Új privát üzeneted érkezett!

Kedves fórumozók!

Van tapasztalatotok olyan JFK-s szülésznővel, akinek kifejezetten erőssége a gátvédelem?
Minden ötletet, infót szívesen vennék a témáról.

Katalin
kata79
 
 


Tücsök,

Semmi baj:-)MIndenképpen megkérdezem!

Detty,

Sok boldogságot nektek!

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Judit!

Én az első csaszi után kétszer természetes módon szültem, igaz EDA nélkül, mivel nem volt rá szükségem. Ha érdekel, olvasd el a kórházas topicban az április 20-i hozzászólásomat.
Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

 
 

Zsuzsa,

Elolvasam. Természetesen ez lenne a legoptimálisabb. Annak viszont már a gondolatától is rosszul vagyok, hogy esetleg megint altatás legyen a vége. Attól úgy érezném, hogy megint kimaradtam valami nagyon fontosból.....

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Zsuzsa,

Elolvastam. Természetesen ez lenne a legoptimálisabb. Annak viszont már a gondolatától is rosszul vagyok, hogy esetleg megint altatás legyen a vége. Attól úgy érezném, hogy megint kimaradtam valami nagyon fontosból.....

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Detty Nagyon jók a képek. Nagyon szép menyasszony voltál. Nem is látszik a pocakod.
Balniék is voltak? És utána hog ybírtad a mulatságot? Volt tánc is?
Szülésnél szóljál majd hog y egyágyasba szeretnél menni, hog y azt intézzenek neked.

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Megszületett a pici lányom gondoltam (hívtak is) csatlakozom hozzátok, ha nem bánjátok.

Szerencsére a szülés nagyon gyorsan ment, ha kicsit később indulunk el nekünk is a kocsiba születik. Az orvos már nem ért oda a szomszéd szobából csak a szülésznő.

2006 04 20 án született 19.30 kor. 51 cm és 3400gr 38 hétre. Dorinának hívják. Õ a harmadik gyermekünk a 2 fiú után.

Szerencsére tejem az van és a pici nagyon jó baba. Eszik és alszik. Éjszaka 1x kel és hajnalban még egyszer. Etetés után büfi és már vissza is lehet rakni az ágyacskájába és alszik egy hang nélkül. Tegnap leraktam este 9 kor és reggel 1/2 5 kor kelt addig aludtunk.

Rakok egy képet ez még a kórházban készült.

Ildi


Kép
ivildi
 
 


Ildi,

Sok örömet a kis jövevényben! Nagyon édes! Mindig elérzékenyülök, ha meglátok egy kismanót a kórházi "babaegyenruhában":-)

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok az új babáknak!!Kép Nagyon édesek!!

Mi jól vagyunk. Gergő jövő héten 9 hónapos lesz!! Van 2 foga alul, és most jön a felső kettő. Ügyesen elüldögél, amin csak lehet felkapaszkodik és feláll. Megy a duma ezerrel. Most a mamamama... mondogatja, de sikítozik, és mindenfélét gagyog. Kép Jókedvű, ritkán síró baba, bár aludni még mindig nem akar. Imád fürcsizni, csak az utána lévő törülközést, öltöztetést ordítja végig. Pelenkázni képtelenség, mert áll. hasra akar fordulni, főleg mikor kaki is van. Kép Ilyenkor mindent mosnom kell.
Röviden ennyi. JA, és 9 kiló 77 cm. Jó nagy gyerek. Kép
Képet most nincs időm, majd talán délután.

Judit!
Jól vagytok a pocaklakóval? Tök jó lehet. Vmikor nyár vége fele mi is bele akarunk vágni egy kistesóba. Kép

Jucus

jucus1
 
 


Jucus,

Köszi a kérdést, most már határozottan kezdek jobban lenni. Lassan megszűnik az álandó hányinger:-) Ma voltunk tarkóredő mérésen, szerencsére minden rendben volt! Most már egész kisember formája votl az UH-n.
Most nekem is mennem kell, emrt még egy sor dolgot el kell intézenm, mielőtt Danca felébred.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Háát ide találtam :D A múltkor már beleolvastam a topicba, de nem volt időm végigolvasni az utolsó hozzászólásokat, ezért nem íram. :P Jó érv! Rhoney gyönyörű a lurkó! Igen ez a kórházi szerkó valahogy mindig nagy sikert arat. Kiemelik a gyermekek szépségét. ;) Egyszer egy csecsemős meg is jegyezte, h azért itattam úgy a manómat, h a nyakába menjem a limcsi, h át tudjam öltöztetni a kis zsiráfos ruhácskába.
Nekem a kismamamagazin kettős érzelmeket hoz fel. Gondolom most kikerekedik néhány embernek a szeme ;) Jót is és rosszat is. Nem tudtam soha úgy végigolvasni, h ne pityeredjek el. Mindig a boldog apukákat favorizálták és miegymást. Másrészről, ennek köszönhetem, h van 4d-s uh-om a picimről. Ráadásul a szelvény gyűjtögetése közben találtam rá egy anyukára, akivel azóta is nagyon jó barátságban vagyunk.
Szeretnék kérdezni tőletek. Gondolom ti is sokat járkáltok ide-od a csemetétekkel. Hogyan oldjátok meg a szoptatást? Vannak-e olyan helyek, ahol például útközben meg tudjátok etetni a picurt v. mindig úgy kalkuláljátok, h hazaérjetek?
samony
 
 


Az előzőkhöz szeretnék hozzátenni, amit olvastam: "egy fővárosi könyvtár kávézójának asztalánál érték tetten, amikor szoptatott. A leleplező hölgy - aki egyébként egy kétgyermekes családanya volt - állítólag valóságos pánikrohamot kapott, meg nem erősített információk szerint a "rémes esetet" az intézmény igazgatójának is jelentette.

Szily László kollégánk elmondta, hogy amikor párjával és babájukkal Máltán nyaraltak, egy munkáspárti székház teljes vezetőségét mozgósították az éhes baba miatt. A vallettai épület kávézójában szoptatni készülő kismamát látva ugyanis a székház vezetője elrendelte a helység teljes kiürítését. Az öltönyös párttagok az értekezletet félbeszakítva hagyták el az épületet, szép példát szolgáltatva a liberális gondolkodás szimpatikus túlkapására"
Ezt mint érdekesség másoltam be. Egyik szemem sír, másik nevet. :D
samony
 
 


Samony!

Nekem kezdettől fogva nem volt gátlásom a szoptatással kapcsolatban, bár tény, h elég laza anyuka vagyok. Azért általában úgy intéztük h hazaérjünk, de bárhol szoptattam ha arról volt szó: kocsiban, Városligetben, Állatkertben sőt ma pl a Trófea étteremben-persze diszkréten.
Szerintem észre sem vette senki, mert mindenki magával volt elfoglalva.
Még síelés közben is találtunk rá megfelelő lehetőséget.A gyerek jóllakott, hatalmasat aludt a jó levegőn és semmi baja nem lett.
Igyekeztünk olyan helyekre menni, ahol ez nem jelent gondot, étteremben pl hátsó asztalt kértünk stb...
Persze volt olyan is, h vittünk lefejt tejet, de mivel kézi mellszívóm van, nem nagyon volt energiám és kedvem mindig pumpálgatni, termoszozni.

Szerintem ez nem cikis dolog, bár hozzáállás kérdése, nem vagyunk egyformákKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsika, hogy így eltüntem, de rosszalkodik a gépem, Detty-t kértem meg, hogy ezt az üzit átadja nektek!

A lagzi nagyon jól sikerült, mindenki szuperül érezte magát. Utána mi apával elmentünk mézes napokra Zalakarosra, ami szintén tök jó volt, az időnk szuper volt végig, csak akkor romlott el, mikor haza kellett jönnünk J Bencusra addig a nagyik felügyeltek.

Azért volt egy kis riadalom az esküvő előtt J Bence csütörtökre prezentált egy 39,2-es lázat a semmiből. Levittük szépen, pénteken már minden OK, erre szombat reggelre megint de már csak hőemelkedés. Mai napig nem tudom mi volt ez, mert semmi más nem volt (se rosszullét, se hányás, semmi). Lehet csak érezte, hogy most ez a pár nap nem róla fog szólni JJ Vasárnapra persze kutyabaja sem volt J



És még egy hír! Ma megyek dokibácsihoz!! Igen-igen! Dr. House után szabadon: belém költözött egy kis parazita JJJJ Szóval csatlakozom Karpijudithoz, és már nekem is egy nagy, okos, erős kicsi bátyuska fiam van J



Remélem sikerül Dettynek a képet is felrakni J



Üdv: Eszti




--------------------------------------------------------------------------------
Fájlnév: IMG_8055.JPG [letöltés]


--------------------------------------------------------------------------------
Fájlnév: IMG_d8584.jpg [letöltés]
dettyke78
 
 


Sziasztok!

Sajna a kép nem jött át ,mindjárt megpróbálom mégegyszer!

Detty
dettyke78
 
 


Eszti,

Éljenéljenéljen! Az esküvő miatt is és a baba miatt is!

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Detty!

Gratula a babához, és sok boldogságot!

Neked mennyi idős a Bence?

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szia Tücsök!

Ez Fricky üzenete volt,freemailen küldte én meg bemásoltam nektek!
Egyébként egynapon volt az esküvőm Frickyvel és ha egy picit feljebb mész ott vannak a képek,maiket küldtem.Én most vagyok a 33.hétben,kislányom lesz,Dorottya lesz a neve.

Detty
dettyke78
 
 


Fricky!

Gratulálok az esküvőhöz és a babához is!!!Kép
Várjuk a képeket!!

Jucus

jucus1
 
 


Fricky!

Én is beállok a gratulálók sorába! Kép
A kis jövevényhez pedig külön gratulálok! Kép
Éljen, éljen!

Dettyke!
Neked is gratula! És könnyű szülést kívánok! Kép

kizsó
 
 


Hello!

Akkor sok boldogságot Frickynek is!

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Eszti! Ez nagyon jó hír. Gratulálok!!!! Zalakaros az nagyon szép hely. Tele jobbnál jobb éttermekkel.
Szóval akkor beindult a második "ütem" most már két helyen is. Meglátjátok milyen jó lesz./ meg néha nem/.
Nálatok mennyi lesz a különbség?

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!
Na végre!!!!
Azt hittem már sose tudok írni, csak üzengetni Kép

Így is KÖSZI Detty!

Sid! Így nálunk majdnem pont 2 év lesz a különbség (ha nem siet úgy mint Bence, akkor 25 hónap).

Köszi mindenkinek a gratulációt!

Üdv: EsztiKép

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti,

Nagyon szépek voltatok az esküvőn! Nálunk is pont 25 hónap lesz a korkülönbség, ha a második manó nem siet annyira, mint Danca.-)

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Eszti! Nagyon szépek vagytok a fotón. A ruha is gyönyörű.. Jó ez a tulipános kép. Nagyon tetszik.

háát csajok nem fogtok unatkozni egy pár hónap múlva. De nem baj. Bár gondolom most sem unatkoztok a fiúk mellett.
Üdv Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!
Hová tűnt mindenki?

Szóval van egy 15 mm petezsákom szikhólyaggal, egyenlőre minden rendben. Hétfőn kell mennem uh kontrollra megint.

Köszönöm a dícsérő szavakat :D

Tök jó lett ez az új társalgó!!!

Üdv: Eszti
fricky
 
 


Sziasztok!

Fél napba telt, mire rájöttem, hogy csak úgy tudok belépni, ha kisbetűvel írok mindent. De sikerült. :lol:

Tényleg jó ez az új társalgó!

Mi jól vagyunk. Gergő egyedül felül, feláll, lépeget. Nagyon ügyes a kiccsávó. Most kicsit taknyos, meg túl vagyunk egy kötőhártya gyulladáson, de már javulgat. Viszont nagyon nyügös. Alig van el egyedül.

Már most is nyüglődik..

Többiek??
jucus1
 
 


Sziasztok!

Fricky!
Nagy gratula! Növeszd jó nagyra! :lol:

Jucus1!
Nálunk hasonló a helyzet. Alig van el a Zsófi nélkülem, mindenhová jön utánam. Szerintem ez a sok változás, amin most keresztül mennek, megviseli őket. Zsófi azóta ilyen, amióta elkezdett lépegetni kapaszkodva. És az az érzésem ez így is marad, amíg nem lesz biztos a sétálásban. Remélem nem tűntem okoskodónak, de ezen már én is annyit gondolkodtam! :)
kizsó
 
 


Sziasztok,

Nagy gratula, Fricky! Mikorra várjátok?

Danca éppen most esik át élete első "komoly" betegségén. Szerencsére egyelőre ez sem nagyon veszélyes, de nagyon nyűgös. Torokgyulladása van és elég magas , 39 fokos láza. Onnan vettem észre ,hgoy valami nincs rendben, hogy 1 percnél hosszabb ideig elüldögélt az ölemben. Erre még soha nem volt példa. Az elmúlt két napban többet bújt hozzánk, mint eddig összesen. Nem nagyon bújkálós fajta, hiszen két percig nem tud egy helyben maradni. Szerencsére egyedül is jól elvan, csak azt igényli, hogy a közelben legyünk.
Na megyek, iszom egy teát, mert nekem is kezd fájni a torkom :(

Judit
karpijudit
 
 


Szia Judit!

Remélem nem kapod el a betegséget és Danca is hamar meggyógyul. Adj neki C vitamin cseppeket, nekünk az m indig nagyon sokat segít.
Tudod már mi lesz a kis jövevény???

Vigyázz nagyon magatokra.

Tücsök
mtücsök
 
 


Frickynek gratula a pocaklakóhoz. Írd meg mi volt a kontrolon...

Jucus!

Nálunk kb. 4 hónapig ment, ez a csak anyu lába között jó, még akkor is ha mosogat című történet, aztán mostanra egész önálló lett. Már ő igényli a magányt néha, nagy örömömre, na azért most sem viszi túlzásba, de jobb sokkal, mint volt.

Horodom sokat játszótérre, és ott jól elfárad, és hála az égnek itthon már csak kóvályog:)

Volt valaki közületek a Kolping Hotelben (Alsópáhok)?
Ha igen írja le milyen volt....


Üdv: Dóri
Vendég
 


Tücsök,

Sajna még nem tudom, mi lesz a kis jövevény, de már nagyon kíváncsi vagyok :)

Dóri,

Mi még nem voltunk Alsópáhokon, de több ismerősünk már igen. Mindenkitől csak jót hallottam róla. Egyik bartáőmék 5 napra mentek volna, de a kislánya a második napon beteg lett, ezért hazajöttek. Meglepetésükre visszakapták a pénz egy részét.
Az biztos, hogy kifejezetten kisgyerekes családoknak találták ki.

Mmi is mennénk majd valamikor, valószínűleg, most már majd csak négyesben. :P
karpijudit
 
 


Kullanccsal kapcsolatban: a mi gyerekdokink javasolja az agyvelőgyulladás elleni védőoltás beadását (kullancs terjeszti ezt is) Nem összekeverendő a gennyes agyhártyagyulladás elleni oltással (én azt hittem, ua ). Két lépcsőben adják be, két hét különbséggel.

üdv. Marq
marqueza
 
 


Sziasztok,

az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:
szeretném olyan kismamákkal felvenni a kapcsolatot, akik a Jahn Ferencben szültek császárral.
20 hetes kismama vagyok és toxémiám miatt valszeg ismét császárra lesz szükség :cry:
De ha bárki ellátna hasznos tanácsokkal, azt szívesen venném! :lol:

Segítségeteket előre is köszönöm!

hooligirl
 
 


sziasztok

Ejha micsoda változások töréntek itt mostanság :D
mégjóhogy jucus írta, hogy kisbetűvel lehet csak belépni mert kezdtem megmérgelődni :evil:

Fricky hatalmas gratula a szép esküvőhöz és még nagyobb az új pocak lakóhoz. :)

Majácska immár 11 hónapos 6800gr 72cm 7 foga van és szép lassan elindult. Kép
eper8
 
 


hooligirl

én is császárral szültem (de itt elég sokan vagyunk így :roll: )
mire vagy kiváncsi?
eper8
 
 


kicsit elírtam a lány súlyát szóval 8600gr :o :o :o
eper8
 
 


Köszi Györgyi, azt tudom, hogy te úgy szültél...

az ellátásra , a tisztaságra, az ellátásra, a nővérekre, illetve a hozzá állásukra lettem volna kivcsi.

Köszi

Tünde

hooligirl
 
 


szia Tünde

csak nem az a Tünde vagy? :D

ezek szerint a Délpestiben fogsz szülni?

Jó választás volt, nagyon sok minden le van írva itt a topikban, de ha gondolog szívesen elmondom amire kiváncsi vagy (akár telefonon is)

Vannak úgyan gyenge pontjai a kórháznak, de összeségében szerintem jó a kórház.
Hol tartasz?

üdv: Györgyi
eper8
 
 


De AZ a Tünde vagyok....

Tudom, hogy sokminden le van itt írva, de sajnos nekem ehhez már sem türelmem sem időm nincs hogy itt mindent elolvassak, ezért gondoltam, egyszerűbb ha megkérdezem. :D

Eszembe jutottál te is, de nem tudom, hogy reagáltál volna ha felhívlak egy ilyen kérdéssel.

20. hétnél járok, még a fele hátra van, de elég gáz már így is. De legalább Bucinak vége a sulinak mindjárt.
Még egy hétig dolgozom, sajnos tovább nem megy.

megköszönném, ha elmondanád a dolgokat akár telefonon, akár személyesen.
/Attilával sokszor üzentem hogy gyertek ki hozzánk ha van kedvetek! :lol: /

Köszi

hooligirl
 
 


Tünde

szívesen segítek, hívj nyugodtan.

sajnálom, hogy megszenveded a terhességed, de biztos minden rendben lesz, ja és örülök, hogy lányod lesz :D (bár Dorcsi nem annyira) új élmény lesz egy fiú után :lol:

na mennem kell Maja reklamál

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Köszi,

akkor majd jelentkezem :wink:

hooligirl
 
 


Sziasztok!

Arra szeretnélek kérni bennetket, hogy legyetek szívesek segítsetek nekem abban, hogy ha megyünk szülni, mit kell összekészítenem a Picurnak a kórházi tartózkodás idejére? Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, akkor a babákat kórházi ruhába öltöztetik. Ez végig így van az ott tartózkodás alatt, vagy csak a születés utáni első ruci kórházi? Lehet, hogy bugyutának tűnik a kérdés, de kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm szépen!

Üdv. mindenkinek: Ági
agnesm
 
 


Szia Tünde,

Én is császárral szültem. Nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt ezzel kapcsolatban. Én reggel szültem, altatással. Másnap reggel vették ki a katétert, addig feküdni kellett. Felkelés után szigorúan elküldenek zuhanyozni. Nem egyszerű, de újjászületsz utána. Addig többször cserélték a betétet, tettek homokzsákot a hasamra, egyáltalán foglalkoztam velem. Az első éjszakát a szülés után a "császáros" szobába kell tölteni. Utána már semmiben nem különbözöl a többi kismamától. Max. abban, hog yte nem állsz sorba gátseb-fertőtlenítésért. A nővérek teljesen rendben voltak, legalábbis velem mindegyik rendes volt.
Ha van még bármilyen kérdésed, szívesen válaszolok!

Üdv,

Judit

Eper,

Gyönyörű a kicsi lány! Belegondolok, hogy Danca 16 hónapos korában indult el, addig cipelni kellett...
karpijudit
 
 


Ági!

Benntre nem kell vinni a babának ruhát, mert végig kórházi ruhában vannak, csak a hazamenetelre kell. Vigyél pelust, mert bár adnak az ajándék csomagba, de az nem elég. Kell még popsitörlő. Más szerintem nem is kell a babának, mert van ott a kórházban.
Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.

Eper!
Gyönyörű Maja! :)

Jucus
jucus1
 
 


kaprijudit, jucus1
köszi :D

rakjatok fel ti is képet olyan rég láttam már őket:)

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Jucus,

köszönöm szépen a választ. Úgy látszik, ahány (kór)ház annyi szokás.

Ági
agnesm
 
 


Judit,

Köszi a választ.

/császárral már szültem, csak nem ott hanem a Kútvölgyiben, ezért is a nagy érdeklődésem a kórház iránt! :D /

hooligirl
 
 


És esetleg Dr. Somogyi Lajosról tudna valaki valamit mondani?
/Nála fogok szülni, eddig :lol: nagyon szimpi :lol: /

köszi előre is

hooligirl
 
 


Sziaztok,

Tegnap voltam UH-n. Már 183g a kismanó:-) Sajnos nem mutatta meg, hogy mi van a pálcika lábai között, de szerencsére mindene rendben van!

Judit
karpijudit
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?