Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Köszi mindenkinek a tanácsot, itt legalább kisírhatom magamat, már az is segít.
Ma jó napunk volt. :) Csak ilyen legyen a többi is. Az is baj egyébként, hogy akkorra mindig álmos, amikor enni kéne. De ma nagy nehezen elringattam evés előtt, így ma jól evett etetőszékben velem együtt egy tányérból. Lehet, hogy kezdi megszokni?
Persze tudom, hogy ez legyen a legnagyobb problémánk. De amikor az ember lánya küzd és belesüllyed a hétköznapok monotoniájába, akkor minden baj. Ilyenkor olyan érzésem van, hogy én éheztetem szegényt, bár az agyam tudja, hogy nem így van, de az érzéseim ilyenek. Ezeket is le kell győznöm.

Az is lehet, hogy a foga miatt nem akar enni, mert egyfolytában a szájában van a keze és úszik a nyálban.
boglarka
 
 


[quote="nikcsi
Mikor? :lol:
[/quote]

ma vagy holnap leszűröm és holnap akár vihetek is tücsökzene után
szilvamag
 
 


Szilvi
Akkor már nekem is csurranna-cseppenne belőle egy pici? :roll:

Boglárka
Álmosan Sebit se lehet megetetni, pedig ő aztán egy zabagép tud lenni! Esetleg tényleg meg lehetne próbálni mindig ébredés utánra ütemezni a kajcsit...
Éheztetés: néha rám is rámtelepszik a félelem, hogy Sebit "éheztetem" ezzel az egyoldalú diétával, de mi a fenét csináljak helyette? Tegnap előtt főztem neki kelt, hát ne tudd meg, véresre marta a kezeit, pedig tövig vágom a körmeit 3-4 naponta... És ez csak 1 a sok nem-adható zöldség közül. (Tejről-tojásról ugye már nem is gondolkodom...)
Aztán mindig felülemelkedem, hogy jól fejlődik, kutya baja, szóval olyan nagyon nem éhezhet... :)
cas
 
 

 
 

Szilvi
Akkor pontosan mikor? 13-ra megyünk oltásra. :roll: A tücsökzenének meg már vége, ha jól tudom.... :wink:
nikcsi
 
 


Viki
Nem találtam meg a mailcímed, ezért itt kérdem meg, nem tudod van-é a közeletekben eperföld? Régebben mintha lett volna...

Szilvi
Köszi a szörpöt, nagyon fincsi!!!
És íme a két sztárfotó Enikőről! :D
Kép

Kép
cas
 
 


Az eperföld engem is érdekelne!!!
Olyanra gondolsz Cas, ahol Te szedheted le az epret ugye?
Ha nem is Vikék felé, de ha bárhol tud valaki akkor szóljon lsz.
Csepelen tudok egyet, vagyis régen már jó pár éve voltunk ott, de nem tudom, hogy "működik" e még..
mucus
Tm
 
 


Mucus
Igen, olyanra!
Csepel nem igazán esik útba nekünk, ezért remélem, hogy Budakalász felé van megint...
Esetleg Solymár felé is volt régen...
cas
 
 


Boglárka
Mindig elfelejtem írni, de van a Deichmannban olyan szandi, amit kerestél, lényegesen barátibb áron, mint amit láttunk!
Hátul vannak, egész jól néznek ki, érdemes megnézni szerintem...
cas
 
 


"közkívánatra" buli kedden nálam
ki jön?

Myra!
mi van veletek?
szilvamag
 
 


Lányok eperföld szedd magad: budakalászi metronál még kifelé luppa szigetnél (ki van táblázva). Múlt héten voltunk metróba és akkor láttam kiírva. A másik pedig 10-es úton kifelé Pilisborosjenőnél, erre már régebben jártam! Ha valaki megy én nagyon szívesen csatlakoznék.... :roll:

Igen, az én közkívánatomra kedden, mi megyünk Szilvi! Remélem nem lesz semmi, és ha minden igaz, egy egész csapattal megyek! :lol:

Myra
Boldog névnapot! :P
nikcsi
 
 


Szilvi
Mi megyünk szívesen talizni, remélem nem pont aznap kell rohangálni lakást-intézni...

Eprezés
Szilvi, nektek jó a holnap de.?
Nikcsi, hozzánk beszállhattok, ha nektek is jó!
Vagy ha egyikőtöknek se, akkor mehetünk jövő héten is...
cas
 
 


[quote="cas"]
írta:
casEprezés
Szilvi, nektek jó a holnap de.?
Nikcsi, hozzánk beszállhattok, ha nektek is jó!
Vagy ha egyikőtöknek se, akkor mehetünk jövő héten is...


ha ilyen szép idő lesz, örömmel
piknik az eperföld közepén?
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Szilvi! Keddi tali részünkről Ok! :lol:

Eperszedés: hova teszitek a gyerkőket addig? :roll:
aranyhold
 
 


Aranyhold
Kapnak homokozólapátot, mert ekkora homokozóban úgyse játszhatnak egyhamar. No meg szedni is segítenek szerintem szívesen, bár lehet, hogy az ő kisvödrükben kavics, levél és eper is lesz vegyesen. :)
Már csak arra kell majd figyelni, hogy ne nagyon egyenek belőle...
cas
 
 


Matyi már eszik epret, de nem tudom be merjem-e vállalni együtt vele. Nagyon frissek még az anyuéknál tapasztalt kerti élmények... :twisted:
Amúgy hogy megy egy ilyen szedd magad dolog? Még sosem voltam ilyenen. :oops:
És miért délelőtt? Holnap pont nem érnénk rá, de délután már igen. (Hátha lehet alkudozni kicsit :wink: )
aranyhold
 
 


Aranyhold
Gondolod, hogy tövestől fogják kitépkedni a bokrokat?! :twisted:
Nekünk inkább a délelőttök a kiszámíthatóbbak az ilyen kalandokhoz, meg holnap du. programunk is van. Egész korán mennénk, mondjuk úgy 10 körül, na?
Hogyan megy? Kimész, viszel magaddal edényt, lemérik mennyi a súlyuk, kapsz róla papírt, aztán teliszedsz mindent (a pocakodat is beleértve :)) eperrel, lemérik (téged nem...), fizetsz, és mehetsz.
A föld a pampa közepén, árnyék nincs meg csap se, szóval gyereknek kalap, meg egy üveg víz kezet mosni.
cas
 
 


Sziasztok!

Cas,
Nagyon is közelemben volt ma az eperföld... délben a konyha közepéről mostan fel az epret a földdel együtt, ami megmaradt Hanna lakmározása után :lol:

Tényleg itt leledzik valami epres B.kalász határában, Szentendre irányába. Pontosan nem tudom hol, mert én is csak láttam a táblát az eperszedésről. Most éppen betegeskedünk kicsit, de ha jövő héten jártok erre, nézzetek be hozzánk nyugodtan csak úgy spontán, esetleg megmosakodni a szüret után :) Mobilom:30-5110589
Felajánlanám, hogy vigyázok a gyerkőcökre is, de gondolom nem maradnak meg egy gyanúsan idegen nénivel :P

Viki
ccviki
 
 


Cas! 10 az korán? Nekünk az már későn van! A holnapi programunkra meg 10-ig amúgy is oda kell érnünk. Szerintem megvárom a ti tapasztalataitokat, aztán hátha mentek jövő héten is.
aranyhold
 
 


Viki
Hanna :lol:
Ha holnap megyünk, mi biztosan nem tudunk beugrani, de ha megyünk mégegyszer, akkor lehet, hogy szavadon fogunk, és rátok törünk.
Vagy a jövő keddi talit áttehetjük hozzátok is... (előtte-utána meg epret is szedhetünk) :roll:

Aranyhold
Hát mi 10 előtt nem nagyon tudunk odaérni sehová, mert Sebi 9-1/2 10 felé kajcsizik, aztán még el kell indulni. Előtte fizikai képtelenség minket kirobbantani itthonról. :)
Na majd mesélünk!

Szilvi, Nikcsi
Akkor megyünk holnap? 10 körül jó nektek?
cas
 
 


Cas! Jó szórakozást akkor nektek, és egyetek helyettem is sok-sok epret! :)
aranyhold
 
 


Cas
Végülis jó, remélem Kori nem kel korán és akkor tuti, jó! De kb. mennyi időt gondoltok ott lenni, szedni?
És már van és érett is szerintetek? Eddig alig sütött a nap. Határozott vagyok, vagy mégse?
nikcsi
 
 


Cas,
Ok, de írtam is, hogy ezen a héten még betegeskedünk kicsit, (remélem utoljára, legalábbis őszig), Hannának mandulagyuszija van, mindenki más meg náthás, szóval most ne gyertek. Jövő kedd is necces, hátha lappang a többi gyerkőcben is a kórság és nem szeretnélek benneteket bizonytalanságban hagyni. Meg jövő hétre van egy másik talim is, attól függően visszatérhetünk rá egyik nap, hogy pl. melyik "holnap" jöhettek :lol:

Olivér már várja nagyon a lányokat, legalábbis hajt rájuk8)

Kép

Én látom egyébként a profilomban az emilcímemet, Ti miért nem vajon?
Viki
ccviki
 
 


Nikcsi Szerintem 1 órácskát leszünk ott kb. Én legalábbis 1 rekesznyit szednék... Hogy jó-e meg van-e nemtom, elmegyünk, megnézzük, ha meg nincs max. bemegyünk a Corába shoppingolni. :)
cas
 
 


Cas, Nikcsi!
én ebben a remek időben nem megyek :(
Enikőt nem akarom a hideg, szeles földre lerakni
szilvamag
 
 


Myra
Boldog névnapot. Mi van veletek?

Tudjátok, hogy játékkiállítás és vásár lesz,van a Vajdahunyad várban jun.1- 5-ig. Belépés ingyenes.

Jövő hét keddi tali nekünk jó.

Eper beszámolóra én is kiváncsi vagyok.
boglarka
 
 


Az eső elmosta az epres programot. Mivel nem igazán reggeliztem, gondoltam, majd beeprezek... Kori ismét alszik, szóval pirítos és eperdzsemet kajáztam. :?

Boglárka
Ti mentek? Ha igen írnál beszámolót? Nem hallottam erről sehonnan, semmit! Köszi hogy közhírré tetted! :)
Kajaügyileg hogy álltok? És a lelked?
nikcsi
 
 


Sebaj, megyünk mi még eprészni! :)
Hacsak addig le nem legelik a jegesmedvék... :(
cas
 
 


nesze neked globális felmelegedés
ez már nekem is hideg júniusra :)
hol a meleg???????????? :roll:
szilvamag
 
 


http://www.brutalvideos.freeweb.hu/Flash/psychic.htm
Próbáljátok ki, tényleg működik!!! :)

Szilvi
Az a jó, hogy a globális felmelegedésnek jégkorszak a vége... ???
vagy hogy is jósolják a tudósok...
cas
 
 


Szilvi
Hogy döntött a szülői tanács? Jöttök ma úszni?

Ilba
Azt már nem is kérdezem, hogy úszni jöttök-e, de egyébként is mi van Veled/tek?

Időjárás: már egy szigetország lakói vagyunk, csak nem vettétek észre! London, na itt a sok eső miatt soha nem élnék, és most tessék! :?

Azért az egynapos jóidőt kihasználtuk! :lol:
nikcsi
 
 


A kép lemaradt!
Kép Kép
nikcsi
 
 


[quote="nikcsi"]S írta:nikcsizilvi
Hogy döntött a szülői tanács? Jöttök ma úszni?



nem, ma esküvőre megyünk
szilvamag
 
 


Szilvi
Mi természetesen voltunk, sőt még Brigiék is jöttek! :)
Már csak ez a hónap, és szeptemberbe lesz itt legközelebb. :x
Jó volt!

Kori mostanában velünk vacsorázik, és éjszaka nem kel fel! :P :) :D :lol:
Tegnap majden annyi bolonyai makaronit evett, mint én. Ma meg egy egész virslit, zsömivel, kocka maci sajttal. (Ja lefekvés előtt közvetlen még 150ml tápi.)
A tegnapi vacsi után reggel 8.15-kor kelt, remélem holnap is így lesz! Végre eljött az én időm?! ALUDHATOK! :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi!
:( azt hittem nyáron is mehetünk úszni:(
na majd rendezünk nagy pancsolásokat itthon, meg talán megkockáztatunk valami strandot

Kori!
nagyon ügyi vagy, az éjszaka alvásra való és mondd meg anyának, hogy ha nem éheztet, tudsz Te sokat is aludni :lol: :wink:

Többiek!!!
elmosta a víz a netet??? hol vagytok???
kedden mindenki jön???
szilvamag
 
 


Szilvi
Mi a hegyen, minket nem mosott el a víz, szóval én írogatok szívesen!

Kori alvása, Laci mondta este, hogy nehogy elszóljam magam. Hát így is volt! 6.15-kor felkelt, átvittem a mi ágyunkba megpróbálni elaltatni, de ő azt hitte az Alpokban van és minden hegynek látszó szülőt meg kell mászni. Laci gyorsan készített tápit (170ml) és még mindig alszik, 10 óra van. Engem persze 8.45-kor kivetett az ágy, de így is majdnem 10 órát aludtam egyhuzamban! Ja most mondja Laci éjszaka 2-kor is tápizott Kori (200ml).
De most mi van Korival, este 8 óta alszik....... Ma megyünk anyuékhoz, vajon akar még aludni ma? Meg akartam várni a 11 órás alvását, de az már nem lesz, ha egyáltalán addig felébred????? Eddig fél 10 volt a rekord.

Úszi, mi valószínű, hogy Budakalászra fogunk járni (Cseppek háza), mehetünk együtt.
nikcsi
 
 


Most nézem, már tegnap óta csak mi ketten vagyunk itt jelen. Vagy már mi is csak szellemek vagyunk? hu :twisted:
nikcsi
 
 


Nikcsi
eddig kétszer aludt még napközen Kori?
Lehet, hogy most már átáll csak az ebéd utánni alvásra, nem?
mucus
Tm
 
 


[quote="nikcsi"]S írta:nikcsizilvi
Úszi, mi valószínű, hogy Budakalászra fogunk járni (Cseppek háza), mehetünk együtt.


OK, mikor?

alvás: majd kialakul :) egyszer csak lesz tartósan is jobb :)
szilvamag
 
 


Szilvi
Nem akarom elkiabálni, de tudunk menni kedden a talira, csak már fél egy körül odaérünk, ha nem gond. Ugyanis Dorinát délben tudom elhozni a suliból, beugrunk a piacra eperért és cseresznyéért és utána megyünk hozzátok. Ha túl korai lenne az időpont még megiktathatunk valamit.

Nikcsi
Jó lenne, ha már Sára is átaludná az éjszakát. Most egy hónapja az a műsor nálunk, hogy elalszik este 10 körül, alszik éjfélig. Éjfélkor kipattan a szeme és nem hajlandó onnantól kezdve csak közöttünk aludni. Eddig aludt reggel 8-ig, de egy hete iszonyatosan vergődik egész éjszaka. Gyanítom, hogy a foga lehet, mert még mindig csak 6 fognál járunk. De ha nem a foga akkor is ráfogom arra, hogy megnyugtassam magam. Az is lehet, hogy enni akar éjszaka, de elkezdődött a sanyarú éjszakák sora is, vacsora után csak reggeli van.

Tegnap kapott először elalvás előtt tápi helyett tejcsit. Tettem bele neki egy kicsi kakaót. 2 dl-t úgy lehúzott, hogy csak néztünk. :)
Nagyon ízlett neki és még kiütései sem lettek reggelre. Remélem később sem lesznek.
hmmc
 
 


[quote="hmmc"]S írta:hmmczilvi
Nem akarom elkiabálni, de tudunk menni kedden a talira, csak már fél egy körül odaérünk, ha nem gond.

persze, gyertek csak!!! nagyon örülök
ebéd? vagy előtte esztek valamit?
szilvamag
 
 


[quote="nikcsi"]
írta:
nikcsiIdőjárás: már egy szigetország lakói vagyunk, csak nem vettétek észre! London, na itt a sok eső miatt soha nem élnék, és most tessék!

most mutatja az időjós a tv-ben, hogy Londonban jobb idő van és 21 fok!!
szilvamag
 
 


Szilvi
Útközben eszünk valamit, ne fáradj miattunk.
Mit vigyünk?
hmmc
 
 


[quote="hmmc"]
írta:
hmmcMit vigyünk?

semmi különös, a szokásosat
és persze mindenképp magatokat, mert már nagyon hiányoztok!!!
szilvamag
 
 


Szilvi
Mi már azt sem tudjuk mi a szokásos, olyan régen voltunk babatalin. :)
hmmc
 
 


Mucus
Hát egy jó ideje szenvedünk az alvásokkal! 3-4 hónapja még 3-szor is aludt, most többnyire egyszer, de az még kevés. Ha 11-ig kibírja, akkor alszik 2-3 órát, de 4 körül nyűgi. Ilyenkor még alhatna, de nem bír, később 5-6 körül már én nem engedem.
Tudom, hogy ennyi idősen már nem kéne tápit kapni éjjel, de a kedves férjemnek hiába mondom. Én meg mostanság úgy alszom, hogy azt csinálnak, amit akarnak, szóval Kori kap tápit.

Szilvi
Júli 1. szombat 17 óra, elég korrekt? :lol:
Laci is azt mondja Londonba vagyunk: 23 fok, száraz idő. Néhány perce még esett, de ez időtájt szükség is volt rá, még a szappant is használtuk. Párás levegő, 24 fok. :D

Hmmc
De jó lenne talizni, tényleg! :P
Úgy irigykedem, hogy közötettek alszik Sára, aztán mindig rájövök, hogy biztos lesz rá alkalom - nem is kevés! :wink:
nikcsi
 
 


szokásos: házi sütésű süti! :lol:
nikcsi
 
 


Csak azért egy képet, hogy megismerjetek még minket :)
Kép
hmmc
 
 


Sziasztok! Még élünk! :o
Lilla iszonyat nyűgős mostanában. Nem a foga, ezért próbálom az időjárásra fogni, és reménykedni, hogy el fog múlni. :?
A számítógéphez nem nagyon jutok, mert Lillussal egész álló nap folyamatosan játszani kell. Ha bármi mást merek csinálni, akkor jön megfogja a kezem, közli, hogy "séta" és húz maga után a szobájába. Ott ráüteg a földre mondja, hogy "csüccs", és játszanunk kell. Ha nem így teszek akkor visít vég nélkül.
Estére mindig teljesen ki vagyok purcanva.
Ráadásul a telefonomat múlt hétvégén Anyuéknál felejtettem, és csak ma kaptam vissza.
Na meg a nyaralást intéztem, egyeztettem mindenkivel egész héten.
Szóval minden összejött, hogy "eltűnjek".

Szilvi,
A jövő hét keddet még nem tudom, mert úgy tűnik az utolsó lábon kihordott, és elhanyagolt megfázásom, elég durva szövődményeket produkált, így végre megpróbálok eljutni egy orvosig. :cry:

Hmmc,
Lilla akkor csinálja ezt a "kelek pár óra után és csak közöttetek vagyok hajlandó aludni" időszakot amikor jön a foga.

Nikcsi,
Hát az étvágyról mesélhetnék. Az elmúlt 2 hónapban Lilla alig evett, na de a héten iszonyatosan rákapcsolt!!! Úgy indított, hogy a reggeli 280 ml tápi után 2 órával megevett egy szelet kenyeret, egy egész paradicsomot, és 3 db Orsi virslit!! :shock: És még kért volna, de már nem adtam neki többet, nehogy rosszul legyen. Én eszek ennyit! És persze a nap folyamán rendesen ebédelt, uzsonnázott, gyümizett, és vacsorázott. Azóta pedig minden nap ennyit eszik. Gondolom megint nőni fog. :)

Mindenkinek köszönöm az itt, e-mailben, és sms-ben küldött névnapi jókívánságokat! :P
myra
 
 


Nem tudjátok véletlenül tejkiütésre milyen homeós bogyó van?
myra
 
 


Hmmc
Tegnap elfelejtettem reagálni: Sárának csak 6 foga van? Korinak meg csak 7.

Myra
Kaja, Korinál is így van, eddig evett, de nem igazán mennyiséget. 03.06-án kerek 8 kg volt, most 3 hónappal később (-1hét), pedig 8,57. Azóta viszont annyit eszik, hogy én is csak nézek nagyokat. Nagyon örülök, de valahol zavar is, hogy a zöldésegeket és mindenféle vega dolgot részesít előnyben. Nem túl sok kalória van benne....
Tényleg menj el orvoshoz!
Homeós bogyó Lagát kérdezd, ha ő sem tud segíteni, akkor gyógyszertár.
nikcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?