Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Siba,
Én ezt találtam a neten, egy 2003-as kismama írta, megpróbálom megkeresni mi lett a végén, de nyugi!!! Nekem is ilyesztő a ciszta a kis fejecskéjében, de nem lehet bajotok!!! Remélem megnyugtat egy kicsit.
Puszi!!!

Az UH orvos A UH vizsgáló kategóriával rendelkező , semmilyen durva eltérést nem talált. A bal kamrában hyperechogén papilláris izmot tüntetett fel.
BPD:46mm, OFD:57mm, FL:33mm, HC163mm
A tanácsadáson megtudtam, hogy ez a hyperechogén papilláris izom nem szívrendellenesség, lehet, hogy eltűnik, ez önmagában nem ad aggodalomra okot, ez kezelést sem most sem a baba születése után nem igényel

KépKép
Kép
jadey
 
 


Siba, folyt. köv:


Február 24-én túlestem az amnion a SOTEI-en. A vizsgálat futószalagon ment. Behívtak 5-ünket az előtérbe, ahol egy kérdőívet kellett kitöltenünk arról, hogy mennyire félünk és néhány személyes kérdést tettek fel ( hány éves, miért van itt, iszik-e, szed -e gyógyszert stb.).Egyenként mentünk be. Ahogy beléptem, közölték nem kell levetkőzni, húzzam fel a nyakamba a szoknyám, tegyem szabaddá a hasam, feküdjek le az ágyra. Lefertőtlenítették a hasam, az UH-t nem láttam, mert nem úgy volt fordítva, az orvos mondta, hogy most egy bolhacsípést fogok érezni (tényleg az volt), majd az aszisztenssel arról kezdett beszélni, hogy a másik dokinál biztos VIP-es beteg van, mert elég régóta beszélgetnek. Aztán mondta a doki (Dr.Joó), hogy kész, 2 nap pihi. Viszontlátásra. Március 24-én kontroll UH és eredmény. Telefonon ne is érdeklődjek. Az egész 3 perc volt. Utána a kérdőív másik felén azon faggattak, hogy mennyire fájt(a vérvétel jobban fáj!). Arról nem kérdeztek, hogy meg voltam -e elégedve a felvilágosítással, esetleg barátságosak voltak-e stb.
Semmi problémám nem volt, nem görcsöltem, nem szivárgott magzatvíz. Eddig. (1 hét telt el.)





Szívből köszönöm a bíztatásokat, az Isten áldjon meg benneteket érte!
Ma voltam a SOTEI genetikán az amnio eredményéért. Amikor odaértünk a folyosón egy hölgy, aki már kijött a jó eredményével elmondta, hogy a doki azt mondta neki, hogy nem kellett volna ennyire izgulnia, hiszen az a gyakorlat, hogy azért kérik el a telefonszámot, hogy ha bármilyen gond van, akkor két hét múlva már felhívják az embert. Erre mindenki jobbkedvű lett a folyosón, de én tovább rettegtem, hiszen nekem telefonon azt mondták a harmadik hét után, amikor érdeklődtem, hogy nincsenek még eredmények. Az UH vizsgálatot most egy C vizsgálói kategóriával rendelkező idősebb doktornő csinálta. Külön kérésemre a szivet még egyszer megnézte, de nyomát sem látta a hiperechogén papilláris izomnak. Azt mondta, hogy az a szív egy fejlődési stádiumában fordul elő és mindig eltűnik. Amíg a folyosón vártam, mindenki jó eredménnyel távozott a tanácsadóból (legalább 20-an.) Amikor mi kerültünk sorra, egy másik doki volt a tanácsadóban (nem az aki előzőleg javasolta a magzatvízvizsgálatot és csinálta az amniot.) Nagyon barátságos és empatikus volt, közölte, hogy semmilyen genetikai eltérést nem találtak, s a babunk kislány. A férjem megkérdezte,
-hogy igaz-e, hogy ha baj van, két hét után telefonáltak volna?
Õ azt mondta,
-hogy igaz, de ezt nekünk, hogyhogy nem mondta a magzatvízvétel után a doki? Látszik, hogy nem nála voltunk, mert ő mindig mondani szokta.
Ezután gratulált és jó szülést kívánt.
Kinn néztük meg a könyvet, hogy mi volt belepecsételve:
" A fluorescens DNS diagnosztikai vizsgálattal a leggyakoribb magzati triszómák (13-as, 18-as, 21-es)lehetősége 99% valószínűséggel kizárható. Ultrahang vizsgálattal semmilyen súlyos rendellenesség nem látható. Rendszeres terhesgondozás javasolt."
Aki a másik dokihoz került (véletlenszerű volt), annak az lett bepecsételve:
"A DNS diagnosztikai vizsgálattal semmilyen magzati kromoszómarendellenesség nem kimutatható"
(vagy valami hasonló)
Egy höly azt mondta, hogy ő megkérdezte, ugyanazt jelenti, csak az egyiknek ilyen pecsétje van, a másiknak olyan. Hát ez érdekes.
De az a fő, hogy nem találtak semmi rendellenességet.
Soha senkinek nem kívánom azt a két hónapot, amin én átmentem. Minden jót kívánok, s remélem július 8-a körül beszámolhatok arról, hogy a 99%-os valószínűség 100%-os lett, s a babának a 46 kromoszómája közül egyiken sem volt sem számbeli, sem minőségbeli eltérés, s semmilyen rendellenesség és betegség sem jött elő.

KépKép
Kép
jadey
 
 


Manóné,
Pihenj sokat és a legjobbakat nektek. Én sem mentem el az előadásra, mert totál kiment a fejemből. Mint minden más már 16 hete...Kép
Lányok,
Most látom, sokan küzdünk náthával. Honnan tudom, h ez szénanátha v sima nátha? Mivel kezelitek? Nem kapok levegőt és véresre fújtam az orrom.
Már van 1 pici hasam!!!!!!
Rolex
(16)
rolex
 
 

 
 

Rolex:

Ne vedd sértésnek, de szerintem ha nem vagy benne biztos, hogy nem fertőző, ne menj sok pocakos közé. Senki sem szeretne betaknyosodni. Remélem nem sértődsz meg ezen.

Kriszti

KépKép
Kép
jadey
 
 


Csajok!

Ez fantasztikus volt! A végén úgy bőgtem, hogy alig láttam ki, közben egyik kezemben a fényképező, másikban a videókamera...

A doki, a szülésznő, az egész hozzáállás eszméletlen pozitív volt. Le a kalappal a Péterfy előtt. 1 körül értem oda, akkor Zizunak már 3 perces fájásai voltak, de mosolygott közben, mert már 11 körül megkapta az epidurált. (Én eddig amellett voltam, hogy nem kell fájdalomcsillapító, de a szülésznővel is beszélgettem közben, meg a dokival is és mind2en azt mondták, hogy miért ne, ha nem muszáj szenvedni... szóval lehet, hogy ez az eda mégiscsak tök jó dolog)

Szóval jöttek a fájások, a doki azt mondta, hogy f3ra meglesz a baba, de aztán amikor még h3kor sem bújt elő, poziciót váltottak, addig Zizu ült, ekkor lehajtották az ágyat és így valóban sokat jött előre a picuri. Mikor már több mint egy órája nyomott, mondta a doki, hogy vagy kívülről meg kell nyomniuk, vagy fogó, mert nem bírja erővel a picike. Innen 2 nyomás volt és már elő is bújt.

Ideteszek egy képet róla, Bori Zélia, 3150 gramm, 52 cm.
Ez a szülés/születés egyszerre csodálatos, megrázó, hihetetlen és olyan természetes.... Jó nekünk, hogy hamarosan átélhetjük Kép) Kép)
Kép

Még mielőtt beindultak a dolgok, megkérdeztem a dokit az én babám szívügyeiről és azt mondta, hogy csináljuk meg a szúrást, de nem lesz baj, gyakori ez az erős szívizom, de ha szar AFP-vel jár együtt, jobb a békesség, csinálják csak meg az amniocentézist. Szóval holnap meglátjuk, hogy mit mondanak. Ha nem szúrnak továbbra is háromnegyed5 az aranyjaniban? Bocs, de nem tudok visszaolvasni.. A mozgólépcső tetején találkozunk? Kép

Puszi
Emese

Kép
siba
 
 


A nátha nem fertőz. Egyébként miert setődnék meg?
rolex
 
 


Jadey, köszönöm szépen, hogy idemásoltad ezt szives sztorit és mindenkinek a szurkolást!
Tündér vagy! Tökre megnyugodtam! Hát nekem is lesz pár para hetem, de a ciszta és a hematóma is elmúlt, ezen is túl leszünk.
Puszi. Érzem, hogy nem lesz baj!
Siba

Kép
siba
 
 


Siba: Gyönyörű ez a kislány!!! De jó lenne, ha hirtelen szeptember lenneKép

Rolex: Nem a nátha fertőz, hanem esetleg a kiváltó oka... Amúgy jobbulást, mert az előbb elfelejtettemKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Siba
Nagyon édesKép

Gesztenye
Lesz mindid valami izgulnivalónk a következő 40 évben...Kép
Vendég
 


Sziasztok, Lányok!

Nemsokára kezdődik a születés hete, jöttök? (Én már akkor nem dolgozom, úgyhogy végre ráérek Kép) www.szuleteshete.hu. Kicsit bonyolult a honlap, türelem kell a mazsolázgatáshoz... Én akkor fogok menni az Aranytízbe is.

Krisszi,
köszönöm, Matti egyébként Dorka ötlete volt, úgyhogy 50 százalékot most átutalok neki a dícséretbőlKép Mi is XI. kerületiek voltunk, Érdre költöztünk novemberben. Onnan Börs egy bolhaugrás Kép Mikor költöztök ki? Összefuthatunk majd Kép Kép Jaj, ezt már akartam kérdezni: nem mész véletlenül a jövő héten vércukor-vizsgálatra? Én csütörtökön megyek - jó lenne együtt... Kép

Melba,
nagyon Kép ügyes Kép vagy Kép, ezt a jelet: Kép inkább Kép meg Kép se Kép tanuld KépKépKép

Bujka,
pihenés Kép Jó, hogy a párod ilyen kitartó vásárló... a türelmetlen férjnek egyébként az az előnye megvan, hogy kevesebb etvaszt tudsz vásárolni, ergó kevesenbbet költesz Kép (Ez volt most a savanyú a szőlő megjegyzésem Kép)

Képzeljétek, meghozták a padlólapot és gyönyörű, és a kőműves (aki lerakja) is látta, és aszonta, hogy olcsó volt Kép (Minden relatív Kép)

Egy kérdés: nektek is dagad néha a bokátok? Ma sportcipőben, zokniban ültem végig a 8 órát, és kicsit dagad. Nem vészes, de fosok a toxémiától. A doki azt mondta, akkor aggódjak, ha nem múlik el, és csúnyán dagad tovább. Rendszerint egy kis fekvéstől elmúlik, de ma még nem volt időm feküdni, és még duzzadt picit. Most fossak vagy se?

Kép
Ákata
 
 


Az alábbi levelet egyszer megírtam, elmentettem, megjelent az oldalon. Ráfrissítettem, írt-e azóta valaki, és láss csodát - a hozzászólásom eltűnt. Ez már mindennek az alja Kép Kép Kép Még jó, hogy van honnan bemásolni Kép

Sziasztok, Lányok!

Nemsokára kezdődik a születés hete, jöttök? (Én már akkor nem dolgozom, úgyhogy végre ráérek Kép) www.szuleteshete.hu. Kicsit bonyolult a honlap, türelem kell a mazsolázgatáshoz... Én akkor fogok menni az Aranytízbe is.

Krisszi,
köszönöm, Matti egyébként Dorka ötlete volt, úgyhogy 50 százalékot most átutalok neki a dícséretbőlKép Mi is XI. kerületiek voltunk, Érdre költöztünk novemberben. Onnan Börs egy bolhaugrás Kép Mikor költöztök ki? Összefuthatunk majd Kép Kép Jaj, ezt már akartam kérdezni: nem mész véletlenül a jövő héten vércukor-vizsgálatra? Én csütörtökön megyek - jó lenne együtt... Kép

Melba,
nagyon Kép ügyes Kép vagy Kép, ezt a jelet: Kép inkább Kép meg Kép se Kép tanuld KépKépKép

Bujka,
pihenés Kép Jó, hogy a párod ilyen kitartó vásárló... a türelmetlen férjnek egyébként az az előnye megvan, hogy kevesebb etvaszt tudsz vásárolni, ergó kevesenbbet költesz Kép (Ez volt most a savanyú a szőlő megjegyzésem Kép)

Képzeljétek, meghozták a padlólapot és gyönyörű, és a kőműves (aki lerakja) is látta, és aszonta, hogy olcsó volt Kép (Minden relatív Kép)

Egy kérdés: nektek is dagad néha a bokátok? Ma sportcipőben, zokniban ültem végig a 8 órát, és kicsit dagad. Nem vészes, de fosok a toxémiától. A doki azt mondta, akkor aggódjak, ha nem múlik el, és csúnyán dagad tovább. Rendszerint egy kis fekvéstől elmúlik, de ma még nem volt időm feküdni, és még duzzadt picit. Most fossak vagy se?

Kép
Ákata
 
 


Hát most meg duplán van... bocs...

Kép
Ákata
 
 


Lányok! 21.hétben vagyok és elkezdődött minden: kerekedik a fejem, vizesedek, rohamosan hízom, fájnak a lábaim, marha kemény a hasam. Mi lesz még? Egyébként minden olyan szép.
Siba!
Olyan jó, hogy ennyire pozitívnak láttad barátnőd szülését. Kellenek az effajta megerősítések. Holnapi napról ha tudsz, számolj be. Én azért reménykedem, hogy mégsem kell az a fránya amnio.
Sógornőmet 2* szúrták meg, mert elhagyták az eredményt, persze fölöslegesen.

Melba!
Mit tudsz a jánosos szülésfelkészítőről?


KAta!
Az én lábam zsibbadóan fáj, mindenhol. A toxémia legfontosabb ismérve az emelkedő vérnyomás. Szoktad mérni?

Rejóról, Kriszkroszról meg még sok mindenkiről nem hallottunk.- Ugye nincs baj?
Erika
piciri
 
 


Sziasztok!

Holnap en is ott leszek az aranytizben, de Budarol megyek a pirosmetroval. Majd babaneteskent mutatkozom be.

En semmi penzert nem szuratnam meg magam, de mindenkinek a szive joga. Az oka egyszeru: 1% a veteles. Marpedig mindenkeppen megtartanam a babat.

Ma voltam dokinal. Minden oke, nagyon dagadok en is, de a 20-26. hetig kb jon fel a felszedett kilok ket harmada. Legalabbis a konyvek szerint. Ha nagyon dagad a bokatok pihenes, felrakott labakkal!
Ja, fiu lesz a kisteso. Meg nincs nevunk...

csengo 24+0
Vendég
 


Sziasztok!
Hát lányok egy napot hagyok ki és 1 órát kell olvasnom vissza.
Holnap aki megy találkozóra jó beszélgetést és bulizást kívánok,sajna akkor épp tanítani ill.zongoráznom kell.

Jadey!
hu Ti nagyobbak vagytok,mint Mi.
BPD:43mm,OFD:58,HC:161mm,FL:32mm
igaz azt modták kisebbek vagyunk az átlagnál.
Kép

Bujka!
Barakonyival az élményedet sajnálom,Szerintem a nyikhaj doki meg a Bán Zoltán volt.Fekete hajú és kicsit pupos és sovány nem nagydarab hapi?
Engem Õ vizsgált meg az ügyeleten és mindig találkozom Vele ,Genetikus egyébkén,és ha nem lesz dokibácsim, mert szabin lesz, akkor Nála szeretnék szülni.

Melba!
Bizony ,sajna SOTE-n nem mehetnek be az apukák,mert egy helységben több ,kettő fülke van és átláthatóság van.

Siba!Megy a drukk ,ne aggódj, nem lesz semmi baj.

Boróka!
Összeférhetetlenség Nálad is megvan?Mikor kell menni második vérvételre ellenanyag miatt?

Piciri!
Szia sorstárs.izgi lenne ha egy nap születne meg mind a kettő kislány.
Kép
Nevek,hát nálunk mindenki nagyon szépnek tartja mindkettő nevet.Dóra, Nekünk is tetszik de már van a családban.
elkezdtük a 6.hónapot.
vagyis betöltöttük a 20. hetet elkezdtük a 21.et.
már nincs sok a suliból hátra ,Te is végig dolgozod?Én azt tervezem bár fáradok nagyon.
Mikor kell menni cukor terhelésre?Írd meg légyszi mert 5 hét mulva találkozom a dokival.
Képés a többieket ,ahogy nézem a 22-23.héten mennek.

Ákata!
Én mire felcaplatok a suliba és lógatom a kezemet bedagad teljesen,szétrobban a gyűrű és tegnap a vonaton le kellett vennem a cipót, mert bedagadt Nekem is és rossz érzés volt, de mire hazaértem jó lett.
Megyek szerdán védőnőhöz majd megkérdem.
jó éjt mindenkinek
su

KépKép
suezika
 
 


Megpróbálok holnap jönni a tslira, csak írjátok meg lécccci még 1x, hogy hánykor és hol?? UtoljáraKép Felírtam vhova, csak azt nem tudom, hogy hova... Pontos cím???
És kik jönnek???
Köszike

KépKép
Kép
jadey
 
 


Lányok,
ez szomorú a dagadással Kép Aszittem, csak nálam van ilyen, eddig nem jött elő vhogy a beszélgetésekben. Vérnyomás: nem mérem, nincs mérőm, és ha lenne, se mérném, mert képtelen vagyok rá (egyszer csináltam egy hétig, és evett a fene miatta, mert nem mutatott kétszer egyformát... ez rég volt, akkor a stressztől fölment.) Ti méritek rendszeresen? (Ja, úgy tudom, a vizelet is számít...)
Most fexem, bokám javul. Mingyá felpolcolom...

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:12-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Bali!
Oké, vettem a lapot Kép Aprítom a jónépet Kép

Rolex!
A szénanátha általában vizes orrfolyással (tényleg mintha víz folyna az orrodból), trüsszögéssel, könnyezéssel, torok/fül viszketéssel jár. Ezek esetleg mindegyike jelen van (lsd szerény személyemet), vagy "csak" egy-egy. Drukkolok, hogy egy enyhébb náthával megúszd! Jobbulást!

MSE!
Nagyon örülök, hogy ilyen szép élményeket szereztél a kis Bori Zélia születése során Kép Tündéri szép baba Kép Gratulálok Nekik és sok-sok tejcsit, jó egészséget kívánok!
Doki és szülésznő nevét nem tudod? Hogy néztek ki?
Marcikám is tiszta ilyen pokrócba lett becsavarva a születése után Kép
Azért az EDA-val kapcsolatban nekem nem csak jó élményeim vannak. Az tény, hogy a fájásokat nem éreztem, de az egyik oldalam teljesen lezsibbadt, lényegében érzéketlen lett, míg a másikban hamar visszajött a fájdalom. Ez lehet az én alkati (gerincben) problémám, nem tudom. Sajnos nekem a vajúdást is nagyon elhúzta, sőt a kitolási szakaszban nem éreztem a fájásokat, azaz, hogy mikor is kéne nyomnom. A lényeg, hogy a Péterfyben előszeretettel adják, de tudni kell nemet mondani Kép Ezzel senkit sem lebeszélni akartam az EDA-ról, de mindenképp meg kell nézni a másik oldalt is...

Kata!
A toxémiánál a vizesedés, a jelentős, hirtelen súlynövekedés, magas vérnyomás, fehérje a vizeletben a jelek. A védőnőci biztos kiszúrná a tesztcsíkkal. Ennyi vizesedés, amennyi Neked van (leírás szerint) teljesen normális. Marcinál nekem a kezeim dagadtak már elég hamar, sőt a dagadás hülyén nyomta az idegeket és teljesen zsibbadt volt az egyik kézfejem egész nap.
Nekem van Anyukáméktól vérnyomi mérő, de nem mérem, mert nem érzem, hogy bármi gáz lenne. Ma is 117/vmennyi volt Kép Általában a magas vérnyomást megérzi az ember, szerencsés esetben.

Csengő!
Gratulálok a kisfiúnak és a minden okénak Kép

Suezika!
A doki magas volt, normál testalkatú, ha jól emlékszem kicsit göndör, világos hajú. De ez Marcinál történt, tehát lassan már 2 éve. Ki tudja, hogy hol van már ez a dokika Kép

Mi is ma este voltunk dokinál. Nálunk is minden oké: méhszáj zárt, méhem szép nagy. Babóca szívhangját alig találta meg, de mindketten (mármint doki és én) jót nevettünk közben, mert közben mindketten éreztük Ketteske rúgdosását, így tudtuk, hogy gond nem lehet. Nálunk uh nem volt, de majd holnap a Praxisban Kép Ja és bókfélét is kaptam a súlyomra. Megmért és megállapította, hogy fogytam Kép Én ezt bóknak vettem Kép Kép Kép

Holnapra jó szórakozást, ismerkedést, infogyűjtést Nektek az Aranytízben Kép

Megyek, mert Párom feje mindjárt leesik.

Pusz: Melinda (23+6)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Csengo:
Gratula a kukacoshoz! Szerintem van olyan súlyos betegség, amire esetleg már Te is azt mondanád, hogy nem tartod meg... Főként a gyerekkel lenne kitolás, de ilyenekről inkább ne is beszéljünk!!! Az amniot amúgy én is csak a végső esetre hagynám, ha nagyon indokolt. Lehet, hogy nekem is kell, de meg fogjuk fontolni. Nem csak az egy százalék miatt.


Su:

Édi vagy, de azok nem az én illetve Bence adatai, csak kimásoltam egy sztorit SibánakKép

Nyugi, szép és norm. méretű babitok van. A mi adataink 18 hetesen: BPD:4,02 FL: 2,79 AC:12:76 És kb.2-3 hét van köztünk.

Eddig senki nem írt a holnapról: pontos idő, hely...stb.????

Rejo, Kriszkrosz nekem is hiányoztok!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Gabi!

Egy-két rucit azért mi is veszünk majd, ha kiderül, hogy kisleány Kép Fiúcska esetén visszafogom magam Kép Majd meglátjuk, hogy fog menni Kép
Dokid Kép Azért ez gáz, hogy bármikor elhívhatják.

Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Megvan: 16.30 Burger King, vagy 17h Arany10...

Jó éjt!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Simigabi:

RugiKép Kislányom is már születésekor kinőtt jópár dolgot: 59 cm volt... Lábfejrészt még levághatod a rugin, úgy is édi lenneKépKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok,ha befogadtok. Kép Szoktalak olvasgatni Titeket. Írni már kevesebb időm van sajnos.
Holnap leszek 13 hetes kismama. November 5-re vagyunk kiírva. Egerben fogok szülni. VAn egy kislányom. Õ június 6-án lesz két éves, Lilla Biankának hívják. Sajnos koraszülött volt, 32. hétre született, és nem tudják az okát, hogy miért. Ezért izgalmas lesz majd szeptember körül, hogy nehogy a tesó is hamarabb szülessen. Kép Az orvos szerint a 35. hétig tuti bírni fogom. Bíztató, nem?!
Ha a tesó kislány lesz, akkor Boglárkának fogják hívni, ha pedig fiú, akkor Buda Richárd lesz a neve.
Röviden ennyi magunkról. Remélem, hogy van még egy hely köztetek. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Bnéhtimi!
Üdv Nálunk,gratula Babához.

Lányok kérdés ,szedjem az elevitet vagy ne.Ti szeditek még?
Doki azt mondta szedjem végig,párom meg azt ,hogy csak az elején fontos, ne legyen nagy babánk mert nehezen fogom megszülni.
Most akkor mit tegyek?
hüle mérleg vagyok.....
Kép
Ti szeditek még,és ha igen végig akarjátok vagy nem?
köszi
su

KépKép
suezika
 
 


Szia Timi!
Üdv a csapatban...persze, hogy van hely...Kép
A 35 hét már nagyon jó!

Gigi 23Kép, de irigy a tali miatt....KépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is egy napot nem voltam és jó sokat kellett pótolni, olyan szép történeteket írtatok, hogy elbőgtem magam.

Jadey
Nagyon örülök, hogy nincs semmi baj!

Siba
Kirázott a hideg a szülés leírásodtól, tök jó volt, én már nagyon félek a szüléstől.

Most újabb fertőzésem van, csak most a lábamon, tegnap voltam vele bőrgyógyásznál, azt mondta, hogy valószínűleg bogár csipett meg és elfertőződött, pedig hozzá sem nyúltam. Kaptam rá két kotyvalékot, azzal kell kenegetni. Én nem hiszem el, hogy nekem nem gyengült az immunrendszerem. Hallottatok ilyenről, hogy valakinek a terhesség miatt minden gebasz előjön?
Most már komolyan kezdek félni, hogy ennyi fertőzés után biztosan eljutott már valami a babuhoz is.

Dagadás: Nekem az ujjaim lettek olyanok mint a virslik és az arcom párnásKép

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!

Szia Timi, üdv!
Rolex, azért ezt nem jelenteném ki ilyen biztosan, hogy a nátha nem fertőz. Nem tudod, hogy mi okozza, lehet, h vírus. Drukkolok, hogy hamar meggyógyulj, de az allergia eléggé egyértelmű: viszket, kapar, szúr a torkod, könnybe lábad a szemed...

Mamy, ez nagyon jó!!! Augusztus 28. nagy nap lesz!Kép

Bujka, nagyon köszi a táblát, szuper! Gratula a férjedhez, hogy ily türelmes veledKép
Ruhaárak: egyetértek Veled, ahogy már írtam: nem fogok ezreket fizetni egy rugiért, amit 3 napig hord.

A SOTE II-n simán bemehet a férj is az UH-ra, itt két szeparált helyiség van.

Gesztenye: örökbefogadás - hát, a páromnak pont az a baja, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Egyébként elvi kifogása nem nagyon lenne, bár nem is lelkes az ötletért.

KAta, beszélek a dokimmal, nekem is esedékes lenne a terheléses és csüt pont jó lenne! A születéshetére is kinézek, csak olyan zavaros a program.

Suzika: a 12. hétig kell szedni, utána nem feltétlenül. én nem szedem, csak hetente párszor és azóta rendbejött az emésztésem...

Puszi Mindenkinek!
Krisszi
22+4

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Melba!
Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak az aloével kapcsolatosan. Mivel én nem vagyok rá érzékeny rendbetette a vastagbélgyulladásomat, gyomromat és lekopogom, de november végétől szedtem 3 hónapig és azóta nem voltam beteg. Régebben évente min. 5-6 alkalommal elkaptam valami vírust, de mióta télen (2 éve) szedem (időszakosan), azóta évente 1-2 alkalommal megúszom. Ennyire szépen felturbózta az immunrendszeremet.

Rolex, Jadey!
Én is megyek a klubba, de előtte 1/2 5-kor még várakozom a Burgernél, hátha valaki odajön. Remélem az eső nem fog szakadni!!!!

Kata!
Pihentesd a lábad és akkor talán jobb lesz. Én a páromtól kaptam vérnyomásmérőt, mert mindig leesett a vérnyomásom és rosszul lettem. Én is csak akkor használom, ha nem vagyok jól, de akkor megnyugtató tudni, hogy 1/2 liter víz és lábpolcolás segít a problémán.

Piciri!
Minden rosszban van valami jó Kép

Timi!
Üdvözlünk minálunk. Egyébként egészségesen született az első gyerkőc? Bízunk benne, hogy a második tovább fogja bírni odabent. Végülis az a világ legjobb helye, nem? Kép

Suezika!
Én még szedem az elevitet és nemrég vettem új dobozzal, úgyhogy a 6-7. hónapig biztos szedni fogom még. Utána majd meginformálom a dokit, hogy mi a véleménye róla, elhagyhatom-e vagy inkább maradjon?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! Kép

Gesztenye!

Szerencsére egészséges lett Lilla, csak három hétig volt kórházban, lélegeztetőn meg csak egy napig. Minden akadályt jól vett és jól vesz most is. Kép A jobb szemén volt ROP II. (az érhártya nem volt kifejlődve rendesen), de azt is megúsztuk műtét nélkül. Most jelen pillanatban még dioptriaeltérés sincs a szeménél, ami meglep, ugyanis az apja és én is szemüvegesek vagyunk. Kép De a szemész szavaival élve, "hátha összehozott két szemüveges ember egy jó szemű gyereket!" Kép

No, most lelépek, pakolnom kellene, meg takarítanom. Kisasszonyt lepasszoltam a nagyijához, hogy haladjak, de így nem jutok egyről a kettőre. Kép

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Su, két hete voltam dokinál, és magától hozta elő az Elevites témát. Õ a kezdetektől szedetett velem napi egyet. Most mondta, hogy innentől négynaponta szedjem, ne legyen már óriás bébink. Éppen rá akartam kérdezni, de így megnyugtatóbb volt. Meg kaptam vasat és csonterősítőt is.

Disznóság, ha az édesapát nem engedik be a SoteI-re! Végülis elég sok köze van a babóhoz, nem? Pl. a Jahn Ferencben is 2 uh van egy helyen, még elválasztva sincs, de nem zárják ki a kísérőket! Milyen alapon is teszik? Főleg úgy, hogy az a kérdés, van-e baj esetleg a babával és szükséges-e az amnió? Hogy dönthetném én ezt el egyedül???

Egyébként is, nem is értem. Ha az amnió eredményére ennyit kell várni, akkor mi értelme? 25 hetesen már csak nem veteti el senki a babóját? Én sem szeretném, ha a babám bármi rendellenességgel kellene, hogy az életét élje, de 25 hetesen ő már egész nagy kisember, nem? No ezt jól megmondtam...

Manka, mielőbbi jobbulást Neked! Én mindenhol azt olvasom, hogy a kismamáknak gyengébb az immunrendszere... Szóval simán belefér. És nyugi, a második trimeszterben nem könnyen fertőződnek a babák, nem lesz semmi baj a pocaklakóddal! "Csak" Neked kellemetlen a dolog.

Timi, gratula a babótokhoz! Kép Én is annak idején 7 hónapra jöttem, nem tudták miért. A tesóim végiglubickolták a 40 hetet. Kép

Melinda, örülök, hogy minden rendben van Veletek! Kép Kíváncsian várom a Praxisos beszámolódat!

Gabi, köszi a gartulát. Kép

Kata, látod, milyen jó, hogy ez az uccsó munkanapod! Így napközben is innentől bármikor pihizhetsz felpolcolt lábakkal. Remélem, ez majd segít!
Csak sikerült jeleket varázsolnom! Kép Kép Kép

Piciri, mindjárt írok infókat a Jánosos felkészítőről. Nekem, bár engem még nem is zavart, de a dokim a hasam keményedésére (méhszáj vizsgálatkor keménynek érezte) mondta, még több magnéziumot kell szednem. Azt mondta, sokszor nem szívódik fel rendesen, de nem jó, hogy ilyen kemény a hasam.

Siba, azért ma gondolok Rátok és küldök sok ++++++++! Hátha mégis ma lesz.
Nagyon szép a baba! Azért jó, hogy nem egy rém nehéz szülést láttál! Köszi, hogy leírtad az élményeidet! A születéstörténeteket mindig megkönnyezem. Ti is így vagytok ezzel?

Remélem, nekem is sikerül eljutnom ma az Arany10-be!

Előbújhatna végre a napocska!

Legyen szép a napotok!
Melinda (17+4)

KépKép
melba
 
 


Simigabi,
boka: megnyugtattál, köszönöm Kép Most nem duzzad Neked?

Melinda,
szénanátha tünetei: meghökkenéssel hallom Kép Nekem ugyanis a balatonvíztől jönnek elő ezek (víz az orrból, trüsszögés ezerrel, torokviszketés, könnyezés), általában augusztus közepére, kábé húsz perces vízi (és -alatti) tartózkodás után. Soha senkit nem hallottam még, hogy balatonallergiás lett volna - úgy látszik, én az vagyok Kép
Védőnő: februrában v. március elején látott utoljára, uis aszonta, hogy majd a 18. heti UH eredményével menjek. Mentem volna, de a keddi rendelési idő nem volt jó a munkám miatt, utána meg elment szabira és most jön vissza. Előtte a csíkvizsgálat OK volt. Jövő héten csinálnak vizeletvizsgálatot a SOTE-n.

Timi,
üdv Kép Írj még majd magadról! Kép

Gigi,
Férjem nővérének két gyermeke is a 35. héten született, szép, egészséges bébik Kép

Su,
én végig fogom szedni, mert ikreknél inkább a kisebb súly lehet gond... Állítólag ez az óriásbébi dolog nem igazolt.

Manka,
az én bokám is folyton tele van kiütéssel vagy csípéssel, fene tudja mitől - tán csokoládé... Kép
Úgy tudom, ezek a dolgok nem jutnak át a méhlepényen, kivéve mondjuk a rubeolát - azért is szűrik ezeket.

Krisszi,
nagyon jó lenne a csütörtök KépKépKép Születés hetéről majd mazsolázok pár érdekeset és felteszem ide. De az csak a jövő héten lesz (hacsak itton nem maradunk a pocsék idő miatt Kép)

Gesztenye,
én is ittam aloe gélt anno, jót tett az emésztésemnek. Csak egy flaskával ittam, így mellékhatások nem jöttek elő... Bokát igyexem majd pihetetni Kép

Timi,
én 1,45 kilóval születtem 7 hónapra, október helyett augusztus végén. Irtó pici voltam, aztán egy éves koromra behoztam a többi gyereket, beteges sem voltam iskoláskoromtól. Most 175 centi magas vagyok, és jó súlyban Kép Mindkét szülőm rövidlátó, öcsém is - viszont mindegyikőjüknek javult idővel a szeme, vagy legalábbis nem romlott továbbb. Én 11-12 éves koromig teljesen OK voltam, akkor kezdtem lightos szemüveggel. Mára a jobb szemem ötössé fajult, a bal 3,25-ös, és sajna, nekem nem javul, ahogy öregszem... Igaz, már nem romlik olyan nagy mértékben sem. Gőzöm nincs, a koraszülöttségnek van-e köze ehhez, mindenesetre leírtam.

Kép
Ákata
 
 


Tök boldog vagyok!
Most vettem két nadrágot lenvászonból ,az egyik kockás a másik sima, világos és egy ugyan olyan anyagból tunikát.Nem dícsérem, de végre nem érzem magamat kistehénnek.Csinos és nem is volt drága a nadrág darabja 5000ft a tunika 3500.majd varr a csajszi egy ruhát is alig várom.
Kép

Manka!
Mióta terhes vagyok azota minden nyavaja kijött rajtam.kezdődött a vér pisiléssel, vesehomok azt mondták, aztán jött a ciszta, aztán jöttek a pöttyök ,közben a nátha csúnya köhögéssel és ha minden igaz, mostmár szénanáthás vagyok ami sose voltam.
de ez van ,nemsokára vége ,fel se tudom fogni mindjárt szülünk.Én is félek tőle ,mert a fájdalom küszöböm igen kicsi ,de nálam inkább a pánikolás a rémisztőbb.Gergő mondta is, felkészíti előtte dokimat.
Kép
na megyek gyakoroloni.
Nem tudom most Babának tetszik a zongora hangja vagy sem.Elkezdek gyakni, rá 2 percre oriási hancur odabent.
Kép
su
Kata!
Kutyusokkal ,hogy bírsz?Artur Nálam egyre hisztisebb és bújosabb és ha lehet ezt mondani anyásabb.....??Kép
Nem tudom mi lesz ,ha Vikivel hazajövünk....

KépKép
suezika
 
 


Gesztenye! Én is azért próbáltam az Aloe Verát, mert tudom, hogy mennyi emberen segít! Nem lebeszélni akarok róla senkit, örülnék, ha bírnám és is, csak az allergiások próbálják ki előbb kis dózisban olyan területen, ami nem annyira veszélyes. Hülye voltam, hogy nem tettem, nem gondoltam rá. Az az igazság, hogy még rákeresve a neten sem olvastam Aloe Vera allergiáról. Szóval javasold csak nyugodtan, ezzel a mellékmegjegyzéssel! És örülök, hogy Neked is bejött. Kép

Piciri, a Jánosos topikból másoltam ki:

"...mi már végigjártuk a felkészítőt, és nagyon hasznosnak találtuk. Érdemes elmenni. Egy gond van vele, hogy elég sokan vannak, és nem mindig elég a levegő. Egy jó tanács: ha tudsz, érj oda korán és ülj előre, mert ott nyitva van az ablak. Mi a múltkor leghátul majd megfulladtunk..."
"kedd, 17 óra, könyvtár"
"...Ja, és a szülésfelkészítő: szerintem nagyon, nagyon hasznos!!! Persze, itt mindent megbeszélünk, de főleg azokat, amiket már átéltünk, és tudjuk, hogy működik. De a vajúdást, a szülést, a szoptatást, az otthoni dolgokat egyikünk sem tudja pontosan, és itt teljes kerek képet kaptunk mindenről. Én legalábbis mostmár úgy érzem, hogy bírni fogok a babával, míg ettől, mondjuk két hete még rettegtem.
Szerintem Judy menj el, mert tényleg nagyon hasznos. Mi majdnem teleírtunk egy füzetet a hét hét alatt. És a Judit (aki tartja) nagyon jó előadó. Szóval csak ajánlani tudom..."

Nem találtam meg, de azt hiszem, 6 alkalmas a tanfolyam és bármikor be lehet csatlakozni, mert 6 hetenként ismétlődnek a témák.
Nos?

Sziasztok!

KépKép
melba
 
 


Melba,
nekem viszont azt mondta a doki, ne hagyjam abba, sőt, nyugodtan szedjek néha 2 szemet... Sajna, holnap még dolgozom... De azt már kibírom fél lábon is KépKép

Siba,
drukkolok én is ezerrel KépKépKépKép

Kép
Ákata
 
 


Kata, apukám a szmogra allergiás. Simán lehetsz a Balaton vízétől allergiás... Tudom, nem túl megnyugtató.

Su, gratula az új cuccokhoz! Merre vetted?

KépKép
melba
 
 


Persze, Kata, ikrekkel tök más a helyzet! Velük én is szedném végig! Így van esélyed 3 kiló körüli babákra! Kép De én nem annyira szeretnék egy 4-5 kilós csemetét. Talán érthető...
Amerikában is szedetik a nőkkel napi kétszer. Persze nem bizonyított, hogy vitaminoktól van, de ott rengeteg az óriásbébi.

KépKép
melba
 
 


Köszi Melba Ákata és Suezika a vigaszt, tök jó hogy vagyunk egymásnak, engem most megnyugtattatok.
Ma jó szar napom van, kovályog a fejem, a gyomrom is és fáj a hasam, nagyon rugdalózós ma a kisbabám. Lehet, hogy haza kellene mennem? Álmos is vagyok.

Kép
manka2
 
 


Kata!
Ha nem bírnád az aloét, akkor az 2-3 nap alatt kiderülne. Mellékhatása pedig nincs (nem úgy mint a gyógyszereknek) és épp ez a jó benne.

Kiderült, hogy ma kettő helyett délben elengednek minket, úgyhogy repülök haza és még berakok pár mosást a klub előtt. Lehet, hogy addig már nem tudok fellépni, de akkor a Burgernél vagy az Aranytízben találkozunk.

Puszi mindenkinek: Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Melba, azért izgi lett volna az első hüveiyi UH-m olyan helyiségben, ahol nincs térelválasztóKép
Az Elevittel kapcsolatban tök igazad van: Katának ikrekkel tök más, de ha egyébként normálisan, kiegyensúlyozottan táplálkozunk, nincs rá szükség. A dokim akkor ajánlja, 12. hét után is, ha pld vitaminhiányos, téli időszak van.
(Tényleg azt hallottam, hogy nagyobb súllyal születnek tőle a babák, de sajnos nem feltétlneül ellenállóbbak. Hetente pár szem biztosan nem árt, viszont amíg rendszeresen szedtem, mindig kínlódtam az emésztésemmel, haspuffadás, székrekedés. Most meg teljesen ok...)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok LányokKép

Én csak olvasgatni szoktam a topikot, mert időm az írásra sajna nincs.

Csak gyorsan az Elevit témához: én az első babámnál (két éve) végig szedtem, nem is mondta senki, hogy ne szedjem (valószínűleg ez is dokifüggő).
Teljesen normális méretekkel született a lánykám: 3,40 kg, 55 cm.

Az meg gondolom alkati kérdés, ha az emésztést megzavarja. Nekem ezzel sem volt gondom szerencsére.

Elhatározás kérdése, egyébként szerintem is csak a pocakosság elején nagyon fontos.

Ja, most is szedem és úgy tervezem, hogy végig szedni fogom. Naponta, de néha elfelejtem, akkor nem napontaKép

További jó gömbölyödést Nektek is!KépKép

Anita
(15+3)

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Su,
hol vetted?! Annyira vágyom már egy jó kis lenvászon gatyóra, lehetőleg nem 12 ezerért... Kép
Kutyikon nem érzek változást, néha még mindig megpróbálnak rámugrálni, ilyenkor leszerelem őket...

Manka,
én is álmos vagyok Kép Pedig ma nem is hajnalban keltünk... Az idő teszi - lehet, a rosszullétedet is.

Melba,
én annak örülnék, ha mindkettő úgy két-két és fél kiló közt lenne. Ikreknél az a normális Kép Három kilós bébiket szerintem nem tudnék kihordani - így is méhszáj-parám van Kép

Anita,
üdv köztünk Kép

Elevit: nálam annyi változás történt, hogy a nagydolog áttevődött reggelről délutánra. Volt egy időszak, mikor joghurtot kellett ennem éhgyomorra, de ez alig két hétig tartott. (Azóta is eszem néha persze Kép) Szóval én nem érzem az Elevit mellékhatását.
Egy dolog van, ami a terhesség óta puffaszt: az alma. Az is csak akkor, ha munka - tehát ülés - közben eszem.

Lányok,
itt olvastam vagy csak képzelgés volt, hogy a retek ártalmas a terhességben?

Kép
Ákata
 
 


Hi

Suezika
Én még szedem az elevitet, de én nem az elejétől kezdem el, mert nem tudtam hogy van ilyen. (tudatlan voltam)Kép A 12 heti Uh óta szedem, és a dokim azt mondta szedjem csak, ettől nem lesz nagyobb a baby, hanem kizárja a rendellenességeket. Hát nem tudom?! Anyáink korában nem voltak óriás babyk, úgyhogy lehet hogy van benne valami, de én végig szedem ha ez kell?!

Dagadás téma
Igen dagad a hasam!!! Kép Egyre jobban!!! De hála máshol nem, pedig egész nap gubbasztok egy gép előtt. Kép Inkább a popsicsontom szokott fájni, de néha eléggé nagyon.Kép

Kismamitorna
Tegnap voltam a Schöpi kismamatornáján. Hát nem mondom hogy megizzadtam. Volt szülőpóz gyakorlás, meg szorít-elenged, befúj-kifúj.Kép De jó volt mert otthon bizti nem venne rá a lélek hogy megmozduljak. A végén volt relaxáció majdnem bealudtam.Kép

Mammy/Krisszi
Én is aug.28-ra vagyok kiírva, aztán ki tudja, mert nekem mondtak már mindenfélét.

Vérnyomás
Én nem mérem, tudom hogy a béka popsija alatt van, amúgy meg meg vagyok róla győződve, hogy be lehet csapni a gépet, és ha meglátom hogy mérnek lemegyek "alfába", mert olyan kómás érzés. Kép

Ügyetlenke
Én ma a melóhelyen egy pohár vizet borítottam ki az asztalomra. Hát elég vicces volt ahogy csurgott a földről, mint egy vízesés. Kép De rögtön jöttek segíteni. Rendik.
Habár mentem a másik helységbe kérdi az egyik csaj, és mi lesz a neve? Mondom neki: Kitti
Erre ő, ennyi és? Mondom neki: nem, van még egy vezetékneve is, erre nézett bután, hogy csak 2 neve lesz. Én Bettina Edit vagyok, és az Editet soha nem használtam, de most hogy felvettem a férjem nevét, így összesen 4 nevem van, ami elég hosszú ha alá kell írni, úgyhogy én maradok csak az egy névnél. Szerintem mindenki csak az egyik nevét használja, de hát különbözőek vagyunk.

Ákata
Hát nem tudom elmagyarázni az Uh-os képet, ott van rajta a feje, a teste, meg a karja. Én pl. a 4D-s képen tudtam alig eligazodni.

Szép hétvégét, meg május1-ét, én csak kedden jutok gépközelbe addig ki ne tegyetek a táblábólKép

Bettus 22+5

Kép
bettus79
 
 


Érdi és budaörsi kismamák,

nekem szokott jönni mélben egy csomó program, és most megkaptam részletesben az érdi komplett hétvégit (május 1. és Európa-nap, szombat-vas-hétfő), illetve a Budaörs Fesztiválét (május 3-6.) Ha valakit érdekel, szívesen átküldöm mélben Kép (Mi elvileg elutazunk most hétvégén, ha az idő engedi, de lehet, hogy a budaörsire kinézünk Kép)

Kép
Ákata
 
 


Ákata

Most olvastam a kérdésed retek: Nekem az egyik dokim kifejezetten ajánlotta, és egy időbe rengeteget ettem. Szóval szerintem nem lehet gond, de majd szólj ha megtudsz róla valami többet. Persze a "retkes" retek nem jó Kép Hi-hi

Pusz jányok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


küldök egy kutyás képet, itt próbálom regulázni a neveletlen ebemetKép
Remélem, hétvégén jó idő lesz! Sétáljatok, levegőzzetek sokatKép

Puszi,
Krisszi+BonnieKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Lányok, ismét egy közérdekű Kép

Kedvezményes Társasházi Virágvásárt tartanak szombaton 08.00 órától az Almássy Téri Szabadidőközpont előtt és a Pozsonyi út és Ipoly utca kereszteződésénél. Képben az árak:

Bettus,
én annyira béna vagyok a képekkel Kép Ne haragudj Kép Milyen jó lesz majd már az újszülöttekről képeket felrakni, nem?
Két név: mi is csak egy-egy nevet adunk a bébiknek, én se használom a harmadikat, nem is szeretem... Öt névvel nem lehet egyszerű Kép Mindig mindet alá kell írnod, teszemazt egy bankban?Kép

Kép
Ákata
 
 


Krisszi,
édesek vagytok a kutyussal Kép Mennyi idős? Nem ugrál rád? Ez már Börsi kép? (Kérdésekből asszem elég ennyi Kép)

Bettus,
kösz a tippet, örülök, hogy szabad a retekevés, úgy szeretem Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk dokinál a szokásos vizsgálaton, minden rendben! Kép
Volt szívhang-hallgatás is, most szinte azonnal keresés nélkül sikerült megtalálni, olyan csodálatos volt!!! Kép Dupla olyan gyors, mint a miénk, a doki 150/min-t írt a könyvembe. (Igaz, hogy most nekem is 100/min volt mert mindig izgulok a dokinál...)
Hazafelé jövet olyan tornaórát vágott le a Babócám, mint még soha, majdnem összepisiltem magam, de aztán elcsendesedett. Kép
Május első felében mennem kell terheléses vércukorra, meg általános vérképre. Már előre rosszul vagyok attól a cukros löttytől... fujj.
Elevit témához: nekem a dokim azt mondta, hogy májustól másnaponta szedjem (eddig naponta szedtem). Mondta hogy végig lehet szedni, ártani nem fog.
Krisszi, Bettus!
Tényleg jó kis nap lesz ez az aug.28.! Kép Milyen jó lenne, ha mindhármunknak pontosan aznap érkezne a Baba! Kép
Mindenkinek jó gyerkőcnövesztést a hosszú hétvégére!
Mamy (22+4)

Kép
mamy
 
 


Ákata, en irtam egyszer, hogy a retek felfujt es szelgorcsoket okozott. De ez alkati kerdes, egyatalan nem tilos.
csengo
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?