Új privát üzeneted érkezett!

Ginuska!

Én a biztonság kedvéért tesztelnék egyet! Hőd hogy ál???
rambóka
 
 


Sziasztok! :)

Nem tudok Bp-ről jelentkezni, mert nem jutok net közelbe. És eléggé zsúfolt a programom is. :)

Drága Norka Anyuka!!!!
Csodálatos! :) Könnyes szemmel olvastam végig a beszámolód!!!
ANYA VAGY!!!!! :)
Bogi baba egy tünemény! Nem vagy te egy cseppet sem elfogult. Tényleg csodaszép!!!

Kriszta!!
Még a végén ikrek lesznek!!! :lol: :lol:

Ginuska! Alice!
Tudom, hogy más nyomorúsága nem vigasz, de én egy spontán mensinek is örülnék. De nekem az sincs!!! :(

Babancs!
Nyugodtan emelheted az adagot. Csak használni fog!

Lara26!
Gratula neked!!!! :) Van még egy kismamánk a Te személyedben. :)

Espero, Csillagfény, Mir!!!
Ti majdnem eccere fogtok szülni :lol: :lol: Majd izgulhatunk :)

Rejóka!
Nagyon várom már az UH eredményt!!!!

Gabika!
Minden idegszálammal várom a tesztelésed időpontját és annak igen pozítiv eredményét :)

Velem semmi nincs!
Tesztelhetek, de tudom, hogy üreske vagyokk. Nem volt PÉm. Baba sincs.
De alakul az életem és ma megfordult a fejemben, hogy talán nem is véletlenül késik ez a baba!!! :)

Én jövő héten is pesten leszek. Majd hívogatlak benneteket telefonon. És összehozzuk. :)

Azért felteszek egy görbét, hogy lássátok nem salátát beszélek!

Kép

Puszika Mindenkinek!

Kavics
Vendég
 


 
 

Köszi Kandikám! :P
Pussz, Szilvi
szyszqo
 
 


rambóka!

Teszteljek??? MInek?? Hőm?? 37 felett

Gina
Vendég
 


Tudnátok segíteni, honnan lehet hőgörbét szedni? Amit ki lehet tölteni? köszi
babancs
 
 


Ginuska!

Azért, mert van olyan h. a terhesség ellenére a következő ( sőt még az azt követő!!!!!) menzesz időpontjában áttöréses vérzés jelentkezik!!!!! Az, h. még mindig 37 fok feletti a hőd éppen erre utal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:
Nálam az 1. cn.-on mindig visszaesett a hőmérsékletem 36,5-re!
Jajj, annyira szeretném, ha most igazam lenne!!!!!
Lécci-lécci tesztelj!!!!!! :!:
rambóka
 
 


Sziasztok,
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, nagyon kedvesek vagytok!
Nálam a doki azért gondolta a PCO-t, mert csinált első körben egy ultrahangot, és több "éretlen" tüszőt talált nálam.
Elküldött vérvételre, de azt mondta, várjunk pár hónapot, és majd meglátjuk.. Én viszont nem akartam várni..
Mindenesetre beírom a vérvétel eredményét, kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Azt még tudni kell, hogy nem tudom hanyadik napi eredmények, mert a vérvételkor már hónapok óta nem menstruáltam:(
FSH: 5.5 U/L
LH: 11.9 U/L
Prolactin: 17.90 ng/mL
Estradiol: 61pg/mL
Progesteron: 0.5 ng/mL
Supers. TSH: 3.69 uIU/mL
Az első doki (aki azt mondta hogy várjunk hónapokat) azt mondta, hogy vszínűleg PCO, a doktornő, akinél most voltam, viszont
azt mondta, hogy nem olyan rosszak az eredményeim... Azt nem tudom, mihez viszonyítanak, hiszen nem lehet beazonosítani,
hogy vajon hanyadik napi eredmények lehetnek..
Elkezdek hőmérőzni, remélem ad támpontot, hogy akkor mi is a helyzet..
Azon gondolkodtam, hogy most megvárom, hogy van-e vmi eredménye a clostinak, várok még egy ciklust, aztán keresek egy másik orvost..
Mi a véleményetek? Vagy lépjek most rögtön? Esetleg tudnátok ajánlani orvost, aki lelkiismeretes, jó szakember?
barackb
 
 


Hú, szuper ez a táblázat, de jó a sok pozitív teszt! :)
barackb
 
 


rambóka!

Holnap vérvétel a nőgyógyásznál..beszélek vele.

De ez a hányinger...hányás szörnyű :(

Gina
Vendég
 


Csakegy
Ezt találtam,a Folsav tájékoztatóján:
"Normál terhesség esetén, amikor velőcsőzáródási rendellenesség nem szerepel az anamnézisben, az ajánlott napi adag 0,4 mg. Maximálisan napi 1 mg vehető be."
Nem tudom,mennyire helytálló,de gondoltam bemásolom,hátha érdekel :oops:

Ginuska
Rambókának legyen igaza,de van,hogy csak mensi után esik le a hő.Nem szedtél össze vmi vírust?Esetleg ha jártál Miskolcon.......
A vérrel jönnek nyh darabok?

Barack
Üdv,és gyors babásodást!
Sztem az FSH-LH arányod nem túl jó :( A többi passz,mert itt másban mérnek :oops:

Kavicska
Hát,tényleg p.é nélküli ciklusnak tűnik :(
Lehet kell még egy esély a clostynak!
Ikrek-Ja,rémálmom a dolog :?

Andika
Köszike a táblát!
Nálad most mi a helyzet???

Babancs
angol: www.FertilityFriend.com
német: www.Wunschkinder.net

KépKép

KépKép
okr
 
 


Babancs,
egy német oldal, de regisztráció szükséges a grafikon-hozzáféréshez:
http://ovula.qualimedic.de/
barackb
 
 


Sziasztok!

Jó pár napja jelentkeztem utoljára. Azóta vannak fejlemények, de nem sok. Ha emlékeztek, inszemre készültünk. Hát nem lesz inszem... Tegnap az UH a földbe döngölt. 1 db 10 mm-es tüszöm volt, meg rengeteg aprócska. A doki így nem csinálja meg, értelmetlen. Hétfőn azért még megnéz, hátha... de nem sok esély van rá.
Egyszerűen nem értem. Akkor mitől menstrulálok én 26-28-30 napra rendszeresen?
Jól kipityeregtem magam, sírni nincs erőm. Csak némán sírok belül.

A Merionál szuriról mit tudtok? A dokim azzal akar próbálkozni a következő ciklusban. Majd magamnak fogom beadni, ebben már van gyakorlatom, igaz, a páromat döfködtem vele 2-3 hónapig folyamatosan.

A merkformintól elzárkózott, azzal érvelt, hogy fejlődési rendellenességet okozhat, így nem írja fel és nem is javasolja a szedését terhesség alatt.

Üdv:
gitta
gitta
 
 


Okr: valahol (talán Csaladinet?) azt írta valaki, hogy a metformin befolyásolhatja a folsav felszívódását ezért többet kell belőle szedni... ezért szedek napi 2 folsavat. Megkérdeztem erről előtte a belgyógyászomat is és ő csak annyit mondott, hogy szedjem nyugodtan a dupla adagot. Hát én szedem.

Barackb: szerintem a nem 3. napi vérvétel nem sokat ér sajna:( Szerintem ha már hónapok óta nem menstruáltál irass fel Norcolutot (de előbb tesztelj!) ami meghozza és mehet a 3. napi vérvétel... (a progeszteron szint lehet egyedül érdekes belőle, mert az mutatja, hogy volt-e PÉ... de az nálad nagyon alacsony, úgyhogy tuti, hogy nem...)

gitta: szerintem válts dokit! A metformin jó sok csodát tett már!

Nálam meg semmi... a hőm visszazuhant 36,1-re. A belgyógyászomhoz legközelebb szeptemberben megyek vérvételre - a dokim ugyanis aug. közepéig szabin lesz... akkor meg én nem leszek... (addig egy ismerőssel iratom fel a metformint)... addig meg szedem a napi 2000 egység D3 vitamint.

Mondjuk jó kérdés, hogy mi lesz, ha közben teherbe esek... mert akkor nem merem majd tovább szedni a D vitamint (legutóbb rákérdeztem a dokinál, hogy mi van, ha terhes vagyok... ő azt mondta, hogy szedjem tovább... igaz akkor még csak napi 1000 egységet szedtem)
Vendég
 


Sziasztok!

Kavics, de jó hogy előkerültél! :D A jövő heti talival kapcsolatban, nekem a szerda, a péntek és a szombat nem jó, a többi napokon ráérek mondjuk 5 után.

Ginuska, teszteltél végül, biztos ami biztos?

Gitta, sajnálom, hogy csalódnod kellett, én is javasolnék egy dokicserét és metformint. Nálam bevált! :wink:

Semmiféle reakció nem érkezett végül, hogy most korai nekem az UH a 6. héten vagy sem, ezért úgy döntöttem, hogy elmegyek, lesz, ami lesz.
Most indulok, majd utána beszámolok a történtekről. Szorítsatok!

Espero
espero
 
 


Lányok!

Köszi a javaslatokat, de Tb. legjobb dokijához járok! Sajna, nincs pénzem, meg a munkahelyem véget sem tudok Pestre járni másik dokihoz. Nem akarom ecsetelni, milyen sintérekkel volt eddig dolgom ebben a városban!!! Szó szerint! Pl.: volt amelyik kézzel akarta szétnyomni a petefészkemben a 7 cm-es cisztámat! Na, ez volt az egyik leghorrorabb... rosszabbat nem is akarok mesélni, tudnék!

Maradok nála, de a merkformint megoldom másképp a 12. hétig fogom szedni, addig tudok majd gyógyszert szerezni, utána nem hiszem.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Sziasztok,

mindig olvaslak benneteket egy nap kétszer gyorsan, csak sose jutok el odáig, hogy válaszoljak.

Ginuska, elég érdekes a szervezeted... kíváncsi vagyok, mi is van. Egyébként ha ez mensi, akkor sem kell pityeregni, hiszen most csináltál egy tök szabályos ciklust!!! És ez kell a babásodáshoz is.

Espero, a 6.héten többnyire már kezd kialakul a szívhang, pontosabban a betöltött 6.héten (azaz 6+0 után). Nekem 5+3 naposan csak kis petezsákocska volt.

Kavicska, már nem is tudtam, mi lehet veled! Hát ez a ciklus tényleg felejtős, de remélem megpróbálsz egy újabbat! Esetleg emeltek egy kicsit a dózison (Closty)? 3.napi hormonok mikor lesznek újból?

Rambóka, ne hari, egyszerűen nincs időm válaszolni, de hamarosan fogok, ígérem! :wink:
Egyébként annyit, hogy a legőszintébb könyv tényleg a "Barátnőim a terhességről"! Nem áltat! Én tegnap a földhöz vágtam a Suttogó titkai c. könyvet a 4É rendszerével! (Ha nem ismernéd, olvasd el, hogy aztán rájöjj majd, hogy újszülöttet még nem lehet, nem szabad erőszakkal nevelni.... - minden előszöri kismama figyelmébe ajánlom, Okr-Kriszta meg látom, hogy az Adájával inkább a szelídebb, igény szerinti nevelést valósította meg, de én is kezdek efelé hajlani, minden elv ellenére...)
Egyszerűen az van, hogy Bogi tényleg nagyon jó baba. Nagyjából 1,5 órát van fent - ha ennél többet, akkor nagyon nyűgös lesz és nehezebben alszik el, és 2 - 3 órát alszik. Kb. ez a rendszer. Egy szavam nem lehet egyelőre! Amiből probléma van, hogy rá kellett jönni, hogy a szobájában csak etetni, pelenkázni, fürödni lehet, aludni nem - a nappali lenti bölcső mostmár a hálószobánkba került éjjel, és velünk van. :? Gondoltunk rá, hogy éjszakára walkmant állítunk a fejére és befogjuk neki a Petőfi rádiót :lol: , ugyanis azt szereti, ha folyamatosan dumálnak, nappal a zeneadó csatorna mellett alszik (TV-től 2 méterre), szóval abszolút fordítva van összerakva a csaj. :lol: Az éneklést is szereti, de amikor a Boci tarkát már 10-djére danolászod a kis fejének, az már uncsi.

Ja! Mára voltam kiírva! Mutatok nektek egy 40+0 terhességi hetes pocakfotót. Szerintetek, ha 13,5 kg helyett csak a megengedett 10 kg-t híztam volna...? :shock:

Mir, merre vagy?

pusz Norka

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kavics bejelentkezik, mert itthon vagyok. Lelógtam angolosan a pénteket. De jövő héten teljes erőbedobással leszek. Mármint Budapesten. Még pénteken is!!! :)

Espero!
Én nem tom, hogy a hányadik héten érdemes menni, itt a kismamák tudják ezeket az okosságokat, én csak hülyeséget beszélnék :roll:
Jövő héten, mondjuk kedden hozzuk össze a bulit.
És ragaszkodjunk ehez a dátumhoz. Du 5 után nekem is tökéletesen megfelel. :) De beszélünk telefonon is!
Akkor már lobogtatni fogod kismagzatod sztárfotóját :) :) :)

Gitta!
Jesszusom micsoda horror történetek :( Nagyon szomorú vagyok.
Viszont még mielőtt a hormonhoz nyúlnátok szerezd be a Metformint!!! Bárki is írja ki! OK?
Abból a 10mmesből még talán lehet valami :)

Csakegy!
Ezt már régenn tényleg megbeszéltük. De 5 mgot nyugodtan lehet szedni kismama jelölteknek , ill. kismamáknak :) (folsavból)
Huma-Folacid néven 5mgos kiszerelés 50 tablettával. Olcsóbb, mint a sima Folsav 3 mgos, 30 tabletta. Nem hittem volna el, ha nem látom. Én recept nélkül veszem. Recepttel ez is olcsóbb. Ha egy dokinak (pl. háziorvos, nőgyógyász, vagy belgyógyász) megmondod, hogy gyereket szeretnél, felírja a folsavat. :)

Barackb!
Mivel a labor értékeid nem a harmadik napon történtek igazából nem értékelhetők maximális pontossággal. De néhány dologra mégiscsak tudunk következtetni:
Az LH/FSH aránytól eltekintünk, mert nem harmadik cn.-i napi a vérvétel.
FSH: 5.5 U/L
LH: 11.9 U/L , viszont ez magas. Vagy legalább is annakyt tünik. Bár vannak olyan laborok ahol a 13 is elfogadják felső határnak.
Prolactin: 17.90 ng/mL ez 18 alatt van. Igaz nagyon kevéssel, de alatta van.
Estradiol: 61pg/mL
Progesteron: 0.5 ng/mL nagyon alacsony. Pé (ahogy Csakegy is mondta) biztosan nem volt
Supers. TSH: 3.69 uIU/mL ez is normális tartományban van.

Tisztázzuk, hogy miért "nem jó" a nem harmadik cn.-i vérvétel. Vannak olyan hormonok, amelyek ciklusfüggőek. Pl. LH, FSH, Estradiol, Progesteron. Más értékeket kapunk ha a ciklus elején (follicularis fázis), közepén (ovuláció) vagy végén (luteális fázisban) határozzuk meg! MIVEL! A PCOs nőnél csak egy dolog biztos. A ciklus kezdete, ezért a legcélszerűbb és legnagyobb támpontot adó a harmadik cn-i vérvétel. Esetleg 4.-5. napi!!!!!
A TSH nem függ a ciklustól.

Rambóka!
Beszéltem a hátfájós ügyedben.
Nos, nem javasolnak semmi NSAID-t sem tabletta, sem kenőcs - gél formájában. Igen nagy fájdalom esetén fájdalomcsillapító (de ezt meg kell beszéni a szülész nőgyógyászoddal), masszírozás, hát izmainak tornáztatása, pihenés. :)
De ezt te eddig is tudtad :)
Az a gond, hogy ezeket a gyógyszereket kismamákon nem vizsgálják (mint tudjuk).

Kiskincs!
Merre vagy????

Lányok!
Az az érzésem, hogy nekem PÉm volt ezen a mai napon.
Tojásfehérje tegnap, tojásfehérje ma, nagy mennyiségben! Hőm ma felugrott. De majd meglátjuk. Egy hét múlva kiderül a hőgörbéből.

Norka mami és Bogi baba! :)
Első topik baba :)

Csók Mindenkinek!

Kavics....vagyok....(36 cn.)
Vendég
 


Norka!
Nahát, hogy Te milyen bombajó nő vagy :)
Az a tetkó úgy tűnik átvészelte a szülést :lol: :lol: :lol:
Talán majd a második babánál.... :lol: :wink:

Ezt csak azért írom, mert az én jobb szememen van egy nagy piros folt, amit koleszterin kicsapódásnak véleményeztek (más helyen azt mondták, hogy jó indulatú érdaganat, ezt csak azért írom, hogy lássátok mennyire exact tudomány a szemvizsgálat is :) ), de a közös vélemény az volt, hogy műteni nem kell, csak ha esztétikailag zavar és terhesség alatt ill. szüléskor eltűnhet :shock: Ebben reménykedem, mert szike alá nem fekszem !!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Itten van az UH eredményem:
"TVS során a terhes méh üregében egy 8.5 mm-es petezsák látható. Embrionális elemeket, életjelenségeket kimutatni még nem sikerült."

Hát ez van, 7-10 nap múlva kell visszamennem.
De legalább nem méhen kívüli!!!

Norka, tetszik a 40+0-ás fotód. Tényleg csak 10 kg a megengedett hízás??

Espero (aki még mindig nem tudja a korát :-)
espero
 
 


Egyébként én sohasem értem, hogy amikor pl. a hatodik hétről beszélnek, akkor a 6+x-es vagy az 5+x-est gondolják.
Számomra a hatodik hét, az a betöltött 5. héttől a betöltött 6. hétig tart. Rosszul gondolom????
espero
 
 


Köszi okr és barackb a tippeket! Megtaláltam a hőgörbét a német oldalon, már csak használni nem tudom..egy egész hónap adatait kell beírni és utána csinálja a görbét, vagy hogy? Bocs, hogy ennyire béna vagyok :oops:
babancs
 
 


babancs: felejtsd el a német oldalt... nem képes kezelni az 50 napnál hosszabb ciklusokat! Szóval felejtős! A fertility a hosszú ciklust is kezeli viszont!

Oda egyenként beírod... minden nap... és majd csak lesz belőle valami:) Ha a program úgy látja, hogy PÉ-s volt akkro meg majd magától bejelöli...
Vendég
 


Espero!

nekem sem volt a hátrahajló méhem miatt szívhang a 6. héten, meg csak petezsákot láttak, de ez legyen a legnagyobb bajod/bajunk! :) 8. héten hallottam én is szívhangot először.

Itt vannak a babaméretek, hogy meg tudd határozni a korodat, először petezsákátmérő, aztánCRL. (Az Uh leleten nem írt ki a gép kort???? Mindig ki szokta írni a méretek alapján! :shock: )

Kép

Gitta!!
kell az a metformin!!! ha nem tudsz orvost váltani, írasdd ki mással, szerezdd meg valahogy!! (Diabetológus orvos, magánorvos, háziorvos...)Te régebben szedted, ugye, a metformint?

Norka!!
Mit akarsz, én már most 10 kilonál járok, szülés után úgy fogok kinézni mint egy tank. :roll: te a 6 hetes kontrollra már olyan leszel mint régen voltál. :)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo,
köszi szépen a mérettáblázatot! Ez alapján jól állok. Számítottam rá, hogy most még nem lesz szívdobogás, de ennek ellenére egy ici-picit csalódott voltam. :?

A nő, aki vizsgált megkérdezte, hogy : Nem kisebb/fiatalabb (már nem tudom melyiket használta) ez a terhesség?
Mire én: Mihez képest?????????
Előtte semmi dátumot, adatot nem kérdezett. Utána mondtam neki, hogy szerintem hol tartok és akkor mondta, hogy jó, akkor menjek vissza egy hét múlva.
Szóval egy kicsit furcsa volt........

Espero
espero
 
 



Sziasztok!
Norka nagyon jól nézel ki,10 napos bébivel! :lol:

OKrisztinke!
Ma veszem be este az uccsó clostyt....7.napon,aztán várom a csodámat 10-12 nap múlva,vagy 45nap múlva,vagy 90nap múlva! :shock: Na majd kiderül!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hajrá Kandi, mi neked szurkolunk!!!! :D
espero
 
 


Norka

Csinike vagy...nekem most is nagyobb a pocim. Pedig nem vagyok terhes :!:

Teszteltem mert a doki rámparancsolt, de tudtam..negatív....hehe

A hányás meg talán valami virus.

De kössz az aggódást

Gina
Vendég
 


Sziasztok!

Ginuska
Sebaj,most fog majd sikerülni! :) A hányás viszont kissé aggasztó :( Nem mész el egy dokihoz?

Andika
Szuper! :) UH-ra mikor mész?

Norka
Az ajánlott "terhességi hízás" 12,5 kg.Most vizsgán pont egy csaj tétele volt :wink:
Én 11,5 kg híztam,a pocakom mégis nagyobb maradt,mint a tiéd!Szuper!Nemsokára régi ruháidat is hordhatod! :)
Nálunk drasztikus nevelési módszerek szóba sem jöhettek/jöhetnek.A férjem nem tolerálja :shock: Ma pl. leteremtett,mert hagytam hagy hisztizzen a gyerek.Szte inkább adjuk oda ,amit kér. :wink: Úgy tűnik én vagyok a "keményebb" kettőnk közül. :idea:

Espero
Talán a 8-9 hétig nem is tudnak szívhangot nézni.Legalábbis itt aszongyák :wink:
Gratula a petezsákhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kavicska
Akkor ágytörésig........ :D
A folsavat köszike,és Neked is Csakegy!!Sztem én is szedni fogom ezután!

Gitta
A 10 mm-t még ne írjátok le!Megnő az,csak türelem!! :D
A metformint ha be tudod szerezni,mindenképp szedjed!

Rejo
Hogy áll a festés?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Norka!

Semmi gond, majd ha lesz rá energiád! :wink:
Jó a pocid! Azon röhögtem, h. ha később vki idetéved és nem olvassa végig a topicot, hogy meg fog lepődni, h. ekkora egy 40 hetes poci! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma voltam a diabos dokimnál a terheléses cukoreredményemért. Megpedzettem neki a metformin PCO-ra való törzskönyveztetésének kérdését. Adott egy nevet, h. kit keressek meg itt Baranyában, ill. azt mondta, h. a diabetológus társaság egyöntetűen támogatja az ötletet!!!!!!!
Kérdeztem, h. küldhetek-e hozzá PCO-s csajokat metforminért, aztmondta, h. nyugodtan!
Miért nincs több ilyen doki az országban????????????????

Kandi!

Nagyon drukkolok, h. sikerüljön!!!!

Kavics!

Köszi, h. utánanéztél, én is ugyanerre jutottam. De mivel a muszáj nagy úr, kitaláltam a megoldást:

Minden leendő kismamának:

Hátfájásra legjobb a Tescoban kapható felfújható és a kád szélére tapadókorongozható, henger alakú nyakpárna. Kitapasztod és beülsz egy nagy kád vízbe (nem forró, csak meleg!!!) és ázol egy fél órát! Mivel a nyakadnál vagy "felfüggesztve" a testedre meg hat a felhajtóerő, igen jól ellazítja a hát és nyakizmokat. Nem beszélve arról, h. tapasztalatom szerint a baba is jólérzi magát.
Csak ne akkor töltsd tele a kádat, amikor már benne ülsz, azt vhogy nem komálja, szerintem a csobogás erős hangja miatt! :)

Gitta!

Szerintem mindenképpen keress másik dokit!
Nem feltétlenül a város legjobb dokija a számodra legmegfelelőbb!!!! Keress inkább egy fiatalabbat, aki nyitott az új dolgokra és hajlandó utánaolvasni a metforminnak, ahelyett, h. hülyeségekkel letromfolna!!!!!! Bár az inszem kétségtelenül többet hoz a konyhára, mint a receptfelírás!!!!! :evil:
Én biztos nem mennék vissza hozzá!!!!
Esetleg keress endokrinológust v. diabetológust!!!!!
Nézz utána a neten a tihanyi diabetológuskongresszus program kiírásának, hátha találsz az előadók közt ismerős nevet, keresd fel azt, hátha nem a büfében töltötte az idejét, hanem meghallgatta a Petrányi doktor előadását!!!!!
Nekem is Merionalt írtak, de végül nem kellett használnom!!! :D
Ijesztgetésnek mindenesetre jó volt!
A Gonal-F - fel szemben az a hátránya, h. :
-nem szintetikusan állítják elő, hanem klimaxos nők vizeletéből vonják ki, ezért tartalmazHAT ESETLEG prionokat.
- nem bőr alá kell adni, hanem izomba, 4 centis tűvel!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
-ha nem magadat szúrod, figyelj oda, h. nehogy elfelejtsék feloldani a port az oldószerben és csak az oldószert adják be, mert az úgy egyáltalán nem hat!!!!!! ( EZ NEM VICC!!! TÖBBSZÖR MEGTÖRTÉNT MÁR :evil: !!!)
Mindenesetre jóval olcsóbb, mint a Gonal-F

Espero!

Bocs, h. nem válaszoltunk, csak amikor egy nap két oldalt teleírtok, akkor egy kismama agya már kevés ahhoz, h. az előző oldalon feltett kérdésre is emlékezzen! :lol: :lol: :lol: Majd nemsokára te is meglátod! ( Tegnap gondosan elhelyeztem a ketchupos flakont a mosogató szélén a mosogatószeres flakon helyett!!! :lol: De már meg sem lepődök!!!)
Az UH-os nő nem kérdezte meg az elején, h. mikor volt az utolsó menstruáció? Mert azt pötyögik be a gépbe és a gép az alapján számol, majd a ténylegesen mért értékek alapján korrigálja a magzati életkort! Ezért kérdezett vissza valszeg. Esetleg nem a 14., csak a 19. napon volt PÉ-d!
Ne izgulj, általában a dokik azért hívnak be a 8. héten, mert addigra már van szívverés, sőt ficánkol is! Vigyél kazettát és vetesd fel, ha lehet!!!!!
rambóka
 
 


A párom ma kitalálta, hogy holnap irány a Balcsi!
Engedelmeskedni kell :? :lol: :lol:
Milyen nehezemre esik. :)
Remélem holnap is jó idő lesz:)

Kandika!
Az a fantasztikus, hogy már volt PÉd. Most viszont nézzen rád egy éles szemű nőgyógyász UHval :)
Ebben az évben bebabásodsz. Tudod, a kisfiadnak megígértétek :) Be kell tartani az ígéretet!!! :)

Espero!
Rejókáért is nagyon izgultunk az elején, hogy mikor látszik már a kisbabó szívének a dobogása. És egyszercsak megdobbant :)
Nálad is így lesz :)

Norka!
Ügyes mami vagy te :)
Sokszor gondolok rátok, hogy milyen is lehet otthon, tudatlanul és tapasztalatlanul egy akkora csöppséggel.
Csordultig a szívetek szeretettel és féltéssel :)
Olyan csodálatos lehet. :)

Na megyek meccset nézni.
Csók mindenkinek. Kép
Vendég
 


Holnaptól egy hétig Gyulán nyaralunk.
Addig nem tudok netezni.

Jó egészséget mindenkinek a mielőbbi viszontlá..(írásig) :wink: !

A kismamáknak sok boldogságot (és kevés hátfájást),
a leendő kismamáknak sok-sok türelmet kívánok!
babancs
 
 


én meg mindjárt sírok... megint gomba... tegnap hólyaghurutszerű tünet, ami elmúlt két bödön medveszőlő után... ma meg itt a hólyaghurut utáni KÖTELEZŐ gomba... nem tudom... nekem ezek mindig így követik egymást... mindez OK NÉLKÜL... elegem van :(

filózok, hogy bevegyem-e a monuralt (hátha van valami baci a hólyagban).... de a gomba ellen semmit se tehetek.. ezek röhögnek a Mycosistre...

Mondjuk ami fura: mintha csak a bejáratnál fájna/hasogatna... szóval van ott egy pont és mintha MINDIG ott lenne a bibi... és majdnem mindig akkor kezdődik amikor nem tudok 2 napig WC-re menni... (vagy ez már az okozat?)

nem tudom... olyan gázul érzem magam emiatt :( a nőgyógyászok meg semmit se mondanak...

asszem ideje lesz megint elkezdenem keményen diétázni... mostanában azt hiszem túl sok édességet eszek...
Vendég
 


ja... egyébként meg ma elseggeltem egy zsák pénzt :) vettem gyöngyöket nyaklánchoz, egy kispárnát, egy csomó szalvétát és egy spéci decoupage ragasztót textíliához... mókusos és / vagy macis kispárnát fogok gyártani :) na meg nyakláncot :)

sovány vígasz, de ha kész a párna, sokkal jobban érzem majd magam :)
Vendég
 


OFF:
Folytatom a szőrtelenítést.
Hétvégére kánikulát mondanak. hurrááá!!!!!

"ÚJ" lányok, légyszi írjátok le az adataitokat, hogy kerüljetek be a táblázatba. OK???
Így könnyebb bárkit utánkövetni.

Aki még nem szedi a Metformint az sem baj, akkor csak azt írjátok be, hogy -folyamatban- vagy valami ilyesmit.

Babancs!
Nagyon kellemes időtöltést kívánok Nektek!!!!
Vigyázzatok magatokra. :)
Jó időnk lesz :) NYÁR VAN!!!!

Rambóka!
Hú ezt a szerkót már most beszerzem, mert gondolom nem terhes nőknek is fantasztikus élményt nyújt. :wink: De én maradok a forró víznél. Csak ilyenkor nyáron nem esik jól a meleg. :)

Pussz. Mindenkinek!

Kavics Kép
Vendég
 


Aranykavics!

Köszi. Mindenkinek kellemes 7végét, jó strandolást!

Csakegy!

Ne csüggedj. Nekem úgy tűnik a Protexin Balance bevált a gombára. Még csak egy hete szedem, de nincs az a krémes fehér valami odabent.
Meg teázom is: ciskafarkfű-palástfű. Nemtom hat-e.
babancs
 
 


Aranykavics!

Köszi a jókivánságot!!

Kivánok mindenkinek mihamarabbi babásodást!!!

Kép
lara26
 
 


Szia Csakegy!
Én is ma "seggeltem el" némi manit a kreatív boltban..Én (is) szalvétatechnikás dolgot csinálok--az előszobába képeket a falra..
Felfázás miatt anno 2 évig ördögi körben voltam..nehéz volt kikeveredni..Manapság évente 1x bizti előjön,de akkor tudom az okát is konkrétan...Nem viselsz pl. tangabugyit sokat?Kádban ülni sem szabad pl..Meg sok-sok apróság is számít még...Nekem csak Nitrofurantoinra múlt el a hólyaghurut--az meg állat erős gyógyi,rosszul is voltam tőle, de legalább nem kapartam a falat a hólyaghurut miatt...Rossz ez....remélem kikeveredsz belőle mihamarabb
Üdv: Szilvi :)
szyszqo
 
 


Csakegy!

Van összefüggés, a székrekedés hatására belekből a bacik - főleg kolibaktérium - szépen átmegy a hólyagba.

Ezt nekem már több doki mondta, és én is tapasztaltam. nem szabad hagyni, hogy ne legyen székleted.

Na megyek lefeküdni, most másnak nem tudok írni, mert vendégségben voltunk, majd holnap jövök!

Kép

Kép
rejo
 
 



Sziasztok,

Nagyon fáradtka voltam, és meg is fáztam egy kicsit.
Most viszont netközelbe jutottam, és rájöttem, hogy függőségem van! És hiányoztok! :) :oops: :P :roll:

Olvasgattalak vissza Benneteket egy kicsit :-)
Kandika, az Uh papírom szerint szerdán 6 hetes voltam. Talán most lehetek a 7. első napján.
Espero, tök jó, hogy voltál Uh-on! Gratulálok, lassan kiderül, hogy egyidősek vagyunk :-)))) és tényleg együtt szülünk majd, ács doki meg szaladgál közöttünk, mi meg együtt ordítunk :-)

Csakegy, Neked nagyon érdekesen mozog a hőd :)

Barack, üdv nálunk! :)

Gitta, szerintem is keress egy másik dokit! Ha hormoncuccokat szedsz az is nagyon drága. Nekem egy szuri 6E volt, a dokinak is valamit kellett adni, legalábbis nagyon várta. Egy magánrendelés 5-8E Ft, és nem kell minden héten menni ám, engem Ács először 2 hónapra rendelt vissza.

De egyébként sztkban is lehet normális doki, ez nem ettől függ. és más brancheban ismerek nagyon - nagyon normálisakat, valaki még pénzt sem fogad el, csak a nőgyógyban nem. de amiket írtatok, nekem úgy tűnik, Ács doki még mindig az egyik legjobbként vezeti a listát. :)

Szóval, akkor a régen ígért sztori. :roll: :roll: :roll:
Valamikor 16 évesen jött meg az első, nagyon rendszertelenül, maratoni ciklusokkal, kb 1 év volt, amikor rendben volt minden, úgy 19-20 éves korom körül. és szörőske vagyok. :oops:
Aztán egy eüs ismerősünk tanácsára orvoshoz mentem. Kerestünk egy jónak mondott endokrinológust (tényleg nagyon lelkiismeretes volt, mindenfélét kivizsgált), és szteroidot adott, oradexont, ezt szedtem egy fél évig, majd miután nem használt dupla adgaban. Megszűntek a ciklusaim, és még szőrösebb voltam. Romlottak a fogaim, a látásom, állandóan beteg voltam. :roll: :cry: :roll: :x
Aztán kerestem egy másik dokit, aki szintén szeroidot javasolt, majd miuzán nem voltam hajlandó beszedni, felírta a dianét, és azt mondta irassam fel majd a nőgyógyásszal, ha gyereket szeretnék spéci kezelés kell.
2 éve kb abbahagytam, jártam akkupunktúrás kezelésre (nagyon jó volt, volt spontán mensi is, csak kevés!), majd az akup doki mondta, hogy szerinte pco van, és hogy clostyl is kéne. Nem rossz, mi? :P
Sajna kiment angliába, az egyik legnormálisabb doki, akit ismerek. 8)
Elkeseredés, nőgyógyász, kivizsgáltattam magam, UH, tényleg pco. closty. (Itt hallottam először a metformint, de egy másik orvos vizsgált, és nem írták fel.) A szurit csak a telefonban mondta, előre nem, és nem akartam visszamenni, mert spontán szerettem volna, nem előregyártottan.
Na mindegy, a 3 doboz clostyt azért beszedtem, és ez a ciklusaimat nagyjából helyre is hozta, de semmi. Aztán megint elmentem a dokihoz, jól lecseszett, miért tűntem el, azton closty + choragon. 6500 Ft szuri, nagyon rosszul voltam utána, semmi kedvem se az összebújáshoz, annyira szarul + stressz. Aztán kerestem egy másik dokit, csak egy kicsit közelebb, ua ajánlotta, szteroiddal kiegészítve. Ja, és közben még volt egy intermezzo egy másik endokrinológusnál (szintén jó nevű, nagyon lelkiismeretes!) illetve az egyes klinikán is, ahol a doki HSG-vel akart indítani, amit nem tudtak megcsinálni, mert elfelejtett megvizsgálni. :?
Aztán elkezdtelek olvasgatni a netet, Benneteket, Ács dokit, aztán irány Ács doki, metformin. 1,5 hónapig szedtem. :) A többit tudjátok. :D

Ja! És még valami! Az egyit sztk doki (aki clostylt + choragont adott) kivételével, mindegyik jó nevű, mások által (a klinikás többek által) ajánlott doki volt, és majdnem tönkretettek! Az sztks viszonylag még normális volt, csak nem hallott a metforminról talán, legalábbis nem írta fel. De pl ajánlotta a premenset is.
Csak azért írom, hogy azért mert valakinek jó a híre, és 500 ismerősöd ajánlja, az még nem jelent semmit. Lehet azt is, hogy valóban nagyon jó orvos, csak épp ebben a kérdésben tájékozatlan.
Szóval Gitta, szerintem keress egy másik orvost, és addig keress, amíg nem érzed magad jó kezekben! Én ha összeszámolom már 3 endokrinológusnál jártam, és most vagyok a 4. nőgyógyásznál ugyanazzal a bajjal. :twisted:
Mindig elzárkóztam a magánrendelésektől, de most már nem érdekel. Több pénzem ráment így az orvosokra, és a gyógyszerekre, mintha egyszer jó kezekben lettem volna.
Nja, a végére egy széles mosolyt :D
csillagfény
 
 


szyszqo: fú... én meg most szalvétateknikával olyan kispárnát csináltam, hogy na... én magam is ledöbbentem, mennyire halál jó :) Már tervezem, hogy ha babás leszek, mennyi mindent gyártok majd így :) :) :) Most vettem egy tolltartót... asszem tele fogom rakni kismacikkal :) vagy virágokkal...

Tangát soha nem hordok... egyrészt kényelmetlen, másrészt én is tudom, mennyi baci juthat így át a hüvelyhez... szóval kihagyom...

Rejo: köszi a felhomályosítást a bacikkal és a székrekedéssel kapcsolatban... sejtettem, hogy van összefüggés, de nem tudtam, hogy mi... tegnap egyébként végül bevettem a monuralt. A hólyagom már nem fájt, viszont pirosas árnyalatú volt a WC papír... nem véres, csak más volt a színe és mintha kis alvadt véres nyák is jött volna... hajszálnyi, de nem kockáztattam...

Most viszok behalok. 36,9 a hőm. Reggel későn keltem, de 36,6 volt. Kezdek betojni, hogy nincs-e valami gond... tegnap még alacsony volt...

Ha holnap is gond van, lehet, hoyg elrohanok az ügyeletre és feliratok egy kis Mycosistet... nem tudom.

Vettem 3 kiló tengeri sót, azt hiszem az lesz a délutáni progim.

Most szó szerint fáj a hüvelyem (vagy nem tudom mi... ez össze-vissza sugároz). Nagyon. Iszonyú pocsék érzés. A hólyagom elvileg OK (ha kóli volt, arra jó volt a Monural...)....

franc...
Vendég
 


Csillagfény!
Próbáltam írni neked privát üzit de nem sikerül :(
Ács dokiról szeretnék kérdezni. Ha adnál egy email címet ... (ha nyilvánosan nem akarsz akkor esetleg emailben: adel.adel@freemail.hu )
Köszönöm!
Vendég
 


na megvolt a sós fürdő... még mindig gáz :(

a hőm meg még mindig 36,9...

egyszer olvastam, hogy jóddal vagy betadine-nel is lehet ilyenkor irrigálni... nem tud valaki erről valamit? ld. higítási arány stb. Betadine van itthon és gondolom a kocsi EÜ dobozában meg van jód...

be vagyok tojva a magas hőm miatt... ez nem igazán normális...
Vendég
 


Na... ma úgy látom csak én írogatok :)

Megittam egy bödön szódabikarbonás vizet... és 10 percen belül elmúlt minden :) :) :) lekopogom... ez kb. 1 órája volt :) Mi lehet ebben a löttyben? :)

Ja... rá fél órára meg majdnem összeestem, úgy lezuhant a vércukrom... annyira volt még időm, hogy ledőljek a kanapéra és elkezdjek lekváros kenyeret nyomni... de még mindig úgy érzem, hogy kiver a hideg és remegnek a lábaim...

szóval izgi, mit művel ez a szódabikarbona.... 8) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy már annyi mindent kipróbáltál még szép hogy jobban vagy :wink: ,
pár napja nekem is vannak ilyen remegős szédülős,pillanataim :cry: (inzulinom 4.4 volt) és ma a vérnyomásom(csuklón) 87/49 :shock:

Norka nádszál vagy!! :)

Jó pancsizást a pihenőknek!!
Vendég
 


7kincs: de furcsa mód ez a szódabikarbonás dolog volt az egyetlen ami működött...

szóval elgondolkoztam ezen...

nem lehet, hogy a metformin valahogy savasít és a szódabikarbona ezt semlegesíti? (az lúgosít... azért is ajánlják hólyaghurutnál...) .. ilyen drasztikus hatásra ugyanis nem számítottam...

kíváncsi lennék a véleményekre ezzel kapcsolatban...
Vendég
 


(készül a szalvétatechnikás tolltartó... ha elkészült felrakom a képét... szerintem marha jó lesz :) )
Vendég
 


Csakegy
A szódabikarbonátos irrigálást ajánlják bizonyos esetekben(csak most nem tudom mikor :oops: )
Egyébként jódot sztem ne használj!!! :!: A betadinból is max. annyit,hogy a vizet :!: kissé megfesse!
Te belsőleg alkalmaztad a szódát :?: Nem hánytál tőle?

Kincs
Te most hol is tartasz?Olyan ritkán jössz,hogy ezért nem tudom követni :(

Nyaralóknak jó időt,és sok pancsit!Mi is mentünk volna srandra,de apa ma ügyel,holnap meg készenlétes :cry: ,így lefújva!Pedig holnap lesz a szülinapja is!!! :idea:

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: