Új privát üzeneted érkezett!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:19-kor.
Vendég
 


Bujka, nalunk a szerzodes szerinti fizu 70%-a, de max a min ber ketszerese....

Nekem is most hatul a lepeny, az elsonel elol volt. Most sokkal jobban erzem a mozgolodast. En az elsovel is a 21.heten ereztem eloszor.

csengo
Vendég
 


Kedves Melinda, Suezika és Piciri!
Elnézéseteket kérem, h nem reagáltam eddig, de most vettem észre, h írtatok nekem korábban....
Melinda, Piciri!
Nem írtak semmi értéket a kiskönyvembe se, a UH-s papírra se. Csak annyit h norm. Pedig 12 hetesen voltam a kórházban is Uh-n, plusz a dokim magánrendelőjében is. Õk tudják.
Melinda, szép hasad van!!! Majd utolérünk!!Kép
Nekem estére igen szép méret fejlődik. Olyan kismamás. Reggelre elmúlik Kép, szinte lapos..
Suezika,
Én egy budai suliban tanítgatok. Szerencsére kinevezéssel, de katasztrófális nettóval. Épp h fedezi a magánrendelőt és a megnövekedett étvágyamat.Kép
Szép estét mindenkinek.
Rolex
rolex
 
 

 
 

Rolex!
Sajnálom, el se tudom képzelni mennyi a nettód ,néztem tudnánk e emilbe ezt megbeszélni de nem láttam címet, viszont egyidősek vagyunk és ezekszerint Te is 2001- től taníthatsz diplomával ,vagy bocs 2000- től, mert engem érettségi után nem vettek fel zeneművészetibe és csináltam még egy 5. évet is.Most vitték fel a tanik fizetését kemény 4%al.bruttom 127lett.....
Budai sulik jobban vannak finanszírozva ,mint a Pestiek.....
Boróka!
Vigyázz a mézzel allergiát okozhat.én is most hallottam ,mikor már rosszul voltam és összeragadt a szám a méztől.....
Nekem pont ma jutott eszembe, mi van, ha elkeverték az afp eredményt, juj mostmár én is nagyon izgulok.
Ákata!
Arti két dolgot nem eszik meg csak nyammogva a banán és a zöldsaláta.egyébként mindent eszik, hihetetlen de még a nagyon kánforos dolgokat is szereti aztán meg cuppog.Mikor krumplit pucolok legszivesebben kivenné a kezemből...tegnapelőtt kiesett kezemből a negro ő volt a gyorsabb.forgatta szájába kiköpte, megint forgatta, megint kiköpte ez így ment míg el nem szopogatta.Hihetetlen miket csinál.
Semmi kedvem takarítani húsvétra.Karácsonyt nagyon vártam csicsa volt lakás, most semmi hangulatom hozzá.nem is díszítettem fel.majd szombaton gergővel együtt nekiesünk, bár nagyobb kedvem van menni és csavarogni babakocsikat meg dolgokat nézni,mint takarítani.
jó éjt mindenkinek.
suezika
Artiról felrakom a kedvenc képemet mostmár 4 évvel öregebb és ezerszer fehérebb

KépKép
suezika
 
 


Kép

KépKép
suezika
 
 


Azta de gyönyörű ez a vizsla fiú.
Itt az email-em, írj! s_roletta@hotmail.com
Szerintem ha államilag van finanszírozva, akkor nincs különbség Pest és Buda között..A gyerekállományban annál inkább...Kép
2000-ben diplomáztam, de nem rögtön iskolában keztem....rögös út vezetett ehhez a "jól" fizető álláshoz.Kép
rolex
 
 


Suezika!

Tündéri a kutya! Mi is ilyet akarunk, ha egyszer lesz saját családi házunk, saját kerttel!

Krisszi!
Adj egy emilcímet légyszi te is, és akkor meg tudjuk beszélni priviben a talit!

Hát, alvásom nem tudom hogy fog megoldódni.
Kata szerencsére pillanatnyilag nincsenek megoldandó problémáim (kivéve az alvászavartKépKép), amin járhatna az agyam éjszaka, hajnalban, és mégsem alszom vissza. Az ábrándozás viszont nem rossz ötlet, utoljára kamaszkoromban csináltam, lehet, hogy meg fogok vele próbálkozni megintKép, csak az a baj, hogy nem tudom miről ábrándozzak, mindenem megvan(férj, gyerek, munka, család), olyan kerek az életem!KépKép

Bujka!
Köszi a tippet, patikát majd megnézem, de ezt biztos nem stressz okozza, az most nincs az életemben! Szerencsére!Kép

Kriszkosz, remélem neked lesz igazad, és magától elmúlik majd az alvászavar, a próféta szóljon belőled!

Kávé kérdésben úgy gondolom, aki nincs tőle rosszul, az igya nyugodtan, a szervezet úgyis jelez, ha valami nem jó neki. Én amióta terhes vagyok a szagát sem bírom, nemhogy meginni. De többen is írtátok, egy csomóan cigiznek, isznak, sőt vannak kábszeresek is,és egészséges gyerekeket szülnek, szóval nem tudjuk pontosan, mi mennyire kiküszöbölhetetlenül káros.

Su, Rolex!
Én budai gimiben tanítok/tanítottam, és borzalmas a nettóm, mert a főváros a fenntartónk, és nem a 11. kerület. Nincs jutalom, nincs ruhapénz, nincs semmilyen pótlék.
Pár 100 méterrel arrébb a budaörsi gimiben csak az ofői pótlék brutto 40 000 forint...+évi 70 000 forint ruhapénz, telefonpénz, jutalmak és még sorolhatnám...
Én mikor dolgoztam 75-80 e. nettot kaptam kézhez. Felháborítónak tartom, és ezért tanultam 6 évig, van két szakom, egyetemi végzettségem...na de hagyjuk. Az orvosok is ugyanilyen tábla szerint kapják a fizut, az szerintem még felháborítóbb...

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok lányok!
Nekem azt mondta a védőnő, hogy ez a 91 napon túli adójóváírás idén jan.1-től megszűnt. Most akkor mégsem?... Mert Kriszkrosz írja, hogy ha 2005-ben fogant a Baba, akkor még igényelhető!?
Bocs de most nagyon össze vagyok zavarodva. A miénk 2005. decemberi, ez tuti, tehát akkor jár. Ezt igazolni kell gondolom?... Jó tudni, mert ha tényleg így van akkor naná, hogy igényelem!
A munkahelyen kell benyújtani az igényt, ugye?
Köszi
Mamy (20+2)

Kép
mamy
 
 


Jadey,
voltam tegnap a kis ékszerdobozotokban, és csodálatos! Gyönyörűek az ékszerek és télleg nagyon olcsók!! Ráadásul egyediek, nem tucatezüst... A mamád nagyon-nagyon aranyos volt Kép Vettem egy pár kristály- és egy borostyánköves fülbevalót, valamint egy láncot. Máskor is megyek majd Kép Nagyon köszönöm a lehetőséget és a kedvezményt KépKép

Su,
gyönyörű a kutyus!!!!! Majd én is rakok még fel a kutyikról (két évesek lesznek most) sztárfotókat. Banán: ők azt is imádják. Meg gyak. mindent, ami kaja (és sajnos ami nem kaja)... A krumplinak a lánykutyánk lopja a héjját Kép

Melinda,
Gyes: én eddig több helyen utánaérdeklődtem, és mindenhol azt mondták, hogy a tavalyi fizu a mérvadó, idén csinálhatok már bármit... (két könyvelő is ezt mondta!!) Na mindegy, a könyvelőm megy a tébéhez, és ott megkérdezi... Hasfájás: tegnap elaludtam 9-kor, de 11-kor felébredtem. Elég erősen éreztem alul a hasamat. Rátettem a kezemet, és a két bébi úgy de úgy boxolt Kép Mivel nem kifelé mozogtak, nem éreztem a rugásokat, alul viszont azért volt érzékeny, mert taposhattak a kis lábukkal Kép A férjem is érezte rendesen Kép Lehet, hogy nálad is ilyesmiről van szó - én azt vettem észre, ha többet mozgok napközben, ők is aktívabbak.

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok lányok,

Tegnap egész nap vizsgálatokon voltam. Először is szeretném közölni Veletek, hogy rontom a lánystatisztikát, mert nekünk is KISFIÚNK leszKép
A párom azóta repked!!!

Viszont volt rossz hír isKép Nagyon rámijesztett az istenhegyis doki. Az agyánál kis cisztákat talált... Gondolhatjátok, mit éreztem. Ott még bírtam valahogy, de kint sírógörcsöt kaptam. Ráadásul még azt is mondta, hogy a köldökzsinórban csak két ér van három helyett... Azt mondta, hogy a ciszta még felszívódhat, de ez lehet genetikai hibára utaló jel is. Na ekkor teljesen összeomlottam. A köldökzsinórra viszont azt mondta, hogy az nem baj. Aztán kérdezgettük, mire azt mondta, hogy ő nem akart így ránk ijeszteni, csak ezeket látja, figyeljünk ezekre. Azt is mondta nyugtatásképp, hogy amúgy minden szerve szuperül működik, ennél a genetikai betegségnél viszont már társult volna valami rendellenességgel, meg hogy az AFP most a mérvadó. Azon tegnap voltam, de ma reggel már odatelefonáltam, és az OK!!! 24,9 lett. Este még a saját nőgyogyimnál is jáértunk, aki nyugtatgatott, 3 hét múlva újra kivizsgálnak, szerinte lehet, hogy nem is cisztákat látott az a 25! év körüli doki, ő inkább a köldökzsinór miatt aggódik. Én meg teljesen kész vagyok, másra sem tudok gondolni, csak Bencére, hogy minden rendben legyen vele.

Bocsi, ha néhol érthetetlen volt, amit írtam, de elég rossz állapotban vagyok most...

ui: Ákata: Anyu mesélte, hogy jártál nála és vásároltál is, annyira édi vagy! Remélem tetszenek az ezüstök és sajnálom, hogy pont nem voltam ott.
Puszi Nektek

KépKép
Kép
jadey
 
 


sziasztok

megjöttem. tegnap szabin voltam, ma meg mostanáig nem volt net.

szóval túl vagyunk a 12. heti uh-on. minden rendben volt. a babák 63mm-esek. az egyik szerintem elaludt közben, mert nem lehetet rábirni, hogy mozduljon meg , így kb. 10 perc lökdösés után a doki megfordította. de azt mondta, hogy minden rendben vele, mert a szive szépen dobogott, és amikor elkezdödött az uh még mozgolodott. úgy látszik úgy döntött, hogy őt ez az egész nem érdekli . Pedig a másik baba is lökdöste őt az elválasztó hártyán keresztül. az egész nagyon szuper volt, de sajnos képet nem kaptam.

egyenlőre nem tudtam visszaolvasni, de majd igyekszem megtenni.
manóné
 
 


Jadey,
nagyon tetszettek, és megeccer köszönöm Kép
Ciszták: én is oda lennék a helyedben, viszont elmennék gyorsan egy másik vizsgálatra is...

Valami rémlik a sógornőmnél, hogy pozitív lett a toxoplazma-lelete, és nála is láttak valamita fejecskében (ez valahogy összefüggött, de ne kérdezd, miért), és folyamatosan ijesztgették meg gyógyszerezték, aztán kiderült, hogy a bébi tökegészséges...

Gratula a kisfiúhoz Kép

Kép
Ákata
 
 


Mamy!
Betöltött 91.nap után jár, de Neked is átesett március környékére.Ezért már nem jár.
Kép
Mi is így jártunk, meg szinte mindenki aki öszi babát vár.
Kép

Köszöni Artúrka a dícsérő szavakat, szerintünk is nagyon szép kutya.
Kép
Rejo, ha vizslát szeretnétek a kerbe és kizárva Tőletek, akkor azt tanácsolják a vizsla tulajonosok 2 kutya ,mert nagyon társas lények, nem bírják a magányt, főleg ha kintre szánod.Nem lesz akivel összebujhasson és melegítsék egymást, mivel az egyik legokosabb vadász kutya ,nagyon nagy figyelmet igényel, sok törödést, rengeteg szeretetet.Így ,hogy lakáskutya miénk ez neki tökéletes ,de mi is kettőt veszünk majd, ha kertesházunk lesz.És rosszabb mint egy gyerek a hiszti az akarata.hu nagyon nehéz Vele.
Ákata ugye Te is egyetértessz ezzel, ha kertes kutya, akkor kettő legyen egyszerre....
Kép
Hu ,látom Neked ráadásul egyetemi dipid van és mégis .....
sajna rengeteg mindentől függ ez a pénz

Jadey!
Gratula kisfiúhoz.de jó Nektek megmutatta magát.
Eredmény ,amit az uh-s mondott ne aggódj.bár ezt könnyű mondani.Bízz a dokidban és várjátok meg köv, vizsgálatot.Menjetek el 4D-s uhra máshoz és mondjátok el mit látott az előző uh-s ,lehet hogy teljesen mást fog mondani és megnyugszol.
Viszont ne hari ha rákérdezek, de mi az, hogy AFP 24.9lett?
Én mindenütt azt olvastam, hogy 0.8 alatt alacsony ,0.8-1.4 között normális, 1.5-2.4ig magas de elfogadható és efölött baj van.Akkor mostmár nem értem ,ahány hely, annyi féle képpen mondják.
Na mindegy ,nyugodj meg és bízz a dokiban.Én két hete várok eredményre és semmi.Mondanék egy csúnyát de nem teszem....Kép
suezika

KépKép
suezika
 
 


Manóné,
gratula, és szép nagyok Kép
Nekem is bökdösik egymást Kép
Olyan csodás, hogy ketten vannak, nem igaz?!

Kép
Ákata
 
 


Jadey!

Drága! nagyon átérzem, mit érezhetsz most, de légy erős!!!! Figyu, mit mondtak az Istenhegyin a vérvételre??? Annak a négy markernek mikor lesz meg az eredménye???? Mert ott egyértelműen ki kell jönnie, ha van valami genetikai probléma.
Ezek a fiatal dokik néha olyan túlbuzgók. És még tapasztalatlanok. Hogy hívták a dokit, aki az istenhegyis UH-t csinálta??

Én is azt mondom, menj el 4D-re, a Bartókon Győrffy és Hajdú NAGYON profik, én Domival náluk voltam, akkor a Győrffy még a Szt. Imrében UH-zott, és nagyon tapasztalt. És nagyon meg tud nyugtatni. Õ tutira látni fogja, hogy nincs baj!!
Most az a legfontosabb, hogy megnyugodj!!KépKép
Ciszták szinte mindig felszívódnak!

És gratula a kisfiúhoz!!!

Manóné, gratula az uH-hoz.

Majd én is leírom mingyá az istenhegyis UH tapasztalatainkat, mi hétfőn voltunk UH+vérévtel, ez a kombinált szűrés, majd mesélek, de most el kell lépnem bankba.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bepofátlankodtam ide, de lenne egy eladó 60*120-as teljesen új, még bontatlan kókuszmatracom eladó, 6000Ft-ért. Ha valakit érdekel, akkor írjon a lovelyblue@freemail.hu e-mail címre.

További jó babavárást Nektek!
Lilló

lilló
 
 


Sziasztok!

Egy pár napig nem írok, és aztán mindjárt olvashatok 2 napig. Persze ez nagyon jó.

Adókedvezmény: 2005. évre csak a 91. napot 2005-ben betöltőknek járt, 2006-tól csak 3 gyermekre jár, ezért emelkedett a családi pótlék.

Mocorgások: Én is örülök, hogy sokan érzitek a mocorgásokat, lehet abban valami, hogy ez függ a fekvéstől is. Nekem a méhlepény mélyen a mellső falon tapadt meg, és már a 16. héttől éreztem a bébit. A pocakom is elég hamar kezdett nőni, már a 10. héten lecseréltem a nadrágokat kismama gatyókra. Majd teszek fel fotót is, csak még a kedvesem nem fotózta le.

Kutyusok: Nagyon aranyosak, és örülök, hogy sokan közületek is nagyon szeretik az állatokat. Mi kutyabolondok vagyunk, 2 kutyusunk van, egy golden retriever és egy németjuhász-csaucsau keverék. Mindkettő hiper puha, örökké velünk lennének. Most voltak a keveréknek kiskutyusai, egy írszetter apukától. Nagyon tündériek voltak. Majd én is teszek fel róluk képeket.

Kávé: Nekem a védőnőm azt mondta, hogy mivel alacsony a vérnyomásom, ezért akár ihatnék is. De csak nagyon ritkán és gyengét iszok. Egyesek szerint egyébként még teát sem szabadna inni, mások szerint csak gyümölcsteát. Én az utóbbit követem.

AFP: Érdekes, hogy van ahol nem írják be az eredményt a kiskönyvbe (azt hiszem Rolex írta). Nálunk minden lelet eredményét beírja a védőnő, sőt utána a leletet is ide adja, mind nálam van. Eddig legalábbis minden vizsgálatnál így volt. Már komplett dosszié van erről a néhány hónapról.

Bujka! Kijavítanád a táblicskádban az egyik adatot, nem Gyulán, hanem Békéscsabán fogok szülni. Köszike

Mindenkinek további szép napot, bár nálunk egész éjjel esett, most meg teljesen felhős az ég.

Üdv: Erika
erika30
 
 


Sziasztok!


Rolex, szerintem a kutyorgás még nem a baba, bár, kit tudja? Állítólag a 16. héttől szoktak általában bugyorgás-félét érezni a mamik, de az elsőszülők még nem tudják, hogy ez AZ.
Úgy tudom, napozni nem tanácsos a terhesség alatt, nem csak a májfoltok, hanem az esetleges vérbőség-fokozódás miatt sem.

Kávé - a 12. hétig rosszul voltam a szagától, most viszont napi egyet meg KELL innom, mert kivánom és hiányzik. Kép Na, ez kicsit perverznek hangzott...Kép Egy-két kávé nem a világ vége!
(Mondok jobbat: a baránőmnek azt tanácsolta a dokija, hogy inkább szívja el azt a napi EGY-KÉT szál CIGIT, mintsem egész nap idegbajosként szenvedjen... Azzal többet árt a babának. Hmmm. Ez azért erős, nem?)

Boróka, én szeretem a Mekit, tudom, hogy nem ez a mintaétrend kismamáknak, de havonta-kéthavonta engedélyezem magamnak. MEa culpa. SzeretemKép A fagyi viszont mindenütt hízlalKép Amúgy nálunk is ráírják a kalóriatartalmát a mekis kajáknak, egy BigMac csak 560 kcal. Tudom, hogy sokak szerint "szemét", de honnan tudhatnám, hogy például a munkahelyi menzán mit etetnek velem? Nem akarok ezen parázni, mert beleőrülnék.
Állandóan számítógép előtt ülök, fülemen a mobiltelefon. WLAN van az irodában, stb. stb. Ez nem a XIX. század, amikor a mezőn élünk és nincs ózonlyuk meg légszennyezés meg elektroszmog. No paraKép

Kata, ez az AFP... no comment. Nekem 15+4 hetesen 2,1 lett a MOM, 16+0 hetesen pedig 1,4.

Az az egy biztos, hogy a 16. héten kell levenni, nem előbb, nem később, az eredmény viszont kétséges.

A genetikai UH-n faggattam a dokit, ő is azt mondta, hogy nem kell vele törődni. Én így működök. Köszi. Akkor minek csinálják?

Jadey,ne aggódj a genetikai UH miatt, hanem jelentkezz be a Praxisba. Egyébként valszeg Lindtner doki csinálta az UH-t az istenhegyin. azért nem 25 évesKépJóképű, fekete, kedves, nem?
Onnan ismerem, hogy ő egyébként a SOTE II-n van, de magánrendelése van az istenhegyin.
(a 18. heti UH-n a SOTE-n a kb 3 perc alatt, amit ott töltöttem, semmit sem mondtak, nem hiszem, hogy részletesen megnézték a babát. akkor már inkább nézzét át tüzetesen és mondják el, ha bármi gázra gyanakodnak.)
Menj el a Praxisba is, de főleg: ne aggódj!!!

Nekem teljesen jók az istenhegyis uh tapasztalataim, egy kb 40 éves, nagyon visszafogott, nagyon alapos doki vizsgált 30 percen keresztül, minden kérdésemre megnyugtató választ adott. Ehhez képest a klinikai rendes, nem fizetős "genetikai" uh-m egy bohózat volt. 3 percben.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Jadey,
előttem szólókhoz hasonlóan én is csak ajánlani tudom a Praxis UH-t (ha a babaneten keresztül jelentkezel be, kedvezményt kapsz). Engem is Győrffy doktor vizsgált, kétszer is, és nagyon elégedett voltam vele (elnézést, ha a nevét rosszul írom, most nincs időm megnézni).

Erika,
asszem, AFP nekem sincs benne a kiskönyvembe, viszont minden lelet nálam van...

Krisszi,
a dohányosoknak a szakirodalom is engedélyez pár szál cigit, mert állítólag a hirtelen megvonás nagyon ártalmas (a babára is - de ne kérdezd, miért - talán a mama stressze miatt). Én dohányos voltam, és én se hirtelen hagytam abba, hanem 1. először drasztikus csökkentés, 2. csökkentett mennyiségű cigiből is csak 1-1 slukk, 3. teljes elhagyás. Hozzáteszem: nekem nem volt hányingerem, nem is émelyegtem, úgyhogy ez nem volt motiváció. A babák viszont annál inkább. Szerinem fokozatosan abbahagyni jobb megoldás, mint a napi 1-2 szálat fenntartani. Nagyon remélem, nem fogok visszaszokni a szoptatás után - nagyon örülök, hogy végre le tudtam tenni.

Kép
Ákata
 
 


Jadey,
NE 4D-s ultrahangra menj, mert az nem diagnosztikai képalkotási eljárás!!! A diagnosztikai szűrést 2D-ben csinálják. (csak azért írom le, mert engem is kifaggattak, hogy mit szeretnék: gyonyörködni a babában - 4D vagy tüzetesen átnézetni - 2D. De ezt majd úgyis elmondják.)
próbálj megnyugodni és kérj időpontot máshova isKép

(nekem pld azt mondták - kétszeri UH alapján - hogy NINCS peteérésem. egyáltalán NINCS. két nappal a vizsgálat előtt fogant meg a babám. szóval erről ennyit.)

Nyugodj meg, puszi!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Kata, igen, de akkor is, olyan furcsán hangzik, hogy engedélyezik a cigit a babaváróknak.
Én tudat alattKép, a fogamzás után két héttel szoktam le, egyszerűen NEM Kívántam többet. Többek között ez is volt egyike a jeleknek, hogy valami készül a pocakombanKép

Nem is mesélem: voltam tegnap szülésfelkészítón!!!
Tök jó volt, majd bekopizom a programot, a legfontosabbakra gyere majd el (pl relaxáció, légzőgyakorlatok, szülőszoba - látogatás)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi!
Jó hogy itt vagy!
Küldj emailcímet légyszi, hogy nekem is meglegyen a tiéd!Kép

leírom én is istenhegyis tapasztalatokat.
1:15 000 az eredmény, azaz nagy valószínűséggel nem downos a baba!
nagy csalódás volt ez az UH, tök szenvtelen volt a doki, szó nélkül csinálta végig a vizsgálatot, nem mondott semmit, mikor mit látunk, én néha kérdeztem, ez a talpa, ez a keze? Akkor válaszolt, de nem volt lelkes. kaptunk dvd-t, majd vágok ki belőle jó képet. Már 66mm a drága, gyönyörűen látszottak a bordái, a gerince és a keze megint, hát megvan az öt ujja, most is leszámoltuk. ja persze, gyerek végigaludta az egész vizsgálatot, doki 4-5 alkalommal erősen bökdöste a hasamat a vizsgálófejjel, de nem ébredt fel, viszont én ma erősen véreztem este, tuti hogy az UH-s bökdösésektől (hétvége óta nem volt vér egyébként). Lepényt meg se nézte, azt mondta, egy hét alatt még nem mozdulhatott semmit, fölösleges.

Szóval ide biztos nem megyünk vissza 4D-s UH-ra.
Alapos volt a doki nem mondom, de tök sokáig keresgélte a nyakiredőt, mondjuk jó volt, hogy így sokáig láttam a babát, de a hosszú vizsgálat és bökdösés nem tett jót a vérzésemnek.

Mikor Győrffy vizsgál, folyamatosan beszél közben, mutatja és mondja, hogy ez a hasa, itt a combcsont, ez a szíve, ez a gyomra...

A kórházban igaz, hogy csak 5-8 percig tartott a 12. heti UH, de a csaj lelkes volt, mutogatta a gyereket, mosolygott, mondta,"látja mit csinál?" és nevetett, szuper képet vágott ki nekem, és Buci Macinak hívta végig a gyereket.
Lehet hogy csak NÕ volt??KépKép

Amúgy mindenki kedves volt a klinikán, a szenvtelen dokit leszámítva.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok Csajszik!
Péntektől betegállományban vagyok, mert most meg elkapott a takonykór. Hétfőn el is mentem dokihoz, mert nagyon rosszul voltam, beduzzadtak a nyirokcsomóim, éjszaka beszűkült a nyelőcsövem, nem tudtam nyelni és mint a víz, úgy folyott az orrom. Azt mondta 3 hónapos korig nem szabad gyógyit szedni, úgyhogy most már elvileg lehet és felírt amoxicillint, de végül is nem váltottam ki. Hársfa teát ittam mézzel, szedtem az elevitet és a magneB6-ot, meg kamilla teát is ittam, annyit, hogy már összeragadt a szám a rengeteg teától. Ma már jobban vagyok, de a hangom még mindig nem jött helyre. A hasfeszülés továbbra is tart, a pici nagyon sokat ficánkol és egyre jobban folyik a mellem.
Bali
Ezúton üzenem, hogy tényleg a didim volt az éjszakai folt, de most már délután is folyik, úgyhogy kezdek aggódni, hogy mit csinálok vele a munkahelyen.

Adókedvezmény annak jár aki 2005-ben igazoltan betöltötte a 90 napos terhességet, helyette van a felemelt családipótlék.

Megvettük a konyhai berendezéseket, először mindenből Bosch-t akartunk, végül Fagor teleszkópos, két motoros szagelszívót vettünk, azt mondták ez nagyon szív. Hiszem ha látom.
A tűzhely és a főzőlap Bosch, a mosogatógép pedig Elektrolux, mert a Bosch 140000 lett volna. Úgyhogy elég vegyes társaság sikeredett.
Hétfőn elkezdték a glettelést a festők és meg van ház külső színe is, de az elég meghatározhatatlan. Sárgás barackos narancssárgás, vagyis napsütéses. A külső szinezést jövő héten csinálják. Nem is tudom elhinni, hogy hamarosan költözhetünk.

Jadey
Szerintem sem stimmel valami azzal az AFP-vel, nem lehet, hogy 2,4?
Szerintem kérdezz meg másik dokit is, illetve nézzétek meg a babut 4D-n, szerintem ezzel ne várj!

Bujka
Pont ilyennek képzeltelek, olyan kedves az arcod is és a lényed, mint ahogy az írásaidból képzeltem.

Mónika 19+5

Kép
manka2
 
 


Krisszi,
előre is kösz az infót a felkészítőről Kép Igyexem majd elmenni (főleg, ha már majd nem dolgozom). Cigi: én se engedélyezem magamnak Kép Nagyon jó ez a tudat alatti leszokás Kép

A Praxisban ha 4D-re jelentkezel, akkor is először 2D-t csinálnak (úgy vizsgálják a babát). A "mozizás" csak azt követően jön.

Rejo,
ez a böködés megdöbbent. Nekem is finoman megpöckölte a hasamat (hogy elfoduljon a bébi), de a böködés, az túlzás. Én biztos kiakadtam volna...

Kép
Ákata
 
 


Jadey:
gyorsan menj el máshová is, és nézesd meg azokat a valamicskéket a babó fejében. Tudod, EGY ORVOS NEM ORVOS!!! Fel a fejjel - én is megyek holnap I-hegyire.
Bár Rejo tapasztalatai után azt hisezm lejjebb visezm az elvárásaimat - nem akarok szenvtelen bökdösős dokit!

AFP-hez a vért a MÁV rndelőben vették le, s utána a Schöpf Méreyben vesztették el! Nincsenek véletlenek, Isten Veled Schöpf-Mérey.
Ma újabb vérvétellel és kisebb ájulással indult a nap.

Manka:
Kellemetlen nedvek ellen kénytelen leszel melltartóbetétet hordani - viszont a szoptatás biztos jól fog majd menni enek fényében.

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Kata!

Finom pöcköléstől ez messze volt! Elég aggresszív volt ez a doki. (nem szívesen szülnék nála)A DVD csak úgy reng, mikor nézzük ezeknél a részeknél.

Boróka, maga a klinika nagyon kellemes hely, és mindenki kedves, UH szerintem attól függ, milyen dokit fogsz ki, látod Krisszinek meg milyen jó tapasztalatai vannak!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo,
én szóltam volna, hogy hagyja abba! Tyű, de felháborított ez az eset! És most hogy vagy?

Dorka,
úgy látszik, sok kórházból megy az AFP-vér a Schöpf-Méreybe - a SOTE II-ből is, többek közt. Orvosod mit mond, úgy őszintén van-e értelme a vizsgálatnak, bármilyen eredmény is jön ki, hetekkel később?! Hozzáteszem: Krisszinek is, nekem is kétszer vették le a vért, és másodikra (!) mindkettőnknél alacsonyabb lett az érték - holott az AFP-szint emelkedik és nem csökken ebben az időszakban... Szóval szerintem ne törődj az egésszel Kép Ájulás Kép Nem mondták, hogy AFP-nél ehetsz-ihatsz előtte kedvedre?! (A vércukornál viszont nem lesz szabad.)

Kép
Ákata
 
 


Kata:
De persze, hogy ettem előtte és mégis. Nem vagyok túl jó passzban, meg amúgy is nagyon alacsony alapból a vérnyomásom.
Doki azt mondta, hogy van értelme levenni, mert betöltött 16-18 héten lehet nézni, gondolom a később levett vért korrigált értékekhez viszonyítják. De bízom benne most azért magasabb lesz egy kicsit.

Rejo:
köszi a bíztatást, remélem minden rendben lesz és aranyos dokit fogok ki. Az most jót tenne a lelkemnek.

Azt hiszem elkaptam a tavaszi vírusos bélügyi problémát (állítólag járvány van), most ezért elmegyek haza. Húsvétkor legalább nem eszem majd többet a kelleténél!

majd azért leírom a tapasztalataimat I-hegyiről.

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Rejo,
krisztina.horvat@freemail.hu, a profilomban is fent van.Kép
A Húsvét utáni hétvége tök jó lenne, gyermekem apját elküldöm edzeni és randalírozhatunk össze-visszaKép

Tudjátok, az, hogy valaki nő, nem biztos, hogy empátiát jelent. sót..Kép A legelső Uh-n olyan hangnemben érdeklődött a szonográfusnő arról, hogy mit keresek én ott, hogy legszívesebben szájon vágtam volna. Aztán szó nélkül nézegette a babát, aztán annyit mondott, hogy ott a gyerek és kb 7-8 hetes. ennyi.

Aztán a 12. hetin pedig a Lindtner doki vizsgált (Jadey, szerintem Te is nála voltál az Istenhegyin), tüneményes, kedves, mindent mutogatott, Anyukámnak külön mutatta, hogy mit látKép, szóval nagyon jó élmény volt.
Az istenhegyin viccelődés, kedveskedés nem volt, viszont szakszerű, alapos vizsgálat és korrekt tájékoztatás igen. Ezért is mentem oda. Pl miután rákérdeztünk a nemére, kb 5 percig csak azt a részt nézegette, mutogatta, bejelölte a bejelölnivalót.
Engem nem bökdösött a doki, orrba is vágtam volna azonnalKép viszont tóle nem is vártam el a jópofizást, meg a lelkem ápolását, azért mentem oda, hogy minden kérdésemre megkapjam a választ. úgy éreztem, hogy érti a dolgát és jó kezekben vagyok nála. (Az tény, hogy ő sem volt szószátyár, de valahogy olyan megnyugtató volt az egész procedúra.)

Tényleg minden azon múlik, hogy melyik dokihoz kerülsz...

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:17-kor.
Vendég
 


Szia lányok!

Ákata!
Egy kérdés!: Neked is babák szerint nézték az AFP-t?
Mert nekem van egy "A" leletem meg egy "B" leletem is.
És minden hová azt írták, hogy a szürővizsgálat negatív lett(18-triszómia szűrés, 21-triszomia szűrés stb, de az AFP mégis alacsony lett.
Nem nagyon igazodok ki rajtra!
De viszont nekem 15+3 ba vették le.

KépKép
napraforgo13
 
 


Napraforgó
Ne haragudj, hogy beleszólok, de ikerterhesség esetén az AFP mindig alacsonyabb mint normál esetben.
Ne izgulj.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Hurrá! Újra jó a net!!!!

Manka!

Szia! először is jobbulást, másodszor lehet venni cuki kis kör alakú, lapos betéteket a cicifxbe, azok nem látszanak és csodásan szívják a nedvességet. Ráadásul szoptatás alatt úgyis szükség lesz rájuk!Kép Tudom, egy kicit kellemetlen, de mégis olyan igazán anyás dolog, nem? Kép

Jadey!Nyugalom, én biztosan érzem, hogy nem lesz semmi probléma!Kép

Gyed! épp most intézem magamnak, hogy jó legyen... De, igaz, hogy a megelőző év jövedelme számít, de mi 2007-ben fogjuk igénybe venni, ergo a 2006 számít. Akinek sovi a fizetése, az is feldobhatja egy két megbízási díjjal pl.... Sok sikert!

Mindenkinek jó egészséget! A többieknek is igyekszem írni, csak most itt van a szomszédgyerek és résen kell lennem...
Ja, Bujka! Köszi, hogy beírtál a táblába!!!Kép szept. 30-ra vagyok kiírva, név még nincs, JÓsa András Kórház, Nyíregyháza

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Ja, azt akartam még az előbb írni a hasfeszülés témával kapcsolatban, hogy a takonykór miatt két napot feküdtem, de szószerint csak Wc-re jártam ki és még ma is itthon vagyok és pihenek, mégsem szűnik a keménység sem és a húzódó, feszülő érzés sem, sőt ma még szurkálás is van, úgyhogy nem az ülőmunkától van és nem lenne jobb akkor sem, ha itthon maradnék. Ha minden jól megy június végéig ki kellene húznom munkával, akkor még mindig csak 7 hónapos leszek.

Valóban szükségem lesz didipárnákra, de az agyamra megy, hogy valahányszor vennem kell valamit minimum Fehérvárra kell mennem, mert Siófokon szar sincs, vagyis csak az vanKép

Kép
manka2
 
 


Napraforgó,
nekem együtt nézték, 2,3 MOM és 2,1 MOM (kétszer vették, mert nem volt biztos a kor). A doki és az UH-s is elégedett volt ezzel. Az eredmény egyébként függ a kilók számától is, meg attól, hogy hány babát vársz. (Nekem a SOTE-n pontosan le kellett mérnem magam, és kérdezték, hogy ikrek-e.) A triszómiás vizsgálatok eredményét egyébként én is úgy kaptam meg, hogy A és B baba, AFP-t viszont nem ugyanakkor csinálták. Szerintem egy cseppet se aggódj, ez egy eléggé megbízhatatlan vizsgálat, egyszerűen nem lehetne másodszorra alacsonyabb az érték, és mégis az, többünknek. Talán vetesd le mégegyszer, egy külön vizsgálat keretében, ahol nem a két babát külön-külön nézik.
Ja, és tudod, hogy a MOM (vagyis közép)értéket kell nézni, ugye?!

Sildike,
asszem, igazad van, mert ha a 2,3-at elosztom kettővel, alacsony szám jön ki Kép Szerintem egyébként marhaság külön-külön nézni, elvégre egy vére van az embernek...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Jadey!
Az én véleményem is az, hogy menj el ismét megnézetni. Most olvastam, hogy elvileg a köldökzsinórban 2 verőér és egy visszér fut.
Ha 2 ér van benne, akkor fejlődési rendellenességre lehet gondolni, kevesebb ér együtt járhat pl. bizonyos vesefejlődési rendellenességekkel.
Ha a baba megszületett és mindkét veséje működik is, akkor még az is lehet, hogy jelentőség nélküli. Mindenesetre szülés után jól képzett orvosok általi szakorvosi vizsgálatokat kell végezni a babánál.
Úgyhogy először is nyugodj meg, amit persze tudom, hogy könnyű mondani.

AFP: Sok helyen olvastam, hogy ennek a vizsgálatnak már nincs olyan jelentősége, és nyugat-európai országokban kezdik hanyagolni.

Nekem egyébként az orvosom mondta, hogy menjek el másik UH-ra is a 20. hét körül, mert ilyenkor kell független orvos vizsgálata is.


Üdv: Erika
erika30
 
 


Sziasztok
Jó sokáig nem jelentkeztem, de most van hírem, voltam uh-on és minden rendben. Afp-re május elején megyek.
Olyan furcsa, hogy csak a szűrővizsgálara kaptam első uh-ra időpontot (13. héten), jó sokat kelletett várni rá. Megkaptam a kiskönyvemet is, így telejes mértékben kismamának érzem mostmár magam. Okt. 14-re vagyok kiírva. Íme a kép a kis tücsökről.
Kép
sylvia
 
 


Sziasztok!

Jadey
Gratulálok a kisfiúhozKépKépKép
A többi miatt érdemes egy részletes kontroll UH-t kérni...

Rejo
Nekem ébredészavarom van, alig tudok 10 előtt magamhoztérni...

Suezika
VizslaKépKépKépKép
Nagyapámnak volt... igazi vadászkutya...

Rolex
A terhesség egyébként is hajlamosít májfoltképződésre... napozni pocitakarással lehet árnyékban...

Kismaki
A lombikos fórumon sokáig egy maki volt az avatarom... KépKépKépKép

Peti egyre határozottabban mozog... ennek örömére kapott is egy járgányt...Kép

Gigi 20+5
Vendég
 


Sziasztok!
Ma kaptam meg az AFP vizsgálat eredményét és mindent rendben találtak.Csak az az egy bajom van hogy egyre több erem megy szét.Tegnap este fürdés alatt pont úgy fordúlt a kisfiam,hogy a kis fejét kinyomta és rendesen látszott a hasamon.Előszőt kicsit meglepődtem,mert nem tudtam hogy mi az de azután rájödtem.
Ma beszéltem az ittani orvossal aki a 3D UH-ot csinálja, és kaptam is egy időpontot április 21.-re este 18:30-ra.Már nagyon várom,hogy újra láthassam.Ha lesznek képek majd felrakom.
Üdv mindenkinek!
Andi! (18+2)
andrea82
 
 


Sziasztok!
Ismét itt vagyok.Az AFP- vizsgálat eredménye:
Érték MoM
AFP 35,4 IU/ml 1,17
HCG 45,2 IU/ml 3,49
uE3 1,6 ng/ml 1,32
Nem tudom, hogy ez az eredmény jó-e mert még az orvos sem mondott semmit.
Jó éjszakát mindenkinek!
Andi!
andrea82
 
 


Köszi lányok!

Én eddig úgy tudtam, hogy ikerterhességnél éppenhogy magasabb az AFP érték.
De nekem azért feltünően alacsony.Egyiknél 0,36 ; a másiknál 0,37
A Doki erre csak annyit mondott, hogy valóban alacsony de negatív a lelet, ne izguljak!
Majd 2 hét mulva csinálunk még egy genetikai UH-t.
Még szerencse, hogy két orvoshoz is járok, mert így legalább kétszer megnéznek.
A másik orvosam ausztriában van, mert a másik lehetőség, hogy ott szülök. Ausztriában viszont nem is néznek AFP-t.
Mindenesetre kint most lesz a genetikai UH, majd kiderül ott mit mondanak.

KépKép
napraforgo13
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bekukkantok, mert vár a hálótársam, mivel nem emelhetek, így most velem alszik MArci, amíg az apja külföldön dolgozik!Kép

Kutyás képek nagyon tetszenek, nekem a vizsla a kedvencem, de vagy kert vagy kutya, így kert és gyerek lett belőle!Kép

Jadey,
szerintem is menj el a Praxisba, mi szombaton voltunk, fantasztikusak voltak, én a Hajdú doktornőhöz mennék, ő kimondottan genetikus, jó szeme van! És nagy gratula a fiúcskához! Én szeretném a lányos csapatot erősíteni, de majd meglátjuk!

Rejó,
sorstárs, nem semmi, hogy megkínoztak Téged, remélem azóta már minden ok, én próbálok nem memelni túl sokat, de azért néha fel kell vennem a törpét. Én eddig nem véreztem, szeretném megúszni. Neked szokott keményedni néha a pocakod? Nekem azt mondták, hogy kb 4 hét alatt felhúzódhat a lepény a méhszájról, szóval nagyon bizakodom!

Andrea,
szerintem tökéletes az Afp-d, ne izgulj!
Most ennyi, mert elég volt mára a pörgésből, megyek pihizni!
szép álmokat!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:16-kor.
Vendég
 


sziasztok
lányok az AFP-re tényleg nem éhgyomorra kell menni? mert nekem azt irták rá a papirra, hogy igen. akkor most ilyenkor mi van?

Melinda jobbulást neked. remélem hamarosan hazaengednek, és minden a legnagyobb rendben lesz.
manóné
 
 


Manóné!

Nekem is éhgyomorra vették le a vért, de azért, mert egyszerre többféle vizsgálathoz is vették, köztük az egyik az AFP volt, amihez önmagában nem lett volna szükség éhgyomorra. Szóval ha azt mondták, akkor inkább menj éhgyomorra, nehogy utána emiatt újra kelljen szúrni.

Már rég nem írtam, de olvasgatlak benneteket. Én ma vagyok 20 hetes, az AFP eredménye tökéletes lett, és az UH-on kiderült, hogy kislányunk lesz! Nagy volt az öröm, hiszen ő már a harmadik, a két fiú után. Kép A pocakom egyébként kb akkora, mintha a 7. hónapban járnék Kép, a védőnő azt mondta, hogy ez természetes,"hiszen az a lufi, amit már harmadjára fújnak fel, könnyebben tágul" Kép Teszek fel egy képet én is, bár ezen nem igazán látszik a pocakom, majd csinálok pocak-fotót is, csak most tölt a kamera eleme.

Jubi
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok lányok!

Manóné! Gratula a lurkókhoz. Vigyázzatok magatokra.

Jadey! Másnál is volt már ciszta a baba agyában (ismerettségi körömben), de pár hét alatt felszívódott és minden rendben lett. Náluk csináltak genetikai vizsgálatot is (azt hiszem magzatvízből) és az teljesen kizárta, hogy komolyabb gond lenne. Ne aggódj, mert az sem tesz jót a babónak, mivel most már a te érzelmeid is hatással vannak rá. Próbálj meg szép dolgokra gondolni, bár tudom, hogy nem könnyű.

Rejo! Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak az UH-n. Remélem legközelebb már kevesebb problémával fog járni és jobb orvoshoz kerülsz.

Manka! A cicivel kapcsolatosan én is csak azt tudom ajánlani, hogy szerezz be egy pár szopis betétet és azt majd később is tudod hasznosítani. Moshatót vegyél és ne eldobhatósat, mert akkor jobban kijössz anyagilag hosszútávon.

Boróka! Jobbulást és vigyázz magatokra! Azt a fránya vírust pedig űzd el jó messzire.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok Lányok,

Köszönök minden hozzászólást. Még szerencse h vagytok.
Péterfy-s mamák!!Melinda, Manóné!
Hétfőn lesz valami előadás a kórházban. Nem jöttök? Azt hiszem szoptatás témakör. Lehet, h Neked Bujka újat nem tudnak mondaniKép
Puszi,
Rolex
rolex
 
 


Kata,
Hogy kell a Praxisba babaneten keresztül bejelentkezni, ill. kihez érdemes menni? Hány hetesen? Telefont tud vki?
Rolex
rolex
 
 


szia

dehát húsvét hétfő lesz? hánykor lesz? bár elvileg mi megyünk a párom szüleihez vidékre a hétvégére. a szoptatás még nem korai egy kicsit? mármint nekünk?

Tényleg Rolex neked mit mondtak, hogy éhgyomorra kell menni az AFP-re?

Juborka akkor lehet, hogy nekem is még valami más vizsgálatot is akarnak végezni. na majd megkérdezem a védőnőt (úgyis tőle kaptam a beutalót)
manóné
 
 


Sziasztok:

Rolex:
beírod a netcímbe http://www.babanet.hu/ultrahang.php és a bal oldalon lesz egy kis négyzetszerűben, hogy
Kedvezményes vizsgálat a Babanet-es jelentkezőknek. Ott be kellett regisztrálni, név +anyja neve + e-mailcím és ott lejjebb van egy telcsiszám amin be lehet jelentkezni hozzájuk.
És a megadott e-mailcímre küldenek majd valami számot amivel kedvezményes lesz a vizsgálat. Én még nem voltam, de húsvét kedden megyek reggel először. Viszont Ákata meg mások is már mesélték, hogy milyen szuper úgyhogy már én is NAGYON VÁROM!!!! Főleg hogy már 4* voltam UH-on és még mindig nem mutatta meg magát a babóca?! Kép A kis titkolódzós Kép

Sajnos nem tudok most mindenkinek külön írni, elég sok problémánk van az új lakásunkkal, fűtésszezonban még nem tudunk költözni a "kedves" közös képviselő miatt aki nem hajlandó aláíri a papírokat. Most még tudnék mit csinálni, kis poci miatt, de majd ha hordó lesz akkor vakarjak tapétát, meg csússzak 4kézláb a kövön? De majd ez lesz sajnaKép

Úgyhogy legközelebb csak 19-én jövök szerdán, és akkor már talán többet tudok a babyről, és majd írok a Praxisos élményemről. (én is)

További jó hasasodást mindenkinek.
Pusz: Bettus

Kép
bettus79
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?