Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Teszt sajna negatív, penteken meg egy 10percre megjott, azota semmi. Ezek a hormonok szorakoznak velem.

Olyan aranyosak a babak! Hihetetlen, hogy ekkora gyerekeink vannak.

Attinak a hasmenese elmult, eredmenye negativ lett, nincs szalmonella vagy mas benne. Hala Istennek!

Stella!
Majd allamvizsga utan hazamegyunk megint egy hosszabb idore, akkor majd meglatogatunk. Hogy birod a fiukkal?

Kepzeljetek, tegnap az Atti karja, konyoktol a csukoig csupa kiutes volt. Estere igaz elmult, de tiszta ideg voltam. Ja, es csak alulrol. Lehet, hogy a futol, mert maszkalt elozo nap benne. Meg senkinek nem volt ilyen?

Judit
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, és ígérem, hogy nem lesz több "off topik".

Ezvicc!
Jó téged látni, illetve olvasni újra.
Szép babácskád van.
Kérdezhetem, hogy próbálkoztok babával? Ha igen, akkor sok sikert hozzá.

Puszi: N

Kép
narco
 
 


Narco

Szerintem abszolút nem volt "off topik" a múltkori :D És szerintem a többiek is így gondolják :D
Miért ne lehetne arról írni, hogy ki melyik kórházról mit hallott? Meghogy milyen volt a császár, meg hasonlók.
Teljesen természetes, hogy egymásnak ötleteket, tapasztalatokat adunk, elmondjuk, amit erről vagy arról tudunk, hallottunk.
Meghát ezeknek egyébként is közük van a babákhoz, ez meg ugye egy babás topik, így teljesen ide tartozik a dolog. De ha éppen arról írnál, hogy mi jót csináltál a hétvégén, az is normális lenne, az se lenne "off topik" :D Úgyhogy írjál nyugodtan bármiről :D
Sőt, inkább csak örülünk, hogy valaki fellendíti ezt a topikot :D


Vanda
Nagyon édi Máté a nagy vízban nagy úszógumival :lol:


Judit
Sajnálom, hogy negatív lett a teszt :(
De ami késik, nem múlok :) , egyszer csak jön az a kistesó :D


Edina
Kristóf se nagyon beszél még semmit.
Nekem mondja, hogy 'ana', és az, hogy 'nem', az nagyon megy, néha a cicát titának mondja, a cicit pedig tzitzi :D, ennyi. De szerintem még ráérnek :)
A képek pedig nagyon arik Vikiről :D


Babus


Kép
babus2005
 
 

 
 



Sziasztok! :)

Jaj ne haragudjatok, hogy ilyen ritkán tudok jönni, de kevés az időm mostanában...

mea
 
 




Lívink jól van, már 9 hónapos lesz és nagy huncut.
Nem nagy alvó baba mostanában, max alszik1 x 35 percet délelőtt és 1 órát délután:(
Viszont kúszik ezerrel és ül is már.
De ő nem szeret egyhleyben üldögélni hisz már gurulás óta folyamatosan eljut mindehová.
Most meg már kúszik így tök jól el lenne egész nap, ha szabadon bóklászhatna:)

Dehát csomó veszélyforrás van még, amiket el kell tüntetni előle:)

Tanácsot is kérnék:

- még mindig 1-es tápszert kap Nutrilonból reggel és este
ez nem baj????

- délelőtt gyümit kap, délben főzelék délután meg már Danoninot, vagy tejpépeket.

- sok üveges bébikaját kap főzelékekben.

Ti mindannyian inkább csináljátok a bébihamikat????

Milyen gyümiket szabad már adnom neki???

Milyen zöldségeket???

És adhatom már neki a Danonino, túrokrémeket vagy ne????
(nem tejallergiás mert már pici korától kap sima tápit)

Szóvál várom a tanácsokat hami ügyben:)

Még egykérés Lívi mostanában mindig sír ha kimegyek a szobából

Akkor ez már az anyás korszak ugye???

Nagyon nehéz mert nem tudom csinálni sokszor a dolgaimat tőle, Ti hogy oldottátok meg????

BABÁK MIND TÜNDÉRIEK A KÉPEKEN!!!!!

Puszi Nektek
mea
 
 



Még egy kérdés:

Hol kell a profilomban változtatni, nem találom???
És hogy lehet képet cserélni???
mea
 
 


próba

Mea
mea
 
 


Na sikerült aprofilban megváltoztatnom a képet:)
Na de milyen kicsi lett:))

Mea
mea
 
 




A lényeget meg elfelejtettem, hogy a kúszás mellett most már végre az ülés is emgy Lívinknek:)
Hurráááá!

Itt a bizonyíték:

Kép

Mea
mea
 
 




Sziasztok:)

Mea:)

Én nagyon sok bébiételt adtam Vikinek mert ugye tőle nem mindig volt időm neki is külön főzni.
Most már annyival könnyebb hogy legtöbbször a mi kajánkból eszik.
Milyen zöldséget, szinte mindent.
Próbáltad már a sóskát és a spenótot, nekem Viki imádja!!!
Gyümi,az apró magvasakat szerintem kerüld még el.
pl: Eper, málna.
Nálunk a banán a sláger.
Szerintem is nyugodtam adhatod a danoninot Livinek.
Én már ilyenkor minden fajta nasit kapott.
Tóróhab,danette,danoninó,kinder pingvi,a piskótás kinder csoki,tórórudi,pudingok.


Vikim nagyon anyás most is kiabálja hogy ana.
Hisz egész nap velünk van "persze hogy anyás"


NAgyon aranyos ahogyan ül, és láttom nála is sláger a távirányító :D
edinka
 
 


Teszek én is egy képet :D
Kép
edinka
 
 




Edinka!:)

Köszi:)
akkor bátran adom neki ezeket már:)

Viki nagyon cuki, és milyen nagy már:)

Mea
mea
 
 


Sziasztok lányok!

Már vagy ezer éve nem jártam erre, viszont ma egy jó ideje kint horpaszt a kisfiam az erkélyen és végre volt időm ide is benézni (általában a lenti topikba szoktam írogatni) :D Szóval tulajdonképpen csak azt akartam írni, hogy gyönyörűek a gyerekeitek, hihetetlen, hogy mekkorát nőttek, mióta utoljára láttam képet róluk :D
Remélem nem bánjátok, hogy írtam :roll: Mindenkinek további szép napot kívánok!

Pussz: Timi

KépKép

KépKép
timika
 
 


Unique, Tündi(ha még olvasol minket)
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKTEK!!! :D


Többre most nem futja, most jöttünk Egerből, pancsi van meg vacsi, de ezért még gyorsan beugrottam :D

És Timika, persze, hogy örülünk, hogy benéztél hozzánk, gyere gyakrabban és dobjál fel képet másik :lol: Kristóf barátunkról :D

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus :) Teszek fel pár képet, ezek most a legfrissebbek, a többi még a digi fényképezőn van. Mennyi ideig voltatok Egerben? Kristófnak hogy tetszett?
Nálunk egész nap szörnyű idő van, egyfolytában zuhog az eső :( Én Kristófom most elaludt :D

Pussz

Kép Kép Kép Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika
Csodaszép kispasi ez a Kristóf baba :D Nem hiába na :lol: , a Kristófok már csak ilyen jól sikerültek :lol:

Egerben amúgy csak egy délután voltunk, apumékkal, autóval, anyukámnak kellett visszamennie mammographiára (szerencsére nem találtak nála semmi rosszat :) ), mi meg csak úgy elkisértük őket.
Kószáltunk egyet a városban, meg benéztünk az egri Brendon áruházba, kapott Kristóf 1-2 apróságot meg játékot, utógyereknapi ajándékként :D
Kissrác persze nagyon élvezte, végig gyalogolt :) , nem is vittünk már babakocsit neki :D

Holnap pedig már tényleg úgy néz ki, hogy megyünk Pestre, mert a múlt heti gyereknapi állatkertezés elmaradt a pocsék idő miatt, így holnap pótoljuk be. Jó idő esetén állatkertbe, rossz idő esetén a Tropicáriumba megyünk Kristóf keresztanyukájáékkal együtt.
Majd mesélek utána, milyen volt, és teszek fel képeket!!! :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Szia Babus! :) Köszönöm szépen Kristóf dícséretét! :lol: A te Kristófod is nagyon tündéri, úgy látszik, a név tényleg kötelez :lol: :wink:
Örülök, hogy minden rendben van az anyukáddal :) Miket vettetek Kristófnak a Brendonban? Mi ma akartunk kimenni az ittenibe, de sajna zárva volt :( Kristóf minden hónap fordulójára szoktunk venni egy kis apróságot :)
Voltatok végül a Tropicariumban? Hogy tetszett Kristófnak? Teszel fel képeket? Itt sajnos egész nap megint zuhogott az eső, Útálom már!!! :cry: :evil:

Pusza

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika!:)

Tényleg csodaszép a kisfiad!:)

Mea
mea
 
 


Sziasztok,

Drága Babus :)
Olyan aranyos vagy, hogy nem feledkeztél el rólam csütörtökön! Nagyon köszönöm! :)
Milyen volt Pesten? Állatkertben voltatok? Nem esett az eső? Képek??? :)

Timika :)
Gyönyörű Kristóf! Olyan szép, érett baba! :) Nagyon büszke lehetsz rá! :)
Itt is kérdezem, hátha nem olvasod a másik topicot: hol vettétek a kádat? Laura már kezdi kinőni az övét, mert az inkább csecsemőkád. Na és benne kétszemélyes munka a fürdetés... :)

Edinka, Mea :)
Olyan hihetetlen hogy már ilyen nagyok a lányaitok! Még emlékszem, amikor ilyen kis pindurkák voltak, mint most Laura és olvastalak benneteket! És most nekem is van egy ilyen korú lányom.. Hogy telik az idő!!!
Nem mellesleg: gyönyörűek! :)

Dobok képet Lauráról. Nagyon szépen nő, fejlődik. Most éppen azon morfondírozom, hogy elvigyem-e erre a fakultatív koponya és hasi UH-ra. Ti mit mondtok? A koponya UH-tól egyelőre kicsit berzenkedem... Ti voltatok???

Kép

Kép

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok :D

Unique
Gyönyörű kiscsaj ez a Laura:D

Uh-ot szerintem ne hagyjátok ki, 1 perc az egész, de komolyan, nálunk a MÁV-ban a 6 hetes kontrollon alapból csinálják mindkettőt. Semmi az egész, a koponya UH is, úgyhogy nehogy félj tőle, viszont szerintem megnyugtató tudni, hogy minden rendben odabent :D


Állatkert tegnap elmaradt, helyette a Tropicáriumba mentünk, nagyon élvezte a kissrác, nem elsősorban a Tropicáriumot, hanem az új helyet, a sok érdekes látnivalót, a rengeteg gyereket, a mozgólépcsőt, teljesen odáig volt mindentől.
A felnőtteket csak úgy "pakolta" odébb :lol: , a nadrágjuknál fogva tolta arrébb az embereket, hogy ő láthasson, bent a Tropicáriumban, főleg az óriás teknősért volt oda, a legviccesebb az volt, amikor egy kb. 120 kilós apukát lökött arrébb, aki persze rémülten állt arrébb, nehogy eltapossa az apró gyereket, aztán miután őt elintézte, egy nőci lábára ráállt és onnan nézte a teknőst :lol:
Megtalálta élete szerelmét is :lol: , egy kb. vele egyidős kislánynak egy akvárium előtt vallott szerelmet :D , simogatták egymást, puszilgatták egymást, a fél Tropicarium dőlt a röhögéstől, olyan aranyosak voltak :D
Rendesen túl is pörgette magát a srác, délelőtt az autóban aludt 30 percet, azzal húzta ki az egész napot. Végiggyalogolta a fél Camponát, kipróbált minden játékot :D
Délután 3 körül már holtponton volt, de hamar túltette magát rajta, hazáig pedig aztán végig horkolt :D

Képeket majd holnap teszek fel, most már siettetnek a fiúk, megjöttek a pancsiból :) Bár sajna a jobb képek keresztanyucinknál vannak, ő a nagy fotós, de azért holnap majd egy párat teszek fel a mienkből is :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Haho sziasztok :)

Vanda :) Judit :) Mea :) Edinka :) Babus :) Timika :) Unique :)
Nagyon jok a kepek! Talan at is nevezhetjuk a topicot: Gyonyoru babak topicjanak... :lol:

Judit :)
Sajnalom, hogy megjott. :( Azota elofordult Atival hogy pottyos lett a karja? A csajoknak meg nem volt ilyen, de nekem korabban mar elofordult es szinten futol!
Mikor allamvizsgazol?

Babus :)
Kristof halalos ezzel a porgesevel. Remelem megbeszeltetek a kov. randit a kislannyal! :wink:

Holnap utazunk haza, meg semmit nem pakoltunk el. A mosas is azt hiszem mar otthonra marad... :roll:
Tegnap megvolt a keresztelo, igaz csak masodjara sikeredett... Odamentunk a megbeszelt idopontban es kiderult, hogy a seged elfelejtette bejegyezni az idopontot, igy nem keszultek rank... :evil: Na, de nagyon rendes volt a pap, mert miattunk visszajott 6-kor es meg aznap sikerult azert megejteni a dolgot...
Igy viszont elore ittunk a medve borere, mert a keresztelo partit mar az esemeny elott megtartottuk... :lol:
Mellekelet egy kepet is a csajok elso BBQ-rol.
Kép
Bocs, a rossz minosegert... rohanok pakolni, majd otthonrol meg jelentkezem. 8)

bgy
 
 


Unique!Bgy!:)
Hát nagyon szépek a csajok!!!!:)

És tényleg úúúúggggyyyyy rohan az idő.....
egy kettő öregek leszünk :cry:

Tényleg szépek a babáink!!!:)
Babus!:)

Tropicarium klassz, mi is voltunk húsvétkor:)
Aranyos lehetett Kristóf ahogy utat tört magának :) :D

Lívikének meg jönnek a fenti fogacskái, eddig nem viselte meg pedig már egy sarkocska kint van:)(lekopogom ám!!!)

Mi ma voltunk Veresen medveparkban + budai várban.
Klassz volt kimozdulni megint apával és Lívivel:)

Mindenkinek további szép napot!

Mea
mea
 
 


Kibújt Lívike egyik felső foga már és nem volt nyűgi sem.
annyira büszke vagyok rá, hogy így bírja:)

Merre vagytok egyébként Csajok????:)

Mea
mea
 
 


Sziasztok,

Babus :)
A Tropicárium is nagyon klassz! Pláne amikor már ilyen kis fogékony az ember fia/lánya ezekre az új dolgokra! :) Laura is biztos oda lenne érte, csak ő még picike ahhoz, hogy ilyen helyre vigyem. A TV-t már nagyon nézné :evil: :evil: Nehezen tudom elfordítani a kis buksiját. Minden érdekli ami új, pláne, ha villog! Gondoltam, kár, hogy nincs karácsony, akkor tudná nézni a villódzó égősort...
Bejelentkeztünk UH-ra, júli 14-re kaptunk időpontot. :( Pfuj, már előre prüszkölök tőle...

Mea :)
Gratula a kis foghoz! :) Nagyon ügyes a lányod, hogy ilyen jól viseli! Kíváncsi vagyok, Laurát hogy fogja majd megviselni. És pláne, hogy mikor kezdődik...
Szerintem azért ilyen kihalt kicsit ez a topic, mert mindenkinek csak olvasni van ideje, mire írni kellene, addigra megszólal a kis kötelességünk :roll:

Gyöngyi :)
Tündériek ezek a lányok! Zabálnivalók! Laura a négyzeten! Eszméletlen!!! :) :) :oops:

Timika :)
Mi van Veletek?

Többi mami? Nicol?

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok lányok!

Megpróbálok gyorsan válaszolni, hátha hagy a kis drágám :) Most egy kicsit elvan a pihenőszékében :)

Mea, Unique, Bgy :) Gyönyörűek a leányzók! :D

Mea :) Gratulálok az első fogacskához! :D Tök jó, hogy annyira nem viselte meg! :)

Unique :) A kádat a Brendonban vettük, van hozzá egy sírnpár is, amit a nagy kádra lehet rögzíteni. Milyen UH-ra mentek? Csípőszűrés?

Babus :) Imádnivaló lehetett Kristóf! :D Nem örökítettétek meg az udvarlást? :P

Megyek is, mert eltört a mécses :( Tegnap kaptunk két oltást :( A héten egyébként is nyűgi volt Kristóf, már csak ezek az oltások hiányoztak :(

Pussz mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika!:)

ez már a 3. foga:):):)

Csak ez most felül jött ki végre:)
Kristófkának puszi az oltás helyére:)

Mea
mea
 
 


Unique!
Aranyos vagy hogy hiányoltál. :)

Élünk és virulunk csak nagyon elfoglalt voltam mostanában. Rengeteg munkám volt és a picur is nagyon lekötött. Meghát Balcsin is voltunk pár napot anyósoméknál. Azt nagyon élvezte, látott kacsákat, siklókat, hattyukat. Mindegyiknek nagyokat sikitozott.

Timika, Unique, Bgy!
Tündériek a gyerekek!!! :P

Mea!
Gratulálok a fogacskához!

Már mi is nagyon várjuk a fogacskákat, de valahogy nem jönnek. Még mindig csak 2 foga van Vivinek. :cry: Ráadásul már mindent egyben akar enni. Az uborkát, az almát, kiflit mindent amit meglát egészben akar elkérni és nagyon nehezen eszi így fogacska nélkül.
Már egyre többet megy egyedül, de még jellemzőbb hogy fogni akarja legalább egy újjamat.

Edinka!
Te a tejet vizezed a kakaóhoz? És felforralod mielőtt megissza Viki?
Nagyon ügyesek vagytok, hogy már a ti kajáitokat eszi a lányzó. Vivi csak néhány főtt ételt fogad el amit én csinálok.

Babus!
Kristóf egy javíthatatlan udvarló. :lol: Bár ilyen tündéri pofival nem csoda hogy buknak rá a csajok. :)

Nicol
nicol
 
 


Mea :) Ne haragudj, ilyen, amikor csak gyorsan tudom átfutni a hozzászólásokat... :oops: :oops: :oops: Szóval akkor gratulálok a 3. fogacskához! :D

Nicol :) Örülök, hogy ti is jól vagytok :) Szerintem ne aggódj a fogacskák miatt, biztos nem marad Vivike fog nélkül :) :wink: Klassz lehetett a Balcsin, bár fürödni gondolom nem tudtatok... :(

Jó éjt!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok:)

Megvagyunk mi is!!!

Nicol:)

Én már szintejet adok Vikinek, szóval nem vizezem a kakaóját, minek a üzleti tej több vizet látott mint tejet :D

Olyan furcsa olvasni hogy Viviennek még csak 2 foga van, miközben Viktóriának 10 :oops:
És csak pár hét van köztük.
Hát így tényleg nehéz neki rágnia.


Babus:)

Kristófnak már kibujt a szemfoga?
Védőnömnek panaszkodtam hogy "régen" Viki milyen jó evő volt most meg fele annyikat eszik csak :x
Erre mondta hogy biztos a szemfog miatt nem eszik annyit, mert áll ezek jönnek ki a legnehezebben mert nagy a foggyök?!!
HA jól emlékszem te írtam hogy a Mildibé3 rizses tápit adod Kristófnak??
Te főzelékekbe is bele szoktad keverni!!
Olvastam a dobozán hogy lehet erre a célra is használni.
Ha szoktad akkor mennyi kanálall teszel neki bele a főzelékekbe?
Ja, és melyik főzelékbe?
Bármelyikbe??


Timi:)

Kristóf még szopizik neked?
Mesélj hogy telnek a mindennapjaitok??
HA jól emlékszem akkor nektek is első baba igaz?
Szeretnétek kistesót ,hogyan láttod most?


Lányok!!!!!!!!!!!!
Erről jut eszembe.
Tegyük fel hogy.......
Szeretnénk kistesót, és ha pont úgy esnék teherbe mire Vikim 3 éves lesz és lejár a gyes.
Akkor én miútán kaptána gyedet?
Mert úgye eddig a fizum 75% kaptam.
A gyes meg mindenkinek fix 23E :twisted:

Nekem ez bonyolult végül is nem érint csak hogy ti mit tudtok erről???
edinka
 
 


Edinka :) Viki mostmár mindent ehet? Nem semmi, hogy már 10 fogacskája van :D Szóval akkor, ha jól értem, gondolkoztok a kistesón? :D :wink: Gyed-Gyes ügyben sajnos én sem vagyok biztos, én úgy tudtam, hogy min. 6 hónapra újra vissza kell menni dolgozni ahhoz, hogy ismét Gyed-et kapj, de vki meg azt mondta, hogy ez hülyeség, enélkül is Gyed-et kapsz a kicsi 2. életévéig. Szóval én sem tudom biztosan, de a kérdés nekünk is aktuális lesz majd. Viszont ez a 23e Ft-os Gyes mindenképpen nevetséges :evil:

Kérdeztél Kristófról :) Igen, ő az 1. babánk és szerencsére még csak szopizik. Napirendünk az sajna még mindig nincs nagyon, csak annyi, hogy 19:45 és 20:00 között fürdetünk, utána szopi és alvás. Ezután olyan 1-2 óra között, majd 4-5 között ébred szopizni. A nap hátralevő része teljesen változó, hogy mikor eszik és mikor alszik az teljesen kiszámíthatatlan. Most pl. 2 óta nyomja a szunyát, előtte viszont 1,5 óráig hatalmas hisztit levágott (és iszonyat erős hangja van :)). Ami még stabil a napirendünkben, az az, hogy du. apával együtt magyünk sétálni. A babakocsit sajnos utálja :cry: , 20 percnél többet nem nagyon bír benne, úgyhogy utána kenguruban cipeljük a kis hátsóját, pedig már több, mint 6,5 kg. Nem tudom, mit tehetnénk, hogy megszerettessük vele a babakocsit. :roll:
Kérdezted még a kistesót - igen, mindenképpen szeretnénk még legalább egyet, de ha anyagilag megengedhetjük, inkább kettőt :D

Nem emlékszem pontosan, de ugye neked azért lett császárod, mert Viki farfekvéses volt? Ha igen, beszéltél már a dokiddal arról, hogy megpróbálhatod-e rendesen megszülni a kistesót, ha fejvégű lesz?

Na leállok a szómenéssel :)

Pussz

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok Csajok!!! :D

Örömmel értesítelek beneteket, hogy Lívioke ma felállt egyedüla járókában a rácsban kapaszkodva!!!!:)

Nagy öröm ez nálunk mert 10 kiló a drága meg 80 cm !!! és ahhoz képest nagyon fürge, mozgékony!!!

Kúszike zerrel, ki be pakol dobozokból, fiókokat húz ki be.
Mászni is próbál már, és felül meg feltérdel ha kapaszkodik valamibe.

Ebből lett ma a felállás!!! :)

Ja és már rendesen kint van a 3. foga!!!!
Felül a bal jött ki, de lassan kint lesz a mellette levő is.

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!!!!

Mea
mea
 
 


Halihó!

Hát így elnézve a képeket,nem is tudnék kit kiválasztani a srácaimnak.....annyi itt a helyes kiscsaj!
A tökösök egyébként szépen fejlődnek!
Bár egy héttel ezelött kicsit megijedtünk,mert ritkábban és kevesebbet ettek,mint korábban,de azóta ismét helyreállt a rend!
Reméljük ez így is marad,és a skacok hozzák majd a súlyukat az 1 hét múlva esedékes mérlegelésen!

Dobnék is fel pár képet a kicsi családomról:

1. Stella és a tökösök
2. Stella a gyermekszobában
3. A keresztelő
4. A keresztszülők ( Testvérem és kedvese )
5. - 6. Botond ( jobbra ) Olivér ( balra )
stellapa
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1150186001.22.jpg[/img] Kép Kép Kép Kép Kép [/img]
stellapa
 
 


Sziasztok :)

Kicsit eltűntem, mert a héten minden összejött, aminek nem kellett volna.
Múlt héten az egész család lebetegedett, mind a hárman náthásak voltunk, persze leginkább Apucink haldoklott :D , Kristóf inkább a köhögés és orrfolyás miatt szenvedett, mert alig tudott aludni tőle.
Én meg persze betegen tartottam a frontot.

Aztán hétvégén bedöglött a monitorunk, 2 napig nem is volt, utána kaptunk egyet kölcsön, de vennünk kellett egy újat, hurrá :twisted: , nem is lett volna jobb helye annak a 65000Ft-nak :twisted: .

Erre tegnapra a számítógépben ment valami tönkre, Apuciék hajnalig bütykölték, mindent újratelepítettek, de még így sem biztos, hogy minden oké.

És ami pláne sajna, végre összeválogattam a sokat ígért fényképeket, lett is egy csomó, gondoltam, amíg alszik Manó, addig gyorsan lekicsinyítem a PhotoShop-pal őket és felteszem, erre kiderül, azt még nem tette rá vissza a gépre Apucink. Így sajna most sem szolgálhatok képekkel :cry:



Mea
Gratula Livike felállásához és a 3.fogacskához :D
10 kiló??? Nem semmi :lol:

Stellaapa
Nagyon szépek a fiúk és sokat nőttek :D

Edina
Igen, én rizses Mildibé3-at adok Kristófnak, de főzelékbe én nem teszek belőle. Bár én tejet se, mert én undorodom a tejtől, úgyhogy nálunk kizárólag tejföllel készül a főzelék, és Kristóf is így eszik belőle.

Fog miatt szerintem is lehet étvágytalan Viki, bár szerintem nemcsak a szemfog kibújásánál, hanem bármelyik fognál.
Kristófnak még csak 8 foga van, még most bújik az első rágófoga, egyik csücske már kint van :D ,úgyhogy mi még messze vagyunk a szemfogaktól, mert általában azok az utolsók.
De Kristóf se eszik napokig, mielőtt megjelenik egy új foga.

Gyöngyi
Nagyon arik a kiscsajok :D

Timika
Bocsi, a múltkor kérdezted, hogy miket vettünk a Brendonban.
Hát nem sok mindent, egy szilikontalpas csúszásgátló zoknit (nem ezt a hagyományosat, de biztos láttál már ilyet, egybefüggő szilikontalpa van) De felénk, itt Gyöngyösön nem árulnak sehol, ígyhát Egerbe kellett elmenni érte.
Meg egy-két játékot. Egy fából összerakható vasutat, meg egy Fisher Price formabedobós csigát.
Talán ennyi.


Judyt
Ha már nem járnék erre, akkor:
NAGYON BOLDOG 1.SZÜLINAPOT HOLNAPRA A FIÚKNAK!!!



Majd még igyekszem jönni :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Eszter vagyok eggyel lentebbről.
Befogadnátok?
Itt jobban a helyemen lennék, ráadásul már projekt előtt sem leszek. Mi már utána vagyunk!:)

Helló!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

A változatosság kedvéért most sincs sok időm. :(

Stella!
Nagyot nőttek a fiúk, nagyon helyesek. :)

Ironram!
Én szívesen olvasom mi van veletek, gyere minél gyakrabban! :)

Edinka!
Kipróbáltam a tejet Vivinél, de sajnos ezt sem szereti, pedig aztán kitettem magamért, végprobáltuk a sima tejet, a cukros tejet, a karamellásat, a kakaót és egyik sem kellett. Ugyhogy nem jutottam előrébb.

Judyt!
Én is sok boldog szülinapot kívánok! :D

Nicol
nicol
 
 


Sziasztok,

Judyt :)
Boldog születésnapot kívánok a fiúknak! :P

Nicol :)
Azt hiszem nem vagy egyedül az időhiánnyal :( Én is ebben szenvedek, pedig még csak 2 hónapos múlt Laura. :)

Mea :)
Én is gratulálok a felálláshoz és a fogacskához! :)

Eszter :)
Persze, hogy szívesen látunk, sőőőt... Nagyon kíváncsi vagyok Rátok, épp a napokban gondoltam, hogy mi van Veletek. A másik topicot (eggyel feljebb) nem bírom már követni... :evil: Pedig tiszta lelkiismerettel mondhatom: nagyon igyekszem!

Babus :)
JObban vagytok már? Meggyógyultatok?

Timika :)
Megvttük a kádat! :) Apró örömök... Nagyon szupi!!! Köszi a tippet.

Edinka :)
Van egy kis bérszámfejtős gyakorlatom 8) : GYÁS a fizu 75%-a és azután a fizud után jár, ami az elmúlt két évben min. 180 napig megvolt. Az eddigi GYÁS, GYED, stb. olya, mintha nem is lett volna. Tehát az eredeti fizud 75%-a lesz megint. GYED: detto, max. kb. 80e Ft.
Ha van még kérdés, szólj!

Pénteken megyünk első oltásra. Izgulok, hogy minden rendben leygen! Ja, és holnap csípő UH. Már a 2. Brrr... ez az állandó mozgatás... :(

Pussz

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!!! :D

[size=18][b]Stella!
[/size]
Nagyon édesek a fiúk!!!! :)

Íme egy fotó Líviről ahogy áll: Kép [/b]

Mea
mea
 
 


Babus!

Remélem már jól vagytok!!!

Puszi minden babának és anyukának!!![/b]

Mea
mea
 
 


Eszter
Persze, hogy szívesen látunk :D
Írj magatokról és tegyél fel képeket a srácokról :D


Mea
Nagyon ari Livike, ahogy álldogál :D


Unique
Köszi az érdeklődést, már szinte teljesen meggyógyultunk :)

És ha nem baj, nekem is lenne egy kis munkaügyi kérdésem (én tök hülye vagyok ilyenekhez :oops: ):
Ha mi mondjuk úgy tervezzük, hogy akkorra legyek megint pocakos, mire Kristóf 3 éves lesz és ugye nekem, akkor kéne visszamennem dolgozni, viszont én terhesen kórházban nem dolgozok, Kristóffal is táppénzen voltam, amint kiderült, hogy a pocakomban lapul :) , akkor a táppénzem mennyi lenne? És egyáltalán, lehet ilyet csinálni, hogy valaki GYÁS, GYED után egyből táppénzre megy újra? És ilyen esetben elvileg nem rúghatnak ki, ugye?
És ha jól értem, amit Edinának írtál, akkor a következő gyereknél a GyÁS-nél, stb. még a Kristóf előtti fizumat veszik majd alapul? És a táppénznél is?

Na persze mindez csak terv, ki tudja, mikorra fog összejönni a kistesó? Olyan jó lenne előre tudni, hogy elsőre vagy 5 év próbálkozás után sikerül majd.
Mert én, amíg oviba nem megy Kristóf, kizárt, hogy akarjak kistesót. Apuci meg pláne nem, ha rajta múlna, Kristóf tuti egyke maradna. (Ez sokat elárul arról, mekkora hiperpörgős energiabomba ez a gyerek :D ) Én eredetileg 3, Apucim 2 gyereket akart, de mindketten lejjebb adtunk belőle 1-gyel :D
Viszont mire oviba megy, akkorra már mindenképp a pocakomban kéne lennie a kistesónak, mert az eddigi munkahelyemre már sajna tuti nem fogok tudni bejárni gyerkőc mellett. Két műszak, hajnali 4:20-as busz, éjszakázások, mindennap Pestre felutazni, 30oooFt buszbérlet (mert nem fizetik), ez kisgyerek mellett teljességgel megoldhatatlan, viszont biztos anyagi háttérnek jó, mert relative (ápolónőhöz képest) jó fizut kaptam.
Szóval nagyon ki kell centizni a dolgot.


Viszont, ami jó hír, így 16 hónapos korára lassan eljutottunk odáig, hogy este egyedül elalszik (kopp-kopp :lol: ), bár nappal, ebéd után még altatni kell :( .
És már kezdik érdekelni a játékai (ideje volt :lol: ), főleg az autók, igazi fiú :D , folyton tologatja őket, brumm-brumm-ozik hozzá, egész jól elvan velük.
Továbbá már képes kilépni az 1 méteres hatótávolságomból :lol: , már egyedül elrohangászik az erkélyen, és ha Apuci is itthon van, akkor elvan vele a szobában (még akkor is ha nem vele foglalkozik) és nem jön ki állandóan hozzám :) Ez a legszuperebb, mert úgy utáltam, amikor pl. mosogatás közben a nadrágomat cibálta, miközben Apuci békésen számítógépezett bent a szobában.
Ja, és már úgy-ahogy lehet tőle főzni, porszívózni(ezt egyenesen imádja :D , holott eddig rettegett tőle)
Szinte 100%-osan megért mindent, bármit megcsinál, amit kérünk tőle, néha egy kis hisztivel fűszerezve :lol: Imádja, ha segíthet :)
Igazi rendmániás, dobálja ki a kukába a szemetet, magától is :lol: , néha azt is, amit nem kéne, így mielőtt levisszük a szemetet, mindig át kell néznem a tartalmát :?
Mindennek megvan a helye (kivéve a játékait, az halomban áll :D ), ha valamit nem oda teszünk, ahová való, akkor jön a hiszti, pl. apa ruhája a szék karfájára, papucsok a lábra, még akkor is, ha az ágyon fekszünk, mert az oda való :lol: , cipők a cipősszekrényre, kabátot a fogasra, felágyazáskor is mindent ugyanúgy kell csinálnunk, üvegekre kupakot mindig rácsavarni, fürdés után a fürdetőjére, popsikrémére tetőt rátenni, polcra visszatenni.
Szóval nem semmi figura :lol: :lol: Néha még korán reggel magamhoz se térek, de a kissrác már mutatja, hogy ez nem jó helyen van, az nem jó helyen van, ilyenkor "kicsit" nem esik jól :D


Na most jó hosszút regéltem magunkról :) , ti is nyugodtan :lol: , szerintem tök érdekes, hogy kinek a gyerkőce mennyi mindent tud már, mert olyan gyorsan fejlődnek :)


Na most már eldugulok :D
Jó éjt!!!


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a fiúk nevében a köszöntést!!!

Kép
judyt
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatást! Nagyon szépek a babák!

Olivér a nagyfiú épp most vasárnap tölti be a két évet. remek kölök és nagyon szereti tesókát.
Babus, amiket írtál Kristófról, nagyon ismerős! :lol:
Marci szintén egy mázlikölyök. Igaz többet sír mint Olivér, de ennek két oka is van. Egyrészt az istennek sem hajlandó cumizni, másrészt mivel nem egyedüli pöttöm, így először a nagyot kell ellátni. Egyzser olvastam, hogy ha egyszerre sír a két lurkó, akkor a nagyobbat intézzük először, hiszen a kicsi még nem okozhat nagy kárt magában, hiszen még fordulni sem tud. És így van.
De nem lesz ez így mindig, hiszen nem is olyan sokára, ő is csatlakozik majd a játékhoz, amint megtanul legalább jól körbenézni. :)
Ettől függetlenül Marci nagyon szépen gyarapodik, már a 68-as ruhaméretnél tartunk, és nagyon jó alvókája van. Este 8 után 1-2 körül kel, majd reggel 4 és 5 között. Napközben kb 3 óránként, de lazább a dolog.
Ami viszont elmaradhatatlan, hogy amíg olivér szundizik napközben, addig Marcinak jár a mellkasomon alvás. Így kompenzálom kicsit a lelkifurdit, amennyivel többet kell sírni hagynom csemetém.

Kép
Kép túrósbatyu
Kép Marci Kép plusz egy kocsi a vásárfiának! :)

Mea!
Gratulálok! Olyan édesek ilyenkor és milyen büszkék a teljesítményeikre!

Nicol!
Nem akar tejet inni a lány?
Ha csak ez a gond (bevallom nem olvastam vissza jobban...:() akkor majd változik. Olivér sem akart tejet inni, aztán egyik napról a másikra. Manapság reggel-este kiadja az ukászt! TEJ! Befészkel a párnára, nyakába a pelust és várja a meleg tejcit.

Unique!
Szia!
Szépek vagytok!
Én már rég elvesztettem a fonalat a másik topikban. Ki is kértem magam a táblából, mert nálunk már a létszám is megvvan, így a projekt lezárult. :D
Ne aggódj az uh miatt, nem fáj egy kicsit sem. A koponya uh pedig annyi, hogy a kutacson keresztül benéznek. Nem szeretik a babák, de nem feltétlen lesz sírás belőle.
Mindamellett jobban jársz, ha lassan hozzászoksz a dokikhoz. Bár a fülészettől mentsen meg az ég mindenkit!

Timika!
Én alig vártam, hogy kenguruzzunk, na meg a hátihurcigát is! Útálom a babakocsit, főleg tömegközin!
Gyermek pedig naná, hogy jobb szeret szülői keblen nézelődni, mint egy kocsiban bámulni a "plafont"! :D

Jajj, már megint mennyi az idő és én megfogadtam, hogy legkésőbb 10-re ágyban leszek!

Akkor most gyorsan elköszönök! sziasztok!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter
Örülök, hogy írtál :D
Nem lehet könnyű két kisgyerkőccel, én tuti nem bírnám :D
Bár 2 év még talán nem annyira vészes, unokatesóméknál pont 1 év és 1 nap van a két gyerek között, hát, semmi pénzért nem cserelnék velük.
Visztont a kispasijaid nagyon édik :D


Babus


Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Eszter!
Remélem egyszer Vivi is megszereti a tejet. Minden nap megpróbálom hátha. Egyszer talán megissza..
Nagyon édesek a fiúk!:)


Babus!
Olyan jó olvasni miket csinál a picur. Én sem bánnám ha majd Vivi is rendet rakna néha. Mindig szalad a ház tőle.:) Örülök hogy meggyógyultatok. Mi most vagyunk náthásak.:(

Nicol
nicol
 
 


Kép Egy huncut vigyor

[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 132.36.jpg[/img] Játszóházban

Nicol + Vivi
nicol
 
 


Kép Játszóházi

Nicol
nicol
 
 


JUDIT
ATTINAK NAGYON BOLDOG 1.SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!! :D

Kép


Nicol
Nagyon szép nagylány lett Viviből :D
De tényleg, olyan látványosan sokat fejlődött:D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Íme, a sokat ígért képek :D


Apával a Tropicáriumban:
Kép

A teknős nagyon tetszett neki :D :
Kép

A többi Tropicáriumos kép nem lett valami jó, majd ha Kristóf keresztanyukája átküldi az ő képeit, abból teszek majd fel, mert azok tuti jók lettek, csak ő idáig nem volt itthon, de holnap már hazajönnek, és akkor valszeg érkeznek a képek is, a puszilkodós-simizős is :lol:

Kisautóban ülve a Camponában:
Kép

Keresztanyuval:
Kép

Kis gyerek a nagy mozgólépcsőn :D , hatalmas élmény volt neki :D :
Kép

Hazefelé Pestről az autóban :lol: Kicsit elfáradt :lol: :
Kép Kép

Pancsizás közben (itt szerintem írtó helyesen néz ki :D , na persze mindenhol, de itt különösen :D ):
Kép Kép

Apával bírkózás közben:
Kép

Dömperben ülve:
Kép

Reggel pizsiben anyáék ágyában Marcellinóval :D :
Kép

Kisvonatozás közben (fel Mátrafüredre):
Kép

A barátokkal, Zsófival és Pannival fent Mátrafüreden:
Kép Kép

Kristóf és Zsófi az ugráló játékban (ez már a Zsófiéknál, otthon):
Kép Kép



Kicsit sok lett :oops:


Babus
babus2005
 
 


Sziasztok :D

Nem jár erre senki sem :cry: , de azért leírom, hogy holnaptól kb. 2 héten át nem leszek, mert nem lesz internetünk, visszamondtuk a UPC-t, helyette ADSL-ünk lesz, ehhez át kellett iratni a T-Com-os telefonvonalat a mi nevünkre (mert anyukámék nevén volt), ez papírmunka, ez is idő, csak utána tudjuk megigényelni az ADSL-t, az még további kb. 1 hét, mire bekötik, úgyhogy én igazoltan fogok hiányozni :D

Mindenkinek minden jót, szép nyarat ebben az igazi nyári időben!!! :D

Vanda
Máténak péntekre előre is nagyon boldog 1.szülinapot kívánok!!! :D

Jó lett volna, ha Judyt és Judit :D is tett volna fel szülinapos képeket a srácokról, meg írtak volna, hogy hogy telt a nagy nap, de ezt már valszeg nem látom meg, csak mikor visszajövök :(
Persze még kb. holnap délig van netünk, ha addig esetleg... :lol: :lol:

Még egy utolsó képet felteszek Kristófról, a hétvégén, a kánikula tiszteletére "megkoppasztottuk" :lol: , levágtuk a nagy haját, géppel, 3mm-esre :D , úgy néz ki, mint egy kis focista :lol::
Kép


Majd találkozunk :D , remélem lesz mit visszaolvasnom :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Koszi Atti neveben is! Majd jovo heten beszamolok a nagy naprol, most semmi idom, allamvizsga 27.en.

puszi mindenkinek
udv
Judit es Atti, aki mar elmult 1 eves.
ezvicc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: