Új privát üzeneted érkezett!

Adriana, Tamás És Levi babaKép

Nagy-nagy gratula nektekKép Jó egészséget kívánok nektek és sok-sok tejcsit a kislegénynekKép
És kérünk képet Levi babárólKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Adriana, Tamás, És Levente!
Gratulálok, és sok boldogságot kívánok! Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Jó reggeltKép

AdrianaKép

Hatalmas gratula nektek.
Sok-sok boldogságot kívánunk a kis csöpséghez!!
HA tudtok akkor majd kérünk egy képetKép

BabusKép

HA, hól olvasom akkor még neked van tejcsid????
Gratulálok hozzá hogy már Kristóf 15 hós és még tudod őt szopiztatni!!!!

TündiKép

Tiszta szívből kívánom hogy meggyógyuljon a lelked és ujra az légy aki régen voltál.
Mi elsem tudjuk képzelni hogy te min mentél/mész keresztül.
Kívánom nektek hogy a Jó Isten meg ajándékozzon egy gyönyörű szép kisbabával titeket.
Én tudom, és bízom benne hogy ez így lesz!!

Rólunk.

Viki egy huncut kis picsaKép
Annyira de annyira imádom hogy megzabálom őt!!
Álandóan azt csinálja ami TILOS.
Pl: A szekrényéről minden lepakol, pelus,dentinox szóval mindent és oda hozza elém, és önelégedett arcal rám nevet, hogy na sikerült megint anyát padlóra küldeniKép
Nem is beszélve arról hogy nem lépeget ő, szépen lassan á nem hanem,ő már szaladni akar,de ez nem igazán jön még be nekiKép
Ilyenkor zuhanás vanKép

Képzeljétek a multkor kinnt hanyatt csapta magár a füben ,de még szerencse hogy nem a betonom csinálta ezt!!
Én annyira meg ijedtem gyorsan fel kaptam őt alig birtam megnyugtatni annyira sírt.
Mai napig ott van a fejecskéjén a kék-zöld folt és pont a kis agyát ütötte beKép
És persze megint én voltma a bűnös az apja szerint mert nem figyelek rá eléggéKép
Nem tudom cipőben nehezebben tudja emelni a lábaitKép
De cipő nélkül, hajajKép

BabusKép
Még kell adnom Vikinek a VIGANTOL cseppett????

na. lépek ébredezik a kicsaj.
NA de nehogy azt gondoljátok hogy milyen jó hogy viki még csak most kell felKép
Mi már 5 kor keltünkKép

Kép

Kép
edinka
 
 

 
 

Mea

Boldog névnapot kívánok!!!Kép

Kép



Majd még megpróbálok jönni, most rohadt álmos vagyok, hajnali 4 óta ébren vagyokKép
De tegnap éjjel is csak 4,5 órát aludtam, azt is háromszori ébredéssel megszakítva.
Nem elsősorban Manó miatt, persze 1-2-szer ő is felkelt éjszaka, de én hülye, még másfél szem HOVA tablettával sem vagyok képes átaludni az éjszakát.
Tök jó, 2 éjszaka alszok annyit, mint más 1 éjszaka, viszont 1 nap alatt úgy elfáradok kistököstől, mint amennyire más 2 nap alatt.

Amúgy Edina igenis mázlista vagyKép, mi manapság szinte mindennap 5 - fél 6 között kelünk, viszont Kristóf utána sosem alszik már vissza, legközelebb már csak ebéd után, úgy fél 1 körül alszik, manapság halálpontosan 40 percet. És ezzel kihúzza estig.
Fene bánná, ha korán kel, ha legalább nappal aludna 1-2 órát. Na de ilyet, hogy hajnali 5-kor kelünk és egész nap alszik egyszer 40 percet???
Ma pl. 5:10-kor ébredt, azóta birkózik velem, mászik át a fejemen, én meg már majd meghalok az álmosságtól.
Megyek is.


Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

MeaKép
Boldog névnapot kívánunkKép

BabusKép

Hidd el az is fáradt akinek a kicsi alszik napközben 1-2 órákat!!!
Nekem anyukám erre ezt mondaná hogy biztos nem úgy szoktatad az elejétől kezdve Kristófot!!
Mert azért a 15 hósnak is kellenne aludni napközben.
Gondold el majd mi lesz az oviban, ha ebéd utánn nem fog akarni elaludni és a többi gyereket sem hagya majd aludni!!
Sajna ilyenkor nem a gyereket hibáztatják az ovonénik hanem az anyukát!!
Hogy nem így szoktatta a gyerekét!!!Kép
De sajna sok olyan ember van aki az anyukát károgja leKép

Mi is hajal 5 kor keltünk, de az éjszakánk sem volt jó, nekem nagyon fájt a fejem mert megvan, Vikim meg nekiállt az éjszaka közepén beszélgetniKép

Kristóf hogy viselte a 15hós oltást???
Ettől is belázasodnak???

Többiek hol vagytok??????

Kép

Kép
edinka
 
 


Ez szerintem aligha szoktatás kérdése.
Ahogy szerintem az sem szoktatás kérdése, hogy egy gyerek pl. milyen evő. Nem hinném, hogy Nicol pl. rosszul etette volna Vivit, amiért ő nem egy nagy evő.
Vannak rossz evő, vannak zabagép gyerekek, vannak jó alvó, vannak pocsék alvó gyerekek. Van ali már 10 hónapos jár, van aki csak 15 hónaposan. Ezeket szerintem nem lehet szoktatni.Ez valahogy lesz.
Jó, azt igen, hogy el lett kényeztetve és ezért folyton a nyakamon lóg.Ezt lehet elrontottam. De nem hinném, hogy ettől nem alszik.
Kristóf pici korában este 7-től másnap délelőtt 10-ig aludt egyhuzamban. Ennyi alvás után jó hogy nem volt nappal álmos. Próbáltam én bealtatni őt óránként, de hiába.
Õ még babakocsiban sem szokott 20-30 percnél többet aludni, azt is csak úgy, ha toljuk közben. Pedig milyen sokan írják, hogy a gyerekük kint alszik az álló babakocsiban akár órákat. Erre hogy lehet szoktatni?
Õ inkább túl aktív és kevés az alvásigénye.
Különben mivel lenne magyarázható, hogy pl. május 1.-én Jászberényben voltunk, egész nap, állatkert, vidámpark-féle, halálra fáradhatott, a kocsiban bőven aludhatott volna, mégis 20 percet aludt odafelé az autóban és ennyivel letudta az egész napot.
Nemrégiben leugrottunk Sarudra (Tiszánál), Apucimék nyaralójába egy fél napra, oda 1 óra az út, vissza ugyanennyi, ott szétsétálta magát, gyalogosan ment végig, játszóterezett, a nyaralóban futkosott, mégis hazafelé aludt csupán fél órát, sőt, ezekután még este leszaladtunk Petőfibányára is, ott egy baráti társasággal kirándultunk egyet, de ez a gyerek még ott is pörgött. Mitől??? Erre ki szoktatta?
Minden gyerek más. Én is pl. 1 éves korom óta soha nem aludtam nappal, az óvodában azzal szórakoztam, hogyha nézett az óvónéni becsuktam a szemem, ha épp nem, akkor meg nézelődtem alvás helyett.
De a múltkor Kóbor is írta, hogy az ő lánya is ilyen volt.
A játszótéren itt nálunk van egy anyuka, annak is ilyen a már most 4 éves kislánya.
Én elhiszem, hogy egy gyerek így is, úgy is fárasztó, de 4-5 óra éjszakai alvással, hosszú távon, nem csak átmenetileg, mert én mindig pocsékul alszom, 7-8 órát egyben aludni nem is tudom milyen, amikor még Kristóf nem volt, akkor sem tudtam. És emellett egy hiperpörgős, állandóan a gatyámon lógó, még a WC-re is utánam járó gyerekkel lenni, hajnali 5-6-tól este fél 8-ig, teljesen egyedül, mert mindenki dolgozik, aki segíthetne, és mindezt déli 30 perc alvással. Ez őrület.

Megyek is, ebédidő, aztán talán alszik Kistöki. Ma már pedig próbáltam bealtatni 2-szer is, de semmi nem segít. Én nagyban teáztatom, szopiztatom, ő meg énekelve kimászik a kezemből és szalad tovább.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Most nezem, hogy nem mentette a babanet az uzenetemet Kép

Koszonom mindenkinek a szulinapi gratulaciokat!

Hetvegen MEGLEPI BULIM volt Kép
Fantasztikus volt. Anyumek penteken megjottek. Este unnepeltuk a szulinapomat. Egesz keso ejjelig. Reggel az Atti 3napos turara indult.Nagyon szomoru voltam, de vigasztalt, hogy masszorhoz mehettem es utana meg a gyerekkori baratnommel moziba. Mind a ketto szuper volt. Mar indultam egyedul meg egy filmre, de anyumek kertek, hogy induljak haza, mert nem birnak a gyerekkel. Hat nagy duhosen haza mentem.Eljottek elem a villamoshoz. A gyerek aludt. Na erre megjobban elkeseredtem, hogy meg egy picit maradhattam volna. Aztan mikor bejottunk az udvarba, hangos sikongas fogadott, es egy tuzijatekos torta ATTIVAL. Hat nem kirandulni ment a draga, hanem a Tescoba bevasarolni a meglepi bulira. Hat en azt hittem elajulok. Mindig azt mondta, hogy o sosem rendez nekem ilyen bulit, o nem az a tipus,es en el is hittem, tenyleg ezt hittem. En mar rendeztem neki Kép Szoval nagyon jol sikerult este volt. Sosem felejtem el!

Aztan hetfon jott az Atti meglepetese. Befizettem a Hungaroring palyan ket kor opel astrara. Persze nem o vezetett, hanem egy profi versenyzo. Amikor kiderult, total kiborult. Utal anyosulesen utazni. En tudtam, de gondoltam talan egy profi mellett nem fel majd. Tevedtem. Azt kerdezte, hogy jovore bangi jumping (na ezt nem tudom, hogy irjak) lesz a meglepi? Ezen jot rohogtunk. Szegenyemet nagyon megviselte. Meg remalma is volt ejjel. 140vettek be a kanyart Kép ki is sodrodtak, persze direkt.

Babus!
Szerintem nem csak a kristof ilyen aktiv, az Atti sem alszik nappal, csak kb 20percet delelott. Ez van. En mar kezdek hozzaszokni. Mar meguntam, hogy folyton panaszkodom, es arasztom a negativitast. Igy most fenekbe billentettem magam, hogy ha igy folytatom meg apucim is ramun. Ez van, en akartam a gyereket, ez ezzel jar. Most maskepp probalok hozzaalni, es jo pelanak szolgal Stella. Szegeny ket gyereket hordott ki, es nevel most es egy rossz szava nem volt. Nekem most o az etalon. Majd meglatjuk mi lesz ebbol.

Mea!
Boldog nevnapot!

Ma megyunk doki nenihez, rakerdezek erre az oltas dologra. Remelem nem kell ujbol beadatni Attinak.

Mar mondja a draga apumnak, hogy TA-TA, felmaszik az agyra, csip-csip csokazik. Egesz szepen fejlodik Kép

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Lányok!Kép

Köszönöm a névnapi köszöntéseket!Kép
Aranyosak vagytok.
Ritkábban jövök, mert kislánykám hasonlóan Kristófhoz nem akar napközben aludniKép
Csak ha tolom babakocsiban.
Amúgy délelőtt kb. 1/2 - 1 óra és délután is kb. 1 óra.

És nagyon aktív, már mindenhová eljut a kis bestiaKép

Eléggé pörgős kislány, egy percig sem tud nyugton lenniKép

Szerintem sem szoktatás kérdése, egyszerűen ilyen típusKép

Puszi Nektek!Kép

Mea
mea
 
 


Mea!
Én is boldog névnapot kívánok!Kép

Babus!
Melyikek a babavilág bababoltok? Van weblapjuk?
Amúgy szerintem sem szoktatás kérdése az alvás és az evés se. Bár én nem panaszkodom alvásügyileg, mert délelőtt is alszik 1 órát és délután is 1,5 órát. Viszont este nagyon nehéz elaltatni. Sőt lekopogom mostanában a kajálás is egész jól megy. Kép
Ezenkívűl egész nap pörög, állandóan mehetnéke van.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol!Kép

kösziKép

Mea
mea
 
 


Nicol
A Kismama újság szerint:
ASTI Gyermekáruház, Soroksári út 110.,
Asti, József körút 50. és MATTI Bébidepó, Budaörs, Gyár út 2.
Weblapot én nem találtam, pedig én is kerestem, meg akartam nézni.

Többre most nem futja, majd még igyekszem jönniKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella

BOLDOG NÉVNAPOT BOTONDNAK!!!Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella!
Én is boldog névnapot kívánok Botondnak Kép.

Babus!
Köszi a címeket! Az Asti-ba elmentünk de nem volt nekik, és már a következő szállítmányra is előjegyeztetni lehetett, olyan kereslet van most rá. Egy halom bababoltot, játékkereskedést végighívtunk és ilyen triciklit sehol sem kaptunk, mindenhol hiánycikk. Kép De talán csütörtökön érkezik és akkor lesz. Jó kis szülinap lesz ajándék nélkül Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok Lányok,

Csak egy gyors bekukk, ne haragudjatok érte, sok a meló a kis bestiámmal Kép
Ja, szerintem sem csak szoktatás kérdése, ilyen típusok... Vagy pörgősek, vagy nem. Laura is pörgős lesz (már most is az). Egy hónapos korára (ma) napközben 4-5 órákat van fenn, jó esetben, Rosszabb esetben 2x4-5 órát. Kép És akkor persze semmi más nem jöhet szóbam, csak ő. De ezt Nektek úgysem kell részleteznem... Kép

Teszek fel képet róla:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ja, este mi is nagyon nehezen alszunk el. Apja fárasztja (nem hagyja bealudni idő előtt), így nagy nehezen elalszik (miután előtte kb. óránként cicizik) 4 óra fentlét után, de így legalább alszik 6-6,5 órát egyhuzamban (kopp-kopp). Kép ha tudtok jó ötletet elalvás ügyileg, szívesen fogadom. Most is csak nézelődik a nagy szemeivel... Kép

JuditKép
Utólag s kívánok Neked nagyon boldog szülinapot! Nagyon klassz lehetett a meglepi-parti! Kép

LányokKép
Szerintetek ezek a tejtől levő pattik és piros foltok a lányom homlokán? (már három napja nem iszom kecsketejet sem... pedig úgy hallottam, hogy a tehéntejet nem szabad, de most már kecsketejet sem iszom, mégsem múlnak... Kép)


Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Unique
Csodaszép a kislányodKép
A tejkiütések idővel maguktól elmúlnak.
Én sose ittam tejet, mert utálom, de még tejtartaslmú kaját se ettem, Kristóf pocija miatt, mégis 1 hónapos korától kb. 4-5 héten át csupa tejkiütés volt, de szó szerint csupa, az egész arcaösszefüggő piros pötty és folt volt, aztán amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen el is múltKép



Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Unique!
Nagyon édes a kislányod. Kép A tejkiütésekhez sajnos nem tudok hozzászolni, Vivinek nem volt.

Megvolt ma Vivi első szülinapi bulija Kép Nagyon édi volt. Itt van néhány kép.

Kép

Kép

Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol,

Tunderi Vivike, olyan szep kislany! Izlett neki a torta?

Babus,
Kicsit megkesve, de nagyon boldog nevnapot kivanok neked!

Unique,
Csoda edes Laura is! Milyen regen lattam mar ilyen pici babat!

Tejkiutese Matenak is volt, de nem attol, hogy en tejet ittam, ez biztos, mert en nagyon keves tejtermeket fogyasztok. 3 honapos korara el is mult, de engem is nagyon bosszantottak, az biztos!
Turelem!

Vanda
vanda72
 
 


Nicol

Nagyon boldog szülinapot kívánok ViviennekKépKépKép

Kép



Vanda
KösziKép
Ide nem is írtad, hogy Máténak volt egy pici műtétjeKép, a másik topikban olvastamKép (merthogy kukkolok én mindenki utánKép), de örülök, hogy minden simán mentKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Nicol
De lökött vagyokKép, mindig kifelejtek valamitKép
A képek szupik, Vivi nagyon édi, a torta pedig fantasztikusan néz ki, ezek a Micimaci figurák külön jókKép
Te csináltad a tortát vagy vettétek?
Végül mit kapott Vivi? Megvárjátok a triciklit vagy kapott mást?


Babus

Kép
babus2005
 
 


Már rengetegszer akartam írni:
Ismeritek a Simi Manó filmeket? DVD-n árulják, első látásra nagyon pihent agyú gyerekfilm, de a gyerkőcöket iszonyúan leköti.
Nekem is a babaklubban ajánlották anyukák, mondván, ha már nem bírnak a gyerkőccel, beteszik Simi Manót és a gyerek átkerül egy másik dimenzióbaKép Van olyan gyerek, aki már fejből ismeri az egész filmet és előre mondja/mutatja, hogy mi fog jönni.
Persze rögtön megvettem, Kristófnak is bejön, de ő azért nem képes arra, hogy tátott szájjal végignézze, de kis ideig azért elvan vele.
Van klasszikus zenés és van népdalos változata, a zenék alatt idióta kis figurák, játékok, fabábuk, színes, pörgő, forgó figurák, bábok és állatok mennek, de szerepelnek benne kislányok, kisfiúk, ez a 0-3 éves korigban van, az 1 éves kortóliban pedig többségében állatok, gyerekek vannak.
Van hozzá felirat is, ha az anyuka is énekelni akarja a gyerekdalokat.
Itt megnézhetitek :http://www.manokonyvek.hu/manofilmek/
Nekem első körben a zöld, 0-3 éves korig való, gyerekdalos Simi Manó Világát ajánlották.
Hátha valaki nem ismeri még és érdekli.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Mindig írok egy kicsitKép, így egyszer csak megírok mindent, amit akartamKép

Edina
Bocsi, hogy a múltkor nem válaszoltamKép
Az oltást jól viselte Kristóf, csak a beszúrás pillanatában sírt, utána már el is felejtette.
Idáig nem volt tőle semmi baja, dokinéni szerint az oltás után 1 - másfél héttel lehet hőemelkedés és hurutos tünetek. Mivel ő múlt kedden kapta az oltást, így majd pár nap múlva "várjuk" a tüneteket.

Vigantolt a mi dokinénink azt mondta, hogy 1 éves korig kell adni. de hallottam már olyat, aki szerint 2 éves korig. Én mindenesetre már nem adom.

Kristóf is csupa kék-zöld folt, lefejel ezt-azt, de már egészen megszoktukKép
Párodnak nincs igaza szerintem, miért te tehetnél arról, hogy Viki elesett? Minden gyerek esik, ezt senki se tudja megakadályozni.

És igen, Kristóf még szopizik reggel-este és délben a bealtatáskor, persze csak pár kortyot, de megnyugtatásra éppen elégKép

Judit
Nagyon ari a párod, hogy ilyen meglepi bulit szervezett nekedKép
Nekem még sose csináltak ilyetKép


Na most már talán mindenkinek írtam, aki felé tartozásom voltKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Férjemmel hamarosan mi is bele szeretnénk kezdeni a babaprojekt-be. Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel hamarabb kell elkezdeni szedni a folsavat, ha kb. 1 hónapig szedem az elég?
Előtte kell mennyi vérvétel, vizeletvizsgálat-ra?
Szerdán megyek nődokihoz, kell küldjön szerintetek vizsgálatokra?
Milyen kérdések várhatóak (Kiskori betegség stb.), hogy fel tudjak készülni?
Köszönöm előre is a segítséget.
kis_meske
 
 


Sziasztok!

Férjemmel hamarosan mi is bele szeretnénk kezdeni a babaprojekt-be. Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel hamarabb kell elkezdeni szedni a folsavat, ha kb. 1 hónapig szedem az elég?
Előtte kell mennyi vérvétel, vizeletvizsgálat-ra?
Szerdán megyek nődokihoz, kell küldjön szerintetek vizsgálatokra?
Milyen kérdések várhatóak (Kiskori betegség stb.), hogy fel tudjak készülni?
Köszönöm előre is a segítséget.
kis_meske
 
 


Vanda!
Köszönjük a jó kívánságokat!Kép A tortából csak keveset evett, inkább a piskóta részét, pedig miatta csináltattunk főzött gesztenye tortát.

Babus!
Neked is köszönjük a jó kívánságokat! Kép A tortát vettük nem csináltuk. Nagyon édi volt a képen ezért választottuk ezt. Látszik hogy a malacka a kedvence, rögtön lenyúlta a tetejéről. Alig bírtam visszatartani, amíg csináltunk néhány képet. Kép Részünkről megvárjuk a triciklit, de a nagyszülőktől kapott egy készségfejlesztőt, egy nagy billenős teherautót, egy kis fém autót, és egy felfújható ugrálót, ami medencének is jó.Kép

Kis_meske!
Folsavhoz nem tudok hozzászolni, én az elevit terhességi vitamint kezdtem el szedni kb 2 héttel az első próbálkozás előtt. Vérvétrl, vizelet vizsgálat nem kell, csak majd ha terhes leszel, ill ha nagyon sokáig nem jön össze. Egy általános rákszűrés elsőre elég szerintem. Tőlem semmit sem kérdeztek a betegségekről és ilyesmiről. Remélem semmi hülyeséget nem írtam, ha mégis akkor a többiek kijavítanak. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok,

NicolKép
Gyönyörű Vivike! Olyan szép kislány! Büszkék lehettek rá! Kép
És nagyon tetszik a tortája is. Szupi!!!

BabusKép
Köszönöm a nyugtatást patti-ügyileg Kép Nem semmi legény Kristóf. Mi van, ha magára hagyod? Úgy értem, üvölt, meg minden???

VandaKép
Hát igen, engem is idegesítenek a pattik. Kép Kitartás... Tudom. Egyelőre a legtöbb kitartást a sorozatos etetések végeláthatatlan sora jelenti nekem Kép

Lányok,
Ti szedtetek valamilyen vitamint szoptatás alatt? Kezdem úgy érezni, hogy kimerülnek a tartalékaim, és kevés a vitamin. Viszont egy csomó gyümit nem ehetek, amit ugye pedig nagyon szeretnék... És mivel sokat nem tudok pihenni, csomószor érzem, mintha kezdene fájni a torkom, de aztán pihenésre elmúlik. Ergo szerintem kellene vitamin az immunrendszeremnek. Mit tanácsoltok?

Kis_meskeKép
Folsav: én kb. 1,5 hónappal a terhességem előtt kezdtem el szedni, és valószínűleg sokat segített a babásodásban. De a dokid tutit tud majd mondani ezzel kapcsolatban, ne aggódj.
Betegségek: gondold végig, a családban kinek milyen betegsége, műtétje volt. De ez csak akkor jön elő, úgy emlékszem, amikor babásan mentem először dokihoz.
Elevitet is szedtem, de azt is csak a terhességemtől. Elvileg amíg nem próbáltkoztok elég régen (kb. 6 hónap), addig nem is küldenek külön vizsgálatokra sem.

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


És köszönöm Laura dícséreteit, természetesen! Kép

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat, eddig még nem próbálkoztunk, kb. 3-4 hét múlva jöhet az első akció. Majd megírom, hogy végül is mi volt a dokinál és remélem majd hamarosan be is tudok számolni az " eredményről".
Üdv. Kis meske
kis_meske
 
 


Unique
Nem lehet magára hagyni, mert utánam szaladKép
Ha pedig mondjuk betenném az ágyába, akkor 5 perc ordítás után kitaccsolna. Ez a Kristóf-féle módszer. Este is ez van, ha nincs beájulva, amikor még ágyba teszem, viszont akárcsak 3-4 percig is magára hagyom sírni és nem megyek be hozzá, akkor összehány mindent.


Ma reggel 6-kor ébredt kislegényem, gondoltam hullára fárasztom, fél délelőtt játszóterezni voltunk, szétrohangálta magát, homokozott, gyerekekkel labdázott, gyalogolt végig, egy percig se vittem, délben az etetőszékben már elaludt, olyan fáradt volt. Nagy boldogan lefektettem aludni. Az eredmény 25 perc alvás voltKép Azóta megint pörög. És estig már pörögni is fog...
Illetve most nézi Simi manótKép


Bár nem is tudom, minek írtam le mindezt, hisz a kutya se jár erre, haldoklik már ez a topik nagyon erősenKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

Hová tünk el mindenki??

Szeretnék vmit kérdezni!!
Szerintetek meddig kell tápid adni a kicsinek??
Adhatnák Vikinek probaként tehéntejet is???
Hisz már elmult 1 éves!!!
Szerintetek?

NicolKép

Utólag is nagyon boldog szülinapot ViviennekKép

KÉPZELJÉTEKKép
Számomra jó hír és megkönnyebbülés.
Viki már lassan egy hónapja ringatás, le-föl járkálás nélkül alszik el saját magától az ágyábanKép
Tudjátok, meséltem hogy csak bealtatással alszik el és most láss csodát már nem hiányolja!!!!
Kicsit sír,dünnyög,tv-zik és bealszikKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
A mi védőnénink és gyerekorvosunk szerint minimum 2 éves korig ne kapjon a gyerek tehéntejet, (persze elvétve kajában kaphat, csak ne nagyobb mennyiségben, pl. ne azt igya tápszer helyett),helyette babatejet kapjon(vagyis a 3-as jelölésű tápszereket), reggel és este.
És én máshol is ilyeneket olvastam és mások dokijától/védőnénijétől is ilyeneket hallottam, úgyhogy mi így csináljuk, Kristóf reggel és este a rizses Mildibé 3-at kapja.


Elalvásnak örülökKép És irigyellekKép
Valamikor 1 éves kora körül Kristófnak is volt egy ilyen korszaka. Hirtelen fogta magát és 2 héten keresztül minden este magától elaludt, még akkor is, ha előtte délután aludt egyet.
Beszélgetett magában vagy 10 percig, aztán behorkoltKép
Én úgy, de úgy örültem. Végre nem rettegtem az est altatástól.
Aztán amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen abba is maradt. Azóta megint csak akkor alszik el, ha hullafáradtan kidől és én beteszem az ágyába. Ellenkező esetben ordítással egybekötött kitaccsolás van.


Babus

Kép
babus2005
 
 


BabusKép
Nem semmi Kristófod van!
Csak hozzád ragaszkodik ennyire, vagy mindegy, hogy ki, csak legyen mellette valaki?

Szerintem nem haldoklik a topik, csak ez amolyan elfoglalt anyukák klubja Kép!

Dobok egy képet a Tökikről:
Kép
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella
Tündériek a fiúkKép
Bár én ezt a képet már megcsodálltam a WiW-en isKép
De inkább kétszer, mint egyszer semKép

És milyen a fiúkkal? Hogy megy nekik az alvás, evés?
És hasonlítanak egymásra természetben? Vagy teljesen különbözőek?


Unique
Bocsi, múltkor az egyik kérdésedre azt hiszem nem válaszoltunk.
Vitamint szülés után én az Elevitet szedtem még egy jó darabig, de szerintem minden más kismama-vitamin, de egyéb multivitamin is jó.
Egyébként minden gyümölcsről nem kell lemondanod, csak amitől azt tapasztalod, hogy fáj Laura pocakjaKép Mindegyiktől csak nem fáj nekiKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


BabusKép
Szerintem Laura Kristóf női tükörképe lesz. Reggel 10 körül indul a műsor, napközben max. 1-2 szer 1 óra alvás, este 11-12-ig. Akkor elalszik, alszik 6-7 órát, majd szopi, majd még 2-3 óra alvás. majd indul előlröl az egész...
Haosnló a Tietekhez Kép Nem irigyellek, de magamat sem. Kép
Köszi a vitaminos választ! El is kezdtem! gyümi: nem igen van most olyan, amit szívesen is ennék... Bár, ha belegondolok: avokádó, eper, mandarin Kép Kép Azt hiszem, jó az ízlésem Kép Kép
Aztán meg cseresznye Kép Kép
Nem igaz, hogy kutya sem jár erre, csak az elfoglalt kismamik táborában nehezen jut idő a netre Kép Azért nehogy elmenj!!! Kép
A bealtatás nálunk is változó: van, amikor elalszik cicin, van amikor magától, van, amikor altatni kell.

EdinkaKép
Remélem, megtartja lányod ezt a jó szokását! Tényleg nagyon klassz lehet! Kép
Tej-ügyben nem tudok nyilatkozni Kép

StellaKép
Tényleg nagyon helyesek a fiúk! Kép Zabálnivalók!


Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Csak egy gyors kép erejéig ugrottam be.

Ezt kis Picasso-m rajzolta a fürdőszobaszekrényre egy szemceruzávalKép (pedig még csak pár napja kezdtük el gyakorolni a zsírkrétával rajzolást, de egész jól belejöttKép)
Mit ne mondjak, örültem, mikor megláttamKép Pedig ott voltam vele együtt a fürdőszobában, de csináltam a hajam, és nem is figyeltem, hogy ő mivel ügyködik. 2 perc alatt összehozta eme remekművetKép:
Kép



Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Szerintem is mindenki elfoglalt nagyon. Nekem is nagyon nehéz Vivivel. Naponta talán 15 percet játszik el egyedül, amúgy egész nap fogja az ujjamat és menni kell vele. Nagyon fárasztó. Kép Pedig már önállóan is nagyon szépen tudna menni, csak még fél. Ráadásul az esti bealtatás egyre nyűgösebb lett így a nappali alvásrenden is változtatni kellett. Neked Kristóf nem alszik, Vivi pedig már túl sokat aludt. Volt, hogy kétszer 1.5 órát aludt nap közben, este persze nem volt álmos. Így most a délelőtti alvást igyekszünk hanyagolni, és csak ebéd után alhat 2 órát, aztán estig megint nem. Így nekem is kényelmesebb és este is 8 körül kidől.

Szerintetek normális, hogy egy 1 éves gyerek csak hordozóban hajlandó elaludni? Hiába rakom az ágyába ott csak feláll és vigyorog, hiába fektetem le 50-szer semmi haszna.

Ja és eljött nála a hiszti korszak. Kép Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné megáll és veri a lábát a földbe és visít. Már néha én is tiszta hiszti vagyok tőle.Kép

Ja és megérkezett a triciklije, amit a szülinapjára kapott. Nagyon tetszik neki.Kép De ezt összeszerelni nem semmi feladat a szülők részére.... három órán át raktuk össze. Este majd teszek fel képet róla.Kép

Na most lépek, megint hiányol.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Stella!

Majdnem elfelejtettem: tündériek a fiúk! Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Itt vannak a képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Itt vannak a képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!
Elég jártam erre, de egy kis segítségre lenne szükségem.
A család benevezte a fiúkat egy szépségversenyre.Ha van időtök és kedvetek, akkor légyszi szavazzatok már a fiúkra.
Egy email címről csak 1 szavazat adható le, így ha van több is a családban, azt szívesen vennénk.Előre is köszönöm a közreműködést.
Ja és Kósa Ákos és Kósa Attila a versenyző.

Itt lehet szavzni:
http://apps.szon.hu/tools/myfavorite/welcome.asp?wahl=-1&eid=6051

Az email címre küldenek egy megerősítést, és úgy érvényes a szavazat.


Bocsika, ha kihagyok valakit,de csak gyorsan átfutottam ezt az oldalt, majd legközelebb többet írok.A fiúk jól vannak, egy pillanatra sem lehet őket egyedül hagyni.Rámolnak, pakolnak.Puszilgatják egymást, de a másik pillnatban már cibálják egymás haját.
Nagyon kis huncutok.Kép

Íme egy kép róluk:
Kép

Stella!
Nagyon édik a pasijaid.Kép

Judit!
Sok boldog szülinapot!!!!!

Mea!
Sok boldog névnapot!

Nicol!
Gratula a kis 1 éveshez!!!!
Nagyon szép kislány!!!!

Babus!
Micsoda picasso!!!!


Puszi

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


NicolKép
Tündéri a kislányod!!

JudytKép
Rögtön megyek és szavazok az összes e-mali címemről Kép!
Nagyon jófejek a kispasik!
Még egyszer köszi a sok jótanácsot, amit adtál! Az egyszerre szopi nálunk is bejött Kép, és a fiúk is sokkal ügyesebben már a témában!!!

Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

A Babaroject előtt állók című topicból jöttem át ide.
Gondolom páran még emlékeztek rám.
Igazából a 2 babásokhoz lenne pár kérdésem.

Stella!
Láttam, hogy megszülettek a babaáid, nagyon gratulálok.
Most nekem is két babám lesz egyszerre, és láttam hogy te a babáiddal simán elérted a 3000 gr-ot.
Az érdekelne, hogy dolgoztál-e, illetve befektettek-e, és hagytak-e normál úton szülni.
Köszönöm a válaszaidat.

Illetve ha van pár 2 babás, és lennétek szívesek megnyugtatni egy kicsit, annak nagyon örülnék.

Köszönöm: Nárcó

Kép
narco
 
 


Narco,
ugye Narcisz vagy? Emlekszem rad meg mikor olvastam a masik topicot!

Nagyon gratulalok neked a terhesseghez is, de ahhoz, hogy 2 babad lesz, meg inkabb!

Azert leirod roviden, hogyan jutottatok el idaig? Regebbi emlekeimbol idezve eleg tavol alltatok a babasodastol?

Nagyon nagyon orulok! Kép

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Szia, igen jól emlékszel.

Hát nem tudom, hogy mennyire áltunk távol tőle.
Mi októberben próbáltunk egyet, amely terhesség eléggé korán elhalt.
Utánna teljesen felborult a ciklusom, csak februárban lett 28 napos. Aztán a köv hónap sikerült is, azaz a mostani.
Teljesen váratlanul lettek ketten, én sem nagyon értem, hogy miért.

remélem azért majd a többiek is benéznek néha.

N

Kép
narco
 
 


NárciszKép
Pnta anapokban olvastam a másik topikon a babáid "történetét"!
Hatalmas gratula és vigyázz nagyon magatokra!

Gyorsan válaszolok, mielőtt megint elszólítanak Kép!

Én a 12. hétig nem dolgoztam, mert hiperstimus lettem, aztán jobbnak láttam otthon maradni. Főleg azért, mert az amúgy is alacsony vérnyomásom még lejjebb ment és nem álltam túl stabil lábakon.
Hányinger és émelygés igazán nem gyötört. Ami volt, az el is múlt a 12. hét betöltése után.
Remélem nálad is így lesz!

Aztán dolgoztam a 28-29. hétig.
Rákérdeztem a befekvésre. A dokim azt mondta, hogy ha jól vagyok és zárt a méhszáj, nincsenek fájások, akkor nem kell.

A 37. héten mentem át a szülést vezető dokihoz, mert az enyám nagyon ritkán volt a városban és így nem merte vállalni, hogy ő vezeti le.

Az új doki a 38. héten befektetett. Igazán nem volt rá különösebb oka, csak óvatos volt.
Spontán szülésre készültünk, de még mindig nem volt semmi jele.

A befekvést követő 2. napon szóltam, hogy nagyon viszket a bőröm. Vettek vért. Kiderült, hogy az egyik baba annyira nyomja a májamat, hogy már nem tud rendesen müködni, így még aznap éjjel megcsászároztak.

a szülést vezető dokim mondta, hogy elvileg a 20. héttől be kell feküdni, de azért ez nem szentírás.

A végén azért jó bennt lenni, mert így tényleg kéznél vagy és egy ikerterhesség nem játék (nem mintha az egyes terhesség az lenne)!

Bármi furát érzel, rögtön szólj a dokidnak.
Én egy hétig türtem a viszketést, aztán majdnem baj lett belőle.
Szóval sose lehet tudni. Inkább tartasnak túl aggodalmaskodónak, mint, hogy baj legyen.

De azért nagyon jó dolog ikreket várni. Nekem az elejét és a végét leszámítva teljesen problémamentes volt a terhességem.
Nem volt megterhelő, nem éreztem a súlyt sem.
Az utolsó pillanatig mászkáltam és nyüzsögtem, már amennyire engedtek.

Ha van még kérdésed, csak nyugodtan kérdezz!!!
Vigyázz magadra és kergetsd el a rókát!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


kedves Stella!

Örülök, hogy válaszoltál nekem.

Sajnos velem annyira nem foglalkoznak a dokik, kb semmi nem érdekli őket.

Én nem szeretnék befeküdni, mert 10 évig kollégista voltam, és nagyon felzaklat lelkileg a dolog. Annyira, hogy a végén már tiszta idegbaj voltam, és nagyon nem tetszett.

Plusz nem tetszik, hogy nem takarítják a WC-t sem, és nem lehet bezárkózni, ez baromira frusztrál tovább is. Szóval nem nagyon bírnám egy hétnél tovább, és biztos megindulna a szülés.

Még annyi érdekelne, hogy a császár mennyire volt megrázó, és tudsz-e utánna szoptatni.

remélem nem baj, hogy ilyeneket kérdezek.

Köszi a választ: N

Kép
narco
 
 


SziasztokKép

Nicol
Édi a nagylány az új triciklijévelKép

Judyt
A srácok is nagyon helyesekKép És milyen nagyfiúsak márKép
Én is szavaztam rájukKép

Narco
Gratulálok az ikerbabákhozKép

Dobok fel én is pár képet KristófomrólKép, ha nem nagy bajKép

Ezek egy gyöngyösi mini-álatkerben készültek, nem egy nagy állatkert, de azért van benne egy-két állatKép, de nálunk a legmenőbb az állatsimogató volt, ki nem lehetett onnan hozni Kristófot, vagy 20 percig rohangált közöttük, simizte őket, etette, teljesen odáig voltKép

Kép
Kép
Kép
KépKép
KépKép
Kép

Ezek pedig itthon készültek:
KépKép


Babus

Kép
babus2005
 
 



Sziasztok
Hú, csajok nagyon megváltozott a babanet:)

Babus:)
Annyira édi Kristóf nagyon csini fiú, de még mindig nem
tudom eldönteni, hogy melyikőtökre hasonlít!!!

Narco:)

Nem semmi gratulálok a ikrekhez!!!
További probléma mentes pocakosodást kivánok:)

Vanda:)

Olyanrég tettél fel képet Mátéról ha tudsz tegyél fel őt nem láttjuk sűrőn biztosan sokat nőtt már:)

Nicol:)

Na, akkor tologálhatod Vivit a bicón ,nekem Vikim nagyon élvezi és tényleg sokkal jobban elvan rajta mint a babakocsiban:)

Mea:)

Merre vagy??
Mizus Livivel?



Miket tud már!!?
edinka
 
 


Sziasztok!

Babus!
Nagyot nőtt a kisfiad, mióta nem láttam. És milyen aranyos. Gratulálok hozzá. :D

Edinka!
Köszönöm :)


Úgy látom, hogy Babus igazad volt, és tényleg nem nagyon műxik ez a topik.
Biztosan mindenki babázik.
Azért szeretném, ha belépnének néha, és beszélgethetnénk.

N

Kép
narco
 
 



Sziasztok :D

Edina
Köszi :D
Szerintem atz apjára jobban hasonlít :)

Narco
Neked is :D


Jó ez az új Babanet, de a profilba képet feltenni lehetetlen.
Vagyis eredetileg betette a régi képet, én hülye meg kivettem, mert már régi kép volt Kristófról, gondoltam teszek be egy friss képet róla, de ez lehetetlen, azt írja ki, hogy a kép max. 80*80 pixel és max. 6 Kbyte nagyságú lehet. Ilyen kép nem létezik, ha fél cm-esre(!!) állítom a képet és teljesen lerontom a képminőséget, akkor is milliószor nagyobb terjedelmű lesz a kép, mint 6Kbyte :cry:
Apucim szerint is elképzelhetetlen ez. Akkor most nem lesz kép a profilomban? Tud valaki segíteni??? :?:


Babus
babus2005
 
 


Sziasztok :)

Sajnos nem surun jutok el ide, de meg ha nem is szolok hozza, azert igyekszem kepben maradni, kivel mi tortenik. :)

Babus :)
Kristof hihetetlen milyen nagy fiu mar! Es nagyon ugyes dekorator. :D

Nicol :)
Vivi nagyon helyes, es szuper az uj triciklije!

Edinka :)
Kiprobaltad mar a tehentejet Vikinek? Izlett neki?
Mi is gondolkozunk rajta (vagy esetleg a kecsketej), mert a csajok 7 hos koruk ota nem hajlandoak meginni a tapit...

Stella :)
Aranyosak a fiuk!

Narco :)
Szerintem a csaszar nem annyira megrazo, ha keszulsz lelekben ra, hogy esetleg az is lehet... Persze keszulj normal szulesre, de azert legyel kepben a csaszival is. Szoptatni siman tudsz, azert nem art beszerezni egy mellszivot, mert csaszi utan nehezebben indul be a tejcsi.

bgy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: