Új privát üzeneted érkezett!

Dorka, nekem is ez a véleményem a régóta üzemelő kórházas topicokról: van egy összeszokott társaság, ahova nehéz beintegrálódni, illetve a problémák is mások, mert ott többnyire már a második-harmadik babát várja mindenki, rutinos anyukák, szóval nem ugyanaz az atmoszféra. Kaptam is néha kioktatástKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a genetikáról, szerencsére kb. 1 óra alatt megvoltunk. Az uh-ot sajnos az a Barakonyi Emese nevű banya csinálta, kb. 2 perc alatt lezavarta. Szívhangot, magzatmozgást nem nézett, de a papírra ráírta, hogy élő magzat. Nem nézte meg az agyacskáját, a hólyag és gyomor telítődését, a szívét, stb. Ált. villámgyorsan kimerevítette a képet és megmérte a gyerkőc méreteit. Mindenesetre mindent rendben talált, bár ezt csak később a genetikus mondta. Egy szál mosoly nem hagyta el az arcát, hozzám egyáltalán nem szólt, csak az asszisztenshez, és mellesleg egy elfüggönyözött helyen voltunk, ahova simán bejöhetett volna a férjem, csak épp nem engedték. Még köszönni sem köszönt. Marha bunkó volt, de legalább nem szólt be semmit. Kép A babánk teljesen összegömbölyödött, nagyon szépen látható volt a gerince és a csontjai is. Kép 4 nappal idősebb a méretei alapján.
Utána konzultáltunk a genetikussal, aki azt mondta, hacsak mi nem ragaszkodunk a magzatvízvételhez, ő nem ajánlja, mert úgy gondolja, hogy a babánkkal minden rendben van! :-O
Gondolhatjátok, mennyire megkönnyebbültünk. Sikerült megint pityeregnem is egyet, újabban ez nagyon megy nekem. Kép
Azért jó, hogy szerdán megyünk a saját dokihoz, szombaton meg a Praxisba genetikai uh-ra, mert ez bakfitty volt. De azt hiszem, pocok rendben van, végigrúgdosta a délutánt. Kép
Mindenkinek köszi a drukkokat!!!

Bali, Nektek is hasonlóakat kívánok!!!

Pgaboka, remélem a Ti uh-otokon is minden ok volt!!! Írd meg hamar!!! Remélem, nem volt szégyenlős!
Lehet, hogy a végén egy napon szülünk? Kép

Gesztenye, remélem Nálatok is minden rendben volt ma!!! Te is írd meg hamar!!!
Gondoltam Rátok is! Kép
Tudom, hogy klasz a férjecském, fülig belé is vagyok esve. Kép Kép Kép

Dorka, elég lehangoló látvány lehetett ez az út. Kép

Melinda, részvétem a zaj miatt. Kép Drukkolok, hogy hamar kész legyen az a tető! Kép

Kata, úgy tűnik, nem a legjobbkor vitték az építőanyagot! Kép Ezt a sok esőt ma! Brrrrrrrrr.

Bettus, hát elhiszem, hogy nagyon várod már azt a költözést! Még ha klasz is valakinek az anyósa, akkor is mennyivel jobb külön lakni! Reméljük, legalább Ti megússzátok a zuhárét a költözésre, ha már Katáéknak ma nem sikerült!

Mamy, hol akartál Ausztriában vásárolni? Lelőhelyeket keresek... Sajnálom, hogy nem jött össze Nektek!
Drukkolok, hogy legközelebb klasz képeket kapjatok a 4d-n! Kép

Puszi mindenkinek!
Melba

KépKép
melba
 
 


Anett így ismeretlenül is őszintén sajnálom, ami Veletek történt!!! Kép Kép Kép
Hidd el, lesz Nektek még babócátok!!! Kép

KépKép
melba
 
 

 
 

Köszi Melba, én is bízom benne!
A férjem is szomorú volt, de elsősorban értem aggódott, mert látta mennyire megviselt!
Egészségesek vagyunk, lehet még babánk, lehet hogy a mostani nem lett volna egészséges, és ennek így kellett lennie.

Puszi!
tnéanett
 
 


Csengo,
azért írtalak a lányok közé, mert vhogy úgy írtad, hogy javítod a fiú-lány arányt. Márpedig az a lányoknál rosszabb, ott szorulunk javításra Kép De akkor félreértés volt, kijavítom Kép Legközelebb már jól fogtok szerepelni Kép

Sz_Kata,
én a MegaToys-ban (Soroksári út 160) vettem a farmeromat tízezerért. Tuti jó, akár egy Levis - sportos, elasztikus. Egyébként érdemes a kis butikokban is próbálkozni, a tavaszi gatyómat 8 ezerért vettem az Europark egyetlen bababoltjában. Ugyanaz a Westendben 12 ezerbe került. No comment...

Melinda,
nálunk ugyanez megy, csak itthon. És van, hogy reggel hétre jönnek... Kész már a terasz, a járdák, a kutyák kerítése (kettéosztottuk a kertet), holnap jön a dryvit (szigetelés), hétvégére kész, majd a színezés, ja, és a terasz kövezése (az az utolsó lépés). Nyaralásunk egyébként inkább telelés volt, és a három napból kettő lett - olyan hideg volt a ház, hogy előbb hazajöttünk...
Ja, az építőanyag az eső után érkezett Kép

Melba,
nagy gratula a genetikához Kép Amit már többen is írtatok a SOTE I-es UH-ról, az mélyen megdöbbent Kép Nem baj, majd a 4D-s más lesz Kép
Ja, akkor az amniót kihagyod, ugye?

Anett,
nagyon sajnálom KépKépKép Gondolj arra: jobb, hogy így történt, mintsem egy beteg baba... Ettől függetlenül talán egy kivizsgálás nem árt, és aztán újult erővel lehet nekiállni Kép Sok erőt és egészséget kívánok neked!

Képzeljétek, ma meglátogatott a védőnő (csak úgy erre járt), aminek nagyon örültem, mert még február végén voltam nála utoljára. Mostanában a sok időjárás-változástól olyan a fejem, mint a dézsa, és féltem, hogy ez a magas vérnyomás jele. Mondta, menjek el délután a rendelésre, megméri. Hát indulás előtt felbontottam egy levelet, ami az adóhivataltól jött, és jól felhúztam magam... Gondoltam, most aztán lesz egy jó százhatvanas a vérnyomásom... Erre 124/74 lett, 91-es pulzussal (izgultam Kép), hát eddig még sose mért ilyen jót Kép

Puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Krisszi,
köszönöm a választ, akkor holnap Kép Igyexem én is időben ott lenni, bár beugrott egy délelőtti extra program... De azért igyekezni fogok Kép

Kép
Ákata
 
 


Anett,
Még olvasni is fájt, ami veled történt. De remélem, hamarosan újra pocakos leszel!

Ákata,

Mi nemsokára hasonló cipőben fogunk járni, mert jövő héten kezdjük a tetőtér beépítést. Nem lesz kis meló, de nyerünk két plusz szobát és egy plusz fürdőszobát is! Legalább lesz egy külön nekem, meg külön egy a fiúknak Kép

Nekem is sikerült ma felhúznom magam, mert kaptam egy levelet a suliból, hogy kredit túllépés miatt fizessek 40 000 Ft-ot. Ez egy olyan tantárgy kreditszáma, amire el sem tudtam végül menni, mert akkor voltam külföldön. Rohadt három konzultációról van szó. És a sulit nem érdekli, hogy nem tudtam elmenni és ezért megbuktam, lévén gyakorlati tárgy, attól még ki kell fizetnem a pénzt Kép Ráadásul azt is közölték, hogy ne számítsak kedvezményekre, pláne ne ingyenes tanulásra, mert ez nem állami iskola. Kérdeztem, hogy akkor mi tévő legyek, ha nem tudom a Gyes-ből fizetni félévenként a 200 000 Ft-ot, plusz a kredittúllépéseket? Vigyor és vállvonogatás volt a válasz. Még két rohadék félévem van Kép
sz_kata
 
 


sziasztok!

Anett, nagyon sajnálom a veled történteket...hidd el, a pici angyalkád hamarosan küld maga helyett valakit(valakiket)!

Tarts ki, és ha elég erősnek érzed már magad, próbálkozzatok! Drukkolok nektek, de azt hiszem, nyugodtan mondhatom ezt az összes fórumos nevében!

szia Melinda! Jobbulást kívánok anyukádnak! Marcit végigmutattam a családnak, és közöltem, hogy ilyen huncut szemű babát szeretnék én is! Nem tiltakoztak...Kép

Már rég nem voltam én sem felétek, a tábla miatt mondom: 2006 szept. 23-ra várom Balázst!

Krisszi, 179 vagyok és 67 kg, 20+2 hetes. aránylag nagy a hasam, és még hol van a szülés..Kép!
ja, és még csak 1,5 kg-t híztam, pedig eszem..(legújabb favoritom a töpörtyűkrém...a dietetikusok falnak mennének, ha hallanák...jó, eszem mellé zöldséget is, de akkor is...)

Szkata, 79-ben születtem, szept. 6-án. Te?

Lányok, a Mammutban van egy relative ok áras bolt (a nevét persze elfelejtettem), ott aránylag jó nadrágokat, szoknyákat lehet kapni. Vettem egy csíkos, tavaszi (rózsaszín, sárga, fehér-ez most vadnak hangzik, de szuper jó) szoknyát, és hozzá egy felsőt, így volt 8000.


Meggyőztetek a praxissal kapcsolatban, sztem oda fogunk menni!

képzeljétek, férjemtől kaptam anyák napjára egy hintaszéket, hogy a babát már a pocakban is tudjam hintáztatni...teljesen elolvadtam! Most benne ül, amíg a gép előtt ülök, de mindjárt megyek ringatni Balut!

Puszi mindenkinek: Kriszti
20+2
Vendég
 


Gesztenye!
Aranytízben nem tudod, milyen előadások lesznek szerdán? Én dajnos csak akkor tudok elmenni. Tegnap internetetn néztem, és csak az aznapi programokat találtam meg. Lehet, hogy ügyetlen voltam?

Anett!
Nagyon sajnálom babádat. 12. hetin akkor nem is voltál? Szövetmintát nem vettek? Ilyenkor szerintem már szoktak. Együttérzek, hasonlón vagyok túl én is. Érdekes módon én utána viszonylag hamar felépültem lelkileg. Aztán hajrá és mindent bele. Szerintem fontos,hogy jó kapcsolatod legyen ezután a dokiddal, sokat segít a következő terhességnél. Megbízol benne és józanul tart. Én váltottam annak idején és megérte. Most még kevesebbet járok ellenőrzésre, de így jó.

Érdi talihoz mit szólnátok? jövő hét szerda du.? Akinek van kedve, csatlakozhatna. Olyan kíváncsi vagyok a pocakotokra.

Építkezők csak óvatosan!!!
Erika
piciri
 
 


Sziaszok!
Sz_Kata! Mikor mesz holnap az Arany10-be? Nagyon jó ötletnek találom az apukás találkozót. Egyszer talán mindenki el tudja vonszolni...Kép
Kedvesek vagytok, h mindenki nyugtatgat az afp miatt. Szégyellem is, h meg se kaptam, már rinyálok...
Kedves Anett! Hajrá!!!
Képzeljétek, 2. sikerélmény is utolért, tegnap az operában nem kellett végigállnom az 30 m-es sort az illemhely előtt. Az én kicsikémnek köszönhetően..Kép
Szép estét Mindenkinek,
Rolex
17
rolex
 
 


Piciri,
nekem OK a jövő hét szerda! Kép

Sz_Kata,
te jó ég, milyen iskola ez?! Gusztustalan!
Nekünk pici a ház (70 nm az alapterülete), tetőteret nem szeretnénk, viszont símán hozzá lehet majd építeni még két szobát, és akkor jó 100 nm lesz (és még a beosztása is jobb lesz), viszont majd csak akkor, ha a bébik úgy 3 évesek lesznek, mivel még össze kell gyűjtenünk rá a pénzt... Egyelőre el fogunk férni így is. De a két fürdőszoba irigylésre méltó Kép Nálunk ezt nem lehet majd megoldani, ahogy én látom... Merre laktok egyébként? Mi Érden Kép

Kép
Ákata
 
 


Drága Ti!

Melba kívánságai teljesültek, mert úgy tűnik nálunk is meniden rendben, de majd csak holnap részletezném, mert a nagy megkönnyebbülés szörnyen álmossá tettKép Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy gondolt ránk!

Sz-Kata!
Hová jársz? A gyes alatt az om fizet, nem? Vagy ez valami különleges hely?

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Krisszi!
Köszönöm, mármint Marci-bókot Kép
A méreteim valahogy nekem is így alakulnak, de a hasamat inkább majd reggel csekkolom le, mert így este szerintem jóval nagyobb. Egyébként én is 173-4 centi magas vagyok Kép Ja és épp 1 héttel járok Előtted.
A Brendonosra biztos rányomtak valami márkanevet és ezzel "indokolható" a potom 30ezres különbség. Mi a Cora-ban vettük, ha jól emlékszem a miénket kb. 6ezerért. De végül külön használjuk asztalka+széknek, és az IKEA-ban vettünk 4000 Ft-ért egy tök jót, amit el is tudunk magunkkal vinni, mert a lábai kivehetőek.

Kata!
Köszi a táblát Kép
Voltál ma virágnézőbe? Vagy az eső azt is elmosta?
Telelést sajnálom Kép A mi sejhajunk is majdnem befagyott, de legalább az apartman nem volt hideg.
Klassz, hogy ilyen jól haladtok már a házzal és az építőanyag is jókor érkezett Kép Ha a magunk miatt zörögnének, akkor azt biztos jobban viselném Kép De nálunk sincs zörgés sokáig, szerencsére 4-kor befejezik a melót Kép Kitartást az építkezéshez!!! Kép

Sz_Kata!
Köszi az infokat, beírtam Kép És most így "személyesen": Üdv a csapatban!!! Kép
C&A-ban tényleg nagyon klassz gatyók vannak, nekem most speciel a sportosak ugranak be, de láttam már ott klassz szoknyát is és biztos elegánsabb gatyó is van. A sportosak 7-8eFt körül voltak kb. 2 hónapja.
Sulit sajnálom Kép

Angel-Kriszta!
Kívánom a huncut szemű Babócát Nektek is Kép
Izgultam is Értetek a hosszú hallgatásod miatt, de a lényeg, hogy minden rendben van!

Anett!
Õszintén sajnálom, hogy elvesztettétek a Babátokat Kép Emellett köszönöm, hogy hírt adtál magatokról. Ezúton kívánok Neked és a Párodnak sok-sok erőt és mielőbbi sikert a gyermekáldás terén! Millió puszi Nektek!

Melba!
Barakonyit sajnálom, hogy kifogtátok, de ez legyen a legnagyobb tragédia az egész babavárás alatt. A lényeg, hogy minden rendben Kép A Praxis majd mindenért kárpótol Benneteket és a Dévai is biztos kedves lesz!


Pusz: Melinda (25+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Angel,

Én szilveszteri baba vagyok ám Képjanuár elsején születtem. De a babám lehet hogy szept 6-án születik Kép

Piciri,

A programfüzetben nem látok szerdán programot az aranytízben. De máshol azért vannak, pl: 11kor a Bajcsy-Zsilinszky út 24 szám alatt, lesz egy előadás Felkészülés a baba fogadására a gyermekorvos szemével címmel. Ugyanott 14 órától pedig: Mit tehetünk, hogy a szülés csodás élmény legyen.

Rolex,

Valószínűleg a 13:45-ös előadásra benézek, a címe: szoptatás támogatása az első héten. utána a szoptatás segítése lesz. Ja, és ha már ott vagyok, akkor ott maradok a 17 órai kismama fittnessre is. asszem arra be kell jelentkezni.
Az apukás találkozót pedig szerintem is meg lehet szervezni, legalább egyszer Kép

Ákata,

Negatív reklám a sulinak, de megérdemlik: ez a Budapesti Kommunikációs Főiskola. Tiszta lehúzás az egész Kép

Tetőtér: Mi társasházban lakunk, de a lakást már úgy vettük, hogy felfelé tudjunk terjeszkedni. így lesz lent egy vendégszoba anyukámnak, egy konyha,étkező és a nappali, fürdő, fent pedig még két szoba és egy fürdő. Hosszú távon már a második gyereknek is lesz hely Kép Ja, és Wekerlén lakunk, imádom! Olyan mintha egy kisvárosban élnénk. A ház előtt száz éves fák...(a ház is száz éves, de szeretem a rusztikusat Kép )
sz_kata
 
 


Amíg írtam a regényemet, páran megelőztek...

Erika!
Nekem a jövő hét szerda előreláthatólag jó lenne talira. Csak nekem az a gond, hogy Marci sokáig alszik du-n Kép Mikor és hol gondoltad?

Bali!
Klassz, hogy minden oké Kép

Rolex!
Opera Kép


Kép
Kép

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sz_Kata,
Wekerle nagyon jó hely Kép Én is szeretem az öreg házakat Kép Kertetek is van, ugye? Mintha te is írtál volna a fűről Kép Én is kommunikáció szakot végeztem anno, de nem itt, hanem a szegedi egyetemen. Az se volt jobb, elhiheted Kép

Melinda,
virágnézés elmaradt, mert 1. jött a védőnő, 2. az építőanyag visznont nem. Vagyis késett. Ami az eső miatt voltaképp nem volt baj Kép Szerdán pótolom Kép

Érdi és környékbeli lányok,
imént olvasgattam a La Leche Liga honlapját (www.lll.hu), ami a szoptatással foglalkozik, meg a Szoptatásért Magyar Egyesület (www.szoptatasert.hu) honlapját is, mindkettőt merem ajánlani. Lényeg: kiderült, hogy az egyik tanácsadónőjük Érden tart klubot, minden hónap második szerdáján, a Fürdő u. 1-ben, 9-től 11-ig. Érdekel valakit rajtam kívül? Én szívesen elmennék... És ahogy számolom, ez a szerda az a szerda lesz Kép

Kép
Ákata
 
 


Bali,
nagyon örülök! KépKépKép
Írj majd ám részleteket is! Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!!!

Ma hirtelen felindulásból elmentünk 4d-re, most először. 10 helyből csak a Mom parkos rendelő vállalt be estére. A rendelőben 45 percet vártunk, 1-2 éves kismama újságok voltak... A páromat már az agyvérzés kerülgette, de!!!! A szonográfus megdöbbentett: Állítólag felszívódtak a ciszták és a köldökzsinóromban 3!!!! ér van. Én ezt már nem értem. Most akkor mi van? Kinek higgyek??? Mindenesetre borzasztóan örülünk a jóhírnek, de egyelőre nem tudom, hogy ki mondja a helyeset... Bencus végig vigyorgott, meg tátogott, a végén pedig kinyújtotta a nyelvét és befordult. Már most ilyen jófej kiscsákóKép Jade is velünk volt és nagyon tetszett neki az öccseKép
Kicsit eufórikus állapotban vagyok mostKép

Bujka: Anyudnak jobbulást kívánok! Marcid csudaédi a képeken, annyira vidám, sugárzik róla, hogy jó dolga vanKép Gyönyörű helyen voltatok, biztos klasszul éreztétek magatokat!!!

Bocsi, hogy most a többieknek nem írok külön, de mindenkinek gratula a jó eredményekhez és persze főként a fiú-lány arány növeléséhez!!!

Jó éjt!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Kedves Anett!!!

Csak most kezdtem visszaolvasni az elmúlt napok eseményeit... Nagyon sajnálom, ami Veletek történt. Ilyenkor tényleg nehéz bármit is mondani... Remélem hamar felerősödsz testileg-lelkileg és hamar összejön másodszorra. Vigyázz magadra nagyon!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


sziasztok!

Anett, nagyon sok erőt és kitartást Neked, kirázott a hideg, amikor olvastam a soraidat és mélységesen sajnálom, ami Veletek történt!!! Ismeretlenül is drukkolok, hogy utánunk nem sokkal hozzátok is megérkezzen a kis jövevényKép (Hidd el, jobb hogy így történt, valósznűleg genetikai rendellenesség lehetett, ezt mondják az orvosok és a szakkönyvek.) Drukkolunk és sok puszit küldünk Nektek!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Piciri,
jó lenne az érdi tali, közel lakunk mi is, csatlakoznékKép

Angel, tök jó a súlyod, jó magas is vagy! Képzeld, én egy hónap alatt 3-4 kilót híztam, nem mintha érdekelne, de furcsaKép Az első 4 hónapban 1 kilót szedtem fel összesen, most meg abrakadabra: 5-nél tartok.Kép
Nem emlékszel a bolt nevére? Vagy arra, hogy mégis merre van a Mammuton belül?

(A rohadék Brendon kismamaruhákkal is kiakasztott, olyan sz--rul néznek ki, mintha valami gagyi alagsori rongyos butikból származnának, fel nem venném őket, az áruk viszont horror.)

Jadey, ez nagyon jó hír!!! Higyj nyugodtan a szemednek és az UH-nak!!!

Puszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


AnettKépKépKépKép

Sz_kata
Ez milyen suli?

Jadey
KépKépKépKép

Ma megtörtént a terheléses cukorvizsgálat... 3,6 és 5,7KépKépKépKépKépKép ezek után nem is érdekel, hogy már lassan a +9-nél tartok...
Holnap megyek a doktorhoz, talán lesz Peti kukkolás is...

Gigi 24+4
Vendég
 


Ákata,

A férjem is a havas félére járt! Lehet hogy ismeritek is egymást Kép

Gigaboszi,

Milyen suli? Lehúzós Kép Nemzetközi kommunikációt tanulok, PR szakiránnyal. Nevetségesen kevés előadás van, többnyire konzultációk vannak, tehát gyakorlatilag magamat képzem, miközben súlyos pénzeket fizetek.Kép Csak lennék már túl rajta..
Azért ennek a tandíjmentesség ránk nem érvényes dolognak még utána fogok járni, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy legalább méltányossági alapon ne kaphatnék valami kedvezményt.
sz_kata
 
 


Sziasztok kismamák!

Bettus!
Gratula a közelgő költözéshez, remélem könnyen meg tudjátok oldani. Azért a pakolásnál vigyázz magadra!!! Még én sem kértem fel szülésznőt, de a te példád alapján jobb, ha elkezdem a keresést.

Sz_Kata!
Mi szerdán Rolexel ott leszünk az Istvánban a szülésfelkészítőn 15-16 óráig (jobb oldali út végén az étteremben lesz), ha gondolod benézhetsz oda is. Milyen szemetek a suliban Kép

Anett!
Sajnálom ami történt. Nagyon megrázó élmény lehetett. Egyetlen dolog vígasztaljon csupán, hogy valószínűleg nem lett volna életerős és egészséges kisbaba. Sok sikert kívánok az újrakezdéshez és jobbulást.

Melba!
Köszi, hogy gondoltál rám. Én szerencsésebb voltam a tegnapi UH-n az István kórházban. A 13. hetit kb. 3 percig nézték, így másik ultrahangost ajánlott a dokim, aki most több, mint 10 percig csak a babóval foglalkozott. Megnézte a méreteit, a gerincét, agyát és a belső szerveit jó alaposan és kiderült, hogy semmi rossz irányú elváltozást nem lát. A nemét nem tudtuk meg, mert nagyon összezárta a lábát (miközben kalimpált össze-vissza), de végülis az a lényeg, hogy egészséges. Tegnap elmentem a 4markeresre és már csak annak az eredményét várjuk pénteken. Egyébként tényleg őt érzem a múlt hét közepe óta, mert a vizsgálat előtt is éreztem és alatta is nagyon élénk volt.

Angel!
Melyik mamutban és melyik emeleten vetted a ruhákat?

Piciri!
Az Aranytízben csak vasárnap rendeztek előadásokat, így a héten csak akkor van ott előadás, ha valaki az aranytízbe szervezte helyileg. Viszont sok más helyen lesznek, így van miből választanod.

Jadey!
Úgy látszik már tényleg nem lehet kiigazodni a dokikon. A helyedben nekem is kétségeim lennének, hogy most melyik mond igazat. Remélem hamarosan kiderül.

Vigyázzatok magatokra: Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Gesztenye,

Felhívtam az Istvánt a nyílt nappal kapcsolatban, és azt mondták, hogy az előkészítő után lesz egy túra a szülőszobára kb 16:30-kor. Idegenvezető, meg minden Kép
sz_kata
 
 


Anett, en is elsore elvesztettem a babamat. Azota van egy egeszseges fiam es most jon a masodik. Akkor nagyon megrazott, mostmar talan tul vagyok rajt! Nem buslakodj sokat Te sem, mert hamarosan lesz neked is babadKép

Jadey, ez nagyszeru!!!!A cisztat megmondtuk, az erek meg tenyleg erthetetlnek voltak. Mostmar semmin se hagyd magad bepanikoltatni!

Bali, tessek leirni mi is volt valojaban.

hat csajok....azert gaz, hogy ennyien aggodtak a semmiert. Higgye el mindenki hogy egeszseges a babaja es novessze a pocijat.

Kilokat meg visszaszedni nem lehet. Csak a vizesedes miatti kilofelugras veszelyes.

csengo 25+5
Vendég
 


Jadey,
Én megmondtam....Kép Nagyon örülök!
Puszi,
Roelx
rolex
 
 


Sz-kata
51/2002. (III.26.) Korm. rendelet 22.§. Ebben rögzítik, hogy aki az adott félév első napján tgyáson, gyesen vagy gyeden van semmilyen felsőoktatási képzési forma esetén sem kötelezhető költségtérítési díj megfizetésére. Az egyházi és magániskolák e rendelet alá nem tartoznak, de nagy részük külön megállapodást kötött az OM-mel, így ők sem szednek tandíjat a fenti esetben.

Gigi
Vendég
 


Sziasztok!

Ákata:
Köszi a gratulát.Kép Bár csak már ott laknánk. Mi cseresznyeszínű parkettát választottunk, jobban tetszik ha egy kicsit sötétebb. De nekem csak a szín volt fontos, a férjem döntötte el milyen vastagságú stb. mert ugye nem akarta ragasztani csak pattintani (vagy mi)?! De tényleg egy délelőtt lerakták egy ismerőssel. Pedig nem is ért hozzá. Kép (mondjuk csak egy panellakás nagyszobája, de azért szép teljesítmény) Büszke vagyok rá Kép

Mamy
Elolvastam a cikket az Eda/Spinállal kapcsolatosan, hát még jobban rosszul lettem.Kép Nekem nem tetszik, aztán lehet hogy én is könyörögni fogok bármiért is. Kép

Sz_Kata
Én is szívesen mennék az Istvános nyílt napra. Neked jó lenne a holnap? Esetleg tudnánk talizni valahol a nagyvárad tér közelében ha gondolod. Majd írj oxi? Kivi vagyok a szülőszobára.
Amúgy ok; a szülésznő és dúla nem ua, de nekem elég lenne csak az egyik. De még azzal sem tudom mi lesz?! Kép
Most olvastam hogy Wekerlén laktok. Mi Kispesten vettünk lakást, és imádom wekerlét. Mintha nem is pesten lennénk. Ha még 1* veszünk lakást/házat vagy ott, vagy Vecsés környékén.

Tnéanett
Megkönnyeztem amit írtál. Kép Nagyon sajnálom, de nem szabad feladni. Sok sikert!!!! Kép

További szép napsütéses napotKép
Bettus 24+2

Kép
bettus79
 
 


Krisszi:
A súllyal nekem is ugyanez a helyzet. most 2-3 hét alatt felugrott 2 kiló, így ötnél tartok. Ez azért aggaszt, mert a bokám is állandóan dagad még reggel is. Holnapután ezért megyek is a dokimhoz. És még csak most jön a nyár.

Lányok, nektek dagad a bokátok és a sípcsontnál elöl? Nekem reggel is.

Anett:
Borzalmas lehetett. Tudom, hogy könnyű ezt írni, de most már tekints a jövőbe, és biztosan össze fog jönni egy egészséges babóca.

Jadey:
Fantasztikus hírek! Én meg is néztem egy orvosi könyvben ezt a köldökzsinór dolgot, de ott is csak kicsit írtak róla. Most mi lesz még egy helyen megnézetitek a kzsinórt?

Á_Kata:
nagyon irigyellek a nemdolgozásért...
Nekem a május lesz a leghúzósabb.
De ma már a védőnővel megvitattam, hogy a saját érdekeinket fogom nézni és nem fogok augusztusig dolgozni- csak a lelkiismeretfurdalás ne lenn.

Bettus:
Bizonytalan vagy a dokiban és a kórházban? Remélem az István holnap bejön. Ha el tudok szakadni, lehet hogy én is elmegyek, de kicsike az esélye... mi már úgyis megismerjük ott egymást Kép

Üdv,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Dorka

Hát nemtom, azért megnézném ezt az Isván kórházat, sok jót hallottam róla, na meg a kádban vajúdás engem NAGYON vonzz!!! És ugye arra nincs lehetőség a Shöpiben. Max. 8 órát állok majd a zuhany alatt Kép
Te mikor tájt mennél arra?
Pusz: Betti

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi az infot, anno én is olvastam erről az érdi szoptatási tanácsadónőről Kép Szerencsére engem Marci már rendesen kioktatott szoptatásügyileg Kép, nem volt könnyű, de megharcoltam a sok tejcsiért Kép De Nektek mindenképp ajánlom, biztos okos dolgokat hallotok és ez a két honlap is nagyon jó ám!

Jadey!
Nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben!!! Látod, vannak még csodák Kép Kép Kép
Köszönöm, Anyukám nevében is, épp most uh-ozzák a szívét, várom a hívását... Marci nevében is köszönöm a dícséretet Kép
Most figyelem csak, hogy Nektek is Bencétek lesz, nekünk Benedek, de úgy is Bencének hívjuk majd Kép

Krisszi!
Megmértem a hasam: 100 cm! Kép Ahhoz képest, hogy Marcival 108-cal mentem szülni...
A súlygyarapodással is nagyon egyhuzamban vagyunk, az elején alig-alig jött föl 1-2, aztán nálam is meglódult a ló, és én is épp 5-nél tartok. De szerintem ez tök jó mindkettőnknél Kép

Gigi!
Gratula a klassz cukoreredményhez Kép Remélem holnap én is valami ilyen jót produkálok!

Dorka!
Én egyenlőre még nem dagadok, vizesedek, de ha Nálad még nem túlzott mértékű, akkor semmi probléma. De azért dokidnak említsd meg.

Pusz: Melinda (25+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terheléses vércukor vizsgálaton... Kép Kép Kép Kép
Tiszta kínzás!!! Úgy megfájdult a fejem tőle, hiába ettem utána, még mindig fáj...
Ma reggel 8-tól déli fél 1-ig tartott a tortúra, 8-kor levették az éhgyomri vért, aztán 1 órát kellett várni, amíg megnézték, hogy terhelhető-e, addig nem lehetett meginni a cukros löttyöt. 9-kor szóltak, hogy ihatok. Még jó, hogy vittem egy citromot, belenyomtam az egészet, így végülis "iható" lett, (persze így is szörnyen pocsék volt...) olyan volt mint egy agyoncukrozott elfuserált limonádé...
Aztán 10-kor a második szuri, ja azt nem is mondtam hogy a jól bevált megszokott helyről most nem sikerült vért venni, összevissza szurkáltak!... Aztán 1 órát sétálgattam a szép időben, ez legalább kicsit feldobott. Utána 11-kor a harmadik szuri, ami már az ötödik volt a sikertelen próbálkozások miatt... Ekkor már kezdtem nagyon türelmetlen lenni, és iszonyúan éhes és szomjas voltam!... 12-kor végre megtörtént az utolsó döfés és csörtettem a büfébe...
Az eredményeket én sajnos nem tudtam meg, mint Gigi, a lelet majd a dokinál lesz, ha megyek legközelebb.
Tényleg Gigi, neked nem volt ilyen macerás a dolog?
Na mindegy, végre túl vagyok rajta, ez a lényeg. És remélem, hogy minden rendben is lesz.

Anett!
Tudom, közhely, de együttérzek Veled, ugyanis sajnos én is átéltem egy majdnem ugyanilyen szitut, 2 évvel ezelőtt... Adjon erőt a tudat, hogy az idő nektek dolgozik... Sikerülni fog!

Melba!
Hát ez hihetetlen, velem tök ugyanez esett meg, csak éppen nem az említett nő vizsgált, de ezek szerint "egykutya"... Ne dühöngj, inkább gondolj arra hogy nemsokára jó részletes vizsgálat lesz, minket is az éltetett, hogy előtte pár nappal voltunk 4D-n. Kép

Gesztenye!
Beszéltem a hugommal, hát sajna nem biztos hogy tud menni az Istvános előkészítőre... Nagyon messze is lakik egyébként (vidék). Én mindenesetre igyekeztem rábeszélni, hogy menjen el legalább egyszer és nézze meg. A többi már rajta múlik...

Mamy (24+1)

Kép
mamy
 
 


Bujka!
A 4D-vel kapcsolatban, tudom hogy nem csak gépfüggő a dolog, és hát nálunk mellső fali a lepény, ez is biztos tompítja a képet, ez igaz. De ennek ellenére, ha megnézted az általam feltett képet a Babócáról, amit a 23. héten csináltak, hááát.... én nem lennék rá büszke a szonográfus helyében... A Praxisról eddig csak jót hallottam, a honlapjukon is csodás képek vannak, és pl. Melbánál is bizonyították hogy milyen jó képeket tudnak csinálni. Szóval legközelebb oda megyünk.

Nem tudom már, ki írta, de olvastam hogy valamelyikőtök ki akarja hagyni a 28. heti kötelező kórházi uh-t és helyette 4D-re megy. Ezt lehet?.... mert akkor mi is élnénk a lehetőséggel.

Mamy (24+1)

Kép
mamy
 
 


Bettus!
A kádban vajúdás az Istvánban is csak akkor működik, ha szabad a kádas szoba, mivel csak 1 szobában van kád. Azért általában sikerül megszerezni, mert a kádban csak 2-3 órát vajúdnak a kismamák, de ha te is pont akkor vajúdnál, akkor anélkül kell megoldani.

Bujka!
Minden jót az anyukádnak. Valahogy nem is vettem észre az előbbi írásaidból, hogy gond van nála. Úgy látszik ez is kismama figyelmetlenség Kép

Mamy!
Sajnálom, hogy ennyire összeszurkáltak. Azért nem gondoltam volna, hogy ennyi ideig eltart a vércukor teszt. Ha valaki összeesik az éhségtől, akkor mit csinálnak??? Kár, hogy a hugid nem tud eljönni, mert neki is jó lenne, ha pár dolgot megtudna a kórház hozzáállásáról. Egyébként ki az orvosa? Fel fognak érni időben szüléskor a kórházba, ha vidéken laknak?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Bettus:
Nem tudom, hogy egyáltalán tudnék-e menni, ezt majd csak előtte tudom eldönteni a munka függvényében. Miről lesz szó az előkészítőn?
Kádban vajúdni egyébként a MÁV-ban is lehet (tudod oda mentem át), de még ott sem láttam a szülőszobát.

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Sziasztok!

Gesztenye!
Köszi a jókívánságot Kép Én is egyre figyelmetlenebb és ügyetlenebb vagyok, sőt néha már a szavak sem jutnak az eszembe Kép Ez van!

Mamy!
Te jó ég, Téged jól megszúrkáltak! Most akkor hányszor is vettek Tőled vért? Egyszer éhgyomorra, aztán még háromszor??? Alapban nem lenne ilyen macera a dolog: éhgyomri vérvétel, majd a lötyi megivása után 2 órával még egy. Sajnálom, hogy belőled szúnyoghálót csináltak Kép De az eredmény, majd mindent feledtet Kép

Tegnap el is felejtettem írni, hogy nem biztos, hogy simán ki lehet hagyni a 28-30. heti kötelező uh-ot. A terhesgondozó dokinak bele kell egyeznie szerintem. Legalábbis, ha magamból indulok ki, csak a saját munkámban lennék 100%-ig biztos... Azt hiszem Krisszi írta tegnap, hogy Õk inkább 4D-re mennek.

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Gigaboszi, csak a magániskolák egy része kötött megállapodást az OM-mel, gondolom, pont Katáé a kivétel.Kép

Dorka, az a vizesedés miatt van, szerintem. Mármint a lábdagadás. Próbáld meg felpolcolni és kényelmes cipőt hordj.

Képzeljétek, ma láttam egy igazi szülés egy részét!Kép
Nyílt nap volt (van) a SOTE-n és ennek keretében be lehetett menni a szülőszobába meg a vajúdóba. A szülőszoba pont foglalt volt, de a kismama megengedte, hogy bemenjek és bekukkantsak... Nagyon szép a kórháznak az a része, a szülőszoba olyan, mint egy szállodai apartman, külön WC, tusoló, zenehallgatási lehetőség, labda: tök megnyugtató, mindenki kedves volt és nagyon segítőkész. Komolyan, már ma mennék is vajúdniKép

Bujka, szerintem is pont jó ez a gyarapodás!
Anyukádnak pedig jobbulást kívánok!

Mamy, ez a terheléses vércukor nagyon bonyolultnak tűnik! Miért volt szükség három szúrásra?
Nekem tegnap 8-kor pikk-pakk soronkívül levették az első vért, utána rögtön megittam a cukros lötyit (bevallom, nekem ízlett, nem vagyok normálisKép )
utána megvizsgált a dokim, beszélgettem vele meg mászkáltam a kórházban, figyeltem az embereketKép aztán pontban 10-kor megint vettek vért és 10.20-ra már bent ültem a munkahelyemen.

Én írtam, hogy nem megyek a SOTE II-ra a kötelező UH-ra, hanem 4D-re megyek helyette, megkérdeztem a dokimat. Szerinte: ha jó helyen csináltatjuk, akkor ok. (Zárójelben: a SOTE-n eddig vagy egy idióta barom csinálta nekem 3 perc alatt, akinek az is fájt, hogy aznap ki kellett kelnie az ágyból, ez rányomta a bélyegét a motivációjára vagy egy rohanós doki 2 perc alatt, aki morogva sérelmezte, hogy mennyi AFP-s kismama van megint (!), míg a fizetős UH-n 30 percig nézegették a babát, rögzítették az adatokat és minden kérdésemre válaszoltak. Szóval az lenne a gáz, ha nem lehetne.
(Mondjuk a dokim a genetikaihoz ragaszkodott a klinikán IS - nem értem, miértKép, de a 28.hetit simán engedi máshol.)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok lányok!

Krisszi!
De jó neked, ezek szerint nem bevett szokás, hogy ki lehet hagyni a 28. hetit, hanem dokifüggő. Hát nem tudom, szerintem az enyém nem fog beleegyezni... De majd megpróbálom.
A vérvételeket én sem értem, hogy miért kellett ennyi, nem is hallottam még ilyenről. EGyszer voltam életemben ilyen terhelésesen, akkor az volt amit írtál, 8-kor szuri, aztán ivás, majd 2 óra múlva megint szuri és kész. Csodálkoztam is, mikor az elején mondták, hogy 4 szuri lesz... Nem tudom mit csinálnak azzal, aki tényleg hajlamos a rosszullétre? Én szerencsére nem, de biztos volt már rá példa, hogy egy kismama elájult. Embertelen módszer, az biztos!

Bujka!
Aranyos ez a szúnyoghálós hasonlat Kép hát remélem, hogy nem lesz semmi gond Kép

Gesztenye!
A hugomnak a Horváth Attila a dokija, (nekem is ő volt régen), ő meg van vele elégedve. Annyira azért nem laknak vidéken, Bp. környékén vannak, hamar be tudnak érni szerencsére Kép (remélem!)
De a hugomnak gondolom elég fárasztó lenne munka után minden alkalommal beautózni a csúcsforgalomban Bp-re. Hát, ő tudja végülis, én nem akarok beleszólni hogy mit csinál. Tényleg jó lenne, ha azért látná a kórházat, szülőszobát, vajúdószobát, stb... Még próbálok rá hatni! Kép

Mamy

Kép
mamy
 
 


Mamy
Reggel 6-kor apa megszúrt, megcsináltam utána a cukros lötyit, megittam, 8-kor ismét megszúrt apa... amikor ment dolgozni, bevitte a drága véremet és a lányok a laborban mindjárt be is mérték...Kép
Délután majd apa hozza haza a hivatalos eredményt...

Gigi
Vendég
 


Gigi!
Kép hát így könnyű! Kép
Párod ilyen szakképzett? Vagy olyan helyen dolgoztok?... (bocs az esetleges tudatlanságomért...) Kép
Mamy

Kép
mamy
 
 


Mamy!
Nekem Horváth Tamás a dokim. Úgy látszik ezek a Horváth dokik jók Kép
Végülis kocsival tényleg nem lehet vészes a bejutás, főleg éjszaka. Márpedig a szülések nagy része éjszaka indul meg Kép

Gigaboszi!
Ez igen! Ilyen könnyen, otthoni körülmények között nekem sem esne nehezemre a vércukorteszt Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.20 08:27-kor.
Vendég
 


BAli! Várjuk a részleteket kíváncsian!

KAta! Én délelőttönként sajnos nem érek rá, az Érdi tali is csak 3 után lenne jó. Helyszín mindegy, lehetne mondjuk a Pataki cuki. Oda Melinda Marcija is jöhetne.

Szkata, Gesztenye!
Köszönöm az infokat. A születéshete weblapon találtátok ezeket? Én csak az Aranytízes infokat láttam.
Krisszi!
Neked is jó a jövő hét szerda du.?
És a többieknek?

JAdey!
Örülök!!!

Terheléses vérvétel:
nem értem, én még csak a 23.hétbe léptem, de már holnap megyek rá. 1 zsömle+ 2 dl tejjel. Hányszor szúrnak meg, mikor mit eszem iszom? Nem mintha nem lenne mindegy. Majd én is beszámolok.

Vizesedés:
Nálam is kezdődik, boka tájékán, kézen, arcon plusz vádligörcs és erősödő székrekedés. Egyébként elmondhatatatlanul jó érzés várni a rugásait és ráhangolódni.
A hétvégén állandó programok közepette teljesen feszült, ideges voltam végig, nem tudtam megmagyarázni, miért. csak vasárnap du. jöttem rá, mikor megnyugodtam, pihentem hogy mérges voltam a körülményekre, és lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem tudok eleget gondolni rá, befelé fordulni és csak rá koncentrálni. Esténként, amikor "hármasban", szimbiózisban figyeljük és érezzük egymást, többször elsírom magam.

Erika
22+2
piciri
 
 


BAli! Várjuk a részleteket kíváncsian!

KAta! Én délelőttönként sajnos nem érek rá, az Érdi tali is csak 3 után lenne jó. Helyszín mindegy, lehetne mondjuk a Pataki cuki. Oda Melinda Marcija is jöhetne.

Szkata, Gesztenye!
Köszönöm az infokat. A születéshete weblapon találtátok ezeket? Én csak az Aranytízes infokat láttam.
Krisszi!
Neked is jó a jövő hét szerda du.?
És a többieknek?

JAdey!
Örülök!!!

Terheléses vérvétel:
nem értem, én még csak a 23.hétbe léptem, de már holnap megyek rá. 1 zsömle+ 2 dl tejjel. Hányszor szúrnak meg, mikor mit eszem iszom? Nem mintha nem lenne mindegy. Majd én is beszámolok.

Vizesedés:
Nálam is kezdődik, boka tájékán, kézen, arcon plusz vádligörcs és erősödő székrekedés. Egyébként elmondhatatatlanul jó érzés várni a rugásait és ráhangolódni.
A hétvégén állandó programok közepette teljesen feszült, ideges voltam végig, nem tudtam megmagyarázni, miért. csak vasárnap du. jöttem rá, mikor megnyugodtam, pihentem hogy mérges voltam a körülményekre, és lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem tudok eleget gondolni rá, befelé fordulni és csak rá koncentrálni. Esténként, amikor "hármasban", szimbiózisban figyeljük és érezzük egymást, többször elsírom magam.

Erika
22+2
piciri
 
 


LányokKépKépKép
Ennyi hasznom lehet abból, hogy eü-ben dolgozunk, ráadásul apa laborban...Kép

Piciri
1 vérvétel éhgyomorra, utána megeszed a zsemlét a tejjel, 2 óra múlva újabb vérvétel...
Vendég
 


Gigaboszi,
Mekkora mázlista vagy Kép Suli: ez egy hülye megánsuli, és valszeg nem egxeztek meg állam bácsival, nehogy má' egy fillért is elveszítsenek. Kép

Bettus,

Az István kórházban holnap háromtól lesz egy szülés előkészítő és utána engednek be bennünket csoportosan a szülőszobára. Én előtte fél egyre megyek dokihoz, de háromnegyed háromra már tuti az Istvánhoz érek. Ha gondolod, ácsorgok egy kicsit a bejáratnál. Kép Pocakos vagyok és sete-suta szőkésbarna hajú Kép

Boróka,
Én sokáig csak a lelkiismeretem miatt dolgoztam, nehogy szban hagyjam a céget. Aztán, amikor továbbra is 11-14 órákat melóztam, hétvégén is és volt hogy hajnali háromig voltam bent, a családom egyöntetűen felelőtlennek nevezett. Úgyhogy leléptem, bár az is közrejátszott, hogy új főnököt kaptam, egy velem egykorú szingli karrieristát, aki folyamatosan bsztatott. És tudod, most nagyon jó Kép Csak az lesz egy kicsit szomorú pillanat, amikor a köv havi bérpapíromat kézhez kapom Kép
Szóval, ha megteheted, pihizz egy kicsit, készülj fel a szülésre és a babázásra, töltődj fel. ez az egyetlen alkalom, amikor még pénzt is kapsz (ha nem is sokat) a lustálkodásért, végre visszakaphatsz valamennyit a havonta befizetett tb-ből.
Ha a MÁV -ban szülsz, akkor ajánlom figyelmedbe, hogy 10-én és 14-én ott is lesz nyíltnap a szülőszobán.

Piciri,

a születés hete programsorozatról infókat és részletes programajánlót az Exit különszámában olvashatsz.

Én ma voltam az aranytízben a Rózsa Ibolya szoptatástámogatásos előadásán (de jó, hogy nem dolgozom Kép ) és nagyon nagyon hasznos volt! Lesz még előadás a héten, ha nem is ugyanott, ajánlom mindannyiótok figyelmébe, sok praktikus, hasznos tanácsot adott és a technikai dolgokkal is megismertetett.

Puszi mindenkinek
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást Kép Az EDA-ról jó hogy írtatok, mégis tudja az ember, mikre lehet számítani... Mi tegnap voltunk genetikai ultrahangon, és minden rendben a picivel, aki KISFIÚ!!! KépKépKép Nagyon boldogok vagyunk Apával együtt, mert a pici baba gyönyörű, mindene rendben van, szuper volt az ultrahang. Mindent szépen lehetett látni, az összes testrészét, az ujjacskáit is, na meg a kukit is Kép. Van egy profilfotóm róla, Apa ma akarta beszkenneli a munkahelyén én, de egyenlőre nem sikerült... Majd ha meglesz, felrakom, nagyon édes Kép

Dokibácsi szerint a pici 19+2 napos, tehát pár nappal idősebb csak mint utsó mensi alapján. Édesen mozgott, csapkodott, és amit a legtöbbször érzek, az bizony a kezecskéje, ahogy nyomkodja a pocakomat Kép

Melinda,
köszi, hogy beírtál a táblába Kép Ideírom a hiányzó adatokat: a gyermek neve László, második baba, és a MÁV Kórházban szülök majd Kép Ja, a szülés várható időpontja pillanatnyilag szeptember 28.

Dorka,
az én orvosom dr. Koós-Hutás Piroska, nagyon elégedett vagyok vele! A terhesgondozás és a szülés is teljesen rendben volt. Összeszedem majd a gondolataimat, és írok priviben is róla, ha érdekel Kép Írtál a szülőszoba-látogatásról. 3 éve én is jártam erre a szülés-felkészítő előadás-sorozatra, nagyon jó volt! Viszont mivel rengetegen voltunk, egy teli előadót megtöltöttünk, ezért a szülőszoba-látogatást csak a 36-ik hetet betöltött kismamiknak engedték. Én úgy csináltam, hogy egyeztettem Piroskával, és amikor ő ügyeletes volt, bementem hozzá. Nyugiban megnéztük a szülőszobát, csomót kérdezgettük Kép Épp üres volt minden, ráértek a dokik meg a szülésznők, nem zavartunk senkit, és nem volt tömeg sem.

ÁKata,
beírnál engem is a fiús sorba? Kép

Sz_Kata,
mi a Tip Top Kismamaruha boltban vásároltunk kismama farmert, melegítőt és nyári nadrágot, nagyon jók és kényelmesek! Az üzlet a IV. kerületben van, Árpád út 56.

Melba,
nagyon örülök, hogy nálatok is minden rendben volt az ultrahangon! Hát, az nem esik jól egy kismamának, ha az ultrahangos egy szót sem szól, ilyenkor minden számít, és hatalmas boldogság hallani-látni, hogy mi micsoda, és hogy minden okés! Én tegnap nagyon jól láttam a monitort, és az uh kép is annyira jó volt, de azért néha nem tudtam, hogy most épp mit nézünk, de a doki végig kommentálta az egészet, nagyon rendes és türelmes volt. Nekem is azt mondták, hogy nincs gond, és hogy az a 0,6-os afp-lelet nem is olyan alacsony... Hááát... Nekem azért épp elég rossz volt.

Anett,
nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek Kép Ez nagyon szomorú, de tényleg vigasztaljon, hogy így kellett történnie! Drukkolok, hogy a következő babával minden rendben legyen! Majd írj magatokról, ha teheted!

Mamy,
ez a vérvételes procedúra szörnyű! Velem szerencsére nem itattak annak idején cukros lötyit, hanem az éhgyomri vérvétel után meg kellett ennem egy kiflit és 2 deci tejet. Ez sokkal kíméletesebb Kép Aztán megint szúrtak, és ennyi. Ez is elég volt bőven!!!

Most ennyire futotta, mennem kell. Zsoltika még itt ugrándozik... Most már jó lenne, ha aludna Kép

Sziasztok!
Gabi (18+5)

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Piciri, nekem is uez a terheléses vércukor! Istvános a dokim, 5ször rákérdeztem, hogy mikor és mit kell csinálni:
23. héten, reggel egy kefír+egy zsömle, utána egy órával vérvétel, ÉS ENNYI! akkor jön a cukros lötyi, ha rossz az eredmény. (az egyik terheskönyv is így írta le)

Melinda, jólesett, hogy aggódtál, köszi! Nme volt semmi gond, csak iszonyú mennyiségű munka van a suliban...Azt mondják közben, hogy pihenjek, de a heti 20 kötelező óraszámomat (és ugye ebben még nincs benne az otthoni dogajavítás, készülés, stb)megfejelték havi átlag 12-vel...végülis csak terhes vagyok, nem? Óriási...de azért pihenjek sokat. úgy hogy két babás kolléganőm a 20 hétnél veszélyeztetett terhes lett a stressztől, meg a hajtástól. Én a 21 hétben még bírom valahogy, mert Bali nagyon erős baba..
Bocsi a kiborulásért...abba kéne hagynom a munkát, de a gyerekeket nem hagyhatom cserben. még egy hónap...

Jadey, gratula a 4D-hez! Biztos jól látták! Bízz benne!

Krisszi, ma a kilóim visszaálltak 68,5-re...én már ezt nem értem. Az én mérlegem, a védőnőé, és a dokié is mást mutat. A védőnőnél 66 (!) voltam ruhástól(!), és azt mondta, hogy levon egy kilót a ruha miatt...ott szűklötem, hogy ne már, otthon csupaszon vagyok 69, a dokinál ruhástól 68,5...ezen már ő is nevetett...

A bolt neve a Mammut 1-ben MANU-ART.

Gesztenye, az Istvánbvan tuti nincs nyáron előkészítő? akkor gondban leszek...most ugyanis 15.20 ig tanítok szerdánként...

Nézelődtem ma a neten munkajog ügyben...a munkáltatónak kötelessége elengedni a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatra a kismamát, persze előbb be kell jelentenie. És...TÁVOLLÉTI DÍJAT KELL FIZETNIE RÉSZÉRE!!! legalábbis én nagyon így értelmeztem a paragrafust!
(ehhez képest szájhúzás, beszólogatás jár a leendő anyáknak..nem rossz, mi?

A csaldinet.hu-n vannak eről infók, meg gyes, gyed apróságok.

Puszi mindenkinek, megyek mert Bali begombócolta magát az oldalamba, ami neki biztos extra kényelmes, én viszont nem kapok levegőt...Kép

Kriszti
20+3
Vendég
 


Sziasztok, Lányok,

fű, milyen napom volt! Délelőtt ügyintézés, aztán a SOTE II. nyílt napja, aztán doki majd fogorvos, aztán este haza - és itthon kiderült, hogy a táskámat bent felejtettem a férjem munkahelyén, aki mehetett érte vissza - oda-vissza 50 km... Én meg addig a kertben ültem (ahová a kőműves engedett be), mert kulcsunk sem volt...) Most dőltem le, illetve ki Kép

De: a cukrom 4,7 - 4,7, vér- és vizeleteredményeim jók, méhszáj zárt, egyetlen lyukas fogamat betömték, és vettem egy ikres könyvet (ami sajnos jelentős teret szentel a különböző szövődményeknek és rendellenességeknek, remélem, a többi fejezet jobb lesz...) Ja, és a nyílt nap nagyon jó volt, noha nem jutottunk be a szülőszobába, mert mind foglalt volt, de láttuk az újszülöttrészletet és kérdezhettünk sokat Kép

Ne haragudjatok, most nem tudok visszaolvasni, illetve reagálni, de holnap délelőtt jövök Kép

Puszi - Kata
(aki ma kezdte a 24. hetet Kép)

Kép
Ákata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?