és jött y doki (fiatal, de kevésbé jóképű, viszont annál jobb fej), majd 11 körül az enyém... így alakult... meg is fogadtam, hogy következőre nem lesz dokim, viszont a szülésznőt, akinél szültem, felkérem majd (feltéve, hogy lehet... :roll: ) és bevallom őszintén, nekem akkor már hóttmindegy volt, ki nézeget, ki nem... ott és akkor örültem annak, hogy aranyos és kedves ügyeletes dokikat fogtam ki, akik addig is, míg megérkezett az én dokim, figyeltek rám és jó kezekben voltam náluk.

kórházügy: valahol igazuk van, hogy ennek a helyzetnek véget kell vetni. elvégre miért is fizeti az ember az egészségügyi hozzájárulást??? ha kiszámolja, mennyi összeg az egy évben, döbbenet, és hol és mikor kapod vissza?? a körzetesítéssel viszont nem értek egyet, mert mi van akkor, ha mondjuk 200 km-re vagyok otthontól, amikor megindul a szülés, és nincs idő hazamenni? olyankor önhibámon kívül szülök másik kórházban. tehát ez így megint nem jó, viszont az sem, hogy bizony egyes kórházakban egyes dokik már nagyon elszálltak (értsd: kerek-perec közli veled, hogy ő 100-at kér a szülésért, no de kérem, ha már egyszer hálapénzről beszélünk, hadd én döntsem el, mennyire is vagyok hálás!) arról pedig nem is beszélve, hogy egyrészt számlát soha nem kap az ember a magánrendelésen, másrészt pedig tényleg nem lehet a végtelenségig húzni nekik sem, hiszen egy necces éjszaka után még maradjon benn nappal, ha jön a kismamája? tudom, hogy jó pénz, de van, ami nem ér meg ennyit...

kende itt gagyog a játszószőnyegén mellettem, és iszonyú erővel ütögeti a lábát a padlóhoz, élvezi a hangját... :D ma délelőtt aludt másfél órát, most megint egy felet... és még lehet, hogy fog is, ahogy ismerem. a többször keveset elvét vallja...
meg van egy új tudománya is: állandóan köhögcsél, ezzel hívja fel magára a figyelmet. észrevette, hogy olyanor mindig mondjuk, hogy "egszségedre", vagy "kuckuc", és már produkálja magát. most is ezt csinálja... :D

most megyek is, jók legyetek! este még megpróbálok jönni.

puszi!

Kép
Kép
norwell
 
 


Narco!

Én is olvaslak, sőt most visszanéztem. Mire gondolsz?

Egyébként a körzetes dolog szerintem még sok heleyn működik.
Nálunk legalábbis ki van szépen írva a névjegyzék a házidokinál, a fogorvosnál, a nőgyogyinál. Éppen mehetsz máshoz is, de az már az ő elbírálása, hogy átvesz-e.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Narco!
Én olvastalak téged. Irtam magamról de leírom mégegyszer szívesen. Még szedem az orvos által felírt gyogyit(bromocriptint) május óta.Rendszeresen visszarendel kontrollra. A következő novenber végére esedékes . A férjem pedig november23-ra van kiirva sp vizsgálatra. Ja azt irtam még, hogy valszeg előbb megyek vissza a nőgyógyászhoz, hogy letudjam az éves rákszűrést is de aztán most megbeszéltük a férjemmel, hogy inkább később.Megvárjuk, hogy készen legyen az ő eredménye is és akkor már azt is leteszem az asztalra. A következő lépést meg majd megmondja doki.
A kórházas dolgon viszont nagyon felvagyok háborodva.

Angie!
Nagyon szép babád van már.

Panka!
Remélem a te babódról is hamarosan ilyen képet tudsz készítetni.Tényleg megkaptad már azt a másikat?

Kati!
Nagyon szép mosolygos babád van.

Kancellárka!
Nagyon jó a szülés történet.Nagyon helyes fiad lett.

Hangyi
hangyolca77
 
 


Norwell!

Elhiszem, hogy van, mikor már nem izgat, hogy ki néz be + ki nem. Őszintén szólva már nekemis hót mindegy, hogy 1 doki néz be vagy egész falka. De azért úgy gondolom, hogy adódhat olyan nem várt helyzet, mikor az ember inkább egy ismerős fejet látna magamellett, mint azt akiről horoortörténeteket hallott vagy éppen most jött ki az egyetemről.

Viszont a szülésznőt tényleg sokan mondják, pont tegnap beszéltem erről a védőnővel, hogy ha ügyeletes helyzetbe kerül az ember, akkor is sokat tud segíteni a védőnő, mert ált. nem csak egy szem doki van ügyeletben, hanem van ügyeletvezető, stb. És a sz.nők azért ismerik, hogy ki milyen és tudank egy kis ráhatást gyakorolni arra, hogy éppen ki nézeget, vagy ki ad tanácsot a nézegetőnek.

kacsa14
 
 


szintén kisbetűkkel :)

narco!
én épp a befektetésen most a benn fogtak a kórházbant értettem, de közben eszembe jutott, hogy épp azt mondták hogy feküdjek sokat. Mondjuk nekem aztán mondhatták :) lépcsőztünk a párommal, mert sokfelől hallottam, hogy az jó, főleg ha már elindult valmi.

norwell!
elég jól telnek a napjaink a rendszeres 3 óránkénti szopi már a múlt de csak egyszer kétszer csúszik be 2 órás köz. Éjjel is többnyire egy 10 fél 11 -es szopi után már csak egy hajnali van és akkor bírjuk 6-ig, de ebben is volt már másképp. általában kétszer ébren van napközben, abból egyet elnyomunk levegőzéssel :)
viszont mindig van min aggódnom, minden nap tanulok valamit a hibáimból, ma pl kiringattam szegényemből a kaját, tegnap a buksiját nyomtam véletlen meg öltöztetésnél, aztán volt hogy túletettem, volt hogy én ettem olyat ami neki nemtetszett, szóval tanulunk...
na megyek megpróbálom belevarázsolni az ágyába, mert fárad a karom (méghogy külön torna... )

kancellárka
 
 


hangyi!
csak a kórházas dologra gondoltam....

Kép
narco
 
 


Norwell!
Köszi a dícséretet :)
Pontosan mire gondolsz? Az ott a köldökzsinor :)
Vendég
 



Sziasztok Lanyok!


Koszonom mindenkitol a jo szavakat meg , hogy drukkoltok.

Cigit letettem , most meg kaja , pia szunet van par ora mulva azaz otthoni ido szerint este 6.30-7 kor kerulok be a mutobe.

Mar most ehes vagyok.

Lanyok !?

Mit jelent a szigoru fekves ki mit es , hogy csinalta meg felulni sem lehet vagy mi , hogy fogok olvasni vagy tv-ni meg stb.....

Csupa izgi vagyok.


Irjatok lanyok meg itthol vagyok 2 oracskat utana indulas.



Pussz: Moni
gracey
 
 


Sziasztok!

Gáborbaba nevében is köszönjük a dícsérő szavakat! :lol:
Mi is nagyon büszkék vagyunk rá!

Monyóka!
GRATULÁLOK!Minden szépet és jót a 9 hónapra és persze utána is! :lol:

Angie!
Örülök, hogy minden rendben van veletek!További szép pocakosodást!

Junko!
Szorítok nektek nagyon!Sokat szoktam rátok gondolni!

Niki!
Szép szülésed volt, mégegyszer gratula!
Zalán pedig nagyon édipofa! :lol:

Nárcisz!
A varrataim rendben vannak, vmi port kaptam rá csütörtökön, ami összesarjasztja vagy mit csinál, tegnap kellett visszamennem, azt mondták nem kell újra ölteni, szépen gyógyul, de még kezelgessem ezzel a porral!

Évi, Juca!
Nagyon szép lányaitok vannak! :lol:

Norwell!
Kende milyen nagy már!Nagyon szép baba! :lol:

Mindenki!
Köszönöm a tanácsokat és bíztató szavakat!

Brill, Anikó!
Hogy vagytok?Olyan sokszor eszembe juttok!

Most megyek!Puszilunk Mindenkit!

Ennyi rengeteg virág várt itthon, amikor hazajöttünk a kórházból!
Kép

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a képdicsiket, Dóri is, és a kéró is :) Mindkettőben sok munkánk van :lol:

Juca!

Köszi a választ, végül kimentünk tegnap. És milyen jól tettük, mert nagyon jól esett :) Anyu is azt mondta, hogy csak akkor ne vigyem ki a gyereket, ha lázas. És mára már egész jól van :) Csak még olyan kis bújós, olyan édi. Máskor nincs ideje bújni, szopi végeztével mennie kell ügyeket intézni :)
Kinga csúcs! Rettentő huncut! Jókora nagy fürdőkádatok van, Évi most lenni irigy :)
Ugye eddig nem ez a fülbevaló volt a csajóca fülében?
Mélre mingyááá' válaszolok ígérem :)

Kacsa!

Mitszólt a férjed a tortához? Boldog féléves évfordulót! :)

Unique!

Nagyon szép Laura, mint mindig! Puszi neki! Igen, van a Dórinak kompja, de ritjkámn használjuk csak. Kb. heti két-három alkalommal pár perceket. Egész egyszerűen nekem az "életbenmaradás" eszköze, mert ha sehogy se jó a pipinek, akkor kicsit beleteszem, és minden baj azonnal elmúlik.

Junkó!

Sajnálom a férjed rossz eredményeit :( A tablettát szedd csak bátran, nem lehet túladagolni :lol: :lol: :lol:
A visszér-műtét nálunk megháromszorozta a spermaszámot :) Hajrááá :) De inkább ne kelljen a műtét, drukk csütire!!!

Panka!

Hú, már szülőszoba látogatás is volt, te jó ég! Azért a férjed nagyot változott, mióta babát vártok, nem? Az elején nem gondoltam volna, hogy bent szeretne lenni :roll:

Monyó!

Nagy-nagy gratula a babához! A cisztát meg utáld ki magadból :) Nem lesz baj!

Norwell!

Kende nem kap nem kötelező védőoltásokat? Mert mi pl. hiába vagyunk túl a kötelezőkön (BCG-ből dupláztunk is, mert újra meg kellett kapnia :(), most kapja az agyhártyagyulladás elleni második részét, utána hamarosan a bárányhimlő ellenit. Úgyhogy van programunk a 15. hósig is :(
Nem kicsike Kendebaba, grat hozzá :)

Angie!

Jaj de örülök nektek! Ezek ám a jó hírek! Na nem mintha egy cseppnyi kétségem is lett volna az eredményeket illetően :wink: És a babód csudaszép formás kis lurkó! Büszke lehetsz rá :)

Niki!

Nagyon csábos mosolya van a fiadnak, és ez a Zazi név :) Ettől olvadok :) Örülök, hogy szép élmény maradt a szülés! Ügyesek voltatok :)

Nárcisz!

Ne vitatkozz velem :wink: A hősök is nyöszörögnek néha :) Ennyi kell :) Reméle a talira még el tudsz jönni, akkor haverkodhattok egyet a Dorcival. Remélem jobb kedve lesz, mint a múltkor :)

Kati!

Nagyon szép gyerekeid vannak, igazán büszke lehetsz rájuk! Petrának azok a nagy, érdeklődő szemei, gyönyörű :)

Tegnap kínáltam a Dórit a poharával ebéd után, hogy igyon, erre ránézett, és azt mondta, hogy "inni"... Aszittem betojok... Valószínűleg véletlen volt, mert sokszor mond olyanokat, amik nagyon hasonlítanak egy-egy szóra, de itt még a helyzet is stimmelt. Majd figyelgetem, hogy lesz-e ilyen máskor is, mert nagyon meglepődtem. Anyu szerint én is nagyon korán beszéltem. Meglátjuk. De hogy az első szavával inni kérjen :twisted: Kis iszákos :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Norwell!
Közben olvasom, amit Kacsának írtál, hogy nem akarsz dokit. Én az alatt az egy nap alatt láttam jót is rosszat is, a nem fogadunk fel dokit témáról. Ki lehet valóban fogni a jó ügyeleteseket, de többnyire ez a ritka, egy csajt három napig hagytak vajúdni, miután elfolyt a vize, csak mert nem volt ott a dokija két napig, aztán az összes doki nézegette és mind már császározni akarta volna, de megérkezett a dokija és megszülte rendesen.
Aztán volt más is akire alig bagóztak rá, mert nem volt fogadott dokija. Egy csaj pedig fogadott doki nélkül viszont fogadott szülésznővel volt, na őt a szülésznő unszolására elég jól ellátták.
Amúgy nekem speciel jól esett, hogy a dokim végig ott volt nem mászkált ki be stb. Bár nem volt egy hosszú szülés hozzáteszem...

Monyónak nagy gratula moszt olvasom csak! HURRÁ! Nagyon boldog pocakosodást kívánok!

Csibe! Ennyi virágot te jó ég!! :shock: De jó nektek :) Édes a kisfiad!

Na megyek kihasználom amíg alszik Zazi és én is horpasztok egyet.

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Teljesen le vagyok döbbenve. Nya akkor már most el kezdhetek gyűjtögetni, mert én ragaszkodó típus vagyok :P

Narco!

Ki az a szőke? Lendvai barna, az egészségügyi miniszter meg férfi. Azért neki is ki tudnék találni fincsi dolgokat, körzetes fogdoki, urulógus... csak abban az elbírálásban részesíteném, mint bárkit. Órákig váratnám, és csak egy átlagbeteghez méltóan kezeltetném. Vakbélműtétemnél, két ajtó is volt a vizsgálóban, még a büfés is engem látott "kiterítve". Ugyebár ez nem pénz kérdés, és mégis.
Egyébként az orvosin olyat nem tanítanak, hogy a beteg egy ember, tehát elemi szükségletei mellett érzései is vannak, és nem csak a gyerek vénájával nem kísérletezünk pl.
Nagyok a hiányosságok minden szinten, és azt hiszem nem elsősorban a gyógyítás területén...

Panka!

Este írok mailt. Ha érdekel még a párásító a fenti tulajdonságával együtt is :P

Angie!

Én is fiúra tippelek, bár Zalánnál nem jött be, mert az anyja félrevezetett :-) Alul is felül is van csomag, ennyi köldökzsinórja van? Mindegy, mert nagyon formás baba!!!

Évi!

Várom a mailt. Igen nagy a kád, az előző lakó kiöltöztette a mosógépet a konyhába, a fürdőbe meg betett egy jó nagy sarok kádat :twisted: Kinga most már arra is rájött, hogy remekül ellökheti magát a falától, így tényleg lubickol, mint egy kis halacska. Örülök, hogy Dóri élvezte a sétát. Mi ma nagyon belehúztunk a MÁV jóvoltából. Hazafelé ugyanis nem az elejére, hanem a végére akasztották a biciklis kocsit. Természetesen az nem várta meg a mozdonyvezető, hogy végigrohanjak a vonat mellett, és szépen otthagyott, így sétáltunk haza.Na a MÁVról is lehetne írni, mennyire utasbarát.

Kanci!

Hát ezek csak apró bakik, nagyon jól csinálod! Zalán nagyon jó baba, csak ismételgetni tudom magamat.

Csibe!

Jobb már a helyzet? Virágzóbb a jövő??? :wink:

Kati!

Megnézem...

Most mennem kell, mert kitört az unatkozok, elfáradtam, sehol senki, ha nem veszel fel bedepizek, de ami rosszabb te is anya bőgés.

tjuca
 
 


Gracey!

Szorítok! Ne gondolj az éhségre. Olvasgass valamit, de ne szakácskönyvet :twisted:

tjuca
 
 


Kacsa!
Igen, szülésznőt valóban érdemes fogadni, főleg ha nem apás szülés lesz.

Angie!
Tutifix, hogy az ott a köldökzsinór? Én az egészen alul, a kis fenekénél lévő dudorkáról beszélek… 8)

Niki!
Nagyon ügyi baba Zalán! Eleinte Kende is úgy aludt, hogy 9-től fél 3-3-ig, aztán 6-fél 7 körül evett újra. Ehhez képest most eszik este fél 8-kor, éjfélkor, fél négykor… :shock: és van úgy, hogy szinte egész éjjel cicin lóg, pl. mikor a fogai jöttek. Nemsokára 50-es bicepszed lesz Neked is! :D
Doki: van pro és kontra, mint írod, és igazad van, valóban szerencsém volt (bár meggyőződésem, hogy ha a dokim itthon van, jóval előbb meglett volna Kende… :roll: ). A lényeg, hogy ennek ellenére is jöhet a kövi!!! :D

Gracey!
Nagyon drukkolok Neked, és remélem, a cigit végleg leraktad! :wink: Fekvés: szerintem wc-re meg zuhizni azért kimehetsz majd.

Csibe!
Köszi, majd meglátod, milyen hamar eltelik az idő… Szopival mi újság?

Évi!
Most gondolkodunk rajta, de még megkérdezem a védőnőt meg a dokit, melyiket javasolja, miért, és mikor kell beadni őket. Puszi a kis csacsogónak!!! :)

Lányok!
Nincs vkinek egy fölös iwiw-es meghívója? Megköszönném... :wink:

Pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


Juca! Norwell!
A köldökzsinor kanyarodik jobbra-balra. Ekkora gyereknek már ekkora kukuja lenne?!? Hát lehet, hogy igazatok van. Na mindegy, nem élem bele magamat. Úgyis fiút álmodtam valamelyik nap, szőke volt, és kék szemű (ilyen az unokatesóm kisfia). Nekem zöld, férjemnek barna a szeme. Szüleim szeme zöld, férjemé mind barna, így kicsi az esélye, hogy kék legyen. Na meg mind barnák vagyunk. Lehet, hogy a fiú bejön az álomból.

Norwell!
Küldtem egy meghívót.
Vendég
 




Lanyok!


Allitolag 3 napig semmi zuhany azert kerdeztem kinek mit mondtak es hogy csinalta.



Moni
gracey
 
 


Jaj, most látom, hogy többen is írtatok! Vagy a szemem, vagy a gép hagyott ki... :oops: :oops: :oops:

Köszönöm szépen a sok dícséretet. Én is olyan gyönyörűnek látom pöttömkét. Olyan hihetetlen ez az egész. :cry: :cry: :cry: Ezek örömkönnyek....
Vendég
 



3 nap utan olyan szaga lesz az embernek mint a Valter Klozet vagy neeeem :lol: .
gracey
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?