Új privát üzeneted érkezett!

noki!
én mire eljutottam a rossmannba, kiröhögtek az eladók, hogy már reggel nyitáskor elfogyott, gondolom ott is hasonló jóképességű anyukák pakolták tele a kosarukat. liberot tudtam venni az utolsó darabot és hippes teából is már csak 1-2fajta volt. kiszámoltam közel 1500ft volt a spórolás, a bébiételek jók lettek volna. az instant hippes tea isteni, boti 4 hós korától issza, alma citromfű a legjobb szerintem, de boti mindegyiket szereti. őszibarack-mangó, erdei gyümiset vettem, most itthon csipkebogyós van.

hát boti engem is meg tud nevettetni, csak én idegi alapon röhögök. alvás megint nem tartozik a kedvenc tevékenységi körei közé, annyira jó gyerek a lakásban, hogy még -7 fokban is rohantam le vele, mert igényelte. ő jól elvolt bebugyolálva, én meg kockára fagytam.

a következő gyerkőcnél figyelem kati kezét, mert szerintem botinál valaki futott, úgy készülhetett. legközelebb mindenki ülni fog, garantálom, ott leszek! még egy ilyen kis ördögfióka, mint boti, hát sok nyugtatóval talán elmenne :lol:

bibus!
sajnos nem csak a légzésfigyelő, ami olcsóbb kint, 11 éves korukig ingyen van a gyógyszer a gyerekeknek, ruhák, cipők, stb. pedig ott egy kicsit jobb az életszínvonal.
hát a légzésfigyelővel kapcsolatban én nem tartozom a használók táborába. sajnos botit csak úgy engedték ki 3 naposan, sárgán, koraszülöttként a kórházból, hogy venni kellett egyet, 3 nap után eladtam teszveszen. ez a szar mindenen besípolt. mozgásérzékelő inkább, mint légzésfigyelő. azt hittem sokszor a szívem megállt. hála istennek mind a 12!!!!!!! téves riasztás volt két nap alatt. viszon ennek "köszönhetően" boti azóta velünk alszik, pedig kiságyba akartam szoktatni, de nem mertem, mert féltem, hogy baja lesz, viszont a pittyegéstől és magától a légzésfigyelőtől nekem a szőr égnek állt a karomon. főleg, mivel egyedül voltam itthon, norbi dolgozott. következő gyerkőcnél sem lesz, az tuti. de ez csak az én véleményem!

a hintában terpeszben alvós képe rékának a fiatalságomra emlékeztet :lol:

ritáék képe:

Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok
Szép időnk van ma is :roll:

Légzésfigyelő!
Én nem tudnék úgy elaludni ,hogy az ne lenne bekapcsolva.
Hála égnek ,emiatt nem is alszik velünk Réka.
Egyszer aludt velünk,amikor nagyon taknyos lett,de Én úgy néztem ki mint egy zombi :D
Egyszerűen meg sem mertem mozdulni az ágyban,elaludni meg nem mertem ,mert ha nem is magam miatt aggódtam ,de a Férjem miatt igen.....na ha ő csak a kezeit rátette volna a gyerekre,akkor tuti összenyomja! :shock:
Amúgy nálunk is volt 3 vagy 4 nap ,amikor folyton bejelzett,de rájöttünk,hogy valamiért az elmászott az érzékenységét állító kis tekerőgomb.
Na azóta,lekopogom....kopp.kopp.kopp....nincs semmi baj!
Lassan már ki kell venni az ágyból ,de nem tudom ,hogy akkor hogyan fogok aludni!? Lehet a kiságyon lógva?!

Amúgy néha Én is már kínomba nevetek!
Pl tegnap kiborított ezzel az, erőltetem a sírárt dologgal!
Rettenet nyűgösek vagyunk ma is sajnos :(
Pedig ma menni a madaras tecsóba,mert Apa hozott haza kajajegyet ,és venni kell ezt azt!

Rossmann-ba nézz be csütörtökön reggel nyitáskor,mert a csajszi nekem azt mondta,hogy 2x telítik ilyenkor az üzleteket....akció lejárata előtt.
Vagy érdemes reggel 8kor odatelefonálni ,hogy mi újság!

Réka amúgy nem nagyon akarja inni ezeket a teákat,pedig van itthon vagy 3dobozzal.
Kapott Mikusbától is egy rakat bébiételt és italt is.
Na a bébiital az bejön neki,de baccus.....505Ft 1L!!!
Rettenet,hogy mennyibe kerülnek a bébi dolgok!


Na megyek is....felébredt a kisasszony :shock:
Pussszanat mindenkinek!

Kép
noki&potyi
 
 


Etna
A kép fantasztikus! Jót nevettem rajta :D
Én is készítek majd valami hasonlót :D:D:D

Réka széttett lábasán a Fiatalságod jut eszedbe???? ;)

Kép
noki&potyi
 
 

 
 

sziasztok lányok!

hát sajnos azt hiszem megvan az éjjeli nemalvás oka, botinak a tejivás óta világosabb a széklete, de két napja tiszta fehér, felhívtam a drnőt epefesték hiányára utal, azonnal abba kell hagyni a tejet és minden tejterméket. ha javul ok, ha nem kivizsgálás. de mindenképp vizsgálni fogják. vissza a hipoallergén tápszert.
szerintem csak a 3,5-s tej volt a húzós, de hallgatok a drnőre. drukkoljatok, hogy ne kelljen szegényt jobbra-balra vizsgálni. egyenlőre ezzel próbálkozunk, 1 hét múlva miden kiderűl. :oops: szomorú vagyok!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Etna
Mi újság Botival?
Javult az állapota(kaksi)?

Mi tegnap este tápiztunk ,és ma reggel eléggé fehér volt a kaksi,pedig ilyen még soha nem volt Rékának :shock:
Elolvastam a leveled, és teljesen kiakadtam ,mert Én meg sem ijedtem Tőle(fehér kakitól),de most egy kicsit be is pánikoltam :roll:

Csajok?!
Hol vagytok?
Sehol senki?!?!?!

Pedig jó lenne tudni ,hogy kivel mi van!!!
Pl:Bobcsike, Andy,Kockáslpléd,Hugi,Móni, Medvemancs,Zsiby, Fáncsi,Baba,Vasikáé,Tinkyb, Bibus,Detko,Laura, Reni????
Néztem a táblázatot és elgondolkodtam ,hogy lassan senki nem fog már írni :evil: Egyszerűen csak eltűnünk ,és elfelejtjük egymást, amit nagyon nem szeretnék :( :cry:

Puszi Mindenkinek!

Kép
noki&potyi
 
 


noki!
ne ijedj meg nagyon ,de azért kérdezd meg a dokit, mert nem jó, ha fehér, nem tudja jól emészteni akkor a tápit vagy mást. meg gondolom azért már adsz neki mást is, pl gyümit, ami színezi.
köszönöm az érdeklődést botiról, már minden ok, el kellett hagynom a szín tejet, de mást nem vontam meg tőle és rendeződött. 10,5 kg és 76 cm. elájultak, hogy milyen stabilan megy (jó gyakran jön a védőnő, 10,5 hós kora óta ilyen stabilan megy) meg produkciózott, nagyon ari volt, mutatta, hogy hol a feje, füle, fütyije, hiába ezeket tudja. ugatott, mint a kutya, pápázott, utána meg lezárás képpen ordított az öltözésnél, még mindig utálja. büszke voltam rá! úgy felpörgött, hogy alig akart utána elaludni. legközelebb nem lesz szereplés, csak ülhet és nézhet maga elé. :lol:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


bobcsike!
1 hónapod van hátra! elájultam, mikor néztem a vonalzód! képek a babaszobáról? hogy bírod? írj már valamit! Kiscsaj jól viselkedik? nem vizesedsz?

baba!
azt hiszem te vagy utána a csajokkal. hogy áll a per? lelkivilágod jobb lett azóta? már te is a 32. hétben vagy, szinte neked is 1 hónapod van, mint mondtak, megindítják a 36. héten vagy kivárják az időt?

detko!
lehet már biztosan tudni a két babuci nemét? tuti vegyespáros? nem voltatok 4d-n? elkezdtetek már vásárolgatni? babaszoba nálatok?

azt tudom, hogy reni a héten elfoglalt, megy 4d-re, kósa drhoz, meg februárban kezdik kristóf szobáját. tök jól bírja, szerencsére.

bandy!
milyen lett a cukor eredményed? bírtad az ünnepek alatt, hogy ne védkezz annyit? inszem mehet? márk örült az ajándéknak? vezetéssel, hogy állsz?

tinkyb!
nagyon rég írtál, hogy telltek az ünnepek?

bibus!
mikor lesz a következő inszem?

kismamik raktok fel képpeket? babaszoba, pocak, bármi. olyan kíváncsi vagyok rátok.

hú felébredt a főnök, többiek, csatlakozom nokihoz, merre vagytok?

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


sziasztok!
BÚÉK MINDENKINEK!!!! (jobb később mint.... :lol: )

Már régen írtam de bele-bele olvasgattam az eseményekbe most mindenki jól eltűnt. Elég mozgalmas ünnepünk volt jövés, menés Kristóf már most sok ajándékot kapott pedig még a pocakban van. A karácsony hete nem túl jól telt férjem túl sok tubiflexet adott a halaknak (60 db) összes kipurcant sajna.Képzeljétek el, hogy felrobbant a kazánunk szerencsénk volt, hogy mind a hárman bent voltunk a lakásba mindenki ezt mondta a tűzoltó, biztosítós nagy izgalom volt de próbáltam annyira nem stresszelni magunkat Kristóf miatt. Úgyhogy komolyanyagi kárral ért vége az év. Az izgalom hatására . Najó ezt csak röviden nem akarok senkit ezzel fárasztani. Holnap megyünk Kósa dokihoz, csütörtökön 4D-re. Puszi mindenkinek majd írok, hogy mi volt .

Kép[/url]
rája baby
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy úgy eltűntem, de azért néha nézegettelek benneteket.
Igen Etna 1 hónap van már csak hátra. A kis Nórika jól viselkedik, bár hatalmasokat tud rúgni. Méretei alapján kb. 2.6 kg. Február 4-re tervezzük a császárt az orvossal. A babaszobánk nagyon szép, pasztel színekben úszik. Kisruha, babakocsi és minden más már megvan már csak a kis hercegnőnek kell megérkeznie.
Hetente járunk mostmár dokihoz CTG-r és vizsgálatra. Ma is voltunk, minden redben volt...

Mindenkinek puszi.. Majd még írok, ha történik valami velünk...

Kép
bobcsike
 
 


Sziasztok
Bobcsike
De jó,hogy jelentkeztél!
Örülök,hogy jól vagy/tok és lassan már Te is babázhatsz :D
Kérlek jelezd majd,ha megvan Nórika, és kérünk majd fotókat, szüléstörténetet stb....
És amint Etna is írta, tehetnél fel a szobácskéról és a kellékekről fotót!
Reni
Nagyon sajnálom ,hogy ennyi minden összejött most nektek,de minden rosszban van valami jó! Nektek nem esett bajotok!!!
Lassan már megerőltetem magam és letöltöm a skype-ot,de lótok futok egész nap :P
Mi lesz velem ,ha elkezd mászni vagy már járni Réka?!
Na ilyenkor sokszor eszembe is jut Etna!

Amúgy épp néztem,hogy Pálgi is lassan szülni fog!
Reméljük azért Ő is ad majd magáról hírt?!

Ahhhh....felébredt a csajom, na majd még jövök és folytatom........

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, igaz karácsonykor kórházban voltam, mert begörcsöltem, nagyon megijedtünk, hogy beindult a szülés. kaptam tüdőérlelő szurit, ha hamarabb jönnének a babák. szerencsére kiderült, hogy az egyik baba megfordult és ez okozta a galibát.
ma voltunk 4d-n h.k-nál, minden ok, csak az egyik baba feje nagyon lent van, a szeméremcsontot nyomja, így 24 órás fekvés van minden nap, nehogy kibújjon.
már tuti, hogy kisfiú és kislány a mi párosunk. 1200 gr körüliek.
A baba bútor jövő hét végére készül el. szinte már mindent megvettünk, és össze is pakoltunk, ha indulni kellene (tanulva a karácsonyi éjszakai kapkodós pakolásból)
puszi mindenkinek

Kép
detko79
 
 


Sziasztok lányok!!!! :wink:

Van egy hírem Babáról!
Mivel ő nem tudja megírni Nektek, megkért engem,hogy írjam le, hogy megszülettek a babák!!!! :lol:
2 kislány, ahogy várták,Hanna és Léna. Egy kicsit korábban jöttek a kelleténél, de jól vannak!!!!
A szülés elötti és alatti történetet majd Ő megírja Nektek. Röviden csak annyit, nem volt semmi. Sajnos a magyar egészségügyet mindannyian ismerjük!!!!

Mindenkinek sok puszit küld Ő is!

Kép
Hugi.
Kép
hugi206
 
 


Sziasztok Lányok!

Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek!

Elnézést, hogy ennyire nem irogattam, de most van a vizsgaidőszakom, és rengeteg tanulni valóm van. Most is csak egy pillanatra ugortam be szétnézni, hogy hol mi újság van. Ha több időm lesz, visszaolvasom mind azt a két oldalt. :-)

Először is Babának gratulálok, jó egészséget, boldogságot, és sok tejcsit. Na meg persze gyors lábadozást!
Etna boldog szülinapot kívánunk Botikának! Nőjön nagyra, de ahogy látom a képeket, már elindult ezen az úton! :D
Noki csodaszép kislányotok van. Mindig csak ámulok-bámulok a képeken, amiket felteszel! Egyszerűen tökéletes a Réka!
Bobcsike szerintem már most pakoljál össze mindent mindkettőtöknek, nehogy úgy járjál mint mi. :D Olyan gyorsan el fog telni az idő, és Nórika is mindjárt megérkezik közénk. Hol fogsz szülni?

Millió puszi Mindenkinek!

Zsiby és Lili (pici Cinci)

Kép
Kép
zsiby
 
 


Sziasztok Lányok!

Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek!

Elnézést, hogy ennyire nem irogattam, de most van a vizsgaidőszakom, és rengeteg tanulni valóm van. Most is csak egy pillanatra ugortam be szétnézni, hogy hol mi újság van. Ha több időm lesz, visszaolvasom mind azt a két oldalt. :-)

Először is Babának gratulálok, jó egészséget, boldogságot, és sok tejcsit. Na meg persze gyors lábadozást!
Etna boldog szülinapot kívánunk Botikának! Nőjön nagyra, de ahogy látom a képeket, már elindult ezen az úton! :D
Noki csodaszép kislányotok van. Mindig csak ámulok-bámulok a képeken, amiket felteszel! Egyszerűen tökéletes a Réka!
Bobcsike szerintem már most pakoljál össze mindent mindkettőtöknek, nehogy úgy járjál mint mi. :D Olyan gyorsan el fog telni az idő, és Nórika is mindjárt megérkezik közénk. Hol fogsz szülni?

Millió puszi Mindenkinek!

Zsiby és Lili (pici Cinci)

Kép
Kép
zsiby
 
 


Hugi, köszönjük szépen a jó híreket.

Baba, GRATULÁLOK és nagyon várom a történetet. Nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok nektek. Legyen sok tejcid és rengeteg türelmed. :wink: Puszi nektek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Kép Kristóf 28.heti 4D :)

Kép[/url]
rája baby
 
 


Baba!
Gratulálok!!!!!! Én még a fényképeket is nagyon várom, ha a női szakasz engedi, a csajok elvileg imádnak fényképezkedni, sokat, sokat kérünk!!

Reni!
hát drágám, ez tiszta apja ez a kis tökmagszotyi. nagyon édi, kérjük az adatokat, súly, hossz, stb.majd jól megnézzük, ha megyünk hozzátok.

Detko!
gondolom, hogy nagy volt az ijedség, képzeld, mi éppen reniéknél voltunk, mikor boti a 4-es út kellős közepén megfordult, de nem menetirányba, hanem visszafordult, majdnem ügyeleten kötöttem ki, mert azt hittem megfulladok. mire vége lett az ijedségnek, addigre gondolt egyet és mégis visszafordult, de már úgy, hogy a fenekét kinyomta a bordáim közé, ez így is maradt a végéig. néha már kézzel nyomtam le, mert azt hittem szétszakadok. már biztos kevés a hely nekik :lol: nem tudnak szambázni. pihizz,hogy legalább a két kilót elérjék, mert akkor nem kell őket inkuba tenni és mehettek haza, a II-s nőiről jobb, ha minél hamarabb mentek, mert nem egy magánklinika, a személyzet sem egy kedves banda.

hugi!
tudsz valami pontosat, hogy mekkorák, mehetnek-e haza,stb.. persze a lényeget majd baba elmeséli, de kíváncsi vagyok én személy szerint, hogy mekkora csajok lettek.

noki!
rékus jól van? megkaptam sms-t, jó , hogy végre már elérhetlek. nálunk minden ok, most várunk még pár hónapot a tejjel, addig táp. végre alszik boti, már 12 órát lenyomott kisebb, nagyobb megszakításokkal. végre, már tiszta zombi voltam. nemsokára te is megtudod, mert kb 7 hósan, mikor már kezd mozgolódni, akkor nem fogsz tudni semmit csinálni tőle, mert pakol, esik-kel és anyás lesz!!nehogy lemaradj róla, túl jók a kislányok, majd beszélek rékával, hogy csak keményen. :D

lányok, rakok fel egy cikket a győri kaályról, megint egy érv,hogy érdemes megpróbálni, aki szeretné.

Kép

Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


reni!
eljfelejtettem írni, hogy tiszta pasi, hogy megágyazott magának, párna, bebújás. jól el van bújva. szerintem a 45. hétig bent lesz, úgy beköltözött oda :D

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Baba
Gratulálok a babákoz és kívánok jó egészséget az egész családnak!

Természetesen ha nálunk is megszületik azonnal értesíteni foglak benneteket. Egyenlőre csak jósló fájások vannak naponta egy-kettő, de van hogy egyáltalán nincs. Valószínűleg a II. Nőin szülök, de ha meglesz V. doki szerződése az Esztergomi kórházzal, akkor ott fogok. Még képlékeny a dolog, de tegnap elmentünk megnézni a II. Női szülészetet, de csak a bejáratig. Hogy hová is kell menni ha beindulna. Ugyanis tudni kell hogy mi nagyon vidéken lakunk (250 km) és a héten felköltöztünk Pestre. Jelenleg szokjuk a levegőt...
Van egy nyugis szállásunk amit egy hónapra kibéreltünk. Otthon már mindent elrendeztem a baba érkezésére. Most pedig várakozunk....

Reni
Nagyon szép Kristóf! Mi a 27. héten készítettünk 4d fotót, olyan szép volt a mi Nórikánk is rajta.

Zsiby
Minden össze van már pakolva, talán még túl is teljesítettem a dolgot, de úgy érzem mindent vinnem kell. Szóval nagy lett a pakk...

Detko
Örülök hogy jól vagytok, és minden redben van a babákkal. Olyan gyorsan repül az idő, hamar el fog telni neked is....

Noki
Réka baba nagyon szép kislány, ezt mindig megállapítom amikor látok képeket róla. Íme egy kép a szobáról:

Kép

Sziasztok, majd még jelentkezem...

Kép
bobcsike
 
 


Baba!

Gratulálok!!

Bobcsike!

A falra ragasztható dekor csíkot hol vetted? nagyon szép a babszoba és Te is. Nagyon csini vagy:-)

Kép
detko79
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a dicséreteket tényleg tiszta apja de a szája (mármint nem a nagysága :lol: )és az ála az enyém.
Edina: ne akarj nekem rosszat 45. hét?! :x

Bobcsi: nagyon helyes kismami vagy! Szép a szobátok.
Ugyanilyen dekorcsíkot vettünk miis tegnap mert én micimaci őrült vagyok , megvettük a babakocsit a szobát február elején csináljuk.

Olyan jó fej volt Kristóf nem igazán akart együtt működni így ahogy mondod Edina beágyazta magát , a kezét mindig az arca elé tette tornáznom kellett csokit enni stb peddig elég aktív gyerek ami a rugdosást illeti :D !
Azt mondták, hogy ápr 6-ra várható korához képest fejlett nagy baba kicsit előréb van már 3400-3600g -ot mondtak születési súlynak. Egyébként énis úgy érzem, hogy március végén meglesz a babókánk.

Baba: gratulálok várjuk a képeket nagyon jó egészséget és sok örömöt kívánok nektek!

Kép[/url]
rája baby
 
 


Sziasztok
Baba
Hatalmas Gratuláció!
Mihamarabbi felépülést ,és minden jót kívánunk Nektek!
Nagyon várunk majd a hírekkel!!!!!
Bobcsike
Nagyon helyes kismami vagy,és a szoba csodaszép!
Köszönöm Réka dicséretét :) Szerintem is csodaszép :D csak azt nem tudok ,hogy kire hasonlít?! :wink:
Reni
Édes fotó Kristófról :),de szerintem nagyon vegyes lesz ez a kis srác.
Én látlak benne Téged is ,és az Apukáját is!!!
Kitartás Neked, már nem olyan sok van hátra,de remélem,hogy nem 45-dik héten fogsz szülni :D:D:D
Zsiby
Köszönöm Neked is a dicséretet!!!
Lilike is csodaszép kislány és remélem,hogy egyszer találkoznak is a lányaink,na meg mi is?!

Mennem kell,mert rettenetesen fáj a fejem ,és hiába az Algopyrin.......egyszerűen nem szűnik :(
A lányom 1órán belül 2x csokizott a pelusba :D...... és azt hiszem most is :D

Puszi Mindenkinek!
Kép Kép Kép

Kép
noki&potyi
 
 


noky!
a harmadik a kedvencem, igazi csajos nézés! csodaszépek vagytok. te így nézel ki ébredéskor? küldjek egyet én is? betiltják az oldalt! mondjuk én nem alszom, boti gondoskodik róla.

egyébként a magyar eü egy kalap szar, ezt eddig is tudtuk, de most aztán főleg. 12 órát vártam az ügyeletre, mert annyi helyre kell kimenniük hétvégén. jól elintézték ezt is, mint sok egyebet. révész utca viszi fél pestet gyerekügyileg. én meg itthon szívtam a 40 fokos lázas gyerekkel, akinek se a hűtőfürdő, se nurofen és kúp nem vitte lejjebb a lázás az istennek sem. ezt még a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom. bethesda nem fogadott, mert nem ők az ügyeletesek, ja, párdon a zavarásért! de azért erre a kua szar helyzetre némelyik orvos is rájátszik. a heim pálba úgy beszéltek velem, mint egy darab szarral. ja azt mindenhol elmondták, a cél anyuka, hogy 38 alá kell vinni a lázat, de azt nem mondták, hogy hogy. miután sehogy nem ment le, pedig eügyis vagyok, csecsemőgondozó is egyben, talán csak tudok valamit, persze lehet, hogy azóta változtak a dolgok, de a hűtőfürdő az az marad. max nem 25, hanem csak 26 fokig kell hűteni a humánusság miatt. egyébként a gyerenek félig fennakadt szeme volt, lázgörccsel. soha nem volt lázas!!!!! most aztán bepótolta. 3 napos vírus a neve a betegségenek, semmi tünete nincs, csak csillapíthatatlan láz. jó magas, se köhi, se nátha. ma van a 3. nap, már vége lehetne. persze megint minden csodaszer mellett 39,7 volt alvás előtt. vigyázzon mindenki magára és a kicsikre, mert másra már úgysem számíthatunk.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dícsérő szavakat!

Etna
Remélem Boti már jobban van. Ha belegondolok mi vár rám is ha meglesz Nórika! A legjobban az ilyen betegségektől félek...

Detko
A csíkot egy kis papírboltban vettük, az utolsó volt. És igazából azóta sem láttam ilyet.

Noki
Nagyon jók a képek! Küldtem neked privit!

Kép
bobcsike
 
 


Sziasztok,
a segitségeteket szeretném kérni,
Vereczkey drúr jóvoltából van egy 5 és fél éves kislányom, ám a doktorurat elvesztettem a szemem elől.
Szeretnénk azonban egy kistesót, emiatt szeretném őt megtalálni.
Tudtok hozzá elérhetőséget?
Előre is köszönöm a segitséget.
Eszter
láncos poca k
 
 


Detko: csillaghegyen a HÉV megállóval szemben lehet kapni a dekor csíkot mi is ott vettük. Nagyon szép tapéták vannak és a választék is nagyon jó.
Ma voltunk a férjemmel a fogorvosnál úgy izgultam mert féltem, hogy kihúzzák de szerencsére csak betömte nagy volt a luk majdnem háromnegyed órát csak azt az egy fogamat csináltamég fogkő levételt csinált. 19.-én vissza kell mennünk még 3 fogamon van kisebb vagy kezdődő luk legalább most meglesz csinálva.
Kristóf nagyon aktív és a frontokat is nagyon megérzi. Múltkor amikor havazás volt hajnal 3-kor éhes volt fel kellett kelnem egy kicsit később enni és nem tudtam tőle visszafeküdni sem.


Puszi mindenkinek jó éjt!

Baba: Gratulálok nagyon jó egészségetés sokörömet kívánok nektek várjuk a képeket!!!!

Kép[/url]
rája baby
 
 


Sziasztok Lányok,

én még új vagyok itt, ma voltam először a Cirisben, mert sok jót olvastam róla a neten. Aztán beleolvastam az előző fórumotokba, és szeretném megkérdezni, hogy tudja valaki, hogy ez a Vereczkey doki most elérhető-e, van-e magánrendelése?
Nem tudjátok, ő csak lombikkal foglalkozik, vagy még az előtte lévő protokollban is tud segíteni? Én most kezdeném ezt a tortúrát, de egyelőre inszemmel...
Köszi előre is!
ljucy
 
 


Gyors bejelentkezés.

Mi jól vagyunk, sikeresen csinálom a cukor miatti diétát.
Jövő héten megyek újra uh-ra, akkor leszünk 32 hetesek.

Babáról tudtok valamit? Hányadik hétre születtek a lányok, mekkora súlyúak voltak. Császár volt vagy sima szülés?

Bobcsike még egyben vagytok?

Reni!

Ti jól vagytok? Mikor mentek uh-ra? Voltál már cukorterhelésen, milyen lett?

Etna!

Botika már rendbe jött?

a többiek mikor kezdenek? Mikor nyit az új rendelő??

Kép
detko79
 
 


Detko: én karácsony előtt voltam cukor terhelésen és jó lett az eredményem. 17.-én megyünk Kósa dokihoz ,jövőhéten valószínű hétfőn szülőszoba látogatásra és a szülésznővel megbeszéljük a teendőket.

Kép[/url]
rája baby
 
 


Sziasztok,

nagyon csendes a fórum, remélem jól vagytok és csak átmeneti a pangás! 8)

B.
bibus
 
 


Sziasztok!
Tegnap estétől itthon vagyunk, de ma még nem értem rá képeket és történetet feltölteni. Igérem igyekszem pótólni.
Köszönöm a sok érdeklődést és drukkot, ránk fért, és jót tett nekünk. :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :D :D
Puszilunk mindenkit!
Csajok

Ja és a H1N1 oltást NAGY ÍVBEN KERÜLJÉTEK!!!!!!

Kép
baba1973
 
 


Kép
Kép Kép
Kép
Kép

Kép
baba1973
 
 


Kép

Kép
baba1973
 
 


Hát drága Baba!
Nem találok szavakat!!!! Gyönyörűek! Látod! Megérte! Gratula! Igazad volt, az egyik az anyja a másik az apja!!!!

Sok puszi!!! Hugi

Kép
Hugi.
Kép
hugi206
 
 


Baba

Nagyon édesek a kisbabák, nagyon sokszor, szívből gratulálok hozzájuk! Jó egészséget kívánok nektek!

Mi még egyben vagyunk, csütörtökre (feb.4) van tervezve a császár! Egyenlőre semmi jele hogy hamarabb szeretne jönni. Úgy érzem jól érzi magát még a pocakban.
Nem hiába terhességnek nevezik az áldott állapotot, mostmár nehéz a mozgás és a közlekedés, mert nagyon nyomja az alsó szerveimet és a lábaim is iszonyúan fájnak. De nem panaszkodom, örülök hogy érezhetek ilyeneket.

Amint tudok jelentkezem majd, mi újság!!

Kép
bobcsike
 
 


Baba, gratulálok a csajokhoz. Annyira de annyira gyönyörűek hogy megsirattam őket. Ne aggódj, öröm könnyek voltak. Nagyon sok egészséget kívánok nektek és várom a sztorit és további képeket és mindent. Borzasztóan kíváncsi vagyok. Miért írtad ezt a H1N1 tiltakozást? Ez is érdekel. Nagy cuppanóst nektek!!!

Többieket is ölelem, puszilom. Azért nagy a pangás mert mindenki csak vár és vár és vár.......

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


baba!
tündériek a kiscsajok, elég hamar kijöttetek, biztos nem volt semmi gond. hát én akkorát nevettem, szerintem tökre hasonlítanak, csak onnan lehet megkülönböztetni őket, hogy az egyik hajasbaba a másik nem. nagyon jó a séró :lol: tényleg én látom rosszul, hogy ennyire hasonlítanak? én is nagyon várom a sztorit, ha lesz időd, de nem hiszem,hogy mostanában könyvet fogsz olvasni vagy tévét nézni :lol: valakinek diktáld be, aki megírja :D

bobcsike!
az igazi nő várat magára! a II. nőin fogsz szülni? 3 nap után mi kijöhettünk császár után, hála istennek, mert pont jó nem ott maradni. ha lehet menj fizetősbe, mert nem fogsz tudni aludni a másik 5 szobatárs babájától. ki csinája a császárt? nekem ács dr csinálta, szép a helye, a többi nem részletezem, ha akarod megírom priviben, de nem akarlak ezzel fárasztani, a kórház sehol sem jó, na jó telkiben talán, de az egy kicsit húzós 600ezerét.

detko!
köszi kérdésed, hát nagy meccs volt, de boti hamar jól lett, azóta eszik, mint egy zabagép, mert behozza a lemaradást, 1 hétig csak teát ivott, jó soványka lett szegénykém. nem tudom bordür csíkkal, hogy állsz, de ezt nézd meg, nagyon királyok vannak, rendelni is lehet és szállítják házhoz is. www.tapeta-bolt.hu

renikém!
remélem kristóf baba jól viselkedik, ti meg kihevertetek minket. küldök egy képet, jók vagytok rajta botival. zoli azóta megnyugodott, hogy boti szétszedte a lakást?

Kép

baba egyébként én is meghatódtam, főleg az utolsó képen, hogy még kint is összeér a kis homlokuk, nagyon tündériek

lányok akik még várományban vagytok, ne adjátok fel, látjátok, megéri!!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Baba,

de édesek és milyen szépek a Picúrkák, jó egészséget és boldog perceket kívánok Mindkettőjükhöz :-)

Ne izguljatok, a sok vizsgálódás és próbálkozás meghozza az eredményt, csak kitartást hozzá!!!! Én most így fogom fel, úgysem nagyon tudok mást tenni. Bízzunk benne, hogy gyorsan elkészül az új klinika és még ebben az évben nagyon sok pici lábacskát, kezecskét és mosolygó arcocskát mutató UH fotó fog felkerülni erre az oldalra 8) Aztán pedig jöhetnek az igazi fotók is:-)

Szép álmokat!
B.
bibus
 
 


Bibus!
úgy legyen!!!!!!!!! már csak azért is, mert dec környékén menni kéne a kistesóért nekünk is, szóval jöjjön az a babadömping!!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Baba!
nagyon szépek a lányok, várjuk ám a beszámolót is.

bobcsike!

Nagyon gondolunk rád holnap.

Mi ma voltunk uh-on, 1800 gr körüliek a babák. Mindkettő karácsony óta fejvégű, így lehet simán szülünk.
Tapétát is sikerült szereznem :-)

Reni!

Mi is beszéltünk már a szülésznővel. nagyon rendes volt.

Puszi mindenkinek

Kép
detko79
 
 


Sziasztok Lányok!

Baba nagyon szépek a lányok! Gratulálok hozzá, és örülök, hogy jól vagytok. Annyira aranyos a kép róluk. Én is kíváncsi vagyok a történetedre.
Bobcsike sok sikert holnapra! Sokat fogok gondolni Rátok! Nagyon szép lett a babaszoba. A kis lakója hamarosan beköltözik! :D

Etna miért tetted fel a baba lányainak a képét a Ciris topikba? Baba megkért rá? Nem neki kellett volna, ha akarja?

Mindenkinek kellemes estét kívánok!

Puszi:

Zsiby

Kép
Kép
zsiby
 
 


Szüléstörténetem.
01.05.-én voltam Csodadokinknál, aki ultrahangon mindent rendben talált. Akkor már olyan érzésem volt, hogy mind ha mindig nedves lenne a hüvelyem, nem értettem, mert ilyen nem szokott lenni, de úgy gondoltam, hogy nagy a pocakom, a babák nőnek, ez biztos a terhességemmel együtt jár. Este haza felé viszont már zavart, az járt a fejembe, hogy sosem volt semmi folyásom, nem tudom, hogy milyen az, biztosan ez az. Másnap hajnalban pisilni mentem és ahogyan ültem le a wc-re jött egy nagy zutty. Akkor már tudtam, hogy nagy a baj, ez bizony magzatvíz. Gyorsan hívtuk a II. számú klinikát, Kósa doki épp ügyelt, így a telefonban mondta, hogy induljunk gyorsan. A legnagyobb hóesésben sikerült 3 óra alatt beérni, de Kósa doki már nem volt bent. A szülésznő megnyugtatott, hogy mire kell ott lesz. Megcsináltak minden vizsgálatot, kaptam szteroidot tüdőérlelőnek, és bekötöttek infulziót, nyomták belém a magnéziumot is, hogy megpróbálják visszatartani a babákat. Letoltak ultrahangra is. Uhu közben olyan rosszul lettem mint még soha, nem láttam, forgott minden, és úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt, aztán fekve elájultam. Hogy ezt hogyan csináltam, a mai napig nem értem. Arra ébredtem, hogy legyezgetnek, remegve fázom, és az uhus orvos mondogatja, hogy nyugi minden rendben, szép nagyok a babák, 1600 és 1900 grammosak. Én meg csak azt hajtogattam , hogy ez 30 hét 5 nap csak, én most még nem szülök. Mire feltoltak a szülőszobába jött elém a szülésznő, hogy nagyon sajnálja, de dömping van, megszült közben két 28 hetes kismama és elfogyott a hely a koraszülött PIC-en. Sajnos el kell szállítsanak. De sem Székesfehérvár sem Debrecen nem tudott fogadni, annyi koraszülés volt, Pesten egy kórházban sem volt hely, így kényszerből a Máv-ba szállítottal mentővel, mert ott egy helyet jeleztek vissza. Szóval ott tartottunk, hogy szülnöm kell, de a gyerekeimnek nincs helyük. Azt is mondták, hogy egy baba marad a Máv-ba és egynek meg keresnek valahol helyet. Nekem sírógörcseim voltak, egyszerűen nem hittem el, hogy ez magyarországon megtörténhet. A Máv-os ügyeletes doki is engem szúrt le, hogy mit keresek én ott, és miért sírok, panaszkodjak inkább a Horváth Ágnesnek az ágycsökkentő művésznőnek. A felvételkor első kérdésként kérdezték, hogy H1N1 oltás megvolt? Mondtam : -igen . A következő kérdést már nem kérdezték, hanem mondták, hogy ugye 3-3,5 hete? Mondtam igen. Ott már statisztikát vezetnek, mert 10 koraszülésből 8 oltás után 3 héttel van. Nekem még szerencsém volt, hogy életképes babáknál indult be, de volt olyan akinek 22 hetesen, vagy 18 hetesen. Nagy nehezen felvettek a szülőszobára , kaptam egy műbőr szülőágyat, egy lepedővel letakarva, és egy plédet, azt mondták, hogy párnát ne kérjek, mert az a szülőszobán nem jár. Aki már szült az tudja, hogy a szülőágynál kényelmetlenebb ágy nem létezik, 3 darabból áll a fekvőfelület és nem lehet egy szintre hozni őket. Kép Én ezen az ágyon töltöttem 5 napot. Infulzióval, monitorozva, 4 óránként injekciózva, de nagyon előre „szaladtam”. Egyre jobban féltem tőle, hogy ügyeletes dokinál szülök, így felhívtam Csodadokinkat, aki mint mindig egy tündér volt. Ismeretséget keresett és talált, a Professzor jött le hozzám egy órán belül, hogy Hollandiából kérték meg, hogy vállaljon el engem. Nagyon hálás vagyok ezért Csodadokinknak, mert nagyon korrekt volt velem utána mindenki. A prof elmondta, hogy nagy a zűr, mindenki korababákat szül, nincs hely, amíg lehet visszatartjuk a babákat és talán ürül a Pic-en hely addigra nekik. 5 nap telt el így, amikor reggel pisilésnél láttam, hogy zavaros a magzatvíz, zöld volt a betétem is. Hanna a felső baba belekakilt a magzatvízbe .Volt nagy futkosás körülöttem, mert vasárnap reggel nem merték felhívni a professzor, amíg 3 orvos meg nem vizsgált. Közben kiderült, hogy a Hanna annyira a bordáim alatt van, hogy csak függőleges vágással lehet kiszedni belőlem. Ultrahangon látták azt is, hogy a nyakán van 2x a köldökzsinór, nem jó a szívhangja sem. Lénát rendben találták, ő volt mint kiderült a dugó, ha úgy fordult szivárgott a magzatvíz, de olyan is volt, hogy semmi nem jött, ilyenkor mindig reménykedtem, hogy húzhatom még pár hétig. 9 óra körül úgy döntöttek, hogy mivel egyre rosszabbak az értékeim hívják a professzort, én közben azon izgultam, hogy a férjem odaérjen hozzám mire szülök, mert 200km-re lakunk és ő otthon volt. 1 óra 7 perc alatt a kórházba volt mellettem. A prof. mire megvizsgált a babák átrendeződtek, így vízszintes vágással 2010.01.10.-én 10 óra 10perckor megszületett Léna 1485 grammal és 11perckor Hanna 1630 grammal. Azt mondták, hogy a visszatartás alatt már sorvadtak a babák bennem. Rögtön felsírtak, ügyesek voltak. Én közben nagyon véreztem, így nem volt egyszerű a császárom. Az ügyeletes doki aki a profnak asszisztál meg is kérdezte, hogy akar még gyereket? mondtam, hogy nem, de a méhemet igen! Így a proffal jó darabig stoppolgatták, ha nincs Csodadokink jóvoltából a prof. nekem ma nincs méhem. És még valami!- azt mondta a prof. a 10 hónapos mioma műtétes hegemre, hogy bárki csinálta gyönyörű, profi munka, és sehol nem újult ki mioma sem. Az érzéstelenítés félelmetes dolog, tényleg semmit nem érzel, de fantom érzéseid viszont vannak. Én úgy éreztem, hogy nyújtott lábbal fekszem a műtőasztalon, szinte még zsibbadt is a vigyázban fekvéstől, és amikor oldalra néztem, ott volt az én lábam hatalmas terpeszben. Meg is kérdeztem, hogy ez biztosan az enyém-e mert hihetetlen volt, hogy mást éreztem mint amit láttam. Az oxitocin infúlziós következő két nap számomra újabb „szülés” volt, mert a méhvérzésem miatt nagy ütemben kaptam a méhösszehúzót, néha azt hittem, hogy újra szülök úgy görcsöltem tőle. 8 óra mozdulatlan fekvés után 18 óra után felvittek a nőgyógyászati osztályra, mert csak ott volt hely, a babáim pedig másik épület másik emeletén a Pic-en voltak már. Ott mivel intenzív részleg az a szabály, hogy 13.30-tól 14 óráig, illetve 19.30-20 óráig láthatod csak őket. Én látni akartam őket mindenképpen, így jött az erőpróba. 9 órás hassal másik épület, másik szárny, másik emelet…………..Nem vagyok egy gyenge nő, de higgyétek el, hogy csak az ösztön vitt előre, mert erőm az nem volt. Műtét előtt 80 volt a hemoglobinom, műtét után reggel 73. Vért akartak adni, de megtagadtam. Tudni akartam, hogy minden rendben van-e a babákkal?- A dokinő azt mondta, hogy ügyesek, minden a legnagyobb rendben, antibiotikumot kapnak a kakis magzatvíz miatt és folyadékpótlást infúlzión, de minden oké. Megnyugodtam. Másnap már a látogatásnál láttam, hogy Hannával valami nem oké, nem jól veszi a levegőt, a mellkasát a bordái alá szívja, behorpadt, nehézkes a légzése. De a dokik azt mondták, hogy minden oké, ne pánikoljak. Másnap a gyerekorvosunk hívta fel a Pic osztályt délelőtt mert éreztem, hogy gond van. Megnyugtatták, hogy minden a legnagyobb rendben van. Félelmetes, hogy csak látogatási időben tudhatsz a babáidról délelőtt nem. Mire mentem 13.30kor Hanna már lélegeztető gépen volt, 4 helyre folyt az infúlzió és altatták. Mindenfelé gépek püttyögtek, vérnyomás, pulzus, szaturáció, ekg, monitorok, gyógyszeradagoló automaták stb. Kép A félelem az ájulási inger és a gyomorgörcs miatt lemerevedtem az inkubátor előtt és csak arra tudtam koncentrálni, hogy túl kell élnie. Mikor a doktornő észrevett, odajött és elmondta, hogy nagy a baj, tüdőgyulladása van, szepszist kapott, ők mindent megtesznek, de kétesélyes a dolog. Három borzalmas nap jött utána, rettegve mentem látogatni, remegtem, ha megszólalt a telefonom, mert azt mondták, ha van változás hívnak. Hál Istennek túléltük, de 1320 grammra fogytunk. Kép Két hetesen még nem értük el a születési súlyunkat sem. A Máv kórház közben ellenőrzést kapott és kiderült, hogy nem tartozunk oda, át kell minket a területileg illetékes lakhelyünkhöz közeli kórházba szállítani. Én könyörögtem, hogy had maradjunk, de a szállítást nem úsztuk meg. A hiper-szuper Pic-ről egy borzalmas csecsemőosztályra kerültünk, ahol a rota vírus és az influenza a gyengébb betegségek közé tartozik. Fertőtlenítés nincs, a fürdőkád az előző beteg gyerektől még szaros stb. Az inkubátoroknak pedig némelyik ajtaja egyszerűen hiányzik. 3 napot bírtunk ki ezek a körülmények között és saját felelősségre hazajöttünk. Kép Kép Kép A kórház fenyegetőzik, hogy feljelent kiskorúak veszélyeztetése miatt, én hárítom, szerintem ők veszélyeztetik ilyen beteg gyerekek között a 1,5 kilós babáimat. Így vasárnap óta itthon vagyunk, hízunk, Léna 1790, Hanna 1840 gramm. Bocsi, hogy nincs időm átfogalmazni, több nekifutásra kicsit szedett-vedett módon írtam, de a lényeget remélem ki tudjátok venni.
Kép

Kép
baba1973
 
 


Baba,

hát ez nagyon durva volt. Még a hideg is kirázott, hogy miken mentetek keresztül. Kívánom, hogy soha többé ne kelljen átélnetek még csak hasonló borzalmakat sem!!!! Szerintem jól tetted, hogy saját felelőségedre hazamentetek. Borzalmas, milyen helyzet uralkodik a magyar egészségügyben....

Amúgy csak annyit a H1N1 oltásról, hogy én nagyon gyógyszer és vakcina ellenes vagyok és akaratom ellenére az első inszemem napján Kósa dr. lezavart a patikába, hogy ezt márpedig be kell adatni, nincs vita és inszem után be is adta :-(. Nem kell ragoznom, nagyon kiakadtam, aztán attól rettegtem, nehogy valami bajom legyen. Örülök, hogy akkor nem jártunk sikerrel, ki tudja mi lett volna a vége .....

B.
bibus
 
 


Etna,

babadömping? Még szép:-)
Tényleg, lassan frissíteni kell a mi kis tablónkat Hanna és Léna babával:-):-):-)
A táblázatot kezeli most valaki?

B.
bibus
 
 


Baba: Ez borzasztó még elolvasni is hála istennek túl vagytok rajta és nagyon édesek a babák sok örömöt kívánok nektek főleg ezekután és gyarapodást a babáknak.
Tudtam, hogy katasztrófa az egészségügy, de hogy ennyire azt nem gondoltam :x :(

Detko:melyik szülésznőnél voltatok? végül olyan tapétát vettetek amit szerettél volna a csillaghegyibe vagy máshol?
Már elkeztétek a szobát csinálni? mi jövő hétvégén kezdjük.

Böbcsike: gondolok rád :D

Lányok tuti jön megint a havazás mert Kristóf hajnal 3 óra óta nem hagy aludni.
Puszi mindenkinek!

Kép[/url]
rája baby
 
 


hát nagyon sajnálom, ha rosszat tettem, csak annyira megható a kép, nem akartam ezzel semmi rosszat, csak erőt adni a lányoknak, akik minket is ovlasnak és nem ellenséges reagálásokat írnak. mivel köztünk magasan baba "szenvedett" meg a lányokért és ismerik a történetét -mivel olvassák, gondoltam erőt ad nekik ez a két tünemény.

bocs baba, hogy ekkora bűnt követtem el ellened, jó egészséget kívánok a pici lányoknak és többi szültendő babának, de úgy érzem, ha egy ilyen tettért számon vagyok kérve és rosszat feltételeznek rólam, akkor nem igazán ismertetek meg, mikor negatív hozzászólás volt v dokira én maximálisan kiálltam érte, de sajnálom azokat a lányokat, akik hozzánk hasonló cipőben járnak és erőt akartam adni nekik, mint már írtam.

jó egészséget kívánok minden születendő babának, leendő anyukának, én azt hiszem erről a fórumról eköszönök, bocsánat, ha valkit akaratlanul megbántottam.

etna

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Baba, te Drága! Ez borzasztó. A többiek hsz-aihoz csatlakozom azzal hogy a lényeg már megvan. Jól vagytok és otthon vagytok. Szép lassan elfelejtitek a borzalmakat. Sírva olvastam a soraidat. Teljesen beleéltem magam a sztoridba. Nagyon jól fogalmaztál és borzalmas amit átéltetek. De tényleg úgy van hogy addig nem tudjuk mi van míg bele nem kerülünk és akkor már nagyon gáz. Nagyon szépen fejlődtök és gyönyörűek a csajok. További egészséges fejlődést kívánok nektek és néha írj nekünk hogy tudjuk mi van veletek. Puszillak benneteket.
Etna, ezer bocsánat hogy belepofázok, de ne haragudj Babára mert ő nem írt semmit erről. Zsibi kérdezett rá. Szerintem nem tettél semmi rosszat hiszen azokat a képeket amiket ide felrakunk bárki lemásolhatja és bárki megnézheti. Én a Ciris-re sem haragszom hiszen amint már írtam engem ott senki sem bántott. Borzasztóan kedvesek voltak velem minden alkalommal és éreztem a törődést. Csak azért nem mentem többet oda mert a dokink elment onnan és hát nagyon drága az én pénztárcámhoz.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Szia Etna!

Kérlek, ne reagáld túl a kérdésemet. Senki nem feltételezett rólad rosszat. Szimplán érdekelt, miért Te osztod meg másokkal Baba örömét. A Cirises lányok olvasnak minket, és biztos látták a képet, amit Baba velünk osztott meg. Biztos vagyok benne, hogy Baba ezzel nem rövidült meg. Szerintem egy nőt sem szabad megfosztani attól az örömtől, hogy saját maga kürtölje világgá a babájának/babáinak születését, mégpedig olyan formában, ahogyan azt ő szeretné. Pláne ahogy írtad milyen nehézségeken ment keresztül. Lehet a lányokat lelkileg erősíteni, támogatni, de egy baba érkezésének a bejelentését hagyjuk már meg az anyukájának.
Ha ki akarsz vonulni a topikról, akkor azért menjél el, mert nem érzed itt jól magad. Ne azért, mert ebben a kérdésben nem értettem veled egyet, és egy negatív véleményt nem tudsz elviselni.

Zsiby

Kép
Kép
zsiby
 
 


http://www.babanet.hu/hetrol-hetre.php? ... #ultrahang

Ez azért durva ... még ő is gyerek....
bibus
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: