Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt Lányok!

Tegnap ismét csak olvastalak Titeket nem volt időm és kedvem írni.
Délelőtt tornán voltam aztán benézett a barátnőm,gyors ebédfőzés,fodrász és utánna teljesen kinyúltam.
Ja és ha sokat ülök a gép előtt dagad a lábam.Nektek is?

Vas:én már évek óta a Ferrograd Folicot szedem e nélkül nem is létezem.Ugyanis ha nem szedném a vörösvérsejtek szépen lassan eltűnnek a szervezetemből és a Hemoglobin eredményem a béka segge alá sűllyed.Évekig kezeltek Szegeden a klinikán is de nem tudták megmondani (csak találgattak),hogy pontosan miért van ez.
Azt mondták,hogy ha a Hg eredményem 110 mg/mol alá megy ne számítsak arra,hogy valaha is egy terhességet ki tudok hordani.
De most minden szuper sőt a dokim szerint ez a baba csodát tett velem.

Pilchard:igenis gyere és írj!Én igaz,hogy most csatlakoztam hozzátok de pont azért mert tök jó dolog,hogy van már ilyen fórum.

Katus:mégis Csabán szülök el lett döntve végre.
Hétfőn délután 4-kor vár a doki.Maczót választottam.Teljesen tanácstalan voltam ezen a téren.Remélem szimpi lesz.

Én is kimostam már a kisrucikat amiket kaptunk.Kipakoltam a szekrényt is és szépen beraktam őket.Jó,hogy a pelenkamosásról beszéltetek,mert azokat még nem csináltam meg így legalább fogom tudni a hőfokot a mosáshoz.

Na most befejezem,majd még benézek ma.
Az idő borus remélem esni nem fog.

Szőkemelinda: én is Boldog Szülinapot kívánok!

Azért szép napot Mindenkinek:

Petra
petra77
 
 


Petra!
Üdvözöllek a Békéscsabán szülők között.Maczó doktorról nem tudok semmit, de ha jól tudom egy másik szarvasi lány is nála fog szülni.Ez a lány Hnoémi a szülészetek, kórházak- Békéscsabai Kórház topicba szokott írni szerintem vedd föl a kapcsolatot vele.

Melinda!

Isten éltessen sokáig!

Kata

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!!!
Tököm ki van,nem megy ez a babanet!
Tegnap írtam egy csomót,és nem lehetett elküldeni!!!Kép

Sziasztok

Szilvi

Kép
szgoron
 
 

 
 

Mézgombi!

Tegnap voltam Mini Manóban, és nagyon nagy a pelenkázó szivacs repertoárjuk. Láttam ágyra tehetőeket, de árat nem néztem, mert nekünk az nem jó. Volt külön fa is, úgy nézett ki, mint egy gyúrótábla:-) Na meg több ágyon is volt, gondolom minimum két méretben. Árban én egy tök szimplát néztem, ami tényleg csak egy szivacslap, kb a mosógép tetejére jó, ez 2700 Ft volt kb.
Ha gondolod kérdezz rá telefonon.

Juca

tjuca
 
 


Lányok!

Köszi a pelenka és szopiárna tanácsokat, biztosan jövök még hasonlóan jókkal:-)

Úgy néz ki, hogy találtunk bölcsőt! Hip-hip!

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!
Bocsi mindenkitől, hogy tegnap el voltam veszve, de kb. este fél nyolc felé értem haza, akkor ültem gép elé...egész nap rohangásztam-mostam-vasaltam-stb.
Ma megyek a férjem kollégájával a kiságyért...remélem legalábbis.

Na akkor a válaszok.

Kanyin, látom, megnyugtattak a többiek, az értéked teljesen jó!!! Kép A ruhák külön mosását én még passzolom ama dolog miatt, hogy ha kivárom hogy összegyűljön annyi, amiért elindítom a gépet, addigra a gyerek meztelen marad, vagy ha nem, akkor elindul a mosógép mosás alatt. Kép
Katus, erről a táblis dologról beszéltünk egy párszor, én akkor azt mondtam, hogy a kiírt időpont után várunk egy kicsit, és ha nem jelentkezik, akkor kiveszem, de addig nem. Végül is sose lehet tudni, lehet, hogy csak olvasó üzemmódban vannak.
Kari, köszike a dícséreteket "állás" ügyben. Kép A gyerekorvos választás ugyanúgy működik mint a felnőtt orvos. Nekünk itt van egy köpésre a körzetes, még mi is hozzá jártunk, nekünk Õ lesz.
Enci, általában este fele jelentkezek be MSN-be. Nekem a baba csodát tett az immunrendszere2m3emel (ez a cica volt). A cukrom is jó (mármint a terhesség előttihez képest), és beteg sem voltam eddig.
Juca, a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy a newborn pelus nem feltétlen jó, mert nagyon erős a gumírozása. Persze van vagy 4-5 csomag Libero Newborn a garázsba, az első időkben jó lesz, úgyis hamar el fog fogyni... Állítólag bőven elég a 3-6 kilóig használható pelenka az elején!
Zsu, hát igen, szép a pocid, a nacit jelképesen értettem, szóval NE takard el. Kép
Gombi, pelenkázó lapot nekünk a tatám csinál, az legalább atomtámadás-biztos lesz. Kép Betörés miatt Kép, nálunk van hevederzár és biztosítás is...
Mi hordozóban hozzuk haza majd TörPetit, a rucija egy ujjatlan kombi+hosszú ujjú rugi lesz és be lesz takarva (ja és vékonysapi).
Pogi, akkor jó, ha nem lettek minirucijaid. Kép Tűzhelytisztítás: én úgy emlékszek, hogy a Tetyóban lehet kapni valamit kifejezetten kerámialapos tűzhelyekhez, de lehet, hogy tévedek!
A végén még én is veszek szivacsot a szopipárnába... Azt is lehet cserélni... Kép
A méhnyak megrövidülése azért is jelenthet szvsz koraibb szülést, mivel ugye az egésznek pont az a lényege, hogy a tágulási szakaszban eltűnik a méhszáj...tehát folyamatosan rövidül.
Szilvi, a vasalással én is hasonlóan voltam, szerintem tegnap összességében vagy 3-4 órát álltam a deszka felett, de a végén már nekem sem esett jól.
Adi, azért vigyázz magadra, ne hajtsd túl magad!

Most ennyi, öltözök és megyek turizni. Kép

Ági

Ja, tábli:

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház nem/név testvérek
Veráska 30 Siófok 39+2 2006.04.26 Várpalotai kh. Dávid elsö baba
Pilchard 29 Kosd 37+4 2006.05.08 Nyírő Gy. Kórház Amelita első baba
Caroline 32 Budapest 37+2 2006.05.10 Péterfy kh. Lili első baba
Kóci 34 Bp. II. ker 37+2 2006.05.10 MÁV kh.
Dr. Szabó Gy. Lóránd Adél
(2004.02.18.)
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 37+1 2006.05.11 Nyírő Gy. Kórház Renáta elsö baba
Blackrose 24 Keszthely 36+4 2006.05.15 Szt. István kh.
Dr. Boros Judit Adél Tamás
(2004.04. hó)
Melanie77 28 Bp. XII. ker. 36+3 2006.05.16 Szt. Imre kh. Áron Anna
(2004.01.16.)
Clair 32 Bp. III. ker 36+2 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 35+6 2006.05.20 János kórház
dr. Baltschik Virág Laci
(2004.01.20.)
Acer 32 35+4 2006.05.22 Szt. István kh. fiú fiú
(2004.10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 35+4 2006.05.22 Kútvölgyi kh. Olivér elsö baba
Tjuca 27 Budapest 35+3 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Colett77 28 Budapest 35+2 2006.05.24 János kórház Míra Máté
(2004.03.22)
Gabek 30 Bp. III. ker 35+2 2006.05.24 II. sz. Női Klinika fiú első baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 35+1 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt Dominik elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 35+0 2006.05.26 Kiskunfélegyh. Julianna elsö baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 34+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László Balázs 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 34+4 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. Nikolett elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 34+3 2006.05.30 Budai Honvéd kh. lány Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 34+1 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 34+0 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004.06.26.)
Szőkemelinda 26 Bp. XX. ker. 33+6 2006.06.03 István kh. Máté első baba
AnnAnn 30 Hatvan 33+5 2006.06.04 MÁV kh. fiú Hanna
(2003.11.04)
Exdeus 23 Szeged 33+5 2006.06.04 II. Kórház
dr. Czank Zoltán Péter László elsö baba
Banik 26 Budapest 33+1 2006.06.08 Schöpf-Merei kh. Balázs első baba
Katus73 32 Békéscsaba 32+3 2006.06.13 B.csabai kh. Panna Kata
(2002.10.23)
Lreta 28 32+2 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Pogacsa 24 Budapest 32+2 2006.06.14 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Balázs Gergő első baba
Norwell 24 Tét 31+1 2006.06.22 Győr P.A. kh. Kende Kálmán elsö baba
Babszem27 27 31+0 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003.09. hó)
Veraa 30 30+0 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 29+6 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 29+4 2006.07.03 Újpest
szülőotthon lány Levente
(2005.01. hó)
Petra77 29 Szarvas 29+2 2006.07.05 Orosházi kh. Áron Béla első baba
Bogosz Bp. XVIII. ker. 29+1 2006.07.06 Szt. István kh. Emma első baba
Csibemanó 27 Tatabánya 28+2 2006.07.12 Bajcsy kórház Levente Réka (19 hó)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 28+2 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 28+0 2006.07.14 Schöpf-Merei fiú elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 27+3 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. Erika lány (2,5 év)
Tokajkincse 26 Miskolc 27+1 2006.07.20 Semmelweis kh.
Miskolc Bodza Csenge első baba
Jurem 31 Nyíregyháza 26+4 2006.07.24 Nyíregyházi kh. fiú Janka
(2001.04.11.)
Nyanya67 38 Budapest 26+4 2006.07.24 Szabolcs u. Blanka Krisztina Balázs
(2002.12. hó)
Marcy 29 Szombathely 26+3 2006.07.25 fiú első baba
Encus 27 Törökbálint 26+2 2006.07.26 János kórház
dr. Zsolnay Maya Eperke harmadik baba
Szücsi_66 39 Bp. XXI. Ker 25+4 2006.07.31 János kórház
dr. Wiegandt lány első baba
Noémi22 27 Budapest 25+0 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 24+6 2006.08.05 Debreceni Klinka Milán első baba
Zsu11 28 Bp. XXIII. ker. 24+5 2006.08.06 Kútvölgyi kh.
Dr. Tóth Ferenc első baba
Banya 25 Pécs 23+6 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Fénysugárka 26 Csíkszereda, Erdély 23+3 2006.08.15 Megyei kh. Csíkszereda Hanga vagy Tétény első baba
Gira 24 Szeged 23+3 2006.08.15 szegedi Nöi Klinika Réka
(2005.04.18)
Zsebecske 29 Szsztmiklós 23+2 2006.08.16 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László első baba
Déé 29 Budapest 23+0 2006.08.18 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Mihály első baba
Adi77 29 Pécs 22+6 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. első baba</pre>


<pre>
Nick ék. Lakhely szülés ideje kórház név súly magasság testvérek
Csandy 34 Bp. XIV. ker. 2006.03.21 SOTE I. Gergő első baba</pre>

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

OLYAN ARANYOSAK VAGYTOK!!!!!!!
Köszönöm Mindenkinek!!
Tegnap szent elhatározásom volt hogy nem irok,csak ha action van,De ma rájöttem hogy NEM IS BIROM NÉLKÜLETEK!!

Ma viszont jó hirrel kezdődött a nap,voltam védőnőnél,és nem hiztam azóta sem.Hip-hip hurrá!!
Nagyon örülök neki!
A másik meglepő dolog-keveset aludtam megint,Ameli a gyomromat is foly.rugdosta,a derekam szétment,mégis mikor felkeltem tök fittnek ,tetterősnek éreztem magam,és azóta is úgy érzem hogy akár a világ végére is elmennék.(pedig sokszor egy mosogatás is megerőltető mostanában.)
pl.hétvégenként mostanában úgy sétáltunk petivel,hogy elindultunk az utcában,és kb.a közepén mondtam hogy na,jó akkor mehetünk is haza,én kisétáltam magamKép

Most meg úgy érzem hogy egy oroszlánnal is megbirkóznék!KépKép

Encus:milyen mentateát iszol?Kipróbálom én is.Irdd meg légyszi a nevét!!

Tjuca:milyen a mini-manó?Neked tetszett?Én csak a honlapjukat néztem,de úgy láttam hogy hatalmas,és választék is van bőven.
Ha tudsz majd,dobj egy képet a bölcsőről,megnézném milyen.

Ja pelus:olvasva más topicocban,leszűrtem a tapasztalatot:tök egyéni hogy kinek melyik márka válik be.Azt irta egy lány hogy van a pampersnek egy új formájú pelusa,ami baromi jó.Tegnap láttam is a reklámot,nem kocka hanem 3szög alakú a pelus.

Mindenkinek szép napot!
Puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Hello, képtelen vagyok megnyitni az IWIWes üzidet. Szerintem annyira tömeg van, hogy teljesen beállt. De azért még próbálom.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Pilchard: én a herbária teáit iszom, amit lehet kapni a Corában is.Eddig ennek volt a legjobb íze, de szerintem bármelyik megteszi. Nekem a kertemben is nő a menta, de az szerintem vadmenta, így amióta babázok azóta nem abból iszok. Egyébként a menta epehajtó is és hugyúti panaszokra is ajánlják. No meg aztán én imádom Kép
Egyébként meg örülök, hogy "észhez tértél" és ismét boldogítani fogsz minket Kép Kép

Ex: megkaptam a messengers bejelentkezésed. Én mindig fent vagyok, csak legfeljebb nem csücsülök a gép előtt. Napközben ha rámcsörrentessz jó esélyel meghallom. Éccaka meg csak megy a gép önmagában.

Nekem is nagyon elegem van a Babanetből. Sokkal jobb lenne mondjuk messengeren vagy iwiwen dumálni, bár az iwiw is szórakozik mostanában.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Pogi: Te a szopipárnás oldalról rendelted a párnát vagy máshol vettétek? Nekem nagyon szimpik, de én nagyon ódzkodom a netes rendeléstől.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Pilchard: butaságot írtam. A csalánlevél jó a vesegondokra, a menta epeproblémákon segít. Neked még jó lehet a citromfű is ami segíti a jobb alvást, nyugtató hatású és az emésztésben is segít, no meg az is fini.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Plichard!

Hát nem voltam elragadtatva a Mini Manó berendezésétől, kicsit raktár jellege van, olyan, mint egy Lidl. Az viszont tény, hogy vannak cuccok, amiből nagy választékuk van, és jóval barátibb, mint a Brendon. Ruhákat nem néztem, csak a bölcsőre utaztam, meg apróságokra. Vettem hajkefét, körömollót, vízhőmérőt, csupa nélkülözhetetlen dolgot:-) Mindből volt többféle is, árban is széleskörűek. Na meg néztem pelenkázólapokat. A bölcső sajna nincs fenn náluk a honlapon, de a Kikában a gyerekágyaknál megtalálod, ugyanúgy néz ki, ugyanazon az elven működik, mint az (kék baldachinszettel árulják ott 40,000-ért). A Manóban ez 18,600 plusz szivacs (nem tudom mennyi) vagy kókusz matrac (7,000). Baldachint mi nem veszünk, ágyneműt meg még nem nézegettem, mert későn értem oda. Van még két esélyes bölcső, először azokat nézzük meg Érden, ezek itt vannak (ha még megvannak): http://www.babaszoba.hu/services/smallad?k=batu&cid=user&t=2&x=27&y=8
ezekhez nincs kókuszmatrac.

Manóban a kiszolgálás: hát rumli volt, mindenhol pakoltak, és magad uram, ha szolgád nincs alapon ment a dolog, kivéve az ágyaknál, meg gondolom a kocsiknál, de legalább nem loholtak az ember nyakában.

Encus!

Én most megrendeltem a neten a szopipárnát, majd meglátjuk mi sül ki belőle:-) Pogi nagyon szépen köszi a címet!

Lányok!

Tegnap voltam az Elefáni bababoltban a Baross u. elején közvetlenül a Kálvin tér bejáratánál, és ott nagyon szimpi volt az eladólány. Lelkesen magyarázta a cumikat, meg cumisüvegeket, látta rajtam, hogy nem vagyok képben a témát illetően. Na meg ott is lehet bölcsőt kapni, csak egy hónap, mire elkészül, de erre nekünk már nincs időnk:-)
Nagyon kicsi a bolt, de sztem jó árakon lehet vásárolni (legalábbis a Brendonhoz képest), és tényleg rendes az eladó. Ja és azt nem is mondtam, hogy utánam kb. egy perces eltéréssel jött egy csaj ua. volt a kérdése, és neki is mindent elmesélt. Ritka az ilyen eladó:-)

Tea!

Olvasom, hogy vannak itt teaszakik :-) Valami természetes vízhajtó növényt/teát/vajákot tudtok nekem ajánlani? Iszonyatosan dagad a lábam, tegnap egészen megijedtem. Na jó, benne volt jópár km, de akkor is. Előre is köszi!

Juca

tjuca
 
 


Üdv!

Encus, akkor jó címet írtam be. Kép
Pilchard, végre jó hírek! Kép Megtette a sok nógatás...és a szervezeted meggondolta magát. De szerintem ez már az előjel, legalábbis hallottam róla, hogy az utolsó pár hétben jelentkezhet hasonló "tünet".
Pelus: tényleg egyéni, kinek mi válik be...
Ja: nekünk is van vízhőmérőnk, körömollónk, hajkefénk...na ezekről tegnap kiderült, hogy alapból feleslegesek, de megnyugtatásnak jók.
Ugyanis a víznek bőven elég, ha az anya kezének melege a hője, a körömolló bőven elég, amit a szülők használnak (mondjuk nálunk is van, de én azért vettem, mert amit én használok az egy batár, amit a férjem, azt meg nem "ismerem"), a hajkefe meg semmit nem ér, max. a fej masszírozására jó, mert ha pl. jön a koszmó, akkor körömkefével kell átfésülni a baba fejét... (na ezen jól meg is lepődtem). Sebaj, mindig tanul az ember lánya valamit. Kép

Veri hepi vagyok, találtam a turiba lepedőanyagot! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Encus, én használtan vettem, és asszem a babaszoba.hu-n találtam rá a párnára. De aki ismerősöm eddig a szopiparna.hu-ról rendelt, mindenki megkapta! Kép

Juca, nagyon szívesen! Kép

pogacsa
 
 


Ex!

Igen, feleslegesek:-) De azért nem ez a legnagyobb tétel:-)))
Nekem nincs receptor a kezemben, úgyhogy képes lennék a babát jószerével megfőzni. Az idők haladtával lassan de biztosan pusztítottam ki őket;-)
Körömolló, a párom felnőtt koráig szenvedett, mert az anyukája nem jól vágta a körmét :-( Én is vonyíkolok, ha egy évben egyszer valamit elrontok, és begyullad. Hátha hajasbaba lesz, és egyből fonni kell a haját? Ha nekünk van fésűnk, neki is dukál egy csini kis kefe nem? Na jó, ezek látszatvásárlások voltak, csak járt a szemem, mint a pingponglabda, költeni meg csak olcsóspúr üzemmódban:-) Még vannak hasonló ötleteim;-P

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok!

Már nagyon régen jelentkeztem, de ha tehettem mindig olvasgattam a beszélgetéseiteket.
Többször volt, hogy írtam, de valami hibaüzenettel elszállt az egész, úgyhogy mérges lettem és nem gépeltem be újra.

Már csak a jövő héten dolgozok, utána pihi lesz, már nagyon várom Kép)

Vas: eddigi 29 évem alatt folyamatosan vérszegény voltam, mindig vasat kellett szednem, néhány jobb pillanatomban azonban ha tehettem adtam vért. Amikor kiderült, hogy babát várok, 22 volt a vasam, el sem akartam hinni.
A 24. héten kellett mennem kötelező vérvételre, akkor kiderült, hogy már csak 8 a vasam. A dokim felírta a Ferro-Folgamma-t. Nekem nemhogy szorulást nem okoz a vastabletta, hanem hasmenésem van...

Tegnap volt nálunk az asztalosunk és megbeszéltük, hogy milyen kiságyat és kisszekrényt tervezünk.
Kiváncsi vagyok milyen lesz az árajánlat, remélem kedvező, eddig meg voltunk elégedve vele. A pelenkázót Ausztriában vesszük meg, már kinéztem.

Képzeljétek teljesen kiakadtam: már korábban eldöntöttük, hogy Bergon babakocsit veszünk. Körülnéztem, hogy mégis mennyibe kerül. Kétfunkciósért kértek volna 84.000 Ft-ot. Tudtam, hogy ennek a típusú babakocsinak nem ilyen az árfekvése, gondoltam felhívom Pesten a nagykert, hogy mennyibe kerül: hát 47.000 Ft. Egy kicsit nagy haszonkulccsal dolgoznak itt Szombathelyen. Ha megveszem hozzá a mózeskosarat és a hordozót, akkor sem kerül ennyibe. Jún. elején vesszük meg, ha minden igaz, már nagyon várom.

Vasárnap töltöm be a 26. hetet, akkor majd készítek egy pocakfotót. Már a 24. héten is szerettem volna,
de amint látjátok nem készült el a kép Kép)

Pelenkákkal kapcsolatban olvastam egy cikket, ami esetleg megkönnyítheti a választást: http://www.nlc.hu/cikk.php?id=217&cid=21666


Amíg dolgozok nem igazán tudok érdemben hozzászólni a témákhoz, este már fáradt vagyok, hogy a gép elé üljek, napközben pedig a munkáé a főszerep. Mindig irigyeltelek benneteket,
hogy milyen finom sütiket készítetek és hogy minden pillanatotokat a babának szentelhetitek. De Én magam döntöttem a munka mellett, úgyhogy inkább nem panaszkodom.

Amikor először jelentkeztem, és felkerültem a táblázatba, még nem döntöttük el, hogy mi lesz a neve a kisfiunknak,
de azóta megszületett az elhatározás: Márton lesz a baba neve.

Nem tudok személy szerint reagálni mindenre, röviden csak annyi az utolsó pár hét történéseire, hogy nagyon
tetszett a pocakfotós összeállítás; Pogácsa szuper lett a frizurád: irigyellek, hogy a barna hajadat
be merted festetni szőkére és hogy ilyen jól áll (Én nem vagyok ilyen bátor Kép) ); Pilchard: megértem,
ha nincs kedved irogatni, de ha mégis úgy döntesz, hogy bekukkantasz, nagyon örülünk neki;

Bocs, ha kicsit összefüggéstelen volt, amit írtam, de közben jöttem-mentem, telefonhívás volt, úgyhogy mégegyszer bocs.

Májustól már többször jelentkezek,

Üdv.:
Marcy

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Köszi Encus,holnap veszek is.Szerintem kipróbálom a citromfüvet is.

Tjuca:egyél egy nap csak sótlan főtt krumplit-az tuti jó vizhajtó,Encus meg biztos tud vmi teát ajánlani!

Ja,és soha ne üljetek lógó lábbal,mindig tegyétek fel egy székre!!!!!!!!

Akkor mini-manó kilőve,messze is van,de akkor igy nem is izgatom magam rajta.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ezt a ferro-folgammát meg fogom kérdezni a dokimtól, hátha megoldást jelentene a székrekedésre is Kép.

Marcy, köszi Kép. Mondjuk a haj-dolog nem volt annyira nagy bátorság, mert elég világosbarna vagyok, és nem festettük az egészet, hanem melíroztuk, és nagyon aprócska tincsekben (csinálta vagy 2 órán át), így abszolút nem gáz amikor nekiáll lenőni! Kép No meg szupi a fodrászom! (Ez itt a reklám helye volt Kép )

Pilchard, voltál már a Mária nagykerben?

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Marcy:babakocsi:nem semmi árkülönbség.Még jó hogy résen voltál4
Várjuk a pocakfotót,és ha nem akarsz inkognitóban maradni,akkor ne csak pocak legyen.
Jó az a pelusos cikk,köszi!

Tjuca:akkorát röhögtem,jó a humorod!!Mi is vettünk hőmérőt,fésűt,pl.a hőmérő kacsás és tök cuki,még ha nem is használnám-bár én fogom-a várakozás alatt is szivetmelengető nézegetni ezeket a cuki babaholmikat.


Ezeket loptam,olvasgassatok,szükségünk lesz rá:
http://www.lll.hu/taxonomy/term/34
http://www.heimpalkorhaz.hu/anyatej/smcikk5.htm#teteje

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyorsa ugrok be, még főznöm kell, mielőtt elindulok a vonathoz. Ma megint utazok haza, de semmi porcikám nem kívánja, iszonyatos éjszakám volt, alig aludtam, már éjjel elkezdett fájni a fejem, és azóta is folyamatosan. Ma én tudnék panaszkodni...Kép

Pogi, anyukám is bevetette magát pelenkázó ügyben, és talált Félegyházán (csoda, mondjuk most nyílt egy új bababolt) olyat, ami állítható méretű, és 3200-ba kerül. Asszem majd azt vesszük meg.
Mindenkinek köszi a pelenkázó vásárlási tippeket, legalább megtudtam pár bababoltot.
Valószínűleg itthonra is kell majd pelenkázót venni, így nem árt ha tudunk pár boltot. Mondjuk ide már olyat gondoltam, ami komplett pelenkázó, alul szekrénnyel. Tegnap megterveztem a babasarkot a hálóban, úgy néz ki, hogy egy polcot is csináltatunk majd.

Nekem is dagad a lábam, főleg mászkálás után, meg ha ülök, ezért kellene sómentesen étkeznem, de az nagyon nem megy. Tornán csinálunk keringés javító gyakorlatokat, az némileg segít. A főtt krumplit én is hallottam, de szerintem a legjobb megoldás, ha felpolcolja az ember...Kép

Ex, azt hiszem én is ilyen szerkóban fogom kihozni a kórházból, és a hordozó sem rossz ötlet. Bár a pólya meg nálunk nagy hagyomány, még ha nem is a hagyományos...Kép

Encus, nekünk egy csomó mentánk van a telkünkön, van fodor meg borsmenta is, néha már annyira elszaporodik, hogy alig győzzük leszedni. Ja, és nem vad fajta. Ha majd találkozunk, akkor viszek Neked! Kép Anyumék is rendszeresen isszák, mindig tesznek a teavízbe.

Melinda, én is nagyon sok boldogságot kívánok Neked szülinapodon! Kép Kép Kép

Mindenkinek szép hétvégét kívánok, most lépnem kell!

Puszi, Gombi (35+0 Kép )

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Mézgombi!Több embertől kérdeztem,mibe hozzuk majd haza a babát,mindenkitől ezt a választ kaptam:egy rövid újjú body,egy hosszú újjú rugdalozó,és egy kicsi sapek!
Mi a rugit anyuval vettük:narancssárga plüss,és a közepén egy kacsa van!Nagyon édi,ára is volt!
Én is a pólyán gondolkodtam,de van már hordozónk,így az marad!Talán a kocsiba az jobb,de nemtudom!Kép

Exdeus!Örülök,hogy te is túl vagy a vasaláson,gondolom kész volál már a végefelé!Kép

Én már íram,hogy egy szar szerintem a Mini Manó,és nagyon drága!De mindenki saját maga tapasztalja úgy is meg!Összevisszaság van,és szarnak a fejedre!Mi nem voltunk fent a berendezett részen,az biztos szép!
Tapasztalatom szerint,Auchanba,Tescoba,Corába Stb,jobban belehet vásárolni(ruhát,cüveget,cumit,játékot,takarót,hőmérőt)mint ilyen bababoltokban!Ja és jó árban,nem a 3x-ért!!!Kép

Kanyin!Ma kidetrűl,mi lesz ha olyan sok az ellenanyag akkor korház a szülésig!Kép
Remélem nem kell,itthon is nehéz már nemhogy a korházban!Kép

Amúgy 36-hetesen van elvileg az utolsó vérvétel,itt nézik az ellenanyagot,mert ez a papír kell a szüléshez!
Ja és ekkor van az a kenet vétel is!
Ez úgy tudom nem korházfüggő!

Amúgy Szerdán csináltuk meg az apaságit!!!
Hülyeség az,hogy nem lehet egy hónapnál régebbi!!!Ahogy a kiskönyv meg van lehet igényelni,és a védőnőtől sem kell semmilyen igazolás!!!

Szép napot mindenkinek!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pogi:nem,az jó hely?Merre van?
Hát igen,legközelebbi terhességnél én is azt fogom kérni,mert ez a maltofer szar.

nem is értem hogy gondoltam tegnap,hogy meg birom majd álni hogy ne irjak?Bár én ma nagyon rózsaszinben látom a világot!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kisvirág!!!Gratulálok,az új tűzhelyhez,biztos fini sütiket sütsz majd benne!
Ne keseredj,mire Mogyika kint lesz gyönyörű lesz a lakásotok,ez adjon erőt!
Ne pakold túl magad,csak komótosan!!!Kép
Puszi:

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Csajok:
nem igazán értem ezt a dolgot!ha kocsival viszitek haza a babát mindenképpen hordózóba kell rakni,hiszen azt be lehet kötni,ill.be kell lötni,csak az védi meg.Ha a kezedben tartod,és ne adj isten vmi baj történik,hát abba jobb nem belegondolni...

Ezért nem fogadják el hivatalosan még a mózeskosarat sem.

Szilvi:megy a drukk hogy ne kelljen befeküdnöd!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Lányok!

Mindenhol azt olvastam, hogy nagyon óvatosan kell bánni a terhesség alatt a gyógyteákkal vannak bizonyos füvek amik károsíthatják a magzatot.
Inkább nézzetek utána nehogy valami baj legyen.

körömcsipesz: nekem sokkal könnyebb volt Kata kömét levágni a picike baba körömcsipesszel és szerintem egyáltalán nem jó ha közöset használunk a babával.

vízhőmérő: szerintem sokkal biztosabb ha az ember eleinte beleteszi a hőmérőt a vízbe azután majd lehet könyékkel méricskélni a hőfokot ha kialakul a rutin.

babakefe: én nagy hasznát vette a fésülésnél is és a koszmót is azzal távolítottam el.

Pilchard!
Örülök, hogy elmúlt a depid.
Ex!
Ki tanácsolta neked ezt a körömkefés dolgot a koszmóra? Hát tudod....

Kép

Kép
katus73
 
 


Szilvi, DRUKKK!!!!!

Pilchard, igen, jó hely, 13. ker Visegrádi u. 25., de rendelni is lehet tőlük az interneten ( www.bebibolt.hu ), viszont nem mindent szednek össze amit megrendelsz, így jobb utána bemenni érte, h ami nincs, ahelyett tudj mást választani, így is megéri előre rendelni sokmindent, mert az interneten sokkal olcsóbb!

Én is vettem ollót, kefét, hőmérőt, nem volt nagy kiadás, és olyan édik! Kép

pogacsa
 
 


Pilchard!én úgy tudom,ez a szabály akkor nem érvényes ha a babát akkor az nap hozzák haza a korházból!
Amúgy valóban csak ülésben lehet szállítani!
Köszönöm,a drukkot!Kép

Hát...ezt a körömkefés dolgot én is elvetem!
Én ugy tudom ezt babaolajjal+géz,pelenkával kell dörzsölgetni,és nem surólni!Kép
sanyi ki is nyírna,ha meglátná,hogy súrolom a gyerek fejét!Kép

Pusszantás!

Sziszkó

Kép
szgoron
 
 


Vizhajtás: nyírfalevél és gyermekláncfű gyökér kimondottan vízhajtó, de ha nem jársz olyan helyen ahol ilyet lehet kapni akkor vannak kimondottan vízhajtó teakeverékek, amik több komponensűek. Egyébként meg ha van valaki alkalma kéznél, akkor a masszázs nagyon sokat segít.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Én úgy hallottam, hogy nem szabad terhesség alatt vízhajtót használni, és bizonyos gyógyfüvekre valóban rá van írva, hogy terhesség alatt nem szabad inni! Szerintem is csak óvatosan ezekkel a gyógymódokkal! A masszázs tényleg sokat segít, nekem a férjem minden este kimasszírozza a lábszáramból a vizet. Kép

Pilchard, mi kb. 2 percre lakunk a kórháztól, gyalog. Kép Kocsival nem is éri meg elindulni, mert hosszabb az út. Ezért nem jutott eddig eszembe a hordozó, de lehet, hogy az abba tesszük bele, és majd a férjem cipeli. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Csatlakozom Mézgombiékhoz: vigyázzatok a gyógyfüvekkel!!! Én nagyon szeretem a gyógynövéneket, egész boszikonyhám van belőlük otthon, de terhesség alatt nem igazán javallottak. Ez igaz a vízhajtó teákra is! Javaslom a sószegény étkezést és a lábak felpócolását.
adi77
 
 



Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Ezzel szemben van aki azt mondja, hogy a zsurló nem jó a kismamáknak....szóval...ebben is, mint mindenben megoszlanak a vélemények. Lehet, hogy egy kis szörnynek adok majd életet, de eddig nem volt semmi bajom a teákból és remélem továbbra sem lesz, de tegyen mindenki legjobb belátása szerint
Én kissé úgy érzem, hogy a mamákat sokszor túlságosan be akarják korlátozni. Aztán meg ha megszületett a babó akkor tegyük be egy üvegkalitkába és onnan csodáljuk, nehogy bármi baja legyen. Anyáink, nagyanyáink idején nem voltak rostos gyümilevek és csak vizet meg teát ittak, mégis kevesebb volt a torzszülött, mint napjainkban. SZóval...

Ami engem illet lassan már tényleg félek felkelni az ágyból, nehogy valami baja legyen a babónak, mert mindig valami leselkedik rám "a nagyok" szerint...

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Encus,
valóban nem kell túlzásokba esni. A teával sem. Sztm. a mértékre kell ügyelni. Mindent csak módjával (én is néha iszok egyet, de talán a testem is tudja mire van szükségem, mert kevésbbé kívánom mint korábban). A nagyanyáinkkal kapcsolatban azért vitatkoznék: rengeteg vetélés volt és csecsemőhalál. Nem akarok a kérdésbe túlságosan belemerülni, de több tekintetben sem lehet már párhuzamot húzni, más világot élünk, gondoljunk csak a környezetszennyezésre, technikai fejlődésre (mikró...) stb.
Azért félni nem kell Kép. Kicsit több pihivel, de élhetjük a megszokott életünket.
adi77
 
 


Pogi:ez k.jó,már kinéztem egy csomó játékot...

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Encus, köszi, galoppozok utána. Este megpróbálok egy képet kicsikarni a lábamról, hogy miről is van szó.

Palástfű: na ez az én kedvenc teám. Szülés után lehet inni, a méhet összehúzza, és a vérzést is csökkenti. Tipikus női tea, olyan, mint a cickafarkfű, csak az előzőben tér el. Ja nagyon erős menstruációra is jó. Én akkor ittam, amikor vetélésem volt a műszeres befejezés után. Tényleg jó volt, és ami nem mellékes sokkal jobb az íze, mint a cickának vagy a kamillának :-) Szóval, ha a szülésznőtök nem ajánlja esetleg kérdezzetek rá, hátha ő is azt mondja, hogy igyátok.

Plichard!

Köszi:-) Humor nélkül nem boldogulok. Ha esetleg túl feketére sikeredik nyugodtan koppintsatok a fejemre. Tegnap pl. erős volt a dulifuli jelző, nem úgy gondoltam, utólag is bocsánatot kérek. Jó, hogy itt vagy, de tényleg :-))))

Juca

tjuca
 
 


Pilchard, örülök! Kép De télleg óvatosan, mert lehet, h pár dolog nem lesz, amikor mész a cuccért! Mindenképp telefonálj rájuk, mielőtt elmész, h összerakták-e már! Nekem is nagyon bejött, tök aranyos dolgaik vannak! Kép

Csajok, továbbra is fennáll a kérdésem: kell vkinek egy 3000Ft-ért vett Brendonos, 1 évig használt merev, 60x120-as kiságyra való pelenkázólap? Vagy álljak neki átfúrni a lyukait?

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Na, ismét jelentkezem. A legfontosabb: Kitaláltuk, hogy nem Míra, hanem Kinga lesz a lánykánk, már csuklik is a hasamba, tudja, hogy róla van szó. Nem lesz semmi a hétvégénk, festetünk, Máté megy a nagyszülőkhöz. Tegnap "kibuliztam" magam, A Cosmopolitan fürdőruha show-ján voltam, ,mert a tesóm ott dolgozik. Vicces, én voltam az egyedüli pocakos, így mindenki rámcsodálkozott. Annyira nem is voltak vékonyak a lányok, és nekik is volt narancsbőrük. Múltkor viszont tök kiakadtam az embereken. A fiammal felszálltunk a tömött buszra, és senkit nem érdekelt, hogy pocakosan kezemben a fiammal szenvedek, nem adták át a helyet. Még jó, hogy nem mentünk sokat. Tök izgi lesz, jövő hét szerdán már ctg-re megyek, meg kenetet is vesz a doki, a leírhatatlan nevű vizsgálathoz. Nem igaz, ma sem alszik a fiam, kikészít, ilyenkor tök nyűgös estefelé. Mindenkinek jó hétvégét!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Én még nem írtam meg a neveket: Kinga vagy Péter. És még mindig nem kottyintotta el senki a nemét :-)

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Teljesen kész vagyok....KépKépKépKépKépKépKép délelőtt 11 óta ütvefúróval bontják a falat alattunk. Iszonyat hangos, meg rezeg...és a végemet járom. Kint szakad az eső, a kocsim szerelőnél...el sem tudok menekülni.......

Mézgombi: rendészeti szakvizsgára készülök-ebbe mindenből van egy kicsi. Alkotmányjog, büntetőjog, büntetőeljárásjog, közigjog, polgárijog...meg még egy csomó hülyeség...ezekkel sem haladtam ma semmit....ilyen zajban nem lehetKép

Kisvirág, Encus: Én interneten rendeltem szopipárnát, átutalással fizettem, és négy nap múlva jött postán a párnaKép Csak bátran rendeljetek!

Holnap babaruhabörze...már nagyon kíváncsi vagyok! Nem megy még valaki?


zsu 26+0 (kezdődik a 27. hét!!!!)

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Colett:busz:Képno comment!
Jó festést,de csak óvatosan!

Pogi:ilyet szeretnék Amelinek!Vagyis nem :akarok ilyet!!Kép (minden jöhet amúgy ami cica)Ezt a honlapról néztem ki.
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szgoron!
Én nem emlékszem, hogy a Kreszben lenne ilyen kitétel, hogy aki aznap viszi haza a kórházból a babát annak nem kell biztonsági gyermekülés, pedig egy időben elég behatóan tanulmányoztam a jogszabályt a szakmámból adódóan.
Egyébként mint ahogy Pilchard is írta mi van ha éppen akkor ütköztök és nem tudod megtartani a babát a kezedben.

Encus: a gyógyfüvektől nem neked hanem esetleg a babádnak lesz baja és lehet, hogy csak akkor derül majd ki amikor az iskolában le lesz maradva a többiektől.
Nyilván vannak gyógyfüvek amiket lehet használni de ehhez én inkább kikérném egy szakember véleményét aki ért hozzá.
És azt se felejtsétek el, hogy az anyatejjel is átmennek a gyógyfüvek a babába ez talán még veszélyesebb.
Régen nagyanyáink korában a torszülöttek nem érték meg a születésük másnapját vagy ha életben maradtak akkor rejtegették őket.

vízhajtó: terhesség alatt minden formája tilos!!!
Igytok kevesebbet ( max:1,5 liter), és egyetek sómentes kajákat.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Én a Bükkből származom, ahol a nagyapáméknak a kert vége az erdő volt. Minden gombát ismer névről, és bogyókat, meg egyéb vajákokat is. Nos eléggé elmaradott, avagy fejlődéstől elzárt környezetben nőtt fel, arra nem tudott mindig kimenni orvos, sőt egyes időszakokban még bába sem. Nekik nagyon sokat segített, hogy ismerték, hogy milyen fűben, milyen fában mi van. Hárman voltak testvérek, szép kort értek el, nagyapám még él. Neki az egyik rögeszméje a csipkebogyó minden formában :-) Az igazság az, hogy inkább valamilyen természetes anyagot öntök magamba, mint pl. paradicsom, meg sótlan krumpli, mint gyogyót. Tényleg nem akarok senkit piszkálni, majd küldök képet, hát mit mondjak, lassan már a mozgásomban is korlátozott vagyok, ja és egész este felpolcolom egy speckó ék alakú párnával, és nem eszek sót, csak amennyi benne van a zöldekben.

Ui: Anyunak és anyósomnak annak idején szívbaj nélkül írtak vízhajtót, na ezt szeretném elkerülni, de ha nem megy, akkor azt is meg kell ennem. Ja és aki ezt kimasszírozza a lábamból, annak megcsókolom még a talpa nyomát is.

Juca

tjuca
 
 


Juca!
Én nem a természetes anyagok ellen emeltem szót hanem azon gyógyfüvek ellen amik esetleg "tragédiát" okozhatnak.
Régen azért nem ismerték annyira a káros hatásait a gyógynövényeknek mint most amikor a tudomány ilyen szinten áll.De régen nem is volt ilyen pusztulat a világ.
Egyébként én is gyógynövénypárti vagyok és inkább a természetes anyagok mint a "műanyag".

Az orvosod egyébként mit mond?

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus:értem én, hogy nem nekem okoznak gondot a nyerskaja meg a teák, de ennek ellenére én valahogy úgy vagyok vele, hogy ha meg vagyok fázva és volt már ilyen az elmúlt néhány hónapban nem szívesen veszek be bogyót. Egész terhességem alatt 1 db. Panadol Extrát vettem be és szedem az Elevitet. Ez kívűl semmi. Szóval nekem nagyon sokat segített a bodzatea és a csipkehús megfázáskor. Nem hiszem azt, hogy a babának jobb lenne a megfázásom. Én a terhesség előtt dohányoztam és reggel megittam a kávémat is. Szeretem a finom, minőségi borokat is. Amióta a bab van, egyiket sem használom annak ellenére, hogy a dokim kijelentette, hogy nyugodtan megihatok egy pohár vörösbort, mert vérképző, meg sokan mondják azt, hogy a "nagy" kávésok nyugodtan igyanak meg egy kávét, mert sokkal rosszabb az a babának, ha az anyja elvonási tünetekben szenved.

DE ez csak az én véleményem. Az én anyám, ivott, bagózott a terhesség alatt, és én kitünő voltam mindig a suliban. Szervi bajom sincs, szerencsére, leszámítva, hogy örököltem tőle a rossz minőségű fogakat. Szóval nem hiszem azt, hogy debil gyerekem lesz, azért, mert mentateát iszok.

Érdekes, hogy milyen kis "vita" kerekedett a témából Kép Kép Kép Kép Kép
Ennek ellenére ha jártok arra, kérdezzétek meg a dokitoktól, hogy mi a véleménye erről. Én is így teszek és kíváncsi vagyok, hogy az ő véleményük mennyiben fog eltérni.

Juca: sajnálom, hogy ennyire zűrös a vízháztartásod. Nekem szerencsére egy picit sem okoz gondot, de a barátnőm is csúnyán vizesedett és őt is minden este végiggyúrta a férje. Neki segített, de ebben sem vagyunk egyformák.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Üdv!
Juca, én úgy vagyok a bogyóval vagy nélküle, hogy a doki mindekinek felírhat mindent! Persze az más tészta, hogy aztán jön egy másik, aki hülyének nézi az elsőt, és így tovább...
Körömkefe: nehogy azt higgyétek, hogy súrolni kell a baba fejét!!! Viszont sokkal erősebb, mint a mostani babakefék, a miénk is inkább csak kefécske. Kép A mozdulat ua., mintha fésülnéd, csak a körömkefe ideálisabb (ja, Katus, a védőnő mondta!). És mi is jól leakadtunk először. Kép
A körömollóra is azt mondta, hogy tök felesleges újat venni, ha a szülőké jó. Nem kell annak a gyereknek steril környezet! És én egyetértek vele...ahogy írtam, én csak azért vettem, mert az enyém batár, a férjemé meg csak NEKI jó...pl. én sem boldogulok vele... Kép
Nekem szegény férjem állandóan a bal lapockámat masszírozza, valamiért csak az fáj... Na meg persze néha zsibbad a jobb lábam (ma pl. még nem, de tegnap párszor előjött), szerintem vmi ideget nyom a bébi vhol.

Kiságy megvan! Kép Már nagyon várom, hogy le legyen festve, és berendezhessem...olyan távolinak tűnik. Kép

Neveket be ill. átírtam.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pilchard:ari a cica!!!Kép

Katus:a párom két éve rakta le a jogsit akkor mondták,és anyu is mondta akinek 25éve van jogsia!
Én nem azt mondtam,hogy nem az a biztonságosabb,de van aki taxival viszi haza a babát,mert nincs kocsia annak miért lenne gyerekülése!?
Biztos vagyok benne,hogy aki akkor a volánnál ül,sokkal körültekintöbb!Kép
Sokan nem tudják de ilyenkor terhesen,nem kötelező bekötni magadat,csak avval a terhes övvel(vagy mivel)!Ezt egy rendör ismeröstől tudom!
Amúgy az egészröl a véleményem az,hogy minden szituáció függő,van mikor éppen az öv a baj,vagy fordítva!!!Én mint mondtam hordozóban viszem haza!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, maximálisan egyetértek veled!
Igaz, én ha lehet, bekötöm magam (mondjuk épp ma nem voltam bekötve, pedig vidékre mentünk a kiságyért)...mostmár nem szorít az öv, de azért nem szeretném, ha egy baleset miatt "megszorulnánk".
Egyébként két alatt sokminden változott...

Még vmi: mi azért hozzuk hordozóban, mert ez van, pólyát meg nem szeretnék CSAK a hazahozatal miatt venni. De ha az lenne, akkor is kocsival hoznánk, és akkor a kezemben lenne a hátsó ülésen...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus!én is így vagyok vele!Kép
Bekötöm magam én is,de volt már,hogy picit befogott az öv és megnyomta a pocim!
Örülök,hogy megvan az ágyikó!!!Kép
Majd ha megvagytok a festéssel,akkor rakd fel,hogy lássam!Kép

Kép
szgoron
 
 


Szgoron, te hirdetsz pelenkázót a babaszobán? Kép Az 50x80-asnak vannak pöckei?

pogacsa
 
 


SZiasztok!!

Lévén, hogy mi is autófüggők vagyunk, mi is kocsival hozzuk haza babót és mi is hordozóban. A ruházata is ugyanez lesz, de a takaró még kérdéses, lévén, hogy július végén szülök így valószínű hogy meleg lesz.

Biztonsági övet én mindig használok, csak nagyon letolom a pocakom alá és úgy jó nekem egyelőre. Lehet, hogy később már engem is zavarni fog.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?