Új privát üzeneted érkezett!

Csak gyors bekukk, pihenek sokat, meg most kielemzem a Lombikbaba kérdőívet, amit anno felraktunk! Jó munka, csak kicsit szöszölős!

Kriszta! Figyelj csak! 12 dpo-n kevesek tesztelnek pozitívat, pláne ha amolyan rápisilős változatról van szó (én a belemártós csíkban jobban hiszek); másfelől pedig, 37,2-es volt ma hőd (meglestem odaát)!!! Mennyinek kellett volna lennie, 37,4-nek? Kép Úgyhogy hátrébb az agarakkal, tessék a végítélettel várni szombatig, jó? Kép

pusz Norka
s_norka
 
 


Rejo
Kép
Nem felejtettem ám el a munka-gyerek dolgot,csak vártam,hogy gyereKép

Sztem a bölcsibe ,oviba szoktatás a felnőttnek nagyobb trauma,mint a gyereknek.(lelkiismeretfurdalás)Mert általában jól érzik ott magukat,és "csak" addig sírnak,amíg anyát látják elmenni,aztán játékdömpingKép
Másfél,két éves gyereknek pedig már igénye is van a kortársaival való gyakori kontaktusra.Nem utolsó sorban,nem egész életre hagyjuk őket egyedül,csak pár órára.Az este ,a hétvége megmarad közös programnakKép
Legalábbis ez az én véleményem a dologról.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka
Köszi a bíztatást,de én nem nagyon hiszek ebben a ciklusban .a wunschkinderen van egy HCG tabella,asszerint már ki kellett volna mutassa,ha van odabent valaki.Igaz azt is írja,hgy biztos eredmény a 14-18 DPO-n van.Kép

Mennyi energiád van,hogy még a kérdőívvel is tudsz foglalkozniKépMinden elismerésem!Kép

Ella
Jó éjt!Kép

Rejo
Te ugye,már nem vérzel???

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

Ella!

Jövő hét csütörtökön megyek dokihoz!

Okr!
Már nincs vér, csak enyhe színes barnás-rózsaszínes folyás!

Kép

Kép
rejo
 
 


Az előbbi üzim elszállt!KépKépRáadásul a cumisüvegekről leforrt a víz,a nagy fórumozásban.

Rejo
Szuper!KépKépUH lesz,vagy vizsgálat?

Felrakom a görbém:

Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ma reggeli mérésem utánKéptuti megjön)
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: progiszintet mértek egyébként nálad? Csak mert ez olyan beágyazódós görbe voltKép
csakegy
 


Csakegy
Vmikor néztek,akkor jó volt.Mivel a ciklusom javuló dendenciát mutat,így valószínűleg nem romlott elKép
Nem tudom,írtam-e ,már,de a beágyazódás nálam biztosan nem zökkenőmentesKépA méhfalán apró hegek vannak,ami a szívósan tapadó méhlepény maradványa.
Háát,az esély nem túl nagy ,hogy babás legyekKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: most lehet, hogy nem... de itt a nyár, a napfény stbKép szóval a szervezeted is jobban regenerálódik majd...
csakegy
 


Szia Okr!

Csütörtökön megyek dokihoz, pénteken UH kontrollra, kiváncsi vagyok, mi a helyzet odabent.

Nálunk a hidegfront apát viseli meg a legjobban, iszonyú hisztit levágott tegnap, nagyon megviselt. Most kicsit szar is a kedvem tőle.

Okrisz!

Azzal én is teljesen egyetértek, hogy Ada semmilyen károsodást nem fog szenvedni a bölcsiben, és jó lesz neki a játék és a társaság (bár mi egyetemen gyermeklélektanból azt tanultuk, 3-5 év között kívánja egy gyermek anyja nélkül a gyerektársaságotKép)

Én inkább arra gondolok, te fogod megbánni pár év múlva, hogy lemaradtál Ada egyik legszebb évéről. Az aranyos kis beszólásairól, mosolyairól...

Nem tudom, te milyen időbeosztásban fogsz dolgozni, de nekem munka után, mire hazaértünk az oviból, már csak összeesni volt erőm, se a gyerek, se a háztartás nem haladt. Iszonyú volt. Az este Domival azt jelentette, hogy vacsora, fürdés, pakolás a konyhában, aztán dugtam be őt az ágyba.
Iszonyúan megbántam, hogy kiscsoportos korában még magántanítványokat is vállaltam a meló mellé. Azokat az éveket már soha nem kapom vissza vele.

Félállást nem tudsz vállalni?Akkor emberek közt is lennél, kiszabadulnál a négy fal közül, kiszellőztetnéd a fejed, de Adára is jutna időd.

Én arra jöttem rá Domi mellett az elmúlt pár évben, most 10 évig semmi nincs fontosabb, mint a gyerekek és a család. Pedig tudod milyen jó munkahelyem volt, írtam, imádtam ott dolgozni, imádtam a főnökeimet és a kollágáimat. Csupa móka és kacagás volt minden a munkahelyemen, mégis.

Ez csak az én véleményem, kiváncsi vagyok majd a tapasztalataidra, gyerek, család mellett munka téren, de bevallom, titkon abban reménykedem, te addig terhes leszel!KépKép

Rejo
(15+1)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap feltettem a 3. napi vérvétel eredményeimet, nem tud valaki segíteni értelmezni?????

Köszönöm :-)
nóra1
 
 


Sziasztok csajok!

Most kerülteg gép mellé, volt mit visszaolvasni!

Nóra(egy)Kép!
Nos, vegyük szépen sorjábaKép
Újra bemásolom amit írtál:
Ösztradiol:103pmoll : a 3. cn-nak megfelelő
FSH: 5.5 IU/l LH/FSH arány szintén jó
LH: 3.7 IU/l
Progresteron 1.1 nmol/l , ez is jó
Prolactin: 452.9 mIU/l 25-629 itt te is látod, hogy határértéken belül van
TSH: 4.721 mIU/L 0,35-4,94
T3: 2.3 pg/ml 1.71-3.71
T4: 13.97 pmol/L 9-19 : Pajzsmirigy hormonjaid is határértéken belüliek
Tesztoszteron:1.5 nmol/l , jó!
DHEA: 3.03 mikrom/l 2.3-9 , jó
Inzulin: 5.33 mikrU/m 2.8-24.9
Cpeptid: 1.35 ng/ml 1.1-4.4
Sexual Hormon: 99.2 nmol/l 18-115 , jó
25-OH : 79.3 nmol/l 3-105, jó

Az inzulin és a C peptid szinted nem tudom értékelni, mert ezt cukor terhelés vizsgálatban kellene nézni, min. két pontos, max 5 pontosban. Gondolom ez éhgyomri, de kellene még mellé egy vércukor eredmény is.
És a terhelés 30, 60, 90, 120 perces eredmények nagyon fontosak, mint már láttuk. Tehát erről a két értékről nem tudok nyilatkozni. Összességében tekintve, csak a hormonjaidat nézve (csak ebben a hónapban) akkor azt mondanám, hogy igazából nem is mutat semmi PCO jelleget. Szóval az értékeid jók. Ezek mellett a hormonok mellett illene egy gyönyörűséges PÉt összehozni ebben a hónapban. !!Kép

Rambóka!
Jót röhögtemKép Én még nem voltam benne, de eltudom képzelni. Kép

Lányok !
Most keseredtem el, az egyik ismerősömről kiderült, hogy PCOs. Már tudja 2001 óta. Dagi, évi 4 havival, szőrös, szóval TIPIKUS PCOs!!! ÕT nem kell mutogatniKép
Szóval: babát szeretne, megműtötték, mert csak Az segít cimmel, de semmi eredménye. Kapott már egy rakás Closty, hormont, stb stb de még mindig semmi. Szedte hat hónapig a Metformint, de nem mondták el neki, hogy fokozatosan építse fel, és így végig fosta a hat hónapot, aztán kínjába abbahagyta. Nem stimulálták Clostyval sem a hat hónap alatt. Hanem a tabletta befejezése után 4-5 hónappal kapott Clostyt. A vércukor eredménye két erős cukros kávé és reggeli után 3,1 körüli. És kínlódik. Azt hittem agyvérzést kapok. Már eltelt 5 év és semmi. De úgy tűnik, hogy ez a hat hó mégha már régóta is hagyta abba (novemberben) produkált neki egy havit novemberben, egyet januárban és egyet most áprilisban. Azt mondja a csajszi, hogy ez valami hihetetlen és most a cLostytol meg egy tüszőrepesztő szúrmánytól volt PÉje. Most a csodát várja!
Kiakasztó!!! Mondtam neki, ha nem jönne össze,akkor mit tegyen. Komolyan nagyon szomorú lettem és roppant ideges amikor elmesélte! Kép
Hát ez van csajok!
Próbáljunk segíteni embertársainkon. Igen meglepődött, hogy én mindezt honnan tudomKép Nem árultam el mamagKép

Csók!
Kavics
(28 cn.)
Vendég
 


<font color="aa00aa">Most jutott eszembe, hogy ma lilás hangulatban vagyokKép
Mennem kell lassan bevásárolni, mert megyünk május elsejézni, szerencsére jó hosszú a hétvége. Holnap még egy konferenciára felugrunk Pöstre. Aztán irány a horgászatKép

Még egy pár sort rólam.
Ezen a héten elsősegély-nyújtó tanfolyáson voltam, álmomban is mellkast nyomtam. Még mindig izomlázzam vanKép
Ma vagyok a 28-ik ciklusnapon, várom a havit. A cickóim egy nagyon enyhén fájnak ha leveszem a melltartóm, de különben semmi jelem nincs havira. Pocak sem fáj. Ha május 2-án reggel sincs havi, akkor terhességi teszt és Uh, aztán Norcolut és Closty. 35 napnál több ciklust nem nagyon akarok. Kb ennyit rólam. Tervezem a napozást a hétvégén, de a természet nem akar behódolni az akaratom előtt.Kép
Alakul a nyaralás. Már nagyon várom. Igaz csak augusztus utolsó két hetében és szeptember első hetében megyünk, de addig is!!! Nagyon készülődök. Kép Lesz túrázás, tengerpart, szülők, pihenésKép PÉNZ KÖLTÉS!!!! Kép

Most hagylak benneteket, mert mint írtam vásárolnom kell, utánna pedig szőrteleníteniKépKépKép Hamár napozni szeretnékKép
Csók, majd még du leszekKép
Puszika

m </font>
Vendég
 


Kavicska: izé... most én maradtam le valamiről? Szóval most semmit sem szedsz csak metformint és az alapján várod, hogy megjöjjön... ugye? Ha meg nem jön meg akkor Norcolut...

Végül akkor volt PÉ-d? Vagy fogalmad sincs? LH tesztelgettél esetleg? A görbédet rég láttam utoljára... most hol tart?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek...

Az én ciklusom most minimum 37 napos lesz egyébként... (akkor 37 ha volt PÉ-m... valszeg több, ha nem... de szerintem 50 napnál korábban nem veszek be Norcolutot...)
csakegy
 


Kavicska!
Nagyon köszi az elemzést. Én is valami hasonlóra jutottam és nagyon örülök a jó eredményeknek. A terheléses cukor és inzulin vizsgálatot nem kérte a dokim, pedig külön mondtam, hogy szerintem kellen. Meg volt győződve róla, hogy nem vagyok PCO-s ezért első körben nem kérte. Bocsánat, hogy titeket fárasztalak az elemzéssel, de még hátra van egy vérvétel a 25. nap körül és csak május 31-én kell visszamennem értékelésre. Szóval addig nem bírtam ki. PÉ-m még nem volt, most vagyok a 18. napon, a hőgőrbém hogy úgy mondjam nagyon egyenletes. Mégy egyszer köszi.
Remélem jó idő lesz a hétvégén és egy kicsit napozhatunk mindanyian.
Jó hétvégét mindenkinek!
Nóra
nóra1
 
 


Sziasztok! Elnézést, hogy bepofátlankodok, lenne egy kérdésem: másfél hónappal ezelőtt UH vizsgálaton (kb. 10. napi) azt mondta a dokim, hogy a sok apró tüsző miatt, amit lát, PCO gyanúra gondol, csináljunk egy hormonvizsgálatot. Ennek az eredménye alapján 3. napi vérvételen FSH érték 7 (ez még okés) LH szint 17, 4. Én úgy olvastam, hogy az FSH nál magasabb LH érték is utal a PCO-ra. Prolactin 27, szerintem ez ismagas egy kicsit és a tesztoszteron 0,8 ng/ml. Legközelebb, ha megjön a mensim utána 11. napi UHra kell mennem.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak szeretném megkérdezni a véleményeteket! Köszönöm Zseli
A progeszteron pedig (21. napi) 34 (??), a referenciaérték 15. Ez elvileg petérésre utalna, de ilyen magas??
zseli
 
 


Szia Csakegy!Kép

Nos!
Én napi:
2x850 mg Metformint (Merckformin)
2x1 tbl PreMenst szedek.
1x5mgos kiszerelésű folsavat (Huma-Folacid).

Ezek hozzátartoznak a mindennapi betevő falatjaimhozKépKép
Ha május 2án nem jön meg, az már a ciklus 32ik napját jelenti. Tehát jöhet a terhességi teszt és egy UH vizsgálat. Ha ----------, akkor Norcolut. Nincs értelme várni. Mert a Norcolutot 7 napig kell szednem, tehát az már a 39. cn. és még csak utánna jön meg a havi. Aztán a következő ciklusban kipróbálok egy Clostyt. Végül is már több, mint három hónapja szedem a Metformint, pattanásaim nincsenek, nem hull a hajam. A szőrztetemről nem nyilatkozom, mert az talán sajnos még nem úgy alakul, ahogy én szeretnémKép
Szerintem PÉm nem volt, de ez egy cseppet sem izgat. Azért a hó közepén mozgolódtunk egy párszorKépKépKép Én nem veszek LH tesztet. Elég a hőmérőzés. Majd a UH!!! Ha lesz mit csodálniKép
Ha egyszer megérem, hogy lesz PÉm, megkérem a dokit, hogy nyomtasson egy "fényképet" róla. KépKépKép Mindaddig amig nem jön össze a babó. És azt is berakom majd a babaalbumbaKépKép EZ KOMOLY!!!Kép

Kriszta!
Olyan ügyes vagy, hogy így tanulsz, alig vagy net közelben. Fog ez a vizyga sikerülniKép HAjrá!!!!
Az a görbe pedig nagyon babásKép Reméljük.

Kandika!!!
Veled mi van????? Hányadik cnon tartasz már???? Nagyon várok már egy eredménytKép

Puszika

Kavics
(28 cn.)
Vendég
 


Zseli: ez a progi szerintem tök jóóóó...

Az LH/FSH arány tényleg utalhat PCO-ra, normálisan 1-nek kéne lennie... nálad ez majdnem 2,5

A Prolaktin referenciaérték az szerintem laborfüggő de nekem is nagyon magasnak tűnik...

A tesztoszteron viszont jól néz ki...

Õszintén, Fogalmam sincs... mert ha ez PCO akkor nem valószínű a PÉ... a progeszteron viszont olyan magas, hogy az PÉ-re utal...

Báááár... én a helyedben a következő ciklus 3. napján is megcsináltatnám a vérvételt (ld. egy peteéréses ciklus végén...) simán lehet, hogy ott jobbak lesznek az eredményeid...

De vannak itt néhányan akik tényleg válaszolni tudnak... én max. okoskodok...
csak1
 


Kavics: hihiKép ez a babakönyves fotó jól hangzik Kép

A premensből miért szedsz 2*1-et? a prolaktin szinted indokolja?

Én napi 1 premenst szedek + 3mg folsavat reggel + 2,5 deci palástfű tea (a ciklus elején cickafark, a 14. nap és a feltételezett pé között cickafark + palástfű keverék, utána meg csak palástfű)
reggeli után 850mg Adimet
Vacsora után 850 Adimet és egy aszpirin protect + 2,5 dl. palástfűtea (vagy cicka)...

ja és mától napi 1000 egység D3 vitamin a belgyógyászom utasítására (már vagy 2 hete szednem kéne de mindig elfelejtettem kiváltani)

... igazi fegyverarzenál... nem? Kép
csak1
 


csak1: köszönöm, hogy válaszoltál, ez nekem is elég zavarosnak tűnik!! Újabb vérvétel? Jó lenne, de ezt is nagyon nehezen könyörögtem ki a dokitól :-( Premenset én is szedek.
Az még a fura, hogy használok LH tesztet 2. hónapja, és pozitív két erős csík még egyszer sem volt !!!?? Akkor mi ez a magas LH érték??!
zseli
 
 


A magas LH érték az sajna a PCO-ra jellemző, ha bekavarodtak a hormonok (tehát ha nem volt PÉ szerintem akkor simán lehet magas az LH szint a 3. napin). Nekem a magas progeszteronszint tűnik inkább furcsának... főleg, ha az LH teszt nem jelzett LH csúcsot (azok általában a 25 feletti LH szintet jelzik ami a peteéréshez kell... bár ez tesztfüggő... az enyém 25-ös).
csakegy
 


Zseli: tényleg... a prolaktinnál nem volt kiírva a referenciatartomány? Mert ahány labor annyi érték... (lehet, hogy Nálad ez pl. teljesen OK)
csak1
 


Szia Zseli! Üdv közöttünkKép

Itt már elhangzott egy párszor a terhességi és az LH teszttel kapcsolatban is, hogy nem muszáj két erős csíknak lenni! Az is jel ha halvány. Ha jól emlékeszem ezt Rejóka írta (az LH teszttel kapcsolatban). Tehát ha volt két halovány csíkod, akkor volt PÉd és érthető a magasabb progi szint. Amúgy meg minden tesztnek van némi hibaszázaléka.
Az LH/FSH arányod és a doki elmondása szerint a petefészked PCOra vall. Attól még lehet spontán PÉ. Örülj neki!
Légyszi meséld el a te történeted! Ha nem nagy kérés. Mióta akarsz babát? Stb stb. Milyen gyógyszert szedsz? Vagy szedtél? STb stb stb

Csakegy!
A múltkor Almodo felvilágosított, hogy a PreMenst nem csak magasabb prolaktin szintű nőknek ajánlják, hanem minden hormonzavaros, cikluszavaros fruskánakKépKép És hogy lehet belőle kettő darabot is szedni. Ezért másfél havi napi egy tabletta után áttértem a napi kettőre.
Azért te sem vagy semmiKépKépKép
Nyeljük ezt a sok mérgetKép

Cupppp
Vendég
 


Kavics: én csak a metformint szedem, csak az a méreg... a többi csak rásegítés Kép

(Hát a halvány LH teszttel kapcsolatban nekem már van negatív tapasztalatom... az előző hónapban is volt mégsem lett belőle PÉ... na azóta bizalmatlan vagyok...)
csakegy
 


Csajszik!

Az Lh teszttel kapcsolatban: akkor kezd beerősödni, amikor a szint 30-40 magasságában jár, az az LH csúcs eleje. De ez olyan, mint a pisis teszt, ha nagyon érzékeny, valamit úgyis mutat, szerintem 10 egységet is. Annyi nekünk meg úgyis van. Ha meg nem elég koncentrált a pisi, akkor meg nem mutat. Szerintem csak arra jó, PCO-soknál főleg, hogy őrületbe kergessék vele az embert, legalábbis velem ezt megtették a Szabolcs utcában, mikor inszemezni jártam!! Kép

Nekem azért szerencsém volt, pé előtt 1-2 nappal mindig fájt a cicim oldalirányban a sok ösztrogéntől, ez nekem jelzett. De az LH teszt soha!

Norka (33+0)
s_norka
 
 


Szia Kavicska!

Végre újra itt!KépKép Írtam mailt.
Ismerősöddel kapcsolatban gondolj arra, milyen jó, hogy tudsz neki segíteni, és nem kell tovább szenvednie!Kép

Kiváncsian várom, lesz-e havid (hátha nem!Kép), ha mégis, akkor a következő clostys hónap eredményét!

Egy egész hónap nyaralás?????!!! Te mázlista.Kép ha addig nem, akkor BIZTOS összejön a babó, még ha nem is akarod!!KépKép Igaza van Csakegynek, nyár, napfény, szerelem...nekünk Domi így csúszott be, apa kivett két hét szabit augusztus végén...

Zseli, ha sokat ittál LH tesztelés előtt, akkor halvány lesz a csíkod. Én így jártam januárban, halvány volt az LH csíkom, pedig tutira volt PÉ-m...De ezt neked kell kitapasztalnod, hogy milyen a szervezeted, mikor mit mutat.

baromi jó kedvem kerekedett, voltunk délután boltba, és megvettük az összes muskátlit, meg virágot a teraszokra, gyönyörűek, nagyon fel vagyok dobva. A virág az én egyetlen szenvedélyem és kábszerem...
majd lájtosan megpróbálok ültetni a hétvégén, mondjuk ülve. vagy fekve?Kép

Rejo
(15+1)

Kép

Kép
rejo
 
 


Norka: nem értek egyet ezzel... nekem pl. a 3. napon amikor nézték 5, valamennyi volt az LH-m... és soha nem szokott csak úgy bejelezni... (a tesztre rá van írva az érzékenysége... az enyémnél legalábbis ki volt írva... és az 25 volt...)
csak1
 


Lehet, hogy nem értesz vele egyet, mindenesetre VELEM ez történt... Kép Sőt, nekem abszolút pé-tlen időszakban is jelzett már halványat... abszolút pé-sben meg ugyanolyan halványat. Most légy okos, Domokos! Kép

(jó példa a Medilab: 25 egység van ráírva, ehhez képest koncentrált vizeletből kimutatott már 8-10 egység HCG-t is...)
s_norka
 
 


Kép
Nos nekem sajnos egyik teszttel sincs tapasztalatom. Az LHval nem foglalkozom, mert minek??? A terhességi teszt eddig MINDIG negatív voltKép Egy csík, az jó erős. Több csík nem!!! KépKép De eljön még az én időm isKép
Vagy lehet, hogy olyan peches leszek, hogy hogy nem fogja kimutatni és csak az idegeimen fog citerázniKépKép VÁLLALOM AZT IS!!!!Kép

Norka!
Te már megint dolgozolKép Ejha, mennyi energia szorult belédKép SOk sok sokKép
Bogi baba hogy van??? Ma tanultam meg, hogy milyen egy hegyes pocak. Ami a kisfiús pocakokra jellemző, de az ismerősömnek ilyen pocakja van UH vizsgálat kislányt mutatottKépKép A népi hiedelmek nem mindig jönnek beKép

Rejóka!
Összesen egy hó szabi, de két felvonásban veszem ki:1+3 hét. Már nagyon várom. Megyünk túrázni a hegyekbe, remélem az eső nem mossa el a tervünketKép

Muskátlit én is nagyon szeretem, kellene egy szabad hétvége, hogy az erkélyünket végleges állapotába hozzuk, ugyanígy muskátlival, de mellete még festeni is kellene és a kamrában a polcokat összerakni. De az uramnak nincs ideje. Kép Elmarad. Vagy napolódik.

Rejóka, remélem igazad van. Nagyon remélem, hogy a nyáron beköltözik a trónörökös a pocakomba. De azért tervezzük a nyarat, inkább lemondani, mint mennénk de nincs hovaKép

Na puszi kedveseim, mert az uram agitál, hogy kell a gép, én meg a gyantát magamra öntöm. Kép jujj.... de muszályKép

Csakegy itt a görbém!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

LH teszthez csak annyit, h. meg mernék rá esküdni h. régebben az volt a használlatijában, h. reggeli vizeletből kell nézni, most meg az van benne h. reggeli vizeletből NEM szabad nézni!( Csak már kidobtam a régebbieket, így nem tudom ellenőrizni!)Pedig szerintem a reggeli vizelet a nyerőbb, hiszen az koncentráltabb!( Ja, Babymark!)

Zseli!

Éppen ma beszéltem a dokimmal PCO ügyben, és azt mondta, h. UH lelet + hiperandrogén tünetek vagy anovuláció = PCO , már nem feltétel mindhárom egyidejűleg. Persze ha az ember kezeletlenül kivár, előbb-utóbb meglesznek mindhárman! Kép
Az, hogy folyamatosan magas az LH szinted (de nem éri el a teszt érzékenységét!!!!! ezért nincs csíkod!) sajnos nem azonos értékű azzal amit LH csúcsnak hívunk ( ez átmeneti, hirtelen emelkedés) és ami az ovulávióhoz feltétlenül szükséges. Enélkül nincs PÉ. De ugyanakkor a progiszinted PÉ-re utal. Tehát:
- laborhiba: nem ennyi a progid, vagy
- LH teszt hiba: rossz a teszt, vegyél más típust, vagy tesztelj reggel!
Nekem is magas volt a prolactinom, Bromocriptinnel korrigálható.
11. napi UH jó ötlet, elvileg látni kellene rajta az érőfélben lévő petét, de pl. nálam sem látták, mert nem 14. napon volt PÉ-m, hanem a 19.-en! Viszont a magas progid akkor nem lenne ilyen magas a 21. napon!
Szóval érdekes a szitu! Ne ess kétségbe!!!!!
Ha a 11. napi UH nem látna semmit 3-4 nap múlva nézzetek rá újra!!!! Kép

Norka!

Kipihented magad? Újult erővel a PCO fronton? Kép
Te hogy vágod a lábad körmét?????????? Kép

Csakegy!

Nyugi, ne balhézzatok! Puskaporszagot érzek! Kép
Nem vagyunk egyformák!!!!!
( mint a Brian életében:
"- Mindannyian egyéniségek vagytok!
- Één nem! :o Kép Kép)

Kriszta!

Hát ez a görbe tényleg nem túl bíztató! Kép
De az tuti h. volt PÉ-d!!!!!!!!!!!!! Kép
Apuci ügyeleti beosztása gázos, nincs beleszólása v. nem tud cserélni? Kép
Bár ha kemény munkával átrakja, akkor tuti h. a te PÉ-d végül mégsem akkor lesz, amikor jó lenne! Kép
Bölcsitől ne féltsd a gyereket!
Sógornőm 2,5 éves koráig tartogatta a gyerekét a védőszárnyai alatt( ugyaneddig szoptatta is! ), még a homokozóba se nagyon vitte," mert a gyerek félt a többiektől"!
Na mára elérte, h. tényleg fél, egyedül játszik, félrehúzódva, nincs barátja, ha vki elvesz tőle vmit odaadja, de nem meri visszakérni, pedig látszik rajta, h. szeretné! Szóval sikerült elb..ni a gyereket! Kép
Szerintem a szocializációhoz fontos, h. ebben a korban találkozzon vele egykorú gyerekekkel és megtanulja a kommunikáció alapjait!
De én nem tanultam gyerekpszichológiát és még nincs is gyerekem! Csak így érzem! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: jaja... az enyémre is az van írva, hogy reggeli elsőből nem szabad - mert túl nagy a koncentráció... tehát simán álpozitív eredményt ad... (a terhességinél meg gondolom pont az a cél... mert normálisan nincs annyi HCG a vizeletben... nem?)... igazából azt is mondják, hogy előtte 2-3 órával nem szabad inni mert az nagyon felhigítja... akkor meg álnegatív lesz... hát én nem tudom... mert ha nem iszok folyamatosan, soha nem lesz meg a napi 2-2,5 literem... annyi meg kéne ...

Nincs puskaporszag... csak szerintem metformin mellett rendeződik az LH szint - csakúgy mint a hormonok ezért már van értelme az LH tesztnek... bááár... nálam az 5,valamennyit még január elején mérték amikor még több, mint egy hónapig nem szedtem metformint... (csak kecskerutát ittam... vagy 2 hete)... szóval a lényeg az, hogy itt sem lehet törvényszerűsíteni....

Zseli rejtélyére viszont én is kíváncsi vagyok Kép
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam az LH teszthez mostmár én is hozzászólok Kép...

Rambóka!
Igazad van, régebben az volt a tájékoztatójában a Babymark-nak, hogy reggeli vizeletből kell használni, később váltottak a "nem reggeli vizelet" verzióra. Én teljesen hülyének éreztem magam egy időben emiatt, amikor észrevettem, hogy "nem reggeli" van a tájékoztatóban, és pedig biztos voltam benne, hogy korábban nem ez volt... aztán felvilágosítottak, hogy tényleg átírták a tájékoztatót...

Norka!
Teljesen igazad van az LH teszttel kapcsolatban, én sem tudtam sosem normálisan használni. Halvány csíkot a ciklus bármely napján tudtam produkálni. Pé-kor (uh-val kimutatható Pé-nél) ha reggeli vizeletből néztem, akkor a két csík sötétsége kb. egyforma volt, bár a tesztcsík "vastagsága" kb. negyede volt a kontroll csíkénak. Ha nem reggeliből csináltam, akkor sosem volt pozitív a teszt (azaz legalább egyforma erősségű a két csík), hiába volt egyértelműen pé-m, amit a pocaklakóm is igazol Kép...

Szóval aki ragaszkodik az LH teszthez, az reggeli vizeletből próbálkozzon!!!, annak ellenére, hogy mostanában nem ez van a tájékoztatóban. És az LH teszt csak akkor pozitív, ha a két csík erőssége legalább egyforma!!! Nincsen enyhén pozitív LH teszt, ez csak látszatra olyan, mint a terhességi teszt! Mivel LH hormon mindig van a szervezetben, ezért halvány csík mindig lehet. HCG csak terhesség esetnén van, így itt a halvány csík is pozitív...

Amúgy nálam a hőmérőzés sokkal jobban bejött, mindig pontosan mutatta a pé-t, és sokkal olcsóbb is Kép. Csak jól kell csinálni...

puszi mindenkinek!

Almodo
19+5 Kép

Kép
almodo
 
 


Almodó!

nekem januárban egyetlen napon volt halvány csíkom, és tuti hogy volt akkor PÉ-m, a baba miatt. De nem reggeli vizeletből csináltam, és sokat ittam előtte. A többi napokon semmilyen halvány csíkom nem volt.

Sztem ez tök egyéni, kinél mit jelez, ki kell kísérletezni, de sztem lehet halványan is pozitív Kép

Ez a reggeli vizelet tesztelés hasznos tipp, aki használja. De akkor miért változtatták meg a tájékoztatót??

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Tegnap pont írtam neked a választ, a szendergő porottyal az ölemben,mikor jött a szomszéd,csöngetett,kopogott veszett módon.Nos,gondoltam,nem nyitok ajtót,majd elmegy.Ott lett a gond,hogy visszajött.Most már nem csak csöngő+kopogás,hanem ordított,hogy nyissam ki az ajtót(honnan szedte,hogy itthon vagyunk???)A gyerek végképp felébredt,így kinyitottamKépKépKépHáát egy szöget akart beveretni vmi szerelővel az erkélyünk alá(mérges smile)
Azt hittem fogok egy lapátot,és addig ütöm......KépNo ,jó vicc voltKép
Szal a gyerek így aztán egész nap nem aludt,nyűglődött csak,nem is evett.Aztán éjszaka evést pótolta,így hajnal 3-tól már nem alszunk.KépRemélem lehallatszott az üvöltése,és felébresztette vele drága jó szomszédaimat.

Tegnapi válasz:
Félállást Pesten tudnék vállalni,de elmenne annyi idő utázásra,mintha itt teljes időben dolgozom.
Annyibban jobb,vagy rosszabb a helyzet,hogy heti 3-4 napot kell melozni,de 12 órában.Így ha dolgozom,nem jut idő a gyerekreKép,de ha itthon vagyok akár még bölcsibe sem kell mennie,vagy csak délig,mert ráérek vele lenni.Kép

Rambóka
A csere még talán megoldható lenne,de ugye a p.é.-t biztosan csak aznap,vagy kevéssel előre tudjuk,így elég rizikós.Mert ha cserél,tuti csere napján reped meg a tüszőmKép
A bölcsivel sztem sem lesz gondKépAnyós is ott dolgozik,és szte is itt az ideje a gyereknek,hogy szocializálódjon,mert érett rá.Remélem igaza vanKép
Egyébként az itteni vezetőnő is uezt mondta,mikor voltunk bölcsivizitenKépÉrdeklik a gyerekek.El sem lehet vontatni egy-egy kölyöktől.Kép

Kavicska
Igazábóla tanulásra nagyon kevés időm jutKépNa ,de majd a 3 napos ünnepbenKép
P.é.-d a nem mért időszakban simán lehetettKép,vagy a 24.cn-n,ha utánna nem ment le a hő,de ezt majd csak teszt után tudjuk megKépKép
Milyen jó lenne ,egy meglepi két csíkos!!!!!!!Kép

Norka
Az LH teszttel kapcsolatban nelkem csupa ellenérzésem van.KépNem is használomKép

Csakegy
Ha neked bejön a teszt,akkor tessék kitartóan mártogatni!!!Kép
Görbéd milyen?????????????

Zseli
Üdv!!!!!

Andika
NA,na????Ugye kétcsíkos????!!!!
Drukk++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Rólam:
Ma hőt nem mértem,mert igazából nem is aludtam rendesen.KépTegnap este már volt rózsaszínezés,rá is segítettünk aztán egy kis akcióvalKépSzerencsére a gyerek azt még megvárta,hogy befejezzük,csak aztán ébredtKép
Ma még egyenlőre semmi,gondolom dél körül jön a niagara.Úgy szokottKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: Kép pedig még vártam, hogy azt írod, mégsem jött meg és feljebb kúszott a hődKép

A hőm:
Kép
viszont talán a premens miatt de semmi mellfeszülés... aminek igazából örülök...
csakegysokadnick
 
 


na így jobban látszik... (optimizmus rulezKép) (na nem babafronton... mert úgy nem érzem, hogy bármi is lenne... de nekem a PÉ az most pont elég ok lenne az örömünnepre Kép)
Kép
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!
OKrisztinke! Ma nem teszteltem,amúgy is elhatározam,hogy,akkor Pé-től legalább 12-13 napot várok,túl sok a bizonytalan negatív.Így holnap a13.nap és ha az tuti nega,akkor az ,már 120%.Szóval csak holnap!Kép
De tuti nem II,hanem csak I lesz rajta.
Nem semmi azért,hogy Neked a szervezeted,ennyire előre jelzi a dolgot.Az enyim ,olyan béna...
Ha tényleg délben megjön Neked...na az nem semmi!
Rambóka!Én tanultam gyermekpszichologiát,és nem hiszem,hogy sógornőd tehet arról,hogy olyan lett a gyerek.Csak egy példa,Én pont 4évig voltam itthon a Natival,gondolj bele....Neki,milyenné kelett volna válnia...mert 2és fél és 4év között még több idő van.Minél késöbb kerül a gyerek közösségbe,annál jobban szocializálodik,kialakul az Én képe,megérteti magát a felnöttekkel,társaival stb. A másik 2és fél év elött csak eljátszanak egymás melett a gyerekek,fokozatossan alakul ki...ovoda érettség az,ha már képes alkalmazkodni,a másik társa érdekében..(vagyis ne szakadjon meg a folyamat az együtt játszásban)lemond saját akaratáról.stb.
Nem akarok okoskodni,de Én pont ebben a témában vagyok otthon...Szóval sógornőd védelmében mondom,a saját unokahugom az,aki kimondottan azért adta be a bölcsibe a gyereket...hátha változik,hát nem sokat,lassan 3éves és még soha nem kezdeményezett játékot...Õ ilyen tipus.Nincs két egyforma gyerek,milyen unalmas is lenne.DE ennek számos ellen példája is van,van olyan gyerekem (2éves volt pont),akit még szoktatni is fölösleges volt,mert az ajton kituszkolta az anyját,és mikor az jött érte...földre vetette magát,húzva vitte el az anyja stb.
Az adaptációs idő változó,de minimum 3 hónap...ez idő alatt kell a gondozónőnek,megnyernie saját magának a gyereket!KépHülye szó,hogy megnyerni,de a lényeg ez,hogy a gyerek szívesen maradjon a bölcsiben és már ne legyen elválási trauma se....
Bocsika,ha okoskodásnak tünt!Kép
...na még jövök,ha nem baj?!...

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziaszotok Lányok!

Ne haragudjatok hogy zavargok nálatok de szeretném kérni a segítségeteket az insulin eredmények kiértékeléséhez. Én is PCO-s vagyok, és most csináltattam egy cukor és inzulin vizsgálatot önszorgalomból, de sajnos nincs aki kiértékelje.
Eredmények:
0: 4,275 cukor 8,47 insulin
30: 7,03 cukor 59,9 insulin
60: 5,7 cukor 71,4 insulin
120: 5,32 cukor 55,2 insulin.

Nagyon megköszönöm ha válaszoltok.

Andi

Kép
andi1975
 
 



Szia Andi!
Mindjárt kapsz kiértékelést,mert itt a csajok profik...Én sajna nem tudom a jó értékeket!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi: hát nagyon ajánlom nekiKép (végülis volt pozitív LH teszt és tojásfehérje is...) Mondjuk szép is lenne mindenféle hormonális rásegítés nélkül egy 22-23. napi PÉ... lenne még egy bizonyíték Norkáék tarsolyában, hogy már önmagában és rövid távon is műxik a metformin Kép)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!
Visszaolvastam, és eltöprengtem kicsit ezen az LH-teszten Kép Az érzékenysége 25 U/ml (vagy ilyesmi ha jól emlékszem). Ezek a tesztk úgy működnek, hogya csík helyén az LH-hoz kötődő reagens van, ami ha LH molekulákat köt, akkor színreakciót ad. Vagyis ha 25 U/ml-nél kicsit kevesebb van a vizeletben, de azért valamennyi igen, akkor halvány színt adhat. PCO-sokban amúgy is lehet magasabb az LH alapszinten is, tehát lehet hogy ez "csapja be a tesztet". Az biztos hogy az igazi LH csúcs többszöröse az alapértéknek, bőven a 25 felett van, és erős csíkot ad. Aztán ha meg is van az erős csík, az csak az ovulációt megelőző hormonális változást igazolja, magát a tüszőrepedést nem. Hogy az megtörtént-e a progeszteron emelkedése ill. UH igazolhatja pl.
Régen talán azért javasolták a reggeli vizeletből, mert az koncentráltabb, és lehet hogy azok még kevésbé érzékeny tesztek voltak. A maiak meg a reggeli vizelethez képest túl érzékenyek, így napközben bármikor jók, csak a töményebb első vizeletből álpozitív eredményt adhat. Amúgy azt hiszem azt javasolják, hogy mindig ugyanabban a napszakban végezzük. Gondolom azért, mert ilyenkor a csíkok erőssége összehasonlítható az előző napokéval Kép

Andi: mindjárt utánanézek az inzulinszintekenk és ha megvan, írok Kép

Képzeljétek, én 3. npi Norcolutnbál tartok, nekem csak 5 napra írták ki, de abban sem vagyok biztos, hogy kibírom Kép mindenem dagad tőle, és olyan vagyok mint akit összeveretek, alig vonszolom magam Kép... ja és a melleim is fájnak Kép Mindenesetre szerencse, hogy most május 1.-ig nem ügylek, tehát szabad sz.rul lenni Kép Apa meg kényeztet... Kép

Jó pihit Nektek is!!!
andem
 
 


Andem: Ja... nekem az előző ciklusban pont ez történt... tehát 4 napon át pozitív LH teszt aztán nuku PÉ... nem csoda, ha a mostaniban tök bizonytalan vagyok és igazából majd csak akkor hiszem el tutira a PÉ-t ha megjön 14 nappal később...

A Norcoluthoz meg kitartást!
csakegysokadnick
 
 


Andi!
Amit találtam: a normál inzulin szint 30 uU/ml (ezt az egységet ált. Európában nem használják). Nálunk valszeg. pmol/L a mértékegység, és így 35 - 145 pmol/L között jó. Tehát meg kellene nézned a mértékegységet, de valószínűleg ezek az értékek nem utalnak súlyos insulinrezisztenciára. A vércukraid biztosan normálisak, ez jó Kép
Többiek!
Azért szóljatok ám, ha nem értetek egyet velem, ebben a kérdésben pill. csak a neten találtakra tudok hagyatkozni Kép
andem
 
 


Sziasztok,

nálunk a magyar inzulinleleteknél 90%-ban eddig mIU/ml mértékegységet láttam, vagy az IU/L-eset ami ezzel ugyanaz, a pmol/L-eset csak egyszer. Andinak valószínű az előbbi, mert az utóbbi mértékegységben nézve az éhgyomri túl alacsony lenne.

Az éhgyomri az még teljesen jó (bár tipikus, mert a legtöbb PCO-snak pont ilyen 8-10 között szokott itt lenni), viszont a terhelés erős emelkedést mutat, és kifejezett IR van, mert 120 percesnél sem megy 28-30 alá, hanem csaknem a duplája!! Tehát fennáll a rezisztencia.

Most láttam megint egy Petrányi-féle magánlevelet, egyre inkább az az érzésem, IR diagnosztizálásában a cukornak lassan semmi értelme nincsen. Az eddigi tapasztalat is ezt mutatja.

Nick, volt pé-d!!! Én látom. Kép

Norka
s_norka
 
 


Csakegy, gratulalok a gorbedhez, szepen alakul, szerintem most volt pé. Andika, neked pedig nagyon drukkolok neked!!!
Kavicska, hol fogjatok tolteni a szabit?
Nalam: jelenleg a gorbem fent van, akcio is volt, ugyhogy most a hosszu varakozas kovetkezik....
Alice
(15 cn.)
alice27
 
 


Megcsináltam,de annyira egyértelmű 1csík...10-es Ultralatex volt,szóval jól mondtam,az összes tünetemet a progeszteron és ösztrogén okozta,este már be sem veszem őket.Fúj...
na majd jövök!
Norka,mit tanácsolsz?Kihagyjak egy hónapot,vagy ha megjön,ismt closty?!?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andika
De sajnálom!!!!!!KépKépKépKépAnnyira reméltem,hogy kétcsíkos hírre jövökKép
Sztem a clostyt ne hanyagold,hiszen szép tüsződ lett tőle!Kép

Csakegy
Ott van az p.é!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A closty szedése alatt szépen megismerhetővé vált a szervezetemKépAddig nagy kuszaság volt.Persze most a metformin is nagyban segíti a norm működést.(azért vettem előre a clostyt,mert azt előbb kezdem,mint a metformint)Pl. eltűntek a pattik (kop-kop-kop),aminek roppant módon örülök.
Egyébiránt 14 hónapja hőmérőzöm,ez is segít!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jaj Kandika, a fene egye meg... Kép

Szerintem ne hagyd abba a Clostyt. Ezt 3 hónapig érdemes most csinálni, utána pihenj egy kicsit, nem kizárt, hogy utóhatásként még a szünetben is lesz pé-d, de ne juss el odáig!! Kép
Ne hagyd abba már azért sem, mert látod, hogy működik a dolog! DE én a helyedben biztos ami biztos alapon, 20-24 mm-es tüszőnél kérnék egy repesztőt... nehogy a túlérett petesejt legyen a bibi, mert ilyen is van ám.

Norka
s_norka
 
 


Csajok
1 cn.KépDél helyett du 3-kor jött.Késett.
Jövő héten doki.Szeretnék egy labort,mert kíváncsi vagyok hogyan alakulnak az értékeim.Na meg a bromot már 6 hónapja eszem,és 1X néztünk azóta prolaktint.

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: