Új privát üzeneted érkezett!

Andika
Olvastam vmelyik könyvemben,hogy A-s apa,és 0-s anya gyermekénél is lehet gond.A cikk mondjuk súlybeli elmaradást említ,ha jól emlékszem,de ezek szerint nemcsak az lehet.

Rambóka
Engem nagyon érdekelne a trafós tanfolyam,irigy-irigy!

Baba +esküvő egy évben=anyagi csőd!
Nálunk is így volt,és szörnyüüüüüüü.
A kocsi 180000 nagyon drága!Kalkuláld bele,hogy úgy 1 évig fogod használni.

Kavicska
Szuper viccKépKépKépAz öreg kávéfőzős néniben magamraismertem.

Takarítás:Nálunk a férjem,utálja,hogy folyton találok vmi tisztítani való dolgot.Ha megmondom a függönymosós elméletet,sztem vissza megy a kórházba ügyelniKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


OKriszti!
Én nem tudtam ezt,hogy baj lenne belőle...pedig a 4 vetélésnél voltunk vagy 5 dokinál!....és következő terheségnél is?Mit tudsz?Mesélj....!
Rambóka!
Natinak 5 db babakocsija volt,mert mindig meguntam...kinötte...de így legalább,úgy tudtam eladni azokat....hogy aki megvette,mindig megkérdezte....volt használva?Kép Mindig láttam jobbat-szebbet...így eladtam-vettem!Első kocsija:Kép 3 funkciós volt,elég macerás az autóba betenni,így 2 hónap után,már el is adtam!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andika
Holnap megkeresem a nőgyógy könyvemet,sztem abban láttam.
Tudod,várandósan olvas minden rémísztő dolgot az emberKépKép
A családineten is nyílt egy vércsoport összeférhetetlenség topik ,sztem nézz bele.Olvasván asszem szerencsés vagyok.Kép
Nálunk apa AB Rh+ ,Ada B RH+,és 0 Rh+

Mondjuk szülés után annyi gondunk volt,hogy Ada csupa kiütés lett.Rettenetesen nézett ki.Naponta vettek tőle vért,volt tenyésztés(egy állatkert jött ki)Persze,mire megjött a teny. eredménye minden különösebb kezelés nélkül elmúlt a dologKépKép

Kocsi:Nekünk 2 vanKépEgy terepjárós,nagy kocsi(már nem használjuk),és egy esernyőre csukható sport.

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

Na,az és=én.Adának csak 1 vércsoportja van,a másik az enyémKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 




Jó éjt!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Andika
"Kérdés:
22 hetes terhes vagyok. A legelső vérvételkor, mikor meghatározták a vércsoportomat, mely 0 RH pozitív, a férjemé pedig "A" RH pozitív, kiderült, hogy ellenanyagot termel a szervezetem. Ez vajon mit jelent és veszélyes lehet-e a babámra?
Válasz:
A vércsoportok közül valóban az AB0, és az Rh a legismertebb, de ezeken kívül számtalan kisebb jelentőségű vércsoport is létezik. Ha ellenanyagot észlelnek egy A Rh+ édesanyánál, akkor lehet labortévedés is, illetve pl. ezek a kisebb vércsoportok is okozhatnak ilyen tünetet.
Ellenanyag termelés észlelésekor meg kell határozni, hogy milyen típusú ellenanyagról van szó, nem mindig vércsoport eltérés áll a háttérben. A teendő a baba szoros követése, ha nem emelkedik az ellenanyag szint, és a baba rendben fejlődik, akkor különösebb gond nem várható.
Igazán komoly gond az Rh faktor összeférhetetlensége esetén fordulhat elő, ekkor, ha ellenanyag-termelés indul, a babánál súlyos károsodások léphetnek fel.
Érdekes módon az AB0 vércsoport összeférhetetlenségénél még akkor sem szokott a magzatnál szövődmény fellépni, ha ellenanyag termelést észlelünk. Ezeknél a babáknál inkább a szülés után kell nagyon odafigyelni, mert gyakoribb az újszülöttkori súlyos sárgaság előfordulása."


Olvastam a valahol a terhesgondozásról, ahol azt írták, hogy "Ha a terhes Rh negatív vagy "0" vércsoportú, az apától is vért kell venni. Amennyiben az összeférhetetlenség bizonyított, 3 alkalommal ellenanyag meghatározást kell végezni." Az Rh negativitásról már hallottam, de miért gond, ha az anya "0" vércsoportú?
Válasz:
Az AB0 vércsoport rendszerben is kialakulhat ellenanyag képződés, ha az anya 0 vércsoportú, az apa pedig A, vagy B, illetve AB. A kép hasonló az RH vércsoportnál észlelthez, csak sokkal
ritkábban lép fel. Ezért kell elővigyázatosságból elvégezni az ellenanyag szűrést."

KépKép

KépKép
okr
 
 


OKriszti!
Akkor most mi van Velem?Ha már Natinál gond volt...ha lenne második baba..annál is?Kép
Rambóka...mit tudtál meg ,erről?
Jujjjj,miket olvasok...OFF lesz bocsika...másoktól
-Ha valaki himlős lesz, akkor kialakul a szervezet védekezőképessége ellene, és ha legközelebb megfertőződik ugyanezzel a vírussal, akkor egyszerűen felismeri és elpusztítja, likvidálja a számára veszélyes vírusokat. Rh összeférhetetlenség esetén ugyanez történik, csak ott az anya szervezete számára a „gyerek” a vírus.
Õröklődésénél az Rh pozitív a domináns és mivel én vagyok a pozitívos, arra esély, hogy a gyerek negatívos lesz, nagyon kicsi. A magzat tehát pozitív lesz, így ők mindenképpen összeférhetetlenek lesznek. Az első gyereknél gyakorlatilag nem okoz gondot, de azért, hogy ne alakuljon ki az immunreakció, azaz, az anya szervezete ne pusztítsa el a következő gyermekeket sem, anti-D-t kell kapnia.
http://www.vital.hu/themes/baba/sargasag1.htm
............na jó,akkor inkább marad Nati egyedül!
Kár volt beleolvasgatnom....
na jó éjszakát Nektek!

Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek!

Még nem alszom. Kimásztam az ágyból másfél óra forgolódás után. Jujj jujj. Mi lesz velem holnap??? Kár volt du aludni. Úgy haragszom magamra miatta.Kép

Az Rh inkompatibilitási dologhoz nem szólok hozzá, mert nem vagyok témában és nem akarok hülyeségeket beszélniKép Annyit tudok, hogy az orvostudomány nagyon fejlődik és az Rh inkompatibilitás ismeretében van gyógyszeres kezelés és több gyereket is lehet vállalni. Nálatok mindketten Rh+ ak vagytok, és a gyerek Rh- valószínű erre mondták, hogy nagyon ritka. Egyáltalán nem biztos, hogy a második gyerek !!!! (mert biztos leszKép) is Rh- lesz.
De Rambóka most ebben nagyon otthonosan mozog Kép(mégha dohos is az előadó terem és az egész egy nagy agymosásKépKépKép) és ő majd reméljük hogy elmeséli. Kép

Mit fogok most csinálni, nem vagyok képes alukálni. Nesze nekem!!! JAjjajjajjaj.

Krisztácska!
Csak nyugisan azzal a függöny mosásással, csak nagy suttyombanKépKépKép
Vendég
 


Hamár nem alszom elmesélem nekem miért gond a gyógyszerelés!!!

Először is szedek napi:
1 tbl PreMenst (reggel)
1 tbl Folsavat (reggel)
2x850 mg Metformint Ezzel csak az a gond, hogy amikor bevásároltam a patikában nem volt 850 mgos kiszerelés csak 500as. Ezért ilyet vettem. Namármost ezt nekem össze kell törni ahoz, hogy a 850 mgot összeállítsam. Éspedig beszedek
1 egész tabletta Metformint
1/2 tabl Metf.. és
1/4 tabl Metformint. Ez összesen 875 mg Metformin. Ezt beveszem reggel és beveszem este.
Emellé most átmenetileg bejött a Norcolut. Kép

Aztán beszereztem 850 mgos kiszerelést is, de azt az ügyeletekre és az utazásokra tartogatom, hogy ott ne komplikáljam az amúgy sem egyszerű gyógyszerszedésem. Kép
Na remélem nem nevettetek kiKépKépKép

Még mindig nem vagyok álmos!!!
Rejóka ma egész nap nem jelentkeztél. Remélem nincs semmi gond veled!!!!

Kavics
(72 cn.)
Vendég
 


Jesszus!
Már éjfél elmúlt. Mi lesz velem Kép??? Ha nem álmosodok el sűrgősen!!!
Na megyek visszamászok az ágyba. Mintha éreznék valami vonzalmat az ágy iránt. Lefekszem.
Sziasztok!
Bocs a sok üres fecsegésértKép

Kavics
(már 73 cn.)
Vendég
 


Sziasztok!
Kép[color=#119911][b]

KépKép

KépKép
okr
 
 


Aranykavics: tegnap lehetett valami a levegőben mert én ha jól sejtem egész éjjel csak forgolódtam... (elegem van... ma elkezdtem egy 3 napos méregtelenítő kúrát...)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Kavicska, ari vagy, hogy hiányoltál, de jól érezted, volt riadalom, különben nem hagytam volna ki egy napot se nélkületek! Kép

Szerda este iszonyúan görcsölt a hasam, de kétszer volt hasmenésem, azt hittem attól van, aztán bevettem két Magne B6-ot és elmúlt, elaludtam. Reggelre tele lett a betétem vérrel, a WC csésze véres WC papírokkal (éjszaka többször kijárok pisilni, és nem húzom le, nehogy a fiúk felébredjenek)Képzelhetitek hogy éreztem magam. meg voltam győződve, elindult vetélésem van. Bőgtem. Kikészít ez a gyerek! Kép

De okos gyerek ez, tudja mikor kell ilyet csinálni, mikor anyának másnap reggelre két hete lebeszélt időpontja van a doki bácsival! Kép Szóval rohantunk dokihoz, méhszáj zárt, gyerek megvan, szíve dobog, keze-lába kalimpál. Hála Istennek!

De akkor mi a franctól folyik belőlem a vér???
Doki azt mondta hormonális oka nem lehet, a max. adag sárgatestet kapom. Azt mondta egyszerűen, eső lesz. Jön a hidegfront (két pocakos kismama volt rajtam kívül reggel S.O.S.)Vagy méhlepény nem jól tapad, esetleg kicsit levált, szóval SZIGORÚ ágybafekvés, munka nuku (ez jólesik). Kaptam görcsoldót is a Duphaston, Magne B6, Elevit mellé.Kép
Párom aggódik, mi lesz így később, ha már most feküdni kell, de anya azt mondta ő is vérzett velem, még kórházban is fogták, és utána semmi problémája nem volt terhességével, ne izguljak.

Csüt. délután mentem volna kiskönyvért, de így lányok el kellett halasztani, csak jövő pénteken megyek érte, pedig már olyan szívesen nézegettem volna!Kép(fotót is később prezentálok, de szerintem Rambókának már van! Kép)

Bocs, ha nem írok most senkinek, de mennem kell vissza feküdni, este még pár percre benézek!

rejo
(10+2)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!!!

Rejóka!!
Nagyon vigyázz!!!

Most meg nem akarom a döhrohamomat rátok zúdítani, de a tököm és a hócipőm már mindennel kivan.
Meséltem a múlthéten, hogy szemüveget csináltatok. Képzeljétek amikor a doki megvizsgált (Rambóka!!! 3000 ft fizettem) a látszerész nagyon csodálkozott, hogy biztos, hogy +2,5 cilinder kell??????? Mindkét lencsében??? Mert ettől az értéktől 10000 fttal több lesz egys lencse!!!!
És kész lett a szemüvegem. Már este mikor beültem a kocsiba éreztem, hogy távolra homályosan látok. Egész este azzal számítógépeztem, tvztem olvastam.Ezzel nincs gond, közelre látok. De ma reggel mikor mentem melóba vezetés közben kiderült, hogy hát hát, bizony bizony, nem látok messzire csak homályosan, folyik minden össze.
Mondom az egyik kollegámnak, hogy mi van. Kérdi, hogy ki vizsgált meg. Mondom a nevét. Aszongya erre a Város legpancserebb szemész orvosa!!!! Már neki is írt fel olyan szeműveget, hogy nem tudta használni.
Erre felhívtam az egyik főorvosnőt, hogy soron kívül fogadjon. Fogadott. És miután ingyen megvizsgált!!!! Kiderült, hogy csak +1,5 cillinder kell. És ez a gond!!! De hogy nem vettem észre hogy nem látok vele jól. Mondom azért mert csak a szobában nézelődtem, nem kellett távolba nézzek. Erre rámnyomta a próba szemüveget és képzeljétek gond nélkül láttam a távoli rendszámtáblákat!!!
Visszamentem az optikába, az optikus majdnem hátast dobott, mert ő érezte már akkor, hogy ez nem lesz jó. Azért is méltatlankodott. De nem bírálta felül a dokit, pedig elmondása szerint mindig felülbírálják, mert az optikusok értenek a szemüvegekhez, főleg ami a gyakorlati dolgokat illeti. De már semmit sem lehet tenni. Maximum csináltassak egy másik szemüveget távol látásra!!! Megőrülök, még nem bőgtem el magam, de már közel járok hozzá. A páromnak nem is szóltam semmit, hogy tudja nyugodtan végezni a dolgát. Most du megmondom.

Ennyit rólam. Nagyon ideges vagyok és borzasztóan csalódott. Hogy lehetek ennyire balf.sz. Mert akárhogy is nézem az én hibám. Mert Mert én mondtam ki az igent!! Felkeresem azt a (nem használok jelzőket) dokit és jól megmondom a magamét.
Hagylak titeket.

este jönnek a barátaink, remélem feledtetik ezt a mai napot.

Egy nagyon szomorú
Kavics
Vendég
 


Rejo
Jobbulást nektek!Gondolom mennyire megijedtél!Kép
Küldök gyógypuszit:
Kép

Kavicska
Nagyon sajnálom a szemüveg dolgot!KépHihetetlen,hogy egy egész dioptriát elnézzen a doki!KépKép
Neked is küldök vmi vicceset,kedvcsinálónak:
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Kavicska!

Mindenképpen verd ki a dilit, vidd a másik doki által bemért adatokat is! Akárhonnan nézzük ez szakmai tévedés, ha nem műhiba!!!!
Mondd meg neki h. fizesse vissza a lencse árát v. az új lencse költségeit! Ne legyél szívbajos!!!!! Kárt okozott neked, hát vállalja a felelősséget!!! Úgyse mész hozzá többet, nem? Akkor meg mitől tartanál!!!!!!!
Én egyébként amíg meg nem találtam a jelenlegi szemészemet, mindig úgy csináltam, h. kinéztem a keretemet, h. bemérettem a szememet máshol, aztán visszamentem a keretet árusító boltba és ott is, és végül, ha a két eredmény egyezett, akkor a keretesnél megrendeltem, ha nem, akkor elmentem egy harmadikhoz!
Annyi mindent el lehet szúrni!
Bifokális lencséknél meg pláne!
Az sem mindegy h. utána hogyan adaptálják a fejedre a keretet, mert ha a sáv nem oda esik ahova kell, akkor nem látsz vele sehova se!!!!
Onnan tudom h. anyunak most csináltak és utánanéztem a neten, asszem az Essilor honlapján van egy tuti cikk a bifokális szemüveg bemérési és beállítási szabályairól( na kb. annyian olvashatják a szemészek és optomeristák közül, mint a nődokik a metforminos kutatási eredményeket!!!!!!! Kép Pedig még laikus számára is érthetően van leírva!!!!!!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo!

Csak óvatosan!!!!
Te mondd, nem torlódtak a nyakadba a munkahelyi nyűgök????? A tudatalatti néha csinál disznó dolgokat, ha menekülhetnékje van!!!!!

Megkérdeztem neked a Down szűrést: vagy Dél-Dunántúli dokitól kell beutaló, vagy bejössz az Édesanyák úti Klinikára( Sörgyár fölött) a genetikai tanácsadásra és ott megbeszéled a dolgot!
Teljesen ingyenes, de 1,5 hét az eredmény.
Bár szerintem jobb, ha most nem utazol sehova!!!!
Azért 12 hetes UH-ra mindenképpen menj el!
Kapsz progipótlást? Mit és mennyit?
Én 3X1 Utrogestant kapok, hüvelyit, mert úgy egyenletesebb a felszívódás( kicsit macerás, de muszály/j(?) Kép )

PIHIZZÉL SOKAT!!!!!
Rendelj a párodtól egy köteg babamagazint és olvasgassad!( A hülye tanácsokon meg röhögj egy jót!!!)

Andika!

Már a többiek megválaszolták a vércsoport kérdést.
Nálatok nem az Rh a bibi (Egyébként az okozza a súlyos méhen belüli problémákat!De nálatok te vagy +, így nincs gond!!!!!! Az lenne a baj ha - lennél! NYUGI! ), hanem az ABO, ami csak (?) az esetedben előfordult születés utáni sárgaságot eredményezi!
Egyből azt kérdezték, h. (főleg miután korábban voltak abortuszaid) néztek-e a terhesség alatt ellenanyag szinteket, gondolom nem, különben nem érte volna meglepetésként őket a dolog!!!!!!Kép
Elvileg 3X kellene nézni!!!!!
A trafós hölgy azt mondta, h. szerinte keresd fel a területi vérellátót( gondolom beutalóval), mert ők minden ellenanyagra kiterjedően meg tudnak nézni, hátha esetleg ez okozta a vetéléseket is, v. esetleg közrejátszik a meddőségben( bár ő nem nőgyógyász! )! Másrészt lehet h. még teherbeesés előtt csökkenteni lehetne az esetleges ellenanyagszintet, ha szükséges!!!!!!
Lesz kistesó ne aggódj!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na, csak én vagyok????

Egyébként ma voltam 12 hetes Uh-on és vérvételen.
Már majdnem 8 cm!!!!!!!!
Nyaki redő a brenyó popója alatt, ami jó hír, az lenne baj, ha vastag lenne!!!!!! Kép
Vérvétel eredménye csak 1,5 hét múlva! Kép
Most nyugisabb volt, nem pattogott, igaz már nincs is annyi helye, belenőtt a " fürdőkádjába"! ( a múltkor még úgy nézett ki mint a baba a babafürdőkádban Kép, most meg lassan kitölti a rendelkezésre álló helyet! )
Minden alkatrészét lemeóztuk, és talált a doki vmi kukacszerűséget a két lába közt! Kép Kép Kép
Szerinte fiú lesz, mondtam h. remélem is h. nem egy hiperandrogén lány, méteres klitorisszal!!!!! Kép Kép Kép
!!! De mi van ha mégis????? Kép

Most sikerült a videó is, erre a párom most teflonált, h. csak 7,30-ra ér haza! Kép
Pedig már úgy várom h. ő is láthassa!!!!!

Vettem magamnak virágot! Ami jár, az jár!!! Kép

Rambóka
(12+6)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka édes vagy!

Meg mindannyian, hogy aggódtatok értem! KösziKép
Egész nap szigorúan feküdtem, most ide merek ülni pár percre a gép elé.


Okr, köszi a gyógypuszit! Kép Szerintem hatott! Kép
Még mindig vérzek, de már nem folyik, és inkább barnás, mint piros.

lehet, hogy igazad van Rambóka, és nyűg most nekem a munka, és így harcolta ki magának az itthonlevést és a pihit Kistesó! Azt hiszem betöltött 12. hétig itthon is maradok, hogy megnyugodjak, az már csak két hét! Duphastont szedek napi 3X2-t, doki azt mondta ez a maximum adag. Ennek elégnek kell lennie. Most adott szalbutamolt is görcsoldónak. Nagyon megbízom benne, Domit is ő "tartotta" meg nekem.

Köszi, hogy megkérdezted a szűrést, de most tényleg nem fogunk leutazni, inkább kifizetjük itt az istenhegyin, most nem kockáztatok.
Ápr. 3-án megyek a 12. heti Uh-ra, lesz nyakiredő nézés is.

ja, és MUSZÁJ KépKép(ez volt az utolsó szó, aminek a helyesírását megtanultamKép)

Kavicska, felháborító a szemüveges dolog!!! Úgy látszik itt is igaz, hogy egy doki nem doki, felül kell bírálni, és több dokival megnézetni magad! Elképesztő!Szerintem is próbáld visszaszerezni a pénzt!

megyek feküdni Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka Hurrá!!!

Gratula a szuper videóhoz, az eredményekhez!!
Azt álmodtam éjjel, hogy neked fiad lesz, nekem meg lányom!!!
nagyon örülnék, ha bejönne az álom a te részedről, mert én meg lányt szeretnék!
Te mit szeretnél jobban?

(ilyen izgi hírekre nem tudok lemenni feküdni!)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Kavicska!Nekem tetszett,hogy,elbeszélgettél Magaddal!KépSajnálom,hogy a szemüveged,ekkora bosszúságot okoz...Kép
Rejo!Phi-pihi-pihi,MagneB6-ot 36.hétig szedheted...pont tegnap este olvastam,hogy a legtöbb terhesség első trimeszterében van vérzés,és hosszas kivizsgálások se tudják 100%-ig megmondani az okát!
Én is kislányt szerettem volna...
Rambóka!
Köszi a választ!Kissé megnyugodtam...olvasgattam,a neten is...mindenhol az szerepelt,hogy ellenanyagot kell nézni...de Nekem soha-senki,nem akart.Az volt a szörnyű,hogy Nati,már az első nap sárga volt...de szartak rá...de ezt,már írtam!A nőgyogyihoz mennem kell,ha megjön...Vele is letisztázom ezt...(Nála még nem voltam terhes....de jó lenne...).
Köszönöm a biztatásokat!Kép
Neveken gondolkoztatok már?(Rejo-Rambóka-OKriszti....)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Rejo!

Én lányt szeretnék, mert megegyeztünk a párommal, h. ha fiú, akkor ő nevezi el, ha lány, akkor én, és én mindig is Jázmint szerettem volna!
Na de majd másodikra!!!! Kép
A párom egyébként fiút szeretne, teljesen el volt keseredve, amikor a kedvenc öccsééknél lány született. Látnotok kellett volna! Mintha a sajátjáról lett volna szó!!!!!!
Na ezért örülnék, ha tényleg fiú lenne!

U.i.: Aki lenyúlja a Jázmin nevet azt kinyírom!!!!! És ez nem vicc!!!!! Kép
Most derült ki h. a sógornőmék is gondolkodtak rajta a 2.-nál!!! Megállt bennem az ütő!!!!!!!


CSAK TESSÉK FEKÜDNI!!!!!
Az UH-os dokit meg kérd meg h. nézze meg a lepényt alaposan!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Én nem nyúlom le,van a bölcsiben 2!-és a név kötelez!...szóval ha lenne,lesz,stb. akkor Roxána!stipi-stopi...de sokan azt mondják,ha az se fogja majd kimondani az "R" betüt...az szép lesz!KépKépNatinál is gond néha egy "R" a vezetékneve végén...mi lenne,ha még azzal is kezdődne....muris lenneKép vagy lesz?Kép
.........és Te fiú nevekben,nem is gondolkozol?....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Dehogynem!
Vagy Attila, v. Balázs!
Majd meglátjuk! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 



Andika
Most már biztosan néznek ellenanyagot 3X.Olvastam a neten,hogy mindenhol előírás!Mondjuk tényleg elmehetnél most egy szűrésre 2 kémcső vér,másnapra eredménnyel.
Névről: én lányt akarok,és az Adél név tettszik(csak stilusosan) KépKép!!!!!

Rejo
Örülök,hogy jobban vagy.Tudod,én mit szedtem barnára?!:Rutascorbint.Csak vitamin(P&C)erősiti a hajszálerek falát,és csökkenti a töredezettségüket.Orrvérzésre is jó pl.Szóval,nekem hatott,pedig mást nem is kaptam.

Rambóka
Szupi,hogy sikerült a video!Apa boldog lesz!!!!
Nekem is mondta a doki a 12 hetesen,hogy szte lány!(az lett)Tudják már ők egy pillantásbólKép
Ja,és virág tőlem is:
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


<font color="0000ff">OKriszti
Neked is egy virág!</font>Kép
Köszi a tanácsot,el fogom végeztetni!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 





Andika!

Én nem!Kép

Már szédülök a sok fekvéstől és alvástól, de nem merek sokáig itt bűnözni a gép előtt, mert sajna még mindig vérzek Kép
És most nem barna, hanem piros. Mi a franctól lehet? Remélem egyszer el fog múlni.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!
Sajnálom,hogy vérzel...de az Uh is mutatja,hogy minden okés...akkor próbálj megnyugodni.Írtam tegnap,hogy olvastam a net-en,hogy a legtöbb terhességnél elő-előbukkan a vérzés,és nem tisztázott az oka!Lehet az,hogy a baba,nagyobbat nőtt,vagy a méhed tágulgat,volt egy kisebb myomád,ami most ürül ki,vagy túl a méhszájadhoz közel van a lepény..???..szóval sok mindentől lehet.Én a Nati mellett 2x véreztem nagyon...az mindkétszer a tesók elvesztése volt,és Nekem erre azt mondták,hogy amit a méhem nem tud felszívni,hasznosítan,azt kilöki...megemelték a duphaston adagomat és csak pisilni mehettem,többi időt Én is vizszintesben töltöttem...Kb.5 hónapos terhes lehettem,21-22 hetes,amikor eljött végre az az idő,hogy csak a hányás és a keményedések okoztak gondot,azon felül...nagyon jól éreztem magam!
Remélem Nálad napok kérdése és elmúlik ez a kedvtelenítő dolog.Próbálj tv-zni,olvasni stb...és sajna sokat pihenni.
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Vagyok! Kép
Mostmár sokkal jobb a közérzetem a szemüveg miattKép Remélem egyre jobb lesz, de Rambóka megfogadom a tanácsot. Mindenképpen elmegyek reklamálni a dokinál. Kiváncsi vagyok, mit fogok tudni intézni, de nem hagyom magam!!!! Nagyon csúnya leszekKépKépKép

MásrólKép
Remélem ma este nem veszik el a villanyt, mert a múlt héten szombaton másfél óráig ültem tök sötétbenKép

Elmentek a barátaink, eddig nagyon jól telt a hétvégeKép Holnap meg egész nap kettesben leszünk a párommalKép Ja és ma este isKép

Rejóka!
Nem vigasz, amit írok, de úgy tűnik Te hajlamos vagy a veszélyeztetett terhességre.Kép Domival is feküdnöd kellett. Tudom, hogy nem teljesen mindegy, de ha a pihenés kell ahoz, hogy ki tudd hordani, akkor tessék pihenniKép Amint a babád megszületett megint jönnek az átvirrasztott éjszakákKépKépKép Csak győzzed majd cérnávalKép

Szép neveket választotok!!
Én még nem vagyok babaás, de van egy fiú nevem, amit már 12 13 éves korom óta tudok, hogy ha fiam lesz az lesz a neve. SZILVESZTER!!!! Stipi-stopiKép És csak egy keresztneve lesz, de illik a család nevhezKép Mindkettő pápa neve voltKép
Aztán még szóba jön a Gellért, Szerend, Mátyás, Máté, Károly.
Ha kisleány lesz, akkor a Virág, Mária(Mariska lesz a bece neve), Gyopár, ÁgnesKép Kb így állunk a baba nevekkel. De mi még messze vagyunk tőle mint Makó JeruzsálemtőlKépKép És a párom vezetéknevét kapják. Én majd kilógok a sorbólKép

Rambóka!
Te felveszed a párod nevét??? Én hű maradtam lánykori nevemhez. Bár én hajlottam arra, hogy felvegyük egymás nevét, de a párom aszonta, hogy szerinte orvosoknál ez nem divat és minek azt!!!! Õ ehez nem ragaszkodikKép Anyós enyhén szólva kiakadt, amikor közöltük, hogy mindenki marad a saját nevénKép De megszoktaKép

A párom fiút szeretne, sőt azt szeretné ha három gyerekünk lenne és mind a három fiúKép Szerintem nem tudja mit beszélKép Kell egy kislány, egy tündi bündi copfos, hajasbaba, aki apán lóg, aki magára keni az összes sminkészletemet és kiönti a körömlakkjaimatKépKép De legyen úgy ahogy az Égiek akarják, csak legyen és egészséges legyen!!!!

Kellemes estét nektek!

Kavics
(74 cn.)
Vendég
 


Andika!

Köszi a tippeket és vigaszokat vérzés ügyben, szerencsém, hogy lelkileg vidám vagyok, érzem, hogy minden rendben van. Egyébként nagyon jól esik itthon lenni, lehet, hogy Rambókának van igaza, és így próbál menekülni a szervezetem a munka elől!KépKép

Kavicska!

Én is maradtam lánykori nevemen, legjobban a fiamat zavarja, aki nem érti, miért lógok ki a "sorból"!Kép (Bár szerintem anyóst is zavarhatta, de még nem tárgyaltam vele rólaKépKép)
Totál igazad van, én is úgy érzem, legalább egy darab kislány kell, hogy legyen majd kivel női dolgokat intézni, beszélni, de a férfiaknak szörnyen kell egy fiúgyerek, ezt látom apán, mit jelent neki a fia.(Bár ugye azt még nem láthatom, a lánya mit jelentene nekiKép)

Mivel apa vezetékneve az összes vicc alapjául szolgáló leggyakoribb magyar vezetéknév Kép, ritka keresztneveket keresünk, meg fontos, hogy magyar legyen. Nagyon jól menne hozzá a Koppány, és az olyan vad, ősi, lázadó, de elsőre nem ment bele, talán mostKép
Boldizsár erősen játszik most, az neki is tetszik. ha lány Johanna, vagy Mária Anna, és Marikának becézném, imádott nagymamám emlékéreKép
Egyenlőre marad Kistesó.

Mi szeretjük hamar eldönteni a neveket, és a pociban már úgy szólítani a gyereket, ha UH is segítKép Szóval még van egy kis időnk gondolkodni, de bevallom, esténként már olvasgatom az utónévkönyvetKép

juhturót és tőkehalmájat eszem minden mennyiségben paradicsommal mostanában. Kistesó tudja miben van a vitamin!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rejo
Sajnálom,hogy még mindig vérezgetsz!KépNagyon nehéz lehet folyton feküdni.KépÉn azt hiszem képtelen lennék rá.
A fiacskádra nagymami vigyáz most,vagy apával van?

Andika
Hááát,mi azt is csináltunk!KépKépKép

Kavicska
Kellemes vasárnapot nektekKépAz én párom ügyel.Kép
Abban egy jó van csak,tudok netezniKép
Kettesben már 2 éve lesz lassan,hogy nem voltunkKépIdőnként jólesne pedig.Csakhát nincs senki,aki tudna vigyázni AdáraKép
Sztem használjátok ki amíg lehet az édes kettest.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Rejo!

Segít vki a kisfiaddal???? Azért ne vedd félvállról a dolgot és tessék rendesen pihizni!!!!! (Bár nem lehet könnyű! Kép )
Én tavaly így csesztem szét a jobb hüvelykujjamat: kicsit fájogatott, aztán jobban fájogatott, betegem annyi volt, mint a dágvány, nem mehettem el táppénzre, gondoltam majd elmúlik, pakolgattam mindenféle reumatológus által felírt kencékkel, de terheltem tovább!
Egyszercsak eljutottam oda, h. nem tudtam kinyitni egy pillepalackot sem, nem tudtam szorítani, és éjjel nappal lüktetett.
5 hétre lerögzítették( amiből végül 8 hét lett!!!!!)! Ennyi ideig nem tudtam dolgozni!
Úgyhogy csak óvatosan, az ember néha nem veszi komolyan a teste jelzéseit!!!

Kavics!

Nálunk ez a névfelvétel nem okoz gondot mert véletlenül ugyanaz a vezetéknevünk! Kép
Mindig azzal poénkodunk, h. majd K.... négyzet lesz a gyerek vezetékneve! Kép Kép Kép
Az esküvő is érdekes lesz csupa K.... fogja körülülni az asztalt! Már várom az esküvőszervező arcát, amikor megtudja h. az összes ültetőkártyán ugyanaz a vezetéknév fog szerepelni! Kép A drága apósom annó mindenáron lányt szeretett volna, anyósom pedig csak az 5. fiú után mondott végleg nemet neki! Kép Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!
Szép vasárnapot!
Férjemnek ma van a szülinapja,szóval ma nem sokat fogok szerepelni!Kép
Fiú nevet,nem írtam le Nektek:Belián...volt oszt.társam fia az,és annyira édi...és elhatároztam...ha lesz még egy csodám....így fogják hívni.Férjemnek tetszik a Trisztán....na majd kiderül.Bár nem hinném,hogy szükség lesz gondolkodásra...ezügyben!
26.napon vagyok,de tuti,semmi.Ha megjön,megyek dokihoz!Vége a hormonoknak!Kép
na pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Heló lányok!!!

Milyen békés vasárnap. Csak az nem tetszik, hogy előre vitték az órát. Ez holnap roppant kellemetlenül fog érinteni. KépKép

Kriszta!
Próbáljuk élvezni az édes kettest. Nem esik nehezünkreKép Átaludni az egész hétvégét. Ehez nagyon értünkKép

Rambóka!
Végül is hányan lesztek az esküvőn, hogy esküvő szervezőt fogadtatok???
Milyen lesz a csokrod??? MIlyen fajta és színű virág? (már a tortát tudjukKép)

Kandika!
Látom ti szeretitek a különleges és ritka neveket. Pl. a fiacskád neve. Meg amiket itt felsoroltálKép
Én bízok abban, hogy lesz neked még egy csodád!!! Kép

Én nem értek hozzá, de sokak szerint a lányokat könnyebb nevelni, mint a fiúkat. Kép Véletlenül nem temperamentumtől függ???

Rejóka!
Nagyon komolyan venni a pihit!!! Talán szerencséd is van, hogy már ilyen nagy fiad van. Bármikor hoz neked egy pohár vizetKép Gondold el, hogy egy másfél éves gyerek mellett vérezgedszKép Na de ez egy olcsó vigasz. Nagyon szorítunk, hogy elmúljon. !!! Kép

A párom kitalálta, hogy ma nincs főzés, elmegyünk ebédelni, aztán mozizunkKép Már csak arra várok, hogy felébredjenKép Uis még mindig alszikKép Én is egy félórája kelltem felKép

Ma vagyok a Norcolut negyedik napjánKép Még három nap és ezt már nem kell szedni. EgyelőreKépKépKép

Csók csók Mindenkinek!

Kavics
(75 cn.)
Vendég
 


Aranykavics: Norcolutot hogy szeded? 2*1?

(asszem beveszem... de csak 5 napig, nekem legalábbis asszem csak annyit mondott a doki...)
csakegysokadnick
 
 


Kandika!!!

BOLDOG SZÜLINAPOT A PÁRODNAK!!!! Isten éltesse sokáig! Erőt, egészséget, sok sok boldogságot kívánok!! Kép


Csakegy!
Nekem a doki azt mondta, hogy 7 napon keresztül napi 2x1 tbl. Van aki öt napig javasolja. Én úgy szedem ahogy mondta. Ha neked a dokid 5 napig mondta, akkor úgy csináld, szerintem mindegy...Kép
A lényeg, hogy induljon egy új ciklusKép

Szeretem a semmittevést!!! KépKépKép
Vendég
 


Bevettem az első Norcolutot....
csakegysokadnick
 
 


Andika
A férjednek:Kép
Neked pedig ciklus végére egy csodát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép

Kavicska
Jó étvágyat az ebédhez!!!Na meg szuper filmet a moziba!!!!!!KépAztán egy nagy hancúrt!!!!!Egy ilyen napot uis másképp nem illik befejezni!!KépKép

Csakegy
Örülök,hogy elszántad magad!KépLegalább indulhat a p.é.-s ciklus!!!!!

Rambóka
Szuper jó lehet uaz a vezetéknév!!!!Kép
Mondjuk nálunk is uaz,de csak esküvő ótaKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Okr, Rambóka!
gyereket anyukám levitte Pécsre magához pénteken, hogy tudjak feküdni, de holnap este már hozza vissza. Közben belázasodott tegnap éjszaka, úgyhogy jövő héten itthon lesz velem. Úgy terveztük, hogy jövő héten 6-ig oviban lesz, aztán apa már felügyeli este, hogy tudjak feküdni, de így itthon lesz velem. Majd sokat olvasunk az ágyban, meg rajzolunk, végül is jó is lesz, nem lesz olyan uncsi, nem leszek egyedül egész nap, csak az ebédet kell megoldani neki valahogy. Majd rendelünk. De már tényleg olyan nagy, hogy egyedül is eljátszik, és nem kell utána rohangálni.

Kavicska, pont erre gondoltam, hogy hogyan hordanak ki 1-2 éves tipegők mellett újabb gyerekeket egyesek????? van csak én vagyok ilyen tápos??Kép + azt olvastam tegnap, hogy régen parasztasszonyok végig dolgoztak a mezőn, ha ott jött rájuk a szülés megszültek, aztán kendőbe bugyolálták a gyereket és hazabattyogtak. megáll az eszem. Hogyhogy nem halt ki a magyar paraszttársadalom??? És biztos így lehetett, férjem egy 80 fős kis faluból származik, tiszta feudális viszonyok, mintha 200 évet visszamennél az időben, hát tuti, hogy anyóst nem engedték anno terhesen még csak ledőlni sem délután.(férjéhez költöztek)
(Kavicska innen erednek anyósproblémáim, teljesen más világ vagyunk, más gondolkodásmóddal és értékrenddel, iskolai végzettséggel. Képzeld el én és a feudalizmusKép)

Kandika, jó szülinapozást!

Csakegy, hajrá a norcoluttal! Gratula az új ciklushoz!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Biztosan nem lesz könnyű.Ebédet ma már sok helyen lehet rendelni,és majd apát elkülditek vásárolni.Kitartás!!!!!!Kép

Nekem 19 hós a csemetémKépA várandós résztől,érdekes ,nem parázok.Annál jobban,hogy mi lesz 2 gyerekkel egyedülKépA férjem sokat ügyel,és semmi segítségem rajta kívül.
Szóval,néha úgy gondolom,elég egy is.Pláne egy fárasztó nap után.
Persze ha vissza munkába,akkor is fennál uez a gond.KépIdőnként megkockáztatom,hogy felelőtlenül
vállaltunk gyereket.(a férjem havi 7-t ügyel,én meg havi 200 órát dolgozom alapesetben,abból havonta 1 hétvége szabad)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam...
Mindenkinek köszi a férjemnek szántat Kép,de még keresztfiamék is itt vannak,mert Neki meg,22.-én volt a szülinapja.Két tortázáson túl,de még van délutáni kajcsi,stb.majd este jövök.
OKriszti a terhes kép szuper KépKép
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Norka!
Tudnál nekem segíteni,pco-nal mik a normális 3.napi hormon eredmények?
ezután leírom és megtanulom, találkoztam két lánnyal a környékemen akik szintén kóborolnak a magyar egészségügy pco-s útvesztőjében.de legalább így támogathatjuk egymást.
KÖSZÖNÖM!

Mindenkinek szép estét,vigyázzatok magatokra !
Rejó neked a legjobbakat!Okr szorítok!
Aranykavics,Csakegy egy tökéletes ciklust!
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok megint!

Megnéztük az " Egy gésa emlékíratai" című filmet. Nagyon tetszett...

Lányok csak kapkodom a fejem, hogy mennyire telik az idő. Már március vége...Kép Már a nyarunkat tervezzük, nem hiszem el... Hogy mikor menjünk és hova menjünk pihenni...Kép

Kriszta!
A szüleid is messze laknak tőletek??? Nem könnyű egyedül (csak férj) segítséggel nevelni a csemetét.
Engem sokat neveltek a nagyszüleim és már nem élnekKép Ez nagyon megvisel(t). Én eldöntöttem, hogy az én gyerekeimet magamnak szűlöm és a nagyszűlök csak vakációban kapják meg őket, rövid időre.
Szóval nagyon nehéz mert nincs szabad időd, de a kapcsolatod a gyerekeddel nagyon szoros lesz. És ez fontos!!!

Bár (ezt nem elriasztásnak mondom) de a németek pár éve csináltak egy felmérést, miszerint a kapcsolatok nagy része a gyerek miatt végződik válással. !!!! Gondoljátok el... Tiszta őrület. Azt nem tudom, hogy mennyire megbízható ez a felmérés.

Kriszta hidd el, ha úgy éreznéd, hogy nem tudsz megbírkózni még egy gyerekkel azt nagyon éreznéd. Mert eszedbe sem jutna a kettecske gondolataKép De ez nem így van. Kép Úgyhogy nem hal ki a magyar nép. Legalább is reméljük rajtunk nem múlik.

Rejóka!
Ezzel egyet értek. !!! Régebb a nőknek uu ki kellett menni a mezőre és egész nap húzták az igát. Nagy pocakkal. + ebédet főztek, vezették a háztartást és nevelték a gyerekeket. És még lógott rajtuk legalább 5-6 gyerek. Igaz, hogy 35 évesen 50-nek néztek ki, de valahogy mindig több volt az özvegy asszony, mint az özvegy emberKépKépKép Ki érti ezt????KépKépKép
Törékeny a női szervezet, de jelen pillanatban is 8-10 évvel több a nők átlagéletkora a férfiakénál. Mondjuk ez nem túl bíztató. És egyáltalán nem örvendetes.
Az jó, hogy anyukádékra számíthatsz. A kajálást pedig megoldjátok rendelés formájában. Esetleg fogadhattok valakit aki elmegy takarítani. Heti legalább egyszer. Biztos van olyan ismerősötök, akinek bejárónője van. Ezt komolyan mondom. Ennyit ez a kis POCAKLAKÓ minimum megérKép Ott lehet spórólni, hogy nem veszel ruhátKépKépKépKép Úgyis jön a nagy pocakos periódusKép Sőt nagyon a városban sem lehet mászkálni igy ott is spóroszKép
Na most lehet, hogy gonosznak tűnt amit írtam, de nem annak szántam.!!!!Kép

Kandika!!!
Jó torta zabát. Ma én is elcsábultam: popcorn, csokis fagyi, cola, kínai kaja(ez legalább egészséges) legalább is remélemKépKépKépKép

Csakegy!
Ügyes döntés!!!! Indulhat egy PÉs ciklus!!! Kép
Puszika!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: