Új privát üzeneted érkezett!

kamilla Kép
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Nyetus, küldtem privit, megkaptad? :) Párizsba gyerekekkel mentek?

Sziszike, majd írjál okvetlenül, hogy mi volt Annával! Röntgennél tényleg vigyázz, ne te vidd be! UH elvben nem árt egyáltalán.
Szuper, hogy most már tudsz örülni a babának! Pláne, ha majd meglátod az ultrahangon! Szonja nagyon szép név. :) Úgy érzed, hogy kislány?

Lipi, akkor két Szonja lesz egy topikban :) Hogy van a kis pocaklakó? Te hol fogsz szülni? (Lehet, hogy már írtad is...)

Kyra, nekünk is Concord lift ülésünk van, de szürkében.
Voltatok Orbán-napozni? Ez milyen szokás? Én még sose voltam :)

Sziasztok, Klára
klara
 
 


[quote][ írta:url=http://lilypie.com]Kép[/url]


Sziasztok!

Hova kell másolni ezt a Lackó majmos csíkot, hogy mindig ott legyen?

Klarissza
klarissza
 
 

 
 

Próba levélke :lol:
klarissza
 
 


Most olvasom!
Sziszike!
Gratulálok!
Nagyon bátrak vagytok!! :wink:

A mi családunkból ez borzalmasan hiányzik 8)

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza, a profilban az aláírásodba. :)
klara
 
 


Köszi!!!!
klarissza
 
 


Sziasztok!

Ki mit csinál ebben a szép téli időben?

Nyetus, Kamilla már milyen nagy lány! Nemrég született. (Ezt biztos te is tudod.)

Szóval voltunk Orbán-napozni. Ez egy néphagyomány, vannak ugye a fagyosszentek: Pongrác, Szervác, Bonifác és végül Orbán.
Szent Orbán a kocsmárosok és szőlősgazdák védőszentje. Az ünnepség arról szól, hogy állítanak egy szobrot Szt. Orbánnak és ha adott évben nem fagyott el a szőlő tavasszal (fagyosszentek tájékán) és jó termés ígérkezik, akkor a szobor lábát illatos borral meglocsolják, ha viszont elfagyott, akkor sárral.
Aztán ehhez kapcsolódóan szerveznek borversenyt, utcabált, kirakodóvásárt, kóstoltatást, miegymást.

Ez több mint 20 éve kezdődött Velencén, a Bence-hegyen, akkor még titokban szentelték be a szobrot. Régebben be lehetett menni az összes pincébe, sramlizene szólt az utcabálon és jösztök-lesztek, hoztok-esztek alapon működött. Az én szívemnek azért különösen kedves, mert az Apukám találta ki és szervezte meg az ottani üdülőtelkes szomszédokkal és borosgazdákkal. Pl. én lepleztem le a szobrot, mint kislány és később terveztem meghívót, szerveztem a borverseny nevezést.

Manapság már nincs olyan varázsa, leginkább az önkormányzat szervezi, dj smash csinálja az utcabált. Viszont évek óta először az idén tényleg kézműves vásár volt, kínai gagyiárus nélkül. A műsort még mindig Apu vezeti, de minden évben elhatározza, hogy utoljára.

Azért érdemes eljönni, mert van Mikkamakka játszóház, bábszínház, vetélkedő (gyereknapra való tekintettel egész délelőtt programok), mazsorett felvonulás, borrendek felvonulása, borlovag-avatás, zászlódobálok, stb. És továbbra is lehet finom borokat kóstolni, pincékbe kukucskálni.

Ennyi röviden. Mindig a május 25-e utáni szombaton van.

Megpróbálok képeket is feltenni.

K
kyra
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép [/img]
kyra
 
 


Sziasztok!

Köszi az izgulást.

Agyilag is fárasztó volt ez a mai nap.
6órát voltunk ott a Heim Pál-ba.
D.e. röntgen 3 db, vérvétel, majd, d.u. pisiltetés.
A vérvétel miatt haragszom, mert 3 *szúrták meg, nem találta el a vénát, majd a vér csöpögött mindenfele..utánn beadott valami szérumot(jódos..), amit kicsit mellé adott, púpos lett a keze.
Azt mondták, majd estére lehúzódik.
D.u.2 fele már hatalmas volt mindkét keze, kitalálták-ödémásodik-allergiás reakció. Nem kicsit ijedtem meg!
Most CA pezsitablettát kap.
A röntgen egész jó lett, de jhét csütörtökön mondanak többet UH után.
A vizelet zacsiba nem ment, kértem megint steril bilit és sikeredet és negatív.
Kicsit nyugodtabb vagyok, holnap reggel megyek a dokimhoz 8:30-ra és kérek új időpontot UH-ra nekem.
12.hetes, miatt sűrgűs.
Csütörtökön meg a védőnővel találkozom.
Lassan megint fogok járni futni, a dokim szerint lehet. Már alig várom!

Anna egész jól van, de a mai nap mindkettőnknek hosszú volt, még a szoptatást sem hagyták.
Tejtermékeket nem fogyaszt Anna, de szoptatom.
Abból nem engedünk!
Most ennyi, majd holnap doki után írok!
Röntgenre nem mentem be, amikor csinálták becsukták az ajtót..bár a köténykével is próbálkoztak, de a kicsimet nem kockáztatahataom. :D

Köszi a gratulációkat.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, jó hír, hogy a pisi negatív! :) Ami a vérvételt illeti, úgy látszik ezt nem nagyon megy nekik, emlékszem a Zsoltit is jól megszúrkálták anno. De úgy tűnik itt legalább alaposan kivizsgálják! Futással azért óvatosan, bár én mindent túlóvatoskodnék!

Kyra,

Jó móka lehetett az Orbán-nap, szeretem az efféle programokat. Egy időben agrármarketinggel foglalkoztam, akkor is a borkóstolókat kedveltem legjobban a munkában, (mást nem is igen, úgyhogy rövid ideig tartott ezirányú pályafutásom :)) Hát ez most kicsit háttérbe szorult. 2002 nyara óta vagy várandós vagy szoptatós anya vagyok! :P

Nyetus, Kamilla tényleg nagy csaj! Sokkal nagyobbnak tűnik Anikónál, pedig nem sok van köztük!
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé: neem is ez a véleményem, alaposnak tűnnek, meglátjuk, jhéten lesz végleges eredmény, ami jó hír mindkét veséje jól működik, s nincs olyan nag baj..eddig ezt mondta a doki, de a jheti Uh a döntő.
Anna keze lejebb húzódott, tetszett, hogy kérték telefonáljak be reggel mindenképpen mi lett, hogy ne izguljanak..hüpsz.
Sőt a főnővér a saját CA tablettáját akarta nekem adni, hogy ne kelljen gyógyszertárba mennem vennem..
A vérvétel, az nagyon rosszul ment..de lehet csak a nővér volt ilyen béna, vagy rossz napja volt.
Legalább a kórház alaposnak tűnik. :wink:

Ma megyek a nőgyógyászomhoz, s kérek 12hetes UH-ot, ma töltöttem be. :)
Majd írok mi volt, szép napot..szebbet-ez az esős idő lehangoló. :?

Sziszike.
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Na, végre idetaláltam.... Valami miatt a rendszer nem fogadta el a jelszavamat és csak az 5. új jelszóval sikerült valahogy belépnem.

Hát, sok minden történt azóta amióta nem voltam.
Sziszike én is gratulálok a babához és drukkolok, hogy minden rendben legyen Annával.

Mi nemrég jöttünk haza Rómából, egy hosszú hétvégéről, persze gyerekkel voltunk. Az első 3 napot Lackó nagyon élvezte, de a 4.-re annyira lefáradt, hogy gyakorlatilag végig üvöltötte a hazafele jövő útat. A repülőt se nagyon szerette, nem bírt egy helyben ülni. Szóval, lányok akik 1 éves gyerekkel akar menni várost nézni, az lehetőleg ne tegye, mert nagyon fárasztó és minden csak nem pihenés és kikapcsolódás. Nekünk nem volt más választásunk, muszáj volt Lackót is vinni, mert nem volt kire hagyni. Mindenesetre nyárra valami lájtos, pihenős dolgot tervezünk.

Bölcsi
Még nincs döntés, de izgatottan várjuk, hogy felvesznek-e bennünket. Nálatok van már valami válasz?

Pünkösd
Ki tud valami jó programot, rendezvényt Pünkösdre? Olyan Orbán-nap féle... :) Jó lenne valami olyasmi, amit a gyerekek is élveznek.

Üdv.
Mesi
mese75
 
 


Sziasztok!

Mi valószínüleg a Skanzenba fogunk kimenni, ott szerintem egész jó programok szoktak lenni. Egy hátránya van csak, az iszonyú tömeg autóval hazafelé.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!

Látom sikere van ennek a kis leírásnak. Ha hiszitek, he nem, a pázmándiak is kedvet kaptak, úgyhogy ezen a hétvégén ott is lesz ünnepség. Megkérdezem, hogy pontosan mikor és hol, délután megírom nektek, ha valakit érdekel.
Most robogok dolgozni.

Szép napot!
kyra
 
 


Sziasztok!

Programajánló nyári hétvégékre.
Június 3-tól július 9-ig ismét T-com gyereksziget. Bővebb infok:
http://www.sziget.hu/gyereksziget
Sőt, ha mentek, regisztrálhattok T-Com ajándékpólóért!
http://www.sziget.hu/gyereksziget/hirek/74051.html

Mi tavaly többször is voltunk kint, nagyon élvezték a fiúk. :D Nem is akartak hazajönni, és még az eső sem zavarta őket. Kicsik és nagyobbak is találnak maguknak játékot.

Eri
simones
 
 


Sziasztok,

Én az eltévedt báránykák kozé tartozom, de végre idetaláltam.

Mindenkinek gratulálok, akit felvettek az intézménybe ahová jelentkezett. Eddig pozitiv az arány, nem , mindenkit felvettek, ahová akart, nem?
Ja, Szti régen nem jelentkezett, de biztos felvették az o lányát is a suliba, amirol írt.

Sziszike, szerintem élvezni fogod ezt a "nagycsaládos "létet. Gratulálok!
Kicsi lánynak nem volt jó napja a Heim Pálban, nem sírt nagyon?

Kyra- nagyon jó kis program lehet, pláne, ha tele vagy ismerosokkel. Hol van ez Velencén?

Mi Esztergomban voltunk múlt héten furdozni, egyik kedvenc programunk, még új és szép tiszta az élményfurdo, már ki is merészkedtunk a kinti medencéhez.Voltunk már Zalakaroson is, de még jobban tetszett a Kehidakustányi furdo, de ezt lehet már írtam is. valamikor.

Megpróbálom elkuldeni ezt most!

Bella :D
bella2
 
 


Sziasztok!

A rossz hír az, hogy a pázmándi hegyünnep nem szombaton, hanem hétfőn lesz, a jó hír pedig az, hogy addigra talán már tavasz lesz.

Szóval a www.pazmand.hu oldalon az eseményekre kattintva megtaláljátok a meghívót. Pázmándot úgy lehet megközelíteni, hogy a z M7-es autópályán a 41-es km-nél kell lehajtani és ott az y-ból jobbra kell menni. Arra van a falu.

Szerintem érdemes megnézni.

Bella, Velencén az északi parton, a Bence-hegyen tartják az ünnepséget. Régebben a Sárgaföldes úton volt, mostanában pedig a Vörösmarty-présház fölötti parkolóban tartják.

K
kyra
 
 


Sziasztok!

Bella: köszi a gratulációt.
Nagyon sírt Anna, összepisilte magát fájdalmában. :(
Nagyon fájt az ottlét nekem is. :cry:

Miért nincs jó idő, így hova menjen az ember??

Szerintem is jó lesz 3 gyerkőccel is, bár én már most is annak atrtottam magamat(nagycsaládosnak)-de azt hiszem nem lesz itt gond. Igyekszem, majd végigcsinálni..most nagyon bologok vagyunk.
Nagyon várjuk a picurkát!!

Szép napot: Sziszike.
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Ezt a babaszobán találtam! Ha gondoljátok, írjátok alá ti is, hátha tudunk segíteni ezeknek a babáknak és szüleiknek, hogy többet lehessenek együtt! Én már aláírtam! :)

Sziasztok!

Mint azt tudjátok, Áron kisfiúnknak shunt-je van, sok más kisgyerekkel, babával egyetemben. Ezt az idegsebészeti beavatkozást az Amerikai úti Idegsebészet gyerekosztályán végezték. A műtét mellett lelkileg a legnehezebb az volt, hogy csak keveset lehettünk Áron mellett. A házirend a kórházban nem engedi a látogatást a műtét napján, egyébként pedig napi kétszer két órát. Ezt be is tartják.
Ezért szeretnénk egy petíciót benyújtani a kórház vezetőségének. Ebben azt kérjük, hogy biztosítsák a lehetőséget, hogy gyermekünkkel együtt maradhassunk. Ezt a jogot a törvény is kimondja. Csak egy sámlit szeretnénk...
Ehhez gyűjtünk aláírásokat, amihez ti is hozzájárulhattok, bárki aláírhatja. Ha van két percetek, és egyetértetek a leírtakkal, elektronikus úton ti is hozzájárulhattok a kezdeményezéshez. Ha van öt percetek, továbbküldhetitek jóbarátoknak...
Sajnos csak ilyen módon tudunk lépéseket kikényszeríteni a vezetőségből. (Reméljük!)

http://www.petitiononline.com/oiti/petition.html

Köszönjük mindenkinek!

Viki és családja
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Aláírtam, és beraktam az ikresekhez is. :)
Mikor tavaly voltunk a Heim Pálban, még örültek is, hogy ott voltam. Addig, míg nem mehettem, 2 ápolót foglalkoztattak folyamatosan a fiúk. :D Még jó, hogy akkor nem volt sok beteg azon az osztályon. :)

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Mi voltunk az Amerikai úti Idegsebészeten Gellérttel, amikor 3 hetes korában betört a feje, megfigyelésen, 5 napig. Láttam a shuntos babákat az üvegfalon át. Amit nekik csinálnak, az egy nagyon komoly műtét, utána steril körülmények között kell lenniük, mert a fertőzés végzetes lehet. Nem szórakozásból küldik ki a szülőket. Én egész nap ott lehettem Gellérttel, hiszen ő nem volt fertőzésveszélyben, de a shuntös mamák is benn voltak, kivéve a műtét napját.
Nem azt mondom, hogy ne írjátok alá, csak annyit, hogy létezhetnek olyan helyzetek, amikor tényleg szigorú protokollra van szükség a gyerek érdekében. Az Amerikai út egy iszonyúan profi hely, és részemről meg avgyok győződve róla, hogy nem a szülőket akarják szivatni, hanem a gyerekeket védeni.

Klára
klara
 
 


Szia Klára!

Szerintem Magyarországnak is tudnia kellene teremtenie megfelelő feltételeket ehhez. Nem igazság, hogy nem lehetek együtt a gyermekemmel-főleg a nehéz percek, órák után.
Számos megoldás létezik, ezeket kellene itt is megteremteni valamilyen módon.

Sziszike.
sziszike1000
 
 


Miért, a világ más részein agyműtét után nem kell biztosítani a steril körülményeket? A felnőttek is intenzívre kerülnek egy darabig, a babák talán még veszélyeztetettebbek. Mivel a műtét során gyakorlatilag megnyitják a koponyájukat, a kórokozók is jóval könnyebben juthatnak be a sebnél. Amúgy ezt a műtétet újszülötteken szokták elvégezni, szóval nem ugyanaz a helyzet, mintha pl Eri 2 éves ikreire kellene felügyelniük a nővéreknek. :wink: Ez nagyon komoly műtét. Nem akarok én meggyőzni senkit, de ilyen esetekben azért hallgattassék meg a másik fél is, nem kizárt, hogy az egészségügyisek megfelelő indokkal járnak el így vagy úgy...
klara
 
 


Sziasztok!

Nahát, egy kis pezsgés...

Mi "csak" a Lászlóban voltunk, rotával, ott is nagyon örültek, hogy nem kell a gyerekkel foglalkozni, mert én ott vagyok egész nap.

Viszont Klárához csatlakozom, alighanem igaza lehet.

Mit csináltatok ebben a 3 napban?

Dike, kijutottatok a skanzenba? Nekem is megfordult a fejemben, hogy kimegyünk, de egyszer már rászaladtunk erre, úgyhogy végül a Margit-szigetre mentünk hétfőn.

Vasárnap meg jobb híján Egészségliget.
kyra
 
 


Sziasztok!

Igen, hétfőn kimentünk a Skanzenba. És roppant büszkék voltunk magunkra, mert fél 10-re sikerült kiérnünk, még a nagy tömeg előtt. És nagyon jól éreztük magunkat, de fél egyre már mindkét gyerkőc kidőlt, mondjuk erre számítottunk is. El is aludtak a kocsiban, pedig csak anyósomékig mentünk, ami onnan kb. 4 km. Hazafelé meg a hátsó úton jöttünk, így a dugót is szerencsésen megúsztuk, egyébként brutál sokan voltak. Kedd, szerdán amúgy ingyen van el is határoztuk megnézzük nyáron az újabb tájegységeket. :)
Egészségliget, az hol van?

Dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Halihó!

Van itt valaki?

Az a gyanum beszereztünk egy kis rota vírust, mindkettő hány és hasmenése van.

Mikor kell bemenni a Lászlóba, és ha rákényszerülnénk, milyen feltételek várnak odabenn? Meddig tart ez a borzalom?
Vendég
 


Kópé, kiszáradás tüneteit ismered? Nyelven fehér lepedék, has betapintható, x órája nem pisilt, rendkívül aluszékony...
Kortyonként itasd őket, és ha bennük marad, nyert ügyed van.
Amikor Jankát a Lászlóba vittük, már vagy 3. napja hányt és ment a hasa, és úgy 2-3 percenként adtam neki 1-1 kortyot inni éjszaka is, de utána az egész átfolyt rajta.
Nálunk látta a háziorvos és a Bethesdában az ügyelet kétszer (minden nap megmutattam), csak utána mentünk a Lászlóba. Addig bíztunk benne, hogy leküzdi a szervezete egyedül is.
Lászlóról annyit, hogy elég csóró és lepukkant a kórház, anyuka végig bent lehet a gyerekekkel, de vigyél polifoamot, mert csak egy széket kapsz, amin baromi kényelmetlen éjszakázni.
A gyerekeket rákötik infúzióra, és majd ha van rendes vizeletük meg székletük, akkor adják haza, 2-3 nap.
A nővérek és az orvosok a körülményekhez képest hősiesek és szerintem mind nagyon rendesek, segítenek, amiben tudnak. Pozitív hozzáállás és kedvesség előny, pénzt el sem fogadtak.
Írj mélt, ha tudok még segíteni valamiben...
Gyógyuljatok meg, Klára
klara
 
 


Köszi a gyors választ. Mi az hogy a has betapintható?
A dokink volt kinn délelőtt, szerinte még nincs kiszáradás, de ha újra hány, vigyem be. Hát újra hányt, bár közben iszik és szopik is.

Megyek, mert sír.
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé,
van egy sodioral nevű por amit vízben kell feloldani.Recept nélkül lehet kapni patikában.Mi ezt ittuk és normaflort na meg smectat hasmenésre.Ezeket próbáltuk sorra és így kb 4-5 nap volt.
Nagyon átérzem a helyzeted,szegény Dinim még éjjel is a wc-n volt.A lényeg,hogy igyon akkor biztos nem kell kórházba menni.
Jobbulást!
A hosszúhétvége jó volt de mi már nem jutottunk be a skanzenba mert mire odaértünk már megtelt így visszafordultunk és kimentünk a ligetbe aztán meg Mátyásföldre lovagolni.
Az idő sajna inkább tél mint nyár de reménykedem,hogy azért még lehet hordani nyári ruhát az idén.

Klára,
mostanában inkább csak az ovi melletti játszóra megyünk vagy csak motorozunk itt a környéken.Ha éppen nem esik vagy fúj.
Ha vége az ovinak akkor bejárjuk a környékbeli játszókat,oda is megyünk ahol eddig még nem voltunk.Reszkessen mindenki :lol: !
nyetus76
 
 


Hát ilyen plöttyedt, ernyedt... Nem feszes, lehet gyűrögetni a bőrt. (Nem jó szó a betapintható, az mást jelent.) A többi tünet nem áll fenn?
Csak akkor vidd be, ha muszáj. Vagy hívd fel a kórházat, vagy akár a Bethesdán a belgyógyászatot. Nálunk kérdezgették, hogy pontosan mennyit ivott, szopást is belesaccolva, pontosan mennyit pisilt, számolgatták, és arra jutottak, hogy ez nagyon kevés ennyi nap után. (De jobb is, hogy bevittük, mert már majdnem összeomlott a keringése.)
De ha az egyiket beviszed, akkor szerintem a másikat is vidd be, vagy apja tudja ápolni? A nagyobbak nem száradnak ki olyan könnyen, de nálad a nagy is alig múlt 3 éves, ha jól rémlik...
klara
 
 


Hát ilyen plöttyedt, ernyedt... Nem feszes, lehet gyűrögetni a bőrt. (Nem jó szó a betapintható, az mást jelent.) A többi tünet nem áll fenn?
Csak akkor vidd be, ha muszáj. Vagy hívd fel a kórházat, vagy akár a Bethesdán a belgyógyászatot. Nálunk kérdezgették, hogy pontosan mennyit ivott, szopást is belesaccolva, pontosan mennyit pisilt, számolgatták, és arra jutottak, hogy ez nagyon kevés ennyi nap után. (De jobb is, hogy bevittük, mert már majdnem összeomlott a keringése.)
De ha az egyiket beviszed, akkor szerintem a másikat is vidd be, vagy apja tudja ápolni? A nagyobbak nem száradnak ki olyan könnyen, de nálad a nagy is alig múlt 3 éves, ha jól rémlik...
Ja és 1-2 hétig is eltart maga a betegség, ha tényleg rota, és tutira ti, felnőttek is el fogjátok kapni.
klara
 
 


Bocsi, ilyen béna, hogy kétszer küldte el...

Szia Nyetus, te is itt vagy? :)
Hol lehet lovagolni Mátyásföldön?
klara
 
 


Igen még itt!
pont egyszerre írtunk :)
Mátyásföldön van egy reptér és mögötte van egy lovarda.
Vannak pónik így a gyerkőcök nagyon élvezik.Ez egy nagy füves,bozótos rész és ott zötykölődnek kicsit a pónikon.
Magamtól én se találtam volna ide de a párom rendszeresen a Mátyásföldi reptéren tartózkodik(modellező)és innen ismerjük.
Na ezt most jól elmagyaráztam...
Futok palacsintát sütni...
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok

Köszi az ötleteket. Egyelőre nem áll fenn egyik tünet sem, már ami a kiszáradást illeti, bár a pisit nehéz saccolni, mert ugye pelenkás, és amikor cserélek, az általában a híg kaki miatt van. Azon problémázok, hogy ami bejut, kb. annyi ki is jön rövid időn belül, max. 3 órán belül.

Én sem sietnék bevinni, amíg nem szükséges, de a dokinőnk is ijesztget. Együtt lehetek benn mindkét gyerekkel, ha be kell mennem? Hány fősek a szobák? Remélem nem kapunk el valami mást is... Jaa és már nincs egyetlen száraz ruhánk, takarónk sem. :cry:

Mi felnőttek kezdtük a sort, bár csak 2 napig tartott, és max. émelygés, rossz közérzet, hasmenés. Szóval ki lehetett bírni felnőtt fejjel. Viszont a családból már egész sokan elkapták. (hétvégén volt a szülinapi partynk, jó kis ajándék ez mindenkinek...)

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Kópé, nagyon sajnálom, hogy benyaltátok. Adják nekik almát lereszelve, úgy, hogy reszelés után csipet fahéj rá és legalább fél órát hagyd állni, minden nap egy-két alma bemehet fejenként.

Ez tuti megfogja a hasmenést, nekünk nagyon bejött. Mi annak idején szombaton kezdtük és csak szerdán kerültünk be, de péntekre rendes kaki volt, szombaton haza.
Szerdán azért, mert az orvosi vizit után fél órával Bence elkezdett énekelni, mintha részeg lenne, nem tudott felállni (addigra már biztosan járt). Akkor felhívtam az orvost és vittük is a Lászlóba. Szóval nagyon figyeld őket, ha valami szokatlant tapasztalsz, inkább hívd fel az orvost.

A szoba kb 2 nm., ebben van egy fürdőkád, pelenkázó és egy rácsos ágy, szék és fogas, úgyhogy kb megfordulni lehet benne. Egy éves körülieket így helyezik el, nagyobbaknál nem tudom milyen. Mikor mi voltunk, akkor 12 óra után váltani kellett, ott aludni csak úgy lehetett, hogy reggel valaki váltott.

Kitartás, egy csapásra vége lesz.
kyra
 
 


Kyra, ti mikor voltatok? És hányadik emeleti részlegen? Mi most decemberben, és ha jól emlékszem,a 2-on. És abszolút nem ilyen volt a szoba :) 3 ágy volt benne, 2 rácsos, de elég nagy, és egy rendes ágy. Külön fürdőszoba volt minden szobához, wc-vel és káddal. A szobák elvben hermetikusan el voltak zárva egymástól és a folyosótól is, a kaját egy lyukon adták be :D ja oigen, hát a kaja az elképesztően pocsék volt, jártunk már egy-két kórházban, de ilyen ehetetlen menüt egyikben sem kaptunk :D
A szobában volt még egy másik anyuka is, de akár három gyerek plusz három anya is előfordulhat telt ház esetén. Nekem a saját két gyerekem persze együtt volt, és volt még egy idegen baba.
Nálunk mi, felnőttek is nagyon betegek lettünk és több, mint egy hétig kínlódtunk, úgyhogy szerintem leírásod alapján a tiétek talán mégsem rota, csak valami szimpla hányós-hasmenős. Ez esetben jó esélyetek van megúszni a kórházat. Amíg ugyanannyi jön ki, mint ami bemegy, addig még nem is annyira gáz, nálunk akkor ijedtünk meg, amikor már több jött ki, mint amennyi bement... Vízszerű lé folyt szegényből.
A pelusból is meg tudod ítélni sztem, hogy csak kakis vagy pisi is van-e benne. Ha a fenti tüneteket észleled, vidd be a Bethesdába az ügyeletre akár éjjel is. De reméljük, nem lesz gond. Csak a kisebbik van ennyire rosszul?
klara
 
 


NA megint ittt, kicsi alszik, már elég régóta nem hányt, csak el ne kiabáljam. A nagyobbik viszont kapott az első hányása után egy dedalonetta kúpot, és aludt 4 órát, majd azóta is olyan kába, hogy alig ismerek rá. Iszonyú ijesztő volt, amikor keltegetni próbáltuk, mint aki kómában van...

Kópé
Vendég
 


Mi 2003. áprilisában voltunk, Bence akkor volt egy éves. Arra nem emlékszem, hogy hanyadikon voltunk, de ott ilyen kicsi fakkok voltak a folyosó egyik oldalán, a másikon meg talán egyágyasok (baba-mama), de oda csak azok kerülhettek, akiknek a babája még csak szopott. Mi már ettünk sokmindent, úgyhogy mi kalitkába kerültünk.
Mivel nem voltam bent fekvő, nekem nem volt szerencsém a kajához, Bence meg ugyanazt a beba2-t kapta, amit itthon, meg sajtos trutyi főzeléket.
Ezen csak azért csodálkoztam, mert itthon szigorú diéta volt, de végülis ott már mindegy volt, mert kapta az infúziót.

Ez a rota nagyon érdekes, nálunk a fiúk pl. csak egyszer hánytak, aztán hasmenés volt, de minden úgy jött ki, ahogy bement. A nagyobbik baj sztem az, hogy erről a legtöbb anyuka nem tud, én legalábbis nem hallottam senkitől, amíg meg nem kaptuk. Bárányhimlő, köhögés, influenza, kullancs, de erre is kéne valami tájékoztató kampányt szervezni. Vagy csak én voltam ilyen tudatlan?
kyra
 
 


Sziasztok!

Almakúrát miis csináltuk és Semecta-t is kapott Zsolti..nekünk is bevállt.
Remélem jobban vagytok.

Most voltam reggel étgyomorra vérvételen.
Adtam le pisit, majd EKG.
Mindezt 1 óra altt intéztam. :)

Később megyek fogdokihoz, majd d.u. Annával UH, majd az urológus.

Később írok még. :Sziszi.
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, ügyes vagy. :) Majd írd meg, mi volt délután.

Kópé, hogy vagytok???

Kyra, szerintem is erős az alultájékozottság rota ügyben. :( Valahol a neten olvastam, hogy világviszonylatban a gyerekhalandóság nemistudomhány, de vagy 20-30 százalékáért a rotavírus felelős! Szóval elég durva. :shock:
A kalitkákat nem láttam egyáltalán a Lászlóban, mondjuk nem is nagyon szabad járkálni a folyósón, ahol mi voltunk, ott csupa 3 ágyas szoba volt, de a pici babák is ilyenben voltak, azok is, akiknek a mamáját is felvették szopi miatt. Most már nem csak a kizárólag szoptatott babák mamáit veszik fel egyébként, hanem minden szoptató mamit - de nekem nem volt képem bevallani, hogy az akkor majdnem 3 éves lányom még mindig szopizik :lol:

Nyetus, ott az Újszász utca felé van a repülőtér? Tpényleg modellezik a párod? Nem is mesélted még. Ez tök érdekes. Dinit érdekli? Gellért egyik bölcsis barátjának a papája siklóernyős volt, az is nagyon izgi :D

Más: nincs szüksége valamelyikteknek DM-es kuponra úszópelushoz? 300 ft-tal olcsóbb vele a Huggies Little Swimmers csomag. :) Szóljatok, ha kell, és odaadom. :)

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Kópé, remélem nem tapasztaltátok meg belülről a Lászlót!

A kórházban is mindig van valami változás. Tényleg, Klára, most hogy írtad, eszembe jutott: az volt a legfárasztóbb az egészben, hogy a kalitkából nem lehetett kijönni.

Köszönjük, kuponra nincs szükségünk, viszont tegnap láttam a Bosnyák téri DM-ben kiírva, hogy jún. 13-16-ig minden 20% kedvezménnyel kapható, mert utána felújítják a boltot. Gondolom így kevesebbet kell pakolniuk.

Dike, Egészségliget a városligetben volt szombaton és vasárnap. Volt mindenféle mérés (koleszterin, vérnyomás, vércukor), részt lehetett venni szüréseken, volt dietetikus, meg egy csomó minden. Talán évente rendezik. Volt persze perecárus meg coca-cola ugrálóvár. Mondjuk én a véradó sátorban dekkoltam végig, de Apa Ákossal azért körülnézett.

Jövő héttől nyár lesz!
kyra
 
 


[quote="klara"][ írta:klaracolor=darkred]szerintem is erős az alultájékozottság rota ügyben. :( Valahol a neten olvastam, hogy világviszonylatban a gyerekhalandóság nemistudomhány, de vagy 20-30 százalékáért a rotavírus felelős! Szóval elég durva. :shock:
[/color]


Juj Klára, ez komoly? :shock: Nekünk is volt, nem is olyan régen, elkapta az egész család (persze én is). Be is voltam rezelve rendesen (még most is egy kicsit), hogy nem ártott-e a babámnak. Kérdeztem a dokimat, de azt mondta, hogy szerinte nem árt. :?
Azt vettem észre, hogy minél gyengébb valakinek az immun-rendszere, annál erősebb nála a betegség lefolyása. Anyum és Gergő voltak a legbetegebbek, utánuk én (bár én csak egy éjszakán keresztül hánytam, akkor viszont nagyon), a férjem és a nevelőapám pedig csak kicsit betegedtek meg.

Kópé: jobbulást Nektek!

Dóri
KépKép
KépKép
lipi
 
 


Dóri, boldog szülinapot Gergőnek!!!

Rotáról még annyit, hogy ez hasonló az influenzavírushoz annyiban, hogy van egy csomó alfaja, vagyis ha az egyiket elkapod, akkor még nem leszel védve a többitől. Ezért oltás is csak korlátozott hatásfokkal létezhet ellene. És vannak brutál meg kevésbé brutál alfajok, nem minden fertőzés végződik kórházban, de pl decemberben nálunk a fél bölcsi bekerült.
Én még ezt az immunrendszer-dolgot sem láttam alátámasztva, mert a családunkban Gellérté a leggyengébbnek tűnik, mégis elég simán átvészelte a rotát, ellenben Jankát totál kiütötte, de még engem is, pedig ritkán kapok el bármit.
A csecsemőhalandósági arány természetesen az egész világra vonatkoztatva értendő, fejlődő országokkal együtt, errefelé azért van szakszerű segítség, az infúzió hamar helyreállítja a folyadékháztartást...
Ja és persze nem minden hányós-hasmenős vírus rota szerencsére, vannak szelídebb fajták is...

Viszont most már tuti, hogy szegény Kópéék is bementek, különben írt volna. :( Ráadásul hétvégén aligha jöhetnek ki, de hétfőn már biztos otthon lesznek. Reméljük, nem lesz semmi baj, én is biztos bevittem volna, 1 év körüli gyerekek még iszonyú könnyen kiszáradhatnak, órák alatt...

Sziszike, veletek mi volt délután?
klara
 
 


Itt vagyok! :)

Bementünk, de haza is jöttünk. Saját felősségre...

Reggel megint hányt az Anikó, és levert is volt. Gondoltam nem kockáztatok. Felvételnél azt mondták, hogy nem olyan vészes még a helyzet, de maradjunk benn, egyelőre nem kötik infúzióra, de itassuk valami ionos löttyel és ha nem hány, nincs infúzió.

Akkor ott le is hajtott ebből 1,5 dl-t plusz szopott, többször is a nap folyamán, bár, hogy mennyit talált az kérdés, mert általában már csak napi 3 szor -4szer szopik.

Hányni nem hányt, viszont aludni és szopni sem tudott rendesen, mert a szoba egy átjáróház volt. 3 gyerekágy, 3 anya széken. Engem nem tudtak felvenni, max. ha kizárólagosan szoptattam volna. A szomszéd ágyon egy roma család átlag 6 fővel képviseltette magát a szobában. A mi ágyunk volt a látogatói, nyitott folyosóhoz a legközelebb, a huzatot és a bagófüstöt is mi éreztük legjobban... :?

Úgyhogy este beszéltem az ügyeletes dokival és megesküdtem, hogy inkább 15 perc alatt odaautózunk a gyerekkel, és figyelem mindazt amit benn figyelnem kellett, mert ez így senkinek sem jó. Egész megértőek voltak. Persze most itthon rettegek, mert inni nem akar, max.. szopni, de mit? Szerintetek babatejet (Humana) adhatok neki? Azt inná... Ráadásul a Zsoli is hasmenéses, hányt is, szóval ő sincs jó bőrben. remélem nem kötünk ki ott mindannyian újra.

Kópé
Vendég
 


Kópé, szerintem a szopin kívül csak forralt vizet adj neki, vagy teát csipet cukorral és leheletnyi sóval!

Tarts ki, ez még mindig jobb megoldás, mintha ott kellett volna hagynod Őt.
kyra
 
 


Kópé, szerintem se adj neki babatejet... Gyümölcslét akkor már inklább, almalét pl. Azt megissza? Meg ilyen ásványi sós lötyit, amiről fentebb írtak a csajok, infúziós oldat, mi is a neve?
Jobb, hogy hazajöttetek, reméljük, most már jobban lesznek mindketten. Ha nem, akkor előbb szerintem a Bethesdában az ügyelettel értekezz, ők tényleg csak akkor küldenek át a Lászlóba, ha muszáj. Sikerült amúgy venni székletmintát? Csak hogy tényleg rota-e a dög...
klara
 
 


Ja, utólag is köszi az aggódást! :oops: Gyümölcslevet sajna nemigen issza. A Humana elektrolyte-t próbálom itatni velük, de nem örvend nagy népszerűségnek. Vettek mintát, de mikorra derül ki vajh? Meg aztán én is attól félek, hogy ha nem rota, vagy csak vm enyhébb típusa, akkor ma tuti elkaptuk! :evil:

Bethesda nekem is szimpatikusabb, de látatlanban ezt nehéz megítélni, hasmenéssel meg egyenesen a Lászlóba küldenek.
Vendég
 


A Lászlóban másnapra megmondják, hogy mi az.

Nekünk is vettek mintát, még mielőtt a kórházba kerültünk volna, de már rég meggyógyultunk, mire elkészült a tenyésztés. Gondolom csak a statisztika miatt fontos, mert ha ez alapján állítanák fel a diagnózis, akkor kb. mi is ott tartanánk, mint fekete Afrika.

Azt is hallottam még, hogy az Isostar italpora is jó elektrolit pótló, de én még nem mertem kipróbálni. Jó lenne ezt valami orvostól is hallani.
kyra
 
 


[quote="skála_kópé"]B írta:skála_kópéethesda nekem is szimpatikusabb, de látatlanban ezt nehéz megítélni, hasmenéssel meg egyenesen a Lászlóba küldenek.

Hát ja, de azért megvizsgálni meg szokták, ha beviszed. És látják, hogy mennyire vészes a kiszáradás.
Telefonban is elég okosak, pl nálunk számolgatták a súlya alapján, hogy amennyit iszik, az lehet-e elég, meg kérdezték a tüneteket, szóval én csak akkor vittem a Lászlóba, amikor már ők is azt mondták, meg a háziorvos is. Mondjuk a miénk nem egy majrés fajta, szóval amikor ő azt mondta, hogy kórház, akkor tényleg rohantam. :(
Amúgy ez a félelmed jogos, hogy ott aztán el lehet kapni a rota különböző típusait, voltaképpen annak van "szerencséje", aki a legsúlyosabbal kerül be, mert annál rosszabbul már nem lesz, viszont aki ugyanabba a szobába kerül egy enyhébbel, annak jaj, mert ez a dög hihetetlenül ragadós.
Akkor Zsoltit nem vitted be, ugye?
klara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?