Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvége!
Én sajnos nagyon meg vagyok fázva,plusz még ez a rossz idő is.

Vitaminok:én az elevitet szedem az elejétől fogva,és vasat,szerintem alkat függő,hogy mennyit hízunk,és mekkora a baba,én mindegyiknél szedtem az elevitet,és 3100,és 3150g-ok lettek,és mindkettővel 9 kg-ot híztam.

Most vagyok a 33.héten,most 6 kg-nál tartok.Baba sem tűnik óriás bébinek az uh alapján.

Légzésfigyelő:eddig mi sem használtunk,de most kapunk egyet kölcsön,azért így nyugodtabb leszek.A férjem szerint nem kellene,de nem tud meggyőzni hogy ne használjuk,mert ha tényleg történik valami,akkor lelkiismeretfurdalásom lenne.

Gratulálok mindenkinek aki befejezte a szakdolgozatot!Most már csak a babára kell koncentrálni.

Üdv

Niki
Vendég
 


Niki, jobbulást, nem csoda, hogy megfázik az ember, hol pólós idő van, hol meg kabátos, esős.

Frusi: igen, mi megyünk holnap. Hogy telik az első munka nélküli heted? Sok pihenéssel, vagy több dolgod akadt, mint eddig?

Nikinek meg a 6 kilóhoz gratulálok, és ahhoz, hogy vállaltok 3. babát is...szerintem ez olyan csodálatos dolog manapság - bár ezt a múlt héten is kifejtettem már Tündének :-)

Üdv
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok Lányok !

A hízáshoz még : szerintem is alkati kérdés is , pont az az alkat vagyok aki lent kövér fent keskeny lapos és ha jönnek a kilók förtelmes lent !! Úgy-hogy nagyon próbálok vigyázni ! (ezért is vettem ma egy kis csokit , na meg megvettem a pezsgőtabit)

Holnap Én is megyek ! 17 órára ugye?

Ccuncogó67 !! Mik a hírek ??
Nem értél még haza ?? Vagy csak a Doki után mész ?
Remélem nem kedvetlenítenek el és holnap Te is jösz !!

Niki! Hát nagyon irígy vagyok a 6 kiló miatt !! Tök jó neked , meg aki még hasonlóan szerencsés!

Üdv.: Kati

Kép


Kép
kati16
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Na megvolt az, Uh.!KépKépKép
Kicsit megnyugodtam. Doki szerint minden oké, én, mint egy sült hal úgy feküdtem ott, nem kérdeztem semmit annyira féltem, h 1 kukk nem jött ki a számon! Alapos volt először hasin nézte utána hüvelyin. 12-13 hét
Íme a számok: CLR: 57mm. BPD: 22mm. HC: 72mm. AC: 69mm. FL: 6, 6mm. NT: 2mm
Különben nagyon aranyos volt babó, mocorgott nagyon. Megmutatta a doki mindenét. Megható volt lehet h ezért is, kukultam meg!
Nektek is hasonlóak a számok??

Üdv. Tünde
12-13

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Szia tünde!
Örülök, h minden jól ment, látod, nem lesz itt semmi baj!
Sajnos én már nem emlékszem, h nekem milyen számokat adott ki a gép az UH-n, és nincs nálam felvétel sem, de ha valaki tudja, h mit jelentenek ezek a "kódok", leírhatná...én nem tudom:-( Nekem mindig azt mondta az orvos, minden rendben, de nem kommentálta.
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Kati: Milyen téma van holnap? Hánykor? Csak azt tudom hol a kórház /új része/amúgy még nem voltam ott.Biztos leírtátok már de most nem tudok vissza olvasni.Remélem este is minden oké lesz a dokinál és nem veszi el a kedvemKépKép

üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Szia Tündi !!

Na végre , már idegeskedni kezdtem mi van veletek !!

A számok : BPD:21mm, HC:70mm, AC:60mm, FL:5,6mm, CRL:58mm, NT:1mm,

(12-13 hetes)

Ha jól emlékszem amit a lányok írtak akkor a szülésznő lesz holnap, és hátha megnézhetjük a szülőszobát is.

De , ha szeretnéd találkozhatunk előtte valahol.

Adri: Sajna én sem tudom mit jelentenek a betűk , de majd utána nézek, valahol láttam leírva.

Üdv.: Kati

Ui.: Tünde! Doki után jelezz ,mi volt!

Kép


Kép
kati16
 
 


Köszi Kati!

Jelentkezem ha végzek, elég közel van hozzánk a Deés utca remélem hamar megfordulok/19-re megyek/. Mi a Paskál utcába lakunk.

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Adri: neked is köszönöm és mindenkinek akinek eszébe jutottam.

Üdv. Tünde

Olyan aggódós vagyok, sajnosKépKépKépKép

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!


Kati: Megjöttem! Nagyon rendes volt a doki!! Persze rákszűrést is csinált, nem volt kellemetlen a vizsgálat de jó alaposan megnézett. Egy kicsit a baloldalon érzékeny volt a tapogatás nem tudom miért? Azért mikor ki jöttem fájdogált a hasam -de, már kezd helyre jönni-! Csütörtökön megyek a Schöfibe, időpontot kérni a magzatboholy vizsgálatra. Na attól megint csak be vagyok tojva.
Mi lesz akkor holnap?
Ma alig tudtam ide belépni, ezért megírom az elérhetőségemet, biztos ami biztos alapon.
karpule.tunde@tvnetwork.hu
20/4308160


Üdv. Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tündi, gratula az uh-hoz! Kép

Niki, Neked pedig a 6 kilóhoz!! Atyaéééég, hogy csináltad? Én most tartok cca. 6 és félnél (27. hét)...

Adri, hát ma nem unatkoztam, úgyhogy szerintem nagyon jól elleszek én itthon! Kép Jövő hét utáni héttől megyek nyelvtanfolyamra is! Kép

Akkor holnap az előadáson talizunk! Kép

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulalok mindenhez: UH, szakdogak, keves hizas, stb..!
En tegnap annyit mentem, hogy remelem ma nem lesz belole baj! De erdekes, nem faradtam el a vegere annyira. Ferjem pedig iszonyu edes volt! Delutan elmentunk nagybevasarloni, este mikor hazaertunk kimentunk meg a kutyaval egyutt setalni Ligetbe, egyutt vacsiztunk, szoval nagyon romantikus volt. Nah mi eletunkben mar ez is romantikanak szamit! mi lesz, ah meg lesz a baba. Remelem csak annyi valtozik, hogy harman leszunk mindehhez!
Szep napot mindenkinek!
Ja ha valakit erdekel, foleg inkabb a ferjeket: majus 20-an Esztergomban Repulonapot tartanak a barataink! A ferjem hobbija modellrepules, nah itt lesz dogivel, meg Bessenyei Peter murepulo pilota, koncertek, sor virsli, valami ilyesmi!
Gyertek, ha meg tudtok es birjatok!
Üdv: Nikike

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek a kilókhoz, meg az eredményekhez. Íme a rövidítések jelentései:

AD: has átmérő
AC: haskörfogat
FL: a combcsont hossza
BPD: biparietális átmérő. két halánték közti távolság
CRL: fejtető-far hosszúság, koraterhességben gyakrabban ez van a leleten
HC: fejkörfogat
Gest. hét: terhességi hét
APD: gerinctől a hasfalig mért távolság
OFD: homlok és tarkó közti távolság

Zsolka: Heim Pálban az A épület VII. emeleti előadójában van a bölcsőhalál prevenció felkészítő tanfolyam. Érdeklődni a 459-9100/1155-s melléken lehet, de nem kell előre bejelentkezni. Az ára 1000,- Ft/fő.

Képzeljétek tegnap voltam védőnéninél, aki közölte, hogy a jövő héten jön hozzánk látogatóba. Felméri, hogy jó helyre kerül-e a babó. Szóval majd ilyenre is számíthattok. Férjem egyből közölte, amikor mondtam neki a hírt, hogy miért nem mondtam a védőnéninek, hogy előbb a kutyán (2 éves németjuhász), kell átjutnia.

Hát ennyi, lassan indulok a 3. NST-re, remélem ma aktívabb lesz a kiskölyök és nem kell 1000-el ébresztgetni.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Tündi, milyen volt az NST? Jól viselkedett a babóca?
Ádámot is mindig ébresztgetni kell, pedig odaúton egyfolytában mocorogni szokott:-)
Legutóbb már nekem is mutatott méhösszehúzódást, de még csak szolídan... Bár végülis már csak két hét elvileg...

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


Sziasztok!
Tündi: A védőnős látogatás szerintem nem lesz vészes, bár lehet, h feltesz majd hülye kérdéseket, de alapvetően csak rutineljárás. Feltételezem, volt már olyan családnál, ahol elájult a kosztól vagy rendetlenségtől, de akkor is mit mond: ide nem hozhatnak kisgyereket?!Köszi a kódokat:-)
Frusi: milyen nyelvet fogsz tanulni? Vagy majd elmondod este.
Nikike: a máj.20 csak azért nem jó programra, mert akkor leszünk egy éves házasok!!!!
Szóval nekünk meg akkor kell majd ezerrel romantikázni, gondoltam a hétvégét valami kastélyszállóban vagy hotelben töltjük, nincs vmi jó ötletetek, ismertek valami tuti helyet?!
Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok !

Tündi! Ment az e-mail !! (Ccuncogó67)

Tündi76 ! Köszi a rövidítéseket !

Adri29 ! A bőröm nekem még nem csúnya , de a nyakamon jönnek ilyen ragyák , van egy jó körömvirág gélem,öntök neked egy kis üvegbe , úgy olvastam jössz ma ! Nem láttam még ezt a fajtát sok helyen , de a Stellába (fodrász mondjuk nagyker) ha szoktál járni ott biztos kapsz (ha beválik )!
Rajtam valószínü kekeizöldes naci lesz, rózsaszín felső és fekete vagy szürke kardigán és remélhetőleg a Tündivel érkezem !Ja,hajszín szőke barna lenövéssel.

Szép napot , remélem sokakkal találkozunk ma !

Üdv.: Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Köszi Kati, nagyon aranyos vagy, kipróbálom, és hálát mondok érte(d), ha beválik.
Rajtam narancssárga halásznadrág lesz és fehér felső, tuti kiszúrod, ha én nem ismernélek fel Téged, de ezt azért kétlem :-)
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Kati!

ment a mail!

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a visszajelzéseket és bátorításokat a mozgolódásról. Biztos, hogy az idő is befolyásolja, csak néha annyira kis csendes tud lenni.

Az UH rövidítésekről itt találtok jó leírásokat és még a Google-n is rá lehet keresni bármelyikre: http://www.babaszoba.hu/topics/9month/help

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Kati,
Akkor ugyanolyan a hajunk! Kép Kép

Én még egyelőre nem tudom, miben megyek, de Adrival majd felismerjük egymást, és akkor megvan a közös pont! Kép Legalábbis remélem, ugyanis az én arcmemóriám legendásan borzalmas. Kép Kép Kép

Kép
frusi
 
 


Lányok !

Nagyon örülök neki, hogy talizunk !

Fruzsi, akkor téged is figyellek , Adrit tudjuk miben lesz úgy-hogy megtaláljuk egymást !

Nekem a memóriám nem annyira jó, de majd igyekszem és segítetek úgy is !!

Ildi: Köszi neked is ,ezt kerestem (a memória) !

Tündi(Cc67), ment mail.

Adri, akkor neked viszem !

Sziasztok !

Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Frusi, én biztos felismerlek téged, évekig tanítottam, változtak a csoportok, és még ma is felismerném minden tanítványom arcról.
Hogy jött a Frusi név? Krisztiként mutatkoztál be, ha jól emlékszem (remélem jól, mert a névmemóriám viszont nekem nem olyan jó)...
Vicces lesz, majd sasoljuk egymást, hogy vajon kire illenek a leírások:-)
Sziasztok.
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Akkor ma páran találkozunk. Nagyon jó lesz! Remélem mindenki mindenkit megtalál!KépKépKépKép
Adri: milyen jó h ilyen klasz a memóriád, bezzeg nekem!KépKép

Akkor délután!

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Adri, a Frusinak valóban semmi köze a nevemhez. Kép Csak olyat akartam, ami olyan kis vidámka, valahogy jött a "fruska", és akkor már legyen "frusi". Kép

Ja, kérdezted a nyelveket, most németet fogok tanulni. Angol-francia-spanyolból már van nyelvvizsgám, Kép németet meg már tanulgatom egy ideje, van is egy nagyon szuper tanárnénim, csak ő most egy ideig nagyon elfoglalt, és ezért nem tud velem foglalkozni, így gondoltam, keresek tanfolyamot, hogy ne felejtsek el mindent. Ha azt a fránya melléknévragozást egyszer becsülettel nekiülnék megtanulni, nagyon jó barátságban lennék a német nyelvvel. Kép

Kép
frusi
 
 


Jaj, csak ennyi nyelvvizsgád van? :-)
A spanyolt hol tanultad? (Én azt tanítottam 4 évig, vagy 5, most meg fordító-tolmács vagyok.)
Nekem az angolnak kellene nekiugranom újra, mert már megszólalni is alig merek, bár a passzív tudásom még erős...de majd gyes alatt:-)
Melyik nyelvsuliban folytatod a németet?
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Szia Adri! Kép

A spanyolt eredetileg egy volt munkahelyemen kezdtem el tanulni (ott céges keretek között lehetett), aztán magántanárnál folytattam. Valahogy nekem nehezebbnek tűnt, mint az angol vagy a francia, szóval megbirkóztam vele rendesen (pedig én szeretek nyelvet tanulni) Kép de aztán csak sikerült a nyelvvizsga. Kép

A Katedrába tervezek menni németre, mert nekik van délelőtti tanfolyamuk, és most, hogy már nem dolgozok, így pont jó, nem a kora estéket kell rááldozni, amikor férjecskémmel lehetünk. Kép

Óóóó, de jó Neked, fordítasz-tolmácsolsz. Tudom magamról, hogy ez az, amit imádnék csinálni, gondolkodtam is rajta, hogy most inkább egy francia nyelvtani rendszerezőre kellene elmennem, és aztán rápörögnék a fordításokra, utána pedig elmennék egy szakfordítói vizsgára. De ahhoz viszont előtte mindenképp fel kellene kicsit frissítenem a tudásomat!

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Tündi76: ezer köszi, holnap fel is hívom őket.

Azért mégis egy nehéz ügy ez a légzésfigyelés: a statisztikai valószínűség tényleg incifinci, és nem akarok minden hülye parának utána menni, meg teljesen agyonaggódós anyuka lenni... Mindegy, még van idő eldönteni.

És ma azon kaptam magam, hogy lassan kezdek félni attól a helyzettől, hogy itt lesz egy pici baba! Érdekes, eddig semmi félelmem nem volt. Ma belegondoltam, hogy már csak 6-7 hét (vagy kicsit több-kevesebb, az már lényegileg nem számít), és aztán "örökké"! Juj...

Ti nem "féltek"? Persze akinek első babája. A többieknek ugyanez a kérdés múlt időben :-)
Félreértés ne essék, a szép érzések is itt vannak közben, csak valahogy EGYSZERRE velük a megszeppentek is.

Ja, meg most olvastam valahol, hogy akinek mindig is érzékeny volt a mellbimbója, meg nem szerette soha, ha birizgálták (ezt rólam írták!!!), annak lehet, hogy nem lesz könnyű szoptatni. Na... szépen vagyunk.

Hát, bocs a borongósabb gondolatokért, csak most valahogy előmásztak. Biztos mert nincs itthon a párom, két napos munkahelyi-hűdefontos-engemegyedülhagyásra ment. Rémes!

Üdv és jóéjt: Zsolka

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok! Kép

Zsolka, szerintem minden leendő anyuka átéli ezt, ez biztos, hogy tök természetes. Kép Bár én még nem tartok ott, ahol Te, de én annyira ezen nem izgulok (persze aztán lehet h. ugyanúgy fogok, ahogy Te most) Kép, de mondjuk én javíthatatlan optimista vagyok, úgyhogy ilyen szempontból nem biztos, hogy mérvadó a véleményem.

Szóval én úgy vagyok vele, hogy itt lesz a Törpi(lla), Apa, no meg én, és majd hárman együtt mindent megoldunk! Ha a szeretet megvan, akkor olyan nagyon nagy baj már nem lehet... Kép

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Zsolka: még én sem félek attól, h mi lesz velünk, ha majd itt lesz a kicsi és némiképp átalakítja az amúgy viszonylag nyugodt életünk, én is bizakodó vagyok: plusz dolgokat ad majd nekünk, átértékeljük az életünk és más lesz a fontossági sorrend, stb. Nagy felelősség egy gyerek nevelése, de ha másoknak sikerül, nekünk is fog. Lesznek majd napok, amikor apukának el kell mennie "munkahelyi-hűdefontos-programokra" és te magányosnak érzed majd magad, de gondolj arra, hogy a "kenyérkereső" ő lesz és nem hiszem, h ő annyira örül, hogy még jobban kell tepernie a munkahelyén. Nálunk pl. havi 100ezret fog csökkenni a családi bevétel, ha én otthon maradok - ami elég jelentős - és tudom, h a párom már azon agyal, milyen plusz munkával enyhítsen majd a helyzeten, és ennek ne az legyen az ára, hogy éjjel jár haza. Nehéz helyzet, de megoldjuk, ettől nem félek, mások sokkal rosszabb helyzetben vannak nálunk.
Nézd a pozitív oldalát - de amúgy megértem, h aggódsz, teljesen normális, h fél az ember.
Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok,
hogy tetszett a tegnapi előadás?
én aránylag elégedett vagyok, igaz a párom a végére eléggé unta magát:-)))))))
k
fkitti
 
 


Frusi: a spanyol jóval nehezebb az angolnál, de nekem meg a francia tűnik nehezebbnek, főleg a kiejtés miatt, ezek a nazális hangok! És meddig jutottál a spanyollal?
A fordítás-tolmácsolás sok szempontból jó foglalkozás, bár elég fárasztó. Ahhoz, h fordítóirodához bekerülj, nagy tapasztalattal és ismerettségi körrel :-)kell rendelkezni, tehát könnyebb cégnél elhelyezkedni. Szerintem a fordítás nagyon monoton tud lenni, pl. ha állandóan szerződéseket fordítasz, mindig u.azok a kifejezések, oldalakon át, bár ez gyorsítja is a munkát. Viszont lehet otthonról végezni, nem kell bejárni irodába, én is erre alapozom majd a gyest, ha lehet. A tanítás is jó ilyen szempontból.
Kati:el is felejtettem megkérdezni, hogy mivel tartozom a gélért? Ha gondolod, és szereted a csokit...tudom, hogy zöltséget, gyümölcsöt kellene mondanom :-)
És meséljetek, milyen volt a szülőszoba? Mi majd legközelebb megnézzük, most biztos sokan álltatok sorba.
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Kitti, nem is kerestél meg minket!!!!
Az én páron is unta kicsit magát (szerintem), dehát nem is várható el tőlük, hogy annyira lefoglalja a figyelmüket a gátmetszés:-)
Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Nem voltunk ám sokan szülőszobázni, nem tudom, hová tűntek az emberek, mert végül is 8-an gyűltünk össze (apukástul, mindenestül).

Szerintem valamelyik másik előadás után semmiképp se hagyjátok ki! Nem azért, mert olyan különöseket mondanak, hanem valahogy nagyon megnyugtató érzés, legalábbis nekem nagyon az volt. Furcsán hangozhat, de tényleg. Teljesen más, hogy tudod, milyen a szülőszoba, hogy áll a szülőágy, ilyesmik... Én egészen megnyugodtam. Kép A szülésznő, aki vezette a "túrát", ő is nagyon jó arc volt. Kép Első ránézésre olyan kis marcona matrónának tűnt, de végül kijött, hogy tökjó fej, meg teljesen jól elmondott mindent. Kép

Kép
frusi
 
 


Adri: bár a franciában tényleg nehéz a kiejtés (angolból és fr-ból van felsőfokúm, spanyolból közép), a nyelvtana nekem valahogy lényegesen átláthatóbbnak tűnt, mint a spanyolnál... Oké, a franciák is ragozzák az igéket, de valahogy korántsem olyan bonyolultan. No meg a spanyolban ez a subjuntivo-mánia... jááájjj. Kép

A francia kiejtésről még annyit, hogy nekem a felsőfokommal is olykor kiejtési bizonytalanságaim vannak, szóval ez a része tényleg nem egyszerű... Kép Persze ezen segíthetnék sok TV-nézéssel. Kép De újságszövegből pl. szerintem a 90-95%-át röhögve értem, mindenféle szótárazás nélkül is...

Kép
frusi
 
 


Hú, a subjuntivo dolog tényleg elég erős, utálták is a diákok, amikor ezt tanultuk, de ha egyszer megtalálod a logikát benne, és érted...megvilágosodsz. A dolog szépsége, h Latin-Amerikában nem is nagyon használják, tehát én hiába nyaggatom ezzel a nebulókat, hogy de bezzeg milyen fontos:-(
Szülőszobát megnézzük majd valamelyik másik előadás után, szerintem a párom majd akkor jön megint, ha az orvos tart előadást, ha jól emlékszem, ez 2 hét múlva lesz.
És magánszorgalomból tanultál ennyi nyelvet és ilyen szinten, vagy kellett a munkádhoz? Nem semmi.
Megkérdezhetem hány éves vagy? Csak "tesztelem", manapság hány éves korban vállalják a fiatalok az első babát...ok, ez a kérdés mindenkinek szól, nem csak Frusinak! Mi az átlag manapság szerintetek?
Tudom, kitolódott az életkor, először suli, munka, karrier és csak azután, de ez azért pl. vidéken még másképp van, ott nem olyan magas az átlag, mint a fővárosban. Csak kíváncsiság részemről, h Ti hány évesek vagytok, első babás kismamák, és hogy a többieket se hagyjam ki, mikor született az első gyerkőcötök?
Köszi.
Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Adri:
Én az elsőt 23évesen, a másodikat 27évesen és most 38vagyok.Sőt 39 leszek mire a harmadik érkezikKépKép

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Adri,
én szívesen megismerkedtem volna Veled/Veletek, de csak ma reggel olvastam, hogy miről lehet felismerni (= narancs halásznaci+fehér felső), enélkül pedig nehéz lett volna........és most erősen gondolkodom, ki volt ilyen naciban..........A pároddal voltál az ajtótól nem messze?

Frusi,
Te is ott volt a szülőszobán??? én voltam az, aki hamarabb lelépett, mert iszonyatos meleg volt + pisilnem kellett+ Marci egyfolytában tornázott a pocakban. Sajna a mosdó után nem mentem vissza, így a hálókról is lemaradtam:-((((( Volt vmi érdekes még?
fkitti
 
 


Én 30 éves leszek ősszel..........és ez az első baba.
fkitti
 
 


Sziasztok!
Látom, sikerült beazonosítani a narancssárga nadrágot:-) Mondtam én, hogy nem lehet eltéveszteni. Szóval igen, nem messze az ajtótól ültünk.
Köszönöm az eddigi válaszokat az életkort illetően. Eddigi állás: 23 és 30 év között. Én is beleesek ebbe.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Kitti!
Szóval a pároddal voltál, tehát csökken a lehetőségek száma. Milyen ruhában? Tettél fel kérdést? Tesztelem a memóriám :-)
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok Lányok!

Adri !! Semmivel nem tartozol!! Remélem beválik !

A szülőszobát, meg legközelebb megnézzük, bár amilyen szerencsénk lesz ,pont szülnifog valaki !

Én 22 évesen szültem az elsőt ill. hazudok mert mire megszületett már 23 lettem .(Én okt.16.-án születtem a Lányom okt.26.)

Most 33 éves vagyok de!!!!!!!! mire megszületik 34 leszek !!( Okt. 26-ra vagyok kiírva !!)

Nikike , hol vagy ??
Hiányoltalak tegnap , nem úgy volt,hogy jössz??

Kitti, hát sajnálom ,hogy végül is nem ismerkedtünk meg veled , pedig ott voltál !!!

Na majd legközelebb!

Ezt mind most írom másodszorra , a férjemnek sikerült áramszünetet csinálnia !! ( nemtudom mit csinált a garázsba )

További szép napot mindenkinek !!
Üdv .: Kati

Tündi(Cc67): Jelentkezz ha megjöttél !!

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

körkérdéshez:én 32 vagyok és első babót várjuk Kép

Zsolka:mikor mész akkor legközelebb doki nénihez?
én 10-én délután 3 körül.és aznap de. megyek az első ctg-re,kíváncsi vagyok,milyen lesz.

Tündi 76: tudsz vmit Anitáékról?!érdekelne,hogy vannak!gondolom,már otthon babáznak Kép
és Veled mi van?baba jól viselkedik? Kép

Anita:jelentkezz!!!!!!!!

sok napocskát mindenkinek!

Lufi
lufi
 
 


Adri, és a statisztika iránt érdeklődők: Kép

Én 26 vagyok, s mivel nemrég volt szülinapom, így mire Lilluska megszületik, 26 is maradok. Kép

Kitti, ott voltam, igen. Most nem vagyok biztos "benned" így hirtelen, de fekete hajad van, ugye? És Neked mondta a szülésznéni, hogy ne simizd nagyon a hasad, mert beindulhatnak a fájások? (ezt azért kérdezem, mert még egy másik lány rémlik, aki elég hamar elszaladt - rajta barna nadrág volt, de ő is emlékeim szerint fekete hajú volt).

Én fekete szoknyában voltam, fekete alapon virágmintás felsőben, a párom pedig, ha jól emlékszem, piros pulcsiban. (de bolond vagyok, még azt se tudom, mi volt tegnap "férjemuramon". Kép)

Kép
frusi
 
 


Rajtam almazöld poló+barna lenvászon naci volt.
A párommal elkéstünk,így hátul ültünk, ott hol az a sok szék + asztalok voltak.A hajam barna félhosszú + szemüveges a pasim:-))))
Ja, és tettem fél kérdéseket is, pl. gátmetszés, epidurális.....
fkitti
 
 


Szóval, a szobákkal kapcsolatban: megmutatták a fizetős és a hagyományos szobákat is, mindenhová bekukkanthattunk. Kép Persze ahol voltak kismamák (most csak a hagyományosokban, a fizetősökben nem volt senki), oda csak 1-1 pillanatra néztünk be. Ezek tényleg abszolút hagyományos, kórház kinézetű szobák, semmi extra.

Fizetősből 3 van, a 6-os, 7-es számú szobák, illetve a 4. A 4. egyágyas, és olyan helyen van, hogy eléggé el van zárva mindenki mástól, szóval tényleg csak olyanoknak való, akik jól bírják az egyedüllétet.

A 6-os és 7-es a folyosónak másik részén vannak, mint ez a bizonyos 4-es, közülük az egyik egyágyas, a másik kétágyas (nekem ez utóbbiba kerülni lenne az álmom Kép), a fürdő + WC részük közös, így itt azért nem olyan para az egyágyasban lenni.

Nagyon szépek, kultúráltak a fizetős szobák, kb. mint egy szállodában, én csak lestem. Kép

A hagyományos szobák, hááát... nyilván pár napig gond nélkül kibírja az ember lánya, de a fizetősökhöz képest azért elég "kórház-jellegűek" (jó-jó, tudom, kórházban vagyunk Kép), de ami aggasztóbb, nekem kicsit zsufinak tűntek... Kép

Kép
frusi
 
 


Akkor -ha nem Neked mondta a szülőszobás néni a simizős dolgot- azt hiszem, emlékszem az arcodra. Kép

Kép
frusi
 
 


Frusi,
beazonosítottalak:-))) sőt már a SZTK-ban is láttalak, mikor a Hajduhoz+terhesrendelésre mentél vmikor x hónappal ezelőtt egy csütörtök késő délután (a H mindig csüt-re rendel be engem)
A hajam inkább barna (de abban a fényben sötétebbnek tűnhetett) és én simiztem a hasam + én mentem el hamarabb:-))))

Adri,
Te barna hullámos/göndör hajú vagy? és fehér cipőben voltál?
fkitti
 
 


Annyira vicces ez a beszélgetés :-)
Igen, fehér cipőben, hullámos hajjal:-)(És még én mondtam, h jó a memóriám...)
Én sajnos csak arra emlékszem, hogy ott hátul 2-3 pár is ült, és nagyrészt takarásban, és hogy onnan jöttek kérdések, de konkrétan kitől, azt mégsem tudom felidézni. Majd legközelebb!
Hogy vannak azok a kismamák, akik már a 35. hét felé vagy azután járnak?
Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Én júniusban leszek 30 és az első baba.

Lufi: Anitáék már otthon vannak. Ma írtam Neki mail-t, remélem hamarosan válaszol.

Én ma voltam dokinál: a méhszáj elkezdett nyílni és sajnos a streptococcus szűrés pozitív lett :-(, így most gyógyszert kell szednem, a szülést meg úgy kezdjük, hogy benyomnak egy intravénás injekciót, hogy védjék a Picúrt a fertőzéstől.

Kinga: NST-n Vera úgy felébresztette a kisasszonyt, hogy egész késő estig nem hagyott nyugton, teljesen be volt indulva. :-)
Méhösszehúzódások vannak rendesen, Csapó ma azt mondta, hogy holnap még nem lesz meg "Béla", de aztán ki tudja.

Szép napot mindenkinek:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Tényleg édes ez a társalgás, hogy utólag próbáljátok beazonosítani egymást :-)))

Körkérdésre válaszolva: én 30 múltam októberben.
Elég sok velem egykorú ismerősöm van, aki szintén most várja az első babát vagy nem rég szült...
Ha azt vesszük, hogy mire vége az egyetemnek, főiskolának és még dolgozik is kicsit az ember lánya, akkor hipp-hopp ebben a korban találja magát...

Adri, köszi a kérdésed, én még nagyon jól vagyok így a 38. héten :-)
Igaz estére kicsit bedagad a bokám és a lábfejem, de ennyi az összes macera a terhességem alatt. Szóval nem is panaszkodom :-)
Szerdán még fodrászhoz szeretnék menni, utána már jöhet a nagyfiú! :-)))

Remélem, ti is mind jól vagytok!

Tündi, eltűntél! Rendben volt a CTG?

Üdv
Kinga
kinga75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?