Új privát üzeneted érkezett!

Norci!
Most az egyszer nem adok igazat Kata007-nek! Ha a babát helyesen helyezik mellre, akkor akár e3gész éjszaka is rajta "lóghat", nem ázik fel. Persze úgysem fog egész éjszaka, mert azt azért õ is megunja. Én még mostanában is sokat hagyom rajta Helenát cumizni és soha semmi baja nem volt tõle a cicimnek, sõt, több lett tõle a tejem. Akkor veszem el tõle, ha muszáj, mert dolgom van, vagy ha kiesik a szájából. De! Ez arra igaz, ha helyesen van mellen a baba!
Errõl olvashatsz a www.lll.hu -n is szakemberektõl.
Sok sikert!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Kanga! Hurrá, akkor nem hagyott minket teljesen magunkra a hozzáértés! Kép

Meszti! Nem mentél vissza eléggé az idõben! Kép Ágci memóriájában bízván bízhatsz, ha õ azt mondja, hogy ilyen gondom _is_ volt, akkor az úgy is van! Kép Ha a ma délelõtti hozzászólásomban leírt tünetek azonosak a tiétekkel, akkor az április 4.-én 13:37-kor írt segélykiáltásomat olvasd el, és fõleg az arra kapott válaszokat. Jócskán van még belõlük az április 15. címû archívumban is. De a lényeg tömören annyi, hogy nálam a ciklus okozza, akkor is, ha a menzeszem nem jön meg. 4-5 nap múlva elmúlik, mintha mi se történt volna, és négy hetente menetrendszerûen beköszönt.
Az alvás az nálunk újabban kényes téma. Két héttel ezelõttig menetrendszerûen aludt Lacika este 8-9 órától kb. reggel 4-ig. Akkor mohón szopizott, aztán addig hisztizett, hogy szerinte reggel van, amíg át nem vittem magunk közé. Ott szépen alukált még, amíg szerintünk is reggel nem lett, végignézte velem együtt az Apja reggeli készülõdését, és utána 8 óra körül újra lelkesen szopizott. Ez a két szopizása volt a legintenzívebb. Max. 1-2 alkalommal ébredt meg éjjel, de akkor is elég volt a cumiját visszaadni és a fejecskéjét megsimogatni, azután már aludt is. Most kb. két hete (5,5 hónapos kora óta) gondok vannak az alvásával, sokszor felsír éjszaka, de szopizni nem kér ilyenkor, inkább olyan, mintha rosszat álmodna. Enni rendszerint 4 és 5 óra között szokott (szóval kicsit késõbbre is csúszott a hajnali szopi), viszonylag keveset, hamar bealszik, fáradt, kialvatlan. Utána reggel 8-9 óra körül eszik újra, akkor megint elég rendesen.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok! A baba nyálától és a tejtõl szopi közben nem ázik fel a cici. Ami a gond szokott lenni, és ami miatt ez a felázás dolog elterjedt, az az, hogy a jól mellre helyezett babánál is, ha elalszik kicsúszhat a szájából a cici egy picit. Így pont a bimbót szopizza, amitõl az fájdalmas lesz, akár ki is sebesedhet. Ahogy megfigyeltétek, nagyon jót tesz ilyenkor a szellõztetés a mellnek, gyorsabban hámosodik. Viszont felázhat a bimbó a szoros melltartóban, a nedves betéttel. Ezért jó napjában többször szabadon hagyni. És nagyon jó még pár csepp anyatejet elkenni a bimbón, és hagyni rászáradni. Ez is gyógyítja. Ha nem akarod, hogy a melleden aludjon a baba, akkor amikor elaludt, szopi közben feküdj le vele, vagy eleve fekve szoptasd, majd finoman a kisujjaddal húzd fel a szája szélét, hogy megszûnjön a vákum. Ekkor ki tudod húzni, erre legtöbbször nem ébrednek fel. Fekve szoptatásnál is figyeljetek arra, hogy a teste is felétek legyen, ne kelljen a fejét elfordítani a szopáshoz,hogy ne csússzon ki a cici a szájából..
Üdv,
Liesel, aki szintén LLL-es. Kép
Liesel
 

 
 

Ja, mindezt egy kézzel, a cicimen már szunyókáló Benkével(2 éves) írtam. Kép)))))))))))))
Liesel
 


Sziasztok!

Menta!
Biztos, hogy igazad van, de nekem Dóri hajnalban, fekve, teljesen felém fordulva szopizik, tehát jól kapta be a cicit. Az viszont tuti, hogy feláztatta. Talán mint ahogy Liesel írta, elalvás után kijjebb csúszhatott a szájából. A lényeg, hogy tényleg használt a szellõztetés, és ugye én is elkentem rajta néhány csepp tejcsit, amit hagytam megszáradni rajta.
Ma már egészen rendben volt a cicim, de jól esett kicsit szabadon szellõztetni... Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Örülök, hogy nem értetted félre a hozzászólásomat és így reagáltál! És annak is örülök, hogy tényleg rendezõdött a "cici-ügyed"! Kép

Azért is írtam azt a mellenhagyásról, mert engem a kórházban azzal "izélgettek", hogy jaj, ne hagyjam tovább szopizni 20 percnél, mert akkor mi lesz meg minden! Arra nem vették a fáradtságot, hogy elmondják mi mitõl függ, de lehet, hogy nem is tudták! Azt hiszem szerencsém van Helenával, mert õ a profi a szopizásban (és nem én a szoptatásban) Én csak igazodom hozzá! Kép

Menta
menta
 
 


Menta!

Persze, hogy nem értettelek félre. Kép
Már csak azért sem mert volt már ilyen máskor is, hogy elszundítottam szoptatás közben és sosem volt még így felázva a cicim. Most csak azért gondoltam, hogy Dóri áztatta fel, mert szerintem 2 órán keresztül a szájában volt. De hát bármilyen jól alszik, azért hajnal 5-kor nem igazán friss még az anyuka sem. Nem csoda ha elalszunk. Kép

Az, hogy nálunk ki a profi a szopizásban nem kérdés. DÓRI!!!! Kép Hiába 3. lányom, de egyik sem csinálta ilyen profin. Kép


Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

A mellen való cumizással kapcsolatban nekem is az a tapasztalatom, hogy nem okoz bajt, ha rendesen van mellen a baba. Igaz csak 10 hete szoptatok, de majd minden reggel így nyerek akár 2 óra plusz alvást is, és még nem volt baj...

Ágci,
nagyon igazad van, csak az embernek ilyen okosságok ritkán jutnak eszébe magától! Igyekszem nem nyugtalankodni, végül is még "normálisan" viselkedik: játszik, vigyorog, méltatlankodik stb. Kiéhezni meg csak nem fog anélkül, hogy észrevenném Kép Mindenesetre remélem nem marad ez így õszig...
Azért, ha nem gond elküldenéd nekem is azokat a tejserkentõ varázslatokat? Hátha mégis megtáltasodik valamikor a kicsifiam. Email: atina@ludens.elte.hu Köszi!

Annamari,
a lényeg végül is, hogy elkerülted a bajt, bármi volt is az! Örülök!

Anita
Anita
 


BMárti!

Tényleg nem olvastam eléggé vissza. Igazad lehet, mert nálunk is néhány napig tart a probléma, csak nekem esélyem se volt erre gondolni, mert sosem volt normális ciklusom. Nem mûködik az egyik petefészkem, a másik meg vagy bírja egyedül vagy nem. Emiatt Levente is csak gyógyszeres segítséggel keletkezhetett. Persze ennek most elõnye is lehet, mert ritkábban fog jönni ez a probléma Kép! Kicsit lehangolt viszont amit az éjszakáról írtál, mert látom te is úgy kb 4 hónaposan még abban bíztál, hogy 6 hónaposan már aludni fogtok rendszeresen éjjel. Most még én is bízom, bár annyira sok a hasonlóság a te kisfiad és Levi között, hogy az már tényleg meglepõ. Köszi a válaszodat és ugye fogsz még tudósítani?
Meszti
meszti
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket. BMárti, tényleg görcsölgetett a hasam, de nem jött meg, lehet, hogy ez volt az egyik oka. A cumi helyett a bimbóvédõt tettem a szájába -az gyakorlatilag olyan, mint a cumi-, úgy, hogy nem tettem a cicire. Tehát tej nem jött belõle. Ettõl valóban megnyugodott és utána evett. Köszi a tanácsot Meszti. Tegnap óta már semmi "panaszunk" nincs gyönyörûen és nagyon sokat eszik. Ma reggeli rekordja 290gr volt. Tényleg vannak, ilyen rosszabb napjaik, csak úgy, mint nekünk. Én megijedtem, pedig nem szabad. Köszi még egyszer a segítséget. Dóri
dóri
 
 


Iboly!

Laura javaslatára téged meg a többieket is kérdezem miért lehet az, hogy nem fogadja el a cumisüvegből a baba /2 hónapos/ az anyatejet. Korábban nem volt ez gond. A vizet vagy teát most is megissza. Tejből is iszik, tehát csak 20-30 ml-t szopizik ki és többet nem hajlandó. Persze bámulja a cicit és fejjel is igyekszik elérni, lehet hogy mástól elfogja fogadni csak tőlem nem? Néha nagy segítség lenne, pl. ha eszek valamit amitől görcsöl a pocakja és ott van a tejcsi a hűtőben amit korábban fejtem le, vagy ha netalán el kellene menni hosszabban itthonról.

Bubu
bubu
 
 


Iboly!

A Chaten javasolták, hogy kérdezzelek téged.
Kisfima pénteken volt három hetes és még mindig órákat lóg a cicin, bár már leredukáltuk, a három órákat 2-1/2 1 órára, volt már olyan nap, amikor 3/4 óra volt. Fejl?dni szépen fejl?dik, heti 40dkg-t hzik, néha aggódom, hogy túl etetem, (sokat bukik, bár mostanában kevesebbet, ha büfiznie kell, most már kiköpi a cicit) néha meg azon aggódom, hogy azért eszik olyan sokáig, mert rosszul van a cici a szájában. Szerinted ez lehet az ok?
A chates csajok szerint ha nem jól lenne mellen, nem fejl?dne ennyire, meg nem lenne ilyen nyugodt baba.
Eddig nem volt ilyen komoly gond, de most nagyon "kirágta" a bmbóudvar és a bimbó találkozásánál lev? részt. Próbálom tanítani, hogy jól vegye a szájába, ahogy az lll honlapn is le van írva, cak most elbizonytalanodtam és nem tudom igazán, hogy mikor van jól. Szóval ha kicsit felázott a cici, ha jólvan mellen, akkor sem szabadna fájnia?
Szerencsére nem fáj nagyo sozpi közben, inkább csak utána.

El?re is köszi a válaszod!

Norci
Norci
 


Még annyit, hogy uagyan nem ligás, de több gyermekes szoptatós anyák szerint is a cicnek hozzá kell edz?dni a babucihoz. ÉS sokan használtak bimbóvéd?t amig begyógyult a seb és a baba nem szokott le a szopiról, utána sem, és nem is lett újra sebes a cici
( Én annak a használatát szeretném elekerülni, nem
elvek miatt, csak mert valahogy olyan természet ellenesnek érzem.)

Norci
Norci
 


Szia Meszti! Ne add fel a reményt! Kép Ma éjjel pl. csak kétszer kellett felkelnem Lacikához! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Norci!
A szoptatás elején szerintem normális, hogy érzékenyebb a cici. Nekem segített a Mamilla mellápoló kendõ használata. A kórházban javasolták. Csak vitaminok vannak benne, így nem kell lemosni sem, mint a kenõcsöket. Amint éreztem, hogy nem stimmel valami azonnal áttörölgettem vele a cicimet szopi után, egy pár percig rajta is hagytam, utána még pár perc levegõzés és minden rendben is volt. Ahogy múlt az idõ egyre ritkábban kellett, aztán jól jött arra is ha nem volt alkalom lemosni, mert pl nem otthon szoptattam. így az 1 doboz -ami kb 1000 Ft- elég volt 4 hónapra!
Ha gondolod próbáld ki.Sok sikert!
Meszti
meszti
 
 


Fejésrõl:
lányok, nekem nyolc hónapos a babám, naponta legalább négyszer szopizik. NEm fejtem, mert a kereslet-kínálat egyensulyt nem akartam felborítani. Nagyon ritkán, ha éreztem, hogy nagyon feszül a cici, akkor fejtem ki kézi masszírozás után, kézzel, vagy a legegyszerûbb gyógyszertári fejõvel. De erre tényleg ritkán került sor. A legelején persze én is aggódtam, hogy mennyi tejem lehet, de ha megfpróbáltam kifejni, csak nagyon kevés jött, de ez semmit nem jelent. A kislányom hat hónapig kizárólag anyatejen élt (se víz, se tea)
Üdv
Anyatigris
Névtelen
 


Sírás a cicin: az én leányzóm akkor sírt, amikor egyszer testápolóval bekentem magam. Az illet nem tetszett neki, azóta nem kenegetem. Testhelyzet: Törökülésben egész jól lehet nagyobb babát szoptatni, nekünk bejött.
Szopizás az utcán: elõször én is nagyon ódzkodtam tõle, de aztán muszáj volt (pl. a Margitszigeten) ha nem akartunk mindig négy fal között lenni. Elõször egy kis takaróval letakartam (ugy nezett ki, mintha aludna) most meg már olyan profik vagyunk, csak egy kicsit huzzuk fel a pólót, szerintem észre sem venni, ugy néz ki, mintha a kezemben aludna. Mondom, elõször én is idegenkedtem ettõl, de szeretünk csavarogni, muszáj volt belejönni!
Anyatigris
Névtelen
 


Sziasztok!

Hozzáért?k még egy kérdés. A rossz szopás-szoptatási technikának mik a tünetei? Szóval azt honnsn tudja az eber (a bimbó sebesedésen kívül)? (pl.sebesedés, súrú büfi és bukás, hossantartó evés, no és ezeknek együttesenkell jelentkezni?)

Norci
Norci
 


Norci!

A rossz szopási technika sok mindent okozhat, akár azt is, hogy emiatt ne legyen elég tej, ne hízzon a baba. Én sose tudom ezt olyan jól leírni, mint Iboly, de pár dolgot megpróbálok összeszedni:
a baba teljes testével (ne csak a fejével ) forduljon feléd (különben fárasztó neki)
ne csak a bimbót, hanem a bimbóudvarból minél nagyobb részt kapjon be a baba (ez a kritikus pont szerintem a sebesedés terén)
nyelve fölé kerüljön
orrocskájánál kapjon rendesen levegõt

Na, találtam neked az archívból egy Iboly féle írást errõl, idemásolom:
"Nagyon fontos, hogy helyesen legyen mellretéve a kisbabád. Ehhez teljesen szembe kell fordulnia veled, akár ülve, akár
fekve szoptatod, a kisbaba füle, válla, csíp?je egy vonalba kerüljön. A fejét egyenesen kell tartania, egy vonalban a
testével, nem hátrafeszítve vagy elfordítva.
A babát a mellbimbód magasságában tartsd, így se neked nem kell el?red?lnöd, se a babának nem kell fölfelé
húzódzkodnia, hogy elérje a melledet. Egy párna az öledben sokat segíthet.

Ahhoz, hogy a csecsem? hatékonyan tudjon szopni, a bimbóval együtt a bimbóudvar nagyobb részét is a szájába kell
vennie, így össze tudja préselni az alatta lév? tejöblöket, ahol a tej van. Figyelj, hogy a mellbimbó mélyen legyen bent a
szájában, a nyelve fölött, s az egész vagy majdnem az egész bimbóudvarra "harapjon rá" az ínyével. A babát olyan közel
kell húznod magadhoz, hogy az álla belenyomódjon a melledbe, s az orra hegye finoman érintse a melledet. A kisbaba így is
nagyszer?en tud lélegezni, de ha úgy látnád, hogy a melled elzárja az orrnyílását, akkor emeld meg a melledet vagy húzd
még közelebb a babát magadhoz, ne a melledet nyomd meg.
Figyeld meg, hogy a mellbimbód a nyelve FÖLÖTT van-e, ajkai kissé kifelé forduljanak! Ha nem, vedd le a melledr?l és
próbáld újra. Nem minden babának sikerül eleinte helyesen bekapni a mellet (cumi, cumisüveg, bimbóvéd? is bezavarhat),
ilyen esetben meg kell rá tanítani. "

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi köszi!

Elméletben már én is tudom. A bimbó sebes, az adóthatott abból, hogy hagytam elaludni, közben félig kicsúszott, az?ta meg nem akar begyógyulni.
Viszont ami zavar, hogy még mindig órákig tart a szopi, néha csak bambul a cicin. Cumisüveget, játszócumit nem használunk.
És hízni is hízott rendesen, viszont sokat bukik, közben is sokat büfizik, sebes a bimbó, ha fáj mikor szívja, akkor elveszem t?le és újra próbálkozunk, és az egész órákig tart. Ma vagyunk hetesek és így már kezd aggasztani.
Fejl?dni fejl?dik rendesen és te is van b?ven.

Norci
Norci
 


Norci!
Nekem is egy kis kenguru-babám van, egy héttel idõsebb csak Vilinél. Luca szeret hosszasan nyammogni a cicin, és még 2-3x vissza is kéreckedik, de szerintem ez érthetõ: a szopizás van a "kinti" dolgok közt legközelebb a pocakbeli mesés állapotokhoz. Hallja a hangod, a szívdobogást, érzi az illatod, a testmeleget, és ráadásul finom tejcsit ihat.
Nálunk bevált az, hogy ha "elbambul" szopizás közben, akkor, ha ülve eszünk, felkapom büfizni, ha fekve, hanyatt fordulok, és a hasamra hasaltatom. Közben a cici szellõzik, a babci büfizhet, és ha raplizni kezd, folytathatja az eszegetést.
Mivel én váltott mellbõl szoptatok, még azt is meg szoktam tenni, hogy csak a következõ szopinál csomagolom el az "üres" mellemet, addig egy kicsit szellõzhet.
A bimbó gyógyulását segítheted:
-ha sokat hagyod fedetlenül
-ha hagyod rászáradni a baba nyálát+egy kis tejcsit
-lehet egy picit napoztatni, ha megodható
-ha van a családban Bioptron vagy Evolite lámpa, az is szupi.
No, ez már kész kisregény. Remélem nem érthetetlenül zavaros!
Borcsa
Ui.:KépKép Don't panic!! Kép Kép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa!

Szóval Vili ma 4 hetes.
NEm tudom, hogy a front viseli meg, de egyik nap 3-tól ésta 1/2 11-ig fennt volt és csak a babakocsijában aludt, meg itthon 20 percet. Napközbern állandóan rajtam lóg. Az éjszaka viszont egyre többet alszik, az óminózus nap után 6 és fél órát átaludt egyben.
Csak épp a következ? nap, napközben összesen 3 órám volt megint, ez egy kicsit aggasztó. Igaz a reggeli etetés után én is vele szundítottam, de akkor is.
Azt hiszem id?nként annyir elhúzza az egyik etetést, hogy elérkezik amásik ideje is és persze, hogy nyüg?s, mert addigra már jó fáradt is, ez azért aggasztó. Mindig azt hiszem, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul.

Norci
Norci
 


Sziasztok! A PIldi által idemásolt Iboly idézethez, még annyit tennék hozzá, hogy ha jól van a mellen a baba, akkor az alsó és a felsõ ajka kifelé hajlik, nem fordul be. A másik, hogy a nyelve a bimbó alatt van e, azt megnézheted úgy, hogy egy kicsit lejjebb húzod alul a szája szélét. Ha látod a nyelvét, akkor jó. A nyelvével tulajdonképpen körülöleli a mellbimbót. Norci, amiket írsz, azok lehetnek tünetei a rossz szopási technikának, de akár lehetnek normálisak is. A bukás alkati adottság, vannak babák, akik sokat buknak. Ha jól fejlõdik, akkor ennek nincs különösebb jelentõsége, azon kívül, hogy sokat kell mosnod. Kép Esetleg próbáljátok a kiságyát fej felõl megemelni, pl. úgy, hogy egy egy könyvet tesztek alá. Sok esetben ez javít a helyzeten. Az, hogy szinte egész nap a cicin lóg, megint csak bababától függõ. Vannak ilyen típusú babák, akiknek erre szüksége van, fõleg a testközelséged miatt. Kb. 6 hetes kor körül szokott ez egy kicsit rövidebbé válni, de azért ne várj csodát attól az idõponttól. Kép Ha sokat szopizik, használj szoptatóspárnát, de bármilyen nagyobb párna is használható. Így könnyebb mellmagasságban tartani a babát. A melledet levegõztesd, és kenj el rajta egy kis anyatejet, és hagyd megszáradni. Szoptatás elõtt nem kell lemosni a mellet, és fertõtleníteni sem.
Sok kitartást és türelmet kívánok,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Norci!
Emlékszel, hogy pár napja nekem is sebes lett a bimbóm? Szerintem azért mert Dóri elaludt rajta, (velem együtt) és kijjebb csúszhatott a bimbó.
Nálam nagyon bejött, hogy egy egész nap fedetlen cicivel voltam itthon, direkt nem mentünk sehova, a levegõzést is az erkélyen oldottam meg. Aztán mint ahogy a lányok írták elkentem rajta tejet és hagytam megszáradni.

Mellesleg lehet, hogy a front viseli meg Vilit, mert 3 napja Dóri is kicsit nyûgös. Délután egyszerûen nem hajlandó aludni. Újabban 3-szor is visszakéreckedik a cicire. Kép Ma pl. az egyik szopizásunk 1 óra hosszáig tartott, mert közben gagyarászott, néha vigyorgott, hogy kiesett a cici a szájából. Persze ilyenkor én voltam a hibás, Kép és jött azonnal a cici reptében elkapása, ami cseppet sem mondható finomnak és nõiesnek. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

S.O.S segítséget kérek!

Az egyik mellem begyulladt, a szoptatási ambulancián azt mondták egyek allgopirint, borogassam, és fejjek, no ezt tettem ennek örömére ebben a mellemben mintha kezdene elapadni a tej!
Mit csináljak?

Amúgy Vilikém megtanultjól szopizni, csak hát nem mindig hagyja, hogy jól a szájába tegyem. Viszont igy 5 perceket eszik, aggódom, hogy éhségsztrájkol, 5 perc után bealszik, aztán egésznap cumizna és ha elveszem a cicit akkor felébred és nem akar aludni. Most hogy végre jól szopizik örm nézni ahogy kortyol, hát játszócumit nem szívesen adnék neki.

Norci
Norci
 


Szia Norci!
Írd meg az e-mail címedet légyszi, címem a profilomban.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Norci! Az algopyrin jó, az mehet. De szoptathatsz is a melledbõl, kivéve, ha gennyes, de ez nálad nem így van, akkor az orvos nem ezt mondta volna, és az nagyon magas lázzal jár. Pl. ilyenkor jó az a pozíció, amikor hanyatt fekteted a babádat az ágyra, és te fölé állsz négykézláb. A cicidet fölé lógatod, és így föntrõl szoptatod. Vicces pozíciónak tûnik, de hatékonyan kiüríti a tejcsatornákat. Szoptatások között hideggel borogasd, szoptatás elõtt pedig meleggel, hogy fellazuljanak a tejcsatornák. Kicsit masszírozva indítsd meg a tejet (meleg zuhannyal körkörösen masszírozva is megindul), hogy ne a baba szívja erõsen az elején, amíg beindul a tejleadási reflex, mert az ilyenkor nagyon tud fájni. !!!MINÉL GYAKRABBAN szoptass ebbõl a melledbõl!!! A fejéssel vigyázz, a fejõgépek rendesen meg tudják kínozni a mellet. Én nem ajánlanám túlzottan, ha nem muszáj. Ami még nagyon jó, és mindenképpen próbáld ki: Normál fejeskáposzta levelét terítsd ki az asztalra, vagy gyúródeszkára. Sodrófával csinálj úgy, mintha nyújtanád, ettõl összetörik, levet ereszt. Ezt tedd fel a melledre, fóliát rá, és egy sztreccs póló odafogja. Cserélgesd kb. 45 percenként. Ez elég hatásos szokott lenni.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy szoptass belõle, az téves elképzelés, hogy ilyenkor pihenni kell hagyni. A fejõgép jóval kíméletlenebb mint a babád, ahogy szopizik. És minél többször ürül ki melled, annál jobb.
Jobbulást,
Liesel
Liesel
 


Liesel koszi!
,
Húha mi az magas láz? tegnap este a szoptatási ambulanciával csak telefonon beszélt a férjem, hát ott egy szóval nem mondták, hogy ne szoptassak, és azt se mondták hogy hova menjek azonnal orvoshoz. Próbáltam szoptatni abból a mellemb?l is, de Vilikém kiköpte, így inkább fejtem, de csak reggel tudtam napközben már nem sikerült, lehet hogy csak a reflexet nem tudtam kiváltani. Azt hittem Vili azért köpi ki, mert nem jön bel?le, viszont félámában cumizott rajta. Neki nem leget attól baja? Ma is tegnap is nagyon nyüg?s volt, neki nincs láza. Ma egésznap csak a cicin volt hajlandó aludni, vagy inkább folyton elaludt azon, ha meg kivettem felébredt és üvöltött eddig sose csinálta ezt, hanem aludt békésen. Ezt mondjuk annak tudtam be, hogy reggel nagyon nehezen kakilt, nagyon nyöszögött, ett?l meg ébren volt egész nap.

Úgy kezd?dött, hogy tegnap "veszekedtem" Vilivel hogy próbálja jól a szájába venni, azt hittem ? harapdál, mert nagyon fájt, aztán láttam, hogy egy ér ki van dagadva, nem volt lázam, nem voltak piros foltok. Féltemhogy az ér gyulladt be, már volt viszér gyulladásom. Aztán estére lázas lettem, ma meg kijöttek a piros foltok, s?t mára már egyáltalán nem fáj. Viszont nem spriccel úgy a tej mint szokott, bármikor, hát ez aggaszt. Vili ezt a cicit szerette nagyon, ebb?l amúgyis mindig folyt tej.


Norci
Norci
 


Norci,
Ne izgulj, csak fejjel, ovatosan kezzel, rendszeresen, ha Vili nem akar szopni! Ha meg szopik, annal jobb!!!
A gyulladas elmultaval vissza fog allni a kinalat, lehet, hogy kicsit lassabban, de elobb-utobb biztos!
En csak fejtem Gyurinak, volt egy mellgyulladasom is, es majd egy honapig szinte egy csepp nem jott abbol a mellembol, de utana rendezodtek a dolgok...a masik mellem viszont potolta a gyengelkedot, igy mindig volt eleg tej!

Liesel, en is hasonlot tapasztaltam, mint Norci, a mellbimbomhoz kozel egy er nagyon kidudorodott, es fajdalmas is volt. Tisztara, mint apukam laban a visszerek!!! Volt, hogy hetekig kinlodtam vele, aztan eltunt, majd megint elojott...de azota sincs elkepzelesem, hogy mi lehetett az....??? A fejesnel mindenesetre nagyon zavart...

Norci, jobbulast Neked, es Vilinek kevesbe nyugos napokat! Remelem, hogy hamarosan rendezodik a helyzet, es megy minden, mint 'regen'!!!

A legjobbakat,
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Norci! Nem lesz semmi baja Vilinek, ha szopizik a melledbõl, ami fáj, ne izgulj. Lehet, hogy attól nyûgös, hogy nem spriccel belõle? Próbáld meg megindítani a tejet, mielõtt odaadod neki, akkor nem lesz tõle ideges. Annak, hogy úgy érzed, hogy kevesebb lett a tej, több oka is lehet. Pl. az, hogy ha szopizik, és fáj, akkor a tejleadó reflex is gátlódik, szóval nem jön úgy a tej. Erre is jó, ha elõtte megindítod, akkor nem fáj annyira a szopi eleje. A másik, hogy írod, nem annyit szopizott belõle, hanem fejted. A fejõgép más ingert ad a mellnek, mint amikor a baba szopizik. És ugye, minél többet szopizik a baba, annál több a tej. Õ nem szopizott annyit, a fejõgép meg lehet, hogy nem volt elég inger a melled számára. Próbáld ki a négykézlábas szopit, meg a káposztát. KépPihenjél sokat. Még egy valami: nézz be a szájába, hogy nincs-e szájpenésze. Olyan fehér foltok pl szájpadlás, vagy az íny és az arc közötti részen. Nem az anyatejes bevonat a nyelven, az nem gond. Attól is lehet mellgyulladás, és olyankor a baba száját is kenegetni kell.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok, kerlek segitsetek, az a gondom, hogy valoszinuleg begyulladtak a melleim. Kisbabam ket honapos, csak anyatejet kap, napi 8-szor szopunk atlagosan, tegnap megis megint hoemelkedesem volt 37,2, es nagyon kutyaul ereztem magam, fajnak az izuleteim, a karom, a hatam, ami folytatododtt az ejszaka is. Szerintem begyulladtak a cicieim, a korhazban mar volt....Mindket cicim meleg, nemely helyeken csomos, es erzekeny. Olajjal massziroztam, termeszetesen szoptattam, es fejtem is. Mit tegyek, hogy minel elobb elmuljon? Van valami karos ebben az anyatejben, ha ez tenyleg gyulladas, a Picire? El kell mennem orvoshoz? Lehet, ez az egesz amiatt, mert az egy hettel ezelotti nagy melegben szinte orankent ettunk, es a cicim meg nem allt vissza? Vagy mi lehet az oka? Emese jo evo, kitarto, ugyhogy altalaban jol kiszivja a cicit. Elore is koszi a segitseget.

Kati
Névtelen
 


Kati,
olvasd el Liesel 2002 Június 30 vasárnap - 20h 59: hozzászólását. Nyugi és sok pihenés!
A sok evéstõl szerintem nem, inkább túlerõltetéstõl (sokat emelted a babakocsit, nem pihensz eleget)

Norci,
attól is lehet, hogy kiköpi Vilike, mert a mellgyulladáskor kissé sósabb lesz a tej íze! Ez ugye meg kell szokni. De semmi káros nincs benne!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!
Éppen csak átfutottam az utolsó napok hozzászólásait, de sajna az én problémámat nem találtam sehol.
Kislányom szombaton lesz 2 hónapos.Az utóbbi három hétben már csak 5 perceket eszik / ez 80g. / a 120g helyett, így 2 óránként megéhezik. A napunk kb. így néz ki: éjfél 12-kor eszik ami után 5-6 órát alszik.Felkel eszik, majd 8 felé megint, majd 10-kor és így tovább 2 óránként egészen az esti fürdetésig 7.30-ig. Ez napi 9-10 etetés. Szerintetek mit csináljak, vagy talán jó ez így?
Kérlek segítsetek! Elõre is köszönöm: Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Nagyon változó, hogy a babák hogyan igénylik a szopizást. Van olyan baba, aki alig egy-két hetesen 3-4 órát is el van két szopás között. És vannak olyan babák, mint a tiéd is, akik nagyobb korukban is sûrûbben igénylik a kaját.
Valahol logikus, hogy ha kevesebbet eszik egyszerre, akkor hamarabb megéhezik. Önmagában az, hogy napi 9-10 szopi van, az nem baj, feltéve ha gyõzöd energiával, türelemmel. Azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy mi okozza azt, hogy csak 5 percig szopik a baba. Hozzájut-e ilyenkor a kalóriadúsabb hátsó tejhez? Másfelõl többször olvashattuk ebben a topikban, hogy az anyatej jelentõs része szoptatás közben termelõdik. E két utóbbi miatt fontos lenne, hogy kellõ ideig szopizzon a baba. Az normális, hogy a kezdeti félóra-40 perc után ez az idõ csökkenjen, de azt hiszem te is úgy érzed, meg én is, hogy neki ez az 5 perc nem feltétlen elég.
Mit csinál az 5 perc után? Gondolom, próbálkozol vele, dehát ez a logikus elsõ gondolat, hogy büfiztetni, aztán visszatenni. Használtok valami cumisüveget, vagy cumit? Merthogy az a szerencsés, ha a baba a komfort szopási igényét is a mellen elégíti ki, cumi használata esetén viszont ez nem teljesül. Próbáltad esetleg ilyenkor más testhelyzetben visszatennni? Érdemes figyelni rá, hogy jól legyen mellretéve a baba, teljes testével feléd forduljon (esetleg elfárad hamar). Huh, nekem most elsõre ezek ugrottak be, majd biztos írnak még a lányok tippeket.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Szilvi!

Mivel az elõtej a szomjúságát oltja, lehet ebben a melegben csak szomjas. Lehet, hogy érdemes lenne minden második szopinál az elõtejet lefejni és akkor rögtön a hátsóhoz jutna és akkor eszik is iszik is rendesen. Az én kislányomnak is volt olyan idõszaka, amikor többször evett keveset.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok, Vikus vagyok!
Nagyon rá lennék szorulva a tanácsotokra.
Kisbabám 4 hónapos, nem akar szopni, ezért a tejem igen elapadt. Adtam neki tápszert, de nem tud tõle kakilni, és egyébként is szoptatáspárti vagyok, de egyszerûen nincs tej. Avent Naturally mellszívóm van, fejek is, amennyi idõm csak van, az eredmény néhány millilieter. Tudom, hogy az elapadt tejet is vissza lehet hozni, akinek volt ilyen gondja, kérlek benneteket írja meg, hogy hogyan kell, mert a baba nem hajlandó szopizni, viszont az anyatejtõl ti is tudjátok nagyobb kincs nincs. Kérlek írjatok, segítsetek mit csináljak, ha van valamilyen homeopátiás szer ami használhat a fejés mellett azt is írjátok meg, és hogy hol lehet beszerezni.
Sziasztok Vikus
vikus
 
 


Szia Vikus!

Nálunk az 1 hónaposan volt probléma, hogy nem akart szopni a kisbabám. Nekem azért volt napi 150-200 g tejem akkor is kézi fejéssel, tehát nem a semmibõl kellett eleget varázsolnom, de hátha segít, hogy én mit csináltam. Szóval ittam rengeteg szoptatós teát, paradicsomlevet és néha sört is - bár utálom-. Elkezdtem szedni maternát minden nap és fejtem 1 1/2-2 óránként. AVENT Isis mellszívót vettem és nekem nagyon bevált. Általában két ilyen sûsûn fejõs nap után harmadik napra lett több tejem napi összesen kb 80-100 grammal. Utána pár napig újra csak 6-7-szer fejtem, hogy megszokja a cicim ezt az új mennyiséget. Aztán megint két strapás nap és így tovább. kb 6 hét alatt elértem a napi 800 grammot és az már elég is volt akkor nekünk. Közben néha próbáltam szoptatni de nem akart, míg egy szép napon hirtelen rákapott újra a szopásra a babám és azóta nincs gondunk. Jövõ héten lesz 5 hónapos napi 5* eszik össz kb 1 litert és 8 1/2 kg. Azt gondolom, hogy valami hormonális zavar lehett az ok, hogy nem tetszett neki a tej egy ideig. Elsõ fiammal is ez volt 3 hónapos korában, akkor feladtam sajnos.
Homeopátiás szert én nem ismerek, de tudom ajánlani a saját orvosomat, nagyon kedves nõ, biztos segít ha tud: Dr. File Emília XI.ker Ratkóc köz 4.tel:246-2132 H 14-15, K,CS 11-12, Sz 12-14 hívható telefonon. Neki helyben van minden szer is, nem kell külön patikába menni. (Feltéve, hogy budapesti vagy)
Õszintén drukkolok neked, hidd el sikerülhet, nekem is sikerült. (Több heti üvegbõl táplálás és tápszerezés után álltunk vissza csak szopásra!)
Meszti
meszti
 
 


Vikus!

Az Urtica Urens nekem nagyon hasznalt, homeopatias szer, a CH5 es a D6 higitast kerd!

Annamari
muter
 
 


Csajok, én tapolcai vagyok, nem tudjátok, hogy hol találok ilyen patikát, és, hogy megküldik-e a szert postán?
Köszönöm a válaszotkat, mindent ki fogok próbálni, Annamari kérlek te meg segíts abban, hogy hogyan tudnék a szerhez postán hozzájutni.
Sziasztok.
És tényleg nagyon köszönöm nektek
Hálás vagyok
vikus
 
 


Szia Viki!
Tapolcán menj be a legnagyobb gyógyszertárba és kérdezd meg. Ha nincs, kérdezd meg, hogy van-e olyan gyógyszertár a városban, ahol árulnak homeopátiás bogyókat. Biztos segítenek. Ha nincs tuti, hogy megkérik neked postán. Szívesen küldök én is, de az egy pár nap, szerintem a gyógyszertárral jobban jársz.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Az Én kisfiam most (ma) 4 hónapos.
Fejni nem fejtem, de mivel az egyik mellbimbóm kissebb volt használtam bimbókiemelõt.
Ez egész nap rajtam volt szopik alatt a felesleges kicsöpögött, igy napi 200ml tejcsit tettem el fagyasztóba.
Ezt kb. 2 hónapig csináltam,azóta ráált a kicsim a kereslet - kínálatra. Néha vannak nyûgösebb napok, ilyenkor sûrûbben eszünk.Kitartást mindenkinek!

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Annamari, Ágci!
Az Urtica urens homeopátiás szer higításával kapcsolatban kérdezlek benneteket. A gyógyszerész sem volt biztos.
Azt mondja, hogy CH5 higítás nem létezik, a D 6 igen, ez kétféle higítási forma, és lehet választani közülük, vagy mindkettõ kellene? Én végül a D6 higítást kértem, mert azt mondták, hogy olyan biztos van.
Jól csináltam?
Írjatok!
Köszönöm. Vikus
vikus
 
 


Szia Vikus!
A D6 ugyanúgy jó, napi 2x5 golyócska.
A gyógyszertárakban ingyen kérhetõ a Boiron cég füzetecskéje: Homeopátia mindenkinek mindenkorra. ebben sok jó tanács van miként is kell szedni, mit nem szabad elõtte utána csinálni,enni,inni, hogy nehogy hatástalanná váljon.
Ágci

U.i.: megkaptad a levelem?

Kép
Ágci
 
 


Szia Vikus!

Letezik a CH 5 is, en azt szedem. Jo a D6 is, nem ugy ertettem, hogy mindkettot, hanem vagy-vagy.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, mellgyulladásom van!!! Nem hittem volna, hogy 10 hónap után ilyesmi megtörténhet velem, de úgy látszik, a pár napos kialvatlanság, és némi idegeskedés megtette a hatását. Vettem be Panadolt, meleg vízzel zuhanyozom, és Barnika folyton rajta lóg, de nem tudom, mit tehetnék még. Kifejni nem tudom!
Van valami ötletetek?
Henke
gesztenye
 
 


Henke,
olvasd el Liesel 2002 Június 30 vasárnap - 20h 59: írását!
Jobbulást!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok csajok!
Köszönöm a jótanácsokat. Mindent igyekszek megfogadni.
Ágci!
Megkaptam az emiledet, köszönöm szépen, sajnos sokmindent nem sikerült betartani belõle, no nem azért mert nem akartam, hanem mert az én lányom nem akarta. Éjjel most is szopik, nappal meg ordít a látványtól is. A cumit próbáltam elvenni tõle, elfogadta, de amikor más körülmények között prábáltam etetni, pipetta, direkt ilyen célra etetõ, éhségsztrájkba kezdett, és keservesen ordított. Amúgy is sírós, rendkívül sírós kisbabám van, ezért végül, elkeseredetten, de újból kénytelen voltam a cumisüveget elõvenni. Sajnos a fejéssel, meg 4 óra alatt 60-80 ml-nél több tejet nem tudok összehozni, pedig igyekszem, és ma még a strand zuhnyzójában is gyötõrtem magam, de nem sikerül több. Reménykedem a homeopátiás szerben. Már hétfõn megrendeltem, talán holnapra ideér. Kicsit csalódott is voltam a dologgal kapcsolatban, pláne, hogy a gyógyszertárban hülyeségekrõl próbáltak meggyõzni.
Azért nem adom fel, biztosan alakul valahogy, merthát fontos ez nekem, a baba egészsége végett.
Köszönök mindent. Igazán kedvesek vagytok.
Sziasztok.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok lányok!
Én már 17hónapja szoptatok,most 1 hónapja áttértünk a csak reggel és esti szopira.
Hétfõn sikerült egy jó kis mellgyuszit ismét(4.) összeszednem,láz,fájdalom,stb.
Ennél viszont valami más mint a többinél,mert végig a hónaljamig fáj.
És tejem is alig van már,pedig igazi tejcsárda voltam.
Lehet hogy lakik bennem valaki?
Van valakinek errõl tapasztalata?
A teszt még egycsíkos,de olyan hirtelen változott a tejci mennyisége,pedig semmin nem változtattam.
Vagy a mellgyuszi az oka?
Dehát eddig azzal sem volt gond.
Lécci valaki segítsen!
Kicsit elszontyolodtam hogy ,mitõl lehet ezKép
És kicsifiam úgy szívja,de kortyolni már nem nagyon hallomKépKépKép
zmariann
 


Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy kinek melyik mellszívó vált be, elektromos vagy kézi és melyik márka?
Ha lehet a címemre írjatok: szj13@freemail.hu
Köszönöm

Szilvi
bszilvi
 
 


off
Szilvi!
Mail ment!
on
zmariann
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?