Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt vagyok megint! Kép Eddig élveztük a tavaszt! Legalábbis mi, mert a lánykám rendszerint átaludta a kintléteket, cserébe este van fent. Ilyenkor játszunk vele. Most épp "apa a sztár"-t játszik! Kép

Odex!
Köszi a diéta leírását. Igyekszem tartani, bár sziven ütött mikor megláttam hogy a 100%-os narancslé update 3. Ezt sajnos nem bírom ki hogy ne igyak csak délelőtt. Kép (akaratgyenge vagyok, ez nekem olyan mint a drog) Próbáltam a norbi-narancslét, de az borzasztó! Miért nem a Hey-Hoval kötött szerződést Norbi? Akkor tuti az is update 1 lenne! Kép

Szilpa!
Nagyon édesek a picik! Lénának mekkora szemei vannak!
Jó pihenést vidéken. Remélem kicsit ki tudsz kapcsolódni.

Katica, Zseppy!
Jobbulást neketek.

Petra!
Kitartás! Én nagyon féltem az anyaságtól, de hamar belejöttem! Biztos neked is menni fog.

-cs-

Képek a lánykámról:
sellőlány és a játékok Kép
Kép
fürdés előtt:
Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi,
Õ is milyen kis hajas Baba. Nsgxon szépségesKépKép

Lányok,
Már eléggé fáj a hasim. Bevettem egy fél algopyrint.

Ja, meg a diéta.
Védőnénim azt mondta, hogy ha lehetésges, azért ne vonjam meg magamtól a szénhidrátot és a fehérjét. Szóval csak óvatosan. Ha azt tapasztaljátok (mint én), hogy kevesebb a tejetek hagyjátok abba. Nekem most tornában is max. a szobabicikli van engedélyezve. Szóval most gondolkodom mit is lehetne másképpen. Azt hiszem konkrétan nem fogok diétázni, de az update-t kódot próbálom figyelembe venni.

Katica,
Te is gyógyulgass mostmár tényleg!KépKépKép

Na, megyek

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Szerintetek normális, h nem egyforma méretű a kiscsaj pupillája?

Zseppy
Na hogy vagy?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 

 
 

Sziasztok,

Volunk a kórházban szülőszoba látogatóban, de amilyen szerencsétlenül indult a nap, úgy is folytatódott: nem tudtunk bemenni, ugyanis a hirtelen jött meleg miatt nagyüzem volt, minden szoba foglalt volt. Azért tudtunk picit gyönyörködni babákban, mert épp akkor indult néhány újdonsült anyuka hazafelé Kép
Nem baj, 2 hét múlva újra megpróbáljuk.

Nem akarok beleszólni a dolgotokba, de a Norbi termékekkel kapcsolatban azért szerintem nem árt vigyázni. Lehet hogy kalóriaszegények, ellenben mind tele van mindenféle E-vel, meg mesterséges anyaggal. Nem tudom, hogy ez mennyire árthat a babának, mennyire épül bele a tejbe. Mindemellett sok sikert kívánok a fogyáshoz! Kép

Minden betegnek és lábadozónak mihamarabbi jobbulást!


Andi (27)

amandi
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Sancsi!
Köszi az unokatesóm nevében is! Meg köszi a jókívánságot is!
Nagyon aranyos sellőlányka! Kép

Zseppy!
Javulást!
Vigyázz a hólyagodra, öltözz alulról jó melegen most, nehogy mégjobban megfázzon!!!!

Amandi!
De jó! Már szülőszoba látogatásnál tartasz?? Húúú, ezek olyan izgalmas idők! Használd ki minden percét! Nagyon jó!!! Olyan jó vissza gondolni!!! Kép Kép Kép Kép Kép Most megint bizsergek az emlékektől!! Megint pocakos szeretnék lenni!!!!

Szilpa & Kende
2hó + 2</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy ide is bekukkantok Kép

Nem szed valaki elevitet?
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Zseppy, azért örülök, hogy nagyjából minden oké veled, vigyázz magadra! Ha tartod is a diétát akkor sem kell megvonni magadtól sem a szénhidrátot sem a fehérjét. Délig simán lehet enni a nehezebben felszívódó szh-t, 3-ig pedig a könnyebbeket. Fehérjét pedig egész nap bármikor ehetsz. Én úgy ahogy tartom, bár tegnap bűnöztem, mert palacsintát sütöttem és ettem belőle 4-et este 6 körül. Egyébként én nem veszem a Norbi termékeket...

Sancsi, hatalmasat nőtt már a te lányod is! Kép Egy-egy pohár narancslevet nyugodtan megihatsz, nem azon fog múlni a fogyás szerintem. Kép

Amandi! Nekem nagyon jó élmény volt a szülőszoba látogatás. Nagyon megnyugtatott annak idején, hogy ott nem olyan kórházias a hangulat. Én kétszer is voltam Kép

Szilpa, jó pihit neked, bár ezt már nem olvasod gondolom. De akkor is... Kép

Nikcsi, én sosem szedtem... Kép Miért??

Otyka, fogalmam sincs, hogy mit jelenthet ha nem egyforma a két pupilla. Kérdezz rá legközelebb a dokinéninél... Egyébként ha odateszed elé a kezed, követi, lát rendesen??? Szerintem baj nem lehet...

Kati, hogy vagy??

Na, megyek ma melós napom van! Végre van egy kis itthon végezhető munkánk. Amennyire tudom, csinálom a gyerek mellett. De persze pont mostanában nyűgösebb a drága, így nehéz egy kicsit. Gondolom a frontok miatt lehet... Délután mostanában mindig reklamál, hisztizik. Úgy csinál mintha sírna, de persze egy könnycsepp sem jön a szeméből... Kis hamis...

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Petra
Ne irigykedj, visszasírod ezt az időszakot még! Kép
Áldott csend és nyugalom vesz körül... na ezt sokáig kell majd nélkülözni ám! KépKépKép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Nikcsi!
Én szedek, de csak heti 2-t, mert nekem sok volt a vas, ami benne van, és a dokinéni ezt javasolta. Miért?
Bár kb gy hétig most nem leszek, így nem látom majd mit válaszolsz...

Odex!
De még olvasom. Holnap reggel indulunk.
Kende is nyúgös már napok óta. Hulla fárdat vagyok. Ma ráadásul sokat melóztam itthon, meg pörögtem, pakoltam... Ki vagyok merülve idegilag. Jó lesz egy kicsit távol innen (extől).
Én is 2* voltam szülőszoba látogatáson, és tényleg nagyon jó volt, hogy milyen más ott a hangulat.

Petra!
Cas jól beszél! Kép
De így is jó ám. De olyan már sosem lesz.

Legyetek jó!!!
Majd jelentkezem, ha hazajöttem.

Puszi mindenkinek:

Szilpa & Kende
2 hó + 3 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Elevit: már tárgytalan, azért mert barátnőm férje vette, de barátnőm a veseköve miatt nem szedheti, és valakinek eladná. Már eladva! Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Sehol senki??? Úgylátszik a tavasz mindenkit kicsalogatott a levegőre! Kép
Mi is voltunk tegnap anyóséknál, és ilyet még nem produkált Aisa. Én tisztára megijedtem.!!! Kép Kati, nálatok nem volt még ilyen???
Szóval, kimentünk anyóshoz, párom elment kézilabdázni, én meg ettem volna egy pár falatot. A gyerek a kezemben volt, és hogy tudjak enni, odaadtam anyósnak a gyereket. Fél perc sem telt el, és olyan üvöltésben tört ki Aisa, hogy egyszerűen képtelen voltam megvígasztalni. Nálam sem vígasztalódott meg, sem fekve, sem kézben sehogy nem volt jó, annyira sírt, hogy már mindene vörös volt, és szinte levegőt sem vett. Nagy nehezen kb. 10 perc alatt sikerült megnyugodni, de utána még egy csomó ideig hüppögött szegény. Utána minden rendben ment, viszont mielőtt indultunk volna, én elmentem pisilni, apa kint tett-vett, és megint csak anyós volt ott, de már nem merte felvenni, csak ránézett messziről, dumált neki, és Aisa megint lerendezte ugyanazt mint korábban.... Megint alig vígasztalódott meg, párom már azon gondolkodott, hogy hoz egy pohár vizet, és leönti...Én tisztára kétségbeestem, hogy mi lehet ez. Amúgy szereti Aisa anyósomat, sosem volt eddig gond, ha együtt voltak....
Hihetetlen....Remélem, nem fog ez megismétlődni... Azóta ezen jár az agyam, hogy mi lehetett ez...

Veletek mi újság, mindenki jól van???

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szia Hajni!

Beni kb. 3 hete csinált először ilyet Anyuéknál, előtte sehol semmi baj nem volt, mindenkivel barátságos volt. Tök jó kedv, mosolygás, duma, Anyu felvette és hirtelen kezdődött az üvöltés. Eddig 3x volt ilyen, legutóbb tegnap itthon, itt voltak a Nagyszülők.
Szerintem korral jár. Kép

Amúgy hogy vagytok? Miket produkál a 4,5 hós csajszid? Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ja és Hajni! Boldog névnapot! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!

Akkor jó, ha ezek szerint nem csak Aisa csinál ilyeneket. Kép Borzasztó rossz érzés látni így sírni, és az ember nem tud semmit tenni. Én is arra gondoltam, hogy az ilyen idős babáknál előjöhetnek különböző furcsaságok, köztük ilyesmi is. Remélem, azért nem lesz napi rendszerességgel ilyesmi. Már előre fogok félni, ha jönnek (vagy megyünk) látogatóba... Kép
Mi egyébként jól vagyunk, Aisa már félig-meddig a hasára fordul, de oldalra már nagyon jól megy. Már aktívan játszik mindenfélével, és ha más babák társaságában van, akkor bámulja, csodálja őket és mosolyog nekik ezerrel.! Kép Még mindig csak szopizik amúgy, bár már nagyon nézi amikor kajálunk. Majd egyik nap lereszelek neki egy pici almát, és odaadom neki a levét. Kép
Ti miket csináltok, te már elkezdted a hozzátáplálást??
Köszönöm a köszöntést! KépKép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Kép
Az első komolyabb kísérlet a hasrafordulásra! Kép
Ha nem lett volna ott a kanapé támlája, biztos átfordult már volna!Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Aisa egyre szebb. ÉS Boldogságos névnapot kívnunkKépKépKép

Mi egész hétvégén jöttünk mentünk. Sajnos lett is eredménye, a két gyerkőc kidőlt. Jobban mondva nagy lány elkapta fiamtól a köhögést. Szerencsére csak hőemelkedése van, viszont az orraKépKép Annyira lent van a takony a torkában, hogy se a csöppentés (anyatej), se a szívogatás nem használ.Na, majd doki néni hátha mond valamit a hársfa teán kívül.

Ja, meg képzeljétek ismerősnek van bipotron lámpája. Na, járok hozzá a hólyag gyulladás miatt. Úgy beindította a tejet, hogy alig győzöm. Na, sajnos fejni még most se megy sok. Most meg a takony kór miatt lánykám nem eszik olyan gyakran. De tápit nem kap...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szia Hajni!

Beni is imádja a többi babát, múltkor kivettem a játszón a kocsiból, hát nagyon oda volt! Kép Mi szoktunk talikra járni, fogdossák egymást, mosolyognak, írtó jófejek! Kép
Hátról már hasra fordul (nem állandóan, de néha-néha) és hasról már 1x sikerült hátra. Most a sláger az, ha a járókában hason van, odatolom az erkélyhez és nézheti az autókat, a villamost, a buszt. Nagyokat sikongat hozzá. Kép
Hozzátápi: még én sem adtam neki semmit, egyrészt nagyon szeretném a 6 hónapot megvárni, másrészt a fiatalember nem nagyon szeret szopizni mostanában, eszik 50-100között a többit meg kanállal hajlandó megenni. Ez nincsen összefüggésben azzal, hogy könnyen jön-e, vagy sem, ez teljesen változó. Szóval ebből a szempontból meg könnyebbség lenne, ha elkezdenénk az almát, krumplit. Még dilemmázom. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok
Érdeklődnék, tud nekem valaki infót Pálfy doktorról? Szűlt valaki a közelmúltban nála? Vagy jár valaki most hozzá?
Köszönöm
Ági
nagyÁ
 
 


Sziasztok

Lassan gyógyulok, sajna jócskán elragadott ez a nyavaja. Szerencsére rajtam kívül senkin nem tört ki.

Hajni, így utólag is boldog névnapot!

Sancsi, nagyon ari a lányod, Õ is nő ezerrel. Mekkora most?

Lányok, sajna ilyen korban sok gyereknél előjön ez a megijedek mindenkitől periódus. Akit nem látnak minden nap, azoktól sírnak. A nővérem második gyereke, és az egyik barátnőmé is ilyen volt. Nem lehet ellene semmit tenni. Esetleg kérjétek meg a vendégeket, hogy ne menjenek azonnal a baba közelébe, csak lassan közelítsenek hozzá, megfogni pedig csak a szülők jelenlétében. Sajna ezen túl kell esni. És még avval sem tudlak vígasztalni titeket, hogy hamar vége lesz.

Viki lassabb ütemben, de szépen fejlődik. 7,4kg-ot nyomunk és kb 70cm magasak vagyunk. A hétvégén betöltöttük az 5. hónapot. Legújabb mutatványunk a négykézlábra állás, persze egy kis segítséggel. A lába már bírja, de a keze még nem elég erős. Segítséggel viszont hintázik előre-hátra, nagyon élvezi. Továbbá szájával csettintget nagyokat és az orrát felhúzva malackát játszik Kép

Otyka, tudomásom szerint ilyenkor még nem egyforma a gyerekek két szeme, de ha zavar mutasd meg a dokidnak!

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok
Érdeklődnék, tud nekem valaki infót Pálfy doktorról? Szűlt valaki a közelmúltban nála? Vagy jár valaki most hozzá? Jöhet a nagyagnes@gportal.hu-ra.
Köszönöm
Ági
ergo
 
 


Bocsi, végül 2X küldtem el véletlenül... Csak 2 nicken...
ergo
 
 


Ági,
Többen is Dokibácsinál szültünk. Én csak jókat tudok mondani róla. Mire vagy kiváncsi? Ha úgy gondolod nem nyilvános, akkor írj nyugodtan a profilomban található címre.

Kati,
Remélem azért gyógyulgatsz. doki nénink most mondta, hogy nagyon makacs ez a vírus. Nagyfiammal már vagy 3 hete szenvedünk, doki ma látta először, de azt mondta ezen a héten nem mehet oviba, pedig nincs láza...KépKép
Az újabb mutatványokról pedig kérünk videót megintKépKép

Aisa,
Többször is elő fog jönni hasonló periódus, ne aggódj. Amikor már azt hinnéd, de jó túl vagyunk ezen is, akkor megint történik valami és újból kezdődik...

Lányok,
Petra már biztos megszültKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
Írtam mailt. Előre is köszi
Ági
ergo
 
 


Sziasztok!
kérek képet a többi apróságról is!

Odex!
hajrá Aisa! mindjárt sikerül az átfordulás!! Kép
ilyen sikítós-megijedős korszak van, majd elmúlik.
Emiatt ne félj menni vele, mert ő megérzi és annál gyakoribb lesz az "ijedtség".
Ha átadod, ne hirtelen és ne lépj le azonnal. És ne ess kétségbe, mert akkor csak megerősíti, hogy igen, meg kellett ijedni, hisz anya is ijedt-rémült most. Kép
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a köszöntést! Kép

Zseppy, Kati gyógyuljatok meg minél hamarabb! Most már itt a tavasz, talán könnyebben túl lesztek rajta, és már nem lesz ilyen vírus. Viki nagyon édi és ügyes lehet már, jó lesz ha tudunk talizni olyan kíváncsi vagyok már az összes bébire! Kép
Hát igen, ez a megijedés azért nekem is ijesztő de igyekszek majd nyugodt maradni. Most már legalább tudom mire számítsak, így könnyebb lesz kezelni, de így elsőre nagyon megijedtem.

Szilvamag! Egyébként nem szoktam "lelépni" ha valakinek odaadom a gyereket. Akkor is ott voltam mellette, látott is, és mégis... No, mindegy majd csak kinőjük...

Tényleg, Petra már biztos babázik! Remélem azért jön majd ha lesz egy kis ideje.

Ilba, érdekes hogy néha csak kanállal fogadja el a tejcit. Én nem próbáltam neki még kanállal adni. Én egy kicsit örülnék neki, ha már adhatnék neki rendszeresen más kaját is, mert még mindig nem vagyok biztos benne, hogy megeszi azt a mennyiséget ami neki kell. Ma reggel is kb. 5 perc szopi után megunta, és inkább elaludt. Persze amikor letettem, felébredt, de nem kért több kaját. Néhány percet fejtem, és simán lejött 110 ml, de meguntam pedig még jött volna több is. Majd este megkapja üvegből.

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Tegnap el sem meséltem a kisasszony másik húzását. A múlt héten megpróbáltam neki a kamilla tea helyett őszibarisat adni. Megkóstolta cumisüvegből, aztán írtózatos pofavágás, kiköpte a cumit. Utána összeszorította a száját és nem volt hajlandó még a cumisüveget sem szájba venni. Így kénytelen voltam napokig üvegpohárból itatni a kamillateát. A hétvégén vásárolni voltunk és megszomjazott a kisasszony, persze cumisüvegben volt tea nálam. Odatartottam a szája elé, és mondtam neki, hogy vagy iszol, vagy nincs más. Hát ivott, nem is keveset. Másnap gondoltam itthon, hogy akkor megint mehet a cumisüveg. Persze a kis bestia itthon ezentúl is üvegpohárból akar inni Kép Nem buta a leányzó!

Ági, én is Pálffy doktornál szültem és Otyka is. Megtalálod a nevünk alatt a mi emilünket is, ha több vélemény érdekel.

Zseppy, Te már gyógyulgatsz? Azt hiszem én most már napról napra jobban vagyok.

Odex, mi sem hízunk rendesen, de én már nem sokkolom magam. Hetek óta éjjel megint kétszer eszik 3 körül és 6 körül. Ennek ellenére alig hízunk, szinte semmit. Szerintem ez a sok mozgás miatt egy ilyen korszak, talán majd a hozzátáplálás segít.

Kati

ui: Petra Bálintja már bizti kint van, remélem még hallunk róluk.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok lányok, megint csalódást kell okoznom, ugyanis Baba Úr remekül érzi magát továbbra is és nem bújt még elő! Viszont ha ma és holnap se akar, akkor csütörtök reggel 7-re megyünk a kórházba és előcsalogatják!
Gondolhatjátok hogy izgulok már...

Petra
40

petra73
 
 


Petra,
Persze, mert pasiból van. Már most kényelmes. Nem akarja feladni a biztos jót a bizonytalan miatt. Pedig ha tudná, hogy kint milyen jó dolga leszKépKép Kérünk ám helyzet jelentést. Bár tudom Apának kisebb baja és nagyobb leszKépKép

Kati,
nehogy aggódjatok. mióta tart a nem hízom állapot? Hát igen, ilyenek a lányok. Okosak és szépekKépKép tudja, otthon van elég időd a kiskanálra.

Egyszerűen nem tudok betelni a Lányommal, most is csak nézem hogy alszik és szuszog. JA, és imádja a bátyját. mindig mosolyog rá, és forgatja a nyelvét neki.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Lányok,
Meg tud valaki hívni az iwiw-be? légyszi...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Katica!
Köszi! 5100 g, és olyan 60 cm körül van.

Lányok!
Képzeljétek! Az én lányom lusta megdolgozni a kajáért! Elkezdünk szopizni, és olyan 10-15 perc után elkezd hisztizni. Kérdeztem a védőnőt, azt mondta lusta kiszívni a hátsó tejet. Ahhoz képest hízik, és 4 óránként úgy kell felkeltenem enni. Nincs valami tippetek hogy hogy szoktassam le a "nem vagyok hajlandó enni"-ről? Cumisüvegből nem szeretném etetni, félek hogy akkor ennyire sem enne.

Odex!
Én is olvastam valahol hogy ez előfordul a piciknél.
A könnyek nélküli sírást én is ismerem, csak nálunk ez inkább teli torokból való üvöltés, amin csak anya ölében való ringatás segít.

Zseppy!
Úgy tudom, hogy olyan május környékén lesznek újra meghívók iwiw-en, de ha van valakinek felesleges meghívója, akkor engem is meghívhatna.-pofátlansancsi-

Enéh ma 3 hónapos!
Séta előtt! Csúnya anya sapkát adott rám, de apa ölében azért megnyugszom! Kép
Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi,
Gyönyörű Enéh (mondja Enikő, aki ugye szintén Enéh, csak becézve). És nálunk ugyanez a szitu. Minek kell sapka?KépKép

Nálunk szopi ügyben ugyanez a szitu. Szeretnék elmenni egy LLL-es tanácsadóhoz (vagy beszélni vele). Az LLL honlapján van, hogy hol ki ad tanácsot és hogyan érhető el. www.lll.hu

Igen, én is pofátlan vagyok. Szóval, ha valaki addig is tud, hívjon meg, légyszi légyszi...

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Hol vagytok?

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Na elkezdtük kinőni a 62-es rucikat. Kép
Ma megint hánytunk, de ma ügyes voltam, mert megmentettem a ruháját. Kép Persze azóta kajáért bőg. Kép Kép Pedig már egy hete nem hányt.
Képzeljétek egyszer aludtunk 7 órát. Kép Persze inkább csak ő, mert én állandóan felébredtem, h mi van vele Kép

Zseppy
Jobban vagy már? Hogy viseltétek a szurit?
Meghívtak már iwiw-re?

Sancsi
Nagyon cuki EnéhKép Olyan a szemöldöke, mintha már most szedetné Kép Kép

Kati
Te is jobban vagy már?

Na megyek, mert már nem bírom hallgatni, inkább adok neki kajót, csak maradjon csenben Kép

Lányok
Nektek is megjött a menzi mióta szeditek a fogigátlót? Valaki utána nézne a papírkáján, h ez normális-e, mert én kidobtam. Köszke.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok,

Otyka,
Csak jövő csütörtökön kapunk szurit. Én már jól vagyok. Ti ismeritek a bioptron lámpát? azzal fényeztekKépKép
Nem hívott még meg senki, jobban mondva próbált, csak párom azt hitte valami hülyeség és kitörölte (mert akkor voltam a kórházban)KépKép

Mensi azóta nem jött meg. Doki bácsi azt mondta, hogy lehet vérezgetés, de azt nem szeretné. Papírt már én is kidobtam. Erre emlékszem.

Nálunk is sírás van, de azért, mert nem foglalkozunk vele. Most itt ordít mellettem a babakocsiban.

Lányok,
Ez a mostani vírus Csöppöket sem kíméli. Drágám elkapta fiamtól. Még szerencse, hogy éppen csak folyik az orraKép Viszont gyógyuló félben van, mert óránként eszik. És nem kis mennyiségeket. Tegnap amikor elmentem fényeztetni, csak 1 órát voltam távol, de be nyakalt 120 ml tápit. Ja, és előtte is folyamatosan lógott a cicimen, hazaértem és már megint kéredzkedett a cicire. És eszik, mert érem, ahogy szívja kifele...KépKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Zseppy, a bioptron lámpa ugyanaz mint az infralámpa?? Infra van itt nálunk most kölcsönbe, kéne használnom nekem is, de soha nem jutok le anyuékhoz. (állítólag narancsbőrre is jó)
Nem semmi, hogy óránként eszik Enci, így ő is hamar nagylány lesz! Kép

Otyka, idézek: "A készítmény szedésének ideje alatt szabálytalan időközönként hüvelyi vérzés jelentkezhet. Ez lehet éppen csak enyhe pecsételés, amely még betét használatát sem teszi szükségessé, de lehet komolyabb vérzés is, amely jobban megfelel egy vérzés periódusának, és egészségügyi védelmet igényel. Az is lehet, hogy Önnek egyáltalán nem lesz vérzése. A szabálytalan vérzések nem annak jelei, hogy a tabletta fogamzásgátló hatása csökkent volna. Általánosságban Önnek nincs teendője, csak folytassa a Cerazette szedését. Ha azonban a vérzés erős vagy elhúzódó, konzultáljon orvosával."

Kielégítő??
Én szombaton szeretném elkezdeni szedni, de egy kicsit tartok tőle. Nem tudom miért, tudom, hogy baj nem lehet, de azért félek, hogy kevesebb lesz a tejem. Ezek szerint tök mindegy hogy mikor kezdem el szedni???

Asszem felébredt kisasszony, mennem kell.

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok,
A tavasz mindenkit ki csalógatott???

Odex,
NEkem azt mondta Doki bácsim mindegy mikor kezdem el szedni. Neked felírta a háziorvos?
Nem azonos a bioptron lámpa, meg az infra. A bioptron lámpa elvileg párhuzamos fényt ad ki. De bővebben a www.zepter.hu honlapon.

Lányok,
A tejcsivel már megint gondok vannak. Szóval délelőtt és reggel bőven elég neki az egy cici, de délután, meg este a két cici sem. Az utóbbi napokban már 60 ml pótlás kell a Lányzónak. Egyre biztosabbnak tűnik, hogy 4 hónapos korától inkább adok neki friss gyümit. Mondjuk jó, mert meggy, cseresznye a kertben is terem apuéknál. MEg több-kevesebb barack. Meg tudnak szerezni kertből almát is. Szóval én inkább ezek mellett vagyok, mint a tápi mellett. Ja, dicsekvés. Teljesen tudatosan fordul mindkét oldalára Enci baba. Már nem merem egyedül hagyni a mi ágyunkon. Ja, és néha sikerül már vissza is fordulnia.

Otyka,
Megkaptátok az oltást? Hoyg viseltétek?

Szilpa,
Kende hogy van? sikerült a kikapcsolódás?

Képzeljétek,
Csütörtökön annyira kijött az aranyerem, hogy még aludni sem tudtam tőle. Szerencsére szereztünk egy jó kenőcsöt, meg kúpot, így túl vagyok a nehezén. Viszont képzeljétek Párom annyira aggódott, hogy elkezdett nézelődni a neten. Talált is egy dokit, aki persze a honlapján írta azt is, hogy ezek a tünetek azonosak lehetnek a daganat tüneteivel. Szóval, most aggódik, hogy biztos nem aranyér, és menjek dokihoz.

Kati, Sancsi
Veletek mi van?

És a talival? Nekünk a csütörtök nem jó az oltás miatt... És hol? Amit most nem javaslok az a Margit-sziget, Hajógyári-szigetKépKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Csak bejelentkezem, hogy megjöttünk, megvagyunk, nagyon jól éreztük magunkat. Kép Kép Kende babát mintha kicserélték volna! Kép Először azt hittem, hogy nem is az én fiamat vittem le, és valahol útközben elcseréltük.. Kép Kép Egész nap kint volt a teraszon (kivéve a két esőnap Kép ), és olyan volt, mint a kisangyal ( kivéve azt a két napot). Szal tuti volt!! Kép Kép Kép Kép Kép
A lelki témám viszont sajnos nem változott. Kép Kép Kép Pedig az első pár napon azt hittem. Kép

Bővebben majd holnap. Még vissza sem olvastam, majd akkor holnap válaszolok is. Hulla vagyok, most inkább lefexem.

Szilpa & Kende
10 hét + 1, vagy 2 hó + 12 Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Bálint már bizti kint van, sőtt, ha jól számolok, ha csütörtökön mentek szülni, lassan haza is mehetnek. Remélem hamarosan hallunk felőlük.

Sancsi, nagyon helyes a lányod és ezek szerint szépen fejlődik. Miket csinál már?

Otyka, nekem még nem jött meg, és a gyogyó sem okoz egyenlőre gondot.

Zseppy, én már meggyógyultam, Te hogy vagy? És a kicsik?

Szia Szilpa, ezek szerint Kende szereti a jó vidéki levegőt Kép

Nekem sem jó tali ügyben ez a hét, nem lehetne inkább a jövő héten?

Kati

ui: honlap megfrissült: http://viktoria.try.hu

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az érdeklődést, mi jól vagyunk!
Képzeljétek! Pénteken voltunk csipőficam-kontrollon, kaptunk 2*1 óra szünetet. Nagyon boldogok vagyunk, és már csak 3 hét múlva kell visszamenni!
Szerdán megyünk a 3hós oltásra. Remélem ezt is olyan jól viseli majd Enéh mint az előzőt.

Zseppy!
Tejci ügyben nem próbáltad az urticát? Nekem bevállt. Nálunk az volt, hogy Enéh lusta volt enni. Volt tejci, de elkezdtem szedni az urticát, meg fejtem ezerrel és úgy beindult a tejem hogy most nem győzöm fejni, de inkább minthogy a hisztit hallgassam. Meg mostanában a fekve szopi jön be.

Katica!
Köszi a bókot. Kép Viki is nagyon édes! Enéhnek is sok haja van, de a lánykádhoz képest kopasz! Kép
És hogy miket csinál? Már átfordul az oldalára. Mondjuk ezt csinálta azelőtt mielőtt feltették rá a kengyelt, de sajna az eléggé akadályozta, de már nem. Annyira nem, hogy alig tudom bepelenkázni, mert akkor is az oldalára fordul. Meg van egy pici plüss báránya, azzal szoktunk játszani, és már tudatosan nyúl érte, meg megfogja. Annyira aranyos.
Jah! És a legjobb! Átalusszuk az éjszakát! Este 10-11től reggel fél6-6ig, de szerintem ez csütörtökön meg fog szünni, mert jön anyósom, és akkor tuti megint ágyból kikaposósdi lesz, hiába mondtam a páromnak hogy mondja meg neki hogy ne legyen ez.
És hogy ne csak a jókat írjam: hisztizni is igen jól tudunk! Kép

Szilpa!
Örülök hogy jól viselte Kende a vidéki levegőt. Sajna mi múltkor igencsak megszívtuk Veszprémmel.A kisasszony rekedtre sírta lent magát. Remélem a következő jobb lesz.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


a mai napon átforultunk HASRA!!! Kép)))
SÕT még a kezét is ki tudta húzni Kép)))

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Szóval vidék:
Ithon egész héten nyafi volt, mielött elmentünk, és keresztanyumnál az első perctől kezdve egy nyugodt, alvós-mosolygós baba volt. Még gondolkoztam is, hogy valaki útközben biztos kicserélte amíg elbóbiskoltam. Kép Jó nagyokat aludt a teraszon, és esténként is csak 7 óránként kelt fel egy gyors kajára, és utána ájulás visza. Kép Csak 2 nap volt nyűgös, amikor vacak idő volt. Egyébként soha egy felesleges hiszti nem volt! Kép És megszokta, hogy nélkülem aszik. Kép Kép Ugyanis olyan keskeny volt az ágy, hogy nem tudtam tőle aludni. Betettem belülre, és 1 óra múlva arra keltem, hgy belül nagy hely, baba teljesen nekemsimulva Kép, én pedig az ágy szélén egyensúlyozok az oldalamon fekve. Szal a második éjszakától külön aludt. Sajna az utazó ágyatn alig használtuk, mert már utazás előtt is nagyon fájt a derekam, soxor anyu emelgette a babát hozzám, de mikor leértünk, addigra már soxor nem bírtam meg sem fordulni az ágyon, nemhogy felkelni, vagy emelgetni a "picurt", Tehát csak nappal volt az alacsony utazóágyban, amikor valaki segített kivenni onnan. Éjjelre bevittük a babakocsit, és abban aludt az ágyam mellett. Azóta itthon is külön alszik. És csak ma délután volt nyafka, amikor szeles lett az idő. Ezt nem bírja. A lefelé utat végig aludta a kocsiban. Így 2 órával később kajált, mint kellett volna. Jól bírta. Hazafelé viszont időben felébredt, így megálltunk kajcsizni, büfizni. Nagyon jól éreztük magunat.
És a lényeg::::: szombat este VÉGIG ALUDTA AZ ÉJSZAKÁT!!! Kép Kép Este 10-kor evett, és csak reggel 8-kor kelt fel, hogy egyen, utána alvás vissza!!! Kép Kép Azt hittem, hogy csak az utazás fárasztotta le, de vasárnap is percre pontosan ugyanez volt!! Kép 10 hetesen! Nagyon örültem!!!
Persze első éjjel halálra ijedtem, hogy mi baja van. 6-kor szívinfarktust kaptam majdnem, mikor megébredtem, az órára néztem, és rájöttem, hogy még nem evett.. Kép Úgy rohantam a kiságyhoz, hogy elfelejtettem, hogy mennyire fáj a derekam. Füleltem, de nem hallottam szuszogást. Kész. Majdnem össze estem. Alig mertem hozzá nyúlni. De meleg volt a keze. Picit megbökdöstem, és akkor hangosabban kezdett szuszogni, de aludt tovább. Megnyugodtam, és jót nevettem magamon, milyen paragép vagyok. Kép De előtte nagyon rossz érzés volt. Kép

Keresztanyumtól kapott egy jó színes plüss oroszlánt, és az első percben amikor meglátta, volt nagy vigyor, meg gügyögés! Teljesen bele szeretett.
Meg már soxor sikerül oda nyúlni a tárgyakért. Például a műanyag könyvet paskolgatta valamelyik nap, és úgy aludt el, hogy hozzáért közben a könyvhöz. Pedig csak épphogy nyújtott kézzel érte el.
Már megtalálta a jobb kezét nyalogatás céljából. Cuminak még nem mondanám, mert a hüvelyk ujját ilyenkor még a tenyerében tartja. De óriási hangzavarral cuppogtattja. Kép Kép
Tegnap óta pedig már tudja dörzsölni a szemét is jobb kézzel. Olyan kis cuki. Kép
Új még, hogy mostanában már annyira élvezi a fürdést, hogy folyton kalimpál, én is tiszta vizes vagyok néha.
Meg szopi közben nem mindig lehet a szemébe nézni. Mindig a szemeimet nézi, és ha vissza nézek, vigyori lesz, és vagy sikerül a cicit a szájában tartani, vagy kiesik, és balhé van. Kép

Álmos vagyok, megyek aludni.
Rólam majd máskor.

Jó éjt!

Szilpa & Kende
10+2</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Vanak itt varandosok is?
Meg tudja mondani valaki mikor van terhestorna?

csengo
Vendég
 


Sziasztok!
nagyon ügyesek a babák!!
ha így folytatják, pillanatok alatt utolérik az előző generációt Kép

Szilpa!
jobbulást a derekadnak!
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Örültem, hogy megtaláltalak Titeket, végre egy hely, ami szól valamiről. Régóta olvasgatlak titeket, kaptam tőletek jó és hasznos ötleteket.
Én 38. hetes vagyok, így gondoltam lassan regisztrálok közétek.
Nagyon szépek a babáitok!
Szeretném a véleményeteket kérni, hogy Ti hol szereztetek be légzésfigyelőt, egyáltalán mi a jobb, venni, bérelni.
A másik, amit szeretnék kérdezni, hogy milyen cumis üveget vettetek. Azt még nem vettük meg.
Köszönöm!!
Üdv Nektek!
Tündi
tundike
 
 


Sziasztok

Szilpa
Klassz, h ilyen jól éreztétek magatokat Kép
A derekad miért fáj?

Zseppy
Mi csak jövő héten kapunk oltást, mert csak akkora kaptunk időpontot. Még nem izgulok.

Kati
Viki kész nagylány már Kép

Mi még csak 7 órát tudunk egyszerre aludni, de én már annak is örülök. Kép

Most már ő is egyre többször el tudja foglalni magát. Viszont még mindig sokat kell vele foglalkozni. Egyedül max. 20 percet tud eltölteni.
Állandóan magyaráz. Már azt is megértem mikor fel van háborodva, mikor ő éhes, s én nem teszem tisztába. Kép Kép

Tegnap a telefonba vagy 5 percen keresztül mondta a magáét anyunak (persze kaja előtt voltunk Kép ). Kép

mi van veletek. olyan kihalt a topic.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Na, úgy néz ki, mindenki előkerül! Kép

Zseppy, tegnap elkezdtem szedni a gyógyszert, remmélem nem fog megjönni tőle! Sajnálom, hogy nem elég Encinek a tejed. De tényleg jó, mert jön a nyár és lesz sok-sok fini gyümölcs.

Kati, Viki még mindig nagyon helyes csajszi, szépek vagytok! Kép

Szilpa, örülök, hogy jól éreztétek magatokat, rád fért a kikapcsolódás! Nagyon ügyi Kende, hogy ilyen sokat alszik egyfolytában! Kép Remélem, neked is jót tett a vidéki levegő! Kép

Sancsi, tök jó, hogy így javul Enéh csípőficamja! Kép Legalább tudod, hogy tényleg van értelme kínlódni a kengyellel. Nektek is gratula az átaludt éjszakához! Kép

Otyka, nem semmi, hogy átfordult már a hasára Panna. Nagyon ügyes! Kép

Csengő, mostanában nem nagyon vannak itt várandósok. Én sajna nem tudom, hogy mikor van terhestorna. Amúgy üdv. itt. Hogy vagy, hanyadik hétben?? stb...

Tündike, neked is üdvözlet. Hú akkor neked is nemsokára megszületik a babád. Ki a dokid? Fiú lesz v. lány? Neve van már??? Stb... Írj valamit magadról.
Légzésfigyelő: mi vásároltunk, nem béreltünk. Mivel a bölcsőhalál kockázata a gyerek 1 éves koráig áll fenn, gondolom jobban megéri venni, mint bérelni, bár én nem is néztem utána hogy mennyibe kerül. Nekünk Angelcare van, az a fajta ami bébiőr és légzésfigyelő is egyben. Meg vagyunk vele elégedve, és így nyugodtan alszunk éjszaka. Én Dániából hozattam, ott 8ezerrel olcsóbb volt mint itthon, és pont ment ki egy ismerősünk. Azt tudom, hogy a Lehel úti Babadiszkontban sokminden olcsó, talán ott érdemes megnézni.
Cumisüveg: én csak egy 125 ml-s Aventet vettem szülés előtt. Szerencsére volt tejem, így nagyon sokáig nem kellett. Most már használom, de nem az Avent fejjel, hanem MAM-mal, mert cumiban is azt használja Aisa.

Mi egyébként megvagyunk, Aisa is rendben van. Megtanult hisztizni, meg úgy hívja fel magára a figyelmet, ha már unatkozik egyedül, hog nekiáll köhécselni. Most is azt csinálja.... Át még nem fordult a másik oldalára, viszont mindig ülni szeretne, de ahhoz még nagyon picike. Én néha adok már neki almalevet, nagyon szereti, csak úgy nyeli mint kacsa a nokedlit. Kép
Itt egy tegnapi kép fürdés után, belőttem a haját! Kép

Kép

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Tündike
Nekünk Babysense II. légzésfigyelőnk van. Nálunk sem volt kockázati tényező, de a biztonság kedvéért szereztük be. Sokkal nyugodtabban alszunk, nem kell felkelni csak azért, h megnézzük lélegzik-e. Kép
Cumisüveg
Nekünk aventes van, még hozzá egy kezdő készlet. 2 kicsi cumisüveg, s 2 nagy, éjszakai cumi, mosókefe, s egy csomó cumi hozzá. Nekünk nagyon bevált.

Odex
Azta hatalmas már Aisa Kép)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok,
Csengő,
Sajnos tényleg kevés a várandós errefelé. Én úgy emlékszem, hogy kedd és csütörtök, de arra nem, hogy délelőtt vagy délutánKépKép

Tündi,
Mi vettünk 2 db 125 ml-t és egy nagyot. Viszont én a Nuk cumira esküszöm. Ja, meg egy játszó cumi. Szerintem légzésfigyelő ügyben érdeklődj mindenképpen a Madarász utcai gyerekkórházban. Ott biztos lehet bérelni és venni is. Eldöntheted, hogy melyik olcsóbb. Viszont a bérlésnél abba is gondolj bele, hogyha több babát szeretnétek, akkor melyik a jobb. (mármint venni vagy bérelni).

Otyka,
LEhet mi sem kapunk most oltást. Sajnos még mindig szörcsögünk és hörgünk. Majd doki néni eldönti.Tudatosan fordul meg Panna? (Irigy) Nálunk mégcsak akkor fordul hasra, ha túlpörgeti a lábemelést. Viszont képzeljétek, annyi erő van benne, hogy képes felhúzni magát ülésbe. Játszottam az ujjaimmal a keze előtt, megragadta és felhúzta megát.KépKép

Odex,
Aisa már ilyen nagy?? Képzeljétek, most meg 2 napja annyi tejem van, hogy nem kapott tápit Babó. Szóval nem értem én ezt.

Sancsi,
Dehogyisnem ismerem, szedem is. Nálunk alváshoz a fekvés kell, napközben meg az ülve szopi. Viszont újabban nem 5 perc a szopi, hanem negyedóra. És próbáltam már azt is, hogy mindig cicire teszem, ha látom éhes.

Kati,
Ezt nem hiszem el. Ez a cuppogás!!! Igen meggyógyultunk.

Talit akarok. végre végre. Lehet azért ameddig ekkora az árvíz nem kéne, mert iszonyatosan nagy a dugó itt. De akkor is türelmetlen vagyok...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Sancsi!
El is felejtettem: Enéh nagyon tündérke!!!
Remélem, már nem kell sokáig a kengyel!! Nagyon kis ügyes, hogy még így is átfordul!!! Kép Büszke lehetsz rá!!

Csengo!
Szia! (Ez egy köszönési forma)
Van várandós: Tundike és Amandi.
A terhestornát sajna nem tudom mikor van, mert én nem jártam. Győzőtt a lustaság. Kép Kép

Tundike!
Hello, üdvözlünk a kis családunkban!
Gratulálunk a babához! Jöhettél volna hamarabb is, hiszen elvileg ez a várandósok topikja, a babások odébb vannak egy ajtóval, csak itt "rekedtünk". De jobb későn, mint soha! Kép Kép
Kinél szülsz? És hogyan? (természetes, vagy csaszi?) És fiú? Lány? És kb merre laksz? És hány éves vagy? Írhatnál magatokról valamit, amiről úgy gondolod, hogy megosztható másokkal. Kíváncsiak vagyunk rátok!
Nekem nincs légzésfigyelőm, mert apája azt mondta, hogy ülyeség, sok a téves risztás, és csak felhúznám magam vele. Én meg sajna hagytam lebeszélni magam. Néha meg itt parázom.
Cumisüvegből nekünk van Avent-es, ez benne volt a tejszívó csomagban, meg vettem egy kicsi Nuk-osat teásnak. Ennyi. Ezt is csak néha használom, de Kendének bejött a cumija.

Zkatica!
Boldog születésnapot az 5 hónapos Viki babának!!!!!!!!!
Remélem, te már teljesen meggyógyultál.

Otyka!
Nagyon ügyes Pannika, hogy átfordult. Nagyon ügyes, ilyenkor még nem szokás. És a 7 óra az igenis jó egy alvásra!!!
Szerintem még nálunk is csak véletlen volt az a két alvós éjszaka, de már szoktatja magát.
Ma Õ is csak 6,5 órát bírt.

Odex!
Ajsának is óriási gratula a forduláshoz!!

Zseppy!
Sajbnálom az aranyered, remélem már meggyógyultál! És ne paráztassaon a férjed! Biztos nem lesz nagyobb gond!!

Ilba!
Beni nagyon édes lehet, ahogy sikongat az erkélyen!!

Petra73!
Biztos már babázol! Bár híreket még nem kaptunk, de szeretnék előre gratulálni a bébikédhez!!

Kép Nekem ez az egy jó van a mostani helyzetemben, hogy nem kell fogigátlót szedni. Kép Végre találtam egy pozitívumot!! Kép Kép

A derekam mal tegnap voltam a háziorvosnál. Hátul a medencsecsonton van egy ék alakú porc, és nekem az gyulladt be. Ez kisugárzik a térdizületre is, az is fáj, meg zsibbad is soxor. kaotam rá krémet, de sokáig keresgéltek a nagykönyvebn, hogy mit lehet szopi alatt is. Feladtam nekik a leckét! Találtak gy gélt, de zet csak napi egyszer lehet, és max 1 hétig. Meg algopirint kell szedni. Napi max 3-at. Meg folyton feküdni kéne vele. Ez utóbbit nem tudom megvalósítani. Szal ennyi.

Voltunk ma dokinéninel.
A fejét már szebben emeli. Ma nem pisilte le a dokinénit, mert előtte a váróban megbeszéltük. Inkább engem pisit bent le.
6400g!!!!!! Ki hízlalja így? Én nem. Kép Egyébként minden oké. Kép

Szilpa & Kende
10+3</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Csengő!
Torna hétfő, szerda, péntek 11:00-12:00-ig, kedd, csütörtök 15:00-től vagy 16:00-tól (erre nem emlékszem, mert én délelőtt jártam).
Els&#337; emelet folyosó vége. Igazolás kell a n&#337;gyógyásztól, hogy tornázhatsz.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?