Új privát üzeneted érkezett!

Manka!

Na látod! Sose hallgatsz rám, az a baj...Kép vettél már melltartóbetétet?

Szenvedés.
A gyomor nyálkahártyájának érzékenysége sem mellékesKép

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Manka!

Nekem pár napja a mellem feszül iszonyatosan. Eddig is éreztem ugyan, de most extra méreteket öltött ezalatt a pár nap alatt és még csak a 16. héten vagyok. Bár a páromnak nagyon tetszik, de ha ez így folytatódik... Kép
Én az első méréstől számolom a kilókat, ami a 8. héten volt. Bár én télen mindig kb. 3 kilóval több vagyok, ami tavaszra mindig lement a több mozgástól, de most lehet, hogy csak gyarapodni fogok Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Manka, ezzel teljesen egyetértek: nem hozzáállás kérdése, hanem teljesen a szervezeted reakciójának függvénye. Nem tudod befolyásolni, hogy van-e hányingered az első 12 hétben, max pihenni tudsz...

Felteszek pár képet a pocakom őrületes evolúciójáról, az utolsó két kép között 9 nap volt az eltérésKép 3 centit nőtt egy hét alattKép
15. hét - 20. hét - 21. hét
KépKépKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 

 
 

az otthonszüléssel kapcsolatban felteszek egy cikket, szerintem elég érdekes... lehet kórházban is normálisan és minimális beavatkozásokkal szülni...

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?cid=48603&id=97

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok, Lányok!
De jó, hogy ilyen sokat/sokan írtatok végre! És de rossz, hogy pont most nincs időm mindenkinek írni Kép
Csak gyorsan (hüjjje munka):

Melinda,
nagyon szívesen Kép Mi is kinézünk majd, fenem már nagyon a fogaimat Kép

Gesztenye, Gigi,
én gyakran több órát próbálkoztam hiába, rendszeresen eltűntek a leveleim, lefagyott az egész... bosszantó nagyon. Én szívesen írok két helyre is Kép Nem áttekinthetetlen a másik rendszer se, csak fordítva működik Kép

Erika, Manka,
szerintem se elhatározás kérdése, hogy viseled a terhességet. Merthogy nem érdemes a szervezeted ellen hadakozni...

Krisszi,
nem azért hagyom ki, hanem mert 1. félek a filmtől (most irulok-pirulok, de hipochonder vagyok), 2. jövő héten kezdődik az építkezés, és holnap végre el tudunk menni anyagot venni. Hasadhoz nagy gratula Kép

Most gyorsan befejezem, de igyexem jönni hamarosan Kép

Kép
Ákata
 
 


Lányok,
imént szállt egy egy tök hosszú levelem. Ennyit a rendszerről... Kép

Kép
Ákata
 
 


Ez érdekes... előbb a levelem még nem volt sehol... Bocsánat.

Ja, és amiért visszajöttem:
jobbulást a torokfájósoknak! Remélem, nem skarlát...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Én most egy ideje pont azért nem jelentkeztem,mert nem tudtam volna másról beszámolni,csak a rosszullétekről.Szerintem sem a hozzáállástól függ,mert egyátalán nem parázom,pedig a környezet miatt lenne rá akár okom is.
Dolgozom is,még nem maradtam itthon rosszullét miatt,pedig sokszor vagyok a határán.gondoltam elterelődik az ember figyelme.Hát a fenéket.Árnyéka vagyok néha magamnak.
De reménykedem,hogy lassan vége.

puszilok mindenkit,és jó pocakosodást!
Majd még jelentkezem,ha van nekem is hírem,de olvaslak ám benneteket?!Meg Jadey is mindig beszámol rólatok.

KépKép
rönci
 
 


Jadey!

Ma meglátogattam az ezüstboltot és vettem egy nagyon szép virágos fülbevalót medállal (nekem sajnos a kövesek nem állnak annyira jól vagy nem az én stílusom). Az anyukád is nagyon kedves volt és köszönöm a lehetőséget és a kedvezményt.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Dorka!
Uh-on mi volt?
Jobbulást a torkodnak!!!

Erika30!
Ahogy látom, Nektek sem volt egyszerű dolog a babakérdés. De most az a lényeg, hogy most ott van Nektek Kép
Én sem tudtam elképzelni, hogy hányingerem lesz az elején, hisz Marcinál nem volt semmi ilyesmi, aztán tessék, hetekig kóvályogtam. Most már én is panaszmentesnek mondhatom magamat, eltekintve a derékfájástól. De én is úgy gondolom, hogy ennek ez a rendje és kész Kép

Manka!
Akkor jó, hogy csak a pocinövekedés miatt fájt a hasad Kép Mennyi most a haskörfogatod?
Szerintem a fogyás előtti súlyhoz képest mérj, hisz az volt a normális súlyod.

Krisszi!
Szépen növekedett a pocakod Kép Csini vagy!
Köszi a linket!

Kata!
Újra dolgozol? Ennyire jól van a derekad?

Rönci!
Sajnálom a rosszulléteidet! Tudom, hogy könnyű írni, de el fog múlni! Kitartást!!!

Jól vagyunk Ketteskével, rendszeresen mocorog. Néha olyan szinten a hasfalamhoz nyomja magát, hogy hirtelen azt hiszem, hogy bekeményedett a hasam. Aztán megtapogatom a pocakom és érzem, hogy csak az egyik része kemény, ahol a Babóca van Kép A derekam fájdogál, de ma este kapok egy masszázst a Páromtól Kép

Pusz Mindenkinek és jó éjszakát: Melinda (23+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Gesztenye
Nem bántottál meg... Azért is mondtam, hogy demokrácia van... mindenki elmondhatja a véleményét...
Csak mikor a szépen megírt hsz-m elszáll az éterben, mert x-szeri próbálkozás után sem tudom elküldeni, akkor a lila gőz elönti az agyamat...
Pedig eléggé mániákus fórumozó vagyokKépKépKépKépKépKépKép

Betegeknek jobbulást!

Az én pocakom is rohamosan nő...Kép
Peti ezerrel mozog...
Nyakamon a vizsgaidőszak... és lakáscsere előtt állunk...

Gigi 22+3
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Biztos nem emlékeztek rám! Még az elején én is ide írogattam de én annyira fiatal terhesnek éreztem magam, + állandóan elvesztettem a fonalat annyian írtatok, így nem írtam többet. Restellem hogy csak most írok nektek amikor problémám van, de egy kicsit el vagyok keseredve. Hátha tudtok nekem segíteni. Szóval ikres kismami vagyok a 15. héten. Már egy hete hogy egész éjszaka teljesen kemény a hasam. Amikor mozgok járkálok mintha kilazulna egy kicsit de szerintem csak úgy érzem mintha... . Pénteken voltam dokinál felemelte a magnéziumot 3x2-re és megnézte a méhszájamat ami zárva van. A pocakom nekem is rohamosan nő, és feszül. Eddig még el voltam vele, mert nem fáj meg pihizek(pedig fekvésnél is végig kemény), de ma este már tutira éreztem hogy kilazult és a bébik mocorogtak! Csúcs jó érzés volt, de ha be vagyok keményedve nem tudom érezni őket. (Már a 13. héttől éreztem őket csak nem voltam benne biztos hogy ők voltak). Szóval ilyen problémáim vannak. Remélem tudtok nekem valamimokosat mondani, hátha megnyugszom egy kicsit.
Egyébként gyakran olvasgatlak benneteket, csakhát...sokat írtok nagyonKép. Mindenkinek gyönyörő pocakja van és nagyon örülök hogy mindenki ügyesen halad a cél felé.Kép
Pusza mindenkinek Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu,
biztos, hogy keményedésről és nem növekedésről van szó? Én is ikreket várok (ma kezdem a 22. hetet) és gyakran húzódik a hasam, szinte érzem, ahogy nő. De nincs az a követnyeltem érzés... Ha tényleg keményedés, annak csak a pihi használ - meg a magnézium... Jó egészséget Nektek! Babamozgás Kép

Gigi,
egy kalappal a lakáscseréhez... Mocorgás: nekem mostanában egyszerre rugdossák alsó fertályaimat és boxolnak a köldökömnél... Élemény Kép

Melinda,
köszönöm, derekam OK, viszont már nagyon bálnás vagyok, nehéz a lépcsőzés, egyáltalán: a mozgás. Ezen a héten még dolgozom, aztán jövő héten szabin vagyunk, és szerintem utána már nem jövök vissza. Egyelőre ennek mikéntjét intézem. Viszont olvasom, hogy neked fájdogál a hátad Kép Fekvés segít? Jobbulást! És vigyázz a kertészkedéssel...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Én is regisztráltam a babafalván, szerintem az se rossz hely, csak meg kell szokni. Õszintén szólva, nekem a babafalva jobban is tetszik. Én mindkét helyre benézek mindig, és írogatok is, nem baj ha két helyen vagyunk. Ha másra nem, legalább arra jó lesz az új fórum, ha a bnet ismét bedöglik, akkor van hely ahol folytatható a beszélgetés Kép
Kata!
Nekem is szokott a Babóca alul rugdosni, olyankor a hasam alján, szintén a hüvely tájékán érzek remegést, de fájni egyáltalán nem fáj, inkább csak tényleg egy rövid remegés az egész. Néha meg feljebb, a köldököm alatt, általában baloldalon érzem. Mivel nekem mellső fali a placenta, ezek szerint lehet hogy a jobbolalon tapad, ezért érzem a rugásokat mindig a baloldalon?... Érdekes módon én alvás közben sosem érzek semmit, inkább csak akkor amikor én is mozgok, főleg evés után, és ülés közben (pl. most is Kép) vannak a kis remegések. Csoki után meg pláne Kép úgyhogy megfogadom Krisszi tanácsát, és az UH előtt benyomok pár szelet csokit Kép jaj úgy várom már, egy örökkévalóságnak tűnik ez a pár nap!
A "betegeskedőknek" jobbulást kívánok, és mindenkinek szép napot!
Mamy (22+1) Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Kata, értemKép Tényleg "naturális" lesz a film, szóltak is előre... akkor két hét múlva gyere szerintem.
Tényleg, Kata, hogyhogy dolgozol? Elmúlt a derékfájásod?

Zsu, nekem is keményedett a hasam, a stresszre meg a rohangászásra most is így reagál. Nekem a fekvés jött be, sok magnézium pezsgőtablettával. Telefon kikapcs, agy kiürítKép, relaxálás, olvasgatás. Egy húzósabb időszak után azonban kb egy hétig szinte folyamatoan feszült, már hajnalban erre ebredtem. Neked bizonyára még nehezebb, mert ikreid vannak, szóval ennek tükrében próbálj meg még többet pihenni (feküdni!) és relaxálni.

Ti mikor szoktátok a legintenzívebben érezni a rugdosását? Nálunk többnyire este, lefekvés előtt történik a mocorgás, van, hogy nem is tudok azonnal elaludniKép
KÉpzeljétek, ma hajnalban CSUKLOTTKép Rezgett az egész hasam, nagyon vicces volt.

Melinda, ugyanilyen ütemben hízok én is, ahogy Te írtad. Most - az utóbbi két hétben - felugrott két kiló, azelőtt szinte semmi, hetekig. Azzal vígasztalom magam, hogy most nőtt a hasam 3-4 centit, szóval valszeg nem hájKép

Mamy, akár egy kis tejeskávét is nyomhatsz, ha egyébként szoktál inni. Beszéld meg a babával, hogy legyen olyan kedves és mutassa meg magátKép, én UH előtt, reggel elbeszélgettem vele és kértem, hogy forduljon úgy, hogy láthassuk.Kép nem vagyok komplett, ugye?Kép
Szép napot mindenkinek!
Puszi,
Krisszi
22+3

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Melinda
A haskörfogatom 2 hete 85 cm volt, most pedig 88cm. De örülök, hogy azt írtad a fogyás előttihez mérjek, szerintem is így logikus, akkor csak 4kg-ot híztam!Kép

Tegnap voltunk 4D-n, kicsit csalódott vagyok, mert a babu egéyz végig a méhlepénybe fúrta az arcát, a párom kiakadt és mondta a dokinak, hogy mi lenne ha felállnék egy picit és akkor hátha elmozdul, a doki mondta, hogy neki idő van. Erre a párom megkérdezte, hogy mennyibe is kerül a vizsgálat (8000Ft 15 perc) és erélyesebben szólt, hogy akkor legyen szives állítsa meg a vizsgálatot, amíg felkelek egy kicsit. Egy percről lett volna szó! Nagyon ciki volt, de végül is a pici meghallhatta miről van szó, mert ekkor megfordult és megmutatta az arcocskáját, dehát nem nagyon látszódik a formájából semmi. Ilyenkor, ahogy visszanéztem más felvételeket is, minden baba egyforma, elkenődnek az arcvonásaik. Az egész vizsgálat alatt azt sem tudtuk meg, hogy biztosan lány-e, azt sem lehetett látni. Az ujjacskáit megszámoltuk, a fejformája is szép és nagyon hosszú lába van, amit folyton kifeszít, ezért fáj annyira a hasam. Viszont szerintem minél többször nézem a filmet, annál jobb lesz majdKép

Kép
manka2
 
 


Sziasztok lányok!

Krisszi!
Teljesen normális, ha megpróbálsz kommunikálni a kicsivel. Attól még, mert a pociban nő mindent érzékel és reagál is az ingerekre. Ha szépen kéred, akkor biztos megmutatja magát (most még, de majd a dackorszakban Kép )

Gigaboszi!
Sok sikert a vizsgákhoz. Bevallom kicsit irigykedem a lakáscsere miatt, mert mi még pár évig másfél szobában fogunk lakni. Viszont örülök is, hogy másoknak már sikerül nagyobbra cserélni, mert nagyobbra cserélitek, ugye?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok, Lányok!

Mamy,
egyformák a babamozgásaink, úgy látom Kép
Csoki: én nem érzem a hatását, igaz, egy Gombóc Artúr lettem Kép Lehet, az az oka a dolognak, hogy az édesség lazít...

Krisszi,
a derekam egész jó, köszönöm, csak már nehezen bírom magam (nagy has), ezért inkább most dolgozom még a héten, és aztán már nem. Most intézem az ezzel járó dolgokat. Csuklás Kép A mocorgást és is leginkább fekve, nyugalomban érzem (tehát főleg este, de ha délelőtt pihizek, akkor is).

Manka,
furcsa ez a dolog az orvossal, hogy neki nincs ideje... Hol történt ez? 4D-n vagy a saját dokidnál? Nekem a praxisban közel fél óra volt a vizsgálat, 9 ezerért (genetikai 12). És a doki addig nem nyugodott, míg meg nem látta a baba nemét (ez azt jelenti, hogy nézegette jobbról-balról, sőt egyszer finoman meg is kocogtatta a hasamat).

Képzeljétek, tegnap elővettem a nyári ruháimat, amelyeket a hőségre tartogatok. (Ugye, ezt végül nem írtam tegnap?! Ha igen, bocs...) Ezek amolyan bő bokorugró rucik, meg egy-két hosszú, lezser darab. Hát mit mondjak, jókat röhögtem magamon a tükör előtt. Már mellbe sem jók, nemhogy hasban. Érdekes, észre se vettem, hogy erősebb lettem kebelben Kép Szóval alig egy-két gönc jó rám, de ezek is csak szigorúan otthon hordhatók... Nem baj, valahogy kihúzom velük a forró napokat...

Hétvégén pár napra Balatonra megyünk - idén ennyi lesz a nyaralás, nagy melegben már nem merek útra kelni... Erre sz*r időt mondanak Kép Drukkoljatok, hogy ne így legyen...

Kép
Ákata
 
 


Gesztenye,
én 20 nm-eren kezdtem... Tíz év alatt lett belőle családi ház (és még az sincs készen), igaz, mi nem éltünk/élhettünk a nagyösszegű hitelekkel... Még szocpolt se vehettünk fel, mert mikor építkeztünk tavaly, a férjem pont betöltötte a 35-öt, és csak idén emelték a korhatárt 40-re Kép Úgyhogy az ikrekkel kezdhetünk majd neki a bővítésnek - de azzal még várunk pár évet Kép Szóval fel a fejjel, ennél csak gyorsabb lehet Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok lányok!!!

Hétvégén volt Jadikém 8.szülinapja, úgyhogy volt egy "kis" dolgom... Buli buli hátán. Szombaton 17 irdatlanjó gyerek, vasárnap a kis családom 22 fővel... Klassz volt, csak kipurcantam a végére.

Tegnap voltam a genetikai uh-n (a nem hivataloson..) A hivatalos pénteken lesz, több szem többet lát alapon...Szóval tegnap a doki azt mondta, hogy tényleg két ér van csak a köldökzsinórban, de azzal ne törődjek. A cisztákból meg már csak kettő aprót találtKép úgyhogy kicsit megnyugodtam. Ettől függetlenül kihangsúlyozta, hogy ezek még lehetnek genetikai hibák, éppen ezért vettek tőlem vért is, ami kb. egy hét múlva lesz meg. Én érzem, hogy nincs gond, nem lehet gond. olyan szép és minden értéke teljesen normális!!!

Babona ide vagy oda, Tegnap megvettük a a babakocsit. A Brendonban még a héten akciós. Egy barátnőm hívta fel rá a figyelmemet és csak ajánlani tudom(pedig nem kapok belőle jutalékotKép): Graco mélykocsi, sportkocsi, mózeskosár, babahordozó és babaülés egyben és autósülés rögzítő a kocsiba, lábzsák, vicces, de van benne beépített hőmérő és óra is. Nagyon jól néz ki, aluvázas, 4 színben van, az eredeti ár 109.900Ft, ha a pénztárnál veszel egy Anyák lapját, abba van egy 40.000Ft-os!!!! kupon, így "csak" 69.900Ft-ba került. Külön az csak az autósülés-hordozó a rögzítővel 44.000!


Geszti: Anyu mondta, hogy milyen kedves lány vagy és utólag is köszi, hogy bent voltál!!! Remélem párodnak is tetszenek az ékszerekKép

A pénteki Aranytízbe megpróbálok én is jönni. Kik jönnek eddig és ha ott talizunk mi lesz az ismertetőnk??

A torokfájósoknak én is jobbulást kívánok, a babócák és a pocakok gyönyörűek, lassan én is teszek fel képet, mert akkorát nőttünkKép Én 18+2-nél tartok, 1,8kg-ot híztam, de szerintem most fog majd nagyot ugrani...

Bencus egyre többet izeg -mozog, addig tegye ezt, míg van hely odabentKép

Puszi Nektek

KépKép
Kép
jadey
 
 


Ákata
Fehérváron voltam a MammAlba-nál, ez a kórháztól teljesen külön van, egy magán praxis. Nem a saját orvosom csinálta. Ez a baj.

Kép
manka2
 
 


Ákata!
Most olvastam, hogy ha az édességet kívánod az azzal is magyarázható, hogy a babák ilyenkor már nyelnek a magzatvízből (ezzel fejlesztik a tüdejüket) és az édes vízet jobban szeretik, mint a sósat. Megy a drukk a hétvégére és mi is reménykedünk a jó időben, mert kerti sütögetésre vagyunk hivatalosak.
Végülis nem vagyok elégedetlen, mert tudom, hogy szép lassan haladunk a céljaink felé és már csak kb. 3 évet kell kibírni a panelben, de utána sose lássak ilyen tízemeletes monstrumot (én kertes házban nőttem fel és bezárva érzem magam a panelben)!

Jadey!
A páromnak is tetszett az ékszer, de annak még jobban örült, hogy én milyen boldog vagyok, hogy meglephettem magam ezzel. Már nagyon apró dolgoknak is tudok örülni és ilyenkor őt is boldoggá teszem (szerinte ilyenkor olyan vagyok, mint egy kislány). Ezekben az ékszerekben megszépülnek a kismamák Kép
Pénteken 17.00-kor kezdődik a várandósok klubja, de páran találkozunk 16.30-kor a Burger King előtt. Ha csak a klubba jössz, akkor a bemutatkozásnál említsd meg, hogy babanetes vagy.
Egyébként tudomásom szerint már 4-5 ember biztos ott lesz, de lehet, hogy még többen is csatlakoznak.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Jadey,
nagyon örülök, hogy itt vagy, és jó hírekkel Kép Mostmá' csak felszívódik gyorsba' az a két ciszta is... Remélem, azért a lányod szülinapja elterelte egy kicsit a figyelmedet... Mozgások Kép Majd amikor kirúgja az oldalad Kép Munkával hogy állsz? Én le- Kép
B.kocsi: jól hangzik, ikerbe is van ilyen kvázi jó áron?

Manka,
ha Pesten jártok, ajánlom a Praxist. Nekem nagyon bejött...

Gesztenye,
édességes magyarázat tetszik nagyon!! KépKépKép
Érdekes, máskor a sósat is kívánom, sőt, terhességem eleje alatt amerikaimogyoró-függő voltam, de ez hamar elmúlt... Most nem kell, csak ami édes Kép

Nem tudom, nektek változott-e az ízlésetek a terhesség alatt. Én eddig nem vettem észre ilyesmit magamon, mígnem tegnap mirelit halrudacskát csináltam. Múltkor nagyon nem ízlett, most másik márkával próbálkoztam. Hát ez is undorított, holott nagyon szeretem a halat (még ilyen formában is). Asszem, ezt már kénytelen vagyok a várandósság számlájára írni Kép

Kép
Ákata
 
 


Helóka mindenkinek!
Krisszi!
Igazad van egy kicsit elírtam a picur súlyát, mert grammot akartam írni.

Köszönöm a bókokat a kisfiam nevében is.Már mostanában nagyon mozdolódik, bár az apukáját még nem sikerült megrudnia.de remélem nemsokára az is eljön.Eddig csak este volt aktív,de ma már egész nap mozog. Az egész családnak nagyon tetszett a DVD felvétel amit a doki csinált, szegény apukám még meg is könnyezte egy kicsit.De nagyon büszke volt az első unokájára.
Olyan jó,hogy itt a jóidő és ezért miden este elmegyünk a párommal sétálni.
Most mennem kell.Üdv mindenkinek!
Andi! ( 21+1)
andrea82
 
 


Ákata: Sajna ikerkocsiba nem láttam ilyet, bár az az igazság, hogy nem is igazán néztemKépKöszi a nyugtatást,jól esik. Én is biztos vagyok benne, hogy felszívódik! A munka pedig egyelőre még folytatódik (kell a pénz még kiságyra stb.Kép), bár már egyre nehezebb... De nem erőltetem, csak úgy "lájtosan". Szerintem még 1-2 hónap, aztán maradok én is otthon. Ikrekkel nehezebb lehet!

Puszi

KépKép
Kép
jadey
 
 


Ákata!
Nálam is történtek változások, de főleg az első harmadban. Volt 1-2 biosüti amiért odavoltam, de annyira elkezdtem undorodni tőlük, hogy fel kellett függesztenem az evésüket. Ráadásul a tömény csokitól is undorodtam, de a csokis keksz azért már lecsúszott Kép A halacskával szerencsére semmi bajom, bár rudat még nem próbáltam, csak hekket és filézett halat. Valószínűleg hamarosan újra megkívánod, mert ez úgyis csak egy időszakos állapot Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Bali:
A kórházi genetikai UH-on is mindent rendben találtak. Egy monitor volt, azon az orvos mérte, de a végén nekem is megmutatta, és elmagyarázta, hogy mi micsoda, s a kérdéseimre is válaszolt. Nagyon rendes, fitala orvos volt, és egy percet sem kellett várni az UH-ra! A genetikai tanácsadást, az kizárólag az alacsony AFP miatt javasolta, mert azt modnta, hogy az UH-on sajnos nem látszik minden eltérés. De én az amniocentézist már 20 hetes terhesen, RH összeférhetetlenség veszélyével azt hiszem, hogy úgysem vállanám be. Az eredmény minimum 3 hét, akkor meg 23-24 hetes terhesen, már nagyon előrehaladottak leszünk és összeszokottak. De ez azért egy nehéz döntés.

Gesztenye:
Torkom javul, köszi az érdeklődést.

Krisszi:
Pocid tök aranyos, szép sovány vagy - jó neked!

Képzeljétek én hiába kenegettem a melleim, sajnos kezdenek kirepedni körbe-körbe. De azért kenem 1000-rel továbbra is.
Kata:
Neked nincsenek ilyen mellnövekedős-kirepedős problémáid? Én is vettem olyan mellatrtót, és már arra is gyanakodtam, hogy esetleg nem tartja eléggé.

Üdvözlet:

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Sziasztok!

Gigi!
Drukk a vizsgákhoz!
Én is irigy a lakáscseréhez, mert mi egyszerűen nem tudjuk eladni a házunkat, aminek az árából tovább tudnánk lépni. Sok erőt a lakáscseréhez is, mert az bizony sosem árt!

Zsuska!
Hogyan keményedik a pocakod? Az egész méhedet keménynek érzed, vagy csak az alhasad egy részét. Ha az egész kemény, akkor pihenj minél többet és ha szinte folyamatosan keményedik, akkor beszélj a dokiddal. Ha csak a pocakod egyik része kemény, akkor lehet, hogy a Babócák egyike nyomodik a hasfaladhoz (nálam nagyon sokszor ilyen van). De mindenek ellenére ikrekkel pihenj sokat! Kép

Kata!
Sajnos a derekam, hátam úgy fáj, mint Marcival a vége felé, amin a pihenés sem segített. Inkább hirtelen mozdulatokra jön elő, és nagyon éles fájdalommal. Próbálok figyelni. Kertészkedés letudvaKép
Én meg sem próbálkoztam a nyári cuccaimmal Kép
Drukkolok a hétvége miatt Nektek is és saját magunknak is, mivel most megyünk Egerbe.

Mamy!
Ha jobb oldalon van a lepény, akkor biztos azért érzed a Babócát a bal oldalon Kép

Krisszi!
A képeidet elnézve, tuti nem háj van rajtad Kép Nekem szerencsére abból a hirtelen 2 kilóból 1 lement, mert este nem eszek kenyeret, csak zöldséget. Én sajna a combomon éreztem egy kis pluszt, így jobban odafigyeltem.
Dehogy hülyeség beszélgetni a Babócával, mindent megéreznek Kép Én Marcikámmal folyamatosan beszélgettem a pocakban (isKép), sőt megbeszéltem Vele, hogy Apukája csodaszép szempilláit örökölje. És sikerült, az égszínkék szeme mellé, hihetetlen hosszú szempillákat növesztett! Kép Úgyhogy rajta fel, beszélgetni Vele!!!

Manka!
Kár, hogy nem ment könnyen a 4D, de végül csak megcsodálhattátok a pofikáját Kép

Jadey!
Gratulálok Jady szülinapjához! Igazán nagylány már! Kép Neked pedig gratula a nem kis vendégsereg ellátásához!
Örülök, hogy a ciszták is tűnőben. Az alaposság nem gond, de a lényeg az, hogy Te érzed, hogy nincs baj! A pozitív hozzáállás nagyon sokat jelent Kép
Babakocsi Kép

Dorka!
Uh Kép
A mellem nekem is berepedezett még az első terhességem alatt, én is kenegettem és mégis. Érdekes, hogy a hasam viszont szép maradt - remélem így is marad Kép Erre megint csak azt tudom mondani, hogy alkati kérdés. Sajnos.


Nektek mennyire érzékeny a melletek? Én még akkor vettem észre, hogy inkább a mellbimbóm érzékeny, amikor Marci még szopizott, kb. március magasságában. Most ahogy hozzáér a zuhanyrózsából rámömlő vízsugár, néha szabályszerűen felsikkantok, annyira fáj. Másnak is van ilyen?

Én baromi vacakul vagyok a szénanátha miatt. Most délelőtt is 1 órát voltam kinn Marcival a kertben, de amellett, hogy minden virágzik (én szinte mindenféle virágporra allergiás vagyok), még a szél is fújt, ami tutira felkavarta az addig leülepedett porokat, így folyt az orrom, könnyeztem, trüsszögtem egyszerre, emellett pedig Marcin is rajta kellett tartanom a szememet. Ahogy bejöttünk, kínomban már sírtam, mert annyira levesz a lábamról. Na nem panaszkodni akartam, bocsi!

Mindenkinek szép napot!
Melinda (23+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:13-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata, a film nekem tök nagy csalódás voltKép csomó olyan dologról szólt, amit már rég tudtam, a szülés része kb 10 percig, ha tartott és nagyon szép volt! Két szülést mutattak be, az egyik anyuka mosolygott végig és a rúzsa sem kenődött elKép a másik nem mosolygott ugyan, de elég jól bírta a megpróbáltatásokat, semmi kiabálás vagy ilyesmi.
Érdekes, a TV2-s "Szülőszoba" műsoron néha jobban kiadtam, mint ezen, ott azért néha volt jajgatás, kiabálásKép
Dorka, tök ari vagy, köszi a bókotKép Amúgy meg kell, hogy nyugtassalak: nekem már évekkel ezelőtt megrepedezett a bőröm a mellemen (és a fenekemen), gondolom, a fogamzásgátló jó kis mellékhatásaKép. (pedig sosem híztam-fogytam sokat) A kenegetést szerintem ne hagyd abba, milyen krémet használsz?

Gabi, ez a rugi HIHETETLENÜL ARANYOS!!!Kép

Jadey, na látod, drukkoltunk ám nagyon, hogy eltűnjenek azok a fránya ciszták!!! Kép még egy kis drukk és nyoma sem maradKép

Puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Zsu
Mint a lányok már írták... magnézium, pihenés...

Manka
Jó kispárnát talált magának a bébikédKépKépKép

Kata
Irigyellek a Balaton miatt...
Mi talán július elején tudunk egy hetet nyaralni...

Jadey
Babakocsink már nekünk is van, egy csomó ruhát is vettem már...
Jadinak boldog szülinapot!

Gabi
Nagyon aranyos lesz majd a TigrisKépKép

Lakáscsere
Nem ez a bonyolult, hanem a hivatalok...Kép
A férjem szüleivel cserélünk... lesz udvarunkKépKépKép

Betegeknek jobbulást!

Gigi 22+4
Vendég
 


Köszönjük a szülinapi üdvözleteketKép

Olyan jól esik, hogy mindenki szurkol a ciszták eltűnésének, este el is mesélem BencénekKép

Simigabi: Teljesen beleszerettem a kis rugitokba!!! Ha esetleg hamar kinőné, megörökölhetnénk?KépKép

Puszi

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!
Visszaolvastam kicsit,de nem mindent. Kép
Gesztenye!
Dunakeszin van az az auchan.
Rolex!
Torkod fáj még?Nekem sós langyivizes öblögetést mondtak, de ne próbáld ki, mert nem lehet terhesen ezt kibírni.Hu, rágondolni is rossz, mi történt azután,viszont a gligoszeptes öblögetés és a phlogosole, vagy, hogy a bánatba kell írni,és ne a sárgával csináld, mert viccesen fogsz kinézni,használt.
Jadey!
Ciszták jó hír,elmúlik az összes nemsoká.
Bujka!
Gyanus Nekem,mostmár ez az állandó orrfacsarás és dugulás .Szerintem és is szénanáthás lettem.
Átérzem milyen Neked,Párom is borzasztóan szenved mindig.

Na és akkor elmesélem Nektek a tegnapi SOTE poklot.
Kezdődőtt azzal,hogy elveszítették az AFP papíromat.Hüle voltam nem fénymásoltam le,még jó,hogy tudom az eredményt.
Na Behívtak uhra.Boszorkányt kifogtam,Sote fórumba panaszkodnak a kismamák egy dokinőre.Na mikor megláttam,hogy Õ az lefagyott a mosoly az arcomról.Odaadtam a video kazettát, amiért 2500ft ot fizettem,És vártam,hogy megpillantsam Babát.Ugye a 20. héten, igen fontos az uh.Aha, 2 perc, lányok,2 perc volt.Babával hiába beszéltem meg ,legyen ügyi baba semmi, aludt meg nem mozdult és képzeljétek ,pofival lefelé lógott keze lába,szörnyű volt még nézni is ,mintha egy kötélre felakasztották volna.Semmit nem láttam Belőle,erre a doki csak az adatokat mondta, semmi mást.Aztán megszólalt,hogy "ez a gyerek nem igazán fotogén, pofával lefelé van most, hogy csináljak képet.na csinált egy olyat.Se a szívecskéjét nem nézte meg, se a gerincét se semmit.Teljesen kiborultam ,nemcsak a 2 perc miatt, de ahogy beszólt.....
Lehet ,ő unja a banánt, de mi kismamák érzékenyek vagyunk és nagyon rosszul esett amit mondott.
Mindezek után 2 és fél óra mulva hívott be a doki 4kor megjött ,Én adtam be 2.-nak a papíromat és behívott fél 7kor. 10 perc múlva kintvolam.16.héten mondta 20.héttől szedjem a vas tablettát most nem mondta.Afp eredményt se kérdezte meg,pedig ő nem is látta papíromat.viszont kérte a kardiologia eredményt, ott le van írva, szedem az elevitet,amit ő még nem is mondott ,erre hu de jó,hogy azt szedi szedje tovább végig, ezt már akartam mondani..Na tessék.itt mindennek vége volt.Nem az elején fontos az a vitamin?akkor nem mondta, betöltött 5. hónap után már nem szokták szedni.Na mindegy.Szóval, 2től ott voltam 18.45ig a klinikán.
Ezekután Gergőnek kiadtam bosszúságomat kocsiban.Mikor hazamentünk, rakom be a videó kazettát, megakartam Neki mutattni a 2perces vidit ,erre,lányok semmit nem vettek fel 2 percig nagy fekete sötétség.
Ezekután leültem és kisírtam Magamat.
Ma reggel felhívtam a klinikát és megkérdeztem mit lehet ilyenkor csinálni.Mondták természetesen menjek vissza és csinálnak még egy felvételt,akarták adni a dokinőt de gyorsan mondtam, nem szertnék hozzá menni,mert miket mondott és szerncsére választhattam dokinénit,úgyhogy, ahhoz megyek holnap aki a 12.héten 10 percig dícsérte a Babát.

Szóval ma megint beszéltem Én is pocaklakóval.Bizakodom holnap reggel 8kor jobb lesz a helyzet mint tegnap volt.Nálam a csoki nem jött be.
Kép
Jó éjt mindenkinek
su
Én se szeretnék átmenni másik fórumba,néha ezt se tudom olvasni ,kettőt nem bírnék.

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Nagyon édes a rugi Kép
A homeos hatását eddig nem nagyon érzem, de sajnos, ha régen a rendes gyogyijaimat szedtem, ilyenkor, amikor minden nő, virágzik, azok sem értek szinte semmit. De nem hagyom abba a homeost! Az a bizonyos remény Kép

Suezika!
Sajnálom a szörnyű uh-os élményt Kép Nekem is a SOTE I-re kellett mennem még Marcival genetikára és én is egy hülye nőcit fogtam ki. Olyan volt, mint egy kapcarongy, még szerencse, hogy az asszisztens mosolygott egyet-kettőt. Úgy utálom, hogy ha valaki belefásult a munkájába, akkor azt mindenkivel közli és nem rejti véka alá! Pláne az egészségügyben és szülészet területén szörnyű ezt látni és tapasztalni Kép Nagyon-nagyon szorítok, hogy holnap minden jól sikerüljön Kép Kép Kép Biztos minden okés lesz már!
Sajnos az allergia/szénanátha hihetetlen elterjedt, egy volt kolleganőm, 50 évesen lett szénanáthás Kép Párod szed rá valami gyogyit? Az én Párom allergia mellett asztmás is, de a törökbálinti tüdőgondozóban nagyon jó gyogyit adtak Neki és semmi baja nincs Kép

Hihetlen lótás-futásban volt részünk délután, Coraban vásároltunk, aztán iszkiri haza, mert a szombaton vett cipőmről kiderült, hogy kicsi, így zárás előtt még visszacseréltettük. Mivel nekem nem találtunk semmit, így Marci kapott egy szandit. Gyorsan haza, vacsi, Marci fürcsi, altatás. Kb. fél órája ültem le. De mindebben az a jó, hogy tök jól viseltem, nem is éreztem a pocakomat, igaz Ketteske sem nagyon mocorgott ebben a rohanásban.

Mindenkinek jó éjszakát!
Pusz: Melinda (23+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Su,az UH-os storyd bosszantó nagyon.Hogy lehet valaki ilyen gyökér.Istenem,én is biztos bőgtem volna a helyedben.A videóról nem is beszélve.Szegénykém.Még szerencse,hogy készítenek másikat.Remélem fog mozgolódni is a kis babótok.

Én is olvasó üzemmódra kapcsoltam.Igazából nem tudok mit írni,hisz nem vagyok terhes.De olyan jó nyomon követni ahogy változtok.Olvaslak benneteket minden este.

Jadey annyira örülök,hogy a ciszták eltünőben vannak.Innen is megy a drukk Bencusnak.

Ma láttam egy gyönyörű táskát,és én marha,nem vettem meg,hogy ó minek.Most meg nem tudom kiverni a fejemből.Holnap mehetek vissza,remélem még meglesz.1db volt belőle.Nagyon különleges volt.Csupa gyöngy.Mmmm.

A gyengélkedőknek mielőbbi gyógyulást.
Jók legyetek!Sok-sok puszi.
Iza
piciza
 
 


Kép
Kép

M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Lányok!

Köszönöm a válaszokat!Kép
Igyekszem pihenni és megszokni az új szitut. Remélem csak nagyon nő és attól feszül borzalmasan.
További jó babavárást mindenkinek!Kép
És mégegyszer köszönöm, Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Suezika!
Hát ez valami szörnyű, és ahogy olvastam az jutott eszembe, ez majdnem ugyanaz mint amit én éltem át a 18. heti genetikai UH-n. Korábban már leírtam, valamikor március végén. A lényeg, hogy nekem nem a kórházba kellett mennem, hanem az orvosom rendelőjébe, de nem ő vizsgált hanem egy számomra vadidegen nőci, (utóbb kiderült a SOTÉ-n vezető UH-os!) szintén kb. 2 perc volt, unott és fásult volt a nő, úgy kezelt mint egy tárgyat, és a vizsgálat is egy nagy csalódás volt, éppen hogy megtalálta a Babócát, máris kimerevítette a képet és azon méricskélt, semmiféle szív, gerinc, agy stb. nézés, és már vége is volt. Rám dobott egy törlőt, hogy "készen vagyunk". Totál buta arcot vághattam, mint egy gázálarc, ahogy ott ültem az ágy szélén. Mikor bátorkodtam megkérdezni, hogy esetleg a nemét nem lehetne?... rám se nézett odavetette hogy "nem úgy feküdt" és kész. Pedig teljesen normálisan feküdt, már amennyire láttam a merevített képen, a lábak tájékát meg sem közelítette. És mindezért fizetnem kellett 5000 Ft-ot. Én is vittem video kazit, de arra sem jutott időm, hogy elővegyem, meg a döbbenettől igazából el is felejtettem. Iszonyú csalódottan jöttem el a rendelőből. Ráadásul utólag olvastam, hogy mennyi mindent kellett volna megnéznie, hiszen ez az egyik legfontosabb UH vizsgálat a terhesség alatt (amikor még egészében látható a Babóca). Még szerencse, hogy előtte 5 nappal voltunk 4D-n és ott félórás részletes vizsgálat volt, de ez a futószalag szerű agyrém, ez nagyon rossz emlék marad bennem.
Nem értem, az ilyen emberek hogy mernek felelősséggel nyilatkozni arról, amit aláírnak? Hiszen szinte semmit nem nézett meg! Kaptam egy leletet, hogy minden oké, és kész. Ennek persze örülök, mert az előző UH is ezt igazolta, de ha esetleg nem lettünk volna előtte 5 nappal 4D-n, akkor ott állok a bizonytalanságban, és csak emésztem magam. Ha valaki ilyen fásult és utálja amit csinál, akkor miért csinálja? Miért kell a valóban tényleg érzékeny kismamákat ilyesminek kitenni? Ezt a szakmát szerintem csak ténylegesen szívvel-lélekkel lehet "művelni", aki nem való ide, az menjen lovat patkolni.
Bocsánat de kicsit sikerült felhúznom magam az emlékeimen, és az általad leírtakon.
Tudom hogy nem vigasztal, de próbáld meg túltenni magad rajta, és csak az előtted álló szép dolgokra koncentrálj!
Mi pl. most 3-án megyünk ismét ugyanabba a 4D rendelőbe, ahol márciusban voltunk, nagyon aranyos idős bácsi volt a doki, (gondolom nyugdíjas nőgyógyász) és ahogy vizsgált látszott rajta hogy szereti a szakmáját, teljesen belefeledkezett. Remélem, most is egy ilyen jó alapos félórás vizsgálat lesz. Annyira várjuk már, hogy újra láthassuk a Babócát, most már biztos jól látható lesz a kis arca is, és nagyon remélem hogy megmutatja, mit növesztett a lábai közé Kép

Bujka!
Nem tudom biztosan, hogy a jobboldalon van-e a lepény, csak tippelem, mert hogy általában a baloldalon, vagy lent az alhasban érzem a mozgolódásokat. A jobboldalon még nem nagyon. Ebből gondolom, hogy ezek szerint jobboldali lehet. Majd 3-án ezt is megkérdezem Kép

Mindenkinek szép napot,
Mamy (22+2) Kép

Kép
mamy
 
 


Suezika:
Hát kiakadtam az UH-on történteken! Ez a SOTE I-en volt? Tiszta gáz. De a mai biztosan szuper lesz, írd meg!
Nekem a MÁV-ban csinálta a cuki fiatal doki a hétfőit, és tényleg elbeszélgetetett velem, hogy szokott-e feszülni a hasam, meg a szerveit is megmutatta egyenként. És a nemét is próbálta megkeresni, de nem látszott. Az egész nagyon jó élmény volt, szinte olyan mintha a magándokimnál lettem volna. Mondjuk a videókazi eszembe sem jutott. Ja, és senki nem várt a folyosón, nem volt tömeg!
Ezek után tutira nem megyek a SOTE I-re genetikai tanácsadásra, ők is a HIETÉt ajánlották azzal, hogy bár a SOTE I a vérprofi hely, de ott nem nagyon kedvesek. A HIETÉ-n pedig sokkal kedvesebbek, emberibbek.

Bujka:
Tényleg nektek mi volt annak idején a genetikai tanácsadáson? Megnézték a lalateidet, átszámolták újra? És javasolták az amniocentézist? légyszi írd meg.
Ja, és majd a táblázatban javíts ki kérlek, mert a MÁV-ban fogok szülni, nem a Schöpf Mereiben.

Köszi,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az együtt érzéseket.
ma mindent megmutatott,gyarapítom a kislányokat.
MOLNÁR VIKTÓRIA CSENGE.
Kép
15 cmesek vagyunk plusz lábhossz.
picike azt mondta a hölgy de tátogott,pislogot,forgolodott.
és szerencsére sikerült a felvétel is.
ugyhogy most kavarog bennem minden mert fura érzés tudni kislányt hordok a szívem alatt.
Boróka!
Sotén a genetikai uh-t más csinálja mint a sima uh-t.Másik helyen is van.

Mamy!
Hu a vezető uh-s vagyis az uh-s specialista az tényleg az aki Engem vizsgált de a vezető közöttük nem doki csak egy szonográfus és ő kedves nő Siposné Radvány Zsuzsa.
Aki esetleg Téged vizsgált nem egy alacsony nagydarab szemüveges nő volt?
Õt hívják Barakonyi Emesének.
rohanok mennem kell dolgozni.
Mindenkinek szép napot
su

KépKép
suezika
 
 


Boróka!
A mell repedése nem attól függ, hogy milyen melltartót hordassz, hanem inkább a génektől. Sajna én is így jártam, de nekem már többen is ajánlották a krémek mellett a babaolaj használatát (mellre és hasra is). Tegnap óta már tesztelem is Kép

Bujka!
Mostanában időszakosan nekem is nagyon érzékeny a mellem, de megnyugodtam, mert olyan erőteljes növekedést produkált, hogy csak attól lehet.
Sajnállak a szénanátha miatt. Nekem eddig nem volt ilyen jellegű problémám, de az elbeszélések alapján ki is hagynám az életemből.

Gabi!
Tündéri a rugi. Én is nagyon odavagyok a tigrisért, van is egy nagy plüssből és azt szoktam dédelgetni (jelenleg még baba helyett)Kép

Iza!
Már én is jártam így, hogy visszamentem valamiért és egy napig fohászkodtam, hogy még ott legyen.
Ha kijutunk Londonba ügyesen kell mérlegelnem, mert oda nem tudok bármikor visszamenni Kép

Suezika!
Gratula a kislányhoz! Jobb, ha mihamarabb hozzászoksz a gondolathoz Kép Jó, hogy tudod, mert így könnyebb lesz vásárolni neki.

Puszi mindenkinek: Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok lányok!

Természetesen senkit nem akartam megbántani azzal, amit írtam, csak azt próbáltam elmondani, amit én ezzel kapcsolatban gondolok. Én is tudom, hogy vannak olyan panaszok vagy problémák egy terhesség alatt, amit nem lehet "hozzáállással" megváltoztatni. Csak én úgy érzem, hogy a mai rohanó világunkban, amikor mindenki csupa stressz, a szervezetünk eleve nem úgy reagál dolgokra, mondjuk mint dédmamáink idejében. Amikor kiderül, hogy baba nő a hasunkban, mindenki olyan boldog, hogy a csillagokat is lehozná az égről. Ugyanakkor azonnal elkezdünk aggódni, hogy minden rendben legyen, nehogy valami baja legyen a kicsikének, vagy nekünk. Vagyis gyakorlatilag - ami persze szerintem természetes is- mindjárt negatív gondolataink is támadnak a nagy öröm pillanatában. Különösen az első babánál, amikor még az ember semmit sem tud, vagy amit tud, azt is csak elmondásokból vagy szakirodalomból. Ehhez társul, hogy ahogy figyeltem, legtöbbetek pesti vagy legalábbis nagyvárosi, ami szerintem azt is jelenti, hogy sokkal rohanóbb, pörgősebb és stresszesebb az életetek, mint akár az én vidéki, kisvárosi életem. Más a munkatempótok, a közlekedés, stb. Nem csoda, hogy a szervezet jobban le van strapálva és lehet, hogy észre sem veszitek, de még több pihenésre, és kevesebb munkára volna szükségetek. Persze nyilván nem mindenki teheti meg, hogy hamarabb abba hagyja a munkát, csak azért mert terhes, hiszen mindenkinek kell a pénz. De én ennek ellenére hiszem, hogy a pozitív gondolkodás az életnek ezen a területén is meghozza gyümölcsét, ráadásul a babának sem tesz jót, ha az anyuci feszült, ideges, és aggódik. Ha belegondolok, olyan mint egy vizsgán, ha arra gondolsz, hogy azt a tételt húzod, amit nem tudsz, akkor biztos azt fogod húzni. Vagy valami hasonló. De természetesen tényleg nem akartam senkit megbántani.

Suezika!
Szerintem is felháborító, hogy ilyen volt a vizsgálat, de az ismétlés már csak jobb lehet.

Szénanátha és allergia ügyben annyit tudnék hozzátenni, hogy én középiskolás koromban lettem allergiás, csak nem virágporokra meg ilyenekre, hanem a tollra. Ráadásul és irtózatosan csúnyán köhögtem tőle minden éjszaka, míg ki nem derült, hogy mi a baj. Aztán ágyneműcsere, és jobb lett. Aztán átalakult házipor allergiára, majd később amikor az Apehba kerültem dolgozni, és rengeteg régi irattal dolgoztam, akkor tárolási atka allergiára. Ezek miatt évekig gyógyszereztek, de nem használt, Szedtem homeos bogyókat, azok voltak a legjobbak. Később aztán meguntam a rengeteg bogyót, mert ráadásul kétszer műtötték az orrkagylóimat emiatt, és egy természetgyógyász javaslatára immunrendszer erősítésbe kezdtem. Sok vitamin, mozgás stb. Végül a tesztek - kb. 2002. óta - már nem mutatnak ki allergiát.

Bocs, hogy hosszú lettem.

Mindenkinek javulást, és sok pihenést!!

Erika
erika30
 
 


Jadey,
igen, én már nehezen bírom mászkálást, hajolgatást, egyáltalán, a sok mozgást. De Napraforgó tök jól van, szóval ez egyéni... Nekem most irdatlan ütemben nő a hasam (majd küldök képet megint), még nekem is feltűnő... Jólesik a több pihenés. El is döntöttem: mindenképp befejezem a melót e héten.
Ciszták elmúlnak, ne aggódj!!!

Gigi,
sajna, nekünk csak három nap lesz, vissza kell jönni egyéb teendők miatt... A ház szerencsére saját (kicsi is, vályog is, de szeretjük), talán szeptemberben a bébikkel még le tudunk menni...

Gesztenye,
én semmi csokitól nem tudok undorodni sajnos... Tegnap annyira teleettem magam kókuszos keksszel, hogy nagyobb volt a hasam fölül, mint alul Kép

Dorka,
gratula az UH-hoz. Én az orvosnak még az AFP meg a többi etvasz előtt megmondtam: szúrást nem! Egyrészt az ikrek miatt, másrészt tűundorom okán sem vállalnám (nekem ez irtózatos stresszel járt volna). Úgyhogy megértem az álláspontodat... Mell: én leginkább a bimbókon veszem észre a változást - azok láthatóan nagyobbak lettek, és kifelé is fordultak (eredetileg befelé állnak). Ezzel együtt a nyári ruháim mellben kicsik lettek, tehát nőttem is... A Chicco mellkrémjével kenegetem őket naponta, repedés egyelőre nincs. Melltartó: ebben sajna nem tudok tanácsot adni, én a merevítőst nem viselem el magamon, ezért nem tudom, az mennyire tart. Én a legegyszerűbb pamutokat szeretem...

Gabi,
édes nagyon a rugdalózó Kép Volt Malacka is? Kép

Krisszi,
akkor jó, hogy nem mentünk el... Bár a csempevásárlásánál lehet, jobb lett volna (alant majd megírom élményeimet) Kép

Su,
gratula a kislányhoz KépKépKép Ezek szerint 9:8 a lányok javára Kép (mellékelem majd a táblázatot). SOTE I-ről annyit: én a vetélésem után mentem oda anno, és a doki Isten tudja, miért, a meddőségi részlegre küldött, és nekem nagyon rémes élmény volt, többet oda nem dugtam az orrom, a vizsgálatokra persze nem mentünk vissza. (Egy tortúra, amit ott csinálnak.)

Melinda,
cipő Kép A tegnapi nap nekünk is kalandos volt:

elmentünk csempét venni, és az OBI-ban (Savoya Park) kóvályogtunk, ahol teljesen lefogytak az akciós (és jónak látszó) készletek, amit végül sikerült kiválasztani, ahelyett másik stószt pakoltak fel a mintacsempék alá, és azt akarták ránk sózni... Húsz percet vártunk, hogy a raktárból kihozzák a jó csempét, persze nem hozták, mert nem volt "béka", és a kutya le se sz*rta, hogy ott állok nagy hassal, még nekik állt feljebb. Végül megvettük Érden, nem leértékelt, de gyönyörű, minőségi, így várhatóan tartós is lesz...

Most robogok vissza a munkához,
puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Suezika, válts orvost! ez nagyon brutál. A sote II-n sem vitték túlzásba a "genetikai" UH-t, de ott legalább 5 perc volt és csak kicsit szóltak be. "Annyira unom már ezt a sok AFP-s kismamát!"- mondta a doki, aki az uh-t végezte. de azért megnézegette és a nemét is megmondta. Az orvosom meg kielemezte a leletet, azt hiszen, ez a normális. Ha a tiéd ezt nem tette meg, válts, mert hanyag és felelőtlen.

Örülök, hogy másodszorra jobb élmény volt és gratulálok a kiscsajhoz!


Kata, ezek a brendon-os akciók mindig egy-egy termékre vonatkoznak, 1 kocsi, 1fajta krém, egy-két rugi, ilyesmi. Lehet, hogy a következő akcióban lesz ikerkocsi is. A megatoysban nem láttál semmi jót?

Allergia, együttérzek mindenkivel, aki szintén ebben szenved, én már két éves korom óta... Tavaly rátaláltam a Telfast n gyógyszerre, attól tünetmentes lettem, de most nem merem szedni... Remélem, kibírom anélkül is.

Puszi Nektek, most éppen fent vagyok a várban, a Széchenyi Könyvtárban, gyönyörű a kilátásKép és írom az évfolyamdolgozatomat. Téma: Az örökbefogadás történeti fejlődése. Ha vki nem tudna éjszakánként aludni, átküldöm, használni fogKép
puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Suezika
Gratulálok!
Vendég
 


sziasztok
sajnos nem nagyon tudok lenni mostanában. két hete elkezdtem vérezni, meg görcsölni, és befektettek, a kórházba egy hétre. szerencsére a babák jól vannak, múlt hét kedden már 80mm-ek voltak. azóta itthon vagyok, és azt hiszem nem is megyek vissza dolgozni (a dokim is ezt tanácsolta)
itthon azonban nagyon rossz a netünk, de azért próbálok néha lenni.

van egy kérdésem. egyszer már kérdeztem a fejfájásról, de azóta eldurvult a helyzet. két hete gyakorlatilag folyamatosan fáj. már mindent megpróbáltam, de sajnos semmi nem használ (próbáltam a borogatást, a maszirozást, alvást, stb.) de csak algopirin hatására múlik el. viszont igy nagyon sokat szedek. van valami ötletetek.

boccs rolex hogy nem jelentkeztem, de akkora már sajnos (mármint az előadásra) bent feküdtem.
manóné
 
 


Sziasztok!
Szívesen csatlakoznék Hozzátok, ha bevesztek. :-) Okt. 2. a napunk és úgy néz ki (a Praxisban 150%-ra mondták), hogy kisfiút várunk. Eddig csak a Dévais topikba írogattam, eléggé megharcoltunk a babánkért, de a 3. inszeminációnk sikeres lett. Néztem a táblázatotokat, sajnos eddig nem akadtam sorstársra, mi a Jánosban fogunk szülni. Szeretnék ui. a Dévainál maradni, végülis neki köszönhetjük a babócánkat. :-)

Próbállak visszaolvasgatni Benneteket, hamarosan remélem képben leszek. :-) A pocis képeitek nagyon aranyosak, olyan igazi kismamisak. :-) Igazán gratulálok hozzájuk! Nekem inkább csak a derekam telt meg eddig és még nem híztam semmit, igaz nem is fogytam, de még mindig rémesen rosszul vagyok, úgyhogy így nem csoda.

Gratulálok a bébimozgásokhoz is, nagy élmény. Mázlim van és egy hete én is érzem a kislegényt, nem tudok betelni vele. :-)

Részvétem az allergiátok miatt, nagyon gáz, nekem remélem, csak később durran be.

Igazán szép neveket választottatok a babáitoknak!

Rémisztő, amit a SoteI-ről írtatok, mert engem is a dokim oda irányított genetikai tanácsadásra. 8-án megyünk. Így egy kicsit most pánikba estem, így gyorsan bejelentkeztem genetikai uh-ra 13-ra a Praxisba is. De az ilyen nőket be kellene jelenteni szerintem a betegjogi képviselőnél, mert lehet, hogy nem is tudnak róla. Azok ilyesmikre vannak, nem?

Jadey, olvastam a cisztákról, szorítok nagyon Nektek, hogy mielőbb felszívódjon!!!

Erika, azért annyit reagálnék, és nem megbántódtam, csak írom, hogy itthon vagyok a kezdetektől, nagyon vártuk ezt a babát, nagyon örültünk neki, gondolhatod mennyit pihizek és mennyire vigyázok magamra. A családban csak könnyű terhességek voltak, mindenkinek az álomkór volt a legnagyobb problémája. Így nem gondoltam, hogy nálam másként is lehet, ezen egyáltalán nem aggódtam. De a 7. hét óta rémesen rosszul vagyok, nem múlt el a 12. héttel sem, most néha van már 1-2 jobb órám, amióta a bébimocorgást érzem. De pl. ma még csak a piritóst bírtam magamba nyomkodni, ételre ránézni alig bírok. Szóval nem gondolom, hogy hozzáállás kérdése a dolog, de örülök, hogy Veled minden ok, kívánok mindenkinek kevésbé problémás terhességet!

Bocs, ha túl hosszú lettem, most nekiállok visszaolvasni. :-)

Mindenkinek kívánok kevés munkát, sok pihenést! Élvezzétek a napsütést!

Egyébként én is Melinda vagyok. (17+2)

Sziasztok!

KépKép
melba
 
 


Krisszi
Érdekes lehet...
Nekem is jó témám van.... ápolási rendszerek összehasonlítása, értékelése...
Vendég
 


Melba: Üdv köztünk!!!Köszönöm a drukkot is.

Manóné:Tényleg most az a legfontosabb, hogy pihenj!!! De nem lesz semmi bajotok, nyugi. A fejfájás nekem is kijutott, 3 hónap... Én is bevettem egy-két algot, de rámijesztettek, hogy az nem jó a babókának, inkább aszpirynt szedjek. Vagy adtak még egy tanácsot,: apró kávéba citromlé és zutty le. Na nekem az nem használt, de van akinek bejön. Vigyázz magatokra nagyon!!!

Su: Gratula a kislányhoz, a végén a csajszik győznek majd itt???Kép

Puszi Mindenkinek

KépKép
Kép
jadey
 
 


Manóné
Fejfájás... vérnyomásod rendben van?
Pihengess, vigyázz a babucikra...

Melba
Üdv neked!
Nekem Kaális babám lesz...
Mi is nagyon vártuk (szerintem, aki nem várja nagyon, nem is kezd el lombikozni...) és én a 15. hétig szinte folyamatosan rosszul voltam...

Betegjogi képviselő
Igazából semmit sem tudnak tenni...

Gigi 22+5
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?