Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem sem annyira tetszik ez az új forma.....

Lola:
Még nem válaszoltam: Benedek nem kap tápszert most, mert attól fájt a hasa, és amúgy is rosszul alszunk, de akkor még rosszabbul. Két hétig kapta a Beba 2-est, most próbálkoztam Humána 2-essel, de mintha ettől is. Többet nem akarok kipróbálni, szegénykém nem kísérleti nyúl. Az első ízlett neki, szerette, a második nem annyira. Holnap megyünk a doktornőnkhöz, mert megint folyik az orruk nagyon, Bálint folyamatosan krákog, szerintünk ez már valami allergia.

Bálintot is felvették abba az oviba, ahova szerettük volna, a Turulba. Nyáron bármikor bemehetünk közéjük az udvarba, és Bálint ismerkedhet az ovó nénijével, meg a közösséggel. Nem tudom még, melyik csoportba, majd a szülőin kiderül.

Zsanett:
Még jó, hogy nem lett nagyobb károtok. Jó, hogy leírtad, kicsit nem árt nekünk is odafigyelni.

sziasztok
Rena
renáta29
 
 


sziasztok'
Livi. Nekem is mostanában is sokszor nyul a füléhez
úorka.Remélem most jőtt rá,hogy neki van olyan is.
Olvasgattam,hogy kinek miket csinál már a picije.Hát nekem nagyon lassú a kicsim.Ő még csak oldalra fordul és kész.Meg ha hason van akkor emelgeti a popsiját.

Mondjuk mi egy kicsit hátulról indultunk,mert vaolt ugye a mütét,és 2 hónapos koráig nem is lehetett hasra forditani.Most vittem a 6 honapos kontrollra,és a dokinő azt mondta,hogy nincs elmaradva.

Azt is mondta,hogy fehérje tartalmú főzeléket ne adjak neki,a veséje miatt.Vélemény.Bocs ,hogy ilyen sok helyesirási hibával irko,csak a sógornőm laptopjá irok,és azon nem találom meg a betüket,mert amerikai,és tők hülyén vanak rajta.
Lola. Kőszi,hogy szólsz,ha lesz tali.Soma jól van*

Zsanett. Milyen kopcsitok van*Képzeld nálunk meg a házunk előtt ezerrel probál parkolni a nő.kIcsit elnézte és azzal a lendülettel meghuzta a másik autot.Lejőtt a kocsi tulaja,és a másik nőnek csak annyi volt a hozzászólása,hogy rossz napom van ma.

A péntek amúgy nekem jó.
Jó hétvégét mindenkinek.
Ági
ági01
 
 


Sziasztok.

Volt valaki baba mama klubba?Sajnos nem tudtam elmenni mert Anyu szabit vettt ki aztán akkor kaptam a lehetőségen és átszabtuk a kismamagatyóimat, amit anno még ő varrt.

Vettünk a héten egy másik babakocsit,mivel ami volt az nagyon nehéz volt és sajna a 4.re kell cipelni,ezért lecseréltük egy könnyebbre.Hát nagyon sajnálom a régit,mivel annak nagy fix kerekei voltak és tök jól lehetett vele közlekedni,ennek meg jóval kisebb és a két hátsó kerék bolygós.Hát nem tom ki hogy van vele ,de szerintem elég nehéz navigálni.Tök bénázok vele.Hát remélem előbb utóbb belejövök mert így nagyon rossz közlekedni :( .

Ági.
Én annyira nem értek ehhez a dologhoz,de azt gondolom, hogy az anyatej,tápszer,tejpép és a hasonló dolgok is mind tartalmaznak fehérjét.6 hónapos kor után pedig a vitaminkészlete kifogyóban van a gyerkőcnek,ezért is kell elkezdeni a hozzátáplálást.Szerintem a fehérjementes főzeléken azt érthetett a doki hogy ne adjál húst neki.Viszont a húsban lévő vas meg fontos lenne a gyerkőcnek.Egyébként én még azt is hallottam,bár felnőttel esett meg a dolog,hogy tabletta formájában szedett vitamin ártott a veséjének.
Ha jól emlékszem egyik hozzátartozód a kórházban dolgozki,esetleg megkérdezhetné a kórházban a dietetikust hogy tudna e ebben segíteni,vagy a neten utánanézni hátha találsz valmi infót ezzel kapcsolatban.(néztem ezen a fórumon lehet hogy tudnának segíteni http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=12496)

Zsanett.
Hát szerencse a szerencsétlenségben ami veletek történt.Gondolom tiszta idegek voltatok.A rendőrség úgysem fog valószínű semmit se csinálni.Fateromnak is egyszer feltörték a kocsiját,aztán Apu csak az idejét vesztegette a rendőrségen,azt nem lett belőle semmi.Ennyit róluk.
Tesódéknál mi újság van.Jól vannak?

Egyébként nekem tetszik ez az új profil,elég sok infót meg lehet belőle tudni.

Na most mentem mert aTimi kicsit nyügi.
Üdv mindenkinek Lívia
slivia
 
 

 
 

Sziasztok.

Volt valaki baba mama klubba?Sajnos nem tudtam elmenni mert Anyu szabit vettt ki aztán akkor kaptam a lehetőségen és átszabtuk a kismamagatyóimat, amit anno még ő varrt.

Vettünk a héten egy másik babakocsit,mivel ami volt az nagyon nehéz volt és sajna a 4.re kell cipelni,ezért lecseréltük egy könnyebbre.Hát nagyon sajnálom a régit,mivel annak nagy fix kerekei voltak és tök jól lehetett vele közlekedni,ennek meg jóval kisebb és a két hátsó kerék bolygós.Hát nem tom ki hogy van vele ,de szerintem elég nehéz navigálni.Tök bénázok vele.Hát remélem előbb utóbb belejövök mert így nagyon rossz közlekedni :( .

Ági.
Én annyira nem értek ehhez a dologhoz,de azt gondolom, hogy az anyatej,tápszer,tejpép és a hasonló dolgok is mind tartalmaznak fehérjét.6 hónapos kor után pedig a vitaminkészlete kifogyóban van a gyerkőcnek,ezért is kell elkezdeni a hozzátáplálást.Szerintem a fehérjementes főzeléken azt érthetett a doki hogy ne adjál húst neki.Viszont a húsban lévő vas meg fontos lenne a gyerkőcnek.Egyébként én még azt is hallottam,bár felnőttel esett meg a dolog,hogy tabletta formájában szedett vitamin ártott a veséjének.
Ha jól emlékszem egyik hozzátartozód a kórházban dolgozki,esetleg megkérdezhetné a kórházban a dietetikust hogy tudna e ebben segíteni,vagy a neten utánanézni hátha találsz valmi infót ezzel kapcsolatban.(néztem ezen a fórumon lehet hogy tudnának segíteni http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=12496)

Zsanett.
Hát szerencse a szerencsétlenségben ami veletek történt.Gondolom tiszta idegek voltatok.A rendőrség úgysem fog valószínű semmit se csinálni.Fateromnak is egyszer feltörték a kocsiját,aztán Apu csak az idejét vesztegette a rendőrségen,azt nem lett belőle semmi.Ennyit róluk.
Tesódéknál mi újság van.Jól vannak?

Egyébként nekem tetszik ez az új profil,elég sok infót meg lehet belőle tudni.

Na most mentem mert aTimi kicsit nyügi.
Üdv mindenkinek Lívia
slivia
 
 


Sziasztok.

Volt valaki baba mama klubba?Sajnos nem tudtam elmenni mert Anyu szabit vettt ki aztán akkor kaptam a lehetőségen és átszabtuk a kismamagatyóimat, amit anno még ő varrt.

Vettünk a héten egy másik babakocsit,mivel ami volt az nagyon nehéz volt és sajna a 4.re kell cipelni,ezért lecseréltük egy könnyebbre.Hát nagyon sajnálom a régit,mivel annak nagy fix kerekei voltak és tök jól lehetett vele közlekedni,ennek meg jóval kisebb és a két hátsó kerék bolygós.Hát nem tom ki hogy van vele ,de szerintem elég nehéz navigálni.Tök bénázok vele.Hát remélem előbb utóbb belejövök mert így nagyon rossz közlekedni :( .

Ági.
Én annyira nem értek ehhez a dologhoz,de azt gondolom, hogy az anyatej,tápszer,tejpép és a hasonló dolgok is mind tartalmaznak fehérjét.6 hónapos kor után pedig a vitaminkészlete kifogyóban van a gyerkőcnek,ezért is kell elkezdeni a hozzátáplálást.Szerintem a fehérjementes főzeléken azt érthetett a doki hogy ne adjál húst neki.Viszont a húsban lévő vas meg fontos lenne a gyerkőcnek.Egyébként én még azt is hallottam,bár felnőttel esett meg a dolog,hogy tabletta formájában szedett vitamin ártott a veséjének.
Ha jól emlékszem egyik hozzátartozód a kórházban dolgozki,esetleg megkérdezhetné a kórházban a dietetikust hogy tudna e ebben segíteni,vagy a neten utánanézni hátha találsz valmi infót ezzel kapcsolatban.(néztem ezen a fórumon lehet hogy tudnának segíteni http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=12496)

Zsanett.
Hát szerencse a szerencsétlenségben ami veletek történt.Gondolom tiszta idegek voltatok.A rendőrség úgysem fog valószínű semmit se csinálni.Fateromnak is egyszer feltörték a kocsiját,aztán Apu csak az idejét vesztegette a rendőrségen,azt nem lett belőle semmi.Ennyit róluk.
Tesódéknál mi újság van.Jól vannak?

Egyébként nekem tetszik ez az új profil,elég sok infót meg lehet belőle tudni.

Na most mentem mert aTimi kicsit nyügi.
Üdv mindenkinek Lívia
slivia
 
 


na frankó,lehet hogy már annyira nem is tetszik ez az új forma.
Elküldtem,egy csomót várt aztán nagy fehér képernyő.Gondoltam elküldöm mégegyszer,hát ez lett belőle.

Bocsi mindenkitől
Lívia
slivia
 
 


Sziasztok!

Milyen rossz időnk volt a hétvégén! A fene vigye el.
Ráadásul elindultunk délután, és nem vettem észre, hogy esik.
Mehettünk haza. Örült a párom és a Máté.:)

Lívi,
a rendőrőktől nem is várunk semmit..csak a formalitás kedvéért jelentettük be..állítólag mostanában Skodákat lopnak. A múltkor Vszőlősről egyszerre 4et. Azt mondják av szlovákoktól jönnek át.
A tesómék jól vannak, nagyon édi a Marcell.
Érdekes nekünk jobban bejöttb a bolygókerekes kocsi. Szerintem sokkal jobban lehet vele fordulni. De ki mihez szokott.. Végül is milyet vettetek?

Csajok ti mikortól vezettétek be a gluténes kajákat?

Holnap állítólag 30 fok lesz.. 8)
reméljük..

Zsanett
zsanka
 
 


Erika!

Még mindig nem tudsz küldeni?
Először jelentkezz be az oldal legalján! Aztán bejön egy kis ablak, mellette az új smiley-k!
Neked nem jön be?

Bocs, hogy tegnap este sem, meg előtte sem tudtam msn-ezni... :(

Zsanka, én úgy emlékszem, hogy 7-8-9 hónapos koráig csak rizslisztet adtam (ebben asszem nincs glutén), utána már eszegetett a mi kajánkból is, amit még persze összeturmixoltam.

Én sem igen tudtam bolygókerekessel közlekedni, én anno ragaszkodtam a fix, nagy gumikereshez, nekünk az vált be.

Rena, de jó hogy titeket is felvettek. Mi is megyünk már a héten be az oviba Somával, gyereknapra!
Írj, hogy mi van tényleg allergiásak-e a gyerkőcök!

Most csak ennyi időm van!
lola77
 
 


Sziasztok!


Nekem nagyon lassan jön be a babanet, már reggel is próbálkoztam, de nem volt időm kivárni.

Lola:
Kicsit bajban vagyok ilyenkor, hogy ha rendes rendelésre megyek, elkaphatnak valami mást, ők csak náthásak, de a tanácsadáson meg nehohgy mi adjunk át valamit. Bár szerintem ez nem fertőző. Mindegy, holnap lemegyünk tanácsadásra. alig aludtunk valamit, Benedek nem kap levegőt, hiába szívjuk ki neki este, fél óra múlva ugyanúgy el van dugulva az orra, ráadásul még cumizni is akar. Éjjel 3-kor megint porszívóztam, pedig múltkor írt az alsó szomszéd egy levelet, hgoy ő nem tud aludni, mit csinálunk éjjel, turmixolunk. (hülye ötlet) A hangvétele normális volt, mi is így válaszoltunk, de nem tudok mit csinálni, vagy ő nem alszik, vagy egy 1 éves baba. Meg mi se. Miután kiszívtam jobb lett. Sterimart is használok, néha az is jó éjszaka is. Este letettem Benedeket, ettem valamit, és már fent is volt, utána nem tudtam meglógni, az apjánál nem akar lenni, csak rajtam aludni, és ez sajnos nem csak most a betegség miatt. Azt már megszoktam, hogy nem alszom, sokszor nem is vagyok álmos, csak az rossz, ha visít éjszaka.

Erika:
Remélem be tudsz lépni.

Megpróbálok tornázni.
renáta29
 
 


próba
cseriviola
 
 


Sziasztok csajok!

VÉGRE SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!!!

Rita
Utólag is nagyon boldog névnapot kívánunk! Kép

Aranka
Szívből köszöntjük Izabellát első születésnapja alkalmából,sok puszit és ezt küldjük neki:
Kép
[img]

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 922.09.gif[/img]


Pár mondat az elmúlt napok eseményeiről.
Viki 17-én elindult egyedül!
18-án kibújt az első rágófoga jobb oldalon alul a középső,így 7 foga volt.
Ma Aranka vette észre,hogy elől is kibújt neki a jobb oldalsó metsző,de a párja is hamar követi őt:)
Jobb oldalon a felső szemfog melletti rágó is ki fog a napokban bújni,ha már eddig nem tette meg:)ma még nem igazán néztem szét a lányom szájában:)esti fürdetés után azt hiszem felmérem a terepet:)
Ezeken kívűl még a másik oldalon két rágófog készülődik:))))))))
Az első rágót hál istennek alig éreztük meg,hogy kijött!

Viki kezd féltékenykedni.A napokban voltak nálunk babás vendégek és a Viki kinyilvánította nemtetszését amikor nem vele foglalkoztam vagy amikor nem csak őt babusgattam.

Mióta elindult,tiszta kupi a lakás,mindent szétpakol,elhurcolja a játékait az egyik szobából a másikba,segít leszedni a száraz ruhákat:))))))))))))))
Ha elmegyünk sétálni akkor meg kb.1,5 órát van el ülve a babakocsijában utána ő tolja a kocsit és úgy sétálunk.

Cirmike
neked is utólag nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kép

Lola
semmi gond,nem haragszom,hogy nem tudtunk beszélni msn-en,majd legközelebb:)

Vikinek készítek egy takarót meg párnát,majd ha készen lesz felteszem a képet róla,meg a Vikiről is töltök fel pár újat,már régen raktam fel úgyis:))))))))

Lassan megyek,mert a család lassan jön haza,készítem a vacsit.
cseriviola
 
 


Megint én vagyok:)

Aranka
bocs amit felraktam,nem tudom mi az,nem azt akartam,hanem ezt:
Kép


ERika
cseriviola
 
 


Jééé, elment a délelőtti hozzászólásom,pedig nem volt türelmem kivárni, így kiléptem, most látom csak...
Hát még nem tökéletes ez az új rendszer... :shock:

Rita, én is boldog névnapot szeretnék Neked kívánni! Remélem jól telik/telt és sok szép ajándékot kapsz anyóstól is :mrgreen: :lol: :D !!!!!

Erika, Vikinek gratula a járáshoz, olyan édesek ilyenkor, mikor tolják a babakocsit...
Azóta akkor nem is mászik, mindenhova inkább 2 lábon közlekedik?
lola77
 
 


Nah!

Most csak egy gyors bejelentkezés végre rájöttem mi a hiba miért nem tudtam beleírni!
KI a ....... ......... gondolta volna hoyg mindent kisbetűvel kell írni.

:)

Puszi mindenkinek!

Angi
gangi
 
 


Én is szeretnék képet felrakni! A profilba hogy kell????

Angi :!:
gangi
 
 


próba

Kép
gangi
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!

Most látom, hoyg visszamenőleg is felrakta a képet :lol:

Jó el szüszörögtem!

Mindenkinek kellemes éjszakát!

Kép
Kép
gangi
 
 


sziasztok

elég régen jelentkeztem,de nem nagyon van időm feljönni anyuékhoz,mert ezerrel folynak a munkák a házban és a ház körül.belül festjük az ajtókat ablakokat,mert azok költözés előtt elmaradtak,kinnt meg persze a szokásos tereprendezés.

köszönöm mindenkinek a névnapi jókivánságokat.

most jutottam el addig hogy felhozzam a képeket cd-n,ugyhogy mindjárt el is küldöm Erikának hogy fel tudja őket tenni.na megyek aludni,ma itt alszunk anyunál.

Livia

nem voltál tegnap(hétfőn)olyan 3körül a centrumnál?szerintem téged láttalak toltátok anyuddal a babakocsit.ismerős volt a benne lévő baba :D

na jol van most megyek,sziasztok


Rita[/img]
lrita
 
 


Sziasztok.

Utólag én is kívánok sok boldog névnapot minden Ritának. :P

Rita.
Tegnap olyan fél 4 körül voltam a centrumnál Anyuval.Akkor valószínű hogy minket láttál.Általában én is mindig a gyerkőcőket szoktam nézni,aztán utána esik le hgy hú lehet hogy ismertem is őket.De akkor már általában késő.Ilyen téren kicsit szét vagyok esve :D .

Erika
Látom sikerült akkor belépned meg minden.Akkor szerencsétek van hogy most ezek a fogak könnyebben jönnek mint eddig.DE ahogy olvasom nagyon beindultak :D .Na meg persze a Viki is. :P .

Reni
Nem lehet hogy Benedeknek allergiája van?Mondjuk nem lenne szerencsés dolog,mert felnőtt korban is nehéz elviselni,hát még gyereknek.Lehet hogy allergiavizsgálatra is el kellene mennetek,biztos ami biztos.Nehogy aztán mindenféle gyógyszert kipróbáljon rajta a doki "feleslegesen". Hát a szomszédotok meg nem valami "kreatív".Aztért gondolhatná hogy ti sem hobbiból zajongtok éjszaka.Néha olyan tapintatlanok tudnak lenni az emberek.Ti is szívesebben aludnátok éjszaka,mintsem pórszívoztok.Reméljük hamar megoldódik a baj.Addig is jobbulást nektek.

Izabellának mi is Boldog Szülinapot Kívánunk.

Akkor pénteken a csónitónál talizunk.

Üdv mindenkinek Lívia
slivia
 
 


Sziasztok!

Ma néztem az időjárásjelentést és olyan félig rossz félig jó időt mondtak :( Most akkor mi lesz?

Reni!

Szerintem a szomszéd nem is igazán álmos ha erre felébred, mert ugye nem órákon keresztül porszívózik az ember hanem max 2 perc aztán annyi. Az ilyen költözzön családiházba.
Annyira szerencsések vagyunk mi ilyen szempontból az egész lépcsőház csupa jóindulatú emberke, igaz közel egyidősek vagyunk. Viszont a lényeg hogy tekintettel van a másikra az ember. Az egyik anyuka lement reggel 7kor már sétálni a kisfiával mert elkezdte szerelni a parkettát játék kalapáccsal :D és inkább sétáltak egyet a piacra. Szóval ha nem vagyunk tekintettel a másikra ott nem sülhet ki jó!
Jobbulást a gyerkőcöknek!

Mi meg kezdjük átaludni az éjszakát sokszor felébredtünk mert éhes volt este és reggel még tápszert eszünk. Aztán a védőnéni mondta hogy adjak neki fürdés előtt tejpépet gyümivel hogy jó rostos legyen, na vettem ilyen gyermekgrizt azt csinálok neki aztán olyan 11 felé benyomja a tápit aztán csak reggel 7kor kel enni!
Annyira örülök, így sokkal jobban ki tudom én is pihenni magam :lol:

Mindenkinek szép napot!

Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!
Most találtam rátok és nagyon örülök,hogy van Tatabányás topic.
Kislányom Júlia febr 8-án született itt Tatabányán. Ma már szép nagy baba. :lol:
Nem sikerül képet feltöltenem,de majd még próbálom :cry:
angika
 
 


Csak egy gyors körkérdés, mert nem hagy nyugodni egy dolog:

Tud valaki pontos, hiteles információt közületek esetleg a volt tb-i főorvos, Hamar Ottó halálával kapcsolatban? (Tavaly már volt róla szó, valaki mondta, hogy meghalt...)

Mert én tegnap kaptam egy elég "gázos" információt vele kapcsolatban, de itt nem akarom leírni. Mindenesetre megdöbbentő. Ha valaki ismerte (esetleg a régebben szülők közül..), annak priviben szívesen leírom!

szép napot mindenkinek!
lola77
 
 


Sziasztok!

Beszéltem a doktornővel, szerinte vírusfertőzés, és azt mondta, hogy próbáljuk ki a barna orrcseppet. Erről írt már Edit, hogy jó, remélem használni fog. Azt is mondta a dokinő, hogy allergiavizsgálat kb. 3 éves kortól kérhető, tehát Benedeknek nem, Bálintnál talán kimutatható, de akkor is legalább fél éves allergiás időszak kell előtte. Talán azért van igaza, hogy vírus, mert a férjem is elkapta.

Angi:
Azt mondta a szomszéd nő, hogy ő éberalvó, altatókon él, elmentem megnézni az elektromos orrszívót, 8000 Ft., annyit meg nem szánunk rá. Mi egyébként nagyon is tekintettel vagyunk mindenkire, meg alkalmazkodunk is. Azt meg tudomásul kell venni, hogy lakótelep, én se szólhatok, hogy a diákok hazajönnek délben, pont amikor az enyéim alszanak, és bömböl a zene sokszor.
Tök jó ez a "mérőszalag", vagy mi, már máshol is láttam, legalább látom, mennyi idős Lackó.
Tegnap voltam a Varjúnál, láttam a fényképet a fészekrakós gyerekekről, nagyon aranyos ajándék.


Rita:
Még a 8 napban benne vagyok, boldog névnapot kívánok!
renáta29
 
 


Lola!


Én a kórházban hallottam valakitől, hogy mi történt, de ide én sem írtam le, esetleg majd valamelyik talin megbeszéljük.


Angika:
Szia! Várjuk a képet a kislányodról. Merrefelé laktok? Nekem két kisfiam van, 1 és 3 évesek, és a Bánhidai lakótelepen lakunk.

Most már megyek, dolgozni is kéne valamit.
renáta29
 
 


Szia Reni!
Nem tudok képet rakni,mert nagy a méret
:cry:
Pedig telefonnal csináltam és annak pici a felbontása. Lehet valahogy kicsinyíteni vagy ilyesmi?

A Gálon lakunk!
angika
 
 


Angika!

Lehet kicsinyíteni, de abban majd a többiek segítenek, én nem nagyon értek hozzá. A saját képeimet Paintban szoktam. Vagy esetleg tudsz fotóalbumot készíteni, ahhoz nem kell lekicsinyíteni a képeket.


Találtam valamiket, gondoltam bemásolom, hátha így nyár előtt valakinek hasznos. Ha ismeritek, akkor bocs.

Isabelle Martin: NEGATÍV KALÓRIÁK, KARSÚSÍTÓ ÉLELMISZEREK

\"Ezek a természetes anyagok nem tesznek hozzá plusz kalóriákat élelmünkhöz, hanem éppen ellenkez?leg, segítenek elégetni azt a kalóriamennyiséget, amelyet a többi tápllékkal juttatunk a szervezetünkbe. Besegítenek a zsírsejtek megtisztításába, csökkentik az energiafelvételt táplálkozás közben. Zsírfaló élelmiszerek\"

Zöldségfélék.
articsóka, spárga, cékla, mangold, karotta, zeller, cikoria, brokkoli, káposzta, uborka, cukkini, kányaf?, endívia, spenót, zöldbab, fejessaláta, raponc, karórépa, hagyma, pitypanglevél, zöldpaprika, retek, torma.

F?SZEREK ÉS ÍZESÍT?ANYAGOK

fokhagyma, bazsalikom, tárkony, borsmenta, petrezselyem, borsikaf?, édeskömény, szegf?szeg, zsálya, kakukkf?.

GYÜMÖLCSÖK

ananász, citrom, eper, málna, mandarin, szeder, narancs, grapefruit, papaya, alma, mangó.

FIGYELEM: Az, hogy ezek zsíréget? ételek, természetesen nem jelenti azt, hogy tömnöd kell magadba. Csak épitsd be az ételeidbe, és elég a kevés is. A lényeg, hogy tartalmazzák a napjaid ezeket az ételeket egészséges mértékben.


ALMA KÚRA HUSZONÉVESEKNEK!
2 NAP,2 KG
Reggeli:reszelt alma,sovány joghurtal,zabpehellyel
11 órakkor:1 alma
Ebéd:2 felkockázott alma,saláta joghurtos öntettel,
Délután:1 alma
Vacsora:1 alma+sovány sajt vagy roston sült csirkemell

Melette mozgás,evés el?tt

ZÖLDSÉG KÚRA HARMINC KÖRÜL
4 NAP 2 KILÓ
R:müzli sovány tejjel,reszelt sárgarépával
11 órakkor:1 uborka,
Ebéd:pároltzöldség,hozzá 2 db héjában f?tt burgonya
Délután:1 db zöldpaprika,
Vacsora:nyers zöldségek,1 szelet teljeski?rlés? kenyér

Mozgás:hetente 2*30 perc fitneszteremben
renáta29
 
 


Sziasztok!
Reni köszi a köszöntést.

Erika nem tudom hogy miért de kiir valami hibaüzenetet a freemail.ahogy átküldtem a képeket.gondolom nem kaptad meg.ma megpróbálom megint.


Lola!

nekem anyu ismerte a Hamar Ottót műtötte egyszer valamivel még régebben,de én nem ismertem ,nem nagyon jártam ide a kórházba.
azért leirnád amit tudsz? laczone@freemail.hu


lányok pénteken hol lesz a tali és mikor?

edddig ugy néz ki hogy ráérünk

puszi mindenkinek és további szép napot
lrita
 
 


Lola77!
Hamar doktorúrról csak anyukámtól hallottam ,ő a kórházban dolgozik és ott mindenféle hírek terjengtek ahogy ez lenni szokott.
Szívesen olvasnám a híreket amiket Te tudsz.Köszi
angi_03@freemail.hu
angika
 
 


A profilhoz még mindig nem tudtam képet tenni. Ha valaki tud legyen kedves segítsen!
Előre is köszi!!!!
Albumot csináltam néhaány képpel :lol:
Majd még bővítem csak a csajszi nem hagyja,hogy most itt üljek. Józsa Júlia az albumunk neve 8)
angika
 
 


Angika!

Üdvözöllek én is! Megnéztem az albumotokat, nagyon édes-aranyos kis poronty ez a kiscsaj! Mikor ilyen babás képeket látok, én is megkívánom újra a pici babát magamnak! :wink:

Mi újvárosban lakunk, a sárberki kereszteződésnél, Soma 3,5 éves, bölcsis, én meg már dolgozom. Kistesó-projekttel még 1-2 évet várunk...
Milyen szülésed volt? Kinél szültél, hogy élted meg?
Milyen baba Júlia, hogy becézitek/hívjátok? Gondolom, a jó időben már ti is sokat sétáltok, a legközelebbi talira szívesen látunk majd! Ja, most kapcsolok, hogy a többiek péntekre tervezték, majd Erika-Angi (másik...), Lívia ír neked erről bővebben.

Rena!
Szomszéd: ha altatóval alszik, akkor hogyan hallhatja, hogy "turmixoltok"? :?: Viszont néha a férjem is bömbölteti a házimozit (nappal), nekünk se szól senki! Vica-verze!
lola77
 
 


Szia Angika!

Küldd el nekem emilbe a képet én meg lekicsinyítem és visszaküldöm, ha így jó neked mert nem igazán tudom leírni!

Tali elvileg pénteken 10-től lenne a csóni tónál, persze ha az időjárás engedi. engedhetné mert már olyan rég taliztunk mindig valami közbejött.

Én nem ismertem a Hamar dokit.

Reni!

nekem egyik ismerősöm vett ilyen elektromos orrszívót épp azért, hoyg éjszaka ne kelljen porszívót kapcsolni és azt mondta hogy c@rt se ért!
A szomszédnő meg így járt vegyen füldugót vagy ha tudja hogy ilyen akkor kertesházba kéne lennie nem?

Puszi

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Na itt kimaradt néhány mondat:

Rena!
A szomszédnak ha már bogyókra van szüksége az alváshoz, akkor bogyók nélkül még azt is meghallaná, ha felhőkön mászkálnának a gyerekek, nem?
Arról nem Ti tehettek, hogy neki alvásproblémái vannak!

Én úgy vagyok vele, hogy kénytelen vagyok elviselni. A fölöttünk lakó kisfiú régóta nem alszik du., így tuti akkor tolja a parkettán a kisautóit, mikor mi félálomban vagyunk. Mivel akkor rögtön úgysem megyek fel kiverni a balhét, mire meg találkozom velük, inkább mosolygok, minek balhézzak!

Viszont néha a férjem... lsd. előző hsz.!!!
lola77
 
 


:D
Angi Te ápr. 05-én írtál közben?????

Ha-ha!
Tiszta hülye ez az oldal!
lola77
 
 


Mostmár 05. 23-at ír ki, előbb még ápr. 05. volt!
lola77
 
 


Sziasztok!

Milyen sokat írtatok :wink:
Sajnos csak most tudtam ideülni,mert a férjem éjjeles,délután meg amíg a csajom aludt én a takaróját varrtam,aztán meg átmentünk anyuékhoz,kihasználtuk a jó időt,mert holnaptól hűvösebb lesz :cry:
Teszek fel pár mai képet Vikiről és Izabelláról,na meg a saját készítésű takaróról és párnáról,aminek az ötletét a www.takoo.hu oldalról vettem :D
Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ma voltunk méreckedni,Viki 9100gr/55 dkg-ot hízott két hét alatt :) ,hosszát még nem mértem meg majd holnap,kb.76-78 cm,Iza 72 cm és 9100 gr :D

Rita
a képek sajnos nem jöttek át az e-mail címemre:cseriviola>@citromail.hu
Babatalira el tudtok jönni?Pénteken lesz 10-től a Csónakázó tó melletti tisztáson fogunk piknikezni :D

Reni
remélem,hogy jobban lesztek,küldök gyógyenergiát++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Sajnos hülye szomszédok mindenhol vannak :(
Hogy van az Ádám anyukája akivel voltál egyszer a talin?Megszült már?Fia vagy lánya lesz/van?
OLyan csini a Viki abban a ruhában amit tőled vettem :D

Angika
Üdvözlünk közöttünk,engem Erikának hívnak,kislányom Viktória Lili 14 hónapos,a Bánhidai ltp-en lakunk.
Ha ráértek szívesen látunk benneteket is a pénteki talin.
Kicsit bőveben is írhatnál magadról :)
Hány éves vagy?Férjnél vagy?Mi a foglalkozásod,hol dolgoztál szülés elött?
A profilba én sem tudok képet feltölteni,sajnos,nem vagy egyedül :(
A kislányod albumját mindjárt megnézem.

Cirmike
köszi szépen,hogy felajánlottad a segítségedet!
Olyan édes volt Réka baba,ahogy ott aludt a babakocsijában :D

KÖRKÉRDÉS:
ajánlatos beadatni az agyhártya gyulladás elleni oltást?Mennyibe kerül,tudja valaki?

Azt hiszem belendültem az írásba :D
Sziasztok,jó éjt mindenkinek:ERika
cseriviola
 
 


Sziasztok!

Íme a mai képek Vikiről és Izáról:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
cseriviola
 
 


Angi!
Köszönöm előre is,átküldöm a képet! :D

Lola! Köszönöm Julcsi nevében is. Többnyire így becézzük. Néha Julisnak,de az többnyire akkor sikerül amikor valamiért rá 'kell szólnom'. A szülés úgymondott könnyű szülés volt. Durvábbra számítottam,de szerencsére volt segítség és elég gyors is volt. 17-kor mentünk be a kórházba és 20:23-kor született meg a kis drága.Fájások már előző este kezdődtek aztán reggel mentem nst-re és mondta a doki,hogy a szülés felén már túl vagyunk. Mondtam,hogy akkor jó,én most hazamegyek és majd jövünk. És mentünk:)
Nem volt fogadott orvosom. Eszlári Péter volt az ügyeletes. Két szülésznő is van akiket gyerek korom óta ismerek és ők segítették világra a babát.Zinkné Marika és Kerlingné Regina.Nekik nagyon hálás vagok ezért. Ja,és apa is ott volt ami szintén sokat segített. Anyukám meg kint izgult ő pont ment volna haza(a kórházban dolgozik),de inkább maradt. Amikor megszületett a drága nagyon-nagyon boldog voltam és fura lehet,de valahogy büszke voltam magamra. 3250 és 51cm volt, utoljára 9-én mérettük 6230 és 65cm. Szépen nő a kis nőci. Nyugodt baba,már kb 1 hónapja átalussza az éjszakát :lol: A te gyermekedről van album?
Tök jó ,hogy szoktatok talizni! Majd igyekszünk elmenni.

Erika! Nagyon szép a kislányod! Én 22éves vagyok. Még nem mentem férjhez,de 6 éve vagyunk együtt. Most már úgy döntöttünk,hogy majd 3gyerek után összeházasodunk,nehogy Julcsi azt mondja,hogy ő házasságon kívül született :lol: :lol:
Utoljára a KIKAba dolgoztam Budaörsön,de kirúgtak mikor terhes lettem,mert sajna még próbaidős voltam. Hát de most már mindegy.

Köszönöm a szívéjes fogadtatást mindenkinek.
Jó éjszakát kívánok!! :D
angika
 
 


Sziaszok!


Hű jó sokat írtatok ma! :shock: Alig találtam meg az elejét.

Ma végre eljutottunk uszni is.

Hála istennek, tegnap megkötöttük a Cascot, de azért még nyugtalanok vagyunk (nemrég hoztam be a babakocsit a csomagtartóból, ki tudja hátha azt is elvinnék :))

Reni,
ne törődj a szomszédokkal mindenhol vannak ilyen emberek!
Ha eldugul az orra akkor le kell szívni és ez a leghatásosabb módszer. Vegyen másfajta altatót, hátha az hatásosabb :evil:

Angi,
üdvözöllek én is! Zsanett vagyok , 7 hónapos fiacskám van Máténak hívják. A Mártírokon lakunk, nem rég csatlakoztam én is a társasághoz.

Erika,
nagyooon jó a takaró!! Hogy csináltad?
Jók a képek is, nagyon aranyosak a gyerkőcök. Nem úgy volt, hogy az Izáék lemennek vidékre?
Az agyhártyagyulladás elleni szurit beadatta a kislányának egy csaj itt a házunkban. Neki azt mondták, hogy ajánlják. A rendelőben is mesélték, hogy nagyon sok van az esős idő miatt. Szerintem, ha sokat kirándultok akkor jobb ha beadatod. Majd megkérdezem mennyibe kerül.



Péntek nekünk OK!

Jó éjt!
Zsanett
zsanka
 
 


Feltöltöttem a profilba képet, jó? :)

rakok ide is mai képeket...

Ma reggel játszottunk
Kép
Apa úszott ma a Mátéval
Kép
Hazaérkeztünk végre
Kép

igen kameraérzékeny a gyerkőcke :lol:
Zsanett
zsanka
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik nemcsak én voltam fent tegnap sokáig,a takaró varrás miatt hanyagoltam a netezést,de tegnap sikerült bepótolni,majdnem éjfélkor feküdtem le :D

Angika
jól fejlődik a kislányod :D Szopik még?
Megnéztem az albumotokat,nagyon édesek vagytok rajta!
Julcsinak is milyen sok haja van :D
Azért az szemétség,hogy így elbántak veled a Kikában ,sajnos előfordul az ilyesmi :evil:
Szeret levegőzni a Julcsi?

Zsanka
nagggggyon jók a képek!!!!!!!!!!!!!!
Máténak olyan szép kék szemei vannak :D
Hallásvizsgálaton minden rendben volt múltkor?
A takarót anyukám segítségével csináltam,mert neki van otthon varrógépe,de a díszítés meg a betűk és virágok kiszabása az én érdemem :D
Az Itália méteráruban vettem az anyagot/antipilling=nem bolyhosodó termóanyag/és utána csináltam egy virág formájú sablont,azzal készültek a virágok.
Anyukám összevarrta az oldalakat,majd én meg rávarrtam kézzel a díszítést,jó kis meló volt,de megérte :D
Amikor megláttam a takoo honlapot ahonnan az ötlet volt,eléggé drágálottam és mivel nagyon tetszett így megpróbáltam megcsinálni.
Az anyag nagyon jó,mert nem kellett beszegni,nem foszlik.
Izáék múlt héten szombaton jöttek haza Szolnokról,másfél hétig voltak otthon.
Köszi,hogy megérdeklődöd nekünk az oltás árát,bár a patikában én is meg tudnám kérdezni :D
Kár,hogy ez csak most jutott eszembe,mert 1 éves korig feliratva és kiváltva féláras :( ,de a védőnő sem mondta volna előbb,na mindegy.

Elég borús idő van most odakint,remélem,hogy nem fog sokat esni az eső,főleg délelött,sétálni mennénk.

Sziasztok:ERika
cseriviola
 
 


Sziasztok,

Köszi anyum nevében is a bókokat.
Múlt héten mikor itt volt nálunk bementünk sétálgatni Tbányára, tolta a babakocsit és Roli is körülötte ugrált és neki szóltak, hogy milyen szépek a gyerekei (2X is), úgyhogy nagyon jó napja volt.

Szuper volt a cirkusz pénteken az ovisokkal, hazafelé végig aludt a buszban, úgy kellett Vszőlősön felkeltenem.

Szombaton mivel esővel indult a nap, felmentünk a Camponába játszóházazni, de Rolit nem érdekelte, viszont nagyon imád rohangálni, mozgólépcsőzni a plázában. Vásároltunk pár dolgot, (szegény Réka nem kapott semmit). Aztán mire hazajöttünk olyan erős napsütés volt, hogy kimentünk a helyi sportnapra, volt ingyenes kisvonat, hinta, ugrálóvár, elektromos kisautók. Szóval jól telt a nap. Sok ismerős kint volt, itt szinte mindenki az, főleg mióta az oviba járunk. Egyszer kb. 4 körül lecuccoltunk egy sörpadhoz és én jól ottfelejtettem a retikülömet (benne kulcs, iratok, pénztárca). Este nyolckor csengettek be hozzánk, hogy nem hiányzik-e vmink. Észre sem vettem, hogy elhagytam. Benne volt minden még a pénz is és elnézést kért a hölgy amiért beletúrt, hogy megtudja kié.
Vannak még ilyenek!!!!!!!!!

Vasárnap keresztelő és szülinapozás volt. Majd teszek fel képeket...

Tegnap Roli megkapta a 3 éves oltást, épp csak elpityeredett, és ez már új fajta, semmi nem lett vele. Se láz, se lábfájás. Tök jó!
Nem úgy mint annó szegény Somának!

Erika,
Bocsi mégegyszer a kaziért, a férjem szerint csak mi nők lehetünk ilyen hülyék, hogy nem tudjuk leírni mihez való vmi. Kösssssz........

Zsani,
Már nekem is említette Márti, hogy te ki vagy. Már akkor mesélt rólad mikor a pici még meg se született, csak aztán sokáig nem tudtam hogy te vagy az aki ide regisztráltál. Különben ezt a topicot a Márti nővére indította még anno... (már csak ritkán irogat)

Tud vki vmit Hajniról? Mi újság velük?

Sziasztok,
Cirmike

UI: Mi pénteken már megint nem tudunk menni, mert anyukámékhoz utazom a lurkókkal csüti este és csak péntek este jövük meg (Roli pedig még egy napot ráhúz)
cirmike77
 
 


Csajok!!!!

Döntsük el, hogy kit hogy szólítotok, most még el tudom dönteni, hogy nem nekem szóltak a hozzászólások, de nem mindig lesz ez így. Nekem jó ha ganginak hívtok!

Erika!

Nagyon jó a takaró a párnával ügyik vagytok anyuddal :)
Én is azon vagyok, hogy beadatom a Lackónak az agyhártyagyulladás ellenit.

Csajok!

Holnapra még jó időt mondtak, de pénteken megint esni fog. nem hozzuk át holnapra a talit?

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


ERika!

Én az agyhártyagyuszi ellenit beadattam a Somának annó, nem volt semmi gondunk!
De ne keverdd össze a kettőt: van az agyhártyagyull. elleni, amit vírus okoz. Ez nem ugyanaz, mint a kullancs elleni. A kullancs agyvelőgyulladást terjeszthet.

http://www.c3.hu/~oltinfo/

Nézdd meg itt, vagy a gyermekbetegseg.lap.hu-n vannak még oltási linkek!


Ma itthon vagyunk, mindjárt megyünk le a doktornénihez, Somának fáj a torka nagyon (azt mondja nem tudok beszélni, anya).
Biztos v.mi vírus. A kullancs ellenit én most megkérdezem, bár csak 1,5 hónap után nyújt védelmet, de azért nyárra az is jó, szerintem idén is hasonló esős nyarunk lesz mint tavaly, sajna!
lola77
 
 


A keresztelő.........
Kép

Kép

A szülinap...
Kép

Ajándékok...
Kép
Kép
cirmike77
 
 


Csajok,

Mi beadattuk Rolinak még annó a kullancs elleni védőoltást, pont 1 évesen, utána a 2.-at 6-8 héttel később kapta, (már ez levédte)aztán 2 évesen kapta a 3.-at és most már csak 3 évenként kell emékeztető oltásokat adni.
Ezek a szúrások nem fájnak, volt, hogy Roli nem is sírt és nincs semmi kellemetlen utótünet.

Most kapták meg az agyhárty gyull. elleni védőoltást (meningo...valami...). Ez 1 éves kor alatt igaz, hogy 2.500 Ft, de 3X kell adni, hogy levédjen (Réka így kapta). Aztán utána már drágább, Rolinak 2 év után 9.000 Ft volt.

Tali nekünk holnap jó lenne...

Cirmike
cirmike77
 
 


Sziasztok.

Én is üdvözöllek Angi.Megnéztem az albumot,nagyon aranyos a kislényod.És szép nagy baba lehet.Én az Eszlári dokiról sok jót nem hallottam,de a szülésznőket ismerem akikről írtál,így gondolom nem volt semmi gondod.Remélem el tusz jönni a talira.

Erika
Én is néztem a takarót a neten nekem is nagyon tetszett,de szerintem nagyon drága.De nagyon jól néz ki amit csináltál,és ha jól látom a Vikinek is nagyon tetszik. :P .Nagyon helyes a két csajszi.Ez a hinta a MÁltain van?

Cirmike
Nagyon édesek a gyerkőcök.Tök jó ,hogy még vannak ilyen emberek.Ha tatabányán történt volna a dolog szerintem semmit nem láttál volna viszont a táskádból.

Reni
Jó hogy felraktad azt a szöveget.A két villámdiétát asszem ki is fogom próbálni. Egy próbát megér,nem olyna vészes szerintem,főleg hogy nem kell sokáig csinálni.

Na most akkor mikor legyen a tali.Szerintem maradjunk a pénteknél.Mondjuk én meg azt hallottam hogy péntektől már javulás mondható.Az Áginak szólt már valaki?

Üdv mindenkinek Lívia
slivia
 
 


Sziasztok Lányok és Gyerekek :)

Hát szomorú vagyok ,hogy ilyen rossz idő lett. :(

Zsanett! Üdv neked is! Nagyon szép a kisfiad! A csajok majd biztos dögleni fognak a két szép kék szeméért:)

Erika! Igen csak szopizik a Julcsi. Most szoktatom már vízhez meg teához a nagy melegben szükség lesz rá. DE még mindig nem nagyon ízlik neki. Nagyon szeret sétálni. Most már szokott nézelődni is nem csak aludni. De séta végére többnyire kidől.

Lívia! Én nem hallottam semmit az Eszlári dokiról. Velem rendes volt. Igaz csak burkot repesztett meg összevarrt. A többit a szülésznő (Zinkné) csinált. Regi néni meg lelki támasz volt. Véletlen volt,hogy mindketten pont éjszakás műszakba jöttek és nagyon örültem nekik.

A találkozóra most nem tudunk menni,mert apa itthon lesz és a lakást újítjuk fel egy picit. De remélem a következőre elmegyünk. Milyen gyakran tartjátok?
angika
 
 


sziasztok!

Zsanett!

Olyan ismerős nekem a férjed,véletlenül nem Zolinak hivják?

Erika tényleg nagyon szupi a takaró,ügyi vagy gondolom nem kis munka lehetett. én most falvédőt szeretnék varrni a gyerekeknek,csak nincs energiám neki állni.

Angika Nagyon szép a kislányod,formás kis baba.

lehet hogy mi se tudunk menni pénteken azthittem hogy délután lesz,mert 12-re mennék vissza fodrászhoz viszont atival nem lehet és nem lenne értelme átmenni 1 órára.

majd még meglátom.

sziasztok

Rita
lrita
 
 


Sziasztok!

Erika,
minden elismerésem nektek. Nagyon jó kis takaró. Én is varrtam még pár hónapja a Máténak játszószőnyeget, az patchwork-os, nem túl bonyolult. Azóta is azt nyüstöli. Tervben van egy takaró is , csak össze kell szednem magam. Nekünk is anyuéknál van varrógép, oda kell menni.
A hallásvizsgálat OK volt, a kislegényke szétszerelte a készüléket :)


Rita,
de igen Zolinak hívják a páromat. Nem a férjem, mi is úgy vagyunk mint Angikáék "élünk mint az állatok" (az egyik barátunk anyukája szerint :)) Már szó volt róla, hogy esetleg jövőre, de szerintem még pihentetjük a dolgot. Nem szeretem a lagzikat. Amúgy honnan ismered? Mondjuk őt elég sokat ismerik... :P

Cirmike,
kicsi a világ. A Márti a közös pont :)
Tudom, hogy a Szilvi indította a topicot, csak még nem volt alkalmam köszönni neki. Tényleg ritkán szól hozzá. Szilvi, ha olvasod, akkor SZIA! :)
Nagyon szépek a keresztelős képek. Vértesszőlősön volt a keresztelő? Rolinak milyen csibészes a haja a torta előtt.

Talira nekünk mindkét nap jó. Mondjuk azt is mérlegelni kell ,ha sokat esik akkor nem tudunk piknikezni :roll:

Hol, hogyan tudom megnézni az Angika albumát?
Zsanett
zsanka
 
 


Még 1 szó..
Erika,
megnéztem a takoo oldalát nekem is tetszik.
Nem emlékszel mennyi volt az anyag méterára?
Zsanett
zsanka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?