Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Talán még van,aki emlékszik rám,nekem február 15.-én volt az első inszem,ami sikerült.Kimutatta teszt,vérvétel.Olyan boldog voltam!!Aztán tegnap mentem első ultrahangra,ami megállapitotta,hogy a baba felszivódott.Csináltak egy vérvételt,ami ezt megerősitette..Nagyon elkeseredtem.Úgy örültem,hogy hú,nekem sikerült-erre tessék..Nincs igazság..Noémi
noémi73
 
 


Kedves Noémi!
Nagyon sajnálom a veled történteket.Eggyütt érzek veled,én a harmadik inszem előtt állok.Ki tudja mi lessz belőle.
Lehet folytatnod az inszemet?
merci28
 
 


Merci!
Most elküdött a doki immunológiai vizsgálatra meg terheléses cukorszint mérésre és ha az eredmények jók,akkor júniusban csinálja a következő inszemet.Tudom,hogy sokan vannak,akiknek nemhogy elsőre de sokadszor sem akar sikerülni erre jövök én,akinek elvileg elsőre összejött-"csak" később ment el és nyavajgok..de olyan borzasztó..Te hová jársz?Én a Kaáliba...Noémi
noémi73
 
 

 
 

Elvileg az előbb megirtam a választ de lehet,hogy nem küldte el..Szóval,elküldtek immunológiai vizsgálatra és terheléses cukorszint mérésre és amint meglesz az eredmény-feltéve ha nincs gond,júniusban lesz a következő.Naná,hogy én már a legrosszabbra gondolok.Most sokan biztos gondolják "na,ez itt nyavajog,holott még csak az első inszeme volt.."de olyan borzasztó ez!!Te hová jársz?Én a Kaáliba.Noémi
noémi73
 
 


Noémi!
Én a Schöpf-Mereibe járok.A jövőhét végefelé lessz meg az inszemem.(3.)
Nagyon izgulok.
merci28
 
 


Ha szabad megkérdeznem,neked miért kell inszeminálni?Noémi
noémi73
 
 


Noémi!
Már több éves sikertelen próbálkozás után sem jött össze a baba.Páromnál rendbe van minden,nálam PCO-t igazoltak,amit a 3.napi hormoneredményem nem támasztott alá.HSG vizsgálati eredményem jó.

És neked miért?
merci28
 
 


Babszi! a szabolcsba járok,neked jobbulást!

Kép


Merci!
Hát,a páromnál és nálam is elvileg minden rendben,mégsem tudok valamiért természetes úton teherbe esni..A fene se érti.Voltam HSG-n de átjárható vagyok,azt mondták.Utána megpróbáltuk azt,hogy hormon gyógyszerrel stimuláltak,több petesejtet érleltek és tüszőrepesztő után a megadott időben együtt voltunk a párommal-mindhiába.Majd jött ez az ominózus inszemi..Most kaptam beutalót immunológiára,hátha ott kiderül ha valami gond van..Érdekes,hogy milyen magas arányban vannak azok,akiknek elvben minden rendben mégsem sikerül "normál úton."Nem akarok tök hülyének tűnni..de mi az a PCO?Noémi
noémi73
 
 


Elment az üzim..?Szarakodik a gépem
noémi73
 
 


Lányok, sokan vagyunk PCO-sok, aki nincs vele képben, annak érdemes elolvasnia ezt a "gyorstalpalót":

http://www.csaladinet.hu/hirek/babavarok/ha_nem_sikerul/7570/ ez a cikk 2 részes

ha valaki mélyebben bele akarna menni, akkor www.lombikbaba.hu PCOS menüpont.

Norka
s_norka
 
 


Sziasztok!
Nemrég találtam rá erre az oldalra, és nagyon megörültem neki. Én jövő héten megyek a hatodik inszemre... Tavaly ilyenkor a harmadik inszem után terhes maradtam, de ennek csak 8 gétig örülhettem, a baba elment.. Újrakezdtük szeptemberben. Most jutottam el odáig, hogy egyre többet vagyok rossz kedvű.. Rettegek attól, hogy mikor mondja a doki, hogy nincs tovább. Én is azt olvastam, hogy hat inszemet szoktak csinálni, de a doki eddig még nem mondott erről semmit, én meg nem merem megkérdezni..
Ami a legrosszabb, az a két hét, az inszem után, amíg nem tudod eldönteni, hogy széna vagy szalma.. MInden alkalommal tesztet akarok venni, de hála az égnek mindig sikerül lebeszélnem magam rólaKép
Ti hogyan vészelitek át azt a két hetet úgy, hogy ne őrüljetek bele???
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!
Én is most 8 hetesen vesztettem el a babát..Mi a terved ha ne adj Isten nem sikerül a hatodik inszem?Lombik..?Az én dokim azt mondta 3 után megállunk és gondolkozzunk a lombikon..De az még messze van sőt bizom benne,hogy hamarabb sikerül a bébike..Noémi
noémi73
 
 


Noémi: Az az igazság, hogy a dokim a múltkor 3 inszemre való injekciót írt fel, mondván, hogy "ha nem lesz rá szükség, annál jobb." Én ebből arra következtettem, hogy hatodik után nem állunk le, bár remélem nem lesz szükség többre...
Amikor elment a baba, azt mondta, szerinte érdemes próbálkozunk, mert teherbe tudok esni..
A lombik nehéz ügy lenne, anyagilag is, na és a munkahelyemnek is annyi lenne... Bármennyire is akarunk gyereket, ha nincs munkám, nincs miből élnünk..Szóval nem tudom mi lesz, egyenlőre sodródok az árral. Te kapsz valamilyen gyógyszert??
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Noémi: azt elfelejtettem, hogy sajnálom a babád... Benenm egy világ omlott össze akkor, de mostmár fel tudom fogni, nincsenek véletlenek...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bennem is egy világ omlott össze tavaly anyák napján, mikor megtudtam, méhen kívüli terhességem van...addig éltem az életem, eszembe jutott, miért is vagyok vidám? jaj a baba miatt, bekerültem a kórházba, aztán mentek a napok, miért is vagyok szomorú, jaj a műtét miatt...
nekem lassan letelik az ominózus két hét az 1.inszem után,alig várom a hétvégét, mi lesz!!!!!

Kép


Ági!
Hát,inszem után kellett szednem a Duphastont,előtte Serophenet..Ennyi...egyenlőre.Viszont nem tudom,hogy befolyásol e valamit az,hogy a doki tanácsára mérem a vérnyomásomat naponta többször és borzasztó alacsony..Soha nem volt még ilyen rossz vérnyomás értékem..Mindegy.
Lola29!
Sajnálom,ami a te babáddal is megtörtént!Borzasztó,milyen sokan vagyunk hasonló helyzetben,nem is hittem volna!Noémi
noémi73
 
 


Sziasztok csajok!
Kicsit eltűntem, de sok volt a meló sajnos.
A tüneteim megvannak, tegnap este eléggé fájt a pocakom. Csütörtök reggel vérvétel. Drukkoljatok légyszi.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy lehet-e magasabb vérnyomás és pulzusszám? Négy napja a vérnyomásom (ált.100 körül van) 130 felett, plusz a pulzusom 90-100 között. Hétfő este a Mammutban le is kellett ülnöm, mert el akartam ájulni. Van valami ötletetek?
Judit
gyjudit
 
 


Sziasztok!
Noémi: én bromocriptint és clostilbegytet szedek, na meg Choragon injekciót. Az én vérnyomásom folyamatosan magas, a pulzussal együtt. Kaptam rá szívgyógyszert, amit majd terhesség alatt is szedhetem volna, de allergiás lettem rá, más ilyen gyógyszer meg nincs.. Ezért le kellett dobjak jó pár kilót, de sikerültKép
Nektek mit mondott a doki, az inszem után feküdni érdemes, vagy élheted tovább az életed? Hallottam már ezt is azt is,de a dokim semmit sem mondott erről. Az utolsó két inszemem alatt dolgoztam, de most azon gondolkozom, hogy talán otthon néne maradnom... Ti mit gondoltok?
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok, ismét itt vagyok!

Egy hete olyan beteg vagyok, hogy csak na. Nem akar mulni ez a franya megfazas. Igaz, doktor nem latott, es csak magamnak allapitottam meg a bajom, de kimondom a diagnozisom: nyirokmirigy gyulladas kozepfulto gyulladassal. Egy hete ugy kohogok, hogy rohamaim vannak, es alig akarnak elmulni. Antibiotikumot nem szedtem, lazam nem volt. Kezd javulni, de egesz hetvegen voltam.
Ettol fuggetlenul tegnap megvolt a 2. inszem. Nem tudom sikerult-e, de az elozonel alig aludtam ejjel, mert jart az agyam, meg mindenfelet ereztem; most viszont annyi mas bajom van, hogy se tegnap, se ma nem volt idom magamban lelkizni. Ez annyibol jo, hogy tudok aludni (mig fel nem kohogom magamat almombol), es valahogy jol erzem magam. Teljesen mas. A multkor tulporgettem magam, most talan nyugodtabb vagyok. Persze, izgulok mi lesz, de most van mas, ami lekoti a figyelmem, es nem elmelkedek - csak itt nektek, ha nem haragszotok.

Noemi!
Borzaszto volt olvasni amit irtal, es nem tudom mennyire vigasztal az, ha barmit is mondok neked; de megis mondom, hogy kitartast, osszetartast kivanok neked. Igyal cickafarkfu teat minden nap!!!

Magnes, Lola!
Nektek sem konnyu az elet - borzaszto lehet ezt is megelni.

Hallottam olyanrol, aki annyira akarta a gyereket, hogy anyagilag mindent felaldozott volna erte. Lombikkal jott ossze nekik, es egeszseges kisfiuk szuletett; most 2 ev korul van. Ma mar ordit vele az apja, hogy minek jottel a vilagra, hiszen mindent megvaltoztattal. Iszonyat hallgatni ezt meg a falakon tulrol is - milyen hangos lehet szegeny gyereknek, aki ebben fog felnoni, hiszen csak 2 ev korul van.

Magnes!
Az en dokim se mondott semmit, mi lenne a jo, de azt mondta, ha akarom, felvesz betegallomanyba. En azt hiszem nem lenne jo otthon maradni, mert a gondolataid csak ezzel lennenek elfoglalva. Ha annyira szeretnel pihenni es kikapcsolni, akkor ugy menjel el betegre vagy szabira, hogy kiruccantok egyutt valahova. En ezt tanacsolnam neked.

Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Meg egy dolgot meg akartam irni, - bar elnezegettem, hogy megint boven irtam,- kepzeljetek, ma en is inszeminaltam. A citromfamon tobb, mint 60 virag van, es ezeket sorba nekem kell beporozgatni. Magamban jokat nevetek azon, hogy a heten mennyi fele inszeminacio tortent Kép Meg nagyon korai kitenni a szabadba a fat, es amugy sincsenek mehek, hat nekem jut a feladat Kép De en ugy orulok neki, olyan szep a fam Kép
Bocsi, hogy errol is ilyen sokat irtam Kép
Jo ejt!
B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Tegnap délután nem bírtam tovább és teszteltem egyet. Kétcsíkos lett!!! Kép Kép Kép
Alig akartam elhinni. Ma reggel voltunk a kórházban vérvételen, most várom az eredményt, fél háromkor kell telefonálnom.
Judit
gyjudit
 
 


GyjuditKép
De király szuper!!! gratulálko!!!hányadik napon teszteltél, és hányadik inszem volt?
ne izgul már csak fél óraKép
nekem hétfőn volt a 2.inszem..én is izgulok, nem is tudom hogy hogy bírom majd ki hogy ne teszteljek hamarabbKép)
pbj12
 
 


Szia Judit!
Gratulálok nektek.
Ugye én megmondtam,hogy sikerülni fog Kép Kép
Én holnap megyek inszemre.
merci28
 
 


Sziasztok! Kép
Köszönjük szépen. Kép Megvan az eredmény, 290 a HCG. Ez mit jelent? Ez jó?
Annyit mondtak a telefonba, hogy ez pozitív, de meg kell ismételni jövő kedden a vérvételt, hogy lássák hogy szépen megy-e felfelé.
Pbj12!
Első inszem volt, március 16-án.
Merci!
Nagyon szorítok! Kép Sikerülni fog. Tudsz valamit a tüszőidről?
gyjudit
 
 


Sziasztok!
Bocsának, hogy betolakodom. Amúgy szoktalak olvasni benneteket. Judit nekem is 16-án volt az inszemem a 3. Megkérdezhetem, hogy amúgy hány naposak a ciklusaid. Én még nem teszteltem, mert nekem 31-32 naposak szoktak lenni és meg akarom várni. De lehet, hogy holnap reggel csinálok egyet.
Gratulálok!!!
Gyöngyi

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Mágnes!
Bocs,hogy nem válaszoltam rögtön de rossz a gépem és a húgomhoz kellett átjönnöm,hogy Net közelbe kerülhessek..Tehát a doki annyit mondott,hogy abszolút kerüljem a fizikai megterhelést de amúgy lehet dolgozni..stb.
Babszi!
Köszi,most már nagyjából összeszedtem magamat és irány tovább!Kedden megcsinálták az immunológiai vizsgálatot-levettek kb. 10 kémcső vért..Május 3.-án lesz meg az eredmény.Aztán fejest ugrok a következő inszemibe..Alig várom!!
Mindenkinek boldog,szép napot!!Noémi
noémi73
 
 


Judit!
3db tüszőm van (15,20,22mm.)
merci28
 
 


Gratula Judit! En egyaltalan nem ketelkedtem az eredmenyben, de komolyan.

Pbj12! Nekem is hetfon volt a 2. inszem. Izgulhatunk egyutt! Mit erzel?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Még egyszer köszönöm mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok. Kép
Gyöngyi!
Az utóbbi pár hónapban 30-35 naposak voltak a ciklusaim, de volt egy kiugró 40 napos is. Nekem a kórházban mondták, hogy ma vérvétel, én meg gondoltam hogy akkor mehet egy teszt is.
Merci!
Ezek nagyon jó eredmények szerintem. Hajrá! Ügyik legyetek. Kép Szorítok.
Babszi!
Neked is köszi. Annyit éreztem, hogy miért ne sikerülhetne, igyekeztem nagyon pozitívan hozzáállni. Remélem nem lesz már gond.
Érzel valamit az inszem után?
Judit
gyjudit
 
 


Judit!
Apro hasfajasom van, mintha meg akarna jonni. Ezek rovidek, nem egesz naposak. Mas ugy nagyon nincs, vagy nem tunik fel. Annyibol masabb, mint az elso, hogy lenyugodtam. Nem porgok agyilag annyira; amolyan lesz ami lesz alapon vagyok. Olyan hulyeseg, hogy "akarni" kell, kulonben a test nem indul be a terhessegre, de ne akard "annyira", mert akkor meg gorcsosse valsz, es azert nem sikerul. Most egyenlore ugy vagyok vele, hogy a termeszet ellen nem lehet tenni ugysem - ha akr jonni a baba, akkor jon, ha nem akar beindulni a szervezet, akkor nem indul be.
ITT A TAVASZ, eled a termeszet!!!!

A heten inszeminalom a citromfamat Kép Kép Kép Dokit jatszok. Kép

Judit! Azert ne hagyj itt minket!!! Irogass am nekunk!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi!
Olvasom,hogy túl vagy egy újabb inszemin..tetszik a hozzáállásod,ahogy megváltozott..Kivánom,hogy sikerüljön..Mikor kell tesztelned?Én nagyjából túl tettem magam a megrázkódtatáson és ismét maga vagyok a két lábon járó optimizmus..Bár nekem még addig meg kell várni az immunológiai és a terheléses cukor eredményét..De hiszem,hogy minden a legnagyobb rendben lesz..Inszeminálod a citromfádat?Ez nagyon nagy duma..!KépNoémi
noémi73
 
 


Noémi Kép nagyon sajnálom ami történt veletek. Igazságtalan az élet sokszor. Sajnos mi is átéltük ezt, nekem a 9. betöltött hét után ment el a babám, pedig a szívhangját is hallottuk már. Annyit tudok vigasztalásul mondani tapasztalatból, hogy a következő sikerülni fog! Nekünk is sikerült a következő baba, bár még a pocakomban van, és remélem, hogy egészséges baba lesz. 5 inszemem volt, a második és az ötödik volt terhesség, az ötödik novemberben volt, ebből lett nekünk a pocaklakónk. Kitartást kívánok nektek és újult erővel menjetek tovább. Sikerülni fog! Én is tudtam, hogy nem jutunk el a lombikig és így is lett. Nektek is még sok lehetőségetek van, minden rendben lesz.

Szeretettel:
Noémi
22+0
Vendég
 


Noémi!
Köszike,megteszek minden tőlem telhetőt,hogy sikerüljön!Úgy érzem,egy nő élete akkor igazán teljes ha szülhet és én mindent megteszek,hogy sikerüljön.Mindig is szerettem volna babát,sosem gondoltam arra az eshetőségre,hogy én nem szülök..de azt nem gondoltam volna,hogy ilyen nehezen fog menni.Sebaj,semmit sem adnak könnyen miért pont ezzel lenne másképp...Kép
Neked viszont nagy gratula a babához!!!KépMilyen nagy öröm lehet már ott tartani ahol te..!Noémi
noémi73
 
 


BabsziKép
Most én is sokkal pozitívabb vagyok mint az elsőnél. A múlkor otthon voltam majdnem 10 napot, mert nagyon megfáztam, és majdnem beleőrülten, mert mindig vizsgálgattam magam...Ez most nincs így , csak 2 napot voltam otthon és már dolgozom.Ez legalább eltereli a figyelmemet.
Érdekes mert inszem után nekem 2 naig elég érzékeny volt a hasam, és nemcsk rövid ideig hanem tovább, most már csak szúrkálgatásokat érzek, de mást nem.
pbj12
 
 


Pbj!
Az elsonel en is nagyon beteg voltam.
Most is beteg voltam a masodik elott, de "szepen" kilabaltam belole. Maradt meg egy kis kohoges, de remelem az is elmulik vegre. Lazam nem volt, igy lehetett vallalkozni az inszemre.
Bizom benne, hogy sikerult, de hat ki tudja ezt megmondani? Neked mikor kell tesztelned? Nekem 15 napot mondtak, vagyis 10-en. Az lesz a 28.cn
En is apro szurkalasokat, neha kisebb menzis gorcsoket erzek, de neha ugy vagyok vele, hogy lehet túlfigyelem magam Kép
Viszont egeszen jol alszom, ami a multkori utan ram is fer. A multkorinal alig aludtam valamit, ugy felporgettem magam.
Majd irjal am mizujs van veled! Azert jo, hogy egyutt izgulhatunk.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


babsziKép
Nekem is 10-én kell tesztelnem, jó izgi lezsKép
A múltkor az is szar volt, hogy nem bírtam magammal és teszteltem a 9-11 napon is, ezt most megfogadtam, hogy nem teszem. Én már tudom, hogy most sikerül nekünk!!!!!
Te hova jársz?
Hány tüsződ volt?
pbj12
 
 


Sziasztok!
Noémi: az a baj, hogy fizikai megterhelést nem tudom elkerülni, tehát akkor kénytelen leszek otthon maradni..Drukkoljatok nekem, kedden megyek ultrahangra, ott kiderül, hogy mehetek -e inszemre! Remélem szép tüszőket érleltem!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Pbj!
Szabolcsba jarok. Egy tuszom volt az elozoben, es egy van most is. Tobb is volt/van, de azok nem ertek be az inszemre.
Neked?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


segítsetek!március 15-16-17.volt az első inszemem,ma van a 30 nap, és még nem jött meg. a 28. napon a tesztem negatív,még lehet hogy nem mutatta ki?nagyon izgulok!a duphaston, és az utrageston befolyásolhat?ezt kell szednem!nagyon reménykedem!

Kép


Lola, lehet, hogy nem mutatta ki, mert a tesztek nem egyformán érzékenyek. A Duphaston és Utrogestan visszatartja a mensit, tehát ez is közrejátszhat a késében. Egyébként inszem után 14 nappal ki szokta mutatni a teszt, ha baba van.
kisegér
 
 


Kisegér!
ari vagy hogy válaszoltál!képzeld, ma is teszteltem, és megint negatív!sikítani tudnék!azé 31. napon már nagyon két csíknak kéne lennie!ez már tuti alma!most már azé görcsölök, még vagy 4 napg ne jöjjön meg, mert 2 hét múlva nem akarok milliókat jattolni a dokinak, hogy locsolkodás helyett engem inszemináljon!hány nappal tolhatja ki a gyogyó?

Kép


azt nem tudom. Pár napig. Van, akinek emellett is megjön rendesen. Minden esetre, ha abbahagyod, 2-3 nappal később tutira megjön a mensid.
kisegér
 
 


Szia Lola!
Sajnalom, hogy nem sikerult az inszem. Szerintem azert ne szedd tovabb a gyogyszert, hogy azzal iranyitsd a menzeszt. Persze az okokat ertem - en is igy vagyok vele. En egesz ciklusban az utolso napig be voltam tojva, hogy hetvegi inszem lesz, de megusztam.
En ugy gondolok a masodikra inszemre, hogy az kell ahhoz, hogy johessen a termekeny harmadik. Kép Vegulis atlagban a harmadik sikerul Kép Persze csak viccelek. Most jobban faj a hasam, mint az elso utan, es az elsonel ilyenkor mar nem ereztem nagyon semmit. Remelem ez csupa jot jelent nekem, de elkiabalni nem akarom. Most tok pozitiv vagyok, nem ugy, mint az elsonel.
Ti jol vagytok? Irjatok!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Pbj!!!!
Te hogy vagy?????

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Ma voltam ultrahangon, van egy db 23 mm-es tüszőm..Eddig több volt, most csak egy.. Csütörtökön megyek inszemre(6.), érzem, hogy sikerülni fog!
Drukkoljatok!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


SziasztokKép
Kicsit eltűntem , mert rendeteg a munkám sajnosKép
BabsziKép
Én is most sokkal jobban vagyok mint az elsőnél, és sokkal bizakodóbb is... az első után nekem nagyon fájt a hasam, de nem tudom miért, most csak az inszem után 1-2 napig. Most csak néha néha szúrkál egyet-egyet, de az nem tudom sajnos minek a jele, de remélem csak jónakKép
Én már nagyon várom a héltfőt teszt miatt, de be is vagyok szarvaKép te nem??
pbj12
 
 


Szia Judit!
Voltál ma vérvételen?Mennyi a HCG szinted?Hogy érzed magad?
merci28
 
 


Szia Babszi!
mensi ügyben még mindig semmi.az az igazság, hogy még mindig reménykedem, azért is szedem a gyogyót.2 nap múlva el is fogy, akkor úgyis fel kell hívnom a dokit.addig nem merem, mert ha behív, most nem tudok a mhelyről hiányozni, és nekem egy pesti út egy nap szabi!!!!ki mondta hogy a 3. inszem sikerül csak?kolléganőmnek az első összejött, óvodás a kislánya.szorítok neked!

Kép


Sziasztok!
Itt vagyok én is, csak az a gond, hogy mh-ről már nem tudok írni, csak olvasgatni mert nem engedi a gép. Úgy néz ki, letiltottak sok mindent.
Lola!
Sajnálom a negatív teszteket, de hátha. Kép
Babszi!
Nekem is fájt a hasam végig, sőt még most is fájdogál. Ez jó jel lehet, ha magamból indulok ki. Kép
Pbj!
Drukkolok a teszthez. Kép
Merci!
Köszi az érdeklődést, a mai eredményre annyit mondtak, hogy 1000 felett van, ez már biztos terhesség. Kép Mehetek UH-ra. Most kellene csüt-ön, de nem fogok tudni, úgyhogy megpróbálom áttenni a jövő hétre.
Te hogy vagy?
Judit
gyjudit
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?