Új privát üzeneted érkezett!

Ayse: nincs osztályozás, olyan van, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelelt, megfelelt, felzárkóztatásra szorul. És nem tantárgyi szinten, hanem globalice... Tegnap kaptunk bizit.

Kajcsi/innivaló: nekem nem isszák meg a buborékosat :) nálunk van szódás, régebben, amikor még sok volt a munka, meg nagy a forgalom az építkezés kapcsán, vettünk egy ballonnal, és abból ők is ittak (mélyfúrású kútból származik, nagyon jó víz), de mind a kettő hányt tőle egy-egy alkalommal, ez elvette a kedvüket. Csapvizet nem lehet inni, mert nálunk nagyon car :( marad az ásványvíz és a gyümölcslé. Meg a tej mindenféle változatban.
A nyamikkal kapcsolatos álláspontom: nálunk minden elérhető helyen van a lakásban. Ennek ellenére nincs nyamizás: sem csipsz, sem csoki, sem cukor. Pedig nem tiltom nekik, egyszerűen beszélgettünk róla, hogy milyen hatása lehet, ha rácuppannak, ezért nem eszik... tudom, ez nem átlagos magatartás, én is csodálkozom, hogy működik :) (Mesi iszonyat hiú, semmiképpen sem akar elhízni :D) Ha éhesek, kiszolgálják magukat: joghurtot vagy gyümölcsöt esznek, esetleg ha sütök csigát vagy ilyesmit, akkor azt. Azt nem mondom, hogy 0 a csokifogyasztás, de lényegesen mérsékeltebb, mint máshol (készülök kidobni a 2-3 éves mikulás és nyuszicsomagokat...)
Az osztállyal néha szoktak menni mekibe, nem nagyon szokta megenni Mesi a kaját. A krumplit esetleg. Már elbeszélgettem vele, hogy ez így nem kerek :roll:

Betegség-szoptatás: az első évben még szokatlan a pici számára a más környezet, teljesen más bacikkal találkozik a szervezete, mint otthon, azok, amiket már megszokott. Ezért gyakrabb a betegség. Ha hozzászokik a közösséghez, kevesebb lesz a betegség. De az óvónéni nálunk mesélt érdekeset: állítólag a mi csoportunkban jóval kevesebb a járványos betegség, mint a többi csoportban, ha máshol 4-5 gyerek van oviban, a mi csoportunkban 25-26 :shock: szóval lehet, más is befolyásolja (és itt most semmi természetfelettire nem gondolok, ötletem sincs, mi lehet az oka).
Allergia: nekem szerencsére a két nagy nem örökölte, igaz, az én allergiám a megszületésük után jött ki (asztmával karöltve), úgyhogy Saci miatt van egy kis para :?
Ayse: azért az a 39 hónap nem semmi :D :D

Benianya: Mesit egyáltalán nem viselte meg sem Saci, sem annak idején Zaza érkezése. Zazát nagy érdeklődéssel fogadta, hiába volt kicsi, készítgettük fel a babára képeskönyvekkel. Nagyon érdekelte Zaza, és nagyon türelmes volt vele (kellett is hozzá, elég sírós baba volt). Sacit meg már nagylányként kezeli. Tegnap kérdeztem a szülőin, hogy látszik-e valamilyen negatív hatása a kistesó érkezésének, a tanítónéni szerint semmi, mesél róla nagy szeretettel :) Az anyukák meg nagyon örülnek nekem, mert a gyerekek kistesót követelnek :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Igazad van a közösségbe kerülésről, amíg ki nem cserélik a bacikat, addig ez megy. De arányaiban az én gyerekeim többet voltak betegek a többieknél, akik között a többség nem szopott ennyi ideig. Erre mondom, hogy ha nem szoptak volna ennyi ideig, akkor lehet, hogy még többet elkaptak volna, de azért így is volt rendesen, legalább is én kevesebbre számítottam! Főleg, hogy Andrisnak Lili szállította haza a cuccot...

Amúgy Lili a f.sós-hányósban utazott, első évben együtt vezettük a porcelánbuszt, meg a vírusokban - lepkehimlő, skarlát, herpangina - na az volt a legdurvább. Andris meg a náthára fogékony.

Eddig nálunk sem volt osztályzás, csak százalék, de tegnap a százalékot megfeleltették egyjegynek is a környezet-dolgozatban.
Amúgya sulival nagyonmeg vagyunk elégedve, Klári néni egy tündér.

ayse
 
 


Ayse: nekünk tegnap azt mondta a tanító néni, hogy csak 3-ik második félévtől fog osztályozni. Amit viszont kicsit meredeknek találtam, azt mondta, hogí 95 % fölött 5-ös a teljesítmény, úgy nézzük a %-okat a tájékoztatóban :shock: Egyébként én is nagyok kedvelem Mesi tanító nénijét, nagyon meg tudta fogni a csapatot, a gyerekek is szeretik.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Nálunk osztályoztak. A bizi szöveges volt,de nem nehéz jegyesiteni,mert 5 szöveg van, tahát a legjobb az 5-ös.
Pl. magyar: szókincs-gazdag(59,átlagos(4)
matek: DSzöveges feladatot megérti, de néhány hibát ejt a számolásnál(4)
1 négyes becsúszott matekból.
9 tavalyi kitűnőből(Blani is) 2 maradt!!!!!!!!!!!!!
Lassú matekból,a félévi felmérője jó volt,de az utcsó két feladatra nem maradt ideje!!!Hiába,másként érik az agyuk!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Csöre! Tapasztalataim szerint pedig nem is olyan ritka ám az, hogy a gyerek közel egyéves korig nem hajlandó az anyatejen kívül mást elfogadni. Persze, nyilván ezt is gyereke válogatja.

Csoki-ügy: ha én előlhagynám a nassolnivalót (régebben persze nálunk is így ment), akkor Bori mást sem enne, csak azt. A szigorításokat akkor vezettem be, mikor láttam, hogy ez nála így működik, és mellette más egyéb már nem fér bele.

Benianya! A felelős etetés nem az én műfajom. Szóval, nem vagyok az a biopiacra járós, otthonkenyérsütős mama. Rendes boltba járok, meg piacra vagy zöldségeshez. Amire figyelek: nem nagyon eszünk félkész vagy készételt, konzervet. Csak akkor, ha totális idő illetve energiahiányban szenvedek.
Csírát ettől függetlenül eszünk, mert szeretjük.:) Meg kölest is szoktam olykor, és hajdinát. De amúgy a nagy mezei átlaghoz tartozunk általában, csak némi megkötéssel.
Bori nagyon-nagyon sokáig nem kapott kólát, otthon idén karácsonykor ihatott először legálisan. Olykor nagyszülőknél becsúszott egy-egy pohár, de az ott van. Otthon mostanában a limonádé dívik (sima cukorral, jaj), de egyébként nagy teás a szentem.
Mandulagyulladást annak idején a gyerekorvosnak köszönhettük. Borinak sima torokgyulladással indult, de heteken át tartott, hiába vittem vissza, dokinéni csak némi megszokásból odakántálta, hogy vírus, sok folyadék, C vitamin, majd hazaküldött. Asszem 5-6 hét után ráborítottam az asztalt, kivertem belőle egy vérvételt és egy torokkenetet, ami döbbenet, de semmit sem mutatott ki. Aztán két napig láztalan volt a gyerek (addig folyamatosan hol láza, hol hőemelkedése volt), majd egy jó 39-40 fokosat produkált. Már nem a dokinénihez vittem vissza, hanem egyenesen az orr-fül-gégész bácsihoz, aki megállapította, hogy amihez másnak évek kellenek, ahhoz Borinál elég volt a hat hét: krónikus tüszős mandulagyuszi.
Ő mondta, hogy ha tudjuk, húzzuk ki 3 éves korig a műtétet, készüljek fel rá, hogy folyton beteg lesz - így is lett -, de jó lenne, ha addig kitartana az immunfehérje termelés miatt. Nem tartott. Miután megműtötte, mondta, hogy jó, hogy nem vártunk tovább, mert ahogy hozzáért a kanállal, darabokra esett szét.

Ayse! Bori szereti a mekit. Évekig csak a játék miatt - meg megnézettem vele a Supersize Me-t -, de most már ha eljut (két-három havonta egyszer) lecsúszik a Happy Meal is. Mondjuk, a szendvicsért ő sincs oda, csirkefalatkákat eszik, ami a legrosszabb választás, de ennyi még bele kell, hogy férjen.
Nálunk százalékok vannak, de hogy a gyerekek és a szülők is könnyebben tájékozódjanak benne, oda szokták írni, hogy hányasnak felelne meg. Nálunk is megvolt a félévi biziosztás, Boriska hozta a formáját, megint kitűnő lett. Nem tudom, hogy csinálja, de megy neki.:) Szerencsére.
Porcelánbusz-vezetés:). Szegények.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hát, Mesikém nem lett kitűnő :? :lol: egy dologban csak "jó" vagy "megfelelt", és ez az írásképe. Nos, nem mondom, hogy nem volt kitől örökölnie :roll: :oops: mindenesetre most erre is rágyúr, hátha jobb lesz :) Határozottan látható a fejlődés :) aztán meglátjuk, mire jut vele. Ha továbbra sem tud szépen írni, nos akkor ez van. Lényeg, hogy tartalmi szempontból nincs probléma.

Dia: azért ez a mandula téma elég húzós :(

Bio cuccot annyit eszünk, ami a kertben terem :) az sem teljesen bio, mert évente 1x kap valami átmosást. De csak gyümölcseink vannak, konyhakert nincs. Ahhoz idegrendszer és tenger idő kellene. A bodzából szörpöt készítek, a szilvát egyelőre fagyasztom, meg az egrest is, a többi lekvár lesz. Giga mennyiség egyelőre nincs, gyerekek még a fáink.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, ne is emlékeztess rá, borzasztó időszak volt. Ahogy már meséltem, Bori enni sem bírt, akkorák voltak a mandulái. Egy hétig egészséges volt, két hétig beteg, mert állandóan visszafertőzte saját magát. A gyerekorvos a végén már igencsak kínban volt, hogy egyáltalán milyen antibiotikumot adjon, mert kvázi kimerítettük a palettát. Arról nem beszélve, hogy ez anyagilag is megterhelő volt, no azért túléltük.

Gyerekorvosra visszatérve: műtét után volt még nem sokkal egy torokgyulladása. Orvos belenézett a szájába, és közölte, hogy a gyereknek gyulladt a mandulája. Mire mondtam neki, hogy enyhén fizikai képtelenség, hiszen május 9-én műtötték, és tonszilektómiával. Jaaaaaa, akkor csak a többi nyirokcsomóval keverte össze. Bassz.

Azért a gyümölcsfákért irigyellek. Bár a kerti melót rühellem.:) Én vagyok a kertésztartók prototípusa, mondtam is a zuramnak: Zoli, nekem nem kell kertes ház. Legyen lakás, erkéllyel, azon három kóró, azt megvan a természet fílingem. Hétvégente meg majd kimegyek a Normafára inkább.
Most van kertünk: 20 nm, benne három fenyőfa. Szerintetek mi nő benne?

Szép estét!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Büszkeségem:

Beszélgetés Csernus Imrével

Olvassátok el! És véleményt kérek.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: miénk kicsit nagyobb :wink: de sok idő sajnos nincs kertészkedni, pedig én szeretem. Kint, a kellemes napsütésben :roll: ha nincs jó idő, nem megyek ki :wink: de a gyerekeim sajnos eléggé szobacicák :(
20 nm-en 3 fenyő? Lassan benövik az egészet :shock:
Igazából a kert nekem sem hiányzott, pedig kertes házban nőttem fel. Csak úgy alakult, hogy ott kellett hagynunk Bp-et, és vidékre költözni, itt meg ugye az ember nem társítja a vidéki élet hátrányait a városi élet hátrányaival (társasház bumlizással). Sokat kell utazni, amit nagyon rosszul tűrtem (ezért lett távmunka), viszont nyugalm van :)
A gyümölcsszedést nagyon élvezik a gyerekek, főleg Mesi :)
Jaj, sír enyém pici lány :( :cry:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
9 éves korig még fejlődésben van a kéz, abból a szempontból, hogy az egyes idegeket körbepárnázó zselés anyag, ami a még finomabb mozgásokat lehetővé teszi addig alakul ki, teljesen egyéni, hogy kinek mikor.
Ezt értékelni kábé annyi, mint az éneket, a rajzot vagy a tornát. :twisted: Vagy hogy kinek mennyi maradó foga van már. :lol: Lilinek 1! :lol: El is vesztette a fogelvesztő versenyt, amit saját maga hirdetett! :lol:

A bizije kitűnő lett és a zongoravizsga is sikeres volt.


Dia!
3 fenyő :lol:
Az én férjem utál kertészkedni, nekem meg ekcémás a kezem - szerinted nálunk mi nő? :wink: :lol:
(erdei fa és fű).

Büszkeséged olvasni fogom, a cím máris ígéretes!!!!

ayse
 
 


Dia!
Elolvastam! Nagyon jó cikk, jól is kérdeztek benne. Gratulálok!

Csernust nagyon okos pasinak tartom. Biztos, hogy el fogom olvasni a könyvét (promónak is jó volt a cikk tehát :wink: ).

Azért arra kiváncsi lennék, hogy a saját gyerekével is működnek-e majd ezek az elméletek? :roll: (nincs gyereke, ugye?)

Cs. felvet a beszélgetésben egy témát, ami nagyon foglalkoztat és a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok:
a kiskapuk. Hogy a másik szülő háta mögött megengednek a gyereknek valamit és akkora gyerek már tudja is, hogy nincs érvényes szabályrendszer.
Nekem egy ezzel rokon szituáció okoz fejtörést: ha az adott pillanatban látjátok, hogy az apuka nem azt teszi, amit kéne, a gyerek kárára van, kibírjátok, hogy nem léptek közbe? Merthogy az lenne a jó, ha egységes frontot alkotnának a szülők, akiket nem lehet egymás ellen kijátszani...
(bevallom, nekem néha nehezemre esik ez :oops: :oops: :oops: , persze legtöbbször kibírom, hogy négyszemközt beszéljük meg)

ayse
 
 


Dia: szerintem nagyon jó interjú :wink: igaz, hogy csak 2x-i nekifutásra sikerült fogni :oops: (Saci közben ölbebaba volt) nagyon tartalmas és érdekes cikk :wink: elgondolkodtatott :roll: :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ayse: pedig a rajzot, éneket és tornát is értékelik :) utóbbi vicces, mert nem tud fekvőtámaszt nyomni (ezt miért értékelik?), de jól fut... emlékszem, nekem annak idején a spárgát és a hídat osztályozták... hát, a híd még ment, bár leginkább Petőfi híd stílusban, de amikor a spárgával próbálkoztam, a tornatanár kiröhögött, és beírta, hogy fm (felmentve). Akkor minek értékeli? Minden más meg tök jól ment.
Nálunk a művészeti vizsgák (furulya) jövő héten lesznek... kíváncsi leszek :)
Mesi csúnya írásképe miatt nem stresszelem magam, szépen megkértem, hogy kicsit figyeljen oda... majd kialakul :) láttam, hogy rosszul esett neki, ezért ma megint megdícsértem a bizi többi része miatt, és elmondtam, hogy büszke vagyok rá, hogy ezt egyedül érte el, az én ellenőrzésem nélkül.
Kiskapuk kérdése: többnyire hasonlóan vélekedünk dolgokról a férjemmel, nem emlékszem rá, hogy ilyen szituációba kerültünk volna. Szerintem, ha ilyenre sor kerülne, nem a gyerekek előtt beszélnénk meg, persze lehetnek olyan kivételek, amik a szituációból adódnak. Inkább a szüleimmel vannak ilyen helyzetek (ők sokat vannak velünk), nekik is külön szoktam megmondani, ha nem értek egyet a nevelésükkel, illetve ha szükséges, finoman közbeavatkozni, nem ledorongolva őket, de tudomásukra hozva, hogy nálunk másként van. De nem gyakori helyzet.
Én azon kezdtem gondolkodni, mennyit mosolyognak a gyerekeim... :roll:
Jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csajok!

Kösz a visszajelzést a cikkel kapcsolatban, de nyugodtan lehet ám kritizálni is.:)

Csernusnak nincs gyereke, ám szerintem van annyi tapasztalat a háta mögött, ráadásul pont a problémásabb részről, hogy komolyan vehető legyen. Ez kb. olyan, mint a védőnőm: neki sincs gyereke, de ettől még roppant nagy tapasztalattal bír, és sok jó tanáccsal tudott segíteni - bár igaz, némelyik meg hülyeség volt, de nyilván emberből vagyunk, belefér.

Kiskapuk: hát, nálunk biza vannak ilyen helyzetek, köszönhetően annak, hogy apa eddig elég hektikus munkarendben dolgozott, és a gyerek nevelésének 99%-a az enyém volt. Nyilván elsősorban az én szabályaim alapján zajlanak a dolgok, de nem azért, mert egyeduralomra törnék, hanem mert így alakult és a gyerek már ebbe szokott bele.
Pl. nasskérdés: van olyan, hogy Bori ráveszi az apját, hogy vegyen neki nassot. Aztán itthon az első dolga elmesélni, kvázi várva, hogy én mit szólok. Ilyenkor nyíltan meg szoktam mondani az apjának a gyerek előtt, hogy nem örülök, hisz ő is tisztában van a hétvégés szabállyal, de a gyereknek is, hogy meglehetősen csúnya dolog volt így csőbe húzni az apját, majd bemószerolni előttem. És hogy ezért rá jobban haragszom, hisz tudta, mit csinál.
A vicces az, hogy ha utána nem eszi meg a vacsorát, nem én veszekszem vele.:)
Szóval, szerintem, ha kulturált módon, és minden félnek el van mondva a vélemény, simán lehet ezeket a gyerek előtt is tisztázni.
Amúgy Borinak is volt olyan lépése, hogy engem próbált meg kiskapura kényszeríteni: valamit elkért az apjától, aki nagyon kényes a cuccaira, majd sikerült tönkretennie. Megkért, hogy ne mondjam el apának. Én meg mondtam neki, hogy ezt nem lehet, hiszen egyrészt úgyis ki fog derülni, másrészt, ha ő áll oda, és el meri mondani, azt az apja értékelni fogja, harmadrészt, az apja őt minden körülmények között jobban szereti, mint azt a vacak tárgyat, így még ha mérges is lesz egy ideig, akkor sem történik semmi. Elmondtam neki, hogy én hogy állnék oda, hogy próbálnám elmondani. Végül megtette, oda mert állni, elmondta, és az apja még annyira sem volt mérges, hogy azt mondja, irgumburgum. És a lány még bocsánatot is tudott kérni. Úgyhogy szépen elsimult a dolog.
A kiskapu úgyis általában a kijátszásról és a következményektől való félelemről szól. Ha rájön, hogy nincs mitől félnie, mert a következmények azért a legtöbbször nem végzetesek, ha őszinte és nem próbálkozik a kijátszással, talán a kiskapuk használatától is elmegy a gyerek kedve. Szerintem.

Csöre! Írásképről csak annyit, hogy egész alsóban 1-2-est kaptam mindig a külalakra, viszont később mindig azt mondták, milyen szép, kiforrott, egyedi írásképem van.:) Lehet, hogy már akkor is emiatt szívtam.:) Szóval, mondd meg Mesinek, hogy no para, az a lényeg, hogy helyesen írjon és folyamatosan, a többi meg jön magától!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Nyílván attól, hogy nincs gyereke, nagyon okos dolgokat mond, tesz stb., amire érdemes odafigyelni. Asaját gyereknél ott vannak a legmélyebb érzelmek, amik sokszor ösztönszintűek, ezért nehezebb higgadtan, végiggondoltan. Szerintem. (a tanítványaimmal nekem is jóval könyebb ugyanazt a konfliktust helyesen lerendezni, mint a gyerekemmel, ott nem olyan érzelmek vannak jelen).

Amúgy a gyerekvállalásos mondanivalója is elgondolkodtatott.
Sokáig úgy nézett ki, hogy nem lesz gyerekem. Amikor eldöntöttem, hogy nem baj, nekem így is kerek az életem, mert magam is boldog lehetek saját magam miatt, akkor összejött.
Viszont sokszor ez nem ilyen módon működik, hanem ösztönszinten. Nem gondolkodnak az emberek, hogy most elég érett vagyok, vagy elég jó leszek szülőnek, vagy a létem értelmet nyer azáltal, hogy gyermekem van, hanem teszik azt, amit a fajfenntartó ösztönök diktálnak.

ayse
 
 


Dia: sajnos a nevelés nálunk is rám marad. Apa csak este van otthon, akkor is nagyon fáradt. Azért megvannak az esti rutinok, amiben részt vesz, és a gyerekek napja felől is érdeklődik, de őszintén: elég hulla ahhoz, hogy belemélyedjen.
Mesikém értékelésében is ez szerepel: egyedi íráskép :D
Amit az őszinteségről írsz, azzal nagyon egyetértek. Sajnos nem mindenhol ezt látják a gyerekek. Én úgy érzem, igyekszem jó példával elöl járni, ennek ellenére voltak próbálkozásaik. Akkor én is leültem velük, és megbeszéltük, hogy sokkal rosszabb, ha hazudnak, terelnek, mert az igazság előbb-utóbb kiderül, és akkor sokkal komolyabb következményei lehetnek az ügynek, mint ha előre elmondták volna. Most úgy kezdődik a "vallomás", hogy "bocsi Anya, de..."
Megyek halat műteni, aztán még reagálok, mert szorultak még belém gondolatok :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Halat műteni? :shock: :lol:
Valami finomat főzöl?

ayse
 
 


A kiskapuzással Lili isbepróbálkozotttalán kétszer, még évekkel ezelőtt. Mivel egyből átláttunk a szitán, azóta nem fordult elő.
Engem azok a helyzetek zavarnak, amikor magában a szituációban kell dönteni promt és én nemúgytennék...na akkor nehéz megállni, hogyne szóljon az ember.

Amúgya férjemmel egyetértünk a nevelési elvekben (ő is tanár), de ilyen helyzetek adódnak.

ayse
 
 


Ayse: sajnos szó szerint műtöttem :( akváriumi halacskák, és megtámadta őket egy horogféreg nevű parazita. Azt szedegettem ki csipesszel azokból, amelyikeket elértem. Nem tudom, hány éli túl :roll: :cry:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ó Csöre, sajnálom!
És hogy fogtad meg őket? Kézbe vetted és úgy csináltad? Elég nehéz lehetett! :shock: :?

ayse
 
 


Hát, hálóval kipecáztam, beleraktam egy tálba nedves vattára, és lefogtam fél kézzel, másikkal meg igyekeztem szemöldökcsipesszel kiszedni. Valóban nem volt könnyű, mert igyekeztek menekülni. Egyikben maradt egy bigyesz, 2-t nem sikerült megfogni, 3 meg elpusztult :cry: egy meg elég gatya állapotban van :cry: annyira sajnálom, mert ugye Mesikém halai, én sem nagyon értek hozzá :cry: ő sem :roll: amióta van ez a kínjuk, azóta csak megeteti őket, és elkerüli az akváriumot. Nem akar szembesülni a pusztulásukkal. Annyira érzékeny szegényem :( a halál téma (mindegy, hogy ember, vagy állat) teljesen leblokkolja :( nem nagyon tudja feldolgozni, pedig igyekeztünk már beszélgetni róla sokat (sajnos aktuális volt :cry:)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Bocsi, jó negatívra sikerültem ma :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Nálunk is volt sajnos aktuális téma a meghalás.
Lili a reinkarnációt találta ki magának, mint megnyugtató gondolatot (a blogom utolsó két posztjának végén erről írok :wink: ).

Andris még annyira sem tudja megérteni, feldolgozni. tegnap békésen dolgoztam a gépen, erre odaszalad hozzám és minden összefüggés nélkül mosolyogva azt mondja:
- Örülök, hogynem haltál meg! :shock: :twisted:
Hát belőlem kipukkadt a nevetés :lol:

ayse
 
 


Ayse: néztem a blogodat :) látom, a rakott kel nálad is kelkáposzta... olyan érdekes, nálunk a menzán a rakott kel kelbimbóból készült.

A csillagászat enyém gyerekeket is nagyon érdekli (írtad a blogban). Egyelőre olvasni szoktunk róla, jó tévé műsort nem találtam, igaz, hogy nincs tévé újságunk, és én nem is nézek tévét. A szobájuk ajtajának színét úgy választották ki, hogy Jupiter színű legyen :D
A reinkarnáció nem merült fel. Mi vallási oldalról közelítjük meg a dolgot. Ezt egyelőre valamilyen szinten elfogadják. Aztán ahogy nőnek, alakul ki a saját világképük, ebbe nem tudom, hogy fog beleférni.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Milyen jó ötlet ez a rakott kelbimbó! :D
Jó kis menza lehetett! Vagy nem?

Hű az az ajtószín nagyon érdekes lehet!!!!

Lilinek két kedvenc könyve a Mi micsoda sorozatból a Csillagok és A bolygók és az űrkutatás (ehhez dvdis adtak). Eléggé érthetőek, sok szép képpel (de nem túl sokkal), és nekem is mondott újdonságokat - mondjuk ez lehet, hogy nem mérvadó. :wink: :lol: :oops:

ayse
 
 


Csajok!

Bocs, hogy nem jöttem pár napja, vagyok olvasó-üzemmódban, csak sok a dolog, én meg le vagyok merülve. Hétvégén összeszedem magam.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ayse: csak gimis koromban voltam menzás, de én szerettem azt a menzát. A rakott kelbimbót meg különösen :D
Csekkoltam a Mi micsoda könyvtárunkat, mindkettő megvan :D A bolygósat olvastuk is (nekünk nincs hozzá dvd :roll:).
A jupiter színű ajtó attól jupiter színű, hogy vöröses csíkos, és nem függőlegesen, mint az ajtók általában, hanem vízszintesen :wink: "vörös szilva" a fantázianeve, azt hiszem.

Dia: ne is mondd... az utóbbi napokban alig alszom éjszaka... azt hiszem, most kezdek rájönni, miktől fáj Sackóm hasa, ez a tapasztalatszerzés viszont éjszakai műsorral járt :(
Viszont olvastam a kendős topikban, hogy Boridat kendőben cuccoltad. Milyeneket próbáltál? Vagy csak a nandu-t? Most tervezem a bevásárlást, és gyűjtöm a tapasztalatokat. A nandu is tetszik, meg szép élénk színes az amazonas... de utóbbiról nagyon kevés az infóm :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!Élmény benneteket olvasni. :P
Betegek vagyunk, hányós-fosós, nagymamától,cseppemig,+ felső légúti hurut fülgyuszival.
Csernus, nagyon tetszik,ügyes vagy dia!!!!!!!Irigyellek az élményért. Milyen élőben, személyesen? NEm égett még ki?Csaja van? NAgyon tetszik, hogy végre látok valakit aki a kérdésre adott válasz alapján teszi fel a következő kérdést,odafigyel az elmondottakra, megtalálja,elkapja a feldobott labdákat!!!!! :wink: :lol:
Olvastam volna még tovább praktikus, szituációs ötleteket stb.
Egyébként pont most hajtottam végre kb ugyanezt Gordonos oktatóval, nagyrészt összecsengenek az általa elmondott dolgok Csernuséval. No persze nem ennyire karizmatikus egyéniség.De én is alig tudtam konkrétumot kihúzni belőle,szerettem volna sok-sok apró helyzetmegoldást, szitut.

Csajok,ha a fiam folyton vigyorog, vidáman ébred 2,5 éve, de a lányom savanya banya reggelnte -akkor milyen szülők vagyunk? Remélem ebben azért személyiség, csillagállás, stb is van, nemcsak mi. Apalvetően nem vidámkodok,egyenes száj alkat vagyok, nagy amplitúdójú örömkitörésekkel,a fiam azonban ennek szöges ellentéte.NEm is értem neki,hogy nem kell egy 20 perc meg egy kávé reggelente hogy a morci eltűnjön az arcáról. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: jobbulást a családnak! Jól összejött :(
nálunk mindenki zombi reggel :lol: :lol: :lol: :lol: főleg a fiam...

Tényleg, hátha van ötletetek... rájöttünk, hogy Zaza nem nagyon alszik éjszaka :( éjfélkor még ébren van (később nem vizsgáltuk, de gondolom, utána már azért rövidesen elalszik), 6-kor kel, délután az oviban nem alszik... egy ilyen picinek ez még kevés, és mégsem tud elaludni éjszaka :( azt mondja, fél a szellemektől, ehhez képest azért külön van, nem nyavíkol, hogy fél, játszik az órájával :roll: most egy kicsit jobban oda fogok figyelni rá, de lövésem nincs, mit lehet vele kezdeni.
Egyébként én is rossz alvó voltam :( elmúlt :roll:

Sok mosolygás: tuti egyéniség kérdése is :) Nálunk Apus is, én is elég visszafogottak vagyunk, ilyen az egyéniségünk (vagy ilyen a szüleink hatása ránk? :wink: :)), nincsenek nagy örömkitörések sem, és a gyerekek is ilyesmik, bár ők azért nagyon tudnak örülni, vidámkodni alkalomadtán :D
de a visszafogottságunk nem azt jelenti, hogy savanyú uborkák vagyunk, csak azt, hogy csendben örülünk :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
próbáld oldani a szorongását, mert ha azt mondja szellemek,tuti,h szorong,csak csendesen.
MEsélj neki sokolyan mest amiben szellemekvannakvagy nincsenek.NEm tudom milyen"értelmi"szinten van spirituális téren,pl.elfogadná-e,szüksége lenne-e rá,hogy vannak szellemek, jó szellemek,spirituális segitők, saját angyal, vagy 3 angyala mindenkinek,aki segit a döntésben stb. Van amelyik gyreeknek(plBlaninak dogánál) ez jó, de lehet h a Te fiad csak még jobban megisejdne tőle.Ez esetben mesélj olyat ahol a kislány fél éjjel és mindig kiderül h nem szellem csak a szék, az árnyék tréfálta meg.
És bábozz sokat, esténként beszélgessen a kedvenc bábfigurájával, neki-bár te fogod és te beszélsz helyette-sokkal jobban kinyilnak,elmondanakolyat is,amit neked még nem mondana el.Mondja elabáb, hogy jajj,ő isnagyon félt gyeremekkorában a szellemktőlésamikor a nap elős sugarai bekukkantottak az ablakon,kiderültcsak a virág árnyéka volt stb.

A másik,haki kéne h pihenje magát nagyon jó és mellékhatás nélküli a homeós Sedativ PC--ezt próbáltuk is, időeltolódásnál is repülés után a keresztfiamon és azóta többen a családból.Éjjel felébresz és elszoőogatsz egyet. A fiadnak adj elalvás előtt egyet,de olvasd el a tájékoztatóthogyan kell szedni.
Ennek tényleg semmilyen mellékhatása nincs.

Vannak ilyen szép álmot hozó teák is,a bioMandala teának a lila dobozosa, szintén DM,anyósom arra esküszik,nálam itta, azóta vettem még neki!

Megyek, mert kivisszük Benit a kórházba,fülészerte-nem százas a fűle,meg akarom nézetni szakemberrel a dobhártyáját!!!Szééphétvégét!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: köszi :) egyelőre úgy tűnik, hogy hatott a beszélgetésünk: elmondtam neki, hogy fontos aludni, mert ki fog merülni és beteg lesz, és hogy a szomszéd szobából vigyázok rá, most úgy tűnik, alszik... kérdés, hogy meddig. Most a hétvége hatása, vagy hétköznap is működik? Úgyhogy megfigyelés alatt tartom. "Fenyegettem" az alváslaborral, ez olyan szinten izgalomba hozta, hogy szinte menni akar oda :roll: merthogy gépek figyelik az alvását, és neki a gépek a világ legérdekesebb dolgai... tuti a dokinak nem lenne nyugta, amíg el nem magyarázza részletesen a működési elvét :lol: :lol: :lol:
Egyébként Tomival, a 120 centis cápával alszik, ami megvédi :)
A homeos bogyesznak utána nézek holnap, a DM-be szerintem csak hétvégén jutok el, ha kapok "kimenőt" :roll: :lol:

Szegény Beni :( hajlamos a fülgyulladásra? Vagy ez az első neki? Mit mondtak a kórházban? Jobbulást neki!

Én is kidőltem a hétvégére, azaz már pénteken :( fáj mindenem :( valahol vmi góc lehet bennem :(

további szép napot

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na, sziasztok!

Én (ismét) betegen, pedig már jó két hónapja tart, és múlt hétvégén fejeztem be egy antibigyó-kúrát, mert már gyanúsan szörcsögött a tüdőm is. Erre most csütörtökön ismét visszatértek és érezhetóen kurvanagy buli van odabent, amitől én úgy szenvedek, mint a szomszédok egy igazinál.

Csöre! Halak ügyében kérj tanácsot az állatorvostól, kell, hogy legyen olyan cucc, amit a vízbe öntve hat a férgekre.

A kendőm Nandu volt, akkoriban csak azt lehetett itthon kapni, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Most éppen a nemistudomhanyadik gyereket szolgálja, ugyanúgy néz ki. Én még négyévesen is cipeltem benne Borit, ha kellett.

Zaza alvására szerintem vesd be azt a fegyvert, ami a gyerekek sajátja, a mágikus gondolkodást. Hülye amerikaiak pl. már kitalálták a szörnyűző spray-t, ez tulajdonképpen egy levendulaolajos keverék, amivel a félős gyerek szobáját este rituálészerűen körbe lehet szórni. Merthogy ez távoltart minden szörnyet. Nyilván szellemre is működik.:D
Borit annak idején az UFO-k és a csúnya néni kísértette, vettünk neki függönyt és egy ideig vele aludtam egy szobában, így ha felébredt, csak lenyúlt az ágyról, és érezte, hogy ott vagyok. Ma már tök önállóan alszik a saját szobájában, azzal a biztos tudattal, hogy bármikor, ha fél, átjöhet mellém. Emiatt persze kapok a rokonságtól (sőt, olykor a páromtól is) hideget-meleget, de leszarom. Én rosszat álmodó gyerek voltam, csak apu mellett bírtam ilyenkor megnyugodni, de ha pechem volt és anyám is felébredt, mikor mellé akartam bújni, mindig visszazavart a helyemre. Annál rosszabb meg nincs.
Egyszer volt olyan, hogy apa miatt azt mondtam Borisnak, hogy ha nagyon fél, hozza át a cuccát, és tanyázzon le a tőlünk egy méterre lévő kanapén, ott vagyok, ha bármi gond van, segítek... De nagyon rossz volt nem beengedni az ágyba. Azóta akkor is megteszem, ha a párom dünnyög.

Halál téma: nálunk elég aktuális volt már Bori születése előtt is, mivel meghalt az öcsém. Így Boris már ebbe nőtt bele, és már 2-2,5 évesen komoly filozófiai mélységekben kérdezett beszélt a dologról. Érdekes módon nem ijedt meg tőle, max. attól a lehetőségtől, hogy valaki öngyilkos lesz, vagy kisgyerekes szülőként hal meg.
Nem vagyunk hívő család, de annyira materialista sem vagyok, hogy azt gondoljam, nincs lélek. Ezért aztán Borisnak a dobozba zárt lufi hasonlattal magyaráztam el a test-lélek együttesét, és a halál ebben a párhuzamban csak a doboz felnyílása, mikor a lufi-lélek kiszabadul. Másrészről mikor mondta, hogy fél ettől, elmeséltem neki, hogy hasonlót élhet át a kisbaba, mikor kibújik a mamája hasából. Hiszen egyáltalán nem biztos, hogy rossz dolog történik vele, de mivel nem tudja, mi következik, és csak azt ismeri, ami körülveszi, naná, hogy retteg. De hogy a halálra is lehet úgy tekinteni, mint egy születésre. Ezt azóta már többször elismételgette nekem is, magának is, másnak is. Úgy tűnik, ez is megnyugtatja.

Amúgy őt is érdekli a csillagászat, van is távcső, azzal szokta kukkolni a csillagokat este.

Ayse! A gyerekvállalás szerintem nem ösztönszintű dolog, inkább tudattalan választás vagy még inkább, döntés. És mint ilyen, igenis lehetnek mögötte kimondatlan, nem is tudatosult elvárások a még meg sem született gyerek felé. Sokszor pl. előfordul, hogy bár a kapcsolat már kiüresedett, jön a gyerek, megtartják, felnevelik, aztán mikor kirepül, nem tudnak már egymással mit kezdeni. A vége meg válás lesz, miközben a gyerek vsz. végig érezte, hogy addig sem volt százas a dolog. És sok hasonló példa van még.
A kiskapukkal kapcsolatban én a konkrét szituációban adott, talán nem túl szerencsés reakciómat írtam le.

Benianya: a magánéletét nem osztotta meg Csernus, szerintem érthető is. Az viszont tuti, hogy a kiégés nem fenyegeti, nekem úgy tűnt, hogy tökéletesen képes a dolgokat a helyükön kezelni. A megoldások, receptek kapcsán meg csak annyit mondott, hogy azt ne is várja tőle senki, hisz mindenkinek egyedi problémái vannak, így a megoldás is egyedi kell, hogy legyen. Arról nem beszélve, hogy az ember úgyis csak akkor képes tényleges változást véghezvinni az életében, ha a saját útját járja, úgy nem, ha valaki megmondja neki, mit kell tennie. Legalábbis szerintem.

Vigyoriság: én elég vigyori vagyok, apa nem annyira, nála helyzettől és lelkiállapottól függ. Bori úgy tűnik, rám ütött, nonstop röhög és mosolyog. Na, jó, olykor hisztikkel és némi durcival tarkítva. De alapvetően jókedvű gyerek.

Megyek, még van dolog.

Pusz:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Csöre, Dia!
Jobbulást!

Csöre!
Nem tom, hogy gyereknek lehet-e citromfű teát. De az jó esti nyugtatónak.
Múltkot mondtam, hogy megiszomalenyugtató teámat. Andris erre azt mondta:
- Inkább idd meg a felnyugatót! :lol:
(na az is van, úgy hívják, hogy kávé)

Dia!
Ez milyen jó ötlet ez a szörnyűző spray! Nálunk épp aktuális. Vajon lehet ilyesmit kapni nálunk is? Bár mivel Andris amúgy sem tud olvasni, egy sima levendulás légfrissítő is megtenné... :roll:

A gyerekvállalásnál nem vitás, rengetegszer vannak olyan estek, amiket említettél. AZért is írtam az előző hsz-ben hogy sokszor. Hogy sokszor van, amikor ez ösztönszrűleg működik. Annyira vágyik valaki gyerekre, hogy nem gondolkodik, hogy megfelelő-e ő szülönek, a környezte a babának. Csak egyszerűen gyereket akar. Szerintem ez az egyik legerősebb ösztön, amit a természet belénk épített. És pár évtizeddel ezelőttig nem is volt igazán eredményes eszköze az emberiség jelentős részének arra, hogy ennek kimenetelét befolyásolja.

ayse
 
 


Dia!
Lili is aludt velünk ebben a félős időszakában és most Andris. Aztán úgyis elmúlik, nem volt nálunk sem semmiféle rossz kihatása ennek.

ayse
 
 


Sziasztok!
Dia: jobbulást!
Én ma kicsit jobban vagyok :)
Lányok, a gyerekeim tavaly őszig velem aludtak el :) az Apjuk vitte őket a helyükre utána. Lehet, ez a változás sem tetszett neki :( meg kistesó, meg új szoba (még a régiben alszanak).
Dia: köszi a tippeket, kitalálok majd valami szagtalan, de hasonló jellegű megoldást. És persze átjöhet, ha fél, vagy rémálma van. Ma hajnalban is átjött. Csak előtte felkiabálta a családot. Úgy megijedtem, hogy mi van :shock:
Ayse: szerintem a citromfű tea is bizti mehet, a baba teákban is szokott lenni.
Szerintem az van, hogy most extra törődést igényel, azt remélem, hogy valami plusz rituáléval sikerül megnyugtatnom, hogy azért igenis foglalkozunk vele. Nagyon érzékeny, arra meg különösen, hogy mennyire figyelünk rá.
Ez szerintem annak a következménye, amilyen lelki állapotban a babavárás alatt voltam :( Próbálom kompenzálni, de ez már csak kompenzáció :(
Dia: köszi a kendős hozzászólást, hétvégén vesznek is nekem a tesómék :)
Halacskák: hát, a kereskedésben beszélt Apus a halbetegség szakértővel, ő adott szereket erre, de állítólag elég ritka betegség, nincs konkrétan rá szer. És a műtét feltétlen szükséges. Sajnos a neonok mind belepusztultak :( Eléggé megfogyatkoztak a halaink. A jövőre nézve remélem a legjobbakat.
További szép napot!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, a levendulás spray azért jó, mert a levendula illóolaja amúgy nyugtató, relaxáló hatású, pl. párnába is szokták tölteni, könnyebben elalszik tőle az ember. Ha extra rituálé: az együttfürdés (bár hatévesnél már nem biztos) szerintem mindig jó móka, a meleg fürdővízben olyan jókat lehet beszélgetni.

Milyen lelki állapotban voltál a babavárás alatt?

Sajnálom a halakat, de a neon az egyik legérzékenyebb. Meg a black-mollie. Ha netán mind kipusztulna, érdemes utánuk azért alaposan kifertőtleníteni az akváriumot (gondolom, amúgy is megteszitek), és csak utána venni új halakat... Azon gondolkodom, hogy kaphatták el?

D.
dia
Budapest
 
 
 


OK, Dia, értem, akkor levendula :D
Tegnap előbb aludt el Zaza, mint Mesi :roll: igaz, kapott a kis lelke :D voltam tegnap szülőin, ahol nagyon megdícsérték (egyik oldalról), és én ezt továbbadtam neki este, és kifejeztem az örömömet is, hogy ilyen kis ügyes :D szóval lehet, a kis lelkével lehetett valami itt Saci várás és Saci érkezés kapcsán
Zaza pocaklakósága alatti lelki állapotom:
Nos, ott kezdeném, hogy amikor Mesi született, Bp-en laktunk egy egy szobás lakásban. A lakást a szüleim támogatásával vettük, pályakezdőként másra esélyünk sem lett volna. Az egy szoba hatalmas volt (36 nm), szóval szerintem okosan akár 4-en is elférhettünk volna egy ideig... ezt megbeszélve Apussal döntöttünk a második gyerek vállalása mellett. Már a pocakban lakott Zaza, amikor kiderült, hogy az öcsém nem bírja a bejárást Bp-re, ezért kéne neki lakás. Nem részletezem, hogy miért, de az a döntés született, közösen, családilag, hogy akkor mi építkezünk, öcsémé lesz a lakás, mondván, nekünk úgyis kicsi... soha nem bocsátom meg magamnak, hogy belementem :cry: hazaköltöztünk a szüleimhez akkor, amikor Zaza 6 hetes volt. Én megőrültem (már előtte is, a tudattól), depressziós lettem, hónapokon át sírtam. Persze nem Zazára haragudtam, hanem magamra, a hülye helyzetre, meg arra, hogy mindenki belepofázik a gyereknevelésbe. Szerintem ennek is köszönhetem Zaza kezelhetetlen természetét (mármint, hogy 5 felnőtt próbálta nevelni), de hisztis szerintem az én hisztim miatt lett. 1,5 év után kész lett a házunk, de a közelség miatt a szüleim gyakran járnak ide... bár mostanában ritkábban. Ami egyik oldalról segítség, de másik oldalról el kell viselni a beleszólásukat.
További háttér, hogy már egyetemista fejjel menekültem otthonról, mert nehezen viseltem azt, ahogyan hozzám viszonyulnak a szüleim. Ők alapvetően jó szándékúak egyébként, nagyon sokat segítenek.
A költözéses traumát pedig soha nem fogom kiheverni, az egészségem tutira ráment :? :cry: Nem is sorolom, milyen nyavajákon mentem keresztül azóta :?
Hát, ennyi.

Halacskák: mivel új az akvárium (Mesi kapta karácsonyra, és felelőséggel rendezi is), akármivel bejöhetett :roll: Még van 4 neon, akiket nem műtöttem, de 2-ben van horogféreg. Szerintem kipusztulnak. A dániókat nem bántotta eddig, meg az aymoneriket sem. Szerintem, ha nem pusztulnak ezek ki, akkor csak ázsiai halakat telepítünk, mert úgy tűnik, a d-amerikaiak érzékenyek rá. Ha kipusztulnak, akkor nagytakarítás, és a következő telepítésnél a nagykönyv szerint 3-4 hetes üresjárattal kezdünk. De ha van ötleted, hogy mivel jött be, annak nagyon örülök, mert gőzünk nincs, hogy rontottuk el... és állítólag nem is gyakori kór :roll:

Huh, de sok voltam :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!!

Üdv.: Bea
vbea81
 
 


Csöre!!!Örülök, hogy alakul az alvás!!!!!hűű,nem lehetett könnyűűű,sajnálom a Zazás időszakot!!!!!!
É alapból nagyon lázadó természet vagyok, nincs beleduma mert harapok!Igy aztán meg sem próbálnak beledumálni.
KEvés anya mondhatja el magáról,hogy az anyósamegkérdezi,jó lesz-e ha ezt igy csinálja, és azt hogy szeretem, hogy csinálja.
Blaninál simán közöltem,hogy köszi, akkor mi hárman akkor most elvonulnánk,és megisemrekdnénk egymással 1 hónapig. Köszi nem kell a tradicionális gyermekágyi főzés-szétpukkadna a kutya. :wink: Anyuci azonnalokézott(bár az ő főztjét nagyon szvesen ettem volna), de persze a másik részről hatalmas sértődés volt.Viszont nekünk nagyon jóó volt!!!!!!És ez a lényeg!!!!

Amagam részérőlmegértem a sokat segitő szülők felé érzett teljesitési ,engedelmességi kényszert, azonban afeltételes szeretetet, ami a segitünk,de elvárjuk hogy... szitutól görcsbe rándul agyomrom és dühös leszek.

Én igyekezni fogok feltétel nélkül szeretni!!!!!!És adni!!!!És örömmel fogadni ha láthatom az unokám.az én anyukám annyira jóó ebben, hogy a férjem őt többször puszilja meg mint a sajátját. De az én anyum kivétel,mert valóban egy angyal!!!!!Hálás vagyok a sorsnak,hogy ilyen nagyijuk van.De annak is örülök,hogy van másik,egyébként őket nagyon szerető nagyszülőjük is.

Halakat sajnálom!!!
Dia, én is odaengedném ha ilyen gond lenne. Nekünk szerencsénk van,mert pár hónaposkorátólmindkét gyerkő magától elalszik és végigalussza az éjszakát, vagyis ha felébred éjjel visszaaltatja magát!!!!!!!Blani valamiért sosem félt(igaz búra alatt tartottuk, a horror hófekérkét és a pirkó és farkast,meg Jancsi és Julist sem meséltük mostanáig.)
Beni sem fél, még ő nem is tudja mi az a félelem. Most kezd megrettennipl. maszkos benszülöttektől-ilyenor a fotel mögé szalad. És mi most mondtuk neki,hogy mia az, félsz tőla? Ne félj. Vagyis most tanulja hogy mi az a félelem.
A halál sme jött el testközelből, de nagyon jókat irtál Dia, elkarktároztam minden inót,lufistól, szelleműzőstől!!!!!Kösziiii!!!!!!

Beni a héten itthon van, sajna kilukadt a füle, vagyis kirepedt, középfülgyuszi,antibogyókúra. Harmadjára van ilyen, de az első kettő banális fülcseppes volt. Gondolkodom az oltáson!!!!!
Annyira magas a fájdalomtűrő köszöbe, hogy a fülkifakadás csak torokkaparásos nyüszögésben testesült. A vérvételt 2x-i szúrássalérdeklődéssel, bezsélgetve nézi és tűri magán.Hihetetlen!!!!!

Dia!!!Gyógyulj meg!!!Dúúúrva!!!!!!Echinachia kúra????Béres csepp????Normaflóóóór!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Csöre!
Jajj de sajnálom, ez nagyon nehéz időszak lehetett!!!!

Halál még: hát én sajnos teljesen materialista vagyok. Azt tudom, hogy a gyereknek nem szabad azt mondani, hogy a nagy semmi van a halál után - még ha én így gondolom is.
Én ugyanazt mondtam, amit nekem az én anyukám - hogy sokan sokféleképpen gondolják -, amit én gondolok erről az az, hogy ha meghalunk, akkor újra a természet részei leszünk, víz és ásványi anyagok, újra visszakerülünk a természet körforgásába, a testünkből virág, gyümölcs nő stb. De van, aki hisz a Menyorsszágban és akkor arról is meséltem. Lili inkább ebben szeretne hinni - hittanra is jár. Meg abban, hogy újra megszülethetünk. Azt szeretném, ha a saját útját járná végig és megtalálná a saját válaszait ezekre a kérdésekre. Meg persze Andris is.

ayse
 
 


Beninek is jobbulást!!!!

ayse
 
 


Benianya: félreérted, rám nem jellemző a teljesítési kényszer, inkább az, hogy a véleménnyilvánításuk konfliktusforrás. Elég önfejű vagyok, sőt, forrófejű, ami néha nem taktikus, akkor sem, ha többnyire igazam van. Főleg, ha a mősik is forrófejű :roll:
Most, hogy Saci született, nekem sem jöttek segíteni, elég világosan közöltem, hogy nincs rá szükségem :)
Benit sajnálom :( Sajnos Zazának is volt ilyen 2x, és ő sem panaszkodott előtte :( csak amikor már perforálódott :(

Ayse: ebben nagyon egyetértünk, én is igyekszem a lehető legtöbb szempontból bemutatni a világot, aztán döntsenek ők. Mesi pl. nem hajlandó hittanra járni, ez van, az ő döntése.

Képzeljétek, a nagy halmizéria közepette született 4 kishalunk :D nem tudom, milyen fajta, még nem látszik, és kicsit tartok is tőle, hogy a nagyok megeszik... de akkor is örülök :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Most csak gyors írás, nulla reakcióval, bocs előre is.:)

LÁnyok, az lenne a kérdésem, hogy esetleg kölcsönvehetném-e a farsangos fotóitokat egy cikkhez, amit az egyik blogomra írnék a farsangról?

Köcce:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: részemről OK :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ugye elküldöd majd a linkjét? :) érdekel ám :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, köszi, és naná.:)
dia
Budapest
 
 
 


Csöre, küldtem linket neked!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ayse!

Alapvetően én is materialista vagyok, egyedül ezt a halál dolgot nem bírom megemészteni pusztán ezen az alapon.
Merthogy ha csak kémia meg biosz meg miegyéb, akkor mi a magyarázat arra, hogy még genetikailag két tökéletesen azonos egyed is teljesen más habitussal, természettel, személyiséggel bír. Mi az, ami mégis egyedivé teszi az embereket?

Szörnyűző spray-t készíthetsz otthon is, sima víz, levendulaolaj (mert ugye, ennek utálják a szagát a szörnyek, leég még a szőrük is tőle), bele egy spriccelőbe, és akár még címkét is készíthettek rá.

Ma nagyon felhúztam magam. Az elnyúló betegség miatt rávettem magam, hogy lemegyek a háziorvoshoz, aminek ugyan sok értelmét nem láttam, és sajnos igazam is lett. A dolog ugyanis úgy áll, hogy dokinéni vizsgálatot csak szemmel végez, mással nem. Azt is minima másfél méterről. Most is így történt. De mellé még sikerült bunkónak, taplónak és lenézőnek is lennie. Utána bőgtem egy jót, megint szidtam magam, hogy mifenének nem bírom én ilyenkor ráborítani a másikra az asztalt, és ugrálni rajta egy röpke öt percet, majd úgy döntöttem, kikérem a kartonom, és átmegyek egy másik orvoshoz, aki talán használja a sztetoszkópját is.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Igen, asszem fogok ilyen spray-t készíteni!

Sajnálom az orvost, én is átjöttem egy másikhoz, hasonló okok miatt. :(:(

Lélek: amit olyan szépen kérdezel, abba számomra még belefér az is, hogy a léleknek is vége a testtel. Megátalkodott vagyok, és ezt én bánom a legjobban. :cry: :cry: :cry:

Ha nem betolakodás, én is megnézhetem a blogod? :oops:

ayse
 
 


Ayse, persze, kettő is van, mindjárt írok privit.:)
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: