Új privát üzeneted érkezett!

Babus :)
Ha atkuldod nekem a kepet, megprobalom lekicsinyiteni neked.

bgy
 
 


Nárcisz:)
Írtam neked egy baromi hosszút a császárról, de nem tudtam elküldeni, úgyhogy röviden a lényeg.

Mindenképpen készülj rá lelkileg, ahogy Gyöngyi is írta.
Engem nagyon hirtelen ért, és ezért is nagyon ideges voltam végig.

De egyáltalán nem volt olyan vészes, nagyon profi volt körülöttem mindenki.

Gyorsan túl vagy az egészen. A sebem egyáltlán nem nagy és nagyon gyorsan gyógyult. két nap után már tök normálisan tudtam mindent csinálni, persze azért futóversenyre nem neveztem, de mégis sokkal simábbak közlekedtem, mint a gátsebesek.

A tejcsi nehezebben indul be császár után, de naponta többször is kaptam oxitocin szurit. Részben ez, részben pedig a fiúk gyakori szopiztatása segített. No meg literszámra ittam a szoptatós teát.

Lényeg: ha úgy látod, hogy a dokid nem figyel rád eléggé, akkor válts minél előbb.
Készült a szülésre lelkileg, de ugyanígy a csaszira is.
Ha szászároznak, akkor próbálj meg nyugodt maradni, sokszor szopiztatni a Piciket és rengeteget inni. Ez mind nagyon fontos a tejcsi beindulásához. Ja, és bízzál magadban, hogy lesz tejed és elég tejed lesz.

Nálam ez utóbbi nem jött össze, mert a kórházban, nem hogy bíztattak volna, hanem inkább ferde szemmel néztek, amiért nincs tejcsi. Csak a 4. napon indult be úgy ahogy.

Nem tudom van-e e-mail cím a profilodban. Ha gondolod dumálhatunk priviben is és elküldöm a számomat, hogy ha esetleg szükséged lenne valamire, bármire. Ha tudnád nekem milyen jól jött, hogy beszélhettem Judyttal, mikor már azt sem tudtam hol áll a fejem.

Puszi
Stella
stella9
 
 


Sziasztok,

Nárcisz :)
A császárhoz írnék Neked, eszembe jutottál!
Ha nagyon ellene vagy, és mindenképp szeretnél természstesen szülni, tudom ajánlani a Szt Imre kórházat (XI.ker.), ahol az egész szülészet szelleme a természetes szülés, még ikrek esetén is. Csak akkor császároznak, ha nagyon muszáj. Ott minden doki ilyen. Én is ott szültem. Az én dokim is nagyon jó, de mindegyik az. Ja, és gyönyörűen fel van újítva! Ez sem utolsó szempont. Olyan, mint egy magánkürház, csak államiban. Van egyágyas szoba is, 5e Ft/nap. Én abban voltam és háét nem bántam meg. :) Én is eléggé "válogatós" vagyok ilyen téren.
És nagyon erőltetik a szopit is, nem hagyják, hogy valaki egyáltalán ne tudjon szoptatni. Szóval 100% természeteség pártiak.

Szólj, ha írjak elérhetőséget, ha érdekel!

Puszi

Unique
unique
 
 

 
 

Sziasztok,

Nárcisz :)
A császárhoz írnék Neked, eszembe jutottál!
Ha nagyon ellene vagy, és mindenképp szeretnél természstesen szülni, tudom ajánlani a Szt Imre kórházat (XI.ker.), ahol az egész szülészet szelleme a természetes szülés, még ikrek esetén is. Csak akkor császároznak, ha nagyon muszáj. Ott minden doki ilyen. Én is ott szültem. Az én dokim is nagyon jó, de mindegyik az. Ja, és gyönyörűen fel van újítva! Ez sem utolsó szempont. Olyan, mint egy magánkürház, csak államiban. Van egyágyas szoba is, 5e Ft/nap. Én abban voltam és háét nem bántam meg. :) Én is eléggé "válogatós" vagyok ilyen téren.
És nagyon erőltetik a szopit is, nem hagyják, hogy valaki egyáltalán ne tudjon szoptatni. Szóval 100% természeteség pártiak.

Szólj, ha írjak elérhetőséget, ha érdekel!

Puszi

Unique
unique
 
 


Sziasztok,

Nárcisz :)
A császárhoz írnék Neked, eszembe jutottál!
Ha nagyon ellene vagy, és mindenképp szeretnél természstesen szülni, tudom ajánlani a Szt Imre kórházat (XI.ker.), ahol az egész szülészet szelleme a természetes szülés, még ikrek esetén is. Csak akkor császároznak, ha nagyon muszáj. Ott minden doki ilyen. Én is ott szültem. Az én dokim is nagyon jó, de mindegyik az. Ja, és gyönyörűen fel van újítva! Ez sem utolsó szempont. Olyan, mint egy magánkürház, csak államiban. Van egyágyas szoba is, 5e Ft/nap. Én abban voltam és háét nem bántam meg. :) Én is eléggé "válogatós" vagyok ilyen téren.
És nagyon erőltetik a szopit is, nem hagyják, hogy valaki egyáltalán ne tudjon szoptatni. Szóval 100% természeteség pártiak.

Szólj, ha írjak elérhetőséget, ha érdekel!

Puszi

Unique
unique
 
 


Sziasztok!

emailom: narcisz@hotmail.com
vagy narcisz@vipmail.hu

Köszönöm, hoyg segítetek.


Unique!
Szeretnék én is a Szent Imrébe menni, mert voltam ott gyakorlaton, és nagyon sok jót hallottam róla.
Viszont nincs autóm, így gyalog fogok bemenni a Kh-ba, ezért kell, hogy közel legyen.
MÁV, Honvéd, Szabolcs, Margit van közel.

Természetesen nem zavar a császár sem, csak velem lehessenek a babák, mert a 3 óránkénti kidobással és tápszerrel nem fogok tudni szoptatni, ami nagy könnyebbség lenne nekem.

Nem félek a műtéttől, és a múltkor is hamar felépültem, csak a hozzáállás nem tetszik, amit a Margitban produkálnak.

Köszönöm, hogy gondoltok rá.

Légyszi mondjátok a véleményeteket, mert kezd összeállni a kép.

N

Kép
narco
 
 


Szia Nárcisz :)

Hááát... Ezek közül Margitról inkább rosszat hallottam, mint jót. MÁV-ról jót hallottam, Szabolcsról és Honvédről semmit.

Egyébként ha nincs autó, ott van még a taxi :D

Továbbra is ajánlom a Szt Imrét. Ott 24 órát Veled vannak a kicsik, ez tuti. Csak első éjszakára lehet leadni (na a császárosok leadhatják utána is, persze). Ja, és első nap még a párod is bemehet, ha egyágyasban vagy!

Puszi

Unique
unique
 
 


Nárcisz:)
Én olyan kórházban szültem, ahol 24 órás rooming van és szintén "erőltetik" a szopit.
Ezzel a rendszerrel és totál egyetértek, de hogy nem ikreseknek találták ki, az tuti.

Jó, ha ott vannak melletted a babák és akkor teszed mellre őket, amikor kérik,de:
-ikreket nem 3 óránként szoptatsz, hanem gyakrabban, mert ketten vannak;
-az elején a babák még nem elég ügyesek és sokszor 1-1,5 órát tart egy szopi, utána még nyomni kell beléjük a glükózos vizet (az első napokban mindenképp a vércukor miatt, főként ha még nincs tejcsi). Ja, és nem ám üvegből, hanem POHÁRBÓL, hogy nem zavard meg szopási reflexet;
-ha nem indul be a tejcsi, akkor a 3. naptól ugyanez megy pepitában, csak víz helyett tápit vagy anyatejet itatsz velük;
-etetés előtt tedd tisztába és fürdetsd is meg naponta.

Ha végre elaludtak:
-rohansz reggelizni, ebédelni, vacsizni, zuhanyozni.
Ha ezen is túl vagy és még mindig van időd a következő szopiig, akkor bezuhansz az ágyba. Épp elalszol, mikor szólnak, hogy látogatód van.
Vagy még jobb: elaltatod a babákat és jön a babavizit. Elviszik őket vizsgálatra és vért vesznek, tekergetik, macerálják.
Aztán üvöltve visszahozzák őket EGYSZERRE, hogy oldd meg.

Hát, ennyit a 24 órás idillről. Persze, nagyon jó az elképzelés, de ha otthon vagy mégiscsak van segítséged. A kórházban pedig csúnyán néznek, ha beadod a babát.
Legalábbis nálunk így volt.

De, ha választanom kéne, akkor újra bababarát kórházba mennék, de lelkileg felkészültebben.

Pusza
Stella
stella9
 
 


Stella!

Akkor most mit javasolsz?

Mert a Margitban azt hiszem, hogy 1. naptól tápszerezik őket.

Ha megnyugtatsz, hogy attól , lehet tejem, hogy 5 napig alig esznek tőlem valamit, akkor megyek a Magritba, mert a dokimban viszont szakmailag megbízom.

Na mostmár teljesen bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :lol:

Kép
narco
 
 


Szia Narco!

Elöször is gratula az ikerekhez!
A Szabolcs utcához szeretnék hozzászólni, nővérem ott szülte az ikreit márciusban.
A kórház sajnos nincs a legjobb állapotban (értsd: jó régi kórház, a régi kórházas dolgokkal), viszont a dokik és az ott dolgozó emberek profik, és ez sok mindent megér.
Nekem nővérem anno azért döntött a Szabolcs utca mellett, mert mindenképpen olyan kórházat keresett, ahol van koraszülött intenzív, mert sajnos esély van rá hogy a babák korábban érkeznek, és akkor jó ha olyan helyen vannak, ahonnan nem kell elvinni a babákat. Persze azért az ikres anyukák többsége szépen kihúzza a 36. hétig, de azért sokan szülnek előtte, és ilyenkor ha túl korán jönnek a babák, elviszik őket másik kórházba, ahova te még jópár napig nem is fogsz tudni átmenni.
A kórház bababarát hozzáállásáról nem sokat tudok, mert nővérem ikrei a koraszülött intenzíven vannak, de amennyire én láttam van baba-mama szoba is, és vannak olyan szobák is ahonnan elviszik a babákat. Egyébként vannak 2 ágyas szobák is, így azért talán nem olyan rossz a helyzet. Sajnos van kisebbség is, így pl. az értéktárgyakra felügyelni kell, de sajnos a helyszín miatt ez természetes.

Egyébként én ma már ha ikreket várnék, tuti hogy olyan kórházat választanék ahol van koraszülött intenzív, vagy pedig valami olyan módszert megbeszélni a dokikkal (nem tudom ez legyáltalán ehetséges-e), hogy ha nincs gond akkor megyek az egyik kórházba, de ha hamarabb akarnának jönni a babák, akkor mennék a másikba.
Szóval szerintem most elsősorban ne azt nézd, hogy melyik kórház jobb egyes terhességhez, hanem hogy melyik van inkább felkészülve ikrekre.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Egyébként pedig a www.ikresek.hu oldalon van egy topik ami kimondottan a kórházakról szól, érdemes azt olvasgatni, hiszen ott ikres mamák írják le tapasztalataikat, illetve ott tudsz ikresektől kérdezni is.
szdorka
 
 


Nárcisz!
A tejcsi attól függ, hogy mennyit teszed mellre őket és nem attól, hogy tudnak-e szívni belőle valamit.

Sokszor nekem is megfordult a fejemben, hogy minek ez a huzavona a véget nem érő szopikkal, ha semmi nem jön a ciciből.
A folyamatos stimulálás a lényeg és közben a picik is tanulják a szopi mesterségét.

Az enyémek itthon szopiznak, aztán kapják a tápszeres pótlást cumisüvegből.
Kezdetben látszott rajtuk, hogy kicsit megzavarodtak, de aztán megszokták mindkettőt.
Sok törelem kell hozzájuk, amig sikerül rendesen rácuppaniuk, de pár hét alatt úgy belejönnek, hogy akár diplomát is kaphatnának szopizásból!

Szóval, nem a 24 órás roomingon van a hangsúly, hanem azon, hogy mikor veled vannak a babák, akkor hányszor rakod mellre őket!

Ja, és még valami. Én csak a szülés után kezdtem el inni a szoptatós teát, de szerintem nem árt ha az utolsó hetelben már iszod.
Ha lesz előtej még pocakosan, hát üsse kő. annyival könnyebb lesz, ha megszületnek a lurkók!
stella9
 
 


Sziasztok!

Sok időm nincs írni...

Babus!
Kristóf nagyon édes a simogatóban! :D

Szdorka!
Én a Kútvölgyiben szültem és még nem volt meg a teljesen betöltött 36. hetem. Ott a szülésznő megkérdezte hogy szeretnék e maradni, vagy vitessen át az István kórházba, mert ott van koraszülőtt részleg. Szerintem minden korrekt helyen ezt fel kellene ajánlani, ha korán indulnak meg a fájások.

Most ennyire futotta.

Nicol
nicol
 
 


Sziasztok!

Akkor utánnakéredezek a Szabolcs utcának is, főleg hogy ott van koraszülött osztály.

Valamilyen rendszer szerint ki kellene választanom, hogy ho szeretnék szülni.

Léygszi, ha bármit óhallotok, akkor szóljatok.

Stella, Nicol: Köszönöm.

Stella!
És milyen az ikrekkel?
Biztosan aranyosak.
A párom nagyon örül neki.

N

Kép
narco
 
 


Nicol, ez így is van, és lehet hogy sok helyen fel is ajánlják hogy átviszik az embert, de egyrészt nem mindegyik kórház ilyen, másrészt nem biztos hogy van rá idő és lehetőség.
A másik pedig az, hogy ha az ember már úgy választ kórházat, hogy ha gond van, akkor jó helyen legyen, akkor ott saját orvosa van, akiben megbízik. Míg ha az utolsó pillanatban viszik át (vagy megy be ő maga) egy másik kórházba, akkor ott egy vadidegen ember kezei közt lesz, aki vagy jó vagy nem, mindenesetre nem ő követte végig a terhességet, ami nem biztos hogy túl jó dolog.
De persze ez csak az én véleményem, én biztos nem a bababarát hozzáállást tartanám fő célnak ikrek esetén az első napokban, de persze ez csak egy kívülálló véleménye, hiszen én még nem szültem, főleg nem ikreket, csak az ismerősi kör tapasztalatát tudom leírni.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Dorka!

nagyon tetszik a könyvjelződ, nagyon jópofa.

Azt olvastam most az ikresek.hu-n hogy a Margitban is van koraszülött osztály, sőt láttam is kiírva a PIC-et.

Nem is tudom, de tényleg nem szeretném, ha folyamatosan rajtam lógnának az első napokban, főleg, ha császár lesz. Én azt is megteszem szívesen, hogy veszek fejőgépet, csak adják oda nekik, és ne tápszereljék őket már az első napon.

Félek....


N

Kép
narco
 
 


Narco :)

Ha jol emlekszem, akkor a Margit-ban tenyleg van koraszulott osztaly, de olyan hizlalda tipusu (bocsi, a csajok mindig igy emlegettek), szoval ha nagyon koraszulottek es nem csak hizni kell, akkor ugy tudom hogy atszallitanak a Sote-ra onnan... Nem 100%, hogy igy van, de en ezt hallottam.
Lehet berelni a korhazakban is hasznalatos Medela fejot, annak erdemes esetleg utananezni, tobbektol hallottam, hogy nagyon jo volt.

bgy
 
 


Szia Gyöngyi!

Arra gondoltam, hogy az Avent kézit fogok venni, mert nagyon dícsérik.

Akkor a Szabolcs mégiscsak jobb lenne?

Kb 10 perc alatt nagyon sétában ott vagyok.

Arra gondoltam, hogy megkérdezem a mostani dokimat, hogy nincs-e valami évfolyamtársa ott.

Köszönöm: N

Kép
narco
 
 


Bgy, igen így van, van koraszülött osztály, de nem intenzív, így aki intenzívre kerülne, azt összesen 4 kórházban látják el (Szabolcs utca, Sote 1-2 és Schöpf Mérei).

Nővérem is a nagy Medela gépet kölcsönzi, ha jól emlékszem 5-6000 Ft körül van havonta, és e mellé meg kellett venni a kézi szettet ami 10.000 Ft körül volt.
Létezik a Medelának mini elektromos változata is, az talán 25.000 Ft körül van, de ebben nem vagyok biztos, mert nekünk a nagyot ajánlották, és az nagyon be is vált, nővérem március óta szinte kizárólag fej, és tökéletesen meg van vele elégedve.

Kép
szdorka
 
 


Narco, ha esetleg tényleg koraszülött osztályra kerülne a babád, és naponta 8-szor kellene fejni,, akkor a kézit nem javaslom. Inhüvelygyulladást fogsz kapni... Az arra jó hogy alkalmanként fejjél, de állandóra nagyon strapás. Én mindenképpen elektromosat ajánlok.

A Szabolcs utcában tudtommal van pár jó doki, de mindenképpen olyat keress, akinek gyakran vannak ikrei (a főorvos pl. ilyen, de nem tudom hozzá csak úgy be lehet-e jelentkezni, vagy valami külön ajánlás kell hozzá. Egy próbát mindenképpen megér szerintem)
szdorka
 
 


És most kérek bocsánatot a többiektől, hogy kicsit offolunk a topikban, de szerettem volna Narconak segíteni. :oops:
szdorka
 
 


Dorka!
Ezt a mondatot nem értettem. :oops:

Kép
narco
 
 


Narco :)
Nekem volt kezi Aventem es mini Medelam is. A korhazban a nagy Medelat hasznaltam, az verhetetlen szerintem. Ha csak 5-6000 a berles, akkor en mindenkepp azt ajanlanam (itt havi 100 euro lett volna...).
A kezi Avent-tol inhuvelygyulladasom lett, de a Medela viszont nem nem jott be nekem annyira, szoval a nehezsegek ellenere a kezit hasznaltam, napi 6x (az elso idoben persze tobbszor).
Szdorka :) pedig arra gondolt szerintem, hogy olyan dokit valassz, akinek volt mar ikres kismamaja es lehetoleg tobb is, nem csak 1... Szerintem is szamit.

bgy
 
 


Ja, es meg annyit, ha 39 hetesen meg 10 perc setat siman levagsz, akkor tuti stramm ikres kismami vagy/leszel.... :wink: :P Nekem mar a 33. heten nehez volt a gyaloglas, pedig nekem kicsi pocim volt.

bgy
 
 


Szdorka :)
Babapiskota??????

bgy
 
 


Bgy, talált süllyedt :)

Narco, melyik mondatomat nem értetted? A legutolsó arra vonatkozott, hogy ez itt a babások topikja, ehhez képest egy kicsit off topik témáról levelezünk itt az utóbbi fél oldalon :oops:
De azért remélem senki nem haragszik meg ránk :D

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok:)

Olyan lökött vagyok, nem lapoztam a következő oldalra és azt hittem, hogy senki se írt már napok óta. Véletlenül vettem észre, hogy talán a 30.oldalra kéne kattintanom. Na mindegy :D

Gyöngyi
Nagyon hálás lennék, ha lekicsinyítenéd nekem a képet.
Ez a kép lenne az:
Kép
előre is nagyon-nagyon-nagyon köszi :)



Narco
MÁV Kórház nagyon jó :D , ikrek szempontjából is, Kristóf is ott született, én pedig ott dolgozom, pont azon az osztályon, úgyhogy ha gondolod, kérdezz nyugodtan bármit, de inkább mail-ben légyszi (monik79@freemail.hu)
Tényleg nagyon bababarát kórház, abszolút szopi-pártiak, 24 órás rooming-in-nel, már császár után pár órával beviszik neked a babákat és amint lábra állsz végig veled lehetnek.
És nem azért mert ott dolgozom, de tényleg segítőkészek a csecsemős nővérek is, ráadásul marha modern, szép és jól felszerelt szülőszobája van a MÁV-nak, mintha nem is kórházban lennél :D

Szabolcs utcai kórházban pedig gyakorlaton voltam, nem is egyszer, az újszülött osztályon, koraszülöttön is és a szülőszobán is. Én nem ajánlom.
A szülőszoba régimódi, függönnyel vannak elválasztva a szülőágyak, és az egész olyan ódivatú.
A gyerekágyas részben van pár darab 12 órás rooming-in szoba, a többi viszont a hagyományos szoba, 3 óránként kiviszik a babát 20 percre és kész. De nekem az egész hely nem voplt szimpi, a nővérek sem.
A PIC osztályuk viszont jó, de ne legyen rá szükség :D


Most mennem kell, jött Apucim, majd még jövök :D



Babus
[url][/url]
babus2005
 
 


KépKép
babus2005
 
 


Szdorka :)
Sokat gondoltam/gondolok ratok...

Babus :)
At tudod kuldeni emailben az eredeti kepet? (Amin meg nem valtoztattal, szoval a nagy felbontasut.)

bgy
 
 


Gyöngyi
Átküldtem a képet mail-ben :)
Még egyszer köszi :)


Stella
Boldog névnapot!!!
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Eszterek :) (Stella, Ironram)

Nagyon boldog névnapot kívánunk!

Puszi

KépKép
unique
 
 


LÁnyok,

Hogy csináljátok, hogy az Avatar-ba Nektek ilyen nagy kép belefér abba a méretbe, amit megenged???
Nekem ennyire le kellett kicsinyítenem ahhoz, hogy be tudjam tenni :cry:

KépKép
unique
 
 


Stella :) Ironman :)
Nagyon sok boldog nevnapot!
Kép

Babus :)
Atkuldtem 2 valtozatot, nezd meg mennyire hasznalhato. Vegul nagyon kicsik lettek (2 Kb meg 3 Kb).

Unique :)
Valtoztass a dpi-n (72 mar jo), a jpg. formatumnal lehet valtoztatni a minosegen. Azzal is probalj jatszani. Ha nem megy, kuld at nekem, megprobalom megcsinalni.

bgy
 
 



Juhééé!!! :D
Gyöngyi
Köszi szépen :D Tökéletes lett a kép, ahogy a profilomban látszik is :D


Babus
babus2005
 
 


Babus :)
Apro oromok az eletben. :D Koszi az infot is!

bgy
 
 


Akit érdekel, találtam egy babahoroszkóp-oldalt, Kristófra tökéletesen illik minden, főleg, ami a babakorszakot illeti, szerintem őt vették alapul :D , tipikus Vízöntő-gyerek :D
Ez az oldal: http://www.bebilap.hu/horoszkop/


Babus
babus2005
 
 


Babus :)
Ez a horoszkóp tökéletes! Laurára is totál illik! :shock: Köszi!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Vegre osszeszedtem magam es irok nektek nehany sort!

Tudom, hogy sovany vigasz, de mindig olvaslak benneteket, csak nem tudok rendesen idot szakitani az irashoz!

Eppen ezert, mivel tudom, hogy valoszinuleg holnap sem jovok, Nagyon Nagyon Boldog Szulinapot kivanok Rekanak es Emesenek. Ugye jol emlekszem BGY, hogy holnap lesznek 1 evesek?

Stella es Ironram: Boldog Nevnapot!

Mi jol vagyunk, eljuk a nem unalmas hetkoznapjainkat. Ma pl a liftajto csukta oda Mate ujjat, veletlenul bedugta a nyilasba, az ajto meg pont nyilt igy jol odacsipte az ujjat,a lig birtuk kiszedni. Rettenetesen volt. 1 ora mulva pedig mar kullancsot tavolitottam el a belsocombjabol. Szoval nagyon kafa az elet, de amig nincs komoly baj nem keseredunk el, pozitivan fogjuk fel az ilyesmit! :lol:

Mult heten egyebkent Kolpingolni voltunk 4 ejszakat. Fantasztikus volt, menjen mindenki, ha tud, tenyleg nagyon konnyu ott a gyerekekkel az elet.

Vasarnap Mate megtette elso onallo lepeseit, azota boszen gyakorolja. 3-4 lepest mar siman tesz egyedul es gyakran csak all egy helyben 6-8 masodpercig kapaszkodas nelkul. Nagyon edes, o is elvezi.

Kajalassal mar nem buszkelkedhetunk, valtozatlanul a tapszer teszi ki taplaleka 90%-at. Mar beletorodtem, de ha valakinek van valami epitojellegu otlete, varom nagyon :roll:

Hat roviden ennyi!
Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Gyöngyi!!!

Boldog 1.szülinapot kívánunk Rékának és Emesének!!! :D
Kép


Vanda
Gratula Máté első lépéseihez :D Nagyon ügyi, hogy már ilyen korán jár :D

Kajálásban mi is visszafelé fejlődünk, pár hónappal ezelőtt 2 üveg bébikaját is bevágott a srác, mostmár 10-15 kiskanálnyi elég neki.
Reggelizni semmit se hajlandó, 1 teli cumisüveg tápihoz ragaszkodik, az nélkülözhetetlen, azon kívül délig semmit se eszik, semmiféle kenyeret, felvágottat, kalácsot, kiflit, vagyis semmi normál reggelit nem eszik meg.
Azért a 12 kilóját így is tartja :D



Na minden jót mindenkinek, talán majd még jövök, de délután fodrászhoz megyek, Manót pedig addig "elszállítjuk" a nagyijához :D

Vasárnap pedig megyünk Pestre az Állatkertbe, Kristóf keresztanyukájáékkal :D Már úgy várom, egy kis kimozdulás végre :D

Babus
babus2005
 
 


Lányok!!!

Furi ez a Lilypie.
Visszamenőleg megnézve minden baba/kismama annyi idős, mint amennyi a legutolsó bejelentkezésekor volt.
Kristóf már 1 évvel ezelőtt, sőt, már a megszületésekor (a másik topikban) is 1 éves + 3 hónapos+4 hetes volt :lol:
Narco is mindig 9+3 pocakos marad, még 1 héttel ezelőtt is ennyi volt.
Unique Laurája már április 15.-én is 1 hónapos + 2 hetes+3napos volt, akárcsak most.
Gyöngyi lányai pedig rendületlenül pont 1 évesek, minden nap, visszamenőleg is.
Elég vicces :lol:

Kép
babus2005
 
 


Vanda :) Babus :)
Koszonjuk a szulinapi koszontest!

Babus :)
Ez azert van, mert mindig az aktualis napit jeleniti meg mindenhol. Ha megnezed, akkor a hozzaszolasaid szama is mindig ua. Ha megvaltoztatod az avatarod, vagy a vonalzod, akkor visszamenoleg meg fog valozni a korabbi hozzaszolasoknal is.

bgy
 
 


Sziasztok!

Na mi is jol eltuntunk.

Reka es Emese!
Boldog elso szuletesnapot nektek. Minden jot kivanunk nektek!!!

Stella es Ironram!
Nektek pedig boldog nevnapot kivanunk!

Atti is elindult a hetvegen, mint ahogy Mate is :lol:
Most Pecsett vagyunk, a vizsgakra keszulok, de sajnos Attinak hasmenese volt, ma mar nem, de akkor is oda voltam, mert a Batyam 2,5eves kisfia szalmonellas, es attol feltem, talan kozvetve athoztuk. Majd holnap reggel kiderul.

Unique!
Olyan aranyos Laura. Beallt mar a rendszer? NAlunk maai napig nem :D Akar mennyire is probalkozom.

Stella!
Szerettelek volna meglatogatni, de igy most nem merlek, csak ha kiderul, hogy minden rendben van az Attival. Valoszinubbnek tartom, hogy csak a foga miatt volt. En nem szeretem, meg most sem, ha valaki felelotlenul megy latogatoba babasokhoz. Minket ugy hivtak egyszer vendegsegbe, hogy hasmenese volt a gyerkocnek, nem tudtam rola. Tiszta para voltam, hogy a gyerekem elkapja. Hulye vagyok?

Mindenkit udvozlunk, kellemes hetveget kivanunk.

Judit es kis Atti

Tegnap uh a doki latott valamit, igy terhes tesztet javasolt. Sajnos negativ lett, de meg nem adtam fel. Megint kezdodik minden elolrol, mint ket eve. Havi ket teszt, beleeles, csalodas. Azt hittem, ha Atti megszuletik, majd odabent a dolgok atrendezodnek, megvaltoznak. Azert nem vagyok nagyon oda, meg.
ezvicc
 
 


Lanyok!

Ez a horoszkop felelmetes. Nagyon az Attira illik!!!

A leginkabb ez fogott meg: "Kedvence a játéktelefon" Par hete az Atti a telefonokkal jatszik, a fulehez teszi, rahajol, es azt mondja TA-TA (az Apumat hivja igy minden unokaja) es tenyleg kedvence a jatektelefon. Szoval az osszes tobbi is raillik.
A tobbihez kepest az Iker babake eleg reszletes. Megneztem, mert azt hittem minden babara ezt irtak, hisz ebben a korban nagyon egyformak a gyerkocok, de nem. Amugy nem hiszek a horoszkopban, de ez most megfogott :shock:

Jo ejt!
Judit
ezvicc
 
 


Judit
Hú, nagyon drukkolok, hogy tényleg legyen "ott" valaki :D
A tesztek sokszor megbízhatatlanok, de ha már az UH-on is látták, akkor kell ott lennie valakinek :D

Attinak jobbulást :)
Pár napja Kristófnak is ment a hasa, és 37,9 láza is volt, de csak 1 napig tartott, azóta semmi baja, szerintem neki is csak a fogától volt.

Most már megyek, ebédidő van a kissrácnak :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve:
Reka es Emese!
Boldog születésnapot kívánok nektek. Sok-sok boldogságot!
Stella es Ironram!
Nektek pedig boldog névnapot kívánok!

Judit, Vanda!
Nagyon ügyesek a srácok, hogy már egyedül járnak.

Judit!
Én is drukkolok a babához!!!

Nicol
nicol
 
 


Sziasztok:)

Már én is rég jártam erre.
De most gyorsan irok nektek:)

Vikinek kibujt a 4 rágó foga, igy már 10db fog boldog tulajdonosa.
Napról-napra egyre huncutabb a kiscsaj.
Írtátok multkor a kaját hát Vikivel szerencsére ilyen gondok nincsenek,
ő mindent megeszik szó szerint, legtöbbször már nem is főzök neki külön, eszi a miénket de így nem főzhetek annyira fűszeresen.
Miket eszik?
Párizsi,kenőmájás,fonottkalács,nesqik kakaó ezt állt reggelire kapja,kenyér szóval majdnem mindent.

De még 2szer kap tápit hajnalban meg este!!
A hajnali tápit szeretném elhagyni és felváltani kakaóra!!
Rólunk röviden ennyit!!

Judit:)

Szerintemis lehet valami ha a doki uh látta de a t.teszt meg nem mutatta ki?!!
Lehet korán teszteltél?
Én minden esetre drukkolok neked,hogy ne kelljen ugyanazt a
utat végigjárnod mint amit kis attival.

Egyébként nekem is egyre sűrűbben eszembe jut a kistesó válalás:)
De most voltam dokinál megint gyógyszert iratni igy a 3 hónap kizárva:O

Kicsit megkésve én is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok
Rékának És Emesének.

NA, lépek apa már "liheg" a kiscsaj kikészíti, mi lenne vele egy egész nap:O

JA, nekem VIki nem nagyon akar még beszélgetni mindtha Japánul ganyogna:O
BAbus?
Kristóf neked már beszélget??

edinka
 
 


Judit :) Edinka :) Nicol :)
Koszonjuk nektek is szulinapi koszontot!

Judit :) Vanda :)
Gratulalok a kismanoknak az elindulashoz!
Hogyhogy nem vett inkabb vert a doki? Nagyon drukkolunk hogy legyen ott valaki!!!
Nekunk nem jott be 100%-an a horoszkop, pedig a lanyok is ikrek. Olyan 60%-a volt igaz rajuk.

Vanda :)
Szegeny Mate. Remelem gyorsan elfelejti a liftajtos balesetet.
Nagyon jo lehetett Alsopahokon, nekunk is sokan dicsertek. Keszultunk mi is, de iden tuti kihagyjuk.
Sajnos kajaugyben nem tudok jo tanacsot adni, a lanyok alt. jol esznek.

Edinka :)
Megviseltek Vikit a ragofogak? Jo sok foga van mar, mi meg csak 6-6 foggal buszkelkedhetunk.
A kakaot tejjel adod, vagy tapival?

bgy
 
 


[i]
Sziasztok :)

GYöngyi:)

A kakaót én tejjel adom Vikinek,nem is gondoltam arra hogy a tápijába tegyem.

Teszek fel pár képet, rég látáttok Vikit :lol:

Tegnap annyira fáradt volt ,hogy elaludt micimackón.


Kép
Kép
Kép
Kép

Lehet,hogy a képminőség nem valami szupi de csak így tudom feltenni nagyobb méretet nem enged a gép :evil:
edinka
 
 


Judit!
Sajnálom, hogy nem tudtok eljönni. De majd legközölebb talán...

Addig is képek a srácokról:
Kép

Botond:
Kép

Olivér:
Kép
stella9
 
 


Megprobalok kepet feltenni Materol. Nem vagyok a kicsinyites nagy mestere :P

Kép

Vanda
vanda72
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: