Új privát üzeneted érkezett!

Csajok itt olvasok, és rámjött a szexelhetnék.... :lol: :lol:

Csakegy, lehet hogy a hőmérő helyett megbízhatóbb lenne a párod orra? :lol:

Andem, hát akkor rajtad is ott lesz a topik szeme!

Kincs, ez szuper. Ezek szerint nálad a metformin mondhatni AZONNAL elkezdett dolgozni!!! Jó mensizést! :D

Mir, a hasmenés érdekes, mert korababásoknál inkább székreki van. :? Nem ehettél valami furcsát? Vagy lehet, hogy a vizsgák miatti ideg esz meg. Eszed az Elevitet, vagy valami vastartalmú magzatvédőt? Hasmenés mellett nem ártana...
Vendég
 


most tudtam csak visszanézni, mire itt kiigazodtam az újjításokban!

Rambóka,

nagyon aranyos a baba!:-))) hihetetlen. az első kép nagyon jó én néztem a másodikat is de kis béna vagyok mert nem láttam mi az. :cry:

Norka,

hogy vagy? Ketyeg az óra..........:-)
Kérdezted, hogy milyen a közézérzetem. Jó szerintem. Korán kelek nagyon korán 6:45-6:30, pedig nagyon tudok aludni, de kipattan a szemem és fáradékony vagyok alukálok du. ha tehetem. Sokszor eszem 5-6 -szor naponta. Megy a hasam ezt kérdeztem, hogy ez jó??? Mármint nem jó csak ez egy új tünetem. És néha jól megszorít itt bent (mensi szerűen) aztán kiold és semmi. Cicim kicsit feszül, és már nagyon erős a csíkom a teszten hamarabb jelenik meg, mint a C vonal.

És még mindig nem hiszem el!! Kedden akarok a dokihoz menni UH ra. 7. hét körül lehetek majd akkor. Írt fel nekem újra adimetet azt most szedem-

Ja és nem tudom, hogy tudjátok, de az 500 g -os Adim. az nem Tb támogatott csak a 850g-os. Jó mi? :P
mir
 
 


Norka!

Furcsát???? hát répát, de az nem fura, de azt így nem rágcsáltam ennyit magában.
MagneB 6 , Folsav, Adimet. Ezt szedem. esszonta az orvos. De van Elevitem, de azt mondta ne. Elég amit mondott.
Biztos az ideg is benne van, főleg, hogy versenyt futok itt az idővel.
De én mindig hasas voltam. Ha valamin mutatkozik az has. Tesóm meg a hányós. Lehet, hogy valami téveskód van bennem, hányás helyett hasmas van: :roll:
mir
 
 

 
 

Norka!

Most ne sexelj! Nehogy hamarabb jöjjön. :D
3 hét igaz? vagy kevesebb egy kicsit.
mir
 
 


Sziasztok!

Kincs!
gratula a spontán mensihez!! Ez már egy fél siker!!!

Mir!
Én is nagyon hasmenéses voltam az elején, gyakorlatilag az első két-három hónapot végigfostam.
Én tutira veszem, hogy nálam valamelyik gyógyszer okozta ilyen hosszú ideig, én Elevitet, Duphastont, magne B6-ot szedtem.
magától a hasmenéstől nem volt gondom, csak a bélgörcsök méhgörcsöket is okoztak nálam, az nem volt kellemes.
Most a középső trimeszterben székrekedésem van folyamatosan.

mensiszerű érzés normális, DE: nézték a progidat???Azért a görcsökre oda kell fogyelni, nekem is ezért írták a progipótlást ártani nem árt alapon...

Mosnom kéne, tegnap bedöntöttük ide hármunk balatoni szennyesét. Lépni nem lehet a lakásban.
rejo
 
 


Sziasztok !

bocs, hogy ide pofátlankodok :lol: Akik nem ismernek, gyorsan csak annyit, hogy 4 év után, sok hormonozás után spontán megfogant babácskánt, kb. az Adimet szedésének 2,5 hónapjában :lol:
Szerintem Norka írt is rólam anno :wink:

Mir miatt írok, ui. nekem is hasmenés-szerűségem van, amióta kismama vagyok. Most, a 7. hét körül kezd kicsit enyhülni (reggel nem azzal kezdem a napot) de ez lehet, hogy már az Elevitnek köszönető.
Én nem tulajdonítok neki nagy ügyet, jobb, mintha szorulással küzdenék, ami meg úgyis jönni fog :twisted:
szóval Mir nagyon gratulálok és drukkolok az első UH-hoz !

mniki
 
 


Szép napot!!

Kincsecske
Spontán mensi,ez igen...csak Igy tovább ,nem sokára baba lesz itt :D

Mir
Jó h jelentkeztél..jövöhét kedden mész orvoshoz??Gondolom alig várod! :)

mniki
Gatula a a pocaklakódhoz..sok egészséget kivánok!

Majd még jövök!
Puszi
Vendég
 


sziasztok!

Rejo!

Még nem nézték, mivel még nem voltam a dokinál, mert azt mondta, hogy bő két hét és Uh. Na ez jövő hét kedd!
Gondolom utána jönnek a vizsgálatok.

bár őszintén megmondom én hamarabb akrtam menni, hogy hát többet tudjak,meg így olyan rossz tudom, de nem.... látnom kell.

A progi mit is mutat? :shock:

Niki!

akkor nálad is hatott látom elég hamar az Adimet.
7. hét???!!! akkor egyidősek vagyunk kb.
Jól van örülök a kis hasmenésednek :lol: , nem vagyok kirívó.
Köszi!
Volt Uh akkor........., mikor? mit láttál?
Te miért nem szoktál itt lenni velünk? Melyik topikba jársz? PCO -s vagy nem?

Köszi lányok!
mir
 
 


Szióka! :)
Lányok,megnyugtattatok ,hogy a 75 pont jó. :) (remélem nem lesz kevesebb)
Mikor én sulis voltam(ókorban),akkor ez max 3-nak felelt volna meg.50% alatt pedig 1-s volt a dolgozat.
Na,azért még szóbelire készülgetek :)
Egybként pont most írtam egy levelet az OKÉV-nak,mert az ő javításuk,és az én tankönyvem nagyon nem egyezik jópár dolog tekintetében :twisted:

Csillagfény
Eü fősulira jelentkeztem-diplomás ápolóira.

Norka
Vhol olvastam,hogy a férfiak,és a nők az orruk alapján választanak párt.Mindenki "kiszagolja " :shock: a genetikailag megfelelő partnert.CSAK a fogamzásgátlók nagyban belezavarnak ebbe.
Nálam p.é=idegbaj
Az én párom innen tudja :P

Andika
Köszi a táblát!
Már a 25.cn???Mindig meglepődök magamon :oops:
A metformint pedig valóban emelni akarom 2X850-re.Honnan tudtad??? :D :idea:

Rejo
Köszike!Akkor mindjárt vissza is olvasok!
A tegnapi levelezés,az előzőek címszóból már megvan :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Mir: először május 15-én voltam UH-n, mivel beparáztam, hogy méhenkívüli (sajnos volt már ilyen), akkor csak a petezsákot láttuk.
Majd 20-án a Kaáliban, akkor már a szikhólyag és a pulzálás is látható volt. Egyébként május 6-án 1 hetes késés miatt csináltam tesztet, de nem hittem volna, hogy + lesz :lol:
Hogy miért nem vagyok itt veletek ? Ennek egy oka van, lassan túl sok helyen vagyok :D Családinet, illetve itt, a Kaális topikokban.
De olvaslak benneteket :wink:

Ella : köszönöm :wink:

mniki
 
 


Niki!

A méhen kívülinek vannak tünetei vagycsak uh a megmondhatója.
Őszintén én is ezért vagyok kicsit ideg. Én is a Kaáliba vagyok...
csináltak egy vérvizsgálatot és , akkor a tesztet alátámasztotta, hogy terhes vagyok.

Vagy az jó, hogy csak a méhemben érzek ilyen olyan kis szorításokat.

Jó volt látni mi a + ot? :lol: kívánom mindenkinek itt!
mir
 
 


Lányok!

Véleményetek szerint az nem rossz jel, hogy én már egy éve szedem a metformint, és nem vagyok terhes?

:?:
Vendég
 


Gina!

Szerintem nem rossz jel.

Azért gondolj bele, mekkora mázlinak kell lennie azért, ahhoz, hogy megérjen egy pete (pco-nál), az ki is tudjon szabadulni, elinduljon és leérjen, találkozzon erős fiúval (mert ha a burka a petesejtnek túl kemény és a fiúkánál nincs kiscsákány be nem jut) , és visszaszaladva a petefészekbe a tűszőben legyen petesejt (80 %-ban van ), akkor genetikailag stimmeljen a megtermékenyítés, időben termékenyűljön meg , mert ha később minden hiába a sejtosztódás miatt, ezután legyen jó kis ágya, amibe be tud feküdni, és legyen sárgatest elég ami eteti.

na ezt leírni is sok volt és, biztos van még 10 dolog aminek stimmelnie kell.

Ha két normáli segészséges pár pont jókor teszi azt, mit ilyenkor tenniük kell akkor is 15 % az esély! nagyon kevés.

Ott a lombik! Mindent megcsinálnak a szervezet helyett még be is ültetik és csak 32 %, hogy meg is marad. borzasztóan kevés.

szóval nincs miért, hogy elkeseredj!!!!!!!

az élethez egy rakás mázli is kell!!!!

az meg jön, meglásd :)
mir
 
 


Szerintem azt hajlamosak vagyunk elfeledni, igen, hogy egészséges pároknál is 1 évet mondanak a teherbeesésre, mint maximum korlátot.

Gina, mikor is lombikoztál utoljára? Vedd hozzá, hogy a hormonokkal való tömés is visszavet egy időre, ezt már mondtam... és mióta vannak úgy-ahogy elfogadható ciklusaid (és ez még nem jelenti azt, hogy teljesen rendeződtél is, a fogyásra is gondolok)?

A metforminnal vannak ugyan csodák olyan értelemben, hogy 2-3 hónapon belül jön a baba, de nem ez a jellemző. A szokásos az, és ez a nagy átlag, hogy 5-8 hónap kell, mire egyáltalán rendeződik az illető, és van sansza a teherbeesésre. Ha valaki túlsúlyos vagy nagyon eldurvult a PCO-ja, még több idő kell.

Sajnálom, hogy újra meg újra kitör rajtad a kishitűség és a kétkedés, így nagyon nehéz :(
Vendég
 


Sziaszok!

Más nem érti az örömömet, ezért veletek osztom meg: képzeljétek megint 14 napra volt peteérésem spontán. Vagyis diétával gyógyszer nélkül. Na most én vagy öngyógyulok vagy nem is tudom. Gondolkodóba estem. Jók a hormon lelelteim van peteérésem, jó az inzulin szintem. Talán mégesem PCO? Akkor mitől cisztás a petefészek illetve ha cisztás hogyan szabadulhatnak ki érett peték? :shock:
ÁÁÁÁÁÁ, kezdek összezavarodni. Mit gondoltok?

Nóra
nóra1
 
 


Nóra: hát.. szerintem örülj neki, mert ez szerintem tuti, hogy nem PCO... ciszták ugyanis ha jól tudom ettől függetlenül is lehetnek... (PCO-nál gyógyszer nélkül 14. napi PÉ.... hááát.....)
Vendég
 


Én is nagyon boldog vagyok, el sem merem hinni. Bár pontosan nem tudom minek a tünete lehet még a cisztás petefészek. A pajzsmirigyet is vizsgálták, azt is rendben találták. Azt sem tudom, hogy önmagában ezt a tünetet kell-e kezelni. Na hát megpróbálok ennek utána járni.
nóra1
 
 


Én is nagyon boldog vagyok, el sem merem hinni. Bár pontosan nem tudom minek a tünete lehet még a cisztás petefészek. A pajzsmirigyet is vizsgálták, azt is rendben találták. Azt sem tudom, hogy önmagában ezt a tünetet kell-e kezelni. Na hát megpróbálok ennek utána járni.
nóra1
 
 


Mir : a méhenkívülinél ált. pecsételés, vérzés és egyoldali pocifájás, görcsölés jelentkezik. No meg a HCG és a progiszint sem olyan, amilyennek normál terhességben lennie kéne.
Ha voltál vérvételen, akkor a HCG mellett a progiszintet is nézték, úgyhogy biztos rendben lesz minden ! Drukkolok !

mniki
 
 


Sziasztok!

Szóval Okr, te is belépsz az eüsök soraiba :-) Szerintem eü fősulira elég lesz a 75 %, bár nem ismerem a ponthatárokat. Azért nem agysebésznek jelentkeztél :-))))

Elég elkeserítő, hogy mennyi mindennek kell összejönnie a babához. Más oldalról azért elég jól elszaporodott az emberiség.

Szasztok, holnap jelentkezem!

Cs
csillagfény
 
 


Csajok!

Most jöttem kozmetikustól :) Gyönyörű vagyok :lol: :lol:

Kincsecske!
Spontán menszi. Ez igen!!!! Fantasztikus!!! :) Legközelebb már meg se jöjjön!!! :):)

Csakegy!
Ha tényleg kullancsod van.. ami ezek után egyáltalán nem biztos, olvasd el ezt!!!

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szakmai/lymekor.htm

Csilla!
Valóban nehéz dolog a megtermékenyülés, de eléggé elszaporodott az emberiség :shock: :shock: néhány milliárdan vagyunk már a FÖLDÖN!!! Úgyhogy nem olyan nehéz ez :)
Nekünk PCOsoknak egy kissé sajátos az egész. Ne nem reménytelen. :)

Az egyik ismerősöm (28,29 napos ciklussal) január óta próbálkoznak babagyártással. És még mindig semmi. Akkor kezdték, amikor mi. Én nekem meg PCOm van. Nekem még PÉm sincs (eddig még nem volt), neki meg UH által bizonyítottan van PÉje. És mégsem terhes. A pasijának már van gyereke, elvileg mindketten rendben vannak. Tehát...

NE TÜRELMETLENKEDJEK ÉN SEM!!!!! :)

Ma este megyek nődokihoz, UHra :)

Norka! Ginuska!
Valóban, a 8-9 napon még semmit sem lehet látni. Igazából az elős nap, amikor kontrollra kellene menni 10-11 nap. Előtte nem. Teljesen fölösleges.
Én azért mentem, mert nagyon éreztem a petefészkeimet és mivel már egy Clostys ciklusban lett cisztám, nem szerettem voltna, hogy esetleg.... a mai (12 cn.) UH sokkal informatívabb lesz. Bár... lehet, hogy még ez is túl korán van :) De még csütörtökön tudok menni egy mííítingre :) esetleg péntek kora de. Aztán egy hétig semmi. :(
:?

Nóra!
Egyáltalán nem bíztos ez a PCO!!! Adja az ég, hogy gyorsan babásodj be.

Még akartam valakinek írni, de elfelejtettem, hogy kinek és mit :? :oops: :? :oops:

Lányok!
Itt lassan mindenkit összekap az M! Én nekem még mindig nincs spontán mensim. Most meglátjuk, hogy mi lesz Clostyval. Ha semmi, akkor ráérek töprengeni, hogy hogyan tovább. A M-et mindenképpen emelni fogom 3x850mgra, ha most ebben a ciklusban semmi sem történik.
De élj a mának és ne töprengj a holnapon.
A Webbes példája nyugtat. Neki sem volt egyáltlán spontán mensije. Csak Norcoluttal, aztán egyszer csak azon kapta magát, hogy babás:)

Csók lányok.

Megyek tanulni.
Aztán este írok. Remélem addig már UH leletem is lesz, sőt merem remélni, sőt BIZTOSAN LESZ!!!!

:):):):):):)

Kavics
(12 cn.)
Vendég
 


sziasztok!

Képzeljétek a párom tallt eg yfészekből kiesett vereb babyt. Tollas már de kis pirinke. Haza hozta én meg csinálzam neki kosárba veréblakot. Na de tiszta szeppenés és a sarokban gubbaszt. Pedif gogtam neki szunyogot és csípesszel tologatom a csőréhez de semmi.........
el ne pusztuljon nekem. most magára hagytam hátha megnyugszik.ha elengedem az rosszabb csak ő azt nem tudja.

valakinek ötlete..... mit csináljak h. egyen,.

na akkor megyek tanulni.
mir
 
 


Kavicska, optimizmus rulez! :wink:

Mir, én azért valami madarászokat felhívnék, hogy gondozzák ők... szerintem ez nehéz ügy. :? Ez nem kismacska.
Vendég
 


igen nekem is ez jutott eszembe, de ki fogad be egy verebet ez nem papagáj. odadobják valami boának reggelire.
mir
 
 


Szerintem fesd be színessel.

(A madarászok...? nem olyanok ők.)
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam az AFP-ért, 1,7 a MOM, doki azt mondta elfogadható (tudom egy kicsit magas, de nagy ívben leszarom).

csütörtökön negyed hatra kaptam időpontot az UH-ra, ahol részletesen megnézzük Bogárka mindenét!!:)

Már úgy várom!

na megyek, mert lakás még mindig bombarobbantott.
rejo
 
 


Szió!
Teljesen igazatok van. Türelem, idő, türelem...és persze metformin. Remélem lassan tényleg helyre jövök . Remélem holnap az UH már mutat valamit. Ha nem, akkor hétfőn.

És köszi a biztatást!

Jó éjt!

Sziasztok

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Kavics beszámol :)

Most jövök a dokitól.

12 cn.-on domináns tüsző nem ábrázolódik, endometrium vastagsága 4 mm (1 mm nőtt :? ). Szóval semmi.

Annyiban maradtunk, hogy én most megyek egy hét szabira.
DE!!!! Vagy Marosvásárhelyen, vagy Székelyudvarhelyen megszervezek magamnak egy nőgyógyászati hüvelyi UHot. Valamikor a jövő héten (hétfőn vagy kedden). Akkor már a 19-ik cn.-on leszek.

Ha pedig akkor is semmi!!!
Akkor a következő ciklusban vagy várunk még, vagy 3x1 Closty nagyfokú utánkövetéssel. De ez már tömény nyár csajok. Amiről én beszélek.
Na mindegy. Vagyis nem mindegy, de ez van.
Egyszercsak nálam is elkezd hatni ez a bogyó. (M)

Szóval, ha most valaki azt hinné, hogy letört vagyok... nem vagyok.
Ma hoztam egy elhatározást. Megmondjuk ezt az egész PCOs ügyet a családnak. Vége a szerepjátszásnak. Ha szeretnek akkor megértik.

Úgyhogy teljesen nyugodt vagyok. Várok.... Addig megy a meló ezerrel. :) Keresek egy kis pénzt a szájtetkómra és a végleges bajsz szőrtelenítésre :)

Csók csajok... vagyok...
Ma nem ettem epret :( (a doki megkínált eperrel a rendelőben :lol: )és holnap sem fogok, mert ügyelek :(

Kavics
(12 cn.)
Vendég
 


sziasztok!

köszi Norka:- :lol:

ivott vízet :lol:

de szunyogom nem kell neki

ja meg kakkantott és csipog

na jó ennyit a verébrovatról.

kavics!

Én vettem ma epret adok szívesen. :lol: Én annyira szeretem, hogy kiütésesre tudom enni magam belőle-----

megyek tanulni bár baromira nincs ínyemre a dolog.

képzeljétek itt volt apósom. elvitt valamit amita páromnak kellett volna odaadnia. de nem volt itthon így én maradtam. 2 hónapja ne látott. bejött szia mondom csókolom Papa odaadtama kezébe és kiment megkérdeztem hogy van, é smenta kapúhoz gondoltam kérdezek még, mert olyan cikis volt, mondtam puszilom a Mamát meg a többieket. Jó aztán észbe kapott még sem a zsomszéd néni vagyok és megkérdezte a kocsiból mi van a viszgákkal ezt kérdezi indig, ja és hogy haza jön e az anyukám és mikor és elhúzott.

szép mi?! két vadidegen............ pedig én már annyi old. ról megpróbáltam........

nem tud az állapotomról, mivel még seni sem tud róla csak mi meg ti. tudjátok nagyon haragszom ezért, hogy ilyen mindig tapintatlan mindenki levan szarava. Csak ő a király!!!

na bocsi ....
mir
 
 


Kavicska:)
Sajnálom,de még nincs veszve semmi...nem 28 naposak a ciklusaid,lehet h csak 10 nap múlva lesz péd!Mennek a drukkok!!! :) :) :)

Rejoka
Megnéztem a neten az értékéket....sztem nincs vele baj!
Biztos tuti jó lesz a Uh! :)

Ginuska :) :) :)

Norka
Hogy vagy??Front jön,vigyázz Bogi babára! :D
Többi kismami???

Pussz
Vendég
 


Kavicska: ne aggódj... nekem állítólag már teljesen jók a hormonjaim és az előző PÉ-m mégis csak a 22. - 23. napon volt... Most meg még semmi jele a 11. napon...

Szóval csodálnám, ha elsőre lenne 14. napi PÉ-d...

(Okr-nak is talán a 3. Clostys ciklusra lett 14. napi... de ezt ő tudná megmondani:)
Vendég
 


Ella!

Aranyos vagy, hogy megnézted!:)

Kavicska!
Ma vettem 3 kila epret! Meg újkrumplit. meg cseresznyét. meg virágot. Alig bírtam hazacipelni.

Sztem nagyon jó döntés, hogy elnmondjátok a családnak!! megkönnyebbülhetsz. Szerepet játszani és nem az igazat mutatni nagyon nehéz és fárasztó sokáig. + lehet, hogy egy csomót tudnak majd segíteni neked az ügyben!

Azt tudom mondani, amit az SMS-ben, sztem nem szeded elég ideje még a gyógyit!(M)

Azért írjál majd Erdélyből is!!!

Mikor indulsz?
rejo
 
 


Rejóka!
Ment mail!
Vendég
 


Lányok
Ha valaki ráér elmondaná nekem h kell a fertility-t használni,miket töltsek kis stb...?????
Köszike
Tudatlan Gabika :oops: :D
Vendég
 


Gabika!!!

A legprofibb két nőszemély a hőgörbében: Csakegy Kriszti és Okr Kriszta :)

Asszem elmegyek lefekszem. Kezdek álmos lenni :)

Kavics
(12 cn.)
Vendég
 



Jó reggelt!

Kavicska
Ne legyél elkeseredve!!!
Nekem a 3. clostys ciklusban lett 14. napi p.é-m!Az elsőben 21 nap körül volt,és a 11-12.-en,csak sok tüsző volt,domináns nélkül.Aztán egyszercsak egy kiválasztódott,és megrepizett :D
A szabihoz jó időt kívánok!!!!!! :D :D

Gabika
Reginsztrálni kell,joint-ban(asszem).Majd a mailben kapott kóddal belépsz,és a my chart.Ott enter data-ban tudod bevinni az adatokat.
(helyesírási hibákért bocsika :oops: )

KépKép

KépKép
okr
 
 


Csajok!!!!

Nincs meg valakinek Rambóka mobil elérhetősége???

Sürgős lenne!!!! Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Kavicska, én is csak bíztatgatlak. Nem tudja valahogy megnézni a dokid, lehet, hogy tényleg kevés nekem a metformin?
Diétázol is mellette?

Előbb, utóbb tuti lesz pé-d. :lol:

Ne üldözzetek el csajok, de én mielőtt az gész pco vagy bármit kezeltek volna, voltam egy dokinál, belgyógyász, aki mellesleg Kínában kitanulta az akupuktúrát. Ő mondta nekem először a pcot, és egy 1x 10 alkalom kezelés után + 3 hét szünet + 1 kezelés kanyarintott nekem egy sprontán ciklust. Előtte ilyen mindenféle gyógyszer, bármi nélküé azért nemigen volt.
Meg mondta, hogy egyek sok ginsenget.

Neki volt egy paciense, aki psos volt, a pasival is baj volt, és ma 4 gyerek van!
A nő clostylt is szedett.
Sajna ő most Angliában van, máshoz meg nem merek menni. A kezelésen mindig éreztem a kis áramokat. (Előtte jártam az ormos intézetben is, ott pedig nem.)

Ezt csak azért írom, hogy nem biztos hogy hülyeség valami kiegészítő kezelés.

Sziasztok

cs :oops:
csillagfény
 
 


csillagfény: ez jól hangzik :) Én ismerek BP-en egy jó akupunktúrás dokit. Még nem jártam nála, de az egyik ismerősünk nagyon ajánlja (original kínai) (eredetileg a férjem parlagfűallergiája miatt akartunk hozzá menni de valahogy soha nem jutottunk el hozzá)
Vendég
 


Kedves Lányok!

Részben emiatt kerestem Rambókát, de végülis munkahelyi elérhetősége meglett időközben.

A helyzet a következő. Nagyon jó lenne, ha közületek lenne egy-két olyan vállalkozó szellemű, aki nem hátrálna meg egy TV2-Aktív riporttól... :oops:

Én meghátrálok, mert nincs garancia rá, hogy velem már tudnak forgatni. Amúgy is, enyém a nyomtatott sajtó és a levelezés.

A szerkesztőnő értelmes, Petrányi cikket olvasta, nem szenzációhajhász (ide a metformint) típusú lenne a műsor, hanem alapvetően felvilágosító (PCOS, inzulinrezisztencia, endokrinológia).
Nagyon örülnék, ha valaki jelentkezne nálam, hogy vállalja a szereplést pár perc erejéig, el kellene mesélni, hogy végül ki kellett vizsgálni az IR-t (nem feltétlenül nőgyógyászati vonalon), ennek megléte bebizonyosodott, és a gyógyszer segítségével komoly javulás remélhető, netán már sikerült a baba.

Ide kellene írni: sari.nora@axelero.hu

Vagy Mihalovicsné Anita (ő a kontakt a csatornával): mauka73@freemail.hu

MINÉL ELŐBB KELLENE!

Köszi.
Vendég
 


És még bemásolnám a "küldetés" legalizálását egy szaktekintélytől (Belgyógyász Szakmai Kollégium, endokrinológus tag), ezt tegnap este kaptam tőle:

" Végül engedje meg, hogy leírjam, számomra mindig lenyűgöző, ha valaki a sorstársai érdekében emeli fel a szavát és önzetlenül próbál tenni az érdekükben. Remélem, hogy levelem hozzásegíti a metformin PCO-ban való alkalmazásával kapcsolatban egy árnyaltabb kép kialakításában. Nagyszerűnek tartom vállalását, és kérem további segítségét annak az információnak a terjesztésében, hogy a PCO-s nők nőgyógyászati endokrinológiai vagy belgyógyászati endokrinológiai szakrendelésekhez forduljanak problémájukkal. Kérem, higgye el, hogy a belgyógyászati és nőgyógyászati endokrinológiai szakma követi a metforminnal kapcsolatos fejleményeket, és a szakmai élet fórumain keresztül tudatában van ennek az új lehetőségnek. A metforminnal kapcsolatos kérdésben az Ön által sürgetett konszenzus azonban még a világ egyetlen országában sem fogalmazódott meg, így erre hazánkban is várni kell.

Tisztelettel:
dr Rácz Károly"

Azt gondolom, ez a műsor felvilágosító jellegével ezt szolgálná!!

Örök hála annak, aki vállalja! 8)
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon klassz dolog ez a tvriport, ha lenne. Én sajna nem vagyok jó alany, mert még nagyon kezdő vagyok a témában, és azt sem tudom még használ-e nekem :roll: .

Csakegy, szerintem HA jó az akup doki, és valóban ért hozzá, akkor tuti használ, szerintem metforminnal kombinálva tökéletes lehet. Mondjuik vesztenivalód nincs, max nyerhetsz annyit, hogy 1-2 doboz gyógyszerrel kevesebbet kell szedned. Na meg étrendet is ajánlott, nekem pl összeírt egy kajalistát, hogy mire kell törekednek, hogy az energiaháztartásom rendben legyen. Sajna már nincs meg, és valóban csak törekedni lehet rá, de jobb a semminél.

Meg a doki azt is mondta, hogy a testi folyamataid, pl baba, pont ellentétesen működnek, mint pl egy munka,v. vizsga. Ott ha görcsölsz, vagy taposol, akkor előbb-utóbb siker koronázza, a tested dolgaiban pedig pont fordítva. Szóval igyekezni kell a természetre bízni a dolgokat, persze ez clostilok, szurik, meg számolgatások mellett nem a legkönnyebb. Na meg akkor sem, ha valaki 29,5 éves, de azért igyekszem. :roll:

Én most így a 25 nap környékén pedig minimum egy mensiért drukkolok!

Szép délutánt, estét nektek, sziasztok:
cs :)
csillagfény
 
 


Szia Norka!

fantasztikus vagy, hogy milyen eredményeket értél el!!!

Úgy érzem én nem vagyok jó a szerepre, mert babás vagyok bár, de nem szedtem metformint. (ha bármi másban tudok, szívesen segítek!) olyan kéne, aki szedte a metformint és babás, pl. Rambóka (ő azért jó, mert látszik is rajta, és orvos), vagy Mir, vagy Mniki, ő elmondhatná hosszú kínlódását is (hormonok, lombikok), és hogy végül a met segített.
Én más metes babás nőt nem ismerek, de te biztos ismersz többet!

pussz:
rejo
(18+6)
rejo
 
 


Hát... bevallom, én nem merném bevállalni... ha kiderülne, hogy babán dolgozunk, úgy kivágnának valami kamu indokkal, mint a pinty...

viszont tényleg le a kalappal!!!!

(hát ez van... bexari alak vagyok...)
csakegysokadnick
 
 


Hát, már csak Rambókában van minden bizodalmam, meg Mir-ben... Mnikit is megkerestem mailben.

Nem könnyű, az biztos. :?
Vendég
 


Sziasztok!


Valóban nagy siker azt hiszem, főleg, ha kisül belőle valami. Én ezt a dolgomat mélyen titkolom, még a család egy része előtt is meg van az okom rá..........
A közszereplést meg nem vállaltam soha, nem szeretem, nem oda való vagyok.

De sajnos, ahogy a világot ismerem Norka ez a dolog is feledésbe merül majd és nem lesz belőle semmi.
Akik tehetnének az ügyben, akik fejesek a témában azok becsukják a fülüket vagy orvosi hadovát nyomnak majd. Majd 3 napig tart mint minden csoda.
DEEEE, azok akik érintettek benne és szenvednek tőle azok kifogják maguknak taposni, és végül is akiknek segíteni kell azoknak sgíteni fog Norka!

Nem akarok itt rivalló lenni félre ne értsd, minden tisztelet a te munkádnak és elismerés. Nem te veled van a baj, hanem a világgal!!!

(mert ugye nyílván kell, hogy az orvosok is tudják ezt,mert ők csak jobban értenek hozzá, mint mi és mégsem történt semmi ezügyben....)

..........mert amelyik tenne ellne az tehetelen vagy kevés hozzá....

de ne legyen igazam és jussunk valamire!!!!

Remélem nem bántottam meg senikt az őszinteségemmel, főleg téged Norka mert messze állt tőlem...

Mir
mir
 
 


Mir, szerinted hogy kezdődött el 10-15 éve az a "forradalom", miszerint nem kötelező a szülészeteken a szülőágy, a gátmetszés, a baba elkülönítése és tápszeres etetése?

Orvosok emelték fel a szavukat?

Nézz körül, most már presztízskérdést csinálnak belőle a kórházak, hogy megkapják a bababarát jelzőt.

Na, én elfáradtam, de teljesen. Sziasztok.
Vendég
 


Hát ez sajna tényleg nem lesz egyszerű... előttem pl. mindig az lebeg, hogy amióta a főnököm megtudta, hogy a férjem lebetegedett, csak másodrangú munkás vagyok a cégnél... mert onnantól kezdve végig az lebeg a szeme előtt, hogy nem vagyok megbízható... pedig azóta a férjem már rég meggyógyult... (de azóta is megkérdezi néha és rácsodálkozik, hogy nincs semmi baja...)

ez van...

ha kiderülne, hogy más fontos dolog is van az életemben (pl. ez a betegség vagy egy babaprojekt) akkor nekem annyi...

ez egy ilyen hülye világ... az embernek nincs értéke... ha én hirtelen "bonyolult" vagy "problémás" vagy potenciális "munkakerülő" kategóriába kerülök, akkor repülök...

és sajna van egy olyan érzésem, hogy nem csak én gondolkozok így...

A család előtt mondjuk mi sem hangoztatjuk a dolgot (az IR-ről tudnak a szüleim, de arról nem, hogy ennek mi volt a következménye) de nem dőlne össze a világ, ha kiderülne... azt is lexarnám, mit gondolna az anyósom (valszeg elrohanna és imádkozna értem :D )... a barátaink nagy része meg amúgy is tud róla (naná... a férjem egyik kollégájának a feleségét hívtam fel anno a metformin miatt és legutóbb is vele irattam fel:) Mondjuk tény, hogy engem nem is nyúznak a gyerek miatt...

Szóval nekem a munkahely a legnagyobb dilemma... ha pl. teherbe esnék, azt is megpróbálnám addig titkolni amíg csak lehet... amíg nem 100%, hogy megmarad a baba...
csakegysokadnick
 
 


Norka,

meg ne kövezz már mert más a véleményem.............

finomabb hangvétellel nem is írhattam volna............

én szerintem meg nem így van és nem is így működik............
ez nem gátmetszés, nem szűlőágy, hanem egy gyógyszeres kezelés, messze más súlycsoport. Ehhez orvosok kellenek, hogy mellé álljanak az ügynek nem egy rakás beteg aki skandálja, hogy Metformint akarunk!!!! mert ugye nélkülük nem kapjuk meg!

de mint mondottam ez csak egy vélemény volt............

ÉS HOZZÁTESZEM NEM TÉGED KRITIZÁLTALAK, HANEM A KÖRÜLVEVŐ VILÁG REAKCIÓJÁT KÍVÁNTAM VÁZOLNI , SZERÉNY VÉLEMÉNYEM SZERINT!!!!
mir
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: