Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Délelőtt sikerült eljutnom a kondiba, Szilvi hozott nekem DVD-ket, úgyhogy már semmi sem tarthat vissza, hogy lefogyjak Kép
Délután Ákos elaludt, 4-kor jutottunk ki sétálni, elmentünk Virágért a vizuba, utána meg le a Déry kertbe. Fölrakták már a hintákat is, Virág játszott, Ákos meg a babakocsiban nézelődött. Az egyik hinta kisbaba hinta, olyan ami körbe védett, beleültetős. Betettem Ákost, élete első hintázására. Nagyon tetszett neki, úgy mosolygott. Utána tologattam egy kicsit és el is aludt.
Délután amíg aludt, egy kicsit kertészkedtem is, összekotortam az elszáradt tűleveleket.
Ma volt az iskolai beíratkozás, voltunk Virággal, úgyhogy szeptembertől kezdődik...
Állítólag holnap is ilyen szép idő lesz, szerda-csütörtök felé mond lehűlést.
Angi: hol van pontosan a Déryn turi?
Ildi: a mi babakocsink is olyan, hogy fel lehet emelni a támláját, én ha nem alszik Ákos, akkor úgy szoktam benne tolni. Már úgy nézelődik, minden új neki Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Ma tényleg szuper idő volt.
Holnapra már meg is kaptam a feladatom Norbitól, udvartakarítás, és kutyasz....r összeszedése.Kép
Akinek kutyája van ugye????

Évi, volt időd belenézni a lemezekbe?

Anita, ismerős a helyzet amit leírtál, én sem tudok szemtől szembe veszekedni. Viszont telefonban/on annál jobban. Kép
Ne legyél sokág haragba, nem éri meg. Lehet, hogy már holnap meg is bánod.

Ildi, lépcsőtéma. Nálunk sincs rajta szőnyeg, Anna, és én papucsba közlekedünk rajta úgy nem csúszik. Nekem nem tetszene ha szőnyeges lenne.
Pórszívózni meg úgy szoktam, hogy fülülről is amíg leérek a fokokon, és alulról is felfelé.
De olyat is szoktam, mint Éva, hogy csak éppen vizes felmosóval felmosom. Szerintem nem tesz túl jót a parkettának a sok víz!?

Angi, ügyi vagy. Ahogy olvasatm a turit, beugrott, hogy ma láttam egy újat, de nem jut eszembe sehogy sem. Pedig már végigpörgettem a mai túrám, de nem ugrik be.
Viszont a Szabadság utcán, a Kispostával szemben is van egy , ott voltatok már? Múltkor ők voltak kint Vaskúton árulni, és sok jó, és olcsó holmit vettem náluk.

Jó éjt.
szelva
 
 


Évi!
Az Éden mellett kettővel, a pékség mellett közvetlen.

A szabadság uti az nekem nagyon messze van, ott még nem voltunk.
Holnap lehet, hogy mi is lesétálunk a déry kertbe.
Nagyon fáradt vagyok, eltesszük magunkat holnapra!
Pá!
cipó
 
 

 
 

Azért ennyire ne tűnjetek el!
Mi a helyzet?
cipó
 
 


Sziasztok csajok!
Mi is tegnap jó sokat voltunk a levegőn.Voltunk lent a szigetbe is.Apa hazajött értünk.
Tele vagyok munkával.És Dávid 10 perc után már fenn is van,úgyhogy megyek.Ma is megyünk majd csavarogni.
Ja,egyébként jövő hétre összehozhatunk egy talit nálunk.Majd írjátok meg,hogy melyik nap lenne jó nektek.
Szólít a fiam.Sziasztok!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van Olivérrel... Olyan keveseket szopizik. Lehet, hogy a foga miatt? Gyanítom, hogy megindultak a felső fogacskái is, mert most felül nyalogatja ugyanúgy, mint mielőtt az alsók kibújtak.

Egy kérdés:
Szerintetek hogyan tegyem rá a vázra a sport részt? Úgy hogy szembe legyen velem a gyerek és lásson engem, vagy fordítva és akkor jobban tud nézelődni?

Na megyek, mert nyüszögés van. Majd később még jövök Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ildi én az első pár hónapban magam felé tettem. Úgy nyugodtabb voltam. Olyan picik még szerintem.
Amúgy Annát 7 hónapos korától raktam a sportülésbe, de sokat feküdt benne.
Próbálok egy képet beszúrni/ nem Anna babakocsija, nem találtam olyan képet ahol ő ülne benne. Kép
Amúgy erre még rájön az esernyő. /vagy mi a fene/
Szilvi



Kép
szelva
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Köszi szépen a képet. Végül is így raktam össze délután indulás előtt. Mármint, hogy szembe volt velem Olivér. Detto ugyanilyen babkocsink van. Csak én rászereltem a kupolatetőt és a lábzsákot is.

Anita! Jövő héten nekünk hétfő kivételével bármelyik nap jó lenne. Kép

Teszek fel képeket Oliról
Így szokta mostanában szétszedni a kiságyban a fejvédőt, mikor felébred, vagy éppen nincs kedve aludni:
Kép

És íme a két kibúvó alsó fogacskánk, amivel olyan klasszul meg tudjuk harapni anyát Kép
Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Nagyon klassz a fogacska.Na a Dávidnak már a felső kettő is kibújt.Az a szokása,hogy összekocogtatja.Nagyon rossz hallgatni.Meg az,hogy ilyenkor esténként neki semmi nem jó,semmi nem tetszik.Úgyhogy most ennyi,majd még jövök.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok.

Ildi! Kupolatető, na ez nem jutott volna eszembe soha. Kép
Erről a babakocsiról írtam múltkor, hogy amennyit én toltam, még egy gyereket nem lehetne vele ugyanennyit tolni. Kép
De nem akarlak elkeseríteni.
A hugom is ilyet vett, de az övé már bizonyos dolgokban praktikusabb.
Még egy. Már akartam kérdezni, hogy amiben a talin voltál azt a plüss szerkót, hol szerváltad?Nagyon szeretem a plüss dolgokat, de itthon még nem találtam magamnak.
Anyósomtól kaptam már kettőt is, de azok inkább olyan háziruhás megoldások. A tiéd meg olyan fiatalos.
Még ezer éve volt egy plüss szerkóm, Keyo, azt is nagyon imádtam.

Évi! Angi! Veletek mi van?

Anita! Milyen függönyöket varrsz?
Olyat is ami úgy működik, mint a roló.

Puszi.
szelva
 
 


Most ültem le reggel óta a géphez először, de már mennem is kell, fürdetés stb. Ha elcsendesedett a ház, jövök!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Ma megint szuper volt az idő, délelőtt kertészkedtem, kiteregettem az udvarra és délutánra meg is száradtak a ruhák. Olyan tavaszi érzésem volt Kép Délután mi is sétáltunk 2-4-ig, aztán 5-6-ig uszi, 26 hosszt úsztam. Remélem lassan megindulnak már a kilók lefelé.
Ildi: én úgy tudom, hogy ilyenkor még magad felé kell ültetni a gyereket, mert az anya látványa, szemkontaktusa mindennél fontosabb neki. Később, ha már nagyobb, akkor lehet menetirány felé. Legalábbis én Virágnál így csináltam.
Szilvi: még nem vagyok kész a kazikkal, nem baj ha itt maradnak a héten?
Angi: voltatok a Déry kertben?
Anita: nekem jövő héten a hétfő és a kedd kivételével mindegy, mi megyünk!!!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Nekem eddig bevált ez a kocsi. A mózes részével használva nem annyira szerettem, de a hordozót rápattintva és ezzel a sport résszel nagyon klassz. Könnyen navigálható és könnyen össze lehet csukni, ami nálunk fontos, mert legtöbbször úgy megyünk, hogy autóval a városba és ott sétálunk valamerre.
A plüss szerkót a New Yorkerben vettem Kép Nekem is van egy Keyo is. Amióta megszületett Oli valahogy rühellek öltözködni, ezeket meg csak magamra kapom és kész.

Évi! 26 hossz... az igen Kép Anno 20 hossz után már totál kész voltam, lógott a nyelvem és amikor kiszálltam a vízből remegtek a lábaim. Most meg szerintem már 10 hossz után így lennék Kép

Anita! Dávidnak mennyi idő alatt nőtt ki teljesen az alsó foga?

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
vrucsincá
 
 


Én is magam felé fordítanám a babát, ha olyan kocsink lenne, de a mienk csak egyirányú.
Így kérdés megoldva, a kupolán van egy kukkantó, ott szoktam leskelődni. Már egyre kevesebbet alszik, inkább nézelődik, így viszont nyűgösebbek a napjaink.
Megkezdődött az anyás korszakunk, azt hiszem. Emlékszem a tesókkal is volt egy átmeneti két-három hónap, amikor csak anya volt jó, pláne este!

ez a szontyoli idő szörnyű, még esni is for úgy nézem. Ma csak a zöldségesig lesz a séta.

Volt a védőnő hétfőn, tetszett neki az Emma, mondjuk volt is produkció rendesen, nagyon elemében kapta el a kiscsajt.
Ehet már joghurtot, túrót, reszelt sajtot, babapiskótát, kekszet. Már vártam, hogy egy kicsit változatosabban tudjon enni, úgy vettem észre, hogy bejön neki minden újdonság.

Ildi!
Te ismered jobban a másik topicból Megannt, olvastam a múltkor, hogy hogy és miket eszik Léna, hát én kiakadtam teljesen. Tegnap pl. pirított csirkemell, hagymástejfölöskrumplipürével(a tejföl nem tuti)????? És csodálkozik, hogy Léna nem eszi a főztjét! Igazán felvilágosíthatná valaki a topicból, mert szerintem ez így elég gáz. Pár nappal idősebb Emmánál, és már este is főzeléket ad neki! Meg "hisztizik", hogy nem kell Lénának a tápszer, akkor miért nem írat másikat? A tápszer az pedig kell, legalább egyéves korig!
Tegnap amikor ezt a híres menüt olvastam, majdnem írtam neki, de erőt vettem magamon.
Már bocsi, hogy hozzád intéztem a sorokat, de közülünk, szerintem te "ismered" a legjobban, vagy legrégebb óta.

Bocsi, de úgy felhúztam magam ezen, lehet, hogy ez a borús idő még rá is tett egy-két lapáttal.

A ti gyerekeitek is "olvasnak", Emma remeg, ha meglát egy újságto, azonnal odakúszik (mert erre is hamar rájött a betyár) és már kezdi szétszedni.

Pá!
cipó
 
 


Hali!
Sehol senki??!!

Úgy veszem észre, hogy megjavult Emma evőkéje.
Ma kapott először spenótot, krumplival és egy kevés reszelt sajttal. Ízlett neki, bevágta az adagot.

Amúgy tegnap kapta az agyhártyagyuszi elleni oltást, meg mázsálták is. 7kg 40dkg és 70 cm.
Most nem mondta a drnéni, hogy többet kellene enni, pedig most kevesebbet hízott, mint eddig. Meg volt vele elégedve, ki érti ezt?
A tesók azért sokkal nagyobbak voltak, Bori ilyenkor már 8,2 (68 cm) Bodó meg már 9,5 (76 cm).

Gyertek már!
cipó
 
 


Ildi akartam még kérdezni tőled, ti jártok Pestre, hogy mi hír a babyoutletról? Én már próbáltam egy párszor felmenni a honlapjukra, de nem tudok, lehet, hogy azt is csak 31-én indítják el, mint az áruházat?
cipó
 
 


Sziasztok!

Angi! Nekem is égnek áll a hajam, mikor ilyeneket hallok, olvasok hozzátáplálás ügyben. A véleményemet majd bővebben kifejtem személyesen, remélem találkozunk Anitáéknál Kép

Olinak mostanában elromlott az evőkéje. Mindenből keveset eszik. Keveset szopizik és az egyéb kajcsikból is fele annyit eszik, mint eddig. Fene se érti miért... Én már mindent a fogára fogok, aztán lehet hogy köze sincs hozzá. Felírattuk a HA-s tejpépet. Előbb-utóbb kipróbálásra kerül. Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Õkelmének.

Gondolom a babyoutlet honlapja is akkor indul, mint maga az áruház.

Holnap megyünk Pestre. Van egy nagy fürdőszoba berendezéseket áruló üzletház, ott fogunk szétnézni és ha mást nem is, de legalább ötleteket merítünk Kép A mamát is visszük magunkkal. Amíg mi szétnézünk, addig Õ pesztrálja Olit. A múltkor az Ikeában elunta magát a gyerek és akkora ramazurit csapott, hogy éppen csak végig szaladtunk. Most ezt próbálom elkerülni.

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Angi: hogy te hogy fel tudod magad húzni mások hülyeségén?! Mit foglalkozol vele? Csináljon amit akar. Egyébként tápszert tényleg 1 éves korig kell adni ha nincs anyatej, az biztos. Anyakorszak nálunk is volt, amikor Virág még az ablakból is nézett hogy megyek a boltba és addig ott kellett tartni, míg vissza nem jöttem, hogy ott jövök. Aztán már a lépcsőházban várt. Egyébként már 7 éves lesz, és még mindig anyakorszak van Kép Mindig: anyu vigyen, anyu jöjjön stb...
Mi ez a babyoutlet? Ugyanaz, mint a felnőtt, hogy márkás dolgok olcsóbban? Helyileg hol lesz, tudjátok?
Ildi: mi is mindent a fogára fogunk, pedig szegénykémnek még csak ki sem bújt egy sem. És Ákos is másképp szopizik ám, mint kisbaba korában. Már csak gyorsan, aztán fordul is hasra. Én meg tuszkolom, hogy szopikázzál Ákoska, ő meg nem akar. Ha meg nagyon erőszakos vagyok, akkor sírva is fakad. Fene se érti ezeket a gyerekeket, hol ilyenek, hol olyanok. Ákos most egész jól eszik, tegnap is megevett 3/4 üveg sütötökös almát, este meg 1 üveg jóéjtpapit. Most (lekopogom) egész jó az evőkéje. Még várok pár napot és újból megpróbálom kínálni azzal, amit én csinálok, mert így a gatyánk is rámegy a Hippes kosztjára Kép Tibi azt mondta, hogy vegyem csak meg, amit a gyerek megeszik, nem érdekli, csak egyen.
Jó, hogy írtad Angi a joghurtot, sajtot, túrót, mert én pár napja adok Ákosnak danoninot melegítve, és nagyon szereti. Sőt a túrórudi túróját is megkínáltattam vele, és azt is ette (pár falatot csak). 1 nap csak 1x kap tápszert, a többi már kanalas és szopi. Hurrá!!!
Léptem keresztelés ügyben. Barátnőméknek van egy ismerős plébánosuk, aki őket összeadta, csanádi, ma felhívtam, nagyon rendes fószer, azt mondta semmi akadálya a keresztelőnek (mármint hogy mi nem vagyunk templomban házasodva), jövő héten menjünk ki hozzá Csanádra, és megbeszéljük a részleteket. Majd megírom, mi volt.
Ildi: de jó nektek, hogy holnap csavarogtok. Mi is tervezzük ám! Jövő hétvégén szombaton talán átmegyünk Pécsre 3an, öcsike marad anyummal itthon. Mozi (BambiII), mcdönci, játszóház stb. Vásárolni nem fogok, a méreteim miatt, úgyhogy ez ilyen kis Virágos kikapcsolódás öcsinyavalygás-mentesen.
Ma voltam Ákossal a tescoban vásárolni, annyira cuki, ül már a kocsiban az ülésben, nézelődik, minden érdekli.
Tegnap volt nálunk a gyógytornász kontrollon, Ákost rendben találta, bár annyi van, hogy amikor négykézláb felhúzza magát és ringatja a popóját, még szétcsúszik a térde, azt mondta, ennek 8 hós korában már nem szabad szétcsúsznia. De most még elmegy, mindene rendben.
Más most nem jut eszembe, pedig biztos akartam még írni, majd este...
Évianyu
 
 


Na sziasztok!

Délben Oli úgy sírt, mint akit ölnek. Akartam neki cicit adni, nem kellett. Próbáltam barackot adni, nem kellett. Tisztába raktam még mindig üvöltött. Kézbe vettük, üvöltött, letettük, üvöltött. Még az apja hülyeségei sem érdekelték. 20 perc után feladtam, letettem a kiságyba. Még sírt vagy 10 percet, aztán egyszer csak elaludt. Utána pedig jó kedvűen ébredt... Gondolom ez az időjárás is betesz neki. Nekem is fájt a fejem délelőtt.

Mi is megjártuk a Tescot. Megvettem a legfontosabb dolgokat: csokit, kekszet stb. Kép Hogy értelemes dolgot is vegyünk felpakoltam bébipapikból. Az Univeresek most akciósak és sokkal olcsóbbak, mint a HIPP.

Délelőtt megcsináltattuk az útlevelet Olivérnek. Aranyosan tűrte, hogy lefotózzák Kép Csak azt nem tudom mi értelme egy ilyen pici gyerekről fényképet tenni az útlevélbe, fél év múlva már úgysem ilyen lesz, és a bébik különben is olyan hasonlókák.

Kép
vrucsincá
 
 


Ildi:A Dávidnak még mindig nem nőtt ki teljesen a foga.Szépen lassan.
Na melyik nap jó nektek?Szerda vagy csütörtök?
Szilvi ti is jöhettek ám nyugodtan.
Én tegnap a tescoba vegyes gyümölcsös tejpépet vettem.Azért a biztonság kedvéért egy banánost is.Ízlett a gyerkőcnek az újdonság.
Mi történt,már csak mi öten levelezünk.
Hol vagy Marcsi?
Ja,valószínű hogy meglesz holnap az utazóágy.Találtam egyet Pesten,és az egyik ismerősöm pont holnap megy.
Angi:Emma nem fiatalabb,mint Dávid?Ennyi idős korban már lehet ilyeneket adni nekik?
Annyi levelet írtatok a mai nap folyamán,hogy nem győzöm elolvasni.
Ma eljutottam a barátnőmmel szoliba.Már egy hete készültem.Tegnap voltam kozmiba.
Dávidnak is eljött az anyás korszaka.Esténként csak akkor jó neki,ha az anyát látja.
Na jó éjszakát!KépEzt a Dávid küldi a cimboráinak!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Évi:Most nézegettem,amit küldtél képeket.Különösen azt tetszett,amit a csajoknak reggelire küldtél,hogy jól induljon a napjuk.
Csak legközelebb az én címemre írj,mert a Keszegén már nem járkálok.
anita7909@citromail.hu

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Anita!
Nekünk a védőnő mondta hétfőn, hogy kaphat már ilyeneket. Mondjuk túlzásba nem viszem, vagy de.kap tízóraira egy danoninot, vagy uzsira. Aztán a másik kaja a babapiskótás gyümi.
De inkább én készítem neki a joghurtot, amióta olvastam az Évi által küldött jogobellás cikket. Veszek natur kefírt, vagy activiát és anyu befőttjéből turmixolok belőle fini gyümölcsjoghurtot. Ha meg már lesz otthon friss gyümölcs, akkor depláne jó lesz!
Jó, hogy már ehet ilyeneket, sokkal változatosabb az étrendje.
Neked mit mond a védőnőd?
cipó
 
 


Angi:Nekem nem mond semmit a védőnőm,mert hozzánk nem jár senki az ég világon.Majd szerdán megyünk a doktornőhöz,majd tőle kérdezek.Emma mennyi idős is?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


18-án volt féléves.
Hogyhogy nem jár hozzád védőnő, én úgy tudtam az kötelességük.
cipó
 
 


Mert a miénk elment szülni.Õ december elején volt utoljára nálunk,és azóta senkit nem láttunk.F@sza,mi?
De Emma tápszert kap már,vagy még szopizik?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Na sziasztok!

Megjártuk Pestet. Jó volt, hogy vittük anyósomat is, így legalább mindent meg tudtunk nézni és nem kellett a gyereket sem állandóan cibálni. Pont akkor aludt el az autóban, amikor odaértünk a bőrbútor készítőkhöz, így nem kellett felébresztenem, öltöztetnem, hanem Klári mama kint maradt vele, mi meg nyugodtan elintéztük a dolgunkat.

A fürdőszoba bemutató teremben, olyan de olyan gyönyörűséges csempék voltak, hogy csak na. Kb. 100 fürdőszoba volt berendezve. Így sokkal jobban látja az ember, hogy mi milyen. Pl. a csempék, burkolólapok sokkal többet mutatnak, mint csak úgy 1-1 db kitéve. Kíváncsi vagyok majd itt Baján milyet tudunk venni.

Oli most még jobban tűrte az utat, mint a múltkor. Tök jó kedvű volt, nézelődött, elvolt a hordozóban. Mc Donald's-ban tisztába raktam, adtam neki gyümit, útközben pedig szopizott egy párszor, most meg alszik Kép

A védőnő hozzánk sem jár már. De ha valami kérdésem van, bármikor felhívhatom, akár hétvégén vagy este is, mindig kedves és segítőkész.

Szerintetek legelőször merjem kipróbálni a tejpépet este? Arra gondoltam, hogy inkább először napközben kellene, ha esetleg fáj tőle a hasa, vagy nem eszi meg vagy mit tudom én, akkor ne este lefekvéskor legyen belőle probléma.

Anita! Nekünk talán a csütörtök jobb lenne. Apu jön hozzánk a jövőhéten, de annyit ki fog bírni az unokája nélkül, úgy is itt lesz pár napig Kép Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ez a mai napom gyorsan elment. Délelőtt Ákosom aludt, 1/2 12-ig, addig én kivasaltam, meg beraktam a Pesuth Rita kazettát, amit Szilvitől kaptam kölcsön. Hát ez a nő egy állat Kép Kb 20 percet bírtam, végig ugrálja az egészet. Szilvi te ezt hogy bírtad végigcsinálni? Régebben jártam a Kokóhoz, az is ugyan ilyen boxos volt, de nem volt benne ennyi taposás. Ez a csaj minden gyakorlat után tapos, ezt nem lehet bírni szusszal...
Délután sétáltunk, Ákos akkor is bealudt. Elbattyogtunk a Bokodi úti temetőbe, vittem barkát anyósom sírjára.
Nekünk is jó a csütörtök, akkor szerdán megyünk ki Csanádra a plébóhoz.
Úgy látszik a mi védőnőnk a legjobb Kép Õ havonta jár hozzánk, februárban is volt, az első hat hétben pedig hetente jött. Bármikor hívhatom, mindig nagyon rendi.
Ildi, az én csecsemős szakácskönyvem azt ajánlja, hogy délelőtt próbáljuk meg az új dolgok bevezetését, akkor nyugisabb a gyerek is, meg te is.
Újabban újra elővettem a kengurut v mi a neve, Ákost szoktam benne cígölni a lakásban, ha már nem bírok vele. Akkor legalább csönd van. Teszek egy-két képet, figyeljétek Virágot, ahogy a póniját cumisüvegezteti, milyen szakszerű Kép
Kép
Ákos a kenguruban anyun:
Kép
Huncut mosoly:
Kép
Lefekvés előtt még muszáj egy kicsit rajzolni (egész nap rajzol Kép):
Kép
Levegőzés, amikor még szépen sütött a nap:
Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok csajok.
Jó,tehát akkor csütörtök.Angi nektek is jó?
Milyen szerintetek a pumpálhatós kerekű babakocsi?Valaki ismeri?Jó vagy rossz?
IldiKéplyan hamar hazaértetek Pestről?Vásároltatok is?
Hozzánk ma este vendégek jönnek,úgyhogy főzés lesz délután.
Évi:Megkaptam a képeket.
Tegnap egy kicsit lepasszoltam anyunak a gyereket.Ott volt délután egy 3 órát.Kicsit csend volt itthon.
Na megyek,mert felébredt

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, Ákos visszaaludt, Tibi meg felmér.
Rég aludt ilyen jót Ákos, mint este. 8-1/28-ig nyomta, reggel már aggódtam, hogy mi van vele, de hát persze semmi baj volt Kép
Mit szóltok, milyen szépen süt a nap? Ebéd után sétálunk egyet, kell vennem kontaktlencse folyadékot, meg bemegyek a Rossmannba, láttam, hogy van akciós Kkméti bébiital, Ákos imádja azokat.
Igazán hazajöhetne már Tibi, akkor el tudnék menni kondiba. Ma reggel ráálltam a mérlegre, nem is tudom elhinni, 83 kg vagyok! Ez nagyon szuper (ugye emlékeztek szilveszterkor 90). Csak lesz belőlem valami...
Mindenkinek szép napot, Gáboroknak boldog névnapot!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Anita! A babakocsinknak felfújhatósak a kerekei. Az én véleményem az, hogy ide Bajára ezekre a járdákra nem is való másmilyen... Tegnap siettünk haza, mert még ki kellett mennünk délután az építkezésre.


Olyan szép idő van, nemsoká elmegyünk sétálni Olival. Csak azt nem tudom, hogy mit tűzzek ki magunknak célnak, mert semmi elintézni valónk sincs most...

Kép
vrucsincá
 
 


Az én gyerekem mindig ilyenkor játszik mormotát, mikor sétálni készülnék vele, úgy alszik, mint a tök...

Borkaborka, Anettke! Miért nem írtok mostanában?

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Éva, voltál ma tornázni?
A Pesuth Rita kazi tényleg "durva", de tuti siker. Nekem legalábbis bejött, és általában végig tudtam csinálni.

Ildi! Ha ennyi klassz dolog van Pesten miért nem ott veszitek meg?
Nekem Baján a Szegedi úton a csempebolt bejön, nagyon jó dolgok vannak, sok extra is./ árban is Kép /
Amúgy nagyon irigyellek, tök jó lehet ez a izgalom ami az építkezéssel, vagy inkább a berendezéssel jár.
És az pláne, hogy ti lesztek az első lakói.
Sajnos nekünk nem fér az "életünkbe" egy új ház, pedig tudnám élvezni. Na majd ha elkezdek lottózni. Kép

Anita! Köszi a meghívást, mi alkalmazkodunk a többiekhez, és ha Anna nem lesz addig beteg, akkor szivesen elmegyünk.

Szilvi
szelva
 
 


Sziasztok!

Szilvi: ma nem tudtam elmenni, mert Tibi egész délelőtt nem volt itthon, pedig Ákos 2 órát aludt. Hát van ez így sajnos. Mondtam is neki, hogy a felméréseket, megbeszéléseket inkább délutánra tegye, ha lehet.
Anita: Virág is szeretne jönni a babatalira, jöhet? Elhoznám ebéd után az oviból. Mondtam neki, hogy nálatok nincsenek játékok, de azt mondta, nem baj, ő a babajátékokkal is el tud játszani Kép Persze majd viszek neki pár játékot. Ha mehet...
Megyek fürdés...szokásos.
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Látom tombol a tavasz nálatok is!!!
Én csak hazaugrottam Annának tiszta ruháért, mert még ma is a mamánál akar aludni.
Itt nem süt a nap dél óta, de kellemes langyi idő van.
Írjatok este, hogy ki merre járt!!
Addig is puszil mindenkit: Szilvi.
szelva
 
 


Mi is voltunk egy nagyot ma sétálni.Besétáltunk a városba meg haza.Másfél órás túra volt.
Évi:persze hogy jöhet Virág is.
Délelőtt csavarogtunk egyet az apával.Nem kellett ma főznöm,mert maradt tegnap estéről.Holnap meg anyuékhoz megyünk ebédre.Már Dávid is akar nekem segíteni írni.
Mostanába minden napra kitalál valami rosszaságot.
Tegnap ült az etetőszékébe és lerántotta az egyik virágomat.Még mászni sem tud,de már ilyeneket csinál.Mi lesz később??
Szilvi:megkaptad a levelemet?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Anita, igen megkaptam. Köszi.
Mi lesz később??? Ráérsz még megtudni.Kép

Többiek???
szelva
 
 


Sziasztok!

Anita! Olivér is detto azt csinálja, mint a kis haverja Dávid. Valamelyik nap este pelenkázáskor leráncigálta a pelenkázós dobozt. Bele volt állítva a púder kinyitva, ami persze kiömlött a padlószőnyegre. Mondhatom nagyon örültem az akciójának... Kép
Ja és hát tisztára anyás lett mostanság. Ha kimegyek a szobából sír (még akkor is, ha éppen valaki más kezében van, és egyébként jókedvű) Amikor pedig meglát, szinte röpköd, annyira örül.

Tegnap végeztem a fejéssel. Előző nap délelőtt megkóstoltattam a gyerkőccel a vaníliás tejpépet és úgy ette, mint aki 3 napja nem evett. Megkóstoltam én is, hááááát elég ramaty íze van, pontosabban az a ramaty benne, hogy semmilyen íze sincs Kép A lényeg a lényeg, hogy Oli szereti Kép Kép Este már azt kapott lefejt tejcsi helyett, csak elcsesztem a dolgot, mert úgy akartam adni neki, hogy előbb egyen, aztán szopizzon, hogy ne legyen szomjas, persze utána már esze ágában sem volt szopizással erőlködni. Tejpép után egyáltalán kell itatni? Magamból indultam ki, hogy én is iszok tejbegríz után. Végülis a tejpép meg majdnem olyan, mint a tejbegríz...

Évi! Tetszett Virágnak a cirkusz?
Tegnap jól bealudt Oli séta közben. Nem tudom mi volt vele, mert ilyen nagyokat nem szokása mostanság alcsikázni.

Olyan szépen süt a nap Kép Tisztára jó kedvem van a jó időtől Kép Szerintem ma is sétálunk egy nagyot.

Szép napot mindenkinek!

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Virágnak nagyon tetszett a cirkusz, találkozott ismerősökkel is. Állítólag egy kígyót is vett a nyakába, tudjátok, amikor úgy kihívnak gyereket, hát ő ment. Szünetben pedig lehetett pónilovazni, arra felült, másra nem költött. Innivalót adtam neki, egyébként a saját apróját költötte. Van neki pár forintja, amikor talál a házban aprót letéve az asztalra, akkor az az övé lehet. Igazából a százasokat gyűjti (van esze Kép), néha adok neki, ha megérdemli Kép
Mi ma Cstöltésen vagyunk, most keltem fel az ebédlőasztal mellől, hadd ne mondjam, jól bezabáltam. Oda a fogyókúra. Anyu sütött francia krémest. Ezt nem lehet kibírni!
Most megyünk sétálni, betettük a babakocsit is, aztán meg autót porszívózunk meg mosunk Tibivel. Hagyom anyut egy kicsit unokázni Kép
Évianyu
 
 


Na mi van csajok,mindenki csavarog.Mi már hazaértünk a túránkról.Dávidom kompozik most éppen.
Tegnap ő is mamázott egy nagyot.Mi 2-kor hazajöttünk,őt pedig fél 7-kor hozta haza anyu.
Mi van veletek Anettke?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Nincs senkinél internet tegnap óta?Csajok megkaptátok a levelem?
Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Anita: nekem is írtál? Én nem kaptam semmit.
Holnap délelőtt ha minden igaz, lesz egy kis időm, akkor jelentkezem!
Jó éjszakát!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Anita! Megkaptam a mailedet. Mikor menjünk?

Mi szinte egész délután úton voltunk Olival, babakocsival. Fél egykor indultunk és 6-kor jöttünk haza. Egy fél órára ugrottunk haza szopizni. Jól elfáradtam Kép

Az elkövetkező napokban nem lesz nagyon időm a gépnél ülni. Jön apu pár napra. Az építkezés is beindult 1-2 héten belül tető alatt leszünk és a lépcsőnk is meglesz, úgyhogy most már komolyan elkezdtem a tervezést, a burkolóanyagok, szaniterek egyebek kiválasztását. Rájöttem, hogy nem olyan egyszerű dolog, mint amilyennek képzeltem, gyerekkel meg pláne... Még jó, hogy itt lehet hagyni Olit a mamával és nem kell mindenhová hurcolászni magunkkal.

Évi! Távolról láttunk Titeket a Déry-kertnél. Jó sokan voltak az új játszótéren Kép Szépen megcsinálták...

Kép
vrucsincá
 
 


Mondjuk akkor fél 2-2-től jöhettek.
Évi:Elküldtem E-MAILBAN ,hogy hol lakunk,de ha te nem kaptad meg akkor szólj.
Ildi:Hát azt tényleg nem egyszerű kiválasztani.Majd még jönnek a bútorok is,stb...

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hali!
Nekünk nem jó ez a hét a talira, mert nagyon dolgozunk. Mióta ilyen jó idő van, délelőtt házimunka, délután meg ahogy Apa hazaért, megyünk föl a tetőtérbe dolgozni! Hurrá, egyszer csak készen leszünk.
A gyerekek sokat segítenek, ők pesztrálják Emmát, vagy bent játszanak vele, vagy kint sétálgatnak, Emm a is csípi a dolgot, én épp csak kaját adni jövök le a padlásról.
Hétvégén megyünk Pestre, szombaton délelőtt. Bodó jövő szombaton lesz nyolc éves és megígértük, hogy ajándék gyanánt elmegyünk a tropicáriumba és a csodák palotájába. Már mindkettőben voltunk, de akkor ő még kisebb volt.
Meg hát a kihagyhatatlan Burger King!
Tesómnál alszunk egy éccakát, aztán vasárnap késő délután irány haza.
Remélem jó idő lesz, akkor én az Emmával a Csodák palotája helyett teszek egy kört a Margit-Szigeten.
De jó lesz, már úgy várom!
Addig viszont dógzunk ezerrel, úgyhogy majd legközelebb találkozunk!

Azért még bekukkantok!
cipó
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is jól kifáradtam. Délelőtt kondiban voltam, délben elmentünk Mákossal Virágért babakocsival és elsétáltunk a Vizuba, utána mentem tovább a Rossmannba, aztán haza. Ettem pár falatot, aztán vissza Virágért a Vizuba, onnan a Déry kertbe mentünk játszani. Ákost meghintáztattam és pokrócra ültetve homokozott is egy kicsit. Nagyon cuki volt, pörgette az ujjai között a homokot, érdekes, a szájába nem vette. Mikor vége lett a játéknak, haza. Ekkor már 1/4 7 volt. Azt még nem is mondtam, hogy vasárnap megfájdult a nyakam úgy, hogy éjjel alig aludtam pár órát, folyamatosan fájt. Tegnap gondoltam majd elmúlik, de nem múlott, úgyhogy miután hazaértünk a játsziról, elmentem az ügyeletre. Kaptam receptet, amelyikkel elsétáltam a Czirfusz u-i gyógyszertárba, onnan haza. 8 után értem haza, a lábaim majd lerohadtak. Úgyhogy ma csak lájtosan sétálgatok majd, ma úgyis lesz uszi.
Egyébként kaptam Flector nevű granulátumot, nagyon jó, még egy picit fáj a nyakam, de már ki lehet bírni.
Csajok, ne csináljátok, hogy nem írtok. Akkor mi lesz? Anitával ketten levelezünk?
Angi: majd számolj be Pestről. Mi szombaton megyünk Pécsre, majd én is írok, hogy milyen volt.
Anita: én nem kaptam meg az ímélt. Jó címre írtad? evatoth@index.hu? Egyébként tudom, hogy hol laktok, csütörtökön megyünk!
Évianyu
 
 


Ildi:Elfelejtettem mondani,hogy szólj a barátnődnek/Andinak/,hogy jöjjenek ők is.
Évi:igen jó címre írtam.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Mi ez a nagy nyüzsgés?
Pedig ma még az idő sem sétálásra való.
Angi:Hogy megy a padlástéri meló?
Ildi:Papa megjött már?
Marcsi???
Anettke???
Stb.???
Nem mozog a topik!
Én ma a változatosság kedvéért varok a fiammal,hogy holnapra ne maradjon.
Írjatok!!
Sziasztok!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hali!
Ezt a szutyok időt, én tök idegbeteg vagyok tőle.
Szerintem Emma is érzi, mert nagyon nyűgös. Főzni sincs kedvem, azt hiszem ma meleg szenya lesz a menü.
Padlástér halad, mára a progi még a téglapucolás. Fönn amit az emberem kibontott falat, abból mentjük meg a kistéglát kéménynek. Remek munka!
De legalább nem kell annyit venni!
Aztán ha ez kész, akkor holnaptól kezdik a tetőszigetelést, abban én nem segítek, jön a szomszéd és ketten csinálják Apával.
Holnap amolyan lóti-futi szerepem van, én hozom-viszem a gyerekeket. Jaj és holnap hozzák az ablakainkat, nagyon izgi, úgy várom már, hogy betegyék őket, olyan szép lesz, szerintem.

Tényleg nagy pangás van?
Mindenki nyűgös az idő miatt?
Reménykedtem, hogy hétvégén szép tavaszi idő lesz, de az időjósok eddig cáfolják.
Csak ne essen, és ne fújjon ilyen idegbeteg szél, több kérésem nincs.

Na eldugultam!
cipó
 
 


Sziasztok!

Beleolvastam a topikotokba, én nem vagyok Bajai, csak oda jártam 2 évet technikumba, és érdekelt hátha van valami ismerős köztetek.

Én eredetileg Pécsi vagyok, de a férjem munkája miatt Sopronba költöztünk (Soproni topikba szoktam írni)

Nekünk Augusztus 17-én született a kisfiunk Máté Pécsen az Édesanyák úti klinikán, és ezért is írok, mert láttam fényképet Vrusincáról és Olivérről.
Olyan ismerős vagy, mikor szültem a szomszéd szobában a kismama nagyon hasonlított rád, és az ő babáját is Olinak hívták.
Lehet, hogy csak véletlen, és persze te Bajan laksz, és miért szülnél Pécsen, de én meg Sopronban lakom, és mégis ott szültem.
Úgyhogy arra gondoltam egy próbát megér.

Sziasztok

Kata

katus78
 
 


Sziasztok!

Nálunk zajlik az élet. Ákosom mostanában annyira rendi, reggel 7 előtt nem kel fel. Ma 1/4 8-kor kelt, 1/2 10-kor már aludt is. Kondiztam délelőtt, aztán ebédeltettem (sütőtök almával - megeszi!), majd elmentünk Virágért az oviba. Most megint szunyál a szívem. Ha felébredt uzsi, aztán elmegyünk a tescoba vásárolni, teljesen kifogytam élelmiszerekből. 5-re kell mennünk Écsanádra a plébihez. Majd megírom, mi volt.
Na most egy pár jó szó.
Csak jót tudok írni Ákosról. Mostanában javuló tendenciát mutat. Éjjel szépen alszik, nem kel korán. Amit szeret, azt tátott szájjal eszi. Mondjuk nem sok mindent, de mindenféle gyümölcsöt, sütőtököt, rizses csirkét zöldségkrémben, jó éjt papit, danoninot. Amit én készítek, az még mindig nem kell neki, de a felsoroltak közül már szépen tudok válogatni. Reggel és napközben szopizik, reggel sokat, napközben csak olyan ivászatilag Kép Este általában tápszert kap, de napközben még fejek, és van hogy estére összejön egy cumisüveg, és akkor azt issza. A babakocsiban már csak ülni akar, ha elálmosodik kicsit megdöntöm a támlát és szépen alszik. A babakocsiban ha bekötöm, teljesen stabilan ül, nézelődik ezerrel, bárhova el lehet vele indulni. Már nem sír olyan sokat (bár még néha szokott). Egy panasz azért mégiscsak van rá: nagyon akaratos kezd lenni. Pl: ha nem akar feküdni és én mégis lefektetem úgy bőg és rúgkapál, mint akit nyúznak. Olyankor hagyom hogy hadd tombolja ki magát, aztán megnyugszik. Kezd mászogatni is, négykézláb áll, a lábaival lépeget de a kezeivel még nem, így a héten már párszor orra esett szegény. Kúszni viszont meg magát hason lökögetni azt nagyon tud.
Holnap Anita megyünk a gyerekekkel, látod, ilyenkor alszik Ákos, úgyhogy akkor, ha felébredt. Viszek Norbi innit meg vmi light-os rágcsit.
Angi: ha holnap te nem kellesz apának a munkához, akkor gyere el talira ha tudsz, jó???
Megyek, kiteregetem a mosást, aztán irány vásárolni Kép
Évianyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?