Új privát üzeneted érkezett!

Csengő,
akkor jó Kép Én a jégcsapretekkel vagyok így...

Mamy,
gratula a vizsgálathoz meg a mocorgáshoz Kép Én is azt tapasztalom, hogy UH után sokkal élénkebbek Kép

Érdekes, nekem a doki nem csinált még ilyen szívhanghallgatást... Viszont a vércukor-vizsgálat két órájában (mikor várakozni kell) megyek UH-ra. Aszonta, ikreknél jó többször kuksolni Kép (Utoljára április 4-én voltunk, a 18. hetin, most meg május 4-én megyünk Kép)

Krisszi, próbáld meg Te is a csütörtököt KépKépKép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Nagyon gyors leszek, mert Anyukám itt van Kép

Reggel voltunk a Praxisban, ahol a teljes vizsgálatot Ketteske végigaludta Kép Ennyiben már iszonyatosan hasonlít Marcikára Kép A doki mondta, hogy az arca előtt vannak a kezei és a lábai (!) is. Aztán nagy nehezen megmutatta a pofiját, de sokat nem láttunk belőle Kép Mindegy, majd idekinn.
A doki 150%-ra állítja, hogy kisfiú lesz Kép Gábor egészen elszontyolodott, mert Õ a legutóbbi uh után teljes bizonyossággal hitt a lánykában. Én teljesen elégedett vagyok így is, mert makkegészséges Kép Bár a vesetágulatot, amit anno Marcinál is kiszúrta, de 99%-ban kinövik és kisfiúknál magzati korban nagyon gyakori.
Felrakom a 4 képet, ami készült, hát ember legyen a talpán, aki kiveszi belőle a gyerkőcöt. Valamelyik képen egyértelműen láthatóak a lábacskái is, ahogy a nyakában figyelnek. Artistának adjuk majd Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi Mindenkinek: Melinda (24+0)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Megvolt a konzultáció, az amniot szerdán reggel csinálják. Átbeszéltük, rábólintottam, belenyugodtam. 15 éve nem volt vetélés a Papp doktor praxisában és tegnap a neten olvastam, hogy egy amerikai egyetem mindenkinél bevezetné az amnio-t, mert ezzel 100%osan ki lehet szűrni a kromoszómabetegségeket. (mondjuk inkább ne szurkáljanak szerintem, ha nem indokolt).

Nyilván nem egyszerű döntés, de ha ezt javasolják nem bocsátanám meg magamnak, ha valami baj lenne (de nem lesz).

Melba,én megértem, aki súlyos rendelenesség esetén sem vetetné el a babáját és aki vallási vagy meggyőződésből nem engedi az amniocentézist. Azt gondolom, hogy ez ma már rutinvizsgálat, biztos régen az ultrahang miatt is aggódtak a mamák, én egyszerűen szeretném látni leírva, amit érzek: hogy minden rendben.

Bujka, a szülészdoki tegnap Tarnó néven futott (Tarnóczki vagy Tarnóczi) 50 körüli, vékony, nem túl magas pasi és a szülésznő Ági, vörös hajú szintén ötvenes, szemüveges... van róluk képem (ahogy táncolnak a szülés után a szülőszoba előtt Kép ), ha akarod átküldöm e-mailben, de nem sértenék személyiségi jogokat KépTündériek!

Sajna nem tudok ma menni a kismamabuliba, mert egy barátnőm megy siófokra kocsival, ahova becsatlakozom, mert apjuk a sport jegyében tölti a hétvégét. Másnak is van versenyszerűen sportoló párja??? Kép

Puszi mindenkinek, jó hétvégét és főleg jó időőőőt!!

Emese

Kép
siba
 
 

 
 

Kata, nekem is két nevem van, a másodikat utálomKép, de a fiam esetében mégis kacérkodom a második névvel. Emocionális okai vannak: velem kihal a családnak ezen ágaKép, ezért arra gondoltam, hogy Apukám keresztnevét megkapja másodiknak.
A kutyus 12 éves, "gyerekkorában" ugrált, mostmár lusta, csak kajára ugrikKép Anyukáméknál készült a kép, a kutyusaim ott laknak (mi is csak nemrég költöztünk el onnan, "ideiglenesen", míg felépül a ház). De ez nem most lesz, minimum két év, mire összejön rá a pénz, borzalmasan drága az építkezésKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Melinda,
gratula a kisfiúhoz Kép Akkor majd otthon átírom a táblázatban. Sajna, a képeken csak gomolygó felhőket látok, de én béna vagyok amúgy is ehhez...

Siba,
amennyiben Papp Zoltánról van szó, nagyon dicsérik Kép Sajnálom, hogy szúrni kell, de legalább megnyugszol... Eredményt mikorra ígérnek? Sport: férjem mániákus sportnéző Kép Õ focizott és kézilabdázott valaha, versenyszerűen, ma már csak hobbiból rúgja a bőrt Kép

Krisszi,
építkezés anyagi vonzatai KépKépKép Mi ezért inkább egy régit újítottunk fel, de most, hogy már látszik a végre, tudjuk: alig valamivel többől egy újat felhúzhattunk volna... Most már mindegy, így hamarabb beköltözhettünk Kép A mi két dalmatánk két éves (tesók Kép), kajlák nagyon, és futógépek Kép Majd rakok fel róluk friss képeket Kép Utónév: igazad van Kép

Én is nagyon-nagyon-nagyon szép időt kívánok mindenkinek Kép

VIGYÁZZATOK, ez a levelem imént elszállt, lap nem található jött helyette, úgyhogy mentsetek KépKépKép

Kép
Ákata
 
 


Kata, persze, kedden beszélek a dokimmal, csak izgibb lenne, ha nem egyedül kéne várakoznunk a két vérvétel közöttKép

Mindenkinek szuper háromnapos hétvégét, pihenjetek sokat!!!

Puszi!
Krisszi
22+5 (asszemKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.20 08:34-kor.
Vendég
 


Krisszi,
remélem, összejön a csütörtök Kép

Simigabi,
rövidlátás: én azért bízom benne, hogy mégiscsak a sok inkubátor játszott rá, és a bébik nem nem öröklik... Férjemnek sasszeme van Kép, ez talán kompenzálja, ha mégis örökletes dologról van szó Kép

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Dunakeszin vettem a nadrágokat ,ahol lakom van egy kézműves bolt ,ott varrja a csajszi.
Retek,én is imádom, de tegnap csikart tőla a pocak.
Kép
Krisszi!
Neked is jó nagy kutyusod van.Miénk 11 éves, de szörnyen eleven és rohangál és ugrál és HISZTIZIK!
Kép
Bujka!
Nagyon szégyellem magam de én se tudok a képeken kiigazodni.

Köszönöm az elevittel kapcsolatos hozzászólásokat.Elhatároztam kétnaponta bekapok egyet.
Szerdán megyek védőnénihez, majd megkérdezek tőle mindent vasat,elevitet,vérvételt.
Hu ,majdnem elfelejtettem,5 nap alatt nőt a pocakom 2 cm-t.mostmár rakok fel képet Rólunk ,mert azt hiszem egyedül én nem mutattam meg mekkora pocakom van.
Megyek kinyújtóztatom a porcikáimat mert hosszú volt ez a nap.
su
20+5

KépKép
suezika
 
 


Allergiások
Dr. Theis Alergol Pollen Blocker
Ez egy orrkenőcs,ami védőfilmet képez az orr nyálkahártyáján...
Egy hete használom és bevált...KépKép

Melinda
Gratulálok a kisfiúhoz!
Vendég
 


Sziasztok,

ma találkoztunk néhányótokkal a Várandósok Klubján, és ahogy ígértem, a topicot újjáélesztettem. A Várandósság témakörön belül találjátok, a címe rendkívül fantáziadús: Várandósok Klubja. Kép

További kellemes levelezést és gömbölyödést. Kép

Virág
pienaluna
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is ott voltam a Várandósok Klubján és most szeretnék csatlakozni hozzátok. Remélem, még nem késő Kép
A 22 hétben járok, szeptember elejére vagyok kiírva. Valószínűleg kisfiunk lesz, Petinek fogjuk hívni. (azért a Lilit is készenlétben tartjuk Kép )
Első baba, úgyhogy tele vagyok kérdésekkel, néha félelmekkel. Lassan, lassan pedig tapasztalatokkal is.. Kép
Ha nem bánjátok, most már én is irkálnék..
sz_kata
 
 


Sziasztok!
Kata, de jo hogy ilyen hamar irtal! Beatrix vagyok a klubbol, nekem van a kisfiam es melletted ultem.
Szoval ne zavarjon meg senkit az osszeszokottsag, vagy ilyesmi, ha orom vagy gond van irjatok. Tudom neha jol esne ha mindenkinek tudnek szemely szerint irni, mert nekem is megdobban a kis szivem ha a hozzaszolas nekem szol. De abban biztosan lehettek, hogy ha gond vagy aggodas van, mindenki korbenez, segit ...

Beatrix
Vendég
 


Sziasztok Drágáim!!

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok, de nincs semmi baj nálunk!!

A húsvéti sütés-főzés annyira kikészített, hogy éreztem, le kell mennünk Pécsre anyukámékhoz pihenni, mert nem lesz ez így jó. Szóval bő egy hétig Pécsen voltunk, ott meg vírusos volt a gép, még bekapcsolni sem tudtuk. Hát ezért nem írtam ilyen sokáig. Aztán megjöttünk, de nem tudtam megnyitni a topicot!

Visszaolvasni nem tudok, mert most meg nem jeleníti meg az archívokat.

Most már leszek majd megint ezerrel, és amint engedi a gép, visszaolvasok.Kép

Puszi:

Rejo
(15+1)

Kép

Kép
rejo
 
 


Szóval akkor Csengő, Te és Gesztenye is személyes ismerős Kép A többiek nickjét sajnos nem tudom, de előb utóbb úgyis mindenki ismerős lesz Kép
sz_kata
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem tudtam elmenni az összejövetelre... Kép No majd legközelebb.
És visszaolvasni sem volt időm Kép, de holnap megteszem, mert kíváncsi vagyok Rátok. Kép

Megjött az AFP-eredményünk. Hát gáz van, úgyhogy most ki vagyok akadva. Kép
AFP: 0.53,HCG 1.24, uE3 (gőzöm nincs, ez mi) 0.29 - nagyon alacsony. Tuti jó időben vették le.
Így ezek alapján a 21-triszómia szűrés eredménye pozitív Erősen fennáll a Down-kór veszélye. Kép Pedig a tarkóredőnk nagyon jó volt.
Hát most nem tudom mi lesz. Amniót nagyon nem akarok, sokat küzdöttünk a babóért, félünk, hogy elveszítjük. Azt se tudom, mit csinálnék, ha kiderülne, hogy tényleg beteg. Itt rugdos ezerrel.
Hát velünk most ez van. Kép

Akik utaznak, azoknak jó hétvégét és sok napsütést! Holnap majd jelentkezem és remélem derűsebb leszek.

Melba (17+4)

KépKép
melba
 
 


Melba, megkerdezhetem hogy mennyi a testsulyod? Mert ha duci vagy akkor csak azert lehet alacsony, mert testsulyra szamoljak ki a veredenyekben levo folyadekot es ez duciknal csaloka.
Mielott beparazol es barmit csinalsz, kerjel masikat. Mar a topicban is volt ra pelda, hogy masodszorra jo lett!

csengo
Vendég
 


Sz_kata
ÜdvKépKép
Nekem is egy Peti van a pocakomban...

Melba
Nyugi... Egy alapos UH-n minden kiderülhet...

Gigi 23+1
Vendég
 


Sz Kata!
Üdv Neked! Én ültem Gesztenye mellett. Renáta..Nagyon örülök, h csatlakoztál.
Jadey, Gesztenye, Csenge!! Nagyon jó volt találkozni! Remelem a többiekkel is találkozunk hamarosan.
Rolex
(16)
rolex
 
 


Melba!
Nekem a nagyobbik fiammal volt rossz az AFP eredménye, és el is küldtek genetikushoz, aki elmondta, hogy mekkora az esély egy beteg babára. Aztán megcsinálták a genetikai ultrahangot, és semmi gond nem volt...már többektől is hallottam, hogy az AFP téves eredményt hozott...Reméljük, nálad is ez a helyzet!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!!!

Szkata, Csengo, Rolex és Geszti:

Nagyon jó volt a tegnap, örülök neki, hogy ott lehettem és megismerkedtünk!!! Ha valaki nem emlékezne, én voltam az, akinek be nem állt a szája...Kép

Pienaluna: Köszi a lehetőséget, szerintem mi még talizunk!!!

Melba: tényleg próbáld meg még1x levetetni, abból baj nem lesz, addig is az nyugtasson, hogy nem egyszer volt már olyan, hogy vkinek rossz lett az eredménye, mégis tök egészséges a babócája. Tudod, külföldön éppen ezért már nem is vesznek le AFP-t. Az ultrahang is alá tud támasztani egy s mást... Nagyon drukkolok Nektek!!!

Én ma tök depisen ébredtem a ciszták ás az a fránya köldökzsinórér nem hagy nyugodni. Jövő héten azt hiszem jobban utána járok ennek...

Rejo: Klassz, hogy minden rendben és újra itt vagy!!! Már a frászt hoztad ránkKép

Mindenkinek kellemes hosszúhétvégézést és majálisozásatKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sue,
mit jelent az, hogy hisztizik? A mi kanunk is rémesen hisztis - úgy bőg, mint egy dackorszakos kiskölök Kép, ha valami nem tetszik neki... A nőstény tök nyugis, ő legfeljebb halkan nyüsszög (hajrá, lányok Kép))

Sz_Kata,
üdv köztünk Kép Én is Kata, 22. hét, ikreket várunk, és egyikük Lili (Lilla) lesz, másikuk Liza (Elza) Kép Gyere gyakran! Kép

Melba,
nyugi... AFP-nél a MOM-számot nézd! Ugye, megkérdezték a testsúlyodat az vérvétel előtt?! És te grammra pontosan mondtad meg?!?!

Rejo,
úgy örülök, hogy nincs semmi baj Kép Mi is megyünk pihenni holnap, és köszönjük mindenkinek a drukkokat, itt a szép idő KépKépKép

Jadey,
ilyen szép időben nem lehet depis lenni... Sétálj egyet és lazíts!!!

Ma utolsó napom a munkában, innentől otthonról nyomom a melót lájtosan KépKépKép Ráadásul ma kezdték a teraszt otthon, hétkor már ott voltak a mesterek... Nem baj, holnap reggel meglógunk, és csak kedd este jövünk haza Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Hűűű mennyit írtatok!Nem is tudok mindent visszaolvasni.Sajnálom,hogy nem voltam a tegnapi találkán,pedig Jadey üzente nekem,de konferencián voltam.
Én még most is sajnos csak a rosszullétekről tudok beszámolni,ami esténként elég makacs,de mintha kicsit kezdene enyhülni.Jó lenne ha lassan elmúlna.Még két hónapot dolgozom,aztán csak a mellékállásomat fogom folytatni.
Kedden megyünk dokibácsihoz,már nagyon várjuk.
Lassan megyek tornára is a Szt Imrébe,Andihoz.
Jár még valaki?

Jó hétvégét,és jó pocakosodást mindenkinek!

Most jutott eszembe,hogy régen a Maternától születtek óriásbébik,be is szűntették.Az Elevitnek elvileg nincs ilyen hatása.Mivel én folyton émelygek,csak 2 naponta szedem,de gondolom nem baj.(10+5)

Rönci

KépKép
rönci
 
 


Csengő, Gesztenye:
Sajnos nem mentem el a Kismama klubba, mert ledöntött a torokgyuszi-nátha... De majd elolvasom mi volt.

Melba:
Ne parázz! mennyi lett a személyes kockázatod a Down kórra? Engem 3 doki is megnyugtaott, hogy akkor kell amnio, ha 1:250, vagy annál több (vagyis pl. 1+150).

Elevit:
Most egy-két hete újra szedem naponta, mert annyira hasmenésem volt, hogy szegény babóhoz semmi nem jutott el a kajákból tutira. Meg az is uncsi volt, hogy a napi egy Elevit helyett 6-8 tablettát kapkodjak be 2 óránként (Vas, Calcium, Magne+B6). Most egy darabig még szedni fogom, de utána már biztosan nem naponta.

Kata:
Képzeld nekem is Balaton allergiám van - amit nálam is augusztusban a tó okoz. Én azt gondolom, hogy az algáktól van, algavirágzás akkor a legerősebb. Így már ketten vagyunk!

Manka:
Nekem a bokám szokott dagadni estére, de próbálok kevés sót enni, ami nehéz, mert ugye a paradicsom szezon nyakunkon van.

Vas: Valaki írta a szorulást - nekem a dokim felírt Ferrograd Folic nevűt, ami garantáltan nem okoz ilyet. Az Elevit viszont igen.
Manka:
Elevittől nekem vesehomokom lett, és tutira attól, mert amikor abbahagytam a 12. hét után, akkor tiszta lett a vizelet.
Nagyon tubó az a vitamin - összehasonlítottam a Supradynnal és ugyanazok vannak benne, csak mindeből 3* annyi.

Remélem meggyógyulok, mert jövő héten nehéz hetem lesz, konferenciára kell mennem Boszniába. Semmi kedvem, de tényleg. Jó lenne már nem dolgozni, de nincs aki helyettesítsen.

Üdv, sok napocskát!

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Szia Lányok és Babócák!

Nagyon rég nem volt időm még benézni se; nemhogy visszaolvasni. Kép Kép

Múlt hétfőn beugrottam, csak azért, hogy leírjam minden ok. nálunk; de még az az üzenet is eltűnt. Kép

A lényeg: végre elkezdtem betanítani az utódomat. Teljesen más, mint én. Nem vagyunk biztosak benne, hogy meg fog bírkozni a feladatokkal...de arra hangolom magam, hogy engem ez már ne érdekeljen. Csak nem könnyű. Viszont így legalább már csak 5-1/2 hatig kell bent lennem! Kép Kép
Kincsem egyre erősebben tudatja mindenkivel, hogy itt van. Már a papája is érezte! Kép
Imádom! Kép

Visszaolvasni nincs lehetőségem; de a 3 hónapból 1 már letelt!! Kép Nemsokára jövök vissza aktív tagnak! Kép

Mindenkinek nagyon boldog, problémamentes és szép napokat kívánok!!!

puszi:
J.E.
macifülke
 
 


Dorka,
allergia Kép, de az jó, hogy nem egyedül Kép Nagyon muszáj menned arra a konferenciára?
Munka-nem munka: én is dilemmáztam egy ideig, aztán a rohamléptekkel növekvő hasam és a múlt heti derékfájás eldöntötte a dolgot... Sztem ne törődj azzal, hogy ki helyettesít. Sajna, mindenki helyettesíthető... Vesehomok: az mi? És hogy derült ki? És hogyhogy újra szeded, ha ilyet okozott? Só: én csak a főtt ételekbe teszek (és pl. húsra, krumplira sem, hideg kajára pedig egyáltalán nem), és néha mégis dagad a bokám. Szerintem inkább a sok ülés és a vérkeringés változása okozzza.

Macifülke,
örülök, hogy újra itt vagy Kép Ezek szerint júliusig dolgozol? Nem lesz az sok?

Puszi nektek, és további szép időt KépKépKép

Kép
Ákata
 
 


Beatrix,
Ne haragudj, h "lecsengéztelek"..Kép
Puszi,
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves szavaitokat és a segítséget, egy kicsit megnyugodtunk és próbálunk nem pánikolni. Meg olvastunk is egy keveset a dologhoz. Megpróbáljuk kedden meismételtetni a vérvizsgálatot és persze (reméljük, a következő jobb lesz), próbálunk minél több helyre genetikára menni. Meglátjuk. A dokink hétfőn nyilván nyomatni fogja az amniót, mi nagyon nem szeretnénk, de majd meglátjuk a további eredményeket.
Dorka, nálunk a Down-kór kockázata a papír szerint 1:50, egy másik számítás szerint 1:81. De nagyon jó volt a tarkóredőnk és megvolt az orrcsont is a megfelelő időben.
Persze, sokminden látszódik az uh-on, de pl. az értelmi fogyatékosság nem! De nem tudom, mit csinálnék, ha kiderülne 24 hetesen, hogy gáz van.
Sajnos a Praxisban nem tudtak korábbi időpontot adni egyelőre, de nagyon kedvesek és megnyugtatóak voltak.
Viszont beszélgettünk többször is a bébivel és amikor arra jutottunk, hogy nem pánikolunk, csak ha a többi eredmény is gáz lesz, utána picur mindig nagy hancurba kezdett. :-)

Kata, hogy tudod megenni a húst sózás nélkül? Nekem is a sótlanságot mondta a dokim, de rosszul vagyok tőle.
Egyébként megkérdezték a testsúlyomat az AFP előtt. Azt írták be, amit mértek a dokinál. Ez elvileg több, mint amennyi vagyok. Szóval lehet, hogy még kisebb lenne az értékünk...
Csengo, egyébként 58-59 kg vagyok szerintem és 60-at írtak be.

Ja és Kata! Engem érdekelne az a szóróanyag, előre is köszi! Merthogy budaörsi vagyok, de hozzánk még nem dobták be a fesztiválos tájékoztatókat... (melasz@ludens.elte.hu)
Nincs Érden kismamatorna? Mert itt most nincs, pedig nagyon szeretnék járni.
A két 3 kg körüli gyereket azért írtam, mert épp a Dévais topikban született pár hete egy fiú-ikerpár ilyen súllyal! És az anyujuk a 38. hétig hordta őket, csak utána mentek kórházba. Méhszáj-parádat megértem, de nem lesz semmi baj, ne aggódj! Kép

Macifülke, tényleg mindenki helyettesíthető, ez már nem a Te gondod. Ne foglalkozz vele, dolgozz minél kevesebbet!

Rönci, mielőbbi jobbulást Neked!

Sz_Kata, gratula a picurhoz! Kép

Siba, akkor mennek a drukkok szerdára ezerrel! Tuti rendben lesz minden, annyira szorítunk Nektek! Kép

Melinda, nagy gratula a fiúcskához! Kép

Mamy, de jó, hogy Nálatok is minden ok! Kép

Gesztenye, bocs, de nem derül ki feltétlen 2-3 nap alatt, ha valaki nem bírja az Aloét. Én megittam egy vagy kéthavi adagot, mire komoly problémáim lettek és kiderült végül, hogy allergia volt!

Krisszi, nekem volt hüvelyi uh-om olyan helyiségben, ahol nem volt elválasztva egymástól a két uh. A férjem mögém állt, nem is látszódtam. Meg egyébként is, ki a fenének jut eszébe a másikat kukkolni, amikor a saját uh-ja megy? Jó, öltözőfülkékből kellett az ágyra feküdni, de megoldható volt. Akkor is kiakasztó számomra, hogy az édesapát nem akarják beengedni.

Mindenkinek kívánunk nagyon szép hétvégét sok napsütéssel, pihenéssel!

Melba (17+5)

KépKép
melba
 
 


Kedves Melba,
Nem szabad komolyan venni az AFP-t. Ne aggódj, minden rendben van!!!
Rolex
rolex
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást.
Ákata: jövök ám gyakran! Kép
Gigaboszi: Tudod, hogy mit tartanak a Péterekről? Az nlcafe-n olvastam: komoly, őszinte ember. Haladó gondolkodású, határtalan energiával. Jól hangzik?
Anyukám most tanul asztrológiát, és már nézegetjük, milyen lesz várhatóan a kisember. Anyu szerint okos lesz Kép)
Ákata: melyik kórházban szűlsz? Valószínűleg egy időpontra vagyunk kiirva..

Csengő, Rolex, Gesztenye, Jadey: jó volt, hogy találkoztunk a Várandósok klubján, én biztosan megyek a következőre is és talán most kedvet csináltunka többieknek is hozzá.
Egyébként mit gondoltok a dúlaválasztásról?
sz_kata
 
 


Melba,
csak nyugi... Sógornőmnek valahogy nem nézték az
AFP-leletét, orvost is váltott, és legközelebb a szülőszobán került sor az AFP-re - és kiderült, hogy rettentően alacsony, és ott paráztatták a szülőágyon... A kis Peti pedig gyöngyörű, okos gyerek lett Kép
Só: régen mindent sóztam, a férjem viszont szinte semmit, így leszoktam róla. A főzelékeket viszont változatlanul sózom. Hidd el, tényleg szokás kérdése - én régen a krumplit, paradicsomot, paprikát is csak sóval tudom elképzelni - ma meg már egyáltalán nem hiányzik. Próbáld talán először a dózist csökkenteni...
Börsi Fesztivál: sajna a melóhelyemen van a mél, és csak szütörtökön megyek (akkor is a szerződésem megszüntetése miatt - ma dolgoztam bent utoljára Kép), és 4-én egy napja már tartani fog... De azért átkülöm. Esetleg Börs honlapján fent lehet...

Sz_Kata,
egy időpont Kép A SOTE II-n fogok szülni. Hát Te?

Kép
Ákata
 
 


Dúlaválasztás:

én nem tudom, hogy az ikreket császárral vagy természetes úton fogom szülni - ez a rövidlátásomtól is függ, bár azt mondják 10 dioptriáig nincs gáz. Azért elmegyek addig egy retinavizsgálatra... Nekem őszintén szólva mindegy, milyen úton szülök, csak a bébik egészségesek legyenek. Szóval úgy érzem, szegény dúla nem sokat tudna velem kezdeni egy császár során...

Érdi torna:

az egészségházban van, de pontos adataim sajnos nincsenek Kép

Kép
Ákata
 
 


Én még nem tudom, hol és kinél fogok szülni, még keresem az igazit Kép
Szívesen fogadok mindenféle infót a jobbnál jobb orvosokról és kórházakról. A minimum elvárásom, hogy az orvos csak vezesse és ne irányítsa a szülésemet, maximálisan vegye figyelembe az igényeimet és érezzem, hogy törődik velem, és nem csak a jó kis drága magánrendelésén. Szóval, emberséges legyen. A kórházban pedig hagyjanak úgy szülni, ahogy nekem jó, ha térden, akkor térden, ha fejen állva, akkor fejen állva. És lehessek együtt a kisbabámmal. Tehát a kórház is legyen emberséges.
Túl nagyok az elvárásaim?
sz_kata
 
 


Melba!
Ne izgulj az afp miatt, remélem az uh megnyugtató eredményt hoz. A Praxisba mész kedden vagy sima 2d-s uh-ra?
Érden sztkban szerdán van dun, én egyszer szívese megnézném, milyen. Ha van kedved, elmehetünk. Jánosban azt mondták, nyáron is folyamatosan lesz a 6 előadás, úgyhogy én oda csak jún. 2. felétől megyek, mert akkortól nem dolgozom.

Lányok! Milyen volt az előadás. Kicsit részletes beszámolót kérünk. Bátran kérdeztetek?
Erika
piciri
 
 


Sz_Kata,
igen Kép Kórház: úgy tudom, a Szent Imre az általad leírt ideális állapotra hasonlít, orvost viszont nem ismerek ott. Viszont van itt Szent Imrés topic...

Kép
Ákata
 
 


Én is a Szt Imréről hallottam, h az most a trendy. Kép
De szerintem orvost válassz Kata. A kórház szinte mindegy.
Piciri,
Abszolut kötetlen beszélgetés volt. Olyan érzése volt az embernek, h mindenki ismer mindenkit és nem volt tabu téma. Mindenki őszintén megnyílt.
Jó volt, gyere, gyertek.
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat a kisfiunkhoz Kép De én a lánynevet is bennehagyom a táblázatban. Számomra, akkor tuti a dolog, ha kibújt Kép

Most nem írok külön-külön, mivel hulla vagyok a pakolástól, holnap indulunk Egerbe. Csak szerdán jövünk vissza. Addig mindenkinek kívánok minden szépet és jót, nagyon jó pihenést a hosszúhétvégére!

Pusz: Melinda (24+1)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!
tegnap megírtam a hosszú levelet ,erre elszállt.Most megint megpróbálom.

Melba!
Afp,ne aggódj nem lesz semmi baj.Kolleganőm az 5.gyermekét várja és megtagadta az Afp vizsgálatot,ugyanis a 2. babánál rossz lett az eredmény és iszonyatos cécót csináltak Vele.Azóta nem csináltatja meg.Akkori dokibácsija,ország első nődokija ,már közel a 90.évéhez és a mai napig vannak kismamái,szóval ő azt mondta ezek csak adatok,nem mindegy mikor veszik le és sosincs pontos eredény, pontosan azért, mert vkinek a betöltött 15 hét után veszik le, vkinek a 16.után.Tudom ez most nem nyugtatott meg csak hátha.Kép
Nekem pl a betöltött 16. után 2 nappal vették le és most a 20. héten az uh-n meg se kérdezték az eredményt,söt a papírt is elkutyulták .És amit,Csengő írt,hogy kilótól is függ, sehol nem tüntették fel a papíron mennyit nyomok.
Szóval ne aggódj.

Ákata!
Hiszti,Leírni igen nehéz,hallani és látni kéne.De először szépen halkan, finoman elkezd nyüszkölni.Mikor látja nincs reakció,topog és fejét hozzánk szorítja és folytatja a nyüszkölést.Erre sincs reakció, elkezd vakarózni,ásítózni,futkosni a szobába.és nagyon hangosan nyüszköl.eddig szoktam bírni a kiképzést.
Kép

Rönci!
Rosszulléteket sajnálom,csak megnyugtatásúl írom,én a 7.hét elején kezdtem és múlthéten kedden voltam utoljára rosszul ,ami a 19 hét 2.napja volt.javában mozgot a kicsi lányka.
Kép

És amit tegnap is leírtam még,bejártuk a párommal váci ut,bababoltjait.
Lehel u 1/b-t babadiszkont.ez egy icipici helység sok emberrel ,de vannak jó dolgok.Kocsit néztünk főleg,találtunk is 50.000ért.továbbmentünk Brendonba,oda csak körbenézni érdemes bemenni,vannak szép dolgok ,de nem a mi pénztárcánknak van kitaláálva.

Viszont mindenkinek tudjuk ajánlani, újpesten a régi megatoys bolt helyett nyílt egy baba planet bolt.akkora mint a brendon és gyönyörű dolgok vannak ott.Nem is drága,nézzetek be ha tehetitek érdemes.Aradi utcaban.
Holnapra jó majálisozást
pusz mindenkinek
su
22+0

KépKép
suezika
 
 


Hahó!
tegnap csavarogtunk egész nap... annyira szép idő volt... ma viszontKépKép
Utálom az időjárás-változásokat... fáj a fejem ilyenkor, most még a pocim se az igazi...Kép

Sz_kata
Péter: kőszikla... egyébként igaz is rájuk...KépKépKép (apa is Péter).
Nem bántam meg a választásomat...

Rolex
Szerintem a kórház is fontos...
Az embernek a saját szempontjait kell szem előtt tartania és ahhoz választani partnert, helyszínt...
Én most ott tartok, hogy szülésznőt keresek...

Su
Merre fele van ez a bolt Újpesten? Nem tudom melyik az Aradi utca...

Gigi 23+3
Vendég
 


Gigi!
www.babyplanet.hu
itt van térkép is.Nehezen magyarázok,hogyan kelle eljutni egyes helyekre így egyszerűbb ha megnézed.
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Undorító ez az időjárás. Csak az vigasztal, hogy tegnap ültettem egy csomó virágot, és most ők legalább jól érzik magukat.

Tegnap óta érzem a babánkat mozogni. Legalábbis azt hiszem... Olyan kis (néha nem is olyan kicsi) buborékpukkanások. Úgy örülök neki.Kép Már teljesen be voltam parázva, hogy a 22. héten még nem érzek semmit. Néha, rossz pillanataimban azt képzeltem, hogy rászorult a köldökzsinór Kép
De most már tudom, hogy jól van és ez annyira klassz Kép
Gigaboszi!
Imádom a kőszikla pasikatKép

Suezika,
A kismama úságban olvastam, hogy a Soroksári úton van egy üzlet, a Mega Toys, ami egy baba-outlet, azaz tavalyi modelleket lehet megvenni 50%-ös kedvezménnyel. Én biztos megnézem azt is, mert ezek a babakocsiárak iszonyatosak.
sz_kata
 
 


Kata!
Sajna az Nekünk messze van de lehet,hogy Gergőt ráveszem menjünk el oda is.

eyébként,nem tudom ki mennyire szereti az ikeát ,de per-pill az a legolcsóbb hely, ágyikó matrac meg kiegészítők.nekünk ikeás bútoraink vannak, megvagyunk vele elégedve.nézzétek meg, ha gondoljátok.
su
21+1
jaj, most látom tegnap rosszul írtam ki ,hol tartunk.
Kép
pedig nem siettetem az időt...
Kép

KépKép
suezika
 
 


Su
Köszi... így már képben vagyok... majd be is fogok nézni... Újpesten járok suliba...

IKEA
nekem a szállítás miatt nem éri meg... Kép
Vendég
 


Melba, szerintem a testsulyod igy (nem extrem sok)nagyon nem terhet el, de persze az is bizonytalansagi tenyezo.
Nekem most fele lett az afpm, mint az elozo babamnal. Pedig csak a sulyom tobb.

Jadey, gondolok rad, olyan jo lenne valami biztatot talalni...Mindenesetre eddig senki nem hallott ilyen koldokzsinorrol. De aztan lehet, hogy csak az van mint nalad is lenne, ha nem mentel volna extra uh-ra, azaz azt nem is nezik a sima uhn. Szoval nem tudom...Lehet hogy rengeteg szep es egeszseges gyerek szuletik igy, csak nem vettek eszre.

Mennem kell, most furdik a csalad, mert 2 napig tavol voltunk. Sajnalom, hpogy csak igy kutyafuttaban irok.

csengo 24+4
Vendég
 


Sziasztok lányok!!!

Úgy vártam a mai napot, hogy elmenjünk Majálisozni!!! Hurrá, egész nap zuhogott, most estére meg kisüt a nap! Bosszantó...

Csengo: Annyira édes vagy, hogy így aggódsz értünk. Köszi Neked! Én már nem is tudom, mit csináljak, megnéztem már mindenhol, de sehol semmi. Azt hiszem holnap felhívok egy genetikust, ő csak hallott már hasonlóról. Hátha mond valami megnyugtatót. Az a legrosszabb, hogy senki nem mond semmit. Aaz idő pedig rendületlenül halad tovább... Ma vagyunk 19 hetesek.

Remélem mindenkinek kellemesen telt a hosszú hétvége, időjárást leszámítvaKép mi ma még egy csokissütit is sütöttünk unaloműzőnek, jól befaltukKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok, Lányok!

A mi mininyaralásunkba is beleköpött az időjárás KépKépKép Tegnap reggel lementünk a Balatonra, ahol 8 (!) fok volt kint, bent a házban pedig még hidegebb, mert most nyitottuk ki először idén. Víz meg nyista. Napközben még csak-csak elvoltunk (kocsival kirándulgattunk - bent legalább meleg volt Kép), de este... A mi pici szobánkat egy olajradiátor annyira befűtötte, hogy téli pulcsiban és téli takaróban el tudtam aludni, de a kutyák bőgtek a konyhában a hidegtől, csak a hőlégfúvó segített... Fél éjjel nem aludtam.
Mára viszont lett vizünk (jött a szerelő Kép), és a nap is kisütött ám fél egy körül! Így a mai nappal nagyon jól jártunk. Viszont a ház még mindig annyira hideg volt, hogy hazajöttünk. Holnap majd a környéken kirándulgatunk, ha az időjárás engedi... A férjem szabadságon van a héten, én pedig szombaton letudtam az utolsó munkanapom KépKép

Sz_Kata,
a buborékérzés bizony már a bébi! Kép Én már nagyon is érzem az ikreket, néha akkorákat rúgnak, hogy majd' bepisilek, vagy öklöznek, és akkor a köldököm szakad ki Kép Most már a férjem is határozottan érzi KépKép Próbáld meg, hogy lefexel, és nem gondolsz semmire, vagy ha igen, akkor a bébire, és meglátod, mocorogni fog Kép

Su,
köszi a bevásárló-tippeket, mi egyébként voltunk a Soroksári úton, és nagyon jók az árak! Azért megnézzük az újpestit is... Hiszti: nekünk a kan hisztis, ő nem nyüsszög, hanem azt mondja iszonyú szomorú hangon, hogy UÚÚÚUÚÚÚUÚÚÚ, szinte énekel, és közben járkál fel és alá... És nem használ, ha nem figyelünk oda, csak az, ha rászólunk keményen... Nálunk a nőstény nyüsszög, de csak egyet-egyet - ő nem hisztis Kép A kan egyébként gyűlöli a fűnyírót, és mindig megtámadja, és képes kirántani a kezünkből a kerekénél fogva Kép

Most kezdek éhenhalni, úgyhogy befejezem gyorsan, pláne, hogy úgy látom: csöppet sem érdekfeszítő dolgokról rém hosszan írok...

Kép
Ákata
 
 


Melba, kérj egy új szűrést. Tudom, könnyű ezt mondani, de ne aggódj, az AFP egy rohadtul megbízhatatlan vizsgálat! Nem is mondtad, hogy budaörsi vagy, csatlakozhatsz majd hozzánk Rejóval, jó közel lakunk egymáshoz!
(csak azért írtam a hüvelyi UH-mról, mert hasira készültem, rövid pulóver volt rajtam és meztelen alsótesttel kellett megtennem az utat az öltözőfülkéből a vizsgálóig. A párom meg röhögött rajtam...)

RejoKép Van már neted?

Dorka, sztem is nagyon turbó vitamin az Elevit, nem is szedem már naponta.

Su, az IKEA nekem is bejött, minden bútorunk onnan van, a babának is valszeg onnan veszünk mindent.

Kata, mi is vasárnap voltunk a Balatonon! (Szárszón) De képzeld, egész jó volt az idő, sétáltunk is egy nagyot. Persze annyira nem volt jó az idő, hogy a teraszon ebédeljünk, de így is jó volt, legalább kimozdultunk!

Puszi Mindenkinek!
Krisszi
23+3

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Péntek dél óta nem jutottam fel, mert egy kicsit el lettem havazva, de most bepótolom a lemaradást.

Ákata!
A retekről nem hallottam, hogy ártalmas lenne, viszont nálam pocifájást okozott (erőteljes nyilalásokat), ugyanúgy mint a puffasztós főzelékek, ezért lemondtam róla.
Én anno 1,8 kg-val születtem és inkubátorba kerültem, de a szemem még mindig tökéletes (remélem az is marad).

Sz_Kata!
Jó, hogy csatlakoztál hozzánk sorstárs Kép
Ha találok egy jó szülésznőt, akkor valószínűleg nem választok dúlát, már csak pénzügyi okok miatt sem. Én elvileg a köv. klubra nem tudok menni, mert akkor lennénk Londonban. Bár, ha valami gond van a babóval akkor itthon maradunk, de inkább legyen minden rendben, mert akkor vagyunk nyugodtak.
Orvosok felől érdeklődhetsz azoknál is akik már szültek (pl. 2005/2006 téli vagy 2006 tavaszi babásoknál). Azért jó lenne minél hamarabb eldönteni, hogy hová szeretnél menni,különben azért nem tudnak majd fogadni, mert arra az időszakra már telítődtek kismamákkal.
Látod, hogy nem kell izgulni a babóca mozgása miattKép

Melba!
Szurkolunk, hogy minden rendben legyen és ne találjanak semmi rosszat. Egyébént már többször is bebizonyították, hogy nem kell mindent elhinni az értékeknek, mert a vége egy egészséges kisbaba lesz.

Rolex, Jadey, Csengo!
Én is nagyon jól éreztem magam, jó volt végre találkozni veletek. Szerintem senkinek sem állt be a szája, mert annyi mesélnivalónk volt egymásnak Kép Remélem hamarosan újra randizunk!!!

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Az előbbi írás túl hosszúra sikerült, így külön írom le a hétvégi őrületet.
Pénteken irány a klub, ahol nagyon jól éreztem magam. Szombaton ebédre anyukámékhoz mentünk, majd haza készülődni az osztálytalálkozóra, amit én szerveztem. Sajna még aznap is pár ember lemondta, így kétszer is meggondolom, hogy legközelebb bevállaljam a szervezést (mázli, hogy helyettük nem kellett kifizetni a kaját). Az is nagyon jól sikerült, bár csak az osztály 2/3-a volt jelen, de a hangulat fergeteges volt és jó sokat nevettünk a régi hülyeségeinken. Utána holtfáradtan dőltem az ágyba. Vasárnap egész nap mostam, sütögettem, salátát csináltam, azaz készülődtem a hétfői kerti partyra. Veresegyházára hívtak meg minket egy telekre, de természetesen pont hétfő reggeltől esett az eső és legalább 15 fokkal hűvösebb volt, mint vasárnap Kép. Ettől függetlenül megtartottuk és még sütögettünk is egy felállított sátortető alatt. A kaja fincsi lett és a hidegtől függetlenül jó volt a hangulat (bár a nap nagy részét a házban töltöttük). Este szintén hulla voltam és ma reggel alig bírtam kikászálódni az ágyból. Legalább 10-ig tudtam volna aludni Kép
Hát, elég zsúfoltra sikeredett a hétvége, de legalább nem unatkoztunk Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sz_Kata:
Bár még nem szültem soha, de én a MÁV kórházban találtam egy fiatal és rugalmas orvost (Dr. Kisfalvi István), akiről nagyon jókat hallottam. Olvass utána a babaneten, és ha gondolod megadom az elérhetőségét. A MÁV meg amúgy bababarát kórház, a gyerek végig veled lehet teljes rooming-inben. vajúdni is mindenhogyan lehet, van szülőszék is. Nézz utána.

Kata:
vesehomok az annyit jelent, hogy amorf részek a vizeletben, ami állítólag terheseknél gyakori. Mindenesetre ahogy abbahagytam az Elevitet nálam megszűnt.
Munkaabbahagyásért nagyon irigyellek! Én sajnos nem tojhatom le, mert le kell zárni a programot, amin dolgozom, és végül is rosszul sem vagyok, ami indokolná, hogy otthon legyek.
De jó lenne, ha júliustól már nem kéne, csak ez elég esélytelen. Mindenki azt várja, hogy augusztusig kitartok majd.

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?