Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kavics!
Méér csak egy dolgot hagytam ki a négyből, a fazék, a tojás és a gázláng ott volt! :lol:

Norka, a magzatvíz szivároghat is, nem előírás, hogy zubognia kell.
lehet kapni gyógyitárban kis csíkot, tesztet, ami megmutatja, hogy szivárog-e a magzatvíz. ha gondolod sétáljatok el egyért.

Azért fontos, mert ha megrepedt a burok, muszáj a kórházba bemenni a fertőzésveszély miatt!
Szurkolunk neked! :)

Kép

Kép
rejo
 
 


Felhívtuk a szülésznőt, hogy mi lehet ez, azt mondta, hogy lehet, hogy lassan beindul, de az is lehet, hogy még várni kell. Hát én ezen már csak röhögök!
Mivel lefekedütem kicsit aludni, és felkeltem, megint kifolyt belőlem egy kis adag vízszerű izé, olyan, mintha bepisilnék. :? De a szülésznő szerint ez még nem elég.

Gondoltam én is arra a tesztcsíkra, de megvárjuk már vele a holnap reggelt, az első ügyeletes patika nincs közel. Állítólag ha már az szivárog, akkor ennyi időn belül úgyis jelentkezik fájás.

Tök hülyén érzem magam, lehet csak feleslegesen paráztatok mindenkit! :lol:

Kavicska, a stratégiád jó, amit leírtál. De nem akarom elhinni, hogy szept-ig sem alkot semmit a Closty nálad! Aztán, ha mégis bevettek majd 1-2 ampulla tiszta FSH-t, hát istenem... nem ezt akartuk, de az alapok, bízom benne, hogy erősek lesznek nálad addigra.
Vendég
 


Férjem nővérének menstruációs görcsökkel indult meg a szülés.
A kozmetikusom is azt mesélte, hogy olyan a szülés, mint egy nagy menstruációs görcs. Csak amikor azt a bizonyos gyorsító injekciót beadják..ezt mindenki úgy meséli, hogy utána eszméletlenül fáj.
Én azért szívesen szenvednék 1*-2* :wink:
babancs
 
 

 
 

Kép
Sziasztok!
Espero hatalmas gratula Nektek!
Itt vagyok,csak Natit levittük a szüleimhez "nyaralni" szombatig!
Norka a telcsim éjszakára is be lesz mától kapcsolva....ahogy üzensz,5perc múlva közzé teszem!Tényleg-hova írjam még be,ezen kívül?
A szülés meg igen is,hogy fáj :shock: ,aki azt mondja,hogy nem....az hazudik....csak éppen ezek a fájdalmak után a szülő nő euforikus állapotba kerül és elfelejt mindent,mert meg lesz az értelme...,vagyis ez egy olyan fájdalaom,amit kárpótolni lehet azzal,ha kezedbe adják a bébikét! :lol: Szóval Norka inkább készülj fel rá és csalódj kellemesen,vagyis,hogy nem fájt!Ami meg szivárog,az tuti magzatvíz....szerintem nézesd meg magad,mert Te azt nem tudod lemérni,mennyi ment el....és a hasad a végén teljesen bekeményedik...és az nagyon szar....Én is szárazon szültem!Ha még most szülnél (oxitocinnal esetleg)vízzel együtt,sokkal jobb lenne!Szerintem....bár ez az Én magán véleményem! :wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 




Sziasztok! :)

Norka!
Lehet hogy Bogi buksija nem engedi, hogy a magzatvíz egyből kicsorogjon??? :shock: :shock: Passz. Nem értek hozzá.
De szerencsére vannak közöttünk tapasztalt emberek. :)
Mire odajutok, hogy egyáltalán terhes leszek, orvoshoz sem kell mennem :lol: csak belépek a babanetre. Sőt a gyerek nevelés is internetes továbbképzés formájában fog zajlani :lol: :lol:

Én is bízom abban, hogy szeptember még messze van és addig akár nagyobb adagú Closty hatásásra de lesz PÉ. És baba!!!! :)

Kandika!
Ezt a táblázatot nagyon jól kitaláltad és az is nagyon tetszik, hogy változtatod a színeket. :)
Elnézve ezt a táblázatot.
17-en vagyunk EDDIG a táblázatban és 7 terhes kismama, plusz két anyuka. Hát azért ez már több, mint 50%-ék. Ebben az évben mind bebabásodunk. Ez biztos!!!!
A kismamák nagyon a lista végén tömörülnek. Lehet, hogy nevet kellene változtatni? Hogy a lista elejéről hátrakerüljek?? :shock: (mert a társaság ott elől nem nagyon mozgolódik, velemmel az élen :lol: ) :)

Ja MIR és VÖcsök a táblázat szerint egyidős :) :lol: :lol:


...vagyok...
Vendég
 


Kavicska!Statisztikás! :lol: Ha Z-től rendezem....A-ig....esetleg hamarabb??????Ne izgulj,van még pár napod és tesztelhetsz....és a tömörülést megcáfolod! :shock:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavicska!

nem kötözködni akarok, de ki a hetedik kismama? :lol:

vagy csak én nem tudok róla?

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejóka!
Hupszi! Ezt elszámoltam. :? :roll:
A hetediket megelőlegeztem Csillagfénynek, mert ő áll közvetlenül a tesztelés előtt. Rajta a topik szeme :)

Ma egész du. a víz nélküli tojásfőzésen derültem. Ha eszembe jut nevetnem kell. De komolyan. Annyira mókás. :lol:
:lol: :lol: :lol:
Ez a legjobb poén amit az utóbbi hetekben hallottam..:)

csók

...vagyok....
Vendég
 


Lányok, most jut eszembe. Én a jövő héten Pesten leszek, sőt még azután is. KÉT HÉTIG!!!!!

Én szeretnék veletek talalálkozni!!!!!!!!!!!

Még nem tudom a programomat, de biztosan szabadok lesznek a délutánjaim... :)
Vendég
 


Csajok, normális ez, hogy a metformintól ennyire puffadok?
Remélem el fog múlni.
Érdekes módon a hústól egészen undorodom, az édességet meg rettenetesen kívánom. Lehet, hogy ez a metformin hatása.
Napi 2*500 mg szerintem nem lesz elég hosszú távon. Szerintetek mi az optimális adagolás? Írassak 850 mg-osat, vagy vegyek be 3*500 mg-ot?
Szerintetek érdemes Clostyt szedni mellé?
A hasam úgy viselkesik, mint mikor menstruálni szoktam, és szédelgek kicsit a metformintól. Remélem hozzá szokok majd.
babancs
 
 


Babancs!
Nálad is jelentkeznek a tünetek!!! :)
Húsundorról Kandika számolt be. Hogy fokozotabban kívánod az édességet? Hát elvileg ez a PCOba nagyon is belefér!

Minden féle megfoghatatlan rosszullétet képes a Metformin produkálni. :)

3x500mg legalább amit érdemes szedni (de ráérsz nyugodtan felépíteni ). De van közöttünk olyan aki 3x850mgot szed.
Ha több ideig szedted az 1500 mgot kb 6 hóig és még mindig nincs hatása, akkor szokták megemeltetni, de iagazából ez orvos függő, mert van akinek 2x850mgal indítanak.
Én 1500al kezdtem és 2 hónap után rátértem a 2x850mgra. Most gondolkodom a 3x850mgon. Aztán ha terhes leszek akkor a fenntartó dózisom 2x850mg lesz :)

Szerintem még ne szedj Clostyt!! Várj legalább két-három (én 16 hetet vártam, de még nincs hatása a Clostynak) hónapot. Részben azért, mert ha a Metformin azonnal akar hatni, akkor úgyis fog hatni és babás leszel, hapedig még nem hat, akkor fölösleges.

Puszika
Vendég
 


Babancs! :)
Hányadik ciklusnapon vagy????
Írd meg légyszi, hogy kerüljön be a táblázatba!

pussz :D
Vendég
 


Sziasztok!

Babancs!

Első nekifutásra elég a 2*500mg aztán ha pár hónapig nincs változás emelhetsz és akkor talán a closti is jöhet
igyál sok vizet én is szédelegtem de a folyadék segített....
Vendég
 


aranykavics!

Fogalmam nincs hányadik ciklusnapon vagyok..már nemtom mit honnan számoljak. Április 7-én jött meg utoljára. Addig előtte 2hetente megjött...te honnan számolnád :lol:
babancs
 
 


Hello mindenkinek!

A reggeli izgalmak után végül sikerült visszaaludnom, utána meg rohantunk családi ebédre „anyósékhoz”, most értünk haza. Hullafáradt vagyok, de azért igyekszem kielégíteni a csapat kiváncsiságát. Mingyá..... :D

Espero
espero
 
 


Igen-igen...Én bazira utáltam a husit,de most se részesítem előnyben.....inkább eszek natur fözelékeket!
Na de Én fokozatossan kezdtem el szedni,és vagy 3hét telt el,hogy kialakult....erről Gabika tudna beszámolni....Ő mindenre jobban emlékszik....Ő a fél memóriám néha!Na és az édességet nem szerettem soha....főleg mióta Nati megszületett!:):)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Babancs!

Ha jól számolom, akkor 60 cn.-on vagy!
Volt itt már cifrább is! :) Nekem is :)
De én Norcoluttal ciklusokat csiholok.

Jajj lányok. Annyira fáj az alhasam.
Vendég
 




A történethez még hozzátartozik...megosztanám veletek a vérvétel utáni nőgyógyászok értékelését (ami hormonszinteket illeti. Hormonértékek:

LH: 25,1
FSH: 7,7
Prolactin: 11,2
Testosteron: 3,4
Progesteron: 3,2

Az 1. nőgyógyász értékelése:

a hormonértékek rendben vannak, a tesztoszteron kicsit magasabb, ha zavarja az aknés bőre, szedjen Diane35-öt!

A 2. nőgyógyász értékelése:

Önnek PCO szindrómája van, amit az UH és a vérvétel is alátámaszt, megoldás: laparoscopia, ha gyereket akar
ha nem: mivel magas a prolactin szintje, Bromocriptint szedjen

A 3. nőgyógyász:

Önnek teljesen felesleges Bromocriptint szednie, az nem old meg semmit..én a gyógyszeres stimulációt javaslom!

A belgyógyász végül:

A PCOS gyógyszere a metformin. Ha sürgősen gyereket akar, akkor laparoscopia.

Most szóljatok hozzá! Nem kéne felvilágosítani a nőgyógyászokat, hogy a PCOS anyagcsere-zavar az esetek többségében??? :roll:
babancs
 
 


Húú, Norka ez tök izgi!!!!! Ha belegondolok, hogy februárban rám is ez vár, beleborzongok. :D
Na szóval, köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok, hogy így együttörültök velem! Olyan jó, hogy van kivel megosztanom a jó hírt meg az aggodalmaimat. :P
A családot majd csak akkor informálom, ha a doki is megerősíti a dolgot. Holnap reggel felhívom. Ilyenkor már van értelme az ultrahangnak?
Ha a klasszikus módszerrel, az utolsó mensitől számítjuk, akkor ez már a 7. hét, de én meg mernék esküdni rá, hogy két hete volt a pé, és a halovány tesz is engem igazol. Tehát akkor most 4 hét… asziszem.
espero
 
 


Babancs-ez kemény!Kikhez jársz Te?Szinész iskolában találtad ,ezeket a statisztákat?Lh-Fsh 100%PCO

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



hát nekem is egész nap szurkált ma a jobb oldalam.. remélem nem ciszta... (ma reggelre a homlokom tele lett apró ragyákkal és a bőröm is bezsírosodott...)

a sós forró fürdő szerintetek "kipukkasztja" a cisztákat? Vagy hogy segít? Csütörtök este óta minden nap 20 percet lubickolok...
Vendég
 


Norka!
Holnap nem szülhetsz! :o Bírd ki szerdáig!
Holnap 06.06.06!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock:
Néztétek a tv-ben?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Páromnak már beadagoltam a reggeli kávéja mellett, nagyon nehezen esett le neki, de ez egy külön sztori…….majd egyszer közzéteszem.
Most itt nézi a tv-t mellettem, tökmagot rágcsálva és kérdezi, hogy mit irogatok. Mondom neki, hogy hát a fórumra irom meg a babakészítés receptjét. :D Mire ő: Azt is írd ám meg, hogy tök kafa apukája van a picinek és hogy nem ám csak a metformin érdeme, hanem mi is tök ügyesek voltunk! :)
espero
 
 



Babancska!
LH: 25,1 , az LH/FSH arányod 3 fölött van. Tipikus PCOs arány.
FSH: 7,7
Prolactin: 11,2 , ha az a mértékegység amire én gondolok, akkor nem magas!!!! Nem kell rá Bromo
Testosteron: 3,4 felső határ fölött van.
Progesteron: 3,2

Mostmár jó uton vagy. Eszed a Metformint. :) Ettől te is bebabásodsz az idén :)

Espero!
Türelmetelenül várjuk az élménybeszámolót :)

Kandika!
Nem tudom. De nagyon fáj. A du. azt hittem, hogy pszihés az egész. De azóta is tart. Mérem a hőmet. Majd holnap megmutatom hogyan alakul a sorsom :)Pont olyan rossz, mint a havizás első napján. Már egy párszor megnéztem, hogy nem e folyik! DE várja ki a 28 napot :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hát az én férjecském azt mondta nekem, szte felesleges most próbálkozni is, most úgysem lesz baba...sztem meg mindig érdemes próbálkozni..bármikor lehet egy arra kószáló petesejt nem? :wink:
babancs
 
 


Espero:)
Büszke is lehet magára az apuka...csak a Merckformin nem lett volna elég a babához! :) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is PCO-s vagyok, kb fél éve írtam egyszer vagy kétszer, azóta csak passzív olvasó vagyok, mivel mire végigolvasom amit írtatok már alig látok (napi 10-11 órát dolgozom gép előtt), és írni már nincs energiám, na még ép gondoltaim se. :)

Amiért írok:
Nem tudom Norka olvasod -e még, de ha nem, talán Andi üzenhet Neked. Nekem egy kolléganőm tavaly szült, és a férje azt találta, hogy a lépcsőzés beindítja a szülést. Éjjel végiglépcsőzött kétszer egy hétemeletes kórházat, reggel fél hatkor beindult a szülés, fél kilencre megvolt a baba. Nem tudom, hogy tényleg attól volt-e, de ha odajut az ember, gondolom érdemes kipróbálni.
Szóval mindent bele!

Mindenkinek mielőbbi babásodást.
Vera
verus81
 
 


Kavicska!Hát,van rá esélyed,hogy ma legyen Pé-d,ha holnapra elmúlik teljesen.....az lehet a closty utóhatású rugása is:) Kép ma éjjel!
Ja és a tali jó lenne!Neked merre lenne ismerős?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


A történetem meg hát annyi, hogy 2005 febr-márc. környékén abbahagytam a Yadine-t, hogy a szervezetem magára találjon, mire babát szeretnénk. (Na ezért már megkaptam itt a magamét egyszer, hogy ez hülyeség. Mindegy, hát így történt). A ciklusaim így alakultak: 39, 41, 54, 28, 88 nap. Az első kettő még nem volt gyanús, mert anno 35 nap körüli volt a jellemző, a 3.-nál már elmentem dokihoz, aki a „manuális” vizsgálat után közölte, hogy terhes vagyok. Mondtam neki, hogy azt nem nagyon hiszem, de ő ragaszkodott hozzá. Aztán persze a teszt negatív volt. Lehet, hogy már ekkor dokit kellett volna cserélnem?????
Novemberben (amikor végre újra megjött) volt egy cikluskövetés, vérvétel, ultrahang és akkor derült ki a PCO dolog. A doki lapart javasolt, én nem kételkedtem a szavaiban, megegyeztünk a januárban. Ahogy közeledett a műtét időpontja, bepánikoltam, elkezdtem kutakodni a neten, megtaláltam ezt a topikot (vagy lehet, hogy először az nlc-set, már nem tudom) és miután már minden előkészítő vizsgálatot elvégeztek rajtam, az uccsó pillanatban lemondtam a műtétet.
Itt jegyzem meg, hogy Norkának oltárt fogunk állítani a gyerekszoba egyik sarkában, mert hát főleg az ő hatására váltottam a metformin módszerre. :D
Január végén kezdtem el szedni a 2x850 mg metformint. Máciusban az Agnucastont szedtem mellé, ami ugyanúgy barátcserje, mint a Premens, aztán áprilistól már Premenst szedtem, 1 szemet naponta. Ezenkívül ittam néha cickafarkfű teát, de azt nem rendszeresen. Áprilisban voltam először Aviva tornán, azóta párszor elvégeztem a teljes programot. Ezt csak a teljesség kedvéért írtam le, mert hátha ez is szerepet játszott a sikerben, sose lehet tudni......
espero
 
 


Kedves Espero!
Én is gratulálok :) És kívánom, hogy az orvos is megerősítse!

Kedves Aranykavics!
Én a PCO-ra szedtem néhány hónapig Medrolt (hogy leállítsa a mellékvesém nem megfelelő működését - valami ilyennel indokolta az orvos), de mivel nem hatott, októberben Merckforminra váltottunk, aminek azért örültem, mert a Medroltól rosszabb mellékhatásaim voltak (éjszaka sokszor fel kellett kelnem pisilni, és úgy emlékszem, hányingerem is volt, jobban, mint a Merckformintól).

Kedves Csillagfény!
Neked milyen vizsgáid vannak? Nekem a szombati sikerült :), de szerdán lesz a következő :( De utána jön a nagy nap: csütörtökön délután megyek a nőgyógyászomhoz :) Addig nem biztos, hogy jelentkezem.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Espero!
A te férjed is pasiból van :lol: :lol: :lol: De jogos!!! Nélküle babóca nem jöhetett volna létre. Mivel tudjuk, hogy a postás NŐ :lol: :lol:

Kandika!
Bementettelek a múltkor a telefonomba. Most meg is csengetlek :) Hogy tudd az én számomat is. :)
Egy jó kis PÉnek örülnék. Jöhet. De ma nem lesz akció!

Vera!
Azért írogass ám. Szívesen veszünk minden sort. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Rejo!

És ez már csak rosszabb lesz!!!!!! :lol:
A párom már kezdi megszokni, bár eleinte dühöngött (sikerült egy héten háromszor égve hagynom a villanyt vhol a lakásban, pedig külön szólt!!! :oops: )!
Én már rájöttem, h. ami nincs felírva egy cetlire az nem létezik, mert elfelejtem, de így sem 100%, mert a cetlit is el tudom hagyni!!! :lol:
Ha főzök, utána ellenőriznem kell, h. elzártam-e a tűzhelyet. Reggel szisztematikus menetrendet követek, különben vagy az izzadásgátló marad ki, vagy vmi más fontos dolog. De ha megzavar a párom akkor dől minden!!!! De már tudja, h. reggeliig egy szót se!!! :lol:
Filózom a PCO-Alzheimer összefüggésen! :lol: :lol: :lol:

Norka!

Szerintem ne a védőnőt hívogasd ( olyan okosak tudnak lenni!!! :wink: ) hanem a szülészedet!!!!!
Éppen a napokban olvastam vhol, h. a magzatvíz lassan is el tud folyni, ha a baba feje beilleszkedett a méhszájba, nálad meg mintha napok óta erről lenne szó, nem!!!!!!! :!: :!: :!:
Azt írták, h. ilyenkor minél hamarabb be kell menni kórházba!!!!
Annyira dühít, h. nem tudom hol olvastam!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Megpróbálom megkeresni!!!
rambóka
 
 


Ja, még annyit, hogy amikor elkezdtem a metformint, akkor már két hónapja nyoma sem volt vérzésnek. Utána sem akart megjönni, a doki végül a százhuszonvalahányadik ciklusnapon felírta a Norcolut-ot. Rendes, erős vérzésem volt, szerintem jól kitisztult a szervezetem és előkészítette a terepet a babának. Aztán elmentünk két hétre nyaralni (ez fontos faktor, mindenkinek csak javasolni tudom, nagyon kell az édeskettes :D ), azzal a nem titkolt szándékkal, hogy majd közben összejön az utód. Nem foglalkoztam semmivel, se hő, se egyéb önvizsgálat. Amikor hazajöttünk, akkor kezdtem el hőt mérni, a 36,2 hamar ráébresztett, hogy nem jött össze a terv. Aztán valamilyen csoda folytán a 33. napon volt pé, éreztem is a szurkálást, a nyák is stimmelt, a hőm is felment utána, és azóta is ottan van.
Hát ennyi. Ha valakiben még megválaszolatlan kérdéseket hagytam, az jelentkezzen!

Espero (akivel madarat lehetne fogatni, ha nem lenne ilyen nagyon fáradt :)
espero
 
 





Érdekes, többen is írtátok, hogy kivánjátok az édeset a metformin mellett. Igaz, hogy sohasem voltam édesszájú, de amióta szedem, még annyira sem izgat fel, mint korábban. Sőt, én akkor lettem rosszul a metformintól, ha édeset ettem.......

Espero
espero
 
 


Halihó !Van még itt valaki?Espero GRATULÁLOK nektek!!!!!!!!!!!

Képzeljétek csajok kb.3 napja esténként olyan hányingerem van hogy minden percben össze tudnám okádni magam!!Most meg különösen jól jön nekem ez az éjszakai műszak!
niki26
 
 


Szia Verus81! Mit lehet még tudni rólad? Mióta van PCOd?Metformint szedsz/teázol,Premens,stb.?Üdv: Szilvi
szyszqo
 
 



Kandi, mint Bpesti benne lennék-e? Hát persze,köszi :wink:
Naggyon jó a tali 5let :)
Szilvi
szyszqo
 
 


Jó 'stét!

Még nem szülünk! 8) :?

A szülésznőmmel beszéltem... védőnő, ugyan már! :lol: Azt se tudta, mire jó a málnalevél tea, például!
Azóta kétszer jött ilyen paca, ha sokat vagyok függőlegesen. Ha reggel is lesz felkelés után (és nem történik semmi), akkor apa elszalad olyan tesztcsíkért, ami a magzatvizet jelzi. Egyébként semmit nem érzek, vannak kicsit erősebb keményedéseim, de totálisan összevissza és nagy szünetekkel.
Lehet, hogy Bogi amennyit váratott magára (3 év, ugye), úgy szívat itt most mindenkit... :? még egy kicsit...

Vera, ma egy órát mentem felfelé a Hárshegynek a Budakeszi úton! :shock: Már szédelegtem a végén, úgy elfáradtam. Az biztos, hogy fájástevékenység megindulásakor lépcsőzni fogok, ha bírom, mert tuti, hogy gyorsít!

Espero, a tiéd tipikus PCO-s sikertörténet! :wink:

Szenilis kismamik! Engem vajh' tudtok-e überelni? Mert valamikor félidősen tök fáradtan jöttem haza a tanításból, és elfelejtettem a házriasztónk kódját! :shock: Amit naponta bekapcsolok és ki. Egyszerűen zárlatos lett az agyam, üzennem kellett a páromnak. Bár mire elküldtem volna a bugyuta SOS sms-t, beugrott. De egész terhesség alatt teljesen megszokott volt, hogy a kenyeret a hűtőben találta meg a párom, a macskakaját meg a kenyértartóban...
Vendég
 


Nekem a legcikibb az volt, amikor a dokim magánrendelésén elköszöntem és mentem volna elfele, természetesen fizetés nélkül!!! :oops:
Még szerencse, h. vhogy az utolsó pillanatban eszembe jutott!!!
A dokim szerencsére vette a lapot, azt mondta ez tipikus terhes tünet! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: