Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok klassz csapat !
:mrgreen:

császár ügyben kedden megkérdezem a drbácsit mit mond... az ex azt mondta hogy nem hagyna hosszan vajúdni, ha úgy adódik mert nem kéne hogy nagy nyomás meg ilyenek érjék buksikát.
ez amúgy a logikus nekem is, mint hozzánemértőnek...

ez is érdekes, mert én amit már írtam is, annyira várom/vártam a szülést, egyáltalán semmi félelem bennem a fájdalomtól meg ilyenektől, kíváncsian várom/vártam ezt a gyönyörű folyamatot, erre most úgy néz ki inkább a csaszi felé dől a mérleg.
de ha ez jobb Lizának, nem bánom 1 másodpercig sem !!!!!!!!!!
sőt, most már az eda-elleneségem is kezdem levetkőzni, ha csaszi akkor úgy jobb lenne azért ha nem aludnék közben...

tényleg azért tudsz szoptatni meg mozogni a vágástól? vagy inkább csak 2. nap? vagy hogy van ez?
kicsit meséltek erről?, mert "rendes" szülésből már nagyon jól állok, kiolvastam egy szupi bábás könyvet is róla... :roll:

:)

pusszok
lmkata
 
 


jó, ez most hülyén hangzik h kiolvastam 1 könyvet a szülésről, mert attól még simán végigordíthatom :) na de értitek mit akartam mondani...... :mrgreen:
lmkata
 
 


szal szoptatás vágás stb.

engem du 5-kor műtöttek és bár akkor odamutatták nekem samu azért nem foghattam meg meg ilyesmi mert a karom le volt kötözve.
7-kor csaba hozta föl nekem akkor már a családom is ott volt samu meg véggdurmolta az első találkozást. másnap reggel csaba megint felhozta samut (fel: az intenzívre 1 estét ott kellett tölteni) de akkor még annyira fájt h nem tudtam oldalra fordulni- szóval csak gyönyörködtem samuban. egész nap aludtam (12 órán át nem szabad megemelni a fejedet különben iszonyatos migrénes fájdalomra kell számítani később) és ittam (ez nagyon nagyon fontos!), és du már csaba segített felállni, mosdani, hajatmosni (úgy hogy le kellett hozzá hajonli!) és meg is szoptattam samut. a rá következő napon már volt tejem és az azutáni napon 3 óránként szoptattam és éjszakára is velem maradt samu. a seb minél többet mozogsz annál kevésbé fáj! persze óvatosan de menni kell!
nekem semmi gondot nem okozott a vágás az 5. nap után nem is fájt már és azóta sincs gondom vele! az esztétikai része engem nem érdekel de amúgy kb 10 cm és nem látszik. amúgy pl úgy tudom hogy a sotén az apuka is bent lehet a csaszinál! az tök fontos!- amúgy samut csaba előbb fogta- ott volt a fürdetésnél stb.
nekem az egyetlen kellemetlenségem a 3. napon kijövő katéterre való érzékenység volt- ez sokaknál előjön olyan mintha kicsit föl lennél fázva de pár óra alatt elmúlt.
szóval a császárom ilyen volt és nekem a köv is az lesz vagy nem szülök. (genetikusan nehezen tágulok- az anyukám is- én nagyon nagyon szenvedtem a vajúdás 11 órája alatt. pokoli volt.)

na puszi remélem segítettem
kerekpocak
 
 

 
 

bocs a 3 amúgyért
ill a katéter csak addig van bent amíg nem tudsz felkelni de az irritáció később jön ki- remélem érthető voltam..
kerekpocak
 
 


ja-ja értek én mindent !!
KÖÖÖÖSSZZZIII, hajjjjaj naná h segítettél :) !!!

és igen, bent lehet az apuka a csaszinál is itt, de erről még nem kérdeztem meg őt mi a véleménye :roll:
az is nagy szó, hogy végül úgy gondolja, bent szeretne lenni úgy egyáltalán a szülésnél... én abszolute rá bíztam a döntést, ha inkább kint maradna, azt is tökéletesen megértettem volna !

A csaszi azért kicsit másabb szitu, bár gondolom van lepel és ha a fejemnél áll akkor úgysem látja ahogy vágnak meg ilyenek...Most is így lesz (rábízom hogyan szeretné), max ha ő nem, akkor barátnőmet kérem meg (ő "majdnemorvosmár" szóval nem "riad meg" ilyenektől..) :)

na de még az sem 100% hogy csaszi csak filozofálgatok itt megint.... :? :roll:
lmkata
 
 


még annyit erről az apukás témáról, h ha csaba nincs bent akkor én NEM TUDOM HOGYAN ÉLTEM VOLNA TÚL!!!!! SENKIRE ÉRTSD SENKIRE nem számíthattam igazán! ő volt a segítségem a támaszom a mentsváram! ez így nagyon furán hangzik most még a szülés elött de amikor ott vagy olyan kiszolgáltatottnak éled meg a helyzetet mint előtte SOHA! és a csaszinál meg fogja a kezed segít h ne félj! elvághatja a köldökzsinórt. én tudom h a férjek paráznak de ebben a helyzetben ŐK tudnak csak kapaszkodót jelenteni!
kerekpocak
 
 


épp 5 perce beszéltük meg, hogy lesz ami lesz, de ott lesz :mrgreen:
azért örülök ám :)
lmkata
 
 


de jó!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


igen, mert azért igaz amit írtál, de akkor sem akartam erőltetni ha nem akarta volna, de ilyen bátor ! :)
mondtam neki nehogy már csak én izguljak a szülés miatt :)
lmkata
 
 


jelentem ma elhoztuk a Liza-speedit a boltból :)
már összeraktam, szétszedtem, átalakítottam, stbstb :roll:
jól elfáradtam a nagy munkálkodásban :)
holnap majd lefotózom :)

mizu mindenkivel?? eltűnés esete forog fenn ... :roll:

pusszok
lmkata
 
 


SZiasztok!

Kata!
Jól döntöttél! Első Liza! Én is megléptem volna a kórházváltást ilyen esetben. Jó kezekben lesztek, jó helyen!
A dokid reakcióját meg nem kommentálom, mert nagyon csúnyákat tudnék írni. :twisted: :twisted: :twisted: Hogy tehet ilyet egy doki :?: :?: :?: Próbáld meg elfelejteni azokat, amiket akkor mondott, s gyűjtsd be tőlünk az összes pozitív felhőt, amit nektek küldünk.
Tök jó, hogy Apa bent lehet majd a csazinál is, ha arra kerül sor, meg hogy be is vállalja a dolgot. :)
Várjuk a képet a Liza-járgányról! :lol:
És nehogy eltűnj a topikból! Kelletek nekünk! Hiányoznátok Lizával a csapatból!!!

Zsófi!
Nálatok bent lehetett Apa a császárnál?
Apát nálunk nem engedték be, pedig Ő szívesen bejött volna. :cry:

Edus!
Kérdezted korábban a fogszabályzós cumit. A cumi kialakítása nem szimmetrikus. Kerestem róla leírást vagy fényképet a neten, de nem leltem :cry: De ha megnézed a boltban, akkor látszik, hogy úgy van kiképezve, hogy nekitámaszkodik a fogaknak a cumi. (Remélem nem írtam hülyeséget ezzel.)

***********

A tali tényleg jó ötlet!


Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi, nagyon aranyos vagy, köszi minden szót :wink:
pussz
lmkata
 
 


Liza-járgányról kérjük a fotókat!!! :wink:

(húúú már csak 5 hét 5 nap és megérkezik Liza!!!!!!!! :) :D :P )

KépKép
logi
 
 


:) jelentem a www-n megtalálhatók !
délelőtt megint gyakoroltam kicsit vele - mármint hordozó fel, sport le és visszafelé... remélem jó lesz.. mondjuk azt hittem jobban fektethetős :roll:
meg van hozzá lábzsák is ha még tavasszal hűvösebb lesz (addig szerintem úgyis a hordozós verzió lesz majd) na azt persze nem fotóztam le :?

ma nagyon kis aktív, reggel óta max 10 percekre hagyott alább a mocorgással.. mondjuk eddig lustiztam, feküdtem - biztos az tetszett neki, övé volt a terep! :)
lmkata
 
 


Nagyon vagesz ez a babakocsi! Tök jól néz ki! :wink:
A fogantyúján mi az a húzókar (fék?)
Tavasszal simán elmegy még a lábzsák, én még májusban is használtam, sőt, júniusban is voltak idén zimankós napok.
Bőven elég ez a dönthetőség, az elején úgyis a hordozót használjátok, utána meg már úgysem marad meg fekve Liza, mert nem lát ki a kocsiból. :shock:

Tényleg, ki kezdi a sort októberben? Talán Mangó? :roll:

Pusza mindenkinek, Zsóka :)

KépKép
logi
 
 


:) na akkor megnyugodtam babakocsi ügyben!!
igen, kézifék, kérlek ! :wink:
mondjuk itt az utcánkban ha le akarunk sétálni, akkor jól is jön :wink:

Melba asszem október 2., Mangó okt.22., Jómagam okt.27., Morzsa okt.30.
remélem jók az infoim :?

szóval okt. eleje után kis szussz aztán beindul ismét a dolog, hacsak Babókák máshogy nem gondolják... :? :wink: :roll:
és asszem Liza az egyszem kiscsaj :wink:

pussz
lmkata
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Kata, csatlakozom a lányokhoz, igazad van! Viszont a doki.....na mindegy......... :(
próbálj nem foglalkozni vele, de látom ügyi vagy, komolyan Tőled lehet energiát és pozitívizmust meríteni :lol: :lol:
de azért most mi küldünk Neked!

tök szép Lizababa kocsija!!!
a miénk is megérkezett szombaton!!! annyira örülünk neki, kezdenek összeállni a dolgok!!

szerdán megyek ctg-re :D
Kata, jól tudod az én időpontomat! és én is úgy tudom, hogy Liza az egyetlen csajszi egyenlőre októberben!!! :)

Melba, hogy vagy?
Logi, akartam már írni, hogy egyszerűen TÜNDÉREK!!! :)Ú

Mangó
mangó
 
 


Szia mangó!
Rég hallottam felőletek :lol: !
Húha, már ctg-re jársz? Hogy megy az idő, őrület....
Képek a járműről???? :wink: Vagy ugyanolyan a Tiétek, mint Katáéké? :roll:
( ja és köszi...! :P )

Melba már rég nem jelentkezett.... :?:MELBA MI VAN VELETEK??? :roll:

Ez az október nagyon izgalmas egy hónap lesz... :wink: :wink: :)

KépKép
logi
 
 


Szia Logi!

Hát igen amióta itthon vagyok, komolyan mondom szinte semmire nincs időm, még pihenni is alíg....de azért arra próbálok figyelni.

Majd csinálunk mi is képeket a Babamobilról és akkor felteszem :)

Én is hiányolom Melbát, lehet, hogy már babáznak??

puszi

m.
mangó
 
 


sziasztok!

De jó hogy meglettél, Mangó! :) már kezdtem kicsit unni magamat olvasni a topikban :wink:

én holnap megyek dokibácsihoz, aztán megbeszéljük hogyan tovább, 3. trimeszteri laborok, ctg, stb.. :)

ja meg képzeljétek a Söfibe is beugrok a leletemért holnap doki előtt, mert ugye csak telefonon mondták hogy negatív a torch, de feladták postán és rosszul címezték úgyhogy visszament hozzájuk :? én meg várom itt már harmadik hete :roll:
ez a dolog valamiért nagyon nem akart összejönni !!! :roll:


neked megvannak az uccsó laborok? és vettek már streptococcushoz vagy mihez kenetet?
ahhoz szoktak, nem?

ciao,
Kata és Liza
lmkata
 
 


Te Mangó ! Jut eszembe: hogy hívják pici fiatokat ???
vagy én vagyok :? vagy tényleg nem írtad még :roll: :shock:
lmkata
 
 


Sziasztok!

Mangó!
Jó hallani felőletek is!
Hogy vagytok?

Kata!
Képzeld veletek álmodtam! Az arcodra nem emlékszem, de tudom, hogy Te voltál :)
Hogy mit? Csupa jót!
A postán álltunk sorba Balával, hogy csekket adjunk fel, amikor észre vettem, hogy a sor elején ott álltok Mátéval :shock: :?: :lol:
Oda mentünk s köszöntünk nektek, hogy Sziasztok, hogy vagytok, mi történt veletek, amióta eltűntem a babanetről :?: :shock: :?: , minden renben Liza buksijával? S ekkor elmosolyodtál, s bemutattad nekünk a már féléves Mátét. :o Majd közölted, hogy most már nevetve meséled a történteket, tapasztalaitokat így fél év után. Elküldted szépen a sunyiba a dokikat mosolyogva, hogy a frászt hozták rátok az uh-val, hisz semmi gond a buksival, teljesen egészséges a Manó. Nem hogy ez nem jött be nekik, de "töke van a menyasszonyanak", pedig többször mondták 100%-ra, hogy lányotok lesz. Ja és villám szülésed volt, gyönyörű élménnyel, s nagy meglepetéssl a végén, hogy Liza Máté. :lol:

Na, mit szólsz? Miket tudok álmodni? :? :wink:

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! :)

Kata, holnap fog a doki kenetet venni, azért kérte, hogy szerdára kérjek időpontot, mert akkor ő lesz ott és leveszi és elmondja, hogy még milyen vizsgálat lesz. Egy picit izgulok, de ez már amolyan jó izgulás! :) Amúgy még nem írtam a babánk nevét :oops: Benedeknek hívjuk :) és nagyon örültem amikor láttam, hogy Orsi "nagy" fia is Benedek :)

Timi, nem semmi amiket álmodsz :) Mi köszönjük jól vagyunk, nagy az izgalom már!!! Ti hogy vagytok?

Edus, Zsófi, hogy vagytok? Többiek?

Lányok lehet, hogy október 1-től nem lesz egy ideig netünk :(
Már most olyan rossz, remélem gyorsan lesz újra!
mangó
 
 


Sziasztok !!!

Timi! :shock: :shock: :shock: :shock:
ez aztán az álom! amúgy az egyik kolléganőm szintén azt állítja ő biztos benne bármi uh dacára hogy fiú lesz........
tudjátok a véleményem, hogy első helyen milyen szempont szerepel..., de azért bevallom hogy mi már nagyon beleéltük magunkat a Lizába :) amúgy Timi, a próféta szóljon belőled a többivel kapcsolatosan !!!!!!! :wink:

hát most már annál is inkább kíváncsi vagyok :)

Nagy hírem van! Ma eldőlt 100%, hogy programozott csaszi elé nézünk, és október 10 és 15. között valamikor !!!!!!!!!!!!!!

Szóval lányok, anyukák, 3 hét a hátralévő idő Lizuci érkezéséig !! :shock: :D :lol: :roll:
így azért már naggggggyon komoly a helyzet !!! apa picit meg is ijedt :) na jó nem, csak belegondoltunk hogy mennyire közel van az időpont !!!
UH-n minden ugyanolyan.. tehát nem romlik a dolog, de nem is múlik :roll:
2420 gramm Lizi (fél kg-ot hízott 2 hét alatt) és most az értékek szerint 35 hetes - tehát picit több mint menses szerint.
Volt CTG ! :) méhszájvizsgálat - külső kicsit puha, belső zárt :roll:
minden oké az orvos szerint ezzel is. (most kicsit barnás folyás van, de ezt mondta hogy lehet a vizsgálat miatt - picit fájt.. :? )

most már hetente kontroll (na jó eddig is hetente jártam már... de most már CTG van!) jövő kedden uccsó laborok, meg kenet - bár erre elvileg a csaszi miatt nem lenne feltétlen szükség, de azért megnézik.

Na ezek vannak mifelénk :roll: :lol:

Van új fotóm, pont mutatta a pofiját Lizi az Uh-n, majd apa beszkenneli és akkor felrakom. Olyan kis pufi-lufi :)

Mangó, végre akkor fény derült a nevetekre is :wink:
Ily módon, megelőzünk benneteket a születéssel, bár még ti is belehúzhattok! :wink:


Zsófi/Timi, majd csaszi ügyben lehet hogy még zaklatlak benneteket!
Edás lesz és apa bejön, ez is biztos már...
Tényleg: ha mellettem áll tuti nem lát semmit, mert van ott lepel a hasamon ugye???

Puszi mindenkinek, azért mi most nagyon örülünk !!!!!!!!!!!!!!
:)
lmkata
 
 


Kata!!!!!!!!!!!!!!!!!!! huha!!! annyira izgatott lettem ettől a hírtől :oops: :oops: :oops: mindig lesem, hogy mindjárt szülünk, de akkor előbb Ti :)

ez tényleg már itt van! Mindjárt találkoztok Lizibabával!!!!!!

ha lehet mi még kivárnánk az időpontunkat, előre engedjük a gyönyörű pici lányt!!!

puszi!!!!!!!!!
:lol:
mangó
 
 


Sziasztok Pocakosok! :D

Látom Kata mindenki meglepődött, a dokid esetén, de igaza van Zsókának, hogy nincs jogunk megkérdőjelezni a szakmai hozzáértést, csak fájó ez az egész, lehetett volna megnyugtatóbb is az elválás... :? De dícsérni való a hozzáállásod! Annyira klasszul kezeled a helyzetet, és tényleg más is csak erőt meríthet a Te, ill. A Ti hozzáállásotokból! És hidd el, ezt nézik odafentről az Angyalkák – mert minden Babának van ám!!-, és amit Zsófi írt, úgy, vagy hasonlóan lesz, hogy a ti kis angyalkátok, egy nagyon okos, belevaló csajszi lesz, és majd meséled neki, hogy már a pocakban „megkínzott”, állandó odafigyelést követelt ki magának!!! Meglásd még milyen büszke leszel a te okos és szép Lizababádra! :D
És most nézem, már nincs is sok vissza?!!!!! Milyen hamar elröppent az idő! :D
Lizajárgány nagyon tuti, biztos élvezni fogja a kiscsaj a krosszozást a lejtőkön, hegyeken.., tudod, hegyek, völgyek között zakatol a Liza-speedi!!! :D
mazsolák
 
 


Edus, rohanok, de KÖSZI * 1 000 000 + 1 :D
lmkata
 
 


Iza-mozi? Jó volt egy kicsit kikapcsolodni? Mit néztetek?

Timi-köszi az infot még egyszer! :D Tetszett az álmod! :D Látom, Te is így dolgzod fel az egésznapos hajtást!(Ja meg aki még hajnali 2kor nyomja kérem..?) Vagy csak egy jót vacsiztál, és megkavarta rendesen az ámodat?! Ezek után kiváncsi leszek, hogy Lizus, vagy Máté érkezik-e? :shock: :roll: :wink: De a lényeg, hogy minden okés legyen!!!!! :D

Mangó- örülök, hogy hallok felőletek! :D Szép nevet választottatok! És már te is itt vagy a finishbe? Rohan az idő!!!! Köszönöm, hogy kerestél, csak kiruccantunk pár napra..., de már itt nyomom! És drukkolok minden Pocakosnak! :D Ja és remélem, mihamarabb lesz netetek! :D Én sem hittem volna, hogy ilyen könnyű lesz hozzászokni?! Felér egy szenvedélybetegséggel :roll: :shock:

Melba-Dominik baba jól vagytok remélem!!! :D Mi újság van veletek? :D Várjuk a képeket, és az infokat. :D Lehet, hogy a hegyremászás (ctg) így elfáraszt titeket... :?: :idea: :roll: , vagy már babáztok?

Übi- hol vagy? Mi újság felétek?
:D
mazsolák
 
 


nemtom írtam e már Kata de én naaaaaaaaaagyon félek minden féle szúrástól. amikor bekötötték az edát akkor mondta az anesztes h először kapok egy szurit ami csak érzéstelenít kicsit fájni fog- kb semmi különös nem volt. utána pedig tompa fájdalmat ígértek amit annyira nem éreztem h nem is vettem észre h már végeztek is. nekem a csaszi nagyon szép emlék maradt! tök nagy élmény volt h hipp-hopp kiemelték samut- utána már csak összevarrtak és kész is volt minde!
kérdezz csak bátran! nyaggsass nyugodtan!
írok rövid emailt.
kerekpocak
 
 


igen Zsófi annyit írtál már, hogy egyáltalán nem érezted a szúrást pedig félsz tőle... és a hatását úgy érzed hogy zsibbadsz vagy úgy hogy nem érzel semmit?

különben nekem meg ez a parám.. mint a fogorvosos szuri után is, annyira szar hogy nem érzem egy részem! és aztán meg azon szoktam izgulni nehogy úgy maradjak :roll: :? és az ráadásul csak a szám fele, ez meg a testem fele lesz :roll:
tudom, nicht normal......

:)

várom majd az emilt ha lesz időd!

puszi!
lmkata
 
 


szal érzed a részeidet csak zsibbadnak kicsit nem vészes meg el is vagy kábulva kicsit szal ezzel egyáltalán nem tudsz foglalkozni. meg ugye ott a baba ő a legfontosabb így nem is jut eszedbe h érzed v nem. amúgy nagyon gyorsan elmúlik a hatása! hipp-hopp kimegy és akkor érzed h azért a vágás sajog. de a szülés-vajúdáshoz képest az semmi!!!!
írok hamar emailt!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Hajrá pocakosok!
Tesztek fel nekünk pocakképet is? Hogy mekkora a babalak?

Kata!
Nem semmi, hogy már csak három hét!
Nem is olyan rég, még Zsófiékért izgultunk, s akkor még szerintem olyan messzinek tűnt nektek, hogy egyszer értetek is ezerrel fogunk szurkolni. :lol:
Az eda esetemet nem írom le részletesen, de annyit hozzátennék, amire majd nagyon figyelj, hogy amikor szúrják a tűt, akkor nehogy bemoccanj! Bár én sem direkt mozdultam be, de egy pár hónapig nem éreztem a bal fenekemet :? . Ennek ellenére nincs rossz emlékem ezzel kapcsolatban, met tényleg nem érzi az ember. Csak egy tompa nyomást éreztem volna az egészből, ha nem mozdulok be. Íg y volt egy kis benyilalás a fenekembe, oda, ahol később kialakult a "szivacsérzet". Egyszerre vagy öt doki szisszent fel, s mordult rám, hogy mit izgek mozgok, amikor tűvel vannak a gerincemben. Pedig én tényleg nem direkt mocorogtam. Na a végén csak leírtam részletesen, pedig nem akartam, nehogy para reakciót váltasak ki nálad az edával kapcsolatban. De fontosnak tartottam, hogy ne mozogj, amikor szúrnak. Amúgy én is tűparás vagyok a mai napig, de ez nem izgatott.
A csaszi közben pedig annyira elbarikádozzták a pocakomat egy lepedővel, hogy a dokik feje búbját láttam csak.
Ja és még egy dolog: Ne ijed meg attól, hogy elkezdesz esetleg vacogni (de olyan mértékben, hogy kocogtak a fogaim, alig tudtam beszélni, úgy éreztem, hogy le fogok esni az ágyról a remegéstől. Nekem nem szólt senki erről előre, s úgy megijedtem, mert azt hittem, hogy allergiás reakció lépett fel nálam valamire. Aztán az aneszets mondta, hogy ez teljesen természetes velejárója az edának. Aztán az intenzíven kérdeztem a nővérkét, hogy meddig tart ez, s azt mondta, hogy egy pillanat alatt el fog múlni. S tényleg. Az egyik pillanatban még kocogtak a fogaim, majd a következőben semmi. Azt nem tudom, hogy csak nálam volt ez a tünet. Zsófi???
A migrénes fejfájás nálam sajnos elég keményen előjött, pedig nagyon figyeltem, hogy csak oldalra forgassam a fejem. Soha nem szerettem a kávét, s az volt a gyógymód rá, hogy napi 6-8 erős feketét kellett meginnom, mert a migrénre a koffein jó. Miután már látszódott rajtam, hogy nem bírok több kávét meginni, mert a következő bizti visszajött volna, akkor mondta a nővérke, hogy kaphaom vénásan is. Ezt mondjuk mondhatta volna előre is, mert akkor nem szenvedem magamba azt a sok kávét. Miután feltöltöttek egy adag koffeinflakonnal, sokkal jobb lett.

Zsófi!
Bent volt nálatok Apa a császáron?

Edus!
Bagoly alkat vagyok alapban. Képes vagyok éjjel 3-ig is bármit csinálni (sütni, főzni, netezni, tervezgetni, kézimunkázni, ..), csak másnapp reggel ne kelljen korán kelni. Na most ugye gyerek mellett ez nem öszzeegyeztethető dolog, s mégis, az esetek 80%-ban 1:30 előtt nem kerülök ágyba. :? Reggel pipa is vagyok magamra mindig. :evil:

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi-ismerős dolog ez az éjszakázás..., bírni még én is bírom, csak a másnap reggel??!! :shock: :roll: (Az a baj hogy, csak ilyenkor tudunk apával is beszélgetni... :? ) Én is szoktam magam szídni reggelenként...., néha kérek tőlük időt, néha kapok, néha kegyetlenül kellnem kell!! Akkor ép hogy egy kávét kikönyökölök magamnak! :?

Az a bajom, hogy 7-8 körül este simán el tudnék aludni, de akkor még ott van a vacsora, fürdetés, altatás,pakolás..., mire odakerülök, hogy alvás, addigra átesek a holtponton, és csak forgolodók. Persze mire elalszok, adigra Zsombor kelt... :?

eda..., talán én is ettől a bemozdulás, és migrén dologtól félnék.., pedig sajnos egyre többször, és durvábban tör rám ez utóbbi, néha már nagyon elviselhetetlen tud lenni. :cry: :( ( Zsombor után rosszabb, mint a 2 gyerek között, zsiga előtt is volt, de az enyhe a mostaniakhoz képest, pedig már akkor meg akartam halni....)

Jó éjt mndenkinek!
mazsolák
 
 


jó reggeleket !

vastag tena betét kell császár után ??? :?
vagy elég egy szimpla normál pl. always vagy akármi tisztasági betét? kell egyáltalán??

köszi! :)
lmkata
 
 


Sziasztok!
Megpróbálom beszúrni az ígért képet Juliról.

Melba: remélem még aktuális amit kérdeztél: Nekem eredetlieg Zsolnay doktor volt a társdokim, A Sóvágó szimplán ügyeletes volt aznap, és éppen nem szült senki más, és segédkezett Dévainak. Neki nem adtam pénzt, én egyébként is kicsit ellenzem ezt a hálapénz dolgot, nem éreztem úgy hogy adnom kéne, bár nagyon rendes volt, de tulajdonképpen nem én kértem hogy ott legyen, munkaidőben a munkáját végezte. Én szülésznőt sem fogadtam, ezért neki sem adtam pénzt, bár ő is rendes volt. végig ott volt mellettem (igaz épp akkor senki nem vajúdott meg szült, totál egyedül voltunk az egész szülőszobán), beszélgettünk,, segített, de ő is munkaidőben a dolgát végezte tulajdonképpen.
Az persze más ha fogadsz szülésznőt és extrán miattad jön be.

Sajnos én nem tudok olyan sűrűn írni, mint Ti, de igyekszem néha benézni, de leginkább azt hiszem átköltözök majd az Anyukás topikba. Aki még pocakos, annak hajrá!

Klári

Kép Juli nyaral
ganti
 
 


Sziasztok!

Kata - hát a tisztasági betét az tuti kevés. Én nem vittem vastag tena betétet, csak a legnagyobb always-t. A nővérkék azt mondták kevés lesz, de nekem elég volt. Igazából ugyanúgy kell a betét, mint a természetes szülésnél, mert ilyenkor is távozik, ami nem odavaló. Nekem a tena hálós bugyit ajánlották, de végül is nem került rá sor.

Bugyi - én szereztem olyan bugyit (már otthonra), ami kicsit magassabb, hogy ne nyomja a sebet a széle. Meg a dokim mondta a haskötőt is, bár a nővérkék nem ajánlották szerintem jót tett. Nekem Anita volt, és már a kórházban is sokat segített a mozgásban, mert mozogni kénytelen voltam, mert az én szobám volt a legmesszebb a mellékhelységektől. A mozgás is jót tett, mert itthon már nem is éreztem semmit, úgy kellett visszafognom magam, mert azért estére már jelzett a seb, hogy én is itt vagyok.

eda - én igazából nem éreztem semmit, csak annyi volt a baj, hogy előtte a szülőszobán kötötték be az infúziót és ott kb 40 fok volt a műtőben meg 20. Azt hittem megfagyok, meg az idegesség is, szóval én is remegtem, de sikerült nem megmozdulnom. Az érzést én is a fogorvoshoz tudnám hasonlítani, ugyanolyan meleg érzés, csak a kislábujjadtól a mellkasodig.

Szép napot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Mangó, Borka lányom is Benedek lett volna ha.... :D .Szerintem nagyon szép név! Marci csak azért nem lett Benedek, mert a legjobb barátném kisfia is ezt a nevet kapta és nem akartunk keveredést :lol: .

Klári, Juli gyönyörűűűű, büszke lehetsz Rá! :wink:

Kata, szerintem császár után is vérzel "rendesen", kell a tena az első napokban. Meg a hálós bugyi is jól fog jönni! De majd a lányok biztos leírják a tapasztalataikat .
Nagyon drukkolok Nektek, jobban izgulok mint a saját szüléseim előtt!

Timi, ez jó ötlet! Kérünk pocis képeket!!!!!!!!!

sziasztok, Zsóka

EZ EGY NAGYON CUKI KÉP:
Kép

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk még és még osztódás előtt! :oops: Olyan kedvesek vagytok, hogy így hiányoltatok! Ne haragudjatok, de nagyon a "végét" járom. :oops: Napok óta fáj a hasam, mintha erősen menstruálnék, de még nem szülünk. A tetejében egyfolytában bőgök, van hogy boldogságomban, van hogy aggodalmamban, van hogy egyszerűen zaklatottságomban. Azt hiszem, az idő visel meg ennyire, mert eső után mindig könnyebb. A tetejében megint álomkór van rajtam. Gondolom, pihizek öt percet, no ebből lesznek a több órás kómás alvások. De nem esik igazán jól, mert a pocim meg fáj. Babánk remekül van, bulizik nagyokat odabenn továbbra is. Tegnap voltunk ctg-n, minden ok volt, baba megint próbálta lerúgni a vizsgálófejet, így remek görbét produkált. Méhösszehúzódások folyamatosan vannak, csak nem túl erősek egyelőre. Ma voltunk uh-on, minden ok a picúrral, már van 3 kiló, fejecskéje rég beilleszkedve, akkora, amekkorának lenie kell. Bpd 93. És nem nőtt a vesetágulatunk, maradt 7 mm, ami most már nem is számít tágulatnak! :lol: Ellátottsága egyelőre remek. De doki szerint bármelyik pillanatban szülhetünk. Ő is érezte a méhösszehúzódásokat. Molnár doki volt, és nagyon-nagyon kedves volt és alapos! Most egy kicsit megnyugodtam és feldobódtam. :wink: Nagy az izgalom. Szóval most elkelne egy kis drukk nekünk... De mindenképpen jelentkezünk, ha van valami, már megdumcsiztam a párommal. :wink: Most épp nagyon boldog vagyok, de már megint könnyezem. :oops: Ti is így voltatok ezzel, vagy csak én vagyok ennyire béna? Ja és ma még a Dévaihoz is megyünk délután. Hát kíváncsi vagyok a méhszájra. Molnár doki nem piszkálta meg, mert délután Dévai úgyis megnézi. A vizelet üledékemben viszont most találtak vörösvérsejtet is, nem tudom, ez nagy gáz-e. Egy kicsit aggódom miatta. Vagy lehet, hogy "titokban" már tágulok?

Klári, juli gyönyörű, gratulálok! :wink:

Néztelek ma Mangó a ctg előtt, de nem láttalak. :cry: Ne haragudj, hogy még mindig nem írtam. :oops: Egyszerűen elfolynak a napjaim, kétségbeejtő! :oops: Nekünk is benne volt a Benedek név a pakliban. :lol: Aztán számolj ám be, hogy mi volt ma, mert nagyon kíváncsiak vagyunk. :wink: Netszolgáltatót váltotok? Vagy miért nem lesz netetek? Ez nem túl jó hír. :cry: Ja és hétfőn megyek fél 9-re legközelebb ctg-re, ha még aktuális lesz...

Kata, minden tiszteletem a Tiétek, fantasztikusan csináljátok! :wink: Ehhez máshogy nem lehet hozzáállni! :wink: Nem lesz semmi baj, majd meglásd! Nagyon drukkolok!!! :wink: Nekem is olyan "bosszúállásnak" tűnt a volt dokid utolsó akciója. :cry: Nem írtad, milyen az új dokid? Vagy csak én vagyok ennyire figyelmetlen? Szép nagy már Lizus is! :wink: Vagy inkább Máté? :roll: :lol: Szerintem, ha már csaszi, jobb ezt így előre tudni. Így felkészülten ér, és ugyanúgy klasszul megélheted, mintha hüvelyi úton szülnél! :wink: Na és hol marad az ígért fotó? Megkaptad a Söfiben a leleted? Ja és okt. 2-re jól emlékszel!

Timi, hogy Te miket álmodsz?! :lol: Még sok ilyet, ez jót tesz így pocakosan! :lol: Remélem, a kis drága Bala már jobban van! Küldök sok gyógypuszit neki!

Logi, gyönyörűek a gyerkőceid! És ez az új frizura igazán nagyon nagylányos és csinos! :wink:

Zsófi, hogy ez a Samu milyen ügyes! :wink: Nem semmi kis krapek! :wink: No és nem utolsósorban ő is tüneményes! :wink:

Kki, még meddig dolgozol? :cry:

Edus, még nem meséltél a kiruccanásotokról! Merre jártatok? Zsombi hogy vieli a Zsigu nélküliséget napközben?

Hunny, nagyon köszi a véleményedet a Molnár dokiról! :wink: Ma is nagyon jó volt a benyomás! Úgyhogy már mindegy, mikor szülök. És köszi a homeopátiás címet is! Nagyon aranyos vagy! :wink:

Nagyon köszi mindannyiótoknak a szüléssel kapcsolatos véleménynyílvánításokért!!! :wink: Jó így eszmét cserélni. Hát Zsófi, kíváncsi vagyok, mit nyilatkozok utána. Majd elmesélem.

Most ennyi, majd doki után még jelentkezem terveim szerint. Hacsak nem alszom, vagy itatom az egereket. :?: :roll: Bár ez nem jó vicc, jut eszembe. Képzeljétek, hétvégén spejzot kellett pakolnunk, mert beköltözött egy egércsalád. Majd a guta ütött meg! :cry: Hát ezen is túl vagyunk.

Szép napot Nektek, és egy kis napsütést, hogy mindenki tudjon sétálni is egyet! :wink:
Melba

KépKép
melba
 
 


Kata nekem se kellett volna a tena elég lett volna egy sima betét itthon is már csak azt használtam. én egyálatlán nem véreztem erősen.

Timi nem lehetett bent csaba ezért akarok legközelebb olyan helyen szülni (ha a jánosban még akkor sem lehet) ahol viszont bent lehet. szerintem nagyon sokat számít + szeretném ha ő vághatná el a köldökzsinórt.

ne felejtsd el kata h ha nem mozgatod a fejed felfelé és sokat iszol nem lesz semmi baj! de ezeket be kell tartani.

a remegés nekem is megvolt úgy remegtem mint a nyárfalevél én nem tudtam h ez vele jár- azt hittem a feszkó meg a fáradtság.

el voltam függönyözve- semmit sem láttam.

kata írok ha lesz 5 percem.

melba mangó sokat gondolok rátok is!

puszik
kerekpocak
 
 


38 hetes pocifotó:
Kép


Kiságy (párom készítette) rácsvédő és falidíszek nélkül még:

Kép

Kép

KépKép
melba
 
 


Melba- naaagyon klasszak a képek! :D Nagyon ügyes a párod! :D Ez a kiságy+pelenkázó nagyon klassz lett!!!! :D Annyira szép! Te meg azokhoz a kismamákhoz tartozol, akik ha háttal vannak,akkor nem is látnánk, hogy pocakos! Tényleg csak Pocakod van!!!

A kiruccanás Brüsszelbe volt, vannak fent újabb képek, majd ha több időm lesz, írok bővebben róla! De összességében jó volt, nagyon jól éreztük magunkat!:D

Ovi még azért nem írtam róla, mert most van a 2. hét, és még szoktatás van. Tegnap, és ma reggel is nagyon sírt, majd a szívem szakadt meg, de tegnap, amikor mentem érte délben már teli szájjal várt, és nagyokat mesélt, hogy mit csinált, és újabb szép rajzokat készített, majd azt is felteszük. Így röviden, de majd a mai napra is kiváncsi leszek. Remélem, megint mosolygósan vár az én drágám! :shock: :roll: :wink:

Most mennem kell, mert amíg nincs zsiga gányolnom kéne! :shock: :roll: :(

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél, és minden ok veletek! Szerintem ezek az érzések tök normálisak ilyenkor, én is ilyen voltam, hát ezek a fránya horomonok megkínoznak bennünket! A drukkok, és +++++++++++++ENERGIA megy felétek! Várom a du dévais beszámolót!!! Ha nem, akkor meg szép álmokat, jó pihit Nektek Dominik babával! :D

Klári-Julcsi csodaszép! És mennyire megváltozott! Zsiga kérdezte, kicsoda Baba, és én meg mondtam, hogy tudod, zsombi szobatársnője volt a kórházban! Erre, igen(?!) Zsombi babája...
Húúúúú mennem kell! Szóval nagyon aranyos! És már mennyi fogacskája van!!!!!!!!!! Ha lesz időd, írj! Olyan jó felőletek is hallani!!! :D
mazsolák
 
 


Szia MELBA!!!!!! :D
De jó, hogy megvagy, már azt hittem Dominikkal a karodban látunk viszont..De ezek szerint nem siet a Fiatalúr, teljesíti szülei kérését :wink: .
Nagyon klassz a babaszoba, ügyes párod van, hogy ilyen szép kiságyat tudott készített a pici fiának!
Szép a pocid és ahogy elnézlek, nem sokat hízhattál, nagyon csini vagy!
Lehet, hogy már szép lassan tágulgatsz :wink:, azért van egy icipici vér a vizeletmintában. Nekem az utolsó labornál rengeteg vörösvérsejtet találtak, 100X annyit :!: ,mint a megengedett érték. Mondanom sem kell, beparáztam rendesen.
Másnap meg kellett ismételni a vizsgálatot, de akkor már alig volt több a norm. értéknél. Máig sem tudom az okát (az orvosom szerint lehet a tágulástól, vagy egyszerűen csak belekeveredett valami nem odavaló.., nagyon sterilen kell vizeletet venni, mert könnyen hamis értékek keletkeznek.)

Sírás: én is nagyon érzékeny voltam mindkét várandóságom alatt.
Piti dolgokon elbőgtem magam, pl ha egy kisbabát láttam a TV-ben ( :?: ).
Szuper, hogy a tágulat már nem is tágulat!! :wink:
Pont jó méretű Dominik buksija! Marcinak 104 volt a Bpd-je, gondolhatod, mennyire izgultam, hogyan fogom megszülni..Az orvosom (Dr. Sóvágó :wink: ) is bevallotta utólag, hogy nem hitte volna, hogy megúszom a császárt..

Egyébként a szülés utáni vérzés nagyon változó. Borinál iszonyúan véreztem, az első két nap szó szerint ömlött belőlem a vér, mindenem úszott...Viszont Marcinál már a 3. napon alig véreztem, igaz jól kikapart, kinyomkodott :? az orvosom, miután megszültem.
(bocsi a horrorért)

Szóval pár db tena azért legyen nálatok! (szerintem)

pusza Zsóka

KépKép
logi
 
 


Röviden, mert lassan indulok Zsiguszért. :D Tena szerintem sem rossz, nekem is jól jött! Zsókához hasonlóan, Zsigu utáni első 2 nap nagyon intenzív volt, és utána is sokáig volt, csak nem annyira erős. Zsombornál közel nem volt annyira erős és hosszantartó, de azt hozzzá kell tennem, h én kaptam extra koktél, amitől már 2. nap olyan volt -állítólag - a méhem, mint ahogy a 6 hetes kontrollon kéne kinéznie... De ez a vérzés erősség dolog biztos egyén függő is.... (mint ahogy a havi is...)

Na pusza mindenkinek, majd még jövök, ha a szarjankókl engedik! :D
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Csak most akadtam erre az oldalra.

Van valaki köztetek, akinek Balog doki az orvosa a Jánosban? Remélem, eddig csupa jó hangzott el róla...

Köszi előre is!

Mariann

Kép
g2
 
 


Röviden, mert megyek altatni...:shock: :roll: :lol:

Mariann- üdv közöttünk! :D Gyere, azaz írj gyakran! Nekem nem Balog doki a dokim, de én is csak jót hallottam róla!!!!!!!!!! :D

Zsófi - itt kérdem, mert sietek, bár a másikba kéne..., milyen volt az estéd?? Drukkoltam! :D

Na pusza:e
mazsolák
 
 


Szia Edus,

Köszi az üdvözlést!

Még egy kérdéssel bombáználak Benneteket mindjárt: Mikor csináltattatok 3D/4D ultrahangot? És hol?

Láttam, hogy a János Kórházban is ki van írva az egyik ajtóra, gondolom, ott is lehet.

Holnap megyek Balog doki rendelésére, majd jól kifaggatom erről is most már.

Mariann

Kép
g2
 
 


Sziasztok !!

Mariann,
Üdv! :)
a 18. hét után érdemes először menni azt mondják, addigra kifejlődnek a szervek rendesen. Még nagyon kis csontoska lesz a baba, mert zsír az nulla rajta, de hát nem is az most a dolga :) az majd később jön :wink:

én itt voltam 2* is: www.4dultrahang.hu
XIII.ker. Kárpát utcában
időpontot kapsz, kb 25 perc a dolog, mindent megmutiznak, elmagyaráznak
vizsgálat 9 000.-
dvd 3 000.-
fényképek cd-n 2 000.-
de a honlapon megtalálsz minden infot !!

van még a Praxis is amit dícsérnek, a Brendont nem ajánlják, a jánososról még nem hallottam.....

itt a 4D-ben/Praxisban kifejezetten erre vannak ráállva úgyhogy biztos nem csalódtok ha elmentek.



Panni, köszi neked is a tapasztalatot :wink:
meg Timi neked is természetesen!!

Zsóka, aranyos vagy !! :lol: hogy jobban izgulsz :) képzelj el akkor engem :roll:
most kezdek... igazából bevallom attól illetve azért a pillanatért, amikor meglátom Lizát...

Zsófi, én aztán betartok mindent, csak hogy elkerüljem a fejfájós részt. amúgy is elég hajlamos vagyok rá sajna. bár már szerencsére régen fájt, (kopp-kopp-kopp) főleg az elején küzdöttem vele....


Melba! a finishben :wink: drukkolok nektek! már én is azt kezdtem hinni, hátha babáztok ...
amúgy érdekes mert épp mikor olvastam amit írtál, délelőtt akkor előtte én is jót bömböltem :?
nemtom igazán az okát, de nagyon megkönnyebbültem :?
asszem most jött ki rajtam a félelem meg a feszültség ami gyűlt egy ideje :roll: ez van. de most azért jobb. iletve várom apát haza, akkor lesz igazán jó :)

nagyon szép a kiságy meg a pelenkázó !! apátok büszke lehet hogy ilyet tud :wink:
na meg Dominik még inkább ! :wink:

igen, a leletet megkaptam, tényleg minden negatív benne, a dokim nagyon rendes,alapos, megkérdezi van e kérdésem - ez új :roll:
pedig pörgés itt aztán elég nagy van, az is igaz hogy jóval többet időztem itt mint a jánosban egy-egy alkalomkor, de vmit vmiért...


pusszok
lmkata
 
 


ja Mariann amúgy ha megnézed a www-met ott vannak képek Lizáról, azok ott készültek! asszem alá is van írva de a régebbiek a 21. héten, az újabbak a 29. héten !
lmkata
 
 


Köszi a tanácsokat! Megnéztem Lizababát is, izgalmas lehet, hogy már tényleg csak pár nap, és megszületik! És megnyugtató, hogy eddig minden rendben.

Én úgy izgulok mindig, hogy szépen fejlődik-e a kicsike odabenn. Most éppen itthon vagyok náthásan. Lázam semmi nincs, és állítólag semmi rossz hatással nem lehet a picire egy egyszerű nátha, de mégis alig várom, hogy az UH megnyugtasson holnap.

Hát... lehet, hogy célszerűbb tényleg kicsit később menni majd a 4D-re, különben meg fogunk ijedni, hogy mindene rendellenes... :shock:

Milyen kis furák még ilyenkor! Kíváncsi vagyok, hogy képzelték el régen, amikor még nem volt UH...

Szóval, azt hiszem, mi is majd abból a két 4D-s címből választunk. Furcsa, hogy egyikőtöknél sem merült fel, hogy a Jánosban csináljátok. Akkor mi az a felirat az ajtón??? Na majd kiderítem...

Mariann

Kép
g2
 
 


dehogy rendellenes! :) csak jobban látni később mindent.

amúgy dont worry nátha ügyben, én kétszer voltam nagyon de nagyon náthás, ráadásul az első trimeszterben :? , sosem vagyok lázas... gyógyszert sem szedtem mert nem akartam ugye az elején... én is nagyon aggódtam hogy mi lesz most vele, de ezek a náthák tényleg nem okoznak problémát!
szépen ki kell feküdni az a lényeg!!! na meg a rengeteg napi 3-3,5 liter folyadék, hogy kimosódjanak a bacik :wink:
:D
lmkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?