Új privát üzeneted érkezett!

A popsitörlő érdekes "vívmány". Az idősebb barátnőim mind azt mondták, hogy sokkal egyszerűbb egy kis tálkába langyos vizet tenni és bele vattacsomócskákat, és otthon azzal törölgetni az apró sejhajt. Nekem az első kettő babánál jobban bevált, attól tutira nem lett kiütés meg érzékenység.
Persze azért én is vettem pár csomagot, meg köszi a tippet, akkor azt viszek a kórházba.
Szerintem a maradék úgy is csak rokonlátogatásnál stb fog elfogyni...

Hm, Klauszka, ma néztek meg és nekem is egy hetet jósolgattak. Kép No, majd kiderül.
Ugye az a 25 body nem egy méretű? :P

Mellszívóra egyáltalán nem biztos, hogy valaha is szükséged lesz. Amíg pár hetes a baba, úgy sem hagyod ott senkinél, később meg ha megnyomod a melled, spiccel önkéntesen a tej, szóval lesz elég ahhoz, hogy egy-két adagnyit eltegyél.

Szerintem annak sincs értelme, hogy mellszívóval indítsd be a tejbelövellést, azért dolgozzon meg a kis mohó. Kép Meg eleve: majd a baba beállítja a mennyiséget.
De persze nem akarlak lebeszélni, ha szived vágya. Kép
No és orrszívód már van? Meg melltartóbetéted...stb

Most szombaton bababörze, érdemes körülnézni.
onsai
 
 


Csuda elegáns kisingbe és angol pólyába teszik a babákat és esténként a fürci után újat kapnak.
Nektek csak hazautazáshoz kell vinnetek babaruhát.
cirmogó
 
 


Helló Lányok!

Onsai, tegnap nem tudtam fellépni az oldalra, és ma megvettem a mellszívót... na, mindegy, most már itt van. mondom én, hogy találkozunk! ismertetőjegyeim: csupa kék hálóing Kép
De igen, mindegyik body 56-os. Kép
ezért ma vettem még pár rugit is. kaptam egy kis szidást a férjecskémtől, de akkor sem bírtam őket ott hagyni...
orrszívót kapok a sógornőméktől.
hallottam a bababörzéről, de hol lesz??????
Köszi Cirmogó, akkor csak egy ruhácskát teszek be neki. most már csak azt kell megvárnia a kisasszonynak, hogy vasárnap megismerkedjek a szülésznővel.

K.
Kép
klauszka
 
 

 
 

Jaj, bocs, én meg nagyon eltűntem. Remélem, azért meg tudtad nézni a bababörzét a neten.

Hogy bírjátok a meleget?
onsai
 
 


A meleggel nincs gond. Csak az éjszakákkal. Egyszerűen nem tudok aludni. 4-5 órákat alszom, és délután sem megy már!!!! még szerencse, hogy televásároltam magunkat dvd-kkel meg könyvekkel!Kép
megnéztem a bababörzét a neten, de úgy döntöttem, spórolok. Kép
Onsai, ti egyben vagytok még???? Megvársz? Kép

K.
Kép
klauszka
 
 


Klauszka én is pont így voltam /3 hónapon keresztül/...éjfél előtt meg sem próbáltam elaludni és nappal sem ment az alvás....most bezzeg, ha délután nem alhatnék meghalnék, pedig éjjel akár 7-8 óra is összejön.....Kép
Kép
Kép
8 hetesek lettünkKép
becsi
Iklad
 
 


Szia Becsi!
Gyönyörűek vagytok !!!! KépA Barbara lányom hirtelen azt hitte, hogy a Barna van a képen...oh oh oh....valóban nagy a hasonlóság!!!!!Kép
Mi is pont ma lettünk 2 hónaposak !Kép
Sokszor puszilunk benneteket!!! Majd írj privit...

Szilvi & Barna

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Kis maszat! Kép Aranyos nagyon.
Látszik, hogy jó dolga van. Kép

Hát, Klauszka, én már szivesen túllennék a dolgon...kezdek állatira fáradni.
Úgy döntöttem egy ctg bőven elég volt nekem. Múlt héten két és fél órát voltam Kistarcsán, aztán behéveztem Pestre, hogy onnét vonatozzak haza Sülybe. Holnap még tiszteletemet teszem Gyömrőn a terhesrendelésen (vonat+húsz perc séta), megmutatom a labor eredményeket, aztán átmegyek pihenőüzemmódba. Nekem mondhatja a doki, hogy hetente ctg, meg védőnő, meg kéthetente ő...haj, öregszem. Már nem vagyok olyan turbócsirke, mint régen. Kép
onsai
 
 


Zita vagy?

A védőnőm keres egy aszódi szülésznőt /azt hitte Ignáthné Évát, de nem/akivel beszélt is, csak nem tudja a nevét és az elérhetőségét.Tudod ki lehet?
becsi
Iklad
 
 


Becsi, gyönyörű a babád!!!! És milyen figyelmes Kép
Onsai, én holnap megyek ctg-re Kistarcsára (tudod, az ellenkező irányban lakom, így nekem is kb. 1,5 óra lesz az út... Kép)
Az én védőnőm elvonult szabira, így most nem megyek hozzá.
Van valami jó receptetek pigmentfoltok ellen????

K.
Kép
klauszka
 
 


Klauszka kösziKép
Hát napra ne menj...KépÉn is küzdök vele......egyszer egy kozmetikusom kevert egy nagyon jó krémet, de már nem járok oda..Kép
Gyógyszertárban is kevernek, elég jó.
becsi
Iklad
 
 


vettem valami olasz újdonságot természetes alapanyagokból. meglátjuk. 2 hónapos a baba, és még küzdesz a pigmentfoltokkal???? mi vár rám???? azt hittem, ez hamar elmúlik...

K.
Kép
klauszka
 
 


Nekem előtte is voltKépKép
Mennyiért vetted azt a csodát?Ha beválik akkor mesélj róla!
becsi
Iklad
 
 


3000 Ft. olcsóbb volt, mint a Vichy Novadiol, ezért gondoltam, kipróbálom. Az illata jó Kép
A szopizás megy?

K.
Kép
klauszka
 
 


becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Ismét itt, 20 hetesek vagyunk szerdán :D A hétvégén keresztgyerekeim szüleivel beszélgetve azt mondták, hogy az ő orvosuk nem javasolta az Elevit vitamint, csak a terhesség első felében. Azt mondta az orvos, hogy "ettől születnek olyan nagy súllyal a babák". Ti hallottatok már erről? Két hét múlva megyünk vissza, akkor megkérdezem a doktornőtől is, de kiváncsi vagyok a ti válaszaitokra is.

Üdv:
kisapuka

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

27-én csütörtök hajnalban meglett a fiam. Kép)) 3 kg, 50 cm. Tegnap jöttünk ki a kórházból.

Ichtus, én szándékosan nem szedtem, mert 3.75 lett az előző babám a háromnaponként szedéssel is.
onsai
 
 


Onsai Gratula!!!mesélj még a piciről, szülésről stb....

én az elsőnél minden nap bekaptam a maternát, 3400g lett, másodiknál minden másnap 2950g lett, harmadiknál hébe-hóba 3450 lett.......
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Onsai, nem vártál meg? Elkapott a front, ugye? Az én kislányom bezzeg jól érzi magát odabent. Holnapra vagyok kiírva, de semmi jele a dolgoknak...
Én is csak az elején szedtem az Elevitet, mert én is azt hallottam, hogy nagy babák lesznek tőle. 3600 gr-ot mutatott tegnap az ultrahang!!! megőrülök.

K.
Kép
klauszka
 
 


Onsai GRATULÁLOK! Kép

Mennyi ideig szedted az Elevitet? Én is 3 naponta szedem, de nem is gondoltam volna, ennyitől is lehet óriásbaba...

Milyen volt a szülés?
zöldcitrom
 
 


Zöldcitrom!

Ti hogy álltok a babaprojekttel?
becsi
Iklad
 
 


Klauszka az pont jó babaméretKép
Izgi nagyon, de azért most még nem cserélnék veledKép
Ügyes légy ha itt az idő!!
becsi
Iklad
 
 


Szia Becsi!

Ne is mondd! Jól megszívtuk Czeizel Endrével... Kép
zöldcitrom
 
 


A kedvesem tegnap közölte, hogy elfelejtette a légzéstechnikákat... na tessék. Kép
ahogy összeszámoltam, kb. 68 sms-t kell megírnom útban a kórház felé. legalább le fog kötni az út alatt. Kép
MEDDIG LESZ MÉG HÁNYINGEREM????? már megettem az összes törött háztartási kekszet, és a Rennie is kettesével fogy. az alváshiányt már nem is mondom. ezt nem mondtátok!!!! Kép

K.
Kép
klauszka
 
 


Zöldcitrom miért???

Klauszka lesz ez még rosszabb isKép
becsi
Iklad
 
 


Becsi!

Mert, megkaptam a rubeola és a bárányhimlő elleni védőoltást a Czeizel központjában, csak éppen azt elfejetette a Tanár úr mondani, hogy utána 3 hónapig TILOS teherbe esni, mert a baba vak lehet, vagy fogytékos.

Kösszi...

Mi pedig már majdnem nekiláttunk... után meg mehettem volna abortuszra...

Csak, mert ő elfelejtette mondani.

Úgyhogy most 3 hónapot várnunk kell. Kép
zöldcitrom
 
 


Gratulálunk mi is Onsai a kisfiadhoz!Kép

Most kivételesen nem kisapuka ír, hanem a felesége. Én is olvasom kezdettől a fórumot, a férjem meg élvezte, hogy ide írhat.
Ma voltunk 4D-s ultrahangon, csodás, hogy mi mindent tud a technika manapság. Jó volt látni, ahogy szopizza az ujját. Bár az egész procedúrát végigaludta a kislányunk(időközben ezt is megtudtukKép), így a 4D nem nagyon érvényesült. De mi nagyon élveztük. Mostanában kezdtem csak érezni a mozgását is. Vártam már ezeket a pillanatokat, mikor megmozdul.
Szép napokat minden mamának és babának!
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Köszi az Elevitről a véleményeket. Az ultrahangot készítő doktotnőtől is megkérdeztük, ő azt mondta, 12. hétig ajánlja, utána nem, mert csak "felfújja"a babákat. Valószínüleg leállok vele ez után.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Katica, ne is mondd, velem fél órát szenvedett - szó szerint - az ultrahangos orvos a 4D-n, mert a kisasszony folyton menekülésben volt, és takarta a gyönyörű - anyuka-féle Kép - arcocskáját. Leizzadt az orvos, mire készített egy igazán szép felvételt róla, amin szerintem mosolyog, a férjem szerint én beleképzelem. pedig igen Kép.
mondjuk én a 32. héten voltam, mert így már nagyon sok minden látszik, és nagyon nagy élmény. na aztán amit én hazafelé az autóban kaptam a hercegnőtől, megemlegettem... azóta is utálja az ultrahangot, mindig megbosszulja!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat. Kép

Az Elevit leállást azért a vérkép ismeretében tegyétek. Szóval ésszel, ne a "divat" függvényében.

Hogy miyen volt a szülés? Hát nehéz. Mint mindegyik. De ahogy a barátnőm mondaná, az embernek van egy szar napja, végén egy különösen ócska órával, aztán még egy vacak hete, míg talpraáll, és az élet -furamód- megy tovább. Kép

Nálam is volt kb négy óra vajúdás, aztán beindult a szülés. (Majd le is álltak vagy húsz percre a tolófájások. Ott álltak fölöttem ugrásra készen, és semmi. Kép) Utána csinált a dokinő egy méhtörlést. Na, ez rosszabb volt, mint a szülés.

A Botondot egy napig nem kaptam kézhez, mert rendszeresen elájultam. Elég sok vért vesztettem, meg esős idő jött, és a vérnyomásom is a padló szintjén lehetett. Bevallom, nem is hiányoltam a gyereket.

Összességében ez volt a legrosszabb szülés a három közül, viszont mivel nem volt gátmetszés, sokkal könnyebben talpraálltam, mint az előzőekkel. Kis virgonc vagyok. Kép
onsai
 
 


Mi az a méhtörlés? mikről nem tudok még? vagy jobb is így? mi még mindig egyben vagyunk, ma visz a kedvesem lépcsőt mászni...

K.
Kép
klauszka
 
 


Szép estét mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, ha bárki bővebbet tud a Flór Ferenc korházról, valamint Dr Fábián Istvánról, illetve munkájáról örömmel foganám. Köszönettel
tundeelf
 
 


Sziasztok!

Most írok ide előszőr és máris lenne pár kérdésem! Remélem nem terhelek vele senkit! Már olvasgattalak Titeket és ezáltal több kérdésemre meg is kaptam a választ. De nem mindegyikre...
Rólam annyit, hogy 12 hetes terhes vagyok, Dr. Erdélyi Zsolt az orvosom. 31 éves vagyok és Csömörön lakom...
A kérdéseim:
Olvastam, hogy van szülés előkészítő a kórházban. Oda mikortól érdemes járni, és hol kell rá jelentkezni?
Ha szülésznőt választok Õt külön be kell hívni és Neki is megszabott "ára" van, mint az orvosnak?
Most több nem jut eszembe...
Mindenkinek gratulálok a gyönyörű kisbabákhoz!
A segítségeteket előre is köszönöm!
Pilla
Vendég
 


Kedves Tundeelf!

Mi Fábián doktor magánrendelésén voltunk Mátyásföldön egy ultrahang vizsgálat erejéig. Feleségem "kellemesnek" érezte a vizsgálatát, minden kérdésünkre válaszolt, nagyon türelmesen vizsgált. Ez csupán egy alkalom volt, de ránk pozitívan hatott.

Üdv:
kisapuka

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

Klauszka, addig jó, míg nem tudod, mi az a méhtörlés...a lépcsőzés jó, attól lehet szülni. Kép Ajánlom még a töltött káposztát is, hihi. Ismerősnél attól indult el.

A kórház dokigárdáját nem ismerem, mert én is messzebb lakom. Csak Cseh Erikával találkoztam ultrahangon is meg szülésnél is. Rám nagyon jó benyomást tett már eleve az odafigyelése is. Tényleg jelen volt. (Legtöbb doki háromszor is megkérdezi ugyanazt egy fél órás beszélgetés alatt. Õ meg emlékezett a napokkal korábbi párbeszédünkre is.)
onsai
 
 


Pilla és Tünde, hányadik babát várjátok?

Lányok, aki már szült...ti mennyi ideig véreztetek utána? Lassan két hetes leszek, és még "megvan".
onsai
 
 


Sziasztok lányok!

Pilla, nekem is Erdélyi doktor az orvosom, ha feljebb olvasol, látod, hogy csak jót tudok róla elmondani.
Onsai, csütörtöktől a kórház lakója leszek...
úgyhogy ha eltűntem, ott keressetek. Kép
pénteken megkapom az infúziót, és ha minden igaz, királykisasszonyt is meglátom.
hát, ez van. utána találkozunk!

K.
Kép
klauszka
 
 


hú, hát sok sikert meg kitartást!
onsai
 
 


Már van egy lányom, aki 12 éves. Mivel elég rég született és Én elég sokat felejtettem azóta, szinte olyan, mintha ez lenne az első terhességem!
Vendég
 


szia Onsai,
6 hét. persze a vége már nem olyan erős.
Márti
cirmogó
 
 


köszi Márti!

Naccempilla, ne aggódj, ez olyan mint a cangázás, nem lehet elfelejteni. :P
onsai
 
 


Köszi Onsai! Remélem nem is felejtettem sokat, de ez a terhességem eddig teljesen más, mint az előző, úgyhogy reménykedünk benne, hogy fiú lesz! Mivel a környezetemben egyetlen kismama sincs ezért csak így fórumokon tudok tanácsot kérni, illetve beszélgetni más kismamákkal.
Meg persze sokat kérdezek az orvosomtól is! Kép
Vendég
 


Hello!
Nagyon köszönöm a segítséget doki ügyben( Fábián), időközben én is eljutottam a magánrendelőjébe...mindenben megnyugtató volt, csak sajnos nem vállalta a szülés levezetését, egyébb teendői nem engedik. Tehát most újra doki keresésben vagyunk. Ha valaki mégis ismer a kistarcsai korházból egy szakmailag megbizható, emberbarát dokit, annak nagyon megköszöném. Üdv mindenkinek
tundeelf
 
 


Szia Tundeelf!

Nekem a Surányi a dokim, nála szültem a kisfiamat és most majd a második babámat is nála fogom. Őt nagyon sokan szeretik (rosszat még nem is hallottam Róla), csak ajánlani tudom! De a Várkonyiról is sok jót hallottam, Őt is ismerem a kórházból és annak ellenére, hogy nem a dokim, mindig tök kedves volt velem, mikor a Surányira vártam és Ő elment mellettem látszott, hogy emlékezett rám, köszönt, szóval Ő is nagyon szimpi. A barátnőmnek Ő a dokija. Amúgy általában a legtöbb orvosról jót szoktak írni itt a fórumon.

Remélem sikerül megtalálnotok a nektek megfelelő orvost!

Mindenkinek jó babavárást és babázást!

Orsi
21+2
avocado
 
 


Szia Tundeelf!

Nekem a Várkonyi az orvosom és csak jókat tudok róla mondani. Az első babámat is nála szültem, végig hozzá jártam vizsgálatokra. Bármit kérdeztem tőle mindig készségesen és érthetően válaszolt. Most a második Prüntyőt is nála szeretném szülni. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Igazán emberséges orvos, ami szerintem nagyon fontos.
A többi orvosról is csak jókat hallottam eddig, összeségében szerintem igazán nagyszerű gárda dolgozik a kórházban :D

Becsi!

A kis apróság már nem is olyan apróság és egyre csak szebb.

Jó babázást és babavárást mindenkinek :)

Timi 16+5
czakoca30
 
 


Szia Tundeelf!

Én januárban szültem a kislányomat Dr. Szentágotai
Ferencnél. Fogadott dokim volt, az egész terhességem alatt
nagyon rendes volt. Akármilyen kérdésem volt mindig
megbeszéltük. A szülésnél is nagyon rendes és emberséges
volt. Ha gondolod szívesen megadom az eléhetőségeit.

Hajni
khajni
 
 


Sziasztok!

Hát újra itt vagyok (vagyis most már vagyunk)! :P
Túl vagyok a szülésen, sajnos nem úgy jött össze, ahogy gondoltam... császár lett belőle. Sokak szerint hatalmas védőangyalom van, most már én is így gondolom. A részletekkel nem untatlak benneteket.
A lányom gyönyörű, és imádom!!!!
Nem mondtátok, hogy ismeretlen érzéseket is fogok tapasztalni!!!!
Végtelen boldogság...
klauszka
 
 


Kedves Hajni,
először is nagyon köszönöm a visszajelzésedet és elkérném a doki elérhetőségét is, ha lehet. Gondolom Ő a korházban is rendel,vagy csak a korházban? Úgy gondoltam, hogy majd megkeresek pár dokit, és aki szimpatikus, ott lehorgonyzok... Még egyszer köszönöm...
Jó babázást! Üdv Tünde


[quote="khajni"]S írta:khajnizia Tundeelf!

Én januárban szültem a kislányomat Dr. Szentágotai
Ferencnél. Fogadott dokim volt, az egész terhességem alatt
nagyon rendes volt. Akármilyen kérdésem volt mindig
megbeszéltük. A szülésnél is nagyon rendes és emberséges
volt. Ha gondolod szívesen megadom az eléhetőségeit.

Hajni
tundeelf
 
 


Sziasztok czakoca30 és Avocado!
Köszi a visszajelzést...abszolute amatőrként kérdezném, hogy csak simán besétálok a korházba, mert gondolom ott rendelnek a dokik ( Várkonyi és Surányi), és egyszerűen valamelyikük rendelésére bemegyek. Vagy magánrendelésük is van valahol?
Előre köszönöm Mindenki segítségét!
Üdv Tünde




[quote="czakoca30"]S írta:czakoca30zia Tundeelf!

Nekem a Várkonyi az orvosom és csak jókat tudok róla mondani. Az első babámat is nála szültem, végig hozzá jártam vizsgálatokra. Bármit kérdeztem tőle mindig készségesen és érthetően válaszolt. Most a második Prüntyőt is nála szeretném szülni. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Igazán emberséges orvos, ami szerintem nagyon fontos.
A többi orvosról is csak jókat hallottam eddig, összeségében szerintem igazán nagyszerű gárda dolgozik a kórházban :D

Becsi!

A kis apróság már nem is olyan apróság és egyre csak szebb.

Jó babázást és babavárást mindenkinek :)

Timi 16+5
tundeelf
 
 


Sziasztok czakoca30 és Avocado!
Köszi a visszajelzést...abszolute amatőrként kérdezném, hogy csak simán besétálok a korházba, mert gondolom ott rendelnek a dokik ( Várkonyi és Surányi), és egyszerűen valamelyikük rendelésére bemegyek. Vagy magánrendelésük is van valahol?
Előre köszönöm Mindenki segítségét!
Üdv Tünde




[quote="czakoca30"]S írta:czakoca30zia Tundeelf!

Nekem a Várkonyi az orvosom és csak jókat tudok róla mondani. Az első babámat is nála szültem, végig hozzá jártam vizsgálatokra. Bármit kérdeztem tőle mindig készségesen és érthetően válaszolt. Most a második Prüntyőt is nála szeretném szülni. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Igazán emberséges orvos, ami szerintem nagyon fontos.
A többi orvosról is csak jókat hallottam eddig, összeségében szerintem igazán nagyszerű gárda dolgozik a kórházban :D

Becsi!

A kis apróság már nem is olyan apróság és egyre csak szebb.

Jó babázást és babavárást mindenkinek :)

Timi 16+5
tundeelf
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?