Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,a TSH túlműködésnél alacsony v magas??

Én a TSH 7.8 ra azt gondoltam,hogy túlműködik,nem jól?(egyenes v fordított az arány)

Azon gondolkodom,hogyan tudnék egy 60 perces cukor inzulint a papíromra biggyeszteni,de nem lehet, óóó

Okr mikor tesztelsz???

Aranykavics hiányoztál!

(37cn)
Vendég
 


Kavics!

A metformint eszem ágában sincs abbahagyni, főleg miután elolvastam egy csomó szakirodalmat ami a PCO - terhességi diabetes - metforminkezelés összefüggéseiről szólt!
Norka, kérdezzétek már meg a Krizsát h. miért hagyatják abba a metformint a PCO-sokkal?
Hogy utána meg a kialakult diabetes miatt sanyargathassuk magunkat extrakemény diétákkal v. inzulinnal? Kép
Tényleg a PCO-s csajok közt vajon milyen a tényleges előfordulása a terhességi diabetesnek? Kíváncsi lennék!!!!!!
Csak az Utro-t és a Bromot hagyom el.

Rejo!

A vérzést okozhatja az Utro miatt felpuhult méhnyak is!!!!
Nem voltatok véletlenül...apával...khm....? Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kincsecske!!!

Már nem emlékszem, hogy milyen mértékegységben van a te TSH eredményed!
De én a következőkre emlékszem veled kapcsolatban, hogy magasabb volt a TSH-d és a pajzsmirigy hormonjaid: fT3, fT4 normális volt. Valamint a prolaktinod is magas volt. Jól emlékszem? És én erre mondtam, hogy un. subclinicai hypothyreosidod van. Vagyis ha a TSH magas, akkor a pajzsmirigy elégtelenül müködik.

Úgy müködik a szervezet, hogy a TSH és a pajzsmirigy hormonok között szoros kapcsolat van, a TSHt az agyalapi mirigy termeli (hypophisis) és serkenti a pajzsmirigyet a hormonjai termelésére. Azok ha megfelelő mennyiségben vannak a vérben akkor a TSH termelés csökken. A te esetedben szó lehet erről a sublkinikai (tünetszegény
pajzsmirigy elégtelenségről.
És ami a poén, hogy a TSH szintet csökkenti a bromocriptin, ez viszont a prolaktint is csökkenti. Az inzulin rezisztenciát bizonyító HOMA indexed 4 fölött volt!!!! Tehát kell a Metformin!!! Mer neked a legrosszabb az értéked, legalább is azok közül akikét tudom. És mi mind megkaptuk, nekünk mind kiírták.
Egy hasonló pajzsmirigyes problémával nem szoktak foglalkozni az endokrinológusok, mivel nincs panasz. De nálad a prolaktin tesztoszteron, LH/FSH, stb is rossz, és a petefészkeid a PCO képet mutatják. Ezzel azért kéne foglalkozni. Mert nincs PÉd. És ezek a hormonok mind összefüggenek. Ha egy romlik (csökken vagy emelkedik, bármilyen okból) maga után vonhatja a többi romlását.

Rambóka!
ÉrtemKép Amúgy meg kiszámoltam, hogy hányadik napon vagyKép 13+3 ugye???!!

Kavics
(77 cn.)

Rejóka!
Az biztos, hogy megünnepelem a havimat. Kép Még nem tudom a módját. Kép
Vendég
 

 
 

Aranykavics!

Jegyzetelsz,vagy így emlékszel?Kép (igen jól émlékszel) mU/L a mért.e.
Orvosi "ártalom",én bizti nem tudnék ennyi infót megjegyezniKép

Köszönöm!!!Kép
Vendég
 


Rejo
Látod,nem is kell már csak nyári ruci!(csak,hogy pozitívan álljunk a dologhoz) KépKépKépKépKép
Sajnálom,hogy megint vérzelKépKépTegnap már úgy örültem,hogy rendeződött a dolog.Küldök még drukkot,talán használ+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++

Kincs
A teszt még messze vanKépEgyébként mensisen fáj a hasam.Sőtt esténként szörnyel görcsöl.Két dolog lehet,vagy megjön ,vagy méhen kívül van,ha van.Így aztán egy mensinek most jobban örülnékKép

Kavicska
Én is folyton nyaggatom apát,ezzel-azzal.A válasz 1.Hívd föl a nőgyógyászt,én ehhez nem értek.2.Itt egy könyv,nézd meg benne,én nem tudom.KépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Krisztácska!!!Kép

De jó hogy "látlak"!!!
Még hány nap a tesztig??? Így szorítok (ahogy te szoktálKép):++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++ ++++++++++++++++ ++++++++++

Rejóka!
Pihenj! Fel se kelj!!! Csak igy hogy tudunk rólad infokat???? Kár, hogy a ksifiad még nem tud írni, mert gépelhetnéd a mondanivalódKép Szerintem tetszene nekiKép Vagy esetleg a férjed??? KépKépKép
Na jó, csak vicc voltKép
Vigyázz nagyon magadra!!!

Pussz
k
Vendég
 


Még van egy percem!Kép

Rambóka
Én néha elfelejtem bevenni este a bromot.Szerencsére semmibajom tőle,sem másnap,mikor végre beveszemKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kavicska:Én is örülökKépKépKépKép

No,jó!Ha egy hét múlva sem lesz mensi,tesztelek egyetKép

U.I:Holnap többet leszek,csak ma ügyintéztem az autó kötelezőjéhez egy papírt.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!

Én is meg voltam győződve annó h. " holnap megjön ", sőt valahányszor növöget a méhem, ugyanez az érzés!!!!!!! Kép

Kavics!

Te nyertél!!!! Tényleg 13+3! Kezd felfelé jönni a méhem, nagyon fura érzés! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok mikor én szedtem a bromot soha semmi bajom nem volt,egészet aztán felet szedtem és mikor, hogy jutott eszembe nekem is bevenni

Szép álmokat!Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Rejóka!
Azért nem a Dévaihoz járok....mert mikor,Nati 3éves volt,felvetettem Neki,hogy szeretnénk tesót...most már merünk próbálkozni...kijelentette,hogy mivel Nati is inszemes....a következő próbálkozások teljesen önköltséges!Semmi nem megy Tb-re ezentúl!Kézfogás,megbeszélés 8.000.- volt,köv.tali. rákszűrés 7.000.-,3.tali a rákszűrés eredménye és mensi hozó gyogyi ismét 7.000.- volt!Na ekkor elkezdtem gondolkozni,ha 3 hét alatt 24.000.-,és még nem kaptam hormon szurikat stb...akkor most mennyi az annyi?Közölte kb.:100.000.-120.000.- /inszem próba jaaaaaaaaa és 6x lehet!de ez függ a gyogyiktól,mert ha rosszul reagálok akkor elmehet ez az összeg 130.000.- 160.000.- ig is.Szóval kissé elgondolkoztunk,hogy eszünk abban a hónapban majd,vagy csak lukvizsgálatra járok....és mit mondunk a Natinak,ha valamit nem tudunk megvenni Neki!Igy itt a babaneten a "ma megint megjött"-be irogattam...elmeséltem mi volt,és egy lány jelentkezett mail-ben,hogy Õ tud olyan dokit,aki ha kell 3gyereket gyárt inszemmel.Másnap felhívtam a dokit,Párizsban volt konferencián és ,így is vagy 5percet beszélt Velem...elmonta,hogy ez az inszem Tb támogatás lófűtty,nem muszáj azt lekönyvelni....stb.
Azóta 4 barátnőm szült nála,akik a Dévaitól jöttek el.Igazság az,hogy Én még nem mentem el a végsőkig,mert már van Nati....de most éleződik a dolog!Kép
.....szóval ennyi a történet,miért van másik dokim!
Na megyek dolgozni!
Este jövök!
Szép napot!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Andika
Itt is esik!KépKépKépKép
Ez az inszemes dolog,borzasztó!Még szerencse,hogy rátaláltál a másik dokira,és időben léptélKépKépKép
Jó munkát!Ma biztosan alvósak lesznek a gyerekek!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka!

Ez engem is érdekelne, mennyivel gyakoribb a terhességi diabétesz PCO-s nők esetén, ha gyakoribb egyáltalán. Én ebben nem vagyok biztos.

Norka, tudsz erről valamit?

De látod Rambóka, Norka sem szedi a metformint, én nem lett diabéteszes a terhessége alatt.
Én sem lettem Dominál. Most kiváncsi leszek.

Rambóka, apa rám sem mer nézni szegény, nehogy baj legyen, amióta kiderült Kistesó egyszer (!) voltunk együtt nagyon lájtosan, nem tudom, ő hogy bírja, én nagyon nehezen...Képja, és azután az egy alkalom után nem volt semmi, még egy kis görcs vagy vérzés sem. Szóval ez nem lehet baj.

A progit szájon át szedem gyógyi formájában, tehát nem kúp. Így gondolom nem puhíthatja fel a méhnyakat. Vagy mégis? Tudsz erről valamit?

Egyébként ez a progi iszonyú rossz hatással van rám, a mensi előtti szörnyű kétnapos szenvedésemet produkálja folytonos állapotnak, úgymint viszkető, égő érzés, fájó húgycső, hólyaghurut-szerű tünetek, puffadás. Ezek azóta vannak, hogy duphastont szedem, már alig várom, hogy abbahagyjam.

Okr!
Csatlakozom Rambókához, nekem is görcsölt januárban, azt hittem meg fog jönni, és mensi előtt két nappal még a barna foltjaim is jöttek, úgyhogy BIZTOS voltam benne, két nap múlva menstruálok!KépKép

Andika!
Azért megvan a véleményem Dévairól is. Persze, mindenki jól akar élni, de én ha orvos lennék, képtelen lennék rá, hogy "gyerekeken" keressek, és kihasználjam a kétségbeesett anyukákat. Azért ez felháborító. Meg a TB is, itt siránkoznak, hogy MO. nem születik elég gyerek, aztán nem támogatnak több inszemet, ha már van így egy gyereked???? És ha valaki hármat szülne inszemmel? Nem értem.
Örülök, hogy megtaláltad ezt a dokit!Kép

Itt is esik. Ma legalább nem fáj a szívem, hogy nem tudok kint sétálgatni, és bent kell feküdnöm!KépKép

Domi még mindig lázas, elég nyűgös így vele itthon, de azért pihenünk együtt. Ma egy húslevest dobtam csak oda a tűzre.Kép Apa hazajött délben, és csinált lazacot. Imádom. Mármint apát.Kép

rejo
(10+7)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok, vagyok már én is, teljesítem ide a pár napi penzumomat... Kép

Rejo, Rambóka, én sem vagyok biztos abban, hogy IR olyan könnyen átfordul terhességnél diabéteszbe. De őszintén szólva: nem tudom! Ugyanis nálam változatlanul alacsonyka a terheléses cukor, nem pedig magas, tehát nekem figyelni kell a szénhidrát bevitelre, de csak hogy ne legyen ingadozás. Odaát a PCO-s kismamiknál sem volt eddig terhességi cukorbaj; de ismerek olyat viszont, aki 2.gyerek előtt áll, PCO-s, és mondta, hogy abból fogott gyanút, hogy IR-je van, hogy keményen diabos volt az elsőnél. Rambóka, hogy miért is hagytam abba: ésszel nem tudom megmagyarázni, de van bennem egyfajta irracionális óvatosság, hogy ne szedjek lehetőleg semmit terhesen. Mert ez már nemcsak az én testem, hanem a babámé is... Látod, már ennyire én is vagyok vaskalapos. Kép Majd, ha eltelik 5-10 év, és beizonyosodott nagy mintás utánkövetésnél a világban, hogy tényleg semmi gondot nem okoz terhességnél, akkor elhiszem, de egyelőre mi még úttörők vagyunk. Hát így. Egyébként felelőtlenséggel nem lehetne vádolni, hiszen a 12. és 24.héten is kértem a terheléses cukorvizsgálatot, és lehet, hogy még lesz egy - tehát figyelek erre, az étrend mellett is.

Kandika, Déviaról sok furaságot olvasok odaát... mind a mai napig horror összegért inszemez, azt nem tudom, mennyire hatékonyan. Szeret hormonozni, az biztos, és úgy hallottam, hogy a metformintól elzárkózik. Fene tudja...

De képzeljétek mi történt. Ugye Gyurink a dél-pesti kh-ban osztályvezető, és mondta nagy mellénnyel, hogy igenis van inzulinmérés náluk, meg hogy tényleg nézni kell az inzulint külön az IR-hez, a cukor önmagában nem informatív, blabla. Beírt hozzá Mniki, hogy őt meg elhajtották onnan ezzel a vizsgálattal, erre válaszolta, hogy utánanéz. No, most 1 héten belül 2 lány is elment oda 4 pontos csapolásra, mert telefonon azt mondta a labor, hogy igen, néznek inzulint, és van szérum is hozzá. Erre kiderült, hogy hiába volt meg a beutalójuk, csak az éhgyomrinál, meg az egyik lánynál még a 90 percesnél vettek le vért az inzulinhoz is, a többit meg nem voltak hajlandók megcsinálni, "nem indokolt" jelszóval. Hát komolyan mondom, ilyen nincs! Kép

Norka (28+5)
s_norka
 
 


Sziasztok lányok!

Jó látni Norka ,hogy itt is vagy! Minden okés veletek,babaszoba ,milyen szín?
Rejo itt is esik,pihizz!

A cukros lötyibe lehet citromot tenni??
Ehez az inzulinos mizériához már szólni se lehet,ÕRÜLET!!!
szióka
Vendég
 


Norka
Örülök,hogy jól vagytok!KépKépKépKöszönöm a mailt,válaszoltam is rá,még reggelKépKép

Rejo
A lazac biztosan fincsi lett.KépNálunk hurka van,meg salátaleves.Kép
Még mindig esikKép

Kincs
Sztem lehet citromot tenni bele,és ha még tanácsolhatok vmit,egyhúzásra idd meg.Én kortyolni próbáltam,de úgy nem megy le!Kép

Andika
Aludtak a gyerekek??

Kavicska,Rambóka
Remélem már ti is otthon pihiztekKépKépKépKép

Látta vki a napfogyatkozást???Itt felhős volt az ég,így semmit nem lehett látni!Kép
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


KépMég mindig esik!Kép
Rejóka!
Tudod az a szörnyű,hogy az összes inszemes és lombikos,aláír egy szerződést...amiben ott szerepel,hogy többes terhesség....ami plussz veszélyekkel jár.Szóval ha az 1-2-3 akkor is akarja az,aki erre vetemedik.Nálam is élből 3-as baba jött össze,na bumm,felneveljük...mindig 3 gyereket akartam volna....de nem sikerült!Na és ha valaki újra hátára venné a rizikot...na ez az aminek az esélyét meg se adják....jól írta Norka...Dévai pénzre megy.Anno földön járt még!Jó időben jártam akkor még hozzá,mert Nati kijött 75.000.-ből...na meg a szülési mani!Erről ennyit!
29.napon vagyok,Én barom tegnap csináltam egy 25-ös tesztet,bár ne tettem volna....holott tudtam,hogy az még ha lenne is bennem mozgás,se mutatna semmi jót!-de a DM-ben csak 25-ösök voltak!Kedvtelenné tett!Kép
Ha hétfőig nem jön meg,csinálok még.....
Norka!Dévai Isten volt számomra anno,mert Natit nála sikerült megszülnöm....de változó korban élünk KépGondolom érted,mire írom!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kriszti!
Nem nagyon aludtak,mert nem tudtunk kimenni az udvarra!Vagyis hamar elaludtak,de fél-1-másfél óra múlva fel is ébredtek...nagyon fújt a szél,nézegették a fákat,ahogy azok,majd kitörtek.Féltem is,nehogy a kocsimra rádöljön az egyik....szép baleset lett volna!Kép
Salátaleves?Tejfölös?Egyszer mintha ,ettem volna!KépAda,hogy bírta ma a bezártságot?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Norka!

Ha lefordítottam a cikkeket felteszem ide! Komolyan mondom én sem akartam elhinni először, úgyhogy körülnéztem a neten!
Sajnos van összefüggés a PCO és a terhességi diabetes közt!
De gondolom attól is függ h. milyen alapokról indulunk ( elhízás mértéke, inzulinrezisztencia mértéke, egyéb járulékos nyűgök).
Egyébként neked a terheléses cukroknál inzulint néztek?

Sajnos a dokik ált nincsenek tisztában a laborok működésével! Anno olyan vizsgálatokat is kiírtak amiket egész Baranyában nem csinálnak( pl. SHBG), a kortizol eredményem pedig a mai napig nem készült el " nincs reagens" jeligével (2,5 év!!!!)!

Ja! Mintha azt olvastam volna h. a 2. lombikot is támogatják( mármint, ha már volt egy eredményes Kép ), akkor a 2. inszemet miért nem???


Rejo!

A szájon át szedett nem okoz méhnyak felpuhulást.
De szerintem kérjél inkább hüvelyi Utro-t, mert jóval egyenletesebb a felszívódása és semmilyen mellékhatást nem okoz( csak a kéz bőrének kiszáradását az alapos kézmosások miatt! Kép )!
Eleinte kellett hozzá tisztasági betétet használni, de mostanság vhogy teljesen felszívódik Kép .
Az égető érzést inkább vmi húgyúti infekció okozhatja, mindenképpen mondd el a dokidnak, mert a felszálló fertőzések később vetélést okozhatnak!!!!!!!!!
A Monural igen jó szer ellene( 1 zacsi por, feloldod, megiszod és pár napon belül elmulasztja a fertőzést), de nem tudom h. terhesen szabad-e alkalmazni! Amilyen mázlisták vagyunk biztos nem! Kép

Kincs!

Vigyél citromot( és hozzá kést is Kép ) vagy inkább citromlevet! Van ahol tartanak a vérvételi laborban is, nekem mázlim volt, mert késük az viszont nem volt Kép !
Szerintem máshogy nem is lehet meginni!
Ja és addig keverd, amíg majdnem teljesen feloldódik, mert különben nem viszed be a szükséges mennyiséget (csak ezt szeretik eltrehánykodni, főleg ha nagyon darabos glukózt kaptak! )! Aztán nagylevegő és kontyalá! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszönöm Rambóka !

Nekem azt mondták vigyek 2dl keserű teát és majd megkapom a kimért cukrot,úgyhogy itthon előkészülök.Kép

Pesten dolgozol???
Vendég
 


Kincs!

Nem, Szekszárdon!

Keserű tea??????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Skacok... hülye kérdés... Létezik, hogy a Norcoluttól tele lettam ragyával? Mert tényleg tele lettem... alig 3 nap alatt! (Amióta a Norcolutot szedem!!!! De ma este van a mélypont!!!!) Nyugtassatok meg légyszi, hogy attól van és el fog múlni... léccciiiiiiiiiiii Kép
csakegysokadnick
 
 


Szióka!Kép
Rambóka

Igaz nem nekem szólt,de felkaptam a fejem,amit Rejonak irtál!Kép
Szóval elmesélnéd nekem mi az a Monural,és hogy használtad-e már,mire pontossan,hasonlók?????
Nagyon megköszönémKépKépKép

Kismamiknak sok pihi!!!

Mindenkinek puszi!
Jó éjszakát!
KépKépKép
Vendég
 


A monural antibaci szerintem (hólyaghurutra szerintem marha jó... és ha e-coli baci miatt van a hurut, akkor arra is tökéletes...) ... de szerintem terhesen necces szedni (igaz, nekem ÁLLANDÓAN van egy csomaggal belőle a tatyómban... just in caseKép)
csakegysokadnick
 
 


Komcsi??Nekem E.colim van+streptococcos!Hol lehet ilyet beszerezni?Lehet recept nélkül?
Hú de jóKép
Vendég
 


nekem az üzemorvos szokta felírni... de a háziorvostól is kaptam már... de leges legelőször a nőgyógyász írta fel amikor e-colit talált a vizeletemben(de mondom, én már csak kabalából is hurcolok magammal egy zacskóvalKép elijeszti a bajtKép)
csakegysokadnick
 
 


CskriszKép
köszike,akkor majd utána járok hogy s mint!
Na kipróbálom hátha nálam is beválna eza táskás hurcolászásKép

Na lépek,szúnyálni!
Jó éjszakát!
Puszi
Vendég
 


Képműködik Kép utoljára szilveszter körül volt hólyaghurutom Kép

Jó éjt!
csakegysokadnick
 
 


Ella!

Én is használtam már monuralt, gyakorlott hólyaghurutos vagyok sajna én is!E. coli szintén.Ez hajlam és alkat kérdése. Külön topicot lehetne nyitni cistitysről, most nem is megyek bele!

Csakegy!
Én nitrofurantoint hordtam ugyanezen okból mindig a táskámban!KépKép

Rambóka!
Már csak jövő héten kell szednem a duphasztont, szerintem már nem érdemes váltani. Meg én félek is ilyenkor kúpokat magamba dugdosni, pont a fertőzésveszély, meg amit a méhnyak miatt írtál.
Vizeletemet most nézték meg, teljesen rendben van, biztos vagyok benne, hogy a hormon okozza ezt az érzést, mondom mensi előtt két napig mindig ezt éreztem. + szerintem összeszedtem gombát, ugye terhesség hajlamosít(mert már évek óta nem volt), de doki azt mondta, amíg be nem töltöm 12. hetet, nem ad rá kúpot. Néha canestennel kenem kicsit.

Azért fogok kérni kedden ha megyek hozzá egy hüvelyi kenetvizsgálatot baktert, meg gombát meg minden megnézetek, plusz még egy vizelettenyésztést.

Tart még a tanfolyamod?

Kavicska!
Havid előszele jelentkezett már?Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Andika
KépKépKépKépKorai volt még,lehet!!!

Rejo
Ha jól tudom ,a szájon át tabi uaz,mint a feldugósKépSzal nincs erre külön készítmény!KépKép

HólyaghurutKépKépKép

Ella
Próbáld ki ezt a port,hátha jó lesz!!!

Kavicska
Merre vagy?Ügyeltél?

Rambóka
Jó,hogy ennyi tanáccsal ellátsz bennünket!!!
Én is készülök ám fogdokihoz(már egy jó ideje)
Sajna pont addig dolgozik,mint a férjem,így nagyon nehéz egyeztetni.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok lányok!

Rohanok (orvos után, munka előtt vagyok) gyorsan el kell nektek mondanom a fejleményeket.

Szóval ahol most vért vattek nagyon korrekt mindenki,kedvesek(picúrkának hívtak és nem éreztem a vérvételt,nem szurkáltak össze és nem kék!)Ha a doki kiírja a terheléses inzulint simán megcsinálják,próbáltam az enyémből is többet csiholni mint kettő,de doki nélkül nem megy,és! ismerős van a laborban! telefonszámot kért amiben tud segít,felhív ha kész a cukor még ma! és az inzulint is figyeli ha kész szól,remélem nem felejt, Ja az éhgy cukrom 5.25, a cukorlötyi iható volt

Az nlc-s lány segítségével(szülészeten dolgozik) csináltak egy sima uh-t 47 mm uterus,2mm endometrium, 28*19 j ovárium,33*24 mm b ovárium. Kerített nekem egy fiatal dokit megnézte a leleteim,kicsit pici a méhem,prolaktin egyből szemetszúrt neki,metforminról hallott,szerinte nem vészes pcom van,?(ultrahangon sem nagyon látszanak a ciszták)az inzulin leletekkel megbeszéljük a továbbiakat.Az orvos is szimpi,főleg hogy a metformtól nem zárkózik el!!

Röviden ennyi!

Írjatok,elveszettek jelentkezni!!!!

ESte jövök

39cn
Kép
Vendég
 


Kincs!

Örülök, hogy végre jó helyre kerültél! Úgy tűnik aranyos ez a doki!
Hihetetlen, hogy alig látszanak a ciszták az UH-n, ez hogy lehet??

Holnap végre - remélemKép- lesz kiskönyvem, megyek védőnőhöz.

Ma felhívott a suliból az igh. csaj, kérdezte, mi lesz velem, maradok végleg itthon, vagy visszamegyek még. Szegények. De nagyon aranyos volt. Mondtam kedden megyek dokihoz, majd meglátjuk, de tervezem végigcsinálni ezt az évet.

rejo
(11)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok Lányok!!!Kép

Vagyok, csak tegnap is ügyeltem.

Csakegy!!
Én nekem is lett az orrom tövében egy két apró pattanás, valszeg a Norcoluttól. De ez a gyógyi úgy megdolgozta a szervezetem, hogy a cickóim annyira nehezek lettek, mint két görögdinnye. Amint leveszem a melltartóm, már érzem, hogy rettenetesen fájnak. A méhem is érzem. Tegnap ügyeletben végig zabáltam. Estére olyan hányingerem volt, hogy azon gondolkodtam mindent kipakolok a wcbe. De nem tettemKép Sajnáltam a sok finomságotKép Ez a Norcolutos dolog csak azért izgalmas, mert a nyáron, amikor a tabletta szedést abbahagytam és nem volt havim, és megkaptam a Norcolutot nem éreztem tőle semmit. Most viszont.... De kíváncsi vagyok, hogy megjön e??? A b.szik be ha nemKépKépKép

Kincsecske!!!
Örülök, hogy jó dokira találtál. Mármint nagyon remélem. Kép És megkapod végre azt a gyógyit.Kép

Norka!
Elég érdekes amit írsz, hogy tartózkodsz a Metformintól terhesség alatt. Amúgy szerintem a te esetedben nem is volt indoklot, mert a hormonháztartásod annyira helyrepofozta a 8 hónap szedés alatt, hogy teljesen felkészítette egy baba kihordására. Kép
Én azért bízom ebben a gyógyíban, mert még egyetlen malformációt sem írtak le. És most már egyre több helyen alkalmazzák a PCO kezelésésre. De kétségtelen, hogy csak akkor lehet biztosan kijelenteni, hogy biztonságos, ha törzskönyvezik. Ez még nem történt meg, de a gyógyszercégek, nagyon kampányolnak és mindent elkövetnek azért, hogy megfelelő vizsgálatokkal alátámasszák a veszélytelenségét és sikerüljön végre a törzskönyvezése.

Rejóka!!!
Már nagyon szeretném látni azt a kiskönyvetKép Nagyon nagyonKép

Rambóka!!
Maximálisan felháborítónak tartom, hogy Pécsett egy egyetemi központban ne tudjanak megcsinálni egy cortisol vagy egy SHBG vizsgálatot. Ez nekem sem volt megcsinálva MÉG!!!
Holnap fel is hívom a labort, hogy csinálják e??? Hanem a honvédban!!! Ott mindenre adnak pénzt!!!
Tényleg, segítsetek már nekem abban, hogy miket kell kérni a harmadik napon: LH, FSH, PROL, testosteron, ösztrogén, cortisol,DHEA, SHBG, fT3, fT4, TSH. Kifelejtettem valamit??? Mert én írom rá a papírraKépKépKép És most mindent ráírokKép

Kriszta!
egy ilyen +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ tesztet nekedKép
A saláta levest nagyon szeretemKép Egyszer csináltam életemben, de kiöntöttem az egészet a wcbeKép Nem sikerültKépKép ElsóztamKép

Kandika!!!
Én nem csodálkozom (nem csak én vagyok így vele), hogy a nőgyógyászokra rá jár a rúd(tisztelet a kivételnek, mert szerencsére vannak), mert őrület miket tudnak csinálni. PL: egy szülés 150 ezer ft. ELÕRE KÉRI!!!!
Amit te elmesélsz az sem semmi. Ha nekem most ennyibe kerülne a gyerek, akkor a fizetésünkből nem telne rá. Elsősorban felmondanánk a kocsi részletet, másodsorban eladnánk a lakást! Vagy még belegondolni is rossz.... Úgyhogy maximálisan megértelek.

Csók, nagyon hosszú voltamKép

Kavics
(79 cn.)
Vendég
 


Salátaleves recept,annak akit érdekel:
Tetszőleges mennyiségű salátát alapos mosás után fel kell darabolni,és forró ,sós vízben megfőzni.Mikor megfőtt,én összeturmixolom.Fokhagymával,cukorral,és kaporral ízesítem,és világos rántással berántom.Még negyedóra lassú főzés,és mehet bele a tejföl,végén pici ecet.
Pirított zsemlekockákkal a legjobb sztemKép


Kavicska
Gondoltam ám,hogy ügyelsz!Képvagy inkábbKép
Szombatra tervezted a mensit,vagy hétfőre?Teljesen meg vagyok keveredve ezügyben.
Sztem amit felírtál vizsgálatokat,az elég.De azért még más is nézze meg,nehogy félrevezesselek!!Kép

Rejo
A kiskönyvet már én szeretném látni!Ugye felrakod??KépKép

Kincs
Nagyon,jó,végre elindult a dolog!Kép
Az ,hogy nincs tüsző a petefészkekben,tényleg fura.A nagyságát normálisnak mondta a doki?(Így mértekből én nem tudom)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
OKriszti
Pont erre az ízre gondoltam,vagyis tuti ettem ilyet,csak nem volt benne kapor,de tejföl igen!
*********1 cn*********,még jó,hogy csak 999.- volt a teszt!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavics!

DHEAS, ösztradiol,ha tudnak akkor szabad és kötött tesztoszteron is, ha nagyon mohó akarsz lenni akkor ösztriol és 17-oh progeszteron is( mintha ezek mellékvese eredetűek lennének, de erre nem esküszöm meg! Kép )! A többi jó!

Attól h. törzskönyveztek egy készítményt sajnos még nem biztos h. biztonságos! Én egy hónapig szedtem annó az Isolipánt, kiváló központi idegrendszeren keresztül ható fogyókúrás szer volt!!!!! El tudod képzelni h. EGYÁLTALÁN NEM VAGY ÉHES??????? Na, ilyen volt!!!
Anyu 3 hónap alatt 8 kilót fogyott vele, én egy hónap alatt 2-t!Kép Kép
Aztán kiderült h. kisvérköri hipertóniát okoz a tüdőszövet ellenállásának megnövelése miatt, és nagyon gyorsan jobb szívfél elégtelenséghez vezet, kezelésére csak a szív-tüdő átültetés a megoldás!
8-10 fiatal nő halt meg az USA-ban mire a gyógyszerlobbi beismerte h. vissza kell vonni!!! Kép Kép
Szóval erről csak ennyit: az ilyesmi kivédhetetlen, de ezért nézek utána azóta mindennek a nemzetközi szakirodalomban!


Gabi!

Monural vényköteles!!!! Kép
De mindenképpen kérdezd meg a nőgyógyászodat!!!!!!

Rejo!

Ha jól tudom nitrofurantoint sem célszerű terhesség és szoptatás alatt használni! Kép
Pedig ha jól emlékszem éppen az az előnye h. a vizeletben bekoncentrálódik ugyanakkor nincs szisztémás hatása!????( Kavics? )

Andi!

GRATULA!!!!!
Akkor mostantól indul az új időszámítás!

A tanfolyáson kiderült h. egy csomó minden vezethet habituális vetéléshez, úgyhogy szerintem mindenképpen keresd fel a területi vérellátót, hátha kiderül a turpisság!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

A ragyákat szerintem okozhatja a Norcolut!
Én most a 12. hét körül lettem hirtelen ragyás, amikor a méhlepény átvette a sárgatesttől a progitermelést, de úgy tünik elmúlnak!
Pedig már megint felmerült a csador mint esküvői ruha! Kép (Előnye h. megspórolja az ember a fodrászt és a kozmetikust! Ja, és utólag letagadható az egész cécó: Te ott se voltál! Látott vki? Kép Kép Kép )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Rendicsek,utána járok ennek a vércsopisságnak!KépKöszike a tanácsot!KépKép
Csadoroson jót nevettem!Szinte zsiros hajjal is mehetsz és nagy karikás szemmel...akkor is azt mondják.....gyönyörű a menyasszony!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavicska!

Hát még én hogy szeretném már látni!!Kép

Okr!
Felrakom, ha tudom! Apa majd biztos segít, de megőrül a fórummániámtól!Kép
(Bezzeg mikor ő keresett autót, vagy hónapokig írt a "hogyan legyen szép a gyepünk" topicba, az hasznos, és nem időpocsékolás!KépEgy szerencsém van, van saját gépemKép)

Rambóka!
Igen, nitrot nem ajánlják sem terhesség sem szoptatás alatt, és olyan a hatása, ahogy írod, nem öli ki mindenhonnan a jó bacikat is,mint egy átlag antibió, gondolom ezt hívod úgy, hogy nincs szisztémás hatása!Kép
Csak benntmaradt a táskámban!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!!

Rambóka!
Ebben igazad van! Mármint a gyógyszer lobbizásban. Mindenkinek érdeke, hogy a gyógyszerét nemzetközileg elfogadják, dollár milliókat ölnek bele.
Ami a fogyókúrás tablettákat illetiKép Ezt meg kell mosolyogjam. Nagyon soknak van rendkívüli mellékhatása. Bekavar a hormonháztartásba és emellett számos más mellékhatásuk is lehet. A pasiknak tudnám javasolni a sör diétát. Napi 2 liter sör, más semmiKépKépKép
A gyógyszereknek szisztémás és lokális hatásuk van. Szisztémás minden ami bejut a szervezetbe és felszívódik. Akár tabletta, akár kúp, spray(nagy dózisban).
Azok a jó antibiotikumok vese, ill. húgyúti fertőzésekre, ami a vesén keresztül ürülnek (és nem a májban bomlik). De attól még van(lehet ) szisztémás mellékhatása. Pl. allergia, vagy toxicitás.
De valóban nem javalt terhességben a Nitrofurantoin, sőt szoptatásban sem!!! (ahogy Rejóka is írta). Ti szerintem (akik már anyukák vagytok, vagy már kismamák, ti ebben már nagyon otthon vagytok, hogy a gyakorlatban valóban mit adnak és mit nemKép)
Én nem vagyok szakértő abban, hogy terhességben mit lehet adni és mit nemKép Bár valamikor kellett tudni. De abszolut nincs a paciensek között kismama. De az biztos, hogy rájuk mindig fokozott figyelemmel figyelnek. A nőgyógyászok vannak a leginkább témában, hogy mit lehet és mit nem.
Rambóka, nagyon köszönöm a plussssssz hormon ötletet, leírom és holnap azt is megkérdem, hogy csinálják e avagy semKép Majd a laboros hátast dob!!!KépKép

Képzeljétek a szemész kifizeti az új lencsét. De azt már nem vele írattam ki, mert olyat írt ki a második vizsgálatra, hogy az optikus csak annyit mondott NO COMMENT!! KépKép De legalább kifizeti. Kép

Andika! Gabika!
Haviilag nagyon együtt mozogtokKép De jó. Gyanús nekem, hogy egyszerre fogtok megbabásodni!!!!

Krisztácska!!!
Ne mond már, hogy méhenkivüliKép Az nem jó. Ha babás vagy, akkor a babó(emberivadék) jó helyen vanKép Ez volt a harmadik hónapod a Clostyval???
Én 2.-ra "programoztam" a havimat. Remélem nem fog ki rajtamKépKépKép És lesz. De szakad le a cickó és szülésiKépKép görcseim vannakKépKépKép Lehet, hogy meg kéne próbálkozzak a Clostyval????? Még nem döntöttem. Attól tartok, ha most még nem fog hatni, akkor jön a hormon és hármas ikreket fogok szülniKépKépKépKép Ettől a gondolattól teljesen beparázokKépKépKép

Rejóka!
A párom is harcol a gépért!Kép Szerinte net függő vagyok. Kettőnk közt az a különbség, hogy én rendszeresen levelezek és írok a barátainknak, ő meg ezt rendszeresen rám bízzaKép Amikor megszerzi a gépet, rögtön kocsikat vagy mobiltelefonokat néz , ritkábban orvosi cikkeket, és mily szerencse, hogy nem porno oldalakatKépKép
Nálunk csak egy gép vanKép

Csakegy!
Kijött még két pattanás. Kicsik , de PATTANÁS!!! Ez tutti a Norcolut. Vagy a tegnapi zabám????
Kép

Pussssssz
Kavics
(79 cn.)
Vendég
 


Kavics: honnan tudod, hogy nem pornóoldalt néz?Kép))

Én meg tele vagyok ragyával... tiszta zsíros a bőröm... fene a Norcolutba... ma este beveszem az ucsót és várok...

(Skacok... normális, ha néha tojásfehérje van a norcolut mellett????)

Na mindegy... majd csak megjön végre...

(ja... pont akkor amikor a férjem végre hazajön a hétvégi züllésből...)
csakegysokadnick
 
 


Jó éjt csajok!
Mindenkinek kellemes estét kívánok:Kép

Jók legyetek!!!
Vendég
 


Sziasztok!Kép

Köszi lányok a segitségetKép,de lenne itt még vmi!Előbb elolvastam gyógyszerről a tudnivalókat,és azt irta 1 zacsi elég!Ki mennyit ivott meg???Kép

RejokaKép
Bizony nagyon várjuk a kiskönyvedet!

Gép függőség???Ezt állandóan én is megkapomKép
Ilyenkor este pedig állandóan itt ülök..ha ezt tudná?!Kép(dolgozik)

Kavicska!
Igen,próbálunk összebeszélni Andival,de nincs benne turpisságKép
Sztem azokat a hormonokat megtudod csináltatni,nekem is megvoltak!

Puszi
Vendég
 


Én is tök ragyás lettem,pár napja...szóval ha legközelebb nem....talán az jót jelent!Kép
.....Ja Gabival,egyszerre gyúrunk a gyerekre!Kép.....
Nem csinál Valaki egy táblázatot?Tök jó lenne olyan,mint a "ma megint megjött"-ben...nem?Én sajna nem tudom,hogy kell!KépKép
Én is fogyóztam gyógyszerrel,3 hónap alatt 13kg tudtam leadni,de nem is voltam éhes....de a vérnyomásomat cseszegette nagyon!De!!!!Látványos volt!!!Kép
Nekem is saját gépem van....Kép-és mégis kevés hármunkra a 2 gép...Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rejóka...képet nem tudsz feltenni,Én azt is szívesen megkuksiznám...

Kavicska!
Jó pihit...szép álmokat!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Szép álmokat Mindenkinek!!!!

Megyek én is szunyálni!Kép

puszi
Vendég
 


Sziaszok!

nem bírok aludni, egész nap ágyban vagyok és alszom is sokat, nem fáradok el. Szerencsére!Kép
Domi már egy hete lázas, de így legalább ő is egész nap alszik! napi 16 óra alvásokat nyom le. De nagyon nyűgös.

Egyetlen izgalom életemben a holnapi védőnő, úgy készülök a kimozdulásra, mint egy külföldi utazásra!KépEgy hete nem láttam az eget, az utcát!
Végre lesz rajtam rendes ruha, és nem pizsama!Kép

Kandika!
Milyen képre gondolsz? Most teszek fel Domiról, ide még nem raktam fel...Egyébként már Domi is említette, hogy neki is kéne saját gép...KépKép

Kavicska!
Nagyon örülök a jó hírnek, ami a lencséidet illeti! Ügyi vagy! Látod, így kell ezt csinálni!Kép

Okr!
Emlékszel én mennyit paráztam 3-4 hete hogy méhenkívüli terheségem van? Most jót röhögök magamon!Kép

Ella!
Ha a monuralra gondolsz, abból tényleg egy zacsi is elég kell legyen! Legalábbis nekem anno egy is hatott!

rejo
(mensi szerint kezdem a 12. hetet!!!(holnap, de már majdnem holnap van, nem?Kép)UH szerint már elkezdtem két napja!)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka
Nagyon jót nevettem az írásodon!KépFőleg az apa-gyep összefüggés tettszett.Még most is röhögök,bocsi...............KépKépKép
A függőséget ,én is mindig hallgatomKép

Kavicska
Ja,apa is ezeket az oldalak nézegeti,na meg néha sztem cicis asszonyságokat is!Kép
Megy a férjed szombaton az Orzságos Traumára??Az enyém sajna nem,mert ügyel pénteken,és 9-re nem érne felKép

Rambóka
Én koraterhesen Sumetrolimot szedtem(nem tudtam még,hogy babát várok)4X2 adagban,uis MRSA volt a másodállásombanKépKijelentem,nem ártott a gyereknek.KépPersze paráztam miattaKép

Ella,Kandi
Akkor még 29 nap,és jöhet a pozitív teszt!!!!!!!!!
Én is folyton harcolok a gépért!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: