Új privát üzeneted érkezett!

Áhh most elszállt a hsz-om, miért csinálja eztet??? AMikor el akarom küldei, úgy tesz, mintha nem lennék belépve, aztán eltörli??,,

Pedig olyan sokat írtam.
Gyakorló anyukák, tiszteletem nektek!
Most hogy már egy hetes elmúlt Andris, kicsit többet van ébren, amit persze sírással szeret eltölteni, főleg délután és este. Tegnap este meg igazi hiszti volt, ordító sírás, aztán nagyjából mindegy volt, mit csináltunk. Hasfájás lehetett, sztem írtó sokat eszik néha. Fogok venni mérleget, hogy tudjam pontosan, mennyit is. MOst átálltunk háromóránkénti szopira, mert amikor csak összevissza etettem, gyakran nem evett rendesen, aztán korábban felébredt, megint nem volt igazán éhes, stb.
Tejcsi szerencsére gond nélkül beindult, ennyi haszna volt a vajúdásnak kétségtelenül.
Kérdés, kedves mamák: (illetve kérdések)
1. amikor sír, és úgy sír, hogy meg tudjátok vigasztalni (tehát nem hasfájás pl, hanem felveszed és elhallgat-vagy elcsendesül), akkor felveszitek? ?? :roll: mert anyám kicsit elbizonytalanított, hogy így nagyon rászoktatom arra hogy egyből jöjjek.
Meg nem lehet egész nap a gyerekkel rohangálni, ugyebár.. gondolom több gyerekk mellett még kevésbé. Mamám (régi iskola, de nem erőlteti a véleményét, csak tanácsot ad- tegnap egy órát beszéltünk) inkább beszél hozzá, forgatja az ágyban, simogatja, de nem veszi fel. Meg hagyja kicsit nyűglődni néha. De most veszem észre, hogy amikor elkezdtem írni, eléggé sírt (olyan folymatosan) és aztán megnyugodott. Szóval megvigasztalta magát.
2. meg lehet szokni, hogy sír? én úúúgy sajnáltam tegnap :cry:
Apja is édes volt, hazaért azonnal felkapta, járkált vele, ölelgette, látszott rajta, hogy szenved.
3. a suttogó vagy melyik szuper szakkönyv azt írja, vegyük fel, ne hagyjuk, mert károsodik, nem tanul meg bízni bennünk, stb. Rossz anyuka vagyok, ha leteszem, mert úgysem segít semmi? Illetve feltezsem, megnyugszik, letezsem, sír, felveszem, stb... Erről bezzeg nem volt szó a suttogóban. :?
4. ha most rosszkedvű vagyok, az már depresszió? Tudjátok, nagyon féltem ettől. Most realizálódik az, hogy sehová sem tudok kimozdulni, semmi sem lesz olyan, mint régen volt (utazások, stb), párom ma este nincs itthon..

Na ennyit az én nyavalygásomról.
Klára, megnéztük a margitszigeti állatkertecskét, az tényleg jópofa!! Én panaszkodom, amikor mamám két órát vigyázott Andrisra, és tudtunk 1 jót sétálni?? :oops:
Nektek ki segített az elején / kire hallgattatok? ínagyik, szakkönyvak, gyermekorvos?
Pumpoka, örülök, hogy jobban vagy, azért vigyázz magadra! Majd ha párom itthon lesz, megpróbálok képet feltenni Andrisról (első unoka minden irányban, elég jól dokumentált gyerek).

Még egyy: HAHÓÓÓ!!! Senki más nem jár erre? Várunk hozzászólásokat, akár 2 kerület, akár nem..

Sziazstok, megyek etetni... lassan jogosan ébred.
medveme
 
 


Ja csemetém jogosan sírsz, nem írtam le, hogy igazából jó gyerek vagy, eddig éjszaka aludtál, tegnap pl. 6 órát, mert mindketten átaludtuk a 12 órás etetést !! :D
medveme
 
 


Szia Medveme :) Látom, indul az elsőfiú-szindróma :wink: valahogy ez a fajta a legsírósabb és legnyűgösebb típus. :roll:
Én nem hagytam sírni egyiket sem, hanem felvettem mindig, bár hozzáteszem, nem voltak olyan fajták, aki előbb-utóbb abbahagyná magától is... A fiam legalábbis nagyon nem. Megszenvedtünk vele rendesen, úgy 1 éves koráig a nap jelentős részét üvöltéssel töltötte, ki tudja, miért... Nehéz időszak volt. A lányom viszont rendkívül nyugis baba volt, ő tényleg csak akkor sírt, ha megvolt rá az oka. :) Mindkettőt igény szerint szoptattam, a lányomat maximálisan, a fimanál próbáltam belevinni valami rendszert, gyerekorvos és rokonok javaslatára, de attól csak rosszabb lett. :?
Hasfájásra ami nagyon bejött, az az Infacol. Meg a pocakmasszázs. Gellért is zabálógép volt - akkor még. (Most az ellentéte.) Még a szopinál arra jó figyelni, hogy a hátsó tejből kapjon többet, mert az első az hígabb és pocakfájdítóbb. Ezt úgy lehet elérni, ha mondjuk szopi után 1 órával megint kér, akkor ugyanazt a mellet adod neki, amelyiket az imént kiürítette, azon elnyammog, míg a másikból valszeg dőlne a híg előtej, és degeszre töltené a pociját.
Suttogó, Spock és Aludj jól gyermekem mind leginkább tüzelőnek való - hogy csúnyábbat ne mondjak. :? Persze van, akinek bejön...
"Depresszió" sztem bizonyos szintig természetes. Nehéz elfogadni, hogy ezentúl nincs magánéleted (legalábbis egy darabig, nekem mostanra már kb megint van).
Én eleinte mindenkire hallgattam, de aztán kezdtem látni, hogy teljesen ellentmondó dolgokat ajánlanak, na eztán leginkább a saját ösztöneimre hallgatam, pl nem érdekelt, ki mit szól, együtt aludtam a babával - így végre tudtunk nyugodtan aludni. Még leginkább a Kismama Magazin volt olyan, amivel többnyire egyetértenék mai eszemmel is.
Kérdezz nyugodtan, ha csekély tapasztalataimmal tudok bármiben segíteni, akkor szívesen, akár skype-on vagy msn-en is, ha van olyanod.
Kitartás :wink:
Klára
klara
 
 

 
 

Hát sziasztok lányok! Csak előkerült mindenki! Elsősorban két jó hir (aztán reagálok) :) : első, napok óta nincs barna, még szex után sem, és ez nagyon boldoggá tesz, második: tegnap este megmozdult a kincsem, olyan jó érzés volt, hogy ott bökdös :) ! Ennyit magamról! Húúú, Medveme! Na igen, Klaraval egyetértve, elsőfiús dolgok :), nekem is volt, sőt, nekem kettő is :)!!! Az igazság az, hogy kis idő még kell, hogy meg tudd különböztetni, mikor miért sír Andris. És akkor rendezni is tudod majd, hogy felvedd-e vagy sem. Nekem Atis jó gyerek volt, csak akkor nyüszizett, ha éhes volt, vagy fájt a hasa. Barnusnál más volt a helyzet, ő akkor is visitott, ha nem volt éhes, csak a cicin akart lógni, na ez volt az a sirás, amikor hagytam orditani, mert azért a nap 24 órájában nem lehet cicin. Atit nem szoktattuk rá, hogy felkapkodjuk, nem is volt vele baj. Barnust jobban, eredménye az lett, ha kiságyat ért a feneke, abban a pillanatban veszett üvöltésben tört ki, és ha elaludt a kezemben végre, vagy az ágyon mellettem és kiságyba akartam tenni, kipattantak a szemei és orditott. Nagyon nem volt egyszerü vele. A harmadikkal úgy lesz, mint Atival. Nem fogom felkapkodni, sem magam mellé fektetni, mert Barnusnál másfél éves koráig nem volt nyugtom se éjjel se nappal. Én azt mondom, persze, van, amikor fel kell venni, szüksége van a közelségre, az érintésre, de módjával, mert ha rászokik, hogy csak megnyikkan és kikapod az ágyból, úgy jársz, mint én Barnussal. Ha fáj a hasa, akkor persze, vedd ki, vigasztald meg, masszirozd a pociját, nekünk bejött a Gripewater, a dm-ben is lehet kapni, ebben csak gyógynövény van, semmi gyógyszer, nekünk segitett. Az igény szerinti szopi jó, de az is kisebb rendszerrel, tehát ha félóránként kér, az azért sok, akkor nem éhes, csak cicizni akar, én ezzel is megjártam :). Mert van, hogy nem három óra múlva éhes, mert kevesebbet szopizott, hanem két óra múlva, vagy pont az, hogy nem kér még három óra múlva, hanem később. Ilyen van, de én beleestem a csapdába, ha félóránként orditott, tettem mellre. Nem kellett volna. Könyvekről annyit, osztom Klara véleményét, jól égnek :D , viszont a Kismama újságokat én a mai napig veszem. Máskülönben nekem anyu volt a támasz, mig aprók voltak, tőle kérdeztem, jó helyről persze, egészségügyis, ráadásul gyerekvonalon :lol: !
A rosszkedved pedig nem hiszem, hogy még depi lenne. Depinek akkor nevezd, ha nem szimplán rosszkedved van, hanem semminek nem tudsz örülni, a baba sem okoz örömöt, nincs kedved semmihez, a pokolba kivánod az embereket, akik körülötted vannak, stb. Na, ez már depi. De amig csak rosszkedv, az normális, csak szerintem próbálj minél többet emberekkel érintkezni, kibeszélni magadból ami bánt, vagy amivel kétségeid vannak.
Egyébként ha van msn-ed, engem is nyugodtan felvehetsz listára, ha úgy gondolod persze, csak akkor, emilcimem (ami az msn-azonositom is) hugiagica@hotmail.com, ja, Klara, ha van kedved, felvehetsz te is :).
Puszi mindenkinek!!!
Ági
Vendég
 


Medveme - Gratulalok!!!!!!! :) Irigyellek a babaszagert ami Nalatok lehet! A felvegyem v ne vegyemmel kapcsolatban-----azt kepzeld el,hogy egy hettel ezelott, meg 24 oran keresztul hallotta a szivveresed, erezte a kozelseged es folyamatosan hallotta a hangod. Na most neki szerintem a kinti vilag valami igen idegen dolog lehet :( Beteszed a kisagyba, puha takaro, kedves agynemu ide v oda, hol van ez az anyaszagtol es erintesetol? Ilyenkor rengeteg inger eri egyszerre, amit szegeny baba probal mihamarabb feldolgozni, ami sokszor nem megy konnyen :( Ezt sirassal vezeti le. Szerintem BIZZ MAGABA, ilyenkor mindenki mast mond es jooool osszekeveredsz. Ha nem tudod mit kezdj vele, kicsit ulj le, nezz magadba es abban a pillanatban menni fog, ne arra gondolj Anyukad v a szomszed Rozsi neni mit mondott....te vagy az anyukaja :) Es o bizik benned ha mosolygos kedveben van, ha faj a hasa vagy ha csak erezni akarja az eddig mindig keznel levo anyukajat :)
folyt kov. :)
Norka
norkini
 
 


ja es melegen ajanlom a hordozokendot, a csajok napi sok orat toltottek benne szo nelkul, sokszor megnyugodtak benne, mikor maskent nem, illetve igy tudtam azert egy s mast csinalni megis.. :)
norkini
 
 


OFF
pumpókaka :twisted:
látom sok topicban keresgéled a helyed...a Söfisbe nagy hiba volt jönnöd, és vissza se mersz nézni... :!:

elnézést a többiektől!
ON

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Mzillécske!
Tévedsz, hogy keresgélek, hozzászólok és ez nagy különbség. Egyébként meg minek olvasod, ha nem érdekel? Menj vissza a milliomos-topicba, nem kell ide lealacsonyodnod. És abban is nagyon tévedsz, hogy nem merek visszanézni, csak nem érdekel. Véleményem volt, le is irtam. Ja, jól látom, pest megye? Ez budapest, a 2.kerület, te is eltévedtél kissé, nemde? Én azért irtam abba a topicba, mert volt sajnos közöm hőn imádott kórházadhoz. Sajnos. Ennyi.
Vendég
 


Mzille, nem tudom, ezt ide most minek kellett... Ha valami bajod van Pumpókával, írjál neki privit. Majd mi eldöntjük, hogy akarunk-e vele beszélgetni, nem kell idejönni felnyitni a szemünket. :? Már régóta megfigyeltem babás fórumokon, hogy ha valaki rosszat ír másik valaki(k) szeretett orvosáról, kórházáról, akkor rögtön jön a fejleharapás. Hadd legyen meg a saját véleménye mindenkinek. :) Köszi.
klara
 
 


Hát én sem erre gondoltam, amikor azt írtam, szóljanak hozzá többen :?
Köszi lányok a tpiieket, a legjobb az, hogy ti sem értetek egyet :D :D de lassan úgy érzem kezdem kiismerni Andrist (ebben az egyben igazat adok suttogónéninek, meg kell ismerni a csemete egyéniségét), szóval igazán jó gyerek, délután és reggel nyüffög- csak ébren van, de nem sír igazán, abba is hagyja, ha nincs baja (ma reggel nyakig pisis volt szegény, persze így nem ment).. de aműgy csak akkor nyűgös, ha éhes.
Próbálom rendszerrel közelíteni a szopizást, három óránként etetni, ami nappal prímán bejön eddig (Ő is enyi időnként kér, kb), csak éjjel nem megy-akkor a 12 órásat ő átaludná-amit nem hagyok, mert különben úgyis felébreszt nemsokára, aztán nem bírja 3 ig sem, ma pl. 2kor, 5 kor kért, hulla voltam reggel. Jó lenne kihagyni a 3 órásat, 12 után 6 kor etetni-- anyósom és mamán elérték ezt nálunk (egy hetes korban!) csak kitartás kérdése állítólag.
De lehet, hogy ez csalóka vágyálom- mert hagyjam sírni és azért nem aludjak mert őt hallgatom? Vagy kapjam össze magam és etessem meg gyorsan... EGyáltalán: leszoknak maguktól az éjszakai szopiról? Nálatok hogy ment?
Klara, Éjszakla is igény szerint, amíg csak szopizik?
Megint magamról bírok a legtöbbet fecsegni :)
Pumpoka, annyira örülök !! Hülye kérdés: érzésre fiú vagy lány? (Kedvenc kérdésem volt terhesség alatt), ill. mit szeretnél?
Norkini- üdv újra itt- a babaszag tényleg vadító-különösen a buksiján (hajasbaba). megpróbálok képet feltenni ! (szag nélkül, sajna)
SZiazstok
medveme
 
 


És akkor képek:

Kép nagy talákozás, Andris egy órás
Kép egy hetesen, minimackó alszik
medveme
 
 


Sziasztok lányok! Igen, osztom Klara véleményét, nagyon ki tudnak kelni magukból. Nem azért néztem oda, mert irni annyira irni akartam, kiváncsi voltam, irnak-e a volt orvosomról ott, persze, még mindig ott van, de az a nyavalygás ami ott megy, nagyon felhúzott. Fizetős anyucik nem akarnak nem fizetős kórházban szülni, csak nem gondoljátok??? Pedig azok a körülmények, bármelyik kórház nyújtja azt a "szolgáltatást" amit ott van és nem kétszázezerért egy szülést! Mindegy. Erről ennyit, többet sem!!!!

Medveme!
Elsősorban: ANDRIS GYÖNYÖRÜ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az éjszakai szopik....nekem az egyik leszokott róla, a másik rajtam aludt. Pfffff :D Ez a hátránya a már két gyereknek, főleg, ha ennyire különböznek, mint az enyémek :) igy nem tudok nagyon okost mondani. :)

Én nem tudom, mit érzek, vagyis érzek, de mondani sem merem, mert félek, hogy megint félreérzem, vagy csak annyira görcsösen akarok egy kislányt, hogy azért érzem, hogy az lesz. Apuci biztos benne, azt mondja, ő lányt csinált. És fura egy pasitól, de kislányt szeretne. Pedig neki nincs fia, mert ugye a két ördögfióka az exférjemtől van, érdekes, hogy mégis kislányt akar. :) Két hét múlva újra doki, talán már látjuk majd. Szeretném mihamarabb megtudni, ki lakik bent, mert ha fiú, azt fel kell dolgoznom és ahhoz idő kell. :lol:

Pusz: Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Medveme, iszonyú édes Andris!!! :) :) :) Ahogy keresztbe teszi a lábikóját! :wink:
Jaja, én is azon vidultam itt, hogy teljesen más "tanácsokat" adtunk a síró gyerek felvételével meg a hasfájással kapcsolatban. 8) Norka által írt hordozókendő jó ötlet, azért nem írtam, mert enyimek nem igazán szerették, de ebben benne van, hogy sztem nem bírtam jól megkötni. :(
Éjszaka: eleinte ugyanezzel szenvedten, Gellért is aludt kb 8-tól 2-ig, 3-ig, és nekem sokkal jobb lett volna ezt a hosszú szakaszt eltolni éjfél utánra. Hát, nem jött be. :( Hiába keltettem, ugyanúgy ébredt utána is, csak ha lehet, még nyűgösebben, mert megzavartam a pihenését. :?
Általában véve lehet mondani, hogy minden ilyen korai "nevelési" kísérletemet megbántam, sírni hagyást, ébresztést stb. A másodiknál lazára vettem, nem erőszakoskodtam, ésnagyjából nyugi volt éjjel is, nappal is. Éjjel is igény szerint szoptattam, igen, ehhez inkább együtt aludtam velük, akkor fel sem ébredtem a szopira. Gellértet még pakolgattam kiságyból ki-be, de teljes kudarc volt. Nem ért ennyit a rendszer, fáradt volt mindenki és ideges.
Később volt olyan korszak, amikor szinte csak éjjel szopiztak, mert nappal alig értek rá a világ felfedezése közben. :wink:
Az éjszakai szopiról és az éjszaka kelésről 2-3 évesen szoktak le - biztató? :lol:

Ági, akkor drukk a kislánynak! :)
MSN-t ritkán kapcsolom be, inkább a skype-ot, de majd fölveszlek!

Puszi,
Klára
klara
 
 


Ja, azt hittem a milliomosok itt a II.kerületben laknak....
Negatív véleményt bármikor le lehet írni, de, hogy eltörölni a föld színéről, ettől ment ki a biztosíték, ha nem emlékeznél!
mzille
 
 


Nekem ez a véleményem. Ha akkor ott a helyemben lettél volna, neked is az lenne. Szakértelem?-amikor nem tudták mit kezdjenek egy 27hetes kismamával akinek fájásai vannak? Éppenhogy csak keresztet nem vetettek a gyerekemre, ennek már úgyis mindegy.... Szoptatás? Csináld ahogy akarod, senkit nem érdekelt, első gyerek, megzabáltatjuk kaja előtt és bukja csak nyugodtan anyucira a tápszert amivel teletömtük...látni szeretnéd a saját gyereked pólya nélkül, megnézni, mindene megvan-e?...azt nem szabad anyuka, ki ne bontsa a pólyából, azt nem szeretjük... majd otthon nézegetheti kedvére (és ez elhangzott)... Ja, és szülj ahogy akarsz, az orvosnak és a szülésznőnek fontosabb elszivni egy cigarettát...tolófájások...hova gondol az még nem lehet, tartsa vissza...most vizitelni megyek.... Korrektek is nagyon...az utolsó napon kell közölni, ja, a gyereknek van egy kis születési rendellenessége, de nem lényeges, majd mutassák meg urológusnak, nem tudjuk, mi ez, talán kinövi....kinövi, ez aztán a gyerekorvos....csak 4-szer mütötték az elmúlt 5 évben..... Ez aztán a szupi gárda....csak az a szomorú, hogy egészségügyi körökben is megvan a vélemény róluk....ezek után én nem csodálkozom rajta....
Vendég
 


Sziasztok megint itt,
Mzille, lányok, ne hadakozzatok, léééééciii!!! tényleg nem tudom, ki mit írt, mit válaszolt, törölt el a föld színéről (??) de csakazértse :P nézem meg a söfis topicot! Az szerintem el kell tudni fogadni, ha valakinek rossz élménye volt szülésével, orvosával kapcsolatban. Végülis ez életünk egyik leginkább szorongásokkal kísért, talán legnehezebb, talán legszebb ideje. Mindenki másként éli meg. Pumponak ilyen volt, én sajnálom érte. :cry: Kész.
Nekem nagyon jó volt a Jánosban, maximálisan bíztam az orvosomban, de még így is volt néhány nehéz pillanat :roll: (lelkileg, főleg).
Mzille, mesélsz magadról, gyerkőceidről is, hogy megismerhessünk? Vagy hozzászólsz a kezdőanyuka felvetésekhez?
Na mennem kell, megint délutáni sírogatás van... de éjjel végül igényszerint volt etetve, mert anyuka visszaaludt a 12 órás ébresztésre és így gyerkőcigény szerint fél egykor, fél négykor és fél kilenckor volt kaja! :wink:
medveme
 
 


Halihó :)
Mizu, Medveme, hogy vagytok?
Már régebb óta akartam kérdezni, végül a körzetes gyerekdokitok mellett döntöttél? Nekünk is át kellene végre jelentkeznünk...
Ági, hát igen, sokan meséltek ilyesféléket régebben a Söfiről, aztán később eléggé feljavult, mielőtt megszüntették, egész jó kórházzá nőtte ki magát. :?
Mi továbbra is felújítunk, kiderült, hogy egész jól tudok parkettát lakkozni. :wink: A férjem meg csiszolni. :lol: Még lesz némi mázolűs, aztán ablakszigetelés, és utána már reméljük, letudjuk a koszos munkákat. Talán Karácsonyra már egész pofás lesz a lakás... Csekély 9 hónap alatt. :roll:
Puszi nektek,
Klára
klara
 
 


sziasztok, lakásfelújítás.. azt hiszem mindig nagyobb falat lesz, mint amira a ember számít, nem? Nkeünk majd nyáron lesz aktuális-remélem túléljük (anyagilag is- ki kellene alakítani gyerekszobát is, végül).Kitartást nektek !!Köszönöm kérdésed, jól vagyunk, bár még dilemmázom erősen a felvegyem/ne vegyem kérdésen, plusz bejött egy kis babyblues is megint (de jó volt a régi életem, most nem tudok menni sehová, stb)- de ez azt hiszem javul majd, ha andrissal ki lehet mozdulni már.) Ma kezdhettük volna a levegőztetéshez szoktatást, de nem mertem, mert olyan erősen fújt a szél- védőnő a szeles időt nem javasolta). Szerintetek? Ha ezt már kérdeztem itt, bocsi.. lyukas az agyam.A körzeti doktornő járt nálunk, kedves idősebb orvos, olyan nagytapazstalatú nagymamának tűnik- nekem szimpi volt, és általában bejönnek az ilyen első megérzéseim az emberekkel kapcsolatban. szóval maradtunk nála. A Henger utcai rendelőben dolgozik, vinnem kell amjd ANdrist tanácsadásra- szerencsére van erre küéön bejárat, hogy ne kelljen a beteg gyerkőcök mllett várakozni. Jó, nem? De fő, hogy ne legyen beteges Andris. Párommal mindketten fülesek voltunk kiskorunkban- az más lapra tartozik úgyis. Pumpo, merre jársz? Miért csinál mindig úgy, mintha nem lennék belépve? Ha nem ctrl-C zem a hsz-omat elszállna mindig az egész....  :?
medveme
 
 


És a bekezdéseimet is eltüntette. Miért?
medveme
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, nem tüntem el..... :)

Lakásfelújitás..... :) nekem is volt benne részem, még szeptemberben, marhára örültem neki :twisted: pont a hányingeres időszak kellős közepén találta ki az én kicsi szerelmem, hogy ő most márpedig lerakja a laminált padlót, kicseréli az ablakot a konyhában, kidobjuk nagymutter bútorát, újat veszünk, stb. Én meg fetrengtem a rosszulléttől... De túl vagyunk rajta... egy ideig, mert már most közölte, hogy jövő tavasszal kifesti a mi szobánkat. Végre vége a kosznak, kicsit fellélegzek... erre jön egy újabb, de nem szólok semmit, mert akkor megsértődik, és semmit nem csinál. :)

Andris levegőztetését valóban inkább akkor kezdd el, ha nem fúj a szél, legalábbis nem ennyire. Bár ma jó idő volt egyébként, csak az a fránya szél.... igen. Ráadásul fiú, jobban hasfájós, a széltől meg még jobban azok lesznek sajnos. Egy hónapos kora után én már kivittem őket szélben (no azért nem orkánban :) ) is, csak rájuk tettem az esővédőt. Az valamennyire védi a széltől is.

Egyébként Medveme, irtad, hogy fül-orr-gégész vagy...felnőtt vonalon. Kérdés: :)most neked:) : amikor bejön a hideg és nincs rajtam sapka, nagyon könnyen megfájdul a fülem, főleg, ha szél is fúj. Még miután beérek a meleg lakásba, vagy ahova megyek, nagyon sokáig nem múlik el. Ez mitől lehet? Tehetek ellene valamit azon kivül, hogy sapit veszek, ami jól takarja a fülemet is?

Klara! Én azért nem értem a söfisek felháborodását, mert a hsz-em után olvastam másik topicon, hogy más is pont ezt irta a kh-ról ahol szült, hogy be kéne zárni, stb. és nem voltak ilyen kiborultak rajta a többiek. Azért az elvakultságuk elég durva! Mert olvasgattam őket, és máshol ők nem akarnak szülni, sehol nincsenek olyan jó orvosok meg müszerek, mint ott és ez azért túlzás!

Ági
Vendég
 


Sziasztok, én megit itt. Holnap lejár a párom apaszabija, utolsó nap, hogy hármasban lehetünk itthon. Anyámék is pont most utaztak el... :? Nem volt jó kedvem mostanában, páromat is megőrjítettem amikor tőle kérdezgettem hogy most szerinted miért sír? Sajnos estefelé kezd fixen kialakulni egy hisztis időszak, ami nem hiszem, hogy a klasszikus "hasfájás", mert durrogtat máskor is, csak akkor maximum nyűglődik kicsit. De estefelé ordít, és nagyjából mindegy, hogy mit csinálunk vele. Fürdetés, esti szopi után szokott rendeződni a dolog. CSak az a baj, hogy annyira sajnálom közben, és frusztrál, hogy nem tudok rajta segíteni :roll: . Tegnapelőtt kitaláltam, hogy mégsincs elég tejem, ez a gyerek éhezik.. aztán beszéltem a védőnővel és méregettem minden szopit és csak van elég, hálistennek.
ugye könnyebb lesz???meg lehet szokni, ha sír? legalább kicsit?

fül: nehéz így megmondani, látni kéne, amikor fáj- de ha a meleg segít, vsz csak érzékenyebb a füled-és nincs jobb a meleg sapinál.
medveme
 
 


Sziasztok!
Ági, ma volt nyílt nap az Angélában. Voltál esetleg? Későn vettem észre a kiírást. :(
Medveme, valahogy az első fiúk többsége ilyen. nem tudom, hogy csinálják. Gellért is sírt minden áldott este. Nem lehetett rajta segíteni se ringatással, se masszírozgatással... Ezt szokás klasszikus hasfájásnak nevezni amúgy. Infacolt próbáltátok? Az újszülöttnek is adható, Grape Water és társai elvben csak pár hós kortól, akikor már úgysem nagyon kéne. Amúgy estére tényleg kevesebb a tej is mindenkinél. Nem dől olyan erősen, mint délelőtt, ezért többször kérnek kevesebbet szopizni. Szerintem adjál neki nyugodtan sűrűbben, de ugyanabból a ciciből, mert a híg előtejtől még jobban felpüffed a pocija. A sűrű szopi jól felszaporítja a tejecskét.
A sírást megszokni pedig nem lehet. :( Legalábbis a saját gyerekedét biztos nem. :roll: De persze, könnyebb lesz, legalábbis előbb-utóbb. Mire oviba megy, addigra egész biztosan. :wink:
klara
 
 


Sziasztok!

Klara! Nem voltunk nyilt napon, nem is láttam, hogy lesz.

Mostanában el voltam havazva az afp-vel, már a hócipőm tele van vele, múlt héten szétszurkáltak pénteken az sztk-ban, felvittem, erre közli az asszisztens, hogy már elvitték tegnap anyuka, vetesse le jövő héten újra...... nna, elszállt az agyam, ma tudtam lemenni új csövet kérni reggel, és fogtam magam, átmentem anyához (gazdagrétre) és levetettem vele. Végülis csak a vért kell nekik visszavinni a rendelőbe, tökmindegy, ki veszi le, de nekem nem az. Érdekes, anyuci rögtön le tudta venni, nem szurkálta szét mindkét kezemet a tökjó vénámat keresgélve..... soha többet nem vesznek tőlem vért az sztk-ban, az egyszer tuti!!!!!!
Na, ez egy jókis panaszáradat volt :) bocsika!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Andris esti sirásáról megkérdeztem ma anyát is, de semmi okost nem tudott mondani, miért sirhat..... én sem. Ha nem éhes, nem fáj a pocija, nem tudom........ :( Viszont a szopinál én sokszor csináltam azt, hogy (pont azért, amit Klara irt, a hig előtej) egy kicsit kézzel kifejtem, mielőtt rátettem a babát. Könnyebben is szopizott és akkor már a jó kis dús tejci jött neki.....

A füles dolgot köszi, rászokok a sapira (vén koromra) :lol:

Van képem, gyerkőcökről oviban csináltak sztárfotót, meg Öcsikém ma a minipocakomról:

Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok, ma nehéz napunk volt... nem akarok panaszkodni de este 9 után sem hagyta abba.. elromlott ez a gyerek :shock:
Na mindegy biztos unjátok már de apával kezdünk belejönni, sajnos a legjobb még (amikor hiszti van, dobálja minden végtagját- mert kézzel ki tudja magát nyomni és fejét percekig tartja a kis vasgyúrókám)- szóval a legbiztosabb magára hagyni sajnos. :oops: Félóra után abbamarad. :evil: Rosszanyuka. Azért esta csináltunk egy kis klasszikus apucimellkasánelatatást is. Suttogó szerint meg ezért :evil: rosszanyuka. Rájöttem miért veszélyesek ezek a könyvek: ha ezt meg azt csinálod, és kitartó vagy, minden gyerek mindig jó lesz. Ha esetleg nem tökéletes a helyzet, a TE hibád, rosszul csinálod. :oops:

Mostanában a féléves körüli gyerkőcöket nézegetem irigykedve, mikor lesz az enyém is már ilyen okos, hogy lehet neki mesélgetni, játszogatni vele? (most még nem igazán köti le semmi, zenét szoktunk hallgatni, azt szereti, de speciel a simogatásra tojik).

Klara, Infacolt be fogok szerezni. Hátha tényleg a hasa fáj. Bár azt olvastam, ez olyan idegrendszeri értelenség, ami elképzelhető, mert úgy néz ki a picur olyankor, mint akinek valami rohama van. Na nem rángatódzik éppen, de kalimpál veszettül és szerintem ez őt is zavarja. a tiétek csinált ilyesmit?

Pumpo, csini pocak!!! A szakrendelőben engem is szétszúrtak, tök lelketlenül... aztán inkább nálunk csináltattam meg én is mindent. Te Jánosba mész? Lehet hogy írtad már, csak elfelejtettem...
Sapka: én télen állandóan hordom, egyszerűen nagyon fázik a fejem nélküle. Másik kevemcen,már most hordom: sál, minél nagyobb, többször tekerve.

Na és Millenáris: ma voltunk 3ik sétán Andrissal, (első: Normafán volt- ennyit a fokozatos beszoktatásról).. elég lepusztult szegény park most, valami teherautókkal felszántották az utat, a kiállítás miatt a gyep totál letaposva a mammut felőli végen, az új irodaháznál meg konténer rá..va a frissen rakott fűre :?
Remélem tavaszra rendbeszedik, nagyon várom ott a sétáltatást.

Jóéjszakát..
medveme
 
 


Mostanában a féléves körüli gyerkőcöket nézegetem irigykedve, mikor lesz az enyém is már ilyen okos, hogy lehet neki mesélgetni, játszogatni vele?

Hehe, hát úgy fél év múlva. :wink: De azért már hamarabb is, 6 hetesen már tutira visszavigyorognak az emberre, 3 hósan meg már nagyon kis okosak. :lol:
Ja, idegrendszeri éretlenség, nem szokta még meg ezt a világot, születési trauma stb stb. Sírni hagyással vigyázz, mert még kivész belőle az ősbizalom. :wink: Amúgy megfigyeltem, hogy az eü-s anyukák lazábbak és kevésbé aggódósak valahogy, meg inkább próbálnak rendszert kialakítani, nekem ez igazán sose ment, még a saját esetemben sem. :? Suttogó, Aludj jól esetében viszont nem viccből írtam, hogy tüzelőnek a legjobbak. Elég veszélyesnek tartom az ilyen mindenkit kötelezően üdvözítőnek hirdetett módszereket, minden baba egyéniség, mindenkihez más a kulcs. Visszanézve annyit bizton mondhatok, hogy ha újra kezdhetném a fiammal, akkor még annyit se hagynám sírni, amennyit annak idején hagytam. :( Nem tudod elkényeztetni még ebben a korban. :)
Ági, pocak nagyon cuki :)
Puszi, Klára
klara
 
 


Látjátok, ebből is látszik, minden gyerkőc más és más........

Klara azt mondja, nem tudod még elkényeztetni ebben a korban, én meg azt mondom, ha nem kapkodtam volna fel Barnust már ebben a korban (sőt,az első naptól) akkor nem lett volna az, amit fentebb már leirtam, hogy nem volt hajlandó megmaradni a kiságyban perceket sem :D . Van, akit nem lehet elkapatni, van akit meg igen, minden gyerkőc más.......... :lol:

Hogy mit fogok csinálni a harmadikkal? :) gőzöm sincs, de félve Barnus-féle viselkedéstől, lehet, inkább hagyom majd sirni és kialakitok egyfajta kisebb rendszert pl. a szopiban, mert tuti volt az igény szerinti szopi abból a szempontból, hogy rengeteg tejem volt és tápszert nem is látott Barnabás, viszont hátránya volt, hogy egész nap a cicin lógott (volna) :)

De osztom a tényt, sokkal lazábban veszik az eü-s vagy eü-családtagos anyucik a problémákat....
Én is olyan jól voltam informálva (főnővér anyucim és töménytelen orvos jóvoltából) hogy szinte a háziorvost csak úgy hivom fel, hogy doktor úr, antibiotikumot kéne irni...... :)

Sosem estem kétségbe bármi volt, pedig Atis megivott már kétévesen egy üveg D-vitamint, férjem unokatesója vigyázott rá, látszik, Heim Pál toxi, gyomormosás........ négyszer mütötték a kukiját a Jánosban, mert hugycsőcsavarodással született, kicserélték a hugycső első szakaszát, + a plasztikák, és még egy vár még ránk, volt vesetályogunk (az kemény volt, ott kétségbeestem, de az egész nephrologia úgyszintén), skarlátot simán diagnosztizálok :) már háromszor volt....... :lol:

Muterom lassan többet aggódik, mint én :)

Viszont senkinek nem volt ennyi baja a családban, mint az enyémeknek :) , lévén csak anyu eü-s :)

Medveme!

Azt a szót, hogy rosszanya felejtsd el, mert küldök egy naaaagy seggberúgást!!!!!!!!!! :D A rossz anya nem itt kezdődik! Nem vagy rossz anya, első baba, merje vki azt mondani, hogy tökéletesen csinált mindent az elsőnél.... olyan ember nincs, ha van, az hazudik!!!!!! :) A féléves babánál meg majd más lesz, amit nem lesz könnyü megoldani, vagy nem tudod, miért csinálja, amit csinál..... minden korban lesz ilyen :)

Én sem tudom, miért csinálja most Attilám, hogy kezelhetetlen lett.
Mégsem tartom magam rossz anyának, pedig lehet, más a helyemben magát vádolná a gyerek viselkedéséért.
Üti-veri Barnust, általában ok nélkül, ordit velem, mindig akadékoskodik, egy kezemen meg tudom számolni, egy héten hányszor fogad szót, szemtelen, visszabeszél, néha engem is megüt(ne), tegnap köpködött.
Már próbáltam szép szóval, kiabálással, húztam a fenekére..... semmi, provokál tovább...... most tartok ott, hogy anyának az egyik volt kolleganőjével konzultáltam emilben, megnézné-e mert kezd nagyon eldurvulni a gyerek.......
Mégsem hiszem, hogy rossz anya vagyok, ez egy helyzet, ami valamitől kialakult, kideritem, mitől és segitséget kérünk, segitünk neki.... megoldjuk, muszály!!!!! Te is meg fogod oldani!!!! :) Idő!!! Türelem!!!

Puszi: Ági
Vendég
 


Sziasztok. Elöljáróban: miért avcakol velem ez a babanet? Minden hsz-omat újra kell ctrl-V znem mert úgy tezs mintha nem lennék belépve. Nektek csinál ilyet?
Próbaküldés.
medveme
 
 


Most az egész elszállt hrrrr
Pumpoka nem irigyellek, jól megjártátok az egészségügyet a fiúkkal!! :? Nem semmi rutinos anyuka vagy...
Mi az hogy húgycsőcsavarodás? én még ilyet nem hallottam. Szegényke :roll:

Amúgy nálkunk sok az eü-s a családban, mégis halálra aggódjuk magunkat (nagymama, dédmamák)-bár anyám szerint én túlérzékeny vagyok, Ő keményebb volt velünk (hangsúlyozom, remek gyermekkorunk volt tesómmal, nagyon jóban vagyok anyámmal). ezt tegnap mondta, mert bőgtem neki a telefonba.. :cry: nem bírtam hallgatni már a sírást (kézbevéve sem volt jobb a helyzet).
:shock: de képzeljétek: tegnap kétóránként kért enni ANdris, úgy nézett ki mint aki éhenhal éppen, nem is tudott többet szopizni 60nál egyszerre, ezért is voltam kétségbeesve, de ma :D 100at, aztán 110et evett és sokkal jobb a helyzet, most alszik. Remélem nem kiabáltam el?
Csak beindul rendesen a tejem.. fejni sajna nem tudok, minden megy a gyerekbe- igazo evőgép. cicit pl. még nem köpött ki soha: fél óra után, amikor már csak cumizik, leszedegetem. HA evett eleget, hagyja. Tegnap hiszti volt, mint kiderült, jogosan... :wink:

Klara, igyekszem hallgatni rád a suttogóval kapcsolatban, csak még elolvasom a harmadik részt :wink: (minek vettem meg egyáltalán)? de sok helyen átverés az egész vagy nem működik- az ÉN gyerekemet pl. csak szopi után közvetlenül lehet balhémentesen letenni aludni. Ha szórakoztatos, garantált hiszti lesz a vége amikor leteszem.. Az éjfél előtti áűlometetést meg a könyv is írja, hogy jaaa, csak tápszeres babáknál működik igazán. Kössz.
De utána kidobom, tényleg! (vagy elégetem, stílusosan).

Ma indulunk hétvégére, anyósomékhoz Győrbe, remélem jól tűri amjd az utat és az új környezetet.. anyósomék mindent vettek, csak ruhát és cumit kell vinnem, képzeljétek. Aranyosak, nem?

Pusz, ébred-mennem kell. 7 perc eltérés a 3 órához képest- tud valamit a gyerek...
medveme
 
 


Hugycsőcsavarodás... na ez nem ám a szakszó volt :lol:
A lényeg, hogy a hugycső egy szakasza, nálunk a legelején fél cm, meg van csavarodva, vagy hogyan nevezzem, mikor kicsavarsz valamit (ruhát), úgy.... ezt a részt ki kellett venni és pótolni, mert nem tudott volna tovább nőni a gyerekkel (legalábbis a fütykössel) csak pár éves korig és utána sokkal veszélyesebb megmüteni, meg már gondot is okoz a pisilésben... igy nekünk 2 évesen volt az első, és jött sorban minden évben 1 mütét, egész tavaly tavaszig, akkor volt az "utsó", de még pár éven belül egy plasztika vár rá, a fél makkján túl sok bőr van, a másik oldalán meg egyáltalán nincs (mint aki körül van metélve), ezt kéne még helyrehozni.
Sokan azt mondták, hogy minek, akkor majd azzal fogják húzni, hogy zsidó, körülmetélték, de azért mikor mutattam, hogy néz ki most, máris más lett a vélemény, ja, hát ez igy szörnyü a felnőttkorára tekintettel jobb, ha leveszik a felesleges bőrt... :)

Egyébként születési rendellenesség volt, csak ahogy fentebb is irtam, a kedves doki a söfiben rámondta, hogy kinövi a gyerek....
Ha anyám nem lenne HeimPál-os és nem mondta volna a dokiknak, mivel született a gyerek, lehet, hogy még nem lenne megmütve, ők rögtön mondták (pedig közük nincs az urológiához, anya a neurológián dolgozik) hogy mutassuk meg egy éves kora körül, előbb nem érdemes, de akkor mindenképpen, mert ez nem gyerekjáték......

De túl vagyunk rajta, ez a lényeg, és nem lett baj.......

Majd még irok, most leteszem ezt a két ördögöt, mert még mindig hancúroznak az ágyon.....

:evil: büdös kölkei :)

Pussz Ági
Vendég
 


Sziasztok, hát igen jó hétvégém volt anyósoméknál, nyagyapa nagymamam felváltva dajkálgatták kicsimet, legjobb reggel volt, amikor visszaküldtek aludni :D
Mondjuk most megkapta rendesen a szeretetadagját, karban hordozgatásés ringatás formájában.. de nem baj, nnyi következetlenség kell a rendszerbe :wink: Most épp a konyhában nézegetik a fényeket... párommal eljutottunk plazába (apró örömök, bár nem vettünk semmit igazán, még van egy kis pocim) és apa kiment síelni szombaton.
Kérdezgette, hogy nem baj-e, de hát csak jobb ha kipihnt szülei vannak,mintsem depressziósak, én meg nagszerűen elvoltam itthon picurral és nagyszülőkkel.
Nálunk apa amúgy eléggé kímélve van, olvastam olyat ahol éjjel apuci teszi tisztába teszi agyereket, de én nem keltem fel, végülis ő dolgozik (most kettőnk helyett is). Mondjuk fürdetés van, múltkor meg is sértődött mert megfürdettem mielőtt hazaért :)

Na majd holnap írok bővebben, fura ez a gép, szokatlan.
Klara, Pumpo,hétvége hogy telt? Lehetett volna szebb idő, mi nem is jutottunk ki sétálni
Sziasztok!!
medveme
 
 


Sziasztok!

Medveme, velem a Babanet mostanában nem vacakol. Automatikus bejelentkezésre van állítva, és így nem dobál ki.
Az jó, hogy tudtatok kicsit pihenni anyóséknál. :) Lehet majd náluk nyaralni is? Kicsit irigylem az ilyen jó anyós-meny kapcsolatokat, nálunk mostanában elég paprikás a helyzet, az évek során elég sok mindennel kiakasztottuk egymást, meg eleve nem is nagyon beszéltünk egy nyelven soha. :? Ők amúgy itt laknak Bp-en.
Szopira visszatérve, nekem rengeteg tejem volt, tejtesó is kapott belőle, ennek ellenére estére valahogy mindig "kifogyott". :P Úgy értsd, hogy délelőtt egyszer 300-at szopott egy mellből (történetesen lemértük), estére meg alig jött 40-60. Úgyhogy még az is előfordulhat, hogy a bő tejű mama gyereke is az éhségtől ordít estefelé. De a babák remekül fel tudják szaporítani maguknak, ha igény szerint vannak mellretéve. :wink:
Mondjuk én fejtem is, egyrészt a tejtesónak, másrészt meg kórházi tartózkodás miatt - nekünk is megvolt a magunk kálváriája, de én nem laza lettem tőle, hanem még parásabb. :(

Ági, ráadásul rosszul írtam be a múltkor az Angélás nyílt napot, ugyanis nem aznap volt, hanem mégis másnap. :? Vagyis el tudtál volna menni. Aki várhatóan jövőre elsős tantónéni lesz, közülük az egyik Gellért kedvenc nénije, nekik a hittant tanítja, a Judit néni. Nagyon aranyos. Sajnálom is, hogy Janka nem jövőre megy elsőbe.
Olvastalak az elvált szülők topikban, hát nem könnyű ez a helyzet. :roll:
Sírós baba elkapatásával kapcsolatban akkor is meggyőződésem, hogy nem azzal kapatod el, ha felveszed. :wink: Pont fordítva, az ilyen baba eleve jobban igényli, hogy felvegyék. Azt a nyugis babát, aki szépen fekszik a kiságyában, az ember nem fogja onnan kikapkodni 5 percenként, hacsak nem mazochista . :P Vérmérséklet kérdése is ez: a lányom, akit nem hagytam sírni egyáltalán, eleve kevesebbet is sírt, talán mert a születése sokkal könnyebb ügy volt, és azóta is elég kiegyensúlyozott, míg a fiam idegesebb típus - de egyiküket sem látom elkapatottnak, így nagyobb korukra. Aztán lehet, hogy csak elfogult vagyok. :lol:

Na mára elég is belőlem ennyi :) Írjatok!
:) Klára
klara
 
 


Sziasztok! Nem voltam gép előtt hétvégén, de jó volt látni most, hogy végre irtatok!!! :)

Nálunk pénteken kezdődött a hétvége :) csütörtök éjjel megvártam Zolit, hogy hazaérjen, volt éjfél (kb.sajna akkor szokott, nagyon sokat dolgozik) aztán meg beigérte Apukámnak, hogy elmegy vele dolgozni (Apuci "tejesember" :) vagyis tejterméket szállit "nagyautóval" ahogy a fiúk mondják), mert nincs segitsége és nagyon későn végezne, úgyhogy hajnal fél háromkor indult Apuhoz, és már le sem feküdt addig, igy énis akkor aludtam el, mikor elment itthonról, ennek kimenetele, hogy reggel 9előtt nem tudott lelket verni belém még a harsogó telefonébresztő sem.
Döntésem gyors volt, ovi mára 0, átmegyünk a Mamihoz, fiúk persze üdvrivalgásban törtek ki! A péntekünk igy ovi helyett a Mamiéknál telt, csak este jöttünk haza.
Szombaton Zoli itthon volt, egész nap gép előtt, fiúk is itthon, bár az apjuk beigérte nekik, hogy jön reggel, Atis már az ajtóban volt órák óta, mire jelezte, hogy nem jön, mert ő fáradt most.
Nnnna, magyarázd meg a gyereknek, miért nem jön az apja, amikor megigérte neki, de azt úgy (ahogy a pszichológus mondja), hogy ne fess negativ képet az apjáról, amikor közben belé tudnád vágni a nagykést, mert hogy lehet valaki ennyire szemét?
A héten másodszorra mondja le, hogy jön. Mindegy, túlélték....

Vasárnap reggel én nagybevásároltam Anyucival, exférjem ismét 9-re igérte magát, visszaértünk, fél11-kor, a gyerekek még itthon, útra készen, felöltöztetve..... erre visszahivást kér pár perc múlva, visszahivom, közli, hogy már itt van a kapuban, csak elaludt, azért nem jött 9-re.
Hát normális ez??????
Innen a kapuból közli, hogy elaludt.... nem tudom, de ha én igérkezek vhová és elalszom neadjisten, akkor amikor felkelek, odaszólok, hogy bocsi, nemsoká indulok, csak b.....tam felhúzni az órát!
Mindegy, elvitte őket, bár Atis egy órát üvöltött, hogy nem akar menni az apjával (pedig Isten lássa lelkemet, semmit nem mondtam a gyereknek az apjáról, pedig szét tudtam volna tépni puszta kézzel)!!!
Elmentek..... mi meg átszaladtunk Zolival nagymamámhoz, mert még nem ismeri Zolit és hónapok óta azért sir a telefonba, hogy babát várunk és ő még nem is ismeri..... most átvittem, nyugodjon meg :)
Aztán Zoli Anyukájához is átmentünk, ott időztünk többet.....

Klara, egyébként irod, hogy nincs jó kapcsid anyósoddal, ebből kaptam énis rendesen, engem anyósom (az exemé) úgy utált, hogy az kimondhatatlan!
Nem panasztopic, nem akarom részletezni, de tönkretette az esküvőmet is, csak két szóban, de ennyi mindent elmond, mire az étterembe értünk, úgy leitta magát, hogy az asztal alá evett (szó szerint, nem túlzok), haza is lettek tessékelve, és hangosan azért megjegyezte, hogy milyen szemetek vagyunk....
Na, ilyen jó volt a kapcsolatom vele, 6 évig éltünk együtt az exszel, egyszer nem jött át hozzánk, mindig nekünk kellett menni, na gondolhatod, hányszor mentem.......... :evil:
Most viszont azt mondhatom, hogy a világ legjobb anyósát kaptam ki, nem is nevezem anyósnak!!!!!!!!
Imádnivaló, jókedvü, kedves............. stb,stb,stb... :) szeret engem is, a fiúkat is és olyan jó látni azt, hogy örül neki, hogy Zoli is végre megnyugodott és boldogok vagyunk, és nemhogy közénkállna, még inkább segit is, bármi van!!!!!

Medveme, nagyon jó, hogy nálatok is ilyen jó a kapcsolat a férjed szüleivel, szerintem annál jobb nincs is, amikor összetart a két család és nem ölik egymást! :)

Húúúúúú, de sokat irtam! Bocsánat tőletek, hogy ide árasztottam mindent, de ez most ki akart jönni........

Igérem, visszafogom magam!

Puszika: Ági
Vendég
 


Nálunk nem ilyesféle gondok vannak anyóssal, inkább egyfajta "hatalmi harc" ez köztünk. Eleinte nagyon jó volt a kapcsolatunk, épp ahogy te írod, aztán az unokák érkezése és a gyereknevelésről alkotott eltérő elképzeléseink állandó feszt jelentenek, hol jobb, hol rosszabb, most épp elég rossz. :? (Ő pl lazán hagy sírni gyereket :wink: )
Az exférjed külön szám lehet. :evil:
klara
 
 


Klara!

A gyereksirásról eltérő véleményünk van :) de ezen tuti nem fogunk összeveszni! :lol: Nekem is más volt, neked is más volt. :)

Anyósról csak irtam, nálunk ez volt a baj...... de vége, anyósnak is mellesleg (mellrákban tavaly októberben meghalt), nem mentem be hozzá a kórházba, pedig a végén már kapaszkodott volna belém kézzel-lábbal, engem hivogatott telefonon, mert a kicsi fia és a kicsi lánya magasról tett rá. Én meg örültem, hogy a pánikbetegségemmel a gyerekeket el tudtam vinni oviba, nemhogy még a város másik végén lévő kórházba elmenjek egy olyan emberhez, aki pár hónappal előtte minden k..vának elmondott..... errő ennyit. :evil: a mai napig felkavar anyós gondolata, a temetésére sem mentem el! Ja, az ex sem akart, ez mondjuk, undoritó, ennyit az érzelmi világáról.....

Mostani "anyóssal" nem hiszem, hogy bajok lesznek, mert nagyon laza, gyereknevelés szempontjából is egyetértünk, ha meg nem, elnevetjük a dolgot és leszögezzük, mindketten mások vagyunk....
:)

Jujj, mennem kéne gatyót venni, Teritől (anyós???? :) kaptam tennap pénzt, hogy vegyek magamnak kismaminacit, mert látja, hogy a kölcsönkapott kissé rövid és nagyon bután néz ki. :)

Úgyhogy megyek a kismamiboltba...........

Majd visszatérek........ :)

Ági
Vendég
 


Ismét próba,a utomatikus bejelentkezéssel.
Sziasztok!
Meg kell osszam veletek, hogy mennyivel jobban érzem magam hétvége óta.. valahogy sokkal kevésbé vagyok feszült ANdrissal kapcsolatban, olyan jó volt tényleg a nap egészét megosztott felelősséggel tölteni, most sokkal lazább vagyok.
Most hogy ezt leírtam tudatosult bennem, hogy eddig mennyire feszült voltam (sőt, talán féltem is attól?? :shock: ) hogy egyedül legyek itthon Andrissal.. szabályosan összerándultam amikor felsírt, és amikor nyugodt volt, azon izgultam, mikor lesz sírós megint..
Nektek volt ilyen? ELsőgyerek tünet lehet? Én mondjuk nagyon féltem a depressziótól is, azt hiszem írtam erről korábban (nem volt valami vidám a terhesség) :?
Klara, valahol olvastam, hogy az ember kivetítheti a terhesség, szülés körülményeit a gyerkőceire, te is írtad, hogy Gellért születése nehezebb volt, és aztán Ő volt az, aki több figyelmet igényelt- lehet benne valami, nem? Én például sok mindennel el voltam foglalva nyáron, de Andris várásával kevésbé. MEg kellett menteni a kapcsolatomat, túl kellett élni a csalódást, stb. Még most is úgy érzem emiatt, hogy párom a No.1, és a picur (meg kell szokjam hogy andrisnak szólítsam!!) ..na ezt le sem lehet írni. :?

Szopi: ma megint méregetni fogom, mert éjjel 2 óránként kért, sztem kevés volt neki, de reggel evett 120, aztán 130-at!! (rekord, eddig). Sajnos több nem termelődik, ezt azért is bánom, mert jó lenne kicsit félretenni, hogy amig vki vigyáz Andrisra, megetethesse. FEjni nem tudok általában egy-két cseppnél többet. Szerintetek meddig kell próbálkozni a fejővel? Ha egy-két perc alatt nem jön semmi, üres a mell?

Anyósom pillanatnyilag tényleg második anyám. VEtték az adást, hogy nem szeretném ha kézben lenne egész délelőtt (tényleg felváltva cipelgették egész nap apósommal), így aztán valami olyan kompromisszum születik pillanatnyilag, hogy ha nyugisabb, elfoglalkozunk vele kicsit, és a álmosodik, mert már egy órát volt kézben, akkor letesszük. Sírogat persze, de gyorsan kimerül, mert fáradt, és elelszik. Délutáni pocifájás-nyűglődésnél meg full kényezetés. Reggel 6-os szopi után viszont alszik a család, Andriska ridegtartáson, ha sírogat is , leteszem aludni.

A legaranyosabb volt, vasárnap már rámnéztek amikor felsírt, h szabad-e felvenni? (terror anyuka :) )

És a legjobb: anyósom pedagógus, nyáron szabad!! :D

Na ennyit rólam most.
Pumpo, megyek olvasni az elvált topicot. fiúk biztos vagyok hogy megérzik rajtad, akkor is ha nem mondod, hogy haragszol az apjukra , de hát ekkora állatot! Jogos a felháborodás, tényleg. Csalódást okozni a fiúknak, többször is? Nagyon önző alak lehet..
Ezek szerint pszichológusnál is jártatok? Én is akartam menni, de család nem engedett (pedig sztem ez nem azt jelenti, hogy megőrült, hanem hogy megpróbál megküzdeni valami olyannal, amihez egyedül nincs ereje)

NA megyek dajkálni, pusz: Orsi
medveme
 
 


Medveme, nekem csak az Avent Isis kézi fejő vált be, mással nem nagyon tudtam fejni, kézzel pedig egyáltalán nem. De csak akkor fejjél, ha nagyon muszáj, mert felborítja a tejtermelést (túltermelés lesz) és a cici meg lógóssá válhat tőle. :P Kis esztétikai szempont. :wink:
Elsőgyerek tünet: szerintem igen. :? Relax. :)
Nehéz szülés és kivetítés: az is benne van, de nem kell különösebb kivetítés sem, hiszen József Attilát idézve, "a csecsemő is szenvedi, ha szül a nő" - vagyis a nehéz szülés belülről is nehéz, nem csak kívülről. Bőven elég trauma az újszülött számára ahhoz, hogy nyugtalan legyen és nehezen akklimatizálódjék. :(
Én is "terror-anyuka" vagyok. :wink: Csak fordított előjellel. Amolyan anyatigris. :twisted:

ági, exed inkább no komment... :?
klara
 
 


Visszajöttem! :)

Medveme! Örülök, hogy javult a helyzet és már sikerült Andrisra hangolódnod...... idő kell, ez természetes volt.
Senkinek nem megy az első nap, de látod, bele lehet rázódni, csak bizonyos dolgokat "túl kell élni". :) Lesz még könnyebb, amikor már odafigyel rád, mosolyog, ha tetszik neki valami, elkezd érdeklődni a körülötte lévő világ iránt, olyankor a legédesebbek!
Majd valamikor, ha jobb időt mondanak (legalábbis nem esőset meg havasat és nincs front) összefuthatnánk pár percre a millenárison mondjuk, úgy látnám Andrist élőben! Elvinném énis a fiúkat!
Majd ha neked is jó meg nekem is és ha Klara is ráérne, az lenne a legjobb! :) Én mondjuk problémás vagyok mostanában, de remélem ez múlóban, állandóan el akarok ájulni. :) Veszett rossz érzés... sötétedik minden...meg kiver a viz.. ááááááá!

Viszont!!!!!!
MEGVETTEM A KISMAMANACIT!!!!!!!!!!!
Este majd (éjjel), ha a párom hazajön, megkérem, fényképezzen le benne és majd megmutatom! Olyan boldog vagyok tőle, hülye hormonok! :)
És jól áll, szerintem :) és kényelmes és csini!
Azért vagyok ilyen feldobott tőle, mert két terhesség után azt kell mondjam (szomorú), megvettem életem első kismamanaciját!
Ami: nem használt, nem kölcsönkapott!
Az enyém, új, én választottam (és anyósom fizette :) imádom érte!!!!!!
Felhivom és meg is mondom neki, hogy én vagyok a legcsinosabb kismama!!!!!! :) Na, ez túlzás volt erősen! :)

Pussz-pussz: Ági
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép


Képek....... a fiúk :)
Zoli lánya (a "lánytesó") Evelin
Barnusom alvás közben (még a nyála is folyt) :)
Vendég
 


Nagyon helyesek a gyerkők :)
Kismamagatya tök jó, nekem se volt sose saját :P Na jó, de, egy olyan vakondos. Szerettem.
Millenáris: hát persze, szívesen találkozunk mi is, de az időjárás nem kedvez igazán ennek a programnak, úgy kb tavaszig :lol: Na majd meglátjuk.
Legyetek jók, pusz,
Klára
klara
 
 


Sziasztok lányok, mi újság??
Pumpó, édesek a srácok, tényleg.. nagyon büszke lehetsz rájuk!!
Olvastalak a másik topicban, remélem beválik a pszichológus, majd mesélj, jó?
:) Kismamandrág: én úúgy utáltam, mindig lecsúszott akármennyire szoítottam a gumimadzagot, most annak örülök, hogy a régi jó farmeremet be tudom gombolni (bár maradt némi hasfelesleg, plusz két kiló) :shock:
Örök kérdés: súlyfelesleggel, hassal hogy álltatok terheség után? Nekem nem lett csíkos a hasam, cska vhogy pudingszerűen laza.. Majd a hetes után rá kell vegyem magam tornára, akármennyire lusta :oops: vagyok

teszek fel képeket is, ráérek: ismét anyósoméknál vagyunk :D
medveme
 
 


Medveme!

Hol vannak a képek??? Azt várom napok óta, Andrist szeretném látni!
Légysziiiiiiiiiiiiiii.................... :)

Has, hát nekem pár hétig laza volt, de helyrejött.
Császáros unokatesóim azt mondták, nekik nagyobb volt mint nekem és lazább még annál is. De lehet, ez is alkati kérdés. Plusz két kiló? :)
Az semmi, nyugodj meg!!! Le fog menni, az tényleg annyira kevés! :)

Viszont::::: hirem van!!!!!!!!!!!!!!!

KICSI LÁNYUNK LESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ODABENT EGY ZSÓFIA PETRA LAKIK!

Idekint pedig a világ legboldogabb anyucija és apucija várja!!!!!

És a legboldogabb család, mert mindenki kislányt várt már harmadiknak, és anya is sirt a telefonba, hogy mennyire örül, anyósom is felhivott, hogy ő is nagyon boldog, a kicsi szivemnek is hallottam a hangján, hogy hasonlóan hozzám, nagy a boldogsága!

puszi, majd még irok!

Ági
Vendég
 


Sziasztok! :)

Medveme, én is csak várom itt a képet... :wink:
Nekem nagyon lazák lehetnek a kötőszöveteim, mert nem igazán ment vissza a hasam, és a súlyfeleslegem is megmaradt. A szopi alatt sem ment le. Ez olyan 5-6 kg plusz rajtam azóta is. :?

Ági, de jó, gratula a kislányhoz! Szép neve lesz nagyon! :)
Olvastalak az elvált szülők topikban, hát nem túl rózsás a helyzet... Akkor az ex végül mégsem szakított a nőjével? Kár. :twisted:
Az aftaféleség végül micsoda Ati szájában? Ti melyik dokihoz jártok egyébként? Vagy ezt már kérdeztem? :roll:

Puszi, Klára
klara
 
 


Szia Klara!

Hát az exszel nem túl jó a helyzet, de most gondolni sem akarok rá! :)

Ezen a héten fel sem veszem a telefont neki, mert még elrontja a boldogságomat.

Mi a Romhányi doktorhoz járunk, én nagyon szeretem, nagyon jó orvos és nagyon aranyos. Attila szájában és száján nem afta, hanem egy virusos herpesz, ami nagyon tud fájni. Kaptunk rá rázófolyadékot, amit be kell vennie a szájába és kicsit mindenhova juttatni, ottartani egy ideig, oszt kiköpni. Mert lidokainos és baja ugyan nem lesz, ha lenyeli, de elzsibbad a torka és az nem lesz jó. Meg A-vitamint kell szednie három napig. Ennyi egyenlőre, de nagyon csúnya szegénynek és szinte nem is beszél.

Ági
Vendég
 


:roll:
fcsaba
 
 


zsófipetra: HUuuuurááá!!! :D gratuláálok!

Ma nyűgös nap van, hasfájás, bukás, bömbi, most csak fotók félkézzel, aztán majd délután talán alszik egyet és tudok írni...
pusz
jaj nem megy,nem ezen a gépen szerkesztettem át a képeket, majd hétvégén küldök, igérem!!
szépen süt a nap, asszem nagy séta is lesz ma, apa későn jön :roll:
ölemben is kalimpál ma, megyek, pusz
medveme
 
 


És akkor képek (remélhetőleg eléggé lekicsinyítettem őket)

áááá megint nem megy, pedig már 550x550 px-re kicsinyítettem de azt írja túl nagy.:(
akkor most az550 nem kisebb 600-nál???
medveme
 
 


Kép
medveme
 
 


Medveme, ez az Andris hihetetlen aranyos, csuda pofa! :lol:
Ági, hogy vagytok? Herpesz? (Nekem is ma jött ki.)
:?
klara
 
 


Sziasztok!

Andris igazi kispasi, nagyon drága, azokkal a nagy szemeivel hogy figyel.... :) csoda édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Megvagyunk egyébként, herpesz már elmúlt, végre eszik rendesen és a száján is már csak egy kis seb van. Meggyógyult, ami abban is megnyilvánul, hogy veszett rosszasága visszatért, újra az a követelőző Attila mint egy héttel ezelőtt..... :twisted:
Zsófi nagyon mozgékony kiscsaj lett, napközben is egyre többet mozog, csak azt sajnálom, hogy apa nagyon keveset van itthon és alig-alig fogja ki azokat a perceket este, amikor nekikezd a kisasszony a bokszóráknak..... :( pedig annyira szeretném, hogy érezze ő is! Tudom, később könnyebb lesz kifogni, amikor már azt is érezni, ha csak a kisujját kinyújtja, de az is más és ez is más érzés.... sajnálom, hogy erről lemarad.... :( Ma is 10-ig van nyitva ez a retek interspar, és ráadásul tegnap mondta, hogy jövő héttől minden nap 10-ig lesznek nyitva és karácsony előtti két hétben pedig lesz, hogy éjjelre is be kell menni majd, mert akkor fognak árut feltölteni a nagy rohamok miatt. Hááát én meg ettől fogok rohamokat kapni, már tényleg úgy vagyok vele, hogy tojom le azt a rohadt pénzt, nem ér annyit az egész, hogy többet keres havi 30ezerrel, ha többet vállal. Az együtt töltött idő sokkal többet ér, mint a pénz, de ő csak hajt és megy....... Nem panaszkodom, bocsánat, csak annyira rossz nélküle..... :(

Megyek, megfürdetem a kisangyalt a pocakon át :) aztán lefekszem élvezni (egyedül) ahogyan kezdődik a meccs odabenn a pociban.... :)

Pusza nektek: Ági
Vendég
 


próbálok még képeket tenni.. Kép fürdés! andris még szeret... Kép hasfájás ellen, talán ez majd segít?
Kép a kis pasim
medveme
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: