Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok LÁnyok,

Látom, a gyakorló kezdő kismamik gyakrabban jönnek ide, mint én Kép Úgy látszik, nekem még van mit bepótolnom a házi feladatokból Kép

Röviden rólunk:
Laura szépen gyarapszik, 100 g-okat eszik/alkalom, mindezt 5x/nap. Délután/este nagyon nehezen tudjuk elaltatni, akkor van, hogy 3-4 órákat is fenn van, amitől kikészülök egy kicsit, mert miután megkajólta az első adag 100-át, kb. 15 percenként éhezik meg... Kép Egy cici, egy kaja / 100g. De ilyenkor van, hogy mindkét cicit igénybe veszi, és az meg majdnem 200g!
Folyamatosan növekszünk, szépen gömbölyödünk.
MI, mert én is Kép Madártejhez visszatértem, de tehéntej nélkül! Kép kecsketejjel (megjegyzem, semmi diffi az ízében) Így jobb a tejcsim, erősebb. Ezt érzem Laurán is, hogy hamarabb bealszik, kevesebb mennyiség kell neki. És iszom a Laktoherb-et is, de hála istennek nem attól fájt a pocija, minden rendben.
Úgy nézem, hogy pocifájás ügyileg helyre rázódtunk. (lekopogom) Sokat büfizünk. Telnek a napok. Jövő hét elején megyünk csípő kontrollra. mÁr előre f.sok tőle, azt mondják, rengeteget kell amjd várni. Nem tudom, hogy fogjuk kibírni... Kép

RenoKép
Szépen birkózol Hannával Te is, látom! Látom, Titeket is elért a több órás fennlét rémálma Kép Nehéz, mert még nem lát rendesen, legaléábbis Laura most kezd követni bennünket, így nem tudok neki játékokat lógatni, hogy azt nézegesse, mindig Anyu vagy Apu kell azonnal. Vagy a cici. Az mindent pótol Kép
Ismerős amiket írsz Kép Milyen jó is, hogy egyszerre növünk Kép

Stellapa, StellaKép
Gyönyörűek a srácok! Le a kalappal előttetek! Pláne, ha még el vannak tolódva a fiúk napi ritmusai, el sem tudom képzelni, mi lenne, ha Laurából kettő lenne Kép
Így is ki vagyunk Kép

NorkaKép
Nagyon szép a pocid! Egy kis nosztalgia nekem is Kép Az enyém már úgy lement, hogy már lassan kezdhetek edzeni rá, mert ami rajta van, az már csak a háj Kép

KrisztaKép
De jó, hogy Mátéval kezdetek helyrejönni! Úgy aggódtam, amikor írtad miket találtak nála... De azért ilyen pici korban még minden sokkal könnyebben kezelhető Kép
És annyira jó, hogy már nő a tejcsid is! Meglátod, milyen klassz az, amikor éhes csak előkapod a cicit és már nincs is más dolog...

Hú, most megyek, még jövök, vannak képek is... Felébredt Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Ok, fárasztom egy kicsit... Addig hadd dumáljon meg járjon keze-lába, amíg bírja nélkülem is Kép

ZsókuciKép
Köszönöm szépen a gratulációt és nagyon meghatódtam, hogy így követted az eseményeket körülöttem. Kép Kívánom Neked, hogy Te is minél előbb átélhesd ezeket az érzéseket!

LÁnyokKép
Orrjáratot hogy pucolunk ki? (földhözragadt egy kérdés, tudom...)

És íme, ahogy ígértem:

Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi

Unique

Ui. azt hiszem, jön az újabb kör pelus + cici Kép

KépKép
unique
 
 


Unique Kép
minden baba orra az elején eléggé szörcsögős. Nem tudsz mit tenni ellene.
idővel magától megoldódik.

én egy ideig szívtam, de tök felesleges, mert semmi sem jön ált. ki, a nyálkahártyának meg annyira nem jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

UniqueKép

Gyönyörű! A Kishercegnő nagyon illik rá!
Van orrszívónk, még én sem tudom, hogy működik, hétfőn jön a doki néni, megkérdezem. Nekem senki nem mondta, hogy menni kell csípővizsgálatra, a papírján az van, hogy rendben van. Ezt is megkérdezem.
Ma megkapta a fülbevalóját. Én sírtam. Õ tűrte. De gyönyörű lett vele, és túl vagyunk rajta.

reno
renoka
 
 


Unique!

Gyönyörű a kislányotok. Szép ruhácskái vannak. Az utolsó képen mintha mondani akarna vmit. Nagyon cuki.

Timi
latimi
 
 


Sziasztok Lányok!
Virust kapott a gépünk, ezért nem irtam.
Olvasom a jó hireket, kedves Anyukák!
Kedves Renoka!
Gratulálok ehhez a hajasHannához! Micsoda haj! Jaj! Gyönyörü bébi, és örülök hogy ennivalója is van bőven! Csak igy tovább!
Kedves Unique!
Nagyon meghatott a történeted, ujból visszaemlékeztem a sajátomra. Nagyon szépen szültél!
Kedves Kriszta!
Nagyon örülök, hogy javul a tejhelyzet, be fog ez indulni rendesen!
A bébik gyönyörüségesek, kérünk még fotót!
Kedves Stellacsalád!
Ezek a férfipalánták nőnek rendesen, kilehettek azért, de minden nappal könnyebb lesz. Van tejed elég?
Vasárnap voltunk a jó Krizsa doktornál, aki megszemlélte Pöribébinket, és azt mondta, ha jók lesznek a hormonok, nincs akadálya a juniusi beültetésnek. Mondtam, hogy vegye le a prototipust, csak a nemét illetően még van 1 kis vita, még jó hogy nem mi döntünk.
Olyan jó volt ujra ott lenni a Kaáliban, csak éreztem, hogy az ott várakozók szomoruan nézegettek minket, mert nekik még nincs. De a hangsuly azon van, hogy MÉG. Aztán majd egyszer lesz!
Mindenkinek azt kivánom, hogy minél hamarabb jöjjön el az a majd egyszer.
Kedves Timi!
Lemaradtam valamiről, ugrott 1 csomót előre a sorszámotok?
Melcsi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

Igen, ugrott a sorszámunk. Már 143. Március 27-én kaptuk, hogy 157. El sem telt egy hónap és már 143.

Timi
latimi
 
 


Melcsi!
Örülök, hogy nincs akadálya a kezdésnek.
Nekem pont ellenkező volt az érzés a Kaálival kapcsolatban félelem vett körül, hogy megint kezdeni fogunk, hogy esetleg megint padlóra kerülhetek nem túl jó érzés, de bízom hogy ezúttal fortuna mellénk áll. Kép

Milyen protokollod lesz?

Reno!
Nekem nagyon bejönnek a fülbevalós bébik a tesómék is berakatták neki még a kórházban már úgy jött haza annyira aranyos vele és nem is piszkálja biztos megszokta hogy az ott van. Kép

Timi!
Nagyon remélem hogy karácsonyra már ti kapjátok a babát. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,

Bébiképek gyönyörűek, Laura hercegnő, Hanna hajasbaba és Botond/Oli/Stellapapa KépKépKépKép Nálunk apa a weboldalra pakolja, mert ide még le kellene kicsinyíteni...persze az időnk azért nekünk is véges egyelőre KépKép

Stellapapa,
Elhiszem hogy iszonyú fárasztó...meddig tudsz otthon maradni Stelláékkal ? Mi lesz utána, jönnek a nagyik ?

Renoka,Unique,
Nekünk is szörcsög néha az orra, de aztán magától elmúlik, dokinéni is azt mondta hogy nincs vele teendő...Viszont ma reggelre a változatosság kedvéért a bal szemünk váladékozik erősen, már törölgetni kezdtem kamillás vattával, remélem nem lesz rosszabb a helyzet..most épp alszunk végre...
Nálunk is beindult a 100-120-as evés, de sajnos egy mellből eddig max 60-at tudtunk kinyerni egyszerre, és ha óránként ráugrunk, mert délelőtt ezt tesszük, akkor meg csak 30-40-ek jönnek, ezért min. 4 részletben eszünk...még tegnap is kellett egy kis tápszer, mert a ciciben ugyan nő a mennyiség, viszont Máté igénye is...remélem hamarosan mégis beérem őt.
Ma éjszaka tündérbabák voltunk, az esti maratoni szopi után 10,30-tól reggel 4,30-ig aludtunk KépKép. Igaz hogy utána szopi és rövid pihi után 5-7 között teljesen éberek voltunk megint...sebaj...

Az Urticára tegnap azt mondták a páromnak a gyógyszertárban hogy 2 hét után szünetet kell tartani és hogy az orvosommal beszéljem meg...hétfőn reggel próbálom hívni a Kürti doktornőt...

Orsi,
Van tipped homeo/Urtica témában ?

Jankica,
Én is Kováts doktornőhöz jártamKépSzuper hogy spontán sikerült a kistesóKépKép Titokban én is ebben bízom, de ha nem, akkor meg nekifutunk megint a lombiknak.
Szegény babóca, szörnyű lehetett amíg beértetek a kórházba.... Nem mondom azt hogy a Madarász 100% hogy jobb lesz, hiszen mi most a koraszülött osztályon voltunk, és nem tudom máshol milyen lehet, de valahogy az az érzésem hogy jobb a Jánosnál. Az igazság az, hogy ismerősöket kell begyűjteni, meg mindenki ajánlásait ha lehet, mert a legtöbb kórház botrányosKép

Megyek mert apa elkészítette az ebédet és Máté is alszikKépKép

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Unique,

Gyönyörű kiscsajszi Laura! KépKépKép Gratulálok hozzá!
Köszönöm szavaidat! KépRemélem én is, hogy hamarosan hozzánk is érkezik majd a gólya, mert már mindennél jobban vágyom rá! Kép

Reno, Kriszta, Stella/Stellapa,

nektek is gratulálok természetesen!!! Kép
Szépségesek a babáitok!!! Kép


Akinek még nincs kisbabája, kitartás kívánok, mert higyjétek el minden szenvedést megér! Szóval hajrá csajszik, mielőbbi babásodást!!! KépKép

Puszi,
Zsókuci

Kép

Kép
zsókuci
 
 


OrsiKép
És ráadásul még csak nem is szürcsög, csak látom, hogy van benne anyag Kép Azt akartam kipiszkálni Kép
Hát ha nem, nem Kép

RenoKép
Köszönöm a dícséretet! Kép Mi is akartunk a fülébe fülbevalót, meg is van már, sőt,a kh-ban is ott volt velünk... Már meg is volt beszélve a csecsemős nővérrel, hogy berakja neki, de úgy megsajnáltam szegénykémet, és mivel annyit kalimpál a kezeivel össze-vissza és félek, hogy belekap, ezért elhalasztottuk a betételt. Ti hol csináltattátok meg? Biztos nagyon jól áll Hannának! Minden kislány tündéri vele! (nekem is csak a szívem szakadt volna meg érte...) Imádom őket fülbevalóval! Kép
KÉPET!!!

TimiKép
Köszönjük, aranyos vagy! De jó, hogy ilyen "gyorsan" mennek a számok! Tudom, ez relatív, de azért mégis... Kép

MelcsiKép
Köszönöm. Hűha, jön az újabb kör Krizsa doktornál? Kép Drukkolok! Kép Én is hozzá jártam, és én is imádom. Nálunk a beszélgetős módszere jött be a leginkább Kép Kétszer beszélgettünk vele és megfogant Laura Kép

Kriszta)
Nagy lelkierőt ad, hogy olvasom, nálatok is vannak ilyen sok órás fennlétek. Nálunk is rendszeresek, pedig tejem van bőven. Olyankor fenn van, nézelődik. És tényleg kb. 1/2 -1 óránként kér kajcsit. A végére nem kell mondanom, hogy kikészülök. Pedig a férjem is ringatja közben rendesen. Mi lesz velem hétfőtől, akkor egyedül leszek vele??? (eddig a férjem szabin volt velünk...) FÉLEK Kép

NorkaKép
Minden rendben, ugye? Csak az én időérzékem rossz vagy rég nem jelentkeztél? Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


UniqueKép
csinálok majd fülbevalós képet, nagyon szép lett vele. Az van, hogy a kórházban nem rakják be, így a védőnénik csinálta. Hidd el, jobb túl lenni rajta, semmire nem emlékszik, egyetlen egyszer sem nyúlt a füléhez, azóta sem. Nekem is megszakadt a szívem, de lány gyerekes ismerőseink mind ezt tanácsolták, mert később sokkal rosszabb lesz. VAn ahol a papa nem engedte, most már szeretné, viszont a kislány tuti kitépné a mama szerint (1 éves). Lényeg, ha akarjátok, most kell megcsinálni, ha kész, utána szopi, nem lesz semmi baj. (én is sírtam, de ez már így lesz örökre...)
KrisztaKép
de jó, hogy a kislegénynek így megjött az étvágya! Te iszod a laktoherb teát? Kíváncsi vagyok, mit tudsz meg az Urticaról. Most Hanna variál, nem eszik csak max. 70-et, úgy tűnik így jobb a pocakjának, mert viszonylag sokat kakizik. Remélem nem gond, hogy kevesebbet eszik, ő állította be így saját magának az adagot, pedig tej van, nem győzöm csinálni a tejjégkockákatKép Fejek szinte minden szopi után, az elektromos fejőgép óriási kincs! Mi béreltünk egy gépet a medela kézifejőhöz. CSúcs.
ZsókuciKép köszönöm, nekünk van egy csomó békánk a kertben, átutalok néhányat a nagyobb átmenő gólyaforgalom érdekében...Kép

StelláékKép nagyon édesek a kölykök, általában egyszerrer vannak ébren, vagy váltják egymást? Én tegnap éjfélkor jutottam el az "egyik" holtpontra. Szinte félájultan szoptattam. Gondolom idővel azért többet tudunk majd aludni.

Zsebike, LatimiKépmit csináltatok ebben a jó időben? Én már alig várom, hogy ki lehessen vinni a bébit, megyek vele jó nagyokat sétálni. Képzeljétek, eddig 9 kg-ot fogytam, még van rajtam a kezdetekhez képet 3kg, aztán még 3, ami a lombikok alatt kúszott fel. Szóval, igyekszem visszanyerni a formám, szeretném hordani a régi ruháimatKép

reno
renoka
 
 


Reno!
Én a keresztlányomra vigyáztam ebéd után és egy jó nagyot játszottunk a játszótéren, utána még sétáltunk a babakocsival. Szegénykém olyan fáradt volt hogy csak hátradölve ült és nézett. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Renoka,

köszi, várom a békucikat! Kép
Lehet, hogy párat a BMC-be is küldhetnél, biztos, ami biztos alapon Kép

Kép


Szép álmokat mindenkinek! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok Lányok!
Kedves Renoka, Unique és Kriszta, és Stellacsalád!
A kezdeti maratoni evések kb. 2 hónap alatt rendeződni fognak, addigra fog rájönni a baba, hogy az ébrenlét nem azonos az evési vággyal. Néha ugy szoptunk, hogy aludtam közben, de Bébi azért kitartott, szopott rendületlenül.
Renoka, nem biztos hogy ennyit kéne fejned, a végén tejbüfét nyithatsz majd. Beszéltetek erről a védőnővel?
Unique, szerintem is rakasd be a fülbevalót, nekünk a barna hajú Edit nővér tette be, és Bébi nem is sirt. Nem piszkálja, nem akad be semmibe, szóval ha akartok, inkább előbb mint később.
Kedves Zsebi!
A boldog érzéseimnek talán az lehet az oka, hogy a 3 beültetésből nekünk tul.képp 2 sikerült, és a nem sikerültről sajnos a beültetéskor boritékolni tudtam volna a kudarcot. Tehát az én reményeim ott hellyel-közzel beváltak, és most ugy indulok neki ujból, mint a legelsőnél, hogy nekem ez sikerülni fog. Azt hiszem a pozitiv gondolatok itt eléggé döntően befolyásolják a végeredményt. Nekünk ezt egyszer Krizsa doki mondta, mielőtt nekiindultunk a vetélésem után, talán látta, biztos látta, hogy én nem vagyok még oké, és nem is sikerült. Viszont annyi boldogság ért ezzel a Bébivel, hogy az önbizalmam szárnyal mint a BUX index, és csak arra tudok gondolni hogy ez az a hely, ahol még 1 babához juthatunk.
Olvastad-e Bencsik Andrea: Várva-várt babák c. könyvét? Sok tanulságos történetet irnak le sikertelen, de végül sikeres próbálkozásokról, mindenkinek ajánlom aki gyerekre vágyik és nem jön össze. Nekem jó gondolatokat adott.
Renoka, gratula a szép fogyáshoz! Biztos a maradék is lemegy, csak igyál bőségesen, enni nem kell olyan sokat.
Melcsi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hello Csajok!

Próbálok válaszolni a kérdésekre, amíg hagynak Kép!

Szóval a fiúkat próbáljuk egyszerre kajáltatni, mert csak így jut idő pihire is.
Ha az egyik ébred, akkor a másik sem ússza meg Kép! De egy pelusozással simán fel lehet rázni őket.

Tejcsi sajna nincs elég, úgyhogy felváltva kapnak cicit és tápit egy-egy kajálás alkalmával.
Az elején nagyon odavoltam emiatt, de aztán rájöttem, hogy ha ezen stresszelem magam, akkor csak sz.rabb lesz.
Kapnak anyatejet, amíg van és amennyi van.

A védőnő szerint minden kajakor cicztetni kéne őket és akkor bállna a tejcsimennyiség.
Persze az elején nem lenne elég és gyakrabban ébrednének.
szerintem ez kész csapda, mert ha most 6 óránként van elég tejcsi, akkor ha 3 óránként teszem mellre őket, nem kajálnak eleget (de ugyanúgy bealszanak),és hamarabb ébrednek. De ha hamarabb ébrednek, akkor pláne nem lesz tejcsi nekik!
És így lesz az egész napból egy folyamatos szoptatás, eredmény nélkül.
Elhiszem, hogy pár nap alatt beállna a tejmennyiség, de addigra nálam is beállna a totál kóma a fáradtságtól.

Lehet, hogy önfejü vagyok és nem jól gondolom, de úgy látom, hogy a skacoknak tök jó így és szépen fejlődnek.

OrsiKép
Te mindenhez értesz Kép. Azt már hallottam, hogy szülés után természetes, illetve hormonális a hajhullás. De milyen mennyiségig normális? Szerintem ha az anyém így folytatja, akkor nem lesz alkalma fél évig hullani, mert addigra rég elfogy.
Fiuknak jobbulást!!!

Csajok!
Nagyon szépek a babák! Tök jó, hogy ennyire egyszerre jött mindenki!

TimiKép
Nem semmi haladás egy hónap alatt! Remélem hamarosan kétszámjegyüek lesztek!

RenoKép
Ügyesen lementek rólad is a kilók!
Rajtam a szülés után +5 maradt. Vagyis 13 kapásból lement. De a hasam horrorisztikusan néz ki. Esküszöm, hogy öreganyámnak feszesebb a bőre Kép!
Mi már voltunk kint a Tökikkel. nagyon élvezzük a babakocsizást mindannyian!

Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Melcsi!
Igen olvastam és a lombikok elött alatt mindig a kezembe kerül ez a könyv és valóban rengeteg erőt lehet belőle meríteni. Én is ngyon bízom a mostani lombikban és tudom hogy itt segíteni tudnak rajtunk csak eddig még nem jött el a mi időnk, de azért akarva akaratlan az emberben három csalódás után ott van a félelem is. Kép

Stella!
Bár én nem értek ehhez, de szeritnem jól döntöttél annak nincs sok értelme hogy állandóan cicizteted és te tökre kimerülsz.
A pocidon a bör rendeződni fog vagy erre nincs remény?

Nóri!
Nagyon sok boldog házassági évfordülót kívánok nektek!
Most tényleg használjátok ki mert ez a kettesben töltött utolsó házassági évforduló. Kép Holnapra pedig egy nagy kalappal küldök a szigorlathoz. Kép

Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok Lányok,

RenokaKép
Szerintem a 70g-os kajcsi nagyon hamar meg fog ugrani Hannánál is. Laura legalábbis egyik napról a másikra emelte az adagját 70-ről 100-ra. Képzelheted... Kép Totál ki voltam tőle. Csak evett és evett. Most már odaig jutottunk, hogy egy ciciből ki tud varázsolni magának 110-et. És akkor még ott lenne a másik is. Kép Mostanság viszont annyira fáradt voltam, hogy egyszerűen nem bírtam fejni is. Meg aztán ez olyan lutri. Mert ha pl. 5-6 órát alszik, akor ugye mehet a fejés, hiszen lesz újra. De ha csak 3-at, akkor meg mire felébred, hol marad a tej? Kép
Egyelőre várom, hogy elkezdjen beállni a napi rend (1x fenn van kb. 4-5 órát egyhuzamba, akkor kb. 1/2 óránként cicizik, majd a nap többi részéebn 3 óránként ébred és 1 órát van fenn cicivel együtt). De hogy mikor van a maraton, az még nem dőlt el. Eleinte este volt, most délelőtt. Változó.
A fülbelövetésre férjem nem annyira vevő (félti a lányát), úgyhogy szerintem Laura későbbi saját privilégiuma lesz eldönteni, ha szeretne. Kép
Majd ha dobsz fel képet, lehet, hogy meggondolom magam Kép

MelcsiKép
Köszi a tippet, egyelőre úgy tűnik, jegelve van a téma a fülbelövéssel.
És képzeld, most hogy írtad, hogy Editnek hívják a csecsemős nővért, aki kilyukasztotta a lányod fülét, beugrott, hogy honna ismerem őt. Õ mondta, hogy milyen ismerős vagyok neki... És ebben a pillanatban esett csak le, hogy honnan... Kép Régi barátom mamája Kép Úgyhogy lesz majd protekció, ha kell Kép

MamikKép Segítség!
1. A Konakion-ból mikor mennyit kell adni a pirinyóknak? Nekünk a zárójelentésre azt írta a doki, hogy a kizárólagos szoptatás ideje alatt heti 2mg. A gyógyszer leírásában pedig az van, hogy első héten még 2mg, utána havonta 2mg. Most akkor melyiket vegyem szentírásnak? Ti hogy adjátok?
2. Milyen gyümölcsöket esztek mostanában? Én már ott tartok, hogy szinte semmit... Kép Banán se jó, azt hallottam, eper de pláne, alma fog... Õszibarack kompótot eszem és ezzel kb. vége is. Kép Úgy ennék, de mit lehet?

StellaKép
Visszamegy majd a pocid, ne aggódj! Erre a legjobb gyógyír a szopiztatás. Ezen belül is az, amikor szippanytúzzák a kicsik a ciciket. A hormonok elvégzik a munka oroszlánrészét Kép Nekem legalábbis ez bejött. Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Nagyszülőztünk a hétvégén, bocs, hogy csak ilyen későn...

Kriszta Kép
urticáról én is úgy tudom, hogy "kampányszerűen" kell szedni... de pontosan én sem tudom.
beszélj a dr.nővel.

Unique Kép
ha nem is szörcsög, akkor tényleg ne törődj vele Kép
szopi/fejés témán ne aggódj! Kép
a tej alapvetően nem a szopi előtt, hanem alatta termelődik. Ha fejsz, mert nem állt be a napirend, akkor ne fejd ki üresre a melled, hanem fejj ki belőle csak 50-70 ml-t.
konakion: beszélj a gyerekdokival, mi koraszülöttek voltunk, így tudom, más volt az adag. meg van olyan, aki ezt nem is tartja fontosnak, így ezt mi egy idő után már nem is adtuk.

kajálás: szerintem semmit sem szabad szentírásnak venni. Tehát egyél, amit megkívánsz, és nézd meg, hogy reagál rá a gyerek.
Nálunk pl. Máténak tök mind1 vol mit ettem, semmitől sem volt semmi baja, Levinek egyedül nem is tudom már mi fogta meg a hasát....
szóval kísérletezz, tök sok gyerek mellett káposztát is lehet enni, m ert semmi bajuk nem lesz tőle.
én mindent ettem Kép Kép

Stella Kép
nagyon sok is normális Kép és akár fél évig is simán eltarthat.
na, meg elkeseríteni poci ügyben nem szeretnélek... én már csak a hasplasztikában bízom. Persze az újszülöttkori állpothoz képest megy vissza rendesen... de még 6 hós gyerekkel is simán terhesnek néztem ki.
egy bnőmek írtam egyszer, hogy ikreket szülni olyan, mintha 3as ikreid lennének, mert megszülsz 2 gyereket és még marad egy, aki még 1 évig elhiteti a világgal, hogy 4-5 hónapos kismama vagy Kép

cicizés: nem tudom, mennyi tejed volt... úgy gondolom, ha napi 1 liter van, akkor abból akármennyi lehet, tehát ikreket is simán fel lehet nevelni vele.
ha ez alatt van, akkor ha meggebedsz sem lesz 2 l hathónapos korukra.
a másik. ikreknél szerintem elsődleges, hogy a mama kipihent legyen, mert elég nehéz ez anélkül is, hogy külön programot csinálnál magadnak.
szóval a lényeg, hogy te kiegyensúlyozott legyél, ha tápszerrel, akkor azzal... mert ez mindennél többet él.
(mondom ezt én a maximálisan szopipárti anyuka Kép de azért nem vagyok egy elvetemúlt szopista Kép)

puszi Nektek, próbálok majd alaposan is visszaolvasni.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, UniqueKép

Lehet, hogy nem jól foglamaztam. Nekem nem a pocakom méretével van gondom, mert az már alig van, hanem a bőrömmel.
A 30. héttől kezdve iszonyat berepedezett és megnyúlt és most lóg, mint akinek nincs jobb dolga Kép!
De ez csak az egyik része a dolognak. Már a kórházban szóltak, hogy gyógytornáznom kell a sérv elkerülése érdekében. A Tökösök ugyanis annyira nagyra nőttek odabent, hogy szétvált a hasfalam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy függőlegesen, a hasam közepén egy kb. 10-12 cm-s sávban nincs hasizmom, se hasfalam. Csak bőr, hashártya és utána rögtön a szervek.
Jó mi?
Szóval, ha nem akarok sérvet kapni a fiúk emelgetése közben, akkor gyógytorna, hogy összehúzzuk a hasfalat.

Szopi: nincs mérlegünk Kép. Néha talán jó lenne, de a kórházban annyira stresszeltek az állandó méregetéssel, hogy most már szerintem csak idegesítene.
Így azt sem tudom mennyi tejem van és mennyit szokat szopizni a tökik. De azt látom, hogy szopi után mindig elégedettek és néha 5 órát is alszanak (tápi után max 3 óra), vagyis szerintem tutira jól laknak.
Remélem a fiúk jobban vannak!

Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Hát lányok!!!

Nem tudok betelni a kis gyönyörűségekkel!!! Csuda jó érzés ennyi kisbabát csodálni egyszerre!! Képeket, még-méééég!!!Kép(persze csak ha akad idő ráKép)
Hát sajnos én "még" nem nagyon tudok tanácsokat osztogatni. Pedig jó lenne ha tudnék segíteni ebben-abban.
Stella!
Hát ez a szoptatás mizéria!Kép Ez borzalmas. Nekem már most belefájdul a fejem. Kép Az Ikrek könyvében eljutottam a szoptatás részhez és hát mit ne mondjak annyira beleélhettem magam a dolgokba hogy 13 hetesen beindult az előtejem!Kép Néztem nagyot hogy most akkor mi van!Kép De hála a jó égnek már elmúlt. Szóval nem lehet egyszerű. Hiába tervez előre az ember, úgyis a manók döntik el.
Lányok, főleg ikres kismamik! Volna egy problémám! 14-15 hetesen megkezdődtek a haskeményedéseim. Ez gondolom nem normális. Méhszáj zárt, magnéziumot felemeltük 3x2-re. Csak azt nem értem hogy szinte egész nap pihengetek, néha bemegyek városba sétálni max. kertészkedek egy kicsit. No stressz. És minden reggel kőkemény a hasam. Aztán ha elkezdek mozogni mintha kilazulna. Vag csak nem érzem annyira. Elég husi vagyok de ha háton fekszem még a husimat sem tudom benyomni. Lehetséges hogy én a felfúvódással keverem a keményedést? Nem fáj, nem görcsöl, egyszerűen csak kemény. Valamivel tudok segíteni ezen a dolgon? Vagy törődjek bele? Most feküdjek akkor végig?(fekvés mellett is szinte végig kemény)Kép.
Hát nem tudom! Remélem tudtok nekem segíteni. Az orvosom egyenlőre nem tudott rá semmit mondani.
Előre is köszönöm!
Kitartást és nagyon sok boldogságnak minden újdonsült anyukának!!!!!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok,

csak 2 sorra esek be, hogy tudassam: MÉG ÉLEK.Kép

Megvolt ma a PhD szigorlat, 3-szor feleltem 3 profnál, mit ne mondjak, fárasztó volt, végül az eredmény: "cum laude" - azaz az átlag pont 4-es, amire rém büszke vagyok. Kép Nem kell többet magolni.
Viszont nagyon megszenvedtem vele, újra előjöttek az alvászavarok, ma éjjel semmit nem aludtam, de a szó szoros értelmében semmit. A közérzetem kb. a mosott rongyé... de lassan visszatérek a mindennapokba és most már csak Bogié leszek! Kép

Zsebi, neked külön köszönöm, hogy gondoltál rám, egy tündér vagy! Kép

pusz Norka (32+3)
s_norka
 
 


NorkaKép
Gratula a vizsgádhoz!
Biztos nagy könnyebbség, hogy végre túl vagy rajta!
És a cum laude nagyon is szuper!!!!
De most már tényleg tessék pihenni testileg, lelkileg egyaránt!

ZsuKép
Keményedésre csak annyit tudok mondani, hogy magnézium és pihi. Nem mondom, hogy feküdj, de csak azt csináld ami és amennyi tényleg jól esik!
Nekem sem fájt, de azért jobb félni...
Az előtejen pedig ne szomorkodj! Inkább legyen, mint hogy későn induljon be.
Nekem nem volt semmi és csak a csaszi utáni 4. napon indult be úgy ahogy. Hát, nem részletezem hogy éreztem magam a kórházban.
A gyerekágyas nővérek állandóan osztották az észt és szinte megbélyegzettnek éreztem magam, amiért nem szopnak semmit a fiaim.
Pedig, aki azt mondja, hogy nálam többet tette mellre a gyerekét, az tutira hazudik. Már csak azért is, mert nekem kettő volt, akiket mellre tehettem a tejcsi érdekében.
Szóval, no para és örülj az előtejnek, ha jön. Ha meglesznek a Picúrok, sokkal könnyebb lesz neked és nekik is!
Örülök, hogy itt vagy köztünk! Ha teheted, gyere gyakrabban és mesélj, mi újság!

Puszi
Stella

Kép
stella9
 
 


Norka!

Nagyon ügyi vagy. Gratulálok a sikeres vizsgához.

Begyűjtöttünk pár babarucit. Szerintem jól néznek ki. Majdnem az összes fiúra való. Úgy látszik, anyóspajtás fiú unokát szeretne.

Timi
latimi
 
 


Stella!

Nagyon hálás vagyok, hogy ennyi teendő mellett válaszra méltattál!Kép Igazán nagyon jól esik! Köszönöm szépen. Nektek meg nyugodt éjszakákat és rengeteg baba mosolygást kívánok!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Nori!
Nagyon jó! Gratulálok. Kép Kép Kép
Mostaztán már tényleg tessék hátradölni nem kitalálni valami újabb izgulni valót már csak a kiscsajra figyelni. Ez a Te feladatot a hátralévő időben. Kép
Ja és a babaszoba képet továbbra is követelem.!!!!!!!!!!!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Stella!
Fú ez nem hangzik valami jól (has) remélem gyógytornával lehet rajta segíteni még mieltőt baj lesz belőle. Bár hogy szegénykémnek mikor jut időd a gyógytornára....
Még nem egyedül vagy otthon ugye?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


ZsuKép
Most a fiúk feltünően jók (kopp-kopp-kopp), úgyhogy van egy kis időm!
remélem éjszaka is kitart a jóságszérum náluk Kép!

ZsebiKép
A torna nem sok. Naponta kétszer kb. 8-10 perc.
De azt nem mondom, hogy minden nap tornázok, de azért igyekszem.
De még így is megéri! Remélem hamarosan megtudod!

Ma már dolgozik a Robi, de a fiúk eddig kíméltek.
Hamarosan ébrednek és mehetünk fürdeni. remélem a szomszédok készültek füldugóval, mert ezt tutira nem úszom meg sírás nélkül.
De majd igyekszem.

UniqueKép
Hogy telt a napotok? Laura kíméletes volt a mamival?
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok,

Stella, de jó olvasni hogy nem csak nekem vannak problémáim a szoptatássalKép Mármint nem jó hogy neked sincs elég, de jó hogy nem vagyunk egyedül...én is még mindig stresszelem magam...most hogy már átlag 80-at ki tud Máté szopni a ciciből, őfelsége 100-120-at kíván...ettől tartottam hogy nem fogom utolérni őt...Ma 3-or is kellett kipótolnom az adagot, legutóbb 80 szopi mellé még 50 tápszert benyomott, majd egy óra múlva még 30-at, de 8 óta alszik. Tök jó a módszer amit leírtál,én is azon gondolkozom, hogy 1-2 étkezést újra teljes adag tápszerrel kéne kiváltani, és akkor a többire jutna elegendő a ciciben... Nálunk max 4 óra pihi van a szopik között (már amikor nem folyik egybe)és abból is legalább 1 órát fenn vagyunk...nem mondom hogy nem vagyok fáradt...sajnos apa nálunk is elkezdett dolgozni, vasárnap nappalos volt, de ezt anyukám segítségével túléltem, viszont ma van az első éjszakánk egyedül...bízom benne hogy reggel 7-ig túléljük még két szopival és egy kis alvással.

Hasfalért nem irigyellek, de a torna biztos segíteni fog...csak időt kell neki adni.

Renoka,
Nagyon ügyes vagy fogyi témábanKépKép Nálam csak 7 kiló ment le, még 5 maradt, na és persze a Kaális idő 3 kiló plusza, tehát idén nyáron még lesz mit ledolgozni... látszólag nem is nagy a hasam, de valahogy szélesedtem, mert csak 1 gatya jó rám, amit kb 4 hónapos terhes koromig hordtam. És ami furcsa, hogy egy nagy hurka bőr van a mellem alatti részen, egész fenn...nem valami csábos Kép
Unique,

Konakion-ra nekünk azt mondták hogy heti 1 ampullát kell adni, mi eddig be is adtunk kettőt (az elsőt a kórházban kapta). Ugyan a védőnő említette hogy csak anyatejes táplálásnál kell, mivel a tápszerben benne van, én azért úgy veszem hogy kell nekünk is...

Kaja ügyben én is sokszor tanácstalan vagyok. Bogyósokat, magosokat tuti nem ajánlják(eper és társai) de én almát és banánt is eszem. Az áprilisi baba magazinban pedig van egy szoptatós étrend, és abban csomó olyan dolog van, amit a védőnő szerint nem lehetne enni (pl. brokkoli krémleves) Úgyhogy orsinak biztos igaza van, egyél amit gondolsz, bár én is félek egy kicsit Mátén kisérletezni....

Orsi,
Köszi, de továbbra sem bírok reggel 8-9 között ébren lenni, Máté már 3. napja reggel 5-7 között nézeget (miután fél4-4 között szopik..mire épp elaludnék addigra ébreszt...utána beájulok még 9 utánig...
megpróbálom a homeos honlapot vagy valami online tanácsadót...

Norka,
Hatalmas gratula a Cum laude-hoz KépKépKép Ezentúl csak dr-nőnek szólíthatunk Kép
Remélem jól telik az évfordulótok ma este Kép

Bzsuska,
Jó olvasni hogy te is köztünk vagy, Orsi, Stella biztos sok jó tanácsot tud majd adni Kép Mi pedig várjuk a pocakképeketKép

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok Lányok!
Norka, gratulálok ehhez a szép eredményhez! Nagyon ügyes vagy, hogy pocakosan ezt igy meg tudtad oldani! De mostmár pihi!
Jaj lányok, milyen jó Nektek, akik küzdötök a szoptatással! Nálunk olyan hamar vége lett, mire igazán élvezni tudtam volna, el is apadt. Viszont, minden rosszban van vmi jó, mert igy legalább indulhat az ujabb babaprojekt! Már negyedszer jött meg, Krizsa 2 ciklust akart legalább, ezt tul is teljesitettük. Szerdán megyek a hormonvizsgálatokra, remélem, jó eredmény születik!
Nem válaszoltam Zsebi, azt hiszem Te kérdezted, hosszu protokoll lesz, a 21. napon indul azt hiszem a Gonal-F. Bébivel bevált, ugy beszéltük meg, hogy követjük a járt utat. Ha pedig megjön legközelebb, akkor kezdjük a Menogont. Igazából a konkrét gyógyszerről nem beszéltünk, ezt emlékezetből irtam, de ugy csináljuk ahogy ezelőtt.
Igen, igen, értem hogy miért félsz. Sok ez egymás után, de most jön el majd a Ti időtök, amikor is sikerülni fog! Az az ismerősöm, aki ajánlotta Krizsát, szintén a 4. beültetés után maradt babásan. Ehhez képest nekem már az 1. sikerült(volna), pedig megmondta az elején, hogy a sulyfeleslegem nem kecsegtet nagyon. Aztán mégis, azt hiszem, nagyon elégedett lehet velem. Szép nádszálaknak nem tudja igy összehozni mint nekem... Persze, mint mondtam, én győzni mentem oda eleve... Remélem, most is sikerülni fog, nem is akarok arra gondolni, hogy nem...
Lányok, ki irta, hogy 4-5 órát is fent van a csepp bébije? Az én Pörim (5 hónapos mult) 2 óra ébrenlét után kinyulik, Õ még mindig 3x alszik napközben, és este 1/2 9-től reggel 1/2 8-ig béke honol nálunk.
Kaja ügyben nem tudok mit mondani, Pöri mellett mindent ehettem, semmi baja nem volt sose.
De a Konakiont csak akkor szabad adni az én dokinőm szernit, ha kizárólag anyatejes. Heti 1 ampulla ugy emlékszem. D vitamin viszont mindenképp, napi 1 csepp 2 hetes kortól.
Bzsuska,
ikreket vársz? Nagyon vigyázz, hogy rendesen a helyükön maradjanak!
Melcsi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


KrisztaKép
Sajnálom, hogy Te is küzdesz a tejcsivel.
Viszont most had beszéljek egy kicsit magam ellen.
Szerintem jól teszed, hogy mindig cicivel kezdtek és csak utána pótolsz. Nálunk ez csak azért nem megy, mert egyszerre ürítik ki mindkettőt.
Viszont, ha min. 4 órát alszanak, akkor nálunk is cicizés megy, függetlenül attól, hogy az előző kajcsinál szopi volt, vagy tápi.
Kell a mellednek az inger, hogy termeljen.
Nem baj, ha nem éred utól a Manód igényeit. szerintem az a lényeg, hogy kap anyatejet, amennyi van.
ha egy babóm lenne, én is tutira mindig ciciztetném és csak utána pótolnék!

De tényleg ne stresszeld magad. Persze, mindenhonnan azt halljuk, hogy 6 hónapig csak anyatejet kapjon a gyerek. De ha nincs elég, akkor nem tudunk mit tenni. Az anyukájára pedig egész életében szüksége lesz, úgyhogy próbáld meg élvezni a dolgot.

Kép
stella9
 
 


NóriKép
GratulálokKép És gondold el, hogy ezt a sok tudást Bogi is felszedte Kép Aztán ne csodálkozz majd, ha tudományos pályára lép Kép

MamikKép
Nehogy már stresszeljétek magatokat. Tessék jó példát mutatni, különben elmegy kedvem a gyerevállalástólKép Stressz az van így is dögivel... Kép
Az én elvem (még) nem gyakorló (még) nem anyukaként, az hogy hallgassatok az ösztöneitekre Kép Az nem fog csalni.

Megjegyzem több hozzászólás óta semmi fénykép... Ha bébik engednek netezni, légyszi tegyetek fel Kép

Laráról tud valaki valamit?

wish
 
 


Wish,

Nekünk apa a http://tzo.fw.hu oldalon frissíti a képeket, ide azért nem teszem fel külön Kép Remélem azért teljesen mégsem vettük el a kedved KépKépKépDe azt már tudjuk hogy ez életed végéig tartó para valamilyen szinten...mindig van miért izgulni az első pozitív eredmény(teszt, vérvétel) után is KépKépKép

Stella,
Igyekszem mellre tenni KépKép Ma egész jók voltunk, ment már 90 egy mellből és most legutóbb 110 a kettőből....tegnap meg végül este 8-tól hajnali fél kettőig aludtunk, 20 perc szopi után pedig tovább reggel hatig KépKépKépKép

Ma sétálni is voltunk, igaz hogy Máté végigaludta, de gyönyörű idő volt KépKép

Melcsi,
Még csak 5 hónapos a lányod és már 4 mensid volt ??? Ez hogy lehet ??? Én azt hittem hogy egy csomó ideig meg sem jön...vagy már 1 hónap után elapadt a tejed ? És utána rögtön rendesen megjött ? Én csak 1 éves kor körülre tettem a próbálkozások kezdetét a kistesóra...Bár van ismerősöm aki a kisfia születése utáni 3 !! hónapban már teherbe is esett újra Kép
Mindenesetre drukkolok neked, biztos simán fog menni, nem is lehet másképp Kép

Lara nekünk irt sms-t Máté születésekor, azóta nem jelentkezett, de legutóbb írta ide hogy sokat melózik és határidős, de hamarosan vége, és majd próbál jönni gyakrabban...

Mamik,

Babakötvény ügyében ti már tájékozódtatok ? Én úgy láttam hogy egyelőre csak az MKB-nak és most a Volksbanknak van ilyen, de ez utóbbiról a neten nem sok részletet találni, csak a bla-bla szöveget tették fel...Nektek van már adóazonosítótok ?

Unique,
Könyvelők gyöngye, te biztos tájékozott vagy ilyen témákban, nem ?

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


IGEN IGEN Teljesen egyetértek WISHEL annyi édes baba született itt és egyet se mutattok nekünk. Tessék képeket felpakolni. Kép

Kriszta!
A ti albumotokat megnéztem tündéri a kisfiad. Kép Ha nem bánod egyet ami nekem nagyon tetszik kiszedtem és a táblában az újszülött kép helyére betettem.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok Lányok!
Kedves Kriszta!
2 hónapos és 1 hetes volt, mikor elapadta a tejem, és az apadás után 1 héttel már meg is jött. Azóta pedig 26 naponta. Most jött meg negyedszer.Biztos a testem is nagyon akarja az uj babát. Teljesen rendesen jött meg.
Tedd mellre mindig, csak utána add a tápszert.
Melcsi
De ahogy olvasom, hamarosan nem is kell a táp.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok,

KrisztaKép
Kérdezted a babakötvényt: utánanéztem, és elvileg a MÁK automatikusan adja és intézi az ezzel kapcsolatos dolgokat, az alapján, hogy az OEP (TAJ szám) és az Önkormányzat lejelenti nekik a született baba adatait. Egy hivatalos értesítőt fognak küldeni majd postán róla, hogy milyen összegben (40e) kapott a kicsi babakötvényt. Ezt olvastam róla a neten (engem is izgatott!).
Ha már itt tartunk...

GYÁS-t igényeljetek, foglalkoztatónak kell beadnia a papírokat az OEP-hez, kell hozzá még a terheskönyv, a szül.akvi kivonata a babának, a kórházi papír, hogy mikor született a babó és a doki terhesállományba vételi igazolása.
Születéstől 168 napig jár, a bruttó fizu 70%-a. (nem ennyire egyszerű a számítása, de annyira meg nem egyszerű, hogy leírjam...Kép) Illetve nem is a szüléstől, hanem akkortól, amikortól szülési szabin vagytok (de ez legkésőbb a szülés dátuma)

Egyszeri anyasági támogatás: szüléstől számított 180 napig igényelhető a helyileg illetékes TÁH-nál. Azt még nem tudtam kideríteni, mi kell hozzá, mivel a GYÁS-hoz beküldtem az akvi kivonatot és ehhez is kell majd, ez később jön...

Cicizés: szerintem is mindig mellre kell tenni a kicsit! És sok-sok folyadék!!! Ja, és azért az egy ciciből 90 nagyon szép eredmény!

Lányok, kérdés: van olyan, hogy "nem elég jó a tejem"? Most ezzel riogatnak többen is, hogy azért nem alszik annyit a mazsolám, mint az átalg gyerek (tegnap 6 órát volt fenn szinte egyhuzamban, 1 órás megszakítással), mert nem elég zsíros a tejem, ergo éhes a gyerek és nem kap elég tápértéket tőlem. Hiába van sok tejcsi, nem elég jó. Létezik ilyen???
Tegnap kicsit magam alá kerültem emiatt. Tápit nem szeretnék adni neki még pótlásnak sem, hiszen annyi tejcsim van, hogy szétfeszítik a ciciket. De ha tényleg éhes és emiatt nem tud elaludni sokszor, akkor inkább adok neki pótlást Kép Ha muszáj Kép
Egyébként nekünk furi az időbeosztásunk: napi kb. 2x4 órát van ébren, éjszaka 2x5 vagy 2x6 órát alszik egyhuzamban, nappal amikor nincs fenn, 3 óránként kel fel.
Észrevétel ezzel kapcsolatban? Kicsit furi egy 2,5 hetestől Kép

Tegnap voltunk csípőszűrésen: minden rendben van A kicsi lánnyal. A tornázásom megtette a hatását Kép Kengyel tutira nem kell, 3 hét múlva UH aztán 3-4 hónaposan kontroll. Úgy megörültem ennek a jó hírnek! Kép

Egyébként nagyon jó a kislány. Nem sokat sír, csak ha nyűgös vagy éhes. Mindig oka van. A pocifájás a homeótól úgy tűnik, elmúlt. (kopp-kopp) 1 hét alatt 200g-ot híztunk Kép

StellaKép
Laura nem mindig kíméletes velem, sajna. Az az 5-6 óráa egyfolytában fennlét, enyhén szólva is megtépázza az idegeimet. Pláne, hogy olyankor úgy leszívja a ciciket (kb. szinte folyamatosan kér enni), hogy már nekem sincs szinte semmi energiám a végére... Már csak azt várom, hogy a fáradtságtól végre bealudjon. Kép
Nálatok nincs ilyen? A fiúk végigalusszák a napot?

Zsebi, WishKép
Jaj, nem is olyan egyszerű a fényképezkedés. Kép Idő kellene rá!!! Kép

OrsiKép
Köszönöm a sok jó tanácsot! Igyekszem megfogadni! Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Kriszta,
Megnéztem az albumot, nagyon cuki! Végre Zoliról is van már képem a pénztárcámban!
Állati, hogy mennyit változik 3 hét alatt. Tegnap az jutott este eszembe törülközés közben, hogy még mennyire elevenek az emlékek a terhességeitekről és most meg csak kapkodom a fejem, hogy mekkorák.

A tejcsi témához sajna nem tudok hozzászólni, szerintem szoptassatok amikor jól esik a gyereknek, és majd rájön, hogy ebben is fel kell állítani valami rendszert, különben egész nap csak eszik és kakil, játékra meg nem lesz idő!

Én holnapra tudok nyilatkozni, hogy mi lesz ezzel az inszemmel, most szedtem be 1 doboz Clostyt, pocim feszülget, de nem olyan súlyosan mint amikor 2 évvel ezelőtt szedtem, bár akkor felügyelet nélkül illetve most a 3.napon kellett elkezdeni, napi 2*1-et, míg korábban az 5.naptól és 1*1-et. Néha itt-ott szurkál, de már inkább nem nyilatkozom, mert a múltkor is azt hittem, hogy a jobb oldalon érik, ennek ellenére totálisan a balon volt. Szóval holnap reggel kiderül, hogy jövő héten beborul-e. Én nagyon bízom benne. Az biztos, hogy kérek repesztőt, mert szerintem kell. Szóval most egy kicsit holnap reggelig instabil vagyok, majd akkor jelentkezem.
Ja persze közben nálunk is zajlik az élet, Krisztiánnak sajnos a mandula műtét sem állt vissza a vérnyomása, még mindig magas (140/95), erre még ő is rátesz egy lapáttal, mert olyankor mindig agyal, hogy éppen akkor mitől ment fel. Szóval nem egyszerű, kedden megy kardiológiára. Remélem nem találnak semmit, csak egyszerűen egy kicsit túl stresszelte magát, és egy kicsit megnyugszik elkezd újra futni, és akkor visszatérünk a régi kerékvágásba. Ja közben megvettük a gyerekszobába a festéket, így annak is nekilátunk még májusban, legfeljebb majd jön egy festő és újra csinálja. Jövő hétre elkészül végre a TV állvány és az előszoba szekrény, így most még a TV felett is ki kell festeni, mert tök szürke lett, a böszöm TV vonzásától. Tehát mindig találunk valamit. Ja tegnap a nagy nehezen megvett muskátlikat ültettük el, tiszta röhej, hogy 2 hete próbálok venni és mindenütt csak amortizált példányokat találtam. Így vettünk egyéb növényeket, amiről kiderült, hogy 20 cm távra kell egymástól ültetni, na megreformáltuk a dolgot, mert belenyomtuk őket a virágládába, kb 6-7 db-ot nyomtam egy normál méretű ládába, így tuti biztos, hogy felzabálják a földet nyár végére. Az egészben az a jó, hogy most már tök jó kimenni a teraszra, és locsolhatunk állandóan.

Most csak azért tudok ennyit írni, mert nem működik a hálózat, csak net van, és eszi a főnököt a fene, hogy nem dolgozunk.

Fannikám,
Remélem a tunéziai tenger gyógyírként hat testedre és lelkedre!

Snori,
A pockó az pockó! Gratula a vizsgához, akkor most már tényleg tedd fel a lábad és pihizz! Hol voltatok az évfordulón?

Unique, Stella, Renoka, Orsi, Zsebi, Wish
Üdv nektek is!

Puszi Farkasok J

Kép
farkasok
 
 


Kriszta!

Nagyon jól sikerültek a fotók, a szemüveges nem semmi.

Unique!
Szupi, hogy minden rendben van.

Nagyon jót tett a kis lelkmnek a gólyahíres tali. Jó volt hallgatni azokat, akik már kaptak babát.

Az előbb ment el a a Tegyeszes gondozónk. Mondta, hogy 5 éven belül itt nem lehet számítani babára. A sorszámunk hallatán majdnem hátast dobtam (ez csak Fejér megyére vonatkozik -116). Még jó, hogy bejelentkeztünk a Gólyahírnél is.

Timi
latimi
 
 


UniqueKép
Hallottam már olyat, hogy "túl vizes a teje" valakinek!
Ehhez nem értek és nem is akarok hülyeségeket beszélni, de én a helyedben kipróbálnék valamit.
Probáld meg lefejni a tejcsi elejét. Mert ugyebár azt írják, hogy ami először jön, az a vizesebb, szomjoltó tejcsi és utána tudja csak kiszívni a baba a zsírosabb tápláló tejet.
Lehet, hogy nagy baromság, de egy próbát megér.

A fiúk nem alusszák végig a napot. Szerintem ilyen gyerek nincs Kép!
szerencsére általában felváltva szórakoztatnak!

Zsebi, WishKép
Majd szólok apának, hogy tegyen fel képeket!
Nekem erre most nem futi időből!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Timi,
Pont ez jutott eszembe, hogy az állami intézetek kifogynak majd a gyerekből -nyílt örökbefogadással elhappolják előlük- , aki meg már ott van azt már nem akarják örökbe fogadni. Ez még mindig sokkal jobb,egyszerűbb. Sínen vagytok csak még egy kis türcsi, ebből meg sosincs elég.

Farkasok J

Kép
farkasok
 
 


megint rohanok, egy dolgot látok.

NEM ELÉG JÓ TEJ
Van Nekem két fiam... mindkettő szopott 6 hónapos koráig.
Levi az előírt adag kb. 80%-t, Máté meg az előírt kb. 150%-t.... és csodák csodájára teljesen ugyanúgy híztak az első 3 hónapban.
Ha csak Levim van, akkor X azt mondja, hogy erős a tejem azért elég neki ennyi is.... ha meg csak Mátém van, akkor azt mondják, hogy tuti vizes azért kell neki ennyi....
de nekem mindkét gyerekem és egyfajta tejem volt.

szóval ez HÜLYESÉG!!!!

a tej állaga mindig változik, nyáron szükségszerűen hígabb, hogy oltsa a szomjat, télen vaskosabb, az eleje vizesebb, a hátsó tej zsíros...
de a babának mindig megfelelő.

bocs, hogy nem reagáltam másnak.
talán este

puszi,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ja, még ehhez.
az alvás alapvetően idegrendszeri dolgokkal függ össze - persze a kaja is számít, de nem csak az.

tankönyvek szerint egy újszülött napi 16-22 órát alszik.
namármost, Máté 16 órát aludt, Levi 22-t.... egymás mellett ezt látni döbbenetes volt az első hat hónapban Kép Máté fenn volt nagyon sokat nappal, pár hetes korától fofva délután már nem aludt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szasztok,

Unique,
Orsi a tapasztaltKépKépKép tudja a tutit, ne izgasd magad Kép Nekem meg az az érzésem hogy Máté sokszor az eleje után megáll...el se jut a hátsó zsíros tejhez, de nem tudok mit tenni....sajnos ugy tunik hogy a tejcsi növekedése megállt nálam a 400 körül... bár a könyvben azt olvastam, hogy 40 napig türelemmel lehetünk amíg beáll a dolog...akkor még van 2,5 hetem..
Ma este is megevett a cicimből 100-at, majd még 60 tápszert be tudott nyomni...

Melcsi,
Hát akkor kistesóra fel Kép

Judit,
Lemaradtam arról hogy most inszem lesz Kép Kiváncsi vagyok hány tüsződ lesz a clostitól ? Nagyon drukkolok KépKépKép Milyen színű lesz a gyerekszoba ?? Klassz hogy ennyire készültök, igy biztos meglesz az eredménye Kép Farkaskoma meg menjen lazulni Larapapával és akkor rendben lesz a vérnyomása Kép
Sokszor még nekem is hihetetlen hogy anyuka lettem....hogy Máté belőlem bújt ki, és abból a pici margarétából lett, amit a mikroszkóp alatt láttam júliusbanKépKép Remélem hamarosan te is megéled ezt a csodát KépKép

Zsebi,
Köszönöm hogy tettél be képet Kép Ti mikor kezdtek most végül ? Ugy tudom hogy a nyár elején valamikor, de van már időpont konzira, vagy hogy álltok ?

Fanni,
Tunéziába mentek ? A másik topicot már nincs erőm olvasni...itt nem láttam erről semmit...jó nyaralást !!!!

Timi,
KösziKép A napszemüveggel apa szórakoztatta MátétKép
A gólyahír hamarabb fog nektek segíteni, ne is gondolj erre az öt évre....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta Kép Kép Kép

nekem tényleg azért volt jó iskola ez a két gyerek, mert ők a tankönyvi tól-ig határok végén voltak, ettől óriásiak voltak a különbségek mindenben az első évben.
de mindkettő egészséges, "normális" gyerek lett Kép (legalábbis bízom ebben Kép )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Farkas lányzó!
Az inszemet hol csináltatjátok?
Nekem lenne egy érdekes kérdésem. Úgye neked mindig azt mondják hogy a tüsző átvándorolhat vagy mi szóval ha az elzáródott oldalon nő is akkor is sikeres lehet a terhesség. Én pedig olvastam egy lányról hogy az elzáródott oldalon nőt az inszem előkészítésénél csak a tűsző és nem lett meg az inszem most akkor én már ezt nem értem van ilyen vagy nincs vagy ez is a csoda kategória?

Nekem is teli van már virággal az erkélyem imádok ott szorgoskodni ma későn jöttem így nem értem rá locsolni, de reggel pótolom. Kép

Unique!
Na jó egy két nap haladékot kapsz de utána már várjuk az új képeket. Kép

Kriszta!
Voltam konzin április közepén beszéltünk egy esetleges kezdésről, de még nem döntöttem el hogy belevágok-e de ha konkrétat tudok megírom, de talán igen elkezdem. Kép
Kicsit rossz volt ott állni ismét a büvős helyen ahol tudnak segíteni és elfogott a félelem hogy ha nem sikerülne most sem akkor megint padlóra kerülök pedig most olyan jól érzem magam a bőrömben hát nem tudom......

Timi!
Nagyon örülök, hogy sinen vagytok azért ez az öt év nagyon meredek .....

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kedves Kriszta!
Férjemmel még a mai napig emlegetjük, hogy "emlékszel, amikor még csak egy sejt volt a mikroszkóp alatt?"
Szerintem ez sose fog elmulni belőlünk, hogy ezt a csodát igy élhettük meg, az első osztódásoktól fogva...
Voltam vérvételen, az eredményt holnap diktálom be a jó Krizsa doktoromnak, remélem hogy jók és kezdhetünk.
Az én lánykám volt az az első három hónapban, aki nagyon sokat aludt, csak este volt 2 ébren töltött siró órája. De abból nem engedett, és 2 hónapig bármit csináltunk, zengte a bánatát. Aztán abbahagyta, rájött hogyha figyel ránk, akkor nem kell sirni.
Mostanában is 3x alszik naponta, már kibir ébren 2-3 órát is, de többet nem. Amikor már tudom, hogy álmos, szépen beteszem a kiságyába, mondom Neki, hogy aludj 1 picikét, és legtöbbször szót is fogad, szépen elalszik. Este is, mesélek 1 rövid kis versikét, elbucsuzunk és egyedül elalszik, nem sir, és ringatni se kell.
Szerintem ez is alkati kérdés, vannak nyugodtabb és pörgősebb babák ugy mint a felnőttek.
A nagyfiam is ilyen békés természetü volt kisbabának.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Na megjöttem.
Szóval az van hogy a Closti hatására sem indult be a jobb oldali petefészek, csak kicsi tüszik vannak, persze a balon van 3 db szépség. Úgy jöttem el, hogy még nem tudtom mi legyen, mert úgy tűnik, hogy jobbom nagyon leállt. A természet fintora. Beszéltem a drnővel, hogy mit tanácsol, mondta, hogy esetleg még egy hónap closti és akkor eldönthetjük, az igazság az, hogy ha ettől több hormont ad akkor nagy valószínűséggel lesz a jobbon is megfelelő, de hát akkor a balon is több lesz, és akkor pedig nem lehet inszemezni, mert hát akkor annyi jó tüszi lenne, mint egy lombikon és azt pedig nem lehet, hogy a balon lévők bent maradjanak mert tele lesz a pocim, szóval beleharapok a saját farkamba. Krisztián úgy döntött hogy a jegesmedvéket még ebben a hónapban nem kérjük vissza- én nem tudtam dönteni, mert kész vagyok- ha jövő hónapban sem sikerül eljutni az inszemig akkor visszakérjük a jegesmedvéket.

Zsebeském,
Igen van ilyen, hogy lezártnál érik- élő példa ezek szerint nem 1 nem 2- egyszerűen pihentet a jobboldal, most már csak azt kellene tudnom, hogy korábban egyáltalán ért-e a jobbon, a tüszivándorlás az egyenelő (nullával) azzal, hogy a működő petevezető átcsápol az ellenkező irányba és elkapja a kipottyanó tüszit. Nekem eddig még nem jött össze 2 hónap alatt átvezényelni őkelmét, hát holnap rágyúrok még Guru néninél, és helyre rakom magamat mert ordítani tudnék. Mondanám hogy bízok az átcsápolásban de hát a drnő sem bizakodott.

Mindezek ellenére fel a fejjel mindenkinek, küldjétek már a gólyákat, nehogymár a Tiszára kelljen mennem homokzsákolni és akkor majd elkapok egyet, bár azt hiszem elkezdek most keményen sportolni, hátha az segít.

Snori,
Kérlek, hogy szakérts vagy mondj valami szakirodalmat - nincs időm keresgélni-, ahol ennek a leállásnak után tudok nézni. Illetve kérdezem, hogy szerinted szedjem-e tovább a Premens tablettát és igyam-e a kecskerutafű teát, lehet, hogy túl sok teát iszom? -majdnem 1 liter, de nem erősre csinálva.

Előre is köszi J

Stella,
ami a hasfalat illeti ezek szerint nagy Allien rajongó vagy!

Farkasok J

ui. ne féljetek talpra állok, csak előbb leiszom magamat este és utána egész éjjel szexelek Krisztiánnal.

Kép
farkasok
 
 


JuditKép
Hát, nem semmi a helyzet nálatok!
Elég gáz, hogy pont ott vannak a tüszik, ahol zsákutcába futnak.
Én bíznék az átvergődésben, lehet, hogy csak 1:1000000 az esély, de VAN ESÉLY, ugye?

OrsiKép
Nem semmi, amit a fiúkról írtál.
Akkor Te igény szerint külön etetted őket? Mindkettőnek volt egy külön, saját cicje, vagy váltogattad őket?
Tök jól megmondtad a tutit zsíros/vizes tejcsi ügyben!! Hiába, ennyit jelent a tapasztalat!

Ma megint megmérték őket 9 nap után: Boton kb. 400 gr-ot, Olivér kb. 350 gr-ot hízott. Vagyis már majdnem 800 gr-ot hízott mindkettő a születési súlyához képest, nem egészen 4 hét alatt.
A védőnő szerint ennek a fele is elég lenne.
Szerinte kevesebb tápi is elég lenne szopi után. De ha egyszer kérik???!!!
A kis zabagépek! Ha így folytatják nem tudom majd felemelni őket, pláne az én hasfalammal. Már most is eléggé fáj a derekam. Néha úgy szeretném, ha már fél évesek lennének, hogy túllegyünk a kezdeti nehézségeken.

NorkaKép
Hogy megy a pihenés?

ZsebikémKép
Remélem a mostani jókedved megmarad és beköltözik a pocaklakó is.
Próbálj meg nem félni a következőtől! Az, hogy jól érzed magad már fél siker! És az ember óhatatlanul is tart a kudarctól, de ezt ki kell kapcsolni.
Nem könnyü, de nálam ez bevált.
Nagggyon drukkkkolok!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Farkaslány!

A Closty nem hormon, csak agyalapi mirigyre ható tabletta. Ha szurit kapsz 1-2-t, akkor viszont tényleg beindulhatsz, és már 4 tüszinél sem szeretnek inszemet csinálni...
Én sokszor hallom, hogy lusta tud lenni az egyik petefészek, hónapokig nem működik. Ez nem egyedi dolog, csak sajna ez nálad pech a petevezető miatt. Viszont ha amaz PCO-sabb szerkezetű (az UH is ezt mutatja), akkor logikusan NEM szabadna abbahagyni a kecskerutázást és Premenst, mert hosszabb távon igenis ezek segíthetnek amazt beindítani. Egyébként hogy őszinte legyek, azóta láttam jó pár inzulinleletet, és a te 120 perces 30 fölötti értékedre már szoktak minimális dózisú metformint felírni, mert 27 mIU/ml alá kellene ekkorra mennie (napi kétszer fél szem 850 mg vagy 2*500 mg). Ezen azért el kellene töprengeni... ha nagyon akarnád, ez ügyben tuti meg tudnád erőszakolni a dokinőt, de "fű alatt" is lehet már szerezni, csak az persze nagyobb macera. A belgyógyászok azt mondják, napi 500-850 gr még nem inzulinrezisztenseknek sem árt meg.

A helyedben én azért visszakérném most a fagyikat lesz ami lesz alapon, mert nem sokkal vagy műtét után és frissek a szövetek, kiürültek a régi csúnya hormonadagok, a teázás és Premens jó alapokat ad, van esély a sikeres fogamzásra.

Norka (32+6)
s_norka
 
 


Kismamik,

igazság szerint tanulási célzattal kuksolok be ide hozzátok... Kép Szopi, alvási szokások, stb. Kép

Én most egyelőre lebegek a semmiben, pótolom be az elmulasztott alvásmennyiséget, és elég jól vagyok. Nem is akarok egyelőre szülni se, ennyi szabi jár!! Kép Na jó, ha emlékeztek a Lombikbabás kérdőívre, most az elemzem, nem kis munka, de legalább érdekes - hamarosan megírom belőle az összefoglalót.

De az idő óhatatlanul ketyeg, kedden találkozom a szülésznőmmel... Kép

pusz mindenkinek Norka
s_norka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: