Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mindenki!!!

Először is elnézést kérek mindenkitől, hogy most nem fogok bekapcsolódni aktívan a témákba, és nem írok Mindenkinek külön-külön.
1 hétig még benézni sem volt időm. Sajnos az a fránya munka... Kép Éppen ezért csak beleolvasgatni tudtam a "termelésbe".

Jadey

Kitartás! Nem lesz semmi baj, és ha több helyen is megnézik, az csak jól jöhet!! Sok "gyógyenergia" a kishercegnek!

Melinda

Mi van Veletek?! Nem találtam meg ezt az infót, csak a jókívánságokat a többiek részéről! Remélem semmi komoly!! Drága Marcikának puszi!

Kicsit magamról. Kép Én a melót sokkal jobban bírom, mint gondoltam; és bár sokszor kell tovább bent maradni, nem izgatom magam, és legkésőbb 7kor akármi is van felállok és eljövök. És az a legjobb, hogy most nem szól ezért senki semmit. Kép
Ja és egyszerűen boldog vagyok! Kép Kép Látványosan alakul a pocim, és bár még csak a 17+6 héten vagyok apa szülinapján megmozdult. Kép Bár aztán volt nap, mikor nem éreztem, de tegnap megint egy kis tündér volt, mert sokszor érezhető volt. Bár igaz még gyengén, de mivel én állandóan puffadtam eddig, érzem a különbséget a mozgások között. Legalábbis azt képzelem. Kép (Igaz a lepényem is hátsó fali)

Szerdán megyünk uh-ra már alig várom, hogy láthassam, és most videót is ígértek róla. Kép Remélem nem lesz szégyenlős és mutatja majd magát.. Kép

Minden kislányhoz és kisfiúhoz gratula!! És az újdonsült mozgolódásokhoz is! Kép Sajna, val. legközelebb is csak 1 hét múlva jövök, de azért majd próbálkozom!

Mindenkinek nagyon szép Ünnepet kívánok!!!

puszi: J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok már tegnap óta, de a Babanet nekem nem működött, így nem tudtam infot adni magamról. Elnézést, hogy csak magamról fogok írni, de lehetetlenség visszaolvasni a sok-sok irományt (de bepótolom!!!). De végigfutottam a sorokon és láttam, hogy drukkoltatok. Köszönöm szépen Kép
A lényeg, hogy szerdán már pocakfájással indultunk itthonról a Szent Lászlóba, hogy Marcit kontrollra vigyük. Akkor még nem aggódtam, mert egy kicsit hascsikarásra is hasonlított. Marcival kb. 3/4 órát vártunk, ami alatt sajna nem is múlt el, pedig reggel már bevettem egy fél magnéziumot is. Marci vérvétele alatt - biztos az idegességtől, aggódástól is - egyre rosszabb lett, amikor tényleg betojtam, már menni sem volt kellemes. Szerencsére semmi vér, magzatvíz, illetve egyéb nyalánkság nem ürült. Sajnos a Lászlóban nincs nőgyogyi, hogy ott megnézett volna valaki, így dokimat hívtuk, aki azt tanácsolta, ha nem múlik, irány a kórház (Péterfy). Ha otthon lettem volna, akkor oké, lefekszek, de így kocsiban, nem terveztük hazamenni Érdre, hogy onnan, ha nem múlik, vissza Pestre. Így rögtön kórház, megvizsgált az ügyeletes, aki rögtön kórházi pihenést ajánlott, mert a vizsgálat közben is ezerrel keményedtem. Egy kissé megijesztett, mert vetélést emlegetett, de nálam talán drága Párom rémült meg még jobban. Engem felvettek az osztályra, Gáborom Marcival hazament és du. hozták a kórházi cumót. Én kisebb adminisztrációt követően lefeküdtem, ez volt kb. fél 12 körül. A görcsölés persze du. 1 körül abbamaradt, wc túra során azért egy -két szúrást még éreztem, de szerencsére ennyivel megúsztuk. Csütörtökön még mindenképp benn kellett maradnom, dokim is azt ajánlotta. Pénteken a reggeli vizitnél a doki 1-2 napos kórházi pihit ajánlott még, de én kijelentettem, hogy teljesen jól vagyok már közel 48 órája és szeretnék hazamenni. Szerencsére rábólintott. Lényegében nagy kezelést nem kaptam: csak magnéziumtablettát adtak, és feküdnöm kellett. Persze ha durvultak volna a görcsök, akkor magnézium-infúzióra kötöttek volna, de szerencsére erre nem került sor.
Marci egész jól viselte Anyája távollétét, Gáborommal nagyon jól megvoltak eddig is, így legalább fiús napokat tarthattak Kép
Nem tudom mitől lehetett ez a rohadt göcsölés, mert a szombati nagytakaításom biztos nem okozhatta, akkor sem fájt abszolúte a hasam, és azóta igazán eltelt már 3 nap. A lényeg, hogy most okés vagyok, jobban nem tudok figyelni magamra, mint előtte, mert Marcit emeletről fel-le cipelnem muszáj, az ágyba is be ill. ki kell vennem valahogy stb.
Ja és a dokimmal csináltattunk egy plusz uh-ot (a kórházi felvételnél a dokitól az idegességemben az utolsó dolog volt, hogy a baba nemét megkérdezzem), és úgy tűnik, hogy eddig nem mutatkozik semmi a lábacskái között. De ez még semmire sem garancia...
Marci kontroll eredményei jók lettek, úgyhogy gyógyultnak nyilvánították Kép Kép Kép

Bocsi, hogy ennyit rizsáztam, de jó volt kiírni magamból.
Remélem mindenki mással csak jó dolgok történtek: mozgolódnak a babócák és gömbölyödnek a mamák Kép

Ezúton kívánok Nektek és kedves családotoknak Nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepeket és aki sok locsolót kér, annak sokat, aki keveset, annak keveset küldök Kép

Kép

Millió puszi: Melinda (22+1)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:15-kor.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!
Gabi!
Hu ,de jó Petinek egy nap alatt megúszta dolgokat.Náthából Remélem Neked hamarabb sikerül majd kilábalni, Én pont ma 2 hete csinálom és az éjjel nem bírtam csak ülve és nyitott szájjal horkolni.
Kép
Borzalmas, ilyen náthás rég voltam, egyik orromon se kapok levegőt ,pedig már mindent megtettem hogy rendben legyek.
Melinda!
Örülök ,hogy mindenki jól van Nálatok.
Váletlenül nem ettél olyan ételt, ami okozhatott görcsöket?
Ha nem volt vérzés, akkor lehetett ez is a baj?.
Bár Én nem tudom,vigyázz Magadra.
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
Nagyon elmenekült mindenki otthonról!!
Kép
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok Kismamik!
Boldog Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!
Napraforgó,
Szivemből szólsz! Nekem is kellemes volt az eddigi terhességem, s amikor a fáradság is alább hagyott, már kezdtem aggódni, h állapotos vagyok még?! Ráadásul még a hasam sem nőtt..
Puszi,
Rolex(14)
rolex
 
 


Sziasztok lányok!

Andrea!
Nekem is el kell kezdeni odafigyelni, hogy be ne üssem a pocit, mert veszélyes bútorsarkok állnak ki mindenfelé a lakásban (cipősszekrény, mosdó, mosógép, íróasztal, stb). Én is megpróbálom majd visszanyerni a régi alakomat a 2. baba előtt, hogy akkor is jó kondiban legyek.

Iza!
Gratula a haladáshoz. Most már minden rendben lesz és megy a maga útján! Sok sikert a továbbiakban.

Suezika!
Jobbulást. Most már igazán kilábalhatnál ebből a fránya náthából. Nem irigyellek!

Boróka!
Neked is jobbulást és gratula a kisfiúhoz.

Bujka!
Örülök, hogy jobban vagy, de azért még vigyázz magadra. Az ember nem lehet elég óvatos.

Simigabi!
Úgy látszik ma mindenkinek jobbulást kell kívánnom, mert egy kicsit levert a lábatokról ez a fránya vírus.

Velünk elvileg minden rendben van. Pénteken látott a doki bácsi és meg volt elégedve velünk. Bár azért figyelmeztetett, hogy a hízással óvatosan bánjunk, mert akkor rám szól, ha túl sok felesleget szednék fel. Szerencsére még ez a veszély nem fenyeget, de a jövőben még bármi megtörténhet.
Nekem mostanában a jobb oldali fenék vagy farokcsont mellett fáj eléggé, ha hajolgatok. Remélem nem valami becsípődésféle fenyeget, mert akkor elég nehézkesen fogok mozogni. Sajna elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy kimasszíroztathatom-e azt a részt, ha már nagyon fáj.
Ma kisétáltunk az állatkertbe és még szerencsére az eső előtt körbe tudtunk járni. Nagyon élveztem a nyüzsgést az utcán, mert egy csomó gyereket kivittek a friss levegőre és olyan jó hangulatom lett tőle. Csináltunk pár képet is a pociról, amit majd megpróbálunk feltenni.
Mindenkinek sok locsolót kívánok (vagy azt inkább ne?) és kellemes húsvétot.
Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Szeretnénk felrakni a pocifotót, de sajna vagy mi vagyunk bénák vagy a rendszer szórakozik velünk. Ti hogy raktátok fel a ti képeiteket? Mi a melléklet feltöltésével próbálkoztunk, de meg sem moccan.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Krisszi,
nagyon köszönöm a programok leírását, engem a 6-ostól érdekel (kivéve a rendellenességekről szóló előadást), szülőszobán azért vacillálok, hogy nem túl ijesztőek-e a ketyerék, de azért persze furdal a kiváncsiság... Te mindegyikre mész? Egyeztessünk majd, ahogy látom, a fontosabbak már akkor lesznek, mikor nem dolgozom Kép

Napraforgó,
nekem sem volt hányingerem, csak az álmosság... Az a méhsúszás szerintem már a bébik Kép Érdekes, mikor a 4D-n voltam, utána sokkal jobban éreztem a bébiket, most ritkábban - asszem, ennek lelki okai vannak; akkor jobban rájuk hangolódtam... vagy az UH aktiválta őket? Most, ha a tenyeremet a hasamra teszem, érzek egy finom rezgést, mindkét oldalon - és tudom, hogy ezek ők Kép
Munka: én 25 km-re dolgozom a lakhelyemtől, úgyhogy az a tizenvalahány télleg nem sok...
Képet már megcsináltam a hasamról, már csak a férjem kell, hogy leszedje, megvágja stb. Szerintem holnap lesz belőle...

Iza,
mensi Kép Akkor most már jöhetsz gyakran Kép

Su,
egyáltalán nem picik az ikrek - általában 2 kiló körül születnek, és gyakori, hogy az egyik "sokkal" többel, mint a másik - ahogy az nálatok is történt. Jobbulást neked - szörnyű lehet ez a makacs nátha Kép

Dorka,
gratula a kisfiúhoz Kép Ügyetlenség: vigasztal, hogy más is ilyen kétbalkéz Kép Érdekes, a kajákat (még) nem rontom el, edényt se törtem, de aztán ez a maximum, amit elmondhatok Kép Szerencsére a videó kiszáradt és megjavult Kép Jót kertészkedtetek? Hogy bírod a hajolgatást?

Macifülke,
örülök, hogy jól bírod a melót. Azért ez az este hét zordul hangzik (persze kérdés, mikor kezdesz...) Mozgás Kép Gyere mihamarabb!

Melinda,
nagyon örülök, hogy jól vagytok Kép Nem most utaztatok volna el Egerbe?
Ahogy olvasom, a különféle szurkálások, húzódások a második trimeszter slágerei (ahogy az elsőé a hányás/émelygés volt). Nekem is szokott húzódni a hasam, és múltkor pont akkor, amikor a dokinál voltunk. Azt mondta, nem kemény egyáltalán. Akkor biztos nőtt Kép

Simigabi,
védőnő kábé két hónapja látott utoljára. Anyu, aki két hete (illetve ma is), aszonta, most híztam combra. Nem csoda, rém sok édességet eszem az utóbbi időben. Farcsont: nekem ülésnél fáj, néha annyira, hogy fel kell állnom és járnom egyet... Ezt a széket használom pár éve, és régen nem volt ilyen...

Nagyon aranyos képeket töltöttetek fel.. Akartam egyébként feltenni én is szép képeket, húsvéti üdvözleteket, de olyan kétoldali számítógépundorom volt, hogy be se kapcsoltam. Ehelyett tegnap a kertben heverésztem, virágot szedtem, olvastam, főztem... ma meg családlátogatás. Holnap viszont dolgozunk délelőtt, és majd akkor megkérem a férjemet, segítsen be egy kicsit képügyben Kép És így visszamenőleg is Boldog Húsvétot kívánok nektek Kép

Kép
Ákata
 
 


Gesztenye,
jpeg (jpg) formátumban legyen lementve, és ne legyen nagyobb 400X400 pixelnél (legalábbis asszem, ez az optimális). Lehet egyébként, hogy csak a rendszer gizdáskodik megint...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Petid gyors gyógyulásához gratula, Neked gyors gyógyulást!!! Kép

Suezika!
Szegény sajnállak a nátha miatt, hogy ennyire régóta szenvedsz és így megkínoz. Nálam az allergia jött elő, kb. úgy érzem magam, mint egy kiadós nátha során Kép
Ezen már én is gondolkodtam, hogy valami kaja kavarhatott-e be, de semmi extrát nem ettem. A mai napig nem tudom, mi okozhatta...

Gesztenye!
Nálam is van már ilyen becsípődés gyanú Kép Marcinál a vége felé és a szülés után volt nagyon gázos a helyzet (az ágyról alig bírtam felállni). A dokim még terhesen megengedte, hogy masszírozzon a párom, még ajánlott is egy mentolos kenőcsöt (Naturlandos Inno Rheuma krém), ami jól lezsibbasztotta a fájdalmas részt. Sőt mivel ő akupunktőr is, még meg is szúrkált egy picit. Jobbulást Neked! Kép
Biztos a rendszer vacakolt Veletek a képfeltevésnél. Melléklet feltöltése, tallózásnál beszúrod a jpg formátumú képet, beszúrás és ennyi. A méret 500X500 pixel lehet. Sok szerencsét! Ha nem megy, küldd át nekem és megcsinálom: gyetvai.melinda@t-online.hu

Kata!
A május elsejei hétvégén fogunk Egerbe utazni, szombattól keddig. Nagyon remélem, hogy már nem lesz semmi és nyugodt szívvel mehetünk.
Először én is azzal nyugtattam magam a görcsölés elején, hogy biztos növekszik a pocak, de aztán annyira kellemetlenné vált, hogy még ülni, sőt közel vízszintes helyzetben sem volt jó. A menésről és a kátyús úton autózásról ne is beszéljünk. Kifejezetten méhszájnyitogató, alattomos görcsöknek tűntek. Az a rossz, hogy azóta, minden húzódás, szurkálás után megijedek Kép

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat! Ígérem vigyázok magamra Kép

Ma Anyukáméknál voltunk, egy óriásit sétáltunk és tök jó volt, mert abszolúte nem fájt a pocak, talán a végén éreztem egy kicsit Kép
Holnap itthon, nyugis, végre unalmas napunk lesz HÁRMASBAN ill. NÉGYESBEN Kép
Mindenkinek kellemes Húsvéthétfőt kívánok!

Puszi: Melinda (22+2)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda,
örülök, hogy jól vagytok Kép Én egyébként a stresszre szavazok (Marci vérvétele, háromnegyed órás várakozással egybekötve). Én már észrevettem magamon, hogy a stressz előhozza. Ilyenkor elterelem a gondolataimat az egészről (mármint a fájás és az idegeskedés is), és elmúlik. Jó pihenést nektek!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Rönci!
A 12. héten 2 markert néznek a vérből, és két dolgot(nyakiredő+orrcsont) az UH-n az Istenhegyin. 28 000 ft és 95 % hatékonyságú.

A négy markert a 16 héten nézik. Én úgy voltam vele, ez a 12. heti a legdrágább ugyan, de a legjobb hatásfokú, és a legkorábban mutatja ki ha baj van.

Piciza!
örülök a pirinek! Most már visszaszámlálás elkezdődött akkor!!Kép

Su!
Valamit próbálj meg csinálni, hogy kikeveredj ebből a náthából!! Szörnyű lehet! Próbálj sokat pihenni!! Nem terheled túl magad nagyon??

Boróka!
nagy-nagy gratula a kisfiúhoz!! nekem is Gasztonyi doki csinálta az UH-t az Istenhegyin, ugye milyen szótlan?? na örülök, hogy nem csak nekem tűnt szótlannak! De tényleg alapos. (csak bökdősösKép)

Lányok! Mostanában nem írjátok ki a heteket napokat!!! Olyan sokan vagyunk, hogy nem lehet mindenkiét kívülről tudni, írjátok ki, így jobban képben vagyunk!!KépKép

rejo
(13+4)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo,
én már felhagytam a pontos számítással, mivel nem tudom követni az UH-k eltérő eredményeit Kép A 20. hét közepén, vagy a 21. elején lehetek... Asszem, a 18. hét a "nagy vízválasztó", legalábbis én a genetikai UH után már nem tartom úgy nyilván... Hogy vagy egyébként?

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Melinda!
Örömmel olvastam,hogy már otthon vagy és hogy minden rendben van veled és Marcival is.Pihenj sokat és vigyázz magadra!

Végre itt a jóidő.Igaz az árvíz még mindíg veszélyes egy kicsit,de remélem hogy nemsokára minden rendbe jön.
A kis pocaklakóm egyre aktívabb.A múlt éjszeke hajnali 3 órakkor arra ébredtem,hogy egy hatalmasat az oldalamba rúgott.Mi lesz ha még nagyobb lesz!? Mindenkinek jobbulást kívánok aki egy kicsit is gyengélkedik!
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Andi!
andrea82
 
 


Íme két kép a hasamról. Elég döbrögisre sikerültek - egyedül csináltam, a hasamhoz tartva a gépet -, szóval azért ENNYIRE nem nagy :-) Az a különös, hogy szemtanúk szerint nőtt, a centi viszont továbbra is 106-ot mutat...Kép

Kép
Ákata
 
 


Másik:Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Természetesen mára is gyönyörű idő lett. Csupán tegnap volt beborulva, amikor épp az állatkertben bolyongtunk Kép

Bujka!
Köszi az információt, majd utána nézek a krémnek és a dokival is egyeztetek. A képeket még megpróbálom feltenni a munkahelyről, mert itt a mellékletek feltöltésére hiába kattintok nem csinál semmit. Ha úgy sem megy, akkor élek a felajánlással és átküldöm neked, hátha úgy sikerül.

Puszi mindenkinek: Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!
Rejo, szerintem a tavaszi szünetben rengeteget lustálkodtam ennél jobban nem tudok pihenni, még takarítani se takarítottam csak Gergővel szombaton.
Kép
De azért holnap még egy utolsót pihenek,utána viszont tényleg felpörögnek a dolgok a vizsgáztatások miatt.Május 15, ütős koncert, ott 22 két gyereket kísérek zongorán ,19-e hegedű tanszaki ott szerencsére csak 2 gyerek van,aztán 25-én van az Én 20 kicsi zongoristáimnak a vizsgája ,majd 26 csellos vizsga és 27 csello hangverseny, 20 gyerek és rohadt nehezek a kíséreti darabok és még gyakorolnom is kéne ,hogy ne bénázzak.Szóval remélem a sok munka kizavarja majd belőlem a náthát.
Bujka!
Az allergia szörnyebb mint a nátha, Gergő egész nyáron trüszköl pröszköl.
Viszont ami ma megijesztett és holnap el kell mennem a védőnőhöz megmutatni a pöttyeimet.Képzeljétek, pici pöttyök ,olyan mint mikor pók csíp meg vörös és gennyes a közepe.A borzasztó az ,hogy én nem voltam bárányhimlős és most attól rettegek az lettem, ugyanis himlő járvány van.Azt se tudom ,hogy néz ki mikor bárányhimlős vagy ,1 van a pocakon és 7 egymás mellett a jobb cicimen.
majd holnap kiderül,vagy beborul.
Ákata!nagyon aranyos a pocak, növesszed hatalmasra.Iza a végén már fogta alig bírta el.
Kép
Rohanok vacsorát csinálni fiuk sétálnak, addig Én vacsit csinálok.
Nekem most rugdos baba.Érdekes,mindig mikor a gép előtt ülök akkor mocorog.
Kép
Jó éjt mindenkinek.
su
19+1

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Suezika!
Tényleg jó húzós lesz a májusod, de biztos ügyesen megoldod Kép Mennyi idős gyerkőcöket tanítasz?
A bárányhimlős pötyik az egész testedet beborítanák és a közepükön a folyadék nem gennyes, hanem először zavaros, majd tiszta vizes lenne. És nem utolsó sorban viszketnek a pötyik ezerrel. Neked szerintem nem bárányhimlőd van, de azért megmutatni védőnőnek/dokinak sosem árt.
Nekem az elején a gép mellett mocorgott a babóca, amikor ültem. Biztos jelzett, hogy kevés a helye és feküdjek le Kép

Gesztenye!
Oké, ha nem megy, várom a képeket!

Kata!
Csodaszép a pocakod! Nagyon szép formás Kép

Andi!
Oké, pihenek Kép Majd a vége felé olyan hatalmasakat fognak rúgni, hogy azt fogjuk kívánni, inkább kinn legyenek már Kép Én Marcival néha aludni sem tudtam az egyik oldalamon, mert szétrúgdosott. A megoldás az volt, hogy átforduljak a másik oldalamra, az már tetszett Neki Kép

Ma itthon voltunk, Marcinak is jót tett, mert végre ismét a szokásos napirendjében telt a nap. Sajnos a kórházi napjaim és hétvége is megzavarta Szegénykémet rendesen. Nagyon szép idő van, de sajnos nekem ez nem sok jót ígér: taknyom-nyálam (bocsi) egybefolyik, trüsszögök, viszket a torkom. Hihetetlenül rámtört az allergia. Mindjárt kiokosítom magamat homeopátiából, hogy holnap Párom bevásároljon és elkezdjem magamat kezelni, mert ez elviselhetetlen. Kép

Remélem mindenkinek nagyon szépen telt az ünnep Kép A babócák is jól érezték a pocakban és rugdostak kedvükre Kép

Millió puszi Mindenkinek: Melinda (22+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Su,
nekem amióta terhes vagyok, vannak kiütéseim (na jó, néha persze elmúlnak), szerintem csalán (csokitól főleg előjön). Leggyakoribb hely a boka, meg a hasamon, hátamon. Én először bolhának hittem, de 1. a férjemen nincs egy szál se, 2. már a kutyákon se... Nekem asszem nem gennyes a közepe, csak viszket és nehezen múlik. Ettől függetlenül feltétlen mutasd meg orvosnak, mert bármi lehet! (Rajtam egyszerre úgy 2-3 szokott lenni, elmúlik, aztán előjön pár nap múlva másutt.)Hasat növesztem, el se tudom képzelni, mekkora lesz a csúcsméret Kép

Kép
Ákata
 
 


Melinda,
allergia Kép Rugdosás: és én melyik oldalamra forduljak majd?! Kép Has: köszönöm a dícséretet Kép Nekem egyébként nem tűnik még olyan nagynak, csak a hajolgatásnál zavar...
Télleg, derékfájás Nálad nem játszik? Nekem néha le akar szakadni - főleg, ha sokat fekszem éjjel...
Marcinak sok puszi, és gratula, hogy végre meggyógyult Kép

Kép
Ákata
 
 


Bujka,Kata!
Köszönöm,hogy leírtátok.
Bolha, ez látod eszembe se jutott, pedig még nem vettünk Arti kutyusnak Kiltix nyakörvet és valamelyik nap ....de nem is írom le, mert kiráz a hideg ha rájuk gondolok...
Kép
Derék nekem akkor akar leszakadni ,mikor sokat megyek és ma voltunk Vácrátóti arborétumba.Hát sokkal többet ültem mint mentem..
Kép
Melinda,legkisebb zongorista növendékem decemberben volt 7 éves a legnagyobb meg 17 lesz a nyáron ,de van egy 2. három 3. hat 5. kettő nyolcadik kettő gimis és három 1. osztályos, szóval aki már betöltötte a 7 évet és bírja fizetni 18 év felett a borsos tandíjat /évi 42.000ft állami suliban / mindenkivel szívesen foglalkozunk.vegyes és roppant nehéz az 5 soztályosokkal......
Kép
Kata!
Nem akarlak elkeseríteni, de Iza az utolso 3 om honapot borzalmasnak találta.ha egyik oldalra feküdt B baba rugot ha másikra.....
igazából, ülve aludt és mikor este lett és próbált volna aludni ,na két kis lurko nemhagyta. mindig napközben pihent sokat és szunyokált.januártól nem dolgozott, addig igen de jól is tette mert tényleg nem bírta.
na megyünk aludni
su

KépKép
suezika
 
 


Su,
ez nem valami vidító - mármint a no alvás... De majdcsak lesz valahogy Kép Tanítványok: nem lehet egyszerű... főleg, amikor melléütnek, az az én fülemet nagyon zavarná...
Jó éjszakát nektek Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a munkahelyről sikerül feltenni a pocifotókat, melyek 1-2 napja készültek a 16. hét elején. Ugyan még nem olyan nagy, de ahhoz képest hogy eddig lapos voltam már nagy eredmény Kép

Kép

Kép

Puszil mindenkit: Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Suezika!

Jó gyakorlást és vizsgáztatást. De aztán ne legyék túl szőrös szívű a diákokkal Kép
Reméljük, hogy tényleg nem valami fránya fertőzés, hanem csak pár bolha támadott meg, mert azok ellen könnyebb védekezni. Biztos azért mozog a kicsike, mert neki is lenne egy-két hozzászólása a leírtakhoz Kép

Bujka!
Amint látod sikerrel jártam, de még mindig megoldatlan rejtély maradt számomra, hogy otthonról miért nem tudtam felrakni a képeket.
Elég fránya dolog ez az allergia, úgyhogy vigyázz vele. Jobbulást és kívánom, hogy találj valami terhesek által is használható csodaszert.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Gesztenye,
nagyon aranyos hasad van Kép Ezek szerint most kezdett növögetni?

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Na teljesen kiborultam.
Védőnéni nem fogadott de látatlanba azt mondta bárányhimlő.
mehetek délután dokihoz,de ha megerősíti a bárnyhimlőt ott fogok összeesni.
Gesztenye!
Tényleg aranyos a pocak.
Kép
su

KépKép
suezika
 
 


Ákata!

Én azon csodálkoztam, hogy egész lent a köldök alatt már a 9. héten elkezdett növögetni, de akkor még csak mi vettük észre a változást a párommal. Ruhában nem is volt feltűnő a vastag pulcsik miatt. Mostanra már egy picit feljebb húzódott és hétről hétre egyre jobban nő, ráadásul most már vékonyabb felsőket hordok, amiben szépen domborodom. Egyébként nagyon jó érzés látni a változást és mostantól két hetente fogunk csinálni fotót, hogy megmaradjon az utókornak Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Suezika!
Drukkolunk, hogy ne az legyen!!!!!

Ákata!
Neked már szép nagy pocid van, de az ikrekkel nem is csodálkozom rajta, ráadásul előrébb is tartasz pár héttel. A párom is látta a pocifotódat és közöltem vele, hogy az enyém is legalább ilyen nagy lesz. Vélemény: legalább lesz hol elférnie Kép
Egyébként szerinte ez a világ legtermészetesebb dolga és úgy örülök neki, hogy így is ugyanannyira szeret (vagy még jobban) mint rég és nem hidegül el tőlem csak azért mert túlságosan félti a babát. Remélem nektek is ilyen cuki párotok van, mert együtt mindent könnyebb átvészelni.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Su,
nehogy már látatlanba mondjon ilyet a védőnő, aki nem is orvos!!! A dokihoz viszont mindenképp menj el. És még egy: úgy tudom, nem a bárányhimlő, hanem a rubeola gázos terhesség alatt, és az is az első trimeszterben. Nem lehet véletlen, hogy a bárányhimlőt nem szűrik teherbeesés után, a rubeolát viszont igen. Ezzel együtt ha mégis baripöttyeid vannak, az legalább három hetet jelent otthon. Barátnőmnek felnőtt korában volt. Õt úgy rázta a hideg, mikor a pöttyök előjöttek, mint egy erős influenzánál, és nagyon rosszul volt. Te nem írtál ilyen tünetekről...

Gesztenye,
az én férjem is nagyon szereti a hasamat, és egyáltalán nem hidegült el Kép Annak meg nagyon örülök, hogy most már ő is érzi a mocorgást Kép
Hasméret: én már a 8. héten sem tudtam a farmerjeimet hordani, csak elvétve pár sztreccsgatyát. De egy (és első) babánál az az OK, ahogy nálatok van Kép

Kép
Ákata
 
 


Gesztenye,
nemhogy legalább ilyen nagy lesz, hanem sokkalta nagyobb, csak nem ilyen hamar Kép készülj fel Kép

Kép
Ákata
 
 


Ákata!
Szerintem is nagyobb lesz, már csak azért is mert elég keskeny a csípőcsontom és eleinte csak a poci felé tud nőni. Később már biztos szétnyomja a csontjaimat, de most még nincs olyan ereje Kép

A többiek hová tűntek? Csak nem sziesztáznak, így húsvét után?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Csajok,
rossz híreket kaptam gyedügyekben. Könyvelőm most volt a tébénél, és dióhéjban ennyi derült ki: a gyednél nálam mégsem a 2006-os, hanem az idei, tehát 2005-ös jövedelem számít(hat). Miértet nem mondtak, de megnéztem a törvényt, utánaszámoltam, és úgy néz ki, ez elképzelhető: a gyedet ugyanis a 24 hétig fizetett terhességi gyermekágyi segély (tgyás) UTÁN vehetjük igénybe, az előző naptári évben keresett átlagfizunk (meg ezazamaz) alapján. A 24 hétből azonban négyet még a szülés előtt ki kell adni, így a gyedet a bébi 20 hetes korától lehet igényelni. Aki tehát augusztus 20. előtt szül, annak még a 2005-ös év számít. Ez nagyon papírizű számítás, mert én szept. 4-re vagyok kiírva, a tgyást így aug. 4. után kaphatom meg, viszont lehet, addigra a bébik is meglesznek (ikrek esetében ez elképzelhető), és akkor viszont csak jövő januárban kegyeg le a tgyás, és a 2006-os jövedelmem számít bele a gyedbe. Hát itt igazodjon ki az ember lánya Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kata, szerintem én a fontosakra fogok menni, a többit még nem tudom. Évfolyamdolit kell írnom az egyetemen, szóval full gáz az életem. De a jövő héten próbálj meg eljönni, izgi lesz a film és talizhatnánk végreKép A szülőszobát azért szeretném megnézni, hogy ne legyen ismeretlen a hely...

Képzeljétek, a hasam megőrült!!!! Egy hét alatt akkorát nőtt, hogy hihetetlen...

Kata, gesztenye, szépek a pocifotók!!!
Kép

Puszi,
kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ákata!
Én egy Tb szakértőt kérdeztem meg anno, mikor 1 hónapot itthon dekkoltam.
Õ azt mondta, szülés előtt van egy hónap, amit kivehetsz ,de nem kötelelző ezt hívják szülési szabadságnak, amit ha kiveszel a tgys 180 napja beleszámít.ő 180 napot mondott, a 24 hét pedig csak 168 nap.Tehát nekem itt a bibi.
úgy tudom mindenkinek jár egyszer egy fix juttatás, ami 50-60 ezer körüli,és utána a thgy a 2005ös év átlagkeresetének 70%.most számoltam ki,ha kiveszed aug.4től a szülési szabit és onnan megnézed, dec 31ig hány napot töltesz be az pontosan 150 nap.Január 1én lesz a 151. tehát még janban mindig a thgyvel kell nekik számolni, ha 168 nap (24hét), ha 180 nap ,ahoy Én tudom.Szóval a Te gyeded ha babák augusztus 4ig nem születnek meg akkor 2006os átlag jövedelmed, beleértev minden juttatást, fizu emelést 70%át kapod. Én így tudom ,de ha neked a könyvelő ilyen friss adatokat mondott, akkor már magamsem tudom, hogy van ez megint utánna kellene nézni ezekszerint.
Ha zavaros voltam bocsánat....
megyek készülök dokihoz.
su
Kép

KépKép
suezika
 
 


Su,
köszönöm a számítást Kép én is valahogy így látom, majd filózok még a dolgon, meg én is felhívom a tébét. Orvoshoz drukk megy Kép

Krisszi,
megpróbálok eljönni, legfeljebb kések egy kicsit... nagyon örülnék a találkozásnak Kép
Dolgozat Kép, has Kép
Egyetemet folytatod ősszel v. halasztasz v. még semmi se biztos?

Kép
Ákata
 
 


Simigabi, Gesztenye, Kata, Rejo:

Kösszönöm szépen a gratulációkat a gyermekhez és, hogy gondoltatok rám betegségben. Jelentem meggyógyultam.
Jelenlegi nevünk Bendegúz - igazi rosszcsont név!

Rejo:
Tényleg gasztonyi volt a bökdösős? Juj, ez rosszul hangzik. nekem csak nagyon-nagyon nyomta a hasamat, tényleg fájt, de azt gondolom azért, hogy a gyerek megfelelő pózban legyen látható. Egyébként Gasztonyiról ezelőtt csak jót hallottam - régen a Családtervezési Központban dolgozott. de más volt, mint amire számítottam.

Kata:
Cuki a pocakod! Már nekem is nagyocska.
A hajolgatás nekem olyankor nem fáj, ha minden nap alszom 1,5 órácskát délután. Ha nem pl. hétköznap akkor sokkal érzékenyebb.

Kertészkedés: amit ott művelünk, azt épeszű ember nem csinálná, de mi imádjuk. Megvettünk egy öreg szőlőt a meredek hegyoldalon, s most felújítjuk, és gyümölcsöst telepítünk az alsó részébe.

Most már én is kezdek aggódni: Kata, ha átnyúlik a TGYÁS 2007-be, akkor a 2006 évi átlagjövedelmet azt úgy fogják számítani, hogy januártól - mondjuk augusztusig teljes fizu, utána táppénz, utána TGYÁS - ezt összegzik és átlagolják a hónapokra?
Mert, ha igen akkor én is nagyot veszíthetek...
valaki tudja a választ?

Köszi,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Boróka!
Nem, táppénz egyeltalán nem számít bele!!!!
januártól aug.teljes fizu 70% ezt fogják számítani.se táppénz, se tgys nem számít bele a gyedbe!
su

KépKép
suezika
 
 


Su,
voltál dokinál?!

Dorka,
ilyenekről fogalmam sincs, és egész mostanáig hiába hívtam a tébét, hogy felhomályosítsanak a vitás pontokat illetően. Ez az egész egyébként gyalázatosan hülyén van kitalálva - mert ha nekem januárban jár le a tgyás, több pént kaphatok, mint akinek decemberben. Ez ocsmányság.

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Számomra is elég bonyolultnak tűnik a számítás, pláne ha az ember nem tudja, hogy miből induljon ki (pl. nem tuti a kiírt születési időpont). Boróka aggodalmát én is osztom, de Suezika megnyugtatott, hogy a táppénz nem számít bele. Azért az elég nagy kiszúrás lenne a kismamákkal, főleg ha valaki hónapokon keresztül táppénzre szorul a terhesség alatt.

Krisszi!
Kíváncsian várjuk a fejlődés és pocinövés eredményét. Egyébként nekem is reggelente egész kis pofás, majd estére majdnem kétszer akkora lesz. Pedig nem is eszem annyit, becsszó!!!!

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Látom, hogy téma az anyasági támogatás, tgyás, gyed dolog. Egy-két fontosabb infot leírok róla, ami még frissen bennem van.

Az anyasági támogatást a szülés után 180 napon belül kell igényelni, összege fix, ami az érvényben levő minimálnyugdíj 225%-a. 2004-ben ez 52eFt volt.

A tgyást az elmúlt év, azaz a 2005-ös olyan jövedelmünk után számolják, amely után egészségbiztosítási járulékot vontak (a táppénz nem ilyen!!!). A tgyás összege a napi átlagkereset 70%-a (ugyanúgy, mint a táppénznél). Csak SZJA-t vonnak belőle. A tgyás a szülési szabadság 24 hetére, azaz 168 napig jár. El lehet kezdeni a várható szülés előtt 4 héttel, de nem kötelező. Én sem kezdtem meg Marcival, mert én táppénzen is voltam és a háziorvosom sem ajánlotta, nem néznek utána, hogy miért is nem kezted el a szülés előtt. Másrészt annak, akinek magas a fizuja nem is érdemes, mert míg a tgyásnak nincs maximalizálva az összege, addig a gyednek igen...

A gyed az igénylést (a tgyás lejárta után igényelhető) megelőző naptári év (nálunk többnyire 2006-os év) jövedelme (szintén olyan jövedelem, ami után egészségbiztosítási járulékot vontak) alapján számítják. Összege szintén a napi átlagkereset 70%-a, viszont összege maximalizálva van, ami jelenleg a minimálbér kétszeresének 70%-a, azaz bruttó 83eFt. Ebből vonnak nyugdíjjárékot és SZJA-t is.

Hirtelen ennyi, ha van még kérdésetek, akkor szívesen segítek.

Második babát váró Anyukák!
Ugye, akkor mi a minimálbér kétszerese alapján kapunk tgyást is és gyedet is? Bocsi, tudom, hogy már írtátok, de az izgalmas napjaim miatt, kiesett a válaszotok fejemből. Köszi Kép

Gesztenye!
Nagyon helyes a pocid! Nagyon csini vagy ám, irigy vagyok rendesen Kép

Nekünk a húsvét jól telt, röviden csak képeket raknék fel, mert fáradt vagyok és olvasok egy jót. Bocsi, hogy ilyen nagyok a képek, de így legalább látható a főszereplő is Kép Este próbálok jönni Kép

Kép
Kép
Kép

Puszi Mindenkinek: Melinda (22+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam leírom, milyen gyerekgondozás témájú könyveket ajánlott a védőnő a tanfolyamon.
A magam részéről lecserélem az aggódós várandós műveket a sokkal hasznosabb babagondozási könyvekre mostantól.

Penelopé Leach: Picik és kicsik (Park kiadó)
Miriam Stoppard: Mit tud a gyerek? (park)
Devics Józsefné: Csecsemőszakácskönyv
Vekerdy Tamás sok-sok műve pl. Kicsikről nagyoknak, varázsos évek, Boldog család, A korlát

Ha Ti is tudtok jó könyveket, írjátok meg! köszi

Gesztenye:
Pociméret szerintem a puffadástól nő nagyobbra estére.

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Bujka!

Kedves vagy, köszi a bókot, de hamarosan én is minden csini szerkót kinövök (legalábbis bízom benne) Kép
Én is irigyellek ám egy picit a kisfiadért és mert nálatok már a 2. lurkó jön, de azért bízom benne, hogy pár év múlva behozzuk a lemaradást Kép
Nagyon aranyosak a képek és biztos élvezte a húsvéti felhajtást.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:15-kor.
Vendég
 


Melinda,
köszi szépen a sok gyedes infót Kép Marci nagyon-nagyon tündéri, ráadásul sokat nőtt a tél óta, már egész nagyfiú Kép A betegségnek, kórháznak láthatóan pedig nyoma sincs raja.

Gabi,
rémes ez a fog-dolog... Én májusban megyek szűrésre, kábé hat héttel előre kellett bejelentkeznem. Durva, nem? Náthából gyógyulást!

Puszi - Kata (a 21. hét körül Kép)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Körzeti doki is bárányhimlőt mondott,de csak, hogy gyanus.Beutalt a Szt.lászlóba.Nődokimat hívtam ,Õ meg azt mondta azonnal SOTE, ahol rendel ,de most szabin van.Bementünk ott lebarmoltak mit keresek itt, de mondtam ezt mondta dokim nem tudok mit csinálni.Elküldtek Õk is a Szt.Lászlóba.Rögtön elmentünk, ott egy nagyon kedves doki néni megvizsgált, azt mondta ne aggódjak szerinte nem az ,mert lázas lennék és a fejről szokott kezdődni a bárányhimlő, de ott nem lát semmit.és sehol nincs a testemen csak az a pár darab.Levette a vért, majd holnap kiderül ez most az ,ha igen, nem lehet semmit se csinálni,de 3omszor is mosolyogva elmondta ez szerinte nem az.
Most várok, de holnap megyek dolgozni.pszt csak ne mondjátok senkinek.....
Kép
su

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Kata, próbáld meg, hátha el tudsz jönni, drukkolok! (akartam már kérdezni, hogy mivel kenegeted a pocid, Lieraccal? ugyen nem lett csíkos? Bocs, hogy ilyen hülyeségeken vagyok fennakadva, tudom, hogy alkati dolog is, meg minden, de kiváncsi vagyok a tapasztalatokra...)

Nem tudom még, lehet, hogy halasztok az egyetemen szeptembertől, bejárni biztosan nem tudok majd előadásokra, de a többiek már megígérték, hogy biztosítják a jegyzeteket.Kép A vizsgaidőszak viszont alaphelyzetben is húzós, nemhogy egy pici babával (akkora lesz 3-4 hónapos.....elég gáz...)
Első a baba, aztán jön csak minden egyébKép

Hogy rohan az idő, nemrég még mindenki vagy épphogy csak megtudta az örömhírt, hogy babát vár, vagy készült az első UH-ra, most meg jópáran 20-21 hetesek lettünk...Kép

Puszi Nektek!

Krisszi
21+3

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi,
nagyon úgy néz ki, hogy el tudok menni Kép
Krém: végül nem Lieracot vettem, hanem Chicco-t, és tök jó. (Meg nagyon olcsó is volt, akciósan vettük a MegaToys-ban.) Van hozzá mellkrém is, a hasra 300 milis, a mellre 200. Nagyon finom illata van és könnyen felszívódik. Csík semmi, remélem, nem is lesz, Anyunak sem volt, és nekem olyan a bőröm, mint az övé.
Egyetem nem lehet könnyű. Hányadéves vagy?
Én is szoktam gondolni rá, hogy a 12. hét óta hogy röpül az idő Kép

Su,
szerintem is már tök sz*rul lennél, plusz egyre több pötty jönne ki rajtad b.himlő esetén. Rubeolád volt? Drukk megy Kép

Puszi - K

Kép
Ákata
 
 


Sue,
Nem lehetsz bárányhimlős. Azt még egy laikus is kapásból felismerné..Ne aggódj.
Kata, tökéletes hasad van! Kép
Melinda, nagyon idilli a kép. Nagyon helyes egyeske.
Ki tud valamit a 91 napot betöltött állapotos adókedvezményéről? Ez létezik?
Gesztenye, hány hetes vagy? Szépen alakul a Te hasad is.Kép
Rolex (14)
rolex
 
 


Sziasztok!

Gesztenye!
Majd behoztok a babák számában Kép Nem kell aggódni!

Gabi!
A megoldás nálunk annyi, hogy a tojcik nem csokik voltak, hanem műanyagok Kép Marci még nem eszik csokit, mert egyébként is érzékeny bőrű, allergiára hajlamos és tudtommal a csoki kihozhat vagy súlyosbíthatja az allergiás hajlamot. Másrészt arra gondoltunk, hogy ráérünk elrontani még a gyerkőcöt Kép A csokinyuszit csak szétnyomkodta, ennyi volt benne a buli Kép
Fog Kép Nekem Marcinál is állandóan kiesett a tömésem, letört a fogam. Megjegyzem Ketteskénél is azonnal töméskieséssel kezdtem, persze karácsony előtt, a legnagyobb szabadságolások alatt Kép Szorítok Neked holnapra!

Suezika!
Én így látatlanban megnyugtatlak, hogy sem rubeola, sem bárányhimlő nem okoz pár pöttyöt, mindkettőnél úgy néznél ki, hogy lényegében nem látszódnál a pötyiktől. Emellett a közérzeted is nagyon rossz lenne, a felnőttek eleve sokkal nehezebben viselik ezeket a fertőző betegségeket. Ne aggódj, nem lesz semmi baj Kép

Krisszi!
Ha ennyit nőtt a pocak, akkor tessék reklámozni képek formájában is Kép

Rolex!
Sajnos a gyermekek után járó adókedvezmény 1-2 gyermek után megszűnt. Csak a 3. gyerektől jár Kép

Egyébként sajnos nem csak a rubeola, hanem a bárányhimlő is veszélyes lehet a terhes kismamákra és a babára. Igaz az első trimeszter a legrizikósabb, de utána sem túl pozitív dolog.

Hová tűntek a többiek? Merre jártok? Nem láttok ki a sonkamaradék és a csokinyuszik mögül? Kép Ugye, mindenki rendben van?

Puszi Mindenkinek: Melinda (22+4)

KépKép

KépKép
bujka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?