Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszta és Anyapoc!

Én is megnéztem az emlitett honlapot. Én is rátaláltam tegnap erre a képre, aztán elég is lett. Szivesen megnéznék én is egy olyan gyereket, aki elvileg 12 nyelven olvas! Tud az még az anyanyelvén kommunikálni vajon? Arról nem is beszélve, hogy tizenéves korára ha nem foglalkoznak vele, úgyis elfelejti az egészet, akkor meg minek. Nem hiszem hogy él a földön olyan kitartó anyuka aki akár csak napi 15 percre rá tudja venni tini gyerekét hogy olvasson héberül, oroszul és mondjuk angolul. Én speciell inkább küldöm majd társaságba a lányaimat, vagy sportolni. Több értelmét látom, mint igy erőlködni, ahogy ezek teszik.
Egyébként egy ilyen témájú topicba én is szivesen beleolvasnék. Lehet, hogy túl konzervativ vagyok. Úgy ahogy a nyitott házasság, a vegetarianizmus és az ilyen kisérleti extrém pedagógiai módszerek sem elfogathatóak számomra.
Van ám egy amerikai "tuti találmány": Baby-Einstein videofilm sorozat. Hallottatok már róla? Hát, ha valami tuti..... Ott a TV tanitja a gyereket már néhány hónapos kortól!!!!!!!!! Gondolhatjátok az anyát aki leültette elé a gyerekeit: dagadt volt, depressziós és lusta, de azzal nagyon meg volt elégedve, hogy a kb. fél éves gyereke napi 60 percet nyugodtan elvan a TV előtt. Hát, ha valakik hülyék.... na mindegy.
Most jó szófosásom volt, ha végig olvastátok, akkor azt is megtudhatjátok, hogy most hétvégére visszavonulok, mert készülök a szülinapi zsúrra és a vele járó vendégáradatra. Majd rakok fel képet, hogy hogy sikerült!

Jó 7végét nektek is!

puszi
petra
rupetra
 
 


Anyapoc!

Boldog szülinapot! Oroszlán vagy,vagy már te is Szűz? :)


Okosbaba.hu....... NO COMMENT! :evil: Kép

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Rupetra

Elolvastam va szómenésedet :D!
Ezek szt én is konzervatív vagyok,bár a vegetarianizmust elfogadom,meg nem értem...a többi detto :)!
Én igazából sajnálom ezeket a gyerekeket és nem értem,hogy ezeket a szülőket mi motiválja.Miért jó valakinek,hogy a 2-3 éves gyereke olvasni vagy számolni tud? És esetleg játszani nem... :?
TV-zés... :( én ugyan az arany középút szeretnék lenni :),és bizony volt,hogy kénytelen voltam 5-10 percre Villőt is odarakni,amíg kicsi volt,csak hogy Bulcsút meg tudjam fürdetni :roll:,de azért nem nevelési-oktatási célzattal...szerencsére erre már nincs szükség :lol: .És bár lehet,hogy nem tett neki jót,azért az én lelki világomnak igen,hogy nem ordított,amíg nem lehetett velünk :roll:...
Készülődéshez kitartás,én benne vagyok már nyakig :)!
képeket majd kérünk :).


Timi

Köszi :).
Oroszlán a javából,23-áig tart a jegy.Így van 3 oroszlánunk és egy éppen szűzünk :D!Nem semmi... :?

anyapoc
 
 

 
 

:) nagyon érdekes téma ez az okosbaba :D
valahogy az élet minden területén én az arany középutat tartom jónak, eddig mindenhol az jött be.
Nem vonjuk meg a TV-t de nem is ülnek előtte órákat, nem gyötröm őket napi 10 órában készségfejlesztőkkel, de 1-2 játékunk nekünk is van, és leüljük és használjuk... stb... stb.

mindig az érzem a végletes dolgokkal, hogy nagyon könnyen siklanak mellé.
Vegetarianizmust sem értem meg, elfogadom, hogy van aki így gondolkodik, nem szállok vitába, de nekem kicsit érthetetlen.

A másik... ilyenkor mindig felteszem a kérdést. Mit nyer ezzel a GYEREK?
mert úgy gondolom, hogy itt ő az első, az ő életéről van szó. ő nem sokat nyer.
A szülei annál többet, akik dicsekedhetnek egy csodabogárral. A gyerkőc meg különc lesz, és lassan introvertálttá válik, és lassan mindentől elszigetelődik. Tudom, hogy ez sarkítás, de nagyon sok esetben tényleg csak a szülőről van szó és elvész a gyerek.

A babajelek pl. számomra más dolgot képvisel. Mi a fiúkkal nem használtunk annyit, mint ami a könyvben van, nem is volt napi gyakorlás, de nagyon sok dolgora - mivel még mindig csak 30-40 szavuk van kb. - még most is a régebbi jeleket használják. Különösen olyan szavakra, amik bonyolultabbak.
És érzem, hogy itt ő is nyer vele, mert el tudja mondani a gondolait úgy, hogy van vevő rá :)

no... én is szómentem.... :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Látom, sokan vagyunk itt egy helyen akik hasonlóan gondolkozunk! A lényeg, hogy a mi gyerekeink tényleg nem dicsekvésre születtek, hanem, hogy kiegyensúlyozott, normális közösségi életet élő, boldog felnőttekké válljanak. Ennyit a témánkhoz, most pedig rakok fel néhány képet a 2 éves nagylányomról és a buliról!

1. a torták
Kép kép

2. az ünnepelt az én cipőmben mutatja be, hogy mire nem jó az új esernyője. (itt éppen "dédi igy megy")

Kép

3. a büszke ágytulajdonos! Ez lett a szerzeményünk (IKEA), a falvédő zirci kézműves munka.

Kép

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Nagyon jók a képek! :) Hogy kiszőkült Nóra!!!!! :o :o :o És milyen büszke az új ágyára... Nekünk is van egy fali zsebes tárolónk ettől a zirci kézművestől, amikor vettem, legszívesebben az egész árukészletét magammal vittem volna... :wink:

Orsi!
Igen, ez az arany középút számomra is szimpatikus, nálunk is ez vált be minden téren... És tényleg az az elgondolkodtató, hogy egyes szülők mennyire önző módon viselkednek, még saját gyerekeiket is ennek vetik alá... :( :( :( De hát ezt ők nem így látják, és biztos megmagyaráznák a dolgokat... És biztos jól le is támadnának minket, "konzervatívokat" :roll: :roll: :roll: .

Anyapoc!
Ti "hogy álltok" a bulikkal????? :) Képek????

Többiek? Ki merre jár?

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta :)
ez a konzervatív jelző nagyon tetszik :)
ide jutottam, hogy már a konzervatívok táborát gyarapítom :D :D :D :D :D

Petra :)
szuperek a képek. A falvédő meg gyönyörű.
elérhetőséget lehet kapni? :D :D

nálunk meg megvan az időpont, aug 28-29 körül indul a lombik a tesóért

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


PETRA!

Nagyon szép a torta! Szerintem az ágy is telitalálat!
Olyan nagylány Nóra!
A falvédő is naygon helyes.Elérhetőség? :wink:

ICSILYA

Ez szuper hogy neki indultok a tesóprojectnek. Tapolcára mentek?
Nagyon szorítok hogy hamar sikerüljön!!+++++++++++++++++


BENCE! BOLDOG NÉVNAPOT!
Kép

VILLŐ! ISTEN ÉLTESSEN ELSŐ SZÜLINAPODON!
Kép

BULCSÚ! NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!
Kép


Pusza Timi

Kép

Kép
aba
 
 


VILLŐNEK NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT!!!!!!!!
Kép

BENCÉNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!
Kép
hardik
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak olvasó üzemmódban.

Gyerek okítás.
Nekem is egyezik a véleményem veletek. Mindent a maga idejében, úgyis megtanulja a gyerek.
Számomra nagyon jó érzés amikor vadidegenek megjegyzik, hogy látszik milyen kiegyensúlyozott és boldog baba a Márk. (Jegyzem:nem gondoltam volna, hogy ilyeneket mondanak az emberek a megszokott "tisztelet"körök helyett.)




A hétvégénk a Meseszállón nagyon jól sikrült!! Örültem neki! Mindenkinek nagyon tudom ajánlani. Ideális, sok program lehetőség van a közelben, de lehet ejtőzni is, ha csak azért megy az ember.
Márkról lerít, hogy nagyon élvezi a szabadságot, öröm volt ránézni!! :lol: Ez volt a múltkori nyaralás kárpotlása.
Remélem hamarosan tudok felrakni képet is.

Ünnepeltek!(Ne haragudjatok, hogy nem emelek ki senkit egyesével :oops: )
Mindenkinek nagyon sok boldogságot, örömöt kívánok!
Kép

Megyek mert felkelt a Márk!

Sziasztok
Szilvi

Ui:Remélem hamarosan tudok jönni bővebben is.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Boldog ünneplést minden érintettnek :)

Timi :)
mi Bp-re a kaáliba járunk, így most is oda megyünk vissza.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Anyapocék! :lol:
Akkor így kollektíve az egész családnak:
Kép

BENCÉNEK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!

Kép

Petra!

Hű, nagyon klassz az ágyatok, Jocinak én is vmi hasonlót fogok kinézni!Ágyvédő is szép.
És akkor az ünnepeltről már nem is beszélve, igazi kis nőci lett Nórából!Vagyis most eszembe jutott az a fényképe, ahol napszmüvegben feszít a kád mellett... :lol:

Szilvi!

Örülök, hogy jól sikerült a meseszállós hétvégétek, gondolom nagyfiad mennyire élvezhette..érdekes, hogy nekem is az esik a legjobban, mikor azt hallom, Joci milyen kiegyensúlyozott és boldog baba!
Gyerek tanítás: látom, kellőképpen kiveséztétek a témát, én is egyetértek veletek..
Ne tudom nagyon"ráerőltetni" ezeket a képnézegetősdis dolgokat, mert őt elsősorban-vagy csak??? :lol: -az autók érdeklik, és a barkácsolás.Szerintem előbb fújja majd a kocsimárkákat, mint bármi mást.(ez apa hatása??) :roll:
Viszont aminek nagyon örülök, h. több gyerekdalt is el tud lalalázni, és a zongorásdiból még mindig nem nőtt ki.Ez az egyik játék, amit még nem unt meg, hanem elücsörög mellette és eljátszogat rajta.


Franciska továbbra is jó baba, szerencsére nem hasfájós, éjszaka van, amikor 1-szer kel, mert az adagja nagy részét nappal vágja be-ennek köszönhetően már 4 és fél kg :D

Mindenkinek pusssz, igyekszek majd jönni, ha hagynak :wink:
Orsiék

Ui:dobok képet a kanalazósról és a kis ásítósról :lol:
Kép
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Szilvi!

Várjuk a képeket a Meseszállós nyaralásról. Melyik szobában voltatok?

Orsi!

Nagyon ügyi Jocika! Mi finomat eszik ilyen elszántan?
Franciska igazi kislány! Most Józsi vehet neki RÓZSASZÍN rucikat Csak győzze....... :wink:

Szépen gyarapodik a kiscsajszi. Csak így tovább.

Orsi M+L

Megy a drukk!!!!! A fiúk hanyadik beültetésre sikerültek?
Minőségi kis pasik!

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk,mert dolgozok :)!

Köszönjük a köszöntéseket :)!

Megvolt a nagy szülinpozás,nagyon jól sikerült,nagy sikert arattak az ajándékok és a torták is,na meg a sok-sok lufi :):)!

Képeket majd otthonról teszek fel,még gépen vannak...

Apa haza tudott jönni,illetve mi mentünk érte.Villő először meglepődött,de kb fél óra után 'rájött",kivel van dolga és egész este úgy örömködött,hogy alig volt szívem letenni aludni.Lógott az apján egyfolytában és csak dumált és dumált :):):)!Nagyon megható volt... :) Ja,hozzáteszem,több,mint 1 hónapja nem látta... :roll:


Petra

Nóra hnagyon aranyos a képeken és tényleg igazi Hölgy :):)!Látom,nálatok is jól sikerült minden,látszik rajta :).Az ágy szuper.... :) Megtaláltátok a megfelelőt :wink:!

Icsilya

Drukkolni fogok,hogy sikerrel járjatok elsőre megint :)!
Én is konzervatív vagyok ilyen téren :). Mi is szoktunk(volt) nézegetni könyveket és elmutogatni,mi van benne,de ez szt a normális keretek közé tartozik...Az arany középút,ahogy fogalmaztál :).

Andi

Bencének sok boldog névnapot kívánok!

Orsi

Képek aranyosak :).A nagy kanalazós :wink: és a kis ásítós is :).


Szilvi


Akkor jövő héten vmikor Állatkert ? :)

Kriszta

Te kis konzervatív :D!hamarosan jöttök ám haza :):)!Akkor majd összeüthetünk egy találkát?Akár többen is...? :)


Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is:
A KIS SZÜLINAPOSUNKNAK SZERETNÉK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNNI! BOLDOG SZÜLINAPOT BULCSÚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
hardik
 
 


Folytatom, csak gyorsan elküldtem a legfontosabbat... :) :) :) :wink:

Szilvi!
Örülök én is, hogy jól sikerült a meseszállós hétvégétek! Akkor ez tényleg valamiféle kárpótlás volt... :wink: Várjuk nagyon a képeket!!!!!!!!!

Icsilya Orsi!
Konzervatívok: :lol: :lol: :lol: Hát én nem sorolom magam ebbe a táborba, de ha elbeszélgetnék az említett emberekkel (okosbabások stb.), biztos annak titulálnának... :roll:
Én is szorítok nektek nagyon!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Orsi!
Húúú, nagyon szépen gyarapodik Franciska!!! :o :o :o És milyen csini a kiscsaj már most!!!! :wink: :wink: :wink: Joci egyedül kanalazása is nagyon ügyes... :o Nálunk még mindig a tisztaságmániám győz és meg sem kísérlem, hogy a folyós, kenhető dolgokat egyedül egye. Ami szilárd, villával, vagy kézzel ehető, azt eszi szépen, de a főziket még én kanalazom. Már Enikőre is átragadt az én tisztaságmániám, mert ha akár az előkére ráfolyik valami, már törölteti le. A kezén meg nem bírja elviselni a maszatot :lol: :lol: :lol: .

Anyapoc!
Ezek szerint nálatok is várható, hogy Villő apás lesz... :wink: Iszonyat, hogy Enikő is mennyire lóg az apján :o :o :o . Napközben is sokat emlegeti (persze azt nem mondja, hogy anya :roll: ) és borzasztó nagy a szerelem :) . De olyan jó nézni őket... :) :) :) :wink: :!:
Hát igen, már csak egy hónap és otthon vagyunk... Tegnapelőtt döbbentem rá, hogy már nem gyed-es kismama vagyok, hanem dolgozó nő :o :o :o (aug. közepe óta fizetett szabin vagyok).
A találka ötlete nagyon tetszik! Szívesen résztveszek!!!!!!!!!!!!
Te is dolgozó nő vagy újra! :) :wink: Hogy érzed magad? Milyen visszazökkenni? Gyerekek (főként Villő) hogy viselik? Óvoda elkezdődött már?

Na puszi, megyek ebédet összeütni...

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszti

Nagyon aranyos vagy,hogy így gondoltál ránk megint :)!
Otthon majd megmutatom neki a vonatot,szt el fog tőle olvadni :wink:!
Én már nyár óta csinálom a beiratást minden szerdán,jövő héten kell csak mennem a nappalira,mert nem vagyok érdekelt az eheti pótvizsgákon :D!
Szóval én már beszoktam,de a tanítás biztos furi lesz :).Amúgy júni eleje óta én is szabin vagyok :D!tegnaptól meg GYES-es is :)!Ja, a GYES-t igényeld majd meg,mert 8 óra mellett is lehet Enikő 3 éves koráig!!!!
Jövő héten kezdődik az ovi,már adagolom Bulcsúnak,de egyenlőre nincs elragadtatva :roll:...majd belejön :D!
Na igen,várható volt,hogy a lányok apásak lesznek,de hogy így... :roll:...én féltem,hogy Villő nagyon elidegenedig az apjától,de szó sem volt róla.Nekem 1 hét után uezt csinálta,először méregetett,aztán rájött,ki vagyok :D!
De asszem ez a szerelem nálatok is kölcsönös,biztos Apa is odavan a lányáért :D!Nálunk is inkább vmi Apa fléét mondogatott egész este Villő,amikor otthon volt Apa,járt a szája,mint az ördög :)!
Akkor a talit majdmegszervezzük,ha már kipakoltatok....és belerázódtatok az itteni kerékvágásba... :)
Tényleg,Apátoknak lesz itt azonnal melója? :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Bencével a ránkgondolást mindenkinek!


Anyapoc

Villőnek és Bulcsúnak Boldog szülinapot!

Kép


Most csak ennyi, mert pakolok, csomagolok, takarítok, főzök, mosok..........Szombat hajnalban indulunk nyaralni.

Puszi

Andi
bambika
 
 


Andi!
Nektek jó nyaralást és szép nyári időjárást!!!!!!! Kép És természetesen várjuk majd a beszámolót és a fotókat!!!!!! :wink:

Anyapoc!
Húúú, jó hogy mondod ezt a GYES dolgot, mert én teljesen el is felejtettem... lehet, már el is késtem? Hol kell igényelni? Nem biztos, hogy innen 800 km távolságból el tudom-e intézni, de megpróbálom.
Apa-lánya szerelem: Igen, kölcsönös... néha még féltékenynek is lenne kedvem lenni... :wink: :lol: :lol: :lol:
Apának egészen eddig úgy volt, hogy lesz munkahelye, amint hazaérünk, de a cég időközben padlóra került :( :roll: . A régi munkahelyre nem akar visszamenni (nem is engedném... :? ), úgyhogy kezdhetünk keresgélni, mert különben én tartom el a családot :wink: :lol: :lol: (vagy nem, mert nem biztos, hogy az én jövedelmem elég lenne... :roll: :roll: ).

Na puszi, menni kellene sétálni kicsit, mert már nem bírják a lurkók a 4 falat... :roll:

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Andi

Köszönjük,nektek pedig jó nyaralást :):)!


Kriszti

Szt nem lesz könnyű,mert személyesen kell bevinni Enci anyakönyvi kivonatát és ugye az űrlapot megkapni,kitölteni stb...Amint hazaértek,azonnal menj be a TÁKISZhoz és ott helyben el tudod intézni.
Amúgy ha jól tudom,kint tudtatok volna családi pótlékot igényelni,nálunk most van folyamatban.Bár azt nem tudom,hogy szerződésesség esetén hogyan van,vagy kell-e hozzá véglegesítés...de szt nem,csak az a lényeg,hogy ne szezonális szerződés legyen.De az új EU-s törvény szt ahol munkában áll az igénylő,onnan kaphatja a családi pótlékot,vagy ha vki itthon igényli,akkor a különbözetet.
Féltékenység :D!Ez aranyos.... :) Hát azért csak jobb a nemi identitásnak,hogy a pasit kedveli :)....
Család fenntartás....hát nekem volt ilyen évem,nem volt könnyű.Nem anyagi oldalról(na jó,az sem volt könnyű),hanem inkább lelkileg,mert a drága ram annyira maga alatt volt...Akkor a vállalkozás még nem hozott olyan sokat... :roll:
Jó sétát,én még melózok... :?

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Gyorsan feltöltöm a képeket ,remélem,nem lesz nagyon uncsi :oops:


Először is....

Ilyen volt:

Kép

Ilyen lett:

Kép
anyapoc
 
 


Kép A gyertyák elfújva...

Kép Hmmmm...ez isteni :)

Kép Azért Apának is jár belőle :)


Kép Inkább bevágom egyedül az egészet...


Kép És a végeredmény....

Kép A nagyok már stílusosan...késsel-villával :D!


Kép A nagy játék....

anyapoc
 
 


Andi!

Jó nyaralást nektek!



Anyapoc!

Képek láttán meghatódtam...( ilyen volt-ilyen lett)Hihetetlen,h.repül az idő!!Torták nagyon guszták :D

Kriszta!

Tisztaságmánia :lol: :lol: Nem bánom, h. már a kis menyjelöltünkön is mutatkoznak a jelei :lol:
Én sokáig nem engedtem, h. egyedül kanalazza, de olyan élvezettel és egész ügyesen csinálja, hogy nincs szívem már tiltani.Igaz, ami néha az etetőszékben marad utána..hm..koszhegyek :roll:

Timi!

Olyan jóóóó volt a kempingben, meséltem Józsinak, mi mindent megtanítottál Jocinak!
Megyünk máskor is,Csenge olyan aranyosan anyáskodott a kölkök felett.

Na megyek aludni.
pusz
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Nagyon-nagyon tetszenek a képek, és a csúcs a "villával tortát" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!

Orsi!
Menyjelölti tisztaságmánia: :lol: :lol: :lol: Hát látod, egy szavad sem lehet... :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: Gondolok a jövőre! :lol:

Timi!
Neked nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!
Kép
hardik
 
 


Kimaradt a kés :lol: :oops: ... azt akartam mondani, hogy "késsel villával tortát"!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Anyapoc :)
szuperek a képek. Utólag is boldog szülinapot Nektek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Az esővel ma délelőtt mi"így toltunk ki" :lol:
A gyerkőcök szuperül érezték magukat.

pusz
Orsi Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok :)!

Ezt a pocsék időt... Kép
Orsi

Hát igen,hamar elrepül az idő :)....Nemsokára nálatok is jön az ilyen volt-ilyen lett :)....
Franciskát nem látom a képen :D!Ő tolt ki legjobban az idővel,jót aludt... :)

Kriszti

Értettem én így is :wink:!
Ilyenek az érett férfiak :D!
Tisztaságmánia detto :D!mármint nála...pedig Villő nagyon szeretne önálló lenni és midnent egyedül csinálni,de azért a főzelékkanalazásban még nem túl ügyes :D:D:D!Amúgy a darabos dolgokat már tök ügyesen eszi :).

Icsilya

Köszi :)!

Timi

Boldog szülinapot!
Már megint 18 vagy? :wink:

Puszi

anyapoc
 
 


Kriszta!

Irulok-pirulok a köszöntésed láttán. :oops: Ültem a gép előtt és azon töprengtem, honnan tudod???????
Aztán mint derült égből a villámcsapás,jött a megvilágosodás :idea: . És rájöttem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon résen voltál!!!!!

Hihetetlen,hogy már az itthoni munkát kell intézned. Most mentetek ki. Repül az idő............ De mi egyre fiatalabbak leszünk :lol:

Anyapoc!

NAgyon jó lehetett a buli! Szupi a torta!!!!!!!
Azért látom Villő is tudta a dolgát és rendesen belemászott az első tortájába!

A fotón amit Orsi feltett,valóban azért nincs Franciska,mert aludt. A szomszéd szobában! De ne tudd meg mlyen ricsaj volt pedig. A kiscsaj pedig meg se rebbent. Tündéri egy Baba.

Köszi köszöntést ! 18 :lol: !

Orsi!

Jól tudtam működni,egész nap kitartott a KV-d hatása.
Mennyi ideig tartott rendet rakni a játékok között? :roll:
Azért remélem nem romlott el végleg el az idő és letudunk még menni a kempingbe!

Szilvi!

Miért rejtegeted a fotókat a nyaralásról????? :evil:

Pusza T.

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Még nem tudtam visszaolvasni az írásaitokat, de ma jöttünk haza Dudarról és muszály volt kicsit benéznem! :)

Utólagosan minden érintettnek NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!


Köszönjük Marcell névnapi köszöntését!


Puszi

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szia Mindenki!

Nem nagyon tudom,hogy szabad-e ilyen idilli képbe belerondítani.. :?: Olvasgattam a beszélgetéseiteket, fura,hogy mire nem jó az internet. Ha szabad csatlakoznék, ha már csak azért is hogy "füleljek". Összeszokottnak tűntök, bár nem olvastam el minden hozzászólást.. Én májusban szültem, és bár dolgozom is, nem vagyok teljesen lekötve.. Unatkoztam és így találtam rá erre a fórumra is..
Szóval ha rámondjátok az igent,akkor szeretnék csatlakozni:)

Évi
Vendég
 


Szia Évi!

Igen. :lol:

Írj egy kicsit magatokról. Mit dolgozol ilyen picur mellett?


Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Kissé sűrűek a napjaink mostanában, ezért nem tudtam jönni. Olvasni minden nap benéztem, de írni már nem volt érkezésem.

Utólag mindenkinek boldog név- és születésnapot kívánunk!
A képek is nagyon jók mindenkiről!!!

Én holnap megyek cukorterhelésre :( , már kellett volna, de halogatom. Nagyon nem kívánom a dolgot.
Gergő jól van, olyan mostanában, mint akit felhúztak, bár eddig sem volt az a nyugodt fajta. Egész nap dumál és énekel, nagyon sokat mászkálunk, ami engem estére nagyon kifáraszt. Remélem, azért még pár hónapig nem lesz rossz idő, mert ha be leszünk zárva a négy fal közé, hát nem is tudom, mi lesz...

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz! A magán és állami óvodák összehasonlításáról írom az Általános Vállalkozási Főiskola nonprofit szakán. Ha valakinek lenne kedve és egy kis ideje, hogy egy kérdőívet kitöltsön, és visszaküldjön emailen, azzal nagyon sokat segítene! Kérésem csak annyi, hogy ha vállaljátok írjatok az email címemre, hogy most van ovis gyermeketek, vagy csak lesz a közeljövőben!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlök mindenkit:
Hajduné Bilász Ildi
bmano@invitel.hu
dikó1
 
 


Sziasztok!


Csak gyorsan bekukk,mert már meló van :roll:....

Jöttem elújságolni a nagy hírt:

Villő pénteken megtette élete első 4 önálló lépését :)!

Azóta is ügyesen próbálkozik,egy kézzel már egész jól lehet vezetgetni :)!

Puszi mindenkinek,kicsit gyertek sűrűbben :)!

anyapoc
 
 


VILLŐNEK GRATULAAAAAA!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc :)
nagyon ügyes a lánykád.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anyapoc!

Szuper a CSaj!!! Kép

Hány órában mentél vissza dolgozni és hol van addig Villő?

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok Mamik!

Na, most ment el a védőnő, Joci épp rendet rak a cd-k közt :lol: , kisasszony alszik, így van egy kis időm..

Hihetetlen hogy szalad az idő, hétfőn voltam Pesten, megvolt a 6 hetes kontroll, minden rendben volt.Egész jól visszahúzódott a pocim, bár a dokim javasolta, hogy 6 hétig csaszi után ne tornázzak, azért én már 3 hét múlva bevetettem Bíró Ica programját :D (na jó, az ugrálós részt kiiktattam..)

Franciska már az 5 kg-t súrolja, eszik-alszik, még-kopkop-mindig jó kislány(lesz ez még így sem :!:

Hétvégén megvettük a testvérkocsit, így mobilisak lettünk, tegnap kipróbáltam.

Anyapoc!

Sulid mikor kezdődik?Összejött a létszám?

Móni!
De jó, már a 25. hétben vagytok a kiscsajjal..!Mi lesz a neve?Gergő mit szól a hugihoz?
Cukorterhelés:brrr :lol: Mindig is a kedvenc vizsgálataim közé tartozott :roll:

Évi!
Üdv a topikban!Keszthelyi vagy? Régebben írt ide egy keszthelyi anyuka, ketten "élesztettük" újra a topikot, nagyon csíptem, mostanában sajnos nem ír.Katinak hívják.
Most szombaton jártunk felétek, dodgemezni vittük volna Jocit, de sajna be volt zárva..a meki mellett van.Apa erre úgy begurult, hogy elhatározta, elindulunk a déli partra, mert emlékeztünk, h. Siófok mellett van egy nagy körhinta.Persze mondanom se kell, azt is felszedték már, szóval így jártunk :evil:

Na lépek, mert a nagyfiú már a cd-állványt cipelgeti.

pusza
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!


Köszi lányok,aranyosak vagytok :)!

Voltunk tegnap a státuszvizsgálaton(huh,két gyerekkel egyszerr,jó volt... :?),Villő 9360 gr és 76 cm és úgy tűnik,mégsem lesz köldöksérve...illetve visszahúzódott :D!Megkapta az agyhártya oltást is,de baromira nem tetszett neki,hogy a dokinéni vizsgálgatja...úgy lökte el magától,hogy csuda... :(:(Mondjuk nem volt jó passzban,szt a fogai miatt.
Dokinéni mondta is,hogy hűűűű,mindjárt kint lesz neki még 2 foga...erre én közöltem,hogy ilyen neki 3 hete :?.... Szegény,nagyon sajnálom,mert baromi rossz lehet neki...igaz,ettől függetlenül elég jól viseli,eszik is,alszik is :).


Timi

10 órám van,ez a félállás(felállás :D:D:D),természetsen szinte csupa végzős,így amit más elbarmolt,azt hozhatom helyre érettségiig... :?
Anyum Villőzik(régi magyar népszokás :D),legalább is addig,amíg Apa meg nem érkezik mint főállású apuka a télre :D!
Egyébként heti 3 nap és elég hamar hazaérek talán(órarend majd holnap :D),meg havi 2 nap az egyetem...hát majd meglátjuk,mert újabban igen anyás lett a csaj... :? Remélem,elmúlik neki,mert néha elég nagy fesztivált rendez :D!

Orsi

Szuper,hogy minden rendben veled :).Nem is értem,miért nem Rubint Rékát csinálsz :wink: ?.... :D:D:D.....
Azért csak óvatosan,tudod,hasi seb meg minden...
Testvérkocsi,milyet vettetek?PP-t?Tényleg...és a másikak?Lassan bababizit nyithattok Ti is :D!
Dodgem....körhinta...akkor egy jót kocsiztatok :D!
Nemsokára írhatod,hogy Franciska pakolja a cd-állványt,Joci pedig asszisztál :D!
A suli elvileg (utóbbi forrásból) szept 15-16-án lesz először.Nem tudom,hogy létszámfüggő volt-e,de mondták,hogy itt lesz.Ettől függetlenül hallottam a beíratkozáskor két csajt mögöttem,akik szintén Vp-ből jöttek,de Szegedre fognak lejárni...most vagy nem tudják,hogy van ez a lehetőség,vagy nemtom... :?
egyenlőre a tantárgyelfogadást hajtom,hátha kevesebbet kell tanulnom :wink:!
Te mikor folytatod?Halasztasz 1 évet,vagy beleveted magad?


Na,még egy botrány a végére... :?
Másik topikba írtam már meg,ide csak bemásolom... :)

Nálunk éppen a ház előtt egy új Eu-s játszótér épül,gyönyörű,bekerítve stb.Még nincs kész,elvileg el is vcan kerítve,nincs még átadva sem,de a környékbeli(egyébként elvileg :? jó környéknek számítunk) nagy lakli kamaszok(15-16 évesek) ide járnak állatkodni.Több van a mi lépcsőházunkból is.Az erkélyünk pont arra néz,így nap mint nap látom,mit művelnek.Vmelyik nap pl a kiskutyájukat vitték be!!!!És cxsúszdáztatták!!!!! :twisted: Akkor kiszóltam,hogy vigyék ki a kuytát,nem itt van a helye(ja,és ez volt az a kölyök,aki múltkor---talán írtam---- bevágtázott előttem az ajtón,amikor ott álltam két gyerekkel babakocsival....).Kivitték,semmi gond.Tegnap látom,hogy az építmény tetejére felmásznak és onnan ugranak másfél métert bele a 10 centis kavicságyba.Ez önmagában is elég veszélyes és még az építményt is tönkreteszik,mert ugye nem erre és nem az ő 60 kilójukra tervezzték.Kikiabáltam nekik,hogy ugye ezt nem gondolják komolyan?Ezt nem nekik készíteték és nem ilyen haználatra.Egy-két gyerek el is takarodott,de a házbeliek,mint akik nem hallanak.Még mérgesebb lettem és kiszóltam,ha nem hallanak jól,vagy nem akarnak hallani,akkor megvárhatják,hogy kihívom a rendőrséget.Erre az apjuk kipattant az erkélyre és odaszól nekem:lehet bemmeni!!!! :twisted: :twisted: Azt hittem,rosszul hallok.Akkor rászólt a fiúkra is,amikor elkedztem mondani,hogy tán nem gondolja,hogy helyénvaló,amit a 16 éves fiai csinálnak??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lányok,nekem a gyomrom is belefájdult az idegességbe,de komolyan.Ráadásul ugye egyedül vagyok itthon,ilyenkor baromira hiányzik a férjem,hogy megvpdjen.... :(
Minden esetre legközelebb találkozok vele,kikérem magamnak,ahogyan hozzám szólt.... :(



Puszi

anyapoc
 
 


Timi

Neked a lényget külön tartogattam! :D:D:
Irgum-burgum,hogy Barnusról már mióta nem hallotunk és képet sem láttunk!!!! :evil:

Icsilya

Náltok mizu a lombikkal?Mikor indul a stimu?Vagy már elindult? :roll: Néha lehetnél bővebb :wink:!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Először is gratula Villő ügyeskedéséhez!!!! :)
Jászóteres botrány: :evil: Hát ez iszonyú, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak... ezt a stílust!!!! :o :o :o De hát nem is csodálkozhat az ember a fiatalok viselkedésén (persze sok a kivétel!!), ha a szülők is így állnak a dolgokhoz, mint az adott esetben! És úgy el tud szomorítani, hogy otthon bármi szép dolog közterületre kerül, pár hét múlva már tönkre van téve... (még akkor is, ha kerítéssel védett) :( :( :( Itt No-ban valahogy másképp fogják fel a fiatalok ezeket a dolgokat (pedig őket sem kell félteni...). Egyetlen játszóteret sem kell körbekeríteni, még az évek óta az erdő közepében álló hiper-szuper játékok sincsenek szétvandálkodva! Nálunk Kádártán is most készült el a vadiúj játszótér, hát kiváncsi leszek, mi marad belőle, mire hazaérünk... :? :?

Szilvia!
"Felavattátok" már az új házikót? Marcell hogy van mostanság?

Évi!
Szívesen látunk téged is természetesen!!!! :) És mesélj magatokról bővebben, hogy megismerjünk! :wink:

Móni!
Cukorterhelés?

Orsi!
CD-pakolás: :lol: :lol: Franciska nagyon ügyi! :) Milyen kis tündérke!!
A tornához nekem egyik terhesség után sem volt energiám, egyszerűen nem bírtam rászánni magam, pedig ott figyeltek a kazetták... :roll: Úgyhogy csodállak... :o Most viszont már kezd hiányozni a mozgás, tervben is van, hogy ha hazakölözünk, veszek bérletet valamelyik fitness izébe :) .

Nálunk az időjárás továbbra is pocsék (egész aug. tiszta ősz :evil: ), már nem is nagyon bírjuk tovább a bezártságot... Hétvégén akkor is elmegyünk valahová kirándulni, ha mínuszok repkednek és esik a hó... 8)
Ákos ezen a héten jár egy "napközis tábor"-szerűségbe, sokat kézműveskednek, játszanak, sétálnak, szóval legalább nem Enikővel nyúzzák egymást... :roll: :)
A szeptember viszont kemény lesz óvoda nélkül. Azért egy 6,5 éves lurkónak nagyon tud hiányozni a társaság, anyuka meg nem képes egész nap változatos, szórakoztató stb. programokat, játékokat, foglalkozásokat biztosítani... :roll: Van egy kislány, akinek az anyukája dolgozik, lehet, hogy őt bevállalom harmadiknak, hátha Ákossal eljátszanak, és még a német nyelvgyakorlás is hasznos lenne... :? Majd még meglátom...

Puszi:
K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Anyapoc :)
ma kezdtem a fogamzásgátlót, a stmu sacc/kb. szept. 20 körül indul majd... eredmény okt. 20 körül várható :D :D

bővebb??? :D :D sajna most sok a munka, így netre nincs sokszor erőm.

egyébként a fiúk jól vannak, egyre többet dumálnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anyapoc!

Hát Barnus.......... Teszi a dolgát.Hihetetlen ügyességgel mászik meg mindent,nekem soxor a lélegzetem is elakad.. :roll:
A füredi kempingben is kicserélték a játszóteret-tudod EU -pillanatok alatt kipróbált mindent.
Mond pár dolgot,persze a számára fontosabbakat. Pl: enni,add ide, anya ,apa, stb.
Kanállal ügyesen eszik,persze van utána maszat,dehát "hadtanuljonagyerek". :lol:
Ma kapta meg a 15 hós oltást,nagyon hősies volt. Mire elkezdett sírni,már abba is hagyta ,mert az lett a legnagyobb problémája,hogy hogyan szabaduljon meg attól a fránya ragtapasztól. :)
Megdícsérték a védőnénik,hogy milyen kommunikatív,na persze mi ezt gyorsan be is zsebeltük.
A lényeg,hogy még mindig nem hagy unatkozni. :lol:
Mikor lesz Apukátok aki megvéd??????
Azért burkoltan remélem visszaélsz a tanári mivoltoddal a hiper udvarias játszótérrongáló gyerekednél?!?! :!:

Kriszta!

Lassan letelik ez az idilli "kiruccanásotok". Biztos nagyon fogjátok majd itthonrol emlegetni.
Itt,ha hideg van ,akkor fázunk,nem tudunk leruccanni a tengerhez. Pedig de jó vóna! :wink: És ha nagyon utána számolok lehetne is egy pár tengerünk......... :cry:
Itthon megy majd Ákos oviba ugye?

Orsi!

Pakolás............. Nálunk már lassan semmi nincs a Barnus magasságában. Épp tegnap rejtettem el a dvd-ket,mert nagyon megtetszettek neki. Jelzem,eddig nem érte el :roll:
Itt Füreden a Görög falunál van dodgem,ez közelebb lett volna :wink:
Beszéltem ma a védőnéninkkel. Elgagyarászott a Barnussal-hétfőn jön- azt mondta neki,idézem: -Te is olyan kis dumás vagy mint a kisbarátod!/Itt Jocira gondolt/

És akkor egy pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép

Pusz T.

Kép

Kép
aba
 
 


TIMI!!!
Nagyon nem ér, hogy az első képről "leoperáltad magad"! :lol:

Nekem azért megvan az a változat, amelyiken Te is látszol!

Barnabás gyönyörű, de a szeme se áll jól a kis csibésznek.
Csenge pedig komoly kis hölgy mellette.

Majd jövök bővebben is.

Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Apa Márkozik így van egy kis időm, hogy írjak nektek.

Pár napot nem voltunk itthon. Élveztük a nagyszülők társaságát. :D

Évi
Üdv a topikban.

Anyapoc
Nem semmik a kölkök és persze a szülők sem.
Mint említettem neked, a mi lakótelepünkön is épül egy új játszó, de még alig van belőle meg egy-két dolog, a gyerekeket már el kell hessegetni különben nem fogják tudni használni a kisebbek. "Nálunk" a kavicsdobálás a menő, persze nem egyesével és persze az ugrálás a várról. :evil:
Villőnek gratula!!!!
A Katica tanya Patzán van, nem messze Bőszénfától. Van ott is szállás lehetőség. Ha jól emlékszem van honlapja.


Timi
nem rejtegetem a fotókat. Itt a babaneten lehet már párat látni. Amikor elkezdtem felpakolni a képeket, egy idő után belassult és nem volt türelmem már hozzá. Majd pótolom.
Addig is Bőszénfai nyaralás címen megtalálod.
Nagyon szépek a kőcök!

Orsi
szerencsések vagytok, hogy Franciska ilyen jó kislány. Remélem továbbra is csupa öröm lesz vele az élet. Joci hogy viseli a dolgokat?


Rólunk:
Márk megyeget már úgy, ha fogjuk a kezét. Sokszor elég ha csak az egyiket. Nagyon tetszik saját magának ez a tudománya és az is, hogy egyedül áll. Nagyokat kurjongat közben.
Lassan egy éves... Hmmm, nagyon gyorsan megy valóban az idő.
Szept. 10-én tartjuk meg a szülinapját és a keresztelőjét egyben. Lesz egy kis össznépi jövetel. Nagyszülők, nagybácsik/nénik a Márk és mi a szülők :lol:


Szombattól tanfolyamra járok. Rám fér már egy kis változatosság. Azt hiszem ez a "jó" idő is megtette a hatását, mert nem igen vagyok túl jó passzban. Hajlamos vagyok sirdogálni, szegény apa meg nem tudja, hogy is vígasztaljon. Zavar ez a lelkiállapot.... :evil:
Remélem hamar elmúlik :!:

Bocsi, de most már mennem kell. Fürcsiidő van.

Pusza mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak beugrottam megmutatni:

http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm

Ez az okosbaba párja... :?

Hihetetlen... :roll:

Pusz,majd jövök :)!

anyapoc
 
 


és éjjel mi a fenét kezdünk a gyerekünkkel????

no, meg szopi közben kakiló babára mi a megoldás? merthogy az újszülöttek nagy része akkor kakil....

óóóó jajjj


ennyi marhát

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép

Kép Kép

Azért arra kiváncsi lennék, amikor alszanak és pl. levegőzni mennek a babák, akkor mi a helyzet... Mert erről nem szól a fáma... Amiről meg szól, azt nem is bírom kommentálni hirtelen, úgy megdöbbentett :!: :!:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Ez BAROMSÁG!

Bocsi de az volt az első szó ami eszembe jutott róla. Vagyis volt még egy ,de azt nem merem leírni.
Komolyan azt gondolom,hogy itt valakiket kezeltetni kéne............

Miért nem hagyják a maga tempójában fejlődi szegény babákat?
Miért akarnak szuperman-okat -szupergirl-oket- csinálni?

Kép

Kép
aba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: