Új privát üzeneted érkezett!

Ld!
Figyeld meg majd úgy kell elkapni!Gyors lesz és könnyû , gyõzzetek beérni a kórházba!!! Kép
Küldök egy kis jó kedvet : KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Kata!
Én már nagyon régen utálom a Tescot , de csak ide jutottunk el gyalogosan. Különben amióta áll. nyitva van azóta nem szeretem. Sosincs az amit akarok , és gusztustalan a wc.

Üdv
KAnga akinek szintén elege van a kánikulából!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kanga-Zsebibaba
 


SZiasztok!

Én vagyok csak ilyen elfuserált, aki szereti a kánikulát???!!KépKép Pedig rólam is csorog a víz, de mégis! Mondjuk az igaz, hogy itt jóval elviselhetõbb, mint Pesten, pláne panelban.

Kanga!
Nahát, pedig én is azért szerettem a Tescot, mert ott volt pelenkázó. De hogy mentetek el oda gyalogosan?? Vagy pároddal együtt?

ld!
Minden szülés más! De ha félsz, az tényleg negatív irányban befolyásol! Gondolj inkább arra, hogy ezúttal máshol fogsz szülni, egy Neked jobban tetszõ kórházban, ahol csak jobbak lehetnek a tapasztalataid! És Momo ötlete sem rossz a relaxálással.

Bigacsiga!
Jót röhögtem a "büdös"-ön, mert képzeld, nálunk is ez a szólás dívik!!! Pedig mi nem is szobatisztáskodunk...

Kati!
Hát nem semmi meló a költözés! Pénteki talit várom már!

Erika!
Irigy-irigy az õrségi nyaralásért!!!

Vera!
Annipannit össze kell hoznunk Hannával! Mintha rõla írnál!Kép És mi is dõlni szoktunk néha a röhögéstõl a beszólásain.

Barika Andi!
Csak megerõsíteni tudom Pankamamát: hiszti ellen a lehetõ legnagyobb szabadság és a következetesség az, ami beválik. Akut helyzetben meg nem kell tudomást venni róla, maradj nagyon nyugodt (persze könnyû mondaniKép)

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Pele!
Apával és a két csemetével meg persze trolival mentünk a Tescoba.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

 
 

Pele,
nem te vagy az egyetlen! Legalább ketten vagyunk. Ma már fázom. Akármilyen meleget kibírok, de ha 18 foknál hidegebb van,az már nekem Alaszka Kép. Egész tegnapig úgy volt, hogy jó lesz a mai nap Kutasóra, aztán egyik barátnénk beígérte magát estére gyerekpesztrának, így elmegyünk esdte kettesben Zolival KépKépKépKép.
Holnap mikor lesz a tali? Nekünk csak a délelõtt lenne jó. Jó lenne már azokkal is találkozni (persze nem csak azokkal! Kép), akikkel még sosem találkoztam személyesen...
üdv
Zsóka

ui: az iskolások játszókertje szvsz tökéletes.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Andi azt írta , hogy õ már 9-re kint lesz. Pele 11-nél elõbb nem tud jönni. Nekünk mind1 , csak délelõtt legyen. Többiek?????????
Az iskolások játszókertje szerintem is jó! Elkerített , mellette van a kisházban wc , és már volt ott találkozó (csak én éppen akkor csomagoltam ki valakit Kép)
Pele , CsKati , Andi3 , Zsóka , Snoopy , Virág , Kanga
Kihagytam valakit?

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga!
Edóka is írta, hogy jönnek. És kihagytad még a jó idõt Kép

Norcsi! Tegnap pakoltam a szekrényben, és megtaláltam a férjem általános iskolai fényképeit. Felismertelek ám! Kép

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Andi!

Ezek szerint akkor olyan sokat nem változtam?Kép Pedig, húúúúúú de régen volt az már!Kép

Jó talizást nektek holnap, valamikor már tényleg rászánom majd magamat, azt hiszem már csak majd a nyaralás után. Jobb idõt nektek holnapra mint amilyen ma volt!

Pusssssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szasztok csajok!

Köszönöm a bátorítást, igyekszem összeszedni magam!!!! Ma a CTG 25% körüli fájásokat mutatott, ebbõl persze nem éreztem semmit (eddig nem ment 10 fölé), erre elkezdtem reménykedni egy könnyû folytatásban, annak ellenére, hogy tudom, ez az érték semmit nem jelent. Na, de majd csak lesz valahogy, mert olyan még sose volt, hogy sehogyse legyen! Kép És Momo kedves, én foglak a legnagyobb szájjal bíztatni akkor, amikor Neked lesz rá szükséged.
Levlistás barátnõim, ne haragudjatok, hogy nem gratuláltam senkinek se babához, se szülinaphoz, se egyébhez, de én egy ilyen ronda lusta desznyó vagyok. No, ennek ellenére azért csak kimennék én is Titikémmel holnap a ligetbe, csak pontosan hova és mikor is? Megírná valamelyõtök reggelig? A kiscsajnak nagyon tetszene a társaság, bár a bogrács-bulin nagyon visszafogott volt, de azóta is emlegeti, abból gondolom.

sziasztok:

ildikó
ld
 


Sziasztok!
Edddig úgy van, hogy mi is megyünk holnap!!!
Pár napig nem volt netünk, a Matáv kikapcsolta a hívásainkat, mert egy számlát nem fizettünk be (elkallódott ebben a nagy rendben valahol....), most alig gyõzök olvasgatni.
Elõtte meg azért nem voltam, mert kimenõnk volt a párommal, megünneplendõ 35. szülinapomat!

Tudjátok, mért érdemes ennyi idõsnek lenni, és 4 gyerek anyukájának lenni??? (többek között)

Hétfõn délelõtt, míg dolgoztam (1,5 óra házon kívül, 5 percnyi út itthonról), a 4 kölyök egyedül volt otthon, kitalálták, hogy tortát csinálnak nekem!
Abból, amit találtak. 2féle fagyipor, pudingpor, keksz, gyümölcsök a kertbõl.
Juló (12,5 év) és Viktor (8 év) csinálta fõleg, Fanni addig Esztert szórakoztatta (6,5 és 2,5 év).
Alul csokipuding, utána keksz, fagyi, gyümölcsök, mindez kerek tortaformában.
Raktak rá 1 gyertyát és ebéd után énekelve kihozták nekem
Kép Kép Kép
Eddigi legszebb tortám, mióta anyuka vagyok!!!

Sziasztok
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
Edóka, eszembe jutott ám hétfõn, hogy ma lettünk egyidõsek! Gratulálok, a tortához meg pláne!
Id, a legeslegjobb, amit szülés közben tehet az ember, az az, hogy befelé koncentrál. Próbálj meg olyan helyet keresni a vajúdás közben, ahol nem lát rád senki, nem zavar semmi, és csak arra figyelj, hogy mit csinál a baba. Próbálj meg kikapcsolni minden mást! A szülés tényleg gyönyörû élmény tud lenni, ha az ember rá meri bízni magát a természetre.. (Igyekszem pedig, hogy ne legyek fellengzõs... :o))
Pele, szívesen összehoznám én is õket, ámde nem vagyok levlistás, így aztán nem szoktam tudni a talikról. Ezt a holnapit most olvasom, lehet, hogy el is tudnánk menni a Pumuklival, ha tudnám, hogy melyik az az Iskolások Játszókertje...
Vera
vera
 
 


Sziasztok!
Vera, ld, úgy látom, senki sem válaszolt nektek. Az iskolások játszókertje a liget Dózsa Gy. út - Ajtósy Dürer sarkánál van. Én elég korán ott leszek, hívjatok fel! 06-20-9426-906
Most rohanok!
Pussz
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok Lányok!

Most nem volt aktuális, de legközelebb...

Ez az a játszó ahol középen nagy kõ gömbök vannak és arra másznak a gyerekek? Jobbra, balra nyilik a játszó, az egyik oldalon a csúzdák vannak, a másik oldalom meg fa játékok, meg sarazni is lehet?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga: igen az, mi a sarazóson voltunk.
Jó volt, itt is mondomKép

Mi most egy hétre elmegyünk nyaralni nagymamákhoz, puszi mindenkinek!

Ja: ma vagyunk 16 éves házasok! Az már mennyiség, nem? Kép

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
Andi, kösz, hogy leírtad, sajnos má megin nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna nekik. De ilyen közel még sose voltam ahhoz, hogy eljussak egy talira, úgyhogy ha így haladok, még elõfordulhat, hogy egyszer majd arcokat is tudok kapcsolni az itteni nevekhez...
Edóka, hát ebben a mûfajban te nyertél. Nekünk 20.-án volt a15. házassági évfordulónk. (Csak én nem írtam ide, nehogy úgy tûnjön, hogy folyton ünnepeltetem magam. De látom, nem mindenki tud mértéket tartani! :o)) Szóval gratulálok!!!
Ha nem is aranylakodalom, de valami olcsóbb fém azért már kijön belõle...
Vera
vera
 
 


Jesszusom Csajok, hogy rohan az idõ! Nekünk meg június 1. a 11., de ha a nem hívatalost nézem akkor 17.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Végre eljutottam ide is. Rólunk annyit, hogy Adrian megkapta a Menjugatet. Nem volt semmi gond, pici sírás és kész. Voltunk Dobozon a múlt hét végén, nagyon jól éreztük magunkat, Kikkó pici barátnõje (tulajék unokája) is ott volt. Egész nap el voltak együtt. Sétáltunk az erdõben, virágot, termést gyûjtöttünk.
A macskák duhaj korszakukat élik. Nagyon elevenek, nem gyõzöm õket rendre utasítani. Apa nagy kegyesen megengedte, hogy bejöjjenek a lakásba (háló tilos zóna). Erre mire megyek be tegnap este: Apa fekszik a kanapén, Mazsi a lábánál, Cirmi (Liesel) pedig a hasán dorombol, õ meg simizi õket. Most is itt fekszenek a fotelban.
Megyünk ma anyósékhoz, készülõdök. De elötte elolvasom miket írtatok szerda óta (akkor olvastam utoljára).

Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok!
Mi nagyon jól éreztük magunkat a talin. Bár gergõ annyit pacsált , hogy most egésznap orrot törlünk! Kép

B.Kata!
Itt lehet pancsolni , de a kõbõl készült félgömb-mászókák azok a másik játszón vannak. Az nincs elkerítva.

Pele!
Blankababa kedvet kapott bálintbabától és azóta egész nap csak cickózna!!! KépKépKép

Gergõt megfürdettük és hatkor el is aludt és reggel nyolcig szunyált!!! Kép

Mennem kell mert valaki szirénázik! KépKép

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Helló Lányok!

Elmentünk a cápáriumba.., szép volt, jó volt, drága volt..A gyerekeknek nagyon tetszett, Jancsi (16 hó) egyik akváriumtól a másikig rohangált, amibe meg nem látott bele, az már nem is érdekelte.
A rája-simogató nagy sikert aratott, Hannus(9 év) két kézzel lógott a vízben. Kari(4,5 év) kicsit kiborult, mert neki nem sikerült megfogni egy ráját sem, de apa segítségével azért csak összejött a dolog.
Baromi sokan voltak, a klíma nem mûködött, így tényleg trópusi volt a légkör. Tulajdonképpen a sok ember, meg a hihetetlen párás meleg kicsit rontott a jó kedvünkön, de a srácokat ez -úgy tûnt- nem igazán zavarta.

Vera, Bigacsiga, Edóka, gratulálok a házassági évforulótokhozKépKép

BVera, miért is nem vagy levlista tag?

Anikó, Ti most nyaraltok, vagy tényleg eltüntél???? Ritkán és keveset írsz.. nem vagy a régi...

Emese, remélem sikerült kipihennetek magatokat és csupa jót fogsz mondani nekem Szelidi-tóról..

Bocs, most be kell fejeznem, mert Jancsi belehullott az ölembe és zokog..és közben simogatja a cicimet..Éheztetem a drágát!!

Puszi mindenkinek, legyen jó és szép hetünkKépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Ide is írok, nehogy kihaljon ez a jó kis topic.

Kedves évfordulósok! sok boldogságot, ez már télleg nem piskóta.

Zsóka! ugye milyen jó egy kicsit kikapcsolódni? Pláne férjestül.

Verus! hányx szoptatsz még 1 nap? Szerdán várjuk a beszámolót. Meglátod minden rendben lesz, bár én is izgultam mindig.

Lányok! Ide is leírom: Kinek van kedve augusztus valamelyik szombatján este férjestül zülleni? Tudok egy nagyon klasz kerthelyiséget Pesten, jó a zene is. 700 Ft a beugró, ha asztalt is foglalunk 1000 ft a köt. fogyasztás. nagggyon fini koktélok vannak és nem 17 év az átlagéletkor. Na???????????

Köv. talira én is szeretnék menni, de a héten csüt-péntek nem jó, akkor a jövõ hetire.

Most megyek, jó éjt:Pankamama
PM
 


Sziasztok Lányok!

Bocs elõre is, de lehet, hogy hosszú leszek.

Ma sikerült jól felhúzni magunkat. Az történt, hogy (ezt meséltem már a bográcsozásnál egy-két lánynak) gyereknapon "meglepték" az iskolásokat, az önkormányzat szervezésében Albertirsára vitték strandra õket. Ez idáig szép, meg jó, csak egy kis szépséghibája van a dolognak: mindezt egy platós IFÁn.., ja és a csúcs, hogy rendõr kísérte õket..
Ezen felháborodtunk, szerintem joggal. Zalán a rendõrségre akart menni, hogy veszélyeztetik a gyerekei életét, azok, akikre rábíztuk. Ledumáltam, megbeszéltük, hogy TANÁCSOT kérünk az oktatási minisztériumtól, hogy ilyen esetben mit lehet tenni. (ugye önkormányzati iskola és elég blama lenne annál a szervnél panaszt tenni, akik -szerintünk- szabálytalanságot csináltak...)
KAptunk egy levelet egy OM-es fõosztályvezetõtõl, aki leírta, hogy ilyen esetekben nekik nincs beleszólásuk, ezért továbbítják a panaszomat(!!!!) az helyi önkormányzat jegyzõjének.. Huhhh! Szóval egy szimpla kérésbõl, feljelentést kovácsoltak... Persze azon nyomban faxot küldtem a nõnek, hogy a tudtom és a beleegyezésem nélkül milyen jogon küldözgeti a levelemet tovább. Én vmi olyasmire gondoltam, hogy kérésemre továbbítják a helyi önkorminak, vagy valami..
A nõ visszaírt, hogy ez így helyes és törvényes.
Ma megjött a jegyzõ válasza, amelyben felszólít, hogy ha legközelebb bajom van, hozzá forduljak! (Ki a franc õ, hogy utasít?? Elég nagylány vagyok, talán el tudom dönteni, hogy mikor és kihez AKAROK fordulni..)
Õ még viszonylag kultúrált volt..de mellékelte az igazgató válaszát. Azt írta, hogy mi Pestrõl jöttünk (hú, de nagy bûn!!) és az én kérésemre vette fel a gyerekeket a sulijába (egyébként ez a körzeti suli, tehát kutya kötelessége felvenni). Aztán nekik nincs pénzük légkondicionált buszokra, érjük be az IFÁval.. (azt hiszi a hülye paraszt, hogy Pesten légkondis buszokkal vitték a gyerekeinket.) Tehát mi a francot háborodtunk fel?!?
Szép, mi? Ja és megjegyzi, hogy a gyermekek ez élmény volt, sajnálja, hogy én ezt nem érzékeltem. És velem nem veszi fel a kapcsolatot, mert nem hozzá fordultam...
Na, nem tûzik a kalapjuk mellé, amit válaszoltunk.

Szóval bocs, hogy kissé hosszúra sikeredtem, de talán megértitek a felháborodásunkat.

Kis adalék még: a jegyzõ szemben lakik velünk. Sosem volt képes csak úgy magától köszönni, inkább elfordult. A turinkat állanóan meg akarta/ja fúrni, az asszonya is titokban járt át. Aztán a falusi fõállatorvost, a jegyzõt, a suli igazgatót is Kollárnak hívják...
Egyébként többedszerre jutottam el ahhoz a kérdéshez, hogy vajon tényleg szakemberek ezek az emberek, vagy csak jó helyre születtek és a rokon hátán vakarodik ki...?
Ez így lehet, hogy durva, de én nem vagyok hajlandó meghunyászkodni és fejet hajtani, csak azért, mert szerintem igazam van. Felmerült bennünk az, hogy esetleg az állam felé tényleg légkondis buszokat (mert nagyon kiemelte a diri bá) számoltak el, a srácokat meg ifával vitték...

Szóval, még1x bocs, hogy így kifakadtam.
De jól esett leírni, kidühöngeni magamat. (igaz, olyan elütéseket csináltam, hogy azt sem tudtam már, mit is akartam odaírni...)

Verus

Kép
verus
 
 


Verus Kép nekem ott mesélted (te pesti aljanép) és kíváncsi is voltam a válaszukra, bár sejtettem, hogy épp csak leereszkednek hozzátok, hogy belerágják a buta kis szátokba, hogy ez így tökéletes! És azért, mert Kollár sógornak nincs légkondis busza, számlát még szerezhet róla! Nem akarsz magyarosítani, vagy legalább V. Kollárnak hívni egy következõ csemetét a jópont kedvéért? (Ha nincs az utónévkönyvben, hivatkozz arra, hogy nemzetiségiek vagytok, akkor engdélyezik, pont úgy, mint a Luszeszítát.) Csak hogy az összes többi gyerkõcöd ne bukdácsolja végig a sulit ezek után. Ezek után kérdezze tõlem valaki, hogy miért utáltam vidéken lakni! Jaj, senkit nem akarok megbántani az utóbbi mondatommal, de soha az életben nem tudtam befogni a pofám és ez egy kisvárosban vagy falun még rosszabb, mint itt, ahol van módom választani, mert nem csak egy ovi, suli, sportegyesület, ilyesmi van. Láttam szomszédokat meghunyászkodni, "minek szóljak, úgy sem tehetek semmit"-alapon. A péceli gyerekdokit is csak nekem sikerült lecserélni az egész körzetbõl Kép, mert úgy összevesztem vele, hogy onnan nem volt más kiút, át kellett vennie a kedves-rendes-helyes doktornõnek ahelyett a sintér helyett Kép, aki egy család mindkét gyerekének beadta az elsõben kötelezõ védõltást másodszorra is, mert nem vette figyelembe, hogy azt az elõzõ (pesti) dokijuktól már megkapták! Én az elsõ gyerek után még az orvosi kamaránál is följelentettem volna veszélyeztetésért.
Persze ez nálunk (márminthogy akkor is "választunk", amikor nincs is választék) családi vonás lehet: Anyukám épp tegnap mesélte, hogy az egyik unokabátyámat már az összes városi iskolából kicsapták a magaviselete miatt és falura kellett kijárnia, hogy elvégezhesse a 8 osztályt Kép Kép Kép Szegény öreg tanító bácsi! Biztos tõle õszült meg!
Na, megyek CTG-re, szasztok:

ildikó
ld
 


Sziasztok!

ld, ez nagyon izgi!!! Lehet, hogy már haza sem jöttök pár napig? Kép) Zsófi is nagyon emlegeti a lányodat, ha már újra mobilabbak lesztek majd összeereszthetjük õket.

Pankamama! Ha csüt-péntek nem jó nektek, talizzunk mondjuk szerdán. (Ha a többieknek is jó, igaz, az már holnap.) Többiek????? Csütörtökön vagy pénteken én sem leszek, viszem Zsófit nagymamázni. A züllésre pár nélkül is lehet menni? A férjem táncolni nem nagyon szeret (ellentétben velem), és valakinek a lányokra is kell vigyáznia, amíg anya züllik... Talán egy tánc erejéig kapok kölcsön valakitõl egy fiút Kép.

Verus, nem csodálom, hogy kiakadtál. Azért ne idegeskedj sokat, vigyázz a kis Hümérre. Kép

Norcsi, sikerült már kipihenni a hétvégét?

Pele, mi is gyorsan hazaértünk pénteken. Mire ti elindultatok a busszal, már csörgött is a telefonom, hogy itt a taxi. A lányok aludtak egész éjjel, Luca is elfelejtett reggel 5-ig szopizni.

Kanga, mi is kaptunk egy-két "milyen anya az ilyen, aki nem szól rá a gyerekére" pillantást a játszótéren az anyukáktól, mert Pele nem dobta le a szopizó Bálintot és rohant oda a homokozóba, hogy kitépje Áron kezébõl egy másik kisgyerek vödrét. (Amivel teljesen normálisan játszott, éppen frissen sült sütivel volt tele.)

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andi3
 
 


Andi!
Köszi, már egész jól sikerült, de a nagy meleg miatt Bánk az általános egy-két ébredés helyett vagy ötször ébredt éjszaka, mondjuk szopizik és visszaalszik, de azért nem mindegy ugye. És most meg már megjöttünk a játszótérrõl ahol árnyék volt ugyan, de hûvös már nem, és most itt vagyunk a befüggönyözött panellben, ahova igyekeztem bezárni az éjszakai hûvöset. Szóval senyvedünk.
De remélem hogy legalább ilyen idõ lesz jövõ héten is a nyaraláskor, ha már eddig kibekkeltük a kánikulát itthon!

Verus, hát meg tudlak érteni. Mondtam én hogy nem egy jó környék az arrafelé. Csak már késõn szóltam, igaz? Lakik ott a falutokban egy volt kolléganõm, szerintem az õ gyerekei is odajárnak, vagy van ott másik suli is? Hát ez az összefonódás olyan Móricz Rokonok-jellegû. Bár az én volt fõnököm is puszipajtás volt a rendõrkapitánnyal, a jegyzõvel meg mindenkivel, és az ismerõseinek az ügyeiben bizony beszólt hogy akkor hogy is kellene dönteni! És gondolom most mindenki rólatok beszél a hátatok mögött, igaz? Hát jobbat nem tudok kitartás, és igenis mondjátok meg a magatokét!!!

ld. na hazajöttél, vagy ott-fogtak? Netalántán már babázol is?

Most megyek, mert még nincs ebédünk, amíg lent vagyunk valahogy senki sem csinálja meg helyettem!Kép

Puszi: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Nálunk nagyobb újság nem történt.Azon kívül,hogy a kedves férjem jövöhéttöl már más munkahelyen kezd!Haknalba kell majd kelnie,de legkésöbb 14Hra végez.Szóval utánna pedig egy kis fusi.Muszáj mert 2 évet kaptunk még anyukámék szárnyai allatt lakni!Dórika annyira feltud mostanában idegesíteni annyit hisztizik,hogy az csak sok!Még mindig kapaszkodva megy,de szerintem hetek kérdése és elindúl!Egyre több szavakat próbál mondani a legfrissebbek:Ka-ka,kis ba-ba,szi-szi vau,a-pa pá-pá.Szóval már kapcsolni is kezdi a szavakat mondatokba!Lányok kivagyok akadva.Képzeljétek el már 3. hónapja 28-30 napra megjön és vagy 2 hétig meg van!Ja és már az elsö hónapoktól kezdve nekem havonta megjött hiábba szoptattam ill.szoptatok!Erre mondjatok valamit,miért van ez velem???Jó dolog az viszont,hogy január óta 10kg fogytamKépKépKép úgy,hogy mindent eszek,csak mértékkel!!!Meg csak a capucinoba teszek cukrott szóval lényegessen csökkentettem az édességet.Csak fagyi semmi csoki!!!Ebböl is mértékkel!A Dórika este 3 szelet kenyeret eszik zöldséggel.Imádja az összes gyümölcsöt -zöldséget és utálja a csokit!!!Ennek annyiraKépKépKép!Édesség csak túró rudi vagy kinder tejszelet és keksz vagy babapiskota!Forralt vizet csak úgy issza meg ha keverem kifacsart narancs levével(negyede)!Tejet kapott de nem issza meg.Majd akkor adok neki ha már nem lesz a ciciben!Joghurt és krémtúrót viszont eszik.Ezekböl csak a Danonet és a parmalatott a többi tele van tartósítóval!!!

Lányos anyukák:Tanácsot szeretnék kérni,hogy lehet bilire szoktatni a csemetémet??Vagy várjak vele addig amíg nem jár egyedül??Segítsetek!

ld:Remélem most már mihamarabb kibújik a pocaklakó!Lejárt az ominózus július 9.Mi volt ma a CTG-n?

PM:Nekem nagyon tetszene egy férjes nyári esti vacsis talcsi,csak egy kérésem lenne,hogy ne augusztus 16-23 között legyen mert akkor megyünk nyaralni Agárdra.Szóval elötte vagy utánna semmi probléma.Hol lenne ez a hely?

Evey:Köszike a tábázatot megkaptam.Te bocsáss meg nekem azért,hogy nem küldtem mailt még,de a Dórika egyszerüen kisajátít.Ráadásul a problémámat is lekell egyenlöre egyedül küzdenem.Szóval nincs sok idöm.!

Pele:Nagyon köszi a tanácsot hiszti ügyben máris alkalmazom!KépKépKép!Nem adom fel ha más nem egy pár hónapig orvos nélkül probálom megoldani a dolgot!Még nyaralni is kimozdulok igaz csak a velencei tóig,de az nincs annyira messze,és ismét egy jó próba tétel és erösítö!Szóval ha van velem valaki akkor nem olyan vészes a helyzet!A legjobb akkor ha a férjemmel vagyok és ha nem hosszabb az út mint 1,5 óra!!!!Egyenlöre ennyi,majd az idö segít és lesz amikor már hetekre és hosszasbb utra is képes leszek!Emese ajánlott egy dokit õ csak 3000Ft-ot kér szóval szeptemberben hozzá fogok járni itt rendel 3 villamos megállóra!

Norcsi:NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!!!!KépKépKépBEN!Jó nyaralást ha addig nem jönnék.Szegénykék a panelben ebben a melegben hát nem irigyelllek titeket!Bánk pedig a meleg miatt ébred olyan sokat!Dórika is felébred legalább egyszer õ is szopizik aztán vissza alszik biztos,hogy szomjasak!!

Verus:Remélem nem haragszol rám azért mert a TVicát kérem meg,hogy a levlistáról az érdekessebb eseményeket mondja el!Sajnos nem tudok még levlistás lenni!!!

KingAndi,Liesel,Iboly:Merre vagytok!Vagy csak a levlistát látogatjátok????
Július 27-én mégis ott leszünk a nagy talin!!!!!!
Sziasztok!
barika_andi
 
 


BarikaAndi!

Nagyon köszönöm!Kép És kívánom hogy mielõbb rendezõdjön a problémád. Nagyon jól csinálod hogy most már nyaralni is ki mersz mozdulni, mert ez már egy nagy-nagy lépés a teljes gyógyulás felé. Biliztetés szerintem minden gyereknél más és más. Amelyik érettebb azt érdemesebb elkezdeni biliztetni elõbb, de én eddig két éves koruk elõtt nem kezdtem, és semmilyen hátrányunk nem volt ebbõl. Sõt, Julcsi még csak mostanában lett éjszaka is szobatiszta (néha azért be-bepisil), bár egy évvel ezelõtt óta már napközben szobatiszta. Szóval szerintem Ti még ráértek ezzel, de ahogy jónak látod. Fogyás miatt nagyon nagyon irigy vagyok!!! Meg amiatt is hogy Dórika nem szereti a csokit, és annyi zöldség-félét eszik! Bezzeg nálunk pont fordítva van!Kép

Puszi, és megpróbáljuk átvészelni ezt a meleget!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Jo regen jartam erre! Azert olvasgatlak titeket, de az iras nem midnig jon ossze!
Verus! Nagyon kiakadtam azon, amit irtal! Szerintem jogos a felhaborodasod! En sem hagytam volna szo nelkul! Sajnos ez a baj a kisvarossal, faluval! Mi ezert nem mennenk ki falura lakni. Ott aszomszed mindent jobban tud... Sajnos van egypar tapasztalatom! Meg a sogoromeknak nyar vegen lesz az eskuvojuk, es egy falun lako lanyt (direkt igy irtam) vesz el. Anyosom hetvegen panaszkodott a felhajtas miatt, amit a lany szulei rendeznek. Pl. nem jo egyfajta sor, nem jo 3 fajta udito, nem jo a Tesco-ban rendelt torta meg sutemeny. Hadd ne soroljam! En senki falun elot nem akarok megserteni, na de ez mar tulzas! Mert ugye ott ezt nezik!
ld! Nem szabad felni a szulestol! Mar irta valaki elottem (nem emlekszem ki), hogy csak magadra es a babara figyelj! En is csak ezt tudom mondani! Bar en konnyen beszelek, Martin is Viki is konnyen es gyorsan szuletett! Szoritok neked es irigykedem, ugy szulnek megint! imadtam varandos lenni, es a szulest is elveztem!
Ugy irigyelek benneteket a talizasok miatt! En is ugy taliznek veletek, csak hat innen Szombathelyrol egy kicsit messze van... Baratnomek meg a koltozessel vannak elfoglalva, igy marad az itthoni unatkozas...
Mara ennyit! Sziasztok!
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Jo regen jartam erre! Azert olvasgatlak titeket, de az iras nem midnig jon ossze!
Verus! Nagyon kiakadtam azon, amit irtal! Szerintem jogos a felhaborodasod! En sem hagytam volna szo nelkul! Sajnos ez a baj a kisvarossal, faluval! Mi ezert nem mennenk ki falura lakni. Ott aszomszed mindent jobban tud... Sajnos van egypar tapasztalatom! Meg a sogoromeknak nyar vegen lesz az eskuvojuk, es egy falun lako lanyt (direkt igy irtam) vesz el. Anyosom hetvegen panaszkodott a felhajtas miatt, amit a lany szulei rendeznek. Pl. nem jo egyfajta sor, nem jo 3 fajta udito, nem jo a Tesco-ban rendelt torta meg sutemeny. Hadd ne soroljam! En senki falun elot nem akarok megserteni, na de ez mar tulzas! Mert ugye ott ezt nezik!
ld! Nem szabad felni a szulestol! Mar irta valaki elottem (nem emlekszem ki), hogy csak magadra es a babara figyelj! En is csak ezt tudom mondani! Bar en konnyen beszelek, Martin is Viki is konnyen es gyorsan szuletett! Szoritok neked es irigykedem, ugy szulnek megint! imadtam varandos lenni, es a szulest is elveztem!
Ugy irigyelek benneteket a talizasok miatt! En is ugy taliznek veletek, csak hat innen Szombathelyrol egy kicsit messze van... Baratnomek meg a koltozessel vannak elfoglalva, igy marad az itthoni unatkozas...
Mara ennyit! Sziasztok!
Moni
Moni
 


még egyben...
Ez a kölök nem ismeri a naptárt! A CTG-t szokás szerint végigaludta, arról meg nem is beszélek, hogy a méhtevékenységet 0-3%-ig jelzett a gép Kép Viszont Uh-n a doki bá' 4 kiló fölöttire saccolta a gyerkõcöt. (Igaz, Krisztikémre is 4,30-at jósoltak, aztán 3,40 lett.) Az orvos valamiféle "rétegekrõl" beszél a hasamon, amik miatt csalhat az Uh. Ti tudjátok, mirõl lehet szó? Kép Kép Kép (aki nem ismer személyesen: kb. mintha a nagy fehér bálnát kéne vizsgálnia)
No, mindegy, holnapután ismét jelenésem van, hátha akkor már benn is fognak.
Drága nagylányom lekönyörögte magát a mamához aludni, most vitte az apja, hát búcsúzóul nyomott egy nagy puszit a hasamra, az orromra és a vállamra is Kép Nagyon tud hízelegni, ilyenkor a szívem szakad meg, hogy nincs itthon, ha meg itt lenne, 5 (2) perc alatt megõrjítene a hisztijével. Na, most igazodj el rajtam! Ahogy a Bizottság énekelte annak idején: nõi agyvelõ...
Mostmár hagyok másnak is betût, sziasztok:

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Verus! Hát tényleg nem vagyok a régi és ez szó szerint értendõ. Nem tudom mi van velem és a szokásos az idõ mindent megold mottóm nem válik be. Abszoút antiszociális és magamba forduló lettem. Ritkán mosolygok (ami egyébként a lételemem lenne)és legszivesebben naphosszat sírnék. Pedig okom nincs rá csak annyira, de annyira rossz kedvem van, hogy nem tudom leírni. Soha nem volt még ilyen (kivéve az elõzõ terhességem elején) és nagyon szeretnék már kilábalni belõle. De kismama tuti nem vagyok. Szóval ezért nem jövök és nem írok, mert egyszerûen nem megy. Körülöttem minden rendben most fizttük ki az új lakásunkat, 1 hónap múlva költözünk, jövõ héten nyaralni megyünk, szóval nincs okom a kesergésre. Mégsem megy a vidámság. És közben azt veszemészre, hogy az pici lányom is idegesebb, hisztisebb, nem tudok vele mit kezdeni, bár ma jól esett mikor anyukám azt megdicsért, hogy hihetetlen türelmes vagyok. Ami igaz is, de nem tudom meddig bírom cérnával. És az a legrosszabb, hogy nem veszi észre senki. Na most jól kipanaszkodtam magam, sírni nem akarok. Mindenesetre július 27-én feltétlenül megyünk, semmi nem jöhet közbe. Majd ott felvidíthattok, ha addig nem siekrül. Remélem ez nem depresszióKépKép

Egyébként mi jól vagyunk és ígérem gyakrabban jövök.

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Anikó!!!!
Nekem sajnos ez nagyon depresszió-gyanús, amit leírtál!! És hát persze, hogy Lili is megérzi, õt is kiborítja. Nem gondoltál rá, hogy segítséget keress?

Móni!
Én is pont így vagyok a szüléssel-várandóssággalKépKép

Ld!
Hehe, ezt a nõi agyvelõt én a lányomnak mondtam a minapKépKép Amúgy meg szorítunk neked, és - ha ez vígasztal - én sem hittem 2 hónapja, hogy TÉNYLEG mindegyik baba kibújik egyszerKép

Barika Andi!
Remélem, sikerül találnod egy megfelelõ dokit. Fogyásért irígy!!! Nagyon ügyes vagy!!!!
Bilizéssel VÁRJ legalább 2éves koráig!!! Akkorra érik meg testileg-lelkileg rá. Ha idõ elõtt erõlteted, tukmálod rá, akkor egy csomó maradandó károsodást idézhetsz elõ, ráadásul a dacoskodást, "hisztit" csak fokozni fogod. " év után sem kell különösebben szoktatni. Ha megmutatod neki a bilit, elmondod, hogy mire jó, és hogy ha akarja, kipróbálhatja, használhatja, akkor MAGÁTÓL fogja elhagyni a pelust egyik napról a másikra.

Verus!
Hát ez szörnyû! És tényleg mit tud ilyenkor tenni az ember?

Lányok, ez a 2hónapos kori oltás, ami nekünk csüt-ön esedékes, jár valami mellékhatásokkal?Annyira nem emlékszem már, hogy Hannánál hogy volt. Csak hogy mire készüljek: láz, nyûgösség, lábdagadás...

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Pele, a doki meg a védõnõ szerint nem jár, ehhez képest nekünk egy rémálom volt meg itt a neten is hasonlóan jártak páran. Nekünk mondjuk szerintem rosszul adta be a még akkori gyerekdoki (ezután az eset után váltottam le, ez volt az utolsó csepp a pohárban 6 év után).Nálunk volt minden, lábdagadás,az egész combja égõ vörös és dagadt volt, az oltás helye körül kék, tüzelt a lába, és nagyon fájt szegénykének, ráadásul a hasfájásra õ a lábait szokta felhúzni ami nem ment így, és már a foga is nagyon piszkálta, így együtt kiborító volt az az oltás. Mivel sokan hasonlóan jártak, gondoltunk aztán arra is hogy az oltóanyaggal volt valami gubanc, a lényeg hogy nem árt felkészülni a lehetséges következményekre.De remélhetõleg Ti megússzátok!!!

Megyek, mert sietünk, hogy a nagy meleg elõtt játszóterezzünk! Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Szorgalmasan olvaslak benneteket, de egyszerûen nem tudom utolérni magam. Egy hetet anyunál voltunk Nyíregyházán, és még most sem értem a levlistás levelek végére.
Mindenesetre én itt szeretnék gratulálni a babát váróknak, Erikának, Judónak, Momónak és Verusnak is (bár ezt egy kicsit félve írtam le, mostmár lehet nyilvánosan?)
És nagyon nagyon irigykedem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Számomra még most is valahogy teljesen eszement ötletnek tûnik, de igenis én is akarok Borcsának (11hó) kistestvért. Minél hamarabb, lehetõleg most! Igaz még meg sem jött a szülés óta, de mégis annyira erõs már bennem ez a vágy, hogy néhány hónapnyi hezitálás és sok sok gondolkozás után abbahagytuk a védekezést. Nem is olyan régen még úgy gondoltam, hogy kis csemeténk kb. 2 éves kora körül kezdenénk el dolgozni a tesón, de aztán jött ez a hirtelen "megint gyereket akarok" érzés, és megadtam magam nekiKép De tényleg sokat tépelõdtem a dolgon, pont olyanok miatt, amiken Momo is aggódik. Megkérdeztem Müller Péter Jóskönyvét is, ahol azt az "üzenetet" kaptam, hogy jöjjek elõször tisztába azzal, hogy mit akarok és miért, és aztán cselekedjek. Ezért tényleg nagyon sokat gondolkoztam a dolgon, de végül arra jutottam, hogy minden várható nehézség ellenére, minden mostani problémám ellenére én nagyon szeretném ezt a következõ gyerkõcöt minél hamarabb a pocakomban érezniKép És belevágtunkKép Sõt, hála a levlistán ajánlott "frizura módosításnakKép", igencsak intenzíven megy az akciózásKép Mintha ezt a vízcsapot már el se lehetne zárniKép

Verus! Elég kiborító lehet, ami veletek történt, de úgy érzem, nem kell benneteket félteni, rendesen ki fogjátok osztani a jó népet! Én azért szólnék néhány jó szót a vidéki lét védelmében, bár nagyon jól ismerem a hátrányait is. Hajdúdorogon nõttem fel, ami számomra 17-18 éves koromra mindazt a rosszat jelentette, ami csak rossz lehet egy kis városban. Pletyka, rágalmazás, anyám szidása (aki csodálatos nõ, csak túl feltünõ volt), apám dicsõitése (aki rettenetes férj és apa volt, de mindig kiteregetett ha más is láttaKép). Aztán felkerültem Pestre. Szerettem ott élni, nagyon jó volt az egyetemista lét, és az elsõ "munkás évek". De nagyon nagyon nem akartam lakótelepi lakásban gyereket nevelni. Most Szadán lakunk, és a vidéki lét minden elõnyét élvezem. Nagyon jó, amikor a szomszéd bácsi tulipánt ad a kertjébõl és megjegyzi, hogy milyen sokat nõtt a lányom. Vagy amikor a süketnéma Zsuzsi néni hozza nekünk a törökszegfût a kerítéshez. És imádom, amikor a boltban elteszik nekem a kenyeret, a gyógyszertárban a melltartóbetétet. És nagyon jó, amikor a piacon a könyvárus megszerzi nekem egy hét alatt azt a könyvet, amit szeretnék. És nagyon jó, amikor a postás néni a nevemet kiabálva hozza az ajánlott levelet. És még sorolhatnám...Szóval ha már a hátrányait is el kell viselnünk, akkor legalább élvezzük az elõnyeit isKép

Szile
Szile
 


Sziasztok!

Elõször is GRATULA minden friss csíkosnak, kettéváltak mindkét felének, születés-, és névnaposoknak!!! Ja, persze a friss vizsgásoknak és a felvetteknek szintén.Kép

Anikó! Hasonló hangulataim nekem is elég gyakran vannak, én sem értem, mitõl, néha arra gondolok, hogy most jött ki a szülés utáni depresszióm.Kép Most már mondjuk tudom másra is fogni, mert kiderült, hogy a vasam a béka segge alatt, de jó mélyen, egyharmada az optimális mennyiség alsó határértékének. Azért csak fel a fejjel!

BarikAndi! Lécci, írj nekem utazóágy ügyben a mélemre: soosbobi@hotmail.com, mert telefonálni sajna nem tudok mostanság.

Szile! Sok sikert!!!

Mi jól vagyunk, bár megint kissé pörög az élet: múlt hét kedden volt egy vesegörcsöm, aztán kitornáztam magamból egy követ. Az uh-n kiderült, hogyha bébim nem is, de 4-5 kis kövem még van.Kép Azóta sajna nem szoptatok, mert a gyógyszer miatt nem szabad, Borika ugyan minden este bepróbálkozik, de egy röpke magyarázat után már õ maga mondja, hogy most nem, mert ciciben gyógyszer van. Annyira imádom.
A hétvégén szombaton kint voltunk Gyálon az anyai nagyimnál, itt megtörtént az elsõ ismerkedjünk-meg-közelebbrõl-saját-végtermékünkkel kalandunk. Borika szólt, hogy kaki, kaki, kaki, (egy szál fürdõgatyában volt), de mivel elõtte már volt egy érett termés, nem tulajdonítottam neki jelentõséget. Aztán csak folytatta, végül odamentem, hát a markában tartotta a kihalászott büdidarabot, és nagy boldogan mutogatta nekem.
Vasárnap másik nagyihoz mentünk: Bori vagy két kiló ribizlit zabált meg, részben megmosva, részben egyenesen a bokorról.

Jaj, van megint pár édes köpése. Mostanában állandóan kicsinyitõ képzõket használ. Vesegörcs után mentem vévételre, mikor hazaértem, bömbölt, hogy hol voltam, mutatom neki, hogy látod, doktornéninél voltam, megbökte a kezemet, hogy meggyógyíthasson. Ránézz, és azt mondja: Bibi. Ez fájka!
A másik kedvencem: Vad szenvedélyek címû rendkívül színvonalas sorozat megy a tévében, Borinak nagyon tetszik belõle a pasas, film szerinti nevén Gonzalo. No, õ nálunk már csak Gonzálóka.
Az öntudata is egyre fejlettebb a gyereknek. A múltkor azzal szórakoztunk, hogy megmértük a fejkörméretét minden családtagnak (megjegyzem, az én fejem a legnagyobb a családban.Kép), Bori feje köré tekerem a centit, mire megszólal: NEEE! EZT NE CSINÁLD!

No, mára ennyi vagyok, csók mindenkinek:

Dia
Dia
 


Pankamama!

Minket is érdekelne a züllés.

Szile
Szile
 


Virág!

Szerintem kár, hogy a remek leveleidet csak a levlistára írod. Ha látnák, akkor biztos még többeknek szottyanna kedve egy ilyen társasághoz csatlakozni.Kép Egyébként jó nyaralást nektek!

Szile
Szile
 


Sziasztok,
ma jól felhztam magam, pedig kívüólállóként nem is kellett volna...
Pénzteken volt egy hete, hogy a legjobb barátnm huágnak megszületett a babája. Mivel esett a súlya a pocakban, császárral kikapták (elöregedett a méhlepény), 2350 gr-mal született. Minden rendben, egészséges, gyönyörû kis baba. Mama pocija ugyan rém ronda, tiszta véraláfutás (nem raktak be neki drént, a savót úgy nyomták ki a hasából, a sebe most is várzik, napionta jár kötözni a családorvos).
Ezek után (ja, e ne felejtsem: egy Kacsekmét környéki faluban laknak) mondja a barátnõm, hogy mennek a gyerekorvoshoz (Kiskörére!! - õk Bócsán laknak), mert a védõnõ szólt nekik, hogy vigyék be a gyereket.
Arról nem szólva, hogy a nagykönyv szerint (amit ugyan én sem tartottam be, de akkor is) babát elméletileg két hétig az ember nem nagyon visz ki (fõleg ilyen melegben nem, fõleg nem az akárhány kilométerre levõ másik faluba, a dögmeleg kocsiban). Egy császáros babát, aki alig két kiló.
Én vagyok a hülye, vagy szerintetek is elég lett volna, ha a családorvos (aki ugye az anyukát kötözi, és mindig megnézi a babát), látja a babát,fõleg hogy semmi baj nincs. Én amikor hazajöttem a kórházból, kihívtam a gyerekorvost (akinek egyábként ha házhoz hívom, mindig adok egy kis pénzt) ingyen és bérmentve, majd egy- másfél hónapos korától havonta behordtam a tanécsadásra.
Mijafenének kell egy ilyen pici újszülöttet becipelni a világ végére???
Tudom, vidéken nehezebb, mert nincs ott helyben gyerekorvos, de akkor is. Nem tudott volna várni? Persze õk meg (az anyuka legalábbis) elsõ gyerekesek, tapasztalatlanok, nem tudják/merik azt miondani az orvosnak, hogy nem.
Vagy én vagyok a hülye?

Na úgy felhúztam magam, hogy nem is tudok többet írni...
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka, nem hiába háborogsz!
Védõnõnek a hazavitel másnapjáig kell meglátogatnia az újszülöttet (pénteki hazajövetelnél hétfõn), orvosnak (vidéken sokfelé) egy hét is rendelkezésére áll (de tulképp. nekik is 1-2 napon belül kéne, úgy tudom). Szemétség, hogy a picikét hurcoltatják, én nem is vittem volna sehova. Mi hétfõn jöttünk ki a Lányommal, védõnõ másnap jött, doktornõ csak pénteken. A dolog pikantériája, hogy ekkor írt köldökcsonkra hintõport, pedig az már elõzõ nap leesett (még jó, hogy protekcióm van a patikában és kaptam recept nélkül!). Az már említésre sem méltó, hogy a cigijét eldobta az ajtóban (a kertbe), a füstöt befújta a lakásba, hócsizmában berontott és figyelmen kívül hagyta a finom kis utalásomat, miszerint "itt tud kezet mosni, doktornõ kedves". Imádtam a spinét!!!! Az ilyen esetek miatt írtam, hogy utáltam kisvárosban lakni, ha akkor is Pesten lettünk volna, még aznap hívok másik gyerekorvost. De elhiszem, hogy egy kis faluban nem merik/tudják ezt megtenni, fõleg nem az elsõ gyerekesek! Csak szemétség, hogy ilyen kiszolgáltatottnak kell lenni!

és kedves mindenki, amint látjátok, én még mindig 2in1, de hát ez így nem tarthat örökké, ugye? Kép

ildikó
ld
 


Sziasztok,
most láttam, dühömben mennyit félreütöttem... De remélem, azért érthetõ...
ld,
nem tartom valószínûnek, hogy szeptemberig egyben leszel KépKépKép
Azért megnyugtat, hogy jól látom a dolgokat...
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok Lányok!

TEgnap voltam orvosnál, csak megerõsíteni tudták a teszt eredményétKépKépKép

A picike 8 hetesKép, láttam a pici szivét dobogniKép, egyedül kuksol odabentKép, és minden rendben vanKép. Nemcsak vele, hanem velem is.Kép
A szülés várható idõpontja így 2003. február 21.

Még mindig hihetetlenKépKépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Verus!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Hali Lányok!

Az elõbb elszállt az egész irományom, így csak rövid, tömör és velõs leszek.

Köszönöm az együttérzõ szavaitokat a jegyzõ/diri kontra mi ügyben..KépKép. El kell mondanom azonban, hogy a szituval és nem a vidéki élettel van problémám.
Illetve a magyar mentalitással, ami mindenhol jellemzõ. Én/mi nem az a "ez van, ezt kell szeretni" és nem az "itt vagyok, belém lehet rúgni" típusúak vagyunk.
Röviden ennyit a témáról még.

Anikó, necsináldmá'!!!! Nem tudsz vhogy lazítani? Esetleg Lili nélkül? Az a múltkori karaoke nagyon bejött Neked..ill. úgy emlékszem..
Lilit puszilom és boldog névnapot kívánok Neki.KépKép
Neked meg sok mosolyt...KépKépKép

Norcsi, Neked isKép Meg szülinapot is??

Id, KépKép...2in1..KépKép ez nagyon jóKép Mára tényleg hidegfrontot mondtak, de én nem éreztem belõle semmit...

Dia, szegény Te..Kép egyáltalán mitõl lehet vkinek veseköve? A sok kalciumtól (ásványvíztõl??)?

BarikaAndi, dehogy haragszom. Dórika nagyon ügyi lány, de szerintem is még nagyon korai a bilizés..

Emese?? Csak nem elvesztél a sok mosnivaló alatt?? Remélem nincs baj...

Kanga, még régen kérdezted: én anno néztem a megperzselt szíveket..(M1, 5 éve)
Bevallom õszintén, hogy én a Barátok közt-öt szoktam nézni..(jujjjKép), és ha van, akkor a Vészhelyzetet.

Lányok, én is beállok a hõség-gyûlölõk közé..Elegem van és melegem, meg izzadok és fulladok, meg különben is....

Pusssz mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányzók!
Akkor összekparom magam, és ide írok végre, nem a levlistára! Zsóka! Már rég akartam írni... köszi, hogy eszedbe jutott a vám a gatyadömpinggel kapcsolatban!Kép Az a helyzet, hogy szinte mindenki használtat kért, azt meg azt hiszem, simán lehet hozni. És olyan jó lenne már veletek is megismerkedni!!!!
Tényleg, tali-ügy! Mindjárt jövünk, és én még senki csemetéit sem ismerem, szóval én mindenképpen gyerekes talit is szeretnék, jó??? Kép Naaaaaaa... ugye megértitek? És jöttök? Persze azért bulizni is mehetünk, de csak ha csemetés tali is lesz! Kép A 27.-i talira megy valaki?
Verus! Kép Imádom, hogy nem hagyod magad rugdalni! A plató felháborító, a többi is! Nem szaporítom a szót, jól tettétek, hogy léptetek! A lapomat megkaptad? Olyan jó, hogy minden rendben! Srácok mit szóltak? Kép
Edóka, még nyaraltok? Isten éltessen, még nagyon sok ilyen szuper tortát kívánok! Én is sok bébìììt akaróóók! Kép
Norcsi! Kép Levlistán olvastam Bánk baba kalandjait... Kép már szinte nem is baba!Kép Akkor megint berendezkedhettek a bébibiztos életre! Én pár napja a konyhakést csíptem el Leevi kezéböl, székre állva lehalászta az elökészítö pultról. Akkor nálunk megkezdödött a szék+Berber biztonsági zóna berendezése is... brrr, még jó, hogy idöben érkeztem.
Leevi minden székre, fotelra felmászik, feláll és rajta ugrál. Próbálok idöben ott lenni, de félek, itt még baj lesz,ha nem szokik le sürgösen. Persze tudja, hogy nem szabad, de mégis nyomul.
Pele, ezek szerint játszótereztek sokat? És mások vödrét használjátok? Kép Felháborítóó!!!Kép
Anikó! KépKépKép Szerintem is éneklésre fel! Liliröl újabb képek? A gatyó jön ám! Kép
Dia! Mi ez a kökorszak? Bori dumája jó, mint mindig, és a képek is tök jók voltak! Nagyon tuti kis csaj! Kép
Id! Naaaa???? Izgiizgiizgi! Kép
Mi jól, söt, nagyon jól!!!Meleg, 28-30 fok, minden nap tópart, Leevi ma úszógumiban pancsolt, azaz berregett ahogy toltuk.
Fúú, csajok, most telefonált Dániából egy barátnöm, hogy babát vár! De jó!Kép
Na, szóval mi: Leevi(majdnem 17hó) eszméletlen nagy dumás lett! Aktívan magyarul min.50 szót használ, plusz mindent utánoz, amit modunk neki, és a finn szókincse is legalább 50 szó! Eddig úgy tünik, nem gond a kétnyelvüség... a legnikább használt szó a kapsz! ha szeretne valamit, meg a Marci, ami a szerelmét, a Marci macit jelenti. Na jó, a Mami is favorit! Kép
Akkor most megyek, holnap megint tópartolni utazunk, azért majd jövök ám!
Nagyon puszi mindenkinek:
Adriék a napsütötte északról
kadri
 
 


Verus!
Örülök , hoy minden rendben nálatok!!!
Megperzselt szívek : mitõl vakult meg a Helene és hova lett a néger csaj aki a Helen fiának a neje volt? Persze csak ha emlékszel!Kép
Az "Anyátok köztet" és a Vészhelyzetet én sem hagyom ki! Kép Az elõzõt még apaci is követi!!!KépKépKép

Pusssz
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!

Verus de jó hogy minden rendben!Kép Én is mindig akkor voltam csak nyugodt amikor már uh.-on is látta a doki hogy minden oké. Köszi, szülinapja Annának volt, már 6 éves nagylány lett!
Barátok köztöt bevallom egy éve kb. én is követem, meg a két lányom is, sõt most már Bánk is felkapja a fejét a szignálra bármi mást is csinál éppen.Kép Nálunk meg a Vészhelyzet, és most a Harmadik mûszak is. Na és a Jóbarátok is, azt apánk is nézi!

Adri! Akkor nálatok is kánikula van? Azért tóparton elviselhetõbb a dögmeleg, igaz? Leevi nagyon találékony kisfiú, bizony nekünk is fel kell kötni a gatyánkat, hogy ennek a kis örökmozgónak a nyomában legyünk. Még mászni ugyan nem mászik, de minden más módon eléri amit akar. Ma pl. már rájött arra, hogy a pléd amin a földön van nagyon alkalmas arra hogy megfogja, és húzza, ezáltal a távolabb fekvõ játékokat is eléri!Kép Most már felül ripsz-ropsz, szerintem tényleg nagyon kevés választja már el a mászástól!

Küldök egy kis hûset, hátha használ valamit!
Kép

Pussssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok csajok!

Régen jártam erretájt.
BarikAndi!
Állítólag az, aki egy évesen kezdi rászoktatni a babáját a bilire, az kb másfél évet elmolyolhat vele. Aki csak 2 évesen, annak elég egy fél év. A 2.5 évesek egy hét alatt megtanulják.

Anikó!
Ez számomra is depressziónak tûnik. Pedig ezerrel süt a nap. A világos jó hatású szokott lenni. Nem alszol Te túl sokat? Kép Az alvásmegvonás is segíthet. No meg a szerotonin, ananász, banán...
Bulizás Lili nélkül...?
Terhességi teszt vásárlása ("hátha mégis" jeligére)

Lilinek boldogságos névnapot!

Norcsi!
Számodra is ily szépeket kívánok!
Köszönjük a hûset, máris egész más!

Evey!
Gratulálok Adri elsõ lépéseihez!

Verus!
Azt hiszem még én sem tartanám jó ötletnek, hogy a gyermekemet pótos IFÁval szállítsák.

Hírek a környékünkrõl: Mazsinak már 3 foga van felül. Szinte már fut, ha arról van szó, hogy a Pelusáért kell odajönnie. A hiszti kedvéért megtanult toporzékolni, bár azzal még sosem ért el eredményt. Dühében képes volt a kezembe harapni, de a konzekvens orrpöckölés hatására kezd leszokni róla. Ha jó kedve van, akkor megmutatja, hogy hol a szeme és a füle és ha nagyon jól hallok, akkor mondja már, hogy anya. Ruhástól begyalogol a Dunába és egyszer már elkapta a labdát a levegõben.

Buliban benne vagyunk, bár az aug 18-tóli hétvége nem jó. Talira igyekszünk minél többre eljutni.

Mára ennyit, legyetek jók és szépek.
Akinek elõ van írva az gömbölyödjön, aki homorodna már, az homorodjon!

Snoopy
snoopy
 


Homorodnék én már, de picuri megvárja, míg apának-mamának lejár az összes szabija! Mondjuk, ezen meg sem lepõdhetünk, Kri is ezt csinálta Kép
Doktor bácsi kedves-helyes-aranyos, tegnap (én hülye) reflexbõl dobtam neki egy puszit (ne, errõl inkább ne mondjatok semmit, sõt ne is gondoljatok!!!), erre cuppantott õ is egyet a levegõbe, persze gondolom szintén reflexbõl. És tudjátok miért volt az egész? Mert a méhszáj kezd nyílni, ha csak kicsit is, de én ÚÚÚgy megörültem neki! És, mivel ugye õ mondta a jó hírt...(Azért számít nekem ez sokat, mert az elsõ szülésnél majdnem 1 nap után tartottam ennyinél, túlhordás ide vagy oda, a hormonjaim még akkor sem mûködtek megfelelõen.)

Verus: ugye micsoda gyönyörûség elõször látni-hallani a pici szívét? Kép Kép Kép Egyedül kuksol odabent? Képzeld, ha hármasikrek lettek volna! Vagy a nagyok lassan már észre sem veszik, ha még egy kistesó pottyan közéjük? Kép

sziasztok:

ildikó
ld
 


Lányok!

HOL AZ A HIDEGFRONT??? Én komolyan azt hittem, hogy hûvösebb lesz. Hát jól pofára estem.
Már kezdtem szégyelni magam, hogy ilyen ritkán írok, de mentségemre legyen mondva, Timi max. végigolvasni hagyja a leveleket, meg a babanetet, írni már nem tudok tõle. Most is éppen a lépcsõre akar felmászni a kis buta, úgyhogy rohanok... No ezt megúsztuk. Igaz is, csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy emeletes házban lakunk és a lépcsõ alulról és fölülrõl nézvést is életveszély? Mit lehet ilyenkor tenni, mert ha elkerítem, akkor én sem tudok rajta közlekedni??? Kép

Andi3 NAGY GRATULA Lucának az elsõ lépésekhez, most már tényleg futhatnak utána a fiúk! Kép

Evey, neked is gratulálok Adri elsõ lépéseihez, a fentiek szinonímájára, most már akár futhat is a lányok után Kép

Verus, nagyon örülök, hogy minden rendben van veletek, már én is szeretnék túllenni az elsõ orvosi viziten. Addig marad az izgulás Kép

ld, 16.-a még nagyon messze van Kép Mi lenne, ha nem ragaszkodnál ehhez a családi hagyományhoz? Esetleg Bálinttal is megbeszélhetnédKép

Snoopy, én is nagyon szeretném a lányom szavaiból kihallani az "anyát", bezzeg az "apát" már egy hónapja tisztán mondja ez a hálátlan kölök. Ez van Kép

Kadri, az a késes sztori kicsit húzós volt, én is mindig az ilyen figyelmetlenségeimtõl félek (már elõre) Kép Bár az is igaz, az anyai ösztön sokszor pont idõben riasztja az ember lányát, ti még nem tapasztaltátok?

Magunkról inkább nem írok sokat, mert elsírnám magam az itthoni viszonyoktól. Timi valami iszonyú hisztis lett, egy percet sem bír ki nélkülem, ráadásul leginkább kézben akar lenni. (Nekem viszont nem most kéne súlyemelõ rekordot döntenem terhesen Kép ) Még mindig nem tudom, kire fogom hagyni a gyereket az orvosozás idejére, úgyhogy ez is aggaszt. Vidéken nincs bébicsõsz, a nagyszülõkre meg nem számíthatok. Hát kissé nehéz ügy leszKép
Idén egyáltalán nem fogunk nyaralni, hát ez sem dob fel.
Inkább nem is folytatom a jajgatást.

üdv mindenkinek
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Végre rendbe tették a gépünket, talán most már gyakrabban tudok jönni!

Képtelen vagyok elolvasni a múlt hét termését, és lenne egy javaslatom ISMÉT! Lányok, szerintem semmi értelme két helyre írogatni! Döntsük már el, hogy Babanet vagy levlista!!! Kép

Elõször magunkról: Nem maradtatok le a felvételimmel kapcsolatban, annyira be voltam havazva, hogy nem írtam róla. Békéscsabára jelentkeztem személyügyi szervezõ szakra. Nemigen volt energiám a felvételire készülni, így igen büszke voltam, hogy ennyi pontot elértem. Egy általános mûveltségi teszt volt mindenféle kérdéssel, és napi gazdasági kifejtõs kérdés.
Bár a végén már azon is gondolkodtam, hogy el sem megyek, mert annyira ki voltam készülve, hogy jártányi erõm alig volt.
Csongi (16 hó) lebetegedett, aztán volt 4 éjszakánk amikor fél óránként (szó szerint értsétek) ébredt. Erre nekem még tanulnom is kellett volna. A felvételi utáni napon annyira kiakadtam, hogy ha nem viszi el anyu a gyereket, lehet el is ájulok, annyi erõm nem volt semmihez. Ki is borultam rendesen, amit végre a férjem is észrevett, és láss csodát 16 hónap után elértem, hogy egy hete õ kel a gyerekhez éjjel, és próbálja kissé ráncba szedni. Én meg végre kezdek feltõltõdni egy kis energiával. Mondjuk elég nehezen megy ebben a kánikulában.

Szóval, úgy néz ki fõiskolás leszek. Elõször azt sem tudtam, hogy örüljek-e. Csongi mellett tanulni? Aztán úgy döntöttem, hogy legalább egy kicsit "mást" is csinálok, Csongi mehet többet a mamájához, és a férjemnek is muszáj lesz többet segítenie! Talán még jót is fog tenni mindenkinek!

16-17 hónapos gyerkõcök anyukái! Úgy látszik a hiszti életkori sajátosságKép Hogy értessem meg a gyerekkel, hogy nem minden játék az övé ami a játszótéren leledzik??

Judó! Gratula!

PM! Már 22. hét? Hogy telik az idõ! Mekkora a pocid?

Verus, mikor mehetünk hozzátok?

Anikó, ismerõs helyzet, és nem tudok megoldást...Nálam is így kezdõdött, és a vége ez a nagy kiborulás lett. Remélem nálad hamarabb elmúlik. Pele, nem lehet ez az emlegetett GYES betegség?

Most megyek, hív az "uram"!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Évi! Bár Borinál csak mostanában kezdõdött el, de most õ is ott tart, hogy minden az övé. Lassan két hónapja folyik az, hogy amit meglát, az az "ENYÉM, ENYÉM, BOLIJÉ!". De nemcsak a játszón a többiek játékai, hanem a homokozóban a homok, az én lábam, cicim, a nagyapja kedvenc széke (de ha a mellette lévõre ül le a papi, akkor rögtön az kell.Kép). Nem mondom, hogy könnyû, de a mezei és már kissé megkopott pszichológia tudásommal arra tudok gondolni, hogy 1. ugyebár most már van saját egoja a drágámnak (ennek a jele a sok-sok hiszti néni is), 2. kezd leszakadni rólam, (de azért még néha jó lenne neki visszabújni), 3. saját korlátait keresi, próbálgatja a hatalmát. A gyerekek gondolkodása amúgy is totál egocentrikus, ezalatt pedig ne azt értsd, hogy önzõek, csak mindent a saját szemszögükbõl észlelnek, tapasztalnak meg. Nem kell mindent ráhagyni, nem kell mindennek úgy lennie, ahogy õ akarja, hiszen akkor sosem tanulja meg, mi az a késleltetés, hogy nem mindent akkor és ott kapok meg, amikor és ahol akarok, de tök normális. Amúgy hogy biztassalak, Borinál úgy mostanában már megjelent az a szó is, hogy TIJEM (azaz tied), ez szerintem már jó jel. Lassan kezd rájönni, hogy másnak is van vödre, lapátja, keze, lába, cicije.Kép Szóval csak kitartás! Amúgy meg biztos nálatok is úgy van, hogyha mondjuk a legkedvencebb falatait is eszi a gyerek, és kérsz belõle, azonnal elkezdi tunkolni az egészet a szádba. KépSzóval, tuti nem lesz irigy vagy önzõ a gyerek, hiszen még saját magától is megvonja azt, amit imád, csak hogy neked a kedvedben járjon. El fog múlni magától, meg rájön (ezt mi többször eljátszottuk Borival), hogyha egyszerre minden játékára felügyelni akar, és mellette csücsül, hogy ne vehesse el senki, akkor pont abból marad ki, amit a legjobban élvezne, a játékból. Úgyhogy egy idõ után pl. leszáll a motorjáról magától, és bevonul a többiek mellé a homokozóba, és amikor már elmerülten játszik, nem is törõdik vele, hogy mi történik a motorral. Na, azért néha felnéz, és ha lát rajta egy másik gyereket száguldozni, már kiáltásra is tátja a száját, de aztán érdekesebb a homokozás, a várépítés. És érdekes, de ilyenkor már az sem zavarja, ha mások is játszanak a lapátjával, és érdekes módon, ilyenkor nem jut eszébe begyûjteni a játszótér összes szitáját sem. Egyébként azt szokták mondani, hogy egy dologra figyeljen oda az ember: ne szidja az ember ezekért a dolgokért a kölköt (pl. kedvenc mondatom: Irigy kutya! Irigy vagy! Önzõ vagy!, stb., hányszor hallani ilyet), mert a végén önbeteljesítõ jóslatként fog mûködni, és télleg olyanná válik a gyerek.

Nem tudja megadni valaki Anikó számát? Köszi elõre is.

Puszi:

Dia

Ui.: Én IMÁDOM a meleget, de a hét elsõ két napján még én is szenvedtem. Kitartás csajok, gondoljatok arra, hogy fogtok majd ilyen idõre vágyni januárban, februárban, amikor még a hat pulcsi alatt is reszkettek.Kép És mindenkinek JÓÓÓÓÓÓ HÉTVÉGÉT!
Dia
 


Bocsi, most látom, hogy egy kicsit túl hosszú lett az okoskodásom.Kép De tudjátok be annak, hogy engem is foglalkoztat a téma, így most sikerült egy kicsit rendszerezni a saját gondolataimat is.Kép

Csók:

Dia
Dia
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?