Új privát üzeneted érkezett!

Kedves kismamák, leendő anyukák!
Nyitok egy ilyen új topicot, mert már kezdek rosszul lenni, hogy mindenki a problémákról beszél, hogy csak azt tudom mindenhol olvasni, hogy ilyen, meg olyan nehéz... Ez egy gyönyörű állapot, ahol egy kicsi baba növekszik, fejlődik, egyben van az édesanyával, hallja, érzi minden rezdülését, gondolatát. Ez szerintetek nem a világ csodája?én úgy gondolom, hogy isten ennél nagyobb gyönyörűséget nem adhatott volna egy férfinek (:-))) és egy nőnek. A férfiak is ugyanolyan intenzíven élik meg ezt az időszakot, mint a nő, csak rajtuk nem látszik kívül semmi. :o))) Azok írjanak nekem, akik pozitív beszélgetésben szeretnének részt venni és szertnék, ha ezzel erősítenénk egymást, hogy minden rendben lesz, hogy mindet át lehet vészelni boldogan, gondtalanul, csak a kicsire hangolódva.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Birolili!
Jó ötlet egy ilyen topikot nyitni, remélem leszünk még egy páran, akik írogatnak majd ide. :-)
Én most kezdem a 19. hetet, és mivel eddig problémamentes voltam (remélem a végéig ez lesz!!!), ezért tényelg csak a szép dolgokon tudok gondolkodni! :-)
A Babó már mocorog. Csak finoman, de én már érzem! Sőt! Én mindig hamarabb elalszom,mint a párom, és miután ő is lefekszik, úgy alszik el, hogy a hasamra teszi a kezét. Reggel azzal fogadott, hogy érezte a Babó mozgását! 2x is!!! Nagyon boldog volt, és én is, hogy ő is érezhette!
Most egyenlőre ennyi, mert még azt hiszed, szájmenésem van! :-)
Üdv.
Niki és Babó-boy :-)
hapinyoka
 
 


Sziasztok!
A harmadik babánkat várjuk és azt hiszem,hogy életem legszebb hónapjai a három terhességem volt.Persze amikor megszületnek és már ott vannak,az is csoda,de maga a várakozásteljes izgalom az gyönyörű.Igen én is voltam rosszul,nagyon is,de mindent feledtet,amikor érzem a kis lábát,kezecskéjét matatni.Most kezdem majd a 32.hetet.
Sziasztok!

Aranka
ari3
 
 

 
 

Sziasztok!
Örülök, hogy vannak olyanok, akik ennyire örülnek és érzelemmel telve várják a babájukat. Mi a kicsi férjemmel az első babócinkat várjuk, de nagyon boldogok voltunk, amikor megtudtuk, hogy kismama vagyok. Nem nagyon hittük el, mert egy pozitív teszt mutatta pénteken. Rögtön hívtam az orvost, hogy hétfőre adjon időpontot, mert életbevágó. Hétfőn izgulva mentem az orvoshoz és ő megállapította, hogy hát ez bizony az, ott van, még csak 5 mm - es. Most már a 9.héten vagyunk, és annyi minden átformálódott bennem. Most már 2cm - es.:-))) olyan hihetetlen volt most megint látni. Ott volt a kicsi keze, ahogy növekszik, a feje... Furcsa, nem, hogy két kis valamiből lesz egy baba. Mindig csoda volt számomra, de most még felfoghatatlan is, hiszen bennem zajlik mindez.Szinte mindig csak a babára gondolunk, mindig beszélünk hozzá, igaz, még nagyon picike, de már érzi, hogy szeretjük és hogy mennyire várjuk. A férjem is teljesen kifordult önmagából, imád engem, mindig szeretget, a babát...Nem tudunk mostanában egymás szeretgetésével betelni. Fantasztikus dolognak tartom, ha egy ilyen férjnek szülhet az ember gyerekekt. Milyen apa lesz?...

Kedves Hapinyoka! Örülök, hogy a Te férjed is ilyen ember, hogy ennyire várja a babát. én el sem tudom képzelni, hogy milyen érzés lesz, ha megmozdul, ha "kommunikál" majd velem. Nagyon jó, igaz? Az első babádat várod Te is?

Kedves Ari3! Mi is szeretnénk sok - sok kisbabát, gondolom nagyon nagy öröm, hogy a harmadik babát várhatod. Milyen érzéseid voltak a terhességeid alatt? Te is megújultál a 9 hónapok alatt? Vagy milyen gondolataid voltak? Gyerekeid hogy fogadták a harmadikat? Mennyi idősek ?

köszönöm, hogy írtatok, remélem, még olvasok rólatok!
Sziasztok!
Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!
Nagyon jó olvasni,hogy ilyen boldogok vagytok!
Az én csemetéim:Alexa 14 éves lesz májusban,Gergő 2 éves lesz májusban és Zsófi április 16-ra van igérve.Nagyon várják a kistesót,bár Gergő még nem nagyon érti.De látja,hogy apa és a nővérke simogatják a pocakomat ő is mindig odabújik.Sőt eddig tátott szájjal kaptunk csak puszikat,Zsófi az első aki cuppanósat kapott.
Az maga a csoda,amikor mocorog.van hogy csak kis kaparászást érzek,van hogy erőteljes rúgásokat.Amikor csuklik akkor ütemes kis rángásokat.
Ha akarod megnézheted őket a profilomban.Zsófiról csütörtökön készűltek a fotók.
Szia

Aranka
ari3
 
 


Szia! Milyen aranyosak a gyerekeid! Nagy boldogság lesz, ha megérkezik az új jövevény.Édesanyám 38évesen lett állapotos a hugunkkal, mert mi 3 - an vagyunk testvérek és emlékszem, hogy mennyire vártunk. 9év a korkülönbség köztem és a hugom között, de rettenetesen elkényeztettük. Állandóan "körülötte forgott a világ".Nagyon boldog baba volt és most pedig kiegyensúlyozott kamasz. Már amennyire kiegyensúlyozott lehet egy kamasz. Gergő kisfiad akkor még nem nagyon érti, hogy mi történik a pocakodban? Szoktál a babáddal kommunikálni? Válaszol rá? Férjed is biztosan nagyon boldog. Ő is beszél hozzá? Milyen érdekes lehet, hogy hallod, hogy csuklik. Nincs is annál jobb, mint aki imádja a családját és imád velük lenni. Az én férjem már nagyon várja, hogy megszülessen az első kibabánk. Annyira el fogja kényeztetni. Imádom őket már most.

Mindjárt megnézem a képeket.
Légy jó, vigyázz magadra.

Szia!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Gyönyörű a kis pocaklakód! Milyen lesz, ha már mi is így fogjuk majd látni. Sírni fogunk? Jó nagy pocakod van már. Aranyos a kisfiad. Egy "maszatgyuri". Biztosan jó eleven.

Mégegyszer minden jót. Üdv.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Hová tűntetek?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok,csak a lakásfelújítás és a két gyerek mellett nem sok időm van.Ráadásul a lányom is beteg lett.
Az ultrahangkép szerintem is nagyon jó és én is elérzékenyülök ahányszor ránézek.Szerintem tuti kommunikál a két pici.Amikor Gergő odabújik a pocakomhoz és elkezd halandzsázni,Zsófi mindig mocorog és rugdos neki.Ez olyan jó érzés.
Szoktam Zsófival beszélgetni,megsimizem és dúdolok neki azt is nagyon szereti.Ahol simizem oda bújik.Vele is már kezdem megbeszélni,hogy milyen lesz a születése.Hogy nagyon nehéz lesz,de ha segítünk egymásnak akkor mindkettőnkenek könnyebb lesz.Ez már Gergőnél bevállt.
Gyorsan született.
Vigyázzatok magatokra!
Sziasztok!!

Aranka
ari3
 
 


Szia!
De jó, hogy ilyen jó a kapcsolatotok! Meglehet a babával beszélni dolgokat, igaz? pszichoanalízis? Hallottál róla? Én olvasom a könyvet: Lelki köldökzsinór
Most újítjátok a házat? Jó meló lehet... Mi valószínű, h.költözni fogunk.

Puszi, legyetek jók!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Csak most vettem észre ezt a topicot (bár ritkán szoktam nézelődni) és nagyon tetszik ez a pozitív, számomra természetes hozzáállásotok a kismamasághoz!
Nekem már van két lurkóm, belőlük kifolyólag rengeteg kellemes emlékem az állapotos hónapokról és a szülésről. És remélem, hogy még lesz rá lehetőségem, hogy újra átélhessem ezeket a nagyszerű dolgokat, mert a férjemmel és a gyerkőcökkel még legalább egy babát szeretnénk! Kép
Szóval, bevesztek a csapatba? Kép
zichy
 
 


Szia Zichy!

Én nagyon újjongok minden olyan kismamáért, aki pozitívan látja a terhességet, és a férjével nagyon, de nagyon várják a babát. Azért is nyitottam ezt a topicot. Itt meg tudjuk osztani a csodálatos élményeinket.
Mi most várjuk az első picinket a férjemmel és teljesen be vagyunk sózva. Biztosan olvastad.
Mésélnél azokról a gyönyörű hónapjaidról és a szülésről? Nagyon kíványcsi vagyok rá. Én is úgy képzelem el, hogy nagyon szép lesz...
Mi a férjemmel 4 gyereket tervezünk, de majd meglátjuk. 3gyerek majdnem biztos. Szép is a nagy család...

üdvözlünk körünkbe, remélem, hogy sűrűn el fogsz látogatni hozzánk és olvashatunk élményeidről és osztozhatunk örömeidben. :-))))

Puszi nektek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Szia Zichy!Én is üdvözöllek!!!

Zsófi egész nap mocorgott,tornázott.Így elég érdekes formákat vesz fel a pocakom,de ez tetszik!
Én mindhárom várandósságomat másképpen éltem át.A lányomat aggódva,szorongva várta,mert volt egy előző babám akit 20 hetesen megkellett szülnöm genetikai okok miatt.Nagyon vártam,hogy Alexa megszülessen,mert akkor megnyugodtam végre,hogy minden rendben.A kisfiammal végig nyugodt,csendes várandósság volt.Minden pillanatát élveztem,.még a szülést is,pláne amikor rámtették.Zsófival Az igazi mozgalmas várandósság.Gergő miatt nem nagyon van időm befelé fordulni,vagy pihenni,de ez meg ettől jó.Így este amikor alszik a család csak az övé vagyok és beszélgetek vele.Mocorog ilyenkor.Jó érezni azt is,hogy a testvéreit érzi,mert mindig jelez ha ők simogatják a pocakomat.Megint másképpen jelez,ha apát hallja.
Sziasztok!!!

Aranka
ari3
 
 


Szia!
De érdekes amit leírtál... Mi az, hogy másképpen reagál a családtagoknak? Olyan jó lehet, ha már mocorog. én is biztosan ki fogok bújni a bőrömből az örömtől.
Megkérdezhetem, hogy milyen genetikai betegsége volt? Ha nem szeretnél róla írni, azt is megértem.
Milyen lett a lányod, hogy szorongva vártad? Nem lett nyugtalanabb, idegesebb emiatt? Azt olvastam, hogy ez is befolyásolja, hogy milyen baba lesz később.

Vigyázz magadra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást! Megvallom, picit "irigykedek" rátok, hogy van Pocaklakótok! Kép Szívesen mesélek bármiről, hála Istennek, tényleg tudok jó dolgokat megosztani a kismamasággal, szüléssel, gyerekekkel kapcsolatban. Csak szóljatok rám, nehogy túlzásba vigyem!
Nálunk minden gyerkőc régen várt,tervezett babaként született. Elsőnek fiút szerettünk volna, a neve már évekkel a születése előtt megvolt, tesztet is csak azért csináltam, hogy a dokinál legyen mire hivatkoznom,annyira biztos voltam benne, hogy köztünk van és tudtam, hogy csak fiú lehet.Tele voltam energiával, élveztem vele minden percet, kényelmes volt a pocakom,rengeteget kommunikáltam vele.A szülés előtti hétig dolgoztam a munkahelyemen, közben első lakásunkat renováltuk. A megbeszélt időpontban, házasságunk harmadik évfordulójának napján, egy viharos októberi éjszakán született meg! (Ennek történetét majd máskor elmesélem, ha kéritek. Kép) Minden elképzelésemet és álmomat felülmúlta, fiú lett, apukájára hasonlít, az ő nevét is viseli (és az évekkel előbb kiválasztottat)és a lelke olyasmi, mint az enyém legbelül, nagyszerű emberke!
A lányunk pontosan 3 évvel később ugyanabban a hónapban született,mint a fiú, ahogy szerettük volna. Az első pillanattól fogva tudni szerettem volna a nemét, de egy orvos sem mondta meg. "Féltem", hogy ha lány lesz,nem tudok vele mit kezdeni (akkortájt sok elkényeztetett, agyoncicomázott, selypegő kislányt láttam és azt gondoltam, egy lány csak ilyen lehet- bocsánat!).Ráadásul a rokonaink ki voltak éhezve egy kislányra és egy kevésbé kedvelt családtag pedig betegesen sóvárgott egy lányért, szóval nem akartam lányt, inkább az utóbbi miatt. Kép Ugyanakkor ez a kis emberke, úgy éreztem, annyira ragaszkodott hozzám és élveztük az együttlétünk minden percét, a bátyó és az apa nagyon várták a születését,hogy elfolytottam az ostoba képzelgéseimet. Megbeszéltem a picivel, hogy örülök neki, akár fiú, akár lány. És a rokontól sem féltettem, mert akárhogyis, a mi gyerekünk! Ő is megbeszélt időpontban, elképesztő gyorsan született.És lány lett, és mikor megláttam, nagyon megnyugodtam és boldog voltam.Rám hasonlít jobban külsőre, de igazából egy csodálatos keverék a számomra legdrágább emberekből!Bájos,talpraesett, okos, szeretnivaló kislány, aki mindenkit levesz a lábáról és nincs elkényeztetve. Kép
Ezek után én is úgy gondolom,mint Aranka, minden várandós időszak más, végülis, nem ugyanazt az embert hordjuk ki kétszer (vagy többször). És ezért izgalmas a dolog, én legalábbis már most rengeteget gondolkodom arról, milyen lesz majd legközelebb. (Persze csupa jót várok!) Kép
Jó hétvégét Nektek!
zichy
 
 


Szia Lili!
Biztosan nagyon tetszeni fog,amikor mocorog.Legelőször csak pici rezdüléseket fogsz érezni,mintha egy kis halacska úszott volna át a pocakodon,vagy egy kis pillangó libbent volna.Az már ő lesz és egyre intenzívebb lesz a mozgás is.Amikor a testvéreinek jelez Zsófi,akkor nagyon virgonc,amikor apának,akkor rug egyet -kettőt és figyel.
Megkérdezheted milyen baj volt,már tul vagyok rajta,bár elfelejteni soha nem tudom.Nyitott gerinccel,koponya és felső végtag hiánnyal született volna a kicsim.Ha a szülésig életben is maradt volna,semmi esélye nem lett volna az életre.Ez 5 évvel a Chernobili katasztrófa után volt,azt mondták annak a következménye lehetett.
Érdekes,de a lányom nem lett ideges,nyugtalan tipus.Kisbabának is nyugodt volt és most a kamaszkort leszámítva egy álmodozó,szétszórt művészlélek.Mert ugyan aggódtam miatta,de biztosan érezte mennyire fontos nekem,mennyire várom.
Ti szeretnétek tudni,hogy kisfiu vagy kislány lesz-e?Nekem fontos volt és a nevét is szerettem volna minél előbb,hogy így szólitsam.
Te is vigyázz magadra!!!
Szia

Aranka
ari3
 
 


Kedves Zichy!

Annyira meghatódtam ezeken a sorokon! Létezik még ilyen ember, aki ennyire átéli a dplgpkat, ennyire csodálattal néz szét maga körül a világban? Lehet érezni, hogy hálás vagy az életért, hogy mindennek örülsz, hogy tényleg örömmel, boldogsággal fogadtátok a babákat... Nagyon köszönöm ezeket az írásaidat,teljesen feltöltődtem belőlük. Hihetetlen számomra, hogy még találok ilyen embert... Köszönöm Neked.
Meséld el kérlek a születés napját. Annyira fantasztikus lehet ez a dolog. Egy új élet jön a világra, akit utána Te gondozol nevelsz... El sem tudom képzelni, hogy mennyire jó lehet. Én nem félek a szüléstől, hiszen nagyon várjuk már most a picit. Kicsi férjem azt mondta, hogy nem bírja kivárni a szeptembert, ő már most megdögönyözné, megpuszikázná a lábát, a pocakját megprüszkölné... Annyira szeret minket a kispapa. Ő is hízott velem 2 kilót már. Teljesen átveszi az érzéseimet. Azóta állandóan beszél kispapa, pedig nem egy beszédes fickó. Imádom.
Mesélj a gyerekeid neveléséről is, kérlek, nagyon érdekel. annyit mesélj, amennyit szeretnél..!

Üdvözöllek: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Ari!

Ezt a genetikai dolgot az orvosok látták uh-n? Ugy derült ki, hogy ez a baj a picivel? De gratulálok a 2szép kisgyerekedhez és most a pocaklakódhoz, hiszen ők teljesen egészségesek és ez a lényeg. Nagy erő kellett ehhez, tudom. Mi most megyünk 24-én uh-ra, nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz. 3d-re megyünk, mozizunk egyet. :-))) Szoríts majd légyszi.
Van egy ismerősöm, aki már a 34.héten jár, és éreztem, ahogy rúg a baba. Olyan jó volt. Biztosan szuper lesz.
Nem szeretnénk megtudni, hogy milyen nemű lesz, de valószínű, hogy megtudjuk majd, mert sok uh lesz mostanában. Van a férjem családjában egy kis genetikai öröklődés és azt szeretnénk kiszűrni. Most is azért kell mennünk 3d-re, még csak 11hetes lesz akkor. Vízválasztó lesz ez a csütörtöki vizsgálat. Az orvosom is elkísér az uh-ra. Ő is aggódik. Reméljük, hogy minden a legnagyobb rendeben lesz.

Vigyázz magatokra és a családodra!Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Lili! Nagyon jólestek a kedves szavaid!Kép
Szívesen elmesélem a babáink születését, majd kerítek rá időt. Ha jól olvastam, ti is őszi babát vártok és nagyon készültök rá. Mesélsz egy kicsit magatokról? Mikor házasodtatok? Mivel foglalkozol? Hol fogsz szülni?
Aranka! Tőled is ugyanezeket kérdezem, szeretnélek megismerni titeket! Hogy készülsz a harmadik gyerekre? Hogy fogadták a tesók a kicsit?
Megyek, mert a lurkók itt toporognak körülöttem,most velük kell foglalkozni. Kép
zichy
 
 


Szia Zichy!

Aranyos vagy.
Mi 2003augusztus 30.-án házasodtunk. (A két örömapának és a nagypapának a születésnapján. :-))) Nagyon szép esküvőnk volt. 170-en voltunk. Annyira gyönyörű nap volt... Férjemet ismerem már több, mint 5éve és csak egyre jobban szeretjük egymást. Hihetetlen, hogy mennyire "összetalálkoztunk". Mindent megbeszélünk, segítjük egymást.. Rettenetesen boldog volt a kicsi férjem, amikor megmutattam neki a két csíkot a teszten. Nem mostanra terveztünk, hanem 6 hónappal későbbre, de úgy látszik, hogy megérezte mennyit beszélgettünk róla, már vágytunk rá.
A lánykérést Neked elmesélem, de nem szoktam vele dicsekedni, mert az emberek nem nagyon szeretik, ha boldog valaki körülöttük. Tisztelet a kivételnek... 2003nyarán Olaszországba mentünk nyaralni, ekkor államvizsgázott a férjem jogon és rettenetesen tanult, nem volt ideje semmire, rám is alig és én szerveztem az utat. Kikötötte, hogy Velence mellé menjünk, oda keressek szállást. Nem kaptunk helyet, csak Riminibe. Az pedig elég messze volt Velencétől... Az én ki drágám azt mondta, hogy nem baj, elmegyünk egy nappal előbb. Nem értettem, hogy miért olyan fontos Velencére bemenni. Még nem láttad, és muszály megnéznünk, mert gyönyörű. Elindultunk, akkor már éreztem valamit a levegőben. Reggel odaértünk, megálltunk egy benzinkútnál, öltözzünk át csinos ruhába, Velencéhez illően... Azt a ruhát vettem fel, ami a kedvence volt és mentünk vízihajóval a Szent Márk térig. Nézelődtünk, sétáltunk, majd a Dózse palotába bementünk. Nem akartam, mert piszok drága volt. De ő ragaszkodott hozzá. bemegyünk, mert látnod kell... Ok. Bementünk, gyönyörű volt. keressük meg a Sóhajok hídját! Rátaláltunk nagy nehezen, én végigmentem, visszahúzott: letérdelt előttem és megkérdezte: Leszel a feleségem? 19éves voltam. Megszólalni nem tudtam. Sejtettem valamit, de nem mertem beleélni magam, mert ez nagy dolog. Pár perc csönd, megijedt, hogy nem válaszolok. Mit mondasz? Közben kiesett a kistáskámból minden, mint a filmekben. :-))) Összeszedtük, annyira zavarban voltunk, alig mertünk egymásra nézni, mondtam, hogy igen! Felkapott, pusziltuk egymást vagy fél órán keresztül. Nem hittem el. Ez a gondolat: ő lesz a férjem... Imádom. Egyre jobban. Tudtam mindig, hogy szeretem, hogy ő kell nekem, és egyre szebb minden vele, csak erősödött a házassággal, a kicsi várásával pedig szinte erős lánc alakult ki közöttünk. Minden nap puszilgat, ölelget, becézget minket. A babócát puszilja, simogatja. Nagyon boldogok vagyunk együtt. Minden nehéz próba csak erősít a kapcsolatunkon. Ez a mi szerelmünk és boldogságunk. Imádjuk egymást. Minden nő, aki ismeri a páromat, kíványcsiak a feleségére, hogy ki az a nő, akit ennyire szeret, hogy lehet érezni egy határt. Pedig mostmár ugye sok emberrel találkozik...
Én most diplomázok itt, Kecskeméten, mert mi itt lakunk. 19éves voltam amikor megkérte a kezem és 20amikor hozzá mentem, örök párom lett, 22pedig most vagyok és kisbabát várunk. Csodálatos dolog. Szinte hülyének nézik az embert, hogy ilyen fiatalon férjhez menetm és még gyereket is vállalok.?.. Nem tudom, hogy miért ilyen furcs, hiszen imádjuk egymást, annyira megtaláltuk egymást...De a baráti körünkben mindenki örül annak, hogy ilyen boldogok vagyunk.
A kicsi baba ilyen mérhetetlen nagy szerelemben fogant. Karácsonykor pont. Igazi szerelem gyerek. Sokat gondolok rá, beszélgetek vele, minden gondolatom ő. TRudom, elsőre mesének tűnik, de mi így élünk és remélem, hogy fogunk is mindig. :-)))
Tanító-óvodapedagógus leszek, de most így nagyon nehéz bármi másra koncentrálnom, hiszen itt van a pici a hasamba. Nem akarok másra koncentrálni. Édesapám mondta, amikor kicsi voltam és valami újat kaptam, aminek nagyon örültem, már korán reggel fent voltam, átmentem apuékhoz és mondta apa:nem tudsz aludni? Van nézegetni valód? Amikor megtudták, hogy nagyszülők lesznek, egyből azt mondta: Mostmár lesz nézegetni valód... Egész életre...
Szüleim és apósomék is nagyon boldogok voltak a hír hallatára.

Azt hiszem, hogy most ennyi. Ha még szertnél valamit megtudni rólam, nyugodtan kérdezz. Te is írd le az élményeidet, olyan kíváncsi vagyok. Szívből örülök minden embernek, aki ilyen örömöket átél, mint én, mert nagyon ritka sajnos... de tudom, hogy létezik, tudom, hogy milyen érzés...

Üdv.:Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!

Írtam egy hosszú levelet, de nem lehetett elküldeni, így ugrott az egész. Kép

Teljesen egyetértek veled abban, hogy általában az embereknek nehéz mások örömét elfogadni. Én is tapasztalom, hogy még a segítő szándékot is megvetik inkább, csak a másik örömét ne kelljen méltányolni. Én nem vagyok ilyen, szeretek jó dolgokat hallani, tapasztalni, ezért is tetszett meg ez a topik.

Az előbb leírtam, hogy én is alig 19 éves voltam, mikor a férjem megkérte a kezemet és majdnem 20, mikor hozzámentem. Majd talán máskor leírom mégegyszer a mi történetünket, most nem fogok bele.. Mi is sok olyat hallottunk, hogy a fiatal házasságok nem sokat ígérnek. Ezt hülyeségnek tartjuk, mert a házasság nem a kortól, hanem az elkötelezettségtől függ, ez utóbbi pedig jellembeli kérdés.Mi csak azt "bánjuk", hogy nem volt lehetőségünk még hamarabb összeházasodni, még több ideje egymáshoz tartozni. Jó volt együtt "felnőni", átesni az élet fontos mérföldkövein stb. És én is 22 éves voltam, mikor a kisfiam született! Kép
Jó volt így!Amennyire lehetett kihasználtuk a gyerkőc nélküli házas éveket, de sokáig nem akartuk húzni, mert egy idő után nehezebben alkalmazkodik az ember az új körülményekhez, nem szívesen adja fel a megszokott dolgokat, kényelmet.Egy évet vártunk volna még, de nem akartuk, hogy pont 2000-ben szülessen az első babánk. Meg azért ott volt a pakliban az is, ha netalán nem jönne össze a baba és esetleg évekig húzódna a dolog,lecsúszhatnánk a több gyerekről, meg hát nem is akartunk a saját gyerekeink nagyszülei lenni.Mondjuk azért jó dolog lehet 40 évesen is gyereket szülni, de nem elsőt ( sok rizikóval)... Szóval, nagyon jókor jön nálatok a baba, bizony van miért örülni!!! Kép
Még egy kis kuriózum: a fiam, a legjobbkor érkezett, mert még megdajkálta az üknagymamája, végtelenül boldoggá tette az apukámat és elég érett volt ahhoz, hogy megismerje a nagyapám szeretetét, akinek ő volt az első dédunokája, és akinek az volt a célja, hogy az unokáinak a legjobb nagyapja legyen (ez így is volt!).A kislányomnak ezekből a kedves emberekből már csak az emlék jutott...

Választottatok már nevet a picinek? Szeretnétek tudni, hogy milyen nemű? Eláruljátok a rokonoknak? Majd mesélek még, most mennem kell, a lányom kikente túróval a padlót.. (fura egy étkezési szokás) Kép
zichy
 
 


Lili!
A lényeget majdnem elfelejtettem: nagyon tetszett az eljegyzési történet!! A férjed ilyen romantikus ? Tudsz esetleg képeket mutatni az esküvőről?
zichy
 
 


Sziasztok!
Nem tüntem el,csak nem sok időm van írni.Délelőtt írtam én is egy hosszú levelet és törölte a rendszer.
Lili!
Mesébe illő a történetetek,szerintem mindenkinek így kellene élnie.Kívánom nektek hogy mindig így maradjon és jó pár fiókával gazdagodjatok!!!
Zichy!
Mi nem házasodtunk össze a kedvesemmel,mert a válásom után én nem akartam.De jó ez így,mostmár 11 éve élünk egymással és a két pici ennek a gyümölcse.A nagylányomat én is 22 évesen szűltem.Sajnos édesapám már egyik unokáját sem látta mert 1 hónappal a szülésem előtt halt meg.
Szivesen olvasnám a szüléseid történetét,majd alkalomadtán én is leírom,mert szerintem gyönyörűek voltak.
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!
Nem értem, hogy miért száll el az írásotok, az enyém még egyszer sem ment el.
Köszönöm a dícséreteket, igazán boldogok vagyunk. Tudnék képeket mutatni, de csak sajnos Solton vannak a cd-n lévő esküvői képeink. A többi albumba. Ha majd nem felejtem el, elhozom a cd-t és teszek fel pár képet. Ok.? Romantikus az én kicsi férjem, már fél évvel előbb tudta, hogy így szeretné megkérni a kezem, mielőtt ezt megtette.
Nálunk három dédnagymama és két dédnagypapa él még és mindannyian várják a picit nagyon. Kíváncsi vagyok, hogy mit vált ki belőlük egy ilyen kis csöppség.
Holnap megyünk uh-ra, majd megírom, hogy van a pocaklakónk. Kíváncsian várjuk. :-)))

Majd holnap írok többet, legyetek jók.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Aranka! Akkor te is fiatalon házasodtál! Nálatok mi volt a baj, miért váltatok el? Ez a szerencsésebb helyzet, hogy másodszorra sikerült. Mi szükségesnek tartottuk a házasságot,fiatalként is úgy éltünk, hogy nem loholtunk az egyik kapcsolatból a másikba, anyukám szokta mondani, hogy mi olyan szerencsések voltunk, hogy "burokban" nőttünk fel. Kép A "konzervatív-polgári" szemléletünkhöz hozzátartozott a törvényes szertartás, amit egy pecig nem bántunk, hátrányát soha nem éreztük, előnyeit a mai napig élvezzük és a gyerkőcöknek is ezt szeretnénk átadni. Gondolom, manapság mindenki cselekedhet hite és meggyőződése szerint.
A szülésélményeidet feltétlenül írd le, nagyon szeretem az ilyen sztorikat! MAjd én is szakítok rá időt a közeljövőben. Kép
Jó lett volna még az az egy hónap apukádnak! A kisfiam pont fél éves volt, mikor apu rákban meghalt.. A családom nekem mondta meg utoljára mi a baj,nagyon nehezen dolgoztam fel, hogy el kell válnunk.Kép

Lili!
Ez izgi! Szóval holnap benéztek a picihez!
A cd-t ne felejtsd el! És babaképet is kérünk, ha lehet! Kép
Nálunk is három dédimama és két dédipapa van még, a legfiatalabb a nagyim, csak 66 éves, mindig lehet rá számítani. Az ő anyukája, az Üki, aki megdajkálta a kisfiamat, 83 éves korában. Az idősebb dédipapa is pont ennyi idős most, a férjem nagypapája, még jó kondiban van. KépNálunk mind nagyon szeretik őket. Egyébként nagyon nagy és összetartó a családunk, rendesen tanítani kell a gyerekeket, ki kicsoda, hogy hívják, hol lakik.. (Nekem pl.első unokatesóból 19 van.) Kép
zichy
 
 


Szia!

Nem sokára megyünk, meglátogatjuk őnagyságát a pocakban.
Mi is burokban nőttünk fel. anyáék nagyon jól neveltek minket, mindig szerettek, óvtak, védtek minket. Kicsit konzervatívak az értékek, amiket én vallok, de még mindig csak hasznomra vált. Férjem ezt szereti bennem. Nem a mai női qaggyal gondolkodom. Nekem fontos a hűség, az őszinteség, a becsület, a tisztelet. A mai világ megfordult és sajnos már nem ezek az uralkodó értékek. A tv is és minden már azt sugározza: élj a mának, valósíts meg önmagad... Nem szeretem. Nem is nézek tv-t, kivéve a természetfilmeket. Azokat imádom. Milyen csodák vannak a természetben is. Kezdek nagyon szentimentális lenni. Bocsánatot kérek érte. Mostanában érzékenyebb vagyok, mint eddig voltam. Mai napig burokban élünk, mert ez a ház, ahol lakunk férjemmel, olyan, mintha egy nyugalom sziget lenne. Nagyon szeretünk itt lenni. Az egyik tanárom mondta nekem, hogy nagyon jó, hogy ilyen burokban nőttünk fel, mert legalább könnyebben viseljük az élet terheit, nem is annyira teherként fogjuk majd fel, hanem megoldandó feladatnak. Mondjuk ez a tanárnő nagyon tiszteli a szüleimet, tudja, hogy mit vállaltak értünk. Hihetetlen, hogy már nem igazán így nevelik a gyerekeket. Én attól is kicsit félek, hogy tényleg rajtam múlik, hogy milyen jelleme lesz a gyermekünknek, milyen ember lesz... Fura egy dolog.
Nagyon rossz lehetett, hogy pont egy nagy öröm közepette kellett megkapnod a hírt, hogy meghalt édesapád. Szomorú.
Jó, hogy ilyen nagy a családotok. :-))) Férjeméknek is ilyen hatalmas a rokonságuk, de többen laknak kint Temerinben, így nem nagyon ismerem őket. A lakodalom előtt voltunk kint nálunk, akkor is alig bírtam követni, hogy ki kicsoda. Ti hol laktok, ha megkérdezhetem?

Bocsáss meg, ha túl sokat áradoztam. Tegnapi levelemben elfelejtettem azt írni, hogy micsoda véletlenek vannak. Bár nincsenek véletlenek...:-) Pont ugyanaz a "forgatókönyv" nálatok, mint nálunk. Leírod, hogy nálatok hogy volt a lánykérés, esküvő? Nagyon kíváncsi lennék rá. Hány fős lett így a lagzitok, hogy ilyen sok a rokonság?

Aranka, te is írj nekünk. Remélem, hogy jól vagy.

üdvözöllek benneteket. Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Megint írtam egy hosszú levelet, és nem lehetett elküldeni. Kép Ez már a harmadik. Valami karbantartás vagy mi miatt...

De kitolok a rendszerrel, mert darabokban küldöm és akkor kevesebb veszik, ha nem lehet
küldeni. Kép

Mi Balassagyarmaton lakunk, általában a rokonság is itt, illetve a megyében és Pesten van szétszórva. A múltkor én is leírtam a lánykérést, persze elszállt az egész. Leírom még egyszer, de részletekben, biztos, ami biztos! Az esküvőt is nagyon szívesen megosztom veletek, csak az a kérésem, ha tényleg érdekel, hadd küldjem privát (email címre), mert vannak olyan dolgok, amit azért nem akarok itt a topikban közszemlére tenni.. Nem baj, Lili?

Ez a forgatókönyves észrevétel tetszik, én is úgy gondolom, hogy van bennünk közös! Kép
zichy
 
 


Sikerült az első levél! Hurrá!

Akkor most belekezdek a lánykérésbe.. Azért próbálok rövid lenni. Kép

A férjemet úgy kb. 2-3 éve ismertem már, de keveset tudtam róla, szinte alig beszélgettünk, pedig, mondjuk úgy, nagyjából egy társaságban mozogtunk. (Pedig, mikor először megláttam, majd' elájultam! Jó, 16-17 éves csitri voltam,különösebben nem foglalkoztam a fiúkkal, de ő nagyon megdobogtatta a szívem,nem tudtam kiverni a fejemből.)Elvolt a barátaival, én a barátnőimmel,néha elálmodoztam róla, milyen jó lenne őt megismerni, beszélgetni vele.. Abban az évben, mikor érettségiztem ez a vágyam némileg teljesült, mert egy pantomimelőadásban szerepeltünk, és a próbák miatt többet találkoztunk, néha még beszélgettünk is.Aztán véget ért ez az időszak, ősztől egy másik városba kerültem, ritkábban futottunk össze. Egyszer közös ismerőseinkkel egy kocsiban utaztunk Pestre, én mellette ültem és azt hittem, hogy megint egy jó alkalom egy kis beszélgetésre, de ő olyan furcsán viselkedett, mintha inkább kitérne előlem, vagy zavarnám... Szörnyen éreztem magam, mert hát rájöttem, hogy teljesen beléhabarodtam és már a barátságnál többre is gondoltam. De a viselkedéséből arra következtettem, hogy én nem jövök be neki, ezért még aznap este eldöntöttem, hogy megpróbálok rá sem gondolni, az eszeveszett szívdobogásomat (amit éreztem, mikor csak ránéztem) pedig elfojtani.

Ezt most elküldöm, aztán folyt. köv. Kép
zichy
 
 


Ok, sikerült ez is!

Mindezen elhatározások után, másnap (december 3-a, vasárnap) délelőtt csörgött a telefon, ő keresett, hogy beszélni szeretne velem. Elég zaklatott lettem,nem is tudtam mit gondoljak, még soha nem hívott engem telefonon... Mikor megérkezett, elvonultunk a szobámba beszélgetni. Nagyon mosolygott és nagyon zavarban is volt. Nem sokat szórakozott, alig ültünk le, kibökte, hogy azért jött, hogy megkérje a kezemet.

Ez olyan hihetetlen volt! Én évek óta titkon abban reménykedtem, hogy talán egyszer közelebbről megismerhetem, aztán, mikor azt gondoltam nem is tetszem neki és "lemondok" róla, ő beállít és feleségül kér! Aztán tisztáztuk az elmúlt évek félreértéseit. Kiderült, hogy mindkettőnkben nagyon mély nyomot hagyott az első "találkozás" (csak messziről láttuk egymástKép ), ő is azt hitte nem tetszik nekem, és az előző nap azért viselkedett olyan furcsán, mert rájött, hogy nem tudja tovább elfojtani az érzéseit,lépnie kell, hát ezért van itt. Még sokmindent megbeszéltünk, nagyon jó volt. Ennek ellenére rettenetesen éreztem magam, hogy egyik percről a másikra kell életre szóló döntést hoznom. És igazából nem is nagyon ismertem őt. Kép Pár nap múlva igent mondtam neki, mert első pillanattól kezdve szerettem, legbelül. Rá pár napra azt mondtam, hogy nem, mert időre van szükségem, mert nem ismerem őt. Erre ő azt válaszolta, hogy ő nem is akar velem randizgatni,néhány beszélgetésből meg úgysem ismerem meg teljesen, olyan menyasszonyt akar magának, akinek a fehér ruha, fátyol, fehér rózsa nem csak külsőség, hanem jelentése is van.Esküvőt szeretne minnél előbb. ( 14 éves koromban volt két fiú, akik mondták, hogy járni akarnak velem, mert tetszem nekik. Az egyiket kapásból visszautasítottam, a másiknak mondtam, hogy próbáljuk meg, mert ilyen idősen már "kijár" egy barát. Talán két találkozásig jutottunk, iszonyodtam az egésztől.... Ez most nem ilyen volt!) Közben teltek a hetek, néha találkoztunk, beszélgettünk. Januárban kb. két hétre elutazott külföldre, és én majd' belegebedtem a hiányába. Aztán eljutottam addig, hogy úgy éreztem, nem tudok tovább nélküle élni. Azokban a napokban történt, hogy sétáltunk az utcán és mondta, hogy még egyszer, utoljára, megkéri a kezem, hozzámegyek-e. Ez március végén volt, és én határozott igent mondtam! Kép
zichy
 
 


Ez is sikerült! Most jön a befejezés, ha minden igaz!

Anyukám már tudott a dologról, tőle is megkérte a kezemet, és áldását adta. Akkortájt anyukája is folyton kérdezgette, hogy nincs-e valami lány a dologban, mert olyan másként viselkedik, ő meg nem mondott még semmit. Kép

Egy-két nap múlva elmentünk gyűrűt venni. Mikor megérkezett, kimentünk a ligetbe és felhúzuk egymás ujjára a karikákat (április 3-án), ez volt az eljegyzésünk. Kép Apósomékhoz, a többi családtaghoz már gyűrűvel mentünk. Jól indult minden, a családjaink nagyjából ismerték egymást, kölcsönösen jó véleménnyel voltak egymásról,csak az ellen volt kifogás, hogy nem akartunk várni az esküvővel és nem akartunk nagy lagzit...

Szóval, ez az én történetem, jó hosszú lett, bocsánat! Kép De legalább sikerült elküldeni!
zichy
 
 


Szia Zichy!

Nagyon szép az megimerkedésetek története, nagyon tetszett. Ezek szerint előtte nem is beszélgettetek és nem is jártatok, csak úgy hírtelen megkérte a kezed? Ez olyan szép, hogy így érezte, hogy Te vagy az igazi. :-)))Nagyon szépek az ilyan kettesben történő eljegyzések is, mint a tiétek volt, a miénk nagy volt. Egy kmisebb lagzinak beillett. Nagy a család és ennyi főre kellett megcsinálni az eljegyzést. 80-an voltunk. Nagyon szép volt, boldogok voltunk nagyon. Megadom az e- mail címemet: b.lili@freemail.hu, erre eltudod küldeni azt az írásodat, amit privátba szeretnél. Várom nagyon.
Üdvözlettel: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!

NEm is írtad mi van a picivel! Milyen volt az uh???
Lehet, hogy egy picit félreérthető voltam, nem egy vadidegenhez mentem hozzá,mert majdnem 3 éve ismertem a férjemet, néha beszélgettünk egy keveset, de ezek nem olyan beszélgetések voltak, amiből egy ember megismeri a másikat... Illetve közös barátaink révén rengeteget találkoztunk. Az eljegyzés után minden nap találkoztunk, megismertük egymás családját, szokásait, kedvenc dolgait és ez csak megerősítette, hogy jó döntést hoztunk, mert olyan volt, mintha ezer éve ismernénk egymás. Kép Eljegyzési ünnepséget egyáltalán nem akartunk és nagyon nehéz volt meggyőzni a szülőket, hogy ne is legyen. De sikerült! Kép
Majd még írok! Szia!
zichy
 
 


Szia Lili!

Elküldtem az emilt, de nem tudom megérkezett-e, mert mindenfélét kiirkált a gép.. ????
zichy
 
 


Szia!

Hát itt meg nem jelent meg az írásom? Pedig írtam az uh-ról is egy csomó mindent. Jövő héten szerdán megyünk újból 4d-re, most csak 2d volt, amnek nem örültem túlzottan. :-(( Egészségesen fejlődik a pici, már 40mm.
Bocs, ha azt vetted ki a szavaimból, hogy egy idegenhez mentél, nem ezt akartam írni. Sok ilyen ismerősöm van, akik így találták meg egymást. Ti akkor nagyon vallásosak is vagytok, igaz?

Jó hétvégét, üdvözöllek.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!

Örülök, hogy minden ok!
Én is rengeteget szenvedtem most a nettel, ezúttal szerverproblémára hivatkoztak. Megint törlődtek a leveleim... Már kicsit unalmas kétszer-háromszor újrapötyögni a témát! Kép

Az egyházi esküvő miatt kérdezted a vallásosságot? Nálatok nem volt? Én sokkal inkább hiszek, mint egy vallást gyakorlok - kérdésedre válaszolva. Kép

Lili! Szerinted (vagy mit hallottál erről), jó ha egy gyerkőc már suli előtt megtanulja azokat, amiket, első, második osztályban kellene?
zichy
 
 


Szia!Nem az egyházi esküvő miatt kérdeztem a vallásosságot, csak sok vallásos ismerősöm van,akik ugyanígy ismerkedtek meg, ugyanígy volt eljegyzés, előtte nem jártak, mert tudták, hogy összetartoznak.
Az uh- val nem nagyon van minden rendben, mert csalódtam az egészben, de szerán remélem minden rendben lesz. :-)))
Még nem volt időm elolvasni a leveledet, amit a freemailes címemre küldtél, mert nem nagyon volt időm, de majd ma elolvasom. Köszönöm szépen, hogy szakítottál az írására időt.
Én tanító leszek idén, ha minden igaz, tanultuk, hogy jó az, ha a gyerek tanul dolgokat, de attól függ, hogy miket. Ha írást tanul, az nem olyan szerencsés, mert belerögződnek rossz mozdulatok és azt nagyon nehéz "kitörölni" a gyerekből, de ha olvasást, számolást tanul, az hasznos lehet a későbbiekben, ennek annyi hátránya lesz, hogy unatkozni fog az órákon és a pedagógusok közül kevesen differenciálnak, mert azzal sok a munka, és nem biztos, hogy külön fognak adni neki feladatot, ami azt eredményezi, hogy nem fog figyelni... Nem ismerem a gyerekedet, így nem tudom, hogy lenne e még valami az órán, de nem baj, ha megtanul dolgokat, csak majd neki lesz unalmas az egész. Mit tanul most meg? Nagycsoportos? Kitől láttja, hogy tanulni kell, vagy csak játékosan magától kezdte el, mert érdekli? Írj erről egy kicsit bővebben.

Ha elolvastam a freemailben a leveled, még válaszolok, jó?

Aranka, hová lettél? Csak nincs valami baj veletek?

Üdvözöllek benneteket!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!

Ez az összetartozás jó szó, én is ilyesmire gondoltam, csak néha olyan ügyetlenül fogalmazok dolgokat.. Kép

Hogy érted, hogy csalódtál az uh-on? Nem mutatták a monitort? (Nekem sajnos minden kötelező rendlésen ez volt a gond.) Vagy nem látszott jól a baba? Ne izgulj! Szerdáig már csak kicsit kell várni! Kép

A fiam középsős, és tényleg miatta kérdeztem. Ő pici korától nagyon "tudományosan" áll hozzá szinte mindenhez, általában elmondható, hogy komolyabb dolgok érdeklik mint más hasonló korút.Van több téma is ami foglalkoztatja. Ha kérdez válaszolunk neki, utánaolvasunk, ismertetőfilmet nézünk, ilyesmi. Ezzel úgy vagyok, hogy sosem árt,amit így megtanul. Viszont náluk egy héten egyszer van matematikai foglalkozás az oviban és egyszerű számolós feladatokat végeznek (mi ugyanilyeket csak elsőben tanultunk). Nagyon szeretik a gyerekek, de ő annyira belendült,hogy ezerig simán elszámolgat (mintha mondókázna Kép ), kilogikázta, milyen szisztéma alapján jönnek egymás után a számok,és tíznél kisebb számot bármihez (fejben!) hozzáad vagy kivon, elolvassa, leírja a számokat (négyjegyű számokat is, ritkán hibázik). Ezeket valahonnan összeszedte, mert mi nem tanítottuk, és ha kérdezett, igazából nem is mindig válaszoltunk (nem voltam benne biztos, hogy megérti).

Az oviban javasoltak iskolaelőkészítős foglalkoztató füzeteket, kapott is néhányat, hogy azokból nyugodtan meg lehet oldogatni feladatokat. Ő egy füzetet együltő helyében, jóformán a segítségem nélkül megold.. A számgépes, logikai feladatokat különösen szereti.

Az oviban mindig megdícsérik, mert figyel és nem nagyon zavarja ha olyanról van szó, amit ismer,mert szereti ha mindent tud és nem hibázik. Kép Beszéltem elsős tanító nénivel is abból a suliból, ahova járni fog. Azt mondták, hogy nagyon kevés az olyan gyerek aki nem ismeri a számokat, betűket. És más szülők is mondták, hogy általában a többséghez alkalmazkodnak a tanítók, és inkább tudjon a gyerek, mint ne. De a fiam esetében nem sok ez egy picit? Másrészt meg nagyon érdeklik most a számok és szinte ragad rá minden, attól tartok, ha visszafognám (elfordítanám az érdeklődési körétől) esetleg elkedvetleníteném a témától és hosszú távon ez nem lenne jó. Kép A tanulást tőlünk látja, mindketten tanulunk a férjemmel, illetve én, amikor csak lehet, olvasok ( a betűk csak picit érdeklik őt most Kép ).
Bocs, hogy ilyen hosszan írtam! Nem tudom mennyi infóra van szükséged. Amennyire én utána tudtam nézni, most alapjáratban is jóval többet kell tudni az iskolában, mint nekünk. Gondolod ez még belefér? Vagy ha maga a tanulás tetszik neki, próbáljam másfelé terelni? De merre? Tudsz valamit javasolni?
zichy
 
 


Szia! Szerintem ne aggódj a fiad miatt, főleg, ha ő ezt ennyire élvezi! Nem lehet gond ebből, az biztos. Ha a tanító is már most bíztat, hogy jó irányba tart a fiad, akkor nincs gond. Örülj, hogy érdekli a tanulás, hogy mindennel foglalkozik. Én is ilyen gyerekeket szeretnék, akiket az érdekes dolgok foglakoztatnak, nem az, hogy ki hogy lövöldözött... Örülj ennek a nagy érdeklődésnek, mondj el mindent neki, ami érdekli, nagyon jó, hogy ilyen türelmesen elmondasz neki mindent. Szerintem nem lehet gond az iskolában! Ne aggódj! Majd szeptembertől meglátod, hogy milyen lesz. Akkor majd ráérsz aggódni, de én úgy gondolom, hogy ez az aggódásod korai még. :-)))
Azért csalódtam az uh-ban, mert 1perc alatt vizsgált meg a doktornő és utána nézte meg a papírt, amit az orvosom külldött, hogy ja, van ilyen öröklés a családban? Annyira rosszul esett, hogy ilyen félvállról veszik azt, ami nekünk olyan fontos. Tudom, hogy azon a napon én violtam a 80., de nem így kellene viselkedni... 5-en bent voltak, mialatt hüvelyi uh.n vizsgált és annyira megalázónak éreztem. Nem tehetek róla, én még ehhez nem vagyok hozzászokva. Remélem nem is kell, habár mi lesz a szülésnél, ha már most így viselkednek velem? Az orvosom is megígérte, hogy eljön velem az uh-ra, de elfelejtett, nem is emlékezett rám. Tudom, hogy sok páciense van, hogy nem emlékezhet rám... De ez nem általános eset, ami nekem van, jobban oda figyelhetne rám. Az orvosom háta mögött megyek el a 4d-re is. Nem érdekel... Életem végéig bánnám, ha netán lenne valami és ott lett volna a lehetőség, hogy kiszűrjük, mert van mivel, és nem mentem volna el. Mindent a picurért... Mostanában az uh-kal álmodom, félek, hogy mit mondanak... Volt olyan, hogy a szoptatással álmodtam. Ez azért van, mert készül a szervezetem az anyaságra? Te is álmodtál ilyeneket az első gyerekeddel? Furcsa dolog ez... Nem hiába van az a 9hónap. :-))))
Most visszaolvastam a régebbi leveleinket és egy kérdésedre nem válaszoltam. Nem szeretnénk megtudni a baba nemét, úgy gondoljuk, hogy így lesz a legjobb. A nevek: ha fiú lesz, akkor mindenképpen Botond, ha kislány, akkor (ez még nincs teljesen eldöntve), akkor Blanka v.Lili.
Nektek hogy hívják a kisfiatokat?

Szerintem ne aggódj miatta, hagyd, hogy azt tegye, ami érdekli, állj mellette, tudja, hogy mindig számíthat Rád.. Én úgy gondolom, hogy mindenkinek megvan az útja, a Te fiadnak is megvan a saját útja. Az sosem baj, ha a tanulás érdekli és szerintem nem kell elterelni a figyelmét róla. Miért kellene, hiszen a tanulás jó dolog, az az amit az embertől nem vehetnek el. :-)))

Legyetek jók, üdvözöllek benneteket!Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,nincs semmi baj,csak most vagyunk a lakásfelújítás végén,így nem sok időm van.Mindig elolvaslak benneteket,de sajnos időm nincs válaszolni.Gyönyörű mindkettőtök története én nem tudok ilyen romantikus találkozásról írni.Minket egymás mellé sodort az élet és az idő hozta meg,hogy jól döntöttünk.A párom idősebb jó pár évvel mint és,s mivel én is mindig idősebb gondolkodású voltam a koromnál így ez tökéletes.Elfogadta,felnevelte,szereti a lányomat és megajándékozott két babával.Szeret és ennél több nem kell.
Mennem kell mesét olvasni,mert Gergő megint hozta a könyvecskéjét.Bocsi.Majd jövök.
sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!
Van most egy kis időm,ezért leírom a szüléseim történetét.Teljesen másként éltem meg mindkettőt,de éppen ezért csoda volt.A lányommal május 25-re voltam kiírva.Reggel 6-kor miután a férjem elment dolgozni,éreztem erős derékfájást.Mennem kellett CTG-re,így betroliztam.Ott elmondtam a dokinak,hogy mit érzek.Ő meg sem vizsgált,hanem hazakűldött,hogy ez semmi.Mire hazaértem 5 perces fájásaim voltak.A férjemet nem tudtam elérni,ezért csak üzenetet hagytam,majd taxival visszamentem a kórházba.11 órára értem be,kitöltötték a papírokat,majd megvizsgáltak.Jó 4 újjnyira nyitva volt a méhszáj.Nem volt fogadott orvosom így az ügyeletes vizsgált.Beöntés,borotválás,WC,zuhany és erős vajudás után felfektettek a szülőágyra.A burok ekkor megrepedt.Ez 12 órakor volt.Néhány erős nyomás után 12 óra 10 perckor megszületett Alexandra,akit nem is láttam,mert magzatszurkos volt a víz,így elvitték.Később visszahozták,majd a 2 órás megfigyelést együtt töltöttük,de ekkor sem kaptam meg,hanem inkubátorba mellém tették.Olyan édes és gyönyörű baba volt.
Na ezt elkűldöm folyt.köv.
ari3
 
 


Baba-mama szobába kértem magam,ami akkor azt jelentette,hogy éjszakára vissza kellett vinni a babákat a csecsemősöknek.
Ügyesen szopizott de csak másnap mutathatta meg.
A kisfiammal május 26-ra voltam kiírva.19-én mentem a dokihoz és amikor megvizsgált eléggé fájt.Azt mondta kicsit nyitva a méhszáj,ha egy héten belűl nem indul meg a szülés akkor indítja.Hazamentünk,majd hajnali háromkor görcsökre ébredtem.Csendben felkeltem,majd elkezdtem mérni a fájások közti időt.10 percesek voltak.A lányom előző nap utazott el Erdei iskolába,miatta nem kellett aggódnom.A konyhát rendberaktam,összeszedtem a száraz ruhákat,majd szóltam a kedvesemnek,6-kor,hogy ne nagyon tervezzen mára semmit.7-kor elindúltunk,1/2 8-ra értünk be a kórházba,ahol az ügyeletes közölte,hogy 2 újjnyira van nyitva a méhszáj.Kicsit csalódtam,na gondoltam jó sokat leszünk itt.Jött az orvosom,az ö vizsgálata megint fájt,majd elment kávézni,merthogy sok idő van még.Beöntés,borotválás,WC,zuhany,majd séta a vajudóban.9,40-kor elfolyt a magzatvíz,a szülésznő megnézte a szinét,minden rendben.A kedvesemnek szóltam,hozzon tiszta bugyit,rögtön hozta.Mikor odaadta abban a pillanatban éreztem,hogy jön a baba.Rohant a szülésznőért,aki nem akart hinni nekem,elvezetett a leghátsó szülőszobára,majd megnézet.Ekkor kiabálni kezdett,hogy szóljanak rögtön a dokinak,aki futva jött.10 órakor megszületett Gergő,akit rögtön a hasamra tettek.Egy kis csoda volt.Majd elvitték mérni,megvizsgálni,ahová a kedvesem vele mehetett,majd odaadták neki a kis csomagot,amíg engem összevartak.Gátvédelemmel szűltem,csak gergő mindkét kezét a feje fölé emelve született,így repedtem egy kicsit.Bizony mondom a varrás volt a legrosszabb az egészben.Majd megkaptam a babámat és rögtön szopizott is.Első pillanattól velem volt,éjjel-nappal.
Kiváncsi vagyok a harmadik szülésemre,ha csak fele ilyen gyors lesz,akkor már jól járok.
Minden egyes élet egy csoda és igaza van a Szülőszoba szerkesztő műsorvezetőjének.A születés pillanatában az ég és a föld összeér!!!!
Sziasztok!!!

Aranka
ari3
 
 


Kedves Aranka!

Nagyon jó volt olvasni szüléseid történetét, biztosan boldogok vagytok pároddal. Annyira egyszerűen írtad le, hogy mi történt, hogy volt, hogy nem is félek így a szüléstől Annyit rémisztgetik az embert a gátvarrással, a szülés előtti dolgokkal, de gondolom, mikorra oda kerülsz, addigra nem érdekel semmi, csak az, hogy találkozz a picuroddal, igaz? Gyönyörű érzés lesz, az biztos. Remélem, hogy sokáig együtt leszünk és én is leírhatom nektek majd szülésem történetét. Bár gyorsan el fog telni ez a 6 hónap. Minden percét kiélvezem, ami csak adódik. Re4mélem, hogy a Te pocaklakód jól van, növekszik, fejlődik. Mikorra várod őt?

Kedves Zichy!
Úgy látom, hogy amit tegnap írtam, az nem akart itt megjelenni, ezért mégegyszer leírom. Sajnálom, hogy így alakult az esküvő előtti készülődésetek, gondolom, nem lehetett így olyan jó az egész lakodalom. Anyósod azóta már megbékült? Szeret titeket, biztosan. Köszönöm, hogy leírtad a történetet.

Üdvözöllek benneteket! Szép napot nektek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint kitolt velem a rendszer, szokás szerint elúszott az egész irományom, elég bosszantó! Lehet, mondatonként kellene elküldeni a levelet? El is küldöm! Kép
zichy
 
 


Aranka!
Nagyon jó volt olvasni a történeted! Te is szereted a Szülőszobát? Mármint a műsort? Én sajna csak a második sorozatot láttam, és nagyon élveztem!
Mit újítottatok? Kitartás, mint írtad, nem sok van hátra, utána pedig kipihenheted magad a szép, tiszta lakásban! Kép
zichy
 
 


Lili!
Köszi a bátorítást, segítséget! Egyrészt örülök neki, hogy ilyen kis érdeklődő a fiúcska, másrészt néha fárasztó, hogy egy csomó dolognak utána kell járni, hogy kielégítsük a kiváncsiságát, de ez legyen a legnagyobb gondunk! Kép

Két nevet adtunk a gyerekeinknek, úgy választottunk, hogy egy gyakori és egy ritka, használja, amelyik tetszik neki. Igyekeztünk összehangolni a kettőt, hogy ki lehessen mondani és a jelentésük is összefüggő legyen. A fiam Donát Tamás (egyben az apukája nevét is viseli) a leányzó pedig Anna Ráhel. A profilomban benne van a hely, hogy hol lehet őket megnézni, ha érdekel. Kép (Két esküvői képet is sikerült beszkenelnem, de a rendszer ugye most nem enged bővíteni..) Mi nem mondtuk meg a neveket senkinek, mert az ismerőseink között azt vettük észre, hogy amit kitaláltak azt sokan kifogásolták és próbálták őket befolyásolni. Ezt nem szerettük volna. Aztán, mikor születésükkel együtt a nemüket és nevüket is megtudták a hozzátartozók, volt meglepetés, de ma egyöntetűen azt mondja mindenki, hogy ezeknél találóbb neveket nem is választhattunk volna. Kép

Anyósom? Most azt mondanám róla, hogy nem vagyunk nagy barátságban, de a maga módján igyekszik velünk tisztességes kapcsolatot fenntartani és a gyerekeknek is kedvében járni. Mikor a kisfiunk megszületett, a közelükbe költöztünk, anyagilag ők is segítettek nekünk, de igazából az volt a legrosszabb időszak a vele való kapcsolatunkban. Ő is csak arra ügyelt, hogy kívülről nem látszódjon semmi. Kb. fél éve jó pár km távolságra kerültünk, ők már csak azt tudták meg, mikor megvettük az új lakást, és meglepő módon elég jól viszonyultak az esethez. Azóta jónak mondható a viszonyunk,sokkal jobban megbecsülnek minket, sőt, a másik fiától való unokájával is újra felvette a kapcsolatot!Egyébkét apósom meg nagyon jó fej, vele nem voltak ilyen gondjaink, szerencsére! Kép Ti laktatok, vagy laktok szülőkkel?
zichy
 
 


Lili!
Ezt az uh-t csak félig értem. Van esetleg valami rendellenesség a családotokban, ami miatt izgultok? Ezt a korai uh-nál ki lehet mutatni? Ha esetleg erről van szó, akkor tényleg komolyan kellett volna venni a vizsgálatot, akkor is, ha ez nem magánrendelés!

Ez a hüvelyi uh engem meglepett. A kisfiammal nem volt ilyen. Aztán a lányomnál én is meglepődtem, mikor az első uh alkalmával ehhez hozzáfogtak. Ráadásul kötelező rendelésen voltunk és egy másik kismamával lemaradtunk a turnusról, nem kerültünk sorra, mert a dokinak el kellett menni, ha jól emlékszem. Aztán visszajött, nekilátott a művelethez, olyan szöveggel, hogy " szeretem ám ezt csinálni, hányszor eszembe jutott, hogy milyen jó lenne, ha a műszer helyében én lehetnék"... Azért bírtam ki, mert igazából ezt az asszisztensének mondta, és már a fiam kapcsán megismertem egy picit azt az orvost, tudtam, hogy a stílusát tudni kell tolerálni, egyébként jószándékú és jó szakember. De elgondolkoztam rajta, hogyha mindez első terhességnél fordul elő, komoly nyomokat hagyott volna bennem. Ehhez képest a magánrendelésen egy tündéri doktornő vizsgált és együtt gyönyörködött velünk a piciben! Szüléskor egyszer sem kerültem kiszolgáltatott helyzetbe, mert volt velem hozzátartozó, a szülésznő, akit már előzőleg megismertem mindenben segített, csak velem foglalkozott, az orvos is, sőt! De ezt majd elmesélem! Kép Azért tájékozódjatok az ottani lehetőségekről, nehogy kellemetlen meglepetés érjen jóhiszeműség miatt! Hol fogsz szülni?
Aranka! Te hol fogsz szülni? Te a szülés utáni időszakot hogy viselted?
zichy
 
 


Szia Zichy!

Szóval, nagyon szép neveket adtatok a gyerekeiteknek, de azt én is nagyon nehezen bírom elviselni, hogy mindenki beleszól: ez nem szép, ez meg milyen, erről ez jut eszembe, erről az.... Ez lesz, és kész, azóta sem hoztuk többet fel ezt a témát. Elég volt egyszer...
Mi külön élünk a férjemmel, 60kilóméterrel mind két szülőtől. De jobb így, mert tudom, hogy anyósék "szétrúgtak" volna minket... Az esküvő előtt 1héttel is megpróbálták. Teljes kis saját életünk van, nagyon boldogok vagunk így, nem szól bele senki, senkinek sem kell megfelelni... Kialakíthattuk, hogy kettőnknek hogy jó, ketten hogy tudunk mindennel boldogulni. Nagyon szépen tudunk egymás mellett élni. Szeretjük egymást nagyon. Nem bírnám, ha mindig valaki beleszólna az életünkbe. Egy kicsit ezért tartók attól, hogy mi lesz majd, ha megszületik a pici. A szülők Solton vannak, mi Kecskeméten. Férjem itt dolgozik, én még itt tanulok.
A családunkban, vagyis a férjem családjában,igen van egy rendellenesség. A férjem nővére 5éve szült és senki sem gondolta, hogy valami baj lehet a babával, de amikor megszületett: mindenkit villámcsapásként ért: a babának 3újja és rövidebb alkarja, és donga lába volt. Van is. Gyönyörű, értelmes, okos kislány, rengeteget foglalkoznak vele a szülei, meg is látszik rajta. Pécsett megvizsgálták a férjem családját, gondolva, hogy genetikei eredetű lehet, de csak azt tudták megállapítani, hogy 50%-ban genetika, nem biztos. Nem lehet tudni, hogy mi ez. Férjem nagyon hasonlít nővérére, meg is állapították, hogy azonos a génkészletük, vagyis a férjem is hordozó, ha ez tényleg öröklődik.... A 12-es kromoszómát tartják felelősnek ezért a rendellenességért. Ezért kellett volna az alaposabb vizsgálat. Az orvosom sem veszi komolyan ezek szerint... De nem hagytam annyiban és bejeletkeztem önkényesen 4d-re. Ha megharagszik a doki, ha nem... Rólunk van szó.
A kecskeméti kórházról eddig még semmi bíztatót nem hallottam. :-((( De biztosan túléljük Az ember az első gyerekkel még olyan esetlennek érzi magát. Majd ha már rutin lesz...
Milyen durva az, amit a srác benyögött a vizsgálaton. Kicsit kiakadtam volna én is. Lehet, hogy ezért akadtam ki most is mindenen? Érzékeny még a lelkem...

Most egyenlőre ennyit, írj, ha valamire még kíváncsi vagy. Szívesen válaszolok.

Üdvözöllek titeket, szép estét nektek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!
Ez nem semmi! Tényleg kellett volna figyelni a dokinak! Nekünk a nagyon-nagyon távoli rokonságunkban van egy Down-kóros gyerek ( Kép, már kb 40 éves) és ő is nagyon jó helyre került! A szülei nagyon megbescülték, rengeteg dologra megtanították, teljes értékű munkát végez! Hogyan nem derült ki a babáról a rendellenesség? Hiszen,nézik a csontokat, végtag ill.ujjszámokat... A sógornődék mitt tettek volna, ha ez előbb kiderül? Ez hülye kérdés, gondolom felkészültek volna.

Nálunk csak 9 km a távolság, de nálunk is mindig jobb volt, mikor távol voltunk. Anyukám teljesen más. Ő annyira elfoglalt, úgy kell könyörögni, hogy jöjjön egy kicsit a babákhoz. Most bevezettük azt, hogy hétvégénként, amikor van időnk, meglátogatjuk apósomékat ill. a szüleiket, ahogy kijön. Anyu is hetente egyszer benéz hozzánk, bár szinte csak percekre. Másodállásban néptáncot tanít gyerekeknek és a legkisebb csoportba magával viszi a fiamat is. A nagyikám meg itt lakik a közelben, fiatal nyugdíjas, bár örökmozgó, ha segítség kell, rá mindig számíthatunk.A többi családtaggal ünnepekkor találkozunk. Másik nagymamám messzebb lekik, sajnos, hozzá évente csak egyszer jutunk, ez igazi nagy bánatom. De legalább levelezünk, fényképeket küldök. Ő nincs egyedül, mert rengeteg gyereke,unokája van. Kép Mi sem tudtuk, hogy lesz majd a gyerekkel. Eleinte mi mentünk mindenhová, de rém fárasztó volt babával, kisgyerekkel. Most már eltalálnak hozzánk a rokonok, meg mi is megmondjuk, hogy nem érünk rá féltucat helyre rohangálni. Kép Nálatok is kialakul majd. Ha olyanok a szülők, úgyis inkább azt nézik, nektek mi jó. Kép

Az érzékenység miatt ne aggódj, normális! Kép
zichy
 
 


Szia!
Nem látták a sógornőméknél ezt a problémát, csak 2d-n nézték meg a babát, ugye még akkor nem volt 4d. 36.heti uh-n kirohant az ultrahangos, behívott egy orvost, de hát akkor már nem akarták neki elmondani. Fájdalmas volt nekik nagyon, férje még mindig nem nagyon állt helyre lelkileg... Sógornőm szeretne második babát, most az után járnak, hogy ki lehetne ezt szűrni. Reméljük, hogy nem lesz semmi baj.
Olyan szép, ahogy a nagyszüleidről írsz... Az én nagyikám 83 éves is nagyon várja már a kis dédunokát. Ez élteti szinte, mert mostanában nem volt valami jól. Mielőtt terhes lettem, egyik hétvégén jött át anyuékhoz, mert ő mellettük lakik egy házban és mondja nekem, hogy azt álmodtam Lilikém, kisbabátok lesz. Akkor még csk abbahagytama gyógyszert, nem gondoltuk, hogy ilyen gyorsan sikerülni fog.
Az én szüleim biztosan azt fogják nézni, hogy hármunknak mi a jó, de anyósomék???? Sokszor bebizonyosodott, hogy önzőek... Meg is mondták, hogy tudják, hogy sokat, többet mint kellene, itt fognak lenni, mikor megszületik a pici, de hát a baba szeretete.... Ezen azért elgondolkodtam.... Remélem észre fogják venni magukat. Bár kicsi esélyt látok rá. Na mindegy, előre nem aggódok.

Megmondod, hogy hol tudom megnézni a profilodban mi van? Vagy mi a ... Lehetett ilyet készíteni? Én nem készítettem. Bár, bemutatkozó oldalam az van, igaz?

Üdvözöllek: Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili!

Aranyos a nagyid! Na, nekem a dédim volt hasonló! Kép Ő is a 80-as évei elején volt, mikor a fiunk született, pár hetes volt, mikor megmutattuk neki. Komolyan mondom, én nem ujjongtam annyira, mint ő, mikor meglátta! Azonnal kézbevette, ringatta, beszélt neki! Megijedtünk, hogy nem bírja , akkor már évek óta alig állt fel az ágyból, de kár volt izgulni! Ügyesebben bánt vele, mint én! Kép A kisfiam azóta is nagyon büszke erre. Mert elmeséltük, hogy őt az Üki dajkálta, le is fényképeztük a nagy eseményt. Kép
Elküldöm, mert ilyenkor szokott pihizni a rendszer.
zichy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: