Új privát üzeneted érkezett!

Kandi!

Ez nagyon jó hír, csak így tovább!
Annak idején nekem is Estrofem-et adtak, napi 4mg-ot, mert szintén 5mm volt a mnyh, rendbe is szedte, annyira, hogy most itt fickándozik a pocaklakóm a hasamban. Kép

Szurkolok nagyon!!!

puszi,
Almodo
(17+4)

Kép
almodo
 
 


Csillag! Kép
Köszi az együttérzést... jól esik.

A "hormonális ékrezekció" csak gyógyszerek adásából áll, először elnyomják a petefészek és a mellékvese saját hormontermelését, majd stimulálják a peteérést. Hogy pontoitsan milyen és mennyi gyógyszer ill. hormonkészítmény kell ehhez, azt egyénileg kell meghatározni, ehhez pedig részletes hormonprofil kell... de ez már egy kicsit túl van azon, amennyire én konyítok az endocrinológiához. Kép Az ékrezekció egyébként egy korábban alkalmazott műtét volt, amikor kivágtak egy darabot a petefészekből azért, hogy a szabad felszínről ki tudjanak lökődni petesejtek - az elnevezést innen vették át.

A "szuperdokit" Kép a Nők Lapja Cafe-ról találtam én is, "meddőségi szakértő, szülész-nőgyógyász szakorvos" címszó alatt Kép ha segítség kell, hívd bátran...

A Merckformint szedem folyamatosan, egyelőre 3x500 mg-ot. Elég nehéz volt felküzdeni az adagot idáig, 2x1/4-del kezdtem, hat hét alatt jutottam el a 3x1-ig. Nekem is hasmenésem meg hascsikarásom volt, mint Rambókának, sajnos sokan, akik felírják a gyógyszert ezt is elfejtik megemlíteni... Kép

Kavics Kép én is emlékszem, persze nekem könnyebb volt, mert olvastalak, csak nem volt erőm írni... Kép néha még élni is alig.. de már sokkal jobb minden, új ciklus, új remény, új élet... ;) remélem Kép
andem
 
 


Almodo!
De jóóóóóó,örülök,...jó lenne,ha rajtam is segítene egy kicsit!Hátha ez is besegít...mármint az Estro!KépKöszi a biztatást!
Vigyázz magatokra!
pusza
(15cn)
Kavicska!
Nagyon rendi vagy,köszi,hogy Te is így tudsz örüni az Én kis-nagy örömömnek.Hihetetlen,de annyira jó érzés,mintha már azt mondaná a dokim...hogy megmarad a terhességem...még vagy 9 hónapig!De jó is volna!
Gyere sürübben....és ezek a tünetek nagyon jók,cicim nem feszül,de azt érzem Én is,hogy húúhaa van petefészkem és valami zajlik....szóval nincs kizárva,hogy Nálad ez most closty nélkül is sikerül!Kép
Félre a munkát,napi fél óra net kell Neked is.Kép
na pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Kavicska
Mi is anyóséknál húsvétozunk,aztán kedden DebrecenKépMit szólnál egy talihoz?

Andika
Az állás tetszik,Adának a bölcsi szinténKépMa fél órát voltunk a gyerekekkel az udvaron-nem akart hazajönniKép
Grat a 24 mm-hez!Nekem is olyanom van,csak jobb oldalonKép

Andem
Nagyon sajnálom!KépValószínűleg nem volt egészséges a babád,gondolj erre(ahogy Rambóka is írta)
Én is barnáztam anno,és nem mehettem táppénzre,de azért megmaradt a baba,pedig hormonpótlást sem kaptam-igaz a PCO-t sem tudtuk még.
Legközelebb sikerül!!!!!!Azért ha altatsz az RTg sugár sztem nem tesz jót.A férjem most tüdőszűrőre sem enged,"nehogy baj legyen belőle"Persze ez túlzás,de a műtőben azért te töb sugarat kapszKép

Almodo
Hogy megy az idő?Hatalmas babád van!!!!

Norka
Én úgy 5 kg dinnyét ettem a terhességem vége felé napontaKépAzóta rá sem tudok nézniKép

Ella
Mi volt a dokinál?Mesélj!

Rambóka
Sztem ciszta lesz a 24 mm-ből,azért a sok patti.Ráadásul az összes a jobb oldalon van,ahol a tüsző is.
Nem parázok a melo miatt,egyenlőre úgy néz ki válogathatok isKép
Sok pisiKépEgyüttérzésem

Találkoztam ma a dokimmal is,azt mondta 6 hó clostys stimu még simán belefér a dolgokba,aztán pihi.Azt persze elfelejtettem megkérdezni,vajon a bal petefészkem miért passzív.A 3 hónap alatt egy épkézláb tüsző sem nőtt benneKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

de jó, hogy megint van élet itt!Kép

Andem!
Én is nagyon együttérzek veled, szörnyű lehetett az az öt nap. nem is nagyon tudok semmi vigasztalót írni, talán annyi, hogy most nagyon oda fogsz figyelni hogy kapj progipótlást. És lehet, hogy ez menti meg a következő babádat! Én egy teljesen sima nőgyógyászhoz járok 10 éve, és ő a fiammal is szedette velem a progit, pedig még nem is tudtuk a PCO-t, és nem is véreztem, hanem csak görcsöltem. iszonyúan ki vagyunk szolgáltatva az orvosoknak, ez az igazság.
Viszont ami nálad nagyon jó jel, hogy spontán összejött a babó, szerintem BIZTOS hogy még egyszer összejön, a szervezeted emlékszik, "hogyan legyen terhes"!KépKép
Remélem rendszeresen jössz ezentúl te is!Kép

Rambóka!
Akkor te még szeded a metformint? Szeded is végig, eldöntötted? Arra a filmre én is emlékszem.

Kandika!
Ez nagyon ígéretesnek hangzik! Nati is ekkorából lett! Ez jó előjel!!!

Okr!
neked is ekkora tüsződ van??Kép Lányok mi lesz itt húsvétkor??KépKép Akkor neked is mennek a drukkok ezerrel!!!
Milyen állásajánlataid vannak?

Magamról csak annyit, hogy tegnap takarítottam, ültettem húsvéti kosarat édes rózsaszín virágokkal, és este egy icipicit rosszalkodtunk apával...semmi komoly, csak pici simi, de amióta megcsináltuk ezt a gyereket nem lehettünk együtt és már nem bírtam...szóval tegnap este véreztem is, ez már sok volt a lepénynek...Pedig már napok óta nem volt vér (a hétfői UH-s bökdösés után lezsámítva), úgyhogy kicsit eltájoltam magam, de a szervezetem figyelmeztet, hogy vegyek vissza.
Úgyhogy holnap pihi egész nap.
Most csak azon aggódom, hogy nem lett-e bent nagy baj, de azzal vigasztalom magam, hogy akkor folyna és ömlene belőlem a vér.

Pedig iszonyú sok energia van bennem, kezd elmúlni a bágyadtság és "semmihez sincs kedvem" fáradtság, úgy lenne kedvem ablakot pucolni...KépKép de nem tettem!nehéz volt megállni!Kép

rejo
(13)

Kép

Kép
rejo
 
 


sziasztok lányok!Kép

RejokaKép
Ejnye-ejnyeKépKépKép
Vigyázzatok magatokra!!!!

NorkaKép
Nem semmik ezek a nagy kajálások!KépTanuláshoz kitartást,nyugi mikor ott lesz a z ideje tudni fogod!Kép

OkriszKép
Andikával sprintet futtok??!!KépRemélem egyszerre jelentitek be a babókat!Kép

RambókaKép
Szét nevettem magam a csávós storydon!KépSok türelem kell bizti!
Kismanó jól van???

Kavics!Kép
Nincs ez igy jól,h ennyit dolgozol!!!!
Egyébként kb.egyforma hangulatba,érzésekbe vagyunk most sztem,vágom miről beszélsz baba ügyben!Nekem most meghalni se lenne erőmKép

Rólam:
NAgyon sok minden van,azt se tudom hol kezdjem!
Talált egy 30mm-es cisztát,ha Köv. vérzésnél kiürül a ciszta,akkor uh kuksi,hormontükör és closty,aztán hátha..Kép
Furi az h nem látta a pco-s cisztákat???Na ilyenkor mi van?????
de Merckformin párti!Kép
Na kb.ennyi!

Mindenkinek puszi!
Vendég
 


Rejo
Gondolom,mennyire nehéz lehetKépKépKép
Drukkolok,hogy a lepény vonuljon fentebb,minél előbb!Kép

Én tudom,nálunk mi lesz húsvétkor(nálunk)KépNO sex.

Állás:Egyrészt van a régi helyem,meg ahol most a férjem gyakorlaton van,oda hívtak.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ella
Hűha!Kép
Fel is írta a metformint?
Remélem kiürül a cisztád!!Drukk+++++++++++++
Bacik eltűntek már?

Andikával nem futok versenytKépRemélem Õ előbb lesz babás,mint én.(mondjuk most) KépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rejo!

Szegényke!!!!! Kép Kép Kép
Én is letámadnám a párom, de legnagyobb megdöbbenésemre közölte, h. ne, mert még baja lesz a babának!!!??? Azóta " szex a terhesség alatt" tartalmú cikkeket töltök a netről és azokat dugdosom az orra alá! Remélem sikerül meggyőznöm! Kép Teljesen ledöbbentem, nem gondoltam rá, h. pont ő lesz gátlásos!!!! Kép

A metformint szedem, és szándékomban áll végig szedni! Megmutattam a cikket a dokimnak, elolvasta és rábólintott!

Akkor neked ez a trimeszter lesz a legrosszabb, mert az ember ilyenkor már virgoncabb, de te ne nagyon ugrálj!!!!
Egyébként rám is rámszól a természet, ha túlhajtom magam elkezdek keményedni!

Andi!

Nagyon drukkolok, ha sietsz még utolérsz minket!!! Kép Kép Kép

Norka!

Szerintem már 25 hetesen..... Kép Kép Kép
Hogy van a minibálnád, ő is a lehetőségei határát feszegeti??? Kép
Nekem visszatérő fantomlepkém van! Ha egy bizonyos testhelyzetben ülök (pl. kocsiban) a jobb bokám belső felszínén azt érzem, mintha egy nagy éjszakai moly verdesne a szárnyaival a lábam szárán. Nincs bajom a lepkékkel, de leszokhatna róla! Kép

Andem!

Ez látod eszembe sem jutott! Olyan műtéteknél is szoktál altatni, ahol közben rtg-eznek?????????
Mert akkor mindenképpen húzz el tápra!
Közben az asszisztensnőm is elkapta a babavírust, így most ketten futkosunk ki a recepcióra rtg-nél, h. minél több bélelt fal legyen köztünk meg a sugár közt, és egy 3. ember nyomja a gombot!!! Kép
( Mi vagyunk az egyetlen fogászat, ahol 4-en kezelik a beteget! Kép )

Kriszta!

Sógornőim tapasztalatai alapján a gyereknek mindaddig tetszik az állami intézmény amíg rá nem jön, h. mostmár minden nap ott fogod hagyni! Kép
Szegény sogornőmmel a ( beszoktatás alatt egyébként remekül viselkedő kislánya), napokig nem volt hajlandó szóbaállni! De most már szereti!
Úgyhogy ne riadj meg, ha ez lészen a szitu!

Csakegy!

MI VAN VELED???? NINCS BAJ UGYE???

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


OkriszKép
Neem,a Merckformint már 2,5 hónapja szedemKép
Vendég
 


Képzeljétek ezt találtam hőn szeretett,és kissé rendetlenül szedett bromocriptinemről
Javallat:
Endokrinológia; Prolaktintól függõ menstruációs zavarok és infertilitás (hiper- és normoprolaktinémiával járó állapotok), amenorrhea (galaktorrheaval vagy anélkül), oligomenorrhea, luteális fáziselégtelenség, gyógyszer (pl. pszichotrop vagy antihipertenziv szerek) okozta hiperprolaktinémiás zavarok. Prolaktintól nem függõ infertilitás, policisztás ovarium-szindroma, anovulációs ciklusok (antiösztrogének pl. klomifen kezelés) kiegészítésére. Prolaktinomák, a prolaktint szekretáló hipofízis mikro- és makroadenómáinak konzervatív kezelése, sebészeti beavatkozás elõtt a tumor mértékének csökkentésére és az eltávolítás megkönnyítésére, valamint mûtéti beavatkozás után, ha a prolaktinszint emelkedett maradt. Akromegália; a mûtéti vagy sugárterápia kiegészítése, ha elõbbiek nem végezhetõk, önmagában is alkalmazható. Laktációgátlás; a laktáció megelõzése (post partum, post abortum) a megindult tejelválasztás szuppressziója, gyermekágyi mellfeszülés, kezdõdõ puerperális masztitisz. Az emlõ jóindulatú betegségei; masztalgia (izoláltan premenstruális szindrómában vagy jóindulatú csomós, illetve cisztás elváltozásokkal az emlõ cisztás vagy jóindulatú, fõleg fibriocisztikus elváltozásaiban). Neurológiai indikációban jelen készítménnyel tapasztalatok nincsenek. Hatás: A hipotalamuszra és a hipofízisre gyakorolt dopaminerg hatása révén csökkenti a megemelkedett prolaktinszekréciót és így a hiperprolaktinémiával járó ciklus és fertilitási zavarokat megszünteti. Megakadályozza a tejelválasztás megindulását, illetve a már megindult tejelválasztást megszünteti. Akromegáliás betegeken csökkenti a plazma emelkedett növekedési hormon szintjét és ezáltal a klinikai tüneteket és a glukoz toleranciát kedvezõen befolyásolja.

Rambóka
Pihizzél te is sokat!
Sajnos nálam többször ellőték a rtg-t,amikor már terhes voltam(nem tudták)
Nálunk osztályon is van rtg(helyben)
Izgultam is sokáig,nem -e lesz gond!
Aki tudja kerülje az ilyen helyzetet!!!!!!!!!Még nem babásan is!!!!!!!

A 3. trimeszterben már nem volt sexKépSőtt egész terhesség alatt ritkán.
Aztán következő megpróbáltatás,ha megszületik a babaKépA fiúknak nehéz feldolgozni!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ella
Bocsika!
Nem tudom már néha ,ki mikor kezdteKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka!
Mostanában trauma műtő, de ha lőnek persze én is kifutkozok... a másik ami nem tesz jót, az altatószerek gőzei... Kép Meg hát ha az intenzíven vagyok, akkor a "háziállataink" sem veszélytelenek. Tehát egyértelmű, hogy nem kéne dolgozni. Elvileg amíg nem hajlandó valaki kiírni, maradni kell Kép Legközelebb inkább szabira megyek, akárki akármit is mond... bár vszeg. az új doktorbácsi ki is fog írni Kép
Addig meg dolgozom a "távaltatás" módszerein Kép Kép Kép
andem
 
 


Andem
Bízd rá az asszisztensreKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lányok! Csak ámulok és bámulok!! Nekem is 24 mm-es 12.napi tüszőből lett Bogi! Kép Húzzatok bele, ezek nagyon jók. Kriszta, még mindig elkaphatnád aput a munkahelyen, beöltözöl szexis nővérnek vagy mittudomén, ne ezen múljon már a dolog. Kép

Ella, bocsi akkor jól összekavartalak valakivel... te is javulgatsz, ez tök jó!

Kavicska, azért fog sikerülni a baba hamarosan, mert most nem vagy rákattanva! Figyeld meg... Kép

Rambóka, nálunk a szex elejétől fogva nem olyan mint kéne. No ezt nem akarom vesézgetni. Egy időben emlékeztek, a túlhajtott ösztrogénszinttől olyan disznókat álmodtam sorozatban, hogy szerintem még a pappal is... Kép És a párom ezzel nem akart/tudott lépést tartani, meg aztán kibökte, hogy ott "bent" is megváltoztam, ami nem rossz, de emlékezteti őt a terhességemre... aztán jött ugye a keményedés... és végül, úgy a 28.hét után mint akit elvágtak. Utána jött az sorba, hogy az altájam így meg úgy fáj. Gondoljatok csak bele (akik ezt megélték, már tudják!): lazuló ízületek. feszülő méhszalagok (ha egyik oldalamról a másikra dőlök, vagy kijövök a vízből, azaz a súlytalanság állapotából, akkor szúr, mint a pokol). néha mensis fájás. a combtőbe folyamatosan sugárzó fájdalom a csontoknál. néha érdekes fájdalom a hüvelyem környékén is. és ami a bónusz: ARANYÉR!!!! Ezt is megértem!! Na ezek után én közöltem apával, ha ebbe az izzó katlanba ő bele meri mártani a micsodáját, én átharapom a torkát. Kép Vette az adást. Kép Úgyhogy ne izgulj Rambóka, nem sokáig leszel te se erre rákattanva. Kép

Bocsi kicsit rapszodikus vagyok, nem mindenkire reagáltam, de törlesztek holnap is! Most elmegyek aludni, már 3 párnával alszom! Kép

Ja, ma a kontroll UH-n alig volt több a magzatvíz, és a kórházi doki esküdözött égre-földre, hogy nem ő méri rosszul, hanem higgyem el, hogy Bogi 1990 gr! Hát ez van, de legalább már csak 10 nappal nagyobb méretű, nem pedig 16-tal. Kép

pusz Norka (mindjárt 31+0)
s_norka
 
 


Norka
Egy mondatra van csak időmKép
A szoptatós parnát még nem próbáltad?Igaz nekem sem volt,de legközelebb tuti leszKépNagyon jól jött volna pocakosan alváshoz,na meg később a szopinál isKép

Pussz
Kriszta
(13 cn)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Andem, megnéztem a szuperdokit. :-) ha jól sejtem, Miklós az, nem?

Sajna most nekem is bazi sok munkám van, aztán meg Húsvétolás!
Kellmes, békés Húsvétot kívánok Nektek, sok örömet, locsolót, és klassz időt!
cs :-)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka: csak nincs kedvem ide írni. Tök másképp gondolkozok néhány dologról és nincs rá szükségem, hogy ezt állandóan az orrom alá döngöljék... én is elfogadom, hogy valaki rögtön a gyógyszerekhez nyúl, max. annyit jegyzek meg, hogy én máshogy csinálom (és leírom, hogy hogyan), de még soha senki torkának nem ugrottam azért, mert másképp gondolkozik. Hja. Tolerancia vagymi... .Néha azért benézek, hogy kivel mi van (mint pl. most), szurkolok is ezerrel, hogy mindenkinél rendben legyen minden, de ennyi.

Mindenesetre köszönöm a kérdésed, azért bevallom, jól esett Kép (nálam egyébként semmi, 12. cn, negatív LH teszt)
csakegy
 


Sziasztok!

Csatlakozom Andemhez, én is eltűntem pár hétre, de folyamatosan olvastalak benneteket. Nem is tudjátok milyen jó, hogy vagytok.
Én a hormonális vizságlatokra kaptam legutóbb beutalót az endokrinológustól és azóta vártam a menzeszt mint a megváltót. Na hát 50 napra végre megjött és ma reggel voltam vérvételen. Kicsit elkenődtem mikor mondták, hogy az országban egy helyen csinálják meg ezeket a hormonális vizsgálatokat valahol Kerepestarcsán és ezért kb3-4 hetet kell várni rá. Mivel ciklus végéni is lesz egy vérvétel ezért legkorábban június elején lesznek meg a leleltek. Ezekre Ti is ennyit vártatok. Közben persze szigorúan diétázok (szénhidrátmentesen kajázok), 1 hét alatt lement fél kiló (ahhoz képest, hogy mennyire keveset eszek nem valami sok :-(). Kezdek beletörődni a PCO-ba és nagyon várom, hogy már a kezelés résznél tartsak, ne a vizsgálatoknál.
Legyen szép napotok, Kellemes Húsvétot kívánok Nektek.
Nóra
nóra1
 
 


Írtam és elszállt... Kép Kép
Na sebaj...

Csillag: jól sejted... Kép ő az.
Engem orvosként sokan hülyének néztek, hogy a neten keresek magamnak orvost, de úgy látszik, bevált... Persze olyan kolléganőm is volt, aki vetélés után egy nappal felhívott csak azért, hogy megkérdezze, hogy tényleg terhes voltam-e... Kép egyébként az is ő volt, aki telekürtölte az osztályt azzal, hogy beképzelem magamnak a terhességet... Kép
Az biztos, hogy akinek minen egyszerűen és simán ment, az sosem fogja megérteni, milyen amikor az ember 20 éves korától tudja, hogy gondok vannak...

Most mindenesetre próbálunk nem 'rágörcsölni' a dologra, és ebben a fent említett doktor rengeteget segített Kép no meg az a gondolat, ami a párommal mindkettőnkben egyszerre érett meg: adunk magunknak 3-4 évet (addigra én 35, ő 40 lesz) és ha addig nem jön össze, akkor elindítjuk az örökbefogadást, aztán ha közben saját baba is lenni akar, akkor legfeljebb ketten lesznek Kép Tudom, sokak szerint korai még ezzel foglalkozni, de valahogy mégis megnyugvást hozott az elhatározás Kép
Addig meg lazításképp szervezzük az esküvőt Kép ma megyek a meghívókért... Kép olyan jó érzés, hogy az elmúlt hetek után ilyesminek is tudunk újra örülni Kép

Szép napot Nektek is!
Adri
andem
 
 


Nóra!

Szerintem attól függ, milyen vizsgálatot kért az endocrinológus. Az LH,FSH,prolaktin,progesteron,ösztradiol-t sok helyen csinálják, a tesztoszteront kevesebb helyen, mert ahhoz izotóp labor kell, és mivel összevárnak több mintát, általában egy-két hónapot kell rá várni. De lehet, hogy amit nálad kértek, az tényleg csak ott van Kép
andem
 
 


Andem!

nekem a 4 év is elég volt, mialatt az nyomasztott, hogy megtudtam a PCO-t, és azon aggódtam, hogyan lesz megint gyerekem. meg tudlak érteni.
Bocs, de egy pofátlan kérdés. ha nem akarsz ne válaszolj rá. ha ilyen régóta tudod a PCO-t, és hogy nem lesz egyszerű menet a terhesség, miért vártatok 12 évet? Nem volt még meg az apajelölt?

Az örökbefogadás gondolata nagyon sok embert megnyugtat és ellazít, és ez nagyban segít a babához jutásban. Pl. Norka történetében is ezt olvastam.Kép

Mikor volt a vetélésed? Ebben az évben?

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Andem!

Tényleg tesztoszteron vizsgálat is van közte, úgyhogy nem tudok mást csinálni, mint várok.
Nagyon tettszik, ahogy gondolkosz a babáról. Szerintem mindenképpen jó, ha az ember lélekben a legrosszabbra is fel van készülve és talál rá megoldást, így talán kevésbé lesz görcsös.
nóra1
 
 


Lányok, csak egy percre belekotyogok!

Én nagyon nem értem, csaknem Siposról van szó??
Képzeljétek, az NCL-n a PCOS fórumról odament egy lány hozzá a múlt héten, és ott meg megint elkezdte, hogy metformint, az neeeem, csak cukorbetegeknek, már nagyon megnézik, kinek írják fel... és írta fel a Duphastont, Clostyt, utána ciklusra a Puregon injekciókat! Szegény lány teljesen kétségbeesett, hogy nem ért el nála eredményt! Most akkor hogy van ez? Kép

Norka
s_norka
 
 


Rejo!
Nem 'pofátlan' egyáltalán... Kép
A pontos diagnózis már nem is emlékszem, mikor volt meg, valamikor 97 körül, de hogy nem stimmelnek a dolgok, az már 15 éves koromban kiderült: hogy nálam egy ciklus 3 hónapig tart, de akkor még betudták a koromnak, meg a "gyakorlatlan" hormonrendszernek. De sejthető volt a gond, anyukámék 8 évet vártak rám, utána a húgomra 5-öt, amikor megvoltunk, anya egyikünket sem tudta szoptatni, mert nem indult meg a teje...
MIért vártam? Az egyszerűbb válasz, hogy a párommal egy éve vagyunk együtt, előtte senki olyan nem volt, akitől gyerekre vágytam volna. A másik, hogy vártam az ellenállhatatlan vágyra a baba után... és a párommal együtt ez is megjött. Lehet hogy kicsit későn érő típus vagyok, de úgy érzem, a mi életünkben ennek most van az ideje...

Norka:
Az biztos, hogy a Merckformin sok esetben jó, de az is, hogy nem feltétlenül, nem mindenkinek és nem válogatás nélkül. Lehetetlen és felelőtlen dolog lenne bárkinek kivizsgálás, az eset részletes ismerete és főleg hozzáértés nélkül tanácsolni a szedését. Gondolom közülünk is többen érezzük már, hogy bármennyire is beleássa magát az ember a témába, akkor sem érthetünk hozzá eléggé ahhoz, hogy felelősségtelejesen döntsünk. Még orvosként sem, hiszen én sem vagyok sem endocrinológus, sem nőgyógyász. Mindegyikünknek szüksége van valakire akinek ez a szakterülete, és akire rábízza magát. Azt hiszem ez utóbbi nagyon fontos. Ahogyan az én szerepemet sem veheti magára a betegem egy műtét alatt, ugyanúgy nem vehetem át én sem és más sem a nőgyógyászét. Nincs más megoldás, mint addig keresni, amíg olyan orvost nem talál az ember, akiben bízik, de egyszer el kell dönteni, és utána bízni. Gondolom, nem az a jó orvos, aki meggyőződése ellenére is a betege kérését követi, hanem akinek szakmailag megalapozott meggyőződése van. Az 'eredmény' pedig nem Merckformin-receptben mérhető, hanem babában Kép
És még egy, amit én is sokszor tapasztalok: nem minden beteg számára megfelelő ugyanaz az orvos a legnagyobb jószándék mellett sem. Nekem is vannak betegeim, akik ragaszkodnak hozzám ha visszatérnek, és akárhogy igyekszem, mindig vannak-lesznek elégedetlen betegeim. Kép
andem
 
 


Sziasztok Lanyok,
Nem tuntem el, csak nagyon el vagyok maradva a munkammal, es most probalom utolerni magamat, hogy ho vegen elmehessunk egy het szabira a parommal. Raadaul szornyen feszult vagyok...37. cn vagyok, es ma reggel is - teszt volt. Kép
Egyszeruen nem ertem...Mindig pontosan jon meg, most ez az elso ilyen jelentos keses. Az LH teszt egyertelmu pé-t mutatott, ami meg ratesz egy lapattal...Itt allok ertetlenul, es varom, hogy vegre megjojjon...bar nem ugy nez ki,... meg a legkisebb jele sincs. Na jo, nem panaszkodom tovabb, majdcsak lesz valahogy...
Andem, udvozollek koztunk...egyutterzek veled, mivel sajnos velem is hasonlo tortent nem is olyan reg...
Kavicska, koszik a + meg a drukkot:-)...Andi, gratulalok es nagyon drukkolok neked. Mennyi clostit szedtel a 3. naptol? A kov. honapra a dokim a masodik naptol a hatodikig napi kettot irt fel...en ilyen sokat meg sosem szedtem, kicsit felek tole (tavaly negyszer egy szemet szedtem a masodiktol az otodik napig)...bar meg most ugye nalam nem aktualis, de ma valtottam ki, es kicsit hezitalok...
Mindenkinek nagyon jo husveti hetveget!

Alice
37 cn.
alice27
 
 


Andem!

Egyetértek veled sok mindenben, de az a helyzet, h. a PCO esetében a vizsgálatok azt mutatják, h. a metformin vmi miatt azoknál is jó hatású, akiknél nem igazolható az inzulinrezisztencia!!!!
Ráadásul az a fő probléma, h. a diabetológus számára azok az értékek nem vészjelzőek, amik az inzulinrezisztenciában megjelennek, mert az ő szemük a cukorbetegség jeleit kutatja!
Harmadrészt a nőgyógyászokhoz egyszerűen nem jut el az az infó, h. metforminos kezelést követően a PCO-s jobban reagál a stimulálásra és kisebb az esélye a hiperstimulációnak!!!
Azt hiszik, h." majd megstimuláljuk és akkor lesz baba!"!!!!!! Hát ez sajnos nem ilyen egyszerű! Kérdezd meg Andit, h. mi a véleménye erről!!!
Abban h. laikusként nem dönthetünk orvosi dolgokban igazad van, de tudnunk kell eldönteni azt is h. a kor színvonalának megfelelő kezelésben részesülünk-e, hogy ha nem, akkor idejében tudjunk váltani!!!!
Azt tapasztalom, h. a beteg még mindig kiszolgáltatott az orvosának ( tudod paternalisztikus orvos-beteg kapcsolat! Kép ), és ez különösen így van a nőgyógyásszal kapcsolatban, mert sok nőnek problémás egy idegen férfi előtt széttenni a lábát, és ha talált egy SZIMPATIKUS (esetleg jóképű!!!) orvost, akkor sajnos abban az esetben sem hajlandó váltani, ha még számára is nyilvánvaló, h. nem megfelelően kezelik!!!!
A betegnek joga van dönteni az őt érintő kérdésekben, de ezt csak a megfelelő információk birtokában teheti meg!!!!!!!
( Csak egy példa: Myelomás ismerősünk nem egyezett bele a plazmaferezisbe, mert elfelejtették elmondani neki h. az miért lenne jó, 1 hétre rá leállt a veséje, dialízisre szorul. Dönthetett volna másképp is!!!! Kép)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Alice!

Mikor volt a PÉ-d? Hány napja?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Neked az a legnagyobb bajod, h. nagyon könnyen megsértődsz!!!! Semmi értelme!!! Ne vegyél már mindig mindent magadra!!! Nem itt fognak a legnagyobb pofonok érni az életben!!!
Lazíts egy kicsit és gyere vissza!
Egyébként a 12. napon még nem is kéne + legyen! Még legalább egy hétig tesztelgessél, sose lehet tudni!!!!!! ( még mindig félbevágod? )
Most biztos jót röhögsz rajtam, de a héten komolyan elgondolkodtam egy homeopatás bogyó megvásárlásán, mert elkezdődött az allergiaszezon és nem szedhetem a Claritinemet!
Arra gondoltam ideális tesztalany lennék, mert nálam biztosan nem érvényesül a placebó hatás! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na! Egy, csak egy leány van talpon a vidéken?
Hát akkor megyek alukálni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


KépKellemes húsvétot kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!

Rambóka
Jó éjt!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ramboka, en meg talpon, mondani szeken vagyok, es dolgozom...bar mar nem sokaig, mert lecsukodnak kis szemeim...A LH teszt szerint (meg a hogorbe szerint is)eleg keson, a 22. napon volt pé....azota ugye 16 nap telt el...nalam eddig mindig, kivetel nelkul a pé utani 14. napra pontosan megjott...egesz mostanaig...Ki tudja, lehet a lelkiallapotom...?
Csakegy, igaza van Rambokanak, nem kell mellre szivni a dolgokat...tenyleg nincs ertelme...visszavarunk:-) Ja, es azota en is kettevagom az LH teszteket a parom egy jo eles barkacsszerszamaval...mar egesz belejottem...
Jo ejt mindenkinek!!!
alice27
 
 


Andem!

Ez a lányka odament Sipos dokihoz azzal, hogy neki még meg sem volt vizsgálva a cukor-inzulin, szeretné megnézetni és ennek a leletnek a birtokában metforminozni, ha indokolt. Tehát még csak itt tart a lány, semmije nincs még meg, csak az információi meg a PCOS diagnózisa. A doki ennek ellenére jött a már jól ismert dumával, hogy "nem kell az", "nem indokolt" stb., holott ugyanerről a topikról egy másik lány magánúton elvégeztette a mérést, diabossal felíratta a metformint, szedte, és most Sipos ennek tudatában stimulálja - Clostyval. A saját szemével látja, hogy ez az erősen inzulinrezisztens, nagyon-nagyon tipikus PCO-s lány milyen jól reagált a Clostyra (4 db érett tüszője volt, még hormonnal sem volt soha ennyi!!), jövő héten tesztel. Ezek szerint nálad is együttműködő, akkor számomra kissé érthetetlen, hogy egy harmadik lánynál meg miért tesz egyből keresztbe és már első alkalommal felír ennyi vackot vizsgálódás helyett... Kép

Én már nem jövök jövő keddig, mindenkinek - akinek kell - sikeres akciózást kívánok Kép és sok locsolkodót annak, aki szereti, és minél kevesebbet annak, aki nem!! Kép

Norka (31+0)
s_norka
 
 


Sziasztok!

ma kegyes volt hozzám az ég, és nem hajnali 5-kor keltem, csak fél hétkor.
mai program: tojásfestés, sonkafőzés, nyuszifészekkészítés Domival.

Alice!
Ez nagyon ígéretesnek hangzik!!! ha eddig ennyire pontos volt, szerintem most sok esélyed van. Pláne ilyen késői PÉ-vel. Figyelj, milyen érzékenységű terhességi tesztet használtál??? ha ötveneset, az még nem mutatja ki. Próbálj meg 20-ast venni. Sokszor nem is azonnal jelenik meg a második csík, hanem fél-egy óra múlva.(megnézted a teszteket később is? Bár tudom, hogy azt mondja, 5 perc után nem szabad leolvasni, de szardd le!Kép)
Mikor tesztelsz megint??? nagyon kiváncsi vagyok!Kép

Rambóka!
ha kipróbálsz egy homeopatás bogyód, légyszi mindenképpen írdd meg a tapasztalataidat! nagyon kiváncsi lennék rá, hat-e olyannál is, aki nemhogy nem hisz benne, hanem közömbös vagy ellenzi.

Kavicska, neked mindig elfelejtettem írni, hogy szerintem nagyon jó stratégiát választottál, adsz egy kis időt a metforminnak, én is ugyanígy csináltam volna!Sztem is most lesználad baba, ha nem vagy rágörcsölve!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 




Mindenkinek,Kellemes Húsvéti ünnepeket kivánok és sok locsolótKép!!!
Sok-sok baba-tüszönövesztőt,pirit,nem pirit....küldök!!!
<font color="0000ff">Andika!
Remélem jól vagy!?Most ültem le a géphez,egésznap sütés-főzés,gondolom szint úgy!Remélem azért láttlak vmikor!?Kép</font>

Jó éjszakát!!!!
Vendég
 


Sziasztok Kép Kellemes Ünnepet és jó pihenést mindenkinek! Kép

Rambóka!
A Metformin tényleg jó, ezt nem vitatom én sem, de nem köveznék meg senkit azért, ha kivizsgálást végezne előtte.
Teljesen egyetértek azzal, hogy a betegnek igenis képben kell lennie a saját ügyeit illetően, és mindent meg kellene kapnia ahhoz, hogy jó döntést hozhasson. De mindig kiszolgáltatott marad, akkor is ha szakmabeli - én is kiszolgáltatott vagyok egy határon túl. Több ok miatt: 1.nem vagyok és nem leszek nőgyógyász, meddőségi szakértő...stb., 2. ha az lenék sem tudnám a magam dolgait objektíven nézni, és emiatt laikussá válok a saját dolgomban, akérmennyire is próbálok orvosként dönteni.

Norka!
Megnéztem a nlc-s topicot, és ha jól sejtem olvastam az illető bejegyzését. Ha jól emlékszem, nem volt szó a Metformin szedés teljes elutasításáról...(?)
Én már hónapok óta szedem, persze hogy nem mondta, hogy álljak le vele, ennyiben egyszerűbb volt a helyzet. Egyébként én nem elsősorban a baba miatt kezdtem el, hanem hogy egyáltalán létezni tudjak, mivel súlyos klinikai tünetekkel járó hyperinsulinaemiám volt: evés után 3 órával 1-1.2-es cukorral... és diabetológus tanácsára kezdtem el kivizsgálás után. Ez persze azt is jelenti, hogy nem lehet abbahagyni sem, mert 1-es cukorral nincs az a terhesség ami megmarad, és később sem... ez valószínűleg évekig, lehet hogy életem végéig tartó gyógyszer szedést jelent, és tulajdonképpen örülhetek, ha nem megy át insulindependens diabetesbe. Érdekes, hogy egyébként én pl. nem is igazásn vagyok külső jegyekre nézve tipikus PCO-s... az alkatom inkább, de fokozott szőrnövekedésem sosem volt, és pattanásom is jóval klevesebb az átlagnál. (ez mondjuk mázli...)
Akinek szüksége van rá, annak adni kell, ez egyértelmű. De olyannak adva, aki nincs kivizsgálva felelőtlenség, különösen hogy nem veszélytelen szerről van szó.
Nehéz bármit is pro- vagy kontra megalapozottan gondolni félinformációk alapján... egy biztos, ha úgy érzi, nincs igaza a doktornak és nem tud bízni benne, keresni kell olyat, akinek tud hinni. Kép
andem
 
 


Andem, Norka!

Ez nagyon érdekes, amit Andem ír a metforminról. Hogy nem veszélytelen szer. Andem nagyon örülök, hogy más megvilágításban is megmutatod a dolgokat, mert jó többféle véleményt hallani. Itt mindenki nagyon metformin-párti, és én nem értek ezekhez a dolgokhoz, mert nem vagyok orvos, és nincs kellő tapasztalatom sem, és nem tudom megítélni ezeket a dolgokat, gyógyszereket, kezeléseket.

Mit jelent az, hogy nem veszélytelen szer?Mellékhatásokra gondolsz? Engem nagyon érdekel, de nem biztos hogy jó itt leírni, mert nagyon sokan szedik, szinte mindenki itt a topicon, és nem akarom, hogy feleslegesen riogassuk őket. A profilomban van emailcím, ha van egy kis időd, kérlek írj nekem erről a gyógyszerről!

Szeretek minden infot begyűjteni mindenről.

Más. Én totál ki vagyok. Reggeltől -estig pakoltam, főztem, vigyáztam azért, úgyhogy nincs semmi pecsételés, de iszonyúan fáradt vagyok, és már hányingeremn is van a fáradtságtól és az éhségtól! megyek is enni és aludni!

Puszi mindenkinek!! Teljen kellemesen az ünnepetek!!!

rejo
(13+2)

Kép

Kép
rejo
 
 


Andem
Felleltem két momentumot nálad az előbb,amit a férjem is folyton mondogat:
1.Õ nem nőgyógyász
2.A metforminnak rengeteg mellékhatása van-utánnaolvasott.Mondjuk erre mondtam neki,ne is ecsetelje,mert amilyen remek hyphochonder vagyok,rögtön az összes kiütközik rajtam.
Azért írd le,mire gondolsz!Kép

A hypos tüneteidet anno említetted vkinek?Léptek rá,vagy csak legyintettek?Mert én mindig ezzel támadtam le a dokikat,és egy kézlegyintés volt a válasz,meg az,hogy örüljek,hogy nem magas KépNemigazán értették meg a problémámat.

Rejo
Azért óvatosan!
Én ma gyors kaját csináltam,és összepakoltam az útra.
Vittem apának kaját,de egy perc ideje sem volt rámKépElvette a kezemből a szatyorkát,és robogott tovaKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok lányok!

Kellemes ünnepeket és jó pihenést mindenkinek!!

Andem a metforminos mellékhatások engem is érdekelnek!!!!! Írd meg légyszi amit tudsz és Okr Te is amit apától tudsz!!!

Én ma vettem be az első egész szemet, a dokinőm azt mondta nem lehet tőle bajom még ha nincs IR-ám se ....?????

(56cn)
Vendég
 


Na, Csajok!

Ha már feldobtátok a témát, hát utánanéztem a nemzetközi szakirodalomban ( Google:Metformin+side effects).

Metformin
Kontraindikációk:
-vese- v. májelégtelenség
-szívelégtelenség
-metabolikus acidózis, pl. diabéteszes ketoacidózis
-szívinfarktus, agyvérzés
-súlyos fertőzés, betegség, baleset
-műtéti beavatkozás
-kontrasztanyagos rtgvizsgálat
-súlyos kiszáradás (tartós hányás, hasmenés,láz, hőguta, csökkent folyadékbevitel)
-alkoholizmus

Mellékhatások:
1. enyhe, átmeneti:
-hányinger, hányás, hasmenés
-felfújódás
-ízérzészavar, fémes íz érzése, étvágycsökkenés
-levertség
-csökkenti a B12 vitamin felszívódását, ezért vérszegénységet okozhat (gondoskodni kell fokozott B12 bevitelről!)
2. súlyos:
-LAKTÁTACIDÓZIS
Ritka ( 33000 emberből 1-nél jelentkezik), de súlyos (50%-ban halálos) általában veseelégtelenség v. májelégtelenség esetén alakul ki, de hajlamosíthat rá a szívelégtelenség, kiszáradás is.
tünetei:
-nehézlégzés
-gyengeség, szédülés
-izomfájdalom, izomgörcsök
-hidegrázás, reszketés
-szívritmuszavarok, szívlassulás
-váratlan gyomorpanaszok

-HIPOGLIKÉMIA:
ált. diabéteszeseknél az étkezés kihagyása, erőltetett munkavégzés, alkoholizmus miatt alakul ki.
tünetek:
-éhség, hányiger
-fejfájás, álmosság, gyengeség, szédülés
-szapora pulzus
-izzadás, remegés

Gyógyszerinterakciók:
-Jódtartalmú kontrasztanyagokkal együtt alkalmazva veseelégtelenséghez vezet!!!!!!!!
-Kérdezze meg orvosát a következő gyógyszerek együttes alkalmazása előtt, mert gátolhatják a metformin felszívódását ill. kiürülését:
-acyclovir
-acetaminophen
-Antibiotikumok:
amikacin, gentamicin, kanamicin, neomicin, netilmicin, paramomicin, streptomycin, tobramycin, amphotericin B, meticillin, penicillin,rifampicin, tacrolimus, vancomycin
-ACE gátlók:
benazepin, captopril, enapril, fosinopril, lisinopril, moexipril, perindopril, quinapril, ramipril, trandolapril
-nitrátok
-NSAID (non-szteroid gyulladáscsökkentők)
aspirin, ibuprofen, naproxen
-citosztatikumok
cyclosporin, dapson
-diuretikumok
-foscarnet
-aranytartalmú szerek:
auranofin, aurothioglukóz
-hydralazin
-lithium
-HIV gyógyszerek
-KÍNÁBÓL SZÁRMAZÓ FOGYÓKÚRÁS TEAKEVERÉKEK!!!!!!!

Na, így röviden ennyi a tisztánlátáshoz!
Ja, és még egy "mellékhatás": PCO-s nőknél növeli a teherbeesés valószínűségét!!! Kép

Akit érdekelnek páciensvélemények annak javaslom a következő weboldal átböngészését (sajnos angolul van), kap a metformin hideget-meleget egyaránt!
http://66.249.93.104/search?q=cache:jeRbbmdAk8QJ:www.askapatient.com/viewrating. asp%3Fdrug%3D20357%26name%3DGLUCOPHAGE+metformin%2Bside+effects&hl=hu&gl=hu&ct=c lnk&cd=10

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!


Nagyon köszönjük a fáradozásod és a kétségkívül kielégítő tudósításod!Kép Kép Az utolsó mellékhatás nagyon komolyKép
Hogy birod ezt a tempót??

Az én angol tudásom elég hiányosKép, ha lenne kedved miket írnak a páciensek.......? Ez már pofátlanság ugyeKép
Vendég
 


Szia Rambóka!

Szupi hogy utánanéztél! Köszi mindenki nevében!(Azért még így is kiérződik, hogy metformin-párti vagyKép)

Andem, Okr azért ti is írjátok le, amit a metformin káros mellékhatásairól tudtok! Több szem többet lát alapon.

Rambóka itt vagy még? Vagy Norka.

Rambóka, annyira parázok. Figyelj PCO esetében ugye magasabb a vetélési arány, de PCO-sok ált. kis terhességeket veszítenek el ugye??
Totál be vagyok sz-rva, hogy elhal bennem a baba, tudom, hogy hülyeség, de nem érzek semmit. Elmúlt a hányinger, nincsenek még magzatmozgások és nem tudom, mozog-e odabent. nem érzem, hogy terhes vagyok. És nyomaszt ez a PCO-san terhesnek lenni dolog. Hogy nehogy gond legyen a pajzsmirigyemmel, amit nem vizsgáltak ki, mi van ha gyógyszert kéne rá szednem, mi van ha nincs valami rendben a cukrommal vagy a hormonjaimmal...Tudom hogy hülye vagyok, de nem tudom magam megnyugtatni. Írjatok már valami biztatót.
(Látszik ,hogy nem dolgozom, van időm magammal foglalkozni, és mindenféle hülyeségen agyalni!Kép)

Kép

Kép
rejo
 
 


Halihó csajok!!!

Visszajöttem a húsvétolásból. Egy nappal hamarabb!!!

Krisztikém!!!! Ne haragudj!!!! Tudom, hogy megegyeztünk, de vissza kellett jönnünk. Bocsánat: lécci lécci lécci!!! Legközelebb remélem összejönKép

Rambóka!
Ezt nevezem! Ez benne van a Furst féle farmában is, és a használati utasításon is nagy része az infoknak. Persze még azt is írják, hogy terhességben és szoptatáskor ellenjavalt!!! Kép
De már ez utóbbi kettő úgy tűnik megbukott.
Lányok én nem akarok senkit sem meggyőzni. Valóban tudni kell minden infot a gyógyszerről, és mivel magyarországon nincs törzskönyvezve a PCO kezelésére ezért minden nő, kimondottan és csakis saját felelőségére szedi!!!!
De nézzünk csak jobban magunk köré! Egészségesek vagyunk.
Persze jó tudni a mellékhatásokat, de .... Nem kell megriadni!!!
Ha minden egyes gyógyszernek megnézed a használati utasítását, és azért megriadsz, akkor soha semmilyen gyógyszert nem szedne az emberiség!!! Kép Példa erre a fogamzásgátló tabletta. Bármelyik!!! Vagy a legegyszerűbb Algopyrin lázcsillapító, hogy ezek mit tudnak okozni....
Ami a magzatra vonatkozó káros hatásokat illeti. Nem készült vizsgálat, mert terhes anyákat nem vesznek be gyógyszer kísérletekbe, de világviszonylatban rengeteg nő szedte már és szedi, teherbesett és egészséges újszülötett hozott a világra. !!!!
Meséltem, hogy kb két hete a reggeli referálónkon bejött egy gyógyszer forgalmazó kiscsaj, és ő is pont ezt mondta, amit Rambóka is: növeli a PCOsok teherbeesés esélyét. Kép
Látjátok itt van Norka és az ő általa emlegetett "brancs" sok csajszi a Metformin szedés után vált stimulálhatóvá. Itt van Kandi! Mikor volt utoljára PÉje???? És milyen mennyiségű hormont kapott eredménytelenül......

Andem!
Szerintem nekünk dokiknak nehezebb döntéseket meghozni, mert egy mellékhatás 0,01%os valószínűségétől is félünk. Egy doki nehezebben veszi rá magát egy műtétre, vagy bármilyen invaziív beavatkozásra, mint egy olyan ember, akinek smmi köze az EÜhöz.

Norka!
Csúnya feltételezés, de nem lehetséges, hogy ez a doki valamilyen "magán" tanulmányt folytat arra vonatkozólag, hogy Metformin vagy anélkül esnek e könnyebben teherbe a nők. És van egy saját maga által kitalált beválogatási kritériuma. Uram bocsá', lehet, hogy tévedek..... De nekem valahogy rögtön ez jutott eszembe. Õ is hall és olvas sok mindent, és saját beteganyagán akarja látni!

Kincsecske!
Nyugodtan emeld az adagot. Legfeljebb ráájulsz a kliensreKépKép Na jó vicceltemKép De ha úgy érzed bírod akkor hajrá!!!! Én 3 naponta emeltem az adagot. Kb 2 hétig tartott az a kellemetlen érzés, de mindig csak délutánKép Aztán elmúltKép

Rejóka!
Vigyázz Pocaklakóra. Óvatosan.
Köszönöm, hogy egyetértesz velem. Kép Nyugi van nálam. Most április 25én jár le a három hónap. Kép Metformin szedésKép Májusban bevállalok egy Clostyt.... Kép
Úgy néz ki, hogy április 24-től mentős tanfolyamon vagyok Bpén. Ez azt jelenti, hogy 3 napig ott vagyokKép

Alice!!!
Nagyon jó pihenést kívánok nektek!!!! Érezzétek jól magatokat.
Valahogy a melóval én is úgy vagyok. Alig bírom megszokni a tempót és utolérni magam??? Arról már nem is álmodozomKép

Csakegy!!!
Gyere vissza!!!Kép Lécci!!!!!
Hiányzanak a hozzászólásaidKép Komolyan!

Gabika!
Valamikor össze kellene hozzunk egy találkát!!!Kép
Csak hozzuk szinkronba a melótKép
Tudod a februári szülés???? Mikor is kellene teherbe esni????KépKépKép Mi van a bacikkal? Milyen kár, hogy a testünkre nem használhatjük a domestoszt: Milliónyi baktérium fog elpusztulni...Kép Na de jó az antibiótikum isKép

Lányok kellene egy két kismami áprilisra!Kép

Csóközön!

Kavics- aki holnap is leszKép
(16 cn.)
Vendég
 


Rejóka!!!!

Nem vagyok babás, és nem voltam ég terhes! DE........!!!!

Megszünt a hányinger, hányás, rossz közéerzet. Tiszta szerencse! Ezek a tünetek a terhesség első harmadára jellemzőek! Persze van egy ismerősöm aki végig hányta a kilenc hónapot... De ezt senkinek sem kívánom.
A terhesség második harmada az, amikor a kismama jól érzi magát.
14 hétben vagy. Mozog már csak te nem érzed még!!!
A legutolsó UHn azt mondták, hogy rendben vagy! A baba is!!!!
A PCOsoknál a vetélés az első trimeszterben történik és ott is elég korán.
Ne érezd hibásnakKép magad, mert jól érzed magad. Ez így van rendjén. Hogy nem vérzel az is nagyon örvendetesKép Kép

A hormonjaiddal annyira ne foglalkozz. Domit is kihordtad. De azt mondtad, hogy a dokid téged nagyon komolyan vesz. Beszéld meg vele, a legközelebbi vizsgálatkor.
KépKép
De a te terhességed stabil! Ez a babó ott van és él! A vérzést pedig már szerencsére tudjuk mitől van!!!!
Kép
Jó lesz mindenKépKépKép És rendben vagY!!!
Vendég
 


Ezt felrakomKép
Legszívesebben ezt csinálnám hétfő reggelKép
-----Hétfő-----------kedd-----------szerda-----------csütörtök------------péntek

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Rejóka!
Nyugi,ez az idő a legjobb,élvezd ki....még annyira nem nagy a pocakod (gondolom!?)így még jól is tudsz mozogni...van még kb.3 heted és akkor egyre jobban fogod érezni a mocorgását!Az apuci,ha a pocakodra teszi a fülét...szerintem már hall gugyogásokra hasonlító hangot!Próbát megér!

Holnap megyek Uh-ra,tegnap és ma is volt akció...na majd kiderül!Ha hazaértem jövök mesélni!Ma már nem fájnak a petefészkeim...megkönnyebbült...remélem...
pusza mindenkinek:
(18cn)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


És végre a metformin-terhességes cikk nyersfordításban, röviden:

Egy népszerű diabéteszgyógyszer lehet az anyaság kulcsa a meddőség leggyakoribb formájában szenvedő nők millióinak számára. A vetélések száma drámaian csökkent azon PCO-s nők körében, akiket metforminnal kezeltek.
A kutatók szerint a Glukophage néven is ismert gyógyszer hatásos a terhességi diabétesz megelőzésében (mely diabéteszforma különösen gyakori a PCO-s várandósok körében), és jobb kezelése lehet a terhességi diabétesznek, mint az inzulin.
Dr. Glueck ( aki az első, a meddőség metforminos kezelésével foglalkozó kutatások vezetője volt, és több, mint 1500 PCOS-s nőt kezelt) szerint " Ez a terápia gyorsan forradalmasítja a meddőség kezelését, és nem ok nélkül! PCO-s nőknél a vetélések aránya igen magas, 50% körüli, metforminos kezeléssel ez az arány a normál populáció szintjére csökkenthető!"
Feltételezések szerint az USA-ban a fehér nők 10%-a, a színesbőrű nők 15%-a PCOS-s, bár legtöbbjük nincs diagnosztizálva. A szindrómában szenvedő nők gyakran rendszertelenül v. egyáltalán nem menstruálnak, emelkedett az inzulinszintjük ( a 2. típusú diabéteszesekhez hasonlóan), és súlyfelesleggel küszködnek. Sokaknak egyáltalán nincs peteérésük, és akik teherbeesnek gyakran elvetélnek.
A metformint a 2. típusú diabétesz kezelésére fejlesztették ki, de a meddőségi szakemberek egyre növekvő rétege használja törzskönyvezés nélkül a PCO miatt kialakuló meddőség kezelésére. Az USA-ban számos orvos abbahagyatja a gyógyszer szedését a páciensével, ha kiderül, hogy terhes, de az újabb kutatások szerint szedhető végig a terhesség folyamán.
A Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism-ban megjelent tanulmányban a kutatók átvizsgálták 65 PCO-s terhes nő anyagát, akik már a fogamzást megelőzően is és a terhességük alatt is metformint szedtek, ill. 31 PCO-s terhes nő anyagát, akik nem szedtek metformint. A nők egy Venezuelai, Caracasi meddőségi klinika betegei voltak, és több, mint 4 és fél éve álltak kezelés alatt.
A gyógyszert szedő nők durván 9%-a vetélt el (6/65), szemben a gyógyszert nem szedőkkel, ahol ez az arány 42% (13/31). Azon nők körében, akik már korábban is átestek vetélésen, a vetélések aránya:11% a kezeltek, és 60% a nem kezeltek közül. Ezt a kutatást a National Institute of Child Health and Human Development, a National Institutes of Health tagja támogatta.
Ez a tanulmány szolgáltatja a legjobb bizonyítékot arra nézve, h. a metformin hasznos lehet a terhességi diabétesz kezelésére is, mondta Dr. John E. Nestler a Medical College of Virginia tagja. A metforminos terheseknek javult az inzulinszenzitivitásuk, a terhességüket megelőző inzulinszenzitivitásukhoz képest, amikor még nem szedték a gyógyszert.
Normálisan az inzulinszenzitivitás romlik a terhesség alatt, ez az, ami miatt kialakul a terhességi diabétesz. Mi ennek éppen ellenkezőjét tapasztaltuk ezeknél a nőknél - mondja Dr. Nestler - az inzulinszenzitivitás pont, hogy javult a kezelt nőknél. Nagyon izgalmas bizonyíték arra nézve, h. a metformin alkalmas lehet a terhességi diabétesz megelőzésére.
Glueck, aki a Cincinnatii Cholesterol Center igazgatója, még erősebb bizonyítékokat mutatott fel abban a tanulmányában, amit a Fertility and Sterility márciusi számában publikált . A terhességi diabétesz előfordulása a tanulmány szerint csupán 3% volt a metformint szedő PCO-s terhesek közt, szemben a gyógyszeres kezelésben nem részesülők közt tapasztalható 40%-os előfordulással!
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a metformin szerepet játszhat nem csak a terhességi diabétesz, de a terhességtől függetlenül kialakuló 2. típusú diabétesz megelőzésében is, mondja Dr. Glueck.
&#8222;Tudjuk, hogy azon nők 80%-nál, akinél terhességi diabétesz alakult ki, később kifejlődik a 2. típusú diabétesz. Tulajdonképpen a terhességi diabétesz a 2. típusú diabétesz felgyorsított modellje. Az a tény h. csökkenteni tudjuk a terhességi diabétesz előfordulását PCO-soknál, arra utal, h. a metformin megelőzheti a diabétesz kialakulását más rizikócsoportokban is!&#8221;

Forrás:
http://www.webmd.com/content/Article/24/1819_50473.htm

Eredeti angol nyelvű változat:

<!--attachment: Diabetes_Drug_Helps_Prevent_Miscarriage-409884.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*29.2*Diabetes+Drug+Helps+Prevent+Miscarriage+*Diabetes+Drug+Helps+Prevent+Miscarriage%2edoc --><center><pre>
KépDiabetes Drug Helps Prevent Miscarriage
Diabetes Drug Helps Prevent Miscarriage.doc (29.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na végre előkerültetek!

Rejo!

Hiába vádolsz elfogultsággal!A terhesség, mint előnyös mellékhatás, szintén az egyik gyógyszerismertetőben volt leírva! De komolyan!!!! Kép

Egyébként nyugi!!!!
Nincs semmi baj!!!!
Ismerem az érzést, én is ugyanígy voltam, amikor elmúltak a kezdeti terhességi tünetek. Na aztán amikor Mütyűrke felpakolta a belső szerveimet egy szinttel feljebb, akkor már kétségeim sem maradtak, csak csupán affelől, h. most akkor hogy is fogok én oxigénhez jutni! Kép
De azóta ez is javult, bár baromi idegesítő, h. nem tudom a régi tempómat folytatni, mert kifulladok v. bekeményedek! De egyesek szerint ez már csak romlani fog!Kép
Már most úgy nézek ki, mint mások a 6. hónapban, CT nélkül is tudom h. mennyi abdominális( hasüregi) zsírom van, mert most az összes a mellem és Mütyűrke közt helyezkedik el!Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: