Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi az e-maileket megkaptam.

Nekem is tetszik a kis Morci kép, de látszik, hogy nagyon helyes kissrác!

Alvás: nekem nagyon megy, bár nem is olyan fából fargtak, hogy egy kis pumpallér odabenn eltántorítson tőleKép Éjjel kétszer háromszor pisi zombi üzemmódban, és utána is tovább horpasztok. Párom ezen mindig csodálkozik, hogy látja, hogy alszom, csörömpöl, látja, hogy gyerkőc viháncol, én meg alfában, vagy még mélyebbenKép

Lenne egy kérdésem: mi ez a 300 napos házassági anyakönyvi kivonat dolog, hol kell elintézni, ez mihez kell?

Nekem is van kórházi pakk listám, csak be kell gépeljem. Ha érdekel valakit, átküldöm, ha van valami plussz az előzőhöz képest, csak akkor én is kérek egyet.

Juca

tjuca
 
 


Üdv!
Mindenkit megkímélve a gépeléstől idemásolom, amit egy hónapja pötyögtem be a kórházi listáról:
Nekünk:
-1 zacskó (20-22 db) Tena normál betét
-2-3 db hálós bugyi (Tena rögzítőnadrág)
-pamut melltartó (nálam ez top, mivel a melltartók ugye "lógnak" rajtam, legyen akármilyen márkás)
-melltartó betét vagy tejgyűjtő kagyló (utóbbi állítólag jóval kényelmesebb)
-hálóing vagy pizsama (itt utóbbit is lehet bevinni, a védőnő azt mondta, hogy mindenki azt vigye, amelyikben kényelmesebben érzi magát, nálam ez a pizsi lesz)
-hálóköntös (lehetőleg ne fehér vagy fekete)
-bokazokni (a folyosók hidegek)
-gumipapucs a tusoláshoz
-sima papucs a járkáláshoz
-tusfürdő és testápoló (ne legyen nagyon erős illatú, utóbbi nem is fontos, csak aki úgy érzi)
-intim szappan
-WC papír
-papír WC ülőke (a DM-ben lehet kapni)
-1 nagy törölköző, ami átér, és 1 kéztörlő (arc és kéz törlésére)
-evőeszköz és pohár
-fogkefe, fogkrém
-szoptatós tea (már aki gondolja, van ahol adnak hozzá forró vizet, van ahol nem, ilyenkor a látogatók viszik be termoszban)
-a gyerekágyas napokra a maradék terhesvitamin (gyorsan javítja a vérképet)

A babának:
-kis sapi
-kesztyű (nálunk mindkét helyen kérik)
-ha kicsit hűvösebb az idő (ami ugye nyáron is előfordulhat), akkor egy kis takaró
Más nálunk nem kell, mivel kórházi ruciban vannak.
A hazamenetelkor:
-1 db pelenka (állítólag a New Born pelenkák nagyon szorosan gumírozottak, célszerűbb a 3-6 kilósat venni első körben - jókor derül ki, még jó, hogy nincs nekünk olyan sok )
-hosszú ujjú body vagy rugi
-ha pólyában viszik haza, akkor ehhez 2 textilpelenka.

Juca, némelyik kórházban nem elégszenek meg az eredeti házassági akv. kivonattal, hanem 300 napnál (sőt bizonyos helyeken 30 napnál) nem régebbit kérnek. Illetékmentes, a helyi Okmányirodában állítják ki. De előtte érdeklődd meg, hogy ahol Te szülsz, ott mi kell!

Petra, este beteszlek a táblába, most a "nagygép" előtt ülök ugyanis. Gratula az ötöshöz!
Az apaságihoz tényleg a védőnő ad valami papírt, legalábbis nálunk a központi tanácsadóban intézik.
(A többiek megnyugtatására: csak azért vagyok ilyen tájékozott, mert a barátnőm és a párja nem házasok, és a barátnőm mondta.)

Satuk, jó ez a háló. Nekünk olyan fotelszerűségünk van, amit a sima kiskádba (vagy akár a nagykádba is) bele lehet tappancsozni.
A festéskor úgyis ki és bepakolunk, akkor lefotózom. Ez 1500 Ft volt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csajok, nem jó ez így, hogy nincs fekvős-számítógépem Kép sokkal kevesebbet tudok itt ülni Kép ... aztán meg elfáradok a visszaolvasásban és írni nincs kedvem...

Amúgy: Áll a kiságyunk! Kép Jól telepakoltam, belefért az összes babacuccunk a babakocsit kivéve, így már egy csapáson lehet közlekedni a kisszobában is...

Kiskád: sztem felesleges a háló, meg a formatervezett kiskád is, persze kényelmes, ha van, de azért nem feltétlenül kell Kép Mi egy simát vettünk, gondoljatok bele, minket is hasonlóban fürdiztettek annó Kép

Pilchard, én is bundikenyeret kérek!!! Komolyan, megszülök, lemegy a cukrom, éééés... le se írom, miket fogok majd zabálni!!!! Ma amúgy bűnöztem, megettem három epret pluszba... Kép

Jaaaj, most látom, h a másik képet nem is tettem fel! Mai kvizkérdésünk: mi látható a képen? (A helyes megfejtők között kisorsolok egy fedettpályás kinézmagasabbra vb részvételt! Kép )

Kép

Gombi, én már annyira szeretnék Csandyékról fényképet látni! Ha beszélsz vele, megemlítenéd? Furdal a kíváncsiság a kis pöttömkéről!!! Kép

pogacsa
 
 

 
 

Ex!
Te egy deus vagy!!
Nem is múlt időKépKépKépKépKépKépKép

satuk
 
 


Ex, kb én is ezt a listát kaptam a Szt Imrében, kivéve, h ott szoptatós melltartót és kigombolhatós hálóinget v pizsit kértek, hogy ne kelljen levetkőzni a szopihoz. Ja, meg egy nagy, nembajhakoszoslesz pólót is, amit szüléskor össze lehet vérezni...
Ja, meg mondták, h ugyan elvileg adnak pelust meg popsitörlőt, de ha hónap végén szülök, lehet, h már elfogy, így vigyek... szép dolog...

pogacsa
 
 


Üdv!
Satuk, még fotózni sem kell: itt találod, ami nekünk van. http://bebibolt.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=78_156&products_id=372
Pogi, asszem, én nem veszek részt a sorsoláson. Kép Vki segítsen!
Megvan a videó, leírom az adatainkat:
BPD: 9,09 cm
OFD: 11,21 cm
HC: 32,21 cm
AC: 26,05 cm
FL: 6,7 cm
Súly (amit tegnap egy kicst elértettem): 2026 g

Íme még egy kép, 2D-ben.

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Satuk, köszi. Kép
Pogi, nálunk azért nem kell pelus, mert van szponzor. Kép A pizsim egyébként elölgombos, ill. csak három gomb van rajta, de ha hálóinget vinnék az sem végiggombos lenne...
Szüléskor rajtunk kórházi ruci van...azzal meg lesz, ami lesz.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, én is szemeztem amúgy tegnap a Mária nagykerben tegnap pont ezzel az ülőkével, de aztán a fentebb leírtak alapján meggyőztem magam, h inkább veszek helyette popsitörlőt... az is egész olcsón volt ott! Az a baj az ilyen bababoltokkal, h nehéz nemüres pénztárcával kijönni belőlük... (már csak azért is, mert nem fogadnak el kártyát...)

pogacsa
 
 



pogacsa
 
 


Pogi, a miénk is ilyen lesz, csak faktumos. Kép Remélem, még nem késsük le a májusi vásárlással. Egyébként jót mosolyogtam ezen az oldalon, a mahagóni színen...merthogy az minden, csak nem mahagóni. Kép
Az ülőkét mi a minimanóban vettük, mikor levásároltunk az övterelő kölcsönzési díját, tehát gyakorlatilag nem fizettünk érte...és még lett anyós jóvoltából saját terelő is! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Satuk:megkaptad,elolvastad?Vélemény??

Az én listám kicsit hosszabb,bár én mindent beleirtam-alapvető dolgokat is-ha érdekel vkit elküldöm.

Pogi:én egy FÜTYIRE tenném le a voksomat.
Szülés után megkereslek és degeszre zabáljuk magunkat a most tiltott kajákkal.Mit szólsz?Kép
Nem akarlak kinozni,de Petinek most csináltam bundikenyeret,nekem meg csorgott a nyálam!!Brühühü!Ráadásul én ehetnék egyet nyugodtan,de vagyok olyan hülye hogy visszafogom magam.Elég volt a fagyi 7végén!

puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ja,még vmi!

Tényleg nagyon gyogyi vagyok,tudom!!de még mindig nem értem hogy miért kell a háló a kádra!!
BOCSI!irjátok már meg a gyengébb képességű-azaz én kedvemért!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard, ÖN NYERT! Kép Fütyi bizony! Kép Kép Kép
Ok, szülés után ZABABULI!!! Kép
Olyan kár, h ide mindenki olyan messze lakik, a minap láttam két anyucit nagy egyetértésben tologatták a babáikat, ééén iiiis akarooom!

pogacsa
 
 


Pilchard, a háló azért jó, mert akkor nem kell annyira fogni a babát, nem csúszhat bele a vízbe, ha arra rakod rá. Dehát csak nem lehet annyira nehéz megfürdetni, nem? Kép

pogacsa
 
 


Pogi:én csak azt nem értem,hogy akkor a viz ami alatta van az hogy,meg merre,vagy nem teszünk vizet a kádba ,de akkor lehet mosdatni a pelenkázón is,na mindegy már tök hülyének fognak itt engem gondolni,még a végén azt irjátok hogy sárga házba menjek ha ilyen észlény vagyok........KépKépKép

Jajj de jó,nyertem!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Nem, azért belelóg a vízbe a háló, csak nem süllyed el a baba. Kép

pogacsa
 
 


Ex!

Köszi az infót.
Listához: babának cumisüveg a sárgaság elleni forralt vízhez, amit teának csúfolnak. Kórházi cumin nagy a luk, vagy elkényelmesedik a baba, vagy fuldoklik.

Juca

tjuca
 
 


Még egy kérdés lányok!

Kevés a helyünk, így bölcsővel indítunk. Mekkora egy jó bölcső (mármint a fekrésze)? Vett valaki? Hol lehet kapni? Milyen fícsörökkel rendelkezzen?
2-3 hónapig fogjuk csak használni, mert utána remélhetően már elköltözünk, és a kicsinek lesz ágyikója:-)

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!!
Pilchard! Kép Jó volt az emil, már nyomtatom is ki, és bevásárolok, összekészülök, és remélem nem hagyom itthon a cuccokatKép
Ja, Pilchard, a háló csak a béna anyukák kedvéért van, mint ahogy Pogi mondta, hgoy ne csússzon a babó..Kép Én nem, szeretnék úgy járni, hogy a saját bénázásom miatt a bébim parrantson a víztőlKép Mert az 1.idők sokat jelentenek.. én meg kihasználom a lehetőséget, ha van segítség.. Pl. a diplomamunkámat is szövegszerkesztős gépen írtam meg, nem írógépen.. Lehetett volna ott isKépKépKépKépKépKépKép
Ja, a háló azért nem vízzáró réteges. És utána lehet használni a kádat, mert a másik, amit babaformásra öntöttek ki, azt max. fél évig lehet..
Szóval ez van..Kép
Ja, a kukifelismerő versenyre beneveztem volna, rögtön láttam.. csak késve érkeztem.Kép Nekünk is van ilyenKép
Majd jövök.. megyünk és veszünk betétet.. tennát.. és tetra pelust is nézek a tescoban.. meg amit tudokKép
BEINDULTAM!!

Kép

satuk
 
 


sziasztok!

Házimunka helyett ezt alkottam!remélem nem baj!
A neveket csak igy tudtam beirni.

KépKép
Hello, Pogi
KépKép
Szőkemelinda , Mézgombi
KépKép
Encus , Kisvirág
KépKép
Exdeus , Blackrose
KépKép
Csibemanó , Katus
KépKép
Tjuca , Zsu11

Puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard: ez tök jó Kép Nagyon ügyi vagy Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Pilchard, Kép

pogacsa
 
 


ÉNISÉNIS!!
Kép
Kép

satuk
 
 


Pilchard, nagyon ügyi vagy! Csak Te kimaradtál. Kép
Satuk, a Tescoban csak kicsi Tena betét van. Nekünk a normál méretűt javasolták a felkészítőn, azt meg csak gyógyitárba lehet kapni.
Pogi, később nekem is volt tippem, hogy az ottan Gergő fütyköse...főleg a formájából. Kép
Juca, hét elején beszéltünk erről a szopihogylegyenről, a felkészítőn azt mondta a védőnő, hogy attól a pár naptól nem lesz semmilyen zavaruk, tehát ellustulni sem fognak a babák...

Íme a frissített tábli:

<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház nem/név testvérek
Veráska 30 Siófok 38+0 2006.04.26 Várpalotai kh. Dávid elsö baba
Pilchard 29 Kosd 36+2 2006.05.08 Nyírő Gy. Kórház Amelita első baba
Caroline 32 Budapest 36+0 2006.05.10 Péterfy kh. Lili első baba
Kóci 34 Bp. II. ker 36+0 2006.05.10 MÁV kh.
Dr. Szabó Gy. Lóránd Adél
(2004.02.18.)
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 35+6 2006.05.11 Nyírő Gy. Kórház Renáta elsö baba
Blackrose 24 Keszthely 35+2 2006.05.15 Szt. István kh.
Dr. Boros Judit Adél Tamás
(2004.04. hó)
Melanie77 28 Bp. XII. ker. 35+1 2006.05.16 Szt. Imre kh. Áron Anna
(2004.01.16.)
Clair 32 Bp. III. ker 35+0 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 34+4 2006.05.20 János kórház
dr. Baltschik Virág Laci
(2004.01.20.)
Acer 32 34+2 2006.05.22 Szt. István kh. fiú fiú
(2004.10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 34+2 2006.05.22 Kútvölgyi kh. Olivér elsö baba
Tjuca 27 Budapest 34+1 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Colett77 28 Budapest 34+0 2006.05.24 János kórház Míra Máté
(2004.03.22)
Gabek 30 Bp. III. ker 34+0 2006.05.24 II. sz. Női Klinika fiú első baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 33+6 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt Dominik elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 33+5 2006.05.26 Kiskunfélegyh. Julianna elsö baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 33+2 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László Balázs 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 33+2 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. Nikolett elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 33+1 2006.05.30 Budai Honvéd kh. lány Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 32+6 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 32+5 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004.06.26.)
Szőkemelinda 26 Bp. XX. ker. 32+4 2006.06.03 István kh. Máté első baba
AnnAnn 30 Hatvan 32+3 2006.06.04 MÁV kh. fiú Hanna
(2003.11.04)
Exdeus 23 Szeged 32+3 2006.06.04 II. Kórház
dr. Czank Zoltán Péter László elsö baba
Banik 26 Budapest 31+6 2006.06.08 Schöpf-Merei kh. Balázs első baba
Katus73 32 Békéscsaba 31+1 2006.06.13 B.csabai kh. Panna Kata
(2002.10.23)
Lreta 28 31+0 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Pogacsa 24 Budapest 31+0 2006.06.14 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Balázs Gergő első baba
Norwell 24 Tét 29+6 2006.06.22 Győr P.A. kh. Kende Kálmán elsö baba
Babszem27 27 29+5 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003.09. hó)
Veraa 30 28+5 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Emy82 23 Szigetszt.m. 28+4 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 28+2 2006.07.03 Újpest
szülőotthon lány Levente
(2005.01. hó)
Petra77 29 Szarvas 28+0 2006.07.05 Orosházi kh. Áron Béla első baba
Bogosz Bp. XVIII. ker. 27+6 2006.07.06 Szt. István kh. Emma első baba
Csibemanó 27 Tatabánya 27+0 2006.07.12 Bajcsy kórház Levente Réka (19 hó)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 27+0 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 26+5 2006.07.14 Schöpf-Merei fiú elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 26+1 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. Erika lány (2,5 év)
Tokajkincse 26 Miskolc 25+6 2006.07.20 Semmelweis kh.
Miskolc Bodza Csenge első baba
Jurem 31 Nyíregyháza 25+2 2006.07.24 Nyíregyházi kh. fiú Janka
(2001.04.11.)
Nyanya67 38 Budapest 25+2 2006.07.24 Szabolcs u. Blanka Krisztina Balázs
(2002.12. hó)
Marcy 29 Szombathely 25+1 2006.07.25 fiú első baba
Encus 27 Törökbálint 25+0 2006.07.26 János kórház
dr. Zsolnay Maya Eperke harmadik baba
Szücsi_66 39 Bp. XXI. Ker 24+2 2006.07.31 János kórház
dr. Wiegandt lány első baba
Noémi22 27 Budapest 23+5 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 23+4 2006.08.05 Debreceni Klinka Milán első baba
Zsu11 28 Bp. XXIII. ker. 23+3 2006.08.06 Kútvölgyi kh.
Dr. Tóth Ferenc első baba
Banya 25 Pécs 22+4 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Fénysugárka 26 Csíkszereda, Erdély 22+1 2006.08.15 Megyei kh. Csíkszereda Hanga vagy Tétény első baba
Gira 24 Szeged 22+1 2006.08.15 szegedi Nöi Klinika Réka
(2005.04.18)
Zsebecske 29 Szsztmiklós 22+0 2006.08.16 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László első baba
Déé 29 Budapest 21+5 2006.08.18 Szt. Imre kh.
Dr. Bálint Mihály első baba
Adi77 29 Pécs 21+4 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. első baba</pre>

<pre>
Nick ék. Lakhely szülés ideje kórház név súly magasság testvérek
Csandy 34 Bp. XIV. ker. 2006.03.21 SOTE I. Gergő első baba</pre>

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát, nekem az egyik császáros barátnőm pedig pont ezt mondta, hogy másfél napig nem adták oda a babát, hogy regenerálódjon, és utána nem volt már hajlandó megkűzdeni a kajáért... és azóta is felesben tápszerezik, mert elapadt a teje is, pedig eleinte volt... persze sosem százszázalék, hogy attól hogy cumisüvegeztették, de ő eléggé meg van győződve róla, h igen.

pogacsa
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bekukk. Voltunk ma UH-n. Minden oké, megint fejfekvésű a Drága. Méretei jók, tehát 27+1 naposak vagyunk. Rákérdeztem a méhlepényre, most azt vizsgálta meg a legjobban, a méhszájat már elhagyta, hátsó fali, benne van a fundusban és átlóg a melső falra is, azt mondta jó nagy placenta. Ilyet még nem hallottam.

Pilchard
Ügyi vagy, nagyon szuperek így a képek!

Most csak ennyi, mert a derekam leszakad, és ma semmit nem pihiztem, hosszú volt az út és nagy a dugó, szóval most elteszem magamat/magunkat holnapra.

Jó éjt mindenkinek:
Csibemanó
csibemanó
 
 


sziasztok!

ilyet is tudok!( de az ötletet+progit loptam egy másik topicból)Kép

Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pogi, a baba a tiéd. Tehát, olyan nincs, hogy nem adják. Az ok, hogy hagynak fél-egy napig, de ha TE úgy akarod, akkor kötelesek kihozni neked, vagy ha fel tudsz kelni, akkor mehetsz érte az újszülött osztályra.
Egyébként a szopihoz az anyának is hozzá kell szoknia, de tény, hogy a csecsemősök nem partnerek ebben, mert ők állandóan csak azt kérdezik, hogy szopott-e a baba, holott ez nem megy egyik pillanatról a másikra!
A felkészítőn a védőnő azt javasolta, hogy első alkalommal, amikor megkapod a babát (nem közvetlenül a szülés után, hanem később), akkor nem kell kapásból a szopit erőltetni, először rá kell tenni a mellkasodra, hogy érezze a szívdobogásod, megnyugodjon, és csak utána odaadni neki a cicit.
Persze kinek mi válik be, és mit szeretne, meg a végén mi sikerül...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, nálunk a Szt Imrében szerencsére tényleg nincs ilyen, de vannak kórházak, ahol még van!!!
Ott nem hagyták sosem az anyáknál, csak ők mehettek a csecsemőosztályra, de ő ugye nem tudott lábraállni.
Bízom benne, h nálam az egyre inkább tuti császár ellenére sem lesz ilyen.

pogacsa
 
 


Sziasztok,
délután írtam egy csomót, mert visszaolvastam egy csomót. De a rendszer nem küldte el, viszont world-be írtam és elmentettem, így nem ússzátok meg Kép

Itt van:
Na, ma sincs felemelő időjárás. Borzasztóan fúj a szél Kép

Katus, csak egy egynapos londoni munkamegbeszélése volt a férjemnek, a következő május közepére van neki betervezve, kétnapos párizsi út. Hacsak addig meg nem szülök... Kép
Én nem szülnék otthon.

Banya, ha meg tudod tenni, szerintem is mielőbb irasdd ki magad, nem éri meg. Otthon is el fogod tudni foglalni magad Kép

Zsu, te is szépen kerekedsz Kép

Jurem, kicsit későn, de isten éltesse a nagylányodat! Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen tortákat csinálsz!

Pannamari, téged is elég hamar küldenek már ctg-re. Nálunk csak a 36.héttől szoktak.

Mézgombi, ne aggódj attól, hogy mások megmondják mikor szülsz Kép A hugom detto ugyanígy volt, óriási pocak, mindenki mondta, hogy te jó ég, tuti előbb jön a baba, ráadásul azt mondják a második hamarabb érkezik, ehhez képest túlhordta, sőt indították egy hét múlva... Kép Édes az unokaöcséd Kép

Szilvi, már kész kiscsaj! Gratula Kép

Exdeus, a GDM miatt annak ellenére is be kell feküdj, hogy szinte végig nagyon tuti volt az eredményed? Látod ilyen szép méretei vannak, téged meg még fogyaszt is Kép Nagyon szép kép róla Kép
Pakolással kapcsolatban teljesen egyetértek veled Kép

Pilchard, nekem kb. akkor sikerült elaludnom, mikor te keltél Kép

Satuk, kizárólag a hugom és a saját tapasztalatomból merítve szerintem van összefüggés a nem alvás és a baba későbbi szokása között. Ezzel nem szegény Pilchardot akarom bosszantani, bocsi.
Köszi a műsorajánlót, megpróbálom megnézni, nálunk aktuális a beszédtéma Kép

Pogi, még jó, hogy nem kellett korábban idegeskedned emiatt a szalag miatt, és sikeresen megúsztátok. Én még nem hallottam erről sem, meg a méhlepény osztályozásáról sem.

Blackrose, anyukádnak nem az a gondja veled, hogy lány lettél? Vagy a fiúkkal is ezt csinálja? Erről egyébként egy vicc jut az eszembe, ami anyósom kedvenc vicce, és ez most a nagyon lebutított változata, hogy rövid legyen:
Két családanya beszélget, jaj képzeld, a lányom olyan jól ment férjhez, a férje főz, mos, vasal helyette. És a fiad? Jaj, azt ne is kérdezd! A menyem egy hárpia, a fiamnak kell főzni, mosni, vasalni...
A 4D-n annyira ne aggódj, mi voltunk, de szinte semmilyen képet kaptunk, mert úgy befúrta magát a méhlepénybe, hogy a doki sajnálkozott a legjobban, hogy nem tud róla képet csinálni.

Kisvirág, nagy drukk holnapra!

Melinda, ez tényleg szép nagy méret egy 31 hetes babónak Kép Én máj.20-ra vagyok kiírva, szerintem elkezdhetsz pakolászni Kép

Kanyin, nem semmi túrákat csinálsz! Anyukám mesélte, hogy mivel a hugomat túlhordta három héttel, az utolsó időben, hogy meginduljon a szülés a budai hegyekből átgyalogoltak engem babakocsiban tolva zuglóba. De hugomat nem érdekelte Kép De most én ilyenre biztos nem vállalkoznék!

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Na, és ami azóta volt:

Voltunk a dokinál, minden oké a lánykával. Idejének megfelelő, kb. 2300 gr-osra saccolta. Ha szépen kivárjuk az időnket is, akkor nagyobb lesz, mint a fiacskám, mert ő 2650 gr-al született Kép Mi 24-én kezdjük a ctg-t Kép
A kicsit magasabb cukromra a doki mondta, hogy nem örül neki, és tartsam be legyek szíves a diétát, így Pogi és Pilchard beneveznék hozzátok a szülés utáni zababuliba!

Satuk, szerintem felesleges ez a háló. Nem leszel béna, hidd el. Inkább fogni fogod a prücsköt Kép

Pilchard, nagyon szupi képeket hoztál össze. Most már én is kiharcolok egy pocakképet a férjemnél, hogy bekerüljek a tablóba Kép

Pogi, én is császáros voltam (lehet leszek is), első 12 óra szigorú fekvés, nekem annyi mázlim volt, hogy egybeesett az éjszakával. Reggel lementem az osztályra, és kihoztam a babát. Nálunk egész nap ott lehet, csak estére kell viszzavinni, és a kiskocsin kórházi cumisüvegben víz van. Én azt is adtam neki, mert mivel későn indult be a tej, kellett azért egész nap a folyadék neki. Sajna én sem voltam tejcsárda, néha-néha kellett a pótlás is, de hat hónapig csak tejcin élt a fiam. Annyi szerencsém volt még, hogy a hugomnak viszont rengeteg teje volt, és tőle kaptuk a pótlást Kép

Hello, és hogy vagytok, mi újság?

Pilchard, jobb éjszakát neked!

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Pilchard, Te végigaluttad az éjszakát? Jövök itt nagy naívan, hogy Te, mind éjszakai bagoly bizti jókat irogattál, lesz mit olvasnom, erre semmi. Pedig lassan arra számítok, hogy éjjel unalmadban megoldod mindenkinek a problémáját, meg megcsinálsz mindent, mint múltkor a képekkel amit angyalkodtálKép
Azért remélem minden rendben!!
Jó, hogy írtátok, hogy a császár után nem mindenhol viszik ki a bébiket, meg kell kérdeznem, nehogy ott fekve kapjak szívrohamot..Kép
Doren, látom, Te meg túlélő vagy..Kép nem hagysz semmit a véletlenreKép
Ha van összefűggés, hogy a pocibaba miatt mikor kelek, akkor végülis bírni fogom..Kép 10,11től reggel 7ig alvás leszKép Egyébként parám, hogy nem fogok felkelni, ha sír.. szerencse, hogy van apukája a babának.. majd felkeltKép
Ex! Tegnap, hogy mondtad, hogy nincs a Tescoba Tenna, nem is mentünk.. Megmondom őszintén, sohasem töltött el nagy kedvvel, hogy vásárolhatok, .. örültem, hogy nem kell menniKép Ezért szoktam kérni a tapasztalatokat, meg előre megnézni a neten, hogy hova kell betérnem, minden macera nélkül.. A gatyával nagy szerencsém volt, mert meglátni, megszeretni.. beleférniKép .. hát volt ez is vagy 7és fél percKépKépKép
Jelentkezzetek!
Jó reggelt mindnekinek..
Puszi!

satuk
 
 


sziasztok!

Képzeljétek,"aludtam" 5-ig,3x-i pisivel ugyan,de legalábbvissza tudtam szundizni.Bár most fáradtabbnak érzem magam,mint tegnapKép)

Örülök hogy tetsztt a kis alkotás.

Engem már most reggel nagyon jó hir ért:mi a munkahelyen kapunk minden évben ruhapénzt,és nem is tudtam hogy ez még most jár nekem,de kaptam 45 000 ft-ot,csak számlát kell szereznem,de az megoldható.Nagyon örülök,mert most nagyon kiköltekeztünk!!

Doren.hát nem ijedezek,de én is halottam ezt az összefüggést,de akkor Ameli szinte soha nem fog aludni,mert nagyon ritka mikor nem mozog,nem is értem mikor alszik.
ZababuliKépKép

Lányok:olvastam már 100 véleményt,cikket,hozzászólást,ötletet,tanácsot a szoptatással kapcsolatban,de most kezdek csak parázni hogy mi lesz hogy lesz.jó, hülyeség előre ezen aggódni tudom,mert nem tudni mennyi tej lesz,mennyit igényel a babszika,stb...csak ugye az ember mindent a legjobban akar csinálni.
Pl.nem tartotok attól hogy ha cumizik,akkor nem akar majd utána szopni?Nekem már ez a vizitatás,vagy teáztatás is fura,az anyatej innivaló is a babának.

Szerintetek mikor leheteggyütt
fürödni nagy kádban a babával?hány hónapos korától?

Olvasom a tavaszi és téli babás topicokat,olyan édesek a bébik,már én is akarom a kezemben tartani,hozzábújni,babusgatni!!!!
nagyon rámtört az anyaság!!!!!KépKépKépKép

Pedig mondtam Amelinek hogy 29-én szülessen meg,hogy apának legyen névnapi ajándéka(peti),és az még több mint két hét.

Csak én vagyok ilyen türelmetlen?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard, már nemsoká itt lesz a Te időd!!! Kép

Na ma én elég sokszor keltem, mindig arra, h kő kemény a pocim, és nyomja a bordáim... Kép asszem ez a tendencia romlik is lassacskán Kép na majdcsak túléljük!

pogacsa
 
 


Sziasztok!!!

Láttam a kórházi pakk volt a téma. És gondoltam gyorsan beteszem ezt. Hátha nem jutok most az olvasás végére, mert tegnap nagyon be indultatok Kép.<!--attachment: Mit_vigy_nk_a_k_rh_zba-406991.doc*mime_msword.gif*application/msword*29.2**Mit+vigy%26uuml%3bnk+a+k%f3rh%e1zba%2edoc --><center><pre>
Kép
Mit vigyünk a kórházba.doc (29.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Az RTL klub baba mama delelőjébe szokott lenni az a csaj, aki összeállította. Vannak benne olyan dolgok ami nem szerepelnek a hagyományos listákba, és lehet jó ötlet.(Én speciel ezt is felhasználtam.)

No aztán most olvasok vissza.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Szopi ügyben: én nem a szopira gondoltam a cumisüveggel. Sárgaság: folyadékhiány megnövekedett szérum bilirubin szint. Erre adják a forralt vizet, amibe néha tesznek annyi szénhidrátot, hogy nem is érzi az ember, ez is a bilirubin miatt kell. Na ezt adják cumiból, és a kórházi cumin akkor a lik, hogy én láttam a barátném kisfiát, aki a szó szoros értelmében fuldoklott. Más babák meg elkanászodnak és ellustulnak, hogy ha ekkora lukon is kifér valami, akkor minek dolgozzanak a picivel. Ezért ajánlják, hogy vigyél kislukút.
Tápszer, van, hogy kedves anya tudta nélkül a csecsemősök megtömik a babát. Ez ellen sajna nem sokat lehet tenni, szinte minden kórházban előfordul. Itt ugye utána azért visít a baba, mert nem büfizteti meg őt senki, és küzd. Erre mondták azt a barátnőim, hogy ez a legtöbbször nem jelent semmit, mert, ha valakinek szépen beindul a teje, akkor mikor hazamegy, akkor a kis lurkesz rájön, hogy vagy eszik tejcit, vagy nem kap mást alapon jobban teszi, ha okosan dönt, és nem szokott gond lenni. A csecsemős csöndet akar este is, máskor is, és előfordul, hogy a baba bekerül az anya legnagyobb jóindulata ellenére. Hivatkoznak még a nagy súlyveszteségre is, ez mind csak kifogás. Tény, hogy a tejci csak két három nap elteltével indul el, a baba munkája eredményeképpen, de a csecsemősök ez ellen dolgoznak egy kicsit, de még eddig az esetek nagytöbbségéban az anyák és a babák nyertek. Ezt persze csak szekunder élmények alapján írtam, de elég sok mamival beszéltünk erről, itt is vannak már tapasztaltak, nos vagy megerősítenek vagy cáfolnak:-)

Egy biztos, senki sem úgy születik, hogy profin szoptat, de azért a többségnek nagyon is jól sikerül, és bizonyára itt is mindenki nagyon ügyes lesz:-))))


Juca

tjuca
 
 


Sziasztok megint!!

Katus:
DE jó!!! Kép
Én is megtaláltam a régi pólyám, de azt már nem nagyon lehet használni, mert a sógornőm, egy kicsit leamortizálta -> portörlő rongynak használta. Kép
DE anyum(mivel kézimunka készító kisiparos) varrt az unokáinak egy szép hímzett pólyát és a másik sógorasszonyom oda adta, így arra gondoltam, hogy születés után abba kérném majd Adélt tenni, mert igaz keresztelő pólya címen van, de az én porontyaim nem lesznek, csak majd ha maguk akarnak. Így hátha valamennyire megenyhül a szíve anyának, ha látja, hogy a képeken abban a pólyában van.

Én is úgy vagyok vele, és részben várom is a szülést, mert kíváncsi vagyok, mi jön be a szülési tervemből és mi nem, és hogy lesz, meg mint. De lassacskán mintha feldolgoztam, feldolgoznám a korábbi rossz emlékeket, mert most perpill 04.13. 9.35.kor nem félek a szüléstől. Jó vannak pillanatok amikor igen, de egyre ritkább. És ez asszem elég pozitív dolog.

Én Tena betétet viszek, meg északai betétet. Aztán majd kiderül melyik lesz a jobb.

Melinda:
Én már egy ideje elkezdtem, de rám nem kell adni, mert én Tomi ruháit, is már jan. febr. környékén kimostam összeraktam pedig csak ápr. 20 ra voltam kiírva. És már most is egy ideje mosogalódok.

Pilchard:
Hát vannak ilyenek. És igazam lett, mert azt mondta, igaz nincs benne, hogy az élettársaknak nem lehet olyan nevű a gyereke, de az se hogy igen. Így ő nem akarja megütni a bokáját.
És asszem nem is futok ezzel még egy kört, kedden írtam a MTA akadémiának, az Anemona utónév miatt, mert megállapodtunk Balázzsal, hogy ha a Varga nincs akkor az lesz. Aztán, ha nem adják meg akkor még ott a névváltoztatás stb. És a nő meg béééékaphatja!!!

Satuk:
Tetszős ez a hálós dolog. Bár én meg olyasmire hajtok ami olyan ülőke féle, mert én meg főleg nagykádba szeretném majd fürdetni a kiscsajt, vagyis persze az elején nem, de pár 1,5-2 hónaposan, mert így Tomival együtt tud pancsizni. Láttam is olyat ami tetszik csak egyenlőre az árával nem vagyok megbékülve.

Óóóóó közben látom a linket!!! Köszi Ex!!! A listád miatt is , de most emiatt főleg én is csatlakozom Satukhoz!!! Kép

Neked is, neked is ,neked is szép a pocid!!

Petra:
Az a védőnőtől való cucc az végülis egy orvosi igazolás a várandóság tényéről, és arról, hogy mikorra vagy kiírva. (régebben elég volt a kiskönyv, de idéntől ilyen kell)
Végülis nekem annyit írt rá a dokim, hogy Fent nevezett X idős várandós. A szülés várható ideje 2006.05.15 .
És aláírta lepecsételte.
Mindketten bementek, személyi igazolvánnyal. Az anyakönyv muci megnézi, hogy te nem vagy-e férjnél(véletlenül ;) ) . Aztán aláírat veletek pár papírt és annyi.

Gratula az írásbelidhez!!

Pogi:
Én fütyire tippelek. Vagy ahogy egy ismrőstől hallottam teknős béka jel pozitív. Jól tippeltem?

Pilchard:
Nekem is jöhet a lista, mert sose lehet tudni, mit hagynék ki. És most nem úgy lesz, hogy api gyorsan haza fut érte. Kép blackrose01@freemail.hu

Te tényleg unatkozhattál tegnap. Kép

Anno én is kaptam ruha pénzt és én is jóóóól meglepődtem. (Tök sok rucit kapott Tomi felső ruha címszó alatt)

Együtt fürdés:
Hát én úgy gondolom, ha 3 hónapos kortól lehet vinni babaúszni(mert úgy tudom attól lehet) akkor simán 2-3 hónaposan már veled fürödhet, hiszen úgy se a legpiszkosabb állapotodban fogsz mellé ülni. De ha belegondolsz aki vízben szül, az kapásból egy vízben van az újszülöttel.

Hamarosan babázhatsz!!! Nyugi!!

Cumis üveg:
Az én fiam is nagyrészt amiatt nem szopott mert a cumisüvegből könnyebben jött(mert itt a kórházban tápszerezik a babákat ha van tej ha nincs). Szóval Adélnak egy cumis üvegje lesz(azért ha néha apa eteti meg lefejt tejjel), de azt se használjuk addig amíg meg nem tanul szopni.(sőőőt cumija se lesz) A kórházban ha kell profin megtudom itatni pohárból is, hiszen a csecsemősök is abból teáztatják.(Tudom, mert én is az újszülött osztályon tanultam meg hogyan kell)
Lehet hogy hülye vagyok, meg naív. DE ezt a gyerekemet szoptatni akarom, és bármit ami ebben akár elvben is megzavarhatja igyekszem kiiktatni. Aztán lehet koppanok, de utána is lehet venni, megpróbálni mást, de nyugodt leszek, hogy megpróbáltam. Míg Tomi miatt, hogy nem ment a szopi mai napig lelki furdalásom van, hogy biztos nem tettem meg mindent.

Juca:
A sárgaságra a legjobb ellenszer az anyatej!!!

Doren:
Jó a vicc!!
Amúgy nem hiszem. A tesókkal is ezt csinálja, vagyis velük már annyira nem hiszen egy 38 illetve, 36 éves családos emberrel nem tudja már annyira. DE ugye én még fiatalabb is vagyok, meg lány is. Így jobban tud hatni rám.

Annyira nagyon nem aggódom, mert ha mennék is akkor jövő pénteken mentem volna, és hát hamarosan élőben látom a kisasszonyt így nem nagy gond!!!

Szép napot!!!

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Juca, a MÁV kórházban, ahol én szültem és most is fogok nem adnak tápszert. Ha nagyon muszáj, mint pl. az én kislányomnak a 2,2-vel született, besárgult és nekem még nem indult be a tejem, szűrt anyatejet adnak. Hogy ne szokjon hozzá a "jóhoz" pohárból probálják adni, és persze cumisüvegből is, ha amúgy nem megy. De ahogy beindult a tejem, mindig fel kellett mennem a csecsemő osztályra, ahol a kék fény alatt feküd, hogy megszoptassam. Én nagyon meg voltam elégedve a csecsemősökkel, ezért sem váltanék kórházat semmi pénzért.
Pilchard. Jó lett a pocakmix. Majd én is teszek fel újat magunkról.Igazad van, a babának elvileg bőven elég az anyatej. Az én lányom sem kapott mást 3 hónapos koráig. Még azt, ha jól emlékszem K vitamint (ha nem akkor bocsi), se nagyon tudtam neki odadni cumisüvegből tejjel összekeverve, mert nem akarta elfogadni. Gondolom még most is úgy van, hogy aki csak szoptat, annak adni kell azt a borzalmas keserű izét a babának bizonyos időszakonként, mert az anyatejből ez az egy hiányzik. Én nagyon várom, már a szoptatást, mert az egyik legfantasztikusabb érzés a világon. Ennél meghittebb dolgog nem nagyon létezik. És hidd el menni fog neked is.

Doren, tőlem is megkérdzeték, hogy mi van megakarok szűlni. hát még nem áll szándékomban, de valszeg mostanában nem fogom megismételni ezt a kis túrát.

Satuk, ne félj tőle, hogy nem ébredsz fel, az anyai ösztönöd nem hagy majd aludni. Kép És szerintem sem kell a háló. A kezedet mindennél biztosabbnak fogod érezni. Már írtam, hogy én elég béna típus vagyok, de első perctől kezdve én fürdettem, és soha nem ejtettem el, és a kicsim is biztonságban érezte magát végig.

Mikor ilyen szép idő van, már én is annyira tologatnám a picurkát. Egyébként mi szerencsések vagyunk, hogy nyári babánk lesz, télen sokkal nehezebb.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Blackrose, Kanyin!

Igen, igaz:-) Ahogy írtátok, a tejci mindenek felett. Csak a Margitban első éjjel nem adják ide a babát, és akkor jön a gonosz csecsemős:-) és ármányol. Na meg ha jól tudom tejci nem folyik azonnal, bébi meg csak megéhezik. Na mindegy túl leszünk ezen, és bízom benne, hogy sikerülni fog:-)

Lányok!

Hogyan lehet aláírást szerkeszteni, mondjuk színt meg ábrát?

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Kanyin:láttam a babádról azt a képet,ahol a zokni bakancs neki,meg kell zabálni,olyan cuki volt!!!Peti mindig azt mondja hogy ő pici babát akar,nem 4 kilósat,hanem kis picurt.
Amúgy nekem azt mondta a védőnőm,hogy a k-vitamint cseppentsem a cicimre,akkor sem megy be több ha a szájába cseppentem.Én meg nem tudom.

Tudom még odébb van,de peti alig várja hogy eggyütt fürödhessünk amelivel,azért kérdeztem.köszi.

Megyek csinálok ebédet,de még nem tudom mit.

Még jövök.
Ex:tök igaza van Hellonak,én egy nagyon kis kiváncsi ember vagyok-biztos randa öregasszony lesz belőlem-ahogy olvastam vissza sokat,láttam hogy a táblát anno AnnAnn csinálta,aztán meg Te,de ő,és még sokan csak úgy szó nélkül eltüntek?

Puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Tjuca:profilba bemész,ott aláirás.Majd bal oldalt fent dokumentáció-formázás.

Hát igen, a nyirőben sem ideális minden,ott is adnak pótlást,de nem értem!!!mindenki azt mondja hogy az újszülött gyomrának a befogadóképessége olyan kicsi,hogy szinte nincs is,tehát nem tud éhen "halni",akkor meg minek?Azért mert idegesiti őket a sirás?
Akkor ne dolgozzon ott.Na jó antiszociális vagyok,de ez engem dühit.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard, neked már nem sok van hátra! Majd kérünk szüléstörténetet.

Az Istvánban sem adnak teát vagy vizet. Ott az csecsemő osztály is csak vész esetére van. A babák ott vannak az anyukákkal. Ha pótlás kell, akkor anyatejet kapnak, pohárból, vagy fecskendőból. Nincs is cumisüvegük.Kép

A szoptatástól én is tartok kicsit, de megígérték, hogy segíteni fognak, max. sokszor kell nekik szólni, mert az egész osztályon csak 2 csecsemős van, és talán50 ágyas az osztály.

Holnap megyek reggel szülőszoba látogatásra. Kíváncsi vagyok. Jó, hogy írtátok ezt a listát. Azt hiszem a hétvégén én is előszedem a babaruhákat, és elkezdem kimosni őket, meg összepakolom a kórházra azt, ami már megvan.

Pilchard! Nagyon jól mutat egymás mellett az a sok pocakfotó. Hát, bizony már eléggé a vége felé járunk.

Nemsoká babázhatunk!Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!!

Melinda:
Naaa ez az egyik ok amiért az Istvánban szeretnék szülni.

Amúgy van tej már a konkrét nagy tejbelövelés előtt is csak nem annyi. És a babának van annyi tartalékja, hogy elégnek kellene lennie. Hisz ha nem így lenne, akkor kihalt volna az emberiség. Mert mi volt akkor amikor nem volt tápszer. Sőőőt mérleg se amivel lemérik, hogy mennyit evett az a csimota.
A csecsemősök hajlamosak felfújni néha a dolgot.
Mert pl. amikor dolgoztam ott az anyukának volt teje, a baba(1 napos) szopott is 10 grammot, de hogy az nem elég(mert nem jön ki az átlag), és még kapott 10-15 gramm pótlást. Mert éhen fog halni.

Jó persze abban a rendszerben, ahol csak 3 óránként viszik ki a babát szopni,éjjelre meg nem is. és a babának meg KELL ennie a napi mennyiséget. Ott persze, hogy pótolnak.
Meg az anyatej meg a tápszer emésztése közti különbség adja a csendet nekik ott benn. Mert a tápszer 2X tovább tart a pociba.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Blackrose, najó, megosztom az első díjat az összes megfejtő között! Kép
Hogy kell kisbabát pohárból itatni?

Anyatej, cumi, stb: egy másik fórumba beleolvasgattam, és hát, ott kb egymás torkának estek, hogy igény szerinti szopi vagy rendszer, cumi vagy nemcumi, tea vagy nemtea, stb... hát, én azt vettem ki, h annyira eltérőek a babák, hogy nincs egyetlen üdvözítő megoldás. Kinek így, kinek úgy. Én most, tök tapasztalatlanul, úgy gondolom, h eleinte mindenképp igény szerint fogom szopiztatni, lehetőleg csakis anyatejjel, és nem fogok adni neki cumit, de aztán majd az élet megmutatja! Kép

Anyu átjött ma, kiválogattuk a babarucikat, legközelebb nekiálljuk mosni, vasalni a legkisebbeket! Kép Jaj, csajok, van egy 120 cm széles kiságyra való pelenkázóm, az ágy meg ugye 140 széles lett Kép nincs valakinek nagyobb, aki elcserélné? Bár végülis épphogy, de elég hosszú ez is, csak át kéne fúrni a pöckeit, mert ahol most vannak, pont beleesik Kép.

Pogi (31+1)

pogacsa
 
 


Sziasztok!!!

Szoptatás témához van két esetem is: egyik a barátnőm, aki novemberben szült. Rooming-inben volt a kisfiával, és az első pillanattól kezdve szoptatni akart (végül szoptatott is). A második éjszakát azzal töltötte, hogy fejte-fejte a tejet, mert rengeteg volt neki, de a kisfia csak nagy nehezen kapott rá a cicire, eleinte nem volt könnyű nekik. Szólt a csecsemősnővérnek, hogy segítsen neki egy kicsit, mert nem tudja rendesen mellre tenni a babát, erre mi történt: a nővér hozott magával egy injekciós tűnek az alját (fogszim sincs, mi a neve...Kép), és zsuppsz, mire a barátnőm megszólalt volna, bele is nyomta a gyerek szájába a teát... Akkor határozta el a barátnőm, hogy többet se szól nővérnek... Kisfia most négy hónapos múlt, és csak szopizik...
A másik a sógornőm, aki császáros volt, és tőle meg elvitték első éjszaka a kicsit. Lehet, hogy ő maga kérte (meg is van a véleményem erről, bocs, ez nem ide tartozik, de nekem esett rosszul...), hogy vigyék el, nem tudom, de később meg pótlást is kért, mivel hogy kevés a tej... (Ja, és bababarát a kórházunk minősítése........)
Ezek után én elhatároztam, hogy nem fogom kiadni a kezemből a gyerekemet, akkor sem, ha a fene fenét eszik, mert határozott meggyőződésem, hogy aki AKAR, az TUD is szoptatni. Vagy csak idealista vagyok?Kép
Ja, és a történethez hozzátartozik, hogy anno mikor én születtem, nem volt divat a szoptatás, sőt, a "minek szoptassuk a gyereket, ha egyszer van tápszer is" nézet volt a menő. Ezért én is (és a tesóim is) mindössze két hetet(!!!) szoptunk, utána meg hajrá tápi. A történet csattanója, hogy ekcémás vagyok... Nem tudom, miért, de azóta is úgy érzem, hogy nagy mértékben befolyásolta ezt is (és az anyum és közöttem lévő kapcsolat minőségét is) az akkori felfogás...
Meg aztán az jutott még eszembe, hogy szoktuk mondani, hogy "hülye, mint az állat". Na, tegnap zuhizás közben gondoltam, hogy ezt át lehetne írni "hülye, mint az ember"-re, mert az állat "csak" egy ösztönlény, mégis tudja, érzi, hogy a legjobb a kicsinyének a saját testéből adott tej, mi, emberek meg azt hisszük, hogy ami természetes, az nem jó, legyen inkább a mesterséges táplálék...
Na, mindegy, egy biztos: ÉN SZOPTATNI AKAROK ÉS FOGOK IS!!! (Ez a téma mostanában nagyon fel tudja birizgálni a gondolataimat, egyébiránt teljesen normális vagyok ám...KépKépKép)

Juca!
Azért az szerintem nem igaz, hogy éhezik, tényleg csöpp a gyomruk, néhány kortyocska is megtölti... Meg aztán lehet, hogy nem is azért üvölt, hogy éhes, hanem valami más nyűgje van (nemsokára meglátod!Kép)

Pilchard!
Igen, lehet, hogy egy részüket idegesíti a sírás, mondjuk akkor nem értem, hogy miért nem adják oda az anyukának, hadd bömböljön a gyerek az ő fülébe...Kép Meg a másik, amit már az előbbi litániában is írtam, hogy vannak közöttük 40-50-esek, akik még a "tápszert a gyereknek" nézetet tanulták, nekik biztosan nem egyszerű elfogadni, hogy a szoptatás mindenekelőtt (meg van, akit nem is érdekel, csak legyen már csend...Kép)
Jó a pocakbemutató!!!

Pogi!
FÜTYÜSKE! Hányadik vagyok? Vagy már valaki elvitte a fődíjat???Kép Na, jó, én doppingoltam, mert Kende babáét megmutatták két hete...KépKépKép

Na, akkor ha még nem untok, leírom ezt is:
Tegnap voltunk doktor bácsinál. Méhszáj zárt, méhnyak 2000-es, de azt mondta, hogy mivel most már beérkezünk a finisbe, a délutánjaimat tessék sok-sok pihivel tölteni. Megmérte a pocimat, de nem körbe, hanem hosszába... (31 cm). Ilyet most csinált először, de gondolom, így jobban meg tudja állapítani a méh nagyságát. Meg aztán Kende baba elbújt előlünk, vagy fél percig kereste a szívhangot a Dopplerrel, mire meglett, akkor kapott egy jobbegyenest, hogy "mi a fenét zargatsz, hagyj már aludni"!Kép
Ja, és azt is mondta, hogy akkor most hat hétig maradjak nyugton a fenekemen (ismer már, hogy ha nem mondja, úgyse nyugszom elKép), és a 36. héttől utánunk a vízözön! Tehát ha utána szülünk, max. annyit jelent, hogy 20-30 dekával kisebb lesz Kende baba, de egészségileg már nem fog gondot okozni.
Április 27-én megyünk 32 hetes uh-ra, és május 3-án kell a dokihoz menni (nagyon hamar el fog menni az idő, úgy érzem!). Még valami olyat magyarázott, hogy 34 hetesen kell vérvételt csinálni. Szóval kezd izgi lenni!!!!

Azannya, most nézem csak, mennyit írtam!!!! Jó lesz, ha befejezem...Kép

Pusszantás mindenkinek, jók legyetek!!!

Norwell és Kende baba (30+0, jupiiiiiiiKép)

Kép
Kép
norwell
 
 


Üdv!
Pogi, nálunk a császárosoknak úgy viszik ki a babát, de nálad is maradhat! Ha meg szólsz, akkor visszaviszik a babákhoz.
Doren, szerintem akkor is be kell feküdnöm. Kép Kihangsúlyoztam, hogy eddig mindig jók voltak a kontroll-cukraim, de ez akkor is GDM...ez van.
Két napja az agyamat töröm, hogy mit és hol kéne még megvenni, már nagyon nyekreg. Kép
Satuk, én szeretek vásárolni, igaz, mi szinte minden nap megyünk tetyózni, itt van pár buszmegállónyira. Egyébként most én sem keltem este, és én is kb. 11-től 7-ig alszok. Kép
Pilchard, szupi ez a rucipénz dolog. Szopiról annyit, hogy hétfőn a védőnő azt mondta, hogy nyári babáknál különösen kell ügyelni arra, hogy a babák SZOMJASAK is tudnak lenni, és ugye az anyatej az ÉTELÜK. Tehát sétinél nem árt, ha viszünk egy cucliban forralt és lehűtött vizet, mert megszomjazhatnak. De ha nem kell neki, úgyis kiköpi, ha meg elfogadja, akkor ez SEM azt jelenti, hogy innentől nyista szopi.
Juca, értem én, amit írtál! De nem hiszem, hogy nálunk kétféle cumit tartanak (tápszeres és vizes), márpedig ha van, akkor az nem lehet óriási lukú. Az etetésről meg írtam, hogy nálunk elvileg csak kis mennyiséget adnak nekik, ha az anya épp nem elérhető (pl. WC, fürdés), de aztán odaadják, hogy etesse meg! Remélem, hogy tényleg így van...
Együtt fürdés: szvsz az első pillanattól. Hiszen valószínűleg (ahogy Blackrose is írta) nem épp három napos kosszal fogsz beülni mellé. Ugye nekünk ott a fürdető fotel, a kád ki lesz zománcoztatva (tehát higiénikusabb nem is lehetne), aztán megyünk TörPetivel pancsizni. Legalábbis ez a terv. Kép
Blackrose, lehet, hogy a sárgaságra legjobb az anyatej, én is egyetértek ezzel, engem is szoptatott anyu, amikor annyira sárga voltam, hogy ki akarták cserélni a véremet... VISZONT ez nagyban függ attól, hogy milyen gyerekorvossal hoz össze a sors, és mennyire vagy temperamentumos. Ugyanis kb. 3-4 hete egyik ismerősömnek kb. 1,5 napig nem volt szabad szoptatnia, mert sárga volt a lánya. Persze, én konok, akkor is szoptatnék...baja nem lenne az biztos!
Edit, jól emlékszel, K-vitamint és még valamit (de most ezt nem tudom) kell még adni az anyatejes babáknak. Én is töprengek rajta, hogy hogyan fogom megoldani...
Pilchard, jogos, hogy sokan eltűntek. De vannak olyanok, akik azért még néha-néha felbukkannak. Azt gondolom, hogy nincs jogunk pálcát törni fölöttük. Kép Aztán, ha jönnek sorban a babák, úgyis kiderül, hogy mennyien maradunk!

Majd még jövök, háromra megyünk fodrászhoz, juppéééé! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Üdv!
Norwell, jó, hogy jók az eredmények. Nálunk 32. hetesen van az utsó vérvétel. Kép
Szopihoz még annyit, hogy én is igény szerint tervezem, de mint tudjuk, ahány baba, annyi igény. A felkészítőn azt mondták, hogy igény szerinti szopinál is kell 1,5 óra szünet, mert ugye kicsit lassú a babák emésztése...kell nekik a pihi, és ha sír, akkor nem azért, mert éhes, hanem vmi más van.
Mérleg: a védőnő is azt mondta, hogy arra jó, hogy az őrületbe kergessen, mivel akinek van, az mindig mér, holott bőven elég kéthetente-havonta ellenőrzi a gyarapodást súlyban és hosszban egyaránt!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Már a múltkor is próbáltam írni, de a fiam kilazította a bill. zsínórját, én meg nem jöttem rá, hogy ez a bibi, így föladtam. Tegnap voltam dokinál, minden renden, feje van lefelé már a lánykának, azt mondta tök lennt van, amit érzek, sokat pisilek. Két hét múlva kezdődik a ctg-zés. Izgi, mert még ki kellene festetnünk, meg be kell szereznem egy csomó cuccot a kórházba.
Szoptatás: Nálam az vált be, hogy ki sem adtam a Mátét a kezemből, bár tök fárasztó volt, mert kb. fél, vagy egy óránként éhes volt, bár akkor még csak előtejem volt, és éjszaka is kérte a cicit. Viszont így tök sokáig 15 hónapos koráig cicizett. Nálam is bepróbálkoztak az "öreg" csecsemősök, teát tettek mindig a gyerek mellé, és közölték, hogy reggelre meg kell innia, én meg kiöntöttem. Lényeg, hogy bízni kell az ösztönökbe, bár itthon már én is beparáztam, de segített a mellszívó, és megnyugodtam, hogy van tej, csak a Máté bélpoklos, és sűrűn éhes, nem azért sír, mert kevés a tej.Na, megyek csinálok egy kis paprikás krumoplit a fiúknak.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Exdeus, Lányok!

Bocsesz, nem szerettem volna felkavarni az állónak nem nevezhető vizet. Én is egyfajta cumisüvegről beszélek. Én csak a Margitot ismerem, ott böhöm vagy lik van a cumin, és dől a lé (rendeltetésszerűen forralt víz) OLLÉ. Az olyan régifajta üveg üveg, amire a patikában lehet cuclit kapni.
Persze, hogy én is mint bárki más azzal megyek neki a szülőszobának, hogy szoptatni fogok, úgy bizony:-) Csak el tudom képzelni azt a szitut, hogy 1. este üvölt Csipisz, megfásult csecsemős meg betömi a száját, csak, hogy csöndben legyen. Lévén itt az első este nem adják ide a babát a rooming in(n)ben (tejcsárda:-)
sem, senkinek sem, ezért valahogy nem tudom elképzelni, hogy mint aznap szült első szülő babás anya kirohanok, mint Zrínyi, bepancsolok a csecsemősnek, ha kell ledzsiadzsózom, elmarom a gyereket, mellemre teszem, aki rögtön szopizik, elhallgat, és hősiesen távozom, majd megismétlem ezt másfél óránként. Lehet, hogy hiányzik belőlem az igazi olasz temperamentum?;-P Sajnos ez tény (első éjszaka az osztályé), de mivel ragaszkodom az orvoshoz, na meg a szülésznőhöz, ezért kompromisszumot kell kötnöm. Tény, hogy baba nem éhes még akkor, fáradt, vannak tartalékai, esetleg szomjas, de egy valamit tud, sírni, vagy toporzékolni. Ezt viszont a csecsemős nem fogja elviselni, ezért beármánykodja az idegen tejcit vagy tápit. Persze lehet hőzöngeni, meg lázadozni, meg nagy virtussal nekirohanni a jövőnek, ez sajnos a magyar egészségügy és én csak szép csendben reménykedek, hogy hátha nem így lesz, vagy ha így is lesz, a kezdeti zökkenők után minden simán fog menni.
Irígylem azokat, akikkel első perctől ott a baba, bár nem tudom elítélni azt sem, aki betolja egy-két órára. Lévén még nem próbáltam, ezért az egész ismeretlen, és csak másodlagos élményeim vannak. Margitban az az egy tény, hogy ha valaki még kap is rooming int vagy fizet egy hotelszobát, akkor sem kapja meg az első éjszaka a babáját. Ez van. Persze mi is felnőttünk, és belegondolva nem is sikerültünk rosszul, úgyhogy fő az optimizmus:-))))))) Én nagyon bizakodó vagyok, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, hiszen tényleg az állatoknál is olyan természetes a szopi, és hátha olyan csecsemős lesz műszakban, akinek ez nem a 125000. gyerek, hanem az én első babám lesz:-)

Ahogy lenni szokott ember tervez, Isten végez, majd utólag leírom, hogy mi volt, hogyan alakult a dolog:-)

Juca

Ja és félreértés ne legyen, én el tudom képzelni, hogy egy nyugdíj előtt álló csecsemős egy kicsit kevésbé érzékeny, mint egy először szülő anya, pláne, hogy elméletileg neki nem ugrálnak annyira a hormonjai:-P

tjuca
 
 


Sziasztok!!!

Látom a szopi a téma!Kép
Ém is úgy hallottam,hogy a tej mellé kell adni teát vagy forralt vizet,mert van hogy csak szomjas a baba!

Fürdetéssel kapcsolatban én azt hallottam,hogy fél éves koráig nem ajánlatos!!!
Ez nem ugyan az a fürdetés ahova úsztatni viszik,abban valami fertőtlenítő van,és akik vízben szűlnek ott is!!!
Csak azért írom mert nekem két ismerősöm is fürcsizett a babával olyan 3-4hónaposan,és fertőzést kaptak a picik!KépAz egyikket korházba is kellett vinni!
Én nem fogok vele fürödni,kibírom azt az egy évet!!!
Mondjuk itt mind a két baba kislány volt,lehet a fiúk nem érzékenyek ennyire!

Pilchard:Ez tök jó,hogy egy szülésznőnk lesz!Kép
Ma beszéltem vele,és Kedden megyek az első CTG-re!!!Nagyon fain volt a telefonban!!!Kép
Örülök,hogy tudtál azért most aludni!!!

Képzeljétek,sokan mondják,hogy nagyon le van szállva a hasam,és nem lesz bent ez a baba még egy hónapot!Nekem mindegy,de örülnék neki,ha két hetet várna!!!

Doren: a ti babátok is szépen gyarapszik!!!Kép

Sok puszi:

Szilvi

Kép
szgoron
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?