Új privát üzeneted érkezett!

Kép[/img]

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Ancsi:)

Így csináld, csak ne legyen szóköz, ahol megcsillagoztam!:


[img]*http://www.youngnutrition.net/member/tickers/27955/ticker2.png[/img]*[/img]

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Dodus:)
Lehetne meghívót kérnem? :)
Tényleg, hogy megy a kenyérsütés? Szoktál még sütni?
Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 

 
 

Koda:)

Bocs, hogy belepofázok, de véletlenül nekem is ő a dokim..... Szóval nyugodtan csengess! Van egy nagy váró, aztán van, aki a fogdokihoz vár, van, aki Molnárhoz!
Ha pedig telefonon jelentkezel, nem gond, mert a fogászaton is beírják a doki naptárába az időpontot. Na, ez most elég értetlen volt! Szólj, ha nem világos! :)

Betti:)
Neked, meg bocs, hogy hamarabb válaszoltam Kodának!

Ditta
ditta76
 
 


Ditta:)

Szuper! nagyon örülök, hogy jelentkezél!:) Pont erre voltam kíváncsi:) Gőzöm sem volt, hogy mi van az ajtó mögött. Mondom, kicsit lökött vagyok......Azt nem tudod véletlenül, hogy mennyi idő múlva van időpont . Kb?

Köszi!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Ditta!
Jövő vasárnap Kormorán koncert lesz Diósgyőrben. Nincs kedvetek jönni? Talizhatnánk végre. :D
neva
 
 


Niki :)

Szia!
Nem, nem dolgozok még. Marci nagyon nem volt el itthon, ezért próbáltuk meg a bölcsit. Meg ugye Gabi itthon dolgozik, és ha Marci is tthon van, akkor aztán semmit se lehet tőle csinálni. Nem is megyek vissza a munkahelyemre. Kivételes helyzetben vagyok, Gabi mondta, hogy maradjak itthon. majd bejelent magához. Remélejük elbírj a családot az építészet. Meg persze én is be fogok segíteni neki.:)

Azt a talit össze kéne már hozni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Helló!

Néztétek a táncműsort? Nekem tetszett. Kár, hogy elég ballábas vagyok, bár ezt nehéz beismerni. :lol: Különben elmennék egy tánctanfolyamra. :D

Lórin a háromnapos láz söpört végig. Péntekre elmúlt a láz, jöttek a pöttyök. Szépen, ahogy a nagykönyvben meg van írva, az egész törzsén. Most már halványodnak.

A mai "nagy" gyereknapozásban annyira kiütötte magát, hogy este szinte toporzékolt, semmi sem volt jó. Aztán megkapta a cumit, apa lefeküdt vele pihenni az ágyunkba, amíg én a fürdővizet engedtem. Mire bementem, az én kisfiam már aludt. Így a fürdés elmaradt, gyorsan tisztába tettük, átöltöztettük és ment aludni.

Cumi ügyben szeretnék érdeklődni. Ti hogyan és mikor szoktattátok le róla a gyereket? Tudom, van aki olyan szerencsés, hogy nem is kellett neki... Mi nem voltunk azok. Szóval, ki, hogy csinálta? :P

Jó éjt!

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus:)

Akkor a fiaink összebeszéltek. Tegnap ahogy hazaért Marci, arra sem volt idő, hogy levegyük a ruháját, már aludt is :lol: Így kissé koszosan vittem ma bölcsibe :lol:
Cumiról mai napig nem tudjuk leszoktatni! Pedig 3 éves! Sőt, most kellett neki újat venni, mert a régieket kiharapdálta. Gondolj bele. 3 évesen így járkál az utcán: cumi a szájában, macika a kezében :) ja, a cumisüvegről ne feledkezzünk meg!
Szóval én nem tudok segíteni neked :wink:

Néz csak:)
Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok.

Koda.
Örök hála neked :!:
Miért vagyok én ilyen béna? :oops:
Marci még tényleg kel éjszaka?Hányszor?

Dodus.
Sajnálom Lórit a láz és pöttyök miatt.Remélem nem viselte meg nagyon!!
A cumival nekünk nagy szerencsénk volt,mert Melinek egyáltalán nem kellett,igaz nem is nagyon erőltettük.Cumisüveg helyett pedig aventos varázsitatót használunk.

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, elkaptuk a hányós-hasmenőst :roll: ......

Fény!
Odaért a levelem? Nem válaszoltál!

Ditta!
Nem baj, hogy válaszoltál, én úgyse tudtam volna, mi van az ajtó mögött :) . Csak válaszoljál, kérlek, az én kérdésemre is: hogy szerezted vissza a fel nem használt iwiw meghívódat :idea: ?

Dodus!
Én se tudok segíteni, nálunk sem volt cumi.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Marci olyan beteg szegénykém. :( Vasárnap ügyeletre is mentünk, mert nem mertem megvárni vele a hétfőt. Szóval borzasztóan köhög, állandóan tüsszög, folyik az orra egyfolytában, meg tiszta könny a szeme mindig. Kaptunk gyógyikat, remélem javulni fog. De amennyire utálta az orrszívást, most ő szól magától, hogy szívjuk ki neki. Csak a száján bír levegőt venni.

Timi
De jó lesz neked akkor ha otthon tudsz maradni. A talit remélem előbb utóbb összehozzuk! :D Mi nemsokára költözünk Hejőcsabára. Próbáljuk renbehozni a házat, hogy minél előbb be tudjunk költözni, de még nem igazán látom a végét.

Dodus!

Marci is imádta a cumisüveget, meg a cumit is. Csak a cumijával tudott elaludni és képzeld nemolyan régen teljesen leszokott róla.
Először a kiscumiról, úgy hogy egyszer ottfelejtettük a nagyszülőknél, mondtuk neki, hogy nincsen ottmaradt véletlenül. Persze a férjem mikor itthon kiderült hogy nincs meg a cumi, visszament érte a nagyszülőkhöz, de nem adtuk oda Marcinak, úgy csináltunk, mintha tényleg nem lenne meg. Egyszer - kétszer szóvátette hogy hol van a cumi, de szépen elaludt. Aztán ezt csináltuk másnap is, mondtuk hogy nincs itthon a cumi. Aztán már harmadik naptól nem is nagyon kereste.

A cumisüvegről meg úgy szokott le, hogy már annyira csúnya volt a cumi része,(befogta a tea meg a gyümilé) mondom veszek neki újat rá, meg gondoltam főzelékeset veszek és akkor nem kell annyira erölködnie, hogy igyon belőle. Hát amikor meglátta hogy másik cumi van rajta nem volt hajlandó a szájába venni. Akkor visszatettem a régit, avval meg ivott. Gondoltam lehet hogy azért nem iszik mert nagyon jön belőle, aztán vettem neki még egy cumit ami már rendes volt ugyanolyan lyukú, mint a régi, avval sem volt hajlandó inni. Volt egy kis cirkusz miatta, mert mindenképen a cumisüveget kérte. Aztán elővettem a csőrös poharát, amiből szintén nem akart régebben inni, és egyszercsak elfogadta, azóta abból iszik.

Kicsit hosszúra sikerült. Hátha ez beválik nálatok is.

Betegeknek mielőbbi gyógyulást!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom ez a cumi dolog mindenkinek gondot okoz. A barátnőm meg képzeljétek pont amiatt izgul, hogy a gyerkőcöt hogy fogja a ciciről leszoktatni cumi nélkül.
Bár szerintem jobb, ha nem cumizik egy gyerek.
Igaz még nincs gyerekem, de elveim már vannak.
Csak attól félek, ha egy kis manó lesz a kezemben, ezek az elvek megdőlnek majd.

Milyen volt a gyereknap? Napközben elég rossz idő volt, este meg sütött a nap.Azért el tudtatok menni valahová?

Képzeljétek!Ha minden igaz, babakocsi marad az ajándékunk.Azt hiszem erre számítottak, mert még az nincs, és még nem is nagyon nézelődtek.
Csak most már azt lenne jó tudni, mennyiből jön ki egy normális babakocsi.

Na megyek egy kicsit dolgozni, bár hangulatom nincs hozzá, még mindig nagyi miatt izgulok. Tiszta gyomorgörcsöm van.

Na puszi nektek!!!

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Koda!
Érdekel még meghívó az iwiw-re? Én kaptam 1-et! :D
Írj ha kell és küldöm! Addig nem adom oda másnak!

Puszi
Vendég
 


Koda!

Most látom, hogy már kaptál! :shock: Be is jelöltelek!
Vendég
 


Sziasztok!

Niki!
Marci is biztos azt kapta el, ami kering a városban, nem túl kellemes, nálunk már mindenki átesett rajta. Remélem hamar meggyógyul:)!
Engem érdekelne a meghívó, ha nem találsz mást, szívesen átveszem.

Bea!
Nem voltatok MM-en! Még mindig beteg vagy?

Zsu!
Az árak elég széles skálán mozognak. És a lehetőségek is. Az is sokat számít, hogy hol, milyen körülmények között és mire akarja majd használni... Hát először is ezeket kell összeszedned.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Niki!
Én is kaptam meghívót :) , úgyhogy mégsem kérném.

Koda!
Megkereslek én is!

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok :D Múlthéten vakációzni voltunk Szolnokon, jó volt egy kicsit kizökkenni a hétköznapokból.
Megyek visszaolvasok :)

Puszi,

panka
 
 



Janka!

Szintén Boldog Névnapot kívánok!
Kép
Vendég
 


Janka!

Én is boldog névnapot kívánok!

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Janka.

Nagyon sok boldog névnapot kivánunk!!

Perpike.
Megvan még a meghivód??
Ha igen kérhetem??

ancsi26
 
 


Sziasztok lányok!

Valaki világosítson már fel mi is az iwiw?
Azt tudom, hogy valami levelezős dolog, de itt csak chat-elni lehet másokkal, vagy mást is. Hasonló mint ez a babanet társalgó?
Lehet, hogy most nagy butaságot kérdeztem?

Sőt az se világos számomra, hogy aki már bent van az nem küldhet bárkinek meghívót??

Na most csak ennyi


Puszi mindenkinek

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok

Janka
Nagyon Boldog Névnapot kívánunk!!!! :D

Már régen nem írtam, de minden nap, ha tudlak, olvasom a Babanetet. Már nagyon közel van a szülés időpontja, ha június 12.-ig nem bújik elő Babuci, akkor a dokim azt mondta, hogy be kell feküdni a kórházba. Most pénteken is megyek NST-re és UH-ra és ezek alapján is eldöntik, megint császár lesz vagy sem.

Nagyon szorítsatok, remélem könnyű és gyors szülés lesz (ezzel nyugtatgatom magam). :lol: :lol: :lol:

Már a talira megint nem fogunk eljutni. Amúgy jelenleg is alig tudok menni, mert annyira fáj a derekam, úgy megyek, mint egy kacsa, a pocakom is hatalmas, de ezeket nem panasz képpen írom, mert olyan boldogok vagyunk, hogy megint lesz egy gyönyörű csöppségünk.

Mindenkinek jó egészséget kívánunk és majd jelentkezünk!!!! :D :D

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Ancsi
Megvan, küldöm. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Panka!
Boldog névnapot kívánunk! :) :) Kép

Betti!
Az úgy volt, hogy Marikának küldtem egy meghívót valamikor januárban, (vagy februárban??) és mivel 2 hónap alatt nem használta fel, vagyis nem regisztrált, így úgymond visszajött hozzám a fel nem használt meghívó!

Koda!
Hát eléggé be van táblázva mindig a doki, én általában 2-3 hétre szoktam csak időpontot kapni... :(

Időjárás..... Nagyon gáz! :( :(
Ahhoz képest, hogy holnap után június, tegnap este megint bekapcsoltuk a fűtést....
Tegnap még csak ilyen volt: Kép

Ma már ilyen: [img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1149000483.14.gif
[/img]

Ditta
ditta76
 
 


Szóval ilyen: Kép


D.
ditta76
 
 


Képet szerettem volna cserélni a profilban, erre nincs itt az új....
Nem tudom, mit bénáztam el!
Teszek még egy próbát.
ditta76
 
 


Panka Drága!
Nagyon boldog névnapot kívánok!

NZsuzsa!
Te még egyben???!!! Én is ilyen tájra voltam kiirva, és június 8-án lett meg Ádám. Vigyázz magatokra, és előre is nagyon dtrukkolok!
[/img]

Üdv: Emese
mse173
 
 


Sziasztok!

Panka, boldog névnapot kívánunk!

Kép

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Panka!

Boldog Névnapot Kívánunk mi is!


Cat
cat26
 
 



Sziasztok!

Janka!
Mi is boldog névnapot kívánunk!
Kép

Ditta!
Hát éppen ez az! Az enyémet se használta fel akinek küldtem és mégsem jött vissza.

Zsuzsa!
Szorítok Nektek!

Koda!
Kaptál időpontot?

Marika!
Hogy boldogulsz a kendővel?

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Panka
Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából!

Zsuzsa
Szép szülést kívánok neked!!!

Lányok!
Van vhol Minskolcon játszóház, ahová ilyen esős délutánon el lehet vinni a gyerekeket?

Angelika
angelika27
 
 


Sziasztok!

Angelika!
Nagyon Boldog Névnapot kívánok:)

Betti!
Király. Még nem tökéletes a kötés (esztétikailag) de amire kell nagyon megfelel. Megkönnyíti az ember életét:)

Zsu!
Mi most pont keresztelő előtt állunk. Nálunk a következők a szokások:) Keresztelőruhát a keresztszülők veszik és a papot is nekik kell fizetni:) Én kértem, hogy a ruhát inkább ne, majd mi. A babakocsi tényleg szép ajándék, de a mai árak mellett óriási a szórás. Van babakocsi 15 ezerért és van 150 ezerért. Kinek mi az igénye. Nekünk anno a babakocsi 85 ezerbe került. Én nem vártam volna el, hogy a keresztszülők ennyit költsenek. Viszont egy másik kocsinak sem örültem volna. Szóval nem tudom érted-e mit szeretnék mondani.
A fotelre visszatérve. Nekem olyan fotelem van és már a második babámat szoptatom benne. Nagyon szeretem, az egyetlen gond vele, hogy a karfája fa, de egy kis pléddel megoldottam. Nekem már az alvás is tökéletesen megy benne:)

Tegnap megkaptuk a 2 hónapos oltást. Nagyon ügyin tűrte Bence. hós paraméterei 5500 g és 61 cm:) Szóval jól nő a kissrác. Az összes dolog amiért aggódom arra a válasz kinövi. Pl: köldöksérv - kinövi, furcsa légzés - kinövi, sok bukás (képes még órákkal később is visszahányni egy csomó tejet) - kinövi. Szóval várhatok még pár évet:) Ja és képzeljétek az Infacolról áttértünk a keserűvízre, mert az nem használt a hasfájásra, na utána az újtól még jobban üvöltött, így kb 2 hete úgy döntöttünk, hogy semmit nem adunk neki. Nos attól kezdve alig fáj a pocija. Néha megkínozza, de már nem annyira. Ellenben sikerült jól ölbe kapatni, már nem is hajlandó máshogy aludni:) A kiságy közelébe ha megyek már felriad:) Nagy betyár lurkó, de imádom.

Azt nem tudjátok hol van a jó idő????

Puszika, Marika

marika
 
 


Angelika!

A Plázában van egy játszóház, de oda csak 3 évesnél idősebb gyerekeket lehet beadni (és a Corába is).
Szerintem ezzel kapcsolatban tök üres a piac, valaki már kitalálhatná, és megvalósíthatná, hogy ilyenkor lehessen valahova elvinni a gyerkőcöket.

Üdv: Emese
mse173
 
 


Sziasztok!
Rég jártám erre, bár hetente-2hetente szoktam. :)

Marika!
Köszönöm Gyöngynek a névnapi köszöntést, de januárban tartjuk.
Írtad egyszer, hogy Bence állandóan a cicin lógna. Nos nekünk tegnap volt ilyen napunk, De ő is sokat nőtt születésétől. Tegnap reggel megmértük, 58 cm, és 4880 gr volt (születéskor 50 cm és 3050 gr) és még csak 7 1/2 hetes, vagyis pénteken lesz 8. Na és hihetetlenül erős kisfickó, na és gyönyörű és mosolyog, sikongat, "kommunikál" és és szóval imádjuk.

Angelika!
Az Aug 20 környékén van egy bölcsi, ahova be lehet menni déleőttönként a gyerkőccel, mint "játszóházba". Sőt ott is lehet hagyni pár órára. Nem tudom, hogy létezik-e még ez a szolgáltatásuk, érdemes telefonon érdeklődni
gyöngyöske
 
 


Janka!
Nagyon boldog névnapot!

Angelika!
Boldog névnapot! Örülök, hogy találkoztunk, mégha röpke is volt. :D

Marika!
Akartam írni, csak közben etettem minipasimat, hogy nekünk Gyöngy volt iszonyú hasfájós és bukós. És valóban csak az idő segített. Anno mikor nekem is mondták, de nem hittem el, és valóban. Próbálkoztunk mindenféle "csodaszerrel", semmi nem segített. Hasfájósság szinte napra pontosan 3 hónapig tartott, 2,5 hótol enyébb volt. Bukás, pedig ahogy felállt és elindult. Már nem nyomódott annyit a poci. Na és ő is mohón evett, sokszor túlette magát, és nem büfizett eleget. Na és őt nem mertük hason altatni, csak ritkán, de ő amint át tudott fordulni hasra (pontosan 3 hós volt), hason aludt. Szóval lehet ez segített.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Angelika.

Utólag is nagyon sok boldog névnapot kivánunk nektek!!

ancsi26
 
 


Sziasztok!

NÉVNAPOSKÁK :)
Janka! Angelikák! :D

Kép

ISTEN ÉLTESSEN BENNETEKET SOKÁIG

delice
 
 


próba 8)

delice
 
 


Angelika :)
Ilyen játszóházas helyre én is szivesen elvinném Rebekát, nemcsak a rossz idő miatt, hanem hogy szokja a társaságot :)


Zsu :)
Úgy látom iwiw ügyben még senki nem válaszolt. No akkor majd én :D

Egy olyan rendszer, ahol megtalálhatod régi ismerőseidet. De csak regisztráltak léphetnek be. Rengetegen vannak fenn! TÉnyleg én is olyan arcokra bukkantam :) és úgy örülök Nekik :)
Meghivó: Eleinte korlátlan volt. Most viszont alig alig lehet hoozzájutni, de igérik, hogy hamarosan lesz.


Panka :)
BSZen olvastál? Még irtam Neked utána :)

delice
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntést, aranyosak vagytok. :lol:

Még nem volt időm visszaolvasni, nehéz visszarázódni a hétköznapokba, nem győzök mosni, a ruhák meg olyan nehezen száradnak. Meg is született az elhatározás, hogy gyűjtök egy szárítógépre.

Közben a szopival is kínlódunk, a sebem nem akar begyógyulni, már nem tudok szoptatni sem a bal mellemből :cry: Most is épp a mellszívással kinlódok, de Molli meg nem fogadja el a tejcsit, csak a ciciből :evil:

Angelikák :)
Mi is nagyon sok boldog névnapot kívánok.

Ági :)
Igen olvastam, csak már válaszolni nem tudtam, gondolom lezártad a topicot.

Na lépek aludni.

Puszi mindenkinek,

panka
 
 



helló mindenki!

vagyok én is, csak vizsgázom ezerrel, és nem nagyon van időm írni. De olvaslak benneteket. Majd teszek fel képeket Hanna szülinapjáról is, csak le kell őket kicsinyíteni..a gépem behalt, most a szüleimnél vagyok a kisasszonnyal, hogy tudjak tanulni, innen írok. Pocsék az idő itt is, Tiszaföldváron.
na rohanok tovább, puszi mindekinek, majd jövök
fény
fény
 
 


Lanyok!
Ez az ido! Az ember legszivesebben ki se bujna egesz nap a jo meleg agybol...

Nem ertem, miert nincs egy jo kis jatszohaz Miskolcon, sztem lenne ra igeny..

Koszonom mindenkinek a nevnapi koszontest, igaz, mi januarban tartjuk.

Ancsi
Boldog nevnapot! Isten eltessen sokaig!!

Beatron
Merre vagytok?

Angelika
angelika27
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek lumbágóm lett :oops: :( Kép :cry: Kép Borzasztó volt :( HálIstennek már jobbanvagyok, csak az a baj, egyáltalán nem emelhetek...
A suliba voltam, tanitás közben, egy lépés előre, és kész! :( Kép
Rebeka jól viseli, megértő, és nemerőszakos, hogy nem lehet az ölemben...

Ha valakinek tapasztalata vagy tanácsa van, szivesen olvasnám.

Egy kicsi jó is történt velünk, Apukámék végre eljöttek hozzánk, igy Rebeka másodszor találkozhatott Nagypapájával :)
Rengeteget fotóztam, majd kicsinyitem, felteszem, és hozom mutatni, milyen aranyosak voltak együtt: Rebeka + Bori Nagynéni .

Előljáróban egy kép azért:

Kép

delice
 
 


Helló!

Delice, jobbulást neked! Az orvos mit mondott? A lányok nagyon szépek így együtt. :)

Marika, Gyöngyöske, a fiúkról mikor lesznek friss képek?

Fiús anyukák! Ti hol vásároltok ruhát a gyerkőcre? Mi ma elmentünk 4 gyerekboltba, mert valami szabadidő ruhát akartunk venni Lórántnak. Egyet sikerült venni, de az sem túl gyerekes mintájú. Az egyik boltban szinte kizárólag kislány ruhák voltak. :cry: De Lóri legalább jól elfáradt, 3,5 órát aludt utána. :lol:

(Utólag nem lehet előrébb a szövegbe beszúrni fejecskéket.)

Vége lehetne már ennek a rossz időnek! Méghogy nyár, mikor fűteni kell. Brrr! :?

Puszi

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Szia Dodus!

Az orvos nem sok jóval biztatott. Még következő hétre sem javasolt semmi elfoglaltségot, s megemlitette a gerincsérv lehetőségét, ami ugye nem kizárható :( és egész életen át elkiséri az embert...
Nem is tudom , mikor vehetem ölbe Rebekát. Pedig már nagyon jól esne!

Eza fiúruha-ügy elég problémás :? Épp Mazsola Muzsika előtt beszélgettünk az anyukákkal erről -- hogy mennyivel több a kislányos ruha az üzletekben. Talán tud valamelyik fiús anyuka tuti tippet Neked :)

delice
 
 


Sziasztok!

Dodus :)
Fiúruha probléma ismerős.... Már sok üzletben kiakadtam én is, szinte csak lányruhák vannak! Mintha fiúk nem is léteznének! Például nadrágot egyáltalán nem tudtam venni Atinak, de kislányoknak mindenféle színű, mintás, virágos, farmer, bársony stb... mindenféle volt! Legutóbb a Corában akartam kis gatyókat venni, hát a bugyi hegyek között találtam nagy nehezen olyat, ami 2-3 évesre való, nem túl fantáziadús mintával.

Ági :)
Te szegény!! Nekem a derékfájásom szokott néha előjönni, de az is rémes! Gondolom, hogy ez meg még húzósabb! Jobbulást neked!

Neva :)
Én is imádkozok, hogy a koncertre elálljon az eső, ha már a nap nem is süt.... Mi sajnos nem tudunk menni, de azért majd pár szóban írj róla, milyen volt!

Idő rémes..... Nagyon enyhe telünk van.... Kép


Ditta
ditta76
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?