Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi
Vagyis Kinga, kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánunk BOLDOG SZÜLINAPOT! :lol:
Miket kapott? Mesélj Szilvi!
nikcsi
 
 


Myra
Calcium Carbonicum CH 15 ha olyan klasszikus kis piros dudor a közepén fehér pöttyel - Sebi legalábbis ilyenekre ezt kapta piciként, akkor 1×5 golyót.

Na mi megint jól kicsavarogtuk magunkat! :)
Szombaton 10 éves érettségi talink volt, nagy meglepetések nem történtek, hiszen évente találkozunk, sőt, akikkel jóban voltunk a suliban sűrűbben is, de azért jó volt látni 1-2 régen látott arcot.
Cory Lizája egy idő után megelégelte a nyüzsit (addig ő volt az este sztárja), és kitartó bömbölésbe kezdett, de hosszas küzdelem után egyszercsak kidőlt az ölemben a csajszi, és remekül aludt rajtam - ezt az 5 éves talin is csináltam, csak az a kettővel ezelőtti gyereke volt Corynak (Balu). :lol:
Kép

Aztán lementünk Anyuék után Egerbe, de elég szar időnk volt - most bezzeg süt a Nap. :(
Azért strandoltunk picit...
Kép

Egy cukiban kapta meg az uzsiját, no persze mi sem éheztünk közben (én benyomtam 4 gombócot 1 kis tejszínhabbal)... :)
Kép

Aztán szegény gyerek csak cipőt rágcsálhatott a sok finomság helyett... :( :)
Kép
cas
 
 


Én is hasonló képregénnyel jövök most! Ma du. a Hajógyárin voltunk, nagyon jó volt, én végre jól kigörkoriztam magam! Kori miatt tiszta ciki volt. Nem akart eljönni a játszóról, nem érdekelte, hogy ott hagyjuk. Egy kisfiút (Korinál vagy egy évvel nagyobb) lapáttal kergetett el. Végleg eljöttünk a játszóról úgy bömbölt, hogy már kezdtem azt érezni, hogy a velünk szembe jövők azt gondolják loptuk a gyereket. Mondtam is hangosan a játszóról jövünk. Erre ők: Igen? Az merre van, mert pont azt keresik. Nagyon nem akarta a bömbölést abba hagyni. Már iszonyat fáradt is volt, fürcsi, alvás. Megint ordított, ja kakilnia kellett, szóval megint tisztába raktuk, aztán 9-kor elszunyált.
Nappal ma is csak egyet aludt.
Szóval akkor jön a képregény! Kép Kép Kép
nikcsi
 
 

 
 

Hmmc!
tudom, nem szeretsz sütni, de is tedd, hozzatok egy kis cseresznyét nekünk is :)

Nikcsi!
félretetettem Neked egy kilós kenyeret. Elég lesz??
:)

Mindenkire számíthatok?
Tünde remélem Ti is jöttök, bár mindenképp menj el az orvoshoz
szilvamag
 
 


Szilvi
Akkor visszük a cseresznyét! :)
hmmc
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Mi megyünk, már a hűtőben a pogi tésztája, ebéd után kisütöm, és ahogy Matyi felébred már megyünk is!

Tündi! Ha jöttök, akkor szólj, beugrunk értetek szívesen!
aranyhold
 
 


Mi is megyünk, én sem vagyok a Fanni mellett nagy sütő, úgyhogy üdítőt viszek.

Van valakinek a Babanónusz füzetből felesleges Laktoherb Tea kuponja?
Nekem még van 21%-om a DM-be, 1-2 héten belül megyünk, ha érdekel valakit.

Én szívesen odaadom valakinek 1 zacskó Humana 2 tápszert, és nem babás: Aceto balsamico (di Modena), és Henz soja sauce, én nem tudok velük mit kezdeni.
boglarka
 
 


[quote="boglarka"]
írta:
boglarkaVan valakinek a Babanónusz füzetből felesleges Laktoherb Tea kuponja?
Nekem még van 21%-om a DM-be, 1-2 héten belül megyünk, ha érdekel valakit.
Én szívesen odaadom valakinek 1 zacskó Humana 2 tápszert, és nem babás: Aceto balsamico (di Modena), és Henz soja sauce, én nem tudok velük mit kezdeni.

megnézem, de szerintem van laktós kuponom
én vevő vagyok a tápra, ha nem kell másnak és a balzsamecetet nagyom szeretem, örülök neki.

holnap megyek 21%-kal DM-be, gondoljátok át, mi kell
szilvamag
 
 


igen, van laktoherbes kuponom. kikészítettem, de ne felejtsd el elkérni
szilvamag
 
 


Pont most írjátok, hogy mindenki holnap vásárol kedvezményesen, mikor az előbb bevásároltam Sebinek drágáér' ?! :(
Viszek én is mindenféle kuponokat, mert a felét se tudjuk elhasználni!

Myra
Viszem a vinyódat.

Szilvi
Kókuszos-csokis és kókuszos-málnás muffin jó lesz? :)

Nikcsi
Megint mehetünk együtt, kb. 2 körül indulnánk, beugorhatunk értetek... Majd csörgök.
cas
 
 


[quote="cas"]K írta:casókuszos-csokis és kókuszos-málnás muffin jó lesz? :)

lehet még kérni, hogy kókusz ne legyen a málnásban :)?

miért nem kérdezel, ha mész vásárolni??
szilvamag
 
 


Szilvi
Muffin: késő. :( Azért remélem jó lesz így is...
DM: nem vásároltam nagyot, csak pelust meg kölest, de ahhoz se jött volna rosszul... mindegy. Túlélem. :) Meg így legalább gyűlnek a pontok, hogy az én 21 %-omat is be tudjuk váltani. :)
cas
 
 


:(
szilvamag
 
 


Szilvi
Köszi a kenyeret, elég lesz! Pont kifogytunk!

Jaj de jó, hogy mentek kedvezménnyel, én már pont kérdezni akartam, mert pelust kell vennem.
De Szilvi Neked már megint hogy van 21%-od?

Laktoherbes nekem már nincs, de csomó más van, szóljatok, mert különben elfelejtem közkincsé tenni.

Cas
Azt hiszem jó lesz, bár Kori csak most feküdt le. De 2 óránál többet nem szokott aludni, enni pedig Szilviéknél is fog tudni! :)

Szilvi
Bodzát viszem, mindjárt átmegyek leszedni. Kicsit lehet, hogy hervadt lesz. Most kaptam a köszi válaszod, majd kiugrottam a bőrömből ijedtembe (ezt ilyen j-vel kell írni?). Nagyon koncentráltam!

Süti: nagyon megorroltok, ha nem sütök? Viszek üdítöt, meg bodzát. Legyen elég, légyszi! Máskor bepótolom, ígérem! :roll:
nikcsi
 
 


Most néztem meg, szóljon mellettem, hogy nincs is muffin alapanyagom (joghurt/kefir). Mármint van 1, de az Korié. Joghurtosat se tudok, mert ahhoz is az kell.... Más süti pedig túl időigényes. :cry: LEGKÖZELEBB bepótolom:!:
nikcsi
 
 


Nikcsi!
nekem van itthon Korinak való joghurt
:) :twisted: :) :wink:
szilvamag
 
 


Szilvi
Már nem kezdek bele :? , épp most teljesítettem a bodza szedést (szomszédba). Többet szedtem, nem is számoltam, már elnyílitak többnyire. Összekészítem a cuccokat, kajálok, és talán még sikerül hajat is mosnom....
nikcsi
 
 


Nikcsi
Akkor 2 után megyünk értetek, majd csörgök induláskor.
cas
 
 


Mi sajnos biztos, hogy nem tudunk menni. Pedig ma még jó idő is van. :cry: :cry:
myra
 
 


Szilvi
Köszönjük szépen a vendéglátást. Ahogy kifordultunk a Szentendrei útra Sára már el is aludt, 6 órakor kelt fel!!! Ennyire sokat már régen nem aludt.
hmmc
 
 


Köszönjük a vendéglátást.
Kár, hogy Hmmc-ről és Lagáról is lemaradtam. Úgy sajnálom, már ezer éve nem láttalak titeket. :(

Ugye, hogy nem azt írtam, hogy holnapután megyek DM-be. Már azt hittem össze vissza beszélek. 1-2 héten belül. :wink:

Myra
Tücsökzenére vigyem a 3, 4 Jóbarátokat?
boglarka
 
 


Mi is nagyon szépen köszönjük a vendéglátást! Sebi is kidőlt hazafelé, bezzeg még most is játszik lent a homokozóban az apjával. Úgy látszik még nem volt elég mára... :)

Próbálom feltölteni a képeket, de az uw tetűlassú... :(
cas
 
 


Boglárka,
Ha nem fog megint szakadni az eső, akkor megyünk, és megköszönném, ha elhoznád, de a 2. és a 3. évad kellene. :P
myra
 
 


Képek fent! (Az álló képeim alsó felét leharapja ugyan, de ha letöltitek akkor jó...)

Voltunk az ügyvédnél, aláírtuk a papírokat, holnap remélem beadjuk a hitelkérelmet, és előbb-utóbb tényleg lesz végre lakásunk! :)
cas
 
 


Myra
Bocs, most olvastam csak, hogy a 2.3 kellett volna. Majd legközelebb viszem.

Cas
örülök, hogy végre sikerült. :)
boglarka
 
 


Mi ez a pangás itt?! :)
Végre délelőtt beadtuk a bankba a papírokat, reméljük nem lesz vele semmi gond... 5-6 hét múlvára ígérik a hitelt, és akkor miénk a kégli! Juhhé! :) (Szóval drukkoljatok, hogy megkapjuk a hitelt, és ne kössenek bele semmibe...)

Ja, azt akartam még kérdezni, hogy az normális, hogy egy ekkora kölök, mint Sebi, tudatosan szét tudja válogatni a játékokat?
Van ugye a duplo, és van egy másik sok színes, műanyag mütyürből álló játéka. Még a színek is nagyon hasonlóak (kék, zöld, sárga, piros), a formák is. Mégis mikor előveszem a zsákot amibe való (nem a vödröt, amibe a duplo való) tévesztés nélkül hozza a belevalókat, sőt a szerteszért szórt duplo közül kiválogatja!
Vagy ez véletlen?
cas
 
 


Saci,
Lilla is ilyen, már kb. 11 hónaposan ezt csinálta. :? Most már arra is képes, hogy van 2 fa kirakója, és szét tudja válogatni a vadállatokat a háziállatoktól. :shock: Sőt a színeket is kezdi ismerni, és az építőkockákat e szerint szétszedni.
Hitelhez nagy drukk!!!! :P
myra
 
 


Cas!
nagyon ügyes Sebi!
hihetetlen megfigyelőképességük van, mi?
Kinga a pontos helymeghatározásban volt profi, miliméterre ugyanoda tudta visszarakni a dolgokat.
a lakáshoz nagy drukkkkk!

Lányok!
járt valaki mostanában a Szigetközben?
szilvamag
 
 


Köszi a drukkokat!!! :)

Szilvi
Miért, mennétek evezni?
cas
 
 


Cas!
nem evezni, csak végre egy hétvégére kettesben Mátéval

a képek végre elérhetőek
szilvamag
 
 


Szilvi
Szerintem ezernyi szúnyog! Egy hasonlóan árvizes időszak után sátraztunk ott egy éjszakát (hazafelé Ulmból). A szúnyogok hemzsegtek, még a bográcsba is beleszálltak, fürdőruhában és esőkabátban :!: tudtuk csak felverni a sártakat, és aztán bemenekültünk reggelig. A két ponyva között meg FEKETE volt a sok szúnyogtól, és alig lehetett aludni a zajtól (millió szúnyog ha döngicsél...)
Nem kicsit voltam betojva, hogyha ezek beszabadulnak, kiszívják az utsó csepp véremet is. Zsomborral szigszalaggal ragasztgattuk a lyukakat a belső ponyván! :lol:
cas
 
 


micsoda romantika :lol:
igaz, erre nem is gondoltam
bár mi most nem a sátras verziót részesítenénk előnyben :D
szilvamag
 
 


Hát igen, egy szállodai szobában valszeg megoldják a szúnyogriasztást.
Meg a hangszigetelés is jobb, mint egy sátornál... :twisted: :wink:
cas
 
 


Sziasztok!
Ma bababörze Békáson, ha valakit érdekel, és még időben eléri! Sajnos én most nem jutok ki! De szorítsatok! Lehet, hogy veszünk kocsit! :roll:

Saci! Melyik bankot választottátok? Szorítok nektek, tuti nem lesz gond!
aranyhold
 
 


Cas
Drukkolunk a lakás miatt!
Szétválogatás: Kori is szétválogatja, Lego duplo és chicco modo építőkockákat, pedig még méretileg is majdnem egyformák (kicsi különbség, nehogy össze lehessen kombinálni)! :P

Aranyhold
Autó? Na sikerül, valami? Végre! Melyik típus lesz?
Én tudok róla, de múltkor sok nyári dolgot vettem, de minek?! Másra meg nincs szükség.

Szilvi
Köszi a tegnapi délutánt, köszi a kenyeret, perecet. Máskor már nem csak kenyeret fogunk ám kérni :!:
A kirándulás lightosabb volt a legutóbbihoz képest, de ez is nagyon jó volt! Ja és rájöttem, mit akartam még kérdezni, hogy rendeltetek Cassal mosódiót?
nikcsi
 
 


Nikcsi!
igen rendeltem, de nem küldték, pedig egyszer rájuk is telefonáltam, hogy hol van már és akkor azt ígérték, hogy küldik.
több telefont nem ér meg, mert ha eddig nem küldték, szerintem máskor se fogják :(
kár

milyen pékárura fáj még a fogatok? :wink:
szilvamag
 
 


Köszi a drukkot mindenkinek! :)

Aranyhold
K&H, most péntekig volt egy akciójuk, hogy minden járulékos költséget (ingatlanbecslő, közjegyző, stb.) elengednek, meg a törlesztőrészletek is itt voltak a legideálisabbak nekünk.
Kocsihoz megy a drukk!!! Végül milyet?

Jó lagzi lesz ez a mai. Nyári ruhával készültem, de annak lőttek. :(
Bezzeg Zsomnak mennyivel egyszerűbb, így is öltöny, úgy is öltöny...

Szilvi
Kész a játszótér! De ebben az esőben nem tudtuk kipróbálni. Most talán elállt, Zs. próbálja letörölgetni legalább a hintát meg a csúszdát.
cas
 
 


Na itt vannak a képek. Vmikor kijöhetünk megnézni.
Kép

Kép

Kép

Kép

Alatta lesz a homokozó, csak Zs. még most lapátolja ki alóla a földet.
cas
 
 


Szilvi
Tisztára mint a pelusrendelés! :cry: Nagyot csalódtam benne!
Pékáru: jobb, ha mi oda be sem nézünk! Szokásos legyen ezentúl: kenyér+perec. Kenyér az is tetszett, amit Te vettél pénteken!

Cas
Ez a kis játszó most hol van pontosan?
Hitel: nem semmi összegek, amiket nem kellett fizetnetek! (Közjegyző 65.000,- az értékbecslő pedig 20.000,- Ft volt nekünk, az stb. nem tudom mi szóval egy százast nem gomboltak le rólatok! :lol: )
nikcsi
 
 


Néhány aranyos kép a taliról:
Kép Kép Kép Kép Kép
nikcsi
 
 


Ma voltunk 4D-n!!! Kislány lesz a harmadik haramia is!!!
hmmc
 
 


Sziasztok!

Hmmc! Azért gratulálok! annak is van jó oldala, ha az embernek sok lánya van! :roll:

Nikcsi! Szilvi! Hol van ez a pékség? Nekem valami olyan kellene, ahol teljes kiőrlésű dolgokat is csinálnak, de nem találtam a környéken még ilyet. :(

Cas! Jól hangzik, a közjegyző mindenképp megérte, az értékbecslőt más bank alapból nem kéri (nálunk sem volt).

És a nagy hír: Találtunk autót!!! Vééégre!!! Egy 5 éves,Kék Nissan Almera lett az áldozat végül! Hétfőn megyünk szerződni, kérek további szorítást!!! :wink:
aranyhold
 
 


Hmmc!
gratula :lol:
tegnap a főzőversenyen egy 7-10 év közötti kisfiú csapódott hozzánk és agyagoztunk. Míg az én lányom csigát és gilisztát ( :shock: ) gyurmázott, a kisfiú kétfejű-négykezű-lézerszemű űrlényt, aki elpusztítja az univerzumot (idézet volt :))
na akkor nagyon örültem, hogy lányaim vannak
a lányok ilyet nem játszanak, ugye ? :?

Livi!
továbbra is szorítunk!
a következő bulira már azzal jösz, hogy megcsodálhassuk?
a kenyér nem teljesen teljes kiőrlésű, (olyat én is keresek) de több van benne, mint a fehér és félbarnákban
a múlkor a Corában vettem jó kis barna-barna kenyeret, több féle is volt, nézz ott körül
elvileg ők sütik és nem volt tele E-kkel, sőt volt bió is

Nikcsi!
eszembe jutott még Kori ivásához, hogy próbáltad hidegebben vagy melegebben kínálni neki az innivalókat? lehet, hogy más hőmérsékleten jobban szeretné
én is szívesebben iszom a hideg vizet, mint a langyosat :)
az ide feltett képeidet beraktam a képes helyre is
szilvamag
 
 


Tegnap esküvőn voltunk (szépen kipofozták a Rozmaringot, nyoma sincs az árnak), éjfél után értünk haza, erre 7-kor megint kidobott az ágy. Nem vagyok normális. :(
Viszont megyünk csempétnézegetni délelőtt remélem! Tegnap jártunk a Baumaxban, és Zsombort rá lehetett venni, hogy nézze meg, úgyhogy ezen felbuzdulva ma végigjárnánk a bécsi útiakat. :)

Nikcsi
Anyósék kertjében Rákospalotán.

Hmmc
Nagy-nagy gratula a legkisebb csajszihoz!!!! :)
Akkor mostmár azzal fogunk nyaggatni, hogy van-e már nevetek? :lol:
Fotót!!!

Aranyhold
Megy a drukk!!!
Legközelebb elviszel egy próbakörre? :)
Értékbecslő: hát én úgy tudom, hogy mostanában minden bank az ügyféllel fizetteti az értékbecslőt, ha van vmi akció, akkor esetleg
visszaadják az árát később.

Szilvi
Agyagozás: :lol: Azért remélem Sebiből nem ilyen fiú lesz, ahogy Kinga se egy mini-Barbie... :)
cas
 
 


Hopp, ezt elsiettem.

Nikcsi
Ivás: vagy nézd Sebit, aki még a vizet is inkább kicsit meglangyosítva szereti, semmint szobahőmérsékleten (hidegebben meg pláne fintorog és csorgatja ki). Nemtom min múlik. Sebinél a tápira gyanakodtam, hogy megszokta, hogy cumisüvegből mindig vmi meleg folyik, és a többi nem tetszik neki. Mert csőrös pohárból és szelepes-üvegből simán megissza a szobalangyi vizet...
cas
 
 


Nevünk már van sok: Petra, Tamara, Flóra, stb. De szeptemberig biztos, hogy el fogjuk dönteni.
Én nagyon örülök, hogy kislány lesz, mert így a három csajszi nem semmi csapatot fog alkotni, - remélem három különböző egyéniség lesz - féltem volna, hogy egy kisfiút nem vesznek be annyira. Kicsi lesz a korkülönbség közte és Sára között ezért később be tudjuk tenni őket egy szobába, persze Dorina marad külön, tehát még a tetőteret sem kell beépítenünk.
Ja! és a sok lányruháról nem is beszélve. Tegnap átnéztem Sára cuccait, szerintem semmit sem kell majd venni a kicsinek a napi dolgokon kívűl. Rengeteg olyan ruha van, ami Sárán egyszer sem volt, mert későn kaptuk meg, de most majd lesz aki hordja.
hmmc
 
 


Kép
Kép
hmmc
 
 


Köszi lányok! Egyéb kocsi híján legközelebb azzal megyünk (remélem! :wink: ). A régit após veszi meg, így nem kerül messzire. Öreg szegény, meg vannak bajai, de már annyira hozzánk nőtt, így viszont marad a családban! :D Tök hülye vagyok mi, hogy sajnálom a régi roncsrojszt? :roll:

Cas! A csempék... Áááá, mennyit szenvedtem velük. Egyezzen színben, mintában, ebben-abban, és még legyen is nekik raktáron, mert nálunk mindig minden hirtelen kellett. Apu mindig 1-2 nappal előtte szólt, hogy na akkor jövő héten ráér! :? Jó mazsolázást nektek! :wink:
aranyhold
 
 


Hmmc
gratula! Akkor mindenki örül, mert Peti is csajszit szeretett volna! :lol: Ekkora nőuralmat????

Aranyhold
Nektek is gratula, ill. előtte még drukk!
Pékség Szilviéktől egy köpésre, nemtom milyen út/utca.

Szilvi
Nem próbáltam ezt a hőméséklet különbséges dolgot. De őszintén nem is akarnám ehhez hozzászoktatni, mert mi van, ha elmegyünk valahova és nem tudom ezt produkálni. Tápival összesen 6 dl szokott meginni egy nap, vagyis nappal kb. 2 dl, evvel van a baj szerintem. Ki fogom azért próbálni, viszont arra is rájöttem, ha ott lenne előtte valószínű többet inna, de egy idő után (amikor már nem szomjas) szétlocsolja (parketta nem igazán kedveli). Felrakom az asztal szélére, de az elég magasan van neki.
Említett oldalt, valahova lementettem a weboldal címét, de nem találom, privibe küld el légyszi, és én is töltök fel! Meg a többit is megnézném! :wink:

Cas
Mi már hétfőn láttuk, hogy minden ok a Hajógyárin (ott voltunk mint írtam)! Mondtam is Lacinak, hogy múltkor Ilbáék mentek volna oda, de víz alatt volt. Szóval megállapítottuk, hogy nagyon jó hely és nagyon jó helyszín egy esküvőhöz!!!! :lol:

Képzeljétek Kori reggelente villás reggelit kér, szó szerint, ő villával eszik! Nézzétek Kép Kép
nikcsi
 
 


Aranyhold
Autó, én ugyan így vagyok a motorommal. Nekem nem volt soha saját autóm, ezért ragaszkodom a kétkerekűmhöz (pedig én már nem fogom tudni használni Korival)! Meg Szilvi is így van a bogárral! - talán most már nem annyira, most meg nem akarja elvinni senki!

Cas
Csempe: van kínálat itt a bécsi úton, de árak is. Mi kint voltunk a bnv-n szóval egy helyen sikerült árakat összehasonlítani, és végül a volt osztyapenkónál vettük meg (zalakerámia). Ugyan ilyen volt itt a bécsi úton is, de sokkal drágábban, szóval a távolság is megérte! 8)
nikcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?