Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igen csak csatlakozni tudok Sz_Katához az Istvános előkészítéses beszámolójáról. Nagyon jól felszerelt a szülőszoba részleg, és családias is. Kár hogy nem láttuk a baba mama szobákat, engem az is érdekelt volna, de már mindenki menni akart Kép Na jó én is Kép

Örülök hogy megismerhettelek Titeket! Jó volt így együtt pocakosan Kép És a ciágányasszonyok hogy megjegyezték hogy milyen fiatalok vagyunkKép Ez jól esett azért Kép

Meséltem a férjemnek, aztán sokáig beszélgettünk a két kórház előnyeiről/hátrányairól így még nem tudom mi a végleges döntésem. Kár hogy nem tud velem jönni, mindig meló Kép
István egyetlen negatívuma, ha koraszülésed van, buktad az egészet, mert úgyis átirányítanak máshova akkor meg hibáa az orvos és a szülésznőválasztás. Ezt meg ki tudhatja előre, hogy kinek mikor akar kibújni a kicsikéje???

ÁKata
Igazából nincs bajom a választott kórházzal (shöpi) de azért szerettem volna mást is megnézni amiről már sokat hallottam hogy jó. Mégis mi a különbség. Na meg a jelenlegi dokim szerintem elég drága, ha olcsóbban is meg tudom úszni akkor miért ne? De állítólag, ha éppen beesek oda szülni akkor is ua. az ellátást kell hogy kapjam, mintha fizetek mindenért. De azrét mégis jó lenne ismerni a dokit. Úgyhogy majd várom még SZ_Kata beszámolóját az új orvosról Kép Sok sikert Kata!

Bocsi ha hosszú voltam, szófosi voltKép
Amúgy most éjszaka is egész este rugdosott a babym, nekem csak úgy táncolt volna a dvd-s doboz Kép Kép Kép

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok lányok!
Tegnap déluán a párommal és lányommal vásárlást követöen beugrottunk a baby planetbe.Hát azt hiszem kétszer is meggondolom hogy a lányomat mikor vigyem vásárolni ha a kis lurkonak megyünk.Alig beértünk mondom neki na szaldj nézz valamit a kisöcsédnek.Alig tellik bele 5 perc látom magára probálgatja a kislány részlegnél a farmerokat sapkákat amik persze a legjobb indulattal sem lettek volna már jok rá.De ö kimagyarázta hogy az térd nadrág és igenis az örá valo.
Hát ilyen az én kislányom.Lehet késön jött az öcsike?
Vendég
 


Sziasztok!

Krisszi!
Vércukor érték: én is úgy tudom, hogy a terheléses maximum 7.8 lehet. Tehát a 6.3 szerintem tök jó!

Melba!
Ausztria: nem volt konkrét elképzelésünk a helyet illetően, hogy hol akarunk vásárolni, csak úgy elindultunk. Aztán találtunk egy Billát, de ott semmi babacucc nem volt (olyan mint nálunk a Penny Market), és ami zárva volt, az egy Tesco nagyságrendű Eurospar volt. Ott már tuti, hogy lett volna minden, de hát... Kép

Tűzmanó!
Sokan nem szeretik a skorpiókat, pedig szerintem nincs velünk semmi baj... Kép (na jó, csak néha...) Kép Elég szélsőséges jegy, az biztos. Magamból kiindulva... Kép
Gratula a jó eredményekhez! A vércukrot is el tudják számolni?... ez nem semmi... Egyáltalán, mi az ami biztos ebben az országban?...

Kata!
Közben utánanéztem, és a szemfenékvizsgálat nem csak abból áll, hogy világító izével néznek a szemedbe, hanem belecsöpögtetnek valamit, amitől úgy kitágul a pupilla, hogy a doki jól meg tudja vizsgálni a szemfenék állapotát. Ez annyiból kellemetlen, hogy az ember rosszul lát egy darabig, de ez állítólag kb. 1 óra alatt elmúlik. Ajánlják, hogy kísérővel menjünk a vizsgálatra, ha nem akarunk 1 órát ülni a vizsgálat után, mert egyedül nem tudsz elindulni haza... (amíg vissza nem tér a rendes látásod). Egyébként nekem is hasonló a szemem, mint neked. 4-es és 5.5-ös. Kép
Ja, és a szülés nem a dioptrián múlik, hanem a szemfenéken (pont ezért nézik meg), hogy mennyire terhelhető. Tehát az erőlködés árt-e majd neki. Mert ha igen, akkor leválhat a retina, ami vakságot okoz... Ezért ha a doki azt mondja, hogy ne reszkirozzunk akkor orvosi javaslatot ad a császárhoz... Kép Ezt a nőgyógyásznak kötelessége elfogadni. Hát, ezeket a nem túl szívderítő dolgokat sikerült kiderítenem...

Mamy (24+3)

Kép
mamy
 
 

 
 

Sziasztok! Nagyon szép reggelt mindenkinek!Kép

A 15. hétbe léptünk ma!

Szerintem a Skorpió nagyon jó jegy. A párom Halak, úgyhogy már mondtam is neki hogy, ők biztos jó szövetségesek lesznek!

Toxoplazma: én az kértem már a legelején mert nálunk két kutya van (máltaiak, picik és nagyon tiszták, de azért mégis..) hát arra is érdekes eremény jött ki: az IgA és az IgG (?) szóval mindkettő mutatott valamit de jóval ref. tartományban volt. Azt 100%-ra meg tudta mondani a dokim, hogy friss fertőzés nincs de azt nem hogy volt -e valaha régen.

BujkaKép az nagyon jó hogy olyan orvosod van akit már régóta ismersz, ha Marcit is nála szülted nem érhet meglepetés. Érdekes, Versényi Tiborról nem hallottam sajnos, pedig olvasgattam régen a Péterfys topikot. Viszont Cser Katit mindenki nagyon dícséri! Én szülésznő téren majd azon indulok el, hogy kivel szeret együtt dolgozni a dokim. Egyébként én teljesen meg vagyok elégedve a Péterfyvel (eddig, még úgy is, hogy elszámolták a cukromat) és a Tarnóczy dokival, szerintem rettentő emberséges és nagyon jó orvos!

MamyKép érdekes dolgot írtál a szemvizsgálatról - én azt hittem a dioptrián múlik. Azt tudom hogy 7 fölött császárral kell szülniKép
(nekem 1,5 és 2-es)

Tűzmanó 14+0
Vendég
 


Sziasztok!

Tűzmanó!
Üdvözlünk minálunk. Te még valószínűleg azért bírod a filmeket, mert még nem érzed a baba mozgását és nem tudod, hogy épp tele van a hócipője a hangzavarral Kép Én is csak a múlt hét közepén kezdtem el érezni és én okt. első hetére várom (bár az uh szerint 1 héttel hamarabbra).

Melba!
Köszi a tippet, de azt hiszem nekem inkább halkabb filmekre lenne szükségem a moziban, márpedig nem mehetek oda lehalkítani, hogy ez nekem hangos (meg szerintem másoknak is) Kép

Krisszi!
Ne aggódj a vércukor miatt, mert szerintem sem vészes. Egyébként pedig ezt a kis időt még ki lehet bírni, főleg mert olyan remek diabetikus nyalánkságok vannak Kép

Ákata!
Igen, általában az I. részek a legjobban mert az újdonság erejével hatnak, a többi pedig már csak rájátszás Kép Vajon ki írhatja ezeket a rémes könyveket???

Sz_Kata!
Én a múltkor az uh szobában felejtettem a kabátomat, de 2 perc múlva már hiányzott Kép

Bettus!
Azért a koraszülés nem annyira gyakori, hogy arra lehessen építeni. Ráadásul én láttam a 2. emeleten koraszülött részleget az Istvánban, így valószínűleg azokkal is foglalkoznak.

Tina!
Édes lehetett a kislányod a sok ruha között Kép Látod, már most egy igazi, kész kis hölgy (és mi lesz még később Kép )

Én tegnap voltam a védőnéninél kb. 11 hét kihagyás után (azt mondta, hogy jelentkezik, de megfeledkezett rólam), így nagyon meglepődött a méret változásaimon. A kezdetekkor 50 kilóval és 66 cm-es derékkal jelentem meg nála, ami most 54 kilóra és 80 cm-re gyarapodott ezidő alatt Kép. A pocim szerintem egyébként is óriási lesz a testemhez képest, mert elég keskeny a csípőcsontom Kép. De nemsokára itt a félidő és akkor már elkezdhetem a kismamatornát és az úszást, így remélhetőleg a túl sok felesleget el tudom majd kerülni. Én egyébként is imádok sportolni és most már 4-5 hónap szünet után lassan elvonási tüneteim lesznek Kép Egyébként mindent rendben talált, de a könyvecskémbe még mindig nincs beírva az összes adat ( a leletek alapján) Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Tűzmanó!
Üdvözlünk minálunk. Te még valószínűleg azért bírod a filmeket, mert még nem érzed a baba mozgását és nem tudod, hogy épp tele van a hócipője a hangzavarral Kép Én is csak a múlt hét közepén kezdtem el érezni és én okt. első hetére várom (bár az uh szerint 1 héttel hamarabbra).

Melba!
Köszi a tippet, de azt hiszem nekem inkább halkabb filmekre lenne szükségem a moziban, márpedig nem mehetek oda lehalkítani, hogy ez nekem hangos (meg szerintem másoknak is) Kép

Krisszi!
Ne aggódj a vércukor miatt, mert szerintem sem vészes. Egyébként pedig ezt a kis időt még ki lehet bírni, főleg mert olyan remek diabetikus nyalánkságok vannak Kép

Ákata!
Igen, általában az I. részek a legjobban mert az újdonság erejével hatnak, a többi pedig már csak rájátszás Kép Vajon ki írhatja ezeket a rémes könyveket???

Sz_Kata!
Én a múltkor az uh szobában felejtettem a kabátomat, de 2 perc múlva már hiányzott Kép

Bettus!
Azért a koraszülés nem annyira gyakori, hogy arra lehessen építeni. Ráadásul én láttam a 2. emeleten koraszülött részleget az Istvánban, így valószínűleg azokkal is foglalkoznak.

Tina!
Édes lehetett a kislányod a sok ruha között Kép Látod, már most egy igazi, kész kis hölgy (és mi lesz még később Kép )

Én tegnap voltam a védőnéninél kb. 11 hét kihagyás után (azt mondta, hogy jelentkezik, de megfeledkezett rólam), így nagyon meglepődött a méret változásaimon. A kezdetekkor 50 kilóval és 66 cm-es derékkal jelentem meg nála, ami most 54 kilóra és 80 cm-re gyarapodott ezidő alatt Kép. A pocim szerintem egyébként is óriási lesz a testemhez képest, mert elég keskeny a csípőcsontom Kép. De nemsokára itt a félidő és akkor már elkezdhetem a kismamatornát és az úszást, így remélhetőleg a túl sok felesleget el tudom majd kerülni. Én egyébként is imádok sportolni és most már 4-5 hónap szünet után lassan elvonási tüneteim lesznek Kép Egyébként mindent rendben talált, de a könyvecskémbe még mindig nincs beírva az összes adat ( a leletek alapján) Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Önző módon kezdem a saját kálváriámmalKép
szóval a 6.3 terheléses érték volt, nem az éhgyomri.
A hülye nő az ambulancián meg azt mondta a telefonban, hogy "azonnal beszéljek az orvosommal, az érték magas!"
Az éhgyomri 3.9 volt, az is teljesen ok. Köszi a biztatásotokat, olyan aranyosak vagytok, nem tudom, mi lenne velem nélkületekKép

Kata, azt a hülye ikreskönyvet ne olvasd továbbKép teljesen egyéni, hogy kinek milyen lesz a hasa a szülés után! nem tudom, láttátok-e a Szülőszoba egyik részében egy nagyon fiatal lány (16 éves volt, asszem)szülését mutatták be, az ő hasa valóban nagyon petyhüdt és csíkos lett, pedig egy babát szült és a pocija sem volt túl nagy.
Nem értem, miért riogatják ilyen könyvekkel a kismamákat, nincs jobb dolguk?! Kép

Amúgy meg ügyesen meg fogod oldani a napi teendőket, efelől semmi kétségem sincs! Kép

SzKata - az a doktornéni sztem felejtős... Nem tudom, mennyire igaz amúgy ez a női empátia-kérdés. Egyes nőknél - főleg az orvosoknál - átcsaphat pont az ellenkezőjébe: " Én is megszültem a három gyereket minden fájdalomcsillapítás nélkül, maga is meg fogja!"
A férfi orvosom meg valahogy olyan tisztelettel meg áhitattal beszél az egész babavárásról, mivel ő sosem fogja önmaga átélni.

Gesztenye, jó az a 4 kilós gyarapodás, a pocigyarapodásról nem is beszélve!Kép
Amúgy nem is attól paráztam be, hogy mi lesz velem édesség nélkül, hanem elolvastam pár dolgot a terhességi diabéteszről, a magzatra gyakorolt hatásáráról és ettől nem lettem boldogKép (Nagy súlyú és méretű baba, ezért valszeg császármetszés, szülés után baba vércukra esetleg alacsonyabb a normálisnál, ezért gyakori ellenőrzés, stb stb. Rosszul hangzik...)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!!

nem írtam sokáig, mert takarék üzemmódban vagyok, múlt hét csütörtökön voltam dokinál, és C 2000-es a méhszájam, azaz meg van rövidülve a méhnyak. Tehát csak semmi ugrálás, sokat kell feküdni!
(épeen elmúlt a vérzés, ami miatt sokat feküdtem, most meg jött ez a méhnyakelégtelenségKép)Mondjuk nem ért meglepetésszerűen a dolog, a fiammal a 22. héten még ki is nyílt a méhszáj, és csak pisilni meg zuhanyozni kelhettem ki az ágyból, most ezt el akarom kerülni!Ezért inkább sokat pihentem, és nem ültem sokat gép elé, mert ez a görnyedt ülés nagyon terheli a méhszájat, bocsKép

nem sokára megyünk 18. heti UH-ram remélem akkor már tudni fogjuk, hogy fiú vagy lány!

Amúgy velünk minden oké, legnagyobb élményem, hogy Kistesó mozgását egy hete érzem!!Kép

Krisszi a terheléses vércukor 7,3-ig jó, nekem a fiammal 6,9 lett a terhelés, és a doki azt mondta anno, teljesen jó.
maradhat a süti-fagyi! Ezen a héten dolgozol utoljára, ugye? vettél már kismamarucikat? ha nem, és van kedved, kinézhetünk majd az egyik outletbe itt a környéken, nekem kismamafölsők kellenének!

Apa notebokján fekve megpróbállak titeket visszaolvasni!Kép

Mindenkinek sok puszi!!

Rejo
(17)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Ugy latom mar mindenki kivulrol fujja a terheleses cukor hatarokat. Es ezzel is mint az afp-nel, ha valakinek nem lett jo, akkor kerjen uj vervetelet, mielott elkezd mindenfele edesitoszeres dolgokat inni. Ja es csak tanacs, nem szabad elotte dietazni, mert az csalhat. Pont forditva. Ha jo sokaig semmi cukrot nem eszel, akkor a szervezeted ugy fog neki orulni, hogy fennmarad a magas szint es pont az ellenkezojet erted el.Kép
En ma voltam a 26.hetin. Nalunk ezt mar otthon is meg lehet inni, annak akinek az ehgyomori cukra jo volt. En meg is ittam, majd bementem 2 ora mulva es ugy lehordtak mint egy szaros kolkot. Most sem tudom mi igazan a bajuk, de valami olyanra jottem ra, hogy ha elotte fel orat ott ulok akkor kitoltik a papiromat elore...De ugye mar voltam ott es az adataim egy matrican vannak, amit csak beragasztanak..... eleg erzekeny vagyok, de most megnyugtat hogy ez volt az utcso korhazi viszgalat, a kovetkezo vervetel, mar a korzetben lesz megint.

Rejo, pihizz!!! Tobbieknek jo pocakososdast!

csengo 26+0
Vendég
 


Krisszi!

Szerencsére nagy súllyal is születhetnek természetes úton a babik és szerintem az még a jövő függvénye, hogy milyen módon hat rá az, ami a te szervezetedben végbemegy. Emiatt nem kéne aggódni, mert így feleslegesen terheled őt is a negatív energiákkal. Inkább fogd fel úgy, hogy minden rendben lesz és ne filózz túl sokat Kép

Rejo!
Vigyázz magadra, ha már így rosszalkodik a szervezeted. Neked legalább már volt előtte is tapasztalatod ilyennel kapcsolatosan, így valószínűleg nem ért meglepetés, amikor megtudtad, hogy a méhszáj nem a legtutibb. Pihizz sokat, de azért néha nézz be hozzánk, különben hiányolni fogunk!!!

Csengo!
Lehettek volna toleránsabbak is veled a vizsgálat miatt. Máskor pedig inkább jelezzék előre az ilyen irányú elvárásaikat és akkor nem lesz gond belőle, hogy később mész be. Még jó, hogy ide már nem kell menned Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Terheléses vércukor vizsgálat a terhesgondozási protokoll szerint a cukroslötyivel elfogadott...

Melba
Én jobban örülnék, ha valami más szakterületet választKépKépKép
Dokinál minden rendben volt, Peti szépen fejlődik...

Krisszi
Így azért más ez a cukoreredményKép

Ákata
Ezek a könyvek az elrettentésre vannak...

Rejo
Vigyázz magatokra, pihenjél!

Gigi 24+6
Vendég
 


Rejo, pihi, pihi, pihi! Örülök, hogy jelentkeztél!!! Mehetünk, persze, nekem is kell már pár cucc. Vettem egy kismamafarmert, Laci szerint "nagyon ronda".Kép Tényleg az, viszont kényelmes...

Gesztenye, az ok, hogy eldöntöm magamban, hogy nem fogok parázni, de az vesse rám az első követ, aki full pragmatikus és mindenben logikusan gondolkozik a babavárás idejénKép
(Főleg, ha azt mondják, hogy "Azonnal hívjam a dokimat!")

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


sziasztok!

Rejo
Sokat feszül és keményedik a hasam, valamivel ebéd után kezdődik és munka után mire haza érek azonnak le kell feküdnöm már annyira durva. Számítógép előtt ülök egész nap, így elgondolkodtam azon amit írtál, mégiscsak otthon kellene maradnom? Ezt mondogatja anyukám is és sok ismerős, de amíg nincs baj nem veszem komolyan. A doki azt mondta a múlt héten, hogy zárt a méhszájam és szépen fejlődik a baba, de számolgassam a keményedéseket és ha 1 nap 10-nél több van akkor táppénz. Én nem tudom számolni, mert délután bekeményedik és másnap reggelig úgy marad.

Vércukor: ma voltam, de nekem nem volt terheléses. Az első vércukor mérés 5,6 lett és most megint úgy mint akkor, két kifli 2dl tej 2 órával vérvétel előtt és kész. Ha ez rossz lesz, akkor kell a terheléses?

Egyébként én a fagyira vagyok rákattanva és nincs olyan nap hogy ne ennék édességet, pedig azelőtt nem voltam oda érte.

Ja és képzeljétek azt mondta a doki, hogy hosszú lába van a kislányunknak, egy héttel előrébb jár a lába a fejlődésben, mint a többi testrésze!

Mónika (23+6)

Kép
manka2
 
 


KrissziKép szerintem így vagy úgy mindenki parázik, sőt!! Olyan kismama farmert vettél ami kantáros, vagy bővítettet. Nekem hozott a barátnőm egyet Amerikából (egyet meg magának) állítólag ilyet csak ott lehet kapni (GAS) szerintem nagyon kényelmes!Kép

MankaKép nekem 5,7 lett az éhgyomri végül, de a kórház laborja szerint ez is sok mert náluk a ref. határ 5,5-ig. De mivel a hivatalos protokoll szerint 6,1 a felső határ a védőnő azt mondta nincs jelentősége.

Tűzmanó
Vendég
 


Krisszi!

Hát igaz, ami igaz nagyon ki vagyunk szolgáltatva ebben az állapotban az orvosoknak és annak amit mondanak. Pedig már hányszor előfordult másokkal is, hogy nem kellett volna rá hallgatni, mert még az orvosok sem mindent-tudók Kép Én is aggódósabb vagyok, mint a babavárás előtt, de megpróbálok mindennek pontosan utána nézni és csak akkor paráztatom be magam, ha már mindenki azt szajkózza, hogy valami gáz van Kép Különben már rég a plafonon lennék, annyi baromságot összehordanak a hozzá nem értő (és szerintük jót akaró) emberek Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Manka! Ha megteheted inkább maradj otthon, fő hogy a babuci és Te jól legyetek!

Tényleg Ti meddig dolgoztok? Én a 28. hétnél nem tervezem tovább a munkát, én is számítógép előtt ülök egész nap...és bevallom, fárasztó.

Van olyan doki aki azt javasolja ha nincs olyan munkahelyed ahol minimum óránként tudsz 10 percet sétálni akkor inkább rögtön menj táppénzre
Vendég
 


Nekem egyébként az az egyik legnagyobb bajom a munkahellyel sok más között, hogy a főnökben a szikrája sincs meg sajnos az emberi jóérzésnek. Azt lazán elvárja hogy 9-től 6-ig benn üljek de inkább leharapná a nyelvét semmint hogy időnként nagy néha hazaküldjön egy órával hamarabb. Gonosz multinál vagyok sajnosKép
Vendég
 


Sziasztok,

keményedés:Manka, nekem is sokat keményedik, és sokáig tart. Bár, mióta itthon vagyok, és nem dolgozom, azért jobb a helyzet. Szóval, gondold meg a táppénzt..

méhszáj: Tegnap nekem is azt mondta a doki, hogy megrövidült a méhszáj, és feküdjek sokat, de én megőrülök a gondolattól is, hogy a seggemen kell maradnom. Komoly dolog ez egyáltalán?

Ma voltam a Szent Imrében, szülőszoba látogatáson. Sajnos, mindegyik foglalt volt, így nem tudtuk megnézni, csak bekukkantottunk. Itt is egyágyas szülőszobák vannak, mint az Istvánban, és ezek is szépnek mondhatóak. A kórházi szobák si minden igénynek megfelelnek, és itt is 24 órás rooming in rendszer van.
Mégis, valamiért nekem szimpatikusabb volt az István. Talán két dolog miatt: tegnap, a szülőszoba látogatáskor született egy kicsi baba, akit mi is láthattunk. Nagyon megható volt. Ma meg, két nőt is császároztak mialatt a Szent Imrében voltam.
A másik "negatívum", azaz lehet pozitívum is, hogy a Szent Imrében egyáltalán nem lehet látogatót fogadni, még az apuka sem mehet be. Van egy társalgó, oda lehet kimenni, de akkor a babát le kell adni a csecsemősöknek. A babákat TV-n keresztül lehet megnézni. Nem tudom igazán, hogy ez jó-e vagy rossz, hiszen még nem szültem, lényeg hogy mindez a kismamák kérésére van így. Az Istvánban pedig a látogatást nem korlátozzák.
Mindkettőt szélsőségesnek tartom, nem tudom megítélni, mi a jobb, de azt tudom, hogy zavarna, hogy apuka sem jöhet be hozzám és a babához...

Ja, és kint volt a kórházban az RTL és megkértek hogy nyilatkozzam ... Szóval, benne leszek a tévében Kép Az esti híradóban. Hihi, mindenféle hülyeséget beszéltem Kép

Rolex, Gesztenye,

Nem tudok elmenni a gátmetszésese előadásra a fránya vízvezeték szerelők miatt, de légyszi majd informáljatok mi volt! Ez egy fontos téma Kép
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Klassz, hogy ilyen jól sikerült az Istvános látogatás és pozitív élményekkel jöttetek el Kép Szerencsére azért már tényleg sok kórházban próbálkoznak - a nehéz anyagi körülmények ellenére is - barátságos környezetet teremteni a szülészeteken Kép

Tűzmanó!
Általában mindenkinek ismeretlen a dokim neve, mert nem sokat tölt benn a kórházba, az én tapasztalatom szerint. Elsősorban a Reiter Ferenc utca környékén levő SZTK-ban rendel.
A Péterfyvel én is totál elégedett vagyok, bár ránézésre nem a legszívderítőbb kórház, de nem ez a lényeg. A szülésznőt nekem is anno a dokim ajánlotta, mert érzésem szerint is szeretnek együtt dolgozni. A legközelebbi vizsgálaton jól kikérdezem a dokimat, hogy mi lesz, ha augusztus első felében szülök, melyik dokit ajánlja maga helyett és ki lehet a nyerő szülésznőm. Nem így tervezzük, de sose lehet tudni...
Sajnos Marcival terhesen nekem is egy elég hülye főnöknőm volt, minden munkával, stresszel engem talált meg, míg a többi kollega, kolleganő malmozott. No comment. Persze az első adandó alkalommal (sajnos Marci élete, egészsége volt a tét), azonnal táppénzre mentem.

Gesztenye!
Hát a védőnőci nem tűnik túl lelkiismeretesnek! Mi lesz, ha majd meglesz a babóca és ki kéne hozzátok járnia, akkor is megfeledkezik majd rólatok? Kép Az eredményeket szintén elsősorban a védőnőcidnek kéne beírnia, illetve nekem a dokim is szokott írogatni, ha valamelyik eredmény először az ő kezébe kerül.

Krisszi!
Örülök, hogy megnyugodtál vércukor-ügyben Kép A telefon túlsó végén sajnos néha nem túl kompetens emberek ülnek Kép

Kata!
A hülye ikres könyved helyett inkább olvasgasd itt az ikres topikokat és talán már írtad is, hogy egy ikres honlapot is találtál. Szerintem az ezerszer többet fog érni Kép

Rejo!
Sajnálom a rövidülést Kép Én is mindig ilyenektől tartok. Semmit nem éreztél? Bár tudom, hogy a méhszáj-nyílás, -rövidülés minden előjel nélkül felléphet Kép A lényeg, hogy pihenj sokat és vigyázz nagyon Magatokra! Kép Örülnék, ha laptopon tudnál minket követni és hallanánk Rólatok Kép Sok puszi!!!

Csengő!
Ez klasszul hangzik, hogy jó éhgyomrival otthonról indultál cukorittasan. Viszont a lebaszarintás már annyira nem pozitív Kép Én is csak arra tudtam tegnap gondolni a hosszú várakozás alatt, hogy már csak egy vérvétel és vége! Kép

Manka!
Ahogy Gigi is írta, a protokoll szerint először éhgyomri vércukor, majd 75 g-nyi glukóz megivása (persze vízben feloldva Kép), majd 2 órával később újra vércukor mérés. De mint tudjuk, ez itt Magyarország és ahány ház, annyi szokás!
A tüneteiddel én ajánlani tudom a táppénzt! Ne várd meg, hogy gond legyen!

Sz_Kata!
Épp azt mondtam Neked tegnap, hogy a megrövidült méhszájjal nem szabad viccelni. Sajnos mind a rövidülés, mind a kinyílás koraszülést eredményezhet!!! Ha bízol ebben a dokinőben, aki megnézett, akkor tényleg pihenj sokat, vagy nézesd meg magad mással is. Tényleg Te dolgozol még? Bocsi, ha már írtad, de olyan sokan vagyunk. Ha igen, akkor szerintem irány táppénzre! Nem riogatni akarlak, de ez tényleg komoly is lehet. De szorítok!!! Kép

Pusz Mindenkinek: Melinda (25+6)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Manka, nekem ugyanez van, keményedés, nem alkalmanként, hanem huzamosabb ideig. Bár zárt a méhszájam, otthon maradok jövő héttől. Ezzel nem szabad viccelni. Nem szeretnék a 25. hétre szülni
Kép
A vércukor eljárás mindenütt más, van ahol zsemle+tej, van ahol zsemle+plusz tej, aztán egy későbbi időpontban a cukorszirup...

Tűzmanó, a gatyónak magas a dereka, vékony farmeranyagból van, sötét színű, noname. 2.990 Ft volt a Baby Outletben, ennyit hajlandó voltam adni érte.Kép 20 ezerért sz--t venni pedig nem akartam. (A húszezres gatyák sem voltak szebbek, sőt...Kép
Milyen területen dolgozol amúgy?
Igazad van, az én dokim szerint is 6,1-ig ok, bár a leletemen 5,5 a felső határérték. Jó az az eredmény, hidd elKép

SzKata - örülj neki, ha nincs látogatás a gyermekágyon!!! Minden barátnőm panaszkodott, aki ilyenben szült: a szobatársak tapintatlan, suttyó rokonhada elözönli az egész szobát, te próbálod takargatni a melled szoptatás közben, hogy ne rajtad legeltessék a szemüket a vadidegen férfilátogatók, hidd el, a pokolba kívánnád az egészet. (Gondolj bele, hullafáradt vagy, vérzel, gátseb, szoptatás megtanulása...) Pedig a kórházban tudnál "utoljára" jót pihenni, ki kell használni ezt a pár napot, amíg van segítséged a babát ellátni.
Ne magadból indulj ki, mert hihetetlenül tapintatlan és primitív emberek vannak, nem is gondolnak bele, hogy esetleg te esetleg pihenni szeretnél, nem vagy kiváncsi a szobatársad pereputtyára egész nap.
Plusz a babának sem tesznek jót az utcáról behordott baktériumok meg vírusok, elég sokkhatás éri ezek nélkül is az első pár napban.
Az én kórházamban is csak tévéről mutatják a babókat, látogatót fogadni meg csak a társalgóban lehet. Szóval szerintem előny a látogatók kizárása!

Puszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ja, Kata, megnézlek az RTL Híradóban!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

ma egész nap pihiztem, merek bűnözni a gép előtt!

Manka!
Én nagyon nem ajánlom neked, hogy ne vedd figyelembe a tested jelzéseit!!! ha keményedsz, ennyire gyakran és sokáig, az egy jelzés a szervezetedtől, hogy neki nem jó ez így, túl vagy terhelve. Leterhelheted magad, de az később megbosszulja magát, és esetleg feküdhetsz hónapokig, mint én a fiammal. Azt nem kívánom senkinek.
Sztem egyértelműen táppénz!meglátod milyen jól fog esni, hogy fogod élvezni a sok pihenést, foglalkozhatsz magaddal és a babával!Kép

A fiamnál egyébként semmi mást nem éreztem, csak sok-sok keményedést, a méhszáj kinyílását nem lehet érezni. tehát a keményedések jelek, amiket figyelembe kell venni, ilyen kis terhesen.

manka, szedsz giga adag magnéziumot? és amilyen gyakran tudsz sétálj, vagy feküdj le valahova a munkahelyeden, hogy ne ugyanabban a görnyedt pózban ülj órákig!Kép(pl. főnök bőrkanapéja? Kép)

Tűzmanó!
ha igényled, törvényi alapon kismamának munkaidő-kedvezmény jár!!! Tudom hogy a multik szarnak rá.
majd meglátod meddig bírod!

Sz Kata!
Szent Imre fun vagyok, ezt itt mindenki tudja. Itt az egyik legalacsonyabb a császározási arány az országban!!
Igaza van Krisszinek, gondold el milyen jól esne, ha a többi szobatárshoz bejönne a retyéje meg a rutyája, és bámulná a melledet, a vérfoltokat a lepedődön és a hálóingedet, a pingvin járásodat stb. Mi még betétet is cserélünk a szobában, a franc ment ki ezért a fürdőbe, mikor minden egyes lépés fájt.
Gondoldd el hogy te épp aludni szeretnél, szomszéd ágyon meg áldomást isznak a babára!

Sz kata!
A megrövidült méhszáj elég komoly dolog!!! Ne viccelj vele!!! nem muszáj a seggeden maradnod, de akkor kinyílsz szép lassan, és koraszülsz.
Mi van írva a kiskönyvedbe? C2000? C1000 már nagyon veszélyes, onnantól kórház, pedig ez még zárt méhszájat jelent. ha kinyílsz akkor is kórház, és hidd el jobb otthon pihizni, mint a kórházban nyaralni!!
menj el másik dokihoz, és nézesd meg magad vele. nem megijeszteni akarlak, de nekem szörnyű volt a fiamnál, minden egyes napért aggódtam, hogy tovább bent maradjon.

Bujka!
Semmit nem éreztem!! Képzeld, még keményedéseim sem voltak!! És a lepény miatt már eddig is szedtem a szalbutamolt, ami méhizomzat lazító, görcsoldó, és így is megrövidültem. Mi lett volna ha nem szedem?? Doki egyből fel is emelte az adagomat.
DE azt mondta, első gyereknél nagyobb baj a rövidülés, második gyereknél ennyi még belefér, csak ne nyíljak ki, de azt mondta a doki ne pánikoljak be.

Kép

Kép
rejo
 
 


A szerdai tali amiről beszéltek tegnap volt, vagy jövő héten lesz még csak?

Melba megdumálhatjuk, hogy Krisszivel kiugrunk hozzád, vagy ti/te ugrasz be ide, mikor Dévaihoz mész itt mész el a házunk előtt!!!KépKép

Krisszi!
Hétvége? Laci elmegy?

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi, jól esett a bíztató szavatok, és az együttérzésetek.
Már nem tudom melyikőtök mit kérdezett, csak írok pár sort.
Mindenképpen orvost váltok, bár nem okolom az előző orvosomat.
8 hetes volt az utolsó ultrahang, én is és a férjem is látta, amit a doki mutatott:kezek, lábak, szívhang, méhlepény, méret stb....minden ok. volt; a kórházba is 9.hét körülre saccolták a "komplikációt".
A 12-13 hetes ultrahangra akkor mentem volna ha hazaértünk Egerből a "nyaralásból".Furcsa volt, hogy mindez idegenbe történt, és miután hazaértünk a saját(nem fogadott, csak sztk-s)nőgyógyászhoz nem kellett elvinnem a zárójelentést se.
Szekszárdon ajánlottak, egy precíz rendes orvost,mások tapasztalatai alapján(szülész-nőgyógyász).Megvárom az első mensit, és utánna bejelentkezek hozzá, viszem a zátójelentést, és a szövettani eredményt amit utólag postáztak és jó, bár ezt részletesebben megkérdezem az új dokitól.
Nem tudjátok véletlen, hogy ilyenkor kb. mennyi idő múlva jön meg a menstruáció?3 hete történt a műtét.
Vajon mennyit kell várni, hogy helyreálljon a szervezetem?!És mikor lehet újra élesbe próbálkozni?
Szedett valamelyikőtök magzatvédő vitamint(ELEVIT) a teherbeesése előtt-után?
Majd írok, hogy mi volt a dokinál.
Öröm olvasni a "csicsergéseteket", már én is egyre jobban vagyok, és erőt ad, hogy más is túlesett már ilyenen és várja a babócáját.
Puszi Nektek és a pocakotokra is!
Anett.
tnéanett
 
 


Sz_Kata

Megnézlek majd a tv-ben. Szóval neked is az István a befutó? Én most délben nézelődtem egy topicban és ott olvastam egy dokiról Várnai és jókat mondtak róla. Majd szólok ha tudok róla valami többet.

JÓ estét mindenkinek.
sziasztok:Bettus

Kép
bettus79
 
 


Rejo, igen, szabad a pálya!!! A szerdai meg jövő héten lesz, délután, a Patakiban, menjünk együtt, ha ráérsz. De csak ha nem kell feküdnöd!

Melba, szervezzük meg a talit, tényleg közel vagy hozzánk!

Anett, a dokid (az új), majd elmond mindent, amit csak tudni akarsz, szerintem az Elevitet most is nyugodtan szedheted, csak felturbózza a szervezeted. (Pont a fogamzás előtt van nagy jelentősége és az első 12 hétben.)
Szerintem 5-6 hét múlva fog megjönni a menstruációd, az újbóli éles próbálkozás időpontját szerintem egyeztesd a dokiddal. Talán 3 hónap? De hallottam már kevesebbről is.
Örülök, hogy velünk maradtál! Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


AnettKép én ELevitet szedek, véletlenül pont kb. a teherbeesés idejétől kezdve. a vetélés ellen sajnos nem véd, de állítólag csökkenti a fejlődési rendellenességek kockázatát ami viszont már vezet(het) vetéléshez. Szóval mindenképp ajánlatos szedni. És állítólag nem lesznek tőle 5 kilós babák (mint ahogyan a Meternára panaszkodtak sokan). A következő teherbeesés előtt kb. 3-6 hónapot javasolt várni. Azért nem javasolt ezt megszegni, mert bár a teherbeesést nem befolyásolja, de ha túl hamar összejön a babóka, az esetleg megint vetéléshez vezet (méhnyálkahártya miatt). De az is igaz, minél később vesztetted el a babát annál többet kell várni: magyarán ha mondjuk 30 hetesen történt volna, akkor kb. 1 évet javasolnak. Talán annyival "egyszerűbb" Nálad hogy még "csk" 9 hetes, pici volt (biztos, hogy nem lehetett több a mérete miatt), így szerintem kb. 3-4 hónap múlva meg lehet próbálni újra. Azért mindenképp kérdezd majd meg az új orvosod is erről.

Én nagyon sok erőt és szerencsét kívánok Neked!

Tűzmanó
Vendég
 


Sziasztok!
Tudom nagyon régen jelentkeztem már, de nem győzöm olvasni a forgalmat, mert Maricval sokat csavargunk, levegőzünk.

Anett,
sajnálom, nagyon ami VEletek történt, én két babát veszítettem el Marci előtt, átérzem a helyzeted! Kb 5-6 hét mire rendesen meg fog jönni, legalább is nekem így volt, és min 3 hónapot javasolnak kihagyni. Én akkor is és most is már a tervezett teherbesés előtt 3 hónappal elkezdtem szedni az elevitet és a folsavat felváltva, mert csak az elevittől iszonyatosan székrekedésem van! Ezt a dkomi javasolta, segít a rendellenességek egy réséznek kikerülésében.

Rólunk röviden:
már a 17. hetet tapossuk, a héten vették le az Afp-ket, mert én most kapásból 2 helyen csináltatom, nem akarok megint idegeskedni és napokig bőgni, mint Marcinál. Kedden a schöpfiben le is vették délre megvolt az eredmény és délutána genetikai tanácsadáson is voltam a főorvosnál, aki kiszámolta, hogy nincs gáz, az életkori rizikófaktorom játszik ami 1:475. EGyébként az Afp-m csak 0,7 lett, de a BHcg 1,3, így a kettő együtt már jó, azt mondták. 25-én megyek oda genetikai uh-ra, de tegnap levetettem a normál kórházban is, bár ott egy hét mire eredményem lesz és utána emgyek a saját orvosomhoz.

Kitartást mindenkinek, jó pocakosodást, majd próbálok reagálni és jelentkezni néha, és már én is szeretném tudni, hogy kukcaos vagy sem, de gratula mindenkinek aki már tudja!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


RejoKép tudom hogy lehet törvényi alapon, sőt állítólag túlóráztatni meg egyenesen törvényellenes, de hát ki tartja ezt be...na ezért megyek tápéénzre majd, de csak a 28. hét után (ha egyéb gond nincs), tudod...

KrissziKép gyógyszergyártó, ráadásul a főnök személyi asszisztense vagyok, szóval nem egyszerű helyzet...

Babalátogatás: úgy tudom a Péterfyben lehet látogatni, sőt ki is tolják a babákat a folyosóra (sajnos). Nem tudom melyik a jobb helyzet, ha mondjuk vmelyik szobatárshoz betódul a pereputty, lehet hogy jobb a babának ha ilyenkor kisétálok vele..én pl. ilyenek miatt is aggódom a szülés utáni napokkal kepcsolatban. Próbálok alapítványi szobát szerezni (1 ágyas azt hiszem 8000, én bízom benne hogy ezt kevesen fizetik meg) de sajnos nem lehet előre lefoglalniKép
Vendég
 


Tamesz!

Te hogyan állsz a lepénnyel, feljebb ment már?

nekem még eléri. majd a genetikai UH-n kiderül mennyire, az a nagy kórházi gépen lesz.

Kép

Kép
rejo
 
 


Tűzmanó,

A multik leszarják, hogy mi törvényes és mi nem Kép 17 hetes terhesen, nekem volt olyan, hogy hajnali fél négyig bent voltam.... Nagyon gáz...
egyágyas szoba: A Szt Imrében is van, 5000 Ft/nap de én asszem meggebednék ott egyedül. Meghát első babával örül az ember, ha el tud másoktól lesni néhány "praktikát"

Rejo,
Elég meggyőző volt amit mondtál, én csak az apás látogatás letiltását sajnálom, mert hát azért szerintem a férjem is szivesen babusgatná a kicsit, már az első napokban is. (ezt onnan tudom, hogy ő mondta Kép )
A méhszáj rövidülést tegnap mondta nekem a nőgyógyásznak álcázott őrmesternő, de mivel felelőtlenül otthon hagytam a kiskönyvem, konkrétumokat, adatokat nem mondott és nem is írt le. Úgyhogy mielőtt beparáznék, még mindenképp elmegyek másik dokihoz is!!
Amúgy, Te kihez jársz a Szt Imrében? Meg vagy vele elégedve?

Üdv,
Kata
23
sz_kata
 
 


SZKata! Aranyos voltal, abban a fel percbenKép
A magam reszerol orulok, hogy nyilvanossagot kap a szules koruli tarthatatlan helyzet...meg en sem tudom mi lesz...

Anett! Nekem 6 het utan jott meg. Az orvosok szerint 2-6 heten belul megjon. 6 het no sex utan szabad a palya. A 3 honap kihagyast csak azert mondjak, mert akkor 2x megjon es nekik kenyelmesebb a fogamzas idopontjat kiszamitani. 4 het alatt regeneralodtak a szovetek a 6 het az biztonsagi becsles. A lelki tenyezo viszont egyenfuggo. VAn aki tudatosan kihagy egy evet, van aki azonnal belevag a projektbe. Erre nincs szabaly mindenki ahogy erzi, hogy keszen all lelkileg az anyasagra: vagjon bele.
Ja, mi azonnal nekilattunk, de a szervezetem magatol vart 3 ciklust....Barhogy is dontesz egyet ne tegy, ne keseredj el. Sirni szabad, de remelem latod itt a topicban sokan vagyunk akiknek azota mar egeszseges babaja vanKép

csengo 26+0
Vendég
 


Köszi Csengő!

Már nem sírok(csak néha picit), próbálok a jövőbe nézni. A múlton így se, úgy se lehet változtatni.
Hiszek abban, hogy minden megfogant élet, aki nem tud megszületni, az ott van ISTENNÉL!
A következő terhesség a legfontosabb, persze nem akarom elkapkodni sem.
Összekovácsolt még jobban minket ez a teher a férjemmel.
Eszembe jutott egy közmondás:"Teher alatt nő a pálma".Házasságunk elején tartunk, és jó volt tudni, hogy fogja valaki a kezemet.
Pont azért hagytam abba az elevitet, mert nagyon szorulást okozott, de a jövőben majd akkor is szedem!

Szió Anett!
tnéanett
 
 


Anett,
Én nem vagyok vallásos, de hiszek a sorsszerűségben, abban hogy semmi sem történik véletlenül. Talán most aza cél, hogy még jobban szerethessétek egymást! Sok sikert az új bébihez!

Csengő,
Fél perc Kép pedig aaannnyit beszéltem Kép
sz_kata
 
 


Sziasztok, Lányok!

Rejo,
nagyon örülök, hogy itt vagy újra, méhszáj-dolgot viszont sajnálom Kép Pihenj sokat!

Sz_Kata,
szerintem is keress gyorsan egy orvost, aki mond valamit méhszáj-ügyben. Látogatás a kórházban: a SOTE II-n a papa bemehet az intenzívre, de a szobákba nem. A mama kitolhatja a bébit bármikor, és üvegfalon át megmutathatja. Az üvegfalon persze ajtó van, a mama kijöhet, baba bedig tőle pár centire, az üveg mögött pihen a tolókában. Régebben - sógornőm szülésénél - még lehetett vegyülni a bébikkel, de az túlzás volt - mint egy vasúti váró.

Bettus,
én nem választanék olyan kórházat, ahol nincs megfelelő koraszülött-ellátás. Ikrekkel, asszem, ez érthető Kép

Lányok,
kösz a biztatást a könyv letételére (címe: Ikrek könyve II.), tegnap este óta elő se vettem Kép

Anett,
általában három hónapot javasolnak. Szerintem érdemes elmenned egy kivizsgálásra, és felerősíteni a szervezetedet, mielőtt belevágtok újra.

Manka,
ez a keményedés nem jól hangzik. Szerintem írasd ki magad...

Melinda,
sajnálom a jövő szerdát Kép De ami késik, nem múlik Kép Ma voltunk egyébként a frissen nyílt Tesco-ban, amit én nem szeretek ugyan, viszont jó kis akciók voltak, és szerintem a szülés előtt én már nem vállalkozom nagyobb bevásárlóturnéra (persze ki tudja Kép). Nem fértünk el a bevásárlókocsiban, úgy telepakoltuk Kép Aztán délután elsétáltam a sarki kertészetbe, amit egy aranyos, igen idős bácsi csinál. 150 forint egy nagy tő muskátli Kép vettem sokat, férjem holnap hazahozza kocsival. Majd csinálok róluk fotót Kép Te láttál már angol muskátlit? Az nem volt eladó, hanem sajátja, de milyen különleges... Viszont a kertészünk nem ajánlotta. (Majd megkérdem, miért...)
Házunk egyébként halad, dryvit már fent van, tiszta hungarocell minden, kutyák lopkodják a darabokat, aztán kihányják Kép (Bocs...)

Lányok,
ez a keményedés-dolog voltaképp milyen? Nekem néha, ha sokat sétálok vagy hosszú ülésből/fekvésből állok fel, egy-egy pillanatra húzódik a köldököm alatt egy csíkban (mintha izomláz lenne). Ez kábé két másodperc, aztán elmúlik. Ez az lehet? Meg van még egy érzés: Liza feje lent van, oldalt, és néha ott olyan, mintha szurkálnának tüzes vassal (mondjuk ötször egymás után). Aztán elmúlik nyomtalanul. Doki szerint nyúlnak a szalagok, én arra is gondoltam, hogy ahogy forgolódik, megnyomhat ott valamit. Sajna, a bal oldalam sokkal érzékenyebb... Szóval van vmelyikőtöknek hasonló élménye, tapasztalata?

Rövidlátás,
nekem a szemészem azt mondta, 10 dioptria felett is lehet természetes úton szülni, csak engedéllyel. Pupillatágítás nem veszélyes, nekem már csinálták (más miatt), utána várnom kellett a rendelőben, és még olvasni is tudtam... Nekem egyébként sok rövidlátó barátnőm szült, és semmi bajuk nem lett. Szóval nyugi Kép

Érdi tali
a jövő szerdán lesz! Gyertek, gyertek! KépKép

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Valamelyikőtök írta a Baby Planetet. Milyenek ott az árak? Főleg babakocsi érdekel...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok lányok!

Sz_Kata:meglestelek a tv-ben aranyos voltál.

Anett:Tavaly áprilisban veszitettem el a kisbabámat hasonloan mint te.A vizsgálat kimutatta hogy genetikai rendellenessége volt.3 hónapot tanácsoltak várni, de nekünk 9 hónap kellet hogy összejöjjön pedig probálkoztunk rendessen.
Kitartás és szedd össze magad.
Sok sikert és szoritok az uj babához.

Tina
19+5
Vendég
 


Ákata:
Igen én emlitettem.Szerintem Brendonnal egy kalap alatt vannak.Annyiban más hogy kevesebb a választék de gondolom katalogusból lehet rendelni.Ma voltunk a Szentmihályi ut 58-ban is az kimondottan babakocsi nagyker.Nagyon vagány kocsik voltak igaz hogy csak kimondottan egymárkát árulnak de nagyon sportossak és rentgeteg variácio létezik belöle.(szinben is)
Én azonnal bele is szerettem egybe.
Vendég
 


Krisszi!

Mail ment.Kép

Sz Kata!
Faludi dokihoz járok, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
A szent imrében is kitolhatod a babát a folyósóra, hogy apuci is megbabusgassaKép

Lányok Domit -5,5 dioptriával szültem normál úton és semmi baja nem lett a szememnek.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Sz_Kata!
Én totál hülye vagyok, valahogy átsiklottam a Híradós infódon délután és nem néztelek meg Kép De a honlapon rövidítve olvastam a riportot és egy mondatodat Kép

Rejo!
Hú, tényleg alattomosan rövidültél meg, így az ember még figyelni sem tud magára. A lényeg, hogy most már tudsz róla és a dokid is figyel Rátok Kép Nem lesz semmi baj!!! Pihenj Kép

Tamesz!
Örülök, hogy Rólatok is hallani Kép Klassz, hogy legalább már az egyik AFP eredmény megnyugtatott, hidd el nem lehet baj a másikkal sem!
Gyere gyakrabban!

Tűzmanó!
Én sem ajánlom Neked az 1 személyes alapítványit. Sokkal jobb, ha van melletted valaki, ha tapasztalt, ha nem, de legalább támogatjátok egymást. Én második szülésemnél is szeretnék az alapítványiba menni, mert nagyon jó volt, külön fürdő, WC. Anno 2004 decemberében 4000 Ft volt egy éjszaka, de nekem minden pénzt megért. Ja és én most másodjára sem mennék 1 személyesbe!
Az engem is zavart, hogy nem lehet előre lefoglalni a szobát, de logikus, hisz csak a jó Istenke tudja ott fenn, hogy mikor fogunk szülni Kép Talán csak programozott császárnál...

Kata!
Most hogy ennyien írják a talit, lehet, hogy csak lenézek Marcival, letolom a sejhaját, aztán bekukkantunk, és tolom tovább. De még sok víz lefolyik addig a Dunán! Kép
A muskátlikra kíváncsi vagyok ám! Már akartam kérdezni, hogy a Hidasihoz lemész-e, de akkor gondolom így már nem. Én minden nap gyönyörködöm a sajátjaimban, olyan szépek Kép Mind a futó, mind az álló. Nagyon jó, hogy segítettél megtalálni ezt a kertészetet Kép Angol muskátliról nem hallottam, ki tudja miért nem ajánlja a kertészetek. Kíváncsi vagyok rá.
Hungarocell hányás Kép Szegény blökik Kép Melyik utcában is laktok?
A keményedést, ha tényleg az van, valahogy rögtön rácsodálkozik az ember lánya, hogy "Na, ez az!!!". Igazán akkor tudod lecsekkolni, hogy tényleg keményedsz, ha hanyatt fekszel és szabályszerűen kicsúcsosodik a méhed a hasadból és kemény, mint a kő. Nekem kb. 1,5 hónapja volt éjszakánként egy-két fordulásnál, de azóta abbahagyta. A húzódás, szúrkálás az biztos, hogy a növekedés miatt van, ugye Nálad meg duplán kérik a helyet a csemeték Kép Marcinál volt olyan, hogy néha úgy tudott helyezkedni, hogy a fejével elnyomott valami ért és rendesen lezsibbadt a lábam. Lesznek még cifra dolgok, amik ránk várnak Kép
Tényleg, Ti terveztek még babócát az ikrek után?

Tina!
Bergon babakocsikat néztetek? Nekünk is az van és mi nagyon szeretjük. Mi a különösen sz@r érdi utak miatt vettük, nagyon klassz terepjáró kerekes változatot és emellett nagyon strapabíró. Én csak ajánlani tudom Kép


Kórházi látogatás: sok igazság van abban, amit Krisszi írt, hogy a túrónak hiányzik az ember lányának szülés után a szobába áramló látogatók özöne.
A Péterfyben én 2 személyes alapítványi szobában voltam, de még néha ott is zavartak a szomszédom látogatói. Annak ellenére, hogy elég méretes volt a szoba. Na azt el sem merem képzelni, hogy a többi, normál szobában, ahol tudomásom szerint 3-4 anyuka is el van "szállásolva" a babájával milyen fennforgás lehet.

Ketteske mostanság sokkal lustibb, kevesebbet mozog. Persze tudom, hogy Õ sem rúghatja szét mindennap a ház oldalát, de jobban esik, amikor szétszakad a hasam és úgy rugdos Kép Mindjárt kényelembe helyezem magam és rákoncentrálok, hátha beindul Kép

Biztos kihagytam valamit, de hát kismama agyam van Kép

Mindenkinek jó éjszakát és sok puszi: Melinda (25+6)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Anett, erdekes amit irsz, mert en is ugy voltam vele. Olyan abszurd, de en azota ezerszer jobban szeretem a parom. Nem tudom megmondani miert...nekunk az elso baba a naszuton fogant...meg most is faj megnezni a naszutas kepeket. az viszont biztos, hogy akkor nem a fiam szuszogna itt mellettem.

Ha testileg jol vagy, vagj bele nyugodtan, mert azt nem mondja el minden doki, de a kaparas utan a friss mehfalon jobban tapad az uj joveveny.
Bizom benne, hogy hamarosan te is egy babas topicban talalod magadKép

csengo
Vendég
 


Bujka:Igy van Bergon kocsik voltak nagyon szuperjol néznek ki.És az áruk is elfogadható.

www.bergon.hu
Vendég
 


Tina,
ikerkocsik is vannak? És jó áron van a Szentmihályi úti üzlet?

Melinda,
köszönöm az infókat :Ö Nekem inkább húzódik/feszül a hasam - ha hanyatt fexem, nem érzem ezt. Mindenesetre most nyomok egy magnéziumot... Kicsit sokat mászkáltam ma, meg a férjem szerint nőtt is a pocak, így lehet, azt érzem Kép Még bébi: férjemnek már van három Kép, ráadásul én már 35 leszek, úgyhogy nemtom Kép de ha becsúszik... KépKépKép Muskátli: ahogy láttam, ezek azért nem olyan gyönyörűek, de igazán még nem néztem meg őket (holnap hozza el a férjem), ráadásul fel voltak karózva (futók), így kevésbé látványos a dolog... Itt főleg "mezei" pirosak vannak, de úgyis több ablakba lesz, úgyhogy több színt veszek... A Hidasihoz persze elnézünk majd, csak legyen végre kész a dryvit... Van ott egyébként más virág is, v. csak muskátli? Sok mindent szeretnék ültetni az idén a terasz mellé - már van két gyönyörű hortenziám, valamint egy futó petúniám, amit le kell lógatni. Meg persze a tizennyolc cserép muskátli Kép Akarok még évelő krizantémot ("margarétabokor"), meg ami szem-száj ingere Kép
Nagyon örülnék, ha jönnétek szerdán KépKépKép

Ismétlik a híradót? ÚÚÚÚgy szeretném én is látni...

Rejo,
te voltál szemésznél szülés előtt, vagy bevállaltad?

Kép
Ákata
 
 


Ákata,
Megmondanád, hol van az a kertészet? Én is vennékk még pár muskátlit. Van más, esetleg évelő növénye is a bácsinak?
keményedés: szerintem amit te írsz le, az nem keményedés, hanem inkább a méh növekedésével és felfelé emelkedésével járó kellemetlenség. De hát ugye, nem vagyok szakemberKép Nekem ma is keményedett a pocim, odatettem apa kezét és teljesen elhűlt, hogy kívülről is milyen kőkemény. Szóval, azt aztán lehet érezni Kép

Rejo,
Esetleg írnál nekem priviben bővebben Faludi dr-ról és az elérhetőségéről? mail: kati_szentgyorgyikukacyahoopontcom
Köszönöm
sz_kata
 
 


Ákata:
Feljebb kiraktam a linkjét.A szentmihályi uti az egy családiház garázsában van kialakitva az üzlet igazából nem nagy de ami a linken van azt ott is megtalálod.30-100e-ig vannak kocsik.:

Mindenkinek jo éjtKép

Tina
Vendég
 


Lányok!
A tegnapi uh-on mégis mintha látna valamit a dok ia lábai között, így valszeg fiú. Pont kezdtem beleélni magam a lányba, no sebaj. Fiúnévvel még hadilábon állunk, addig nem is döntök, míg el nem megyünk a Praxisba 3d/4d-s uhra. Segítenétek, hogyan kell bejelentkezni? Oda jár kedvezmény? Van itt jó dokinevetek? hátha lehet külön kérni, hogy akkor szeretnék menni,a mikor x az ultrahangos.
Továbbá magas a homloka és farfekvéses, egyenlőre. Remélme, majd megfordul, mivel 3 babát szeretnénk és nem lenne jó, ha rögtön az első császáros lenne.

Érdi tali szuper jó lesz, gyertek minél többen!
Erika
22+4
piciri
 
 


Sziasztok,

Gratula Szkatának: klassz voltál! Rövid és lényegretörő. Minden rieorter álmaKép Amúgy én egy Fókusz anyaghoz órákat forgatok és sokszor kiakadnak, hogy miért csak 3-4 perc lett az anyag...Mert csak annyi kell, de sokat veszünk fel, hogy aztán a legjobbat tudjuk adásba rakni és legyen mellette sok plusz infónk is.
Ákata: Ha esetleg a késő esti hjadóban nem lenne benne, az Rtl honlapján biztos fent lesz.

Én kedden vidéken voltam a párom nagypapájának a temetésénKép Aztán estére belázasodtam, azóta ezerrel fújom az orrom, kapar a torkom... Megint kijutott nekem. Aszpirint vettem be 2x, meg teáztam, egy kicsit már jobb is.

Remélem Veletek minden rendben.
Gratula a jó cukoreredményekhez! Nekem még nem is mondta a dokim, hogy mennem kell, bár nem bánnám, ha kimaradna...Persze el fogok menni, legyen még egy ok a parázásraKép

Hétfőn megyek a genetikushoz(sorban a 6.emberke, aki mondhat valamit a köldökér-ciszta dologra, kíváncsian várom az okfejtéstKép)

Bence már rengeteget mozog és kifejezetten produkálja magát: Egy hete szemmel láthatóan mászkál a hasamba! A párom azt mondta, hogy tiszta AlienKép)

Remélem mihamarabb összejön a nagytali Veletek, jó lenne nagyokat dumcsizni!!!

Nagyon köszönöm, hogy mindenki gratulált a jó hírekhez, remélem tényleg úgy van, ahogy az utolsó csaj mondta.

Puszi Mindenkinek!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Tina,
köszönöm, brendonnak olvastam bergon helyett, ezért nem esett le Kép

Sz_Kata,
holnap megírom a címet (én ház alapján mentem), ha a férjemmel megyünk a "szajréért". Nem baj, hogy Érden van? Kicsit messze a Wekerlétől... Kép Egyébként, ha javasolhatom, nézz szét a Füvészkertben (Fitoland, Korányi Sándor utca és vmi sarka, az Istvántól nincs is messze), ugyanis ott gyönyörű évelőket kapni olcsón. Csodálatosan szép miniszegfűik vannak többek közt, én már lestoppoltam Kép Egyébként a muskátli is évelő Kép (A bácsinak más évelője nemigen van, csak egynyáriak). Keményedés Kép

Piciri,
itt a honlapon találsz telefonszámot. Én a Győrfi (Győrffy?)doktor úrnál voltam kétszer is, nagyon alapos és kedves volt. (Árak: babanetes jelszóval 9 ezer, ebben benne van egy DVD és egy-két fénykép. De érdeklődj telefonon, megmondják Kép)
Farfekvés: állítólag ilyenkor még farfekvésesek a babák. Egyébként bőven van még helyük mozogni, úgyhogy ezen egy percet se aggódj!

Kép
Ákata
 
 


Piciri,

Nekem az egyik ultrahangos orvos azt mondta, hogy amíg azt ajtóhoz érek kétszer megfordulhat, annyit mozog még ilyen korbanKép
Nyugi, sok helye van még!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Picizáról van valami hír??? Hiányzik...

KépKép
Kép
jadey
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?