Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Szép napot!

Hol vagytok?? nagyon akadozunkKép

Andi izgalommal várom a holnapi napot!!!

Norka nagyon szuper hírekkel jöttél!Kép Olyan jók ezek a történetek,remélem nemsokára itt is mindenki ilyeneket mesélhet!!!! KépKép
Ti hogy vagytok,minden rendben?(csak megjegyzem a babaszoba még érdekelKép )

Én ma a 71cn vagyok, doki szerint várjuk meg a rendes mensit,sztetek meddig érdemes várni nem hátráltat vmit ha lehet 100-on felül leszek?
Több mint két hónapja szedem a premenst 3hete a Meforalt napi 1*850mg, és négy napja a Tsh-ra Letrox napi 1*50mg . Ha mégis norcolut lesz, az első hónaptól legyen closti ??
Vendég
 


7kincs: nálam ez az első metforminnal kezdett hónapom és már volt PÉ-m... szóval én a helyedben kivárnék egy ciklust... hátha lesz magától is peteérés... (bár szerintem a 3. napi hormonoktól is függővé teheted... ha valahol hajlandók egy nap alatt kiadni az eredményt akkor már a 4. - 5. napra tudod, hogy minden rendben van-e...) Szóval ha a 3. napi azt mondja, hogy minden OK, akkor szerintem várj... ha meg nincs rendben... hát... (én várnék...) szóval akkor tényleg felmerülhet a Clostyl.... szerintem...
csakegysokadnick
 
 


Szia Csakegy!

Hát abban én is reménykedem, hogy jól alakulnak a dolgok,ha mostanában pé-m lenne az elég viccesen hangzana a dokik szerint, nem hinnék 14 helyett 74(de hathat a gyógyi!Kép és csodák is vannak.... )A vérvételek egyébként gyorsak, aznap készen vannakKép
Hogy beindultak a dolgok,olyan könnyen türelmetlen leszek várnám a látható eredményeket,én tavasszal szeretnék szülni vagy nyáron így még pont időben vagyokKép Kép

Te hány hete szeded?
Vendég
 

 
 

7kincs: nekem az előző ciklusom asszem 73 napos volt... és az is csak azért, mert a végén bevettem a Norcolutot Kép (én az előző ciklusom 21. napján kezdtem el szedni - február 9-én... igaz, az első napon kellett volna... de kicsit türelmetlen voltam...)

Szóval hidd el, hogy simán lehetséges... mondjuk a 14. napi PÉ még nekem is korai lett volna de a 22. (23.?) napi PÉ nekem pont ugyanolyan csodálatosKép legközelebb még jobb lesz a helyzet...

Hát mi tavaly azt mondtuk, hogy idén májusban kellene elkezdeni a babaprojektet... hát most május van... szóval... Kép

(optimizmus rulezKép)
csakegysokadnick
 
 


azt elhiszem hogy csodálatosKép
pont febr 9 voltunk két év után újra dokinál babaügyilegKép
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Nagyon régen írtam ide...de néha olvasgattalak benneteket. Én Szlovákiaából írok, 1 éve derült ki hogy PCOm van, 3. éve nincs bébink. Túl vagyok egy inszemen, egy lombikon de semmi. Január óta "takarékon" vagyok, vagyis nem foglalkozom a "bébi-projekttel". Szedem a metformint, egészségesen élek, ennyi. Június végén talán vár rám egy ujabb beültetés, remélem végre sikerül.
Meséljetek kérlek, ti kik vagytok? Hány évesek? Mióta próbálkoztok? Javul-e valami?

Kandi72!
Te vagy az egyetlen akit ismerek itt. Mikor bekukkantok, mindig abban bizom, végre azt olvasom, babát vársz. Szóval lehetne a lurkónak öcsije(hugicája). Hogy vagy egyébként?

Gina
Vendég
 


Szia Ginuska!
Hát komcsira,azt hittem,azért tüntél el,mert már pihengetsz terhesen és el lettél tiltva a net-től!Kár,hogy nem Én nyertem,a tippemmel!Júniusra,szerintem a metformin megteszi a hatását és befogadobb leszel tuti!
Nálam most elöször volt a sima clostyra reakcióm...szombaton volt egy negatív tesztem már,holnap még tesztelek.Nem lesz más eredménye,de a csajszik rábeszéltek,hogy addig szedjem be a gyogyikat!KépDE nem adom fel,megyek új closty receptért!Hátha össze jön a hugica!
Hogy bírtad ki eddig ,a topik nélkül?-és,hogy-hogy most jelentkeztél?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Gina!

Szlovákiában milyen a pco-sok helyzete,könnyen kiírták a metformot,jó a meddőségi kezelés? itt a Mo-on akadnak nehézségeink-gondolom olvastad- Írj gyakrabban! Van pé-d spontán?

Rólam én is 26 vagyok nyáron leszünk hét éves házasok,korán dokihoz kerültem - nem voltak ciklusaim- és a baba foganására hajtottunk 2000-től.Körzeti nőgyógy clostizott vérvétel és uh nélkül pár hónapigKép,aztán endokrin szakrendelés clostis hónapok itt már ellenőrzéssel és ezek sikertelensége után mondták ki a pco-t,laparoscopia(2002.10.) aztán Kaáli két stimus hónap(terminált együtlét) doki lombikot indított volna 2003.dec-ben de megfutamodtunk,és most február elején a lányok informálásának hatására elindultam a metformin megszerzésére,nehezen de megszereztem.Három hete szedem, és a pajzsmirigy alulműködésre szedek még gyógyit....nekem még nincs változás de bízom benne hogy hónapok kérdése csak....
Vendég
 


Andika
Az jutott eszembe,mi van,ha át akarsz lépni a pannonhoz?Mert elméletileg viheted a számod!Kép
Kíváncsian várom a holnapot,és nagyon drukkolok++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Csakegy
Milyen a görbéd?

Ginuska
Szió!
Én 29 éves vagyok,vidékiKép14 hónapja próbálunk ,a most már 20 hós lányunknak tesót összehozni.
Asszem 3 hónapja szedem a metformint,a clostyból pedig a 4. ciklus kezdődik.

Kincs
szerencsére itt is megvan a vérvétel eredménye aznap,mikor leveszikKép
Holnap megyek én is nézetni hormonokatKép
Jó hosszú utat jártatok már be,de meglátod sikerülni fog hamarosan a baba!Kép
Magánvéleményem,hogy én asszem nem várnék spontán cikluskezdésre már ennyi nap után.Persze te döntötd el,mit is szeretnél!Kép

Rejo,Kavicska
merre vagytok??????????????????????

Kismamiknak kellemes pihenést kívánok!!!!!

Rohanok még a hőmérősbe,aztán vissza tanulni!!!
Puszóka!

KépKép

KépKép
okr
 
 


SziasztokKép

GinuskaKép
De jóóó hogy jelentkeztél!KépSajnálom h még mindig nincs béby,pedig már én is arra gondoltam h otthon növesztgeted a pocakodKépMitől függ a júniusi beültetés?Nagyon szoritok ám Neked,és ha tudsz gyere hozzánk gyakrabban!Kép

Kicsit ritkábban jelentkeztem,de apa itthon van és ilyenkor meg kell harcolni a gépértKép,na meg azért jó volt már kicsit együtt is lenni!

Puszi Mindenkinek!!Kép
Vendég
 


7kincs!
Tavaly ápriliban megállapították a PCOt a ultrahang meg véreredmények alapján. Elküldtek terheléses cukorvizsgálatra, és rögtön kiírták a metformint. Szerencsére nem vagyok cukros. Spontán peteérésem és menzim sem volt. Metformint 1 éve szedem, a diabetológus irja ki. Azóta lefogytam 20 kgot és a ciklusom is alakulgat : 30 - 40 nap közötti. Peteérés lehet most várható, de nem valószínű....
Closti nem nagyon segitett, igaz 1,5 éve próbáltuk utoljára. A női dokim azt javasolta, a köv. ciklusban próbáljuk meg...hátha. :- ) S ha nem akkor megyek a lombikra...ott szurik lesznek.
Hogy milyen nálunk a helyzet? Szerintem ugyanaza mint MOon, bár a metforminnal a világon semmio gond nem volt... a centrum javasolta, a diabetológus autom. kiirta.
Okr! 20 hónapos a kislány?? HUha gratula...és sok sikert a másikhoz. A metformin bizti jó valamire, én érzem...
Sziasztok
Gina
Vendég
 


sziasztok csajok,

nem akrok bepofátlankodni de a segítégetekre lenne szükségem!okrisztivel ismerjük egymást és ő invitált hogy kukkantsak be ide,kimondottan norkát ajánlottaKép
szóval rólam mindent leírni nagyon hosszú lenne ezért a lényeg:második baba tervezet,most ott tartunk hogy magas prolactinra kaptam bromot,aztán closty és végül a 16.naptól 10 napig duphaston.

lenne néhány kérdésem amire remélem tudtok válaszolni mert ti azért nagyonn tudással rendelkeztekKép

bromo:július lesz az első hónap amikor fogunk próbálkozni addig a bromo mellett fogigátlót szedek(azaz nem hagyom abbaKép)elkövettem azt a szarvas-hibát hogy a neten utánaolvastam a bromo mellékelt tájékoztatójának ahol is azt találtam hogy lehetőleg nem szájon át szedhető fogigátló módszerről kell gonoskodni....erről mit tudtok?mert dokim nem mondta és csodálkoznék ha ilyen fontos infótKépnem mondott volna de azért most megforult a fejemben hogy....

closty:tudok mindentKép,fiam is úgy lettKép

duphaston:ebből már kaptam kis továbbképzést krisztától de azért vannak homályos részek.
tehát nekem ezt a 16.naptól kell szednem 10 napig és utána NEM!!!!!!!és akkor ha abbahagyom és babás vagyok mi van?????????????????????????????????????azért adta a dokim hogy mivel nincs ciklusom ha nem sikerül elsőre ki tudja mikor jön meg és nem tom elkezdeni szedni megint a clostyt de ha ezt abbahagyom megjön 3 napra rá.....

tudtok nekem helpelniKép????????????????
előre is köszönöm és tényleg bocsi hogy idejövök és bombázlak itt titeket ilyen kérdésekkel...

puszi
tudatlangigiKép
Vendég
 


Szió Gabi!
De jó téged is látni :-) Veled mizuka???
Én sajna mint látod még nem babásodom.
A lombik meg persze az akkori eredményektől is függ...vér, stb

és köszi az invitálást...jövök amint tudok

Gina
Vendég
 


GigiKép
Nagyon sok itt a megválaszolatlan kérdésKép12,25 hsz -ban van hasonló ezekről,nézd meg,többet nem igazán tudok segiteniKép!
Bálintka szunyokál már?
Na pusz!
Vendég
 


GigiKép
Nagyon sok itt a megválaszolatlan kérdésKép12,25 hsz -ban van hasonló ezekről,nézd meg,többet nem igazán tudok segiteniKép!
Bálintka szunyokál már?
Na pusz!
Vendég
 


Sziasztok!

Kiskincs!

Szerintem ne húzd tovább ezt a ciklust, Norcolut, mensi, aztán próbáld ki a következő ciklust stimu nélkül, h. megjön-e magától ( v. esetleg elmarad a babától Kép )!
Nem hiszem, h. ebben a ciklusban még lenne mire várnod, a folyamatos ösztrogénhatás meg nem használ a méhnyálkahártyának (se)! 3. napi hormonokat és TSH-t mindenképpen nézess!
Metforminból minimum a 2X850-ig juss el (de inkább 3X)! Amíg a pajzsmirigyhormonszinted nem normalizálódik, semmiképpen ne fuss neki stimunak!!!!

Csakegy!

Türelem!!! Visszament 36,8-ra? Lesz az 37 is! Bundazokni!!! Kép

Kandika!

Szeretnék kiimádkozni még egy napot! Naaa! Tesztelj szerdán! Léccci-léccci! Kép


Kriszta!

Nyugodtan kezdd el apát átszervezni! Ennél jobb babahozó nincs is!Kép
Én is áttelepítettem a párom Szexárdra miután nem akart a baba összejönni, a lehetőség meg akkor volt adott h. legyen munkahelye, ha majd végleg leköltözünk szeptemberben. Erre most majd járhat le egyedül, én meg itt leszek egyedül a babával, kettőnk közt 70 km! Kép
Utána meg intézhetem a házkeresést, költözést egy pár hónapos csecsemővel!
Nincs jó döntés!
Mindenképpen le kell költöznünk, mert a főnököm csak úgy vállalta a képzésemet, ha 6-8 évet vállalok nála. Ahhoz meg túl jó a hely, hogy csak úgy dobjam ( lásd "karrierista nő"). A páromnak meg nem lett volna munkahelye. Amikor a cégnél adódott egy fogtechnikusi hely rögtön tudtam egy jelentkezőt, majd mindkét fél egy hónapos puhításával benyomtam a páromat Kép! Na ezt azóta rendszeresen megkapom: h. most mi lesz ÕVELE? h. csak arra kellett, h. engem furikázzon!és most majd járhat le egyedül!
Az h. én ugyancsak itt leszek egyedül a babával az nem számít!!! Kép
A baba nem nézi, h. nekünk mikor a legmegfelelőbb, jön amikor akar, amikor nem is számítassz rá!!!

Ginuska!

Neked mindenképpen beültetés szükséges? PCO-n kívül más gond is van?
Asszem amikor utoljára erre jártál éppen én dilemmáztam és türelmetlenkedtem úgy, mint most a csajok!

Norka!

Nekem törökülésben lefelé néznek a lábkörmeim, úgyhogy fűzöm tovább a páromat!
Sajnos a refluxom is visszatért Kép, ha nem tudnám régről h. mi ez, már benn lennék az ügyeleten szívtáji szorító érzéssel! Kép
De sok pohár tejre javul!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Bocsi kétszer ment el!!!

GinaKép
Akkor legjobbakat az erdményekhez majd,de biztos jók lesznek,azok alapján amiket leirtál h mennyit hatot a gyógyszer+pláne!
Sajna és se babásodtam mégKépKép,3 hónapja szedem a Merckformint,fogytam (eddig) 6 kilót,most voltam vérvételen,csak még nem tudom az erdményét,ill. jövö hónaptól kapok clostyt,és persze reménykedekKép
Puszi
Vendég
 


Rambóka!
Clostira nem reagáltam eddig, a stimuhoz is nagyon magas adag hormon kellett...ilyen adagal kár az inszem is...ugyhogy jött a lombik. Dokinéni tanácsára. De ha jövő hónapban használna a closti és lenne peteérés akkor talán mégsem. Mert amugy más gond talán nincs...
Amugy nagyon nem vagyok ám képben mi segithetne

Gina
Vendég
 


AndikaKép
Bocsika,de lépke fürcsizni + szunyálni,mert holnap kivételesen reggeles vagyok!
Holnapra nagy kalappal és csak ügyesen!!!!!!!KépKép
Szoritok NAGYON!!Kép
Puszi

Jó éjszakát !!!
Vendég
 


Gigi!

Egyszerű a dolog: Mielőtt abbahagynád a Duphastont, tesztelj egyet! Ha negatív, akkor abbahagyhatod, ha pozitív, akkor szedd tovább és azonnal telefon a dokinak a további progipótlás miatt!!!!!!!! Semmiképpen ne hagyd abba teszt nélkül, mert elmehet a baba, ha esetleg már ott van a pocidban!!!!!!!
Ezért célszerű hőmérővel v. más modon figyelni a PÉ időpontját, és az attól számított 15. napon tesztelni először, de inkább még rászámolni 1-2 napot!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka,

ezt találtuk ki okr-ral isKépde nálam mikor a fiammal terhes lettem 2 hetet késett és még mindig negatív volt a teszt!és ha így csinálom a 26-cn kéne tesztelniKéptudsz olyan érzékeny tesztet ami a 10 napos tehességet kimutatja?????????????????????
Vendég
 


Ginuska!

Ha 1,5 évvel ezelőtt volt utoljára Closty, még jóval a metformin előtt, 20 kg plusszal, akkor ne csodálkozz h. nem hatott!!!
Az, h. normalizálódik a ciklusod, h. fogytál, arra utal, h. hat a metformin! Ne add fel, kis kitartás, lehet, h. Closty nélkül is sikerülni fog!!!!!! A lombikot hagyd meg azoknak, akiknek nincs épp petevezetőjük! Max. azt nézzétek meg, h. a tieid átjárhatók-e!!!
Hidd el nem olyan egyszerű a lombikkal se, viszont jóval drágább! Kérdezd meg Norkát!!!!!!
Amit viszont megtehetsz:
-Hőmérőzés
-LH teszt ( bár nem mindenkinek válik be! )
-3. és 21. napi hormonvizsgálat: LH, FSH, prolactin, tesztoszteron, SHBG, TSH, T3/T4, ösztrogén, progeszteron ( főleg a 21. napon, ez mutatja meg, h. ténylegesen volt-e PÉ! )

Nézz át a lombikbaba.hu-ra, Norkáék összeszedtek egy jó kis tájékoztatót PCO-ból, olvasd el!

u.i.: 20 kiló az rengeteg! Gratula!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Gigi!

Sajnos nem! Hány napod van vissza?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
köszike a tanácsokat

Hőmérőzés nem mutat semmit...de lehet a closti jó lesz. Tudom mibe kerül a lombik...az előző 80 ezer FT volt kb.

Hormonvizsgálatom lesz jun-ban..ettől függ majd a buli :-)
de megnézem amit irtál

Jó éjt
sziasztok
Vendég
 


Rambóka!Holnap is,és ha bizonytalan egy kicsit is,akkor holnap veszek még tesztet és szerdán is.JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ?
Üdv itt Gigi!babásodj mihamarabb!Bromohoz,nem tudok hozzászolni!
De 10-es érzékenységű teszt,már sok féle van!Ultralatex,QupiDo stb.
Ginuska!Komcsi,20 kg...nem semmi!Én vissza híztam a kedves hormonoktól...és most csak 9,5 kg-nál vagyok újra...pedig volt az 11kg is Kép Figyú,tudod,sok-sok hormon szurira se reagáltam anno,és most az első clostyra IGEN,na jó ló adag volt Nálam:2x2 naponta/5 napig!
Próbáld meg...sima closty,ha tényleg másfél éve nem szedtél...nagyon kiváncsi leszek!Szoritok!Kép
OKrisztinke!Tényleg,milyen buli lenne...közös tel.szám a retekkel.Szép lenne,leszervezném a bulijait!Mondjuk az állatkertbe stb.KépHolnapra jó vérszívást!
Gabóca!Gondoltam,hogy Apa mellé huppantál!Nem baj,majd holnap....Kép
Kavicska!Merre vagy?Mikor jössz?Helyzet?
Kincsecske!Te is alakulsz rendesen!Kép
CSKriszti!Zokni-zokni...és legalább 36,8!!!!Kép
Norka!Jó szülésznő látógatót!Kép
na elteszem magam Én is....kakassal ébredek...Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Iszonyú mérges vagyok, itt voltam egyedül a hétvégén fiúk nélkül, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy egész nap netezek, pihenek és ültetek, erre szombat reggel hétkor elromlott a net, és most este javult meg. Megüt a guta.!!!!!

Ezért nem voltam Okriszti!Kép Kavicska meg pecázni van!Kép

Így viszont sokat pihentem. Ültettem. Gyönyörűek a virágok.

Andika, nagyon-nagyon szurkolok!!!!!

Holnap írok mindenkinek, most már nagyon fáradt vagyok.

És...., lehet, hogy nem fogjátok elhinni, még én magam sem hiszem, de ma azt hiszem többször éreztem mozogni az új babót!!!!!! Iszonyú finom kis lepkeszárnymozgások, de ez már ő!!!!Szerintem. Domit 17. héten éreztem először.
Most 15+4 vagyok. lehet ilyenkor már érezni? vagy még nagyon korán van, és becsapott a kis manó?

Rambóka te már érzed, ahogy mozog??

na pussz, megyek aludni, holnap írok nektek!!KépKép

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Rejo!

Én még nem, és a doki szerint valszeg a 20. hétig nem is fogom, mert
- első baba, azt se tudom milyen az
- a méhem elülső falán tapad a lepény, úgyhogy rugdoshatja, mintha párnába rugdosna!
Sajnos! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na jó... csak úgy mutatóba... (megjegyzem nekem az előző PÉ-m tök ugyanígy nézett ki... iszonyú nagy ingázások...)
Kép

(na megyek aludni, holnap 6-kor kelek... és egész héten... a megszokott 7:30 helyett... szóval a görbém elég kacifántos lesz a héten...)
csakegysokadnick
 
 


(ja... és elmúlt a hasfájásom és a mellem sem érzékeny... ha nem hőmérőznék nem hinném el, hogy ez PÉ volt...)
csakegysokadnick
 
 


(na egy kép az előző PÉ-mről... ez talán megmagyarázza, miért nem izgatnak az ingázások... és a bundazokni Kép igaz, az előzőben többször ment 36,8-ra... de ha minden jól megy a mostaniban is el fogja ezt játszani...)
Kép
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Vidám kellemes napot és jó munkát NektekKép

Kandi Norka mi hír?

Rambóka köszi,sajna norcolutot doki nélkül nem tudok beszedni a doki meg nem írja még fel(vár) .......Metformint max napi egyet mondott a doki, cukrom rendi az inzulin 120 perces 42 ,kiakad ha felemelem, ezt is könyörgésre írta csak.....cukrom nem eshet le,? -ezzel riogatott. Van akinek nincs gond az inzulinnal és napi 3-at szed? Na ha visszamegyek hozzá megpróbálom beállítani a napi adagomKép Kép Kép
(A TSH-t egy hónap múlva nézik, akkor addig várakozok Kép aszemKép )


Mony ,hogy vagy vizsgálat volt?


(72cn)
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy, nem számít a kacifánt, az a lényeg, hogy eddig szép kétfázisú a görbéd!KépÖrülhetsz a PÉ-nek! Első körben ez volt a vágyad, nem??KépKép

Kincs!
Én sem értem a dokit, 72. napnál mire vár még?????Nem jó a szervezetednek egy ilyen hosszú ciklus.

Kandi!
tesztelsz ma???? Vagy megvárod a holnapot???Kiváncsian várom az eredményt!!!KépKép

Ginuska!
Én 30 éves kismami vagyok, van már egy hat éves fiam(most szombaton lesz a 6. szülinapjaKép), mindkét terhességem Diane 35 abbahagyása után jött össze azonnal, szóval írtó szerencsém van. (ha kell, a harmadik gyerek előtt is szedek Dianét, úgy tűnik nálam beválik a fogigátló általi feltúrbózás). A fiam születése után diagnosztizálták nálam a PCO-t, lassan 5 éve.

Bízom benne, hogy annyi mindenki után, nálad is hatni fog a metformin!!!!KépKép

Rambóka!!

A szívtáji nyomásérzés, meg szorítás a refluxtól is lehet???? Három napig aggódtam ezen, hogy mi a franc van, mert bal oldalon mellemnél, szívemnél nyomott, szúrt, már szívinfarktusra gyanakodtam én is, de ahhoz azért túl jól éreztem magam...Most megnyugtattál, hogy ez sav is lehet. csak nekem az a gyomorcsúcsnál meg a torkomban szokott jelentkezni.

Mellső fali lepényed van? Akkor az tényleg jól le fogja tompítani később is a mozgásokat!


Norka!
Milyen volt a szülésznőnél?? melyik kórházban fogsz szülni??

Kavicska!!
Milyen volt a pecázás?? nem fáztál-áztál meg? napozni nem nagyon volt lehetőséged. Tessék írni!!


Rejo
(15+5)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo: én tökéletesen elégedett vagyok a peteérésemmelKép Úgy érzem visszajött az összes belefektetett energiámKép Egy biztos: a Clostylt messziről kerülöm majd... minek ha anélkül is lehet?Kép És nekem tényleg ez volt a legfontosabb... mert ha most volt, legközelebb is lesz... és utána... és utána... akkor meg előbb vagy utóbb úgyis összejön a babaKép

Hétvégén a postán előttünk egy fiatal pár állt egy kisbabával... fura volt, mert olyan jó érzés volt tudni, hogy előbb vagy utóbb nekünk is lesz...
csakegy
 


GINUSKA!!!!

Égen-földön kerestelek a múltkor, kérlek írj nekem ide: sari.nora@axelero.hu !!!!

Fontos lenne!!! Egy földibelidnek kellene segítség metformin ügyben (lombikos).

Köszi!!
s_norka
 
 


Sziasztok!!!!!KépKépKép

Megvolt a vérvétel,du megyek az eredményért+ dokival is szeretnék beszélni(elfogyott a clostymKép)

Csakegy
Sztem megvolt a p.é-d,de az ugrálós luth szakasz nem a legoptimálisabb.Nekem is volt ilyen már.DE hamarosan tankönyvi lesz ez a görbicsek!!!!KépKép
Nem gondoltál arra,hogy következő ciklusban UH-val nézzétek a p.é-t?

Valaki nem tudja esetleg,hogy az OKÉV a jó tételsort rakja-e öl a honlapjára??Mert hát én 10 éve középszinten átfogóbb témákból,és részletesebb tételsorból érettségiztem,mint amit most az emelszintűnél írnak.Higgyek a honlapnak?????????????????,,

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: dehogy gondoltam... nézegessék maguknak az orvosok, ne nekemKép Ha majd 100%-ig rendben lesz úgyis látni fogom... bár szerintem már ez is jó... max. finomhangolás kell még rá Kép A baba úgyis jön ha jönni akar... Kép

(ld. ha nincs szervi probléma a háttérben... és remélem, hogy nincs...)
csakegy
 


Sziasztok!!

Kandi???????????? Kép

Ginuska, hagyd a francba a lombikot, kérlek!! Plíz!! NEM KELL!!! Minek terheled a petefészkeidet hülye hormonos behatással, ha nincs egyéb problémátok? Ha ez nem sikerülne, csak vissza fog vetni. Tudom magamról!! Nekem két lombik is volt! Az, hogy 20 kg-t fogytál, szenzációs, ciklusod is alakulgat, TUDOM, hogy reagálni fogsz a Clostyra!! Most megint lett egy metforminos kismamám, egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez egy járható út!

Lányok, sok minden történt az elmúlt pár napban PCOS fronton, leírtam a Családinetre, nektek is ide bemásolom, még elöljáróban annyit, hogy Petrányi a www.informed.hu oldalán feltett egy friss írást a levelezésünk hatására, őt is megérintette a dolog (megírtam neki mostmár mindent dühömben). Ha valakinek vacakol a dokija, legyen szíves nyomtassa ki ezt az írást, és vigye el neki!!!

http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/ob_gyn/polycystic_ovari um/?article_hid=74581

" Viszont új fejlemények vannak, PCOS fronton. Egyre több minden történik, és néha már úgy érzem, hogy a feszültség tetőzik bennem. Újabb két metforminos kismamánk lett, akiket addig is biztattam és követtem a sorsukat, egyiknél ha jól emlékszem, 5 hónap, a másiknál 8 hónap szedés után, az egyik teljesen spontán (50valahanyadik napi pé), a másiknál Clostyval (korábban semmit nem ért neki a gyógyszer).
Közben egy leányzó teljesen normális IR leletet produkált, aki ettől "elkeseredett", és bevallom, én is most láttam először ilyet. Biztattam hogy írjon Petrányi doktornak. Kiderült, és Peszkó, látod, Gyimesi doktor úrnak igaza van ebben, hogy NEM LEHET JÓL MEGFOGNI AZ IR-t. Valami minden PCOS-osnál van, mert valami okozza, hogy endokrin eltérések vannak, de sokszor még a nagyon alapos 5 pontos inzulinméréssel sem fogható ez meg. Egyre inkább úgy tűnik, hogy mindenképpen, ha a laborértékek (és az UH sem mindig!!!!) PCOS-t igazolnak illetve (még ha van is ciklus!!) el-elmaradozik a peteérés, az elsőnek választandó gyógyszer a metformin.
És az a döbbenetes számomra, hogy a Kaáliban már Kovács Peti is teljesen erre van ráállva a legújabb visszajelzések szerint, viszont a többi doki ezzel nem tart lépést. (Kovács Petiről az is kiderült, hogy a témából írta a szakdolgozatát... valamire mégiscsak jó volt az, hogy az USA-ban doktorált??? - csak mert Krizsa dokikánk emiatt személyeskedett már a háta mögött, ahogy a madarak csiripelték...)

Akkor ezt is megtudtuk, hogy addig kell menni, HA bizonyított a PCOS fennállása, míg metformint nem szerzünk, és mint Peszkó példája is mutatja (meg mind a két mostani friss kismamáé!!), endokrinológushoz kell fordulni, és NEM nőgyógyászhoz.

Aztán történt újabb dolog. Szombaton olvasgatok, olvasgatok, és az egyik NLC-s fórumon mit látnak a szemeim? Hogy mit mond Dévai a metforminról. Lányok, teljesen kiborultam ettől az embertől. Nem létezik, hogy a butaság mondatja ezt vele. Emelt hangon, szinte a végletekig felidegelve magát azzal riogatta a csajt, hogy meg kell várni, "míg az első végtaghiányos csecsemő megszületik a szedése következtében", és hogy felelőtlenek, sarlatánok az a dokik, akik ezt alkalmazzák, és hogy HALÁLOS is lehet a szedése!! És hogy a Net baromság!
Kb. itt mondtam azt, hogy STOP. Már nagyon érett bennem, hogy lépni kell valamit, ez is botránycikk gyanús téma. Írtam én is Petrányinak egy jó hosszú levelet, mindent megírtam neki a tapasztalatokról, töviről hegyire. Azóta levelezünk, mert ő is ledöbbent (Cipruson rendel, bár 2 hete a tihanyi diabes konferencián felszólalt, és érzékelte, hogy bajok vannak az itthoni hozzáállással). Õ kicsit még nyitogatta a szememet, meg hogy ő is rengeteg kétségbeesett levelet kap mostanában, most kaptam innen az ötletet, hogy próbáljam megkérdezni a metformint gyártó cégeket, mi a fene az akadálya a törzskönyveztetésnek. Vannak országok, ahol legalább már a hivatalos ellenjavallatot levették a tájékoztatóról.
Hát nem tudom, mire sikerül jutni, de már nagyon nagy forrongás van itt."

Voltam a szülésznőnél, NST-n hallgatóztunk, hát Bogi még nagyon nyers. Kép Júniusnál előbb nemigen jön ő. Nem baj, most sok a dolog. Kép A csaj amúgy 50-es, nagyon sokat nevet, biztat, na ilyen kell nekem egy szüléshez.

Gigi, én eztet úgy csináltam, hogy nem 10 napra kértem Duphastont (inszemeknél), hanem 2 dobozzal. És ovuláció után 12-13 nappal nyomtam tesztet. Más megoldás nincsen. Vagy pedig megszervezed a vérvételt. Való igaz, a progi abbahagyásával veszélyeztetheted a beágyazódást.
Egyébként Bromo+Closty... te is PCOS-os vagy???

Nick, alakulgatunk, alakulgatunk!

Rambóka, nekem hosszú a lábam + voltizsáltam is egykoron... Kép

Rejo, a 2.babánál gyakori, hogy ilyenkor már érzik a mozgást!! Kép

Kincseske, nézd meg a Petrányi-cikket, bizony emelni kell azt az adagot... a mostani két kismami is emelés után lett terhes!!

Norka
s_norka
 
 


norka,

de jó hogy válaszoltálKéphát igen,de nekem ennyit írt fel és pontKépnincs több.már csak abban reménykedem hogy írtó jó doki és csak tudja már mit csinálKép
nem vagyok pco-s szimplán hormonzavaros....prolactin újkeletű dolog,első babánál még nem volt gond vele.
és kimutatta neked a teszt 12 nappal az ovuláció után a terhességet????????ha igen megosztod velem a nevét annak az aranyat érő tesztnekKép?hol fogsz szülni?én fiam is juniusiKép))))))

puszi
gigi
Vendég
 


Gigi, olyan hogy szimplán hormonzavaros... olyan nem nagyon van...

... de jönnek az orvoslányok és meg fognak ebben erősíteni!!

A prolaktinod mennyi? Mert ha nem annyira piszok magas, a Premenst nagyon tudnám javasolni!

Nekem az első lombikomnál volt ilyen 12 napos tesztelésem (beültetés után 9 nappal), akkor a Medilab kimutatta, a másik teszt nem (Corax), és én azóta is ennek a tesztnek a híve vagyok. Mostani terhességemnél 14.napon elég erős csíkot adott már ki, szerintem 13.napon is kimutatta volna biztosan.

A Bajcsyban fogok szülni. Kép Vagy az autóban, ha akkor is akkora dugó lesz, mint ma.

Norka
s_norka
 
 


Sziasztok!
Írtam,hogy kakasokkal ébredek,mert reggeles vagyok,6-kor Én nyitom a bölcsit!Kép
Szóval ma is ....de nagyon-nagyon,még most,hogy haza jöttem is az...nem is vettem be a gyogyit reggel...van még egy tesztem...lehet elsütöm holnap is,bár tök fölösleges...
Haláli,hogy mennyit írtatok,míg Én dolgoztam...
Norka nem vagy semmi,pihensz Te valamikor?Elismerésem!
...beszéltem dokimmal,ha megjön a 3.napon Uh és kapok ismét 2 doboz clostyt,aztán foly. Uh!Kép-ez van....de volt saját Pé-m...nem is olyan rég,egy kedves ismerősöm akart petesejtet adni Nekem...bazi megható volt...de rajtam az nem segít....és most ,elmondhatom,hogy van Nekem is...
[color=#ff0000]Rejo
.....tuti érzed,barátnöm is a 2.babát érezte 15,3 héttel!
Rambóka!Hidd el...rá fogsz ismerni,ha kikapcsolsz...vagyis ,csak magadra figyelsz...na és tudod,hogy nem a bableves mozgolodik a beleidben!....ezt belülről kell érezni!
Ma ráálltam a mérlegre...még simán 10,8kg a fogyásom...és lesz ez még jobb is...remélemKép
....na viszem Natit edzésre,majd jövök!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


norka,

dokim mikor kérdeztem hogy lehet e pco azt mondta hogy NEM,azt azért egyedül is felismernéKépminden leletemen az van hogy vérzéshiány.ennyi.amit ha éppen nem akarok babát fogigátlóval "kezel",azaz megjön tőle és a tesztoszteront nem engedni az egekbe ugrani.ha meg babát akarok akkor closty tuti és még az aktuális eredménytől függően más isKép

teszt nevét elraktároztamKépköszönömKép
Vendég
 


Mert amúgy felmenne a tesztoszteronod, Gigi? Hm...

hidd már el nekem, nincsen olyan, hogy "csak úgy" vérzéshiány! Kép
Valamint nem akarom belédbeszélni a PCO-t, de ha bajok vannak ezek szerint a spontán pé-vel és a prolaktin se jó (és még csak ennyit tudtam meg rólad), akkor az azért gyanús.
s_norka
 
 


Kandi, új ciklus, új remények! Kép

Hála istennek nincs és nem is lesz szükséged donor petesejtre...
s_norka
 
 


Okr!

Az OKÉV honlapján emelt szinten a témakörök vannak fent, a rendes tételeket, amit kihúzol majd a szóbelin, azt csak ott láthatod először, mikor kihúzod. Középszinten a vizsgáztató tanár állítja össze a témaköröket is, meg a tételeket is.

Nem értettem a kérdést igazán, de ebben a témában otthon vagyok, ha pontosabban rákérdezel, segítek.KépKép

Jövő héten írásbelizel??

Andika!
Annyira sajnálom a nega tesztet!!!!! pedig úgy drukkoltam!!!! De jól csinálod, nézdd a dolog jó oldalát, volt SAJÁT PÉ-d!!! És ez is legaklább olyan nagy szó!!KépKép

Kép

Kép
rejo
 
 


AndiKép
KépKépKépÚÚÚgy sajnálom!!!!De tudod új hónap új remények!Később még jövök!
Puszi
Vendég
 


Rejo
Már a témakör is elég,ha fel van tüntetve.Kép
Csak azt furcsállom,hogy ennél összetettebb,szakmaibb dolgokból érettségiztem 10 éve.Most pedig az anatómián kívül nincs rázós tárgy .(és ez emelt szint)Na de nem becsülöm le az ellenségetKépKépKépKép
Tegnap kivégeztem az áptan könyvemet,ami bár hasznos volt,de jelen esetben fölöslegesnak bizonyult.
Sebaj!!!!!Most már muszály 5-t írni!!!!!!!!(különben apa kinyírKép)

Andika
Nagyon sajnálom!!!KépKépKépAmi jó,az az,hogy végre volt p.é.-d,és lesz is az elkövetkező ciklusokban!!!Így aztán hamar sikerülni fog a tesó!!!!!KépKép


Megvan a reggeli vérvétel eredményeKépSztem nagyon jó!Szerintetek???????????

FSH 5.1 U/L
LH 6.06 U/L
Ösztradiol 208.40 nmol/L
Progeszteron 1.80 nmol/L
Tesztoszteron 1.50 nmol/L
DHEA-szulfát 5.700
(a prolaktint a párom elfelejtette be x-niKép)

Nem tudom mennyire emlékeztek,de októberben az FSH/LH arányom 4 fölötti volt.
A tesztoronom pedig 2.5 nmol/L -n ugrándozott.Szal remek szer a metformin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Closty 2x1 adagban megy majd!

KépKép

KépKép
okr
 
 



OKrisztinke!
Hát ámulok-bámulok....tényleg nagyon sokat változott az összes értéked...nem semmi!-és de jó Neked,már szedheted a clostyt...most honnan fogom tudni...hol vagyok...eddig Veled haladtam 2x!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andika
Majd kiszámoljuk!!!!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


norka,
elhiszem hogy nincs csak vérzéshiány de ha a dokim azt mondja nem pco akkor én ezt elhiszem neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!de itt már tartottunk krisztivel,ő is megpróbálta belémbeszélniKépés nem sikerült.van vmi bajom de hogy azt nem pco-nak hívják abban biztos vagyokKépés helyesbítek a leleteken az áll hogy "tablettaszedést követő vérzéshiány"Kép
de van jó hírem is:beszéltem a dokimmal és azt mondta duphaston 10 napig és kész és ha babás vagyok nem fog megjönni ha abbahagyom.szóval én hiszek nekiKép már köszönhetek neki egy gyönyörű fiútKépés amúgy is egy állati jó dokiKép

okr,
gratula az eredményhez,én is jártam már úgy hogy a prolactin és tesztiszteron a két rossz maradt leKépKépKépsors akarja ígyKép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: