Új privát üzeneted érkezett!

Csakegy:)
Mennek a drukkok ezerrel!!!!!!!!!!!! :)
Lényeg,adjatok bele anyait -apait! :lol:
pussz
Vendég
 


hát :( ma is 36,0

vaklárma :(
csakegysokadnick
 
 


 
 

Csakegy
Azért még lehet most p.é!Ma is akciózzatok,hátha!!!!! :)

Andika
Köszike a táblát! :)

Csajok:
Ma ismét elmúlt a pecsét,újabb tesztem negatív! :(
Nagyon szomorú vagyok,és nemannyira a teszt,mint inkább a megkeveredett ciklusom miatt. :evil: Pedig már barnázásos előzmény nélkül jött meg,több hónapban is,erre most tessék.... :evil:
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Csakegy!

Legalább a saját előző hsz.-odat olvasd el! :lol:
Te amúgyis kihűlőfélben vagy, mint azt már egyszer megállapítottuk! :D
NYUGI!! Izgulás majd ciklusvégén esedékes ( főleg ha az adott ciklus 9 hónapig elhúzódik :D :D :D !)

Rejo!

Te kémiás voltál??????
Jézusom, akkor hallgathattad a " Pajtikáim szagoljátok!!!"-at eleget! Meg azok a feleltetések!!! Ma is rossz érzésem van, pedig kémiából jó jegyeim voltak! Nagy szadista volt az öreg!!! :evil: Szerencsére mi csak 4.-ben szívtunk vele!
Ja, és ráadásképpen az orvosin anatómiából ifjabb Kromek volt a gyakvezetőnk!
Az Ulrich volt az osztályfőnököm! De a törit azt jól tanította!
A Kulcsár tanította a bioszt és a földrajzot.
Földrajzból az volt a probléma, h. előtte egy geológus volt a tanárunk, aki 4-5 hetente elhúzott követ gyűjteni, olyankor feladta a tankönyv adott fejezetét, feleltetni nem feleltetett, témazárónál használhattuk a könyvet. Na ezek után megkaptuk a Kulcsárt!!! :lol: Szegény egy féléven keresztül csak a lemaradásunkat próbálta behozni! Ráadásul nem nagyon tetszett az osztálynak a hirtelen vasszigor!!! :D Na meg a vaktérképek!!! :lol:
Szegénynek pont a gazdaságföldrajz fejünkbeverése jutott, ami szerintem (!) nem éppen a legszerethetőbb téma, úgyhogy nem volt túl nagy sikere!
Bioszból viszont imádtam, fakultációra is jártam. Nagyon tudott tanítani. Viszont sajnos a puska papírzörgését és a súgást bárhonnan meghallotta!!!! :lol:
Mindenesetre a felvételire bioszból az ő gimis előadásaiból készültem!!! Rendesen belénkverte!!! :lol:

A Lajossal az volt a baj, h. a " rendszerváltás" miatt a tanári kar jelentős része menekülőre fogta, pláne amikor a papok kekeckedni kezdtek. Most meg már kötelező a hittan és a vasárnapi mise látogatása! :cry:
A Loewey ( remélem jól írom, ilyen hülye nevű nőt!!!) viszont inkább a képzésre fektet hangsúlyt, sokféle szakot indít ( angol, német, kémia, biosz, informatika stb.), és elég jó az egyetemre felvettek aránya!
Egyre nő a Lajos lemaradása, remélem mire a gyerekem annyi idős lesz összevakarják magukat!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rambóka 2009.07.05 16:04-kor.
rambóka
 
 


Rambóka: a görbém... (ebben a ciklusban NEM voltam kihülőfélben :) mostanáig... ) Na jó... nem adom fel... ma este action, hátha csak szórakozik a szervezetem és holnap majd jól felugrik...
Kép
csakegysokadnick
 
 


Espero!

Bocs a késői reagálásért, de csak most jöttem...........
szóval ülőfűrdő.

kádba tele víz, amilyen meleget el tudsz viselni és jól is esik és 1 kg, tengeri sóka bele. Az ott szépen elovad neked és ücsizz egy 20 percet. Én ezt mindennap csináltam egy hónapig. A holt tengerre nem juttotam el, az az igazi... :P (lehet kapni azt 97,- tengeri sót a botban oszt az jó)

Egy nődoki is javallotta, meg tesómis ő természetgyógyó, tudja ezeket a trükköket.

Aztán kiderült más is ismeri ezeket és kinek miben de segített. A só állítólag nagyon szépen beszívódik és jótékonykodik is.
Mellesleg nekem folyás és társait is elűzte azóta.

Remélem segítettem...

Megyek tanulni megint hétfőn vizsgázom

Norka!

Valutakígyót megfogtam. ok. Pénteken Unióson voltam remélem ok.
Verébkét visszvitettem ahol kiesett, mivel az anyja eteti ha hallja tudományos kutatások szerint. Nekem nem evett, de csöppentővel ívott.

Remélem nálad minden ok és jól vagytok. Látom van jelentekző a TV re. A lány akit mondtam még nem írt vissza sajnos. Várok keddig hátha, aztán kopogtatok megint.

Többieknek puszantás

szerdán 8 ra megyek Kaáliba!!! (Uh)
mir
 
 


Mir, örülök hogy minden OK. :wink:

Csakegy, tegnap-ma van pé-d szerintem, ne feledd hogy LH csúcs után van, hogy 48 óra eltelik a repedésig, ne izgulj! Addig a hő sem megy feljebb.

Okr-Krisztinke, én még továbbra is drukkolok, nálad nem így szoktak végződni a ciklusok... :shock:

Kandi, hát mégsem írsz. :cry:

Ma full depi napom volt, benyomtam egy uccsó fotót magamról, látszik is a pofázmányomon a szétesés. Nem tehetek róla... :?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon jó híreket szeretnék megosztani veletek.
Megkaptuk a magzatvíz vizsgálat eredményét. Az első és egyben a legfontosabb, hogy a babánk teljesen egészséges :D . A második már csak ráadás:KISLÁNYUNK lesz :D :D.
mony
 
 


Sziasztok!

Norka!

Emil ment! Remélem átjut!
Ma én is szétesett voltam, frontok jönnek-mennek!
Ne keseredj el, szülés után úgyis jön a babyblue! :wink:
Nekem már most majdnem ekkora a pocóm! Akik nem tudják mi az ábra, mostanában azt kérdezik,h. mikor fogok szülni!!!! :lol: Látni kellene az arcukat, amikor mondom, h. csak szeptember végén!!! :D

Mony!

Na végre te is előkerültél!! GRATULA MINDKÉT HÍRHEZ!!
(Bocs, de már nem emlékszem, van már egy kisfiatok??? Vagy mindenképpen kislányt szerettetek volna?)
rambóka
 
 


Ja, teszek fel képet, végre elkészültek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rambóka 2008.08.15 15:36-kor.
rambóka
 
 


fúha ez kemény :) Jól néztek ki :) (ld. Norka is és Rambóka is :) )

Viszont ledöbbentő, hogy Rambóka a hasad tényleg akkorának tűnik, mint Norkáé.... izé... ez a magasságod miatt van? (izé... csak, hogy lelkileg felkészüljek arra, hogy meddig tudom majd titkolni ha aktuális lesz a dolog :) :) )
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

A képekre előbújok :) Norka bizti a hormonok is dolgoznak....de nagyon tetszik a pocid ,vidámságot küldök++++++ :wink:

Rambóka :!: nagyon szépek vagytok a pocid tényleg nagy,büszkén mutogathatod! (én már alig várom.....)

Mony nagyon örülök! hány hetes is vagy??

Kandi a táblicskuval TE is jöhetnél hogy vagy?????

Csakegy drukk a pé-hez :!: :wink:

Okr neked is ++++++++, mikor tesztelsz(izgalmasak a tesztes időszakok, tesztel még vki???)

Kavics remélem jó időtök van,itt esett, várjuk a jelentkezésed :!:

Rejo hogy vagy ma még nem írtál :?:

Én ma kezdtem hőt mérni 36.6, izgalmasan várom a 3. napi véreredményeket ,most később lesznek készen :( , csütörtök pm doki. és lehet egy UH-t is kikönyörgök csak úgy :D :roll: remélem ez a hónap is jól sikerál.

Szép estét, jó hetet
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon jók a képek,szép nagy pocód van Norka és Rambóka!Büszkék lehettek rá!
Norka!Sajnálom,hogy nem ment át a privi...abban leírtam mindent!Rejónak is írtam,kiváncsi leszek ,Ő meg kapja,vagy sem...Szerintem tegnapelött-tegnap lehetett csak Pé-m,mert majd lerohadt a jobb petefészkem...tegnapra elmúlt,ill. csak kicsit az alhasam fájt,mára semmi!Tegnap reggel volt akció,majd kiderül 2 hét múlva...szóval hiába vagyok 25.napon,40elött nem hinném,hogy lesz mensim!

:( Ami miatt meg ritkán jövök:Nagyanyóm nagyon beteg,3-as stádiumú a májrákja,az orvosok is lemondtak Róla.....de Mi nem akarunk.. :( :cry: Voltunk Nála,300km-re lakik,és sajnos ez nagyon rátelepszik a napi hangulatomra...telcsin tartom benne a lelket...nem kívánom senkinek... :cry:Ezért nem jövök naponta,mert nem akarom a hangulatot rontani....na meg persze,amit olvasok nem mindig marad benne a fejemben...keringenek a gondolataim szerte szét :cry:
Igérem,leszek még a régi!
DE azért izgulok Mindenkiért itt is!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Kandi :( sajnálom Nagyanyód,nekem egy éve halt meg,még most is naponta gondolok rá és előttem van a kedves mosolya,mi is küzdöttünk érte az orvosok nekünk is lemondtak róla de én hittem abban hogy még velünk lesz egy darabig és így is lett(picit haragudtam a dokikra,mert 82 éves volt és hagyták.... :( ) de jó beteg volt nem mutatta hogy fáj neki. Sok erőt Neked/tek,Maminak pedig csodát :!:
Vendég
 



Sziasztok!

Rokonlátogatáson voltunk az Alföldön, tudjátok olyan hely, ahol az érkezés percétől kezdve az indulásig egyfolytában enni kell (már csak szuszogok, mert levegőt azt nem kapok :lol: ) és lehetetlenség elszabadulni.

Rambóka!

Akkor majd jól kidumáljuk a Lajosos tanárokat! Még álmomban is titráltam! :lol: Az Ulrich sztem is egy szar alak, de miatta szerettem meg a törit. A Kulcsár meg a példaképem tanárban. Ugyanilyen föcitanár lettem, vasszigor és vaktérkép hegyek, a puskát még a seggéből is elszedem a gyereknek! :D
És imádom a gazdaságföldrajzot! Látod, ha a Kulcsár tanítja nekünk a bioszt, lehet mégis orvos leszek.

Akkor melyik nap talizzunk juniusban? Csüt.-péntek, szombat vagy vasárnap? Jun. 7-én megyünk Pécsre!

Szép a pocid! Az enyém is ekkora! Apát megfűzöm, fényképezzen le!

Kandika!
Privit megkaptam. Azt hittem veled van valami baj. Nagyon sajnálom a lelkiállapotodat, és ahogy most vagy. Remélem fel tudod dolgozni, és nagymamád is rendbejön!!!
Gyere ha már jobban leszel!

Csakegy!!
Drukkok mennek ezerrel!!!

Okr!
Ebből azért még bármi lehet!!! Még nem esett le a hőd!!

Norka, én már minden nap azt várom, mikor írod, hogy megyünk szülni...

Mony!
Gratula a jó hírekhez!! És tudjátok már a kis hölgy nevét?

Kincs!
Drukk a következő ciklushoz!!

Kavicska!
Remélem jól érzed magad a nyaraláson, és hamarosan tudsz jelentkezni!

Alice, bocs, de nem volt időm még képet keresni, de ami késik nem múlik!

Én csütörtökön megyek dokihoz, és asszem bejelentkezem egy 4D-s Uh-ra Győrffyhez, mert kifúrja az oldalamat a kiváncsiság, hogy ki lakik bennem!

Kép

Kép
rejo
 
 


NorkaÉdi pocakod van!Ada pont itt ült az ölemben,mikor olvastam a hsz-t.Rögtön rávágta:"baba"Itt néztünk titeket egy jó negyed órán át :lol:

Rambóka
Nagyon szépek voltatok/vagytok! :) Már alig vártam,hogy láthassam az esküvős fotókat! :oops:

Andika
Nagyon sajnálom!! :( :( Sok erőt,és kitartást mindnyájatoknak!
Azért p.é ügyben is izgulok!Remélem sikerült a babát összehozni :lol:

Mony
Nagy gratula,és üdv a lányos anyák csapatában! :D

Kincs
Végre izgulhatunk,mikor lesz p.é-d!De jóóóóóó!!!!!! :D

Rejo
Pfúúú,én tegnap ettem magam degeszre bevásárlás utáni éhhalálomban.Egész nap visszakívánkozott amit befaltam :oops: :x
Együttérzek most veled!


Nálam:Időnként pecsételek,időnként megszűnik.Eszméletlen!
Augusztusban volt egy ilyen ciklusom,amikoris egy hét pecsét előzte meg a mensit.
Most azon rettegek,mi van,ha megint összezavarodott a rendszerem?! :roll:Délután már legszívesebben sírtam volna.Ha apa itthon lett volna,tuti leeresztek :cry:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hát én is ki voltam akadva ma reggel... most épp csokit nyomok, hogy feldobjam a hangulatom... a hőm ugyanis a béka feneke alatt, xarik rá, hogy felmenjen :( (36,1)... ráadásul ezt már végképp nem értem, mert az előző ciklusokban a hőm általában magasabb lett 15. nap körül/után és soha nem volt még olyan, hogy a ciklus közepén bezuhant volna és ott maradt volna...

szóval én sem értek semmit :(

(de aza rohadt hányinger... alig van kedvem enni.... a csoki még csúszik :) de már már nehezen...)
Vendég
 


Csajok, ez az időjárás minent és mindenkit összekavar.

Csakegynek a hője, Okrnak a pecsétek... :?

Csakegy, végül is az a lényeg, hogy felmenjen valamikor nem??? Az nem mindegy, hogy előtte hány napig van lent?

Okriszta!
Én reménykedek, hogy nem a ciklusod kavarodott meg, hanem baba van a dologban, csak még nem mutatja ki a teszt. Vagy esetleg a sok stressz a vizsgák és a sok tanulás miatt kavart be neked.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rambóka, nagyon klasszak a képek! Szép mennyasszony voltál, és természetes! ez tök jó! Nekem is csipkeujjú ruhám volt. :-)

Szeretnék tőletek segítséget kérni.
3 napja olyan érzésem van (akkor volt a 28. kb ? mintha mensim lenne, de nincs. De az összes tünetem megvan, görcsök, depresszió, alvászavar, haspuffadás, minden. De egy csepp se.
Ez lehet, hogy a metformin? Vagy mitől? Várjak még? Menjek dokihoz?

Köszi:
cs
csillagfény
 
 


Sziasztok :) Újra itt... eltelt a hétvége, dolgos hétköznapok...

Rambóka!
Nagyon szépek voltatok!!! :) Látszik rajtatok a boldogság és a szerelem :wink:

Persze hogy ismerem a 'rémségeket'... De én már jó szívvel emlékszem rájuk... Egyrészt az elmúlt hat év elég volt rá, hogy megszépüljenek az emlékek, másrészt nem nagyon volt rossz tapasztalatom... Szigor volt, de igazságtalanság nem... Sőt pl. a Lengvári az anatomián, akszintén nagy rémnek számított kifejezetten jóindulatú volt... és sokan mások is :) Szerettem oda járni, szerettem a várost és az egyetemet is, és nem csak így utólag, hanem közben is... Mostanában már ritkábban, de évekig 'honvágyam' volt Pécsre... :roll:

Nekünk is már csak egy hónap... alig várom :oops: A ruhám már kész van... nagyon szép lett :roll:

Amúgy meg drukkolás, még néhány nap, és tesztelhetek... Szerintem kicsit később, mint a vonalzó szerint, mert 18. nap körül volt pé... Szerintetek? Meddig várjak?

Szép napot Nektek!
Kép
andem
 
 


Csakegy
Olvasva téged,én is rácuppantam egy adag csokira! :D Jobb lett tőle!

Rejo
Az az érdekes,Ada is egy stresszes hónap "terméke" :D Lehet nekem a rendes p.é-hez iszonyú mennyiségű stressz kell :shock: :shock:

Andem
Sztem a p.é. utáni 12-14 napon már érdemes tesztelni. :)

Nálam a helyzet uaz,még mindig :roll: Reggel volt egy apró pecsét,azóta semmi :shock: A hőm is ismét 36.9
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr-Kriszta, ez elég gyanús és érdekes. Akárhogy forgatom a görbédet, legkésőbb 17.cn-en volt pé-d, tehát ma-holnap meg kellene jönnie. Igen ám, de a kérdés az, hogy mi a fenétől pecsételgetsz te a 10.dpo-tól?
Két válasz van. Vagy nem volt elég jó a pé, és sárgatest-elégtelenség van, de akkor mindjárt meg kéne jönnie. Vagy... vagy... na, ennek drukkolok én is. :wink:

Andem, szerintem várj olyan csütörtökig, akkor már biztosabban tesztelhetsz te is!

Csillagfény, hogy érzed, neked volt pé-d? Hőmérőzöl? A tünetek alapján lehet ez PMS (mensi előtt), de más is... a metformintól nem szoktak ilyenek lenni, ezek hormonális ingadozástól vannak!

Kandika, nagyon sajnálom, hogy ilyen időszakod van most. Lelkileg biztos, hogy nagyon nyomasztó lehet. :( Sok erőt kívánok, néha egy kis mosolyt a napjaidba. Az nagyon jó, hogy megint van most esélyed a babásodásra, ennyit írnék vigasztalásul!

Húha csajok, asszem, itt lesz kiért izgulni... :shock:

Most én lelkileg egy picit jobban, félig süt a napocska, holnap meg UH + NST, szerelmes vagyok a kis Bogimba és látni akarom, mindegy hogy hogyan! 8)

(Tegnap este belenyugodtam, hogy akár még bő 2 hetem is lehet, mindenkit türelemre intek! Úgy néz ki, nem nagyon akarunk egymástól elszakadni...)

Norka (37+3)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi, Norka! nem tudom, volt-e pé, én nagyon éreztem egészen a múlt hétig a szurkálásokat. Hőmérőzés? Ezt reggel kell? Ébredés után, lehet, hogy el kéne kezdeni.

Az megnyugtató, hogy hormonális igazodás. Érdekes, most éppen elmúlt. Fura ez az egész. A múltkor is alig látszott valami a mensiből, és más csajok is mondták, hogy a metfromintól kevesebb lett. Azt gondoltam, most el is tűnt. Miért ilyen bonyolult a szervezetünk?
Mi az a más amitől még lehet? Baba? :D

Norka, drukkolok Neked nagyon. Nem félsz a szüléstől?

cs

Ma voltam fodrásznál, és vettem egy teljesen új hajat! :D
csillagfény
 
 


Kép
Köszönöm a vigasztalást Mindenkinek,sajna ez jutott!Majd jövök!
Okriszti...holnap nem tesztelsz?Hátha megtriplázódott a hcg-d és kéne egy kis progi pótlás mellé!?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csillagfény
Most én is arra gondolok ez az enyhe barnázás a mensi nálam.Nálad is így volt múltkor????????????,,

Andika
Tesztet leghamarabb a wunsch szerinti teszt napon csinálok.
Holnap akartam dokihoz menni,de apa ügyel,így marad a szerda!Meglátjuk mit mond.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Csajok!

A barna pecsételés nem egyenlő a mensivel! A mensi PIROS, vér, azt hallottam ugyan, hogy a metforminozáskor lecsökken a mennyiség (ennek az okára rá fogok most már kérdezni Petrányinál, nagyon érdekesnek tartom a dolgot, már sokan jelezték ezt), de azért úgy 2 napig rendes vérzés van!

Nem tudom, tudjátok-e az összefüggést például, de egy lánynak, aki szintén lombikokon túl van (de ismeretlen eredetű a meddősége - idáig), volt egy elég nagy vérveszteséggel járó nőgyógyászati műtétje, és most metformint kapott. Én nem értettem pontosan az összefüggést, de azt mondják, hogy akinek nem jó az inzulinszintje illetve ezzel kapcsolatosan a véralvadékonysága, annak a sebei lassabban is gyógyulnak, viszont a szedés hatására ez a dolog is sokat javul. :shock: De én azt hiszem, ezt vesézzék ki az orvoslányok.

Okr-Kriszta, szerintem nálad is a választ a következő napok reggeli hői fogják megadni. Ha mensiszerűség van, akkor le kell esnie a hőnek, nincs mese. Ha meg nem, akkor irány a doki.
Vendég
 


Norka és Többiek!

Nekem is kevesebb lett a vérzés, és rövidebb ideig is tart (Metformin előtt nyolc napig is ömlött a vér belőlem, kétszer műtét is lett belőle :? ) de én ezt eddig a ciklus normalizálódásának tudtam be... Az biztos, hogy kisebb vérzéssel jár egy 28-30 napig növekedett nyálkahártya lelökődése, mintha 90-100 napig nő. A véralvadással való összefüggésnek még utánanézek. :roll:

Nálam nem tudom mi van, fájdogál az alhasam, de nem egészen olyan ez mint amikor meg akar jönni, meg hát addig a legjobb formám szerint is még két nap van... és főleg olyankor éezem inkább, amikor mászkálok, pl. az utcán megyek, ha nyugton vagyok, jóval enyhébb... Pihenni kéne, de ma is ügyelek... :? Viszont holnap reggel hazamegyek, ami nem gyakori nálunk ügyelet után, és pihi :wink: A következő ügyeletem péntek, csütörtökön tesztelek egyet, hátha az lesz az utolsó. :roll:

Most megyek zsibbasztani, de még kövök ma erre :P

[img][img]http://www.snugglepie.com/ezb/510554.png[/img][/img]
andem
 
 


(Nem bírtam ki, hogy ki ne kotyogjam, de Ginuskát várjuk a jó hírrel ide is... :wink:
hajrá metformin!)
Vendég
 


Sziasztok!

Very Happy ma fantasztikus napom volt. Elmesélem. Mint tudjátok, én PCOs vagyok, 0ciklussal..anovulációval. Évekig semmispontán menzi, semmi baba. Nah a helyzetem az utóbbi időben javulgatott.

"Véghezvittem" egymás után 5 spontán 30-40 napos ciklust, persze nem mindet peteéréssel. Ja és mellesleg fogytam, stb.
A doki bácsi szerint nem kellene nekem az a lombik, hisz párom katonái okésak.

Szóval próba szerencse, jöhetett a closty meg az UH. Nem reménykedtem én peteérésben. 1 éve sem használt.

Ma voltam ujra UHn, 16. cn. És azt mondja a doki bá: "Nincs itt PCO, semmi cisztásodás. Szép vastag nyálkahártya és bal oldalon egy 16 mm-es petike várakozik!" Huha..mondom 16 mm?? Az jó?? Azt mondja: tökéletes, a héten peteérés várható. Szerintetetek??? Reménykedhetek??
Szerinte nem vagyok én már oly PCOs Smile

Mit szóltok??

Tanácsok??


Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Tanács: 2 naponta szexeljetek most agyba-főbe, úgy 1 hétig. :lol: :lol:
Vendég
 


Norka :-)

metformin csoda???
Vendég
 


Mi más segíthetett hozzá téged ahhoz, hogy így rendeződj, és reagálj a Clostyra??

(Nem nagyon akartál hinni nekem, mikor mondtam, hogy csak vááááárj.... az idő neked dolgozik!!!)
Vendég
 


norka: á...naponta...inkább. A doki szerint legkésőbb péntekre PÉ
Vendég
 


ma nagyon happy vagyok.

szerintem én egy ideig nem lombikozom
Vendég
 


Szerintem se. 8)
Vendég
 


rambóka: nagyon csinik vagytok...mindannyian. Szép menyasszonyka voltál :)

Norka!
Angyal vagy:-)
És csini a pocikád is :)
Vendég
 


Sziasztok Csajócák!


Ginuska:)
Mit szólunk???Szóhoz se jutok :) :D :lol: Annyira-de annyira örülök...na látod megmondtuk h hatni fog a Closty...aztán akció ezerrel ám!!

Rambóka:)
Mekkora pocód van?!Nagyon szépek voltatok! :)

Norka:)
Mi volt veled tegnap,h ennyire kész voltál?! :? Nem sokára ott lesz már veled Bogi baba,olyan jó...!

Moni:)
Gratulálok a kis nunisodhoz!!:):)Hogy fogják hivni??

Andem:)
Csüt.-re mennek a drukkok!! :)

Cskrisz:)
Eszméletlen h milyen hőket mérsz :...én pont az ellenkezőjét(36,9-37,2),drukk h felugorjon egy picit!/Adok kölcsönbe :lol: /

Rejoka:)
nagyon titokzatos a bébikéd :)

Okriszke:)
Nagyon kiváncsi vagyok h mi lesz itt.. remélem baba:)!

Kavicska:)
Miújság?Hogy telik a szabid???Voltál tüszönézőbe???
Bocsi akit kihagytam!

Nálam nem sok...2 napja elég nyomott vagyok+áll. hányingerem van..hogy mitől 9cn????:)...jó lenne a pé előszele lenne! :lol:

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

nahát Ginuska!!!! Sok-sok puszit és drukkot küldök neked a hétre!!! :D

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Én már nagyon régen jártam itt - és régen is írtam -, mert mindig elszomorított, hogy még mindig ezeket az oldalakat olvasom... De most mégis írok, mert talán megvigasztalja azokat, akik hasonló cipőben járnak.

Van egy 3,5 éves fiam (spontán teherbe estem vele), akinek már több mint 2 éve szerettünk volna egy testvért, aki viszont nem jött. A nőgyógyászom mindent rendben talált, amikor a szoptatás abbahagyása után hormonvizsgálatra küldött. Ugyanerre a leletre egy internetes meddőséggel foglalkozó oldalon egy másik orvos azt mondta, hogy PCO-s vagyok... Nőgyógyászt váltottam. A mostani orvosom tavaly március óta kezel. Különféle gyógyszeres kezelésekkel próbálkozott, és úgy tűnik, hogy az utolsó kombináció meghozta a gyümölcsét: október óta Merckformint szedek (Clostylbegittel), és a májusi progeszteronvizsgálat megfelelő értéket mutatott. Ilyen először történt, amióta kezel az orvosom. Sőt: lehet, hogy ebben a ciklusban teherbe is estem (amire pedig igazán nem számítottam, úgy voltam vele, először legyen peteérés, majd aztán számoljuk a napokat). Szombaton pozitív lett egy terhességi teszt (ez a 2., amit az elmúlt két évben vettem, mert valami azt súgta, hogy most nem a gyógyszerek mellékhatásait érzem...), holnap hívon fel a nőgyógyászom, abban bízom, hogy a vizsgálat is igazolja a "bezebrásodást" :)

Kezdem elhinni, hogy igaz lehet, de azt is tudom, hogy most még az sem szomorítana el, ha nem várnék babát, mert annyira örülök neki, hogy ennyi év után ismét volt/van peteérésem :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!Először is szeretnék minden babásnak gratulálni!Már régóta olvaslak benneteket de még csak most regisztráltattam magam!Több mint 1 éve diagnosztizálták nálam a PCO-t és kb másfél éve szedem rá a Merkformint jelenleg 2*850mg-ot.Sajna februárban volt egy vetélésem azóta még csak 1*volt mensesem a következőt most várom!Nagyon jó dolognak tartom Norka lépéseit a sajtó felé a gyógyszerrel kapcsolatban!Ideje lenne már egyes nőgyógyászok szemét felnyitni!Ja és azért írok ilyenkor mert jelenleg éjszakai műszakban dolgozok és általában ilyenkor tudok net.közelbe jutni!Van egy 3. cn-i eredményem tud rá valaki vmi okosat mondani addig is míg eljutok az endokrinológushoz?Prolaktin:11.1ng/ml
LH:6.2mU/ml
FSH:7.3mU/ml
Progeszteron:1.1ng/ml
ösztradiol:44pg/ml
Tesztoszteron:1.80ng/ml
Dehidroepiandrost.szulf:354ug/dl
niki26
 
 


Megjött :shock: ,ma 1 cn.

Találtam egy-két érdekes dolgot terhesség és endokrin rendszerrel kapcsolatban:
-a magzat és a megnagyobbodott méh fokozott igénye és az emelkedő oxigénfogyasztás következtében nő az alapanyagcsere(szülés idejére akár 25%-l)
-ösztrogén hatására a pajzsmirigy enyhén megnagyobbodik és fokozódik a jódforgalom
-a fokozott kalcium-,és D-vitamin-igény következtében enyhe hyperparathyreosis áll be
-A parathormon szintje a terhesség 15.és 35. hete között tetőzik
-a hypophysis enyhén megnagyobbodik
-a hypophysisben nő a prolaktintermelés0
-Nő az ösztrogénszint,a mellékvesekéreg megvastagszik
-a fehérje és szénhidrát anyagcsere szabályozása érdekében nő a kortizol szintje
-az anyai vérukor szint csökken
-korai terhességben csökken az insulin termelése
-a lepény fokozott ösztrogén-,progeszteron-és humán chorion szomatotropin termelése és a fokozott anyai kortizolszint következtében csökken az anya inzulinutilizációja,ennek révén jut elég glükóz a lepénynek és a magzatnak

Ezt a régi tételeim között találtam,gondoltam érdekes lehet.aki már mindezt tudta,attól bocsika,hogy úntattam(esetleg)vele. :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr! Nem nálam piros volt, de nagyon minimális. 2 napig, de a rendes mennyiség kb fele. Most semmi, csak a tünetek, de azok is múlófélben. Ja! És kihagytam, hogy hullik a hajam. Ilyen eddig még nem volt.
Szóval volt egy vér nélküli mensim, minden más tünettel együtt, vagy mi a szösz ez? Kezdek pánikolni.
Segítség!!!!!!!

Gina ez nagyon klassz. Ezek szerint ez el is múlhat?

Vöcsök! Gratulálok!!!!!!!!!!!!! Te csak merckformint szedtél, és clostylt, vagy kaptál még szurit is hozzá?

Niki 26 Isten hozott nálunk!

cs
csillagfény
 
 


Szia csillagfény!

Nem kaptam szurit, csak Merckformint és Clostyilbegitet (habár az nőgyógyászom szerint a sovány PCO-sokat nehezebb kezelni, mint a kövéreket).

Vöcsök
vöcsök
 
 


Szia Vöcsök!

Ez érdekes. Jó Neked. Nekem eddig mindig (2x) szurival adták a clostylt. Mondjuk akkor még nem szedtem Merckformint.
Én nem vagyon egyik se. Mondjuk 5-8 kiló plusz biztos van rajtam, de nem nagyon fogytam a merckformintól. Pedig kevesebbet is eszem jóval. Tegnap gyümölcsnapot is tartottam, és megpróbálom egy héten 1x. Jó lenne még most fogyni egy kicsit, mert aztán babával nem lehet. :D
Meg indul a sportprojekt is. Holnap megyek dokihoz, megpróbálok feliratni valamit védelemre a fertőzések ellen, aztán besportosodom! :D

Többiek, Nálatok mi újság? Meséljetek!
Sziasztok, jó napot Nektek, később még benézek! :)
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, most nézem az orvosi pairjaim..és én béna, most látom hogy a petikém a bal oldalon 16 mm * 22 mm-es. woww. Ez szuppi. Ha nem is lesz bébi, de legalább van remény :)

Kov. ciklusban johetnek a vérvételek

Gina


Veletek mi van???

(koszi a drukkokat)
Vendég
 


Sziasztok!

Okr!
Annyira sajnálom!! :cry: Én úgy, de úúúgy reménykedtem, hogy most lesz valami. Meddig szeded még a clostylt?
A következő szavakat magyarázdd meg légyszi, hogy ne csak az orvoslányok értsék: hyperparathyreosis, parathormon, inzulinutilizációja, már így is írták más topicban, hogy ideolvastak, és azt hitték, 1 db. orvosi továbbképzést olvasnak! :lol:

Ez érdekes, hogy koraterhességben csökken az inzulin termelése. Lehet, hogy ezért nem bírtam semennyi csokit és édességet enni az első harmadban? (csoki most sem megy le a torkomon, de lekvár meg süti igen :? )

Szia Vöcsök!
Írjál akkor rendszeresen! :) Azt mindenképpen írdd meg, mi lett a végeredménye ennek a ciklusnak! Amúgy milyen egyéb PCO-s tüneteid voltak? (pattanás, szőrök...stb.) A terhesség előtt is voltak már ilyen PCO-ra utaló tüneteid?

Lányok, nekem van egy érzésem. Norka, orvoslányok: szerintetek lehet az, hogy az első terhességgel járó durva hormonális változások (+ utána szoptatás) miatt alakulhat ki egyeseknél a PCO és cisztás petefészek??? mert a hormonok nem állnak vissza rendesen.

Csillagfény!
A ciszták nálam is totál elmúltak, egy darab sem volt egy év Diane szedés után!

Csakegy milyen volt a ma reggeli hőd?? :?:

fallosz ki van ezzel az idővel. legszívesebben visszafeküdnék az ágyba aludni. :roll: (lehet azt is fogom tenni )

Semmennyi energiám nincs már hetek óta. A lakás úgy néz ki, mint egy kollégiumi szoba, ahol 6 egyetemista fiú lakik. :oops: nem tudom mi van velem, azon kívül hogy terhes vagyok, de nemrég - pár hete - még annyi energiám volt, emlékszem még ablakot is mostam.

Apa eddig elég jól viseli a rendetlenséget.
Egyik nap azt mondta amikor hazajött, nem veszi le a cipőjét, mert sár van. :lol:

pussz!

Kép

Kép
rejo
 
 


Gina!

nem lesz következő ciklus! :wink:

Kép

Kép
rejo
 
 


rejo: 36,3 6:30-kor, de visszaaludtam még egy órára és akkor 36,5 .. de szerintem a 6:30-as az igazi ébredési hő... ha meg nem az csak jó, de nem tudom :( (tegnap 36,1 volt... de az extra alacsony, 36,2 és 36,4 között ingázik normálisan a hőm)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: